Об утверждении перечня и форм годовой финансовой отчетности для публикации организациями публичного интереса (кроме финансовых организаций)
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 августа 2010 года № 422. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 сентября 2010 года № 6452. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 143
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 27.02.2015 № 143 (вводится в действие с 01.01.2016).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 4.
В соответствии с пунктом 6 статьи 19 Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) перечень годовой финансовой отчетности для публикации организациями публичного интереса (кроме финансовых организаций), согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) формы годовой финансовой отчетности для публикации организациями публичного интереса (кроме финансовых организаций):
форму "Бухгалтерский баланс" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
форму "Отчет о прибылях и убытках" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
форму "Отчет о движении денежных средств (прямой метод)" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
форму "Отчет о движении денежных средств (косвенный метод)" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
форму "Отчет об изменениях в капитале" согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 мая 2007 года № 184 "Об утверждении перечня и форм годовой финансовой отчетности для публикации организациями публичного интереса (кроме финансовых организаций)" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4767, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 3 августа 2007 года, № 118 (1321)).
3. Департаменту методологии бухгалтерского учета, аудиторской деятельности (Тулеуов А.О.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование в установленном законодательством порядке.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Жамишев
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 августа 2010 года № 422
Перечень годовой финансовой отчетности для
публикации организациями публичного интереса
(кроме финансовых организаций)
Наименование годовой финансовой отчетности
1
Бухгалтерский баланс
2
Отчет о прибылях и убытках
3
Отчет о движении денежных средств (прямой метод или косвенный метод)
4
Отчет об изменениях в капитале
5
Пояснительная записка (раскрытия осуществляются в соответствии с
международными стандартами финансовой отчетности)
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 августа 2010 года № 422
Форма
Наименование организации ____________________________________________
Сведения о реорганизации ____________________________________________
Вид деятельности организации ________________________________________
Организационно-правовая форма________________________________________
Форма отчетности: консолидированная/неконсолидированная _____________
(не нужное зачеркнуть)
Среднегодовая численность работников __________________________ чел.
Субъект предпринимательства _________________________________________
(малого, среднего, крупного)
Юридический адрес (организации) ____________________________________
Бухгалтерский баланс
по состоянию на "__" ______________ года
тыс. тенге
Активы
Код
строки
На конец
отчетного
периода
На начало
отчетного
периода
I. Краткосрочные активы:
Денежные средства и их эквиваленты

Жария мүдделі ұйымдардың (қаржылық ұйымдарынан басқа) жариялауы үшін жылдық қаржылық есептіліктің тізбесі мен нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 20 тамыздағы N 422 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 7 қыркүйектегі Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6452 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 143 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 27.02.2015 № 143 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 28 ақпандағы № 234 Заңының 19-бабы 6-тармағын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жария мүдделі ұйымдардың (қаржы ұйымдарынан басқа) жариялауы үшін жылдық қаржылық есептіліктің тізбесі;
2) жария мүдделі ұйымдардың (қаржы ұйымдарынан басқа) жариялауы үшін жылдық қаржылық есептіліктің нысандары:
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес «Бухгалтерлік баланс» нысаны;
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес «Пайда мен зияндар туралы есеп» нысаны;
осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес «Ақша қаражатының қозғалысы туралы есеп (тура әдіс)» нысаны;
осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес «Ақша қаражатының қозғалысы туралы есеп (жанама әдіс)» нысаны;
осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес «Капиталдағы өзгерістер туралы есеп» нысаны бекітілсін.
2. «Жария мүдделі ұйымдардың (қаржы ұйымдарынан басқа) жариялауы үшін жылдық қаржылық есептіліктің тізбесі мен нысандарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2007 жылғы 23 мамырдағы № 184 (Нормативтік құқықтық актілерді Мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4767 тіркелген, Заң газетінде 2007 жылғы 3 тамыздағы № 118(1321) жарияланған) бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
3. Бухгалтерлік есептің, аудиторлық қызметтің әдіснамасы департаменті (А.О. Төлеуов) заңнамада белгіленген тәртіпте осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 20 тамыздағы
№ 422 бұйрығына
1-қосымша
Жария мүдделі ұйымдардың (қаржы ұйымдарынан басқа)
жариялауы үшін жылдық қаржылық есептіліктің тізбесі
Жылдық қаржылық есептілік атауы
1
Бухгалтерлік баланс
2
Пайдалар мен залалдар туралы есеп
3
Ақша қаражатының қозғалысы туралы есеп  (тура әдіс немесе жанама әдіс)
4
Капиталдағы өзгерістер туралы есеп
5
Түсіндірме жазба (ашылу халықаралық қаржы есептілігінің стандарттарына сәйкес жүзеге асырылады)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 20 тамыздағы
№ 422 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Ұйымның атауы _______________________________________________________
Қайта ұйымдастыру туралы мәлімет ____________________________________
Ұйымның қызметінің түрі _____________________________________________
Ұйымдастыру-құқықтық нысан __________________________________________
Есептілік нысаны: шоғырландырылған/шоғырландырылмаған _______________
(керек емесін сызып тастау керек)
Қызметкерлердің орташа жылдық саны _____________________________ адам
Кәсіпкерлік субъектісі ______________________________________________
(шағын, орташа, ірі)
Заңды мекен-жайы (ұйымның) __________________________________________
«____» __________ ____ жылғы жағдай бойынша бухгалтерлік баланс
мың. теңге
Активтер
Жол коды
Есепті кезеңнің аяғында
Есепті кезеңнің басында
I. Қысқа мерзімді активтер:
Ақша қаражаты және оның баламалары

600
7. Денежные средства и их эквиваленты на
конец отчетного периода
700
Руководитель _____________________________ __________________
(фамилия, имя, отчество)        (подпись)
Главный бухгалтер _________________________ ___________________
(фамилия, имя, отчество)       (подпись)
Место печати
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 августа 2010 года № 422
Форма
Наименование организации ____________________________________________
Отчет об изменениях в капитале
за год, заканчивающийся 31 декабря _______ года
тыс. тенге
Наименование
компонентов
Код
ст-
роки
Капитал материнской организации
Доля
неконтро-
лирующих
собствен-
ников
Итого
капитал
Уставный
(акцио-
нерный)
капитал
Эмис-
сионный
доход
Выкуплен-
ные
собствен-
ные
долевые
инстру-
менты
Резер-
вы
Нерасп-
ределен-
ная
прибыль
Сальдо на 1
января
предыдущего
года
010
Изменение в
учетной
политике
011
Пересчитанное
сальдо (строка
010+/- строка
011)
100
Общая
совокупная
прибыль,
всего(строка
210 + строка
220):
200
Прибыль
(убыток) за
год
210
Прочая
совокупная
прибыль, всего
(сумма строк с
221 по 229):
220
в том числе:
Прирост от
переоценки
основных
средств (за
минусом
налогового
эффекта)
221
Перевод
амортизации от
переоценки
основных
средств (за
минусом
налогового
эффекта)
222
Переоценка
финансовых
активов,
имеющиеся в
наличии для
продажи (за
минусом
налогового
эффекта)
223
Доля в прочей
совокупной
прибыли
(убытке)
ассоциирован-
ных организа-
ций и совмес-
тной деятель-
ности,
учитываемых по
методу
долевого
участия
224
Актуарные
прибыли
(убытки) по
пенсионным
обязательствам
225
Эффект
изменения в
ставке
подоходного
налога на
отсроченный
налог дочерних
организаций
226
Хеджирование
денежных
потоков (за
минусом
налогового
эффекта)
227
Курсовая
разница по
инвестициям в
зарубежные
организации
228
Хеджирование
чистых
инвестиций в
зарубежные
операции
229
Операции с
собственниками
, всего (сумма
строк с 310 по
318):
300
в том числе:
Вознаграждения
работников
акциями:
310
в том числе:
стоимость
услуг
работников
выпуск акций
по схеме
вознаграждения
работников
акциями
налоговая
выгода в
отношении
схемы
вознаграждения
работников
акциями
Взносы
собственников
311
Выпуск
собственных
долевых
инструментов
(акций)
312
Выпуск долевых
инструментов
связанный с
объединением
бизнеса
313
Долевой
компонент
конвертируемых
инструментов
(за минусом
налогового
эффекта)
314
Выплата
дивидендов
315
Прочие
распределения
в пользу
собственников
316
Прочие
операции с
собственниками
317
Изменения в
доле участия в
дочерних
организациях,
не приводящей
к потере
контроля

600
7. Есепті кезеңнің аяғындағы ақша қаражаты мен олардың баламалары
700
Басшы _____________________________            ________________
(тегі, аты-жөні)                       (қолы)
Бас бухгалтер _____________________            ________________
(тегі, аты-жөні)                    (қолы)
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 20 тамыздағы
№ 422 бұйрығына
6-қосымша
нысан
Ұйымның атауы _______________________________________________________
_______ жылғы 31 желтоқсанда аяқталатын жыл ішінде
капиталдағы өзгерістер туралы есеп
мың теңге
Құрауыштардың атауы
Жол коды
Аналық ұйымның капиталы
Бақыламайтын меншік иелерінің үлесі
Капитал жиыны
Жарғылық (акционерлік) капитал
Эмиссиялық кіріс
Сатып алынған, меншік үлестік құралдар
Резервтер
Бөлінбеген пайда
Алдағы жылдың 1 қаңтарына арналған сальдо
010
Есеп саясатындағы өзгеріс
011
Қайта есептелген сальдо (010 жол +/- 011 жол)
100
Жалпы жиынтық пайда, барлығы (210 жол + 220 жол):
200
Бір жылдағы пайда (залал)
210
Өзге жиынтық пайда, барлығы (221 жолмен 229 жолды қоса алғанда сомасы):
220
оның ішінде:
Негізгі қаражатты (салық тиімділігін шегере отырып) қайта бағалаудан  түсетін өсім
221
Негізгі қаражатты (салық тиімділігін шегере отырып) қайта бағалаудан амортизацияны аудару
222
Сатуға арналған қолдағы қаржы активтерін (салық тиімділігін шегере отырып) қайта бағалау
223
Үлестік қатысу әдісі бойынша ескерілетін қауымдасқан ұйымдар мен бірлескен қызметтің өзге де жиынтық пайдадағы (залалдағы) үлесі
224
Зейнетақы міндеттемелері бойынша актуарлық пайда (залал)
225
Еншілес ұйымдардың мерзімі кейінге қалдырылған салығына арналған табыс салығының ставкасындағы өзгерістердің тиімділігі
226
Ақша ағындарын (салық тиімділігін шегере отырып) хеджирлеу
227
Шетел ұйымдарына инвестициялар бойынша бағамдық айырма
228
Шетел операцияларына таза инвестицияларды хеджирлеу
229
Меншік иелерімен операциялар, барлығы (310 жолмен 318 жолды қоса алғанда сомасы):
300
оның ішінде:
Қызметкерлерге акциялармен сыйақы беру
310
оның ішінде:
қызметкерлердің көрсететін қызметтерінің құны
қызметкерлерге акциялармен сыйақы беру схемалары бойынша акциялар шығару
қызметкерлерге акциялармен сыйақы беру схемасына қатысты салықтық пайда
Меншік иелерінің жарналары
311
Жеке меншік үлес құралдарын (акцияларын) шығару
312
Бизнесті біріктіруге байланысты үлес құралдарын шығару
313
Айырбасталатын құралдардың үлестік құрамы (салық тиімділігін шығара отырып)
314
Дивидендтерді төлеу
315
Меншік иелерінің пайдасына өзге де бөлулер
316
Меншік иелерімен өзге де операциялар
317
Бақылауды жоғалтуға әкеп соқпайтын еншілес ұйымдарда қатысу үлесіне өзгерістер