О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 2 ноября 2009 года № 230. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 ноября 2009 года № 5879. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 октября 2014 года № 196
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 196.
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих порядок представления отчетности финансовыми организациями, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утратил силу постановлением Правления Национального банка РК от 27.07.2012 № 224 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 85 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Внести в постановление Правления Агентства от 28 мая 2005 года    № 165 "Об утверждении Правил представления отчета о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов управляющими инвестиционным портфелем" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3700) следующие изменения и дополнение:
в Правилах представления отчета о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов управляющим инвестиционным портфелем, утвержденных указанным постановлением:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Управляющий инвестиционным портфелем представляет в уполномоченный орган по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) на бумажном и электронном носителях ежемесячно, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным, отчет:
в соответствии с приложениями 1, 2 (формы 1, 2), 3 к настоящим Правилам о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов (в разрезе каждого клиента, чьи активы находятся в инвестиционном управлении) и собственных активов за каждый отдельный рабочий день истекшего месяца;
в соответствии с приложением 2 (формы 3, 4, 5) к настоящим Правилам по состоянию на первое число месяца, следующего за отчетным.";

Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымын реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009 жылғы 2 қарашадағы N 230 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 24 қарашада Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5879 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 22 қазандағы 196 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.10.2014 № 196 (қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қаржы ұйымдарының есептілікті ұсыну тәртібін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.07.27 № 224 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2012.02.24 № 85 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
3. Агенттік Басқармасының "Клиенттер мен инвестициялық портфельді басқарушылардың меншікті активтерін инвестициялау туралы жасалған мәмілелердің есебін ұсыну жөніндегі ережені бекіту туралы" 2005 жылғы 28 мамырдағы N 165 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3700 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Клиенттер мен инвестициялық портфельді басқарушылардың меншікті активтерін инвестициялау туралы жасалған мәмілелердің есебін ұсыну жөніндегі ережеде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Инвестициялық портфельді басқарушы қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) қағаз және электронды тасымалдағышта есептік айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей ай сайын мыналарға:
өткен айдың әр жекелеген жұмыс күні үшін Клиенттер (активтері инвестициялық басқарудағы әр клиенттер бөлігінде) мен инвестициялық портфельді басқарушылардың меншікті активтерін инвестициялау туралы жасалған мәмілелердің есебін ұсыну жөніндегі ереженің 1, 2 (1, 2-нысандарды), 3-қосымшаларына сәйкес;
есептік айдан кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша осы Ереженің 2-қосымшасына (3, 4, 5-насандарды) сәйкес есепті береді.";

приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
дополнить приложением 3 согласно приложению 5 к настоящему постановлению.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати календарных  дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Хаджиева М.Ж.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
6. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Алдамберген А.У.
Председатель                               Е. Бахмутова
Приложение 1
к постановлению Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций
от 2 ноября 2009 года № 230
Сноска. Приложение 1 утратило силу постановлением Правления Национального банка РК от 27.07.2012 № 224 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к постановлению Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций
от 2 ноября 2009 года № 230
Сноска. Приложение 2 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 85 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к постановлению Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций
от 2 ноября 2009 года № 230
Сноска. Приложение 3 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 85 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к постановлению Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций
от 2 ноября 2009 года № 230
"Приложение 2
к Правилам представления отчета о
совершенных сделках по инвестированию
активов клиентов и собственных активов
управляющим инвестиционным портфелем
ОТЧЕТ
о совершенных сделках по инвестированию собственных активов
(наименование управляющего инвестиционным портфелем в
родительном падеже)
Форма 1. Ценные бумаги, приобретенные за счет собственных активов
Дата
совершения
сделки
Наименова-
ние
брокера/
дилера
Оплата услуг
Вид
сделки1
Рынок2
Вид ценной
бумаги и
наиме-
нование ее
эмитента3
Националь-
ный
идентифи-
кационный
номер
Брокера-
дилера
банка
биржи
продолжение таблицы:
Валюта
номинальной
стоимости
(цены
размещения)4
Номинальная
стоимость
одной ценной
бумаги (цена
размещения)
Объем сделки
(штук ценных
бумаг)
Валюта
платежа4
Цена с
покупки
за одну
ценную
бумагу5
Доходность
по ценным
бумагам (в
процентах)6
Сумма
сделки7
Примечания:
1 Указывается вид сделки (покупка, продажа, погашение, операция обратного "репо" - открытие/закрытие и прочее).
2 Указывается организатор торгов, в торговой системе которого осуществлена сделка либо то, что сделка совершена на неорганизованном рынке.
3 Указываются наименование эмитента и вид ценных бумаг. В случае совершения сделки на международном рынке используются торговые коды по классификации REUTER.
4 Коды валют указываются в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 07 ИСО 4217-2001 "Коды для обозначения валют и фондов".
5 Указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера-дилера, подтверждение, полученное по системе S.W.I.F.T.), с учетом выплаченного продавцу вознаграждения.
6 Указывается доходность по долговым ценным бумагам в процентах годовых (по сделке с облигацией - доходность, к погашению, сложившаяся в результате отчуждения либо приобретения; по операциям "репо" и обратного "репо" - доходность, сложившаяся в результате совершения сделки репо).
7 Указывается сумма без учета расходов, связанных с исполнением сделки, с точностью до двух знаков после запятой.
Форма 2. Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан и в банках второго уровня
Дата
пере-
вода
денег
Наимено-
вание
банка
Опера-
ции по
вкладу2
Дата
заключения
и номер
договора
банковского
вклада
Срок
вклада
днях)
Ставка
возна-
гражде-
ния (в
процен-
тах)
Валюта
вклада
Сумма
вклада3
Примечания:
1 В случае внесения вклада указывается дата перевода денег с инвестиционного счета на банковский счет в Национальном Банке Республики Казахстан или банке второго уровня, либо дата досрочного возврата или в случае расторжения договора - дата возврата денег на инвестиционный счет.
2 Указываются операции по вкладу (внесение во вклад денег, выплата вознаграждения по вкладу, досрочный возврат вклада или возврат вклада по истечении срока договора банковского вклада).
3 Указывается сумма c учетом накопленного вознаграждения с точностью до двух знаков после запятой.
Форма 3. Ценные бумаги, приобретенные  за счет собственных активов и переданные в залог либо обремененные иным образом
Дата
совер-
шения
сделки
Наимено-
вание
брокера/
дилера
Оплата услуг
Вид
сделки1
Рынок2
Вид ценной
бумаги и
наиме-
нование ее
эмитента3
Нацио-
нальный
идентифи-
кационный
номер
Брокера-
дилера
банка
биржи
продолжение таблицы:
Валюта
номи-
нальной
стоимости
(цены
размеще-
ния)4
Номинальная
стоимость
одной
ценной
бумаги
(цена
размещения)
Объем
сделки
(штук
ценных
бумаг)
Валюта
плате-
жа4
Цена
покупки
за одну
ценную
бумагу5
Доход-
ность
по ценным
бумагам
(в про-
центах)6
Сумма
сделки
7
Сведения о
залогодержателе
Наиме-
нование
Вид
дея-
тель-
ности
Место-
нахож-
дение
Примечания:
1 Указывается вид сделки (покупка, продажа, погашение, операция
обратного "репо" - открытие/закрытие).
2 Указывается организатор торгов, в торговой системе которого осуществлена сделка, либо то, что сделка совершена на неорганизованном рынке.
3 Указываются наименование эмитента и вид ценных бумаг. В случае совершения сделки на международном рынке используются торговые коды по классификации REUTER.
4 Коды валют указываются в соответствии с Государственным классификатором Республики Казахстан 07 ИСО 4217-2001 "Коды для обозначения валют и фондов".
5 Указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера-дилера, подтверждение, полученное по системе S.W.I.F.T.), с учетом выплаченного продавцу вознаграждения.
6 Указывается доходность по долговым ценным бумагам в процентах годовых (по сделке с облигацией - доходность к погашению, сложившаяся в результате отчуждения либо приобретения, по операциям "репо" и обратного "репо" - доходность, сложившаяся в результате совершения сделки репо).
7 Указывается сумма без учета расходов, связанных с исполнением сделки, с точностью до двух знаков после запятой.
Форма 4. Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан и в банках второго уровня, переданные в залог либо обремененные иным образом
Дата
пере-
вода
денег1
Наименова-
ние банка
Операции
по
вкладу2
Дата
заклю-
чения и
номер
договора
бан-
ковского
вклада
Срок
вклада
днях)
Ставка
вознаграж-
дения
(в процен-
тах
годовых)
Ва-
люта
вкла-
да
Сум-
ма
вкла-
да3
Сведения о
залогодержателе
Наи-
мено-
вание
Вид
дея-
тель-
ности
Место-
нахож-
дение
Примечания:
1 В случае внесения вклада указывается дата перевода денег с инвестиционного счета на банковский счет в Национальном Банке Республики Казахстан или банке второго уровня, либо дата досрочного возврата или в случае расторжения договора - дата возврата денег на инвестиционный счет.
2 Указываются операции по вкладу (внесение во вклад денег, выплата вознаграждения по вкладу, досрочный возврат вклада или возврат вклада по истечении срока договора банковского вклада).
3 Указывается сумма c учетом накопленного вознаграждения с точностью до двух знаков после запятой.

2-қосымша осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес 3-қосымшамен толықтырылсын.
4. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
5. Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (М.Ж. Хаджиева):
1) Заң департаментiмен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он күндiк мерзiмде оны Агенттiктiң мүдделi бөлiмшелерiне және "Қазақстан қаржыгерлерiнiң қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiне мәлімет үшін жеткізсін.
6. Агенттік Төрайымының Қызметі (А.Ә. Кенже) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары А.Ө. Алдамбергенге жүктелсін.
Төрайым                                          Е. Бахмутова
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығы мен қаржы
ұйымдарын реттеу және
қадағалау агенттігі
Басқармасының
2009 жылғы 2 қарашадағы
N 230 қаулысына 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаның күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.07.27 № 224 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығы мен қаржы
ұйымдарын реттеу және
қадағалау агенттігі
Басқармасының
2009 жылғы 2 қарашадағы
N 230 қаулысына 2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаның күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2012.02.24 № 85 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығы мен қаржы
ұйымдарын реттеу және
қадағалау агенттігі
Басқармасының
2009 жылғы 2 қарашадағы
N 230 қаулысына 3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаның күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2012.02.24 № 85 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығы мен қаржы
ұйымдарын реттеу және
қадағалау агенттігі
Басқармасының
2009 жылғы 2 қарашадағы
N 230 қаулысына 4-қосымша
"Клиенттер мен инвестициялық
портфельді басқарушылардың
меншікті активтерін
инвестициялау туралы
жасалған мәмілелердің
есебін ұсыну жөніндегі
ережеге 2-қосымша
(инвестициялық портфельді басқарушының атауы ілік септігінде)
меншікті активтерін инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есебі
1-нысан. Меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
N
Мәмілежасалған
күн
Брокердің/
дилердің
атауы
Қызмет ақысы
Мәміле
түрі
Нарық2
Бағалықағаздың
түрі және
оның эмитентінің
атауы3
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі
Брокер-дилердің
Банктің
Биржаның
1
2
3
4
5
61
72
83
9
кестенің жалғасы:
Номиналдық құн валютасы (орналастыру бағалары)4
Бір бағалы қағаздың номиналдық құны (орналастыру бағасы)
Мәміле көлемі (бағалы қағаздар данасы)
Төлемвалютасы4
Бір бағалы қағаз үшін сатып алу бағасы
Бағалы қағаз  үшін сатып  алу бағасы5
Бағалы
қағаздар бойынша кірістілік (пайызбен)6
Мәміле сомасы
Ескертулер:
1 Мәміленің түрі (сатып алу, сату, өтеу, кері "репо" операциясы - ашу/жабу және басқалар) көрсетіледі.
2 Сауда жүйесінде мәміле жүзеге асырылған сауда-саттықты ұйымдастырушысы немесе мәміленің ұйымдастырылмаған нарықта жасалғандығы көрсетіледі.
3 Эмитенттің атауы және бағалы қағаздардың түрлері көрсетіледі. Мәміле халықаралық нарықта жасалған жағдайда, REUTER жіктеушісі бойынша сауда коды пайдаланылады.
4 Валюталар кодтары 07 ИСО 4217-2001 "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының мемлекеттік жіктемесіне сәйкес көрсетіледі.
5 Сатушыға төленген сыйақыны ескеріп, мәміле жасалғандығын растайтын бастапқы құжаттарда (биржалық куәлік, брокер-дилердің есебі, S.W.I.F.T. жүйесі бойынша алынған растау) үтірден кейінгі төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетілген баға беріледі.
6 Бағалы қағаздар бойынша кірістілік (облигациялармен жасалған мәмілелер бойынша – иелігінен шығару немесе бағалы қағаздардың сауда-саттығын ұйымдастырушының сауда жүйесінде сатып алу нәтижесінде қалыптасқан кірістілік; кері "репо" операциялары бойынша - репо мәмілесін жасау нәтижесінде қалыптасқан кірістілік) пайызбен көрсетіледі.
7 Үтірден кейін екі таңбаға дейінгі дәлдікпен мәмілені орындаумен байланысты, шығыстарды ескерусіз сома көрсетіледі.
2-нысан. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі және екінші деңгейдегі банктердегі салымдар
N
Ақша аударылатын күн1
Банктің
атауы
Салым бойынша операциялар2
Банктіксалым шартының жасалған күні және нөмірі
Салым мерзімі (күнмен)
Сыйақы
ставкасы
(жылдық пайызбен)
Салым валютасы
Салым
сомасы3
Ескертулер:
1 Салым енгізілген жағдайда, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі немесе екінші деңгейдегі банктегі банктік шотқа инвестициялық шоттан ақша аударылған күн не мерзімінен бұрын қайтарылған күн немесе шарт бұзылған жағдайда - инвестициялық шотқа ақша қайтарылған күн көрсетіледі.
2 Салым бойынша жүргізілген операциялар (салымға ақшаның енгізілуі, салым бойынша сыйақы төлеу, салымды мерзімінен бұрын қайтару немесе банктік салым шартының мерзімі аяқталғаннан кейін салымды қайтару) көрсетіледі.
3 Үтірден кейін екі таңбаға дейінгі дәлдікпен жиналған сыйақыны ескеріп, сома көрсетіледі.
3-нысан. Меншікті активтер есебінен сатып алынған және кепілге берілген не өзгеше ауыртпалық салынған бағалы қағаздар
N
Мәмілежасалған
күн
Брокердің/
дилердің
атауы
Қызмет ақысы
Мәміле
түрі1
Нарық2
Бағалықағаздың
түрі және
оның эмитентінің
атауы3
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі
Брокер-дилердің
Банктің
Биржаның
кестенің жалғасы:
Номиналдық құн валютасы (орналастыру бағалары)4
Бір бағалы қағаздың номиналдық құны (орналастыру бағасы)
Мәміле көлемі (бағалы қағаздар данасы)
Төлемвалютасы4
Бір бағалы қағаз үшін сатып алу бағасы5
Бағалықағаздар бойынша кірістілік (пайызбен)6
Мәміле сомасы
Кепіл ұстаушы туралы мәліметтер
Атауы
Қызмет түрі
Орналасқан орны
Ескертулер:
1 Мәміленің түрі (сатып алу, сату, өтеу, кері "репо" операциясы - ашу/жабу) көрсетіледі.
2 Сауда жүйесінде мәміле жүзеге асырылған сауда-саттықты ұйымдастырушысы немесе мәміленің ұйымдастырылмаған нарықта жасалғандығы көрсетіледі.
3 Эмитенттің атауы және бағалы қағаздардың түрлері көрсетіледі. Мәміле халықаралық нарықта жасалған жағдайда, REUTER жіктеушісі бойынша сауда коды пайдаланылады.
4 Валюталар кодтары 07 ИСО 4217-2001 "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" Қазақстан Республикасының мемлекеттік жіктемесіне сәйкес көрсетіледі.
5 Сатушыға төленген сыйақыны ескеріп, мәміле жасалғандығын растайтын бастапқы құжаттарда (биржалық куәлік, брокер-дилердің есебі, S.W.I.F.T. жүйесі бойынша алынған растау) үтірден кейінгі төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетілген баға беріледі.
6 Бағалы қағаздар бойынша кірістілік (облигациялармен жасалған мәмілелер бойынша – иелігінен шығару немесе бағалы қағаздардың  сауда-саттығын ұйымдастырушының сауда жүйесінде сатып алу нәтижесінде қалыптасқан кірістілік; кері "репо" операциялары бойынша - репо мәмілесін жасау нәтижесінде қалыптасқан кірістілік) пайызбен көрсетіледі.
7 Үтірден кейін екі таңбаға дейінгі дәлдікпен мәмілені жасасумен байланысты, шығыстарды ескерусіз сома көрсетіледі.
4-нысан. Кепілге берілген не өзгеше ауыртпалық салынған Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі және екінші деңгейдегі банктердегі салымдар
N
Ақша аудары
латын күн1
Банктің
атауы
Салым бойынша операциялар2
Банктіксалымшартының жасалған күні және нөмірі
Салым мерзімі (күн мен)
Сыйақыставкасы (жылдық пайызбен
Салымвалютасы
Салымсомасы3
Кепіл ұстаушы туралы мәліметтер
Атауы
Қызмет түрі
Орналасқан орны
Ескертулер:
1 Салым енгізілген жағдайда, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі немесе екінші деңгейдегі банктегі банктік шотқа инвестициялық шоттан ақша аударылған күн не мерзімінен бұрын қайтарылған күн немесе шарт бұзылған жағдайда - инвестициялық шотқа ақша қайтарылған күн көрсетіледі.
2 Салым бойынша жүргізілген операциялар (салымға ақшаның енгізілуі, салым бойынша сыйақы төлеу, салымды мерзімінен бұрын қайтару немесе банктік салым шартының мерзімі аяқталғаннан кейін салымды қайтару) көрсетіледі.
3 Үтірден кейін екі таңбаға дейінгі дәлдікпен жиналған сыйақыны ескеріп, сома көрсетіледі.

Форма 5. Иное имущество, приобретенное за счет собственных активов и переданное в залог либо обремененное иным образом1
Вид и
крат-
кое
опи-
сание
иму-
щес-
тва
Дата
прио-
бре-
тения
Место
на-
хож-
дение
иму-
щес-
тва
Стои-
мость
прио-
бре-
тения
Цель
прио-
бре-
тения
Дата прове-дения послед-ней переоценки
Стои-
мость
согла-
сно
прове-
денной
пере-
оценке
Текущая
(балансо
вая)
стои-
мость на
отчетную
дату
Сведения о
залогодержателе
При-
ме-
чание
Наи-
ме-
нова-
ние
Вид
дея-
те-
ль-
нос-
ти
Местона-
хож-
дение
Примечания:
1 Земля, находящаяся в собственности или на праве постоянного
землепользования;
здания и сооружения, находящиеся в собственности;
машины и оборудование, за исключением транспортных средств.
Формы 1, 2  заполняются за отчетный период (месяц),  формы 3, 4, 5 заполняются на основании действующих договоров по состоянию на первое число месяца, следующего за отчетным."
Приложение 5
к постановлению Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций
от 2 ноября 2009 года № 230
"Приложение 3
к Правилам представления отчета о
совершенных сделках по инвестированию
активов клиентов и собственных активов
управляющим инвестиционным портфелем
ОТЧЕТ
о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и
собственных активов в производные финансовые инструменты
(наименование клиента в родительном падеже)
(наименование управляющего инвестиционным
портфелем в родительном падеже)
за период с ____________ по ________________
Дата
соверше-
ния
сделки1
Наимено-
вание
брокера/
дилера
Вид
произ-
водно-
го
финан-
сового
инст-
румен-
та2
Рынок
3
Базовый
актив
и его
рейтинг
4
Опи-
сание
усло-
вий
сделки
Объект
хеджи-
рова-
ния5
Номер и
дата
инвес-
тицион-
ного
решения
6
Наиме-
нова-
ние
кли-
ента7
Приме-
чание
Примечания к заполнению Отчета о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов в  производные финансовые инструменты:
1 Указывается дата совершения сделки в формате "дата/месяц/год".
2 Указывается вид производного финансового инструмента (опцион, фьючерс, форвард, своп и другие производные финансовые инструменты).
3 Указывается наименование фондовой биржи, в торговой системе которой осуществлена сделка, и страна ее резидентства в формате "наименование фондовой биржи/страна" либо то, что сделка совершена не на фондовой бирже в формате "неорганизованный рынок".
4 Указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, процентная ставка, товар и прочие базовые активы) и рейтинг базового актива, присвоенный рейтинговым агентством (при наличии) в формате "базовый актив/рейтинг (рейтинговое агентство)". В случае если у базового актива рейтинги отсутствуют, то указывается базовый актив и указание на то, что рейтинг отсутствует в формате "базовый актив/рейтинга нет".
5 Если сделка заключена с целью хеджирования, указываются слова "да" и реквизиты объекта хеджирования (идентификационный номер ценной бумаги, количество, стоимость, объем, валюта) в формате "да/реквизиты объекта хеджирования". Если сделка заключена не с целью хеджирования, указывается слово "нет".
6 Указываются номер и дата принятия инвестиционным комитетом инвестиционного решения о совершении сделки.
7 Заполняется в случае совершения сделки управляющим инвестиционным портфелем по инвестированию активов клиентов."

5-нысан. Меншікті активтер есебінен сатып алынған және кепілге берілген не өзгеше ауыртпалық салынған өзге мүлік1
N
Мүліктің түрі  мен қысқаша сипаттамасы
Сатып алу күні
Мүліктің орналасқан орны
Сатып алу құны
Сатып алу мақсаты
Соңғы  қайта бағалауды жүргізу күні күні
Жүргізілген қайта бағалауға сәйкес құны
Есептік күніндегі ағымдағы (баланстық) құны
Кепіл ұстаушы туралы мәліметтер
Ескерту
Атауы
Қызмет түрі
Орналасқан орны
Ескертулер:
1 Меншігіндегі немесе тұрақты жерді пайдалану құқығындағы жер;
меншігіндегі ғимараттар мен құрылыстар;
көлік құралдарын қоспағанда, машиналар мен жабдықтар.
1, 2-нысандар есептік кезең (ай) бойынша толтырылады, 3, 4, 5-нысандар қолданыстағы шарттар негізінде есептік айдан кейінгі айдың бірінші күніндегі жағдай бойынша толтырылады."
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығы мен қаржы
ұйымдарын реттеу және
қадағалау агенттігі
Басқармасының
2009 жылғы 2 қарашадағы
N 230 қаулысына 5-қосымша
"Клиенттер мен инвестициялық
портфельді басқарушылардың
меншікті активтерін
инвестициялау туралы
жасалған мәмілелердің
есебін ұсыну жөніндегі
ережеге 3-қосымша
____________ ________________ аралығындағы (клиенттің атауы ілік септігінде) (инвестициялық портфельді басқарушының атауы ілік септігінде) клиенттердің активтерін және меншікті активтерін туынды қаржы құралдарына инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есебі
N
Мәмілежасалған күн1
Брокердің/дилердің атауы
Туынды қаржы құралының түрі2
Нарық3
Базалық актив және оның рейтингі4
Мәміле талаптарын  сипаттау
Хиджерлеу объекті5
Инвестициялық шешімнің нөмірі мен күні6
Клиенттің атауы7
Ескерту
Клиенттердің активтерін және меншікті активтерін туынды қаржы құралдарына инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есепті толтыруға ескертулер:
1 "Күні/айы/жылы" форматында мәміле жасалған күні көрсетіледі.
2 Туынды қаржы құралының түрі көрсетіледі (опцион, фьючерс, форвард, своп және басқа туынды қаржы құралдары).
3 Мәміле сауда жүйесінде жасалған қор биржасының атауы және "қор биржасының атауы/елі" форматында оның резиденттік елі не мәміле "ұйымдастырылмаған нарық" форматында қор биржасында жасалмағаны көрсетіледі.
4 Туынды қаржы құралының базалық активі (бағалы қағаздың және оның эмитентінің атауы, валютасы, пайыздық ставкасы, тауар және өзге базалық активтер) және "базалық актив/рейтинг (рейтингтік агенттік)" форматында рейтингтік агенттік берген (бар болса) базалық активінің рейтингі көрсетіледі. Егер базалық активте рейтингтер болмаса, онда базалық актив көрсетіледі және "базалық актив/рейтингі жоқ" форматында рейтингтің жоқтығы аталады.
5 Егер мәміле хеджирлеу мақсатында жасалса, "иә/ хеджирлеу объектісінің деректемелері" деген форматта "иә" деген сөз және хеджирлеу объектісінің деректемелері (бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі, саны, құны, мөлшері, валютасы) көрсетіледі. Егер мәміле хеджирлеу мақсатында жасалмаса "жоқ" деген сөз көрсетіледі.
6 Инвестициялық комитеттің мәміле жасалғаны туралы инвестициялық шешімді қабылдау нөмірі мен күні көрсетіледі.
7 Инвестициялық портфельді басқарушы клиенттердің активтерін инвестициялау бойынша мәмілелер жасаған жағдайда толтырылады."