О внесении изменений и дополнений в решение от 25 декабря 2008 года N 13/105-IV "О бюджете города Семей на 2009 год"
Решение маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 27 октября 2009 года N 21/160-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции города Семей Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 5 ноября 2009 года за N 5-2-116. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма аппарата маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 29 декабря 2009 года № 01-26/589
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма аппарата маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 29.12.2009 № 01-26/589.
В соответствии со статьями 106109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 16 октября 2009 года № 15/202-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 19 декабря 2008 года № 10/129-IV «Об областном бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 26 октября 2009 года № 2514) маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Внести в решение от 25 декабря 2008 года № 13/105-IV «О бюджете города Семей на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 31 декабря 2008 года № 5-2-98, опубликовано в газетах «Семей таңы» и «Вести Семей» от 8 января 2009 года № 1-2), с учетом решений от 20 февраля 2009 года № 15/113-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 25 декабря 2008 года № 13/105-IV «О бюджете города Семей на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 27 февраля 2009 года № 5-2-104, опубликовано в газетах «Семей таңы» и «Вести Семей» от 5 марта 2009 года № 10), от 24 апреля 2009 года № 17/132-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 25 декабря 2008 года № 13/105-IV «О бюджете города Семей на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 30 апреля 2009 года № 5-2-109, опубликовано в газетах «Семей таңы» и «Вести Семей» от 7 мая 2009 года № 18), от 22 июля 2009 года № 19/150-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 25 декабря 2008 года № 13/105-IV «О бюджете города Семей на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 29 июля 2009 года № 5-2-115, опубликовано в газетах «Семей таңы» и «Вести Семей» от 6 августа 2009 года № 31) следующие изменения и дополнения:
Пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:

2008 жылғы 25 желтоқсандағы N 13/105-IV "Семей қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2009 жылғы 27 қазандағы N 21/160-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Семей қаласындағы Әділет басқармасында 2009 жылғы 5 қарашада N 5-2-116 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 2009 жылғы 29 желтоқсандағы N 01-26/589 хатымен
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 2009.12.29 N 01-26/589 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет кодексінің 106109-баптарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабы, 1 тармағы, 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облысы мәслихатының 2009 жылғы 16 қазандағы № 15/202-IV «2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 10/129-IV «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» (нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылғы 26 қазандағы № 2514 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2009 жылғы 20 ақпандағы № 15/113-IV «2008 жылғы 25 желтоқсандағы № 13/105-IV «Семей қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылғы 27 ақпандағы № 5-2-104 болып тіркелген, 2009 жылғы 5 наурыздағы № 10 «Семей таңы» және «Вести Семей» газеттерінде жарияланған) шешімді, 2009 жылғы 24 сәуірдегі № 17/132-IV «2008 жылғы 25 желтоқсандағы № 13/105-IV «Семей қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылғы 30 сәуірдегі № 5-2-109 болып тіркелген, 2009 жылғы 7 мамырдағы № 18 «Семей таңы» және «Вести Семей» газеттерінде жарияланған) шешімді, 2009 жылғы 22 шілдедегі № 19/150-IV «2008 жылғы 25 желтоқсандағы № 13/105-IV «Семей қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылғы 29 шілдедегі № 5-2-115 болып тіркелген, 2009 жылғы 6 тамыздағы № 31 «Семей таңы» және «Вести Семей» газеттерінде жарияланған) шешімді есепке алып, 2008 жылғы 25 желтоқсандағы № 13/105-IV «Семей қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2008 жылғы 31 желтоқсандағы № 5-2-98 болып тіркелген, 2009 жылғы 8 қаңтардағы № 1-2 «Семей таңы» және «Вести Семей» газеттерінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Аталған шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

«1. Утвердить городской бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 13267452,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 6774601 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 31073 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 505554 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5956224,5 тысяч тенге;
2) затраты – 13625068,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 11000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 11000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-) 368616 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 368616 тысяч тенге:
поступление займов – 227000 тысяч тенге;
погашение займов – 130000 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 271616 тысяч тенге.».
2. Утвердить:
«Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) - 62101 тысяч тенге.».
3. Дополнить пункт 5-1 абзацем следующего содержания:
«учесть уменьшение целевых текущих трансфертов из областного бюджета на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан в сумме 3477 тысяч тенге, из них:
увеличены средства для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях в сумме 656 тысяч тенге;
уменьшены средства в сумме 4133 тысяч тенге, в том числе:
на оказание материальной помощи молодым специалистам (учителям, врачам), желающим работать в селах и аулах после завершения учебного заведения – 2054 тысяч тенге;
на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед Республикой Казахстан - 154 тысяч тенге;
на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан – 1925 тысяч тенге.»
Дополнить пункт 5-2 абзацем следующего содержания:
«учесть уменьшение целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на развитие сети отделений дневного пребывания в медико-социальных учреждениях в сумме 800 тысяч тенге.»
В пункте 5-4:
в абзаце шестом цифру «34539» заменить цифрой «33916».
В пункте 5-5:
в абзаце первом цифру «226725» заменить цифрой «227870»;
в абзаце втором цифру «87490» заменить цифрой «88635»;
4. «Учесть увеличение целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы в сельских населенных пунктов в сумме 50,5 тысяч тенге.».
5. Приложение 1 изложить в новой редакции, согласно приложению 1.

«1. 2009 жылға арналған қалалық бюджет 1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13267452,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 6774601 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 31073 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 505554 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5956224,5 мың теңге;
2) шығыстар – 13625068,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 11000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 11000 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-) 368616 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 368616 мың теңге:
қарыздар түсімі – 227000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 130000 мың теңге;
пайдаланылатын бюджеттік қаражаттардың қалдықтары – 271616 мың теңге.»
2. Бекітілсін:
«Ауданның (облыстық маңызы бар қаланының) жергілікті атқарушы органының резерві – 62101 мың теңге.»
3. 5-1-тармағы мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік көмекке облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттерді 3477 мың теңге сомасына азайту ескерілсін, соның ішінде:
аз қамтылған отбасылардан шыққан балалардың жоғары оқу орныдарында оқу үшін 656 мың теңге сомасында;
4133 мың теңге сомасында қаражат азайтылды, соның ішінде:
- оқу орнын аяқтағаннан кейін селоларда және ауылдарда жұмыс істеуге ниет білдірген жас мамандарға (мұғалімдер, дәрігерлер) материалдық көмек көрсетуге – 2054 мың теңге;
- Қазақстан Республикасының алдында жетістіктері бар зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге – 154 мың теңге;
- азаматтардың кейбір санаттарына материалдық көмек көрсетуге – 1925 мың теңге.»
5-2-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«медициналық-әлеуметтік мекемелерде күндізгі болу бөлімдерінің жүйесін дамытуға республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттерді 800 мың теңге сомасына азайту ескерілсін.»
5-4 тармақта:
алтыншы абзацтағы «34539» саны «33916» санымен ауыстырылсын;
5-5-тармағында:
бірінші абзацтағы «226725» саны «227870» санымен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы «87490» саны «88635» санымен ауыстырылсын;
4. «Ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттерді 50,5 мың теңге сомасында азайту ескерілсін».
5. 1-қосымша жаңа редакцияда 1-қосымшаға сәйкес жазылсын.