Об областном бюджете на 2009 год
Решение маслихата Актюбинской области от 10 декабря 2008 года N 125. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 12 января 2009 года N 3279. Утратило силу решением маслихата Актюбинской области от 14 июля 2010 года № 321
Сноска. Утратило силу решением маслихата Актюбинской области от  14.07.2010 № 321.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" областной маслихат РЕШАЕТ:
1. Утвердить областной бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы                     79 355 738,2 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям          28 351 912 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям           432 307 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов      50 571 519,2 тысяч тенге;
2) затраты                    79 977 642,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное
кредитование                  -1 491 590,6 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты                  788 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов   2 279 590,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами           1 038 500 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов  1 038 500 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета              -168 813,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
бюджета                          168 813,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 06.02.2009 N 153, от 18.04.2009 N 181, от 15.07.2009 № 206, от 16.10.2009 N 224, от 25.11.2009 № 230 (вводится в действие с 01.01.2009).
2. Установить на 2009 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджеты районов и города Актобе в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты: по городу Актобе 20 процентов, Мугалжарскому 54 процентов, Хромтаускому 51 процентов и остальным районам по 100 процентов;
2) по социальному налогу: по городу Актобе 20 процентов, Мугалжарскому 54 процентов, Хромтаускому 51 процентов и остальным районам по 100 процентов.
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в бюджеты районов и города Актобе.

2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы N 125 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 12 қаңтарда N 3279 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2010 жылғы 14 шілдедегі № 321 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2010.07.14 № 321 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2009 жылға арналған облыстық бюджет 1 қосымшаға сәйкес мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер                    79 355 738,2 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдері бойынша       28 351 912 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша      432 307 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 50 571 519,2 мың теңге;
2) шығындар                    79 977 642,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру  -1 491 590,6 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                 788 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу      2 279 590,6 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын
операциялар бойынша сальдо        1 038 500 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу        1 038 500 мың теңге;
5) бюджет тампшылығы             -168 813,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру 168 813,6 мың теңге;
Ескерту. 1 тармағына өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009.02.06 N 153, 2009.04.18 N 181, 2009.07.15 № 206, 2009.10.16 № 224, 2009.11.25 № 230 (қолданысқа 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2009 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу аудандардың және Ақтөбе қаласының бюджеттеріне мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша: Ақтөбе қаласына 20 пайыз, Мұғалжарға 54 пайыз, Хромтауға 51 пайыз және қалған аудандарға 100 пайыздан;
2) әлеуметтік салық бойынша: Ақтөбе қаласына 20 пайыз, Мұғалжарға 54 пайыз, Хромтауға 51 пайыз және қалған аудандарға 100 пайыздан;
3) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша, қызметін бір жолғы талон бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер Ақтөбе қаласы және аудандар бюджеттеріне толығымен есептеледі.

3. Установить, что в доход областного бюджета зачисляются:
плата за эмиссии в окружающую среду;
сбор за проезд по платным государственным автомобильным дорогам областного значения;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного значения;
плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
плата за лесные пользования;
плата за использование особоохраняемых природных территорий местного значения;
доходы от коммунальной собственности:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению областного акимата;
дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в областной коммунальной собственности;
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в областной коммунальной собственности;
поступления от аренды имущества областной коммунальной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданным из областного бюджета;
вознаграждения, полученные от размещения в депозиты временно свободных бюджетных денег;
другие доходы от областной коммунальной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
другие неналоговые поступления в областной бюджет;
поступления от продажи основного капитала, то есть, деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета;
поступления от погашения, выданных из областного бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в областной коммунальной собственности, займов местных исполнительных органов областей.
4. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы" отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2009 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов районов и города Актобе в областной бюджет в сумме 3 953 105 тысяч тенге, в том числе:

3. Облыстық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін төлемақы;
облыстық маңызы бар ақылы мемлекеттік автомобиль жолдары бойынша жүргені үшін алынатын алым;
облыстық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының бойында сыртқы (көрнекі) жарнама орналастырғаны үшін төленетін төлемдер;
жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем;
орманды пайдаланғаны үшін төлем;
жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғат аймақтарды пайдаланғаны үшін төленетін төлемдер;
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер:
облыстық әкімдіктің шешімі бойынша құрылған мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындардың таза кірістерінің бөлігінің түсімдері;
облыстық коммуналдық меншіктегі акциялардың мемлекеттік пакетіне есептелетін дивиденттер;
облыстық коммуналдық меншіктегі заңды тұлғалардың қатысу үлесінен кірістер;
облыстық коммуналдық меншіктің мүлігін жалға беруден түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
уақытша бос қалған бюджеттік ақшаны депозиттерге орналастырудан алынатын сыйақылар;
облыстық коммуналдық меншіктен түсетін басқа да кірістер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдер;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен ұйымдастырылатын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшалар түсімдері;
облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен салынатын айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, өндіріп алулар;
облыстық бюджетке түсетін салыққа жатпайтын басқа түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, яғни, облыстық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан түскен ақшалар;
облыстық бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, облыстық коммуналдық меншіктегі мемлекеттік қаржылық активтерін сатудан, облыстардың жергілікті атқарушы органдарының қарыздарынан түсетін түсімдер.
4. Қазақстан Республикасының "2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 проценті шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
5. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Ақтөбе қаласының және аудандардың бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алулардың көлемі 3 953 105 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:

городу Актобе 500 000 тысяч тенге;
Мугалжарскому 3 204 274 тысяч тенге;
Хромтаускому 248 831 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Актюбинской области от 18.04.2009 N 181 (вводится в действие с 01.01.2009). Пункт 5 с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 16.10.2009 N 224 (вводится в действие с 01.01.2009).
6. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009 -2011 годы" установлено с 1 января 2009 года:
1) минимальный размер заработной платы - 13 470 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также, для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1 273 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 13 470 тенге.
с 1 июля 2009 года:
1) минимальный размер заработной платы - 13 717 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также, для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1 296 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 13 717 тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 18.04.2009 N 181 (вводится в действие с 01.01.2009).
7. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы" установлен с 1 января 2009 года месячный размер денежной компенсации сотрудникам органов внутренних дел для оплаты расходов на содержание жилища и коммунальные услуги в сумме 3 739 тенге.
8. В соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы" предусмотрена на 2009 год субвенция, передаваемая из республиканского бюджета в областной бюджет в сумме 17 544 081 тысяч тенге.
9. Предусмотреть в областном бюджете на 2009 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 11 262 911 тысяч тенге, в том числе:
Айтекебийскому 1 104 501 тысяч тенге;
Алгинскому     1 022 077 тысяч тенге;
Байганинскому    958 699 тысяч тенге;
Иргизскому     1 173 500 тысяч тенге;
Каргалинскому    897 522 тысяч тенге;
Хобдинскому    1 460 938 тысяч тенге;
Мартукскому    1 361 345 тысяч тенге;
Темирскому       139 015 тысяч тенге;

Ақтөбе қаласынан 500 000 мың теңге;
Мұғалжардан 3 204 274 мың теңге;
Хромтаудан 248 831 мың теңге.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009.04.18 N 181 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен. 5 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009.10.16 № 224 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Қазақстан Республикасының "2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес 2009 жылғы 1 қаңтардан:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 13 470 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 1 273 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы - 13 470 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
2009 жылғы 1 шілдеден:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 13 717 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 1 296 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы - 13 717 теңге мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009.04.18 N 181 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Қазақстан Республикасының "2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 10 бабына сәйкес 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап iшкi iстер органдарының қызметкерлерiне тұрғын үйдi ұстауға және коммуналдық қызметтер көрсетуге арналған шығыстарды төлеу үшiн ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында белгiленгені еске және басшылыққа алынсын.
8. Қазақстан Республикасының "2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11 бабына сәйкес республикалық бюджеттен облыстық бюджетке берілетін субвенция 17 544 081 мың теңге сомасында көзделді.
9. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге берілетін субвенциялар көлемі 11 262 911 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Әйтекебиге 1 104 501 мың теңге;
Алғаға     1 022 077 мың теңге;
Байғанинге   958 699 мың теңге;
Ырғызға    1 173 500 мың теңге;
Қарғалыға    897 522 мың теңге;
Қобдаға    1 460 938 мың теңге;
Мәртөкке   1 361 345 мың теңге;
Темірге      139 015 мың теңге;

Уилскому       1 283 032 тысяч тенге;
Шалкарскому    1 862 282 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 18.04.2009 N 181 (вводится в действие с 01.01.2009).
10. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на содержание вновь вводимых объектов образования - 235 066 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата области.
11. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения - 69 080 тысяч тенге по программам областного бюджета.
12. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов - 387 126 тысяч тенге по программам областного бюджета.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 25.11.2009 № 230 (вводится в действие с 01.01.2009).
13. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на введение стандартов социальных услуг - 17 149 тысяч тенге по программам областного бюджета.
14. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на увеличение норм питания в медико - социальных учреждениях 133 320 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата области.
15. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума - 104 087 тысяч тенге, в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи - 40 261 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей - 63 826 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 18.04.2009 N 181, от 25.11.2009 № 230 (вводится в действие с 01.01.2009).
15-1. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 10 587 425 тысяч тенге, в том числе:

Ойылға     1 283 032 мың теңге;
Шалқарға   1 862 282 мың теңге.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009.04.18 N 181 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға - 235 066 мың теңге.
Аталған трансферттерді бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
11. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
облыстық бюджеттің бағдарламалары бойынша жаңадан iске қосылатын денсаулық сақтау объектiлерiн ұстауға - 69 080 мың теңге.
12. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
облыстық бюджеттің бағдарламалары бойынша дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық биологиялық препараттарды сатып алуға 387 126 мың теңге.
Ескерту. 12 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009.11.25 № 230 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
облыстық бюджеттің бағдарламалары бойынша әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге - 17 149 мың теңге.
14. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
облыстық бюджеттің бағдарламалары бойынша медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға 133 320 мың теңге.
Аталған трансферттерді бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
15. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
ең төменгі күнкөріс деңгейі мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек пен 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге - 104 087 мың теңге, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге - 40 261 мың теңге;
аз қамтылған отбасыларындағы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге - 63 826 мың теңге.
Аталған трансферттерді бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 15 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009.04.18 N 181, 2009.11.25 № 230 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
15-1. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға сомасы 10 587 425 мың теңге нысаналы трансферттер түскені ескерілсін, оның ішінде:

на обеспечение занятости населения - 9 583 621 тысяч тенге;
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики - 475 700 тысяч тенге;
на подготовку и переподготовку кадров - 528 104 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 15 дополнен пунктом 15-1 в соответствии с решением маслихата Актюбинской области от 18.04.2009 N 181 (вводится в действие с 01.01.2009). Пункт 15-1 с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 25.11.2009 № 230 (вводится в действие с 01.01.2009).
16. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на капитальный и средний ремонт дорог областного и районного значения в сумме 1 020 768 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 25.11.2009 № 230 (вводится в действие с 01.01.2009).
17. Исключен решением маслихата Актюбинской области от 25.11.2009 № 230 (вводится в действие с 01.01.2009).
18. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на развитие сельского хозяйства в сумме 823 415 тысяч тенге по программам областного бюджета, в том числе:
на поддержку семеноводства - 44 605 тысяч тенге;
на поддержку племенного животноводства - 25 797 тысяч тенге;
на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ- 439 000 тысяч тенге;
на поддержку повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных культур - 4 451 тысяч тенге;
на субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям - 232 тысяч тенге;
на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства - 309 330 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 25.11.2009 № 230 (вводится в действие с 01.01.2009).
19. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005 - 2010 годы в сумме 504 690 тысяч тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования - 178 200 тысяч тенге;

тұрғындарды жұмыспен қамтамасыз етуге - 9 583 621 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындарын және жастар практикасы бағдарламасын кеңейтуге - 475 700 мың теңге;
кадрларды даярлау және қайта даярлауға - 528 104 мың теңге.
Аталған соманы бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 15 тармақ 15-1 тармағымен толықтырылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009.04.18 N 181 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен. 15-1 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009.11.25 № 230 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
облыстық және аудандық маңызы бар жолдарын күрделі және орташа жөндеуге сомасы 1 020 768 теңге.
Аталған трансферттерді бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 16 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009.11.25 № 230 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
17. Алынып тасталды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009.11.25 № 230 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
18. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
облыстық бюджеттің бағдарламалары бойынша ауыл шаруашылығын дамытуға 823 415 мың теңге сомасында, оның iшiнде:
тұқым шаруашылығын қолдауға - 44 605 мың теңге;
асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға - 25 797 мың теңге;
көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар май материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға - 439 000 мың теңге;
өндірілетін ауыл шаруашылығы дақылдарының өнімділігі мен сапасын арттыруды қолдауға - 4 451 мың теңге;
ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге су жеткiзу бойынша көрсетiлетiн қызметтердiң құнын субсидиялауға - 232 мың теңге;
мал шаруашылығы өнiмiнiң өнiмдiлiгiн және сапасын арттыруды субсидиялауға - 309 330 мың теңге.
Ескерту. 18 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009.11.25 № 230 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
19. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыруға 504 690 мың теңге сомасында, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға - 178 200 мың теңге;

на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования - 142 127 тысяч тенге;
на внедрение новых технологий обучения в государственной системе образования - 184 363 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 19 с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 25.11.2009 № 230 (вводится в действие с 01.01.2009).
20. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на привлечение зарубежных преподавателей английского языка для профессиональных лицеев в рамках реализации Государственной программы развития профессионального и технического образования в Республике Казахстан на 2008 - 2012 годы в сумме 9 360 тысяч тенге по программам областного бюджета.
21. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005 - 2010 годы в сумме 1 348 408 тысяч тенге по программам областного бюджета, в том числе:
на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне - 736 820 тысяч тенге;
на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи - 611 588 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 21 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 18.04.2009 N 181, от 16.10.2009 N 224, от 25.11.2009 № 230 (вводится в действие с 01.01.2009).
22. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов в сумме 93 429 тысяч тенге по программам областного бюджета.
23. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на реализацию передаваемых функций в области охраны окружающей среды в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления в сумме 1 589 тысяч тенге по программам областного бюджета.
24. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 43 015 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 24 с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 25.11.2009 № 230 (вводится в действие с 01.01.2009).

бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға - 142 127 мың теңге;
мемлекеттік білім беру жүйесінде оқытудың жаңа технологияларын енгізуге - 184 363 мың теңге.
Аталған трансферттерді бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 19 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009.11.25 № 230 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
20. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
облыстық бюджеттің бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасында кәсіптік және техникалық білім беруді дамытудың 2008 - 2012 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде кәсіптік лицейлер үшін шетелдік ағылшын тілі оқытушыларын тартуға сомасы 9 360 мың теңге.
21. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
облыстық бюджеттің бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау iсiн реформалау мен дамытудың 2005 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыруға 1 348  408 мың теңге сомасында, оның ішінде:
жергiлiктi деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға - 736 820 мың теңге;
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге - 611 588 мың теңге.
Ескерту. 21 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009.04.18 N 181, 2009.10.16 № 224, 2009.11.25 № 230 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
22. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
облыстық бюджеттің бағдарламалары бойынша жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында оқитындарға берілетін стипендиялардың мөлшерін ұлғайтуға сомасы 93 429 мың теңге.
23. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
облыстық бюджеттің бағдарламалары бойынша мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттердің аражігін ажырату шеңберінде қоршаған ортаны қорғау саласындағы беріліп отырған функцияларды іске асыруға сомасы 1 589 мың теңге.
24. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саланың мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға сомасы 43 015 мың теңге.
Аталған трансферттерді бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 24 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009.11.25 № 230 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

25. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
на развитие теплоэнергетической системы в сумме 1 293 986 тысяч тенге по программам областного бюджета.
Сноска. Пункт 25 с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 18.04.2009 N 181 (вводится в действие с 01.01.2009).
26. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды в сумме 900 000 тысяч тенге по программам областного бюджета.
27. Исключен решением маслихата Актюбинской области от 18.04.2009 N 181 (вводится в действие с 01.01.2009).
28. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
на развитие и укрепление социальной инфраструктуры села в рамках реализации Государственной программы развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004 - 2010 годы в сумме 2 726 973 тысяч тенге, в том числе:
на строительство и реконструкцию объектов питьевого водоснабжения аульных (сельских) населенных пунктов - 1 574 307 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования аульной (сельской) местности - 1 152 666 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 28 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 18.04.2009 N 181, от 25.11.2009 № 230 (вводится в действие с 01.01.2009).
29. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения - 3 069 676 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 29 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 18.04.2009 N 181, от 25.11.2009 № 230  (вводится в действие с 01.01.2009).
30. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
на реализацию Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы в сумме 5 533 000 тысяч тенге, в том числе:
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда - 594 000 тысяч тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 1 586 000 тысяч тенге.

25. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
облыстық бюджеттің бағдарламалары бойынша жылу энергетикалық жүйесін дамытуға сомасы 1 293 986 мың теңге.
Ескерту. 25 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009.04.18 N 181 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
26. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
облыстық бюджеттің бағдарламалары бойынша қоршаған ортаны қорғау объектілерін салуға және реконструкциялауға сомасы 900 000 мың теңге.
27. Алынып тасталды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009.04.18 N 181 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
28. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру шеңберiнде ауылдың әлеуметтiк инфрақұрылымын дамытуға және нығайтуға 2 726 973 мың теңге сомасында, оның ішінде:
ауылдық (селолық) елдi мекендердi ауыз сумен жабдықтау объектiлерiн салуға және реконструкциялауға - 1 574 307 мың теңге;
ауылдық (селолық) жерлердiң бiлiм беру объектiлерiн салуға және реконструкциялауға - 1 152 666 мың теңге.
Аталған трансферттерді бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 28 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009.04.18 N 181, 2009.11.25 № 230 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
29. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
денсаулық сақтау объектiлерiн салуға және реконструкциялауға -  3 069 676 мың теңге.
Аталған трансферттерді бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 29 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009.04.18 N 181, 2009.11.25 № 230 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
30. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
Қазақстан Республикасында 2008 - 2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы мемлекеттiк бағдарламасын іске асыруға 5 533 000 мың теңге сомасында, оның ішінде:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға - 594 000 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға - 1 586 000 мың теңге.

на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 3 500 000 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 30 с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 18.04.2009 N 181 (вводится в действие с 01.01.2009).
31. Учесть в областном бюджете на 2009 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на кредитование бюджета города Актобе по нулевой ставке вознаграждения (интереса) на строительство и (или) приобретение жилья в рамках реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы в сумме 488 000 тысяч тенге.
Распределение кредита осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 31 с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 18.04.2009 N 181 (вводится в действие с 01.01.2009).
32. Предусмотреть в областном бюджете на 2009 год целевые текущие трансферты в республиканский бюджет:
на передачу функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий в сумме 588 748 тысяч тенге по программам областного бюджета, в том числе:
в области чрезвычайных ситуаций - 55 503 тысяч тенге;
в области санитарно-эпидемиологического надзора - 533 245 тысяч тенге.
33. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие бюджетам районов и города Актобе, в том числе:
на приобретения жилья отдельным категориям граждан - 100 000 тысяч тенге;
на капитальный ремонт объектов образования - 224 213,7 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования - 1 958  969 тысяч тенге;
на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда - 231 448 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры - 113 748 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения - 168 913 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства - 83 074 тысяч тенге;
на приобретение автобусов для школ области - 182 000 тысяч тенге;
на развитие благоустройства городов и населенных пунктов - 898  199 тысяч тенге;
на функционирование систем водоснабжения и водоотведения - 181 600 тысяч тенге;
на организацию эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности - 70 000 тысяч тенге;
на содержание вновь вводимых объектов образования - 71 300 тысяч тенге;
на организацию горячего питания для учащихся 1-4 классов в общеобразовательных школах области - 428 920 тысяч тенге;

инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салуға - 3 500 000 мың теңге.
Аталған трансферттерді бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 30 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009.04.18 N 181 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
31. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру шеңберiнде Ақтөбе қаласының бюджетіне сыйақының (мүдденiң) нөлдiк ставкасы бойынша тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға кредит беруге 488 000 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін.
Кредитті бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 31 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009.04.18 N 181 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
32. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджетке берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
облыстық бюджеттің бағдарламалары бойынша мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты 588 748 мың теңге сомасында, оның ішінде:
төтенше жағдайлар саласында - 55 503 мың теңге;
санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау саласында - 533 245 мың теңге қарастырылсын.
33. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Ақтөбе қаласының және аудандардың бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер және нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
азаматтардың жекелеген санаттарына тұрғын үй алуға - 100 000 мың теңге;
білім беру объектілерін күрделі жөндеуге - 224 213,7 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға - 1 958  969 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға -  231 448 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға - 113 748 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға - 168 913 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға - 83 074 мың теңге;
облыс мектептері үшін автобустар сатып алуға - 182 000 мың теңге;
қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға - 898 199 мың теңге;
сумен жабдықтау және су қашыртқы жүйесінің жұмыс жасауына -  181 600 мың теңге;
коммуналдық меншіктегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыруға - 70 000 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға - 71  300 мың теңге;
облыстың жалпы білім беретін мектептерінің 1-4 сынып оқушылары үшін ыстық тамақтануды ұйымдастыруға - 428 920 мың теңге;

на покрытие затрат, связанных с разницей между установленным тарифом и фактическими затратами на регулярные автомобильные перевозки пассажиров - 150 000 тысяч тенге;
на капитальный ремонт административного здания - 9 000 тысяч тенге;
на дополнительное образование для детей - 44 500 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов области -  194 121 тысяч тенге;
на выкуп земельных участков для государственных надобностей -  150 000 тысяч тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно- коммуникационной инфраструктуры - 67 465 тысяч тенге;
на развитие объектов культуры - 6 803 тысяч тенге;
на техническое обслуживание пунктов общественного доступа -  530 тысяч тенге;
на приобретение зданий для дошкольного воспитания и обучения – 40 000 тысяч тенге;
на укрепление материальной базы организаций образования – 3 000 тысяч тенге;
на ремонт и содержание дорог - 75 394 тысяч тенге;
на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов - 10 000 тысяч тенге
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 33 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 06.02.2009 N 153, от 18.04.2009 N 181, от 15.07.2009 № 206, от 16.10.2009 N 224 (вводится в действие с 01.01.2009).
33-1. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены средства на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 2 038 536,3 тысяч тенге, в том числе:
на обеспечение занятости населения в сумме 2 038 536,3 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 33 дополнен пунктом 33-1 в соответствии с решением маслихата Актюбинской области от 18.04.2009 N 181 (вводится в действие с 01.01.2009). Пункт 33-1 с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 16.10.2009 N 224 (вводится в действие с 01.01.2009).
34. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2009 год в сумме 315 472,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 34 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 06.02.2009 N 153, от 18.04.2009 N 181, от 15.07.2009 № 206, от 16.10.2009 N 224 (вводится в действие с 01.01.2009).
35. Утвердить перечень бюджетных программ развития областного бюджета на 2009 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.

жолаушыларды автокөлікпен тұрақты тасымалдауға белгіленген тарифтер мен нақты шығындар арасындағы айырмашылыққа байланысты шығындарды жабуға - 150 000 мың теңге.
әкімшілік ғимаратының күрделі жөндеуіне - 9 000 мың теңге;
балаларға қосымша білім беруге - 44 500 мың теңге;
облыстың елді мекендерін абаттандыруға және көгалдандыруға - 194 121 мың теңге;
мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер учаскелерін сатып алуға -  150 000 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға - 67 465 мың теңге;
мәдениет объектілерін дамытуға - 6 803 мың теңге;
облыстың қоғамдық ашық пункттеріне техникалық қызмет көрсетуге - 530 мың теңге;
мектепке дейінгі тәрбие беру және оқыту үшін ғимараттар сатып алуға - 40 000 мың теңге;
білім беру ұйымдарының материалдық базасын нығайтуға – 3 000 мың теңге;
жолдарды жөндеуге және ұстауға – 75 394 мың теңге;
жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмекке – 10 000 мың теңге
Аталған трансферттерді бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 33 тармағына өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009.02.06 N 153, 2009.04.18 N 181, 2009.07.15 № 206, 2009.10.16 № 224 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
33-1. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға сомасы 2 038 536,3 мың теңге қаражат қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
тұрғындарды жұмыспен қамтамасыз етуге 2 038 536,3 мың теңге.
Аталған соманы бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 33 тармақ 33-1 тармағымен толықтырылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009.04.18 N 181 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен. 33-1 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009.10.16 № 224 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
34. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2009 жылға арналған резерві сомасы 315 472,3 мың теңге болып бекітілсін.
Ескерту. 34 тармағына өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2009.02.06 N 153, 2009.04.18 N 181, 2009.07.15 № 206, 2009.10.16 № 224 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
35. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен 2009 жылға арналған облыстық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

016
Развитие объектов культуры
042
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие объектов культуры
02
Спорт
271
Управление строительства области
017
Развитие объектов спорта
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
09
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
271
Управление строительства области
019
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие тепло-энергетической системы
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
007
Развитие тепло-энергетической системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
02
Водное хозяйство
271
Управление строительства области
029
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
05
Охрана окружающей среды
271
Управление строительства области
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
12
Транспорт и коммуникации
01
Автомобильный транспорт
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие транспортной инфраструктуры
09
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
13
Прочие
03
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
265
Управление предпринимательства и промышленности области
13
03
265

016
Мәдениет объектілерін дамыту
042
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мәдениет объектілерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
02
Спорт
271
Облыстың құрылыс басқармасы
017
Спорт объектілерін дамыту
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
271
Облыстың құрылыс басқармасы
019
Жылу - энергетикалық жүйені дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері
279
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
007
Жылу - энергетикалық жүйені дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
02
Су шаруашылығы
271
Облыстың құрылыс басқармасы
029
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
05
Қоршаған ортаны қорғау
271
Облыстың құрылыс басқармасы
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
12
Көлiк және коммуникация
01
Автомобиль көлiгi
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
007
Көлік инфрақұрылымын дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
09
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалардың және елді мекендердің көшелерін өткізуге салу және құруға, қайта берілетін нысаналы даму трансферттер
13
Басқалар
03
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
13
03
265

013
Кредитование дочерних организаций АО "НУХ "КазАгро" для финансирования малого и среднего бизнеса и микрокредитования сельского населения
ИНВЕСТИЦИИ НА ФОРМИРОВАНИЕ И УВЕЛИЧЕНИЕ УСТАВНОГО КАПИТАЛА ЮРИДИЧЕСКИХ ЛИЦ
13
Прочие
09
Прочие
257
Управление финансов области
005
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Приложение 3
к решению областного маслихата
от 10 декабря 2008 года N 125
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2009 год
Функ.подгр
груп
па
Адми
нист
ратор
Про-
грам
ма
Наименование
4
Образование

013
Шағын және орта бизнесті қаржыландыру және ауыл халқына шағын кредит беру үшін "ҚазАгро" ҰБХ" Ақ-ның еншілес ұйымдарына кредит беру
ЗАҢДЫ ТҰЛҒАЛАРДЫҢ ЖАРҒЫЛЫҚ КАПИТАЛЫН ҚАЛЫПТАСТЫРУ ЖӘНЕ ҰЛҒАЙТУҒА ИНВЕСТИЦИЯЛАР
13
Басқалар
09
Басқалар
257
Облыстың қаржы басқармасы
005
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Облыстық мәслихаттың 2008 жылғы
10 желтоқсандағы N 125 шешіміне
3 ҚОСЫМША
2009 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламаларының
ТІЗБЕСІ
Функ. топ
Әкім ші
Бағ  дар лама
АТАУЫ
4
Бiлiм беру

261
Управление образование области
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
5
Здравоохранение
253
Управление здравоохранения области
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
007
Пропаганда здорового образа жизни
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих
010
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
011
Оказание скорой и неотложной помощи и санитарная авиация
012
Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
022
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами

261
Облыстың білім беру басқармасы
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
5
Денсаулық сақтау
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
008
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
009
Әлеуметтік-елеулі және айналадағылар үшін қауіп төндіретін аурулармен ауыратын адамдарға медициналық көмек көрсету
010
Халыққа бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету
011
Жедел және шұғыл көмек көрсету және санитарлық авиация
012
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
019
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
021
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
022
Бүйрек жетімсіз ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету