Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда" оказываемой государственным учреждением "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Айыртауского района Северо-Казахстанской области" физическим лицам
Постановление акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 20 августа 2008 года N 236. Зарегистрировано Управлением юстиции Айыртауского района Северо-Казахстанской области 3 сентября 2008 года N 13-3-81. Утратило силу - постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 14 августа 2009 года N 197
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 14.08.2009 N 197
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 558 «Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги» акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. У твердить стандарт оказания государственной услуги «Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда» оказываемой государственным учреждением «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Айыртауского района Северо-Казахстанской области» физическим лицам.
2. Советнику акима района по правовым вопросам (Галиаскарова А.В.) обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в Управлении юстиции Айыртауского района.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Аким района                                Е.Айнабеков
Утвержден
постановлением акимата
Айыртауского района
от 20 августа 2008 года № 236
Стандарт
оказания государственной услуги "Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок оказания государственной услуги по постановке на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилье из государственного жилого фонда (далее - государственная услуга).
2. Форма оказания государственной услуги - не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статей 71,  72 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года № 94-1 "О жилищных отношениях", постановления Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 1999 года № 1292 «О порядке предоставления, найма и эксплуатации жилищ из государственного жилищного фонда».

"Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесімен жеке тұлғаларға көрсетілетін "Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді қажет ететін азаматтарды кезекке және есепке қою" мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық әкімдігінің 2008 жылғы 20 тамыздағы N 236 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Айыртау ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 3 қыркүйекте N 13-3-81 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының әкімдігінің 2009 жылғы 14 тамыздағы N 197 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының әкімдігінің 2009.08.14 N 197 Қаулысымен
Қазақстан Республикасының «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңының 9-1-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы «Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы» № 558 қаулысына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесімен жеке тұлғаларға көрсетілетін «Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді қажет ететін азаматтарды кезекке және есепке қою» мемлекеттік қызмет корсету стандарты бекітілсін.
2. Аудан әкімінің құқықтық мәселелері жөніндегі кеңесшісі (Галиаскарова А.В.) осы қаулының Айыртау ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы бірінші рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                Е. Айнабеков
Айыртау ауданы әкімдігінің
2008 жылғы 20 тамыздағы
№ 236 қаулысымен бекітілген
«Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді қажет ететін азаматтарды кезекке және есепке қою» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер.
1. Осы мемлекеттік қызмет көрсету мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді қажет ететін азаматтарды кезекке және есепке қою тәртібін анықтайды (әрі қарай - мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 16 сәуірдегі № 94-1 «Тұрғын үй қатынастары туралы» Заңының 7172-баптары, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 02 қыркүйектегі «Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді эксплуатациялау және жалдау, ұсыну тәртібі туралы» № 1292 қаулысы негізінде жүзеге асырады.

4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Айыртауского района Северо-Казахстанской области» адрес: 150100 Северо-Казахстанская область Айыртауский район село Саумалколь улица Ш.Уалиханова, 44, телефон: 8 (71533) 22969.
5. Формой завершения государственной услуги является выдача извещений о постановке на учет.
6. Государственная услуга оказывается нуждающимся в жилье гражданам Республики Казахстан, постоянно проживающим в данном населенном пункте и относящимся к малоимущим социально-защищаемым слоям населения, государственным служащим, работникам бюджетных организации, военнослужащим и лицам, занимающим государственные выборные должности (далее-потребитель).
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) срок оказания услуги с момента подачи заявления со всеми документами: 30 дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов: не более 40 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов: не более 30 минут.
8. 3а оказание государственной услуги оплата не взимается.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на официальных источниках информации, стендах, расположенных в здании государственного учреждения «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Айыртауского района Северо-Казахстанской области» по вышеуказанному адресу.
10. Государственная услуга предоставляется с понедельника по пятницу с 09.00 часов до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 часов до 14.00 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Помещение государственного учреждения «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Айыртауского района Северо-Казахстанской области» располагается на втором этаже здания, имеются зал ожидания, места для заполнения документов, оснащенные стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, адрес: 150100 Северо-Казахстанская область Айыртауский район село Саумалколь улица Ш.Уалиханова, 44, телефон: 8(71533)22969.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги:
1) заявление о постановке на учет;
2) копии удостоверений личности членов семьи гражданина, сдающего документы, свидетельства о браке (о расторжении, о смерти), свидетельства о рождении несовершеннолетних детей;

4. Осы мемлекеттік қызметі «Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының тұрғын үй-коммуналдық, шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі, заңды мекен-жайы: 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы Ш.Уәлиханов көшесі, 44, телефон: 8 (71533) 22969.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетуді аяқтау нысаны болып мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді қажет ететін азаматтарды кезекке және есепке қою болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы елді мекендерінде тұрақта тұрып жатқан тұрғын үйді қажет етуші және әлеуметтік қорғауда аз қамтылған тұрғындарға, мемлекеттік қызметшілерге, бюджеттік ұйымдардың қызметкерлеріне, әскери қызметкерлерге және мемлекеттік сайлау лауазымындағы тұлғаға (әрі қарай - өтініш беруші) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет келесі мерзімде көрсетіледі:
1) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі қажетті құжаттарды өткізгеннен кейін: 30 күн;
2) қажет құжаттарды қалыптасқан электронды сұрауға тапсырғанда ең көп берілген күту уақыты: 40 минут;
3) құжат алу үшін кезекте тұрудың ең көп уақыты: 30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет тәртібі туралы толық ақпарат ресми ақпараттық көздерінде корсету стандарты, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері жоғарыда көрсетілген мекен-жай бойынша «Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының тұрғын үй коммуналдық-шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесінде орналасқан стенділерінде көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00.-ден 18.00.-дейін, үзіліс сағат 13.00.-ден 14.00-дейін көрсетіледі.
Қабылдау кезекпен, алдын ала жазылусыз және тез қызмет көрсетіледі.
11. Осы мемлекеттік қызмет көрсетілетін «Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының тұрғын үй коммуналдық-шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесі ғимараттың екінші қабатында орналасқан, күту залы, құжаттарды толтыру үшін орындар, қажетті құжаттар тізімі мен оларды толтыру үлгілері жабдықталған, мекен-жайы: 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы Ш.Уәлиханов көшесі, 44, телефон: 8 (71533) 22969.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) есепке қою туралы өтініші;
2) құжат тапсырушы азаматтың жанұя мүшелерінің жеке куәліктерінің көшірмелері, неке туралы куәлігі (неке бұзу туралы, қайтыс болу туралы), кәмелетке толмаған балалардың туу туралы куәлігінің көшірмелері;

3) копия книги регистрации граждан, при необходимости потребитель предоставляет справку местных исполнительных органов о признании других лиц членами семьи в соответствии с Законом Республики Казахстан «О жилищных отношениях»;
4) справка об отсутствии у потребителя и постоянно проживающих членов семьи жилища, принадлежащего им на праве собственности;
5) справка органа социальной защиты, подтверждающая принадлежность заявителя (семьи) к социально-защищаемым гражданам, либо справку с места работы (службы) государственного служащего, работника бюджетной организации, военнослужащего;
6) при необходимости потребитель предоставляет справку государственного учреждения здравоохранения о наличии в семье страдающего тяжелой формой заболевания, предоставляющую право на дополнительную жилую комнату.
13. Бланки выдаются специалистом государственного учреждения «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Айыртауского района Северо-Казахстанской области» по адресу: 150100 Северо-Казахстанская область Айыртауский район село Саумалколь улица Ш.Уалиханова, 44, телефон: 8 (71533) 22969.
14. Заявление с полным пакетом необходимых документов предоставляется в государственное учреждение «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Айыртауского района Северо-Казахстанской области», адрес: 150100 Северо-Казахстанская область Айыртауский район село Саумалколь улица Ш.Уалиханова, 44, телефон: 8 (71533) 22969.
15. Потребителю, сдавшему документы, выдается талон о принятии заявления, с указанием вида запрашиваемой государственной услуги, наименованием приложенных документов с датой получения государственной услуги.
16. Выдача справки о постановке на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилье из государственного жилищного фонда, осуществляется при личном посещении по предоставлению документа удостоверяющего личность.
17. Основаниями для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) предоставление неполного пакета документов;
2) недостоверность сведений предоставляемых заявителем.
Государственное учреждение «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Айыртауского района Северо-Казахстанской области» в течении трех рабочих дней возвращает их заявителю с письменным обоснованием причин отказа.
3. Принципы работы
18. Деятельность государственного учреждения «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Айыртауского района Северо-Казахстанской области» основывается на соблюдении конституционных прав и свобод человека, вежливости, корректности, предоставлении исчерпывающей и полной информации об оказываемой государственной услуги, обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов заявителя.

3) азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі, қажет болған жағдайда өтініш беруші жергілікті атқарушы органдардан Қазақстан Республикасының «Тұрғын үй қатынастары туралы» Заңына сәйкес жанұя мүшелерінің басқа тұлғаларын тану туралы анықтама;
4) өтініш берушіде, жанұя мүшелерінде тұрғын үйде жеке меншік құқығының болмауы туралы анықтама;
5) әлеуметтік органдардан өтініш берушінің (жанұяның) әлеуметтік қорғаушылық азаматтардың қатарына жататынын растайтын анықтама немесе мемлекеттік қызметшінің, бюджеттік ұйымның қызметкерінің, әскери қызметкердің жұмыс (қызмет) орнынан анықтама;
6) қажет болған жағдайда денсаулық сақтау мемлекеттік мекемесінің жанұяда ауыр науқаспен зардап шегетіні туралы қосымша тұрғын бөлмеге құқығын ұсынатын анықтама.
13. Керекті өтініштің бланктері «Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының тұрғын үй коммуналдық-шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесінің маманымен беріледі, заңды мекен-жайы: 150100, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Саумалкөл селосы Ш.Уәлиханов көшесі, 44, телефон: 8 (71533) 22969.
14. Толтырылған өтініштер «Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының тұрғын үй коммуналдық-шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесіне тапсырылады, заңды
мекен-жайы: 150100, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Саумалкөл селосы Ш.Уәлиханов көшесі, 44, телефон: 8 (71533) 22969.
15. Құжаттарды тапсырған тұтынушыға мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттарды тапсырғаннан соң өтінішті қабылдаған маманның аты-жөні, қабылдаған мерзімі көрсетілген талон беріледі.
16. Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді қамтамасыз ететін азаматтарды кезекке және есепке қою туралы анықтама жеке куәлігін ұсынуымен жеке келуімен жүзеге асырылады.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынуды тоқтатудың негізі немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту төмендегідей болып табылады:
1) құжаттар пакетін жеткіліксіз ұсыну;
2) өтініш берушімен ұсынылған құжаттардың сәйкес келмеуі.
«Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының тұрғын үй коммуналдық-шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесі үш жұмыс күні кезеңінде өтініш берушіге қайтарып беру себебін көрсетіп жазбаша түрде жауап береді.
3. Жұмыс қағидаттары
18. «Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының тұрғын үй коммуналдық-шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесі қызметі Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын сақтаумен, сыбайлас жемқорлық көріністеріне қарсы тұрумен, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат берумен, белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету, сыпайы және әдепті болу қағидаларымен негізделеді.

4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, оказывающего государственную услугу, ежегодно утверждаются специально созданной рабочей группой.
5. Порядок обжалования
21. В случае имеющихся претензий по качеству предоставления государственной услуги обжалование действия (бездействия) должностного лица осуществляется посредством обращения:
к руководителю государственного учреждения «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Айыртауского района Северо-Казахстанской области» по адресу: 150100 Северо-Казахстанская область Айыртауский район село Саумалколь улица Ш.Уалиханова, 44, телефон: 8 (71533) 22969;
акиму Айыртауского района, адрес: 150100 Северо-Казахстанская область Айыртауский район село Саумалколь улица Ш.Уалиханова, 44, телефон: 8 (71533) 21102 (приемная); 8(71533) 22648 (общий отдел), адрес электронной почты: аіrtау-акіmаt@mail.кz
22. Жалоба подается руководителю государственного учреждения «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта автомобильных дорог Айыртауского района Северо-Казахстанской области» по вышеуказанному адресу;
акиму Айыртауского района по вышеуказанному адресу.
23. Принятая жалоба регистрируется в журнале регистрации обращений физических лиц и рассматривается в установленные законодательством сроки.
О ходе рассмотрения жалобы можно узнать по телефону государственного органа, принявшего жалобу.
О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте либо при личном посещении.
Спорные вопросы решаются в порядке гражданского судопроизводства.
6. Контактная информация
24. Адрес руководителя государственного учреждения «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Айыртауского района Северо-Казахстанской области»: 150100 Северо-Казах-станская область Айыртауский район село Саумалколь улица Ш.Уалиханова, 44, телефон: 8 (71533) 22969.
25. Адрес: государственное учреждение «Аппарат акима Айыртауского района», 150100 Северо-Казахстанская область Айыртауский район село Саумалколь улица Ш.Уалиханова, 44, телефон: 8 (71533) 21102, 22648, адрес электронной почты: аіrtау-акіmаt@mail.кz
Приложение к стандарту оказания
государственной услуги
"Постановка на учет и
очередность граждан, нуждающихся
в жилье из государственного
жилищного фонда"
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Норматив-
ное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в последую-
щем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году

4. Жүмыс нәтижелері
19. Тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы
стандарттың қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік
көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органдарының жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік
көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құралған жұмыс
топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Мемлекеттік қызметті көрсетуде лауазымды адамдардың әрекетіне шағымдану жазбаша немесе пошта арқылы, қолма-қол үндеу арқылы тапсырылады:
«Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының тұрғын үй-коммуналдық, шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығына, заңды мекен-жайы: 150100,
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Саумалкөл селосы Ш.Уәлиханов көшесі, 44, телефон: 8 (71533) 22969;
Айыртау ауданының әкіміне, заңды мекен-жайы: 150100, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Саумалкөл селосы, Ш.Уәлиханов көшесі,44, телефон: 8 (71533) 21102 (қабылдау бөлмесі); 8 (71533) 22648 (жалпы бөлімі), электрондық мекен-жайы: airtay-akimat@mail.kz.
22. Арыз «Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының тұрғын үй-коммуналдық, шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығына жоғарыда көрсетілген мекен-жай бойынша беріледі;
Айыртау ауданының әкіміне жоғарыда көрсетілген мекен-жай бойынша беріледі.
23. Қабылданған шағым жеке тұлғалардың өтініштерін тіркеу журналында тіркеледі және белгіленген Заңнамалық мерзімде қаралады.
Өтінішті қабылдаған мемлекеттік органның телефоны арқылы шағымның қаралу нәтижесін білуге болады.
Шағым қаралуының қорытындысы туралы жазбаша түрде пошта арқылы немесе жеке қабылдауда болған кезде хабарланады.
Талас сұрақтар азаматтық сот жүргізу тәртібімен жүргізіледі.
6. Байланыс ақпараты
24. Мемлекеттік қызмет көрсететін «Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының тұрғын үй-коммуналдық, шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығының мекен-жайы: 150100, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы Саумалкөл селосы Ш.Уәлиханов көшесі, 44, телефон: 8(71533) 22969.
25. «Айыртау ауданы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінің мекен-жайы: 150100, Солтүстік Қазақстан облысы, Айыртау ауданы, Саумалкөл селосы, Ш.Уәлиханов көшесі, 44, телефон:8 (71533) 21102,22648, электрондық пошта мекен-жайы: airtay-akimat@mail.kz.
«Мемлекеттік тұрғын үй
қорынан тұрғын үйді қажет
ететін азаматтарды кезекке
және есепке қою» мемлекеттік
қызмет көрсету стандартына қосымша
Кесте. Сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа мен қол жетімділіктің көрсеткіштері
Көрсеткіш-
тің норматив-
тік маңызы
Келесі жылы көрсеткіш-
тің мақсаттық маңызы
Есептік жылы көрсеткіштің ағымдық маңызы