О внесении дополнений и изменений в приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 8 сентября 2004 года № 375-ОД "О Правилах утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги магистральной железнодорожной сети"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 1 апреля 2010 года № 98-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 апреля 2010 года № 6184. Утратил силу приказом и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 июля 2015 года № 580
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра национальной экономики РК от 31.07.2015 № 580 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 14-1 Закона Республики  Казахстан "О естественных монополиях и регулируемых рынках" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 8 сентября 2004 года № 375-ОД "О Правилах утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги магистральной железнодорожной сети" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3092), следующие дополнения и изменения:
в заголовке, в пункте 1 после слов "магистральной железнодорожной сети" дополнить словами "и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии";
в левом нижнем углу гриф "Согласовано: Председатель Налогового Комитета Министерства финансов Республики Казахстан 16 сентября 2004 г." исключить;
в Правилах утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги магистральной железнодорожной сети, утвержденных указанным приказом:
в заголовке и по всему тексту после слов "услуги магистральной железнодорожной сети", "услуг магистральной железнодорожной сети", "услугами магистральной железнодорожной сети", "услугам магистральной железнодорожной сети" дополнить словами "и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии";
по всему тексту после слов "оператором магистральной железнодорожной сети", "оператора магистральной железнодорожной сети", "оператору магистральной железнодорожной сети", "оператор магистральной железнодорожной сети" дополнить словами "и концессионером", ", концессионера", "концессионеру,", "концессионер," соответственно;
по всему тексту слова "Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан", ", Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан", ", Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан", "и Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан", ", Налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан", ", Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан" исключить;
в пункте 7:
подпункт 2) после слова "сети" дополнить словами "и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии";
подпункт 5) дополнить абзацем следующего содержания:
"Социальная значимость пассажирских перевозок должна быть подтверждена компетентным органом, с указанием перевозчика, осуществляющего пассажирские железнодорожные перевозки, с указанием маршрута, составности, суммы субсидий";
в части первой пункта 14 слово "пятнадцати" заменить словом "семи";
в части второй пункта 18 слова "пятнадцать" и "десять" заменить словами "десять" и "пять" соответственно;
пункт 9 и по всему тексту после слов "потребитель", "потребителя", "потребителем", "потребителю", "потребителей", дополнить словами "и/или концессионер,", "и/или концессионера", "и/или концессионером", "и/или концессионеру", "и/или концессионеров" соответственно;

"Магистральдық темір жол желісінің реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту ережесі туралы" Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2004 жылғы 8 қыркүйектегі № 375-НҚ бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2010 жылғы 1 сәуірдегі N 98-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 20 сәуірде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6184 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 31 шілдедегі № 580 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 31.07.2015 № 580 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 14-1-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкесБҰЙЫРАМЫН:
1. «Магистральдық темір жол желісінің реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту ережесі туралы» Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2004 жылғы 8 қыркүйектегі № 375-НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3092 нөмірмен тіркелген), мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
тақырыпта, 1-тармақта «магистральдық темір жол желісінің» деген сөздерден кейін «және концессия шарттары бойынша темір жол көлігінің объектілері бар темір жолдардың» деген сөздермен толықтырылсын;
төменгі сол жақтағы «Келісілген: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің төрағасы 2004 ж. 16 қыркүйекте» деген белгі алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Магистралдық темір жол желісінің реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту ережесінде:
тақырыпта және барлық мәтін бойынша «магистралдық темір жол желісінің реттеліп көрсетілетін қызметтерінің», «магистралдық темір жол желісінің реттеліп көрсетілетін қызметтерін», «магистралдық темір жол желісінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне» деген сөздер тиісінше «магистралдық темір жол желісінің және концессия шарттары бойынша темір жол көлігінің объектілері бар темір жолдардың реттеліп көрсетілетін қызметтерінің», «магистралдық темір жол желісінің және концессия шарттары бойынша темір жол көлігінің объектілері бар темір жолдардың реттеліп көрсетілетін қызметтерін», «магистралдық темір жол желісінің және концессия шарттары бойынша темір жол көлігінің объектілері бар темір жолдардың реттеліп көрсетілетін қызметтеріне» деген сөздермен ауыстырылсын;
барлық мәтін бойынша «магистралдық темір жол желісінің операторы», «магистралдық темір жол желісінің оператормен», «магистралдық темір жол желісінің операторына», «магистралдық темір жол желісі операторының», «магистралдық темір жол желісі операторына» деген сөздерден кейін тиісінше «және концессионер», «және конценсионермен», «және концессионерге», «және концессионердің» деген сөздермен толықтырылсын;
барлық мәтін бойынша «Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетінің», «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетін», «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетіне», «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті» деген сөздер алып тасталсын;
7-тармақта:
2) тармақша «желісінің» деген сөзден кейін «және концессия шарттары бойынша темір жол көлігінің объектілері бар темір жолдардың» деген сөздермен толықтырылсын;
5) тармақша мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«Жолаушылар тасымалының әлеуметтік маңыздылығын темір жолмен жолаушыларды тасымалдауды жүзеге асыратын тасымалдаушыны көрсете отырып, бағытын, құрамдылығын, субсидиялардың сомасын көрсетіп құзыретті орган растауға тиіс»;
14-тармақтың бірінші бөлігіндегі «он бес» деген сөз «жеті» деген сөзбен ауыстырылсын;
18-тармақтың екінші бөлігіндегі «он бес» және «он», деген сөздер тиісінше «он» және «бес», деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақ және барлық мәтін бойынша «тұтынушы», «тұтынушымен», «тұтынушыдан», «тұтынушыға», «тұтынушының», «тұтынушылардың» деген сөздерден кейін тиісінше «және/немесе концессионер,», «және/немесе концессионермен», «және/немесе концессионерден», «және/немесе концессионерге», «және/немесе концессионердің», «және/немесе концессионерлердің» деген сөздермен толықтырылсын.

в Приложениях 1 - 4 к указанным Правилам слова "утвержденных приказом и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 8 сентября 2004 года № 375-ОД" исключить и после слов "магистральной железнодорожной сети" дополнить словами "и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии";
в Приложении 1 к указанным Правилам:
в заголовке и по всему тексту после слов "магистральной железнодорожной сети" дополнить словами "и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии";
заголовок Приложения 4 к указанным Правилам:
перед словами "при утверждении" дополнить словами "и концессионера";
дополнить словами "и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии".
2. Департаменту по регулированию в сфере железнодорожного транспорта, гражданской авиации и портов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Ибраева Г.К.) обеспечить в установленном законодательном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Есиркепов Е.О.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном законодательством порядке его официальное опубликование в средствах массовой информации;
2) довести его до структурных подразделений Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Кудайбергенова Е.К.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель                               Н. Алдабергенов
СОГЛАСОВАН:
Министр
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
_____________ А. Кусаинов
2 апреля 2010 года
СОГЛАСОВАН:
Министр финансов
Республики Казахстан
______________ Б. Жамишев
9 апреля 2010 года

көрсетілген Ереженің 1-4-қосымшаларда «Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2004 жылғы 8 қыркүйектегі № 375-НҚ бұйрығымен бекітілген» деген сөз алып тасталсын және «магистральдық темір жол желісінің» деген сөздерден кейін «және концессия шарттары бойынша темір жол көлігінің объектілері бар темір жолдардың» деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген Ереженің 1-қосымшасында:
тақырып және барлық мәтін бойынша «магистральдық темір жол желісі» деген сөзден кейін «және концессия шарттары бойынша темір жол көлігінің объектілері бар темір жолдардың» деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген Ереженің 4-қосымшасының тақырыбы:
«операторы» деген сөзден кейін «және концессионер» деген сөзбен толықтырылсын;
«желісі» деген сөзден кейін «және концессия шарттары бойынша темір жол көлігінің объектілері бар темір жолдардың» деген сөздермен толықтырылсын;
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Темір жол көлігі, азаматтық авиация және порттар саласындағы реттеу департаменті (Г.Қ. Ыбыраева) заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы департаменті (Е.О. Есіркепов) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін:
1) оның заңнамада белгіленген тәртіппен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының орынбасары Е.К. Құдайбергеновке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                     Н. Алдабергенов
КЕЛІСІЛГЕН:
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі
_______________ Ә. Құсайынов
2010 жылғы 02 сәуір
КЕЛІСІЛГЕН:
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
________________ Б. Жәмішев
2010 жылғы 05 сәуір