О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 03 апреля 2007 года N 231/38 "Об утверждении Правил предоставления малообеспеченным гражданам жилищных пособий на содержание жилья, оплату коммунальных услуг и компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон абонентам городских сетей телекоммуникаций"
Решение Приозерского городского маслихата Карагандинской области от 30 сентября 2009 года N 130/21. Зарегистрировано Управлением юстиции города Балхаша Карагандинской области 12 ноября 2009 года N 8-4-156. Утратило силу - решением Приозерского городского маслихата Карагандинской области от 13 сентября 2010 года N 201/29
Сноска. Утратило силу решением Приозерского городского маслихата Карагандинской области от 13.09.2010 N 201/29.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" и Постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года N 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам" городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 03 апреля 2007 года N 231/38 "Об утверждении Правил предоставления малообеспеченным гражданам жилищных пособий на содержание жилья, оплату коммунальных услуг и компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон абонентам городских сетей телекоммуникаций" (регистрационный номер в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 8-4-70, опубликовано в газете "Приозерский вестник" от 04 мая 2007 года N 11 (86)), в которое внесены изменения и дополнения решением городского маслихата от 12 июля 2007 года N 273/42 "О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 03 апреля 2007 года N 231/38 "Об утверждении Правил предоставления малообеспеченным гражданам жилищных пособий на содержание жилья, оплату коммунальных услуг и компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон абонентам городских сетей телекоммуникаций" (регистрационный номер в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 8-4-87, опубликовано в газете "Приозерский вестник" от 31 августа 2007 года N 22 (97)) и решением городского маслихата от 08 апреля 2008 года N 36/6 "О внесении изменений в решение городского маслихата от 03 апреля 2007 года N 231/38 "Об утверждении Правил предоставления малообеспеченным гражданам жилищных пособий на содержание жилья, оплату коммунальных услуг и компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон абонентам городских сетей телекоммуникаций" (регистрационный номер в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 8-4-107, опубликовано в газете "Приозерский вестник" от 02 мая 2008 года N 15 (121)) следующие изменения и дополнения:

Қалалық мәслихаттың 2007 жылғы 3 сәуірдегі N 231/38 "Аз қамтылған азаматтарға тұрғын үйді ұстауға, коммуналдық қызмет көрсету үшін тұрғын үй жәрдемақыларын беру және қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттеріне телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы беру Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қарағанды облысы Приозерск қалалық мәслихатының 2009 жылғы 30 қыркүйектегі N 130/21 шешімі. Қарағанды облысы Балқаш қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 12 қарашада N 8-4-156 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Приозерск қалалық мәслихатының 2010 жылғы 13 қыркүйектегі N 201/29 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Приозерск қалалық мәслихатының 2010.09.13 N 201/29 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңдарына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі N 512 "Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" Қаулысына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қалалық мәслихаттың 2007 жылғы 3 сәуірдегі N 231/38 "Аз қамтылған азаматтарға тұрғын үйді ұстауға, коммуналдық қызмет көрсету үшін тұрғын үй жәрдемақыларын беру және қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттеріне телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы беру Қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізімінде тіркеу нөмірі 8-4-70, "Приозерский вестник" газетінің 2007 жылғы 4 мамырдағы N 11 (86) санында жарияланған) шешіміне, оған қалалық мәслихаттың 2007 жылғы 12 шілдедегі N 273/42 "Қалалық Мәслихаттың 2007 жылғы 3 сәуірдегі N 231/38 "Аз қамтылған азаматтарға тұрғын үйді ұстауға, коммуналдық қызмет көрсету үшін тұрғын үй жәрдемақыларын беру және қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттеріне телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы беру Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізімінде тіркеу нөмірі 8-4-87, "Приозерский вестник" газетінің 2007 жылғы 31 тамыздағы N 22(97) санында жарияланған) шешімімен және қалалық мәслихаттың 2008 жылғы 08 сәуірдегі N 36/6 "Қалалық Мәслихаттың 2007 жылғы 3 сәуірдегі N 231/38 "Аз қамтылған азаматтарға тұрғын үйді ұстауға, коммуналдық қызмет көрсету үшін тұрғын үй жәрдемақыларын беру және қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттеріне телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы беру Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізімінде тіркеу нөмірі 8-4-107, "Приозерский вестник" газетінің 2008 жылғы 2 мамырдағы N 15(121) санында жарияланған) шешімімен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген, келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:

1) в наименовании Правил слова "компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон абонентам городских сетей телекоммуникаций" заменить словами "компенсацию повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам";
2) в пункте 1:
в подпункте 1):
слова "за телефон абонентам городских сетей телекоммуникаций" заменить словами "за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам";
3) в пункте 2:
после слова "а также" слова "повышения тарифов абонентской платы за телефон абонентам городских сетей телекоммуникаций" заменить словами "компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам";
4) в пункте 5:
слова "повышения тарифа абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникации" заменить словами "компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам";
5) в пункте 10:
слова "повышения тарифов абонентской платы за телефон абонентам городских сетей телекоммуникаций" заменить словами "компенсацию повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникации социально защищаемым гражданам";
6) пункт 17:
после слов "уполномоченный орган" дополнить словами "и в Центры обслуживания населения";
7) в пункте 22:
слова "повышение тарифа абонентской платы за телефон абонентам городских сетей телекоммуникаций" заменить словами "компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам";
8) пункт 31 читать в следующей редакции:
"31. В совокупном доходе семьи не учитываются:
1) государственная адресная социальная помощь;
2) жилищное пособие;
3) единовременное пособие на погребение;
4) единовременное государственное пособие в связи с рождением ребенка;
5) единовременная материальная помощь, оказываемая из бюджетных средств, к праздничным и юбилейным датам.
6) материальная помощь на открытие собственного дела и (или) развитие личного подсобного хозяйства.
В случае, если материальная помощь на открытие собственного дела и (или) развитие личного подсобного хозяйства использована не по назначению, совокупный доход исчисляется с учетом суммы оказанной помощи;

1) Қағиданың атауындағы "қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттеріне телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы" деген сөздер "әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 1 тармақтағы:
1) тармақшадағы:
"қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттеріне телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылулары" деген сөздер "әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуі" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 2 тармақтағы:
"сонымен қатар" деген сөзден кейінгі "қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттеріне телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына" деген сөздер "әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 5 тармақтағы:
"әлеуметтік қорғалатын азаматтарға телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына" деген сөздер "әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) 10 тармақтағы:
"қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттеріне телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына" деген сөздер "әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне" деген сөздермен ауыстырылсын;
6) 17 тармақ:
"уәкілетті органға" деген сөздерден кейін "және халыққа қызмет көрсету орталығына" деген сөздермен толықтырылсын;
7) 22 тармақтағы:
"қалалық телекоммуникация желісінің абоненттеріне телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына төлем" деген сөздер "әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы" деген сөздермен ауыстырылсын;
8) 31 тармақ келесі редакцияда оқылсын:
"31. Отбасының жиынтық табысында мыналар есепке алынбайды:
1) мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек;
2) тұрғын үй жәрдемақысы;
3) жерлеуге арналған бiр жолғы жәрдемақы;
4) бала тууына байланысты берiлетiн бiр жолғы мемлекеттiк жәрдемақы;
5) бюджеттік қаражат бойынша бір жолғы көрсетілетін, мерекелік және мерейтойлық күндерге орай, материалдық көмек;
6) жеке iсiн ашуға және (немесе) жеке қосалқы шаруашылықты дамытуға арналған материалдық көмек.
Егер жеке iсiн ашуға және (немесе) жеке қосалқы шаруашылықты дамытуға арналған материалдық көмек мақсатына сай пайдаланылмаса, жиынтық табыс көрсетілген көмек сомасын ескере отырып есептеледi;

7) алименты, выплачиваемые одним из членов семьи на лиц, не проживающих в данной семье;
8) оплата поездки граждан на бесплатное или льготное протезирование;
9) содержание граждан на время протезирования;
10) стоимость льготного проезда граждан за пределы населенного пункта на лечение;
11) натуральные виды помощи, оказанные в соответствии с законодательством Республики Казахстан в виде:
лекарственных препаратов;
санаторно-курортного лечения;
протезно-ортопедических изделий (изготовление и ремонт);
средств передвижения (кресло-коляски) и других средств реабилитации, выделенных инвалидам;
бесплатного питания учащихся (школ) в период получения образования;
12) благотворительная помощь в денежном и натуральном выражении (в стоимостной оценке);
13) помощь, оказанная семье в целях возмещения ущерба, причиненного их здоровью и имуществу вследствие чрезвычайных ситуаций;
14) дополнительная социальная выплата в связи с ростом цен на основные продукты питания.".
2. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по вопросам социальной сферы.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Председатель сессии                        О. Кобенов
Секретарь маслихата                        Е. Омаров
"СОГЛАСОВАНО"
Заместитель акима города
_________ Дуйсенбаев Н.О.
Начальник отдела занятости
и социальных программ
__________ Медетбекова З.А.
Начальник отдела финансов
_________ Кушкаралиев К.К.

7) отбасы мүшелерінің бipeуi осы отбасында тұрмайтын адамдарға төлейтiн алимент;
8) азаматтардың тегiн немесе жеңiлдiкпен протездеуге бару жолына ақы төлеу;
9) протездеу уақытында азаматтарды ұстау;
10) азаматтардың елдi мекеннен тыс жерлерге емделуге тегiн немесе жеңілдiкпен жол жүру құны;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, заттай түрінде көрсетілетін көмек түрлері:
дәрілiк препараттар;
санаторийлiк-курорттық емдеу;
протездік-ортопедиялық бұйымдар (жасау және жөндеу);
жүрiп-тұру құралдары (кресло-арбалар) мен мүгедектерге бөлiнген басқа да сауықтыру құралдары;
бiлiм алу кезеңiнде оқушыларды (мектептер) тегiн тамақтандыру.
12) ақшалай және заттай түрдегі (құндық бағадағы) қайырымдылық көмек;
13) төтенше жағдайлар салдарынан олардың денсаулығына және мүлкiне келтірілген зиянды өтеу мақсатында отбасына көрсетiлген көмек;
14) бағаның көтерілуіне байланысты негізгі азық-түлікке әлеуметтік қосымша төлемақы.".
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың тұрақты әлеуметтік сала мәселелері жөніндегі комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді.
Сессия тарағасы                            Ө. Көбенов
Мәслихаттың хатшысы                        Е. Омаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қала әкімінің орынбасары
Дүйсенбаев Н.О.
Жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің басшысы
Медетбекова З.А.
Қаржы бөлімінің басшысы
Қошқаралиев Қ.Қ.