О внесении изменений и дополнений в решение от 19 декабря 2007 года N 24 "О бюджете города Актобе на 2008 год"
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 14 ноября 2008 года N 100. Зарегистрировано в управлении юстиции города Актобе Актюбинской области 25 ноября 2008 года за N 3-1-98. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо управления юстиции города Актобе от 25 февраля 2009 года N 01-1-05/1480)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо управления юстиции города Актобе от 25 февраля 2009 года N 01-1-05/1480)
В соответствии со статьями 6 и 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", подпункта 1 пункта 2 статьи 111 и пункта 5 статьи 116 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548 и Закона Республики Казахстан от 24 октября 2008 года N 76 "О внесении изменений и дополнения в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2008 год" маслихат города Актобе РЕШИЛ:
1. Внести в решение очередной третьей сессии маслихата города Актобе от 19 декабря 2007 года N 24 "О бюджете города Актобе на 2008 год", зарегистрированное в управлении юстиции города Актобе 10 января 2008 года за N 3-1-82, опубликованное в газетах "Актобе" и "Актюбинский вестник" от 24 января 2008 года N 9-10 (с учетом внесенных в него изменений и дополнений решениями маслихата города Актобе: от 3 марта 2008 года N 45 , зарегистрированное в управлении юстиции города Актобе 20 марта 2008 года за N 3-1-84, опубликованное в газетах "Актобе" и "Актюбинский вестник" от 1 апреля 2008 года N 37-38, от 12 апреля 2008 года N 67 , зарегистрированное в управлении юстиции города Актобе 4 мая 2008 года за N 3-1-89, опубликованное в газетах "Актобе" и "Актюбинский вестник" от 6 мая 2008 года N 53 и от 8 мая 2008 года N 54-55, от 28 июня 2008 года N 81 , зарегистрированное в управлении юстиции города Актобе 11 июля 2008 года за N 3-1-93, опубликованное в газетах "Актобе" и "Актюбинский вестник" от 29 июля 2008 года N 89, от 26 июля 2008 года N 83 , зарегистрированное в управлении юстиции города Актобе 11 августа 2008 года за N 3-1-95, опубликованное в газетах "Актобе" и "Актюбинский вестник" от 14 августа 2008 года N 96-97) , от 22 октября 2008 года N 95 , зарегистрированное в управлении юстиции города Актобе 30 октября 2008 года за N 3-1-97, опубликованное в газетах "Актобе" и "Актюбинский вестник" от 11 ноября 2008 года N 135-136) следующие изменения и дополнения:
В пункте 1:
в подпункте 1):

"2008 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті туралы" 2007 жылғы 19 желтоқсандағы N 24 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2008 жылғы 14 қарашадағы N 100 шешімі. Ақтөбе облысының Ақтөбе қалалық Әділет басқармасында 2008 жылғы 25 қарашада N 3-1-98 тіркелді. Орындалу мерзімі аяқталуына байланысты күші жойылды - Ақтөбе қалалық әділет басқармасының 2009 жылғы 25 ақпандағы N 01-1-05/1480 хатымен
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 Заңының 6 және 7 баптарына , Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексі 2004 жылғы 24 сәуірдегі N 548 111 бабы 2 тармағының 1 тармақшасына және 116 бабының 5 тармағына және "Қазақстан Республикасының "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 24 қазандағы N 76 Заңына сәйкес Ақтөбе қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Ақтөбе қалалық мәслихатының кезекті үшінші сессиясының 2007 жылғы 19 желтоқсандағы N 24 "2008 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті туралы" Ақтөбе қаласының әділет басқармасында 2008 жылғы 10 қаңтардағы N 3-1-82 санымен тіркелген, 2008 жылғы 24 қаңтардағы N 9-10 "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған шешіміне (Ақтөбе қалалық мәслихатының шешімдерімен оған енгізілген өзгерістер мен толықтырулар ескеріліп: 2008 жылғы 3 наурыздағы N 45 , Ақтөбе қалалық әділет басқармасында 2008 жылғы 20 наурыздағы N 3-1-84 санымен тіркелген, 2008 жылғы 1 сәуірдегі N 37-38 "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған, 2008 жылғы 12 сәуірдегі N 67 , Ақтөбе қалалық әділет басқармасында 2008 жылғы 4 мамырдағы N 3-1-89 санымен тіркелген, 2008 жылғы 6 мамырдағы N 53 және 2008 жылғы 8 мамырдағы N 54-55 "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған, 2008 жылғы 28 маусымдағы N 81 , Ақтөбе қалалық әділет басқармасында 2008 жылғы 11 шілдедегі N 3-1-93 санымен тіркелген, 2008 жылғы 29 шілдедегі N 89 "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған, 2008 жылғы 26 шілдедегі N 83 , Ақтөбе қалалық әділет басқармасында 2008 жылғы 11 тамыздағы N 3-1-95 санымен тіркелген, 2008 жылғы 14 тамыздағы N 96-97 "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған, 2008 жылғы 22 қазандағы N 95 , Ақтөбе қалалық әділет басқармасында 2008 жылғы 30 қазандағы N 3-1-97 санымен тіркелген, 2008 жылғы 11 қарашадағы N 135-136 "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған,) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақтағы:
1) тармақшадағы:

доходы - цифры "23000818" заменить цифрами "22958045";
в том числе:
поступления трансфертов - цифры "8660449" заменить цифрами "8617676";
в подпункте 2):
затраты - цифры "21200420" заменить цифрами "21157647".
Пункт 10 дополнить подпунктами 10-4, 10-5 следующего содержания:
10-4. Принять к сведению, что решением внеочередной одиннадцатой сессии областного маслихата от 7 ноября 2008 года № 122 уменьшены целевые трансферты, ранее выделенные из республиканского бюджета в сумме 158 млн. 548 тыс. тенге:
ГУ "Отдел образования города Актобе" по программе "Общеобразовательное обучение" на 31 млн. 288 тыс. тенге;
ГУ "Отдел строительства города Актобе" по программе "Строительство жилья" 127 млн. 260 тыс. тенге.
10-5. Вышеуказанным решением выделены целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 115 млн. 775 тыс. тенге и направлены ГУ "Отдел строительства города Актобе" на программу "Развитие системы водоснабжения".

түсімдер - "23000818" сандары "22958045" сандарымен ауыстырылсын;
соның ішінде:
трансферттер түсімі - "8660449" сандары "8617676" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшадағы:
шығындар - "21200420" сандары "21157647" сандарымен ауыстырылсын.
10 тармақ келесі мазмұндағы 10-4, 10-5 тармақшаларымен толықтырылсын:
10-4. Облыстық мәслихаттың кезектен тыс он бірінші сессиясының 2008 жылғы 7 қарашадағы N 122 шешімімен бұрын республикалық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттер 158 млн. 548 мың теңгеге кемітілгені еске алынсын:
"Ақтөбе қаласының білім беру бөлімі" ММ "Жалпы білім беру" бағдарламасы бойынша 31 млн. 288 мың теңгеге;
"Ақтөбе қаласының құрылыс бөлімі" ММ "Тұрғын үй салу" бағдарламасы бойынша 127 млн. 260 мың теңгеге.
10-5. Жоғарыда көрсетілген шешімімен 115 млн. 775 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен мақсатты трансферттер бөлінген және "Ақтөбе қаласының құрылыс бөлімі" ММ "Сумен жабдықтау жүйесін дамыту" бағдарламасына бағытталған.

35000
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
143000
15
Плата за пользование земельными участками
143000
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
189341
01
Сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей
13440
02
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
16487
03
Сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств
8600
04
Сбор с аукционов
8000
05
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна
6700
14
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств
10200
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
36030
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
89884
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
319742
1
Государственная пошлина
319742
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, с заявлений (жалоб) по делам особого производства, с апелляционных жалоб, с частных жалоб на определение суда по вопросу о выдаче дубликата исполнительного листа, с заявлениий о вынесении судебного приказа, а также за выдачу судом исполнительных листов по решениям иностранных судов и арбитражей, копий (дубликатов) документов
299400
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию акта гражданского состояния, выдачу гражданам повторных свидетельств о регистрации акта гражданского состояния, а также свидетельств в связи с изменением, дополнением, исправлением и восстановлением записи актов о рождении, браке, расторжении брака, смерти
7274
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
1340
06
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу визы к паспортам иностранцев или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
3292
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении в гражданстве Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан

35000
3
Таби ғ и ж ә не бас қ а ресурстарды пайдалан ғ аны ү шін т ү сетін т ү сімдер
143000
15
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем
143000
4
К ә сіпкерлік ж ә не к ә сіби қ ызметті ж ү ргізгені ү шін алынатын алымдар
189341
01
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
13440
02
Жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін алынатын лицензиялық алым
16487
03
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені үшін алынатын алым
8600
04
Аукциондардан алынатын алым
8000
05
Жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасы үшін алынатын алым
6700
14
Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені үшін алым
10200
18
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
36030
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем
89884
08
За ң ды қ м ә нді іс- ә рекеттерді жаса ғ аны ж ә не (немесе) о ғ ан у ә кілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құ жаттар бергені ү шін алынатын міндетті т ө лемдер
319742
1
Мемлекеттік баж
319742
02
Сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше өндірістегі істер бойынша арыздардан (шағымдардан), жүгіну шағымдарынан, атқару парағының көшірмесін беру туралы мәселе бойынша сот анықтамасына жеке шағымдардан, сот бұйрығын шығару туралы арыздардан, сондай-ақ соттың шет ел соттары мен төрелік соттарының шешімдері бойынша атқару парақтарын, құжаттардың көшірмелерін (телнұсқаларын) бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
299400
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені, азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркегені туралы қайта куәліктер бергені үшін, сондай-ақ туу, неке, некені бұзу, өлуі туралы актілердің жазбаларын өзгерту, толықтыру, түзету мен қалпына келтіруге байланысты куәліктерді бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
7274
05
Шет елге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін алынатын мемлекеттік баж
1340
06
Шетелдіктердің паспорттарына немесе оларды ауыстыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
3292
07
Қазақстан Республикасы азаматтығын алу, Қазақстан Республикасы азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасы азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін алынатын мемлекеттік баж

400
08
Государственная пошлина, за регистрацию места жительства
5300
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу разрешений на право охоты
400
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
586
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
1750
2
НЕНАЛОГОВЫЕ ПОСТУПЛЕНИЯ
740390
01
Доходы от государственной собственности
38000
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
38000
04
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности
38000
02
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
1719
1
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
1719
02
Поступления от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
1719
04
Штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
228000
1
Штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от предприятий нефтяного сектора
228000
05
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые местными государственными органами
228000
06
Прочие неналоговые поступления
472671
1
Прочие неналоговые поступления
472671
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
472671
3
ПОСТУПЛЕНИЯ
ОТ ПРОДАЖИ ОСНОВНОГО КАПИТАЛА
5747473
01
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
4347473
1
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
4347473
03
Поступления от продажи гражданам квартир в рамках Государственной программы жилищного строительства
4347473
03
Продажа земли и нематериальных активов
1400000
1
Продажа земли
1400000
01
Поступления от продажи земельных участков
1400000
4
ПОСТУПЛЕНИЯ ТРАНСФЕРТОВ
8617676
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
8617676
2
Трансферты из областного бюджета
8617676
01
Целевые текущие трансферты

400
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
5300
09
Аң аулау құқығына рұқсат берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
400
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 миллиметрге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
586
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
1750
2
САЛЫ Қ ТЫ Қ ЕМЕС Т Ү СІМДЕР
740390
01
Мемлекеттік меншіктен т ү сетін кірістер
38000
5
Мемлекет меншігіндегі м ү лікті жал ғ а беруден т ү сетін кірістер
38000
04
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер
38000
02
Мемлекеттік бюджеттен қ аржыландырылатын мемлекеттік мекемелерді ң тауарларды (ж ұ мыстарды, қ ызметтерді) ө ткізуінен т ү сетін т ү сімдер
1719
1
Мемлекеттік бюджеттен қ аржыландырылатын мемлекеттік мекемелерді ң тауарларды (ж ұ мыстарды, қ ызметтерді ) ө ткізуінен т ү сетін т ү сімдер
1719
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін түсімдер
1719
04
Мемлекеттік бюджеттен қ аржыландырылатын, сондай-а қ Қ Р Ұ лтты қ Банкіні ң бюджетінен (шы ғ ыстар сметасынан) ұ сталатын ж ә не қ аржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыпп ұ лдар, ө сімп ұ лдар, санкциялар, ө ндіріп алулар
228000
1
Мұнай секторы кәсіпорындарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
228000
05
Жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар
228000
06
Бас қ а да салы қ ты қ емес т ү сімдер
472671
1
Бас қ а да салы қ ты қ емес т ү сімдер
472671
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
472671
3
НЕГІЗГІ КАПИТАЛДЫ
САТУДАН Т Ү СЕТІН Т Ү СІМДЕР
5747473
01
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік м ү лікті сату
4347473
1
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік м ү лікті сату
4347473
03
Азаматтарға тұрғын үй құрылысының мемлекеттік бағдарламасының шегінде пәтерлер сатудан түсетін түсімдер
4347473
03
Жерді ж ә не материалды қ емес активтерді сату
1400000
1
Жерді сату
1400000
01
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
1400000
4
ТРАНСФЕРТТЕРДІ Ң Т Ү СІМДЕРІ
8617676
02
Мемлекеттік бас қ аруды ң жо ғ ары т ұ р ғ ан органдарынан т ү сетін трансферттер
8617676
2
Облысты қ бюджеттен т ү сетін трансферттер
8617676
01
Ағымдағы нысаналы трансферттер