О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 12 декабря 2006 года N 317 "О предоставлении льгот"
Решение Актюбинского областного маслихата от 26 марта 2008 года N 53. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 10 апреля 2008 года N 3247. Утратило силу решением маслихата Актюбинской области от 14 августа 2013 года № 152
Сноска. Утратило силу решением маслихата Актюбинской области от 14.08.2013 № 152 (вводится в действие с 01.01.2014).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и статьями 17181920 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года N 2247 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", областной маслихат РЕШАЕТ:
1. Внести в решение областного маслихата от 12 декабря 2006 года N 317 "О предоставлении льгот", зарегистрированное в департаменте юстиции Актюбинской области от 25 декабря 2006 года N 3193, опубликованные в газетах "Актюбинский вестник" и "Ақтөбе" от 5 января 2007 года N 1-2, (с учетом, внесенных в него дополнений
решениями от 11 июля 2007 года N 376, зарегистрированное в департаменте юстиции Актюбинской области 27 июля 2007 года N 3224, опубликованные в газетах "Актюбинский вестник" и "Ақтөбе" от 2 августа 2007 года N 95-96, от 5 декабря 2007 года N 25, зарегистрированное в департаменте юстиции Актюбинской области 26 декабря 2007 года N 3231, опубликованные в газетах "Актюбинский вестник" и "Ақтөбе" от 4 января 2008 года N 1-2) следующие изменения и дополнения:
1. В пункте 1 решения "О предоставлении льгот", в заголовке и в пункте 1 Приложения к решению, после слова "вдовам" дополнить словом "(вдовцам)", после слов "лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1989 годах," дополнить словами "лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны".
2. Пункт 3 Приложения изложить в новой редакции:
"3. Участнику, независимо от того является ли основным квартиросъемщиком или владельцем жилья, предоставляется: 100% скидка за централизованное отопление, холодное и горячее водоснабжение, канализацию, газоснабжение, мусороудаление, обслуживание лифтов, услуги связи (абонентская плата);

Облыстық мәслихаттың 2006 жылғы 12 желтоқсандағы N 317 "Жеңілдіктер беру туралы" шешіміне толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2008 жылғы 26 наурыздағы N 53 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2008 жылдың 10 сәуірде N 3247 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2013 жылғы 14 тамыздағы № 152 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 14.08.2013 № 152 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6-бабына және Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі N 2247 "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Заңының 17181920 баптарына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Облыстық мәслихаттың Ақтөбе облысының әділет департаментінде 2006 жылғы 25 желтоқсанда N 3193 тіркелген, 2007 жылғы 5 қаңтарда "Актюбинский вестник" және "Ақтөбе" газеттерінің N 1-2 жарияланған 2006 жылғы 12 желтоқсандағы N 317 "Жеңілдіктер беру туралы" шешіміне (Ақтөбе облысының әділет департаментінде 2007 жылғы 27 шілдеде N 3224 тіркелген, 2007 жылғы 2 тамызда "Актюбинский вестник" және "Ақтөбе" газеттерінің N 95-96 жарияланған 2007 жылғы 11 шілдедегі N 376, Ақтөбе облысының әділет департаментінде 2007 жылғы 26 желтоқсанда N 3231 тіркелген, 2008 жылғы 4 қаңтарда "Актюбинский вестник" және "Ақтөбе" газеттерінің N 1-2 жарияланған 2007 жылғы 5 желтоқсандағы N 25 шешімдерімен енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды ескере отырып), мынадай толықтырулармен өзгерістер енгізілсін:
1. "Жеңілдіктер беру туралы" шешімнің 1 тармағында, шешімнің Қосымшасының атауында және 1 тармағында "жесірлеріне" деген сөздерінен кейін "(жесір ерлеріне)" деген сөздерімен толықтырылсын, "1986-1989 жылдары Чернобыль АЭС-iндегi апаттың зардаптарын жоюға қатысқан тұлғаларға" деген сөздерінен кейін "Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi және мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы ҚСР Одағының ордендерiмен және медальдерiмен наградталған тұлғаларға" деген сөздерімен толықтырылсын.
2. Қосымшаның 3 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Қатысушыға тұрғын үй иесі немесе негізгі пәтер иеленуші болуына қарамастан жеңілдіктер:
орталықтандырылған жылуға, салқын және ыстық су жабдығына, кәрізге (канализация), газбен жабдықтауға, қоқыс шығаруға, лифттік қызмет көрсетуге, байланыс қызметіне (абоненттік төлем) 100% шегеріммен;

за электроснабжение в размере не более 150 кВт на 1 семью в месяц, использованную электроэнергию для отопления в размере не более 500 кВт на 1 семью в месяц, газ на приготовление пищи в размере 10 кг в месяц, а в домах, не имеющих централизованного отопления на стоимость приобретаемого условного твердого топлива из расчета 75 килограммов на 1 квадратный метр отапливаемой площади (далее - льготы).
Лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны и лицам, проработавшим, не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года льготы на коммунальные услуги предоставляются (компенсируются) в размере 50%.
В случае отсутствия приборов учета потребления коммунальных услуг льготы предоставляются в соответствии с утвержденными нормативами.
Льготы предоставляются и на совместно проживающих и прописанных с ними членов семьи, на которых льготы распространяются до тех пор, пока ими пользуется участник.
При установлении членов семьи участника руководствоваться  Законом Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года N 321 "О браке и семье".
3. Пункт 6 Приложения изложить в новой редакции:
"6. Возмещение затрат услугодателей по предоставлению льгот участнику за централизованное отопление, холодное и горячее водоснабжение, канализацию, газоснабжение, мусороудаление, обслуживание лифтов, услуги связи (абонентская плата), за электроснабжение в размере не более 150 кВт на 1 семью в месяц, использованную электроэнергию для отопления в размере не более 500 кВт на 1 семью в месяц, газ на приготовление пищи в размере 10 кг в месяц, а в домах, не имеющих централизованного отопления на стоимость приобретаемого условного твердого топлива из расчета 75 килограммов на 1 квадратный метр отапливаемой площади (далее - льготы) производится отделами занятости и социальных программ города Актобе и районов на основании ежемесячно представляемых, услугодателями, списков участников на льготы".
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в департаменте юстиции Актюбинской области и вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии                   Секретарь
областного маслихата             областного маслихата
К. ЖУМАБАЕВ                      А. ЕСЕРКЕПОВ

электрмен жабдықтауға 1 отбасына айына 150 кВт-тан аспайтын мөлшерде, жылу үшін пайдаланылған электр қуатын 1 отбасына айына 500 кВт-тан аспайтын мөлшерде, тамақ әзірлеу үшін газ айына 10 кг мөлшерде, ал орталықтандырылған жылуы жоқ үйлерде сатып алынатын шартты қатты отын құнына есептегенде жылытылатын алаңның 1 шаршы метріне 75 килограмм есебімен (бұдан әрі - жеңілдіктер) ұсынылады.
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi және мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдерiмен наградталған және 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 9 мамырына дейінгі кезеңде кемінде 6 ай жұмыс жасаған тұлғаларға жеңілдіктер коммуналдық қызметтер 50% мөлшерінде (компенсациялау) ұсынылады.
Коммуналдық қызметті тұтынуын есептеу құралдары болмаған жағдайда жеңілдіктер бекітілген тарифтерге сәйкес ұсынылады.
Жеңілдіктер қатысушы пайдаланған уақытқа дейін қатысушымен бірге тұратын және тіркелген отбасы мүшелеріне де ұсынылады.
Қатысушының отбасы мүшелерін анықтауда Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы N 321 "Неке және отбасы туралы" Заңы басшылыққа алынсын".
3. Қосымшаның 6 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Қатысушыға орталықтандырылған жылуға, салқын және ыстық су жабдығына, кәрізге (канализация), газбен жабдықтауға, қоқыс шығаруға, лифттік қызмет көрсету, байланыс қызметі (абоненттік төлем), электр қуатымен жабдықтауға жабдықтауға айына 1 отбасына 150 кВт-тан аспайтын мөлшерде, жылу үшін пайдаланылған электр қуатын айына 1 отбасына 500 кВт-тан аспайтын мөлшерде, тамақ әзірлеу үшін газ айына 10 кг мөлшерде, ал орталықтандырылған жылуы жоқ үйлерде сатып алынатын шартты қатты отын құнына есептегенде жылытылатын алаңның 1 шаршы метріне 75 килограмм есебімен (бұдан әрі - жеңілдіктер) жеңілдіктер ұсыну бойынша қызмет көрсетулердің шығындарын өтеу қызмет көрсетушілердің ай сайын беретін жеңілдіктер алатын қатысушылардың тізімдері негізінде Ақтөбе қаласының және аудандардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінде жүргізіледі".
2. Осы шешім Ақтөбе облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және бірінші ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат                 Облыстық мәслихаттың
сессиясының                      төрағасы хатшысы
Қ. ЖҰМАБАЕВ                        А. ЕСІРКЕПОВ