О дополнительной мере по социальной защите отдельных категорий граждан
Постановление акимата Костанайской области от 30 декабря 2009 года № 491. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 11 февраля 2010 года № 3703. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 5 июня 2020 года № 195
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 05.06.2020 № 195 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" и статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить дополнительную меру по социальной защите отдельных категорий граждан, указанных в пункте 2 настоящего постановления, в виде предоставления бесплатных путевок на санаторно-курортное лечение.
2. Бесплатные путевки на санаторно-курортное лечение предоставляются следующим отдельным категориям граждан (далее – граждане):
1) участникам Великой Отечественной войны;
2) лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны, указанным в статье 6 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" (далее – Закон);
3) другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, указанным в статье 9 Закона.
3. Определить, что:
1) оформление и учет документов на предоставление бесплатных санаторно-курортных путевок гражданам производится по месту жительства районными (городскими) отделами занятости и социальных программ (далее - уполномоченные органы);
2) предоставление гражданам путевок на санаторно-курортное лечение осуществляется согласно поданным заявлениям в порядке их очередности (регистрации) и в пределах сумм, предусмотренных областным бюджетом на соответствующий финансовый год;
3) в случае отказа заявителя от предоставленной путевки на санаторно-курортное лечение денежная компенсация не выплачивается.
4) в предоставлении социальной помощи отказывается в случаях:
недостоверности представленных сведений и документов;
если не представлены все документы, требуемые для назначения социальной помощи. При устранении заявителем указанных препятствий заявление рассматривается на общих основаниях;

Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қорғау бойынша қосымша шара туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 491 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 11 ақпанда № 3703 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2020 жылғы 5 маусымдағы № 195 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 05.06.2020 № 195 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегі Заңының 20-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Санаторлық-курорттық емделуге тегін жолдамалар беру түрінде, осы қаулының 2-тармағында көрсетілген азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қорғау бойынша қосымша шара белгіленсін.
2. Санаторлық-курорттық емделуге тегін жолдамалар мынадай жекелеген санаттағы азаматтарға (бұдан әрі - азаматтар) беріледі:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына;
2) "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегі Заңының (бұдан әрі - Заң) 6-бабында көрсетілген жеңiлдiктер мен кепiлдiктері бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушыларына теңестiрiлген адамдарға;
3) Заңның 9-бабында көрсетілген жеңiлдiктер мен кепiлдiктер бойынша соғысқа қатысушыларға теңестiрiлген адамдардың басқа да санаттарына.
3. Анықталсын:
1) азаматтарға тегін санаторлық-курорттық жолдамаларды беруге құжаттарды ресімдеу мен тіркеу тұрғылықты жері бойынша аудандық (қалалық) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – уәкілетті органдар) жүзеге асыру;
2) азаматтарға санаторлық-курорттық емделуге жолдамаларды беру олардың кезектілігі (тіркелуі) тәртібінде берілген өтініштерге сәйкес, тиісті қаржы жылына облыстық бюджет көздеген сомалар шегінде жүзеге асыру;
3) санаторлық-курорттық емделуге ұсынылған жолдамадан өтініш беруші бас тартқан жағдайда ақшалай өтемақы төленбеу.
4) әлеуметтік көмекті көрсетуден мына жағдайларда бас тартылады:
тапсырылған мәліметтер мен құжаттардың дұрыс еместігі;
егер әлеуметтік көмекті тағайындау үшін талап етілетін барлық құжаттар ұсынылмаса. Өтініш беруші осы кедергілерді жойған жағдайда өтініш жалпы негіздерде қаралады;

5) решение уполномоченного органа о назначении либо отказе в назначении социальной помощи принимается в течение 15 календарных дней с момента сдачи гражданином необходимых документов, определенных в пункте 3-1 настоящего постановления.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением акимата Костанайской области от 26.03.2012 № 140 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.04.2012).
3-1. Для получения бесплатной путевки на санаторно-курортное лечение предоставляются следующие документы:
1) заявление;
2) документ, удостоверяющий личность гражданина;
3) документ, подтверждающий регистрацию по месту жительства гражданина;
4) заключение организации здравоохранения о нуждаемости в санаторно-курортном лечении;
5) документ, подтверждающий социальный статус гражданина, в случае, если данный гражданин не состоит на учете в уполномоченном органе;
6) при обращении законного представителя гражданина, прилагаются:
документ, удостоверяющий личность законного представителя;
документ, подтверждающий полномочия законного представителя.
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники возвращаются заявителю в день подачи заявления.".
Сноска. Постановление дополнено пунктом 3-1 в соответствии с постановлением акимата Костанайской области от 26.03.2012 № 140 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01.04.2012).
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Костанайской области
С. Кулагин
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Управление координации
занятости и социальных программ
акимата Костанайской области"
______________ Ш. Жакитова
Начальник государственного
учреждения "Управление финансов
акимата Костанайской области"
______________ С. Аймухамбетова
Начальник государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
акимата Костанайской области"
______________ М. Щеглова

5) уәкілетті органның әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешімі азаматпен осы қаулының 3-1 тармағында белгіленген қажетті құжаттар тапсырылған сәтінен бастап күнтізбелік 15 күн ішінде қабылданады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы әкімдігінің 2012.03.26 № 140 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2012 жылдың 1 сәуірден бастап туындаған іс-әрекеттерге таратылады) қаулысымен.
3-1. Санаторлық-курорттық емделуге тегін жолдама алу үшін мынадай құжаттар ұсынылу қажет:
1) өтініш;
2) азаматтың жеке басын куәландыратын құжат;
3) азаматтың тұрғын орны бойынша тіркелуін растайтын құжат;
4) санаторлық-курорттық емделуге мұқтаждығы туралы денсаулық сақтау ұйымының қорытындысы;
5) егер осы азамат уәкілетті органда есепте тұрмаған жағдайда, азаматтың әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
6) азаматтың заңды өкілі жүгінген жағдайда:
заңды өкілдің жеке басын куәландыратын құжат;
заңды өкілдің өкілеттіктерін растайтын құжат қоса беріледі.
Құжаттар салыстыру үшін түпнұсқада және көшірме түрінде ұсынылады, одан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берген күні өтініш берушіге қайтарылады.
Ескерту. Қаулы 3-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2012.03.26 № 140 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2012 жылдың 1 сәуірден бастап туындаған іс-әрекеттерге таратылады) қаулысымен.
4. Осы қаулы бірінші ресми жарияланған күнінен он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облысының
әкімі
С. Кулагин
КЕЛІСІЛДІ
"Қостанай облысы әкімдігінің
жұмыспен қамтуды үйлестіру
және әлеуметтік бағдарламалар
басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
____________ Ш. Жакитова
"Қостанай облысы әкімдігінің
қаржы басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
____________ С. Аймұхамбетова
"Қостанай облысы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
____________ М. Щеглова