О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 11 декабря 2007 года N 3/24 "Об областном бюджете на 2008 год"
Решение маслихата Мангистауской области N 5/68 от 16 мая 2008 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области N 2012 от 16 мая 2008 года.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 11 декабря 2007 года N 3/24 "Об областном бюджете на 2008 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1993, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 22 декабря 2007 года N 216; решение областного маслихата от 12 февраля 2008 года N 4/45 "О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 11 декабря 2007 года N 3/24 "Об областном бюджете на 2008 год", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2000, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 04 марта 2008 года N 37;) следующие изменения и дополнения:
1. Утвердить областной бюджет на 2008 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 40 287 205 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 22 041 123 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 1 003 915 тысяч тенге;
доходы от продажи основного капитала - 3 320 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 17 238 847 тысяч тенге;
2) затраты - 39 135 391 тысяча тенге;
3) операционное сальдо - 1 151 814 тысячи тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - 365 126 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 598 078 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 232 952 тысячи тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 1 499 810 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 1 561 000 тысяча тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 61 190 тысяч тенге;
6) дефицит (профицит) бюджета - 713 122 тысячи тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 713 122 тысячи тенге.
в пункте 2:
в подпунктах 1) и 3-1):
в строке "Бейнеускому району" цифры "100 процентов" заменить цифрами "96,5 процента";
в строке "Мангистаускому району" цифры "31,4 процента" заменить цифрами "22,7 процента";
в строке "Тупкараганскому району" цифры "100 процентов" заменить цифрами "71,2 процента";
в строке "городу Актау" - цифры "18,7 процента" заменить цифрами "20,8 процента";
в строке "городу Жанаозен" - цифры "57,9 процентов" заменить цифрами "65,6 процента";
в подпункте 3):

"2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 11 желтоқсандағы N 3/24 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысының мәслихатының 2008 жылдың 16 мамырдағы N 5/68 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2008 жылдың 16 мамырында N 2012 тіркелді
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне , "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 11 желтоқсандағы N 3/24 шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 1993 болып тіркелген, "Маңғыстау" газетінің 2007 жылғы 22 желтоқсандағы N 212-санында жарияланған; "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2007 жылғы 11 желтоқсандағы N 3/24 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 12 ақпандағы N 4/45 шешімі, нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 2000 болып тіркелген, "Маңғыстау" газетінің 2008 жылғы 04 наурыздағы N 36-санында жарияланған;)мына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. 2008 жылға арналған облыстық бюджет 1-қосымшаға сәйкес мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 40 287 205 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 22 041 123 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 1 003 915 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 3 320 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша - 17 238 847 мың теңге;
2) шығындар - 39 135 391 мың теңге;
3) операциялық сальдо - 1 151 814 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредит беру - 365 126 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 598 078 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 232 952 мың теңге;
5) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 1 499 810 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 1 561 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер -61 190 мың теңге;
6) бюджет тапшылығы (профициті) - 713 122 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 713 122 мың теңге".
2-тармақта:
1) және 3-1) тармақшаларында:
"Бейнеу ауданына" жолындағы "100 пайыз" саны "96,5 пайыз" санымен ауыстырылсын;
"Маңғыстау ауданына" жолындағы "31,4 пайыз" саны "22,7 пайыз" санымен ауыстырылсын;
"Түпқараған ауданына" жолындағы "100 пайыз" саны "71,2 пайыз" санымен ауыстырылсын;
"Ақтау қаласына" жолындағы - "18,7 пайыз" саны "20,8 пайыз" санымен ауыстырылсын;
"Жаңаөзен қаласына" жолындағы - "57,9 пайыз" саны "65,6 пайыз" санымен ауыстырылсын;
3) тармақшада:

в строке "Мунайлинскому району" цифры "100 процентов" заменить цифрами "0 процентов";
в подпункте 4):
в строке "Бейнеускому району" цифры "100 процентов" заменить цифрами "96,2 процента";
в строке "Мангистаускому району" цифры "24,7 процента" заменить цифрами "13,1 процента";
в строке "Тупкараганскому району" цифры "100 процентов" заменить цифрами "69,6 процента";
в строке "городу Актау" цифры "13,9 процента" заменить цифрами "16,5 процента";
в строке "городу Жанаозен" цифры "56,2 процента" заменить цифрами "52,1 процента".
в пункте 5-3:
цифры "336 310" заменить цифрами "338 717";
цифры "4 806" заменить цифрами "7 213";
в пункте 5-7:
цифры "184 500" заменить цифрами "983 606";
цифры "133 000" заменить цифрами "239 604";
дополнить пятым, шестым и седьмым абзацами следующего содержания:
"на развитие системы водоснабжения - 381 362 тысячи тенге;
на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 281 140 тысяч тенге;
на развитие объектов физической культуры и спорта - 30 000 тысяч тенге";
в пункте 5-8:
цифры "385 000" заменить цифрами "483 712";
цифры "60 000" заменить цифрами "113 300";
дополнить пятым, шестым и седьмым абзацами следующего содержания:
на капитальный ремонт объектов образования - 18 002 тысячи тенге;
на социальные выплаты молодым специалистам в целях их привлечения для работы в государственных организациях образования, здравоохранения в сельской местности - 24 000 тысяч тенге;
для выплаты социальной помощи обучающимся в государственных высших учебных заведениях Республики Казахстан - 3 410 тысяч тенге".
пункт 6 дополнить абзацем девятым следующего содержания:
"на социальные выплаты в размере 1000 тысяча тенге каждому молодому специалисту в целях их привлечения для работы в государственных организациях образования, здравоохранения в сельской местности в порядке, определяемом акиматом области".
в пункте 8:
цифры "200 000" заменить цифрами "255 000";
приложения 1, 2, 8, 10, 11 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 8, 10, 11 настоящего решения.

"Мұнайлы ауданына" жолындағы " 100 пайыз" саны "0 пайыз" санымен ауыстырылсын;
4) тармақшада:
"Бейнеу ауданына" жолындағы "100 пайыз" саны "96,2 пайыз" санымен ауыстырылсын;
"Маңғыстау ауданына" жолындағы "24,7 пайыз" саны "13,1 пайыз" санымен ауыстырылсын;
"Түпқараған ауданына" жолындағы "100 пайыз" саны "69,6 пайыз" санымен ауыстырылсын;
"Ақтау қаласына" жолындағы - "13,9 пайыз" саны "16,5 пайыз" санымен ауыстырылсын;
"Жаңаөзен қаласына" жолындағы - "56,2 пайыз" саны "52,1 пайыз" санымен ауыстырылсын;
5-3 тармағында:
"336 310" саны "338 717" санымен ауыстырылсын;
"4 806" саны "7 213" санымен ауыстырылсын;
5-7 тармағында:
"184 500" саны "983 606" санымен ауыстырылсын;
"133 000" саны "239 604" санымен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы бесінші, алтыншы және жетінші абзацтармен толықтырылсын:
"сумен жабдықтау жүйесін дамытуға - 381 362 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға - 281 140 мың теңге;
дене шынықтыру және спорт объектілерін дамытуға - 30 000 мың теңге";
5-8 тармағында:
"385 000" саны "483 712" санымен ауыстырылсын;
"60 000" саны "113 300" санымен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы бесінші, алтыншы және жетінші абзацтармен толықтырылсын:
"білім беру объектілерін күрделі жөндеуге - 18 002 мың теңге;
ауылдық жерлердегі мемлекеттік білім беру, денсаулық сақтау ұйымдарына жұмысқа тарту мақсатында жас маманға әлеуметтік төлемдерге - 24 000 мың теңге;
Қазақстан Республикасының мемлекеттік жоғары оқу орындарында оқитындарға әлеуметтік төлемдер төлеу үшін - 3 410 мың теңге";
6 тармақ мына мазмұндағы тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
"облыс әкімдігі анықтаған тәртіпте ауылдық жерлердегі мемлекеттік білім беру, денсаулық сақтау ұйымдарына жұмысқа тарту мақсатында әр жас маманға 1000 мың теңге көлемінде әлеуметтік төлемдерге".
8 тармақта:
"200 000" саны "255 000" санымен ауыстырылсын;
аталған шешімге 1, 2, 8, 10, 11 қосымшалар осы шешімнің 1, 2, 8, 10, 11-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2008 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель сессии   Секретарь областного маслихата
Н. Карасаев            Б. Чельпеков
"СОГЛАСОВАНО"
Начальник управления экономики и
бюджетного планирования области
Х. Нургалиева
"___" __________ 2008 г.
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к решению областного маслихата
от 16 мая 2008 года № 5/68
Областной бюджет на 2008 год
Кат.
Кл
Пдк
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
1
2
3
1. ДОХОДЫ

2. Осы шешім 2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Сессия төрағасы               Облыстық мәслихат хатшысы
Н. Қарасаев                   Б. Шелпеков
"КЕЛІСІЛДІ"
Облыстық экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасының бастығы
Х. Нұрғалиева
"___" ____________ 2008 ж.
Облыстық мәслихаттың 2008 жылғы
16 мамырдағы N 5/68 шешіміне
1-ҚОСЫМША
2008 жылға арналған облыстық бюджет
Сан
Сын
Ішк Сын
Атауы
Сомасы,
мың теңге
1.КІРІСТЕР