О районном бюджете на 2010-2012 годы
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2009 года N 162. Зарегистрировано Управлением юстиции Тайыншинского района Северо-Казахстанской области 25 января 2010 года N 13-11-164. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 28 июня 2012 года N 04-05-92)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 28.06.2012 N 04-05-92)
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Законом Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2010 - 2012 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 736 990,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 619 721 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2 095 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала- 31 500 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 083 674,8 тысяч тенге;
2) затраты – 2 725 722,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 327,5 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты – 4 451 тысяч тенге
погашение бюджетных кредитов – 123,5
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 18 650 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов – 15 650 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 708,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 11 708,8 тысяч тенге;
поступление займов - 4 451 тысяч тенге;
погашение займов - 123,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 7 381,3 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 08.02.2010 N 181; от 12.04.2010 N 189; от 26.07.2010 N 204; от 05.11.2010 N 218
2. Установить, что доходы бюджета района на 2010 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
социального налога;
налога на имущество;
земельного налога;
единого земельного налога;
налога на транспортные средства;
акцизов, кроме акцизов, зачисляемых в вышестоящий бюджет;
поступления за использование природных и других ресурсов, кроме поступлений, зачисляемых в вышестоящий бюджет;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности, кроме сборов, зачисляемых в вышестоящий бюджет;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в вышестоящий бюджет.

2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2009 жылғы 23 желтоқсандағы N 162 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 25 қаңтарда N 13-11-164 тіркелді. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2012 жылғы 28 маусымдағы N 04-05-92 хаты)
Ескерту. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2012.06.28 N 04-05-92 хаты)
Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 75-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес бекітілсін, оның ішінде 2010 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер - 2 736 990,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 619 721 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 095 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 31 500 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 2 083 674,8 мың теңге;
2) шығындар – 2 725 722,1 мың теңге.
3) таза бюджеттік кредит беру - 4 327,5 мың теңге
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 4 451 мың теңге
бюджеттік кредиттерді төлеу – 123,5
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо –  18 650 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 15 650 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11 708,8 мың теңге
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 11 708,8 мың теңге;
қарыздар түсімі – 4 451 мың теңге;
қарыздарды өтеу-123,5 мың теңге;
пайдаланатын бюджеттік қаражаттар қалдықтары – 7 381,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2010.02.08 N 181; 2010.04.12 N 189; 2010.07.26 N 204; 2010.11.05 N 218 Шешімдерімен
2. Аудан бюджетінің кірісі Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдерден қалыптасатыны белгіленсін:
әлеуметтік салықтан;
мүлік салығынан;
жер салығынан;
бірыңғай жер салығынан;
көлік құралдары салығынан;
жоғары тұрған бюджетке түсетін акциздерден басқа акциздерден;
жоғары тұрған бюджетке түсетін түсімдерден басқа табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін төлемнен;
жоғары тұрған бюджетке түсетін алымдарды шығарып тастағандағы кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымнан;
жоғары тұрған бюджетке түсетін консулдық алымдар мен мемлекеттік баждарды шығарып тастағандағы мемлекеттік баждан;

3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности района;
прочих неналоговых поступлений в местный бюджет;
4. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
поступлений от продажи нематериальных активов.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2010 год в сумме 321 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 12.04.2010 N 189; от 26.07.2010 N 204
6. Установить в расходах бюджета района на 2010 год выплаты на оказание социальной помощи специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива в сумме 4350 тысяч тенге.
7. Обеспечить в 2010 году выплату заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими, и работникам казенных предприятий в полном объеме.
8. Сохранить повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 12.04.2010 N 189
9. Учесть целевые трансферты из республиканского бюджета на 2010 год в следующих размерах:
1) на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2005-2010 годы утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года № 1459 в сумме 45 002 тысяч тенге, в том числе:
16 380 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
22 156 тысяч тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
6 466 тысяч тенге - на обеспечение учебным материалом по предмету «Самопознание» в государственной системе образования.
2) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей - 5986 тысяч тенге;

3. Аудан бюджетінің кірісі келесі салыққа жатпайтын түсімдерден қалыптасатыны белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалдаудан түскен түсімдерден;
жергілікті бюджетке түсетін басқа да салыққа жатпайтын түсімдерден.
4. Аудан бюджетінің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін келесі түсімдерден қалыптасатыны белгіленсін:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерді шығарып тастағандағы жер учаскелерін сатудан түскен түсімнен;
материалсыз емес активтерді сатудан түскен түсімнен.
5. Ауданның жергілікті атқару органының 2010 жылға арналған резерві 321 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2010.04.12 N 189; 2010.07.26 N 204 Шешімдерімен
6. 2010 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыс бөлімінде селолық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек көрсету төлемдері 4350 мың теңге сомасында белгіленсін.
7. 2010 жылы мемлекеттік қызметшілерге жатпайтын мемлекеттік мекеме және қызыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақыларын толық көлемде төлеу қамтамасыз етілсін.
8. Қалалық жағдайда қызметтің осы түрімен айналысатын азаматтық қызметкерлерінің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда ауылдық (селолық) жерлерінде жұмыс істейтін әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорт азаматтық қызметкерлерінің жиырма бес пайыздан кем емес көтерілген лауазымдық жалақылары мен тарифтік ставкалары сақталсын.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2010.04.12 N 189 Шешімімен
9. 2010 жылға арналған республикалық бюджеттен түсетін нысаналы трансферттер келесі көлемде есепке алынсын:
1) Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 қазанда № 1459 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасында 2005-2010 жылдарға арналған білімді дамыту Мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыруға – 45 002 мың теңге, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім мемлекеттік мекемелерінің физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жарақтауға – 16 380 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға – 22 156 мың теңге;
мемлекеттік білім жүйесінде «Самопознание» («Өзін-өзі тану») пәні бойынша оқу материалдарымен қамтамасыз етуге - 6 466 мың теңге;
2) аз қамтылған отбасыларындағы 18 жасқа дейінге толмаған балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеміне – 5986 мың теңге;

3) на выплату государственной адресной социальной помощи- 8 541 тысяч тенге;
4)на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне - 140,8 тысяч тенге;
5) для выплаты единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне - 20 675 тысяч тенге;
6) на развитие сельского хозяйства для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов - 628 тысяч тенге;
7) на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии - 19 715 тысяч тенге;
8) на проведение противоэпизоотических мероприятий - 16 105 тысяч тенге;
9) развитие объектов водного хозяйства - 59 605 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 12.04.2010 N 189; от 26.07.2010 N 204; от 05.11.2010 N 218
10. Учесть целевые трансферты из областного бюджета на:
1) информатизацию системы образования - 7 300 тысяч тенге;
2) на санаторно-курортное лечение участников и инвалидов Великой Отечественной войны, лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, других категорий лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, многодетных матерей, награжденных подвесками «Алтын алка», «Кумыс алка» или получивших ранее звание «Мать-героиня», также награжденных орденами «Материнская слава I и II степени», лиц, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, Герои Советского Союза, Герои социалистического труда, кавалеров орденов Славы 3-х степеней, лиц из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения Республики Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии - 1 080 тысяч тенге»;

3) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне – 8 541 мың теңге;
4) 140,8 мың теңге – Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектерге Тәуелсіз мемлекет Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасы аумағы бойынша, сонымен қатар Ұлы Отан соғысы Жеңісінің 65-жылдығына оларға және оларды алып жүретін тұлғаларға Москва, Астана қалаларындағы мерекелік іс-шараларға қатысу жүрісіне, тұруына, тамақтануын қамтамасыз ету шығындарына;
5) 20 675 мың теңге - Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектерге бір реттік материалдық көмек көрсету, сонымен қатар оларға теңестірілген тұлғаларға, әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа шығарылған (отставкадағы), 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 3 қыркүйегіне дейінгі кезеңде қызметтегі армия құрамына кірмеген, «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» немесе «За победу над Японией» медальдарімен марапатталғандарға, Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65-жылдығына Ұлы Отан соғысы жылдары алты айдан кем емес тылда жұмыс істегендерге (әскери қызмет атқарғандарға) әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметін атқарғандары үшін бір реттік материалдық көмек төлемі үшін;
6) ауыл шаруашылығын дамытуға селолық елдімекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау іс-шараларын жүзеге асыру үшін – 628 мың теңге.
7)ветеринария аумағындағы атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға - 19 715 мың теңге;
8) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 16 105 мың теңге;
9) су шаруашылығы объектілерін дамыту – 59 605 мың теңге.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2010.04.12 N 189; 2010.07.26 N 204; 2010.11.05 N 218 Шешімдерімен
10. Облыстық бюджеттен түсетін нысаналы трансферттер мыналарға есептелсін:
1) білім жүйесін ақпараттандыруға – 7 300 мың теңге;
2) 1 080 мың теңге - Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектерге санаторлық-курорттық емделуге, жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан Соғысына қатысушылар мен мүгедектерге теңестірілген тұлғаларға, жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғысқа қатысушыларға теңестірілген басқа да санаттардағы тұлғаларға, «Алтын алқа», Күміс алқа» алқаларымен марапатталған немесе ертеде «Батыр Ана» атағын алғандарға, сонымен қатар «Ана Даңқы I және II дәрежедегі» ордендерімен марапатталғандарға, Қазақстан Республикасына ерекше сіңірген еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған тұлғаларға, Кеңес Одағының Батырларына, социалистік еңбек Батырларына, 3 дәрежелі Даңқ ордендерінің иегерлеріне, 1988-1989 жылдары Чернобыль АЭС апатының салдарын жоюға қатысушылар сандарының тұлғаларына, Қазақстан Республикасының иесіздендіру және көшіру аймақтарынан көшірілгендерге (өз еркімен көшіп кеткендерге), көшетін күнде аналардың құрсақтарында болған балаларды қоса;

3) на приобретение единой одежды (участие делегации ветеранов Великой Отечественной войны области в парадах г.Астаны, г.Москвы - 75 тысяч тенге;
4) на выплату выплаты единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны к 65-летию годовщины Победы в Великой Отечественной войны - 1583 тысяч тенге;
5) на разработку проектно-сметной документации на проведение капитального ремонта школ на 2010 год - 1509 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 12.04.2010 N 189; от 26.07.2010 N 204
6) для закупа твердого топлива учреждениям и организациям, содержащихся за счет средств бюджета района - 6403 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено подпунктом 6) в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 12.04.2010 N 189
7) на выплату социальной помощи в рамках Программы по стимулированию рождаемости в Северо-Казахстанской области «Фонд поколений» на 2010-2014 годы многодетным семьям, утвержденной решением областного маслихата от 23 июля 2010 года № 27/2 «О внесении изменений в решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 20 декабря 2009 года № 20/1 «Об областном бюджете Северо-Казахстанской области на 2010-2012 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации 9 августа 2010 года № 1753, опубликовано в газетах «Солтүстік Қазақстан» от 14 августа 2010 года, «Северный Казахстан» от 14 августа 2010 года») - 1 809 тысяч тенге;
Сноска. Решение дополнено подпунктом 7) в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 26.07.2010 N 204; от 05.11.2010 N 218
11. Учесть целевые трансферты из областного бюджета на 2010 год в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 12873 тысяч на капитальный ремонт объектов образования;
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 26.07.2010 N 204
12. Учесть в районном бюджете на 2010 год целевые трансферты из республиканского бюджета на обеспечение занятости в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 91 108 тысяч тенге для финансирования следующих мероприятий:
1) на капитальный ремонт объектов теплоснабжения – 49 118 тысяч тенге;
2) на капитальный ремонт объектов образования - 25790 тысяч тенге;
3) на расширение программ создания социальных рабочих мест и молодежной практики – 16 200 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 26.07.2010 N 204 от 05.11.2010 N 218

3) бір үлгідегі киім сатып алуға (75 мың теңге – Москва, Астана қалаларында парадқа қатысушы облыстың Ұлы Отан Соғысының ардагерлер делегациясының қатысуы);
4) Астана және Москва қалаларындағы парадтарға қатысу үшін Ұлы Отан Соғысына қатысушылар мен мүгедектерге бір реттік материалдық көмек төлемін төлеуге - 1583 мың теңге;
5) 2010 жылға Жол картасы бойынша мектептерге күрделі жөндеу жүргізуге жоба-сметалық құжаттар әзірлеуге – 1509 мың теңге.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2010.04.12 N 189; 2010.07.26 N 204; 2010.11.05 N 218 Шешімдерімен
6) аудан бюджетінің есебінен ұсталатын мекемелермен және
ұйымдармен қатты отын сатып алу үшін – 6403 мың теңге.
Ескерту. Шешім 6) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2010.04.12 N 189 Шешімімен
7) «2010-2012 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджеті туралы» Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 20 желтоқсандағы № 20/1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы» (мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылдың 9 тамызында тіркелген № 1753, «Солтүстік Қазақстан» газетінде 2010 жылғы 14 тамызда жарияланған, «Северный Казахстан» газетінде 2010 жылғы 14 тамызда жарияланған) облыстық мәслихаттың 2010 жылғы 23 шілдедегі № 27/3 шешімімен бекітілген «2010-2014 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысында бала тууға ынталандыру жөніндегі Ұрпақ қоры» бағдарламасы аясында көп балалы жанұяларға әлеуметтік көмек төлеміне - 1 809 мың теңге;
Ескерту. Шешім 7) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2010.07.26 N 204 Шешімімен
11. 2010 жылға арналған облыстық бюджеттен түсетін нысаналы трансферттер өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру аясында білім объектілерін күрделі жөндеуге  12873 мың теңге сомасында есептелсін.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2010.07.26 N 204 Шешімімен
12. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен түсетін нысаналы трансферттер өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру аясында келесі іс-шараларды қаржыландыру үшін 91 108 мың теңге сомасында есептелсін:
1) жылумен жабдықтау объектілерін күрделі жөндеуге - 49 118 мың теңге;
2) білім объектілерін күрделі жөндеуге - 25790 мың теңге;
3) әлеуметтік жұмыс орындарын құру және жастар тәжірибесі бағдарламаларын кеңейтуге – 16 200 мың теңге;
Ескерту. 12-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2010.07.26 N 204; 2010.11.05 N 218 Шешімімен

13. Учесть в районном бюджете на 2010 год бюджетные на кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 4451 тысяч тенге.
14. Учесть в районном бюджете на 2010 год трансферты в вышестоящий бюджет в связи с:
изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере с учетом изменения налогооблагаемой базы социального налога и индивидуального подоходного налога, предусмотренных при расчете трансфертов общего характера, утвержденного решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2007 года № 4/3 «Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами районов, города Петропавловск на 2008-2010 годы» в общей сумме 81 582 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 12.04.2010 N 189
14-1. Выделить за счет свободных остатков средств районного бюджета, сложившихся на начало 2010 финансового года, на расходы районного бюджета по бюджетным программам суммы согласно приложению 8.
Сноска. Решение дополнено пунктом 14-1 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 08.02.2010 N 181
14-2. Предусмотреть в расходах районного бюджета возврат недоиспользованных в течение 2009 финансового года целевых трансфертов по бюджетной программе 452.006 «Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов» в сумме 134,2 тысяч тенге согласно приложению 9.
Сноска. Решение дополнено пунктом 14-2 в соответствии с решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 08.02.2010 N 181; с изменениями, внесенными решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 12.04.2010 N 189
15. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2010 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 4.
16. Установить, что в процессе исполнения районного бюджета на 2010 год не подлежат секвестру бюджетные программы, согласно приложению 5.

13. Селолық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау іс-шараларын жүзеге асыру үшін кредиттерге – 4451 мың теңге;
14. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджетке мынаған байланысты трансферттер есептелсін:
«2008-2010 жылдарға арналған облыстық бюджеттер және аудандық, Петропавл қаласының бюджеттер арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы» Солтүстік қазақстан облысы мәслихатының 2007 жылғы 13 желтоқсандағы № 4/3 шешімімен бекітілген жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде қарастырылған салық салу базасының өзгеруін есепке алуымен бюджеттік саласындағы еңбек ақы қорының өзгеруіне байланысты есептелген әлеуметтік салық және жеке табыс салығының жалпы сомасы 81 582 мың теңге.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2010.04.12 N 189 Шешімімен
14-1. 8-қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалар бойынша аудандық бюджеттің шығыстарына 2010 қаржы жылының басына қалыптасқан аудандық бюджет қаражаттарының еркін қалдықтары есебінен сомалар бөлінсін;
Ескерту. Шешім 14-1 тармағымен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2010.02.08 N 181 Шешімімен
14-2. 9-қосымшаға сәйкес «Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару» 452.006 бюджеттік бағдарламасы бойынша 2009 қаржы жылы барысында түскен 134,2 мың теңге сомасындағы нысаналы трансферттерді аудандық бюджет шығысына қайтару қарастырылсын
Ескерту. Шешім 14-2 тармағымен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2010.02.08 N 181;  өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2010.04.12 N 189 Шешімдерімен
15. 4-қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобалар мен заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыру немесе ұлғайтуды жүзеге асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлінген 2010 жылға арналған аудан бюджетінің бюджеттік даму бағдарламаларының тізімі бекітілсін.
16. 5-қосымшаға сәйкес 2010 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар белгіленсін.

17. Утвердить перечень бюджетных программ в разрезе аппаратов города Тайынша и сельских округов на 2010 год, согласно приложению 6.
18. Утвердить перечень выплат отдельным категориям граждан по решениям местных представительных органов на 2010 год, согласно приложению 7.
19. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии                        Ю. Красноголовый
Секретарь районного маслихата              К. Искаков
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 23 декабря 2009 года № 162
Бюджет Тайыншинского района на 2010 год

17. 6-қосымшаға сәйкес 2010 жылға арналған аудандық бюджетте Тайынша қаласы және селолық округтар аппараттарының осы тұрғыда бюджеттік бағдарламаларының тізімі бекітілсін.
18. 7-қосымшаға сәйкес 2010 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жеке санаттарына берілетін төлемдердің тізімі бекітілсін.
19. Осы шешім 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Ю. Красноголовый
Аудандық мәслихат хатшысы                  Қ. Ысқақов
Аудандық мәслихаттың 2009 жылғы
23 желтоқсандағы № 162 шешіміне
1-қосымша
2010 жылға арналған Тайынша ауданының бюджеті

15084
010
Материальное обеспечение детей- инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
938
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
759
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
25230
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
21523,7
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
5317
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
140,8
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-
учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
25661
022
Материально-техническое оснащение государственных органов
300
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
79727
123
Аппарат акима района в городе города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
23656
008
Освещение улиц населенных пунктов
17900
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
1500
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
4156
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
100
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
56071
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
4175
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
400
017
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
378
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
2000
030
Ремонт инженерно-
коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров

15084
010
Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалды қамтамасыз ету
938
011
Жәрдемақыларды есептеу, төлеу мен жеткізу және басқа да әлеуметтік төлемдер бойынша қызметтерді төлеу
759
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
25230
016
Жасы 18-ге толмаған балаларға мемлекеттік жәрдемақы
21523,7
017
Мүгедектерді оңалту арнайы бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді арнайы міндетті гигиеналық заттармен, ыммен сөйлесу мамандарының қызметімен, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
5317
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және оларды алып жүретін тұлғаларға Москва, Астана қалаларында өтетін мерекелік іс-шараларға қатысу үшін және Тәуелсіз Мемлекет Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасы аумағы бойынша тамақтануға, тұруға, жол жүруге шығыстар төлемі
140,8
020
Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектерге бір реттік материалдық көмек көрсету, сонымен қатар оларға теңестірілген тұлғаларға, әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа шығарылған (отставкадағы), 1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 3 қыркүйегіне дейінгі кезеңде қызметтегі армия құрамына кірмеген, "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг." немесе "За победу над Японией" медальдарімен марапатталғандарға, Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына Ұлы Отан соғысы жылдары атлы айдан кем емес тылда жұмыс істегендерге (әскери қызмет атқарғандарға) әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметін атқарғандарға бір реттік материалдық көмек
25661
022
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жабдықтау
300
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
79727
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімі аппараты
23656
008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
17900
009
Елді мекендерде санитарияны қамтамасыз ету
1500
011
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
4156
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
100
458
Ауданның тұрғын үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі (облыстық маңызы бар қаланың)
56071
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
4175
016
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
400
017
Жерлеу орындарын күтіп ұстау және туысы жоқтарды жерлеу
378
026
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
2000
030
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеу және елді мекендерді көркейту

756
6
на экскурсионные поездки участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны, лицам удостоенным званий «Герой Социалистического труда» и «Халық каhарманы» являющимся пенсионерам, многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын-алқа», «Күміс-алқа» или получившие ранее звание «Мать-героиня»,а так же награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, жертвам политических репрессий, лицам, пострадавшим от политических репрессий, имеющим инвалидность или являющимся пенсионерами
525
7
для приобретения единой одежды (участие 1 ветерана Великой Отечественной войны в параде в городах Астана и Москва)
75
8
на оказания услуг бань и парикмахерских инвалидам и участникам Великой Отечественной войны и лиц приравненных к ним
1652
9
для оплаты расходов на коммунальные услуги инвалидам и участникам Великой Отечественной войны
3662
10
на выплату социальной помощи в рамках Программы по стимулированию рождаемости "Фонд поколений на 2010-2014 годы" многодетным семьям
2823
итого
15084
Приложение 8
к решению сессии районного маслихата
от 23 декабря 2009 года № 162
Направление свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало 2010 финансового года
Сноска. Приложение 8 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской областиот 12.04.2010 N 189
функ-циональная груп-па
адм-ини-стратор
про грамма
Наименование
сумма (тысяч тенге)
01
Государственные услуги общего характера
100
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
100
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
100
04
Образование
120
464
Отдел образования района (города областного значения)
120
003
Общеобразовательное обучение
120
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
1150,1
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
150
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
150
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
400,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
400,1
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
600
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии

756
6
Ұлы Отан Соғысы қатысушылар мен мүгедектерге және оларға теңестірілген тұлғаларға, басқа да жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан Соғысына қатысушыларға теңестірілген тұлғаларға, «Социалистік Еңбек Ері» және «Халық қаһарманы» атағына лайықталған тұлғаларға, "Алтын Алқа", "Күміс алқа" және бұрын "Батыр Ана" атағын алғандар, сонымен қатар І және ІІ дәрежедегі "Аналық даңқ"орденімен марапатталған көп балалы аналарға, саяси қуғын-сүргіннен зардап шеккен зейнеткер болып табылатын тұлғаларға экскурсиялық шығуларға
525
7
Астана және Мәскеу қалаларында салтанатты іс-шараларға қатысу үшін бағытталған ардагерлер делегация мүшелеріне бірыңғай үлгідегі киімді сатып алуға
75
8
Ұлы Отан Соғысына қатысушылар мен мүгедектерге және оларға теңестірілген тұлғаларға монша мен шаштараз қызметін көрсетуге
1652
9
Ұлы Отан Соғысы мүгедектері мен қатысушыларының коммуналдық қызметтер бойынша төлем шығындарын өтеу
3662
10
"2010-2014 жылдарға арналған Ұрпақ қоры" бағдарламасы аясында бала тууды ынталандыру бойынша көп балалы жанұяларға әлеуметтік көмек төлеміне
2823
Барлығы
15084
Аудандық мәслихаттың 2009 жылғы
23 желтоқсандағы № 162 шешіміне
8-қосымша
2010 жылғы қаржы жылының басына бюджеттік қаражаттардың еркін қалдықтарын бағыттау
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2010.04.12 N 189 Шешімімен
функц. топ
әкімші
бағдарла-ма
ішкі бағ-дар-лама
атауы
сомасы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
100
123
Қаладағы аудан әкімінің, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округ аппараты
100
001
000
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
100
04
Білім
120
464
Ауданның (облыстық маңызы қаланың) білім бөлімі
120
003
Жалпы білім беру
120
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
1150,1
462
Ауданның ауыл шаруашылығы бөлімі (облыстық маңызы бар қаланың)
150
001
000
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
150
463
Ауданның жер қатынастары бөлімі (облыстық маңызы бар қаланың)
400,1
001
000
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
400,1
473
Ауданның ветеринария бөлімі (облыстық маңызы бар қаланың)
600
001
000
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер