Об утверждении форм документов связанных с несчастным случаем на производстве
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 3 марта 2009 года № 74-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 апреля 2009 года № 5614. Утратил силу приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 15 декабря 2015 года № 971
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 15.12.2015 № 971 (вводится в действие с 01.01.2016).
В соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан от 15 мая 2007 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) форму сообщения о несчастном случае на производстве согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму акта о несчастном случае на производстве согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму акта специального расследования несчастного случая на производстве согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму заключения государственного инспектора труда по вопросам расследования несчастного случая на производстве согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму протокола опроса очевидцев происшествия и должностных лиц, ответственных за соблюдение требований безопасности и охраны труда согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму журнала регистрации несчастных случаев и иных повреждений здоровья на производстве согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Комитету по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (Нурымбетов Б.Б.) довести настоящий приказ до всех областных, городов Астаны и Алматы департаментов по контролю и социальной защите и принять необходимые меры по неукоснительному его исполнению.
3. Департаменту труда и социального партнерства (Айткалиева А.М.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в официальных средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Абденова С.С.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Сапарбаев
Приложение 1
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 3 марта 2009 года № 74-п
Сообщение
о несчастном случае на производстве

Өндірістегі жазатайым оқиғаларға байланысты құжаттардың нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 3 наурыздағы N 74-ө Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде 2009 жылғы 2 сәуірінде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5614 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 15 желтоқсандағы № 971 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 15.12.2015 № 971 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексіне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес өндірістегі жазатайым оқиға туралы хабарламаның нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес өндірістегі жазатайым оқиға туралы актінің нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жазатайым оқиғаны арнайы зерттеп тексеру актісінің нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік еңбек инспекторы қорытындысының нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жазатайым оқиғаны көргендер және оған қатысы бар адамдарды сұрау хаттамасының нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес өндірістегі жазатайым оқиғаларды және өндірісте денсаулығына келтірілген өзге де зақымдарды тіркеу журналының нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Бақылау және әлеуметтік қорғау комитеті (Б.Б. Нұрымбетов) осы бұйрықты барлық облыстар, Астана мен Алматы қалаларының Бақылау және әлеуметтік қорғау департаменттеріне жеткізсін және оның мүлтіксіз орындалуы жөніндегі қажетті шараларды қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек және әлеуметтік әріптестік департаменті (А.М. Айтқалиева) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның бұқаралық ақпарат құралдарында кейінгі жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі С.С. Әбденовке жүктелсін.
5. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                         Б.Сапарбаев
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2009 жылғы 3 наурыздағы
N 74-ө бұйрығына
1-қосымша
Өндірістегі жазатайым оқиға туралы
хабарлама

1. Наименование организации _________________________________________
(адрес и реквизиты организации)
_____________________________________________________________________
2. Несчастный случай произошел ______________________________________
(время, дата и место происшествия)
_____________________________________________________________________
3. Ф.И.О. пострадавшего (ших), профессия, должность и тяжесть травмы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Краткое описание обстоятельства несчастного случая:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Передал __________________________________________________________
(Ф.И.О., должность дата и время)
6. Принял ___________________________________________________________
(Ф.И.О., должность, дата и время)
Приложение 2
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 3 марта 2009 года № 74-п
Утверждаю:
Работодатель ___________ ___________________
(подпись)       (Ф.И.О.)
"____" _____________ 200__ г.
Место печати
Акт
о несчастном случае на производстве
№____
Сноска. Приложение 2 с изменением, внесенным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 27.08.2013 № 400-Ө-М (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Коды
1. Полное наименование работодателя, вид деятельности ________ "____"
_____________________________________________________________________
1) Регистрационный налоговый номер работодателя _____________________
2) адрес работодателя: область, район _______________________________
город, улица, № ___________________________________________ "______"
3) время и дата несчастного случая "______" "______" "______" "_____"
(время)  (число)   (месяц)  (год)
4) место несчастного случая _________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать цех, участок, дорогу, а также оборудование или машину)
5) вид происшествия, приведшего к несчастному случаю ________________
_________________________________________________________ "______"

1. Ұйымның атауы ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
(ұйымның мекен-жайы мен деректемелері)
2. Жазатайым оқиға __________________________________________________
_______________________________________________________________ болды
(жылы, айы, күні, уақыты және болған орны)
3. Зардап шегушінің (лердің) Т.А.Ә. кәсібі, лауазымы және жарақат ауыртпалығы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Жазатайым оқиға мән-жайының қысқаша сипаттамасы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Хабарлаған _________________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымы, жылы, айы, күні, уақыты)
6. Қабылдаған _________________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымы, жылы, айы, күні, уақыты)
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2009 жылғы 3 наурыздағы
N 74-ө бұйрығына
2-қосымша
Бекітемін:
Жұмыс беруші ________ _________________________
(қолы)          (Т.Ә.А.)
200__жылғы "___"_____________
Мөрдің орны
Өндірістегі жазатайым оқиға туралы
N_____ Акті
Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 27.08.2013 № 400-ө-м бұйрығымен (алғаш ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Кодтар
1. Жұмыс берушінің толық атауы, қызметінің түрі ____________"_____"
_____________________________________________________________________
1) жұмыс берушінің салықтық тіркеу нөмірі __________________________
2) жұмыс берушінің мекен-жайы: облысы, ауданы ______________________
қаласы, көшесі, үйі N ____________________________________ "___"
3) жазатайым оқиғаның болған уақыты "______" "_____" "_____" "____"
(уақыты)  (күні)  (айы)   (жылы)
4) жазатайым оқиға болған жер _____________________________________
_____________________________________________________________________
(цехты, учаскені, жолды, сондай-ақ жабдықты немесе машинаны көрсету
керек)
5) жазатайым оқиғаға әкеп соққан оқиғаның түрі _____________________
_____________________________________________________________"______"

2. Фамилия, имя, отчество пострадавшего _____________________________
_____________________________________________________________________
3. Пол: (мужской, женский) ________________________________ "_______"
4. Возраст (указать число полных лет) _____________________ "_______"
5. Профессия, должность ___________________________________ "______"
6. Стаж работы по данной профессии, при выполнении которой произошел
несчастный случай (профзаболевание) ________________________ "______"
7. Даты проведения инструктажа и проверки знаний:
1) вводный ____________________________________________________
2) первичный (повторный)_______________________________________
3) проверка знаний_____________________________________________
8. Даты прохождения медицинских осмотров:
1) предварительного ___________________________________________
2) периодического _____________________________________________
9. Количество полных часов от начала работы _________________ "_____"
10. Обстоятельства несчастного случая _______________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Основные причины:
1) ___________________________________________________ "_____"
2) ___________________________________________________ "_____"
(в соответствии с выводами комиссии по расследованию
несчастного случая)
12. Очевидцы несчастного случая _____________________________________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность)
13. Физическое состояние пострадавшего в момент несчастного случая
_____________________________________________________________________
(на основании заключения судебно-медицинской экспертизы)
14. Степень тяжести травмы __________________________________ "_____"
(легкая, средняя, тяжелая, умер (погиб))
15. Диагноз _________________________________________________________
(указать диагноз острого профессионального заболевания и
отравления)
16. Мероприятия по устранению причин несчастного случая и проведения
профилактики направленное на предотвращение несчастных случаев
_____________________________________________________________________
(указать основные мероприятия, со сроком исполнения)
_____________________________________________________________________
17. Степень вины: работодателя ________, работника _______
Акт составлен:
Представитель работодателя ____________ ______________________
(подпись)         (Ф.И.О.)
Представитель работников   ____________ ______________________
(подпись)         (Ф.И.О.)
При участии:
Представителя госсанэпиднадзора ___________________________________
(подпись, Ф.И.О., должность)
Пояснения к заполнению
акта о несчастном случае на производстве
Акт состоит из текстовой и кодовой частей, которые заполняются в соответствии с общепринятыми (установленными) терминами и специально разработанными классификаторами согласно приложению к настоящему акту.
Кодирование проводит работодатель.
Пункт 1. Указывается полное наименование организации, а кодируется вид деятельности в соответствии с классификатором ГК РК ОКВЭД.
Подпункт 2) Территория кодируется по СОАТО.
Подпункт 3) Время, число и месяц кодируются их порядковыми номерами, год двумя последними цифрами. Например: 11 часов 45 минут, 22 июня 2000 г. - "11" "22" "06" "00".

2. Зардап шегушінің тегі, аты, әкесінің аты ________________________
_____________________________________________________________________
3. Жынысы: (еркек, әйел)  __________________________________"______" 4. Жасы (толық жасының саны көрсетілсін) ___________________"______"
5. Кәсібі, лауазымы ________________________________________"______"
6. Жұмыс істеп жүргенде жазатайым оқиғаға (кәсіби ауыру) душар болған
кездегі осы кәсібі бойынша еңбек стажы ______________________"_____"
7. Нұсқаулық беру және білім тексеруді өткізу күні:
1) кіріспе ________________________________________________
2) бастапқы (қайталама) ___________________________________
3)білімін тексеру _________________________________________
8. Медициналық тексеруден өткен күндері:
1) алдын ала ______________________________________________
2) кезеңдік _______________________________________________
9. Жұмыстың басталуынан бастап толық сағат саны _____________"______"
10. Жазатайым оқиғаның мән-жайы ___________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
11. Негізгі себептері:
1)_____________________________________________________"______"
2)_____________________________________________________"______"
(жазатайым оқиғаны тергеп-тексеру комиссиясының
қортындысына сәйкес)
12. Жазатайым оқиғаның көрген адамдар ______________________________
____________________________________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымы)
13. Зардап шегушінің жазатайым оқиға кезіндегі хал-жайы
_____________________________________________________________________
(медициналық-сот сараптамасы қорытындысына сәйкес)
14. Жарақат ауырпалығының дәрежесі ___________________________"____"
(жеңіл, орташа, ауыр, қайтыс
болды)
15. Диагнозы _______________________________________________________
(ауыр кәсіби ауру мен улану диагнозын көрсету)
16. Жазатайым оқиғаның себептерін жою жөніндегі және жазатайым
оқиғалардың алдын алуға бағытталған іс-шаралары ____________________
_____________________________________________________________________
(негізгі іс-шараларды орындау мерзімдерімен қоса көрсету)
17. Кінә дәрежесі: жұмыс берушінің __________, қызметкердің ________
Актіні жасаған:
Жұмыс берушінің өкілі ________ ___________________________________
(қолы)           (Т.А.Ә., лауазымы)
Қызметкердің өкілі    ________ ___________________________________
(қолы)           (Т.А.Ә., лауазымы)
Мына адамның қатысуымен:
Мемсанэпидқадағалау өкілі _________________________________________
(қолы, Т.А.Ә., лауазымы)
Өндірістегі жазатайым оқиға туралы актіні толтыруға түсіндірмелер
Акт жалпы қабылданған (белгіленген) терминдерге және осы актіге қосымша арнайы әзірленген жіктемелерге сәйкес толтырылатын мәтін және кодтар бөліктерінен тұрады.
Кодтауды жұмыс беруші жүргізеді.
1-тармақ. Ұжымның толық атауы көрсетіледі, ал қызметінің түрі ЭКТЖЖ жіктеуішіне сәйкес кодталады.
2) тармақша Аумағы ӘАОБЖ бойынша кодталады.
3) тармақша Уақыты, күні мен айы олардың реттік нөмірімен, жылы соңғы екі санмен кодталады. Мысалы: 11 сағат 45 минут, 22 маусым, 2000 ж. - "11" "22" "06" "00".

Подпункт 5) пункта 1. Указывается и кодируется вид происшествия, приведшего к несчастному случаю в соответствии с прилагаемым классификатором.
Классификаторы
Вид происшествия, приведшего к несчастному случаю
1. Дорожное происшествие на транспорте организации
2. Дорожное происшествие на общественном транспорте
3. Дорожное происшествие на личном транспорте
4. Железнодорожное транспортное происшествие
5. Воздушно-транспортное происшествие
6. Воднотранспортное происшествие
7. Падение пострадавшего
8. Падение пострадавшего с высоты
9. Обрушение, обвалы, падение предметов, материалов, земли и т.д.
10. Воздействие движущихся, разлетающихся, вращающихся предметов и деталей
11. Поражение электрическим током
12. Воздействие экстремальных температур (пожар)
13. Воздействие вредных и опасных производственных факторов и веществ
14. Воздействие ионизирующих излучений
15. Физические перегрузки
16. Повреждение в результате контакта с животными и насекомыми
17. Утопление
18. Убийство или телесное повреждение
19. Повреждение при стихийных бедствиях
20. Профессиональное заболевание и отравление
21. Прочие виды происшествия
Пункт 3. Пол кодируется: 1 - мужчина; 2 - женщина.
Пункт 4. Указывается и кодируется число полных лет, исполнившихся пострадавшему на момент происшедшего с ним несчастного случая.
Например: 35 лет 3 месяца - "35".
Пункт 5. Профессия (должность) кодируется по ОКПДТР.
Пункт 6. Указывается число полных лет стажа работы, при выполнении которой произошел несчастный случай. Например: 15 лет 8 месяцев - "15".
Если стаж меньше года, то в текстовой части указывается число месяцев (дней), а кодируется 00. Например: 9 месяцев 2 дня -"00".
Пункт 9. Указывается и кодируется количество целых часов с начала работы пострадавшего до момента, когда произошел несчастный случай.
Пункт 11. Указываются и кодируются до двух причин несчастного случая в соответствии с прилагаемым классификатором (причины несчастного случая) - основная (кодируется первой) и сопутствующая.
Классификаторы (причины несчастного случая)
1. Повышенная запыленность и загазованность воздуха рабочей зоны
2. Повышенный уровень шума
3. Повышенный уровень вибрации
4. Повышенный уровень ионизирующих излучений
5. Контакт с источниками инфекционных заболеваний (указывается наименование заболеваний)
6. Воздействие на организм человека физических перегрузок
7. Конструктивные недостатки машин, механизмов и оборудования
8. Эксплуатация неисправных машин, механизмов и оборудования
9. Нарушение технологических процессов
10. Нарушение требований безопасности при эксплуатации транспортных средств

1-тармақтың 5) тармақшасы. Жазатайым оқиғаға әкеп соққан оқиғаның түрі қоса беріліп отырған жіктеуішке сәйкес толтырылады және кодталады.
Жіктеуіште
Жазатайым оқиғаға әкеп соққан оқиғаның түрі
1. Ұйымның көлігінде болған жол-көлік оқиғасы
2. Қоғамдық көлікте болған жол-көлік оқиғасы
3. Жеке меншік көлікте болған жол-көлік оқиғасы
4. Теміржол көлік оқиғасы
5. Әуежол көлігі оқиғасы
6. Сужол көлігі оқиғасы
7. Зардап шегушінің құлауы
8. Зардап шегушінің биіктен құлауы
9. Заттардың, материалдардың, жердің және т.б. құлауы, қирауы,  опырылуы
10. Қозғалып жүрген, ұшып жүрген, айналмалы заттар мен бөлшектердің әсері
11. Электр тоғымен зақымдану
12. Шектен тыс температуралардың әсері (өрт)
13. Зиянды және қауіпті өндірістік факторлар мен заттардың әсері
14. Иондаушы сәулелердің әсері
15. Шамадан тыс жүктемелер
16. Жануарлармен және жәндіктермен жанасу нәтижесіндегі зақымдану
17. Суға бату
18. Кісі өлтіру немесе денесіне зақым келтіру
19. Сұрапыл зілзала кезінде зақымдану
20. Кәсіби ауыру және улану
21. Оқиғалардың басқа түрі
3-тармақ. Жынысы кодталады: 1-еркек; 2-әйел.
4-тармақ. Жазатайым оқиғаға душар болған сәтінде зардап шегушінің толық жасының саны көрсетіледі және кодталады. Мысалы: 35 жас 3 ай - "35".
5-тармақ. Кәсібі (лауазымы) КҚТРЖС бойынша кодталады.
6-тармақ. Оқиға болған кездегі жұмысындағы еңбек стажының толық саны көрсетіледі. Мысалы: 15 жыл 8 ай - "15".
Егер стажы бір жылдан кем болса, мәтіндік бөлігінде айлардың (күндердің) саны көрсетіледі, ол 00 болып кодталады. Мысалы: 9 ай 2 күн -"00".
9-тармақ. Зардап шегушінің жұмысы (ауысымның) басталуынан жазатайым оқиға болған кезге дейінгі толық сағаттар саны көрсетіледі және кодталады.
11-тармақ. Қоса беріліп отырған жіктеуішке сәйкес жазатайым оқиғаның екі себебіне дейін (жазатайым оқиғаның себептері) - негізгі (бірінші болып кодталады) және жанамасы көрсетіледі және кодталады.
Жіктеуіштер (жазатайым оқиғаның себептері)
1. Жұмыс аймағындағы ауаның шамадан тыс тозаңдануы мен газдануы
2. Шудың жоғары деңгейі
3. Тербелістің жоғары деңгейі
4. Иондаушы сәулелердің жоғары деңгейі
5. Жұқпалы ауру көздерімен қарым-қатынас (аурудың атауы көрсетіледі)
6. Шамадан артық жүктің адам организміне әсері
7. Машиналар, тетіктер және жабдықтардың құрылысындағы кемшіліктер
8. Ақаулы машиналарды, тетіктерді және жабдықтарды пайдалану
9. Технологиялық процестердің бұзылуы
10. Көлік құралдарын пайдалану кезіндегі қауіпсіздік талаптарының бұзылуы

11. Нарушение правил автодорожного движения
12. Нарушение правил железнодорожного движения
13. Нарушение правил воздушно-транспортного движения
14. Нарушение правил воднотранспортного движения
15. Аварии
16. Неудовлетворительная организация производства работ
17. Неудовлетворительное техническое состояние зданий, сооружений, содержание территорий и недостатки в организации рабочих мест
18. Недостатки в обучении безопасным приемам труда
19. Необеспеченность или неприменение средств индивидуальной защиты
20. Необеспеченность средствами коллективной защиты
21. Нарушение трудовой и производственной дисциплины
22. Нарушение правил безопасности и охраны труда
23. Нарушение установленного режима труда
24. Грубая неосторожность пострадавшего
Пункт 12. Указываются фамилии, имена, отчества непосредственных очевидцев несчастного случая.
Пункт 13. При наличии заключения судебно-медицинской экспертизы указывается физическое состояние пострадавшего, т.е. был ли он в состоянии алкогольного или наркотического опьянения. Если судмедэкспертиза не проводилась, в данном случае указывается "судмедэкспертиза не проводилась".
Пункт 14. Степень тяжести травмы пострадавшего заполняется на основании заключения медицинской организации на момент несчастного случая.
Степень тяжести травмы пострадавшего
01. Легкая
02. Средняя
03. Тяжелая
04. Умер (погиб)
Пункт 15. Заполняется на основании заключения экспертной профпатологической комиссии.
Случай острого профессионального заболевания и отравления на производстве оформляется Актом о несчастном случае на производстве по данной форме, на основании материалов проведенных в соответствии с Правилами регистрации, расследования профессиональных заболеваний и отравлений, учета и ведения отчетности по ним, утвержденными приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 июня 2005 года № 294.
В этих случаях акт о несчастном случае на производстве подписывает представитель Госсанэпиднадзора.
Пункт 17. Если допущенная грубая неосторожность самого пострадавшего содействовала возникновению или увеличению вреда его здоровью, в данном случае степень вины пострадавшего работника и работодателя определяется комиссией расследовавшей данный несчастный случай, в процентах. Если со стороны работника не была допущена грубая неосторожность, в данном случае пункт 17 заполняется: 100 % - вина работодателя, а работника - 0 %.
Примечание:
В соответствии с пунктом 4 статьи 326 Трудового кодекса Республики Казахстан по окончании расследования каждого несчастного случая работодателем не позднее трех дней выдается пострадавшему или его доверенному лицу акт о несчастном случае, один экземпляр акта направляется страховой организации, имеющей соответствующие договорные отношения с работодателем, а другой - в государственную инспекцию труда на бумажном и электронном носителе.
В случае отравления копия акта передается также государственному органу в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
Расшифровка некоторых словосочетаний, терминов и обозначений,
применяемых в настоящем Акте

11. Автожол қозғалысы ережелерінің бұзылуы
12. Теміржол қозғалысы ережелерінің бұзылуы
13. Әуежол қозғалысы ережелерінің бұзылуы
14. Сужол қозғалысы ережелерінің бұзылуы
15. Авариялар
16. Жұмыс жүргізудің қанағаттанғысыз ұйымдастырылуы
17. Ғимараттардың, құрылыстардың техникалық қанағаттанғысыз жай-күйі, аумақтардың ұсталуы, жұмыс орындарының ұйымдастырылуындағы кемшіліктер
18. Еңбек қауіпсіздігі тәсілдерін оқытудағы кемшіліктер
19. Жеке қорғаныш құралдарымен қамтамасыз етілмеуі немесе қолданбауы
20. Ұжымдық қорғаныш құралдарымен қамтамасыз етілмеуі
21. Еңбек және өндіріс тәртіптерін бұзу
22. Еңбекті қорғау және еңбек қауіпсіздігі ережелерін бұзу
23. Белгіленген еңбек режимін бұзу
24. Зардап шегушінің өрескел абайсыздығы
12-тармақ. Жазатайым оқиғаның болғандығын тікелей көргендердің тегі, аты, әкесінің аты көрсетіледі.
13-тармақ. Медициналық сот сараптамасының қорытындылары болғанда зардап шегушінің нақты жай-күйі, яғни алкогольді немесе есірткілі масаң күйде болуы көрсетіледі. Егер медсотсарапы өтпесе, мұндай жағдайда "медсотсарапы өткізілмеді" деп көрсетіледі.
14-тармақ. Зардап шегушінің жарақат ауыртпалығының дәрежесі медициналық ұйымның жазатайым оқиға сәтіндегі қорытындысы негізінде толтырылады.
Зардап шегушінің жарақат ауыртпалығының дәрежесі
01. Жеңіл жарақат
02. Орташа жарақат
03. Ауыр жарақат
04. Қайтыс (қаза) болды
15-тармақ. Кәсіптік науқас сарапшылар комиссиясының қорытындысы негізінде толтырылады.
Ауыр кәсіби ауру мен өндірістегі улану жағдайы өндірістегі жазатайым оқиға туралы актімен осы нысанда Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2005 жылғы 23 маусымдағы N 294 бұйрығымен бекітілген Кәсіби аурулар мен улануларды тергеу, тексеру, есепке алу және олар бойынша есеп беру ережесіне сәйкес жиналған құжаттардың негізінде ресімделеді. Қараңыз V095907
Бұл жағдайда өндірістегі жазатайым оқиға туралы актіге Мемсанэпидқадағалау өкілі қол қояды.
17-тармақ. Егер зардап шегушінің өзінің өрескел абайсыздығы оның денсаулығына келетін зиянның пайда болуына немесе көбеюіне әсер етсе, бұл жағдайда жұмыс беруші мен зардап шеккен қызметкер кінәсінің дәрежесін осы жазатайым оқиғаны тергеп-тексеру комиссиясы пайызбен белгілейді. Егер қызметкер тарапынан өрескел абайсыздық болмаса, онда 17-тармақ жұмыс берушінің кінәсі - 100 %, ал қызметкердің кінәсі - 0% болып толтырылады.
Ескерту:
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 326-бабының 4-тармағына сәйкес әрбір жазатайым оқиғаны тергеп - тексеру аяқталғаннан кейін жұмыс беруші үш күннен кешіктірмей зардап шеккен адамға немесе оның сенімді адамына жазатайым оқиға туралы актіні беруге міндетті, актінің бір данасы жұмыс берушімен тиісті шарттық қатынастары бар сақтандыру ұйымына, ал екіншісі - мемлекеттік еңбек инспекциясына жіберіледі.
Улану жағдайында актінің көшірмесі халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мемлекеттік органға да жіберіледі.
Осы Актіде қолданылатын кейбір сөз тіркестерінің, терминдері мен белгілердің жазылуы

1. ГК РК ОКВЭД - Государственный классификатор Республики Казахстан. Общий классификатор видов экономической деятельности.
2. ГОСТ - Государственный стандарт.
3. РНН - регистрационный налоговый номер.
4. ОКПДТР - общий классификатор профессий рабочих, должностей служащих и тарифных разрядов.
5. ПДК - предельно допустимые концентрации.
6. ПДУ - предельно допустимый уровень.
7. СОАТО - система обозначений административно-территориальных органов.
8. СООГУ - система обозначений органов государственного и хозяйственного управления.
9. ССБТ - система стандартов безопасности труда.
10. Профессиональное заболевание и отравление - острое и хроническое профессиональное заболевание, отравление, возникшее в результате воздействия опасных и вредных производственных факторов и веществ.
11. К острым профессиональным заболеваниям и отравлениям относятся заболевания, развившиеся внезапно, после однократного (течение не более одной рабочей смены) воздействия вредных и опасных производственных факторов, при значительном превышении предельно допустимых концентраций или предельно допустимых уровней.
12. К хроническим профессиональным заболеваниям (интоксикациям) относятся заболевания, которые возникли в результате длительного воздействия вредных веществ, опасных и неблагоприятных производственных факторов. К хроническим заболеваниям (интоксикациям) относятся также ближайшие и отдаленные последствия как острых, так и хронических профессиональных заболеваний (стойкие органические изменения нервной, сердечно-сосудистой, гепатобилиарной и других систем после интоксикации различными промышленными ядами). Необходимо учитывать возможность развития профессиональных заболеваний через длительный срок после прекращения работы в контакте с вредным, опасным веществом и производственным фактом (поздние силикозы, бериллиоз, папиллома мочевого пузыря, злокачественные новообразования). К профессиональным заболеваниям могут относиться также болезни, в развитии которых профессиональное заболевание явилось фоном или фактором риска (рак легких, развивавшийся на фоне асбестоза, силикоза или пылевого бронхита).
Приложение 3
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 3 марта 2009 года № 74-п
Акт
специального расследования несчастного случая
Сноска. Приложение 3 с изменением, внесенным приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 27.08.2013 № 400-Ө-М (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Комиссия, назначенная ______________________________________________
(название местного органа по инспекции труда, уполномоченного
государственного органа по труду или решения Правительства
Республики Казахстан)
в составе председателя ______________________________________________
(Ф.И.О., занимаемая должность)
и членов комиссии: __________________________________________________
(Ф.И.О., занимаемая должность)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
произвела в период с "____" по "____" _________ 200 __ г. специальное
расследование несчастного случая происшедшего "____" ________ 200__ г.
в ___ час. ___ мин. с работником (ами) ______________________________
(наименование организации, Ф.И.О. пострадавшего (их)
_________________________________________ и составила настоящий акт.
1.Сведения о пострадавшем (их):
п/п
Ф.И.О.
Год рождения
Должность, стаж
Дата инструктажа
Степень тяжести травмы
Сведения об иждивенцах

1. ҚР МЖ ӘКТЖЖ - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жіктеуіші. экономикалық кәсіп түрінің жалпы жіктемесі.
2. МЕМСТ - Мемлекеттік стандарт.
3. СТН - салық төлеушінің тіркеу нөмірі
4. ТДҚЛЖМЖЖ - Тарифтік дәреженің және қызметкер лауазымының, жұмысшы мамандығының жалпы жіктемесі.
5. ШРК - шектеулі рұқсат етілетін концентрациялар.
6. ШРД - шектеулі рұқсат етілетін деңгей.
7. ӘАОБЖ - әкімшілік-аумақтық органдарды белгілеу жүйесі.
8. МБОБЖ - мемлекеттік және шаруашылық басқару органдарын белгілеу жүйесі.
9. ЕҚСЖ - еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі.
10. Кәсіби аурулар мен улану - қауіпті және зиянды өндіріс факторлары мен заттардың әсер етуі нәтижесінде туындаған қатты және созылмалы кәсіби аурулар мен уланулар.
11. Тез өрбитін кәсіби аурулар мен улануларға зиянды және қауіпті өндірістік факторлар қанықпаның шектеу шегінен немесе рұқсат етілген деңгейден көп есе жоғары болып, бір реттен кейін (бір жұмыс ауысым ішінде) кенеттен пайда болған аурулар жатады.
12. Созылмалы кәсіби ауруларға (улануға) зиянды заттардың, қауіпті және қолайсыз өндірістік факторлардың көп уақыт бойы әсер етуінің салдарынан пайда болған аурулар жатады. Созылмалы ауруларға (улануға) тез өрбіген, сондай-ақ созылмалы кәсіби аурулардың жақын арадағы немесе көп уақыт өткеннен кейінгі салдары (жүйке жүйесінің, жүрек қан тамырларының, гепатобилиарлы және басқа да жүйелердің өндірістік уларымен улануының салдарынан пайда болатын тұрақты органикалық өзгерістер) жатады. Еске сақтайтын бір жағдай, кәсіби аурулардың пайда болуы зиянды және қауіпті заттармен жұмысты тоқтатқаннан кейін де (кеш пайда болатын силикоздар, бериллиоздар, қуықтың папилломалары, қатерлі ісіктер) пайда болуы мүмкін. Кәсіби ауруларға, сондай-ақ дамуында кәсіби ауру фон немесе қатер факторы болған аурулар (асбестоз, силикоз немесе шаң бронхитының негізінде пайда болған өкпе обыры) да жатады.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2009 жылғы 3 наурыздағы
N 74-ө бұйрығына
3-қосымша
Жазатайым оқиғаны арнайы тергеп-тексеру
АКТІСІ
Ескерту. 3-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 27.08.2013 № 400-ө-м бұйрығымен (алғаш ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
_____________________________________________________________________
(Ұйымның атауы және зардап шегушінің (лердің) Т.А.Ә.)
Төрағасы __________________________________________________________
(Т.А.Ә., істеп жүрген лауазымы)
және комиссия мүшелері ___________________________________________
(Т.А.Ә., істеп жүрген лауазымы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
құрамында,__________________________________________________________
(Еңбек инспекциясы жөніндегі жергілікті органның,
еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органының атауы немесе
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі)
бұйрығымен тағайындалған комиссия 200__ жылғы "___"___________ бастап
"___"___________ дейінгі кезеңде осы жазатайым оқиғаны арнайы
тергеп-тексеруді жүргізіп, осы актіні жасады.
1. Зардап шегуші(лер) туралы мәліметтер:
р/с N
Тегі, аты, әкесінің аты
Туған жылы
Кәсібі, лауазымы еңбек стажы
Нұсқамалардың күндері
жарақат ауырлығының дәрежесі
Зардап шегушінің қамқорлығындағы отбасы мүшелері туралы мәліметтер

2. Характеристика предприятия, участка, места работы
Следует дать краткую характеристику производственного объекта, места, где произошел несчастный случай, указать, какие опасные и вредные производственные факторы могли воздействовать на пострадавшего.
Если несчастный случай произошел в результате аварии на объекте, в акт включаются дополнительно:
характеристика производственных объектов и подъемных сооружений - наименование и тип объекта, его основные параметры, заводской номер, завод-изготовитель, год изготовления и установки, даты последнего освидетельствования и обследования, а также назначенный срок освидетельствования; данные о категории и характере аварии.
3. Обстоятельства несчастного случая
Необходимо указать, что предшествовало несчастному случаю, как протекал процесс труда, кто руководил этим процессом, описать действия пострадавшего (их) и других лиц, связанных с несчастным случаем, изложить последовательность событий.
Назвать опасный (вредный) производственный фактор, машину, инструмент или оборудование, явившиеся причиной травмы.
4. Причины несчастного случая
Следует указать основные технические и организационные причины несчастного случая, изложить, какие конкретно требования трудового законодательства, должностных инструкций, правил по охране труда, норм и инструкций по безопасному ведению работ нарушены (дать ссылку на соответствующие статьи, параграфы, пункты).
5. Мероприятия по устранению причин несчастного случая, предложенные комиссией
Мероприятия по устранению причин несчастных случаев должны состоять из мер по устранению причин несчастного случая и предупреждения повторного возникновения подобного происшествия.
Они могут быть изложены в виде таблицы по прилагаемой форме:
п/п
Мероприятия
Срок исполнения
Исполнитель
6. Выводы комиссии о связи несчастного случая с производством и о лицах, допустивших нарушения трудового законодательства
В этом разделе фиксируются выводы комиссии:
1) о связи данного несчастного случая с производством и о необходимости составления акта по форме Н-1;
2) о степени вины пострадавшего работника и работодателя, исходя из причин несчастного случая;
3) Ф.И.О., должность, профессия лиц, ответственных за действия или бездействия, которые привели к несчастному случаю, с указанием статей, параграфов, пунктов законодательных и нормативных правовых актов, а также должностных инструкций ответственных лиц утвержденных в установленном порядке и не соблюденных ими;
4) сведения о встречах членов комиссии с пострадавшими или членами их семей, которым разъяснены их законные права на социальную защиту в соответствии с действующим законодательством.
В заключительной части акта специального расследования дается перечень прилагаемых материалов.
Председатель комиссии ________________________________________
(подпись, Ф.И.О., дата)
Члены комиссии:       ________________________________________
(подпись, Ф.И.О., дата)
________________________________________
(подпись, Ф.И.О., дата)
Приложение 4
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 3 марта 2009 года № 74-п
Заключение
государственного инспектора труда
по вопросам расследования несчастного случая на производстве
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О.)
по несчастному случаю, происшедшему "____"______________ 20____ года
в ____ час.____ мин. в ______________________________________________
(наименование организации и место происшествия)
с ___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество пострадавшего (-их))
На основании материалов специального расследования, проведенного
комиссией с "____"__________ 20___ г. и других материалов (перечислить),
прихожу к выводу, что _____________________
Далее государственному инспектору труда необходимо дать обоснование,
с какими выводами комиссии, проводившей специальное расследование, он
не может согласиться. В своих выводах он должен делать ссылки на:
полученные объяснения очевидцев несчастного случая, которых
комиссия либо не опросила, либо их не учли;
медицинское заключение о характере повреждения, полученного
пострадавшим, причинах его смерти;
нормативные документы по безопасности и охране труда, требования
которых не были соблюдены, что привело к созданию условий, приведших к
несчастному случаю;
заключение других экспертных комиссий;
иные документы, имеющие отношение к данному несчастному случаю.
После обоснования государственный инспектор труда должен
сформулировать тот раздел (разделы) акта специального расследования,
который, как он считает, изложен без учета имеющихся дополнительных
сведений (документов), относящихся к данному несчастному случаю.
Заключение направляется в соответствующие инстанции.
В тех случаях, когда заключение государственного инспектора
труда касается требования к комиссии или работодателю о необходимости проведения дополнительного расследования или о составлении (пересоставлении) акта по форме Н-1, заключение должно заканчиваться требованием об исполнении или приведении содержания документа в соответствие с данными, установленными дополнительным расследованием несчастного случая.
Приложение 5
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 3 марта 2009 года № 74-п
Протокол
опроса очевидцев происшествия и должностных лиц, ответственных
за соблюдение требований безопасности и охраны труда
происшедшего "____"______ 20___ года в "____" час "_____" мин.
с ___________________________________________________________________
(Ф.И.О. и специальность пострадавшего)
в ___________________________________________________________________
(наименование организации и место происшествия)
Фамилия _____________ Имя ____________ Отчество _____________________
Год рождения ______________________ Образование _____________________
Должность и место работы ____________ Стаж работы ___________________
Домашний адрес и телефон ____________________________________________
Вопрос: _____________________________________________________________
Ответ: ______________________________________________________________
Опрос проведен "____" ________ 200__ года.
Ф.И.О., подписи членов комиссии (подкомиссии)
или лиц, проводивших (-его) опрос
____________________________
____________________________
____________________________
Приложение 6
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 3 марта 2009 года № 74-п
Журнал
регистрации несчастных случаев и иных повреждений
здоровья на производстве
_______________________________
(наименование организации)
п/п
Дата
несчастного
случая
Ф.И.О
постра-
давшего
Год
рождения
Стаж
работы
Профессия,
должность
Место
происшествия
несчастного
случая
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Краткое описание
обстоятельств
несчастного
случая
Степень
тяжести
травмы
Дата составления и
порядковый номер
акта Н-1
Степень
вины
Подпись
должностного
лица
8
9
10
11
12

2. Кәсіпорынның, учаскенің, жұмыс орнының сипаттамасы
Жазатайым оқиға болған өндірістік объектіні, орынды қысқаша сипаттап, зардап шегушіге қандай қауіпті және зиянды өндірістік факторлар әсер етуі мүмкін екендігін көрсету керек.
Егер жазатайым оқиға объектідегі аварияның салдарынан болса, актіге мыналар қосымша енгізіледі:
өндірістік объектілері мен көтерме құрылыстардың сипаттамасы - объектінің атауы мен үлгісі, оның негізгі өлшемдері, зауыттағы нөмірі, жасап шығарушы зауыт, жасалған және орнатылған жылы, соңғы куәландырылған және тексерілген күні, сондай-ақ белгіленген куәландыру мерзімі; аварияның санаты мен сипаты туралы деректер.
3. Жазатайым оқиғаның мән-жайлары
Жазатайым оқиға алдында болған жағдай, еңбек процесінің жүргізілу жайын, бұл процеске кім басшылық жасағанын, зардап шегушінің(лердің) және жазатайым оқиғаға байланысты басқа да адамдардың іс-әрекетін сипаттау, оқиғаларды ретімен көрсету қажет.
Жарақаттанудың себепкері болған қауіпті (зиянды) өндірістік факторды, машинаны, құралды немесе жабдықты атау.
4. Жазатайым оқиғаның себептері
Жазатайым оқиғаның негізгі техникалық және ұйымдастыру себептерін атап көрсету қажет, еңбек туралы заңнаманың, лауазымдық нұсқаулықтардың, еңбекті қорғау жөніндегі ережелердің, жұмыстарды қауіпсіз жүргізу жөніндегі нормалар мен нұсқаулықтардың нақты қандай талаптары бұзылғанын көрсету (тиісті баптарға, параграфтарға, тармақтарға сілтеме жасау) керек.
5. Жазатайым оқиғаның себептерін жою жөніндегі комиссия
ұсынған іс-шаралар
Жазатайым оқиғаның себептерін жою жөніндегі іс-шаралар жазатайым оқиғалардың себептерін жою жөніндегі шаралар мен осындай оқиға қайталануының алдын алудан тұрады.
Олар қоса беріліп отырған нысан бойынша кесте түрінде берілуі мүмкін:
р/с N
Іс-шаралар
Орындалу мерзімі
Орындаушы
6. Жазатайым оқиғаның өндіріспен байланысы туралы және еңбек заңнамасының бұзылуына жол берген адамдар туралы комиссияның қорытындысы
Бұл бөлімде комиссияның қорытындылары тіркеледі:
1) осы жазатайым оқиғаның өндіріспен байланысы туралы және Н-1 нысаны бойынша актіні жасау қажеттілігі туралы;
2) жазатайым оқиға себептерін ескере отырып, зардап шегуші қызметкер мен жұмыс беруші кінәсінің дәрежесі туралы;
3) жазатайым оқиғаға әкеп соққан әрекеттер немесе әрекетсіздікке жауапты адамдар сақтамаған белгіленген тәртіппен бекітілген заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің, сондай-ақ лауазымдық нұсқаулықтардың баптарын, параграфтарын, тармақтарын көрсете отырып, олардың Т.А.Ә., лауазымы, кәсіптері;
4) комиссия мүшелерінің зардап шегушілермен немесе олардың отбасы мүшелерімен қолданыстағы заңнамаға сәйкес әлеуметтік қорғалуға заңды құқықтарын түсіндіру үшін олардың кездескендігі туралы мәліметтер.
Арнайы тексеру актісінің қорытынды бөлігінде қоса беріліп отырған материалдардың тізбесі беріледі.
Комиссия төрағасы _______________________________________
(колы, Т.А Ә., күні)
Комиссия мүшелері _______________________________________
(қолы, Т.А.Ә., күні)
_______________________________________
(қолы, Т.А.Ә., күні)
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2009 жылғы 3 наурыздағы
N 74-ө бұйрығына
4-қосымша
Мемлекеттік еңбек инспекторының өндірістегі
жазатайым оқиғаны тергеп-тексеру жөніндегі
ҚОРЫТЫНДЫСЫ
_______________________________________________________________
(зардап шегушілердің тегі, аты, әкесінің аты)
_______________________________________________________________
(ұйымның атауы және оқиғаның болған орны)
"___"_________ сағ._____мин._____болған жазатайым оқиға бойынша
Комиссияның 200_ ж. "___"____________ бастап "___"_____________ дейін жүргізген арнайы тергеп-тексеруі материалдарының және басқа да материалдардың (көрсету керек) негізінде тұжырымға келдім.
Бұдан әрі мемлекеттік еңбек инспекторы арнайы тексеруді жүргізген комиссияның қандай қорытындысымен келіспейтіндігіне негіздеме келтіруі қажет. Өзінің қорытындысында ол:
комиссия сұрау салмаған немесе оларды ескермеген жазатайым оқиғаны көрген адамдардан алынған түсіндірмелерге;
зардап шегуші алған зақымдардың сипаты, оның қайтыс болу себептері туралы медициналық қорытындыға;
жазатайым оқиғаға әкеп соққан жағдайдың қалыптасуына әкеп соққан еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау жөніндегі талаптары сақталмаған нормативтік құжаттарға;
басқа да сараптау комиссияларының қорытындысына;
осы жазатайым оқиғаға қатысы бар өзге де құжаттарға сілтеме жасауға тиіс.
Негіздемеден кейін, мемлекеттік еңбек инспекторы арнайы тексеру актісінің осы жазатайым оқиғаға қатысты қосымша мәліметтер (құжаттар) ескерілмей баяндалды деп санаған бөлімін (бөлімдерін) тұжырымдауы тиіс.
Қорытынды тиісті орындарға жіберіледі.
Мемлекеттік еңбек инспекторының қорытындысы қосымша тергеп-тексеру немесе Н-1 нысаны бойынша актіні жасау (қайта жасау) жөнінде комиссияға немесе жұмыс берушіге қойылатын талапқа қатысты болған жағдайларда, қорытынды оны орындау немесе құжаттың мазмұнын жазатайым оқиғаны қосымша тексеруде анықталған мәліметтермен сәйкестікке келтіру туралы талаптармен аяқталуға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2009 жылғы 3 наурыздағы
N 74-ө бұйрығына
5-қосымша
20__ жылғы "___"___________"___" сағ. "___" мин.
_________________________________________________________
(ұйымның атауы және оқиғанын болған орны)
_________________________________________________________
(зардап шегушінің Т.А.Ә. және мамандығы)
болған жазатайым оқиғаны көрген адамдарға және еңбек
қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау талаптарының сақталуына
жауапты лауазымды тұлғаға сұрау салу
хаттамасы
Тегі______________ Аты________________ Әкесінің аты__________________
Туған жылы________________________ Білімі____________________________
Лауазымы мен жұмыс орны______________________ Еңбек стажы____________
(осы кәсібі бойынша)
Үйінің мекен-жайы мен телефоны_______________________________________
Сұрақ: ________________________________________________________
Жауап: ________________________________________________________
Сұрау 200_ жылғы "___"____________ жүргізілді
Комиссия (шағын комиссия) мүшелерінің немесе сұрауды жүргізген адамның (дардың) Т.А.Ә., қолдары
________________________________
________________________________
________________________________
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2009 жылғы 3 наурыздағы
N 74-ө бұйрығына
6-қосымша
Өндірістегі жазатайым оқиғалар мен денсаулықтың өзге де зақымдалуын тіркеу журналы
_____________________________________________________
(ұйымның атауы)
р/с N
Жазатайым оқиғаның болған күні
Зардап шегушінің Т.А.Ә.
Туған жылы
Жұмыс стажы
Кәсібі, лауазымы
Жазатайым оқиғаның болған орны
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Жазатайым оқиға мән-жайының қысқаша сипаттамасы
Жарақат ауыртпалығының дәрежесі
Н-1 актісінің жасалған күні және реттік нөмірі
Кінә дәрежесі
Лауазымды тұлғаның қолы
8
9
10
11
12