О внесении изменений в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 27 июня 2001 года N 11/127-II "Об установлении границ зон и поправочных коэффициентов применяемых к базовым ставкам платы за землю городов областного значения Южно-Казахстанской области"
Решение маслихата Южно-Казахстанской области N 5/79-IV от 27 марта 2008 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области от 15 апреля 2008 года за N 1976
В соответствии с пунктом 1 статьи 11 Земельного Кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года Южно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 27 июня 2001 года N 11/127-II "Об установлении границ зон и поправочных коэффициентов, применяемых к базовым ставкам платы за землю городов областного значения Южно-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 326, опубликовано 6 августа 2001 года в газете "Южный Казахстан") следующие изменения:
в названии указанного решения слова "за землю городов" заменить словами "за земельные участки в городах";
в преамбуле слова "со статьей 8 закона закона Республики Казахстан "О земле" и статьей 6 закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" заменить словами "с пунктом 1 статьи 11 Земельного Кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
1. Утвердить поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки и границы зон в городах областного значения Южно-Казахстанский области для определения кадастровой (оценочной) стоимости земельных участков при их предоставлении в частную собственность, при сдаче государством или государственными землепользователями в аренду согласно приложениям 1 и 2.;
дополнить новым пунктом 2 следующего содержания:
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня официального опубликования.;
в приложении 1 к указанному решению:
заголовок приложения изложить в следующей редакции:
Границы зон в городах областного значения Южно-Казахстанской области для определения кадастровой (оценочной) стоимости земельных участков при их предоставлении в частную собственность, при сдаче государством или государственными землепользователями в аренду;
раздел "По городу Шымкенту" изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;

Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2001 жылғы 27 маусымдағы N 11/127-II "Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық маңызы бар қалаларында аймақтардың шекаралары мен жерге ақы төлеудің базалық ставкасына қолданылатын түзету коэффициенттерін белгілеу туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2008 жылғы 27 наурыздағы N 5/79-IV шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 15 сәуірде N 1976 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 11-бабы 1-тармағына сәйкес, Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2001 жылғы 27 маусымдағы N 11/127-II "Оңтүстік қазақстан облысының облыстық маңызы бар қалаларында аймақтардың шекаралары мен жерге ақы төлеудің базалық ставкасына қолданылатын түзету коэффициенттерін белгілеу туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 326 нөмірмен тіркелген, 2001 жылғы 2 тамызда "Оңтүстік Қазақстан" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімдегі "қала жерлері үшін" деген сөздің орнына "қалалардағы жер телімдері үшін" сөз жазылсын.
Преамбуладағы "Қазақстан Республикасының "Жер туралы" Заңының 8-бабына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес" сөздері "Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 11-бабы 1-тармағына сәйкес" сөздерімен ауыстырылсын.
1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. Жер телімдерін жекеменшікке беру кезінде, мемлекетпен немесе мемлекеттік жер пайдаланушылармен жалға өткізу кезінде олардың кадастрлық (бағалық) құнын анықтау үшін Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық маңызы бар қалалардағы жер телімдері мен аймақтық шекаралары үшін төлемнің базалық ставкаларына түзету коэффициенттері 1 және 2 қосымшаларға сәйкес бекітілсін".
Мына мазмұндағы жаңа 2-тармақпен толықтырылсын:
"2. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы:
қосымшаның тақырыбы келесі редакцияда жазылсын:
"Жер телімдерін жеке меншікке беру кезінде, мемлекетпен немесе мемлекеттік жер пайдаланушылармен жалға өткізу кезінде олардың кадастрлық (бағалық) құнын анықтау үшін Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық маңызы бар қалаларының аймақтық шекаралары;
Оңтүстік Қазақстан облысының облыстық маңызы бар қалаларының жер учаскелерін мемлекеттен жеке меншікке немесе мемлекеттік жер пайдаланушыларға жалға берген кезде қолданылатын кадастрлық (бағалық) құнын анықтаудағы аймақтық шекарасы";
Шымкент қаласы бойынша бөлімі осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

приложение 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня официального опубликования.
Председатель сессии
областного маслихата
Секретарь областного
маслихата
Приложение 1
к решению Южно Казахстанского
областного маслихата
от 27 марта 2008 года N 5/79-IV
по городу Шымкенту:
Зона N 1: земельные участки, расположенные в центре города и граничащие с улицами Әйтеке би, Базарная, Володарского, Рашидова, Громова, Павлова, Гагарина, Интернациональная, Ш.Калдаякова, Хамза, Гагарина, вдоль реки Карасу, Темирлановское шоссе, микрорайоном Тельмана, улицей Момышулы, вдоль реки Кошкар ата, улицами Аргынбекова, Рыскулова, Сайрамская, Бекет Батыра, Орынбай акына, Туркестанская, Адырбекова, Толе би.
Зона N 2: земельные участки расположенные в центре города и граничащие с улицами объездная трасса Ташкент-Алматы, по границе Сайрамского района, улицами Заславского, Попова, Анарова, по железнодорожному полотну до улицы Рашидова.
Зона N 3: земельные участки, расположенные в центре города и граничащие с Ташкентской трассой, по руслу речки Бадам, по каналу Карасу, проезд Мамина-Сибиряка до улицы Гагарина, по железнодорожному полотну, по границу Сайрамского района, по Ленгерскому шоссе, улица Клара Цеткиной.
Зона N 4: земельные участки граничащее с землями Сайрамского района, по руслу реки Бадам, с границей поселка Карабастау сельского округа Жулдыз Сайрамского района с улицей Энергетиков, с территорий Лесхоза, вдоль трассы Ташкент-Алматы, земли ПК "Сайрам Астык", по границам Лесхоза, по смежеству с землями Бадамского и Жанаталапского сельских округов Сайрамского района и птицефабрики, по границам ПК "Кызылжар", по каналу Карасу, с землями поселка "Ынтымак", земли Турланской экспедиции, по каналу Кабыл казак, по границе КХ "Дехкан", по границе ПК "Акниет", по автодороге "Ташкент-Алматы", микрорайон Достык, по автодороге "Ташкент-Алматы" до железнодорожного полотна, микрорайон Азат, по границе Сайрамского района и микрорайон Жидели.
Зона N 5: дачи Кайнар булак, по автодороге "Ташкент-Алматы", дачи Бозарык.
Приложение 2
к решению Южно-Казахстанского
областного маслихата
от 27 марта 2008 года N 5/79-IV
Приложение 2
к решению Южно-Казахстанского
областного маслихата
от 27 июня 2001 года N 11/127-II
Поправочные коэффициенты применяемые к базовым ставкам
платы за земельные участки при их предоставлении в частную
собственность, при сдаче государством или государственными
землепользователями в аренду
для города Шымкента:
Номер зоны
Поправочные коэффициенты зон
1
2,0
2
1,5
3
1,0
4
0,6
5
0,5
для города Арысь:
Номер зоны
Поправочные коэффициенты зон
1
2
2
1,8
3
1,6
4
1,4
5
1,2
6
1
7
0,8
для города Туркестана:
Номер зоны
Поправочные коэффициенты зон
1
2
2
1,8
3
1,6
4
1,4
5
1,2
6
1
7
0,8
8
0,7
9
0,5
для города Кентау:
Номер зоны
Поправочные коэффициенты зон
1
2
2
1,5
3
1
4

көрсетілген шешімнің 2 қосымшасы осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы
Облыстық мәслихаттың
хатшысы
Оңтүстік Қазақстан облыстық
мәслихатының 2008 жылғы
27 наурыздағы N 5/79-IV
шешіміне 1 қосымша
Шымкент қаласы бойынша:
N 1-аймақ: қала орталығында орналасқан көшелер Әйтеке би, Базар, Володарская, Рашидов, Громов, Павлов, Гагарин, Интернациональная, Ш.Қалдаяқов, Хамза, Гагарин көшелерімен, Қарасу өзені бойымен, Темірлан тас жолы, Тельман мөлтек ауданы, Момышұлы көшесі, Қошқар ата өзені бойымен, Арғынбеков, Рысқұлов, Сайрам, Бекет Батыр, Орынбай ақын, Түркістан, Адырбеков, Төлеби көшелерімен шектелген жер учаскелері.
N 2-аймақ: қала орталығында орналасқан көшелер Ташкент-Алматы айналма тас жолы, Сайрам ауданының шекарасымен, Заславский, Попова, Анарова көшелері, темір жол бойымен Рашидов көшесіне дейін шектелген жер учаскелері.
N 3-аймақ: қала орталығында орналасқан көшелер Ташкент тас жолы, Бадам өзенінің арнасымен, Қарасу каналы, Мамина-Сибиряка өткелінен Гагарин көшесіне дейін, темір жол бойымен, Сайрам ауданының шекарасымен, Ленгір тас жолы, Клара Цеткина көшесі.
N 4-аймақ: Сайрам ауданының шекарасымен Бадам өзенінің арнасымен Сайрам ауданы Жұлдыз ауыл округінің Қарабастау ауылының шекарасымен, Энергетиктер көшесі, Орман шаруашылығының аумағы, Ташкент-Алматы трассасының бойымен, "Сайрам Астық" ӨК-нің жерлері, Орман шаруашылығының шекарасымен, Сайрам ауданы Бадам және Жаңа талап ауыл округтерінің және құс фабрикасы шекарасымен, "Қызыл жар" ӨК шекарасымен, Қарасу каналы бойымен, "Ынтымақ" поселкесінің жерлерімен, Тұрлан экспедициясының жерлерімен, Қабыл қазақ каналы бойымен, "Дехкан" шаруа қожалығының шекарасымен, "Ақниет" ӨК шекарасымен, "Ташкент-Алматы" тас жолының бойымен, Достық мөлтек ауданы, "Ташкент-Алматы" тасжол бойымен темір жолға дейін, Азат мөлтек ауданы, Сайрам ауданы шекарасымен, Жиделі мөлтек ауданымен шектелген жер учаскелері.
N 5-аймақ: Қайнар бұлақ саяжайлары, "Ташкент-Алматы" автожолының бойымен, Бозарық саяжайлары.
Оңтүстік Қазақстан облыстық
мәслихатының 2008 жылғы
27 наурыздағы N 5/79-IV
шешіміне 2 қосымша
Оңтүстік Қазақстан облыстық
мәслихатының 2001 жылғы
27 маусымдағы N 11/127-11
шешіміне 2 қосымша
Мемлекеттен жеке меншікке немесе мемлекеттік жер
пайдаланушыларға жалға берген кезде қолданылатын кадастрлық
(бағалық) құнын анықтауда аймақтарының шекаралары және жерге
ақы төлеудің базалық ставкаларына түзету коэффициенттері
Шымкент қаласы үшін:
Аймақтың нөмірлері
Аймақтардың түзету коэффициенттері
1
2,0
2
1,5
3
1,0
4
0,6
5
0,5
Арыс қаласы үшін:
Аймақтың нөмірлері
Аймақтардың түзету коэффициенттері
1
2
2
1,8
3
1,6
4
1,4
5
1,2
6
1
7
0,8
Түркістан қаласы үшін:
Аймақтың нөмірлері
Аймақтардың түзету коэффициенттері
1
2
2
1,8
3
1,6
4
1,4
5
1,2
6
1
7
0,8
8
0,7
9
0,5
Кентау қаласы үшін:
Аймақтың нөмірлері
Аймақтардың түзету коэффициенттері
1
2
2
1,5
3
1
4