Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Выдача справок о смерти"
Постановление акимата Карагандинской области от 28 октября 2008 года N 29/04. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 10 декабря 2008 года N 1860. Утратило силу - постановлением акимата Карагандинской области от 07 июля 2009 года N 18/10
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 07.07.2009 N 18/10.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги", в целях повышения качества оказания государственных услуг акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт оказания государственной услуги "Выдача справок о смерти", предоставляемой медицинскими организациями Карагандинской области.
2. Государственному учреждению "Управление здравоохранения Карагандинской области" обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции и опубликование утвержденного стандарта оказания государственной услуги в средствах массовой информации областного значения.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Базарбаева А.Е.
4. Постановление вводится в действие со дня его официального опубликования.
Аким области                               Н. Нигматулин
Утвержден
постановлением акимата
Карагандинской области
от "28" октября 2008 года
N 29/04
Стандарт
оказания государственной услуги
"Выдача справок о смерти"
1. Общие положения
1. Государственная услуга - выдача справок о смерти - процесс оформления медицинского документа (врачебное свидетельство о смерти), удостоверяющего факт смерти.
2. Форма оказания государственной услуги: не автоматизированная.
3. Врачебное свидетельство о смерти выдается в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 августа 2007 года N 520 "О введении медицинской документации, удостоверяющей случаи рождения, смерти и перинатальной смерти".
4. Данную государственную услугу предоставляют медицинские организации согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
5. По результатам оказания государственной услуги потребитель получит врачебное свидетельство о смерти.
6. Государственная услуга оказывается родственникам умершего или уполномоченным ими лицам при предъявлении ими удостоверения личности либо паспорта умершего и удостоверения (паспорта) того, кто получает справку о смерти (далее - потребители).

"Қайтыс болуы туралы анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартын бекіту туралы
Қарағанды облысының әкімдігінің 2008 жылғы 28 қазандағы N 29/04 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 10 желтоқсанда N 1860 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 2009 жылғы 07 шілдедегі N 18/10 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 2009.07.07 N 18/10 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы "Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" N 558 қаулысына сәйкес, мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасын арттыру мақсатында Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қарағанды облысының медициналық ұйымдары көрсететін "Қайтыс болуы туралы анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты бекітілсін.
2. "Қарағанды облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді және мемлекеттік қызмет көрсетудің бекітілген стандартын облыстық маңызы бар бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары  А.Е. Базарбаевқа жүктелсін.
4. Қаулы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енеді.
Облыс әкімі                                Н. Нығматулин
Қарағанды облысы әкімдігінің
2008 жылғы "28" қазандағы
N 29/04 қаулысымен бекітілді
"Өлім туралы анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету Стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет - өлім туралы анықтама беру - өлім жағдайын куәландыратын медициналық құжат (қайтыс болу туралы дәрігерлік куәлік) ресімдеу үрдісі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету түрі: автоматтандырылмаған.
3. Өлім туралы анықтама Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау Министрінің 2007 жылғы 27 тамыздағы "Туу, өлім және перинаталдық өлім жағдайын куәландыратын медициналық құжаттама енгізу туралы" N 520 бұйрығының негізінде беріледі.
4. Бұл мемлекеттік қызметті осы стандарттың 1 қосымшасына сәйкес медицина ұйымдары ұсынады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі бойынша тұтынушыға өлім жағдайы туралы дәрігерлік куәлік беріледі.
6. Мемлекеттік қызмет қайтыс болған адамның туыстарына не қайтыс болған адаммен бірге тұрушыларға жеке куәлік немесе төлқұжатын көрсеткен жағдайда, ал ондайлар болмаған жағдайда өлікті тауып алған адамға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.

7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) государственная услуга оказывается в течение 24 часов с момента обращения потребителя;
8. Выдача справок о смерти оказывается бесплатно.
9. Стандарт оказания государственной услуги, как источник информации о требованиях к качеству и доступности оказания данной услуги размещается на информационных стендах медицинской организации при паталогоанатомическом отделении, оказывающего данную услугу.
10. Выдача справок о смерти предоставляется в рабочие дни в соответствии с утвержденным графиком работы медицинской организации, кроме воскресенья.
11. Место оказания услуги в медицинской организации стационарного профиля либо кабинет приема амбулаторно-поликлинической службы, оснащенной телефонной связью.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для получения врачебного свидетельства о смерти необходимо предоставить следующие документы:
1) документ, удостоверяющий личность либо паспорт умершего и получателя;
13. Необходимые документы сдаются медицинскому работнику медицинской организации, оказывающей данную услугу.
14. Способ доставки документов: личное посещение.
15. Оснований для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги действующим законодательством не предусмотрены, за исключением случаев судебно-медицинской экспертизы.
3. Принцип работы
16. Основными принципами работы, которыми руководствуются медицинские организации по отношению к потребителю данной услуги, являются: вежливость; исчерпывающая информация об оказываемой государственной услуге; обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя.
4. Результат работы
17. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
5. Порядок обжалования
18. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействий) уполномоченных должностных лиц и содействие в подготовке жалобы можно получить в вышестоящем государственном органе - государственном учреждении "Управление здравоохранения Карагандинской области", контактный телефон: 41-00-65, электронный адрес: kar_zdrav@mail.kz, kar_zdrav@nursat.kz.
19. Жалоба подается на имя начальника государственного учреждения "Управление здравоохранения Карагандинской области" по адресу: 100000, город Караганда, улица Алиханова, 2, кабинет 6.
20. Подтверждением принятия жалобы является талон о приеме заявления, в котором указывается наименование государственного органа, фамилия и инициалы сотрудника, принявшего заявление, дата и время его принятия, телефоны. Жалоба рассматривается в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц".

7. Мемлекеттік қызмет көрсетудегі шектелген уақыт мерзімі:
1) мемлекеттік қызмет тұтынушының өтініш жасаған мерзімнен бастап 24 сағат ішінде көрсетіледі;
8. Өлім туралы анықтама тегін беріледі.
9. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің сапасын талап ету және қол жетімділігі туралы ақпарат көзі болып табылатын мемлекеттік қызмет көрсету стандарты осы қызметті көрсететін, әрбір мемлекеттік медициналық ұйымның ақпараттық қалқаншаларына орналастырылады.
10. Өлім туралы анықтама жұмыс күндері медициналық мекеменің қабылданған кестесіне сәйкес жексенбіден басқа күндері беріледі.
11. Медицина ұйымындағы қызмет көрсетілетін орын телефон байланысымен, компьютерлік техникамен, ақпараттық стендпен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Өлім туралы дәрігерлік куәлік алу үшін мынадай құжаттар қажет:
1) қайтыс болған адамның және алушының жеке куәлігі немесе төлқұжаты;
13. Қажетті құжаттар тізімі мемлекеттік қызмет көрсететін медициналық ұйымның медициналық қызметкеріне тапсырылады.
14. Құжаттарды жеткізу тәсілі: жеке тұлғаның келуі.
15. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға, не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға сот-медициналық сараптама жағдайларынан басқа негіздемелер қолданыстағы заңнамамен қарастырылмаған.
3. Жұмыс қағидаттары
16. Медицина ұйымдарының аталған қызметті тұтынушыға қатысты басшылыққа алатын негізгі жұмыс қағидаттары: кішіпейілділік; көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы мүлтіксіз ақпарат беру; тұтынушының құжаттарының сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету болып табылады.
4. Жұмыс нәтижесі
17. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі осы Стандарттың 2 қосымшасына сәйкес, сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
5. Шағымдану тәртібі
18. Құзырлы лауазымды тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіруді және шағымды дайындауға көмекті жоғарғы мемлекеттік орган - "Қарағанды облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінен алуға болады, байланыс телефоны: 41-00-65, электрондық мекенжайы: kar_zdrav@mail.ru, kar_zdrav@nursat.kz.
19. Шағым "Қарағанды облысының денсаулық сақтау басқарамасы" мемлекеттік мекемесі бастығының атына, мына мекенжай бойынша: 100000, Қарағанды қаласы, Әлиханов көшесі, 2, N 6 кабинетке беріледі.
20. Шағымды қабылданғанын растайтын құжат мемлекеттік органның атауы, өтінішті қабылдаған қызметкердің тегі, аты-жөні, қабылдау күні мен уақыты, телефоны көрсетілген өтінішті қабылдау туралы түбіртек болып табылады. Шағым Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Заңында белгіленген мерзімде қарастырылады.

6. Контактная информация
21. Контактные данные начальника государственного учреждения "Управление здравоохранения Карагандинской области" и его заместителя:
адрес электронной почты: kar_zdrav@mail.kz, kar_zdrav@nursat.kz;
график работы: с 9.00 часов до 18.00 часов с перерывом с 13.00 до 14.00;
прием: еженедельно по вторникам с 16.00 часов до 18.00 часов;
телефон руководителя: (7212) 41-14-13;
телефон заместителя: (7212) 41-14-61.
22. Любую дополнительную информацию, касающуюся предоставления данного вида услуги можно узнать в государственном учреждении "Управление здравоохранения Карагандинской области" по телефону (7212) 42-08-29.
Приложение 1
к стандарту оказания
государственной услуги
"Выдача справок о смерти"
Перечень медицинских организаций Карагандинской области, осуществляющих выдачу справок о смерти
N
Наименование
Адрес
1.
ГУ "Областная инфекционная больница"
г. Караганда, ул. Охотская, 2А
2.
ГУ "Областной противотуберкулезный диспансер"
г. Караганда, ул. Санаторная, 22
3.
ГУ "Областной психоневрологический диспансер"
г. Караганда, ул. Гастелло, 23
4.
ГУ "Областной центр медицинской помощи ветеранам войны"
г. Караганда, ул. С. Сейфуллина, 11а
5.
КГКП "Областная детская клиническая больница"
г. Караганда, ул. Ержанова, 8
6.
КГКП "Областная клиническая больница"
г. Караганда, ул. Ерубаева, 15
7.
КГКП "Областная челюстно-лицевая больница"

6. Байланыс ақпараты
21. "Қарағанды облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі бастығының және оның орынбасарының байланыс деректері:
электрондық пошта: kar_zdrav@mail.ru, kar_zdrav@nursat.kz;
жұмыс кестесі: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін;
қабылдау: апта сайын сейсенбі күндері сағат 16.00-ден 18.00-ге дейін;
басшының телефоны: (7212) 41-14-13;
орынбасардың телефоны: (7212) 41-14-61.
22. Осы қызмет түрін көрсетуге қатысты кез келген қосымша ақпаратты "Қарағанды облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесінде (7212) 42-08-29 телефоны бойынша білуге болады.
"Қайтыс болуы туралы
анықтама беру" мемлекеттік
қызмет көрсету стандартына
1-қосымша
Қайтыс болуы туралы анықтама беруді іске асыратын Қарағанды облысының медицина ұйымдарының тізбесі
N
Атауы
Мекен жайы
1.
"Облыстық жұқпалы аурулар ауруханасы" ММ
Қарағанды қ., Охотская көш. 2 А
2.
"Облыстық туберкулезге қарсы диспансер" ММ
Қарағанды қ., Санаторная, көш. 22
3.
"Облыстық психоневрологиялық диспансер" ММ
Қарағанды қ., Гастелло көш. 23
4.
"Соғыс ардагерлеріне медициналық көмек көрсету орталығы" ММ
Қарағанды қ., С.Сейфуллин көш. 11 а
5.
"Облыстық балалар клиникалық ауруханасы" КМҚК
Қарағанды қ., Ержанов көш. 8
6.
"Облыстық клиникалық аурухана" КМҚК
Қарағанды қ., Ерубаев көш. 15
7.
"Облыстық жақ сүйек-бет аурулары ауруханасы" ҚМҚК

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
100
1.2. % (доля) потребителей, ожидавших получения услуги в очереди не более 40 минут
95
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
90
2.2. % (доля) случаев правильно оформленных документов должностным лицом
100
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
90
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) обоснованных жалоб к общему количеству обслуженных потребителей по данному виду услуг
0,5
4.2. % (доля) обоснованных жалоб, рассмотренных и удовлетворенных в установленный срок
100
4.3. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
90
4.4. % (доля) потребителей, удовлетворенных сроками обжалования
90

1. Уақытылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының % (үлесі)
100
1.2. Қызмет алуды кезекте 40 минуттан аспайтын уақыт күткен тұтынушылардың % (үлесі)
95
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
90
2.2. Құжаттарды лауазымды тұлға дұрыс ресімдеген жағдайдың % (үлесі)
100
3. Қолжетімділік
3.1. Қызметті ұсыну тәртібі туралы сапаға және ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
90
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Қызметтің осы түрі бойынша қызмет көрсетілген тұтынушылардың жалпы санына негізделген шағымдардың % (үлесі)
0,5
4.2. Белгіленген мерзімде қаралған және қанағаттандырылған негізделген шағымдардың % (үлесі)
100
4.3. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
90
4.4. Шағымдану мерзіміне қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
90