О городском бюджете на 2009 год
Решение маслихата города Кокшетау Акмолинской области от 23 декабря 2008 года N С-18/5. Зарегистрировано управлением юстиции города Кокшетау Акмолинской области 31 декабря 2008 года N 1-1-94. Утратило силу - решением Кокшетауского городского маслихата от 21 апреля 2010 года № С-34/28
Сноска. Утратило силу - решением Кокшетауского городского маслихата от 21.04.2010 № С-34/28
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», решением Акмолинского областного маслихата от 13 декабря 2008 года № 4С-11-5 «Об областном бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в Региональном реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3286), Кокшетауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 8 840 221,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 4 809 065 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 140 681 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 446 895 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 443 580,5 тысяч тенге;
2) затраты – 9 294 962,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -153 905 тысяч тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов – 153 905 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 135 893,2 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 50 000 тысяч тенге;
5) дефицит  бюджета – -436 728,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 436 728,8 тысяч тенге:
поступление займов – 502 195 тысяч тенге;
погашение займов – 142 000 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 76 533,8 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 03.03.2009 № С-21/5; 30.03.2009 № С-22/6; 29.04.2009 № С-24/5 16.07.2009  № С-27/5; 26.10.2009 № С-29/5.
2. Согласно решению Акмолинского областного маслихата от 13  декабря 2008 года № 4С-11-5 «Об областном бюджете на 2009 год»  (зарегистрировано в Региональном реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3286), установлены нормативы распределения доходов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых  у источника выплаты в областной бюджет – 100%;
2) по социальному налогу в бюджет города Кокшетау – 100%.
3. Утвердить доходы городского бюджета за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога, за исключением  индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты, и индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты;
социального налога;
налогов на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акциз;
поступлений за использование природных и других ресурсов;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственной пошлины.

2009 жылға арналған қалалық бюджет туралы
Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N С-18/5 шешімі. Ақмола облысы Көкшетау қаласының Әділет басқармасында 2008 жылғы 31 желтоқсанда N 1-1-94 тіркелді. Күші жойылды - Көкшетау қалалық мәслихатының 2010 жылғы 21 сәуірдегі № С-34/28
Ескерту. Күші жойылды - Көкшетау қалалық мәслихатының 2010.04.21 № С-34/28
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Заңының 6  бабы, 1 тармағының 1) тармақшасына, Ақмола облысы мәслихатының 2008 жылдың 13 желтоқсандағы № 4С-11-5 «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің аймақтық тізілімінде 3286 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес Көкшетау қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2009 жылға арналған қалалық бюджет 1 қосымшаға сәйкес   келесі көлемдерде бекітілсін:
1) табыстар – 8 840 221,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 809 065 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 140 681 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 446 895 мың теңге;
трансферттік түсімдер – 3 443 580,5 мың теңге.
2) шығындар – 9 294 962,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – -153 905 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несиелерді өтеу – 153 905 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо –  135 893,2 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін алу – 66 030,2 мың теңге;
5) бюджеттік тапшылық – -436 728,8 мың теңге;
6) бюджеттік тапшылықты қаржыландыру - 436 728,8 мың теңге:
қарыздардың түсімі – 502 195 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 142 000 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 76 533,8 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Көкшетау қалалық мәслихатының 2009.03.03 № С-21/5; 2009.03.30 № С-22/6; 2009.04.29. № С-24/5; 2009.07.16 № С-27/5; 2009.10.26 № С-29/5 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Шешімдерімен.
2. Ақмола облысы мәслихатының 2008 жылдың 13 желтоқсандағы №  4С-11-5 «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» (Нормативтік  құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің аймақтық тізілімінде 3286 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес кірісті бөлу нормативтері  келесі мөлшерде белгіленді:
1) облыстық бюджетке төлеу көзінен алынатын жеке табыс салығы  бойынша - 100%;
2) Көкшетау қаласының бюджетіне әлеуметтік салық бойынша -  100%.
3. Келесі көздердің есебінен қалалық бюджеттің кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, соның ішінде:
жеке табыс салығы, кірістен жеке тұлғалардан алынатын жеке  табыс салығын алып тастағанда, шетел азаматтарының кірісінен жеке  тұлғаларынан алынатын жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциз;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін  түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын  алымдар;
мемлекеттік баж салығы.

2) неналоговых поступлений, в том числе:
поступлений части чистого дохода государственных предприятий;
доходов от аренды имущества, находящегося в государственной
собственности;
поступлений от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного  бюджета;
поступлений денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
штрафов, пени, санкций, взысканий, налагаемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
прочих неналоговых поступлений.
3) поступлений от продажи основного капитала, в том числе:
продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажи земли;
продажи нематериальных активов.
4) поступлений трансфертов, в том числе: трансфертов из областного бюджета.
4. Учесть, что в затратах городского бюджета предусмотрены бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 1 140 071 тысяча тенге.
5. Учесть, что в городском бюджете на 2009 год предусмотрены целевые трансферты за счет средств республиканского бюджета на  образование в сумме 1 128 794,6 тысяча тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 142 819,6 тысяч тенге, в том числе:
19 865,2 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
16 124,4 тысячи тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
31 551 тысяч тенге – на внедрение новых технологий обучения в государственной системе образования;
75 279 тысяч тенге – на содержание вновь вводимых объектов образования;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 985 975 тысяч тенге, в том числе:
824 335 тысяч тенге – на строительство интеллектуальной школы Первого Президента Республики Казахстан на 1200 мест в городе Кокшетау;
161 640 тысяч тенге – на строительство детского сада на 320 мест в городе Кокшетау.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением  Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 29.04.2009 № С-24/5; 26.10.2009 № С-29/5.
6. Учесть, что в городском бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета на социальное обеспечение населения в сумме 13 384 тысяч тенге, в том числе:

2) салықтық емес түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігіндегі түсімдері;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) өткізуден  түсетін түсімдер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен ұйымдастырылатын мемлекеттік сатып алуды өткізуден  түсетін ақша түсімдері;
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан)  ұсталатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар,  санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер.
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату;
жерді сату;
материалдық емес активтерді сату;
4) келіп түсетін трансферттер, соның ішінде: облыстық бюджеттен түсетін трансферттер.
4. Қала бюджетінің шығындарында 1 140 071 мың теңге сомасында  облыстық бюджетке алымдар алу қаралғандығы ескерілсін.
5. 2009 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджет  қаражаттары есебінен білім беру саласына мақсатты трансферттерді  дамытуға 1 128 794,6 мың теңге сомасы қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
1) 142 819,6 мың теңге сомасындағы ағымды мақсатты трансферттер, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк  мекемелердiң физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдықтарымен  жарақтандыруға – 19 865,2 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдарында   лингафондық және мультимедиялық кабинеттерін ашуға – 16 124,4 мың  теңге;
мемлекеттік білім беру жүйесінде жаңа оқыту технологияларын  енгізуге – 31 551 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға – 75 279 мың теңге;
2) дамуға 985 975 мың теңге сомасында жіберілген мақсатты  трансферттер, соның ішінде:
824 335 мың теңге - Көкшетау қаласында Қазақстан Республикасының Бірінші Президентінің 1200 орындық интеллектуалды мектебін салуға;
Көкшетау қаласында 320 орынды балабақша салу құрылысына – 161 640 мың теңге.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерту енгізілді - Көкшетау қалалық мәслихатының 2009.04.29. № С-24/5; 2009.10.26 № С-29/5 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Шешімімен.
6. 2009 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджет қаражаттары есебінен халықты әлеуметтік қамтамасыз ету саласына ағымдағы мақсатты трансферттерден 13 384 мың теңге қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:

6 342 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
3 835 тысяч тенге – на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей;
3 207 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением  Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 29.04.2009 № С-24/5
7. Учесть, что в городском бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств областного бюджета на социальное обеспечение населения в сумме 14 415 тысяча тенге, в том числе:
9 310 тысяча тенге – на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги.
5 105 тысяч тенге – на оказание социальной помощи студентам из малообеспеченных семей на оплату за учебу.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 16.07.2009 № С-27/5; 26.10.2009 № С-29/5.
8. Учесть, что в городском бюджете на 2009 год предусмотрены целевые трансферты на развитие за счет средств республиканского бюджета в сумме 628 433 тысяч тенге, в том числе:
300 000 тысяч тенге – на реконструкцию системы объектов водоснабжения и водоотведения города Кокшетау;
228 631 тысяч тенге на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
97 000 тысяч тенге – на ремонт и реконструкцию инженерных сетей;
2 802 тысяч тенге – на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 03.03.2009 № С-21/5; 30.03.2009 № С-22/6; 29.04.2009 № С-24/5 16.07.2009 № С-27/5; 26.10.2009 № С-29/5.
9. Учесть, что в городском бюджете предусмотрены целевые  трансферты на развитие за счет средств областного бюджета в сумме 321 993,2 тысяч тенге, в том числе:
150 000 тысяч тенге - на завершение строительства Дворца спорта в городе Кокшетау;
135 893,2 тысяч тенге – на увеличение уставного капитала государственных коммунальных предприятий города Кокшетау.
7 100 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации на строительство жилых домов и инженерной инфраструктуры в рамках реализации программы «Нурлы Кош» на 2009-2011 годы города Кокшетау;

мемлекеттік мекен-жайлық әлеуметтік көмек көрсетуге – 6 342 мың теңге;
аз қамтамасыз етілген отбасылардан шыққан 18 жасқа дейінгі  балаларға мемлекеттік жәрдемақыларды төлеуге – 3 835 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін – 3 207 мың теңге;
Ескерту. 6 тармаққа өзгерту енгізілді - Көкшетау қалалық мәслихатының 2009.04.29. № С-24/5 (қолданысқа енгізілу тәртібін    2-тармақтан қараңыз) Шешімімен.
7. 2009 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджет қаражаттары есебінен халықты әлеуметтік қамтамасыз ету саласына ағымдағы мақсатты трансферттерден 14 415 мың теңге қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне коммуналдық шығындарды өтеуге әлеуметтік көмек көрсетуге – 9 310 мың теңге.
5 105 мың теңге – тұрмыстық деңгейі төмен отбасылардың студенттерінің оқу ақысын өтеуге әлеуметтік көмек көрсетуге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Көкшетау қалалық мәслихатының 2009.07.16 № С-27/5; 2009.10.26 № С-29/5 шешімімен.
8. 2009 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджет қаражаттары есебінен мақсатты трансферттерді дамытуға 628 433 мың теңге сомасы қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
Көкшетау қаласын сумен жабдықтау және су тарту тораптарының обьектілерін қайта қалпына келтіруге – 300 000 мың теңге;
228 631 мың теңге - инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамытуға, жайластыруға және (немесе) салуға;
инженерлік жүйелерді жөндеу және қайта құруға - 97 000 мың  теңге;
2 802 мың теңге - мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алуға;
Ескерту. 8 тармаққа өзгерту енгізілді - Көкшетау қалалық мәслихатының 2009.03.03 № С-21/5; 2009.03.30 № С-22/6; 2009.04.29 № С-24/5; 2009.07.16 № С-27/5; 2009.10.26 № С-29/5 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Шешімдерімен.
9. 2009 жылға арналған қалалық бюджетке облыстық бюджет қаражаттары есебінен мақсатты трансферттерді дамытуға 321 993,2 мың теңге сомасы қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
Көкшетау қаласындағы Спорт сарайының құрылысын аяқтауға – 150 000 мың теңге;
Көкшетау қаласындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындардың   жарғылық қорын көбейтуге – 135 893,2 мың теңге.
20 000 мың теңге – 2009-2011 жылдарға арналған «Нұрлы –Көш» бағдарламасын жүзеге асыру барысында Көкшетау қаласына инженерлі инфрақұрылым құрылысын бастауға;
7 100 мың теңге – Көкшетау қаласының 2009-2011 жылдарға арналған “Нұрлы көш” бағдарламасын жүзеге асыру шеңберінде тұрғын үй құрылысына және инженерлік инфрақұрылымдық жобалау - сметалық құжаттамаларын дайындау үшін;

9 000 тысяч тенге – на приобретение жилья для отдельных категорий граждан.
20 000 тысяч тенге – на начало строительства инженерной инфраструктуры в рамках реализации программы «Нурлы-Кош» на 2009-2011 годы городу Кокшетау;
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области 30.03.2009 № С-22/6; 16.07.2009 № С-27/5; 26.10.2009 № С-29/5.
10. Учесть, что в городском бюджете предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств областного бюджета в сумме 55 919,7 тысячи тенге.
12 455,7 тысяч тенге – на приобретение зданий.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области 30.03.2009 № С-22/6; 29.04.2009 № С-24/5; 26.10.2009 № С-29/5.
10-1. Учесть, что в городском бюджете на 2009 год в рамках реализации мероприятий Дорожной карты предусмотрены целевые трансферты, в том числе:
1) за счет средств республиканского бюджета в сумме 555 155 тысяч тенге, в том числе:
86 782 тысячи тенге – на капитальный ремонт котлоагрегата № 9 на районной котельной-2 (РК-2) города Кокшетау;
153 482 тысячи тенге – на замену магистральных и внутриквартальных тепловых сетей с заменой изоляции 5,4 километров города Кокшетау;
86 074 тысячи тенге – на ремонт тепловой изоляции сетей 9,2 километров города Кокшетау;
94 560 тысяч тенге - на реконструкцию тепловой магистрали -1 (ТМ-1) (от районной котельной -1 (РК-1) до железной дороги) города Кокшетау;
53 120 тысяч тенге - на реконструкцию тепловой магистрали -2 (ТМ-2) города Кокшетау;
7 794 тысячи тенге – на капитальный ремонт школы сад № 9 «Карлыгаш»;
8 084 тысячи тенге – на капитальный ремонт школы сад № 35 «Звоночек»;
21 243 тысячи тенге – на создание социальных рабочих мест;
20 316 тысяч тенге – на расширение программ молодежной практики;
23 700 тысяч тенге – на капитальный ремонт средней школы № 2 в селе Красный Яр;
2). За счет средств областного бюджета в сумме 798 596,3 тысячи тенге, в том числе:
100 000 тысяч тенге – на текущий ремонт подъездной автодороги участка улицы Ш.Уалиханова (от товарищества с ограниченной ответственностью (ТОО) Кокше-бау до объездной дороги, 5,9 километров, въезд со стороны города Щучинска), транзитная автодорога Астана-Кокшетау;
30 000 тысяч тенге – на текущий ремонт подъездной автодороги участка улицы Т.Сулейменова (от проспекта Абылай-хана до путепровода, 1,5 километра въезд со стороны города Петропавловска);
60 167,2 тысяч тенге – на текущий ремонт проспекта Абылай-хана (от улицы М.Горького до улицы Т.Сулейменова);

9 000 мың тенге – жекелеген азаматтардың топтарына тұрғын үй сатып алуға.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерту енгізілді - Көкшетау қалалық мәслихатының 2009.03.30 № С-22/6; 2009.10.26 № С-29/5 Шешімдерімен.
10. 2009 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджет  қаражаттары есебінен ағымды мақсатты трансферттерден 55 919,7 мың теңге қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
Көкшетау қаласының жылу жүйесінің сызбанұсқасын жабдықтауға –  55 919,7 мың теңге;
12 455,7 мың теңге – ғимараттарды сатып алуға.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерту енгізілді - Көкшетау қалалық мәслихатының 2009.03.30 № С-22/6; 2009.04.29 № С-24/5; 2009.10.26 № С-29/5(қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Шешімдерімен.
10-1. 2009 жылға арналған қалалық бюджетте Жол картасы шарасын жүзеге асыру барысында нысаналы трансферртер қарастырылғаны есепке алынсын, соның ішінде:
республикалық бюджет қаражаттары есебінен 555 115 мың теңге сомасы, соның ішінде:
86 782 мың теңге - Көкшетау қаласындағы аудандық бу қазандығы - 2 (АБҚ-2) № 9 қазанды агрегатын күрделі жөндеу;
153 482 мың теңге - Көкшетау қаласындағы 5,4 шақырым оқшаулауды ауыстырып магистральды және ішкі кварталды жылу жүйелерін ауыстыру;
86 074 мың теңге - Көкшетау қаласындағы 9,2 шақырым жылуды оқшаулау жүйелерін жөндеуге;
94 560 мың теңге - Кокшетау қаласының жылу магистралін-1 (ЖМ-1) қайта құруға (аудандық бу қазандығы-1-ден (АБҚ-1) темір жолына дейін);
53 120 мың теңге - Кокшетау қаласының жылу магистралін-2 (ЖМ-2) қайта құруға;
7 794 мың теңге - Көкшетау қаласындағы № 9 "Карлыгаш" мектеп-бақшасының күрделі жөндеуге;
8 084 мың теңге - Көкшетау қаласындағы № 35 "Звоночек" мектеп - бақшасының күрделі жөндеуге;
23 700 мың теңге – Красный Яр селосындағы № 2 орта мектебінің күрделі жөндеуіне;
21 243 мың теңге - әлеуметтік жұмыс орындарын құрастыруға;
20 316 мың теңге - жастар тәжірибесінің бағдарламаларын кеңейтуге;
2) облыстық бюджет қаражаттары есебінен 798 596,3 мың теңге сомасы, соның ішінде:
100 000 мың теңге – Ш.Уәлиханов көшесіне кіре берістен (Көкше-Бау жауапкершілігі шектелген серіктестіктен (ЖШС) 5,9 шақырымдағы айналып өтетін жолға дейінгі Щучье жағынан Көкшетау қаласына кіретін автожол бөлігін) Астана-Көкшетау транзитті автожолын ағымды жөндеуге;
30 000 мың теңге - Көкшетау қаласындағы Т.Сүлейменов көшесіне кіре берістен (Аблай-хан даңғылынан бастап жол көрсеткішіне дейін, 1,5 шақырым, Петропавл қаласы жағынан Көкшетау қаласына кіре берістегі) автожол бөлігін ағымды жөндеуге;
60 167 мың теңге - Көкшетау қаласы Абылай хан даңғылын ағымды жөндеуге (М.Горький көшесінен Т.Сулейменов көшесіне дейін);

148 805 тысяч тенге – на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры города Кокшетау;
172 155 тысяч тенге – на замену электрофильтров котлоагрегатов № 8,9 на районной котельной -2 (РК-2) города Кокшетау;
10 307 тысяч тенге – на капитальный ремонт котлоагрегата № 2 на районной котельной -2 (РК-2) города Кокшетау;
30 061 тысяча тенге – на капитальный ремонт котлоагрегата № 7 на районной котельной -2 (РК-2) города Кокшетау;
19 222 тысячи тенге – на ремонт мельницы с заменой брани котлоагрегата № 8 на районной котельной -2 (РК-2) города Кокшетау;
18 521 тысяча тенге – на средний ремонт котлоагрегата № 10 на районной котельной -2 (РК-2) города Кокшетау;
18 028 тысяч тенге – на замену трансформатора 7500 на трансформатор масляный (ТМ) 6300 районной котельной -1 (РК-1) города Кокшетау;
16 359 тысяч тенге – на замену катионита на химводоочистке районной котельной -1 (РК-1) города Кокшетау;
73 110,3 тысяч тенге – на строительство наружных инженерных сетей города Кокшетау;
27 635,9 тысяч тенге – на текущий ремонт дорог и благоустройство территорий микрорайона Центральный (от улицы Т.Сулейменова до дома ветеранов);
53 771,9 тысяч тенге – на средний ремонт улиц, прилегающих к строящейся школе на 1200 мест (до садика по улице Северная и Мирзояна);
20 453 тысячи тенге – на текущий ремонт дорог и благоустройство территорий улицы Шокана Уалиханова (от «Кокше–бау» до улицы М.Горького) и улицы М.Горького (от улицы Шокана Уалиханова до проспекта Абылай-хана);
Сноска. Дополнено пунктом 10-1, решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области 29.04.2009 № С-24/5
Пункт 10-1 с изменениями, внесенными решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области 16.07.2009 № С-27/5; 26.10.2009 № С-29/5.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2009 год в сумме 110 010 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области 30.03.2009 № С-22/6; 26.10.2009 № С-29/5.
12. «Предусмотреть в городском бюджете на 2009 год бюджетные кредиты на строительство и приобретение жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 502 195 тысяч тенге, в том числе:
439 495 тысяч тенге – за счет средств республиканского бюджета;
62 700 тысяч тенге – за счет средств областного бюджета»;
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 03.03.2009 № С-21/5; 30.03.2009  № С-22/6;

148 805 мың теңге - Көкшетау қаласының инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымын жөндеуге;
172 155 мың теңге - аудандық бу қазандығы -2 (АБҚ-2) № 8,9 қазандық агрегаттарының электр сүзгіштерін ауыстыруға;
10 307 мың теңге - Көкшетау қаласындағы аудандық бу қазандығы -2 (АБҚ -2) № 2 қазандық агрегатын күрделі жөндеуге;
30 061 мың теңге - Көкшетау қаласындағы аудандық бу қазандығы-2
(АБҚ -2) № 7 қазандық агрегатын күрделі жөндеуге;
19 222 мың теңге - Көкшетау қаласындағы аудандық бу қазандығы-2 (АБҚ -2) № 8 қазанды агрегатының бранын ауыстырып, диірменді жөндеуге;
18 521 мың теңге - Көкшетау қаласындағы аудандық бу қазандығы-2 (АБҚ -2) № 10 қазандық агрегатын орташа жөндеуден өткізуге;
18 028 мың теңге - Көкшетау қаласындағы аудандық бу қазандығы-1  (АБҚ -1) 7500 трансформаторын маймен жұмыс істейтін трансформаторға (МЖТ) 6300 ауыстыруға;
16 359 мың теңге - Көкшетау қаласындағы аудандық бу қазандығы-1  (АБҚ -1) катионитты химиялық су тазартқышқа ауыстыруға;
73 110,3 мың теңге – Көкшетау қаласының сыртқы инженерлік жүйелер құрылысына;
27 635,9 мың теңге – Центральный шағын ауданынының (Т.Сүлейменов көшесінен ардагерлер үйіне дейін) жолдарын ағымдағы жөндеу және аумағын көріктендіруіне;
53 771,9 мың теңге – 1200 орындық салынып жатқан мектепке қарасты (Северная мен Мирзояна көшесіндегі бақшаға дейін) көшелерді орташа жөндеуі;
20 453 мың теңге – Шоқан Уәлиханов көшесіндегі («Көкше-бау»-дан М.Горький көшесіне дейін) және М.Горький көшесіндегі (Шоқан Уәлиханов көшесінен Абылай хан даңғылына дейін) жолдарды ағымдағы жөндеу мен аумағын көріктендіруіне;
Ескерту. 10-1 тармағымен толықтырылды - Көкшетау қалалық мәслихатының 2009.04.29 № С-24/5; 2009.16.07 № С-27/5; 2009.10.26 № С-29/5(қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Шешімдерімен.
11. 2009 жылға арналған қалалық жергілікті атқарушы органның резервісі 110 010 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерту енгізілді - Көкшетау қалалық мәслихатының 2009.03.30 № С-22/6; 2009.10.26 № С-29/5 Шешімімен.
12. «2009 жылғы қалалық бюджетте Қазақстан Республикасының 2008 - 2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы мемлекеттік бағдарламасына сәйкес сыйақының (мүдденің) нөлдік ставкасы бойынша тұрғын үй құрылысына және сатып алу үшін 502 195 мың теңге сомасында бюджеттік   несиелер қарастырылсын, соның ішінде:
439  495 мың теңге – республикалық бюджет қаражаттары есебінен;
62 700 мың теңге – облыстық бюджет қаражаттары есебінен»;
Ескерту. 12 тармаққа өзгерту енгізілді - Көкшетау қалалық мәслихатының 2009.03.03 № С-21/5; 2009.03.30 Шешімдерімен.

13. Учесть в затратах городского бюджета на 2009 год погашение бюджетных кредитов, выделенных из областного бюджета на строительство  жилья, в сумме 142 000 тысячи тенге.
14. Установить специалистам социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
15. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского  бюджета на 2009 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов и на  формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.
16. Утвердить перечень городских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2009 год, согласно приложению 3.
17. Утвердить бюджетные программы района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, согласно приложению 4.
18. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции города Кокшетау и вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель 18-й сессии
Кокшетауского городского
маслихата, секретарь
Кокшетауского городского
маслихата четвертого созыва                     К.Мустафина
СОГЛАСОВАНО:
Аким города Кокшетау                             Б. Сапаров
Приложение 1
к решению Кокшетауского городского

13. 2009 жылға арналған қалалық бюджеттің шығындарына облыстық  бюджеттен тұрғын үй құрылысына бөлінген 142 000 мың теңге сомасында  бюджеттік кредиттерді өтеу ескерілсін.
14. Ауылдық (селолық) жерлерде тұратын және жұмыс істейтін  білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт  ұйымдарының мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың айлықақыларымен және ставкаларымен  салыстырғанда, 25 пайызға жоғары лауазымдық айлықақы мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
15. Бюджеттік инвестициялық жобаларды және заңды тұлғалардың жарғы капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған,  бюджеттік бағдарламаларға бөлінген 2009 жылға арналған қалалық бюджетті дамытудың бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
16. 2009 жылға арналған қала бюджетін орындау процесінде секвестірлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
17. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл  (село), ауылдық (селолық), округтің бюджеттік бағдарламалары 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
18. Осы шешім Көкшетау қаласының әділет басқармасында  мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Төртінші шақырылған
Көкшетау қалалық мәслихатының
18-ші сессияның төрайымы,
Көкшетау қалалық
мәслихатының хатшысы                       Қ.Мұстафина
КЕЛІСІЛДІ:
Көкшетау қаласының әкімі                  Б. Сапаров
Көкшетау қалалық мәслихатының
"2009 жылға арналған қалалық
бюджет туралы"