Об утверждении формы проверочного листа по вопросам проверок субъектов, осуществляющих деятельность в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
Совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 декабря 2009 года № 503 и Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 16 февраля 2010 года № 61. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 февраля 2010 года № 6077. Утратил силу совместным приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 15 августа 2019 года № 721 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 16 августа 2019 года № 75 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра внутренних дел РК от 15.08.2019 № 721 и Министра национальной экономики РК от 16.08.2019 № 75 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 38 Закона Республики Казахстан "О частном предпринимательстве" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемую форму проверочного листа по вопросам проверок субъектов, осуществляющих деятельность в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.
2. Комитету по борьбе с наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Сулейменов Ж.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном Интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Начальникам Департаментов внутренних дел городов Астана, Алматы, областей и на транспорте организовать изучение и выполнение требований настоящего приказа.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Аубакирова А.А.
5. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его официального опубликования и действует до 1 января 2011 года.
Министр внутренних дел
Министр экономики и
Республики Казахстан
бюджетного планирования
Республики Казахстан
__________С. Баймаганбетов
______________Б. Султанов
Утверждена
совместным Приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 28 декабря 2009 года № 503
Министра экономики и
бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 16 февраля 2010 года № 61
Форма
Проверочный лист по вопросам проверок субъектов,
осуществляющих деятельность в сфере оборота наркотических
средств, психотропных веществ и прекурсоров
____________________________________________________________________
(полное наименование органа внутренних дел, юридический адрес,
____________________________________________________________________
телефон, адрес электронной почты)
Объект _____________________________________________________________
(наименование, адрес, тел.)
Юридическое лицо/индивидуальный предприниматель
____________________________________________________________________
(наименование, адрес, тел.)
Проверка осуществляется на основании Акта о назначении проверки:
номер ___________, дата _______
Должностное(ые) лицо(а) ____________________________________________
(должность Ф.И.О.)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель проверяемого объекта (или лицо его замещающее) _________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Требования к объекту (помещению) для хранения наркотических
средств, психотропных веществ и прекурсоров
п/п
Требования
Да/Нет
1
Помещение изолированно от других подсобных и служебных
помещений
2
Помещение имеет капитальные стены из кирпичной или
каменной кладки толщиной не менее 500 мм/бетонных
стеновых блоков толщиной не менее 200 мм/бетонных
камней толщиной 90 мм в два слоя/железобетонных
панелей толщиной не менее 180 мм.
3
Внутренние стены, выполнены аналогично капитальным
наружным стенам или выполнены из спаренных
гипсобетонных панелей толщиной 80 мм каждая с
проложенной между ними металлической решеткой из
арматуры диаметром не менее 10 мм и размером ячейки не
менее 150 х 150 мм/из кирпичной кладки толщиной не
менее 12 мм, армированной металлической решеткой.
4
Входные двери исправны, хорошо подогнаны под дверную
коробку, полнотелые, толщиной не менее 40 мм, имеют не
менее двух врезных несамозащелкивающихся замков,
установленных на расстоянии не менее 300 мм друг от
друга.
5
Двери, выходящие во двор, переулки, запасные двери
обиты с двух сторон листовой сталью толщиной не менее
0,6 мм с загибом листа на внутреннюю поверхность двери
или на торец полотна внахлест. Листы крепятся по
периметру и диагоналям полотна двери гвоздями диаметром
3 мм, длиной 40 мм и шагом не более 50 мм.
6
Помещение имеет прочные потолочные перекрытия и пол.
7
Оконные проемы помещений с внутренней стороны или между
рамами оборудованы металлическими решетками. Стальные
прутья диаметром не менее 16 мм и расстоянием между
прутьями по вертикали и горизонтали не более 150 мм.
Концы прутьев решетки заделаны в стену на глубину не
менее 80 мм и залиты бетоном.
8
Решетки, установленные в дверных проемах выполнены из
стального прута диаметром не менее 15 мм. Прутья
сварены в каждом перекрестии, образуя ячейки не более
150х150 мм.
9
Решетки, установленные в оконных проемах, выполнены из
стального прута диаметром не менее 16 мм. Прутья
сварены в каждом перекрестии, образуя ячейки не более
150х150 мм.
10
Решетки, установленные для усиления стен (перегородок)
выполнены из стального прута диаметром не менее 10 мм.
Прутья сварены в каждом перекрестии, образуя ячейки не
более 150х150 мм.
11
При наличии вентиляционных окон, люков на них
установлены стальные решетки с ячейками размером не

Есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыратын субъектілерді тексеру мәселелері бойынша тексеру парағының нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2009 жылғы 28 желтоқсандағы N 503 және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2010 жылғы 16 ақпандағы N 61 Бірлескен бұйрықтары. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 19 ақпанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6077 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 15 тамыздағы № 721 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 16 тамыздағы № 75 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 15.08.2019 № 721 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 16.08.2019 № 75 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
"Жеке кәсіпкерлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 38-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыратын субъектілерді тексеру мәселелері бойынша тексеру парағының нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Есірткі бизнесіне қарсы күрес және есірткі айналымын бақылау комитеті (Ж.Қ. Сүлейменов):
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ресми Интернет ресурсында осы бұйрықты орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Астана, Алматы қалаларының, облыстардың және көліктегі ішкі істер департаменттерінің бастықтары осы бұйрықтың талаптарын зерделеуді және орындауды ұйымдастырсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Ішкі істер министрінің орынбасары А.А. Әубәкіровке жүктелсін.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді.
6. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2011 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданыста болады.
Қазақстан Республикасының
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
Экономика және бюджеттік
________С. Баймағанбетов
жоспарлау министрі
____________ Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2009 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 503 және
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
2010 жылғы 16 ақпандағы
№ 61 бірлескен бұйрығына
қосымша
Нысан
Есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыратын субъектілерді тексеру мәселелері бойынша тексеру парағы __________________________________________________________________
(ішкі істер органының толық атауы, заңды мекен-жайы,
__________________________________________________________________________________________
телефоны, электрондық пошта мекен-жайы)
Объект _______________________________________________________
(атауы, мекен-жайы, тел.)
Заңды тұлға/жеке
кәсіпкер __________________________________________________________
(атауы, мекен-жайы, тел.)
Тексеру тексеруді тағайындау туралы актінің негізінде жүзеге асырылады:
Нөмірі _____, күні _______.
Лауазымды адам (адамдар) __________________________________________
_____________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
Тексерілетін объектінің басшысы (немесе оны алмастырушы) __________
___________________________________________________________________
Есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорларды сақтауға арналған объектілерге (үй-жайларға) қойылатын талаптар
№ р/с
Талаптар
Иә/Жоқ
1
Үй-жай қосалқы және қызметтік үй-жайлардан оқшауланған
2
Үй-жайдың кірпіштен немесе тастан қаланған қалыңдығы кемінде 500 мм / қалыңдығы кемінде 200 мм бетондық қабырға блоктарынан / қалыңдығы 90 мм екі қабат бетондық тастардан / қалыңдығы 180 мм кем емес темірбетон панельдерінен / күрделі қабырғасы бар.
3
Ішкі қабырғалар сыртқы күрделі қабырғаларға ұқсас орындалған немесе әрқайсысының қалыңдығы 80 мм және олардың арасына ұяшықтары 150 х 150 мм-ден кем емес диаметрі 10 мм-ден кем емес арматуралардан жасалған темір тор салынған жұптастырылған гипстік бетондық панельдерден/темір тормен бекітілген қалыңдығы 120 мм-ден кем емес кірпіштік қалаумен орындалған.
4
Кіретін есіктер ақаусыз, есік қорабына ақаусыз кірігеді, қуыс емес, қалыңдығы 40 мм-ден кем емес, бір-бірінен 300 мм қашықтықта ойып салынған кем дегенде өзі жабылатын екі құлпы бар.
5
Аулаға, тұйық жаққа шығатын есіктер, қосалқы есіктер екі жағынан қалыңдығы 0,6 мм-ден кем емес болат парақтармен есіктің ішкі бетіне қарай бүктеліп немесе есіктің бүйір қабырғасында бір біріне бастырыла қапсырылған. Парақтар периметрі және диагоналдары бойынша диаметрі 3 мм ұзындығы 40 мм шегелермен арасы 50 мм-ден артық емес қашықтықта бекітіледі.
6
Үй-жайдың мықты төбе жабындары және едені бар.
7
Терезе ойығы ішкі жақтан немесе кәсек арасы темір торлармен жабдықталған. Болат шыбықтардың диаметрі 16 мм-ден кем емес және шыбықтар арасы тігінен және көлдеңінен 150 мм-ден артық емес. Шыбықтардың ұшы қабырғаға 80 мм кем емес тереңдікке қағылған және бетон құйылған.
8
Есік ойықтарына орнатылған торлар диаметрі 15 мм-ден кем емес болат шыбықтан жасалған. Шыбықтар 150х150 мм-ден аспайтын ұяшықтарды құра отырып, әрбір қиылысуында дәнекерленген.
9
Терезе ойықтарына орнатылған торлар диаметрі 10 мм-ден кем емес болат шыбықтан жасалған. Шыбықтар 150х150 мм-ден аспайтын ұяшықтарды құра отырып, әрбір қиылысуында дәнекерленген.
10
Қабырғаларды (бөлгіш) күшейту үшін орнатылған торлар диаметрі 15 мм-ден кем емес болат шыбықтан жасалған. Шыбықтар 150х150 мм-ден аспайтын ұяшықтарды құра отырып, әрбір қиылысуында дәнекерленген.
11

более 100х100 мм, исключающие возможность проникновения
через эти системы.
12
Отверстия в стенах, предназначенные для прохождения
инженерных сетей, имеют диаметр не более 200 мм.
13
Помещение оборудовано в два и более рубежа охранной,
пожарной и тревожной сигнализацией.
14
Охранная и тревожная сигнализация:
- имеются датчики сигнализации на окнах
- имеются датчики сигнализации на дверях
- имеются датчики сигнализации на люках
- имеются датчики сигнализации на стенах
- имеются датчики сигнализации на потолках
- имеются датчики сигнализации на полах
15
Наркотические средства и психотропные вещества Таблиц
1, 2 Списка храниться в сейфах (в технически
укрепленных помещениях допускается хранение
наркотических средств и психотропных веществ в
металлических шкафах)
- сейфы (металлические шкафы) находятся в закрытом
состоянии, после окончания рабочего дня они
опечатываются или пломбируются
- комплект ключей находится у ответственного лица
16
Все лица, имеющие доступ к наркотическим средствам и
психотропным веществам, должны иметь:
- заключение уполномоченного органа о прохождении
соответствующей проверки.
- справки наркологического и психоневрологического
диспансеров об отсутствии заболеваний наркоманией,
токсикоманией, хроническим алкоголизмом.

Желдеткіш терезелері, люктер бар кезде оларға 100х100 мм-ден аспайтын мөлшердегі ұяшықтары бар болат торлар орнатылған, олар осы жүйе арқылы өту мүмкіндігін болдырмайды.
12
Инженерлік желіні өткізуге арналған қабырғадағы тесіктің диаметрі 200 мм-ден аспайды.
13
Үй-жай күзет-өрт сигнализациясының екі және одан көп шебімен жабдықталған.
14
Күзет сигнализациясы:
- электр қуатының қалқаншасына дейін жасырын сыммен орындалған
- терезелерде сигнализация құрылғылары бар
- есіктерде сигнализация құрылғылары бар
- люктерде сигнализация құрылғылары бар
- қабырғаларда сигнализация құрылғылары бар
- төбелерде сигнализация құрылғылары бар
- едендерде сигнализация құрылғылары бар
15
1, 2 Кестенің Тізіміндегі есірткі құралдары мен психотроптық заттар сейфтерде сақталады (техникалық тұрғыдан нығайтылған үй-жайларда есірткі құралдары мен психотроптық заттарды металл шкафтарды сақтауға рұқсат етіледі)
- сейфтер (металдан жасалған) жабық күйде болады, жұмыс күні аяқталғаннан кейін оларға мөр басылады немесе пломбы салынады
Кілттердің жиынтығы жауапты адамда болады
16
Есірткі құралдарына және психотроптық заттарға рұқсаты бар адамдарда мыналар болуы тиіс:
- тиісті тексеруден өткені туралы уәкілетті органның қорытындысы
- наркологиялық және жүйке аурулары диспансерлерінен нашақорлық, уытқұмарлық, созылмалы алкоголизм ауруларының жоқ екені туралы анықтамасы