3) в пункте 3 после строк:
"по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам:
Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому, Жылыойскому районам и городу Атырау 100%".
дополнить строками следующего содержания:
"по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты:
собственно-областному бюджету 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
собственно-областному бюджету 100%."
4) пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным бюджетам и бюджету города Атырау на обучение государственных служащих компьютерной грамотности в сумме 9098 тысяч тенге согласно приложению 10;"
5) пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства в сумме - 59975 тысяч тенге, из них целевые трансферты на развитие районным бюджетам и бюджету города Атырау в сумме 43255 тысяч тенге согласно приложению 11."
6) в пункте 28: цифры "799377" заменить цифрами "1357460";
7) в пункте 29: цифры "3186807" заменить цифрами "3069807";
8) дополнить пунктами 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 следующего содержания:
"33. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам на разработку схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов в сумме 101000 тысяч тенге, в том числе:
Индерскому району - 36000 тысяч тенге;
Макатскому району - 65000 тысяч тенге.
34. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджету Исатайского района на подготовку к зимнему периоду в сумме 25000 тысяч тенге.
35. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным бюджетам на капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений объектов образования в сумме 266700 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому району - 177000 тысяч тенге;
Кзылкугинскому району - 71200 тысяч тенге;
Макатскому району - 18500 тысяч тенге.
36. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджету Курмангазинского района на проведение капитального ремонта административных зданий в сумме 45000 тысяч тенге.

3) 3-тармақта:
бір реттік талон бойынша, кәсіпкерлік қызметпен айналысатын жеке тұлғаның жеке табыс салығы бойынша:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет, Жылыой аудандарына, Атырау қаласына - 100 пайыз" деген жолдардан кейін төмендегідей жолдармен толықтырылсын:
шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша төлем көзінен ұсталатын:
меншікті облыстық бюджетке 100 пайыз;
шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша төлем көзінен ұсталмайтыннан:
меншікті облыстық бюджетке 100 пайыз;
4) 17-тармақ мынадай редакцияда мазмұндалсын:
"2008 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар бюджеттеріне мемлекеттік қызметшілерді компьютерлік сауаттылыққа оқыту үшін 9098 мың теңге сомасында 10-қосымшаға сәйкес нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
5) 22-тармақ мынадай редакцияда мазмұндалсын:
"2008 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамыту үшін 59 975 мың теңге, оның ішінде Атырау қаласының және аудандар бюджеттеріне 11-қосымшаға сәйкес 43 255 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
6) 28-тармақта: "799 377" сандары "1 357 460" сандармен ауыстырылсын;
7) 29-тармақта: "3 186 807" сандары "3 069 807" сандармен ауыстырылсын;
8) келесі мазмұндағы 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 тармақтарымен толықтырылсын:
"33. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар бюджеттеріне аудан, қала аумағында құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді-мекендердің бас жоспарларын әзірлеу үшін 101 000 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Индер ауданына - 36 000 мың теңге;
Мақат ауданына - 65 000 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
34. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Исатай ауданының бюджетіне қысқы мерзімге дайындық үшін 25 000 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
35. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар бюджеттеріне білім беру нысандарының ғимараттарын және құрылымдарын күрделі жөндеу үшін 266 700 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құрманғазы ауданына - 177 000 мың теңге;
Қызылқоға ауданына - 71 200 мың теңге;
Мақат ауданына - 18 500 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
36. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Құрманғазы ауданнының бюджетіне әкімшілік ғимараттарын күрделі жөндеу үшін 45000 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.

37. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным бюджетам на развитие системы водоснабжения в сумме 163000 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому району - 110000 тысяч тенге;
Индерскому району - 53000 тысяч тенге.
38. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным бюджетам на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 200000 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому району - 100000 тысяч тенге;
Исатайскому району - 100000 тысяч тенге.
39. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджету Махамбетского района на развитие коммунального хозяйства в сумме 60000 тысяч тенге.
40. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджету Макатского района на проведение капитального ремонта линий водоснабжения и водоотведения в сумме 221000 тысяч тенге.
41. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджету Жылыойского района на проведение культурных мероприятий по празднованию 80-летия Жылыойского района в сумме 8000 тысяч тенге.
42. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрен возврат недоиспользованных целевых трансфертов в республиканский бюджет в сумме 3194 тысяч тенге."
2. Приложение 9 изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2008 года.
Председатель IV сессии
областного маслихата                М.Калиев
Секретарь областного маслихата      Ж.Дюсенгалиев
Приложение 1
к решению IV сессии
областного маслихата

37. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар бюджеттеріне сумен жабдықтау жүйесін дамыту үшін 163000 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құрманғазы ауданына - 110 000 мың теңге;
Индер ауданына - 53 000 мың теңге нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
38. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрлымды дамыту мен абаттандыру үшін 200 000 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құрманғазы ауданына - 100 000 мың теңге;
Исатай ауданына - 100 000 мың теңге нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
39. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Махамбет ауданнының бюджетіне коммуналдық шаруашылықты дамыту үшін 60 000 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
40. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Мақат ауданының бюджетіне сумен жабдықтау және су бөлу жүйесінің қызмет етуі үшін 221 000 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
41. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Жылыой ауданының бюджетіне Жылыой ауданының 80 жылдығына орай мәдени шаралар өткізу үшін - 8000 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
42. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте пайдаланбаған нысаналы трансферттерді республикалық бюджетке қайтару үшін 3 194 мың теңге сомасы көзделгені ескерілсін.
2. Аталған шешімнің 9 қосымшасы осы шешімнің 4 қосымшаcына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Облыстық мәслихаттың
ІV сессиясының төрағасы         М.Қалиев
Облыстық мәслихат хатшысы      Ж.Дүйсенғалиев
Облыстық мәслихаттың ІV сессиясының