О внесении изменений и дополнений в решение очередной третьей сессии маслихата города Актобе от 19 декабря 2007 года N 24 "О бюджете города Актобе на 2008 год"
Решение внеочередной девятой сессии маслихата города Актобе Актюбинской области от 26 июля 2008 года N 83. Зарегистрировано в Управлении юстиции города Актобе Актюбинской области 11 августа 2008 года за N 3-1-95. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо управления юстиции города Актобе от 25 февраля 2009 года N 01-1-05/1480)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо управления юстиции города Актобе от 25 февраля 2009 года N 01-1-05/1480).
В соответствии со статьями 6 и 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Закона Республики Казахстан от 4 июня 2008 года N 36 "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам уточнения республиканского бюджета на 2008 год", пунктов 2 и 6 статьи 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548 маслихат города Актобе РЕШИЛ:
1. Внести в решение очередной третьей сессии маслихата города Актобе от 19 декабря 2007 года N 24 "О бюджете города Актобе на 2008 год", зарегистрированное в управлении юстиции города Актобе 10 января 2008 года за N 3-1-82, опубликованное в газетах "Актобе" и "Актюбинский вестник" от 24 января 2008 года N 9-10 (с учетом внесенных в него изменений и дополнений решениями маслихата города Актобе: от 3 марта 2008 года N 45, зарегистрированное в управлении юстиции города Актобе 20 марта 2008 года за N 3-1-84, опубликованное в газетах "Актобе" и "Актюбинский вестник" от 1 апреля 2008 года N 37-38, от 12 апреля 2008 года N 67, зарегистрированное в управлении юстиции города Актобе 4 мая 2008 года за N 3-1-89, опубликованное в газетах "Актобе" и "Актюбинский вестник" от 6 мая 2008 года N 53 и от 8 мая 2008 года N 54-55, от 28 июня 2008 года N 81, зарегистрированное в управлении юстиции города Актобе 11 июля 2008 года за N 3-1-93, опубликованное в газетах "Актобе" и "Актюбинский вестник" от 29 июля 2008 года N 89) следующие изменения и дополнения:
В пункте 1:
в подпункте 1):
доходы - цифры "21579430" заменить цифрами "22574179";
поступления трансфертов - цифры "7239061" заменить цифрами "8233810";
в подпункте 2):
затраты - цифры "20074590" заменить цифрами "20673461";
в подпункте 3):
операционное сальдо - цифры "1504840" заменить цифрами "1900718";
в подпункте 5):

Ақтөбе қалалық мәслихатының кезекті үшінші сессиясының 2007 жылғы 19 желтоқсандағы N 24 "2008 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының кезектен тыс тоғызыншы сессиясының 2008 жылғы 26 шілдедегі N 83 шешімі. Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық әділет басқармасында 2008 жылғы 11 тамызда N 3-1-95 тіркелді. Орындалу мерзімі аяқталуына байланысты күші жойылды - Ақтөбе қалалық әділет басқармасының 2009 жылғы 25 ақпандағы N 01-1-05/1480 хатымен
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6 және 7 баптарына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 маусымдағы N 36 "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне 2008 жылға арналған республикалық бюджетті нақтылау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заңына , Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі N 548 Бюджеттік кодексінің 111 бабының 2 және 6 тармақтарына сәйкес Ақтөбе қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Ақтөбе қалалық мәслихатының кезекті үшінші сессиясының 2007 жылғы 19 желтоқсандағы N 24 "2008 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті туралы" Ақтөбе қаласының әділет басқармасында 2008 жылғы 10 қаңтардағы N 3-1-82 санымен тіркелген, 2008 жылғы 24 қаңтардағы N 9-10 "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған шешіміне (Ақтөбе қалалық мәслихатының шешімдерімен оған енгізілген өзгерістер мен толықтырулар ескеріліп: 2008 жылғы 3 наурыздағы N 45 , Ақтөбе қалалық әділет басқармасында 2008 жылғы 20 наурыздағы N 3-1-84 санымен тіркелген, 2008 жылғы 1 сәуірдегі N 37-38 "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған, 2008 жылғы 12 сәуірдегі N 67 , Ақтөбе қалалық әділет басқармасында 2008 жылғы 4 мамырдағы N 3-1-89 санымен тіркелген, 2008 жылғы 6 мамырдағы N 53 және 2008 жылғы 8 мамырдағы N 54-55 "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған, 2008 жылғы 28 маусымдағы N 81 , Ақтөбе қалалық әділет басқармасында 2008 жылғы 11 шілдедегі N 3-1-93 санымен тіркелген, 2008 жылғы 29 шілдедегі N 89 "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтағы:
1) тармақшадағы:
түсімдер - "21579430" сандары "22574179" сандарымен ауыстырылсын;
трансферттер түсімі - "7239061" сандары "8233810" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшадағы:
шығындар - "20074590" сандары "20673461" сандарымен ауыстырылсын;
3) тармақшадағы:
операциялық сальдо - "1504840" сандары "1900718" сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшадағы:

сальдо по операциям с финансовыми активами - цифры "46995" заменить цифрами "442873".
Пункт 9 дополнить подпунктами 9-6, 9-7 следующего содержания:
"9-6. Принять к сведению, что решением внеочередной восьмой сессии областного маслихата от 15 июля 2008 года N 107 выделены целевые трансферты из областного бюджета в сумме 994 млн. 749 тыс. тенге и направлены:
ГУ "Отдел занятости и социальных программ города Актобе" на программу "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" 74 млн. 749 тыс. тенге;
ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Актобе" на программы "Организация внутрипоселковых (внутригородских) внутрирайонных общественных пассажирских перевозок" 320 млн. тенге, "Обеспечение санитарии населенных пунктов" 63 млн. тенге, "Благоустройство и озеленение населенных пунктов" 30 млн. тенге, "Обеспечение функционирования автомобильных дорог" 107 млн. тенге;
ГУ "Отдел финансов города Актобе" на программу "Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц" 400 млн. тенге.
9-7. Вышеуказанным решением перераспределены трансферты, ранее выделенные из областного бюджета в сумме 270 млн. тенге:
ГУ "Отдел образования города Актобе" уменьшить средства по программе "Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения" на 70 млн. тенге и направить ГУ "Отдел строительства города Актобе" на программу "Развитие объектов образования";
ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Актобе" уменьшить средства по программе "Функционирование системы водоснабжения и водоотведения" на 200 млн. тенге и направить на программу "Обеспечение функционирования автомобильных дорог".
Пункт 15 дополнить подпунктами 15-12, 15-13, 15-14, 15-15, 15-16, 15-17, 15,18, 15-19 следующего содержания:
"15-12. ГУ "Отдел образования города Актобе" уменьшить средства по программам "Общеобразовательное обучение" на 52 млн. 100 тыс. тенге, "Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения" на 20 млн. тенге и направить на программу "Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба" 1 млн. 88 тыс. тенге, ГУ "Отдел строительства города Актобе" на программу "Развитие объектов образования" 6 млн. 78 тыс. тенге, ГУ "Отдел архитектуры и градостроительства города Актобе" на программу "Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов" 25 млн. 200 тыс. тенге, ГУ "Отдел финансов города Актобе" на программу "Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)" 14 млн. 234 тыс. тенге, ГУ "Отдел предпринимательства города Актобе" на программу "Поддержка предпринимательской деятельности" 1 млн. 500 тыс. тенге, ГУ "Отдел физической культуры и спорта города Актобе" на программы "Обеспечение деятельности отдела физической культуры и спорта" 272 тыс. тенге, "Проведение спортивных мероприятий на районном (города областного значения) уровне" 22 млн. 700 тыс. тенге, "Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях" 1 млн. 28 тыс. тенге;

қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - "46995" саны "442873" сандарымен ауыстырылсын.
9-тармақ келесі мазмұндағы 9-6, 9-7 тармақшаларымен толықтырылсын:
"9-6. Облыстық мәслихаттың кезектен тыс сегізінші сессиясының 2008 жылғы 15 шілдедегі N 107 шешімімен 994 млн. 749 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттер бағытталғаны еске алынсын:
"Ақтөбе қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасына 74 млн. 749 мың теңге;
"Ақтөбе қаласының тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" ММ
"Кентішілік (қалаішілік) және ауданішілік қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру" бағдарламасына 320 млн. теңге, "Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету" бағдарламасына 63 млн. теңге, "Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру" бағдарламасына 30 млн. теңге, "Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету" бағдарламасына 107 млн. теңге;
"Ақтөбе қаласының қаржы бөлімі" ММ "Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту" бағдарламасына 400 млн. теңге.
9-7. Жоғарыда көрсетілген шешіммен бұрын облыстық бюджеттен бөлінген трансферттер 270 млн. теңге сомасында қайта бөлінген:
"Ақтөбе қаласының білім беру бөлімі" ММ "Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету" бағдарламасы бойынша 70 млн. теңгеге кемітіліп, "Ақтөбе қаласының құрылыс бөлімі" ММ "Білім беру объектілерін дамыту" бағдарламасына бағытталсын;
"Ақтөбе қаласының тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" ММ "Сумен жабдықтау және су бөлу жүйесінің қызмет етуі" бағдарламасы бойынша 200 млн. теңгеге кемітіліп, "Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету" бағдарламасына бағытталсын".
15-тармақ келесі мазмұндағы 15-12, 15-13, 15-14, 15-15, 15-16, 15-17, 15-18, 15-19 тармақшаларымен толықтырылсын:
"15-12. "Ақтөбе қаласының білім беру бөлімі" ММ "Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету" бағдарламасы бойынша 52 млн. 100 мың теңгеге, "Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету" бағдарламасы бойынша 20 млн. теңгеге кемітіліп, "Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу" бағдарламасына 1 млн. 88 мың теңге, "Ақтөбе қаласының құрылыс бөлімі" ММ "Білім беру объектілерін дамыту" бағдарламасына 6 млн. 78 мың теңге, "Ақтөбе қаласының сәулет және қала құрылысы бөлімі" ММ "Аудан аумағы қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу" бағдарламасына 25 млн. 200 мың теңге, "Ақтөбе қаласының қаржы бөлімі" ММ "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві" бағдарламасына 14 млн. 234 мың теңге, "Ақтөбе қаласының кәсіпкерлік бөлімі" ММ "Кәсіпкерлік қызметті қолдау" бағдарламасына 1 млн. 500 мың теңге, "Ақтөбе қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ "Дене шынықтыру және спорт бөлімі қызметін қамтамасыз ету" бағдарламасына 272 мың теңге, "Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткізу" бағдарламасына 22 млн. 700 мың теңге, "Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы" бағдарламасына 1 млн. 28 мың теңге бағытталсын;

15-13. ГУ "Отдел занятости и социальных программ города Актобе" уменьшить средства по программам "Государственная адресная социальная помощь" на 19 млн. 400 тыс. тенге, "Жилищная помощь" на 15 млн. тенге, "Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида" на 6 млн. 927 тыс. тенге, "Создание информационных систем" на 1 млн. 758 тыс. тенге и направить на программы "Обеспечение деятельности отдела занятости и социальных программ" 1 млн. 758 тыс. тенге, "Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства" 654 тыс.тенге, "Обеспечение деятельности отдела занятости и социальных программ" 2 млн. 500 тыс. тенге, "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" 1 млн. 500 тыс. тенге, "Социальная поддержка военнослужащих внутренних войск и срочной службы" 580 тыс. тенге, "Материальное обеспечение детей - инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому" 165 тыс. тенге, "Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат" 170 тыс. тенге, ГУ "Отдел физической культуры и спорта города Актобе" на программу "Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях" 2 млн. 472 тыс. тенге, ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Актобе" на программы "Обеспечение санитарии населенных пунктов" 2 млн. 650 тыс. тенге, ГУ "Отдел финансов города Актобе" на программу "Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)" 28 млн. 520 тыс. тенге, ГУ "Отдел культуры и развития языков города Актобе" на программу "Обеспечение деятельности отдела культуры и развития языков" 1 млн. 50 тыс. тенге, ГУ "Отдел строительства города Актобе" на программы "Развитие объектов образования" 296 тыс. тенге, "Строительство жилья" 770 тыс. тенге;
15-14. ГУ "Отдел строительства города Актобе" уменьшить средства по программе "Развитие объектов коммунального хозяйства" на 5 млн. 728 тыс. тенге и направить на программу "Развитие объектов образования";
15-15. ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Актобе" уменьшить средства по программе "Обеспечение функционирования автомобильных дорог" на 235 млн. 320 тыс. тенге и направить на программы "Функционирование системы водоснабжения и водоотведения" 200 млн. тенге, "Обеспечение санитарии населенных пунктов" 16 млн. 200 тыс. тенге, "Благоустройство и озеленение населенных пунктов" 14 млн. тенге, "Обеспечение жильем отдельных категорий граждан" 617 тыс. тенге, "Освещение улиц в населенных пунктах" 4 млн. 503 тыс. тенге;

15-13. "Ақтөбе қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша 19 млн. 400 мың теңгеге, "Тұрғын үй көмегі" бағдарламасы бойынша 15 млн. теңгеге, "Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету" бағдарламасы бойынша 6 млн. 927 мың теңгеге, "Ақпараттық жүйелер құру" бағдарламасы бойынша 1 млн. 758 мың теңгеге кемітіліп, "Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің қызметін қамтамасыз ету" бағдарламасына 1 млн. 758 мың теңге, "Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу" бағдарламасына 654 мың теңге, "Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің қызметін қамтамасыз ету" бағдарламасына 2 млн. 500 мың теңге, "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасына 1 млн. 500 мың теңге, "Ішкі әскерлер мен мерзімді қызметтегі әскери қызметкерлерді әлеуметтік қолдау" бағдарламасына 580 мың теңге, "Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету" бағдарламасына 165 мың теңге, "Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу" бағдарламасына 170 мың теңге, "Ақтөбе қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ "Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы" бағдарламасына 2 млн. 472 мың теңге, "Ақтөбе қаласының тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" ММ "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету" бағдарламасына 2 млн. 650 мың теңге, "Ақтөбе қаласының қаржы бөлімі" ММ "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві" бағдарламасына 28 млн. 520 мың теңге, "Ақтөбе қаласының мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ "Мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" бағдарламасына 1 млн. 50 мың теңге, "Ақтөбе қаласының құрылыс бөлімі" ММ "Білім беру объектілерін дамыту" бағдарламасына 296 мың теңге, "Тұрғын үй салу" бағдарламасына 770 мың теңге бағытталсын;
15-14. "Ақтөбе қаласының құрылыс бөлімі" ММ "Коммуналдық шаруашылық объектілерін дамыту" бағдарламасы бойынша 5 млн. 728 мың теңгеге кемітіліп, "Білім беру объектілерін дамыту" бағдарламасына бағытталсын;
15-15. "Ақтөбе қаласының тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" ММ "Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету" бағдарламасы бойынша 235 млн. 320 мың теңгеге кемітіліп, "Сумен жабдықтау және су бөлу жүйесінің қызмет етуі" бағдарламасына 200 млн. теңге, "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету" бағдарламасына 16 млн. 200 мың теңге, "Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру" бағдарламасына 14 млн. теңге, "Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету" бағдарламасына 617 мың теңге, "Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру" бағдарламасына 4 млн. 503 мың теңге бағытталсын;

15-16. ГУ "Аппарат акима города Актобе" уменьшить средства по программе "Обеспечение деятельности акима района (города областного значения)" на 1 млн. 946 тыс. тенге и направить на программу "Создание информационных систем";
15-17. ГУ "Отдел внутренней политики города Актобе" уменьшить средства по программе "Проведение государственной информационной политики через средства массовой информации" на 50 тыс. тенге и направить на программу "Обеспечение деятельности отдела внутренней политики";
15-18. ГУ "Отдел архитектуры и градостроительства города Актобе" уменьшить средства по программе "Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов" на 600 тыс. тенге и направить на программу "Обеспечение деятельности отдела архитектуры и градостроительства";
15-19. ГУ "Отдел строительства города Актобе" уменьшить средства по программе "Развитие объектов физической культуры и спорта" на 10 млн. тенге и направить на программу "Строительство жилья".
Пункт 16 дополнить подпунктом 16-2 следующего содержания:
"16-2. Поступление от продажи коммунальных государственных учреждений и государственных предприятий в виде имущественного комплекса, иного государственного имущества, находящегося в оперативном управлении или хозяйственном ведении коммунальных государственных предприятий в сумме 4 млн. 122 тыс. тенге направить ГУ "Отдел образования города Актобе" на программу "Проведение школьных олимпиад и внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба" 1 млн. 122 тыс. тенге, ГУ "Отдел финансов города Актобе" на программу "Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность" 3 млн. тенге".
2. Приложение N 1 решения очередной третьей сессии маслихата города Актобе от 19 декабря 2007 года N 24 "О бюджете города Актобе на 2008 год", зарегистрированного в управлении юстиции города Актобе 10 января 2008 года за N 3-1-82 с учетом внесенных в него изменений и дополнений изложить в новой редакции согласно приложения N 1 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2008 года.
Председатель сессии А. Симонов
Секретарь маслихата С. Шинтасова
Приложение N 1
к решению внеочередной девятой
сессии маслихата города Актобе
от 26 июля 2008 года N 83
Уточненный бюджет города Актобе на 2008 год
К
а
т
е
г
о
р
и
я
К
л
а
с
с
П
о
д
к
л
а
с
с
С
п
е
ц
и
ф
и
к
а
Наименование доходов
Сумма
тыс.
тенге
1
2
3
4
5
6
I . ДОХОДЫ

15-16. "Ақтөбе қаласы әкімінің аппараты" ММ "Әкім аппаратының қызметін қамтамасыз ету" бағдарламасы бойынша 1 млн. 946 мың теңгеге кемітіліп, "Ақпарат жүйесін құру" бағдарламасына бағытталсын;
15-17. "Ақтөбе қаласының ішкі саясат бөлімі" ММ "Бұқаралық ақпарат құралдары арқылы мемлекеттік ақпарат саясатын жүргізу" бағдарламасы бойынша 50 мың теңгеге кемітіліп, "Ішкі саясат бөлімінің қызметін қамтамасыз ету" бағдарламасына бағытталсын;
15-18. "Ақтөбе қаласының сәулет және қала құрылысы бөлімі" ММ "Аудан аумағы қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу" бағдарламасы бойынша 600 мың теңгеге кемітіліп, "Қала құрылысы мен сәулет бөлімінің қызметін қамтамасыз ету" бағдарламасына бағытталсын;
15-19. "Ақтөбе қаласының құрылыс бөлімі" ММ "Дене шынықтыру және спорт объектілерін дамыту" бағдарламасы бойынша 10 млн. теңгеге кемітіліп, "Тұрғын үй салу" бағдарламасына бағытталсын".
16-тармақ келесі мазмұндағы 16-2 тармақшасымен толықтырылсын:
"16-2. Мүліктік кешен түріндегі коммуналдық мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындарды және мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындардың оперативті немесе шаруашылық қарамағындағы басқа мемлекеттік меншікті сатудан түскен түсім бойынша 4 млн. 122 мың теңгеге кемітіліп, "Ақтөбе қаласының білім беру бөлімі" ММ "Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу" бағдарламасына 1 млн. 122 мың теңге, "Ақтөбе қаласының қаржы бөлімі" ММ "Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату" бағдарламасына 3 млн. теңге бағытталсын".
2. Ақтөбе қалалық мәслихатының кезекті үшінші сессиясының 2007 жылғы 19 желтоқсандағы N 24 "Ақтөбе қаласының 2008 жылға арналған бюджеті туралы" Ақтөбе қаласының әділет басқармасында 2008 жылғы 10 қаңтардағы N 3-1-82 санымен тіркелген шешімін N 1 қосымшасы енгізілген өзгерістер мен толықтырулар ескеріліп, осы шешімнің N 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы       А. Симонов
Мәслихат хатшысы     С. Шынтасова
Ақтөбе қалалық мәслихатының
кезектен тыс тоғызыншы сессиясының
2008 жылғы 26 шілдедегі
N 83 шешіміне
1 қосымша
2008 жылға арналған Ақтөбе қаласының нақтыланған бюджеті
Санат
Класс
Класс і ш індегі
Специфика
К і р істер атаулары
Мөлшері
мың
те ң ге
1
2
3
4
5
6
I . К І Р ІСТЕР

42000
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
125000
15
Плата за пользование земельными участками
125000
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
217384
01
Сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей
18000
02
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
18000
03
Сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств
12000
04
Сбор с аукционов
5000
05
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна
9500
14
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств
18000
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
47000
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
89884
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
300200
1
Государственная пошлина
300200
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, с заявлений (жалоб) по делам особого производства, с апелляционных жалоб, с частных жалоб на определение суда по вопросу выдачи дубликата исполнительного листа, с заявлений о вынесении судебного приказа, а  также за выдачу судом исполнительных листов по решениям иностранных судов и арбитражей,  копий (дубликатов) документов
279400
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию акта гражданского состояния, выдачу гражданам  повторных свидетельств о регистрации акта гражданского состояния, а также свидетельств в связи с изменением, дополнением, исправлением и восстановлением записи актов о рождении, браке, расторжении брака, смерти
7600
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
1700
06
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу визы к иностранцев или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
4000
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении в гражданстве Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
400
08
Государственная пошлина, за регистрацию места жительства

42000
3
Табиғи ж ә не бас қ а ресурстарды пайдаланғаны ү ш і н түсетін түсімдер
125000
15
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем
125000
4
Кәсіпкерлік ж ә не к ә с і би қызметті
жүргізгені үш і н алынатын алымдар
217384
01
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
18000
02
Жекелеген қызмет түрлерімен айналысу
құқығы үшін алынатын лицензиялық алым
18000
03
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені
және филиалдар мен өкілдіктерді
есептік тіркегені үшін алынатын алым
12000
04
Аукциондардан алынатын алым
5000
05
Жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменің
немесе жасалып жатқан кеменің
ипотекасы үшін алынатын алым
9500
14
Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені
үшін алынатын алым
18000
18
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
47000
20
Жергілікті маңызы бар және елді
мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында
сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем
89884
08
За ң ды қ м ә нд і і с - әрекеттерді
жасағаны ж ә не (немесе) о ғ ан
уәкілеттігі бар мемлекетті к органдар немесе лауазымды адамдар
қ ұ жаттар берген і ү ш і н ал ын атын
м індетті төлемдер
300200
1
Мемлекетті к баж
30 0 200
02
Сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше өндірістегі істер бойынша арыздардан (шағымдардан), жүгіну шағымдарынан, атқару парағының
көшірмесін беру туралы мәселе бойынша сот анықтамасына жеке шағымдардан, сот бұйрығын шығару туралы арыздардан, сондай-ақ соттың шет ел соттары мен төрелік соттарының шешімдері бойынша атқару парақтарын, құжаттардың көшірмелерін (телнұсқаларын) бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
279400
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені, азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркегені туралы қайта куәліктер бергені үшін, сондай-ақ туу, неке, некені бұзу, өлу туралы актілердің
жазбаларын өзгерту, толықтыру, түзету мен қалпына келтіруге байланысты куәліктерді бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
7600
05
Шет елге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін
құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ
осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін алынатын мемлекеттік баж
1700
06
Шетелдіктердің паспорттарына немесе оларды ауыстыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және
Қазақстан Республикасына келу құқығына
виза бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
4000
07
Қазақстан Республикасы азаматтығын алу, Қазақстан Республикасы азаматтығын қалпына келтіру және
Қазақстан Республикасы азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені
үшін алынатын мемлекеттік баж
400
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж