Об утверждении перечня и форм документов, подтверждающих соответствие организатора игорного бизнеса квалификационным требованиям
Приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 14 декабря 2009 года № 01-01-07/217. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 января 2010 года № 5993. Утратил силу приказом Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 30 декабря 2011 года № 02-02-18/255
Сноска. Утратил силу приказом Министра туризма и спорта РК от 30.12.2011 № 02-02-18/255.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 6.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года "Об игорном бизнесе" и Закона Республики Казахстан от 4 мая 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам игорного бизнеса", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) перечень документов, подтверждающих соответствие организатора игорного бизнеса квалификационным требованиям согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) формы документов, подтверждающих соответствие организатора игорного бизнеса квалификационным требованиям согласно приложениям 2 и 3 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу:
1) приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года № 1-2/36 "Об утверждении перечня и форм документов, подтверждающих соответствие организатора игорного бизнеса квалификационным требованиям" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4577, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан 2007 г., март);
2) пункт 2 приказа Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 28 июня 2007 года № 1-2/112 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства туризма и спорта Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4797, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, август 2007 г., № 8).
3. Департаменту развития туризма, спорта и международного сотрудничества Министерства туризма и спорта Республики Казахстан (Камзебаевой Д.У.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.

Ойын бизнесін ұйымдастырушының біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі мен нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің 2009 жылғы 14 желтоқсандағы № 01-01-07/217 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 10 қаңтарда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5993 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 02-02-18/255 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Туризм және спорт министрінің 2011.12.30 № 02-02-18/255 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Ойын бизнесі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңының 8-бабы 1-тармағы 4) тармақшасына және «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ойын бизнесінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 4 мамырдағы Заңына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) ойын бизнесін ұйымдастырушының біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес;
2) ойын бизнесін ұйымдастырушының біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттардың нысаны осы бұйрықтың 2 және 3-қосымшаларына сәйкес бекітілсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) «Ойын бизнесін ұйымдастырушының біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі мен нысандарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің 2007 жылғы 28 ақпандағы № 1-2/36 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2007 жылғы 16 наурыз, № 4577 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағы, 2007 жылғы наурызда жарияланған);
2) «Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің 2007 жылғы 28 маусымдағы № 1-2/112 бұйрығының 2-тармағы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде, № 4797 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері Бюллетені, 2007 жылғы тамызда, № 8 жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі Туризмді, спортты дамыту және халықаралық ынтымақтастық департаменті (Д.Ү. Қамзебаева) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.

4. Департаменту административной работы Министерства туризма и спорта Республики Казахстан (Пирметову А.Х.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра туризма и спорта Республики Казахстан Ускенбаева К.А.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Т. Досмухамбетов
Приложение 1
к приказу Министра туризма
и спорта Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 01-01-07/217
Перечень документов,
подтверждающих соответствие организатора
игорного бизнеса квалификационным требованиям
1. Для получения лицензии в сфере игорного бизнеса, в дополнение к документам, указанным в пункте 2 статьи 42 Закона Республики Казахстан "О лицензировании", на каждое игорное заведение необходимы следующие документы, подтверждающие соответствие заявителя квалификационным требованиям:
1) для букмекерской конторы:
нотариально заверенная копия свидетельства о государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
оригинал заключения органов санитарно-эпидемиологического надзора;
оригинал заключения органов противопожарного надзора;
оригинал перечня игорного оборудования с копиями документов, подтверждающих право собственности на указанное игорное оборудование, заверенными подписью и печатью заявителя;
копия (копии) договора (договоров) с физическими и (или) юридическими лицами, получившими в установленном законодательстве порядке лицензию на осуществление охранной деятельности;
копии правил работы игорного заведения, приема ставок и проводимых пари на государственном и русском языках;
нотариально заверенная копия договора с банком второго уровня на территории Республики Казахстан на открытие вклада в размере 20 000 месячных расчетных показателей, установленных законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, при условии выдачи вклада по первому требованию (вклада до востребования);
оригинал списка касс;
опись всех предоставляемых документов, с указанием названия документов и количества страниц;
2) для тотализатора:
нотариально заверенная копия свидетельства о государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
оригинал заключения органов санитарно-эпидемиологического надзора;
оригинал заключения органов противопожарного надзора;
оригинал перечня игорного оборудования с копиями документов, подтверждающих право собственности на указанное игорное оборудование, заверенными подписью и печатью заявителя;
копия (копии) договора (договоров) с физическими и (или) юридическими лицами, получившими в установленном законодательстве порядке лицензию на осуществление охранной деятельности;
копии правил работы игорного заведения, приема ставок и проводимых пари на государственном и русском языках;

4. Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі Әкімшілік жұмыс департаменті (Ә.Х. Пірметов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден кейін белгіленген тәртіппен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Туризм және спорт вице-министрі Қ.А. Өскенбаевқа жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                      Т. Досмұхамбетов
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт министрінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 01-01-07/217 бұйрығына
1-қосымша
Ойын бизнесін ұйымдастырушының біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі
1. Ойын бизнесі саласында лицензия алу үшін «Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 42-бабының 2-тармағында көрсетілген құжаттарға қосымша әр ойын мекемесіне өтінім берушінің біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын мынадай құжаттар қажет:
1) букмекерлік кеңсе үшін:
жылжымайтын мүлікке және онымен мәміле жасауға берілген құқықты мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нотариалды расталған көшірмесі;
санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау органдары қорытындысының түпнұсқасы;
өртке қарсы қадағалау органдары қорытындысының түпнұсқасы;
өтінім берушінінің қолымен және мөрімен куәландырылған меншік құқығын растайтын құжаттардың көшірмелерімен бірге ойын жабдықтары тізбесінің түпнұсқасы;
күзет қызметін жүзеге асыруға заңнамамен белгіленген тәртіппен лицензия алған жеке және (немесе) заңды тұлғалармен жасалған шарттың (шарттардың) көшірмесі (көшірмелері);
құмар ойындары және ставкаларды қабылдау өткізілетін ойын мекемесі жұмысы ережесінің мемлекеттік және орыс тілдеріндегі көшірмесі;
республикалық бюджет туралы заңмен тиісті қаржылық жылға белгіленген айлық есептік көрсеткіштерде, бірінші талап ету бойынша салымды беру жағдайы кезінде (талап етілгенге дейінгі салым) 20 000 мөлшерінде салым ашуға Қазақстан Республикасындағы екінші деңгейлі банкпен жасалған шарттың нотариалды расталған көшірмесі;
кассалар тізімінің түпнұсқасы;
құжаттардың атауы және бет саны көрсетілген барлық ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі;
2) тотализатор үшін:
жылжымайтын мүлікке және онымен мәміле жасауға берілген құқықты мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нотариалды расталған көшірмесі;
санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау органдары қорытындысының түпнұсқасы;
өртке қарсы қадағалау органдары қорытындысының түпнұсқасы;
өтінім берушінінің қолымен және мөрімен куәландырылған меншік құқығын растайтын құжаттардың көшірмелерімен бірге ойын жабдықтары тізбесінің түпнұсқасы;
күзет қызметін жүзеге асыруға заңнамамен белгіленген тәртіппен лицензия алған жеке және (немесе) заңды тұлғалармен жасалған шарттың (шарттардың) көшірмесі (көшірмелері);
құмар ойындары және ставкаларды қабылдау өткізілетін ойын мекемесі жұмысы ережесінің мемлекеттік және орыс тілдеріндегі көшірмесі;

нотариально заверенная копия договора с банком второго уровня на территории Республики Казахстан на открытие вклада в размере 25 000 месячных расчетных показателей, установленных законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, при условии выдачи вклада по первому требованию (вклада до востребования);
опись всех предоставляемых документов, с указанием названия документов и количества страниц.
Приложение 2
к приказу Министра туризма
и спорта Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 01-01-07/217
Форма
Перечень игорного оборудования
Место: _________________________________________________
Собственник: ___________________________________________
Вид игорного
оборудования
Завод
изготовитель,
серийный №
Данные
сертифи-
ката
соответ-
ствия
Дата
тестиро-
вания
Процент
выигрыша
Техничес-
кое
состояние
1
2
3
4
5
6
7
М.П.                         подпись
Приложение 3
к приказу Министра туризма
и спорта Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 01-01-07/217
Форма
Список касс*
____________________________________________________
наименование заявителя
_____________________________________________________________________
указать сферу игорного бизнеса, место нахождения игорного заведения,
его наименование
Населенный пункт
Месторасположения
Адрес электронной
кассы (при наличии)
1
2
3
4
*При открытии или изменения месторасположения существующих касс обязуюсь в течение 10 календарных дней предоставлять в уполномоченный орган измененный список касс.
М.П.                                       подпись

республикалық бюджет туралы заңмен тиісті қаржылық жылға белгіленген айлық есептік көрсеткіштерде, бірінші талап ету бойынша салымды беру жағдайы кезінде (талап етілгенге дейінгі салым) 25 000 мөлшерінде салым ашуға Қазақстан Республикасындағы екінші деңгейлі банкпен жасалған шарттың нотариалды расталған көшірмесі;
құжаттардың атауы және бет саны көрсетілген барлық ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт министрінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 01-01-07/217 бұйрығына
2-қосымша
Нысаны
Ойын жабдығы тізбесі
Орны: __________________________________________
Меншік иесі: __________________________________
Ойын жабдығының түрі
Дайындаушы зауыт, сериялы №
Сәйкестік сертификатының деректері
Тестілеу күні
Ұтыс пайызы
Техникалық жағдайы
1
2
3
4
5
6
7
М.О.                                                    қолы
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт министрінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 01-01-07/217 бұйрығына
3-қосымша
Нысаны
Кассалар тізімі*
_____________________________________
өтінім берушінің атауы
____________________________________________________________
ойын бизнесінің саласын, ойын мекемесінің орналасқан жерін, оның атауын көрсету
Елді мекен
Орналасқан жері
Электрондық кассаның мекен жайы
1
2
3
4
*Кассалардың ашылуы немесе қолданыстағы кассалардың орналасқан жерінің өзгеруі кезінде 10 күнтізбелік күн ішінде уәкілетті органға кассалардың өзгертілген тізімін ұсынуға міндеттенемін
М.О.                                                     қолы