О бюджете Хромтауского района на 2010-2012 годы
Решение маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 28 декабря 2009 года № 160. Зарегистрировано Управлением юстиции Хромтауского района Актюбинской области 20 января 2010 года № 3-12-109. Утратило силу решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 28 марта 2011 года № 231
Сноска. Утратило силу решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 28.03.2011 № 231.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и пункта 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95 районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2010-2012 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы                          4441843 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям             1687756 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям             41713 тысяч тенге;
поступлениям от продажи
основного капитала                    8600 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов           2625774 тысяч тенге;
2) затраты                       4426385,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование   -874186 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты                 874896,1 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов           668 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами               15500 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов      15500 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета    -874228,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита использование
(профицита) бюджета               874228,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 23.02.2010 № 176; от 21.04.2010 № 184; от 26.07.2010 № 191; от 22.10.2010 № 200 (вводится в действие с 01.01.2010).
2. Установить на 2010 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджет района согласно решения областного маслихата № 232 от 21 декабря 2009 года в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 31 процентов;
2) по социальному налогу - 31 процентов.
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в районный бюджет.

2009-2012 жылдарға арналған Хромтау аудандының бюджеті туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2009 жылғы 28 желтоқсандағы N 160 шешімі. Ақтөбе облысы Хромтау ауданының Әділет басқармасында 2010 жылдың 20 қаңтарда N 3-12-109 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2011 жылғы 28 наурыздағы № 231 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2011.03.28 № 231 Шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына және Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95 Бюджеттік Кодексінің 9 бабының 2 тармағына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2010 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер                          4441843 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдері бойынша           1687756 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша         41713 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін
түсімдер бойынша                        8600 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша       2625774 мың теңге;
2) шығындар                        4426385,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру        -874186 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                 874896,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу               668 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын
операциялар бойынша сальдо             15500 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу             15500 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит)     -874228,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитті) қолдану                874228,1 мың теңге;
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2010.02.23 № 176; 2010.04.21 № 184; 2010.07.26 № 191; 2010.10.22 № 200 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. 2010 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 232 шешімі бойынша аудандық бюджетке мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша - 31 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша - 31 пайыз;
3) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша, қызметін бір жолғы талон бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер аудан бюджетіне толығымен есептеледі.

3. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
налог на имущество с юридических и физических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налог на имущество с физических лиц;
земельный налог с физических лиц на земли сельскохозяйственного назначения;
земельный налог с физических лиц на земли населенных пунктов;
земельный налог на земли промышленности, связи, транспорта, обороны и иного несельскохозяйственного назначения;
земельный налог с юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли сельскохозяйственного назначения;
налог на транспортные средства с юридических и физических лиц;
единый земельный налог;
акцизы на бензин и дизельное топливо, поступления за использование природных и других ресурсов;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрация;
сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах;
фиксированный налог;
госпошлины (по кодам 108102-108112);
доходы от аренды имущества коммунальной собственности;
административные штрафы, пени, санкций, взыскания, налагаемые взимаемые местными государственными органами;
другие неналоговые поступления в районный бюджет;
поступление от продажи земельных участков.
4. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2010-2012 годы» отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 5 процентов от фонда заработной платы.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2010 год трансферты в республиканский бюджет в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере с учетом изменения налогооблагаемой базы социального налога и индивидуального подоходного налога, предусмотренных при расчете трансфертов общего характера, утвержденных Законом Республики Казахстан «Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, города республиканского значения, столицы на 2008-2010 годы» в общей сумме 114693 тысяч тенге;

3. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
заңды және жеке тұлғалар мен кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
ауылшаруашылық маңызы бар жерлер үшін жеке тұлғаларға салынатын жер салығы;
елді мекендердің жерлеріне жеке тұлғаларға салынатын жер салығы;
өнеркәсіп, байланыс, көлік, қорғаныс жеріне және басқа да ауыл шаруашылығына арналмаған жерлерге салынатын жер салығы;
ауыл шаруашылық маңыздағы жерлерге заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлерге, жеке нотариустар мен адвокаттарға салынатын жер салығы;
заңды және жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
бензинге және дизель отынына арналған акциздер, табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алымдар;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасы үшін алынатын алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алынатын алым;
жылжымайтын мүлікке және олармен келісім жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алым;
жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем;
тіркелген салық;
мемлекеттік баж (108102-108112) кодтары бойынша;
коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;        мемлекеттік мекемелер салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.
4. Қазақстан Республикасының «2010-2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 5 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
5. 2010 жылға арналған аудандық бюджеттен республикалық бюджетке Қазақстан Республикасының «Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы 2008-2010 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердiң көлемi туралы» Заңында бекітілген, жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде көзделген, әлеуметтік салық және жеке табыс салығының салық салынатын базасының өзгеруін ескере отырып, бюджет саласындағы еңбекақы қорының өзгеруіне байланысты жалпы сомасы – 114693 мың теңге трансферт қаралсын.

6. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2010 -2012 годы» установлено:
с 1 января 2010 года:
1) минимальный размер заработной платы - 14952 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также, для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1413 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 14952 тенге.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета;
72276 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов образования;
4352 тысяч тенге - на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего образования по предмету «Самопознание»;
700 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
800 тысяч тенге - на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей;
12100 тысяч тенге - на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
500 тысяч тенге – на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
13727 тысяч тенге - на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии:
19121 тыс.тенге - на проведение противоэпиозиотических мероприятий.
Учесть в районном бюджете на 2010 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета на вновь вводимые объекты попрограмме «Балапан» - 74438,0 тыс тенге
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 23.02.2010 № 176; от 21.04.2010 № 184; от 22.10.2010 № 200 (вводится в действие с 01.01.2010).
8. Учесть в районном бюджете на 2010 год в рамках реализаций стратегий региональной занятости и переподготовки кадров поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 178570 тысяч тенге, в том числе;
на обеспечение занятости населения -164170 тысяч тенге;
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики - 14400 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов определяется на оснований постановления акимата района.

6. Қазақстан Республикасының «2010-2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңының 9 бабына сәйкес:
2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 14952 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 1413 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы - 14952 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
7. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферт республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен түскені ескерілсін:
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін күтіп ұстауға -  72276 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта білім беру ұйымдарын «Өзін-өзі тану» пәні бойынша оқу материалдарымен қамтамасыз етуге - 4352 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке - 700 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге - 800 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай біржолғы материалдық көмек төлеуге - 12100 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай жол жүруін қамтамасыз етуге - 500 мың теңге;
ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға - 13727 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге - 19121 мың теңге;
2010 жылдың аудандық бюджетінде жаңадан іске қосылатын объектілерге «Балапан» бағдарламасы бойынша республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен түскен - 74438,0 мың теңге трансферт ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2010.02.23 № 176; 2010.04.21 № 184; 2010.10.22 № 200 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
8. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға сомасы 178570 мың теңге нысаналы трансферттер түскені ескерілсін, оның ішінде:
тұрғындарды жұмыспен қамтамасыз етуге - 164170 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындарын және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге - 14400 мың теңге.
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

9. Учесть в районном бюджете на 2010 год в рамках реализаций стратегий региональной занятости и переподготовки кадров поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 74395 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов определяется на оснований постановления акимата района.
10. Учесть в районном бюджете на 2010 год для реализаций стратегий региональной занятости и переподготовки кадров средства в сумме 7696 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов определяется на оснований постановления акимата района.
11. Учесть в районном бюджете на 2010 год поступление из республиканского бюджета:
целевых текущих трансфертов на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 3853 тысяч тенге;
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 27129 тысяч тенге;
Распределение указанных трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
12. Учесть в районном бюджете на 2010 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 19276 тыс.тенге, в том числе:
8194 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
11082 тысяч тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования.
Распределение указанных трансфертов определится на основании постановления акимата района.
13. Учесть в районном бюджете на 2010 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на реализацию Программы «Нұрлы-көш» на 2009-2011 годы в сумме 597750 тысяч тенге, в том числе:
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 1067090 тысяч тенге;
на строительство средней школы на 600 мест в селе Коктау - 436000 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 22.10.2010 № 200 (вводится в действие с 01.01.2010).
14. Учесть в районном бюджете на 2010 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на кредитование районного бюджета на строительство и (или) приобретение жилья в рамках реализаций Программы «Нұрлы көш» на 2009-2011 годы по ставке вознаграждения, определяемой Правительством Республики Казахстан, в сумме - 847725 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы кредитования определяется на основании постановления акимата района;

9. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға сомасы 74395 мың теңге нысаналы трансферттер түскені ескерілсін.
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
10. 2010 жылға арналған аудандық бюджеттен өңірлік жұмыспен қамту және қайта даярлау стратегиясын іске асыруға 7696 мың теңге бөлінгені ескерілсін.
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
11. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен:
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға сомасы 3853 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға 27129 мың мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер түскені ескерілсін.
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
12. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыруға 19276 мың теңге сомасында, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға - 8194 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға - 11082 мың теңге;
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
13. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 2009-2011 жылдарға арналған «Нұрлы көш» бағдарламасын іске асыруға 597750 мың теңге нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін, соның ішінде;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға сомасы 1067090 мың теңге;
Көктау селосында 600 орындық орта мектеп салуға 436000 мың теңге;
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 13 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2010.10.22 № 200 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
14. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 2009-2011 жылдарға арналған «Нұрлы көш» бағдарламасын iске асыру шеңберiнде тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын сыйақы ставкасы бойынша облыстық бюджетке кредит беруге сомасы 847725 мың теңге нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін.
Кредит берудің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

15. Учесть в районном бюджете на 2010 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
на реализацию Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 39781 тысяч тенге, в том числе:
на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда - 19781 тысяч тенге;
на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 20000 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
16. Учесть в районном бюджете на 2010 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
на строительство и реконструкцию объектов питьевого водоснабжения аульных (сельских) населенных пунктов - 172000 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
16-1. Учесть в районном бюджете на 2010 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета 103951,0 тысяч тенге, в том числе:
на развитие коммунального хозяйства - 151454 тыс.тенге;
на развитие системы водоснабжения - 3951,0 тыс.тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 16-1 в соответствии с решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 23.02.2010 № 176 (вводится в действие с 01.01.2010); с изменениями, внесенными решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 26.07.2010 № 191 (вводится в действие с 01.01.2010).
17. Учесть в районном бюджете на 2010 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на содержание вновь вводимых объектов образования и культуры - 25000 тысяч тенге;
на обеспечение горячим питанием учащихся 1-4 классов - 30943 тысяч тенге;
на установку пожарной сигнализаций и средства пожаротушения - 17120 тысяч тенге, в том числе:
объектов образования - 15000 тысяч тенге;
объектов культуры - 2120 тысяч тенге;
на выплату единовременной материальной помощи участниками и инвалидам Великой Отечественный войны, лицам приравненным к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и труженикам тыла в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне - 6077,0 тыс.тенге;
на вновь вводимые объекты по программе «Балапан» на укрепление материальной технической базы и на капитальный ремонт - 112000,0 тыс.тенге;
на программу «Расцвет села - Расцвет Казахстана» - 17792,0 тыс.тенге;
на техническое обслуживание пункта общественного доступа - 324,0 тыс.тенге;
на услуги по настройке системы электронного документооборота в рамках Единой транспортной среды государственных органов - 175,0 тыс.тенге
Распределение указанных трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

15. 2010 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын іске асыруға 39781 мың теңге сомасында, оның ішінде:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға - 19781 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға - 20000 мың теңге.
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
16. 2010 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін;
Ауылдық (селолық) елдi мекендердiң ауыз сумен жабдықтау объектiлерiн салуға және реконструкциялауға - 172000 мың теңге.
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
16-1. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 103951,0 мың теңге мақсатты даму трансферттері түскені ескерілсін, оның ішінде:
коммуналдық шаруашылықты дамытуға - 151454 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға - 3951,0 мың теңге.
Ескерту. Шешім 16-1 тармағымен толықтырылды - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2010.02.23 № 176 (2010.01.01 бастап  қолданысқа енгізіледі); өзгерту енгізілді - 2010.07.26 № 191 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен
17. 2010 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін, оның ішінде:
Жаңадан іске қосылатын білім беру және мәдениет объектілерін ұстауға - 25000 мың теңге;
1-4 сынып оқушыларын ыстық тамақпен қамтамасыз етуге - 30943 мың теңге;
өрт дабыл қаққышын және өрт сөндіру құралдарын сатып алуға - 17120 мың теңге, соның ішінде;
білім беру обьектілерінде 15000 мың теңге;
мәдениет обьектілерінде 2120 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға және Ұлы Отан соғысы жылдары тылда жұмыс жасаған адамдарға, Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай біржолға материалдық көмек төлеуге - 6077,0 мың теңге;
Жаңадан іске қосылатын объектілерге «Балапан» бағдарламасы бойынша материалдық техникалық базаны нығайтуға және күрделі жөндеуге - 112000,0 мың теңге;
«Ауылдың гүлденуі-Қазақстанның гүлденуі» бағдарламасына - 17792,0 мың теңге;
Қоғамдық арнайы орындарда орналасқан пунктерді техникалық қамтамасыз етуге» - 324,0 мың теңге;
мемлекеттік органдардың Бірыңғай көліктік ортасы ауқымында электрондық құжат айналымы жүйесін қондыру қызметтеріне - 175,0 мың теңге.
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 23.02.2010 № 176;   21.04.2010 № 184; 26.07.2010 № 191 (вводится в действие с 01.01.2010).
18. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2010 год в сумме 3400 тысяч тенге.
19. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2010 год, согласно приложения 4.
20. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
21. Учесть в районном бюджете на 2010 год погашение кредиторской задолженности за 2009 год в сумме 19882,1 тыс.тенге;

Ескерту. 17 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2010.02.23 № 176; 2010.04.21 № 184; 2010.07.26 № 191 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
18. Аудандық жергілікті атқарушы органының 2010 жылға арналған резерві сомасы 3400 мың теңге болып бекітілсін.
19. 2010 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
20. Осы шешім 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
21. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте 19882,1 мың теңге сомасындағы 2009 жылдың кредиторлық бережағын төлеу ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 21 в соответствии с решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 23.02.2010 № 176 (вводится в действие с 01.01.2010).
Председатель сессии                   Секретарь
районного маслихата              районного маслихата
О.Самуратов                       Д.Мулдашев
Приложение 1
к решению № 160
районного маслихата
от 28 декабря 2009 года
Районный бюджет на 2010 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 22.10.2010 № 200 (вводится в действие с 01.01.2010).
Категор.
Сумма
тыс.тенге
Клас
Под-клас
Наименование
1 2 3 4 5
I. Доходы

Ескерту. Шешім 21 тармағымен толықтырылды - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2010.02.23 № 176 (2010.01.01 бастап  қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
Аудандық мәслихат            Аудандық мәслихаттың
сессиясының                 төрағасы хатшысы
О.Самұратов                     Д.Молдашев
Аудандық мәслихаттың
2009 жылғы
28 желтоқсандағы
N 160 шешіміне
N 1 қосымша
2010 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2010.10.22 № 200 (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
санаты
Сомасы (мың теңге)
сыныбы
ішкі сыныбы
АТАУЫ
1
2
3
4
5
I. Кірістер

1 875
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
640
5
Фиксированный налог
1660
08
1
Государственная пошлина
6 717
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
4 250
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
1 887
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
110
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
13
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
300
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
25
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
90
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста-машиниста
30
2
Неналоговые поступления
37 900
01
Доходы от государственной собственности
10 000
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
10 000
1
Доходы от аренды имущества коммунальной собственности
10 000
04
Штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
14 900
1
Штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
14 900
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые местными государственными органами
14 900
06
Прочие неналоговые поступления
13 000
1
Прочие неналоговые поступления
13 000
Прочие неналоговые поступления в местный бюджет
13 000
3
Поступления от продажи основного капитала
6 950
03
Продажа земли и нематериальных активов
6 950
1
Продажа земли
6 950
Поступления от продажи земельных участков
6 950
4
Поступления трансфертов
2 625 774
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
2 625 774
2
Трансферты из областного бюджета
2 625 774
Целевые текущие трансферты

1 875
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы көрнекі жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем
640
5
Тіркелген салық
1660
08
1
Мемлекеттік баж
6 717
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынатын баж
4 250
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
1887
Шетелге тұрақты түрде тұру үшін шекарадан шығуға Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретiн құжаттарды рәсiмдегенi үшiн, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгiзгенi үшiн мемлекеттік баж
110
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды үшін мемлекеттік баж
13
Тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж
300
Аңшы куәлігін бергенi және оны жыл сайын тіркегені үшiн мемлекеттік баж
25
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
90
Тракторшы – машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
30
2
Салықтық емес түсiмдер
37 900
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін түсімдер
10 000
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
10 000
1
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
10 000
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
14 900
1
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
14 900
Жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар
14 900
06
Басқа да салықтық емес түсімдер
13 000
1
Басқа да салықтық емес түсімдер
13 000
Жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
13 000
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
6 950
03
Жерді және материалдық емес активтерді сату
6 950
1
Жерді сату
6 950
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
6 950
4
Трансферттердің түсімдері
2 625 774
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер
2 625 774
2
Облыстық бюджеттен түсетін трансферттер
2 625 774
Ағымдағы нысаналы трансферттер

1449124,5
1
Налог на имущество
1389 000
Налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей
1384 340
Налог на имущество физических лиц
4 660
3
Земельный налог
21 096
Земельный налог с физических лиц на земли сельскохозяйственного назначения
34
Земельный налог с физических лиц на земли населенных пунктов
1 213
Земельный налог на земли промышленности, транспорта, связи, обороны и иного несельскохозяйственного назначения
9 922
Земельный налог с юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли сельхозяйственного назначения
4
Земельный налог с юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли населенных пунктов
9 923
4
Налог на транспортные средства
36 382,5
Налог на транспортные средства с юридических лиц
12 127,5
Налог на транспортные средства с физических лиц
24 255
5
Единый земельный налог
2 646
Единый земельный налог
2 646
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
18 222,5
2
Акцизы
2 436,5
Бензин (за исключением авиационного) реализуемый юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемый на собственные производственные нужды
2 205
Дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу а также используемое на собственные производственные нужды
231,5
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
11 340
Плата за пользование земельными участками
11 340
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
4 446
Сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей
661,5
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
441
Сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию
220,5
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна
110
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию
441
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
2 067
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
330
Фиксированный налог
175
08
1
Государственная пошлина
8 209
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям

1 449 124,5
1
Мүлікке салынатын салықтар
1 389 000
Заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық
1 384 340
Жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық
4 660
3
Жер салығы
21 096
Ауылшаруашылық маңызы бар жерлерге жеке тұлғаларға салынатын жер салығы
34
Елді мекендердің жерлеріне жеке тұлғалардан алынатын жер салығы
1 213
Өнеркәсіп, байланыс, қорғаныс, көлік жеріне және ауыл шаруашылығына арналмаған жерге салынатын жер салығы
9 922
Ауыл шаруашылық маңыздағы жерлерге заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлерге, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы
4
Елді мекендер жерлеріне заңды тұлғалардан жеке кәсіпкерлерден,жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы
9 923
4
Көлік құралдарына салынатын салық
36 382,5
Заңды тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық
12 127,5
Жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салық
24 255
5
Бірыңғай жер салығы
2 646
Бірыңғай жер салығы
2 646
05
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар
18 222,5
2
Акциздер
2 436,5
Заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада өткізетін,сондай-ақ өзінің өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын бензин (авиациялықтан басқа)
2 205
Заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада өткізетін,сондай-ақ өз өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын дизель отыны
231,5
3
Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер
11 340
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем
11 340
4
Кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүзеге асырғаны үшін алынатын алымдар
4 446
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
661,5
Жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым
441
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
220,5
Жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасы үшін алынатын алым
110
Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені,сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алынатын алым
441
Жылжымайтын мүлікке және олармен келісім жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алым
2 067
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы көрнекі жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем
330
Тіркелген салық
175
08
1
Мемлекеттік баж
8 209
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынатын баж