Об областном бюджете на 2010-2012 годы
Решение областного маслихата Южно-Казахстанской области N 23/248-IV от 11 декабря 2009 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области от 20 декабря 2009 года за N 2018. Утратило силу - письмо Южно-Казахстанского областного маслихата от 5 января 2011 года N 02-1
Сноска. Утратило силу - письмо Южно-Казахстанского областного маслихата от 05.01.2011 N 02-1.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Южно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет Южно-Казахстанской области на 2010-2012 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 219 237 157 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 12 869 430 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 459 219 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 205 908 508 тысяч тенге;
2) затраты – 217 617 943 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 254 846 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 6 824 131 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 569 285 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 3 109 200 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 3 109 200 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 6 744 832 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 6 744 832.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями областного маслихата Южно-Казахстанской области от 15.01.2010 N 24/266-IV; от 12.03.2010 № 26/270-IV; от 19.03.2010 № 27/294-IV; от 12.04.2010 № 28/296-IV; от 19.05.2010 № 29/299-IV; от 11.06.2010 № 30/302-IV; от 10.08.2010 № 32/323-IV; от 26.10.2010 № 34/346-IV; от 10.12.2010 № 35/350-IV (вводится в действие с 1 января 2010 года).
2. Установить на 2010 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
в бюджеты районов (городов областного значения), кроме города Кентау – 50 процентов;
в бюджет города Кентау – 100 процентов;
в областной бюджет от районов (городов областного значения), кроме города Кентау – 50 процентов.

2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2009 жылғы 11 желтоқсандағы N 23/248-IV шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2009 жылғы 20 желтоқсанда N 2018 тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2011 жылғы 5 қаңтардағы N 02-1 хатымен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2011.01.05 N 02-1 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Оңтүстік Қазақстан облысының 2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2010 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 219 237 157 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 12 869 430 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 459 219 мың теңге;
трансферттердiң түсiмдерi – 205 908 508 мың теңге;
2) шығындар – 217 617 943 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 5 254 846 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 6 824 131 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 569 285 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 3 109 200 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 3 109 200 мың теңге;
5) бюджет дефициті – - 6 744 832 мың теңге;
6) бюджет дефицитін қаржыландыру – 6 744 832 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2010.10.26 N 34/346-IV; өзгерту енгізілді - 2010.12.10 N 35/350-IV (2010.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. 2010 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері белгіленсін:
Кентау қаласынан басқа аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне 50 пайыз;
Кентау қаласының бюджетіне – 100 пайыз;
Кентау қаласынан басқа аудандардан (қалалардан) облыстық бюджетке 50 пайыз.

Сноска. Пункт 2 в новой редакции решения областного маслихата Южно-Казахстанской области от 10.08.2010 № 32/323-IV (вводится в действие с 1 января 2010 года).
3. Предусмотреть на 2010 год размеры субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения), в общей сумме 52 579 504 тысяч тенге, в том числе:
району Байдибек
2 428 444
тысяч тенге;
Казыгуртскому району
3 265 380
тысяч тенге;
Мактааральскому району

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2010.08.10 N 32/323-IV (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
3. 2010 жылға облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) бюджеттерге берiлетiн субвенциялар мөлшерiнің жалпы сомасы 52 579 504 мың теңге қарастырылсын, оның iшiнде:
Бәйдібек ауданына
2 428 444
мың теңге;
Қазығұрт ауданына
3 265 380
мың теңге;
Мақтаарал ауданына

4. Предусмотреть в областном бюджете на 2010 год поступление трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере с учетом изменения налогооблагаемой базы социального налога и индивидуального подоходного налога, предусмотренных при расчете трансфертов общего характера, утвержденных Решением Южно-Казахстанского областного маслихата «Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами районов (городов областного значения) на 2008 - 2010 годы» в общей сумме 2 226 035 тысяч тенге.
Размеры поступлений в областной бюджет указанных трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) определяются на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением областного маслихата Южно-Казахстанской области от 12.04.2010 № 28/296-IV водится в действие с 1 января 2010 года).
5. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) в следующих размерах:
872 894 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, биологии в государственных учреждениях среднего общего образования;
842 550 тысяч тенге - на капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
1 316 331 тысяч тенге - на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
19 042 тысяч тенге - на капитальный, текущий ремонт объектов спорта в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
279 913 тысяч тенге - на финансирование приоритетных социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
3 317 244 тысяч тенге – на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
на содержание вновь вводимых объектов образования – 1 791 499 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 260 333 тысяч тенге;
на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету «Самопознание» – 285 778 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи и на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей – 1 334 692 тысяч тенге;

4. "Облыстық және аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) бюджеттері арасындағы 2008-2010 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы" Оңүстік Қазақстан облыстық мәслихатының шешімімен бекітілген жалпы сипаттағы трансферттердi есептеу кезінде қаралған әлеуметтiк салық пен жеке табыс салығының салық салынатын базасының өзгеруiне ескере отырып бюджет саласындағы еңбекақы қорының өзгеруіне байланысты 2010 жылға арналған облыстық бюджетке аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiнен жалпы сомасы 2 226 035 мың теңге трансферттердiң түсiмдері қарастырылсын.
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiнен облыстық бюджетке түсетін көрсетілген трансферттер көлемі облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2010.04.12 N 28/296-IV (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
5. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне облыстық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердегi физика,  биология кабинеттерiн оқу жабдығымен жарақтандыруға – 872 894 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеуге – 842 550 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді мекендерді көркейтуге – 1 316 331 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде спорт объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеуге – 19 042 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде кенттердегі, ауылдардағы (селолардағы), ауылдық (селолық) округтердегі әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға - 279 913 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде облыстық маңызы бар автомобиль жолдарын және қалалардың көшелерін жөндеу және ұстауға – 3 317 244 мың теңге;
жаңадан iске қосылатын білім беру объектiлерiн ұстауға - 1 791  499 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға - 260 333 мың теңге;
"Өзін-өзі тану" пәні бойынша мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта білім беру, техникалық және кәсіптік білім беру, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілікті арттыру институттарын оқу материалдарымен қамтамасыз етуге – 285 778 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін төлеуге – 136 746 мың теңге;
мемлекеттік әлеуметтік атаулы көмек беруге және 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге;

13 514 тысяч тенге – на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
693 325 тысяч тенге – для выплаты единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики – 1 056 000 тысяч тенге;
на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях – 14 916 тысяч тенге;
на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 66 367 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 1 132 196 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии – 197 518 тысяч тенге.
174 623 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города);
810 238 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования.
Распределение указанных сумм бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями областного маслихата Южно-Казахстанской области от 15.01.2010 N 24/266-IV; от 12.03.2010 № 26/270-IV; от 12.04.2010 № 28/296-IV; от 19.05.2010 № 29/299-IV; от 10.08.2010 № 32/323-IV; от 24.09.2010 № 33/330-IV; от 26.10.2010 № 34/346-IV (вводится в действие с 1 января 2010 года).
6. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения), в том числе по:
управлению координации занятости и социальных программ области – 385 185 тысяч тенге;
управлению образования области – 1 273 025 тысяч тенге;

Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз етуіне - 13 514 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуіне – 693 325 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге 1 056 000 мың теңге;
медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға – 14 916 мың теңге;
ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін – 66 367 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге - 1 132 196 мың теңге;
ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға – 197 518 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) күрделі және орташа жөндеуден өткізуге - 174 623 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға – 810 238 мың теңге.
Көрсетілген сомаларды аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) бюджеттерге бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2010.01.15 N 24/266-IV; 2010.03.12 N 26/270-IV; 2010.04.12 N 28/296-IV; 2010.05.19 N 29/299-IV; 2010.08.10 N 32/323-IV; 2010.09.24 N 33/330-IV; 2010.10.26 N 34/346-IV (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
6. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мынадай мөлшерде берілетін ағымдағы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
облыстық жұмыспен қамту мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасына – 385 185 мың теңге;
облыстық білім басқармасына – 1 273 025 мың теңге;

управлению сельского хозяйства – 174 851 тысяч тенге;
управлению энергетики и коммунального хозяйства – 141 115 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями областного маслихата Южно-Казахстанской области от 12.03.2010 № 26/270-IV; от 10.08.2010 № 32/323-IV; от 26.10.2010 № 34/346-IV (вводится в действие с 1 января 2010 года).
7. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) в следующих размерах:
18 781 073 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов образования;
3 994 553 – на развитие системы водоснабжения;
4 172 586 тысяч тенге - на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
979 531 тысяч тенге – на развитие теплоэнергетической системы;
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 527 000 тысяч тенге;
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 4 379 700 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 737 400 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 150 000 тысяч тенге;
на развитие объектов спорта – 300 000 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями областного маслихата Южно-Казахстанской области от 15.01.2010 N 24/266-IV; от 12.03.2010 № 26/270-IV; от 12.04.2010 № 28/296-IV; от 19.05.2010 № 29/299-IV; от 10.08.2010 № 32/323-IV; от 24.09.2010 № 33/330-IV; от 26.10.2010 № 34/346-IV; от 10.12.2010 № 35/350-IV (вводится в действие с 1 января 2010 года).
7-1. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрено кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья в рамках реализации Программы «Нұрлы-көш» - 5 104 143 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением областного маслихата Южно-Казахстанской области от 15.01.2010 N 24/266-IV (вводится в действие с 1 января 2010 года).
7-2. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрено кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья для работников 100 школ и 100 больниц – 698 000 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.

ауыл шаруашылығы басқармасы – 174 851 мың теңге;
энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы – 141 115 мың теңге.
Көрсетілген сомаларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2010.03.12 N 26/270-IV; 2010.08.10 N 32/323-IV; 2010.10.26 N 34/346-IV (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
7. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мынадай мөлшерде дамуға берілетін нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
білім беру объектілерін салуға және қайта жаңартуға – 18 781  073 мың теңге;
сумен қамтамасыз ету жүйелерін дамытуға – 3 994 553;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді мекендерді көркейтуге – 4 172 586 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 979 531 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға – 527 000 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 4 379 700 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 737 400 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 150 000 мың теңге;
спорт нысандарын дамытуға - 300 000 мың теңге.
Көрсетілген соманы бөлу облыс әкімдігінің қаулысымен анықталады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2010.01.15 N 24/266-IV; 2010.03.12 N 26/270-IV; 2010.04.12 N 28/296-IV; 2010.05.19 N 29/299-IV; 2010.08.10 N  32/323-IV; 2010.09.24 N 33/330-IV; 2010.10.26 N 34/346-IV;  2010.12.10 N 35/350-IV(2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
7-1. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне "Нұрлы көш" бағдарламасын iске асыру шеңберiнде тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға кредит беруге - 5 104 143 мың теңге қарастырылсын.
Көрсетілген сомаларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Шешім 7-1 тармақпен толықтырылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2010.01.15 N 24/266-IV (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
7-2. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне 100 мектеп 100 аурухана қызметкерлері үшін аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға кредит беруге – 698 000 мың теңге қарастырылсын.
Көрсетілген сомаларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

Сноска. Решение дополнено пунктом 7-2 в соответствии с решением областного маслихата Южно-Казахстанской области от 15.01.2010 N 24/266-IV (вводится в действие с 1 января 2010 года).
7-3. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрено кредитование бюджетов районов (городов областного значения) для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 171 390 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-3 в соответствии с решением областного маслихата Южно-Казахстанской области от 15.01.2010 N 24/266-IV (вводится в действие с 1 января 2010 года).
7-4. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрено кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на обеспечение занятости участников Программы «Нұрлы көш» на 2009-2011 годы в области развития тепличного хозяйства – 850 598 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-4 в соответствии с решением областного маслихата Южно-Казахстанской области от 26.10.2010 № 34/346-IV (вводится в действие с 1 января 2010 года).
8. Утвердить резерв акимата области на 2010 год в сумме 237 415 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями областного маслихата Южно-Казахстанской области от 10.08.2010 № 32/323-IV; от 26.10.2010 № 34/346-IV (вводится в действие с 1 января 2010 года).
9. Утвердить перечень бюджетных программ развития областного бюджета на 2010 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 4.

Ескерту. Шешім 7-2 тармақпен толықтырылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2010.01.15 N 24/266-IV (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
7-3. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ауылдық елдi мекендердiң әлеуметтiк сала мамандарын әлеуметтiк қолдау шараларын iске асыру үшін бюджеттік кредиттер беруге – 171 390 мың теңге қарастырылсын.
Көрсетілген сомаларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Шешім 7-3 тармақпен толықтырылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2010.01.15 N 24/266-IV (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
7-4. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне 2009-2011 жылдары «Нұрлы көш» бағдарламасына қатысушыларды жұмыспен қамтамасыз ету мақсатында жылыжай шаруашылығын дамытуға несие беруге – 850 958 мың теңге қарастырылсын.
Көрсетілген сомаларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Шешім 7-4 тармақпен толықтырылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2010.10.26 N 34/346-IV (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
8. Облыс әкімдігінің 2010 жылға арналған резервi 237 415 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2010.08.10 N 32/323-IV; 2010.10.26 N 34/346-IV (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
9. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2010 жылға арналған облыстық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекiтілсiн.

10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2010 год, согласно приложению 5.
11. Установить лимит долга местного исполнительного органа области на 31 декабря 2010 года в размере 4 336 874 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением областного маслихата Южно-Казахстанской области от 15.01.2010 N 24/266-IV (вводится в действие с 1 января 2010 года).

10. 2010 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 5-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
11. 2010 жылғы 31 желтоқсанға облыстың жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 4 336 874 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2010.01.15 N 24/266-IV (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.

12. Установить на 2010 год повышенные на 25 процентов оклады (тарифные ставки) специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности в организациях финансируемых из областного бюджета, по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии областного маслихата   Т. Баймаханов
Секретарь областного маслихата             А. Досболов
Приложение 1 к решению
Южно-Казахстанского областного маслихата

12. 2010 жылға ауылды жерлерде облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандарына қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға ұлғайтылған айлықтар (тарифтік ставкалар) белгіленсін.
13. Осы шешім 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат сессиясының төрағасы     Т.Баймаханов
Облыстық мәслихат хатшысы                  А.Досболов
Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының

252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
5 836 071
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории области
5 377 463
002
Организация работы медвытрезвителей и подразделений полиции, организующих работу медвытрезвителей
21 285
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
2 700
011
Материально-техническое оснащение государственных органов
282 456
012
Организация временной изоляции, адаптации и реабилитации несовершеннолетних
43 107
013
Услуги по размещению лиц, не имеющих определенного места жительства и документов
78 217
014
Организация содержания лиц, арестованных в административном порядке
20 337
016
Проведение операции «Мак»
2 379
018
Обеспечение охраны общественного порядка во время проведений мероприятий международного значения за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
1 401
019
Содержание, материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности миграционной полиции, документирование оралманов
1 702
020
Содержание и материально-техническое оснащение Центра временного размещения оралманов и Центра адаптации и интеграции оралманов
5 024
271
Управление строительства области
19 000
003
Развитие объектов органов внутренних дел
19 000
04
Образование
38 178 436
1
Дошкольное воспитание и обучение
810 238
261
Управление образования области
810 238
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
810 238
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
8 227 887
260
Управление туризма, физической культуры и спорта области
1 913 116
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
1 663 639
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
249 477
261
Управление образования области
6 314 771
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
1 449 801
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
1 940 244
018
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание вновь вводимых объектов образования
1 791 499
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
872 894
058
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования

252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
5 836 071
001
Облыс аумағында қоғамдық тәртіпті және қауіпсіздікті сақтауды қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 377 463
002
Медициналық айықтырғыштардың және медициналық айықтырғыштардың жұмысын ұйымдастыратын полиция бөлімшелерінің жұмысын ұйымдастыру
21 285
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
2 700
011
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
282 456
012
Кәмелетке толмағандарды уақытша оқшаулау, бейімдеуді және оңалтуды ұйымдастыру
43 107
013
Белгілі тұратын жері және құжаттары жоқ адамдарды орналастыру қызметтері
78 217
014
Әкімшілік тәртіппен тұтқындалған адамдарды ұстауды ұйымдастыру
20 337
016
«Мак» операциясын өткізу
2 379
018
Қоғамдық тәртiптi сақтау және қауiпсiздiктi қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 401
019
Көші-қон полициясының қосымша штаттық санын материалдық-техникалық жарақтандыру және ұстау, оралмандарды құжаттандыру
1 702
020
Оралмандарды уақытша орналастыру орталығын және Оралмандарды бейімдеу мен біріктіру орталығын материалдық-техникалық жарақтандыру және ұстау
5 024
271
Облыстың құрылыс басқармасы
19 000
003
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
19 000
04
Бiлiм беру
38 178 436
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
810 238
261
Облыстың білім басқармасы
810 238
027
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
810 238
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
8 227 887
260
Облыстың туризм, дене тәрбиесі және спорт басқармасы
1 913 116
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
1 663 639
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
249 477
261
Облыстың білім басқармасы
6 314 771
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
1 449 801
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
1 940 244
018
Жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 791 499
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
872 894
058
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

1 735
022
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету «Самопознание»
285 778
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 273 025
271
Управление строительства области
19 246 023
007
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
9 304 557
008
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
9 476 516
037
Строительство и реконструкция объектов образования
464 950
05
Здравоохранение
41 210 370
1
Больницы широкого профиля
31 136
253
Управление здравоохранения области
31 136
004
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения, за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
31 136
2
Охрана здоровья населения
923 924
253
Управление здравоохранения области
923 924
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
502 870
006
Услуги по охране материнства и детства
186 266
007
Пропаганда здорового образа жизни
233 876
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
912
3
Специализированная медицинская помощь
7 330 507
253
Управление здравоохранения области
7 330 507
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
5 190 222
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
97 515
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
253 820
022
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
194 371
026
Обеспечение факторами свертывания крови при лечении взрослых, больных гемофилией
254 585
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 316 130
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда

1 735
022
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне «Өзін-өзі тану» пәні бойынша мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта білім беру, техникалық және кәсіптік білім беру, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілікті арттыру институттарын оқу материалдарымен қамтамасыз етуге арналған республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттер
285 778
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 273 025
271
Облыстың құрылыс басқармасы
19 246 023
007
Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
9 304 557
008
Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
9 476 516
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
464 950
05
Денсаулық сақтау
41 210 370
1
Кең бейiндi ауруханалар
31 136
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
31 136
004
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарын жіберу бойынша стационарлық медициналық көмек
31 136
2
Халықтың денсаулығын қорғау
923 924
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
923 924
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
502 870
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі қызметтер
186 266
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
233 876
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
912
3
Мамандандырылған медициналық көмек
7 330 507
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7 330 507
009
Туберкулезден, жұқпалы және психикалық аурулардан және жүйкесі бұзылуынан, соның ішінде жүйкеге әсер ететін заттарды қолданылуымен байланысты зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
5 190 222
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
789 931
019
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
97 515
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
253 820
022
Бүйрегі жетімсіз ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету
194 371
026
Гемофилиямен ауыратын ересек адамдарды емдеу кезінде қанның ұюы факторлармен қамтамасыз ету
254 585
027
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
1 316 130
036
Жіті миокард инфаркт сырқаттарын тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету

799 942
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
162 006
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
278 299
261
Управление образования области
615 605
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
615 605
271
Управление строительства области
204 300
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
204 300
2
Социальная помощь
3 391 013
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 391 013
003
Социальная поддержка инвалидов
156 736
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики
1 056 000
029
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
13 514
031
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) для выплаты единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
430 458
032
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) для выплаты единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне

799 942
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
162 006
015
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) жүйкесі бұзылған мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
278 299
261
Облыстың білім басқармасы
615 605
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
615 605
271
Облыстың құрылыс басқармасы
204 300
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
204 300
2
Әлеуметтiк көмек
3 391 013
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 391 013
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
156 736
027
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге ағымдағы нысаналы трансферттер
1 056 000
029
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарды төлеуді қамтамасыз етуге берілетін республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
13 514
031
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз етуге облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
430 458
032
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу үшін республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

262 867
035
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи
136 746
036
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет
1 334 692
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
601 238
256
Управление координации занятости и социальных программ области
601 238
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
88 739
005
Капитальный, текущий ремонт объектов социального обеспечения в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
74 793
008
Материально-техническое оснащение государственных органов
542
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
37 063
022
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях
14 916
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
385 185
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
18 536 571
1
Жилищное хозяйство
4 906 700
271
Управление строительства области
4 906 700
014
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
527 000
027
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 379 700
2
Коммунальное хозяйство
13 629 871
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
3 158 368
007
Ремонт водохозяйственных сооружений и особо охраняемых природных территорий в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
3 158 368
271
Управление строительства области
39 609
049
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
39 609
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
10 431 894
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и коммунального хозяйства

262 867
035
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге атаулы әлеуметтік мемлекеттік көмек көрсетуді төлеуге ағымдағы нысаналы трансферттер
136 746
036
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге табысы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге ағымдағы нысаналы трансферттер
1 334 692
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
601 238
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
601 238
001
Жергілікті деңгейде облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88 739
005
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде әлеуметтiк қамсыздандыру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
74 793
008
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
542
018
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебiнен үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
37 063
022
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
14 916
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
385 185
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
18 536 571
1
Тұрғын үй шаруашылығы
4 906 700
271
Облыстың құрылыс басқармасы
4 906 700
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
527 000
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
4 379 700
2
Коммуналдық шаруашылық
13 629 871
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
3 158 368
007
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде су шаруашылығы құрылыстары және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды жөндеу
3 158 368
271
Облыстың құрылыс басқармасы
39 609
049
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және елді мекендерді көркейту
39 609
279
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
10 431 894
001
Жергілікті деңгейде энергетика және коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

68 541
006
Материально-техническое оснащение государственных органов
1 368
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
3 994 553
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
737 400
017
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
1 301 747
018
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
14 584
021
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
4 155 066
022
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
17 520
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
141 115
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
5 673 091
1
Деятельность в области культуры
2 005 282
262
Управление культуры области
1 038 280
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры
31 176
003
Поддержка культурно-досуговой работы
125 604
005
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним
205 287
007
Поддержка театрального и музыкального искусства
675 999
012
Материально-техническое оснащение государственных органов
214
271
Управление строительства области
967 002
016
Развитие объектов культуры
967 002
2
Спорт
2 400 352
260
Управление туризма, физической культуры и спорта области
1 614 231
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере туризма, физической культуры и спорта
36 696
011
Материально-техническое оснащение государственных органов
1 540
003
Проведение спортивных соревнований на областном уровне
50 184
004
Подготовка и участие членов областных сборных команд по различным видам спорта на республиканских и международных спортивных соревнованиях

68 541
006
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
1 368
010
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
3 994 553
014
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға арналған нысаналы трансферттері
737 400
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді мекендерді абаттандыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 301 747
018
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді мекендерді абаттандыруға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
14 584
021
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді мекендерді абаттандыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 155 066
022
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді мекендерді абаттандыруға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
17 520
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
141 115
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
5 673 091
1
Мәдениет саласындағы қызмет
2 005 282
262
Облыстың мәдениет басқармасы
1 038 280
001
Жергiлiктi деңгейде мәдениет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 176
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
125 604
005
Тарихи-мәдени мұралардың сақталуын және оған қол жетімді болуын қамтамасыз ету
205 287
007
Театр және музыка өнерін қолдау
675 999
012
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
214
271
Облыстың құрылыс басқармасы
967 002
016
Мәдениет объектілерін дамыту
967 002
2
Спорт
2 400 352
260
Облыстың туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 614 231
001
Жергілікті деңгейде туризм, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 696
011
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
1 540
003
Облыстық деңгейінде спорт жарыстарын өткізу
50 184
004
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша облыстық құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың республикалық және халықаралық спорт жарыстарына қатысуы

71 098
008
Мероприятия по охране окружающей среды
163 525
010
Содержание и защита особо охраняемых природных территорий
330 272
014
Материально-техническое оснащение государственных органов
2 484
6
Земельные отношения
29 029
251
Управление земельных отношений области
29 029
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области
29 029
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
1 977 794
255
Управление сельского хозяйства области
1 697 881
013
Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства
324 276
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
25 550
026
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на проведение противоэпизоотических мероприятий
1 132 196
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии
197 518
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
18 341
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
279 913
009
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
170 075
010
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
109 838
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
496 178
1
Промышленность
316 270
265
Управление предпринимательства и промышленности области
316 270
012
Развитие инфраструктуры специальной экономической зоны "Онтустик"
316 270
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
179 908
267
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
65 319
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
64 914
004
Материально-техническое оснащение государственных органов
405
271
Управление строительства области
63 668
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
61 394
006
Материально-техническое оснащение государственных органов

71 098
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
163 525
010
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтіп-ұстау және қорғау
330 272
014
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
2 484
6
Жер қатынастары
29 029
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
29 029
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 029
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
1 977 794
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
1 697 881
013
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау
324 276
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі іс-шараларды өткізу
25 550
026
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 132 196
027
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
197 518
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызмет көрсету
18 341
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
279 913
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде кенттерге, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
170 075
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде кенттерге, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
109 838
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
496 178
1
Өнеркәсіп
316 270
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
316 270
012
Оңтүстік арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамыту
316 270
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
179 908
267
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
65 319
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 914
04
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
405
271
Облыстың құрылыс басқармасы
63 668
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 394
006
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру

2 274
272
Управление архитектуры и градостроительства области
50 921
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
49 024
005
Материально-техническое оснащение государственных органов
1 897
12
Транспорт и коммуникации
11 649 679
1
Автомобильный транспорт
3 794 203
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
3 794 203
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
3 469 580
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие транспортной инфраструктуры
150 000
008
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города)
174 623
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
7 855 476
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
7 855 476
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
50 905
002
Развитие транспортной инфраструктуры
2 348 262
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
94 694
006
Создание информационных систем
171 000
015
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
1 394 373
016
Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
1 922 871
012
Материально-техническое оснащение государственных органов
779
013
Ремонт и содержание автомобильных дорог областного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
1 730 897
014
Строительство и реконструкция автомобильных дорог областного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
141 695
13
Прочие
2 498 463
1
Регулирование экономической деятельности
67 317
265
Управление предпринимательства и промышленности области
67 317
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности

2 274
272
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
50 921
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 024
005
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
1 897
12
Көлiк және коммуникациялар
11 649 679
1
Автомобиль көлiгi
3 794 203
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
3 794 203
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
3 469 580
007
Көлік инфрақұрылымын дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
150 000
008
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) күрделі және орташа жөндеуден өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
174 623
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
7 855 476
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
7 855 476
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 905
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
2 348 262
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
94 694
006
Ақпараттық жүйелер құру
171 000
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалар мен елді-мекендердің көшелерін жөндеуге және ұстауға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 394 373
016
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалар мен елді-мекендердің көшелерін жөндеуге және ұстауға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 922 871
012
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
779
013
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде облыстық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеу және ұстау
1 730 897
014
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде облыстық маңызы бар автомобиль жолдардың қала және елді-мекендер көшелерін салу және қайта құру елді-мекендердің көшелері өткізу
141 695
13
Басқалар
2 498 463
1
Экономикалық қызметтерді реттеу
67 317
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
67 317
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

101 086
033
Материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения
3 010 000
271
Управление строительства области
1 860 285
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 860 285
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 708 043
1
Социальное обеспечение
2 380 700
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 457 770
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
302 076
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата
167 461
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
607 045
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
158 836
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
222 352
261
Управление образования области
922 930
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
922 930
2
Социальная помощь
169 514
256
Управление координации занятости и социальных программ области
169 514
003
Социальная поддержка инвалидов
169 514
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
157 829
256
Управление координации занятости и социальных программ области
157 829
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
98 907
008
Материально-техническое оснащение государственных органов
5 000
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
53 922
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
16 023 829
1
Жилищное хозяйство
2 534 700
271
Управление строительства области
2 534 700
027
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 534 700
2
Коммунальное хозяйство
13 489 129
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
13 489 129
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и коммунального хозяйства
66 544
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения

101 086
033
Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыру
3 010 000
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 860 285
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 860 285
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 708 043
1
Әлеуметтiк қамтамасыз ету
2 380 700
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 457 770
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
302 076
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
167 461
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулар-мен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
607 045
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
158 836
015
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) жүйкесі бұзылған мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
222 352
261
Облыстың білім беру басқармасы
922 930
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
922 930
2
Әлеуметтiк көмек
169 514
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
169 514
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
169 514
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
157 829
256
Облыстың жұмыспен қамту мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы
157 829
001
Жергілікті деңгейде облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
98 907
008
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
5 000
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
53 922
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
16 023 829
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
2 534 700
2
Коммуналдық шаруашылық
13 489 129
279
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
13 489 129
001
Жергілікті деңгейде энергетика және коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66 544
010
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер

от 11 декабря 2009 года № 23/248-IV
Перечень бюджетных программ развития областного бюджета на 2010 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Сноска. Приложение 4 в редакции решения областного маслихата Южно-Казахстанской области от 12.04.2010 № 28/296-IV; с изменениями, внесенными решением областного маслихата Южно-Казахстанской области от 11.06.2010 № 30/302-IV (вводится в действие с 1 января 2010 года).
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
2
02
Оборона
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям

2009 жылғы 11 желтоқсандағы № 23/248-IV
шешіміне 4-қосымша
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2010 жылға арналған облыстық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Ескерту. 4-Қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2010.04.12 N 28/296-IV; өзгерту енгізілді - 2010.06.11 N 30/302-IV (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
2
02
Қорғаныс
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру

от 11 декабря 2009 года № 23/248-IV
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру
в процессе исполнения областного бюджета на 2010 год
Сноска. Приложение 5 в редакции решения областного маслихата Южно-Казахстанской области от 15.01.2010 N 24/266-IV (вводится в действие с 1 января 2010 года).
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными, психическими заболеваниями и расстройствами
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне

2009 жылғы 11 желтоқсандағы № 23/248-IV
шешіміне 5-қосымша
2010 жылға арналған жергілікті бюджеттерді орындау барысында қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Ескерту. 5-Қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2010.01.15 N 24/266-IV (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті ескермегенде, халыққа амбулаториялық-емханалық көмекті көрсету
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшiн қан, оның құрамдас бөлiктерi мен препараттарын өндiру
Салауатты өмiр салтын насихаттау
Жедел медициналық көмекті көрсету және санитарлық авиация
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету
Туберкулезбен, жұқпалы, және психикалық аурулардан және психикасының бұзылуынан зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасына ЖҚТБ індетінің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Шұғыл жағдайларда ауыр халдегі адамдарды дәрiгерлiк көмек көрсететiн жақын жердегі денсаулық сақтау ұйымына жеткiзудi ұйымдастыру
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкологиялық ауруларды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
Бүйрек жекіліксіздігі бар ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және арнайы балалар тағамдары мен емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету