Об утверждении стандартов оказания государственных услуг государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области" оказываемых физическим лицам
Постановление акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 10 июня 2008 года N 146. Зарегистрировано Управлением юстиции Айыртауского района Северо-Казахстанской области 11 июля 2008 года N 13-3-67. Утратило силу - постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 14 августа 2009 года N 197
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 14.08.2009 N 197
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 558 «Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги» акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые стандарты оказания государственных услуг государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области», оказываемых физическим лицам по 3 (трем) государственным услугам:
1) Назначение государственной адресной социальной помощи;
2) Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет;
3) Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому.
2. Советнику акима района по правовым вопросам (Галиаскарова А.В.), исполняющей обязанности начальника общего отдела аппарата акима района (Габдуллина Г.Л.) обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в Управлении юстиции Айыртауского района.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня нервого официального опубликования.
Аким района                                Е. Айнабеков
Утвержден
постановлением акимата
Айыртауского района
от 10 июня 2008 года
№ 146
Стандарт
оказания государственной услуги
"Назначение государственной адресной социальной помощи"
1. Общие положения
1. Назначение государственной адресной социальной помощи - процедура оформления необходимых документов и расчетов для выплаты в денежной форме, предоставляемой государством лицам (семьям) с месячным среднедушевым доходом ниже черты бедности, установленной в области.
2. Форма оказываемой государственной услуги - частично автоматизированная.
3. Данная государственная услуга оказывается на основании статьи 2 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года № 246-II "О государственной адресной социальной помощи".

"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жеке тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық әкімдігінің 2008 жылғы 10 маусымдағы N 146 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 11 шілдеде N 13-3-67 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының әкімдігінің 2009 жылғы 14 тамызда N 197 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының әкімдігінің 2009.08.14 N 197 Қаулысымен
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабына, «Мемлекеттік қызмет көрсетудің Үлгі стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558 қаулысына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінің жеке тұлғаларға көрсетілетін қоса берілген мемлекеттік қызмет көрсету стандарттары 3 (үш) мемлекеттік қызмет бойынша бекітілсін:
1) Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау.
2) 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жэрдемақы тағайындау.
3) Үйде оқытылатын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу.
2. Аудан әкімінің құқықтық мәселелері жөніндегі кеңесшісі (Галиаскарова А.В), аудан әкімі аппаратының жалпы бөлімі бастығының міндетін атқарушы (Габдулина Г.Л) Айыртау ауданы Әділет басқармасында осы қаулының мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы алғжцьдьі арнайы жарияланған күнінен бастап он күн күнтізбелік күн өткетшен кейің қолданысқа еңгізіледі.
Аудан әкімі                                Е. Айнабеков
Айыртау ауданы әкімдігінің
2008 жылғы қаулысымен бекітілген
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау - жан басына шаққандағы орташа айлық табысы облыста белгіленген кедейлік шегінен төмен тұлғаларға (жанұяларға) мемлекетпен ұсынылатын, ақшалай түрдегі төлем үшін қажетті құжаттар мен есептеулерді ресімдеу процедурасы.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: ішінара автоматтандырылған.
3. Осы мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі «Мемлекеттік адрестік әлеуметтік көмек туралы» Заңының 2-бабы негізінде көрсетіледі.

4. Государственную услугу оказывает государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области", адрес: 150100, Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова, 42, телефон (871533) 21362, 21488, адрес электронной почты: rо_аіyrtа@mаіl.оnlіnе.kz.
5. В результате оказания данной услуги потребитель получит извещение о назначении или отказе в назначении государственной адресной помощи.
6. Государственная услуга оказывается:
1) гражданам Республики Казахстан;
2) оралманам;
3) лицам, имеющим статус беженца;
4) иностранцам, лицам без гражданства, имеющим вид на жительство и постоянно проживающих в Республике Казахстан, со среднедушевым доходом, на превышающим черты бедности.
7. Сроки ограничения по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги: в течение 10 дней со дня получения заявления со всеми необходимыми документами от потребителя или акима сельского округа. При этом документы потребителей услуги передаются акимом сельского округа в государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области" не позднее 20 дней с момента их принятия;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов 40 минут;
3) Максимально допустимое время ожидания в очереди при получении извещения о назначении или отказе в назначении государственной адресной социальной помощи: 10 минут.
8. Данная государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Настоящий стандарт оказания государственной услуги размещен на информационном стенде государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области».
10. Прием документов производится: во вторник, среду, четверг с 9-00 часов до 17-00 часов, для специалистов аппаратов акимов сельских округов: в понедельник и пятницу с 9-00 часов до 17-00 часов, перерыв с 13-00 часов до 14-00 часов, без предварительной записи.
Жители населенных пунктов сдают документы в аппараты акимов сельских округов.
11. Прием документов осуществляется в кабинете, расположенном на втором этаже здания, имеющего основной и аварийный выходы, зал ожидания, информационный стенд с образцами заполнения документов, вход в здание оборудован пандусом.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги:
1) заявление установленного образца;
2) сведения о составе семьи;

4. Мемлекеттік қызметті «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі көрсетеді, мекен-жайы: 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі 42 үй, телефоны (871533) 21362, 21488, электрондық пошта: ro-aiyrta@mail.online.kz.
5. Аталмыш қызметті көрсету нәтижесінде тұтынушы мемлекеттік адрестік әлеуметтік көмектің тағайындалғаны немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарламаны алады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетіледі:
1) Қазақстан Республикасының азаматтарына;
2) оралмандарға;
3) қашқын мәртебесі бар тұлғаларға;
4) жан басына шаққандағы орташа табысы кедейлік шегінен аспайтын, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктерге, тұруға рұқсаты бар азаматтығы жоқ тұлғаларға.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетілген кезде уақыттың шектелу мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті корсету мерзімі: тұтынушыдан немесе селолық округ әкімінен барлық қажетті құжаттармен өтінішті алған күннен бастап 10 күн ішінде.
Бұл жағдайда қызметті тұтынушылардың құжаттары қабылданған сәттен бастап 20 күннен кешіктірмей селолық округ әкімімен жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі мемлекеттік мекемесіне беріледі.
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің барынша көп көрсеткіші 40 минуттан артық емес;
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарламаны алу кезінде кезек күтудің мейлінше көп уақыты:10 минут.
Аталмыш мемлекеттік қызмет көрсету тегін жүргізіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бұл стандарты «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі ақпараттық стендінде орналастырылған.
10. Тұрғындардан құжат қабылдау жүргізіледі: сейсенбі, сәрсенбі мен бейсенбі сағат 9.00-ден 17.00 сағатқа дейін, селолық округтер әкімдерінің аппараттарының мамандары үшін дүйсенбі мен жұма сағат 9.00-ден 17.00 сағатқа дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін, алдын ала жазылусыз.
Елді мекендердің тұрғындары құжаттарын селолық округ әкімінің аппаратына тапсырады.
11. Құжаттарды қабылдау ғимараттың екінші қабатында орналасқан, ғимаратқа кіретін жол пандуспен жабдықталған, негізгі және апаттық есігі, күту залы, құжаттарды толтыру үлгілері бар ақпараттық стенді бар бөлмеде жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
12.Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін қажетті кұжаттар тізбесі:
1) белгіленген үлгідегі өтініш;
2) жанұя құрамы туралы мәлімет;

3) сведения о полученных доходах членов семьи заявителя (с приложением подтверждающих документов);
4) сведения о наличии личного подсобного хозяйства.
Для подтверждения достоверности указанных данных необходимо предъявление следующих документов:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) книга регистрации граждан, выданная Центром обслуживания населения (Центр обслуживания населения находится по адресу: Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь улица Озерная, 4, график работы: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов);
3) свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (СИК), выданное Государственным центром по выплате пенсий и пособий
(Государственный центр по выплате пенсий и пособий находится по адресу: Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова, 5, телефон (871533) 21863, график работы: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, приемные дни: ежедневно с 9.00 часов до16.00 часов);
4) регистрационный номер налогоплательщика (РНН), выданный Налоговыми органами (Налоговый комитет находится по адресу: Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица Матросова, 19, телефон (871533) 21583, график работы: ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 15.00 часов);
5) номер лицевого счета в банке второго уровня, на который будет производиться выплата государственной адресной социальной помощи.
13. Бланк заявления, сведения о составе семьи, сведения о полученных доходах членов семьи заявителя, жители прилегающих сел получают в аппарате акима сельских округов.
14. Документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются главному специалисту отдела социальных программ в государственном учреждении «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области».
Жители сел сдают документы в аппараты акимов сельских округов.
15. Потребитель услуги, сдавший все необходимые документы, регистрируется в журнале регистрации заявлений на назначение государственной адресной социальной помощи и получает отрывной талон, подписанный главным специалистом отдела государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области» с указанием номера регистрации и даты приема документов.
16. Получение извещения о назначении или отказе в назначении государственной адресной социальной помощи (в зависимости от возможности заявителя) осуществляется:
1) при личном посещении государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области» по адресу: 150100, Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова, 42.
Основаниями для отказа в предоставлении данной государственной услуги являются:

3) өтініш берушінің жанұя мүшелерінің алынған табыстары туралы мәлімет (растайтын құжаттар қоса беріледі);
4) жеке қосалқы шаруашылығының барлығы туралы мәлімет;
Көрсетілген мәліметтердің нақтылығын растау үшін келесі құжаттарды ұсыну қажет;
5) жеке басын куәландыратын құжат;
6) тұрғындарға қызмет көрсету орталығымен берілген тұрғылықты жерін растайтын құжат (азаматтарды тіркеу кітабының түпнұсқасы мен көшірмесі) (Тұрғындарға қызмет көрсету орталығы мекен-жайы: Саумалкөл селосы, Озерная көшесі 4 үй, жұмыс кестесі сенбі мен жексенбіден басқа күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.);
7) Салық органы берген салық төлеушінің тіркеу нөмірі (Салық органы берген салық төлеушінің тіркеу нөмірі) (Салық комитетінің мекен-жайы: Матросов көшесі 19 үй, телефон (871533) 21583, жұмыс кестесі: сенбі мен жексенбіден басқа күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін);
8) 3ейнетақы мен жәрдемақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық берген әлеуметтік жеке код тағайындау туралы куәлік (Зейнетақы мен жәрдемақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық мекен-жайы: Уәлиханов көшесі 5 үй, телефоны (871533) 21863 сенбі мен жексенбіден басқа күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.);
9) мемлекеттік адрестік әлеуметтік көмекті төлеу жүргізілетін екінші деңгейдегі банктегі жеке шот нөмірі.
13. Өтініш бланкін, жанұя құрамы туралы мәліметті, өтініш берушінің жанұя мүшелерінің алынған табыстары жайлы мәліметтерді «Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі жоғарыда көрсетілген мекен-жай бойынша алуға болады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін қажетті құжаттар «Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің бас маманына тапсырылады.
Село тұрғындары құжаттарың селолық округ әкімі аппаратына тапсырады.
15. Барлық қажетті құжаттарды тапсырған қызметті тұтынушы мемлекеттік адрестік әлеуметтік көмекті тағайындауға өтініштерді тіркеу журналына тіркеледі және бас маман қол қойған, тіркеу нөмірі мен құжаттарды қабылдау күні көрсетілген ажыратылмалы талон алады.
16. Мемлекеттік адрестік әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарламаны алу жүзеге асырылады:
1) «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесіне тікелей өзі келгенде.
17. Аталмыш мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынудан бас тартуға негіз болады:
1) Солтүстік Қазақстан облысында тиісті тоқсанға белгіленген кедейлік шегінен жан басына шаққандағы орташа айлық табысының сомасы асып кетсе;

2) сумма среднемесячного среднедушевого дохода превышает черту бедности, установленную на соответствующий квартал в Северо-Казахстанской области;
3) предоставление потребителем недостоверных (ложных) сведений о доходах или составе семьи;
4) адресная социальная помощь не назначается безработным, не зарегистрированным в уполномоченном органе по вопросам занятости, за исключением инвалидов и лиц в период их нахождения на стационарном лечении более одного месяца, учащихся и студентов, слушателей и курсантов дневной формы обучения, включая магистратуру и аспирантуру, а также граждан, занятых уходом за инвалидами I и II групп, лицами старше восьмидесяти лет, детьми в возрасте до 7 лет.
Безработные, без уважительной причины, отказавшиеся от предложенной работы или трудоустройства, самовольно прекратившие участие в общественных работах, обучении или переобучении, теряют право на получение государственной адресной социальной помощи на шесть месяцев.
3. Принципы работы
18. Основными принципами работы, которыми руководствуется государственный орган по отношению к потребителю данной услуги, являются вежливость, предоставление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге, обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя.
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются следующими показателями качества и доступности в соответствием с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области», оказывающего государственные услуги, ежегодно утверждается специально созданной рабочей группой.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются следующими показателями качества и доступности в соответствием с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области», оказывающего государственные услуги, ежегодно утверждается специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. Информацию о порядке обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц можно получить по адресам:
1) 150100, Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова, 42, Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области», телефон (871533) 21362, 21488, адрес электронной почты: rо_аіyrtа@mаіl.оnlіnе.kz.
Прием посетителей: ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов;

2) тұтынушымен жанұяның табысы мен құрамы туралы жалған мәліметтер ұсынылғанда;
3) адрестік әлеуметтік көмек жұмыспен қамту жөніндегі өкілетті органда тіркелмеген жұмыссыздарға тағайындалмайды, мүгедектер мен бір айдан артық стационарлық емделуде болған тұлғалардан, күндізгі оқу бөлімінде оқитын оқушылар мен студенттерден, тыңдаушылар мен курсанттардан, магистратура мен аспирантураны қоса, сондай-ақ I және II топтағы мүгедектерге, сексен жастан асқан тұлғаларға, 7 жасқа дейінгі балаларға күтім жасайтын азаматтардан басқа.
Себепсіз жағдайлармен ұсынған жұмыстан немесе жұмысқа орналасудан бас тартқан, қоғамдық жұмыстарға, оқуға немесе қайта оқытуға қатысуды өз бетімен тоқтатқан жұмыссыздар алты айға мемлекеттік адрестік әлеуметтік көмек алу құқығынан айрылады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Аталмыш қызмет көрсетуді тұтынушыға қатысты мемлекеттік орган басщылыққа алатын жұмыстың негізгі қағидаттары сыпайылық, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат ұсыну, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету болып табылады.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелері сапа мен қолжетімділіктің келесі көрсеткіштері осы стандарттың қосымшасына сәйкес өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламадар бөлімі» мемлекеттік мекемесі жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызмет көрсетулердің сапасы мен қолжетімділігінің көрсеткіштерінің мақсаттық маңызы жыл сайын арнайы құрылған жұмыс тобымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Өкілетті лауазымды тұлғаның әрекетіне (әрекетсізДігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мына мекен-жайлар бойынша алуға болады:
1) 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі 42 үй, «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі, телефоны (871533) 21362, 21488, электрондық пошта: ro-aiyrta@mail.online.kz.
Келушілерді қабылдау: сенбі мен жексенбіден басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін көрсетіледі, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.

2) 150100, Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова, 44, Государственное учреждение «Аппарат акима Айыртауского района», телефон (871533) 21102, адрес электронной почты: аіrtау-акіmаt@sко.кz
Прием посетителей: ежедневно, кроме субботы и воскресенья с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов;
3) 150008,Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица имени Абая, 64 Государственное учреждение «Департамент координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области», телефон (87152) 465648, телефон/факс (87152) 469073, адрес электронной почты: оbl_dep@mail.online.kz
Прием посетителей: ежедневно, кроме субботы и воскресенья с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов. Прием жалоб: ежедневно с 14.00 часов до 18.00 часов.
22. Жалоба подается:
1) на имя начальника государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области» телефон (871533) 21362, 21488, адрес электронной почты: rо_аіyrtа@mаіl.оnlіnе.kz.
2) на имя акима Айыртауского района в кабинет 13 государственного учреждения «Аппарат акима Айыртауского района», телефон/факс (871533) 22648, адрес электронной почты: аіrtау-акіmаt@sко.кz;
3) на имя начальника государственного учреждения «Департамент координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области», телефон (87152) 465648, телефон/факс (87152) 469073, адрес электронной почты: оbl_dep@mail.online.kz
23. Подтверждением принятия жалобы является регистрация в Журнале обращений физических лиц. Жалоба рассматривается в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 221-Ш «0 порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
О ходе рассмотрения жалобы можно узнать по телефону государственного органа, принявшего жалобу.
6. Контактная информация
24. 150100, Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова 42 Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области», телефон (871533) 21362, 21488,адрес электронной почты: rо_аіyrtа@mаіl.оnlіnе.kz.
График работы ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, кроме субботы и воскресенья, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов.
График приема начальника отдела: среда, четверг, пятница с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, телефон (871533) 21362 (приемная).
График приема заместителя начальника отдела: понедельник, вторник, четверг с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, тел. (871533)21635.
Приложение к стандарту оказания
государственной услуги
"Назначение государственной
адресной социальной помощи"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Норматив-
ное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в последую-
щем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году

2) 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі 44 үй, «Айыртау ауданы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі, телефоны (871533) 21102, электрондық пошта: airtaу-akimat@ sko.kz.
Келушілерді қабылдау: сенбі мен жексенбіден басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін көрсетіледі, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.
3) 150108, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавловск қаласы Абай көшесі 64 үй, «Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті» мемлекеттік мекемесі, телефоны (87152) 465648, телефоны/факс (87152) 469073, электрондық пошта: obl dep @mail.online.kz.
Келушілерді қабылдау: сенбі мен жексенбіден басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін көрсетіледі, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін. Шағымдарды қабылдау: күн сайын сағат 14.00-ден 18.00 сағатқа дейін.
22. Шағым беріледі:
1) «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі бастығының атына, телефоны (871533) 21362, 21488, электрондық пошта:ro-aiyrta@mail.online.kz.
2) Айыртау ауданының әкімінің атына, «Айыртау ауданының экімі аппаратының» мемлекеттік мекемесінің 1 кабинетіне, телефоны (871533) 21102, электрондық пошта: airtaу-akimat@ sko.kz.
3) «Солтүстік Қазақстан облысының жүмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті» мемлекеттік мекемесі бастығының атына, телефоны (87152) 465648, телефоны/факс (87152) 469073, электрондық пошта: obl dep @mail.online.kz.
23. Шағым қабылданудың нақтылығы жеке тұлғалардың өтініші ; жазылған журналы болып табылады. Шағым Қазақстан Республикасының 2007 жылы 12 қаңтарында қабылданған «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастыру тәртібі» Заңымен қарастырылған мерзімде қаралады. Шағымды қарау барысы туралы шағым қабылдаған мемлекеттік органның телефоны арқылы білуге болады.
6. Байланыс ақпараты
24. 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі 42 үй, «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі, телефоны (871533) 21362, 21488, электрондық пошта: ro-aiyrta@mail.online.kz.
Жұмыс кестесі: сенбі мен жексенбіден басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін. Бөлім бастығының келушілерді қабылдау кестесі: сәрсенбі, бейсенбі, жұма сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін. Телефоны (871533) 21362 (қабылдау бөлмесі). Бөлім бастығының орынбасарының келушілерді қабылдау тәртібі: дүйсенбі, сейсенбі, бейсенбі сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа, үзіліс 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін, телефон (871533) 21635.
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына қосымша
Кесте. Сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің белгілері
Сапа мен қол жетімділіктің көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің норматив-
тік маңызы
Келесі жылы көрсеткіш-
тің мақсаттық маңызы
Есептік жылы көрсеткіш-
тің ағымдық маңызы

4.4. % (доля) потребителей, удовлетворенных сроками обжалования
0
0
0
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
100
100
100
Утвержден
постановлением акимата
Айыртауского района
от 10 июня 2008 года
№ 146
Стандарт
оказания государственной услуги "Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет"
1. Общие положения
1. Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет - процедура оформления документов и расчетов для выплаты в денежной форме, предоставляемой государством лицам (семьям), имеющим детей в возрасте до 18 лет, с месячным среднедушевым доходом ниже стоимости продовольственной корзины, установленной в области.

4.4. Шағымданудың мерзімімен қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
0
0
0
5. Сыпайылық
5.1. Қызметкерлер-
дің сыпайылығымен қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
100
100
100
Айыртау ауданы
әкімдігінің 2008 жылғы
10 маусымдағы № 146
қаулысымен бекітілген
18 жасқа дейінгі балалары бар жанұяларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. 18 жасқа дейінгі балалары бар жанұяларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау - 18 жасқа дейінгі балалары бар, жан басына шаққандағы айлық орташа табысы облыста белгіленген азық-түлік кәрзеңкесінен төмен тұлғаларға (жанұяларға) мемлекетпен ұсынылатын ақшалай түрдегі толем үшін құжаттар мен есептеулерді ресімдеу процедурасы.

2. Форма оказываемой государственной услуги - частично автоматизированная.
3. Данная государственная услуга оказывается на основании статьи 4 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года № 63-111 «О государственных пособиях семьям, имеющим детей» и Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года № 1092.
4. Государственную услугу оказывает государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области», адрес: 150100, Северо-Казахстанская область Айыртауский район, село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова, 42, телефон (871533) 21362, 21488, адрес электронной почты: rо_аіyrtа@mаіl.оnlіnе.kz.
5. В результате оказания данной услуги потребитель получит извещение о назначении или отказе в назначении государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет.
Государственная услуга оказывается:
1) гражданам Республики Казахстан, постоянно проживающим в Республике Казахстан;
2) оралманам.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги: в течение 10 рабочих дней со дня получения заявления со всеми необходимыми документами от потребителя или акима сельского округа.
При этом документы потребителей услуги передаются акимом сельского округа в государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области» не позднее 20 дней с момента их принятия;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении извещения о назначении или отказе в назначении государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет - 10 минут.
8. Данная государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Настоящий стандарт оказания государственной услуги размещен на информационном стенде государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области».
10. Прием документов производится: во вторник, среду, четверг с 9.00 часов до 17.00 часов, для специалистов аппаратов акимов сельских округов в понедельник и пятницу с 9.00 часов до 17.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, без предварительной записи.
Жители сел сдают документы в аппараты акимов сельских округов.
11. Прием документов осуществляется в кабинете, расположенном на втором этаже здания, имеющего основной и аварийный выходы, зал ожидания, информационный стенд с образцами заполнения документов, вход в здание оборудован пандусом.

2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі - ішінара автоматтандырылған.
3. Осы мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 28 маусымындағы «Балалары бар жанұяларға мемлекеттік жәрдемақы туралы» Заңының 4-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 қарашадағы № 1092 Қаулысымен бекітілген «Балалары бар жанұяларға мемлекеттік жәрдемақыны тағайындау мен төлеу» Ережелерінің негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі көрсетеді, мекен-жайы: 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі 42 үй ,телефон (871533) 21362, 21488, электрондық пошта: ro-aiyrta@mail.online.kz.
5. Осы қызметті корсету нәтижесінде тұтынушы 18 жасқа дейінгі балалары бар жанұяларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындалуы немесе тағайындаудан бас тартуы жайлы хабарлама алады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетіледі:
1) Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына;
2) оралмандарға.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетілген кезде уақыт бойынша шектеу мерзімі:
1) мемлекеттік қызмет корсету мерзімі: тұтынушыдан немесе селолық әкімнен барлық қажетті құжаттарымен өтінішті алғаннан кейін 10 жұмыс күні ішінде;
Бұл жағдайда қызметті тұтынушылардың құжаттары селолық округ әкімімен жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне қабылданған сәттен бастап 20 күннен кешіктірілмей тапсырылады.
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің барынша көп көрсеткіші 40 минуттан артық емес;
3) 18 жасқа дейінгі балалары бар жанұяларға мемлекеттік жәрдемақы төленуі немесе бас тарту жайлы хабарламаны алу кезінде кезек күтудің барынша көп уақыты 10 минуттан артық емес;
8. Осы мемлекеттік қызмет көрсету тегін жүргізіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бұл стандарты «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінде ақпараттық стендінде орналастырылған.
10. Құжаттарды қабылдау, сейсенбі, сәрсенбі, бейсенбі күндері сағат 9.00-ден 17.00 сағатқа дейін, ал селолық округ әкімдері аппаратының мамандары үшін дүйсенбі және жұма күндері сағат 9.00-ден 17.00 сағатқа дейін жүргізіледі, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін, алдын ала жазылусыз.
11. Құжаттарды қабылдау ғимараттың екінші қабатында орналасқан, ғимаратқа кіретін жол пандуспен жабдықталған, негізгі және апаттық есігі, күту залы, құжаттарды толтыру үлгілері бар ақпараттық стенді бар бөлмеде жүзеге асырылады.

2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги:
1) заявление установленного образца;
2) копии свидетельств о рождении детей;
3) копия документа, удостоверяющего личность потребителя услуги;
4) копия документа, подтверждающего место жительства и состава
семьи;
5) сведения о составе семьи;
6) сведения о полученных доходах членов семьи (с приложением подтверждающих документов);
7) сведения о наличии личного подсобного хозяйства.
Для подтверждения достоверности указанных данных необходимо предъявление следующих документов:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) книга регистрации граждан, выданная Центром обслуживания населения (Центр обслуживания населения находится по адресу: Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь улица Озерная, 4, график работы: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов);
3) свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (СИК), выданное Государственным центром по выплате пенсий и пособий (Государственный центр по выплате пенсий и пособий находится по адресу: Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова, 5, телефон (871533) 21863, график работы: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, приемные дни: ежедневно с 9.00 часов до 16.00 часов);
4) регистрационный номер налогоплательщика (РНН), выданный Налоговым органом (Налоговый комитет находится по адресу: Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица Матросова, 19, телефон (871533) 21583, график работы: ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 15.00 часов);
5) номер лицевого счета в банке второго уровня, на который будет производиться выплата государственных пособий.
В случае невозможности личного обращения одного из родителей, опекунов или попечителей с заявлением о назначении пособий родители, опекуны или попечители вправе уполномочить других лиц на обращение с заявлением о назначении пособий на основании доверенности, выданной в установленном порядке.
13. Бланк заявления, сведения о составе семьи, сведения о полученных доходах членов семьи заявителя, жители прилегающих сел получают в аппарате акима сельского округа.
14. Документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются главному специалисту отдела назначения и выплаты адресной социальной помощи в государственном учреждении «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области». Жители сел сдают документы в аппараты акимов сельских округов.
15.Потребитель услуги, сдавший все необходимые документы, регистрируется в журнале регистрации заявлений на назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет и получает отрывной талон, подписанный главным специалистом с указанием номера регистрации и даты приема документов.

2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) белгіленген үлгідегі өтініш;
2) балалардың тууы жайлы куәліктерінің көшірмесі;
3) қызметті тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
4) тұратын мекен-жайды және отбасы құрамын растайтын құжаттың көшірмесі;
5) отбасы құрамы жайлы анықтама;
6) отбасының жалпы табыстары жайлы құжат (оны растайтын құжаттарды қоса);
7) қосалқы шаруашылығы бары жайлы анықтама;
Осы құжаттардың дұрыстығын дәлелдеу үшін төмендегідей құжаттарды көрсету қажет:
1) жеке басын куәландыратын құжат;
2) Халыққа қызмет көрсету орталығынан алынған азаматтарды тіркеу кітапшасы (Халыққа қызмет көрсету орталығы Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Саумалкөл селосы, Озерный көшесі, 4 үй мекенжайында орналасқан. Жұмыс істеу кестесі күнде сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін);
3) зейнетақы және жәрдемақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық берген әлеуметтік жеке код тағайындалғаны туралы куәлік (ӘЖК). (Зейнетақы және жәрдемақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкол селосы
Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі 5 үй, телефоны (871533) 21863, жұмыс істеу кестесі күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін, үзіліс 13.00 сағат 14-00 сағатқа дейін, қабылдау күндері күн сайын сағат 9.00-ден 16.00 сағатқа дейін);
4) салық органы берген салық төлеушінің жеке нөмірі. (Салық органының орналасқан орны Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Матросов көшесі, 19 үй, телефоны (871533) 21583, жұмыс істеу кестесі күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.);
5) мемлекеттік жәрдемақы төленетін екінші дәрежелі банктегі жеке есепшоттың нөмірі.
Ата-анасының бірі, қамқоршысы немесе қорғаншысы жәрдемақы тағайындау туралы өтінішті өзі тікелей әкеле алмаған жағдайда қамқоршысы немесе қорғаншысы белгіленген тәртіпте берілген сенімхат негізінде жәрдемақы тағайындау туралы өтініш жасауға басқа тұлғаларды өкілетті етуге құқылы.
13. Өтініш бланкін, отбасы құрамы жайлы, отбасы мүшелерінің жалпы табысы жайлы мәліметтерді «Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі жоғарыда көрсетілген мекен-жай бойынша алуға болады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін қажетті құжаттар «Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен жұмыспен қамту бөлімінің бас маманына тапсырылады. Елді мекендердің тұрғындары селолық округтар әкімінің аппаратына тапсырады.
15. Барлық қажетті құжаттарды тапсырған қызметті тұтынушы 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларына мемлекеттік жәрдемақы беруге арналған өтініштерді тіркеу журналына тіркеледі және құжаттарды тіркеу нөмірі мен қабылдау күні көрсетіліп, бас маманның қолы қойылған ажыратылмалы талон алады.

16. Получение извещения о назначении или отказе в назначении государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет (в зависимости от возможности заявителя) осуществляется:
1) при личном посещении государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области» по адресу: 150100, Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова, 42, телефон (871533)21362;
2) по электронной почте rо_аіyrtа@mаіl.оnlіnе.kz.
17. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) сумма среднемесячного среднедушевого дохода превышает стоимость продовольственной корзины, установленной на соответствующий квартал в Северо-Казахстанской области;
2) предоставление заявителем недостоверных (ложных) сведений о доходах или составе семьи;
3) если в семье трудоспособные родители (усыновители) ребенка не работают, не учатся по дневной форме обучения, не служат в армии и не зарегистрированы в качестве безработного в уполномоченном органе по вопросам занятости, кроме случаев, когда отец или мать (усыновители) заняты уходом за инвалидами I, II группы, детьми-инвалидами, лицами старше восьмидесяти лет, детьми в возрасте до 3 лет;
4) если дети, находятся на полном государственном обеспечении и дети, в отношении которых родители лишены родительских прав.
Основаниями для прекращения выплаты пособий являются:
1. Смерть ребенка.
2. Определение ребенка на полное государственное обеспечение.
3. В случае представления заявителем неполных или недостоверных сведений, повлекших за собой незаконное назначение пособий, выплата прекращается. Излишне выплаченные суммы подлежат возврату в добровольном порядке, а в случае отказа - в судебном порядке.
3. Принципы работы
18. Основными принципами работы, которыми руководствуется государственный орган по отношению к потребителю данной услуги являются вежливость, предоставление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге, обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются следующими показателями качества и доступности в соответствии к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области» оказывающего государственные услуги, ежегодно утверждается специально созданной рабочей группой.

16. 18 жасқа дейінгі балаларға арналған мемлекеттік жәрдемақы жөніндегі анықтаманы беруді тағайындау немесе бас Тарту туралы хабарламаны алу жүзеге асырылады (өтініш берушінің мүмкіндігіне қарай):
1) Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі 42 үй, мекен-жайындағы «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесіне өзі келгенде;
2) ro-aiyrta@mail.online.kz. электрондық пошта арқылы.
17. Аталмыш мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынудан бас тартуға негіз болады:
1) жан басына шаққандағы айлық орташа табысы Солтүстік Қазақстан облысында сәйкес тоқсанға белгіленген азық-түлік кәрзеңкесінен жоғары тұлғаларға (жанұяларға);
2) өтініш берушінің отбасы құрамы және отбасының жалпы табыстары жайлы мағлұматты жалған берген жағдайда;
3) егер еңбекке жарамды ата-аналар немесе қамқоршылар жұмыс істемесе, күндізгі оқу түрі бойынша оқымаса, әскер қатарында болмаса, және де жұмыспен қамту бөлімінде жұмыссыз ретінде тіркелмеген жағдайда. Алайда әкесі немесе шешесі (асырап алушылар) ІДІ топтағы мүгедек және бала-мүгедекпен, сексен жастан асқан адамдарды, 3 жасқа дейінгі бала күтімінде болған жағдайлары есепке алынбайды.
4) егер балалар мемлекеттің қамқорлығына түгелдей енген және ата-аналық құқықтан айырылған ата-аналардың балалары.
Жәрдемақының тоқтатылуына негіз бола алатын жәйіттер.
1. Баланың қайтыс болуы;
2. Баланың түгелдей мемлекет қамқорлығына өтуі;
3. Өтініш берушілердің жалған және толық емес мағұмат беріп жәрдемақы төленіп жүрген жағдайда жәрдемақы төлемі тоқтатылады. Артық төленген жәрдемақы көлемі өтініш берушінің өз еркімен қайтарылуы тиіс. Әйтпеген жағдайда мәжбүрлі түрде сот арқылы қайтарылады.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Аталмыш қызмет көрсетуді тұтынушыға қатысты мемлекеттік орган басшылыққа алатын жұмыстың негізгі қағидаттары сыпайылық, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат ұсыну, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету болып табылады.
4. Жұмыс нәтижесі
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелері сапа мен қолжетімділіктің келесі көрсеткіштері осы стандарттың қосымшасына сәйкес өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызмет көрсетулердің сапасы мен қолжетімділігінің көрсеткіштерінің мақсаттық маңызы жыл сайын арнайы құрылған жұмыс тобымен бекітіледі.

5. Порядок обжалования
21. Информацию о порядке обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц можно получить по адресам:
1) 150100, Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова, 42, Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области», телефон (871533) 21362, 21488, адрес электронной почты: rо_аіyrtа@mаіl.оnlіnе.kz.
Прием посетителей: ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов;
2) 150100, Северо-Казахстанская область, село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова, 44, Государственное учреждение «Аппарат акима Айыртауского района», телефон (871533) 21102, адрес электронной почты: аіrtау-акіmаt@sко.кz
Прием посетителей: ежедневно, кроме субботы и воскресенья с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов;
3) 150008, Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица имени Абая, 64 Государственное учреждение «Департамент координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области», телефон (87152) 465648, телефон/факс (87152) 469073, адрес электронной почты: оbl_dep@mail.online.kz
Прием посетителей: ежедневно, кроме субботы и воскресенья с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов. Прием жалоб: ежедневно с 14.00 часов до 18.00 часов.
22. Жалоба подается:
1) на имя начальника государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области» телефон (871533) 21362, 21488, адрес электронной почты: rо_аіyrtа@mаіl.оnlіnе.kz.
2) на имя акима Айыртауского района в кабинет 13 государственного учреждения «Аппарат акима Айыртауского района», телефон/факс (871533) 22648, адрес электронной почты: аіrtау-акіmаt@sко.кz;
3) на имя начальника государственного учреждения «Департамент координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области», телефон (87152) 465648, телефон/факс (87152) 469073, адрес электронной почты: оbl_dep@mail.online.kz
23. Подтверждением принятия жалобы является регистрация в Журнале обращений физических лиц. Жалоба рассматривается в сроки,предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 221-111 «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
О ходе рассмотрения жалобы можно узнать по телефону государственного органа, принявшего жалобу.

5. Шағымдану тәртібі
21. Өкілетті лауазымды тұлғаның әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мына мекен-жайлар бойынша алуға болады:
1) 150100> Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі 42 үй, «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі, телефоны (871533) 21362, 21488, электрондық пошта: ro-aiyrta@mail.online.kz.
Келушілерді қабылдау: сенбі мен жексенбіден басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.
2) 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі 44 үй, «Айыртау ауданы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі, телефоны (871533) 21102, электрондық пошта: airtaу-akimat@ sko.kz.
Келушілерді қабылдау: сенбі мен жексенбіден басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін көрсетіледі, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.
3) 150108, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавловск қаласы Абай көшесі, 64 үй, «Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті» мемлекеттік мекемесі, телефоны (87152) 465648, тел/факс (87152) 469073, электрондық пошта: obl dep @mail.online.kz.
Келушілерді қабылдау: сенбі мен жексенбіден басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін көрсетіледі, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін. Шағымдарды қабылдау: күн сайын сағат 14.00-ден 18.00 сағатқа дейін.
22. Шағым беріледі:
1) «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығының атына, тел. (871533) 21362, 21488, электрондық пошта: ro-aiyrta@mail.online.kz.
2) Айыртау ауданының әкімінің атына, «Айыртау ауданының әкімі аппаратының» мемлекеттік мекемесінің 1 кабинетіне, телефоны (871533) 21102, электрондық пошта: airtaу-akimat@ sko.kz.
3) «Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар. департамент) мемлекеттік мекемесінің бастығының атына, телефоны (87152) 465648, телефон/факс (87152) 469073, электрондық пошта: obl dep @mail.online.kz.
23. Шағым қабылданудың нақтылығы жеке тұлғалардың өтініші жазылған журналы болып табылады. Шағым Қазақстан Республикасының 2007 жылы 12 қаңтарында қабылданған «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастыру тәртібі» заңына сәйкес. Шағымды қарау барысы туралы шағым қабылдаған мемлекеттік органның телефоны арқылы білуге болады.

6. Контактная информация
24. 150100, Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова 42 Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области», телефон (871533) 21362, 21488, адрес электронной почты: rо_аіyrtа@mаіl.оnlіnе.kz.
График работы ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, кроме субботы и воскресенья, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов.
График приема начальника отдела: среда, четверг, пятница с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, телефон (871533) 21362 (приемная).
График приема заместителя начальника отдела: понедельник, вторник, четверг с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов телефон (871533)21635.
Приложение к стандарту оказания
государственной услуги
"Назначение государственных пособий
семьям, имеющим детей до 18 лет"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Норматив-
ное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в последую-
щем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году

6. Байланыс ақпараты
24. 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі 42 үй, «Солтүстік Қазақстан облысынъщ Айыртау ауданының жүмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі, телефоны (871533) 21362, 21488, электрондық пошта: ro-aiyrta@mail.online.kz. Жұмыс кестесі: сенбі мен жексенбіден басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін көрсетіледі, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін. Бөлім бастығының келушілерді қабылдау кестесі:сәрсенбі, бейсенбі, жұма сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін. телефоны (871533) 21362 (қабылдау бөлмесі). Бөлім бастығының орынбасарының келушілерді қабылдау тәртібі: дүйсенбі, сейсенбі, бейсенбі сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін, телефоны (871533) 21635.
«18 жасқа дейінгі балалары бар
жанұяларға мемлекеттік
жәрдемақы тағайындау»
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына қосымша
Кесте. Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштерінің белгілері
Сапа мен қол жетімділіктің көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің норматив-
тік маңызы
Келесі жылы көрсеткіш-
тің мақсаттық маңызы
Есептік жылы көрсеткіш-
тің ағымдық маңызы

4.4. % (доля) потребителей, удовлетворенных сроками обжалования
0
0
0
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
100
100
100
Утвержден
постановлением акимата
Айыртауского района
от 10 июня 2008 года
№ 146
Стандарт
оказания государственной услуги "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому"
1. Общие положения
1. Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому - процедура, осуществляемая в целях назначения денежной выплаты родителям или законным представителям детей-инвалидов, вынужденных по состоянию здоровья воспитываться и обучаться на дому.

4.4. Шағымданудың мерзімімен қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
0
0
0
5. Сыпайылық
5.1. Қызметкерлер-
дің сыпайылығымен қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
100
100
100
Айыртау ауданы
әкімдігінің 2008 жылғы
10 маусымдағы № 146
қаулысымен бекітілген
Үйде оқытылатын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Үйде оқытылатын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу - денсаулық жағдайы бойынша үйде тәрбиеленуге және оқуға мәжбүр мүгедек балалардың ата-аналарына немесе заңды өкілдеріне ақшалай төлем тағайындау мақсатында жүзеге асырылатын процедура.

2. Форма оказываемой государственной услуги - частично автоматизированная.
3. Данная государственная услуга оказывается на основании статьи 29 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года № 39-Ш «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», пунктом 2 Правил оказания социальной помощи детям-инвалидам, воспитывающимся и обучающимся на дому, утвержденных постановлением акимата Айыртауского района от 17 января 2006 года № 9.
4. Государственную услугу оказывает государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области», адрес: 150100, Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова, 42, телефон (871533) 21362, 21488, адрес электронной почты: rо_аіyrtа@mаіl.оnlіnе.kz.
5. В результате оказания государственной услуги потребителю назначается материальное обеспечение на ребенка-инвалида, воспитывающегося и обучающегося на дому.
6. Государственная услуга оказывается одному из родителей или лицу, его заменяющему, независимо от дохода семьи на рожденных, усыновленных, а также взятых под опеку детей в возрасте до 18 лет (кроме детей-инвалидов, находящихся на полном государственном обеспечении, и детей-инвалидов, в отношении которых родители лишены родительских прав).
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) срок оказания государственной услуги: в течение 10 дней со дня получения заявления со всеми необходимыми документами.
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: 40 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Настоящий стандарт оказания государственной услуги размещен на информационном стенде государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области».
10. Государственная услуга оказывается потребителю ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, без предварительной записи.
11. В местах предоставления государственной услуги имеются зал ожидания, информационный стенд с образцами заполнения документов, вход в здание оборудован пандусом.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги:
1) заявление установленного образца;
2) документ, удостоверяющий личность заявителя, в том числе для оралманов - вид на жительство, выданный Органами внутренних дел (Орган внутренних дел Айыртауского района находится по адресу: Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь улица Конституции, 51, телефон (871533) 21533, приемные дни: вторник, среда, пятница с 10.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 15.00 часов, суббота с 9.00 часов до 12.30 часов или удостоверение оралмана, выданное территориальными органами уполномоченного органа по вопросам миграции населения (государственное учреждение «Управление комитета миграции по Северо-Казахстанской области» находится по адресу: Северо-Казахстанская область город Петропавловск, улица Мира, 69, телефон (87152) 468760, приемные дни: вторник, четверг с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов);

2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі - ішінара автоматтандырылған.
3. Аталмыш мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі № 39-ІII «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Заңының 29-бабының және Айыртау ауданы әкімдігінің 2006 жылғы 17 қаңтардағы № 9 қаулысымен бекітілген «Үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларға әлеуметтік қолдау көрсету Ережесінің» 2-тармағы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі көрсетеді, мекен-жайы: 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, .Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі 42 үй, телефоны (871533) 21362, 21488, электрондық пошта: ro-aiyrta@mail.online.kz.
5. Аталмыш қызметті көрсету нәтижесінде тұтынушыға үйде тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаға материалдық қамтамасыз ету тағайындалады.
6. Мемлекеттік қызмет ата-аналарының біріне немесе оны ауыстыратын тұлғаға, жанұяның табысына қарамастан, 18 жасқа дейінгі туған, асырап алған, сондай-ақ қорғаншылыққа алынған балаларға (толық мемлекет қамқорлығындағы мүгедек балалар мен ата-аналары құқығынан айрылған мүгедек балалардан басқа) көрсетіледі:
7. Мемлекеттік қызмет көрсетілген кезде уақыттың шектелу мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі: барлық қажетті құжаттарымен бірге өтінішті алған күннен бастап 10 күн
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің барынша көп көрсеткіші 40 минуттан артық емес.
8. Аталмыш мемлекеттік қызмет көрсету тегін жүргізіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бұл стандарты «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі ақпараттық стендінде орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызмет тұтынушыға сенбі мен жексенбіден басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін көрсетіледі, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін, алдын ала жазылусыз.
11. Құжаттарды қабылдау ғимараттың бірінші қабатында орналасқан, ғимаратқа кіретін жол пандуспен жабдықталған, негізгі және апаттық есігі, күту залы, құжаттарды толтыру үлгілері бар ақпараттық стенді бар бөлмеде жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) белгіленген үлгідегі өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат, соның ішінде оралмандар үшін ішкі істер органы берген тұруға рұқсат қағазы (Айыртау ауданының Ішкі істер бөлімі мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Конституция көшесі 51 үй, телефоны (871533) 21533, қабылдау күндері: сейсенбі, сәрсенбі, жұма сағат 10.00-ден 18.00 сағатқа дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 15.00 сағатқа дейін, сенбі күні сағат 9.00-ден 12.30 сағатқа дейін.) және тұрғындардың көші-қон мәселелері жөніндегі өкілетті органның аумақтық органы берген оралман куәлігі (Көші-қон және демография басқармасының мекен-жайы: Солтүстік Қазақстан облысы Петропавловск қаласы, Мир көшесі 69 үй, телефоны (87152) 468760, қабылдау күндері: сейсенбі, бейсенбі сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін);

3) свидетельство о рождении (на ребенка-инвалида) в подлиннике и копии;
4) справка медико-социальной экспертной комиссии (установленного образца) об установлении инвалидности (подлинник и копия), выданная по профилю заболевания;
5) документ, подтверждающий место жительства и состав семьи (книга регистрации граждан), выданный Центром обслуживания населения (Центр обслуживания населения находится по адресу: Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь улица Озерная, 4, график работы: ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов.);
6) заключение межведомственной психолого-медико-педагогической консультации при областном Департаменте образования о необходимости воспитания и обучения ребенка-инвалида на дому, выданное по адресу: Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции, 58, телефон (87152) 463288, приемные дни: ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов;
7) регистрационный номер налогоплательщика (РНН), выданный Налоговым органом (Налоговый комитет находится по адресу: Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица Матросова, 19, телефон (871533) 21583, график работы: ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 19.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 15.00 часов);
8) номер лицевого счета получателя услуги в банке второго уровня, на который будет производиться начисление материального обеспечения.
13. Бланк заявления можно получить в государственном учреждении «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области» по вышеуказанному адресу.
14. Документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются в государственном учреждении «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области», главному специалисту отдела социальных программ.
15. Потребитель услуги, сдавший все необходимые документы регистрируется в журнале регистрации заявлений на назначение материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому и получает расписку в принятии документов, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги.
16. Потребителю услуги выплата материального обеспечения производится за истекший месяц на лицевой счет в банке второго уровня, указанного им при обращении.
17. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит предоставление неполного пакета документов.
Основанием для приостановления оказания услуги служат:
достижение ребенком-инвалидом возраста 18 лет;
смерть ребенка-инвалида;снятие инвалидности.
Выплата социальной помощи прекращается с месяца, следующего за тем, в котором наступили соответствующие обстоятельства.

3) баланың туу туралы куәлігінің (мүгедек бала үшін) түпнұсқасы және көшірмесі;
4) ауру бейіні бойынша берілген мүгедектікті анықтау жөніндегі белгіленген үлгідегі медициналық-әлеуметтік сараптама комиссиясының анықтамасы (түпнұсқа және көшірме);
5) тұрғындарға қызмет корсету орталығымен берілген тұрғылықты жерін растайтын құжат (азаматтарды тіркеу кітабының түпнұсқасы мен көшірмесі) (Тұрғындарға қызмет корсету орталығы мекен-жайы: Саумалкөл селосы, Озерная көшесі 4 үй, жұмыс кестесі сенбі мен жексенбіден басқа күн сайын сағат 9,00-ден 18.00 сағатқа дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.).
Мына мекен-жай бойынша берілген мүгедек баланы үйде тәрбиелеу мен оқытудың қажеттілігі туралы облыстық Білім департаментінің жанындағы ведомствоаралық психологиялық-медициналық-педагогикалық кеңестің қорытындысы: Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавловск қаласы, Конституция көшесі, 58 үй, телефоны (87152) 463288, қабылдау күндері:
сенбі мен жексенбіден басқа күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.);
6) салық органы Берген салық төлеушінің тіркеу нөмірі (Салық органы Берген салық төлеушінің тіркеу нөмірі) (Салық комитетінің мекен-жайы: Матросов көшесі 19 үй, телефоны (871533) 21583, жүмыс кестесі: сенбі мен жексенбіден басқа күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.).
Материалдық қамтамасыздандыруды аудару жүргізілетін екінші деңгейдегі банкте қызметті алушының жеке шотының нөмірі.
13. Өтініш бланкін «Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау
ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі»
мемлекеттік мекемесі жоғарыда көрсетілген мекен-жай бойынша алуға болады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін қажетті құжаттар «Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің бас маманына тапсырылады.
15. Барлық қажетті құжаттарды тапсырган қызметті тұтынушы үйде оқытылатын және тәрбиеленетін мүгедек балаларға материалдық қамтамасыздандыруды тағайындауға өтініштерді тіркеу журналына тіркеледі және құжаттардың қабылданғаны жөнінде қолхат алады.
16. Қызметті тұтынушыға материалдық қамтамасыздандыруды төлеу, өткен ай үшін өтініш берген кезде көрсетілген екінші деңгейдегі банктегі жеке шотына, жүргізіледі.
17. Қызмет көрсетуді тоқтату үшін негіз болады:
мүгедек баланың 18 жасқа толуы;
мүгедек баланың қайтыс болуы;
мүгедектіктің алынып тасталуы.
Әлеуметтік көмекті төлеу тиісті міндеттемелер келіп түскеннен кейінгі айдан бастап тоқтатылады.

3. Принципы работы
18. Основными принципами работы, которыми руководствуется государственный орган по отношению к потребителю данной услуги являются вежливость, предоставление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге, обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании предоставленных документов.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются следующими показателями качества и доступности в соответствии к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области», оказывающего государственные услуги, ежегодно утверждается специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21 .Информацию о порядке обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц можно получить по адресам:
1) 150100, Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова, 42, Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области», телефон (871533) 21362, 21488, адрес электронной почты: rо_аіyrtа@mаіl.оnlіnе.kz.
Прием посетителей: ежедневно, кроме субботы и воскресенья, с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов;
2) 150100, Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова, 44, Государственное учреждение «Аппарат акима Айыртауского района», телефон (871533) 21102, адрес электронной почты: аіrtау-акіmаt@sко.кz
Прием посетителей: ежедневно, кроме субботы и воскресенья с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов;
3) 150008, Северо-Казахстанская область, город. Петропавловск, улица имени Абая, 64. Государственное учреждение «Департамент координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области», телефон (87152) 465648, телефон/факс (87152) 469073, адрес электронной почты: оbl_dep@mail.online.kz
Прием посетителей: ежедневно, кроме субботы и воскресенья с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов. Прием жалоб: ежедневно с 14.00 часов до 18.00 часов.
22. Жалоба подается:
1 )на имя начальника государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области» телефон (871533) 21362, 21488, адрес электронной почты: rо_аіyrtа@mаіl.оnlіnе.kz.

3. Жұмыс қағидаттары
18. Аталмыш қызмет көрсетуді тұтынушыға қатысты мемлекеттік орган басшылыққа алатын жұмыстың негізгі қағидаттары сыпайылық, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат ұсыну, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету болып табылады.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелері сапа мен қолжетімділіктің келесі көрсеткіштері осы стандарттың қосымшасына сәйкес өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызмет көрсетулердің сапасы мен қолжетімділігінің көрсеткіштерінің мақсаттық маңызы жыл сайын арнайы құрылған жұмыс тобымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
21. Өкілетті лауазымды тұлғаның әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мына мекен-жайлар бойынша алуға болады:
1) 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі 42 үй, «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі, телефоны (871533) 21362, 21488, электрондық пошта: ro-aiyrta@mail.online.kz.
Келушілерді қабылдау: сенбі мен жексенбіден басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін көрсетіледі, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.
2) 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі 44 үй, «Айыртау ауданы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесі, телефоны (871533) 21102, электрондық пошта: airtaу-akimat@ sko.kz.
Келушілерді қабылдау: сенбі мен жексенбіден басқа, күн сайын сағат ; 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін көрсетіледі, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.
3) 150108, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавловск қаласы Абай көшесі, 64 үй, «Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті» мемлекеттік мекемесі, телефоны (87152) 465648, телефон /факс (87152) 469073, электрондық пошта: obl dep @mail.online.kz.
Келушілерді қабылдау: сенбі мен жексенбіден басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін көрсетіледі, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін. Шағымдарды қабылдау: күн сайын сағат 14.00-ден 18.00 сағатқа дейін.
22. Шағым беріледі:
1) «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі бастығының атына, телефоны (871533) 21362, 21488, электрондық пошта: ro-aiyrta@mail.online.kz.

2) на имя акима Айыртауского района в кабинет 13 государственного учреждения «Аппарат акима Айыртауского района», телефон/факс (871533) 22648, адрес электронной почты: аіrtау-акіmаt@sко.кz;
3) на имя начальника государственного учреждения «Департамент координации занятости и социальных программ Северо-Казахстанской области», телефон (87152) 465648, телефон/факс (87152) 469073, адрес электронной почты: оbl_dep@mail.online.kz
23. Подтверждением принятия жалобы является регистрация в Журнале обращений физических лиц. Жалоба рассматривается в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 221-111 «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
О ходе рассмотрения жалобы можно узнать по телефону государственного органа, принявшего жалобу.
6. Контактная информация
24. 150100,Северо-Казахстанская область, Айыртауский район, село Саумалколь, улица имени Шокана Уалиханова 42, Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Айыртауского района Северо-Казахстанской области», телефон (871533) 21362, 21488, адрес электронной почты: rо_аіyrtа@mаіl.оnlіnе.kz.
График работы ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, кроме субботы и воскресенья, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов.
График приема начальника отдела: среда, четверг, пятница с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, телефон (871533) 21362 (приемная).
График приема заместителя начальника отдела: понедельник, вторник, четверг с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, телефон (871533)21635.
Приложение к стандарту оказания
государственной услуги
"Оформление документов для
материального обеспечения
детей-инвалидов, обучающихся
и воспитывающихся на дому"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Норматив-
ное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в последую-
щем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году

2) Айыртау ауданының әкімінің атына, «Айыртау ауданының әкімі аппаратының» мемлекеттік мекемесінің 1 кабинетіне, телефоны (871533) 21102, электрондық пошта: airtaу-akimat@ sko.kz.
3) «Солтүстік Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті» мемлекеттік мекемесі бастығының атына, телефоны (87152) 465648, тел/факс (87152) 469073, электрондық пошта: obl dep @mail.online.kz.
23. Шағым қабылданудың нақтылығы жеке тұлғалардың өтініші жазылған журналы болып табылады. Шағым Қазақстан Республикасының 2007 жылы 12 қаңтарында қабылданған «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастыру тәртібі» Заңымен қарастырылған мерзімде қаралады. Шағымды қарау барысы туралы шағым қабылдаған мемлекеттік органның телефоны арқылы білуге болады.
6. Байланыс ақпараты
24. 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Шоқан Уәлиханов атындағы көшесі 42 үй, «Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі, телефоны (871533) 21362, 21488, электрондық пошта: ro-aiyrta@mail.online.kz. Жұмыс кестесі: сенбі мен жексенбіден басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін көрсетіледі, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін. Бөлім бастығының келушілерді қабылдау кестесі: сәрсенбі, бейсенбі, жұма сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін, телефоны (871533) 21362 (қабылдау бөлмесі). Бөлім бастығының орынбасарының келушілерді қабылдау тәртібі: дүйсенбі, сейсенбі, бейсенбі сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа, үзіліс 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін. телефоны (871533) 21635. сенбі мен жексенбіден басқа күн сайын сағат 9.00-ден 18.00 сағатқа дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00 сағатқа дейін.).
Үйде оқытылатын және тәрбиеленетін
мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу
мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
Кесте. Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштерінің белгілері
Сапа мен қол жетімділіктің көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің норматив-
тік маңызы
Келесі жылы көрсеткіш-
тің мақсаттық маңызы
Есептік жылы көрсеткіш-
тің ағымдық маңызы