Об оказании социальной помощи
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 29 января 2009 года N 129. Зарегистрировано Управлением юстиции города Актобе Актюбинской области 23 февраля 2009 года N 3-1-103. Утратило силу решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 20 декабря 2013 года № 205
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 20.12.2013 № 205.
В соответствии со статьями 67 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", подпунктом 4 пункта 1 статьи 56 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года N 95, в целях социальной защиты отдельных категорий граждан в связи с повышением цен на продукты питания, маслихат города Актобе РЕШИЛ:
1. Оказывать с 1 января 2009 года социальную помощь в размере одного месячного расчетного показателя следующей категории граждан:
1) семьям из числа получателей государственной адресной социальной помощи;
2) пенсионерам, получающим минимальную пенсию и ниже минимальной пенсии;
3) получателям государственных социальных пособий по инвалидности 1, 2, 3 групп, за исключением инвалидов с детства, от общего заболевания, инвалидов из числа военнослужащих, получивших увечья, либо заболевания, не связанные с выполнением воинского долга.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 22.07.2009 № 177 (порядок введения в действие см. пункт 2).
1-1. С 1 июля 2009 года оказывать социальную помощь в размере 3000 тенге семьям, имеющим детей-инвалидов до шестнадцати лет и получателям государственных социальных пособий по инвалидности 1, 2, 3 групп с детства, от общего заболевания, инвалидам из числа военнослужащих, получившим увечья, либо заболевания, не связанные с выполнением воинского долга.
Сноска. Дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 22.07.2009 № 177 (порядок введения в действие см. пункт 2). Пункт 1-1 с изменениями, внесенными решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 16.04.2010 № 255 (порядок введения в действие см. пункт 2).
2. Рекомендовать отделу выплатных операций Актюбинского областного филиала Республиканского государственного предприятия "Государственный Центр по выплате пенсий" для оказания социальной помощи обеспечение ежемесячного представления списков пенсионеров, получающих минимальную пенсию, ниже минимальной пенсии и получателей государственных социальных пособий по инвалидности 1, 2, 3 групп и на детей-инвалидов до шестнадцати лет.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 16.04.2010 № 255 (порядок введения в действие см. пункт 2).

Әлеуметтік көмек көрсету туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2009 жылғы 29 қаңтардағы N 129 шешімі. Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының Әділет басқармасында 2009 жылдың 23 ақпанда N 3-1-103 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2013 жылғы 20 желтоқсандағы № 205 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 20.12.2013 № 205 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148 "Қазақстан Республикасында жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 67 баптарына және Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы N 95 Бюджеттік Кодексінің 56 бабының 1 тармағы 4 тармақшасына сәйкес, тамақ өнімдеріне бағаның көтерілуіне байланысты азаматтардың жекелеген бөліктерін әлеуметтік қорғау мақсатында, Ақтөбе қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап бір айлық есеп көрсеткіші көлемінде келесі санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар санынан;
2) төменгі деңгейде зейнетақы және аз зейнетақыдан төмен алушы зейнеткерлер;
3) мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушы 1, 2, 3 топ, бала кезінен мүгедектерді, жалпы аурулардан, әскери борышын орындауға байланысты емес мертігу немесе ауру салдарынан мүгедектікке душар болған әскери қызметшілер есебінен мүгедектерді қоспағанда мүгедектері.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2009.07.22 № 177 (қолданысқа енгізілу тәртібін  2 тармақтан қараңыз) шешімімен.
1-1. 2009 жылғы 1 шілдеден бастап мемлекеттік жәрдемақы алушылар 1, 2, 3 топ бала кезінен мүгедектерге, жалпы аурулардан, әскери борышын орындауға байланысты емес мертігу немесе ауру салдарынан мүгедектікке душар болған әскери қызметшілер есебінен мүгедектерге 3000 теңге мөлшерінде он алты жасқа дейінгі мүгедек балалары бар отбасыларына әлеуметтік көмек көрсетілсін.
Ескерту. 1-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2009.07.22 № 177 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2 тармақтан қараңыз) шешімімен. 1-1 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2010.04.16 № 257 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2 тармақтан қараңыз) шешімімен.
2. "Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік Орталық" Республикалық мемлекеттік кәсіпорынның Ақтөбе облыстық филиалының операциялар төлемдік бөліміне төменгі зейнетақы мен аз зейнетақыдан төмен алушы зейнеткерлер және мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушы 1, 2, 3 топ мүгедектері және он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар тізімдерін әлеуметтік көмек көрсету үшін ай сайын беруді қамтамасыз ету ұсынылады.
Ескерту. 2 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2010.04.16 № 257 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2 тармақтан қараңыз) шешімімен.

3. Социальная помощь оказывается ежемесячно в денежной форме за счет средств городского бюджета путем перечисления на лицевые счета получателей.
4. Признать утратившим силу решение N 68 маслихата города Актобе от 12 апреля 2008 года "Об оказании социальной помощи", зарегистрированного в управлении юстиции города Актобе 28 апреля 2008 года за N 3-1-88.
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Председатель сессии                   С. Исембаев
Секретарь маслихата                   С. Шинтасова

3. Әлеуметтік көмек ай сайын ақшалай түрде алушының жеке есеп шотына аударма жасау жолымен көрсетіледі.
4. Ақтөбе қаласының әділет басқармасында 2008 жылы 28 сәуірде N 3-1-88 санымен тіркелінген "Әлеуметтік көмек көрсету туралы" Ақтөбе қалалық мәслихатының 2008 жылғы 12 сәуірдегі N 68, шешімінің күші жойылды деп танылсын.
5. Осы шешім бірінші ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы                          С. Есембаев
Мәслихат хатшысы                         С. Шынтасова