О бюджете Хромтауского района на 2009 год
Решение маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 24 декабря 2008 года N 83. Зарегистрировано Управлением юстиции Хромтауского района Актюбинской области 17 января 2009 года за N 3-12-79. Утратило силу решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 21 апреля 2010 года № 185
Сноска. Утратило силу решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 21.04.2010 № 185.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Руководствуясь статьей 9 Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 "Бюджетный Кодекс Республики Казахстан", статьями 5 и 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы" от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года и решением областного маслихата от 10 декабря 2008 года N 125 "Об областном бюджете на 2009 год" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2009 год согласно приложению N 1 в следующих объемах:
1) доходы                       3288725,7 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям            1716673 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям            23600 тысяч тенге;
поступлениям от продажи
основного капитала                  10000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов        1538452,7 тысяч тенге;
2) затраты                      3460952,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование        0 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты                       0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов            0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами              10000 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов     10000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета   -182226,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета 182226,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата  Хромтауского района Актюбинской области от 17.02.2009 года N 104 (вводится в действие с 1 января 2009 года), от 22.04.2009 года N 112(вводится в действие с 1 января 2009 года), от 21.07.2009 года N 135 (вводится в действие с 1 января 2009 года), от 26.10.2009 года N 148 (вводится в действие с 1 января 2009 года), от 26.11.2009 года N 157 (вводится в действие с 1 января 2009 года).
2. Установить на 2009 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджет района согласно решения областного маслихата N 125 от 10 декабря 2008 года в следующих размерах:

Хромтау ауданының 2009 жылға арналған бюджеті туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2008 жылғы 24 желтоқсандағы N 83 шешімі. Ақтөбе облысының Хромтау аудандық әділет басқармасында 2009 жылдың 17 қаңтардағы N 3-12-79 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2010 жылғы 21 сәуірдегі № 185 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2010.04.21 № 185 Шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған
"Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Кодексінің 9 бабын, "2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Заңының 5 және 8 баптарын, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1 тармақшасын, "2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы N 125 шешімін басшылыққа ала отырып аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2009 жылға арналған аудандық бюджет N 1 қосымшаға сәйкес мына көлемде бекітілсін:
1) Кірістер                       3288725,7 мың теңге;
оның ішінде:
салық түсімдер бойынша              1716673 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша        23600 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан
түсетін түсімдер бойынша              10000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша 1538452,7 мың теңге;
2) шығындар                       3460952,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру             0 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                       0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу                0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалынатын
операциялар бойынша сальдо            10000 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу            10000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті)  - 182226,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитін пайдалану)             182226,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармағына өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2009.02.17 N 104, 2009.04.22 N 112, 21.07.2009 N 135, 26.10.2009 N 148, 26.11.2009 N 157 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. 2009 жылдың аудандық бюджетіне салықтардан түсетін түсімдердің кірісін бөлу облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы N 125 шешіміне сәйкес келесі мөлшерде белгіленсін:

1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты - 51 процентов;
2) по социальному налогу - 51 процентов.
Зачислить полностью в доход районного бюджета:
индивидуальный подоходный налог с доходов, необлагаемых у источника выплаты;
индивидуальный подоходный налог с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
налог на имущество с юридических и физических лиц и индивидуальных предпринимателей;
индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплат;
налог на имущество с физических лиц;
земельный налог с физических лиц на земли сельскохозяйственного назначения;
земельный налог с физических лиц на земли населенных пунктов;
земельный налог на земли промышленности, связи, транспорта, обороны и иного несельскохозяйственного назначения;
земельный налог с юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли сельскохозяйственного назначения;
земельный налог с юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли населенных пунктов;
налог на транспортные средства с юридических и физических лиц;
единый земельный налог;
акцизы и бензин, поступления за использование природных и других ресурсов;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрация;
сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
госпошлины (по кодам 108102-108112);
доходы от аренды имущества коммунальной собственности;
административные штрафы, пени, санкций, взыскания, налагаемые взимаемые местными государственными органами;
другие неналоговые поступления в районный бюджет;
поступление от продажи земельных участков.
3. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы" отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.

1) төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы бойынша - 51 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша - 51 пайыз.
Толығымен аудандық бюджетке кірістелінсін:
тұлғалардың төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығы;
заңды тұлғалар мен жеке тұлғалар мен жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
бір реттік талондар бойынша жұмыс жүргізетін жеке тұлғалардан алынатын табыс салығы;
төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталынатын жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
ауылшаруашылық маңызы бар жерлер үшін, жеке тұлғаларға салынатын жер салығы;
елді мекендердің жерлеріне салынатын, жеке тұлғалардан алынатын жер салығы;
өнеркәсіп, байланыс, қорғаныс, көлік жеріне және басқа да ауыл шаруашылығына арналмаған жерге салынатын жер салығы;
ауыл шаруашылық маныздағы жерлерге заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлерге, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы;
елді мекендердегі жерлері бар заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлерге, жеке нотариустар мен адвокаттарға салынатын жер салығы;
заңды және жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
бензинге арналған және акциздер, табиғи және де басқа ресурстарды пайдаланудан түскен түсімдер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменің ипотекасы немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасы үшін алынатын алым;
жылжымайтын мүлікке және олармен келісім жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алым;
мемлекеттік баж (108102-108112 кодтары бойынша);
коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік өсімпұлдар, айыппұлдар, санкциялар мен өндірулер;
жергілікті бюджетке түсетін салыққка жатпайтын басқа да түсімдер;
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.
3. Қазақстан Республикасының "2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5 бабына сәйкес, жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі және босану бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша жинақталған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайыз шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.

4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы" установлено с 1 января 2009 года:
1) минимальный размер заработной платы - 13470 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1273 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 13470 тенге.
с 1 июля 2009 года:
1) минимальный размер заработной платы - 13 717 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также, для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1 296 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 13 717 тенге
Сноска. Пункт 4 внесены дополнения в соответствии с решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 22.04.2009 года N 112(вводится в действие с 1 января 2009 года).
4-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2009 год объем бюджетных изъятий в областной бюджет в сумме -248831,0 тыс тенге
Сноска. Пункт 4 дополнен пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 22.04.2009 года N 112 (вводится в действие с 1 января 2009 года).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета;
на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячно государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума - 1500 тыс.тенге, в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи - 700 тыс.тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей - 800 тыс.тенге;
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата района.
5-1. Учесть в районном бюджете на 2009 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 340439,0 тысяч тенге, в том числе:
на обеспечение занятости населения –320666,0 тысяч тенге;
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики – 19773,0 тысяч тенге;
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата района

4. Қазақстан Республикасының "2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес 2009 жылғы 1 қаңтардан:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 13470 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңдылықтарына сәйкес зейнетақы, жәрдемақы және басқа да әлеуметтік төлемдер, сонымен бірге айыппұл санкцияларын қолдану, салықтық және басқа да төлемдер үшін ай сайынғы есептік көрсеткіш - 1273 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы 13 470 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
2009 жылғы 1 шілдеден:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 13 717 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 1 296 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы - 13 717 теңге мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. 4 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2009.04.22 N 112 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-1. 2009 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке алып қою көлемі – 248831,0 мың теңге көлемінде қаралсын
Ескерту. 4 тармақ 4-1 тармағымен толықтырылды - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2009.04.22 N 112 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2009 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферт республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен түскені ескерілсін:
ең төменгі күнкөріс деңгейі мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек пен 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге – 1500 мың теңге, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 700 мың теңге;
аз қамтылған отбасыларындағы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге – 800 мың теңге.
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
5-1. 2009 жылға арналған аудандық бюджетте өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде республикалық бюджеттен 340439,0 мың теңге мақсатты трансферттер түскені ескерілсін, соның ішінде:
тұрғындарды жұмыспен қамтамасыз етуге -320666,0 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындарыны және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге – 19973,0 мың теңге;
Аталған соманы бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады

Сноска. Пункт 5 дополнен пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 22.04.2009 года N 112 (вводится в действие с 1 января 2009 года).
6. Учесть в районном бюджете на 2009 год поступление целевых трансфертов развития и текущих трансфертов из областного бюджета за счет целевых трансфертов развития и текущих трансфертов из республиканского бюджета;
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 858376 тыс.тенге, в том числе:
Исключен решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 22.04.2009 года N 112 (вводится в действие с 1 января 2009 года).
на строительство средней школы на 504 мест в г.Хромтау – 662686 тыс. тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования - 16388 тыс.тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования - 16623 тыс.тенге;
на внедрение системы интерактивного обучения - 12714 тыс.тенге;
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 с изменениями внесенным решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 17 февраля 2009 года N 104 (вводится в действие с 1 января 2009 года).
7. Учесть в районном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 4190 тыс.тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 22.04.2009 года N 112 (вводится в действие с 1 января 2009 года)
8. Исключен решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 22.04.2009 года N 112 (вводится в действие с 1 января 2009 года).
9. Учесть в районном бюджете на 2009 год поступление целевых трансфертов развития из областного бюджета за счет целевых трансфертов развития из республиканского бюджета:
на реализацию Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 39 781 тыс.тенге, в том числе:
на строительство и (или) приобретние жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 20381 тыс.тенге;
исключен решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 17.02.2009 года N 104 (вводится в действие с 1 января 2009 года).

Ескерту. 5 тармақ 5-1 тармағымен толықтырылды - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2009.04.22 N 112 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2009 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен даму және ағымдағы нысаналы трансферт республикалық бюджеттен даму және нысаналы трансферттер есебінен түскені ескерілсін;
Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыруға 858 376 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Алынып тасталды - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2009.04.22 N 112 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Хромтау қаласында 504 орынға орта мектептің салынуына – 662 686 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі биология кабинетін оқу жабдығымен жарақтандыруға - 16 388 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға - 16 623 мың теңге;
интерактивтік оқу жүйесін енгізуге – 12 714 мың теңге;
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерту енгізілді - Хромтау аудандық мәслихатының 2009.04.22 N 112 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2009 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферт республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен түскені ескерілсін:
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 4190 мың теңге сомасында.
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерту енгізілді - Хромтау аудандық мәслихатының 2009.02.17 N 104 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Алынып тасталды - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2009.04.22 N 112 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2009 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферті республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері есебінен түскені ескерілсін:
Қазақстан Республикасында 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы мемлекеттiк бағдарламасын іске асыруға 39781 мың теңге сомасында, оның ішінде:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға  20381 мың теңге сомасында;
Алып тасталды - Хромтау аудандық мәслихатының 2009.02.17 N 104 шешімімен.(2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі).

на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно - коммуникационной инфраструктуры в сумме -17000,0 тыс.тенге
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями и дополнениями, внесенным решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 22.04.2009 года N 112 (вводится в действие с 1 января 2009 года).
10. Учесть в районном бюджете на 2009 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета за счет целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
на капитальный ремонт бывшего здания общежития профессионального технического лицея N 4 - 204600 тыс.тенге;
на приобретение автобусов для школ района в сумме 15932,0 тыс.  тенге;
на строительство водопроводной сети села Абай -90625,0 тыс.тенге.
на организацию горячего питания учащихся 1-4 классов в общеобразовательных школах района - 24386,0 тыс.тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата района;
Сноска. Пункт 10 с изменениями внесенным решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 17.02.2009 года N 104 (вводится в действие с 1 января 2009 года), от 21.07.2009 года N 135 (вводится в действие с 1 января 2009 года).
10-1. Учесть в районном бюджете на 2009 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 62703,0 тысяч тенге, в том числе:
на обеспечение занятости населения –62703,0 тысяч тенге;
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата района
Сноска. Пункт 10 дополнен пунктом 10-1 в соответствии с решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 22.04.2009 года N 112 (вводится в действие с 1 января 2009 года).
10-2. Предусмотреть в районном бюджете на 2009 год средства на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 6027,0 тенге, в том числе:
на обеспечение занятости населения –6027,0 тысяч тенге;
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата района
Сноска. Пункт 10 дополнен пунктом 10-2 в соответствии с решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 22.04.2009 года N 112 (вводится в действие с 1 января 2009 года).
11. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2009 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению N 2.

Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға -17000,0 мың теңге
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерту енгізілді -  Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2009.04.22 N 112 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2009 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы ағымды трансферті облыстық бюджеттен нысаналы ағымды трансферті есебінен түскені ескерілсін:
Бұрынғы N 4 кәсіптік-техникалық лицейдің жатақханасын күрделі жөңдеуден өткізуге - 204600 мың теңге;
Аудан мектептеріне автобустар сатып алуға 15932,0 мың теңге;
Абай селосындағы су құбырының жүйесін қайта құруға - 90625,0 мың теңге.
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады;
Ауданның жалпы білім беру мектептеріндегі 1-4 сынып окушыларына ыстық тамақ беруді ұйымдастыруға -24386,0 мың теңге
Ескерту. 10 тармаққа өзгерту енгізілді - Хромтау аудандық мәслихатының 2009.02.17 N 104, 21.07.2009 N 135 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10-1.2009 жылға арналған аудандық бюджетте өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде облыстық бюджеттен 62703,0 мың теңге мақсатты трансферттер түскені ескерілсін, соның ішінде:
тұрғындарды жұмыспен қамтамасыз етуге-62703,0 мың теңге;
Аталған соманы бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 10 тармақ 10-1 тармағымен толықтырылды - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2009.04.22 N 112 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10-2. 2009 арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде 6027,0 мың теңге қаралсын, соның ішінде:
тұрғындарды жұмыспен қамтамасыз етуге - 6027,0 мыңге;
Аталған соманы бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады".
Ескерту. 10 тармақ 10-2 тармағымен толықтырылды - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2009.04.22 N 112 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2009 жылға арналған аудандық бюджеттің даму бағдарламаларының тізбесі бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламалар) жүзеге асыру және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлінуден тұратын N 2 қосымшаға сай бекітілсін.

12. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2009 год, согласно приложению N 3.
13. Утвердить перечень бюджетных программ администраторов аппарата программы 123 "Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа" на 2009 год, согласно приложению N 4.
14. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в управлении юстиции Хромтауского района и вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии            Секретарь
районного маслихата       районного маслихата
Е.Юшкевич                 Д.Мулдашев
Приложение 1
к решению N 83
очередной двенадцатой сессии
районного маслихата

12. 2009 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылу барысында секвестірлеуге жатпайтын аудандық бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі N 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. 123 "Қаладағы аудан әкімінің, аудандық маңызы бар қала, ауыл (село), ауылдық (селолық) округі әкімінің аппараты" 2009 жылғы бюджеттік бағдарламалары бойынша қаржыландыру көлемі N 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. Осы шешім Хромтау аудандық Әділет басқармасында тіркелген күннен және 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың       Аудандық мәслихаттың
сессиясының төрайымы              хатшысы
Е.Юшкевич                  Д.Молдашев
Аудандық мәслихаттың

103,0
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества  и ипотеки судна или строящегося судна
107,0
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию
340,0
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
1 936,0
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
5 306,0
1
Государственная пошлина
5 306,0
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов,  заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
3 739,0
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
1 078,0
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
74,0
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
285,0
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
20,0
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией  не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
36,0
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
74,0
2
Неналоговые поступления
23 600,0
01
Доходы от государственной собственности
8 509,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной  собственности
8 509,0
Доходы от аренды имущества коммунальной собственности
8 509,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
13 500,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
13 500,0
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые местными государственными органами
13 500,0
06
Прочие неналоговые поступления
1 591,0
1
Прочие неналоговые поступления
1 591,0
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
1 591,0
3
Поступления от продажи основного капитала
10 000,0
03
Продажа земли и нематериальных активов
10 000,0
1
Продажа земли
10 000,0
Поступления от продажи земельных участков
10 000,0
4
Поступления трансфертов
1 538 452,7
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
1 538 452,7
Трансферты из областного бюджета
1 538 452,7
Целевые текущие трансферты

103,0
Жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасы үшін алынатын алым
107,0
Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені,сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алынатын алым
340,0
Жылжымайтын мүлікке және олармен келісім жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алым
1 936,0
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
5 306,0
1
Мемлекеттік баж
5 306,0
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынатын баж
3 739,0
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
1078,0
Шетелге тұрақты түрде тұру үшін шекарадан шығуға Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретiн құжаттарды ресiмдегенi үшiн, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгiзгенi үшiн мемлекеттік баж
74,0
Тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж
285,0
Аңшы куәлігін бергенi және оны жыл сайын тіркегені үшiн мемлекеттік баж
20,0
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
36,0
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
74,0
2
Салықтық емес түсiмдер
23 600,0
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін түсімдер
8 509,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
8 509,0
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
8 509,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
13 500,0
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
13 500,0
Жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар
13 500,0
06
Басқа да салықтық емес түсімдер
1 591,0
1
Басқа да салықтық емес түсімдер
1 591,0
Жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
1 591,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
10 000,0
03
Жерді және материалдық емес активтерді сату
10 000,0
1
Жерді сату
10 000,0
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
10 000,0
4
Трансферттердің түсімдері
1 538 452,7
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер
1 538 452,7
2
Облыстық бюджеттен түсетін трансферттер
1 538 452,7
Ағымдағы нысаналы трансферттер

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
02
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Приложение N 4
к решению N 83
очередной двенадцатой сессии
районного маслихата
от 24 декабря 2008 года
Бюджетные программы администраторов программы 123 "Аппарат
акима района в городе,города районного значения, поселка
(села), аульного (сельского) округа" на 2009 год

123
Қаладағы аудан,аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
002
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
Аудандық мәслихаттың
2008 жылғы 24 желтоқсандағы
кезекті он екінші сессиясының
N 83 шешіміне N 4 қосымша
123 Хромтау ауданы бойынша қала, селолық округтер әкімдіктерінің 2009 жылғы бюджеттік бағдарламалары
бойынша қаржыландыру көлемі

Сноска. Приложение 4 редакции решения Маслихата
Хромтауского района Актюбинской области от 26.10.2009 года N 148 (вводится в действие с 1 января 2009 года).
Наименование с/о
001"Функционирование аппарата акима района в городе, города районного значения, поселка, аула(села) аульного(сельского)округа
002 "Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь"
003 "Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому"
008 "Освещение улиц населенных пунктов"
Абайский с/о

Ескерту. 4 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Хромтау
аудандық мәслихатының 26.10.2009 N 148 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
001 "Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың,ауылдың(селолық)округтің әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету"
002 "Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру"
003 "Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету"
008 "Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру"
Абай с/о