Об утверждении инструкции возмещения затрат на проезд, питание, проживание и медицинское освидетельствование занятым и лицам, занятым уходом за детьми в возрасте до семи лет, из числа малообеспеченных, а также безработным, направленным на профессиональное обучение
Постановление акимата Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области от 22 мая 2009 года N 296. Зарегистрировано Управлением юстиции Бородулихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 1 июля 2009 года за N 5-8-88. Утратило силу постановлением акимата Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области от 07 марта 2013 года N 636
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области от 07.03.2013 N 636.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 13)14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан»,подпунктом 2 статьи 19 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 149 «О занятости населения», постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 «О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения» акимат Бородулихинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Инструкцию по возмещению затрат на проезд, питание, проживание и медицинское освидетельствование занятым и лицам, занятым уходом за детьми в возрасте до семи лет, из числа малообеспеченных, а также безработным, направленным на профессиональное обучение согласно приложению 1.
2. Постановление Бородулихинского районного акимата от 7 февраля 2005 года № 1169 «Об утверждении правил возмещения затрат на проезд, питание, проживание и медицинское освидетельствование безработным и незанятым гражданам из целевых групп, направленным на профессиональное обучение» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 15 февраля 2005 года № 2180, опубликованное в районной газете «Пульс района» 4 марта 2005 года № 10-11) признать утратившим силу.
3. Контроль за исполнением постановления возложить на заместителя акима района Атаеву Р. А.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования.
Аким района                             Т. Касымов
Приложение 1
к постановлению акимата
Бородулихинского района

Кәсіби оқуға жіберілген аз қамтамасыз етілген отбасылардан шыққан жұмыспен қамтылған және жеті жасқа дейінгі бала тәрбиесімен шұғылданатын, сондай-ақ жұмыссыз азаматтардың жол жүру, тамақтану, тұру және медициналық куәландыру шығындарын өтеу нұсқаулығын бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының әкімдігінің 2009 жылғы 22 мамырдағы N 296 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Бородулиха ауданындағы Әділет басқармасында 2009 жылғы 1 шілдеде N 5-8-88 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының әкімдігінің 2013 жылғы 07 наурыздағы N 636 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының әкімдігінің 2013.03.07 N 636 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемелекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 31-бабының 1-тармағының 13)14)-тармақшаларына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 149 «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңының 19-бабының 2)-тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 ««Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы» қаулысына сәйкес, Бородулиха ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 1 қосымшаға сәйкес, кәсіби оқуға жіберілген аз қамтамасыз етілген отбасылардан шыққан жұмыспен қамтылған және жеті жасқа дейінгі бала тәрбиесімен шұғылданатын, сондай-ақ жұмыссыз азаматтардың жол жүру, тамақтану, тұру және медициналық куәландыру шығындарын өтеу жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
2. Бородулиха ауданы әкімдігінің 2005 жылғы 7 ақпандағы № 1169 «Кәсіби оқуға жіберілген жұмыссыз және мақсатты топтан жұмыспен қамтылмаған азаматтардың жол жүру, тамақтану, тұру және медициналық куәландыру шығындарын өтеу ережесін бекіту туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2005 жылғы 15 ақпандағы № 2180 санымен тіркелген, «Пульс района» аудан газетінің 2005 жылғы 4 наурыздағы № 10-11 сандарында жаряланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау аудан әкімінің орынбасары Р.А. Атаеваға жүктелсін.
4. Осы қаулы Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап өз күшіне енеді және ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                Т. Қасымов
Бородулиха ауданы әкімдігінің

от 22 мая 2009 г. № 296
Инструкция
по возмещению затрат на проезд, питание, проживание
и медицинское освидетельствование занятым и лицам, занятым
уходом за детьми в возрасте до семи лет, из числа
малообеспеченных, а также безработным, направленным на
профессиональное обучение
Настоящая инструкция разработана в соответствии с подпунктом 13)14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 2 статьи 19 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 149 «О занятости населения», постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 «О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения».
1. Общие положения
1. Основные понятия, используемые в настоящей Инструкции:
1) заявитель - занятый и лицо, занятое уходом за детьми в возрасте до семи лет, из числа малообеспеченных, а также безработный, направленный на профессиональное обучение и обратившийся за возмещением затрат;
2) возмещение затрат - частичная или полная оплата проезда, питания, проживания и медицинского освидетельствования заявителя.
2. Заявитель проходит медицинское освидетельствование по направлению Государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ Бородулихинского района ВКО».
3. Возмещение затрат на проезд, питание, проживание и медицинское освидетельствование заявителю, обучающемуся не по месту жительства, осуществляет Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Бородулихинского района ВКО» с момента представления документов, но не позднее одного месяца со дня окончания обучения.
4. Право на возмещение затрат имеют занятые и лица, занятые уходом за детьми в возрасте до семи лет, из числа малообеспеченных, а также безработные, официально зарегистрированные в Государственном учреждении «Отдел занятости и социальных программ Бородулихинского района ВКО» и направленные на профессиональную подготовку, повышение квалификации и переподготовку.
2. Обращение за получением возмещения затрат
5. Заявитель подает письменное заявление с указанием номера лицевого счета в банке по месту жительства, РНН, номера удостоверения личности, адреса проживания в Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Бородулихинского района ВКО» и представляет необходимые документы:
1) проездные документы по железнодорожному транспорту, пассажирскому автотранспорту (кроме такси), либо справка организации, осуществляющей указанные виды перевозок, о стоимости проезда до учебного заведения от места жительства;

2009 жылғы 22 мамырдағы N 296
қаулысына № 1 қосымша
Кәсіби оқуға жіберілген аз қамтамасыз етілген отбасылардан шыққан жұмыспен қамтылған және жеті жасқа дейінгі бала тәрбиесімен шұғылданатын, сондай-ақ жұмыссыз азаматтардың жол жүру, тамақтану, тұру және медициналық куәландыру шығындарын өтеу жөніндегі
НҰСҚАУЛЫҚ
Осы нұсқаулық Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемелекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 31-бабының 1-тармағының 13)14)-тармақшаларына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 149 «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңының 19-бабының, 2)-тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 ««Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы» қаулысына сәйкес әзірленді.
1. Жалпы ережелері
1. Осы нұсқаулықта қолданылатын негізгі ұғымдар:
1) өтініш беруші – кәсіптік оқуға жіберілген және шығындарын өтеуге өтініш білдірген аз қамтамасыз етілген отбасылардан шыққан жұмыспен қамтылған және жеті жасқа дейінгі бала тәрбиесімен шұғылданатын, сондай-ақ жұмыссыз азаматтар;
2) шығындарды өтеу - өтініш берушінің жол жүруіне, тамақтануына, тұруына және медициналық куәландыруына шыққан шығынды ішінара немесе толық өтеу.
2. Өтініш беруші медициналық куәландыруды «ШҚО Бородулиха аудандық жұмыстылық және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінің жіберуі бойынша өтеді.
3. Тұрғылықты жерінен басқа жерде оқитын, өтініш берушінің жол жүру, тұру, медициналық куәландыру шығындарының өтеуін, құжаттар тапсырылған сәттен бастап оқу біткеннен кейін бір айдан кешіктірмей «ШҚО Бородулиха аудандық жұмыстылық және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі жүргізеді.
4. Аз қамтамасыз етілген отбасылардан шыққан жұмыспен қамтылған және жеті жасқа дейінгі бала тәрбиесімен шұғылданатын, сондай-ақ «ШҚО Бородулиха аудандық жұмыстылық және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінде ресми тіркелген жұмыссыз азаматтар және кәсіби даярлауға, біліктілігін арттыру мен қайта даярлауға жіберілгендер шығындарды өтеу құқығына ие.
2. Шығындардың өтеуін алуға жүгіну
5. Өтініш беруші тұрғылықты жері бойынша банктегі жеке шотының нөмірін, СТН, жеке куәлік нөмірін, тұрғылықты мекенжайын көрсете отырып, «ШҚО Бородулиха аудандық жұмыстылық және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесіне жазбаша өтініш беріп және қажетті құжаттарды тапсырады:
1) темір жол көлігімен, жолаушылар автокөлігімен (таксиден басқа) жол жүру құжаттары немесе аталған тасымал түрлерімен айналысатын мекеменің жол жүрудің құны туралы анықтамасы.

2) платежные документы о прохождении медицинского освидетельствования, проживании в общежитии.
6. Заявитель несет ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан за полноту и достоверность сведений, указанных в заявлении и документах.
3. Размер возмещения затрат
7. Полное возмещение затрат производится:
1) за медицинское освидетельствование – стоимость обследования, подтвержденная документами;
2) за проезд к месту обучения и обратно в пределах региона (области, района) – стоимость проезда, подтвержденная документами.
8. Частичное возмещение затрат на проживание производится в следующих размерах:
1) при проживании иногородних заявителей во время обучения в городах Усть-Каменогорске, Семее в общежитии - по представленным платежным документам, но не более пяти месячных расчетных показателей в месяц. При проживании в арендованных жилых помещениях – пять месячных расчетных показателя в месяц.
2) при проживании в общежитии иногородних заявителей в других населенных пунктах – по представленным документам, но не более четырех месячных расчетных показателей в месяц. При проживании в арендованных жилых помещениях – четыре месячных расчетных показателя в месяц.
9. Частичное возмещение затрат на питание для обучающихся в городах Усть-Каменогорске и Семее производится в размере пяти месячных расчетных показателей в месяц, в остальных населенных пунктах в размере четырех месячных расчетных показателей в месяц.
4. Выплата возмещения затрат
10. Выплата возмещения затрат осуществляется за счет средств районного бюджета, предусмотренных на выполнение Программы занятости населения.
11. Выплата возмещения затрат за питание и проживание лицам, направленным на профессиональное обучение, производится за истекший месяц на основании представленных документов. Допускается досрочная выплата возмещения затрат.
12. Выплата полного или частичного возмещения затрат осуществляется в денежной форме путем перечисления на лицевой счет заявителю по мере поступления средств.
Руководитель аппарата акима                В. Бастриков

2) медициналық куәландырудан өту, жатақханада тұру туралы төлем құжаттары.
6. Өтініш пен құжаттарда көрсетілген мәліметтердің толықтығы мен сенімділігі үшін жауапкершілік Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өтініш берушіге жүктеледі.
3. Шығындарды өтеудің мөлшері
7. Шығындардың толық өтелуі:
1) медициналық куәландыру – құжаттармен расталған зерттеудің құны үшін;
2) өңір (облыс, аудан) шегінде оқу орнына барып, қайта қайту жолына - құжаттармен расталған жол жүру құны үшін жүргізіледі;
8. Тұру шығындарының ішінара өтелуі келесі мөлшерде жүргізіледі:
1) өзге жерден келген өтініш берушілер Өскемен және Семей қалаларындағы жатақханаларда тұрған уақытта – ұсынылған төлем құжаттары бойынша, бірақ айына бес айлық есептік көрсеткіштен аспағанда. Жалданған тұрғын үйлерде тұрғанда - айына бес айлық есептік көрсеткіште.
2) өзге жерден келген өтініш берушілер басқа елді мекендердегі жатақханаларда тұрған уақытта – ұсынылған төлем құжаттары бойынша, бірақ айына төрт айлық есептік көрсеткіштен аспағанда. Жалданған тұрғын үйлерде тұрғанда – төрт айлық есептік көрсеткіште.
9. Өскемен және Семей қалаларында оқитындар үшін тамақтану шығындарының ішінара өтелуі айына бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, облыстың басқа елді мекендерде тұратындарға айына төрт айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде жүргізіледі.
4. Шығындарды өтеу төлемдері
10. Шығындарды өтеу төлемдері халықты жұмыспен қамту бағдарламасын орындауға қарастырылған аудандық бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
11. Кәсіптік оқуға жіберілген адамдардың тамақтану мен тұру шығындарын өтеу төлемдері тапсырылған құжаттар негізінде өткен айға жүргізіледі. Шығындарды өтеуді жедел төлеуге рұқсат етіледі.
12. Шығындарды толық немесе ішінара өтеу, қаражаттың түсуіне байланысты ақшалай нысанды өтініш берушінің жеке шотына аудару жолымен жүзеге асырылады.
Аудан әкімі аппаратының басшысы           В. Бастриков