Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 8 мамырдағы № 04.2-09/119 "Бағалы қағаздары Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңының тізіміне енгізіледі деп көзделген немесе енгізілген эмитенттерге, сондай-ақ осындай бағалы қағаздарға қойылатын талаптарды белгілеу туралы" бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігі Төрағасының 2010 жылғы 8 ақпандағы N 04.2-40/33 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 9 наурызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6115 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 22 қазандағы № 189 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2014.10.22 № 189 (2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы туралы» 2006 жылғы 5 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 5) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Бағалы қағаздары Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңының тізіміне енгізіледі деп көзделген немесе енгізілген эмитенттерге, сондай-ақ осындай бағалы қағаздарға қойылатын талаптарды белгілеу туралы» Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 8 мамырдағы № 04.2-09/119 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5223 тіркелген, 2008 жылғы 6 маусымдағы № 85 (1311) «Заң газетінде» жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген қосымшада:
13-4-тармақтағы «эмитенттің директорлар кеңесі» деген сөздерінен кейін «(акционерлік қоғамнан бөлек, өзге ұйымдастырушылық-құқықтық нысанда құрылған эмитенттің қадағалау кеңесі)» деген сөздерімен толықтырылсын;
13-5-тармақтың бірінші бөлігінде:
«он» деген сөзі «жиырма» деген сөзімен ауыстырылсын;
«директорлар кеңесі» деген сөздері «эмитенттің директорлар кеңесі (акционерлік қоғамнан бөлек, өзге ұйымдастырушылық-құқықтық нысанда құрылған эмитенттің қадағалау кеңесі)» деген сөздерімен ауыстырылсын;
13-7-тармақ мына мазмұнда жазылсын:
«13-7. Іс-шаралар жоспарын қабылдау не қабылдамау туралы шешімді құзыретіне листинг, делистинг немесе бағалы қағаздар тізімінің санатын ауыстыру мәселелерін қарау кіретін қор биржасының органы (бұдан әрі – листингтік комиссия) қабылдайды және оны қор биржасының директорлар кеңесі бекітеді.
Листингтік комиссияның іс-шаралар жоспарын қабылдау туралы шешімін қор биржасының директорлар кеңесі бекіткен жағдайда, осы шешімде эмитенттің бағалы қағаздары «буферлік санат» санатына аударым жасалуы тиіс екендігі туралы ақпарат болады.
Листингтік комиссияның іс-шаралар жоспарын қабылдамау туралы шешімін қор биржасының директорлар кеңесі бекіткен жағдайда, осы шешімде эмитенттің бағалы қағаздары осы шағын санаттың талаптарына не делистингке сәйкес келген кезде қаржы орталығының арнайы сауда алаңының ресми тізімінің «рейтингілік бағасы жоқ борыштық бағалы қағаздар» санатының рейтингілік бағасы жоқ борыштық бағалы қағаздарының екінші санатшасына аударым жасалуы тиіс екендігі туралы ақпарат болады.
Қор биржасының директорлар кеңесі листингтік комиссияның іс-шаралар жоспарын қабылдау туралы шешімін бекітуден бас тартқан жағдайда, эмитенттің бағалы қағаздары осы санатшаның талаптарына не делистингке сәйкес келген кезде қаржы орталығының арнайы сауда алаңының ресми тізімінің «рейтингілік бағасы жоқ борыштық бағалы қағаздар» санатының рейтингілік бағасы жоқ борыштық бағалы қағаздарының екінші санатшасына аударым жасалуы тиіс.
Қор биржасының директорлар кеңесі листингтік комиссияның іс-шаралар жоспарын қабылдамау туралы шешімін бекітуден бас тартқан жағдайда, эмитенттің бағалы қағаздары «буферлік санат» санатына аударым жасалуы тиіс.
Эмитенттің бағалы қағаздары «буферлік санат» санатында болған кезеңде эмитент эмитенттің директорлар кеңесі (акционерлік қоғамнан бөлек, өзге ұйымдастырушылық-құқықтық нысанда құрылған эмитенттің қадағалау кеңесі) бекітетін іс-шаралар жоспарына өзгеріс енгізе алады.
Іс-шаралар жоспарына енгізілетін өзгерістерді қабылдау не қабылдамау туралы шешімді листингтік комиссия қабылдайды және оны қор биржасының директорлар кеңесі іс-шаралар жоспарына енгізілетін өзгерістерді алған күннен кейінгі он жұмыс күні ішінде бекітеді.
Іс-шаралар жоспарына енгізілетін өзгерістерді қабылдамау туралы шешім эмитенттің бағалы қағаздары делистинг үшін негіздемелер болмаған жағдайда, осы Талаптардың 13-13, 13-14, 13-16-тармақтарына сәйкес «буферлік санат» санатында қалатыны туралы ақпаратты қамтиды.»;

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 8 мая 2008 года № 04.2-09/119 "Об установлении требований к эмитентам, чьи ценные бумаги предполагаются к включению или включены в список специальной торговой площадки регионального финансового центра города Алматы, а также к таким ценным бумагам"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 8 февраля 2010 года № 04.2-40/33. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 марта 2010 года № 6115. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 октября 2014 года № 189
Сноска. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 189 (вводится в действие с 01.01.2015).
В соответствии с подпунктом 5) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 5 июня 2006 года "О региональном финансовом центре города Алматы" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 8 мая 2008 года № 04.2-09/119 "Об установлении требований к эмитентам, чьи ценные бумаги предполагаются к включению или включены в список специальной торговой площадки регионального финансового центра города Алматы, а также к таким ценным бумагам" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5223, опубликованный в "Юридической газете" от 6 июня 2008 года № 85 (1485)), следующие изменения и дополнения:
в приложении к вышеуказанному приказу:
в пункте 13-4 после слов "советом директоров эмитента" дополнить словами "(наблюдательным советом эмитента, созданного в иной, помимо акционерного общества, организационно-правовой форме)";
в части первой пункта 13-5:
слово "десяти" заменить словом "двадцати";
после слов "советом директоров эмитента" дополнить словами "(наблюдательным советом эмитента, созданного в иной, помимо акционерного общества, организационно-правовой форме)";
пункт 13-7 изложить в следующей редакции:
"13-7. Решение о принятии либо отклонении плана мероприятий принимается органом фондовой биржи, в компетенцию которого входит рассмотрение вопросов листинга, делистинга или смены категории списка ценных бумаг (далее - листинговая комиссия) и утверждается советом директоров фондовой биржи.
Решение листинговой комиссии о принятии плана мероприятий содержит информацию о том, что в случае утверждения данного решения советом директоров фондовой биржи ценные бумаги эмитента подлежат переводу в категорию "буферная категория".
Решение листинговой комиссии об отклонении плана мероприятий содержит информацию о том, что в случае утверждения данного решения советом директоров фондовой биржи ценные бумаги эмитента подлежат переводу в подкатегорию "долговые ценные бумаги без рейтинговой оценки второй подкатегории" категории "долговые ценные бумаги без рейтинговой оценки" официального списка специальной торговой площадки финансового центра при их соответствии требованиям данной подкатегории либо делистингу.
В случае отказа в утверждении советом директоров фондовой биржи решения листинговой комиссии о принятии плана мероприятий ценные бумаги эмитента подлежат переводу в подкатегорию "долговые ценные бумаги без рейтинговой оценки второй подкатегории" категории "долговые ценные бумаги без рейтинговой оценки" официального списка специальной торговой площадки финансового центра при их соответствии требованиям данной подкатегории либо делистингу.
В случае отказа в утверждении советом директоров фондовой биржи решения листинговой комиссии об отклонении плана мероприятий ценные бумаги эмитента подлежат переводу в категорию "буферная категория".
В период нахождения ценных бумаг эмитента в категории "буферная категория" эмитент может вносить изменения в план мероприятий, которые утверждаются советом директоров эмитента (наблюдательным советом эмитента, созданного в иной, помимо акционерного общества, организационно-правовой форме).
Решение о принятии либо отклонении изменений в план мероприятий принимается листинговой комиссией и утверждается советом директоров фондовой биржи в течение десяти рабочих дней, следующих за датой получения изменений в план мероприятий.
Решение листинговой комиссии об отклонении изменений в план мероприятий содержит информацию о том, что ценные бумаги эмитента остаются в категории "буферная категория" в случае отсутствия оснований для делистинга в соответствии с пунктами 13-1313-1413-16 настоящих Требований.";

13-10-тармақтың бірінші абзацындағы «тоқсан сайынғы негізде» деген сөздерінен кейін «және қор биржасының ресми сұратуы бойынша» деген сөздерімен толықтырылсын;
13-12-тармақтағы «құзыретіне листинг, делистинг немесе бағалы қағаздар тізімінің санатын ауыстыру мәселелерін қарау кіретін, қор биржасы органының» деген сөздері «листингтік комиссияның» деген сөздерімен ауыстырылсын;
13-16-тармақта:
5) тармақша «эмитенттің директорлар кеңесі» деген сөздерінен кейін «(акционерлік қоғамнан бөлек, өзге ұйымдастырушылық-құқықтық нысанда құрылған эмитенттің қадағалау кеңесі)» деген сөздерімен толықтырылсын;
8) тармақшада:
«эмитенттің директорлар кеңесі» деген сөздерінен кейін «(акционерлік қоғамнан бөлек, өзге ұйымдастырушылық-құқықтық нысанда құрылған эмитенттің қадағалау кеңесі)» деген сөздерімен толықтырылсын;
«10 және 11-тармақтарының» деген сөздері «10-тармағының 1) – 8), 10) тармақшаларының және 11-тармағының» деген сөздеріне ауыстырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) Даму департаменті:
1) Агенттіктің Заң басқармасымен бірге осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуіне шаралар қабылдасын;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі, «Қазақстандық қор биржасы» акционерлік қоғамы және «Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы» заңды тұлғалар бірлестігінің назарына жеткізсін;
3) осы бұйрықты бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының бағыттаушы орынбасарына (Қанапиянов Ш.С.) жүктелінсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен соң, 10 күнтізбелік күннен кейін, қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                        А. Арыстанов
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігінің төрайымы
__________ Е. Бахмутова
2010 жылғы 12 ақпан

в абзаце первом пункта 13-10 после слов "ежеквартальной основе" дополнить словами "и по официальному запросу фондовой биржи";
в пункте 13-12 слова "органа фондовой биржи, в компетенцию которого входит рассмотрение вопросов листинга, делистинга или смены категории списка ценных бумаг" заменить словами "листинговой комиссии";
в пункте 13-16:
в подпункте 5) после слов "советом директоров эмитента" дополнить словами "(наблюдательным советом эмитента, созданного в иной, помимо акционерного общества, организационно-правовой форме)";
в подпункте 8):
слова "пунктов 10 и 11" заменить словами "подпунктов 1)8)10) пункта 10 и пункта 11";
после слов "советом директоров эмитента" дополнить словами "(наблюдательным советом эмитента, созданного в иной, помимо акционерного общества, организационно-правовой форме)".
2. Департаменту развития Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы (далее - Агентство):
1) совместно с Юридическим управлением Агентства принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего приказа;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящий приказ до сведения Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, акционерного общества "Казахстанская фондовая биржа" и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана";
3) обеспечить публикацию настоящего приказа в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства (Канапьянов Ч.С.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель                               А. Арыстанов
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору финансового
рынка и финансовых организаций
12 февраля 2010 года
___________ Е. Бахмутова