О ставках платы за эмиссии в окружающую среду на 2008 год по Жамбылской области
Решение маслихата Жамбылской области от 08 февраля 2008 года N 4-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 06 марта 2008 года за номером 1675. Утратило силу решением маслихата Жамбылской области от 29 октября 2009 года № 16-19
Сноска. Утратило силу решением маслихата Жамбылской области от 29.10.2009 № 16-19.
В соответствии с пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", статьей 462 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)", с подпунктом 6) статьи 19 Экологического кодекса Республики Казахстан от 09 января 2007 года и постановления Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года N 1314 "Об утверждении базовых и предельных ставок платы за эмиссии в окружающую среду" областной маслихат РЕШИЛ:
1. Установить ставки платы за эмиссии в окружающую среду по Жамбылской области на 2008 год согласно приложению.
2. Признать утратившим силу решение Жамбылского областного маслихата третьего созыва от 30 марта 2007 года N 22-5 "О ставках платы за эмиссии в окружающую среду на 2008 год по Жамбылской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1656, опубликовано в газетах "Знамя труда" от 26 апреля 2007 года N 46 (16673) и "Ак жол" от 28 апреля 2007 года N 67 (16.447)).
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
областного маслихата
Т. ХАЛЫК
Секретарь областного
маслихата
А. Асильбеков
Приложение к решению Жамбылского
областного маслихата четвертого
созыва от "8" февраля 2008 года N 4-3
Ставки платы за эмиссии в окружающую среду
по Жамбылской области на 2008 год
N
п/п
Показатели
Единица
измерения
Уровень
опасности
отходов
Ставка,
тенге
1
2
3
4
5
1.
Выбросы загрязняющих
веществ от стационарных
источников 1
условная
тонна

Жамбыл облысы бойынша 2008 жылға арналған қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы ставкалары туралы
Жамбыл облысы мәслихатының 2008 жылғы 08 ақпандағы N№4-3 шешімі. Жамбыл облыстық Әділет департаментінде 2008 жылғы 06 наурызда 1675 нөмірімен тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облыстық мәслихатының 2009 жылғы 29 қазандағы № 16-19 Шешімімен
Еркерту. Күші жойылды - Жамбыл облыстық мәслихатының 2009.10.29 № 16-19 Шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 5 тармағына , "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық Кодексі)" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінің 462 бабына , Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық кодексінің 19 бабының 6) тармақшасына және "Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақының базалық және шекті ставкаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы N 1314 қаулысына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Жамбыл облысы бойынша 2008 жылға арналған қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы ставкалары қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. "Жамбыл облысы бойынша 2007 жылға арналған қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы ставкалары туралы" Үшінші шақырылған Жамбыл облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 30 наурыздағы N 22-5 шешімінің (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 1656 болып тіркелген, 2007 жылғы 28 сәуірдегі N 67 (16.447) "Ақ жол" және 2007 жылғы 26 сәуірдегі N 46 (16673) "Знамя труда" газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы                             Т.ХАЛЫҚ
Облыстық мәслихат
хатшысы                                         Ә.ӘСІЛБЕКОВ
Төртінші шақырылған Жамбыл
облыстық мәслихаттың 2008 жылғы
8 ақпандағы N 4-3 шешіміне қосымша
Жамбыл облысы бойынша 2008 жылға арналған
қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы ставкалары
Р/с
N
Көрсеткіштер
Өлшем
бірлігі
Қалдықтардың
қауіптілік
деңгейі
ставка,
теңге
1
2
3
4
5
1
Ластаушы заттардың тұрақты көздерден шығарындылары 1
шартты
тонна

1) для предприятий, сертифицированных на соответствие международным стандартам ISO 14001:2004 к ставкам платы за эмиссии в окружающую среду вводятся следующие коэффициенты:
1 коэффициент 0,75;
4 коэффициент 0,75;
2) к ставкам платы за эмиссии в окружающую среду для:
энергопроизводящих организаций;
субъектов естественных монополий, за объем эмиссий, образуемый при оказании коммунальных услуг, вводятся следующие коэффициенты:
1 коэффициент 0,3;
2 коэффициент 0,43;
4 коэффициент 0,25;
Сноска. Подпункт 2) изложен в новой редакции решением Жамбылского областного маслихата от 06 июня 2008 года  N 6-9 ;
3) для полигонов, осуществляющих размещение коммунальных отходов, за объем твердо-бытовых отходов, образуемый от населения к ставкам платы за эмиссии в окружающую среду вводится следующий коэффициент:
3 коэффициент 0,2;
4) в случае отнесения ставок платы предприятий одновремено к подпунктам 1) и 2) примечания, следует применять коэффициенты подпункта 2) примечания;
5) применение льготных коэффициентов, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) примечания не распространяется на платежи за сверхнормативный объем эмиссий в окружающую среду.
Сноска. Подпункт 5) дополнен решением Жамбылского областного маслихата от 06 июня 2008 года  N 6-9 ;

1) ISO 14001:2004 халықаралық стандарттарына сәйкес сертификатталған кәсіпорындары үшін қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлем ставкаларына мына коэффициенттер енгізіледі:
4 0,75 коэффиценті;
2) қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақының ставкаларына:
энергия өндіруші ұйымдар;
табиғи монополия субъектілері үшін коммуналдық қызметтерді көрсеткен кезде түзелетін эмиссия көлемі үшін мынадай коэффициенттер енгізіледі:
1 0,3 коэффиценті;
2 0,43 коэффиценті;
4 0,25 коэффиценті;
Ескерту. Ескертпенің 2)-тармақшасына өзгерістер енгізілген. Жамбыл облыстық мәслихатының 2008 жылғы 06 маусымдағы N 6-9 шешімімен;
3) коммуналдық қалдықтарды орналастыруды жүзеге асыратын полигондар үшін халықтан құрылған тұрмыстық қатты қалдықтардың көлемі үшін қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлем ставкаларына мына коэффициенттер енгізіледі:
3 0,2 коэффиценті;
4) кәсіпорындар төлемінің ставкалары бір мезгілде ескертпенің 1) және 2) тармақшаларына жатқызылған жағдайда ескертпенің 2) тармақшасының коэффициенттерін қолданған жөн;
5) ескертпенің 1), 2), 3) тармақшаларында көзделген жеңілдетілген коэффициенттерді қолдану қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтен тыс көлемі үшін төлемдерге қолданылмайды.
Ескерту. Ескертпе 5)-тармақшасымен толықтырылды. Жамбыл облыстық мәслихатының 2008 жылғы 06 маусымдағы N 6-9 шешімімен.