О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года № 79 "Об утверждении Правил принудительной ликвидации накопительных пенсионных фондов"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 января 2009 года N 4. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 февраля 2009 года N 5548. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2013 года № 212
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.08.2013 № 212 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность ликвидационных комиссий принудительно ликвидируемых накопительных пенсионных фондов, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства от 25 марта 2006 года № 79 "Об утверждении Правил принудительной ликвидации накопительных пенсионных фондов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4237), с изменением, внесенным постановлением Правления Агентства от 28 мая 2007 года № 155 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам идентификационных номеров" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4803, опубликованным в мае - июле 2007 года, в Собрании актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
в Правилах принудительной ликвидации накопительных пенсионных фондов, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 2 :
в подпункте 2) слова "об отзыве у" заменить словами "о лишении";
дополнить подпунктом 12-1) следующего содержания:
"12-1) непредвиденные расходы - незапланированные ликвидационной комиссией затраты на неотложные нужды, размер которых не должен превышать пятьдесят месячных расчетных показателей;";
в пункте 7 :
в абзаце втором:
слова "в десятидневный срок" заменить словами "в течение десяти рабочих дней";
после слов "пенсионных выплат" дополнить словами ", на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами (при наличии таковой), имущество";
в абзаце третьем слова "на право осуществления деятельности по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат" исключить;
пункт 8 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларын мәжбүрлеп тарату ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 25 наурыздағы N 79 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009 жылғы 26 қаңтардағы N 4 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 14 ақпанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5548 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 27 тамыздағы № 212 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.08.2013 № 212 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Мәжбүрлеп таратылатын жинақтаушы зейнетақы қорларының тарату комиссияларының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қ аза қ стан Республикасы Қ аржы нары ғ ын ж ә не қ аржы ұ йымдарын реттеу мен қ ада ғ алау агенттігіні ң (б ұ дан ә рі - Агенттік) Бас қ армасы Қ АУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Агенттік Басқармасының " Жина қ таушы зейнета қ ы қ орларын мәжбүрлеп тарату ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 25 наурыздағы N 79 қаулысына (Нормативтік құқ ы қ ты қ актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4237 тіркелген) Агенттік Басқармасыны ң " Қ аза қ стан Республикасыны ң кейбір нормативтік құқ ы қ ты қ актілеріне с ә йкестендіру н ө мірлері бойынша ө згерістер мен толы қ тырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 28 мамырдағы N 155 қ аулысымен (Нормативтік құқ ы қ ты қ актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4803 тіркелген, Қ аза қ стан Республикасыны ң орталы қ ат қ ару ж ә не ө зге мемлекеттік органдарыны ң актілер жина ғ ында, 2007 жыл ғ ы мамыр-шілдеде жариялан ғ ан) мынадай өзгерістер мен толы қ тырулар енгізілсін:
к ө рсетілген қ аулымен бекітілген Жина қ таушы зейнета қ ы қ орларын мәжб ү рлеп тарату ережесінде:
2-тарма қ та:
2) тарма қ шада "лицензияны қ айтарып алу туралы" деген с ө здер "лицензиядан айыру туралы" деген с ө здермен ауыстырылсын;
мынадай мазм ұ нда ғ ы 3-1) тарма қ шамен толы қ тырылсын:
"3-1) к ө зделмеген шы ғ ыстар – мөлшері елу айлық есептік көрсеткіштен аспауы тиіс кідіртуге болмайтын қажеттілікке арналған тарату комиссиясының жоспарланбаған шығындары ;";
7-тарма қ та:
екінші абзацта:
"он к ү ндік мерзімде" деген с ө здер "он ж ұ мыс к ү ні ішінде" деген с ө здермен ауыстырылсын;
" қ ызметті ж ү зеге асыру," деген с ө здерден кейін " зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыру (осындай бар болса)" деген сөздермен толықтырылсын;
"құжаттарын" деген сөзден кейін "және мүлкін" деген сөздермен толықтырылсын;
үшінші абзацта " зейнета қ ы жарналарын тарту ж ә не зейнета қ ы төлемдерін ж ү зеге асыру ж ө ніндегі қ ызметті ж ү зеге асыру құқ ы ғ ына берілген" деген с ө здер алынып тасталсын;
8-тарма қ мынадай редакцияда жазылсын:

"8. Ликвидационная комиссия действует от имени ликвидируемого накопительного пенсионного фонда и самостоятельна при принятии решений по вопросам, входящим в ее компетенцию.
Ликвидационная комиссия накопительного пенсионного фонда осуществляет процедуру ликвидации накопительного пенсионного фонда в соответствии с планом работы, утвержденным председателем ликвидационной комиссии. План работы составляется на год, с разбивкой на полугодия и представляется для сведения в уполномоченный орган в течение двадцати рабочих дней со дня назначения ликвидационной комиссии. В дальнейшем, План работы представляется ликвидационной комиссией не позднее десятого числа месяца, предшествующего планируемому периоду.";
абзац второй пункта 9 после слова "заместитель" дополнить словами ", назначаемый председателем из числа членов ликвидационной комиссии";
в пункте 13 :
слова ", привлеченного работника" исключить;
слова "индивидуальном трудовом договоре (контракте)" заменить словами "трудовом договоре";
дополнить предложением следующего содержания:
"Права и обязанности привлеченного работника определяются в трудовом договоре или договоре возмездного оказания услуг.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Председатель ликвидационной комиссии осуществляет оперативное руководство ее деятельностью, контролирует деятельность подразделений и их руководителей.
Председатель ликвидационной комиссии самостоятельно принимает решения по вопросам ликвидационного производства накопительного пенсионного фонда, за исключением вопросов, входящих в полномочия комитета кредиторов в соответствии с настоящими Правилами, подписывает договоры, доверенности, приказы, распоряжения и другие документы, связанные с решением вопросов, возникающих в процессе ликвидационного производства.";
в пункте 16 :
дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) информирует налоговые органы о принудительной ликвидации накопительного пенсионного фонда в сроки, установленные налоговым законодательством Республики Казахстан;";
в подпункте 6) после слов "ликвидируемого накопительного пенсионного фонда" дополнить словами ", за исключением ежедневного лимита остатка наличных денег в кассе, предусмотренного пунктом 51 Правил;";
в подпункте 7) после слов "в тенге и" дополнить словами "при необходимости в";
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) увольняет руководящих, а при необходимости и иных работников в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;";
подпункт 15) дополнить словами ", и заключает с ними договор о полной материальной ответственности";
подпункты 19), 20) исключить;
подпункт 22) изложить в следующей редакции:
"22) для обеспечения выполнения своих функций и обязанностей принимает на работу лиц по трудовым договорам, договорам возмездного оказания услуг;";
в пункте 17 :
абзац второй после слов "текущий счет" дополнить словами "головного офиса";
абзац третий изложить в следующей редакции:
"По письменному требованию юридических и физических лиц, не имеющих задолженности перед ликвидируемым накопительным пенсионным фондом, ликвидационной комиссией в течение трех рабочих дней со дня получения требования осуществляется возврат денег, поступивших после лишения накопительного пенсионного фонда лицензии на осуществление деятельности по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат.";

"8. Тарату комиссиясы таратылатын жина қ таушы зейнета қ ы қ орыны ң атынан іс- ә рекет жасайды ж ә не оны ң құ зыретіне кіретін м ә селелер бойынша шешімдерді қ абылдауда т ә уелсіз.
Жина қ таушы зейнета қ ы қ орыны ң тарату комиссиясы жина қ таушы зейнета қ ы қ орын тарату р ә сімін тарату комиссиясыны ң т ө ра ғ асы бекіткен ж ұ мыс жоспарына с ә йкес ж ү зеге асырады. Жұмыс жоспары жарты жылға бөлу арқылы бір жылға жасалады және тарату комиссиясы тағайындалған күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде уәкілетті органға беріледі. Бұдан әрі, тарату комиссиясы жұмыс Жоспарын жоспарланып отырған кезеңнің алдындағы айдың оныншы күнінен кешіктірмей береді.";
9-тармақтың екінші абзацында "міндеттерін" деген с ө зден кейін "тарату комиссиясыны ң м ү шелеріні ң санынан т ө ра ғ а та ғ айындайтын" деген с ө здермен толы қ тырылсын;
13-тарма қ та:
"б ө лімше басшысыны ң , тарату комиссиясына тартыл ғ ан қ ызметкерді ң деген с ө здер "тарату комиссиясы б ө лімше басшысыны ң " деген с ө здермен ауыстырылсын;
мынадай мазм ұ нда ғ ы с ө йлеммен толы қ тырылсын:
"Ж ұ мыс қ а тартыл ғ ан қ ызметкерді ң құқ ы қ тары мен міндеттері е ң бек шартында немесе қ ызметті ө телмелі к ө рсету шартында ай қ ындалады.";
14-тарма қ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Тарату комиссиясыны ң т ө ра ғ асы оны ң қ ызметіне ш ұғ ыл басшылықты ж ү зеге асырады, б ө лімшелерді ң ж ә не оларды ң басшыларыны ң қызметіне ба қ ылау жасайды.
Тарату комиссиясыны ң т ө ра ғ асы осы Ережеге с ә йкес кредиторлар комитетіні ң ө кілеттіктеріне кіретін м ә селелерді қ оспа ғ анда, жинақтаушы зейнета қ ы қ орыны ң тарату ісіні ң м ә селелері бойынша шешімдерді дербес қ абылдайды, тарату ісіні ң барысында туындайтын мәселелерді шешумен байланысты шарттар ғ а, сенімхаттар ғ а, б ұ йры қ тар ғ а, өкімдерге ж ә не бас қ а құ жаттар ғ а қ ол қ ояды.";
16-тарма қ та:
мынадай мазм ұ нда ғ ы 2-1) тарма қ шамен толы қ тырылсын:
"2-1) Қ аза қ стан Республикасыны ң салы қ за ң намасымен белгіленген мерзімде жина қ таушы зейнета қ ы қ орын м ә жб ү рлеп тарату туралы салы қ органдарына хабарлайды;";
6) тарма қ шада "т ү гендеу ж ү ргізеді," деген с ө здерден кейін "Ережені ң 51-тарма ғ ымен к ө зделген кассада ғ ы қ олма- қ ол а қ ша қ алды ғ ыны ң к ү н сайын ғ ы лимитін қ оспа ғ анда," деген с ө здермен толы қ тырылсын;
7) тарма қ шада "те ң гемен ж ә не валютамен" деген с ө здер "те ң гемен ж ә не қ ажет бол ғ анда шетел валютасымен" деген с ө здермен ауыстырылсын;
9) тарма қ ша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) Қ аза қ стан Республикасыны ң е ң бек за ң намасына с ә йкес басшы қызметкерлерді, қ ажет бол ғ анда ө зге қ ызметкерлерді де ж ұ мыстан босатады;";
15) тарма қ шада "ж ә не олармен толы қ материалды қ жауапкершілік туралы шартты жасайды" деген с ө здермен толы қ тырылсын;
19), 20) тарма қ шалар алынып тасталсын;
22) тарма қ ша мынадай редакцияда жазылсын:
"22) ө з функциялары мен міндеттерін орындауды қ амтамасыз ету үшін е ң бек шарттарын, қ ызметті ө телмелі к ө рсету шарттары бойынша тұлғаларды ж ұ мыс қ а қ абылдайды;";
17-тарма қ та:
екінші абзацта "барлы қ а қ шасы таратылатын жина қ таушы зейнета қ ы қ орыны ң " деген с ө здерден кейін "бас офисіні ң " деген с ө здермен толықтырылсын;
ү шінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Таратылатын жина қ таушы зейнета қ ы қ орыны ң алдында ғ ы берешегі жоқ за ң ды ж ә не жеке т ұ л ғ аларды ң жазбаша талабы бойынша тарату комиссиясы талаптарды ал ғ ан к ү ннен бастап ү ш ж ұ мыс к ү ні ішінде жинақтаушы зейнета қ ы қ оры зейнета қ ы жарналарын тарту ж ә не зейнета қ ы төлемдерін ж ү зеге асыру бойынша қ ызметті ж ү зеге асыру ғ а лицензиядан айырыл ғ аннан кейін т ү скен а қ шаны қ айтаруды ж ү зеге асырады.";

дополнить пунктом 17-1 следующего содержания:
"17-1. Подразделения ликвидационной комиссии открывают текущие счета в тенге и при необходимости в иностранной валюте по месту своего нахождения в банке второго уровня в целях:
1) соблюдения пункта 51 настоящих Правил, устанавливающего лимит остатка кассы;
2) пополнения ликвидационной комиссией головного офиса ликвидируемого накопительного пенсионного фонда кассы подразделений ликвидационной комиссии путем зачисления денег в безналичном порядке для осуществления расходов в соответствии с настоящими Правилами, а также осуществления расчетов с кредиторами в соответствии с реестром требований кредиторов;
3) перечисления денег на текущий счет головного офиса ликвидируемого накопительного пенсионного фонда.
При завершении ликвидации накопительного пенсионного фонда и его филиалов (представительств) ликвидационная комиссия в установленном порядке закрывает текущие счета ликвидируемого накопительного пенсионного фонда, открытые в банке второго уровня.";
абзац первый пункта 19 дополнить словами "из средств ликвидируемого накопительного пенсионного фонда в пределах сметы, утвержденной комитетом кредиторов";
пункт 21 дополнить словами "по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам";
абзац пятый пункта 22 после слова "произведенных" дополнить словом "(планируемых)";
в пункте 24 :
в подпункте 5) знак препинания "." заменить знаком препинания ";";
дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) непредвиденные расходы.";
в пункте 25 :
абзац первый после слов "привлеченных работников ликвидационной комиссии" дополнить словами ", работающих на основании трудовых договоров,";
дополнить абзацами шестым, седьмым следующего содержания:
"Допускается изменение ликвидационной комиссией условий оплаты труда работников в соответствии со статьей 48 Трудового кодекса Республики Казахстан.
Расходы на оплату труда включают также затраты на оплату труда привлеченных работников, оказывающих услуги по договорам возмездного оказания услуг.";
пункт 26 :
абзац первый после слова "комиссии" дополнить словами ", а также привлеченным работникам";
абзац второй после слова "комиссии" дополнить словами ", за исключением работников уполномоченного органа, включенных в состав ликвидационной комиссии,";
в абзаце первом пункта 27 :
слово "индивидуальных" исключить;
дополнить словами ", договорах возмездного оказания услуг";
в пункте 30 :
в подпункте 5) знак препинания "." заменить знаком препинания ";";
дополнить подпунктом 6) следующего содержания:

мынадай мазм ұ нда ғ ы 17-1-тарма қ пен толы қ тырылсын:
"17-1. Тарату комиссиясыны ң б ө лімшелері а ғ ымда ғ ы шоттарын теңгеде ж ә не қ ажет бол ғ анда шетел валютасында ө зіні ң екінші деңгейдегі банкіні ң т ұ р ғ ан жері бойынша мына ма қ саттарда ашады:
1) касса қ алды ғ ыны ң лимитін белгілейтін осы Ережені ң 51-тармағын са қ тау;
2) таратылатын жина қ таушы зейнета қ ы қ орыны ң бас офисіні ң тарату комиссиясыны ң тарату комиссиясы б ө лімшелеріні ң кассасын осы Ережеге сәйкес шы ғ ыстарды ж ү зеге асыру ү шін, сондай-а қ кредиторлар талаптарыны ң тізіліміне с ә йкес кредиторлармен есеп айырысуларды жүзеге асыру ү шін қ олма- қ ол а қ ша т ө лемеу т ә ртібімен а қ шаны аударым жасау ар қ ылы толықтыру;
3) таратылатын жина қ таушы зейнета қ ы қ орыны ң бас офисіні ң ағымдағы ш отына а қ шаны аудару;
Жина қ таушы зейнета қ ы қ орыны ң ж ә не оны ң филиалдарыны ң (өкілдіктеріні ң ) тарату ая қ тал ғ ан кезде тарату комиссиясы белгіленген т ә ртіппен таратылатын жина қ таушы зейнета қ ы қ орыны ң екінші де ң гейдегі банктегі ашыл ғ ан а ғ ымда ғ ы шоттарын жабады.";
19-тарма қ ты ң бірінші абзацы " қ ажеттілігінен туындайтын шығыстар" деген с ө здерден кейін "кредиторлар комитетімен бекітілген смета шегінде таратылатын жина қ таушы зейнета қ ы қ орыны ң қ аражатынан" деген с ө здермен толы қ тырылсын;
21-тарма қ та "сметасы" деген с ө зден кейін "осы Ережені ң 1-қосымшасына с ә йкес нысан бойынша" деген с ө здермен толы қ тырылсын;
22-тарма қ ты ң бесінші абзацы "жасал ғ ан" деген с ө зден кейін "(жоспарлан ғ ан)" деген с ө збен толы қ тырылсын;
24-тарма қ та:
5) тарма қ шада "." деген тыныс белгісі ";" деген тыныс белгімен ауыстырылсын;
мынадай мазм ұ нда ғ ы 6) тарма қ шамен толы қ тырылсын:
"6) к ө зделмеген шы ғ ыстар.";
25-тарма қ та:
бірінші абзацта "филиалдарын ескере отырып," деген с ө здерден кейін "е ң бек шарттары негізінде ж ұ мыс істейтін" деген с ө здермен толықтырылсын ;
мынадай мазм ұ нда ғ ы алтыншы, жетінші абзацтармен толы қ тырылсын:
" Қ аза қ стан Республикасыны ң Е ң бек кодексіні ң 48-бабына с ә йкес қызметкерлерді ң е ң бека қ ы т ө леу талаптарын тарату комиссиясы ө згерте алады.
Е ң бекті т ө леуге арнал ғ ан шы ғ ыстар ғ а сондай-а қ , қ ызметті өтелмелі к ө рсету шарттары бойынша қ ызмет к ө рсететін тартыл ғ ан қызметкерлерді ң е ң бегіне а қ ы т ө леу бойынша шы ғ ындар енгізіледі.";
26-тарма қ :
бірінші абзацта "м ү шелеріне," деген с ө зден кейін "сондай-а қ тартыл ғ ан қ ызметкерлерге" деген с ө здермен толы қ тырылсын;
екінші абзацта "Тарату комиссиясыны ң т ө ра ғ асы мен м ү шелеріне" деген с ө здер "Тарату комиссиясының құрамына енгізілген уәкілетті органның қызметкерлерін қоспағанда, тарату комиссиясыны ң т ө ра ғ асы мен м ү шелеріне " деген сөздермен ауыстырылсын;
27-тармақтың бірінші абзацында:
"жеке" деген с ө з алынып тасталсын;
"б ұ йры қ тар ғ а" деген с ө зден кейін ", ө телмелі қ ызмет к ө рсету шарттарына" деген с ө здермен толы қ тырылсын;
30-тарма қ та:
5) тарма қ шада "." деген тыныс белгісі ";" деген тыныс белгісімен ауыстырылсын;
мынадай мазм ұ нда ғ ы 6) тарма қ шамен толы қ тырылсын:

"6) приобретения горюче-смазочных материалов.";
дополнить пунктом 32-1 следующего содержания:
"32-1. По статье затрат "Непредвиденные расходы" не допускается осуществление расходов в связи с перерасходом по другой статье расходов, а также расходов на нужды, согласование либо утверждение которых возможно в порядке, установленном настоящими Правилами.";
абзац первый пункта 34 дополнить словами "с пояснительной запиской, отражающей соблюдение принципов, предусмотренных пунктом 22 настоящих Правил при формировании сметы расходов в разрезе каждой статьи";
пункт 35 дополнить словами "с приложением пояснительной записки, отражающей соблюдение принципов, предусмотренных пунктом 22 настоящих Правил при формировании сметы расходов в разрезе каждой статьи";
дополнить пунктами 41-1, 41-2 следующего содержания:
"41-1. Смета ликвидационных расходов не подлежит согласованию (утверждению) в случаях:
1) непредставления пояснительной записки, отражающей соблюдение ликвидационной комиссией принципов формирования сметы ликвидационных расходов, предусмотренных пунктом 22 настоящих Правил;
2) непредставления документов, подтверждающих планируемые (произведенные) расходы.
41-2. О согласовании сметы ликвидационных расходов или об отказе в ее согласовании уполномоченный орган сообщает ликвидационной комиссии накопительного пенсионного фонда в письменной форме.
Решение комитета кредиторов об утверждении или об отказе в утверждении сметы ликвидационных расходов оформляется протоколом.";
в пункте 47 слова "соответствующим образом" исключить;
пункт 48 исключить;
пункт 52 изложить в следующей редакции:
"52. При превышении суммы ежедневного лимита, установленного пунктом 51 настоящих Правил, хранение ликвидационной комиссией наличных денег, полученных в целях проведения расчетов с кредиторами, от реализации имущества, взыскания дебиторской задолженности, осуществляется в срок, не превышающий трех рабочих дней, не включая день получения денег.";
в пункте 54 слова "и не позднее следующего рабочего дня перечисляются на текущий счет ликвидационной комиссии" исключить;
в абзаце втором пункта 64 слова ", протоколы ликвидационной комиссии" исключить;
пункт 65 дополнить абзацами вторым, третьим, четвертым следующего содержания:
"Деньги, выданные в подотчет, подлежат возврату не позднее трех рабочих дней со дня их получения, при командировочных расходах со дня окончания командировки, в следующих случаях:

"6) жанар-жа ғ ар май материалдарын сатып алу.";
мынадай мазм ұ нда ғ ы 32-1-тарма қ пен толы қ тырылсын:
"32-1. "Көзделмеген шығыстар" шығын бабы бойынша шығыстардың басқа бабы бойынша артық шығыстың болуына, сондай-ақ осы Ережеде белгіленген тәртіппен келісілуі не бекітілуі мүмкін қажетті шығыстарға байланысты шығыстарды жүзеге асыруға жол берілмейді.";
34-тармақтың бірінші абзацын " у ә кілетті орган ғ а" деген сөздерден кейін "шығыстар сметасын әрбір бап бойынша қалыптастыру кезінде осы Ереженің 22-тармағымен көзделген принциптерді сақтауды көрсететін түсіндірме жазбамен" деген сөздермен толықтырылсын;
35-тармақта " у ә кілетті орган ғ а" деген с ө здерден кейін "шығыстар сметасын әрбір бап бойынша қалыптастыру кезінде осы Ереженің 22-тармағымен көзделген принциптерді сақтауды көрсететін түсіндірме жазбаның қосымшасымен" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазм ұ нда ғ ы 41-1, 41-2-тарма қ тармен толы қ тырылсын:
"41-1. Тарату шы ғ ыстарыны ң сметасы мынадай жағдайларда келісуге (бекітуге) жатпайды:
1) тарату комиссиясының осы Ереженің 22-тармағымен көзделген тарату шығыстары сметасын қалыптастыру принциптерін сақтауын көрсететін түсіндірме жазбаны ұсынбауы;
2) жоспарланған (жасалған) шығыстарды растайтын құжаттарды ұсынбауы.
41-2. Уәкілетті орган тарату шығыстары сметасын келісу немесе онымен келісуден бас тарту туралы жинақтаушы зейнетақы қорының тарату комиссиясына жазбаша нысанда хабарлама жібереді.
Кредиторлар комитетінің тарату шығыстары сметасын бекіту немесе оны бекітуден бас тарту туралы шешімі хаттамамен ресімделеді.";
47-тармақта " тиісінше жа ғ дайда " деген сөздер алынып тасталсын;
48-тарма қ алынып тасталсын;
52-тарма қ мынадай редакцияда жазылсын:
"52. Осы Ережені ң 51-тармағында белгіленген к ү н сайын ғ ы лимит сомасы жо ғ арылап кеткен жа ғ дайда тарату комиссиясыны ң кредиторлармен есеп айырысуларды ж ү ргізу ма қ сатында м ү лікті сатудан, дебиторлы қ берешекті ө ндіріп алудан ал ғ ан қ олма- қ ол а қ шаны са қ тауы а қ шаны ал ғ ан к ү нді қ оспа ғ анда, ү ш ж ұ мыс к ү нінен аспайтын мерзім ішінде ж ү зеге асырылады.";
54-тарма қ та "ж ә не келесі ж ұ мыс к ү нінен кешіктірмей тарату комиссиясыны ң а ғ ымда ғ ы шотына аударылады" деген сөздер алынып тасталсын;
64-тарма қ ты ң екінші абзацында "хаттамалары" деген с ө з алынып тасталсын;
65-тарма қ мынадай мазм ұ нда ғ ы екінші, ү шінші, т ө ртінші абзацтармен толы қ тырылсын:
"Есепті түрде берілген ақша оларды алған күннен бастап, ал іссапарлық шығыстар іссапар аяқталған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей, мынадай жағдайларда қайтарылуы тиіс:

1) неиспользования по целевому назначению;
2) отсутствия документов, подтверждающих целевое использование.";
в пункте 69 после слова "Приложению" дополнить цифрой "2";
пункт 80 изложить в следующей редакции:
"80. Ликвидационная комиссия проводит оценку имущества ликвидируемого накопительного пенсионного фонда с привлечением оценщика (ков), имеющего (щих) лицензию на осуществление оценочной деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов).
Ликвидационная комиссия проводит оценку всего имущества одновременно либо части имущества по мере необходимости в его реализации.
Выбор оценщика для оценки недвижимого имущества независимо от его балансовой стоимости, движимого имущества балансовой стоимостью свыше одной тысячи месячных расчетных показателей за единицу осуществляется путем проведения конкурса (тендера), по результатам которого предпочтение отдается оценщику, предложившему наиболее выгодные условия (размер оплаты за оказываемые услуги, сроки проведения оценки, наличие у оценщика филиальной сети и иные условия). Условия проведения конкурса (тендера) определяются председателем ликвидационной комиссии и публикуются в республиканских или областных периодических печатных изданиях.
Выбор оценщика для оценки одной единицы движимого имущества балансовой стоимостью от пятидесяти до одной тысячи месячных расчетных показателей осуществляется ликвидационной комиссией путем запроса ценовых предложений.
Оценка движимого имущества балансовой стоимостью менее пятидесяти месячных расчетных показателей не проводится.";
в пункте 99 :
слова "в десятидневный срок" заменить словами "в течение десяти рабочих дней";
дополнить предложением следующего содержания:
"Список состава комитета кредиторов составляется ликвидационной комиссией по установленной форме согласно Приложению 3 к настоящим Правилам.";
абзац четвертый пункта 100 изложить в следующей редакции:
"В состав комитета кредиторов не включаются руководящие работники ликвидируемого накопительного пенсионного фонда, а также представители кредиторов, ранее являвшиеся председателем или членом ликвидационной комиссии банка, страховой (перестраховочной) организации, накопительного пенсионного фонда, в отношении которых установлено наличие факта (ов) нарушения законодательства Республики Казахстан, неисполнения или ненадлежащего исполнения возложенных обязанностей при осуществлении ликвидационных процедур, совершения действий, ущемляющих интересы отдельных кредиторов либо предоставляющих преимущества другим.";
абзац первый пункта 101 изложить в следующей редакции:

1) мақсатқа лайық пайдаланылмаса;
2) мақсатқа лайық пайдаланылатындығын растайтын құжаттар болмаса.";
69-тармақтағы "қосымшасына" деген сөздің алдынан "2-" деген цифрмен толықтырылсын;
80-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"80. Тарату комиссиясы мүлікке баға беру қызметін жүзеге асыруға лицензиясы бар бағалаушыны(ларды) тарта отырып, таратылатын жинақтаушы зейнетақы қорының мүлкін бағалайды (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтер құнын қоспағанда).
Тарату комиссиясы барлық мүлікке баға беруді бір мезгілде не мүліктің бөлігін сатуды қажеттілік шарасы бойынша жүргізеді.
Баланстық құнына тәуелсіз жылжымайтын мүлікті бағалау үшін, бірлігі үшін бір мың айлық есептік көрсеткіштен астам баланстық құны бар жылжитын мүлікке баға беру үшін бағалаушыны таңдау конкурс (тендер) өткізу жолымен жүзеге асырылады, оның қорытындысы бойынша ең тиімді шарттарды (көрсеткен қызметі үшін төлем мөлшері, бағалауды жүргізу мерзімі, бағалаушының филиалдық желісінің болуы және өзге де шарттар) ұсынған бағалаушыға артықшылық беріледі. Конкурс (тендер) өткізудің шарттарын тарату комиссиясының төрағасы анықтайды және республикалық немесе облыстық мерзімді баспасөз басылымдарында жарияланады.
Тарату комиссиясы елуден бір мың айлық есептік көрсеткішке дейінгі баланстық құны бар жылжитын мүліктің бірлігін бағалауға бағалаушыны таңдауды баға жөніндегі ұсыныстарды сұрату жолымен жүзеге асырады.
Баланстық құны елу айлық есептік көрсеткіштен кем болатын бар жылжитын мүлік бағаланбайды.";
99-тарма қ та:
"он к ү ндік мерзімде" деген с ө здер "он ж ұ мыс к ү ні ішінде" деген с ө здермен ауыстырылсын;
мынадай мазм ұ нда ғ ы с ө йлеммен толы қ тырылсын:
"Кредиторлар комитеті құ рамыны ң тізімі осы Ережені ң 3-қосымшасына с ә йкес белгіленген нысан бойынша тарату комиссиясымен жасалады.";
100-тарма қ ты ң т ө ртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Кредиторлар комитетінің құрамына таратылатын жинақтаушы зейнетақы қорының басшы қызметкерлері, сондай-ақ, жекелеген кредиторлардың мүдделеріне зиян келтіретін не басқалардың артықшылықтарын білдіретін іс-қимылдар жасауын, тарату рәсімдерін жүзеге асыру кезіндегі жүктелген міндеттерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған, Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзу фактісінің(лерінің) болуын белгілеуге қатысты осының алдында банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, жинақтаушы зейнетақы қорының тарату комиссияларының төрағасы немесе мүшесі болып табылған кредиторлар өкілдері енгізілмейді.";
101-тарма қ ты ң бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

"101. Количество кредиторов, включенных в комитет кредиторов, не может быть менее трех человек.";
в пункте 104 :
в подпункте 3):
после слов "в том числе о" дополнить словами "неисполнении и (или)";
после слова "обязанностей" дополнить словами "председателем и (или)";
в подпункте 9):
слова "основных и" исключить;
слова "председателю и членам" заменить словами "председателю и (или) членам, а также привлеченным работникам";
подпункт 10) исключить;
дополнить пунктом 104-1 следующего содержания:
"104-1. В случае отсутствия комитета кредиторов, а также при не осуществлении им своих функций, полномочия, предусмотренные пунктом 104 настоящих Правил, осуществляет председатель ликвидационной комиссии.";
абзац второй пункта 108 дополнить словами "в соответствии с реестром требований кредиторов";
в пункте 109 после слов "в натуральной форме" дополнить словами "по его оценочной стоимости, а также дебиторской задолженности, числящейся на балансовых и внебалансовых счетах ликвидируемого накопительного пенсионного фонда,";
пункт 110 изложить в следующей редакции:
"110. Признанные ликвидационной комиссией требования кредиторов, заявленные после истечения установленного ликвидационной комиссией срока для предъявления претензий (заявлений), но до утверждения ликвидационного баланса, не включаются в реестр требований кредиторов, а учитываются на отдельном балансовом счете как прочая кредиторская задолженность и удовлетворяются из имущества должника, оставшегося после удовлетворения требований кредиторов, заявленных в установленный срок.
Требования кредиторов, заявленные после истечения установленного ликвидационной комиссией срока для предъявления претензий (заявлений) и непризнанные ликвидационной комиссией, включаются в реестр требований кредиторов только на основании решения суда об удовлетворении предъявленных кредитором требований и включении их в реестр требований кредиторов в соответствующую очередь.";
в пункте 115 слова "путем проведения аукционов" исключить;
в абзаце первом пункта 116 :
после слова "Решение" дополнить словом "председателя";
слова "оформляемое протоколом," исключить;
пункт 118 дополнить абзацами третьим, четвертым следующего содержания:
"Имущество накопительного пенсионного фонда оценочной стоимостью менее ста месячных расчетных показателей за одну единицу имущества может быть продано по цене ниже оценочной стоимости только в случае отсутствия лиц, желающих приобрести данное имущество по цене, не ниже оценочной стоимости, и при утверждении комитетом кредиторов цены реализации имущества.
Имущество балансовой стоимостью менее пятидесяти месячных расчетных показателей за одну единицу ликвидационная комиссия может реализовать без проведения публичных торгов по цене, утвержденной комитетом кредиторов.";

"101. Кредиторлар комитетіне енгізілген кредиторлар саны ү ш адамнан кем болмауы тиіс.";
104-тарма қ та:
3) тарма қ шада:
"міндеттемелерін" деген с ө зден кейін "орындама ғ аны ж ә не (немесе)" деген с ө здермен толы қ тырылсын;
"комиссиясы" деген с ө зден кейін "т ө ра ғ асыны ң ж ә не (немесе)" деген с ө здермен толы қ тырылсын;
9) тарма қ шада:
"негізгі ж ә не" деген с ө здер алынып тасталсын;
"т ө ра ғ асы мен м ү шелеріне" деген с ө здер "т ө ра ғ асына ж ә не (немесе) м ү шелеріне, сондай-а қ тартыл ғ ан қ ызметкерлерге" деген сөздермен ауыстырылсын;
10) тарма қ ша алынып тасталсын;
мынадай мазм ұ нда ғ ы 104-1-тарма қ пен толы қ тырылсын:
"104-1. Кредиторлар комитеті жо қ бол ғ ан жа ғ дайда, сондай-а қ осы Ережені ң 104-тарма ғ ымен к ө зделген функцияларды, ө кілеттіктерді ж ү зеге асырмаса, тарату комиссиясыны ң т ө ра ғ асы ж ү зеге асырады.";
108-тарма қ ты ң екінші абзацы "те ң бе-те ң " деген с ө зден кейін "кредиторлар талаптарыны ң тізіліміне с ә йкес" деген с ө здермен толықтырылсын;
109-тарма қ та "м ү лікті заттай беру ар қ ылы" деген с ө здер "мүлікті, оны бағалау құны бойынша заттай беру ар қ ылы, сондай-ақ таратылатын жинақтаушы зейнетақы қорының баланстық және баланстан тыс шоттарындағы дебиторлық берешек бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
110-тарма қ мынадай редакцияда жазылсын:
"110. Тарату комиссиясы талаптарды (өтініштерді) ұсыну үшін белгілеген мерзім өткеннен кейін тарату комиссиясы таныған, бірақ тарату балансын бекіткенге дейінгі кредиторлар талаптары, кредиторлар талаптары тізіліміне енгізілмейді, басқа кредиторлық берешек ретінде жеке баланс шотында ескеріледі және белгіленген мерзім ішінде анықталған кредиторлар талаптарын қанағаттандырғаннан кейін қалған борышкер мүлкінен қанағаттандырылады.
Тарату комиссиясының талаптарды (өтініштерді) ұсыну үшін белгілеген мерзімі өткеннен кейін белгілі болған және тарату комиссиясы танымаған кредиторлар талаптары кредитордың ұсынған талаптарының қанағаттандырылғандығы және олардың кредиторлар талаптары тізіліміне тиісті кезекке қойылғандығы жөніндегі сот шешімі негізінде ғана енгізіледі.";
115-тарма қ та "аукциондар ө ткізу жолымен" деген с ө здер алынып тасталсын:
116-тарма қ ты ң бірінші абзацында:
"комиссиясыны ң " деген с ө зден кейін "т ө ра ғ асы" деген с ө збен толықтырылсын;
"хаттамамен ресімделетін" деген с ө здер алынып тасталсын;
118-тарма қ мынадай мазм ұ нда ғ ы ү шінші, т ө ртінші абзацтармен толықтырылсын:
"Ба ғ алау құ ны м ү лікті ң бірлігіне ж ү з айлы қ есептік к ө рсеткіштен кем емес жина қ таушы зейнета қ ы қ орыны ң м ү лкі ба ғ алау құ нынан кем емес ба ғ а бойынша осы м ү лікті алу ғ а ниет білдірген т ұ л ғ алар жо қ бол ғ ан жағдайда ғ ана ж ә не кредиторлар комитеті м ү лікті сату ба ғ асын бекіткеннен кейін ба ғ алау құ нынан т ө мен ба ғ а бойынша сатылуы м ү мкін.
Балансты қ құ ны елу айлы қ есептік к ө рсеткіштен кем емес м ү лікті ң бірлігін тарату комиссиясы кредиторлар комитеті бекіткен ба ғ а бойынша жария сауда-сатты қ ж ү ргізбестен сатуы м ү мкін.";

в подпункте 2) пункта 119 слова "оценщика, имеющего" заменить словами "оценщика (ков), имеющего (щих)";
пункт 120 после слов "цене реализации" дополнить словом ", периоде";
в абзаце первом пункта 122 слово "официальных" исключить;
в пункте 128 :
после слов "организатор проведения торгов," дополнить словами "председатель и члены ликвидационной комиссии,";
слова "и дебиторами" исключить;
в пункте 129 слова "не позднее пяти дней до начала аукциона" исключить;
в пункте 148 :
абзац второй подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"Минимальная цена лота, выставляемого на торги по голландскому методу впервые, составляет не менее 80 % его последней оценочной стоимости, устанавливаемой ликвидационной комиссией с привлечением оценщика, имеющего лицензию на осуществление оценочной деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов). Минимальная цена лота, выставляемого на торги по голландскому методу во второй и более раз, составляет не менее 50 % его последней оценочной стоимости, устанавливаемой ликвидационной комиссией с привлечением оценщика, имеющего лицензию на осуществление оценочной деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов).";
дополнить абзацем одиннадцатым следующего содержания:
"В случае если торги не состоялись, Организатор торгов составляет протокол о несостоявшихся торгах.";
правый верхний угол приложения после слова "Приложение" дополнить цифрой "2";
дополнить приложением 1 в соответствии с приложением 1 к настоящему постановлению;
дополнить приложением 3 в соответствии с приложением 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти дней после дня его первого официального опубликования.
3. Департаменту ликвидации финансовых организаций (Жумабаева З.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана" и ликвидационных комиссий принудительно ликвидируемых накопительных пенсионных фондов.
4. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.

119-тарма қ ты ң 2) тарма қ шасында "ба ғ алаушыны" деген с ө здер "бағалаушыны(ларды)" деген с ө здермен ауыстырылсын;
120-тарма қ та "ж ү ргізу" деген с ө зден кейін "кезе ң і ж ә не" деген сөздермен толы қ тырылсын;
122-тарма қ ты ң бірінші абзацында "ресми" деген с ө з алынып тасталсын;
128-тарма қ та:
" ұ йымдастырушы ғ а," деген с ө зден кейін "тарату комиссиясыны ң төраға сы мен м ү шелеріне" деген с ө здермен толы қ тырылсын;
"ж ә не дебиторлары" деген с ө здер алынып тасталсын;
129-тарма қ та "аукцион бастал ғ ан ғ а дейінгі бес к ү ннен кешіктірмей" деген с ө здер алынып тасталсын;
148-тарма қ та:
2) тарма қ шаны ң екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Сауда-саттыққа голланд әдісі бойынша бірінші рет қойылып отырған лоттың ең төменгі бағасы мүлікті бағалау жөніндегі бағалау қызметін жүзеге асыруға лицензиясы бар бағалаушыны (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтер құнын қоспағанда) тарта отырып, тарату комиссиясы белгілеген соңғы баға құнының 80%-дан төмен болмауы керек. Сауда-саттыққа голланд әдісі бойынша екінші рет және бірнеше рет қойылып отырған лоттың ең төменгі бағасы мүлікті бағалау жөніндегі бағалау қызметін жүзеге асыруға лицензиясы бар бағалаушыны (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтер құнын қоспағанда) тарта отырып, тарату комиссиясы белгілеген соңғы баға құнының 50%-нан төмен болмауы керек.";
мынадай мазмұндағы он бірінші абзацпен толықтырылсын:
"Егер, сауда-саттық жасалмаған жағдайда, Сауда-саттықты ұйымдастырушы жасалмаған сауда-саттық туралы хаттаманы жасайды.";
қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы "қосымшасы" деген сөз "2-қосымшасы" деген сөзбен және цифрмен ауыстырылсын:
осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес 1-қосымшамен толықтырылсын;
осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес 3-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы оны бірінші ресми жариялаған күннен бастап он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Қаржы ұйымдарын тарату департаменті (З.С. Жұмабаева):
1) Заң департаментімен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне және мәжбүрлеп таратылатын жинақтаушы зейнетақы қорларының тарату комиссияларына жіберсін.
4. Агенттіктің Төрайым қызметі (А.Ә. Кенже) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Алдамберген А.У.
Председатель                               Бахмутова Е.Л.
"Согласовано"
Национальный Банк
Республики Казахстан
Председатель Марченко Г.А.
3 февраля 2009 года
Приложение 1
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 26 января 2009 года № 4
"Приложение 1
к Правилам принудительной
ликвидации накопительных
пенсионных фондов
Смета ликвидационных расходов
за __ квартал ___________ года
_________________________________________________________
наименование ликвидируемого накопительного пенсионного фонда
Наименование статей расходов
Сумма планируемых
расходов
(в тысячах тенге)
1
2
3
Месяц
1
Расходы на оплату труда
1.1
Расходы на оплату труда председателя,
членов, а также привлеченных работников
ликвидационной комиссии, работающих на
основании трудовых договоров
сумма должностного оклада
сумма индивидуального подоходного налога
сумма обязательных пенсионных взносов
1.2
Расходы на оплату труда привлеченных
работников, оказывающих услуги по
договорам возмездного оказания услуг
2
Расходы по отчислениям в бюджет
социальный налог
социальные отчисления
налог на имущество
налог на транспортные средства
земельный налог
налог на добавленную стоимость
плата за пользование земельными участками
плата за эмиссии в окружающую среду
3
Административные расходы
услуги по найму транспорта для служебных
и хозяйственных нужд
услуги связи
услуги по охране и сигнализации зданий и
сооружений
услуги по охране транспорта
услуги по предоставлению стоянки для
транспорта
услуги по регистрации транспорта
услуги по техническому осмотру транспорта
услуги по страхованию транспорта
коммунальные услуги
работы по текущему ремонту, техническому,
сервисному обслуживанию (осмотру)
основных средств, осуществляемых
подрядным способом
аренда помещения
услуги по регистрации недвижимости
и соответствующей документации
в регистрирующих органах
услуги по оценке имущества
услуги по публикации в средствах массовой
информации
услуги по подготовке отопительной системы
к запуску
сантехнические работы
услуги по хранению имущества
оплата государственной пошлины
услуги по нотариальному удостоверению
услуги по транспортировке, погрузке,
разгрузке имущества
работы по изготовлению и установке
решеток на окна, дверей
услуги по проведению аукционов
услуги инкассации
услуги по проведению экспертизы
услуги по проведению аудита
услуги по переводу документов
установка, смена или перенос телефонных
номеров
услуги регистратора для поддержания
реестра акционеров в актуальном состоянии
услуги по научно-технической обработке
документов и сдаче их в архив
оплата сбора за регистрацию ликвидации
4
Расходы на приобретение
товарно-материальных ценностей
содержание офисного оборудования
в рабочем состоянии
содержание транспортных средств
содержание помещений
приобретение бумажной и бланочной
продукции
приобретение канцелярских товаров
приобретение горюче-смазочных материалов
5
Командировочные расходы
6
Непредвиденные расходы
Итого за месяц
Итого за месяц
Итого за месяц
Всего за квартал
Председатель
ликвидационной комиссии ________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ______________________________________ _________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель       ______________________________________ _________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
телефон.».
Приложение 2
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору финансового
рынка и финансовых организаций
от 26 января 2009 года № 4
«Приложение 3
к Правилам принудительной
ликвидации накопительных
пенсионных фондов
Утверждаю
Заместитель Председателя Агентства
Республики Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка и
финансовых организаций
____________________________
«___» _____________ года
Список состава комитета кредиторов
____________________________________________________________
(наименование ликвидируемого накопительного пенсионного фонда)
п/п
Номер и
наименование
очередности
Наименование кредитора
ликвидируемого накопительного
пенсионного фонда, включаемого
в состав комитета кредиторов
Сумма
кредиторской
задолженности
1
2
3
4
Председатель
ликвидационной комиссии ___________________________________ _________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель         _______________________________________ _________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
телефон.».

5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары А.Ө. Алдамбергенге жүктелсін.
Т ө райым                                      Е.Л. Бахмутова
"Келісілді"
Қ аза қ стан Республикасы
Ұ лтты қ Банкіні ң
Т ө ра ғ асы Г.А. Марченко
___________________________
( қ олы, к ү ні, елта ң балы м ө р)
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2009 жылғы 26 қаңтардағы
N 4 қаулысына
1-қосымша
"Жинақтаушы зейнетақы қорларын
мәжбүрлеп тарату ережесіне
1-қосымша
___________ жыл ғ ы __ то қ сан ғ а
тарату шы ғ ыстарыны ң сметасы
___________________________________________________
таратылатын жинақтаушы зейнетақы қорының атауы
N
Шығыстар бабы атауы
Жоспарланған шығыстар сомасы (мың теңгемен)
1
2
3
Ай
1
Еңбекке ақы төлеу шығыстары
1.1
Тарату комиссиясы төрағасының, мүшелерінің еңбегіне, сондай-ақ еңбек шарттары негізінде жұмыс істейтін тартылған қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеу шығыстары
лауазымды жалақы сомасы
жеке табыс салығы сомасы
міндетті зейнетақы жарнасы сомасы
1.2
Өтелмелі қызмет көрсету шарттары бойынша қызмет көрсететін тартылған қызметкерлердің еңбектеріне ақы төлеу шығыстары
2
Бюджетке ақша аудару жөніндегі шығыстар
әлеуметтік салық
әлеуметтік аударымдар
мүлікке салынатын салық
көлік құралдарына салынатын салық
жер салығы
қосылған құн салығы
жер учаскесін пайдалану т ө лемі
қ орша ғ ан орта эмиссиясы ү шін т ө лем
3
Әкімшілік шығыстар
қызметтік және шаруашылық қажеттіліктерге көлік жалдау жөніндегі қызмет көрсетулер
байланыс қызмет көрсетулері
үйлер мен ғимараттарды күзету және сигнализация жөніндегі қызмет көрсетулер
көлікті күзету жөніндегі қызмет көрсетулер
көлікке арналған тұрақты ұсыну жөніндегі қызмет көрсетулер
көлікті тіркеу жөніндегі қызмет көрсетулер
көлікті техникалық қарау жөніндегі қызмет көрсетулер
көлікті сақтандыру жөніндегі қызмет көрсетулер
коммуналдық қызмет көрсетулер
мердігерлік тәсілмен жүзеге асырылатын ағымдағы жөндеу, негізгі құрал-жабдықтарға техникалық, сервистік қызмет көрсету (қарау) жөніндегі жұмыстар
үй-жайды жалдау
тіркеу органдарында жылжымайтын мүлікті және тиісті құжаттаманы тіркеу жөніндегі қызмет көрсетулер
мүлікке баға беру жөніндегі қызмет көрсетулер
бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау жөніндегі қызмет көрсетулер
жылу жүйесін қосуға дайындық жөніндегі қызмет көрсетулер
сантехникалық жұмыстар
мүлікті сақтау жөніндегі қызмет көрсетулер
мемлекеттік баж салығын төлеу
нотариатта куәландыру жөніндегі қызмет көрсетулер
мүлікті тасымалдау, тиеу, түсіру жөніндегі қызмет көрсетулер
терезелер, есіктерге торкөзді дайындау және қою жөніндегі жұмыстар
аукциондар өткізу жөніндегі қызмет көрсетулер
инкассациялық қызмет көрсетулер
сараптама жасау жөніндегі қызмет көрсетулер
аудит жүргізу жөніндегі қызмет көрсетулер
құжаттарды аудару жөніндегі қызмет көрсетулер
телефон нөмірлерін орнату, ауыстыру немесе тасымалдау
өзекті жағдайдағы акционерлер тізіліміне қолдау көрсететін тіркеуші қызметі
құжаттарды ғылыми-техникалық өңдеу жөніндегі қызмет және оларды мұрағатқа тапсыру
таратуды тіркеу жөніндегі алымды төлеу
4
Тауар-материалдық құндылықтарды сатып алу шығыстары
офис жабдықтарын жұмысқа қабілетті жағдайда ұстау
көлік құралдарын ұстау
үй-жайларды ұстау
қағаз және бланктік өнімдерді сатып алу
кеңсе тауарларын сатып алу
жанар-жағар май материалдарын сатып алу
5
Іссапарлық шығыстар
6
Көзделмеген шығыстар
Бір айдың қорытындысы
Бір айдың қорытындысы
Бір айдың қорытындысы
Тоқсан ішіндегі барлығы
Тарату комиссиясының
төрағасы     _____________________________________  ________________
(тегі, аты, бар болса әкесінің аты)     (қойған қолы)
Бас бухгалтер _____________________________________ ________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)   (қойған қолы)
Орындаушы  ________________________________________ ________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қойған қолы)
телефон.".
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2008 жылғы 26 қаңтардағы
N 4 қаулысына
2-қосымша
" Жинақтаушы зейнетақы қорларын
мәжбүрлеп тарату ережесіне
3-қосымша
Бекітемін
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Төрайымының орынбасары
____________________________
"___"_____________ жылғы
Кредиторлар комитеті құ рамыны ң тізімі
__________________________________________________
(таратылатын жина қ таушы зейнета қ ы қ орыны ң атауы)
N р/с
Кезектіліктің нөмірі және атауы
Кредиторлар комитетінің құрамына кіретін таратылатын жинақтаушы зейнетақы қоры кредиторының атауы
Кредиторлық берешектің сомасы
1
2
3
4
Тарату комиссиясының
төрағасы  _______________________________________ _____________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)  (қойған қолы)
Орындаушы _______________________________________ _____________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)  (қойған қолы)
телефон.".