О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2008 года № 690 "О квоте иммиграции оралманов на 2009-2011 годы", постановления Правительства Республики Казахстан от 22 января 2009 года № 32 "О распределении квоты иммиграции оралманов на 2009 год" и постановления акимата Северо-Казахстанской области от 18 марта 2009 года № 62 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2008 года № 690 "О квоте иммиграции оралманов на 2009-2011 годы", постановления Правительства Республики Казахстан от 22 января 2009 года № 32 "О распределении квоты иммиграции оралманов на 2009 год"
Постановление акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 29 мая 2009 года N 208. Зарегистрировано Управлением юстиции Тайыншинского района Северо-Казахстанской области 2 июня 2009 года N 13-11-153. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 22 июня 2012 года N 02.10-07-02-542)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 22.06.2012 N 02.10-07-02-542)
В соответствии с пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан», во исполнение постановления акимата Северо-Казахстанской области от 18 марта 2009 года № 62 «О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2008 года № 690 «О квоте иммиграции оралманов на 2009-2011 годы и постановления Правительства Республики Казахстан от 22 января 2009 года № 32 «О распределении квоты иммиграции оралманов на 2009 год» акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установленную квоту иммиграции оралманов на 2009 год в количестве 45 семей распределить по Тайыншинскому району, согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемый состав районной комиссии по приему иобустройству оралманов (далее - районная комиссия).
3. Рекомендовать отделу миграционной полиции отдела внутренних дел Тайыншинского района (по согласованию) обеспечить прием и обустройство, регистрацию и учет прибывших оралманов.
4. Отделу занятости и социальных программ Тайыншинского района обеспечить:
1) взаимодействие с местными исполнительными органами района по решению социальных вопросов и трудоустройству оралманов;
2) организацию профессиональной подготовки и обучения оралманов новым профессиям;

"Оралмандардың 2009-2011 жылдарға арналған көшіп келу квотасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 17 қарашадағы № 690 Жарлығын, "Оралмандардың 2009 жылға арналған көшіп келу квотасын бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 22 қаңтардағы № 32 қаулысын, "Оралмандардың 2009 жылға арналған көшіп келу квотасын бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Ұкіметінің 2009 жылғы 22 қаңтардағы № 32 қаулысы мен "Оралмандардың 2009-2011 жылдарға арналған көшіп келу квотасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 17 қарашадағы № 690 Жарлығын жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 18 наурыздағы № 62 қаулысын жүзеге асыру туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 29 мамырдағы N 208 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Тайынша ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 2 шілдеде N 13-11-153 тіркелді. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2012 жылғы 22 маусымдағы N 02.10-07-02-542 хаты)
Ескерту. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2012.07.24 N 02.10-07-02-542 хаты)
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңы 31-бабы 2-тармағына сәйкес, «Оралмандардың 2009 жылға арналған көшіп келу квотасын бөлу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 22 қаңтардағы № 32 қаулысы мен «Оралмандардың 2009-2011 жылдарға арналған көшіп келу квотасы туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 17 қарашадағы № 690 Жарлығын жүзеге асыру туралы» Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 18 наурыздағы № 62 қаулысын орындау мақсатында аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бекітілген оралмандардың 2009 жылға арналған көшіп келу квотасының саны 45 отбасы Тайынша ауданы бойынша қосымшаға сәйкес бөлінсін.
2. Оралмандарды қабылдау және жайғастыру жөніндегі аудандық комиссияның ұсынылған құрамы бекітілсін.
3. Тайынша ауданының ішкі істер бөлімінің көші-қон полициясы бөліміне (келісім бойынша) келген оралмандарды қабылдау және жайғастыру, тіркеу және есепке алуды қамтамасыз ету ұсынылсын.
4. Тайынша ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі мыналарды қамтамасыз етсін:
1) оралмандардың әлеуметтік мәселелері мен жұмысқа орналастыруды шешу жөнінде жергілікті атқарушы органдарымен өзара әрекет етуді;
2) жаңа кәсіби мамандыққа оралмандарды кәсіби даярлау мен оқытуды және ұйымдастыруды.

5. Районному отделу образования:
1) принять все меры по полному охвату детей оралманов школьного возраста обучением и при необходимости разместить их в интернатах района;
2) постоянно проводить профориентационную работу по привлечению детей оралманов в учебные заведения начального и среднего профессионального образования.
6. Рекомендовать центральной районной больнице обеспечить получение прибывшими оралманами гарантированного объема бесплатной медицинской помощи в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
7. Акимам города и сельских округов:
1) обеспечить прием, обустройство оралманов, создать условия для их адаптации в местах расселения;
2) взять под строгий контроль вопросы трудоустройства, повышения квалификации и освоения новой профессии, предоставления земельных участков в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
3) оказывать государственную адресную помощь в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;

5. Аудандық білім бөлімі:
1) оралмандардың мектеп жасындағы балаларын оқытумен толық қамту жөніндегі барлық шаралар қабылдансын және қажет болған жағдайда олар аудан интернаттарына орналастырылсын;
2) оралмандардың балаларын бастауыш және орта кәсіби білім беретін оқу орындарына тарту жөніндегі кәсіби бағдарлау жұмысын тұрақты жүргізсін.
6. Аудандық орталық ауруханасы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларына сәйкес келген оралмандардың медициналық тегін көмекті кепілді мөлшерде алуын қамтамасыз етсін.
7. Қала мен селолық округтар әкімдеріне:
1) оралмандарды қабылдауды және жайғастыруды қамтамасыз етсін, орналастырған орындарда олардың бейімделуіне жағдай жасасын;
2) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларына сәйкес жұмысқа орналастыру, біліктіліктерін арттыру және жаңа кәсіпті игеру, жер телімдерін беру мәселелерін қатаң бақылауға алсын:
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларына сәйкес мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек көрсетілсін;

4) принять меры по предоставлению нуждающимся мест в школах, дошкольных организациях и в учреждениях социальной защиты;
5) создать необходимые условия для оралманов по изучению государственного и русского языков, обеспечить в полном объеме учебниками и другими наглядными пособиями, материалами и оборудованием»;
6) информировать районную комиссию об исполнении настоящего постановления к 15 января 2010 года.

4) мектептерде, мектепке дейінгі ұйымдарда және әлеуметтік қорғау мекемелерінде орын қажет еткендерді орналастыру жөнінде шаралар қабылдансын;
5) оралмандарға қазақ және орыс тілдерін оқуға барлық қажетті жағдайлар жасасын, оқулықтар және басқа да көрнекті құралдармен, материалдармен және жабдықтармен толық көлемде қамтамасыз етсін;
6) осы қаулының орындалуы туралы аудандық комиссия 2010 жылдың 15 қаңтарына ақпарат берілсін;

8. Районной комиссии периодически заслушивать информации акимов сельских округов и г.Тайынша, руководителей районных организаций по вопросам приема и обустройства оралманов.
9. Отделу внутренней политики обеспечить систематическое информирование общественности района о проводимой работе по приему и обустройству оралманов, проведение тематических встреч и передач.
10. Рекомендовать отделу миграционной полиции, отдела внутренних дел Тайыншинского района (по согласованию) предоставить информацию об исполнении настоящего постановления в аппарат акима района к 20 января 2010 года.

8. Аудандық комиссия қала мен селолық округтар әкімдерінің, аудандық ұйымдар басшыларының оралмандарды қабылдау және жайғастыру мәселелері бойынша есебін кезең-кезеңмен тыңдасын.
9. Ішкі саясат бөлімі облыс жұртшылығын оралмандардың қабылдау және жайғастыру жөнінде жүргізіліп жатқан жұмыстар туралы жүйелі түрде хабар етуді, тақырыптық кездесулер мен хабарлар өткізуді қамтамасыз етсін.
10. Тайынша ауданының ішкі істер бөлімінің көші-қон полициясы бөліміне (келісім бойынша) 2010 жылдың 20 қаңтарына аудан әкімі аппаратына осы қаулының орындалуы туралы ақпарат беру ұсынылсын.

11. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Дюсенову А.К.
12. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                А. Маковский
Приложение
к постановлению акимата района
от 29 мая 2009 года № 208
РАСПРЕДЕЛЕНИЕ
семей оралманов на 2009 год по Тайыншинскому району
№ п/п
Наименование сельских округов
Квота иммиграции
1
Абайский
2
2
Алаботинский
2
3
Амандыкский
4
4
Кантемировский
2
5
Келлеровский
8
6
Тендыкский
1
7
Тихоокеанский
1
8
Чермошнянский
3
9
Чкаловский
8
10
г.Тайынша
14
Всего:
45
Утвержден
постановлением акимата района
от 29 мая 2009 года № 208
Состав
районной комиссии по приему и обустройству оралманов
Дюсенова                    председатель комиссии,
Анархан Калиевна            заместитель акима района
Солунина                    заместитель председателя
Юлия Игоревна               комиссии, начальник отдела
занятости и социальных программ
Ибраева                     секретарь комиссии, главный
Салтанат Дюсембаевна        специалист отдела занятости и
социальных программ
Члены комиссии:
Алданазарова                начальник отдела образования
Жанар Ермековна
Баймагамбетов               и.о. начальника отдела жилищно-
Марат Шаймуратович          коммунального хозяйства
пассажирского транспорта и
автомобильных дорог
Байкадамов                  начальник районного отдела
Хайр Фахридинович           внутренних дел (по согласованию)
Бродовская                  главный специалист управления
Ольга Анатольевна           юстиции Тайыншинского района
(по согласованию)
Горецкая                    заведующая отделом редакции
Нина Васильевна             газеты «Тайыншинские вести»
(по согласованию)
Еслямова                    начальник отдела внутренней
Кульпаш Калиевна            политики
Есимов                      начальник отделения миграционной
Мурат Акимбекович           полиции (по согласованию)
Жакупова                    директор Тайыншинского
Бахыт Акимбаевна            профессионального лицея 15
(по согласованию)
Каирбеков                   управляющий Тайыншинским
Данияр Болатович            филиалом республиканского
государственного предприятия
«Центр по недвижимости по
Тайыншинскому району»
(по согласованию)
Кенжегара                   и.о. начальника управления
Молдагали Валиевич          государственного учреждения
«Департамент государственного
санэпиднадзора по
Северо-Казахстанской области» по
Тайыншинскому району
(по согласованию)
Кульбаев                    начальник отдела
Руслан Турубаевич           земельных отношений
Нуралина                    редактор районной газеты
Гуль Жамешовна              «Тайынша Таны» (по согласованию)
Овчаренко                   директор филиала товарищества
Владимир Алексеевич         с ограниченной ответственностью
Кокшетау-энерго» Тайыншинской
районной энерго системы
(по согласованию)
Шарипов                     начальник районного узла почтовой
Кайрат Кенесович            связи (по согласованию)
Собельфельд                 директор районного отделения
Тамара Владимировна         государственного центра по выплате
пенсий (по согласованию)
Толебаев                    управляющий Тайыншинским филиалом
Сакен Алимович              Народного банка (по согласованию)
Трифонов                    аким города Тайынша
Николай Николаевич
Рафальский                  главный врач центральной районной
Анатолий Павлович           больницы (по согласованию)
Ягин                        директор объединенного узла
Илья Михайлович             телекоммуникаций (по согласованию)

11. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары А.Қ. Дүйсеноваға жүктелсін.
12. Осы қаулы оның бірінші ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                     А. Маковский
Аудан әкімдігінің 2009 жылғы
29 маусымдағы № 208 қаулысына
қосымша
Оралмандар отбасыларын 2009 жылға
Тайынша ауданы бойынша бөлу
Селолық округтың атауы
Көшіп келу квотасы
1
Абай
2
2
Алабота
2
3
Амандық
4
4
Кантемір
2
5
Келлер
8
6
Теңдік
1
7
Тихоокеан
1
8
Чермошнян
3
9
Чкалов
8
10
Тайынша қ.
14
Барлығы
45
Аудан әкімдігінің 2009 жылғы
29 маусымдағы № 208 қаулысымен
бекітілген
Оралмандарды қабылдау және орналастыру жөніндегі аудандық
комиссиясының құрамы
Дүйсенова                   комиссия төрағасы,
Анархан Қалиқызы            аудан әкімінің орынбасары
Солунина                    комиссия төрағасының орынбасары,
Юлия Игоревна               жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің бастығы
Ыбыраева                    штаб хатшысы, жұмыспен
Салтанат Дүйсембайқызы      қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімінің бас маманы
Комиссия мүшелері:
Алданазарова                аудандық білім бөлімінің
Жанар Ермекқызы             бастығы
Баймағамбетов               тұрмыстық-коммуналдық
Марат Шаймұратұлы           шаруашылық, жолаушылар көлігі және
автомобильдік жолдар бөлімінің
бастығының м.а.
Байқадамаов                 аудандық ішкі істер бөлімінің
Хайр Фахридинұлы            бастығы (келісімі бойынша)
Бродовская                  Тайынша ауданы әділет
Ольга Анатольевна           басқармасының бас маманы
(келісімі бойынша)
Горецкая                    «Тайыншинский вести» газеті
Нина Васильевна             редакциясының бөлім меңгерушісі
(келісімі бойынша)
Еслямова                    ішкі саясат бөлімінің бастығы
Күлпаш Қалиқызы
Есімов                      көші-кон полициясы бөлімшесінің
Мұрат Әкімбекұлы            бастығы (келісімі бойынша)
Жақыпова                    15-ші Тайынша кәсіптік лицейдің
Бахыт Әкімбайқызы           директоры (келісімі бойынша)
Қайырбеков                  «Тайынша ауданы бойынша
Данияр Болатұлы             жылжымайтын мүлік жөніндегі
орталық» республикалық
мемлекеттік кәсіпорынның
Тайынша филиалының басқарушысы
(келісімі бойынша)
Көлбаев                     жер қатынастары бөлімінің
Руслан Тұрыбайұлы           бастығы
Кенжегара                   «Солтүстік Қазақстан облысы
Молдағали Мұхаметуәлиұлы    бойынша мемлекеттік
санэпидемиологиялық қадағалау»
мемлекеттік мекемесінің Тайынша
ауданы бойынша басқармасының
Бастығының м.а. (келісім бойынша)
Нұралина                    «Тайынша таңы» аудандық
Гүл Жәмешқызы               газетінің редакторы
(келісім бойынша)
Овчаренко                   «Көкшетау-энерго» жауапкершілігі
Владимир Алексеевич         шектеулі серіктестігі Тайынша
аудандық энерго жүйесі филиалының
директоры (келісім бойынша)
Шәріпов                     пошта байланысы аудандық
Қайрат Кенесұлы             торабының бастығы (келісім бойынша)
Собольфельд                 зейнетақы төлеу жөніндегі
Тамара Владимировна         мемлекеттік орталығы аудандық
бөлімшесінің директоры
(келісімі бойынша)
Төлебаев                    халық банкі Тайынша филиалының
Сәкен Әлімұлы               басқарушысы (келісімі бойынша)
Трифонов                    Тайынша қаласының әкімі
Николай Николаевич
Рафальский                  Коммуналдық мемлекеттік
Анатолий Павлович           қазыналық кәсіпорны Тайынша
аудандық ауруханасының бас
дәрігері (келісім бойынша)
Ягин                        Телекоммуникация бірлескен
Илья Михайлович             торабының директоры
(келісім бойынша)