О бюджете Каргалинского района на 2009 год
Решение маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 22 декабря 2008 года № 96. Зарегистрировано управлением юстиции Каргалинского района Актюбинской области 16 января 2009 года за № 3-6-76. Утратило силу решением маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 21 апреля 2010 года № 211
Сноска. Утратило силу решением маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 21.04.2010 № 211.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпункт 1 пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и в целях реализации решения двенадцатой очередной сессии областного маслихата от 10 декабря 2008 года № 125 "Об областном бюджете на 2009 год" районный маслихат РЕШАЕТ:
1. Утвердить районный бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 1 632 388 тысяч тенге;
в том числе:
налоговые поступления – 250 275 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 708 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 29 517 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 336 888 тысяч тенге;
2) затраты – 1 637 472,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 6 510 тысяч тенге
в том числе:
приобретение финансовых активов – 6 510 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 594,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета – 11 594,1 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 18.02.2009 года № 115, от 24.04.2009 года № 128, от 22.07.2009 года № 147, от 22.10.2009 N 160,2009.11.26 N 167 (вводится в действие с 1 января 2009 года)
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
единого земельного налога;
налог на транспортные средства;
акцизы на:
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения и в населенных пунктах;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
доходы от коммунальной собственности;
доходы от аренды имущества, находящиеся в коммунальной собственности района;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района;
штрафы, пени, санкций, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района;
другие неналоговые поступления в бюджет района.
поступления от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.

2009 жылға арналған Қарғалы ауданының бюджеті туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы № 96 шешімі. Ақтөбе облысының Қарғалы аудандық Әділет басқармасында 2009 жылғы 16 қаңтарда № 3-6-76 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2010 жылғы 21 сәуірдегі № 211 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2010.04.21 № 211 шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы N 95-IV Бюджеттік Кодексінің 9 бабы 2 тармағы, 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148-ІІ "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1 тармақшасына және облыстық мәслихаттың кезекті он екінші сессиясының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы N 125 "2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2009 жылға арналған аудандық бюджет 1 қосымшаға сәйкес мына көлемде бекітілсін:
1) Кірістер                       1 632 388 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша           250 275 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша       15 708 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін
түсімдер бойынша                     29 517 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша 1 336 888 мың теңге;
2) шығындар                     1 637 472,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру             0 мың теңге;
4) қаржы активтері операциялары
бойынша сальдо                        6 510 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу            6 510 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті)  - 11 594,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитін пайдалану)             11 594,1 мың тенге;
Ескерту. 1 тармағына өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2009.02.18 N 115, 2009.04.24 N 128, 2009.07.22 N 147, 2009.10.22 N 160, 2009.11.26 N 167 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлерлердің мүліктеріне салынатын салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
бензинге (авиациялықты қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
дара кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
автокөлік құралдарын мемлекеттік тіркеу, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымайтын мүлікке құқықтарды және олармен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
жылжымалы мүлік кепілін және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегені үшін алым;
аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде және елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер;
аудан бюджетінен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдер;
аудан бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, өндіріп алулар;
аудан бюджетіне түсетін салыққа жатпайтын басқа да түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, яғни аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан түскен ақшалар;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.

3. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы" отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы" установлено с 1 января 2009 года:
1) минимальный размер заработной платы – 13 470 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1 273 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 13 470 тенге.
с 1 июля 2009 года:
1) минимальный размер заработной платы – 13 717 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также, для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1 296 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых выплат – 13 717 тенге".
Сноска. Пункт 4 внесены дополнения в соответствии с решением маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 24.04.2009 года № 128(вводится в действие с 1 января 2009 года)
5. В соответствии с пунктом 9 решения областного маслихата "Об областном бюджете на 2009 год" предусмотрена на 2009 год субвенция, передаваемая из областного бюджета в районный бюджет в сумме 897 522 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным решением маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 24.04.2009 года № 128(вводится в действие с 1 января 2009 года)
6. Учесть в районном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 400 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей – 3 300 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенным решением маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 24.04.2009 года № 128(вводится в действие с 1 января 2009 года)
6.1 Учесть в районном бюджете на 2009 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 108978,0 тысяч тенге, в том числе:
на обеспечение занятости населения – 96 400,0 тысяч тенге;
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики – 12 578,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата района

3. Қазақстан Республикасының "2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызда шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
4. Қазақстан Республикасының "2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 13 470 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 1 273 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 13 470 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
2009 жылдың 1 шілдесінен бастап:
1) ең төменгі жалақы көлемі – 13717 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 1 296 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 13 717 теңге.
Ескерту. 4 тармаққа толықтырулар енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2009.04.24 N 128 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "2009 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" N 125 шешімінің 9 тармағына сәйкес облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілген субвенция көлемі  897522 мың теңге сомасында қаралған.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2009.04.24 N 128 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2009 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттің ағымдағы нысаналы трансферттері түсетіні ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 400 мың теңге;
аз қамтылған отбасыларындағы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге – 3 300 мың теңге.
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2009.04.24 N 128 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6-1. 2009 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен түсетін нысаналы трансферттерден аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыруға 108978,0 мың теңге ескерілсін, оның ішінде:
халықты жұмыспен қамтамасыз етуге – 96400,0 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындары мен жастар практикасы бағдарламасының ауқымын кеңейтуге – 12578,0 мың теңге.
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігі қаулысының негізінде жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 6 дополнен пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 24.04.2009 года № 128(вводится в действие с 1 января 2009 года)
7. Учесть в районном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на реализацию Государственной программы развития образования на 2005-2010 годы в сумме 20 092 тысяч тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 8 194 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 5 541 тысяч тенге;
на внедрение системы интерактивного обучения в государственной системе начального, основного среднего и общего среднего образования – 6 357 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенным решением Маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 18 февраля 2009 года № 115, 2009.11.26 N 167 (вводится в действие с 1 января 2009 года)
8. Учесть в районном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 4 354 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным решением маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 24.04.2009 года № 128, от 22.07.2009 года № 147(вводится в действие с 1 января 2009 года)
9. Учесть в районном бюджете на 2009 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
на развитие и укрепление социальной инфраструктуры села в рамках реализации Государственной программы развития сельских территорий на 2004-2010 годы в сумме 228 753 тысяч тенге, в том числе:
на реконструкцию объектов водоснабжения аульных (сельских) населенных пунктов – 228 753 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенным решением Маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 24.04.2009 года № 128(вводится в действие с 1 января 2009 года)
10. Учесть в районном бюджете на 2009 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
на реализации Государственной программы жилищного строительства на 2008-2010 годы в сумме 19 781 тысяч тенге, в том числе:

Ескерту. 6 тармақ 6-1 тармағымен толықтырылды - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2009.04.24 N 128 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2009 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттің ағымдағы нысаналы трансферттері түсетіні ескерілсін:
Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыруға 19 721 мың теңге сомасында, оның ішінде:
жалпы орта, негізгі орта және бастауыш білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 8 100 мың теңге;
жалпы орта, негізгі орта және бастауыш білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға - 5 264 мың теңге;
жалпы орта, негізгі орта және бастауыш білім беретін мемлекеттік жүйеге интерактивтік оқыту енгізуге 6 357 мың теңге сомасында.
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарғалы аудандық мәслихатының 2009.02.18 N 115, 2009.11.26 N 167 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2009 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттің ағымдағы нысаналы трансферттері түсетіні ескерілсін:
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 4354 мың теңге сомасында.
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2009.04.24 N 128, 2009.07.22 N 147 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2009 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттің нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
Қазақстан Республикасының ауылдық аумақтарын дамытудың 2004 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру шеңберiнде ауылдың әлеуметтiк инфрақұрылымын дамытуға және нығайтуға 228 753 мың теңге сомасында, оның ішінде:
ауылдық (селолық) елдi мекендердi ауыз сумен жабдықтау объектiлерiн реконструкциялауға – 228 753 мың теңге.
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2009.04.24 N 128 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2009 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттің нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
Қазақстан Республикасында 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы мемлекеттiк бағдарламасын іске асыруға 34781 мың теңге сомасында, оның ішінде:

на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда - 19 781 тысяч тенге;
исключен решением Маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 18 февраля 2009 года № 115 (вводится в действие с 1 января 2009 года)
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 18 февраля 2009 года № 115 (вводится в действие с 1 января 2009 года), от 24.04.2009 года № 128(вводится в действие с 1 января 2009 года).
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2009 год в сумме 1 118 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенным решением Маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 24.04.2009 года № 128, от 22.10.2009 N 160 (вводится в действие с 1 января 2009 года).
11-1. Учесть в районном бюджете на 2009 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на приобретение автобусов для школ района – 11 511 тысяч тенге.
на капитальный ремонт административного здания – 20 000 тысяч тенге
на реконструкцию системы канализации с.Бадамша – 20 000 тысяч тенге;
на организацию горячего питания для учащихся 1-4 классов в общеобразовательных школах района – 3 635,0 тысяч тенге;
на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда – 9 000 тысяч тенге;
на разработку проектно- сметной документации для строительства административного здания районного акимата – 5 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 дополнен пунктом 11-1 решением Маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 18 февраля 2009 года № 115 (вводится в действие с 1 января 2009 года).
Сноска. Пункт 11-1 внесены изменения и дополнения в соответствии с решением маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 24.04.2009 года № 128, от 22.07.2009 года № 147, от 22.10.2009 N 160 вводится в действие с 1 января 2009 года)
11-2. Учесть, что в районном бюджете на 2009 год предусмотрены поступления трансфертов из областного бюджета на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 5 759 тысяч тенге, в том числе:
на обеспечение занятости населения в сумме 5 759 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата района
Сноска. Пункт 11 дополнен пунктом 11-2 в соответствии с решением маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 24.04.2009 года № 128(вводится в действие с 1 января 2009 года).
11-3 Учесть, что в районном бюджете на 2009 год предусмотрены средства на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 7 541 тысяч тенге, в том числе:
на обеспечение занятости населения в сумме 7 541 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата района

мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға 19 781 мың теңге сомасында;
Алып тасталды. Қарғалы аудандық мәслихатының 2009.02.18 N 115 шешімімен.
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 10 тармағына өзгерістер мен толықтырулар енгізілді - Қарғалы аудандық мәслихатының 2009.02.18 N 115 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі), 2009.04.24 N 128 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. 2009 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві сомасы 1118 мың теңге болып бекітілсін.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2009.04.24 N 128, 2009.10.22 N 160(2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11-1 2009 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттің ағымдағы нысаналы трансферттері түсетіні ескерілсін, оның ішінде:
аудан мектептеріне автобус сатып алу үшін - 11511 мың теңге
әкімшілік ғимаратты күрделі жөндеуге – 9000 мың теңге.
Бадамша селосының канализация жүйесін жаңартуға – 5674 мың теңге;
ауданның жалпы білім беретін мектептерінің 1-4 сынып оқушылары үшін ыстық тамақ ұйымдастыруға – 3635,0 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға – 9000 мың теңге;
аудан әкімдігінің әкімшілік ғимаратын салу құрылысы бойынша жобаға мемлекеттік сараптама жүргізуге және жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге – 5000 мың теңге.
Ескерту. 11 тармақ 11-1 тармақшасымен толықтырылды - Қарғалы аудандық мәслихатының 2009.02.18 N 115 шешімімен (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. 11-1 тармаққа толықтырулар енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2009.04.24 N 128, 2009.07.22 N 147,  2009.10.22 N 160 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11-2. 2009 жылға арналған аудандық бюджетте аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыруға облыстық бюджеттен түсетін трансферттерден 5759 мың теңге қаралғаны ескерілсін, оның ішінде:
халықты жұмыспен қамтамасыз етуге – 5759 мың теңге.
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігі қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 11 тармақ 11-2 тармағымен толықтырылды - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2009.04.24 N 128 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11-3 2009 жылға арналған аудандық бюджетте аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыруға 7541 мың теңге қаралғаны ескерілсін, оның ішінде:
халықты жұмыспен қамтамасыз етуге – 7541 мың теңге.

Сноска. Пункт 11 дополнен пунктом 11-3 в соответствии с решением маслихата Каргалинского района Актюбинской области от 24.04.2009 года № 128(вводится в действие с 1 января 2009 года).
12. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2009 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.

Ескерту. 11 тармақ 11-3 тармағымен толықтырылды - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2009.04.24 N 128 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлінген, аудандық бюджеттің 2009 жылға арналған бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

13. Утвердить перечень бюджетных программ районного бюджета, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2009 год согласно приложению 3.
14. Утвердить перечень бюджетных программ аульных (сельских) округов на 2009 год согласно приложению 4.
15. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в управлении юстиции Каргалинского района и вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии Секретарь районного
районного маслихата: маслихата:
Қ.Ізтілеу Ж.Кульманов
Приложение № 1
к решению районного маслихата
от 22 декабря 2008 года № 96
Бюджет Каргалинского района на 2009 год

13. 2009 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрге жатпайтын ауданның бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. 2009 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық (селолық) округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламалары 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
15. Осы шешім Қарғалы ауданының әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат       Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы           хатшысы
Қ.Ізтілеу                Ж.Құлманов
Аудандық мәслихатының
2008 жылғы 22 желтоқсандағы
N 96 шешіміне 1 ҚОСЫМША
Қарғалы ауданының 2009 жылға арналған бюджеті