О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 30 декабря 2007 года N 506 "О квоте иммиграции оралманов на 2008 год" и постановления Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2008 года N 137 "О распределении квоты иммиграции оралманов на 2008 год"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 27 марта 2008 года N 73. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 10 апреля 2008 года N 1670. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Северо-Казахстанской области от 17 октября 2011 года N 01.04-08/2964)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Северо-Казахстанской области от 17.10.2011 N 01.04-08/2964)
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 30 декабря 2007 года N 506 "О квоте иммиграции оралманов на 2008 год", постановления Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2008 года N 137 "О распределении квоты иммиграции оралманов на 2008 год"»акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установленную квоту иммиграции оралманов на 2008 год в количестве 410 семей распределить по городу Петропавловску и районам области согласно приложению 1.
2. Утвердить состав областной комиссии по приему и обустройству оралманов согласно приложению 2.
3. Рекомендовать управлению Комитета по миграции по Северо-Казахстанской области (по согласованию) обеспечить:
прием и обустройство, регистрацию и учет прибывших оралманов;
выплату пособий и компенсаций в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан;
4. Департаменту координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области обеспечить:
взаимодействие с местными исполнительными органами районов и города Петропавловска по решению социальных вопросов и трудоустройству оралманов;
организацию профессиональной подготовки и обучения оралманов новым профессиям.
5. Департаменту образования:
принять все меры по полному охвату детей оралманов школьного возраста обучением и при необходимости разместить их в интернатах области;
постоянно проводить профориентационную работу по привлечению детей оралманов в учебные заведения начального и среднего профессионального образования.
6. Департаменту здравоохранения:
обеспечить получение прибывшими оралманами гарантированного объема бесплатной медицинской помощи в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

"Оралмандардың 2008 жылға арналған көшіп келу квотасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 30 желтоқсандағы N 506 Жарлығын және "Оралмандардың 2008 жылға арналған көшіп келу квотасын бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 15 ақпандағы N 137 Қаулысын іске асыру туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2008 жылғы 27 наурыздағы N 73 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әдідет Департаменті 2008 жылғы 10 сәуірде N 1670 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы әкімі аппаратының 2011 жылғы 17 қазандағы N 01.04-08/2964 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы әкімі аппаратының 2011.10.17 N 01.04-08/2964 хаты)
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148  Заңы 27 бабы 2 тармағына сәйкес, "Оралмандардың 2008 жылға арналған көшіп келу квотасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 30 желтоқсандағы N 506 Жарлығын, "Оралмандардың 2008 жылға арналған көшіп келу квотасын бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 15 ақпандағы N 137 Қаулысын орындау үшін облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Белгіленген оралмандардың 2008 жылға арналған көшіп келу квотасы саны 410 отбасы Петропавл қаласы мен облыс аудандары бойынша  1 қосымшаға сәйкес бөлінсін.
2. Оралмандарды қабылдау және жайғастыру жөніндегі облыстық комиссия құрамы 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Көші-қон комитетінің басқармасына (келісім бойынша) мыналарды қамтамасыз ету ұсынылсын:
келген оралмандарды қабылдау және жайғастыру, тіркеу және есепке алу;
Қазақстан Республикасы Үкіметі белгілеген тәртіпте жәрдемақы және өтемақы төлеу.
4. Солтүстік Қазақстан облысы жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті мыналарды қамтамасыз етсін:
оралмандардың әлеуметтік мәселелері мен жұмысқа орналастыруды шешу жөнінде аудандар  және Петропавл қаласы жергілікті атқарушы органдарымен өзара қызмет етуді;
жаңа кәсіби мамандыққа оралмандарды кәсіби даярлау және оқытуды ұйымдастыруды.
5. Білім департаменті:
оралмандардың мектеп жасындағы балаларын оқытумен толық қамту жөніндегі барлық шаралар қабылдасын және қажет болған жағдайда оларды облыс интернаттарына орналастырсын;
оралмандардың балаларын бастауыш және орта кәсіптік білім беретін оқу орындарына тарту жөніндегі кәсіби бағдарлау жұмысын тұрақты жүргізсін.
6. Денсаулық сақтау департаменті:
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларына сәйкес келген оралмандардың медициналық тегін көмекті кепілді мөлшерде алуын қамтамасыз етсін.

7. Акимам Акжарского, Мамлютского, Магжана Жумабаева и Кызылжарского районов совместно с департаментом строительства обеспечить своевременный ввод в эксплуатацию запланированного жилья для оралманов.
8. Акимам районов и города Петропавловска:
обеспечить прием, обустройство оралманов, создать условия для их адаптации в местах расселения;
взять под строгий контроль вопросы трудоустройства, повышения квалификации и освоения новой профессии, предоставлении земельных участков в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
оказывать государственную адресную социальную помощь в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
принять меры по предоставлению нуждающимся мест в школах, дошкольных организациях и в учреждениях социальной защиты;
создать необходимые условия для детей оралманов по изучению государственного и русского языков, обеспечить в полном объеме учебниками и другими наглядными пособиями, материалами и оборудованиями;

7. Ақжар, Мамлют, Мағжан Жұмабаев және Қызылжар аудандарының әкімі облыстық құрылыс департаментімен бірлесе отырып, оралмандарға арналған жоспарланған тұрғын үйлерді пайдалануға дер уақытта берілуін қамтамасыз етсін.
8. Аудандар мен Петропавл қаласының әкімі:
оралмандарды қабылдау және жайғастыруды қамтамасыз етсін, орналастырылған орындарда олардың бейімделуіне жағдай жасасын;
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларына сәйкес жұмысқа орналастыру, біліктіліктерін арттыру және жаңа кәсіпті игеру, жер учаскелерін беру мәселелерін қатаң бақылауға алсын;
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларына сәйкес мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек көрсетсін;
мeктептерде, мектепке дейінгі ұйымдарда және әлеуметтік қорғау мекемелерінде орын қажет еткендерді орналастыру жөнінде шаралар қабылдасын;
оралмандардың балаларына қазақ және орыс тілдерін оқуға барлық қажетті жағдайлар жасасын, оқулықтармен және басқа да көрнекті құралдармен, материалдармен және жабдықтармен толық көлемде қамтамасыз етсін;

информировать областную комиссию по приему и обустройству оралманов об исполнении настоящего постановления к 15 января 2009 года.
9. Областной комиссии по приему и обустройству оралманов периодически заслушивать информации акимов районов и города Петропавловска, руководителей областных организаций по вопросам приема и обустройства оралманов.
10. Департаменту внутренней политики обеспечить систематическое информирование общественности области о проводимой работе по приему и обустройству оралманов, проведении тематических встреч и передач.

осы қаулының орындалуы туралы оралмандарды қабылдау және жайғастыру жөніндегі облыстық комиссияға 2009 жылдың 15 қаңтарына ақпарат берсін.
9. Оралмандарды қабылдау және жайғастыру жөніндегі облыстық комиссия аудандар мен Петропавл қаласы әкімінің, облыстық ұйымдар басшыларының оралмандарды қабылдау және жайғастыру мәселелері бойынша есебін кезең-кезеңмен тыңдасын.
10. Ішкі саясат департаменті облыс жұртшылығын оралмандарды қабылдау және жайғастыру жөнінде жүргізіліп жатқан жұмыстар туралы жүйелі түрде хабардар етуді, тақырыптық кездесулер мен хабарлар өткізуді қамтамасыз етсін.

410
Приложение 2
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области
27 марта 2008 года N 73
Состав
областной комиссии по приему и обустройству оралманов
Мурзалин Малик Кенесбаевич
Первый заместитель акима
области, председатель комиссии
Рамазанов Нурлан Кажумуратович
Начальник управления Комитета
по миграциии по
Северо-Казахстанской области,
заместитель председателя
(по согласованию)
Бимаков Аманжол Нуркенович
Начальник отдела управления
Комитета по миграции по
Северо-Казахстанской области
секретарь комиссии
(по согласованию)
Члены  штаба:
Бегалин Сагагындык Казиканович
Начальник Управления
миграционной полиции
департамента внутренних дел
Воронцова Наталья Геннадьевна
Начальник департамента
здравоохранения
Сакипкереев Аскар Жоламанович
Начальник департамента
координации занятости и
социальных программ
Денкенова Сайран Абилькаировна
Начальник департамента
образования
Амрин Кеменгер Кожахметович
Директор Северо-Казахстанского
филиала республиканского
государственного казенного
предприятия«"Государственный
центр по выплате пенсий"
(по согласованию)
Касымов Cарсенбай Орымбаевич
Директор государственного
учреждения«"Центр обслуживания
населения" города
Петропавловска
(по согласованию)
Кубаш Асылбек Сайлыбекович
Начальник департамента
внутренней политики
Максутов Нурлан Максутович
Главный специалист отдела
социально-культурной сферы
аппарата акима области

410
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2008 ж. 27 наурыздағы
N 73 қаулысына N 2 қосымша
Оралмандарды қабылдау және жайғастыру облыстық комиссиясының
құрамы
Мырзалин Мәлік Кеңесбайұлы
облыс әкімінің бірінші орынбасары, комиссия төрағасы
Рамазанов Нұрлан Қажымұратұлы
Көші-қон Комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша басқармасының бастығы, комиссия төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Бимақов Аманжол Нұркенұлы
Көші-қон Комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша басқармасының бөлім бастығы, комиссия хатшысы (келісім бойынша)
Комиссия мүшелері:
Бегалин Сағындық Қазиқанұлы
ішкі істер департаменті көші-қон басқармасының бастығы
Воронцова Наталья Геннадьевна
денсаулық сақтау департаментінің бастығы
Сақыпкереев Асқар Жоламанұлы
жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаментінің бастығы
Денкенова Сайран Әбілқайырқызы
білім департаментінің бастығы
Әмрин Кемеңгер Қожахметұлы
"Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Солтүстік Қазақстан облыстық филиалының директоры (келісім бойынша)
Қасымов Сәрсенбай Орынбайұлы
"Петропавл қаласының халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінің директоры (келісім бойынша)
Құбаш Асылбек Сайлыбекұлы
ішкі саясат департаментінің бастығы
Мақсұтов Нұрлан Мақсұтұлы
облыс әкімі аппаратының    әлеуметтік-мәдени салалар бөлімінің бас маманы