Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике строительства и инвестиций и инструкций по их заполнению
Приказ исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 24 августа 2010 года № 230. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 сентября 2010 года № 6486. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 12 августа 2013 года № 189
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 12.08.2013 № 189 (вводится в действие с 01.01.2014).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 4
В соответствии с подпунктами 2) и 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об инвестициях в основной капитал" (код 0381101, индекс 1-инвест, периодичность месячная), согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об инвестициях в основной капитал" (код 0381101, индекс 1-инвест, периодичность месячная), согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об инвестиционной деятельности" (код 0371104, индекс 1-инвест, периодичность годовая), согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об инвестиционной деятельности" (код 0371104, индекс 1-инвест, периодичность годовая), согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о выполненных строительных работах (услугах)" (код 0421101, индекс 1-кс, периодичность месячная), согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о выполненных строительных работах (услугах)" (код 0421101, индекс 1-кс, периодичность месячная), согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о выполненных строительных работах (услугах)" (код 0431102, индекс 1-кс (малые), периодичность квартальная), согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о выполненных строительных работах (услугах)" (код 0431102, индекс 1-кс (малые), периодичность квартальная), согласно приложению 8 к настоящему приказу;

Құрылыс және инвестициялар статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының м.а. 2010 жылғы 24 тамыздағы № 230 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 14 қыркүйекте Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6486 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2013 жылғы 12 тамыздағы № 189 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 12.08.2013 № 189 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қолданушылардың назарына!
Осы бұйрық 2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі (4-т. қараңыз).
«Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабының 2) және 7) тармақшаларына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) «Негізгі капиталға салынған инвестициялар туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0381101, индексі 1-инвест, кезеңділігі айлық) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес;
2) «Негізгі капиталға салынған инвестициялар туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0381101, индексі 1-инвест, кезеңділігі айлық) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес;
3) «Инвестициялық қызмет туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0371104, индексі 1-инвест, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес;
4) «Инвестициялық қызмет туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0371104, индексі 1-инвест, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес;
5) «Орындалған құрылыс жұмыстары (қызметтері) туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0421101, индексі 1-кқ, кезеңділігі айлық) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес;
6) «Орындалған құрылыс жұмыстары (қызметтері) туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0421101, индексі 1-кқ, кезеңділігі айлық) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес;
7) «Орындалған құрылыс жұмыстары (қызметтері) туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0431102, индексі 1-кқ (шағын), кезеңділігі тоқсандық) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес;
8) «Орындалған құрылыс жұмыстары (қызметтері) туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0431102, индексі 1-кқ (шағын), кезеңділігі тоқсандық) осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес;

9) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о выполненных строительных работах (услугах)" (код 0411104, индекс 1-кс, периодичность годовая), согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о выполненных строительных работах (услугах)" (код 0411104, индекс 1-кс, периодичность годовая), согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о вводе в эксплуатацию объектов" (код 0451101, индекс 2-КС (стройка), периодичность месячная), согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о вводе в эксплуатацию объектов" (код 0451101, индекс 2-КС (стройка), периодичность месячная), согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о вводе в эксплуатацию объектов" (код 0441104, индекс 2-КС (стройка), периодичность годовая), согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о вводе в эксплуатацию объектов" (код 0441104, индекс 2-КС (стройка), периодичность годовая), согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о вводе в эксплуатацию объектов индивидуальными застройщиками" (код 0391104, индекс 1-ИЖС, периодичность годовая), согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о вводе в эксплуатацию объектов индивидуальными застройщиками" (код 0391104, индекс 1-ИЖС, периодичность годовая), согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о вводе в эксплуатацию объектов индивидуальными застройщиками" (код 0401101, индекс 1-ИЖС, периодичность месячная), согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о вводе в эксплуатацию объектов индивидуальными застройщиками" (код 0401101, индекс 1-ИЖС, периодичность месячная), согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Анкета обследования выданных разрешений на строительство" (код 0462102, индекс F-001, периодичность квартальная), согласно приложению 19 к настоящему приказу;

9) «Орындалған құрылыс жұмыстары (қызметтері) туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0411104, индексі 1-кқ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес;
10) «Орындалған құрылыс жұмыстары (қызметтері) туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0411104, индексі 1-кқ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 10-қосымшасына сәйкес;
11) «Объектілерді пайдалануға беру туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0451101, индексі 2-КҚ (құрылыс), кезеңділігі айлық) осы бұйрықтың 11-қосымшасына сәйкес;
12) «Объектілерді пайдалануға беру туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0451101, индексі 2-КҚ (құрылыс), кезеңділігі айлық) осы бұйрықтың 12-қосымшасына сәйкес;
13) «Объектілерді пайдалануға беру туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0441104, индексі 2-КҚ (құрылыс), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 13-қосымшасына сәйкес;
14) «Объектілерді пайдалануға беру туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0441104, индексі 2-КҚ (құрылыс), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 14-қосымшасына сәйкес;
15) «Жеке құрылысшылардың объектілерді пайдалануға беруі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0391104, индексі 1-ЖТҚ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 15-қосымшасына сәйкес;
16) «Жеке құрылысшылардың объектілерді пайдалануға беруі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0391104, индексі 1-ЖТҚ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 16-қосымшасына сәйкес;
17) «Жеке құрылысшылардың объектілерді пайдалануға беруі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0401101, индексі 1-ЖТҚ, кезеңділігі айлық) осы бұйрықтың 17-қосымшасына сәйкес;
18) «Жеке құрылысшылардың объектілерді пайдалануға беруі туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0401101, индексі 1-ЖТҚ, кезеңділігі айлық) осы бұйрықтың 18-қосымшасына сәйкес;
19) «Құрылысқа берілген рұқсаттар бойынша зерттеу сауалдамасы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0462102, индексі F-001, кезеңділігі тоқсандық) осы бұйрықтың 19-қосымшасына сәйкес;

20) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Анкета обследования выданных разрешений на строительство" (код 0462102, индекс F-001, периодичность квартальная), согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Анкета обследования хода строительства и ввода в эксплуатацию объектов по выданным разрешениям" (код 0472104, индекс F-004, периодичность годовая), согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Анкета обследования хода строительства и ввода в эксплуатацию объектов по выданным разрешениям" код 0472104, индекс F-004, периодичность годовая), согласно приложению 22 к настоящему приказу.
2. Департаменту правового и организационного обеспечения совместно с Департаментом стратегического развития Агентства Республики Казахстан по статистике обеспечить в установленном  законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование в средствах массовой информации настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Агентства Республики Казахстан по статистике.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2011 года.
Исполняющий
обязанности председателя                   Ж. Джаркинбаев
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности председателя
Агентства Республики Казахстан по делам
строительства и жилищно-коммунального
хозяйства
________________ Н.П. Тихонюк
16 сентября 2010 года
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности председателя
Агентства Республики Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 230
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына
кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
төрағасы міндетін атқарушының
2010 жылғы 24 тамыздағы № 230 бұйрығына
1-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма
общегосударственного статистического
наблюдения
Приложение 1 к приказу исполняющего обязанности
председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 230
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
1-2
2-4
4-8

20) «Құрылысқа берілген рұқсаттар бойынша зерттеу сауалдамасы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0462102, индексі F-001, кезеңділігі тоқсандық) осы бұйрықтың 20-қосымшасына сәйкес;
21) «Берілген рұқсаттар бойынша құрылыс барысын және объектілерді пайдалануға беруді зерттеу сауалдамасы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0472104, индексі F-004, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықты 21-қосымшасына сәйкес;
22) «Берілген рұқсаттар бойынша құрылыс барысын және объектілерді пайдалануға беруді зерттеу сауалдамасы» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0472104, индексі F-004, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 22-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Құқықтық және ұйымдық қамтамасыз ету департаменті Стратегиялық даму департаментімен бірге заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің жауапты хатшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Төрағаның
міндетін атқарушы                               Ж. Жарқынбаев
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы құрылыс
және тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылық істері агенттігі
төрағасының міндетін атқарушы
______________ Н.П. Тихонюк
2010 жылғы 16 қыркүйек
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 230 бұйрығына 1-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылық сақтауға кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасы міндетін атқарушының 2010 жылғы
24 тамыздағы № 230 бұйрығына 1-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Приложение 1 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 24 августа 2010г. № 230
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8

3. Пайдалану бағыттары бойынша негізгі капиталға салынған инвестициялар
көлемін көрсетіңіз, мың теңгемен
Укажите объем инвестиций в основной капитал по направлениям использования,
в тысячах тенге
Жол
ст-
роки
Көрсеткіш атауы
Наименование
показателя
ЭҚЖЖ*
коды
Код по
ОКЭД*
Барлы-
ғы
Всего
Соның ішінде
В том числе
Құ-
рылыс-
монтаж
жұ-
мыста-
ры
Строи-
тель-
но-
мон-
тажные
работы
респуб-
ликалық
бюджет
респуб-
ликанс-
кий
бюджет
жергі-
лікті
бюджет
местный
бюджет
меншік-
ті
қаражат
собст-
венные
средства
шетел
инвес-
тиция-
лары
иност-
ранные
инвести-
ции
қарыз
қара-
жаты
заемные
средст-
ва
1
2
3
4
5
6
7
1
Негізгі капитал-
ға салынған
инвестициялар
Инвестиции в
основной капитал
х
соның ішінде
пайдалану
бағыттары
бойынша
в том числе по
направлениям
использования
________________________________
* Мұнда және бұдан әрі Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші
* Здесь и далее Общий классификатор видов экономической деятельности
3.1 Тұрғын үй құрылысына салынған инвестициялар көлемін көрсетіңіз,
мың теңгемен
Укажите объем инвестиций в жилищное строительство, в тысячах тенге
Жол
ст-
ро-
ки
Көрсеткіш атауы
Наименование показателя
Барлы-
ғы
Всего
Соның ішінде
В том числе
респуб-
ликалық
бюджет
республи-
канский
бюджет
жергілі-
кті
бюджет
местный
бюджет
меншікті
қаражат
собствен-
ные
средства
шетел
инвести-
циялары
иностран-
ные
инвести-
ции
қарыз
қаражаты
заемные
средства
1
2
3
4
5
6
1
Тұрғын үй құрылысына
салынған инвестициялар
Инвестиции в жилищное
строительство
олардан келесі үй
түрлерінің құрылысына:
из них на строительство
жилья по типу дома:
2
жалға берілетін
(коммерциялық)
арендный (коммерческий)
3
жалға берілетін
(коммуналдық)
арендный (коммунальный)
4
жергілікті атқарушы
органдарға бюджеттік
несие беру есебінен
салынған
построенный за счет
бюджетного кредитования
местных исполнительных
органов
3.2 Пайдалану бағыттары бойынша іске қосылған жаңа негізгі құралдар көлемін
көрсетіңіз, мың теңгемен
Укажите ввод в эксплуатацию новых основных средств по направлениям использования,
в тысячах тенге
Жол
ст-
ро-
ки
Көрсеткіш атауы
Наименование показателя
ЭҚЖЖ коды
Код по ОКЭД
Барлығы
Всего
1
1
Жаңа негізгі құралдарды пайдалануға беру
Ввод в эксплуатацию новых основных средств
х
соның ішінде пайдалану бағыттары бойынша
в том числе по направлениям использования
4. Салынып жатқан коммерциялық тұрғын үй объектілері туралы деректерді
көрсетіңіз, бірлік
Укажите данные об объектах строительства коммерческого жилья, единиц
Жол
ст-
роки
Көрсеткіш атауы
Наименование
показателя
Есепті айдың
соңына барлық
құрылыс
объектілері
Всего объектов
строительства
на конец
отчетного
месяца
Есепті айда
нақты салынып
жатқан
объектілер
саны
Количество
объектов,
фактически
строившихся в
отчетном месяце
Құрылысы
есепті айда
басталған
объектінің
саны
Количество
объектов
строительства,
начатых в
отчетном месяце
Есепті айда
пайдалануға
берілген
объектілер
саны
Количество
объектов,
введенных в
эксплуатацию в
отчетном
месяце
1
2
3
4
1
Коммерциялық
тұрғын үйлер
Коммерческое жилье
2
Үлестік қатысу
шарты бойынша
коммерциялық
тұрғын үйлер
Коммерческое жилье
по договорам о
долевом участии

3. Пайдалану бағыттары бойынша негізгі капиталға салынған инвестициялар көлемін көрсетіңіз, мың теңгемен
Укажите объем инвестиций в основной капитал по направлениям использования, в тысячах тенге
Жол №
№ строки
Көрсеткіш атауыНаименование показателя
ЭҚЖЖ* коды
Код по ОКЭД*
БарлығыВсего
Соның ішінде
В том числе
Құрылыс-монтаж жұмыстарыСтроительно-монтажные работы
республикалық бюджетреспубликанский бюджет
жергілікті бюджетместный бюджет
меншікті қаражатсобственные средства
шетел инвестицияларыиностранные инвестиции
қарыз қаражатызаемные средства
1
2
3
4
5
6
7
1
Негізгі капиталға салынған инвестицияларИнвестиции в основной капитал
х
соның ішінде пайдалану бағыттары бойынша
в том числе по направлениям использования
* Мұнда және бұдан әрі Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші
* Здесь и далее Общий классификатор видов экономической деятельности
3.1 Тұрғын үй құрылысына салынған инвестициялар көлемін көрсетіңіз, мың теңгемен
Укажите объем инвестиций в жилищное строительство, в тысячах тенге
Жол №
№ строки
Көрсеткіш атауыНаименование показателя
БарлығыВсего
Соның ішінде
В том числе
республикалық бюджетреспубликанский бюджет
жергілікті бюджетместный бюджет
меншікті қаражатсобственные средства
шетел инвестицияларыиностранные инвестиции
қарыз қаражатызаемные средства
1
2
3
4
5
6
1
Тұрғын үй құрылысына салынған инвестицияларИнвестиции в жилищное строительство
олардан келесі үй түрлерінің құрылысына:
из них на строительство жилья по типу дома:
2
жалға берілетін (коммерциялық)
арендный (коммерческий)
3
жалға берілетін (коммуналдық)/
арендный (коммунальный)
4
жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік несие беру есебінен салынған
построенный за счет бюджетного кредитования местных исполнительных органов
3.2 Пайдалану бағыттары бойынша іске қосылған жаңа негізгі құралдар көлемін көрсетіңіз, мың теңгемен
Укажите ввод в эксплуатацию новых основных средств по направлениям использования, в тысячах тенге
Жол №
№ строки
Көрсеткіш атауы
Наименование показателя
ЭҚЖЖ коды
Код по ОКЭД
Барлығы
Всего
1
1
Жаңа негізгі құралдарды пайдалануға беру
Ввод в эксплуатацию новых основных средств
х
соның ішінде пайдалану бағыттары бойынша
в том числе по направлениям использования
4. Салынып жатқан коммерциялық тұрғын үй объектілері туралы деректерді көрсетіңіз, бірлік
Укажите данные об объектах строительства коммерческого жилья, единиц
Жол №
№ строки
Көрсеткіш атауы
Наименование показателя
Есепті айдың соңына барлық құрылыс объектілері
Всего объектов строительства на конец отчетного месяца
Есепті айда нақты салынып жатқан объектілер саны
Количество объектов, фактически строившихся в отчетном месяце
Құрылысы есепті айда басталған объектінің саны
Количество объектов строительства, начатых в отчетном месяце
Есепті айда пайдалануға берілген объектілер саны
Количество объектов, введенных в эксплуатацию в отчетном месяце
1
2
3
4
1
Коммерциялық тұрғын үйлер
Коммерческое жилье
2
Үлестік қатысу шарты бойынша коммерциялық тұрғын үйлер
Коммерческое жилье по договорам о долевом участии

4.1 Есепті айда үлестік қатысу шарттары бойынша нақты салынып жатқан
коммерциялық тұрғын үйлердің негізгі сипаттамаларын көрсетіңіз
Укажите основные характеристики фактически строящегося в отчетном месяце коммерческого
жилья по договорам о долевом участии
Жол
ст-
роки
Көрсеткіш атауы
Наименование
показателя
Коммер-
циялық
тұрғын
үйлер
Коммер-
ческое
жилье
Үлестік қатысу шарттары бойынша салынып
жатқан тұрғын үйлер
Строящееся коммерческое жилье по договорам о
долевом участии
барлы-
ғы
всего
құрылыс
салушы-
ның өз
қаража-
ты
собст-
венные
средства
застрой-
щика
құрылыс
салушы-
ның
қарыз
қаражаты
(банк
несиеле-
рі)
заемные
средства
застрой-
щика
(кредиты
банков)
үлескердің
қарыз
қаражаты
(ипотекалық
несиелер)
заемные
средства
дольщика
(ипотечные
кредиты)
үлескердің
өз қаражаты
собственные
средства
дольщика
1
2
3
4
5
6
1
Ғимараттың жалпы
ауданы, м2
Общая площадь
здания, м2
2
Ғимараттың
пайдалы ауданы,
м2
Полезная площадь
здания, м2
3
Пәтер саны,
бірлік
Количество квартир,
единиц
4
Жапсарлас-кірік-
тірме үй-жайлар-
дың жалпы ауданы,
м2
Общая площадь
встроенно-пристро-
енных помещений, м2
5
Сатып алынған
жапсарлас-кірік-
тірме үй-жайлар-
дың саны, бірлік
Количество
выкупленных
встроенно-прист-
роенных помещений,
единиц
6
Құрылыстың сметалық құны,
мың теңге
Сметная стоимость строительства, тысяч тенге
6.1
олардан
жапсарлас-
кіріктірме
үй-жайлардың
сметалық құны,
мың теңге
из них сметная
стоимость
встроенно-
пристроенных
помещений,
тысяч тенге
7
Есепті айда
игерілген нақты
ақшалай қаражат,
мың теңге
Фактическое
освоение денежных
средств в отчетном
месяце, тысяч тенге
Атауы                                     Мекен-жайы
Наименование ________________             Адрес ____________________
_________________            Тел.: ___________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты ___________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _______________________________
Тел.________________
Басшы                             (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель _________________    (Ф.И.О., подпись) _______________
Бас бухгалтер                     (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер _______________ (Ф.И.О., подпись) ________________
М.О.
М.П.
Приложение 2 к приказу исполняющего
обязанности председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 230
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет об инвестициях в основной капитал"
(код 0381101, индекс 1-инвест, периодичность месячная)
1. Настоящая инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об инвестициях в основной капитал" (код 0381101, индекс 1-инвест, периодичность месячная).

4.1 Есепті айда үлестік қатысу шарттары бойынша нақты салынып жатқан коммерциялық тұрғын үйлердің негізгі сипаттамаларын көрсетіңіз
Укажите основные характеристики фактически строящегося в отчетном месяце коммерческого жилья по договорам о долевом участии
Жол №
№ строки
Көрсеткіш атауы
Наименование показателя
Коммерциялық тұрғын үйлер
Коммерческое жилье
Үлестік қатысу шарттары бойынша салынып жатқан тұрғын үйлер
Строящееся коммерческое жилье по договорам о долевом участии
барлығы
всего
құрылыс салушының өз қаражаты
собственные средства застройщика
құрылыс салушының қарыз қаражаты (банк несиелері)
заемные средства застройщика (кредиты банков)
үлескердің қарыз қаражаты (ипотекалық несиелер)
заемные средства дольщика (ипотечные кредиты)
үлескердің өз қаражаты
собственные средства дольщика
1
2
3
4
5
6
1
Ғимараттың жалпы ауданы, м2
Общая площадь здания, м2
2
Ғимараттың пайдалы ауданы, м2
Полезная площадь здания, м2
3
Пәтер саны, бірлік
Количество квартир, единиц
4
Жапсарлас-кіріктірме үй-жайлардың жалпы ауданы, мІ
Общая площадь встроенно-пристроенных помещений, мІ
5
Сатып алынған жапсарлас-кіріктірме үй-жайлардың саны, бірлік
Количество выкупленных встроенно-пристроенных помещений, единиц
6
Құрылыстың сметалық құны, мың теңге
Сметная стоимость строительства, тысяч тенге
6.1
олардан жапсарлас-кіріктірме үй-жайлардың сметалық құны, мың теңге
из них сметная стоимость встроенно-пристроенных помещений, тысяч тенге
7
Есепті айда игерілген нақты ақшалай қаражат, мың теңге
Фактическое освоение денежных средств в отчетном месяце, тысяч тенге
Атауы                                Мекен-жайыНаименование_____________________        Адрес_______________________
_____________________        Тел.:_______________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты ____________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя __________________ Тел.________________
Басшы                               (Аты-жөні,тегі, қолы)Руководитель____________________        (Ф.И.О., подпись)____________
Бас бухгалтер                       (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер_______________        (Ф.И.О., подпись)____________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 230 бұйрығына 2-қосымша
«Негізгі капиталға салынған инвестициялар туралы есеп» (коды 0381101, индексі 1-инвест, кезеңділігі айлық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7-тармақшасына сәйкес әзірленген және «Негізгі капиталға салынған инвестициялар туралы есеп» (коды 0381101, индексі 1-инвест, кезеңділігі айлық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру тәртібін нақтылайды.

2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) арендные (коммерческие) жилые дома - дома, построенные негосударственными застройщиками за счет частных инвестиций для сдачи в аренду государству;
2) арендные (коммунальные) жилые дома - дома, построенные в рамках Государственной программы жилищного строительства для сдачи в аренду социально-защищаемым слоям населения;
3) ввод в эксплуатацию новых основных средств включает стоимость законченных строительством и введенных в действие предприятий, зданий и сооружений производственного и непроизводственного назначения, машин и оборудования, транспортных средств всех видов;
4) встроенно-пристроенные помещения (в жилых домах) - помещения, имеющие иное (нежилое) функциональное назначение (офисы, магазины, кафе, парикмахерские);
5) договор о долевом участии в жилищном строительстве - договор, заключаемый между застройщиком, проектной компанией, дольщиком и банком-агентом, регулирующий правоотношения, связанные со строительством жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков;
6) заемные средства - денежные средства, не принадлежащие хозяйствующему субъекту, но временно находящиеся в его распоряжении и используемые наравне с его собственными, к ним относятся кредиты банков-резидентов, кредиты банков-нерезидентов (иностранные банки, находящиеся на территории Казахстана);
7) инвестиции в жилищное строительство - затраты на строительство индивидуальных и многоквартирных жилых домов, общежитий, жилых зданий для социальных групп;
8) инвестиции в основной капитал - совокупность затрат, направленных на создание и воспроизводство основных фондов. Инвестиции в основной капитал включают затраты на работы по строительству и капитальному ремонту зданий и сооружений; приобретение и капитальный ремонт машин, оборудования; прочие капитальные работы и затраты;
9) инвестиции, направленные на охрану окружающей среды - затраты, направленные на охрану окружающей среды и рациональное использование природных ресурсов: затраты на проведение мероприятий по вводу в эксплуатацию и реконструкции сооружений очистки сточных вод; затраты на проведение мероприятий по вводу в эксплуатацию сооружений для очистки коммунально-бытовых, ливневых стоков; затраты на проведение мероприятий по улучшению состояния поверхностных водоисточников; затраты на проведение мероприятий по охране земельных ресурсов; затраты на проведение мероприятий по созданию особоохраняемых природных территорий и другие затраты;
10) иностранные инвестиции - инвестиции, непосредственно вкладываемые зарубежными инвесторами, другими государствами, иностранными банками (иностранные банки, находящиеся не на территории Казахстана) и иностранными компаниями;

2. Келесі анықтамалар аталған статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) бағдарламалық қамтамасыз ету - әзірлеумен және бағдарламалық қамтамасыз етуге авторлық құқықты алумен (сатып алумен) байланысты шаруашылық субъектілер шығындарының жиынтығы; бағдарламалық қамтамасыз етуге қызмет көрсетумен, өрістетумен, конфигурациялаумен байланысты әзірлеушілердің шығындары.
Сонымен бірге, бағдарламаның экземплярларын сатып алуға кеткен (оны пайдалану құқын ғана сатып алумен байланысты) шығындар күрделі сипаттағы шығындар ретінде қарастырыла алмайды, себебі материалдық емес активті құрамайды және инвестициялық салымдар болып саналмайды;
2) ғимараттың пайдалы ауданы (пәтерлердін ауданы) – барлық тұрғын және қосалқы үй-жайлардың, кіріктірме шкафтардың (антресольдерден басқа) пәтер ішіндегі салқын қоймалар, балкондар, лоджиялар, терассалар мен верандалар алаңының жиынтығы;
3) жалға берілетін (коммерциялық) тұрғын үйлер – жеке инвестициялар есебінен мемлекеттік емес құрылысшылармен салынған мемлекетке жалға беруге арналған үйлер;
4) жалға берілетін (коммуналдық) тұрғын үйлер – Мемлекеттік тұрғын үй құрылысын дамыту бағдарламасы бойынша салынған, халықтың әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын топтарына жалға берілетін үйлер;
5) жаңа негізгі құралдарды пайдалануға беру - құрылысы біткен және пайдалануға берілген кәсіпорындар, өндірістік және өндірістік емес мақсаттағы үйлер мен ғимараттар құны, машиналар, жабдықтар, көлік құралдарының барлық түрлерінің құнын қамтиды;
6) жапсарлас-кіріктірме үй-жайлар (тұрғын үйлерде) - өзге бағытта пайдаланатын жайлар (кеңселер, дүкендер, кафелер, шаштараздар);
7) жергілікті бюджеттің қаражаты - жергілікті атқарушы органдарының қарыз қаражаттарын, гранттарын, трансферттерін қоса алғанда, қайтарылу және қайтарылмас негізінде жергілікті бюджеттен бөлінген қаражат;
8) жұмысқа, өнім алуға пайдаланылатын және асыл тұқымды мал - жұмысқа жегілетін, өнім беретін және асыл тұқымды ересек малды сатып алуға кеткен шығындар, оларды жеткізу шығындарын қоса; ақысыз негізде алынған малды шаруашылыққа жеткізу бойынша шығындар, өнім беретін және жұмысқа жегілетін малдың негізгі табынға қосылатын төлдерін шаруашылықта өсіру бойынша шығындар;
9) коммерциялық тұрғын үй – үйлерді, пәтерлерді сату және/немесе жалға алу жолымен табыс алу мақсатында жеке инвестиция, қарыз және тартылған қаражат есебінен салынған және/немесе салынатын тұрғын үй (тұрғын үй ғимараты), жеке тұрғын үй;
10) көпжылдық екпе ағаштар - көпжылдық дақылдарды: жеміс-жидек ағаштарының барлық түрін, көгалдандыратын және сәндік ағаштарды, қорғауға арналған және басқа да орман алқаптарын, ботаникалық бақтардың және басқа да ғылыми-зерттеу мекемелердің жасанды ағаштарын және тағы сол сияқтыларды отырғызу мен өсіру бойынша шығындар;

11) коммерческое жилье - жилой дом (жилое здание), индивидуальный жилой дом, построенные и/или строящиеся за счет частных инвестиций, заемных и привлеченных средств, с целью получения дохода путем продажи и/или аренды домов, квартир;
12) машины, оборудование, инструмент, инвентарь, не связанные со строительством объекта - затраты на приобретение (в том числе по лизингу) машин, транспортных средств, оборудования, компьютеров, мебели, инструмента и инвентаря, не связанных со строительством объекта; затраты по капитальному ремонту машин и оборудования;
13) машины, оборудование, инструмент, инвентарь, связанные со строительством объекта - затраты на приобретение машин, транспортных средств, оборудования, компьютеров, мебели, инструмента и инвентаря, предусмотренных в сметах на строительство, связанных со строительством объекта;
14) многолетние насаждения - расходы по насаждению и выращиванию многолетних культур: плодово-ягодных насаждений всех видов, озеленительных и декоративных насаждений, защитных и других лесных полос, искусственных насаждений ботанических садов и других научно-исследовательских учреждений;
15) общая площадь жилого дома (жилого здания) - сумма полезных площадей всех жилых помещений и площадей всех нежилых помещений, а также площадей частей жилого дома, являющихся общим имуществом;
16) объект строительства - отдельное здание или сооружение со всеми относящимися к нему оборудованием, инвентарем, инструментами, галереями, эстакадами, внутренними инженерными сетями и коммуникациями, на строительство (реконструкцию или расширение) которого составляется самостоятельная объектная смета;
17) подрядный способ строительства - способ, при котором строительство осуществляется физическим или юридическим лицом, которое выполняет работы или услуги по договору подряда и (или) государственному контракту;
18) полезная площадь здания (площадь квартир) - сумма площадей всех жилых и подсобных помещений, встроенных шкафов (кроме антресолей), внутриквартирных холодных кладовых, балконов, лоджий, террас и веранд;
19) программное обеспечение - суммы затрат хозяйствующих субъектов, связанные с разработкой и получением (приобретением) авторских прав на программное обеспечение; затраты разработчиков программного обеспечения, связанные с его обслуживанием, развертыванием, конфигурированием.
При этом, затраты на покупку экземпляров программы (с приобретением только права на ее использование) не могут рассматриваться как затраты капитального характера, так как не приводят к созданию нематериального актива и не являются инвестиционными вложениями;

11) қарыз қаражаты - шаруашылық субъектіге тиісті емес, бірақ оның иелігінде болатын және оның өз қаражатымен бірдей пайдаланылатын ақша қаражаттары, оларға резидент банктердің несиелері, резидент емес банктердің (Қазақстан аумағында орналасқан шетелдік банктер) несиелері жатады;
12) қоршаған ортаны қорғауға бағытталған инвестициялар – қоршаған ортаны қорғауға және табиғи ресурстарды ұтымды пайдалануға бағытталған шығындар: ақаба суларды тазалауға арналған ғимараттарды іске қосу және қайта құруға арналған іс-шараларға жұмсалған шығындар; коммуналдық-тұрмыстық, нөсер ағындарын тазалауға арналған ғимараттарды іске қосу бойынша іс-шараларға жұмсалған шығындар; жер үсті су көздерінің жағдайын жақсартуға арналған іс-шараларға жұмсалған шығындар; жер ресурстарын қорғауға жұмсалған шығындар; табиғаты ерекше қорғалатын аумақтарды ұйымдастыру бойынша іс-шараларға жұмсалған шығындар және өзге де шығындар;
13) құрылыс-монтаж жұмыстары – үйлер мен ғимараттарды салу, кеңейту, қайта құру, техникалық қайта жарақтандыру жұмыстарына; энергетикалық, технологиялық және басқа да жабдықтарды монтаждау жұмыстарына кеткен шығындар;
14) құрылыс объектісі - құрылысына (қайта салуға немесе кеңейтуге) дербес объект сметасы жасалатын, өзіне тиісті барлық жабдықтары, құрал-саймандары, құралдары, галереялары, эстакадалары, ішкі инженерлік желілері мен коммуникациялары бар жеке үй немесе ғимарат;
15) құрылыс салудың мердігерлік әдісі – мердігерлік және (немесе) мемлекеттік келісім-шарт бойынша жұмыстар немесе қызметтерді орындайтын жеке немесе заңды тұлғаның күшімен жүзеге асырылатын құрылыс салу әдісі;
16) құрылыс салудың шаруашылық әдісі – құрылыс салушының немесе инвестордың өз күшімен жүзеге асыратын құрылыс салу әдісі;
17) меншікті қаражат - кәсіпорындардың, ұйымдардың, халықтың қаражаты;
18) негізгі капиталға салынған инвестициялар – негізгі қорларды жасауға және ұдайы жаңғыртуға бағытталған шығындар жиынтығын көрсетеді. Негізгі капиталға салынған инвестицияларға үйлер мен ғимараттарды салу мен күрделі жөндеу жұмыстарына; машиналар мен жабдықтарды сатып алуға және күрделі жөндеуге кеткен шығындар; өзге де күрделі жұмыстар мен шығындар жатады;
19) объект құрылысына байланысты емес машиналар, жабдықтар, құрал-саймандар, мүкәммал - объект құрылысына байланысты емес машиналарды, көлік құралдарын, жабдықтарды, компьютерлерді, жиһазды, құрал-саймандар мен керек-жарақтарды сатып алу (соның ішінде лизинг бойынша) шығындары; машиналар мен жабдықтарды күрделі жөндеу бойынша шығындар;

20) прочие затраты, не связанные со строительством объекта - затраты на работы по рекультивации земель, ликвидации последствий деятельности угольных шахт (ликвидация впадин, озер, болот после оседания почвы и другое) и другие затраты, не связанные со строительством объекта, кроме перечисленных в строках 7-10;
21) прочие затраты, связанные со строительством объекта - затраты, предусмотренные в сметах на строительство, связанные со строительством объекта.
К прочим затратам относятся следующие виды затрат:
на разбивку основных осей зданий и сооружений;
на выполнение научно-исследовательских, экспериментальных или опытных работ для осуществления в проекте принятых технических решений (кроме работ, связанных с сооружением экспериментальных установок и приобретением оборудования);
на проведение геодезических наблюдений за перемещением и деформациями зданий и сооружений;
на аренду строительных машин;
отдельные виды затрат, не учтенных сметными нормативами;
22) работы по капитальному ремонту жилых, нежилых зданий и сооружений - затраты по капитальному ремонту нежилых, жилых зданий и сооружений, увеличивающие первоначальную стоимость объекта. При капитальном ремонте производится смена изношенных конструкций и деталей или замена их на более прочные и экономичные, улучшающие эксплуатационные возможности ремонтируемого объекта;
23) рабочий, продуктивный и племенной скот - затраты на приобретение взрослого рабочего, продуктивного и племенного стада, включая расходы на его доставку; расходы по доставке в хозяйство скота, полученного на безвозмездной основе; затраты на выращивание в хозяйстве молодняка продуктивного и рабочего скота, переводимого в основное стадо;
24) разведка полезных ископаемых - совокупность затрат на исследования и работы, осуществляемые с целью выявления и оценки полезных ископаемых;
25) собственные средства - средства предприятий, организаций, населения;
26) средства местного бюджета - средства, выделяемые из местного бюджета на возвратной и безвозвратной основе, включая средства заимствования местных исполнительных органов, грантов, трансфертов;
27) средства республиканского бюджета - средства, выделяемые из республиканского бюджета на возвратной и безвозвратной основе, включая внешние правительственные займы;
28) строительно-монтажные работы - затраты на строительные работы по возведению зданий и сооружений, расширению, реконструкции и техническому перевооружению; работы по монтажу энергетического, технологического и другого оборудования;

20) объект құрылысына байланысты машиналар, жабдықтар, құрал-саймандар, мүкәммал – құрылыс сметаларында қарастырылған, объект құрылысына байланысты машиналарды, көлік құралдарын, жабдықтарды, компьютерлерді, жиһазды, құрал-саймандар мен керек-жарақтарды сатып алу шығындары;
21) объект құрылысына байланысты емес өзге де шығындар – жерді рекультивациялау, көмір шахталары қызметтерінің зардаптарын жою (топырақтың шөгуінен кейін ойпаттарды, көлдерді, батпақтарды жою және тағы басқалары) және басқа да объект құрылысымен байланысты емес шығындар, 7-10 жолдарда көрсетілгеннен басқа;
22) объект құрылысына байланысты өзге де шығындар - құрылыс сметаларында қарастырылған, объект құрылысымен байланысты шығындар;
Өзге де шығындарға келесі шығындар түрлері жатады:
үйлер мен ғимараттардың негізгі осьтерін бөлуге кеткен;
жобада қабылданған техникалық шешімдерді жүзеге асыру үшін (эксперименталды қондырғылардың ғимаратымен және жабдықты сатып алумен байланысты жұмыстардан басқа) ғылыми-зерттеу, эксперименталды немесе тәжірибелік жұмыстарды орындауға кеткен;
үйлер мен ғимараттарды қозғалысы мен деформациясын геодезиялық бақылау жүргізу үшін кеткен;
құрылыс машиналарын жалдауға кеткен;
сметалық нормативтерде есепке алынбаған жеке шығын түрлері;
23) пайдалы кен қазбаларын барлау - пайдалы қазбаларды анықтау мен бағалау бойынша жүргізілетін зерттеулер мен жұмыстарға кеткен шығындар жиынтығы;
24) республикалық бюджет қаражаты - қайтарылу және қайтарылмас негізінде республикалық бюджеттен бөлінген қаражат, үкіметтің сыртықы қарыздарын қоса;
25) тұрғын үй құрылысына салынған инвестициялар – жеке және көп пәтерлі тұрғын үйлер, жатақханалар, әлеуметтік топтарға арналған тұрғын үй құрылысын салуға жұмсалған шығындар;
26) тұрғын және тұрғын емес үйлер мен ғимараттарды күрделі жөндеу жұмыстары – объектінің бастапқы құнын көбейтетін тұрғын және тұрғын емес үйлер мен ғимараттарды күрделі жөндеу. Күрделі жөндеу барысында тозған конструкциялар мен бөлшектерді жаңа және үнемді, олардың пайдалану мүмкіндіктерін жақсартатын жаңа конструкцияларға ауыстыру жұмыстары жатады;
27) тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы шарт – құрылыс салушының, жобалау компаниясының, үлескер мен банк-агенттің арасында жасалатын, үлескердің ақшасын тарту есебінен тұрғын жайлардың салынуына байланысты құқықтық қатынастарды реттейтін шарт;
28) тұрғын үйдің (тұрғын жайдың) жалпы ауданы - барлық үйдің тұрғын жайларының алаңы мен тұрғын емес жайлары алаңының жиынтығы, сондай-ақ, жалпы мүлік болып табылатын тұрғын үй бөлшектерінің алаңы;

29) хозяйственный способ строительства - способ, при котором строительство осуществляется собственными силами заказчика или инвестора.
3. Статистические формы представляются структурным и обособленным подразделением по месту своего нахождения, если ему юридическим лицом делегированы полномочия по сдаче статистической формы. Если структурное и обособленное подразделение не имеет таких полномочий, статистические формы представляются юридическим лицом в разрезе своих структурных и обособленных подразделений, с указанием их местонахождения.
Юридические лица, осуществляющие инвестирование на территории двух и более областей, представляют статистическую форму, выделяя информацию по каждой территории в отдельную статистическую форму на отдельном бланке, то есть данные отражаются по месту инвестирования.
Юридическое лицо со среднесписочной численностью занятых до 50 человек, ежемесячный объем инвестиций которого не превышает 100 000 тенге, представляет отчет по статистической форме "Отчет об инвестициях в основной капитал" (индекс 1-инвест, периодичность месячная) один раз за квартал, не позднее 2-го числа после отчетного квартала.
Если предприятием не планируется осуществление инвестиционной деятельности, то об этом в письменной форме (с указанием предположительного периода) необходимо поставить в известность территориальный орган статистики по месту регистрации предприятия.
Затраты в статистической форме отражаются в фактических ценах, действующих на момент их осуществления по методу начисления, то есть независимо от фактического поступления средств. Для заполнения статистической формы необходимо использовать данные раздела "Долгосрочные активы" Типового плана счетов бухгалтерского учета, утвержденного приказом Министерством финансов Республики Казахстан от 23 мая 2007 года № 185. При этом, показатели счетов 2910, 2920, 2930 формируются согласно учетной политике предприятия, то есть предприятие должно самостоятельно определить относятся ли его расходы к инвестициям.
Во 2 разделе затраты на приобретение оборудования, требующего монтажа, отражаются по строке 5 "Машины, оборудование, инструмент, инвентарь, связанные со строительством объекта" и по строке 6 "Машины, оборудование, инструмент, инвентарь, не связанные со строительством объекта" в момент его приобретения (в целом или его отдельных элементов и узлов). Стоимость работ по монтажу оборудования отражается заказчиком по строке 2 "Строительно-монтажные работы", по мере выполнения монтажных работ, то есть по мере подписания актов на выполненные работы при подрядном способе либо нарядов или накладных при хозяйственном способе.
Затраты на капитальный ремонт следует отражать только в случае, если эти затраты увеличивают первоначальную стоимость объекта ремонта.
Ввод в действие основных средств и инвестиции в основной капитал распределяются по видам экономической деятельности, в которые они были направлены, в соответствии с Общим классификатором видов экономической деятельности.

29) шетел инвестициялары - шетелдік инвесторлармен, басқа мемлекеттермен, шетелдік банктермен (Қазақстан аумағында орналаспаған шетелдік банктер) және шетелдік компаниялармен салынған инвестициялар.
3. Құрылымдық және оқшауланған бөлімше статистикалық нысандарды заңды тұлға оған есеп тапсыру бойынша өкілеттік берген жағдайда өзінің орналасқан жері бойынша тапсырады. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлімшенің бұндай өкілеттігі жоқ болса, онда статистикалық нысандарды заңды тұлға құрылымдық және оқшауланған бөлімшелер бөлінісінде, олардың орналасқан жерін көрсетіп тапсырады.
Екі және одан да көп облыстар аумағында инвестициялауды жүзеге асыратын заңды тұлға жеке бланкіде жеке статистикалық нысанда әрбір аумақ бойынша ақпаратты бөлек көрсете отырып статистикалық нысанды тапсырады, яғни деректер инвестициялардың салынған орны бойынша көрсетіледі.
Қызметкерлерінің тізімдік орташа саны 50-ге дейінгі, ай сайынғы инвестициялар көлемі 100 000 теңгеден аспайтын заңды тұлға «Негізгі капиталға салынған инвестициялар туралы есеп» (индексі 1-инвест, кезеңділігі айлық) статистикалық нысаны бойынша есептілікті есепті тоқсаннан кейінгі 2-күннен кешіктірмей, тоқсанда бір рет қана тапсырады.
Егер кәсіпорын инвестициялық қызметті жүзеге асыруды жоспарламаса, онда ол жайында кәсіпорынның тіркелген орны бойынша статистиканың аумақтық органына жазбаша түрде (болжамды кезеңді көрсетіп) хабарлап қою керек.
Статистикалық нысанда шығындар есептеу әдісі бойынша оларды жүзеге асыру сәтіндегі нақты бағаларда, яғни нақты қаражаттың түсуіне қарамастан бейнеленеді. Статистикалық нысанды толтыру үшін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2007 жылғы 23 мамырдағы № 185 бұйрығымен бекітілген Бухгалтерлік есеп шоттары типтік жоспарының «Ұзақ мерзімді активтер» бөлімінде келтірілген деректерді қолдану қажет. Мұның өзінде, 2910, 2920, 2930 шоттары бойынша көрсеткіштер кәсіпорынның есептік саясатына сәйкес қалыптастырылады, яғни кәсіпорынның осы шығындары инвестицияларға жатады ма жоқ па өзі анықтау керек.
2 бөлімде монтажды талап ететін жабдықты сатып алуға кеткен шығындар «Объект құрылысына байланысты немесе байланысты машиналар, жабдықтар, құрал-саймандар, мүкәммал» 5-жолында және «Объект құрылысына байланысты немесе байланысты емес машиналар, жабдықтар, құрал-саймандар, мүкәммал» 6-жолында оны сатып алу сәтінде көрсетіледі (тұтастай немесе оның жеке элементтері мен тораптары). Жабдықтарды монтаждау бойынша жұмыстар құны тапсырыс берушімен «Құрылыс-монтаж жұмыстары» 2-жолы бойынша, монтаждау жұмыстарының орындалуына қарай, яғни мердігерлік тәсіл кезінде орындалған жұмыстар жөніндегі актіге немесе шаруашылық тәсілі кезінде нарядқа немесе жөнелтілген құжатқа қол қойылуына қарай көрсетіледі.
Күрделі жөндеуге кеткен шығындарды, бұл шығындар жөндеу объектісінің бастапқы құнын өсірген жағдайда ғана көрсету қажет.
Негізгі құралдар және негізгі капиталға салынған инвестициялар бағытталған экономикалық қызмет түрлері бойынша Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес бөлініп көрсетіледі.

В разделе 2 данные строки 13 (инвестиции, направленные на охрану окружающей среды) выделяются из строки 1 (инвестиций в основной капитал).
Инвестиции в жилищное строительство (строка 1 раздела 3.1) выделяются из инвестиций в основной капитал (строка 1 раздела 3).
В разделе 3 данные графы 7 (строительно-монтажные работы) выделяются из графы 1.
В разделе 4.1 заемные средства застройщика (графа 4) не включают в себя средства дольщика.
В разделе 4.1 сметная стоимость строительства (строка 6) указывается в текущих ценах.
Примечание: Х - данная позиция не подлежит заполнению.
В случае отсутствия у юридического лица и (или) его структурных и обособленных подразделений кода БИН - заполняется код ОКПО.
5. Арифметико-логический контроль:
1) раздел 2. Объем инвестиций в основной капитал.
графа 1 = сумме граф 2-6;
строка 1 = сумме строк 2-12;
данные строки 1 графы 1 должны быть идентичны данным по строке 1 графы 1 раздела 3;
2) раздел 3. Объем инвестиций в основной капитал по направлениям использования.
графа 1 = сумме граф 2-6;
строка 1 = сумме заполненных строк по направлениям использования (по всем графам);
данные по виду деятельности "68.10.0" в разделе 3 > строке 1 раздела 3.1;
данные строки 1 графы 7 раздела 3 = сумме строк 2 и 3 графы 1
раздела 2;
3) раздел 3.1. Объем инвестиций в жилищное строительство.
строка 1 > сумме строк 2-4;
4) раздел 3.2. Ввод в эксплуатацию новых основных средств по направлениям использования.
строка 1 = сумме заполненных строк по направлениям использования;
5) раздел 4. Данные об объектах строительства коммерческого жилья.
строка 1 > строке 2, для каждой графы;
графа 1 > графы 2, по строкам 1 и 2;
6) раздел 4.1. Основные характеристики фактически строящегося в отчетном месяце коммерческого жилья по договорам о долевом участии.
графа 1 > графе 2, для каждой графы;
графа 2 = сумме граф 3-6, для каждой графы.
Приложение 3 к приказу
исполняющего обязанности председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике
от 24 августа 2010 года № 230
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 02.08.2011 № 212 (вводится в действие с 01.01.2012).
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына
кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі Төрағаның міндетін
атқарушының
2010 жылғы 24 тамыздағы № 230 бұйрығына
3-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық
нысаны
Статистическая форма
по общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 3 к приказу
исполняющего обязанности
председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 230
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz, сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
1-2
2-4
4-8

2 бөлімде 13 жолдың деректері (қоршаған ортаны қорғауға бағытталған инвестициялар) 1 жолдан (негізгі капиталға салынған инвестициялардан) бөлініп көрсетіледі.
Тұрғын үй құрылысына салынған инвестициялар (3.1 бөлімдегі 1-жол) негізгі капиталға салынған инвестициялардан (3-бөлім 1-жол) бөлініп көрсетіледі.
3-бөлімдегі 7-бағанның деректері (құрылыс-монтаж жұмыстары)1-бағаннан бөлініп көрсетіледі.
4.1-бөлімде құрылыс салушының қарыз қаражатына (4-баған) үлескердің қаражаты қосылмайды.
4.1-бөлімде құрылыстың сметалық құны (6-жол) ағымдағы бағада көрсетіледі.
Ескерту: Х - аталған айқындама толтыруға жатпайды.
Заңды тұлғада және (немесе) оның құрылымдық және оқшауланған бөлімшелерінде БСН коды болмаған жағдайда, ҚҰЖЖ коды толтырылады.
5. Арифметикалық-логикалық бақылау.
1) 2-бөлім. Негізгі капиталға салынған инвестициялар көлемі.
1-баған = 2-6 бағандардың қосындысына;
1-жол = 2-12 жолдар қосындысына;
2 және 3 бөлімдердің 1-жолдарындағы және 1-бағандарындағы деректері бірдей болуы тиіс;
2) 3-бөлім. Пайдалану бағыттары бойынша негізгі капиталға салынған инвестициялар көлемі.
1-баған = 2-6 бағандардың қосындысына;
1-жол = пайдалану бағыттары бойынша толтырылған жолдардың қосындысына (барлық бағандар бойынша);
3-бөлімде «68.10.0» қызмет түрі бойынша деректер > 3.1-бөлімнің  1-жолына;
3-бөлімнің 1-жол 7-бағанындағы деректер = 2-бөлімнің 1-бағанының 2 және 3 жолдар қосындысына.
3) 3.1 бөлім. Тұрғын үй құрылысына салынған инвестициялар көлемі.
1-жол > 2-4 жолдар қосындысына.
4) 3.2 бөлім. Пайдалану бағыттары бойынша іске қосылған жаңа негізгі құралдар көлемі.
1-жол = пайдалану бағыттары бойынша толтырылған жолдардың қосындысына.
5) 4-бөлім. Салынып жатқан коммерциялық тұрғын үй объектілері туралы деректер.
1-жол > 2-жол, әр бағандар үшін;
1-баған > 2-баған, 1,2 жолдар бойынша.
6) 4.1 бөлім. Есепті айда үлестік қатысу шарты бойынша нақты салынып жатқан коммерциялық тұрғын үйлердің негізгі сипаттамалары.
1-баған > 2-баған, әр жолдар үшін;
2-баған = 3-6 бағандардың қосындысына, әр жолдар үшін.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 230 бұйрығына 3-қосымша
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 2011.08.02 № 212 (4-т. қараңыз) Бұйрығымен.
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағаның міндетін атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы № 230 бұйрығына 3-қосымша
Приложение 3 к приказу исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 230
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8

3. Пайдалану бағыттары бойынша негізгі капиталға салынған инвестициялар
көлемін көрсетіңіз, мың теңгемен
Укажите объем инвестиций в основной капитал по направлениям использования, в тысячах тенге
Жол
с
т
р
о
к
и
Көрсеткіш
атауы
Наименование
показателя
ЭҚЖЖ*
коды
Код по
ОКЭД*
Барлығы
Всего
соның ішінде:
в том числе:
республи-
калық
бюджет
республи-
канский
бюджет
жергі-
лікті
бюджет
местный
бюджет
меншікті
қаражат
собствен-
ные
средства
шетел
инвес-
тиция-
лары
иностран-
ные
инвес-
тиции
қарыз
қара-
жаты
заемные
средства
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
1
Негізгі
капиталға
салынған
инвестициялар
Инвестиции в
основной капитал
х
оның ішінде
пайдалану
бағыттары
бойынша
в том числе по
направлениям
использования
2
Тұрғын үй
құрылысына
салынған
инвестициялар
Инвестиции в
жилищное
строительство
х
_____________________
*Мұнда және бұдан әрі Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші
Здесь и далее Общий классификатор видов экономической деятельности
4. Пайдалану бағыттары бойынша жаңа негізгі кұралдардың пайдалануға берілуін
және құрылысқа салынған инвестицияларды көрсетіңіз, мың теңгемен
Укажите ввод в эксплуатацию новых основных средств и инвестиции в строительство по
направлениям использования, в тысячах тенге
Жол
с
т
р
о
к
и
Көрсеткіш
атауы
Наименование
показателя
ЭҚЖЖ
коды
Код
по
ОКЭД
Жаңа
негізгі
құрал-
дарды
пайда-
лануға
беру
Ввод в
эксплу-
атацию
новых
основных
средств
Құрылысқа салынған инвестициялар
Инвестиции в строительство
құрылыс-
монтаж
жұмыстары
строитель-
но-монтаж-
ные работы
үйлер мен
ғимарат-
тарды
күрделі
жөндеу
жұмыстары
работы по
капиталь-
ному
ремонту
зданий и
сооружений
объект
құрылы-
сына
байла-
нысты
маши-
налар,
жабдық-
тар,
құрал-
сайман-
дар,
мүкәммал
машины,
оборудо-
вание,
инстру-
мент,
инвентарь,
связан-
ные со
строитель-
ством
объекта
объект
құрылы-
сына
байла-
нысты
өзге де
шығындар
прочие
затраты,
связанные
со строи-
тельством
объекта
құрылысқа
арналған
жобалау-
іздестіру
жұмыстары
проектно-
изыска-
тельские
работы для
строи-
тельства
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
1
Барлығы
Всего
х
оның ішінде
пайдалану
бағыттары
бойынша
в том числе по
направлениям
использования
5. Қаржылық емес активтердің жекелеген түрлеріне бағытталған инвестициялар
көлемін көрсетіңіз, мың теңге
Укажите объем инвестиций, направленный в  отдельные виды нефинансовых активов,
в тысячах тенге
Жол
с
т
р
о
к
и
Көрсеткіш атауы
Наименование показателя
Барлығы
Всего
соның ішінде:
в том числе:
респу-
бликалық
бюджет
респу-
бликанский
бюджет
жергі-
лікті
бюджет
местный
бюджет
меншікті
қаражат
собственные
средства
шетел
инвести-
циялары
иностран-
ные
инвестиции
қарыз
қаражаты
заемные
средства
А
Б
1
2
3
4
5
6
1
Ғылыми-зерттеу және
тәжірибе-құрылыс
жұмыстарына жұмсалған
шығындар
Затраты на научно-
исследовательские и
опытно-конструкторские
работы
2
Әдеби-көркем
туындылар мен
ойын-сауық
бағдарламаларының
түпнұсқаларын жасау
және сатып алуға
жұмсалған шығындар
Затраты на создание и
приобретение оригиналов
литературно-художествен-
ных произведений и
развлекательных программ
3
Персоналды арнайы
даярлау және
біліктілігін
арттыруды қоса, білім
беруге жұмсалған
шығындар
Расходы на образование,
включая специальную
подготовку и повышение
квалификации персонала
4
Персоналға
медициналық қызмет
көрсету, сақтандыру
және еңбегін қорғауға
жұмсалған шығындар
Расходы  на медицинское
обслуживание,
страхование и охрану
труда персонала
5
Гудвилл, тауарлық
белгілер, титулдық
және баспа құқықтары,
лицензиялар, франшиз,
авторлық құқықтар,
патенттер мен өзге де
өндірістік меншікке,
пайдалану және қызмет
көрсету құқықтарын
құру және сатып алуға
жұмсалған шығындар
Затраты на создание и
приобретение гудвилла,
товарных знаков,
титульных и издатель-
ских прав, лицензий,
франшиз, авторских прав,
патентов и других прав
на промышленную
собственность, права на
услуги и эксплуатацию
6
Жер мен табиғатты
пайдалану
объектілерін сатып
алуға жұмсалған
шығындар
Затраты на приобретение
земли и объектов
природопользования
7

3. Пайдалану бағыттары бойынша негізгі капиталға салынған инвестициялар көлемін көрсетіңіз, мың теңгемен
Укажите объем инвестиций в основной капитал по направлениям использования, в тысячах тенге
Жол №
№ строки
Көрсеткіш атауы
Наименование показателя
ЭҚЖЖ * коды
Код по ОКЭД*
Барлығы
Всего
соның ішінде:
в том числе:
республикалық бюджет
республиканский бюджет
жергілікті бюджет
местный бюджет
меншікті қаражат
собственные средства
шетел инвестициялары
иностранные инвестиции
қарыз қаражаты
заемные средства
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
1
Негізгі капиталға салынған инвестициялар
Инвестиции в основной капитал
х
оның ішінде пайдалану бағыттары бойынша
в том числе по направлениям использования
2
Тұрғын үй құрылысына салынған инвестициялар
Инвестиции в жилищное строительство
4. Пайдалану бағыттары бойынша жаңа негізгі кұралдардың пайдалануға берілуін және құрылысқа салынған инвестицияларды көрсетіңіз, мың теңгемен
Укажите ввод в эксплуатацию новых основных средств и инвестиции в строительство по направлениям использования, в тысячах тенге
Жол №
№ строки
Көрсеткіш атауы
Наименование показателя
ЭҚЖЖ коды
Код по ОКЭД
Жаңа негізгі құралдарды пайдалануға беру
Ввод в эксплуатацию новых основных средств
Құрылысқа салынған инвестициялар
Инвестиции в строительство
құрылыс-монтаж жұмыстары
строительно-монтажные работы
үйлер мен ғимараттарды күрделі жөндеу жұмыстары
работы по капитальному ремонту зданий и сооружений
объект құрылысына байланысты машиналар, жабдықтар, құрал-саймандар, мүкәммал
машины, оборудо-вание, инструмент, инвентарь, связан-ные со строитель-ством объекта
объект құрылысына байланысты өзге де шығындар
прочие затраты, связанные со строительством объекта
құрылысқа арналған жобалау-іздестіру жұмыстары
проектно-изыскательские работы для строительства
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
1
Барлығы
Всего
х
оның ішінде пайдалану бағыттары бойынша
в том числе по направлениям использования
5. Қаржылық емес активтердің жекелеген түрлеріне бағытталған инвестициялар көлемін көрсетіңіз, мың теңге
Укажите объем инвестиций, направленный в отдельные виды нефинансовых активов, в тысячах тенге
Жол №
№ строки
Көрсеткіш атауы
Наименование показателя
Барлығы
Всего
соның ішінде:
в том числе:
республикалық бюджет
республиканский
бюджет
жергілікті бюджет
местный бюджет
меншікті қаражат
собственные средства
шетел инвестициялары
иностранные инвестиции
қарыз қаражаты
заемные средства
А
Б
1
2
3
4
5
6
1
Ғылыми-зерттеу және тәжірибе-құрылыс жұмыстарына жұмсалған шығындар
Затраты на научно-исследовате ьские и опытно-конструктор кие работы
2
Әдеби-көркем туындылар мен ойын-сауық бағдарламаларының түпнұсқаларын жасау және сатып алуға жұмсалған шығындар
Затраты на создание и приобретение оригиналов литературно-художественных произведений и развлекательных программ
3
Персоналды арнайы даярлау және біліктілігін арттыруды қоса, білім беруге жұмсалған шығындар
Расходы на образование, включая специальную подготовку и повышение квалификации персонала
4
Персоналға медициналық қызмет көрсету, сақтандыру және еңбегін қорғауға жұмсалған шығындар
Расходы на медицинское обслуживание, страхование и охрану труда персонала
5
Гудвилл, тауарлық белгілер, титулдық және баспа құқықтары, лицензиялар, франшиз, авторлық құқықтар, патенттер мен өзге де өндірістік меншікке, пайдалану және қызмет көрсету құқықтарын құру және сатып алуға жұмсалған шығындар
Затраты на создание и приобретение гудвилла, товарных знаков, титульных и издательских прав, лицензий, франшиз, авторских прав, патентов и других прав на промышленную собственность, права на услуги и эксплуатацию
6
Жер мен табиғатты пайдалану объектілерін сатып алуға жұмсалған шығындар
Затраты на приобретение земли и объектов природопользования
7

2 - бөлімнің 6 -
жолынан ақпараттық-
коммуникациялық
технологияларға
арналған жабдықты
сатып алуға жұмсалған
шығындар
из строки 6 раздела 2
затраты на приобретение
оборудования для
информационно-коммуника-
ционных технологиий
8
2 - бөлімнің 11 -
жолынан өз күшімен
жасалған бағдарла-
малық қамтамасызету
мен деректер қорын
жасауға шығындар
из строки 11 раздела 2
затраты на создание
программного обеспечения
и баз данных
собственными силами
Атауы                                     Мекен-жайы
Наименование ________________             Адрес ___________________
_________________            Тел.: ___________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты ___________________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _________________ Тел. ______________
Басшы                              (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель _________________      (Ф.И.О., подпись) _____________
Бас бухгалтер                    (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер _______________ (Ф.И.О., подпись) _______________
М.О.
М.П.
Приложение 4 к приказу исполняющего
обязанности председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 230
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 02.08.2011 № 212 (вводится в действие с 01.01.2012).
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет об инвестиционной деятельности»
(код 0371104, индекс 1-инвест, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об инвестиционной деятельности» (код 0371104, индекс 1-инвест, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) оборудование для информационно-коммуникационных технологий – затраты на приобретение вычислительной техники и оргтехники, оборудования систем связи, аппаратуры для визуального и акустического отображения информации, хранения информации;
2) оригиналы литературно-художественных произведений и развлекательных программ - затраты на приобретение и создание оригиналов фильмов, звукозаписей, рукописей, магнитных лент, моделей, на которых записаны или воплощены театральные представления, программы радио и телевидения, музыкальные исполнения, спортивные соревнования, литературные и художественные произведения и другие;

2-бөлімнің 6-жолынан ақпараттық-коммуникациялық технологияларға арналған жабдықты сатып алуға жұмсалған шығындар
из строки 6 раздела 2 затраты на приобретение оборудования для информационно-коммуникационных технологиий
8
2-бөлімнің 11-жолынан өз күшімен жасалған бағдарламалық қамтамасыз ету мен деректер қорын жасауға шығындар
из строки 11 раздела 2 затраты на создание программного обеспечения и баз данных собственными силами
Атауы                                Мекен-жайы
Наименование____________________         Адрес ______________________
____________________         Тел.:________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты ___________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _____________________ Тел.____________
Басшы ____________________________ (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель                       (Ф.И.О., подпись)_________________
Бас бухгалтер                   (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер                  (Ф.И.О., подпись) ________________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 230 бұйрығына 4-қосымша
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 2011.08.02 № 212 (4-т. қараңыз) Бұйрығымен.
Инвестициялық қызмет туралы есеп» жалпымемлекеттік
статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру
жөніндегі нұсқаулық (коды 0371104, индексі 1-инвест,
кезеңділігі - жылдық)
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7-тармақшасына сәйкес әзірленген және «Инвестициялық қызмет туралы есеп» (коды 0371104, индексі - 1-инвест, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) ақпараттық-коммуникациялық технологиялар үшін жабдықтар - есептеуіш техникалары мен оргтехниканы, байланыс жүйелері жабдықтарын, ақпаратты визуалды және акустикалық көрсету, ақпаратты сақтау үшін аспаптарын сатып алуға кеткен шығындар;
2) әдеби-көркем шығармалар және ойын-сауық бағдарламалары түпнұсқалары – фильмдер, дыбыс жазбалары, қолжазбалар, магниттік таспалар, театр қойылымдары жазылған және көрініс тапқан үлгілер, радио және теледидар бағдарламалары, музыкалық орындаулар, спорт жарыстары, әдебиет және көркем шығарма туындылары және өзгелердің түпнұсқаларын құруға және сатып алуға кеткен шығындар;

3) программное обеспечение и базы данных – это:
затраты хозяйствующих субъектов, на создание и приобретение программного обеспечения и баз данных;
затраты, связанные с разработкой и получением (приобретением) авторских прав на программное обеспечение;
затраты разработчиков программного обеспечения, связанные с его обслуживанием, развертыванием, конфигурированием;
4) затраты на создание и приобретение гудвилла, товарных знаков, титульных и издательских прав, лицензий, франшиз, авторских прав, патентов и прав на промышленную собственность, права на услуги и эксплуатацию – это расходы на создание и приобретение объектов интеллектуальной собственности;
5) затраты на научно-исследовательские и опытно-конструкторские работы – расходы респондентов, направленные на выполнение научно-исследовательских, опытно-конструкторских работ;
6) ввод в эксплуатацию новых основных средств - стоимость законченных строительством и введенных в действие зданий и сооружений производственного и непроизводственного назначения, машин и оборудования, транспортных средств всех видов;
7) земля (земельные участки) и объекты природопользования (водные ресурсы, недра и некультивируемые леса) – затраты респондентов на приобретение в собственность земельных участков и объектов природопользования;
8) средства местного бюджета - средства, выделяемые из местного бюджета на возвратной и безвозвратной основе, включая средства заимствования местных исполнительных органов, грантов, трансфертов;
9) рабочий, продуктивный и племенной скот - затраты на приобретение взрослого рабочего, продуктивного и племенного стада, включая расходы на его доставку, а также затраты на выращивание в хозяйстве молодняка продуктивного и рабочего скота, переводимого в основное стадо;
10) разведка недр и оценка запасов полезных ископаемых - совокупность затрат по разведке месторождений нефти, природного газа и других полезных ископаемых и последующей оценке разведанных месторождений;
11) заемные средства - денежные средства, не принадлежащие хозяйствующему субъекту, но временно находящиеся в его распоряжении и используемые наравне с его собственными. К ним также относятся кредиты банков-резидентов, кредиты банков-нерезидентов (иностранные банки, находящиеся на территории Казахстана);
12) инвестиции, направленные на охрану окружающей среды - затраты, направленные на охрану окружающей среды и рациональное использование природных ресурсов:
затраты на проведение мероприятий по вводу в эксплуатацию и реконструкции сооружений очистки сточных вод;
затраты на проведение мероприятий по вводу в эксплуатацию сооружений для очистки коммунально-бытовых, ливневых стоков;
затраты на проведение мероприятий по улучшению состояния поверхностных водоисточников;
затраты на проведение мероприятий по охране земельных ресурсов;
затраты на проведение мероприятий по созданию особоохраняемых природных территорий;

3) бағдарламалық қамтамасыз ету және дерек қорлар – бұл:
шаруашылық субъектілерінің бағдарламалық қамтамасыз ету және дерек қорларын құруға және сатып алуға кеткен шығындар;
бағдарламалық қамтамасыз етуге авторлық құқықты әзірлеумен және алумен (сатып алумен) байланысты шығындар;
бағдарламалық қамтамасыз етуге қызмет көрсетумен, өрістетумен, конфигурациялаумен байланысты әзірлеушілердің шығындары;
4) гудвилл, тауар белгілерін, титулдық және баспа құқықтарын, лицензиялар, франшизалар, авторлық құқықтар, патенттер және өнеркәсіптік меншікке өзге құқықтар, қызмет көрсету және пайдалануға беру құқықтарын жасауға және сатып алуға кеткен шығындар – зияткерлік меншік объектілерін құруға және сатып алуға жұмсалған шығындар;
5) ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-құрылымдық жұмыстарға жұмсалған шығындар - респонденттердің ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-құрылымдық жұмыстарына бағытталған шығындары;
6) жаңа негізгі қаражаттарды пайдалануға беру - құрылысы біткен және пайдалануға берілген өндірістік және өндірістік емес мақсаттағы ғимараттар мен имараттар, машиналар мен жабдықтар, көлік құралдарының барлық түрлерінің құны;
7) жер (жер учаскелері) және табиғатты пайдалану объектілері (су ресурстары, кен және культивацияланбайтын ормандар) – респонденттердің жер учаскелері мен табиғи пайдалану объектілерін меншігіне сатып алуына кеткен шығындар;
8) жергілікті бюджеттің қаражаты - қайтарылу және қайтарылмас негізінде жергілікті бюджеттен бөлінген қаражат, жергілікті атқарушы  органдарының қарыз қаражаттарын, гранттарын, трансферттерін қоса;
9) жұмысқа, өнім алуға пайдаланылатын және асыл тұқымды мал - жұмысқа жегілетін, өнім беретін және асыл тұқымды ересек малды сатып алуға кеткен шығындар, оларды жеткізу шығындарын қоса; ақысыз негізде алынған малды шаруашылыққа жеткізу бойынша шығындар; өнім беретін және жұмысқа жегілетін малдың негізгі табынға қосылатын төлдерін шаруашылықта өсіру бойынша шығындар;
10) кенді барлау және пайдалы қазбалар қорларын бағалау – мұнай кен орындарын, табиғи газ және өзге пайдалы қазбаларды барлау және табылған кен орындарын келесі бағалау бойынша шығындар жиынтығы;
11) қарыз қаражаты - шаруашылық жүргізуші субъектіге тиісті емес, бірақ оның иелігінде болатын және оның өз қаражатымен бірдей пайдаланылатын ақша қаражаттары. Оларға сонымен қоса резидент банктердің несиелері, резидент емес банктердің (Қазақстан аумағында орналасқан шетелдік банктер) несиелері жатады;
12) қоршаған ортаны қорғауға бағытталған инвестициялар - қоршаған ортаны қорғауға және табиғи ресурстарды ұтымды пайдалануға бағытталған шығындар:
ақаба суларды тазалауға арналған ғимараттарды іске қосу және қайта құруға арналған іс-шараларды өткізуге жұмсалған шығындар;
коммуналдық-тұрмыстық, нөсер ағындарын тазалауға арналған ғимараттарды іске қосу бойынша іс-шараларды өткізуге жұмсалған шығындар;
жер үсті су көздерінің жағдайын жақсартуға арналған іс-шараларға жұмсалған шығындар;
жер ресурстарын қорғауға жұмсалған шығындар;
табиғаты ерекше қорғалатын аумақтарды құру бойынша іс-шараларға жұмсалған шығындар;

13) расходы на многолетние насаждения и плодово-ягодные культуры - затраты по насаждению и выращиванию многолетних культур. К многолетним культурам относятся плодово-ягодные насаждения всех видов, озеленительные и декоративные насаждения, защитные и другие лесные полосы, искусственные насаждения ботанических садов, которые многократно и непрерывно используются;
14) строительно-монтажные работы - затраты на строительные работы по возведению зданий и сооружений, расширению, реконструкции и техническому перевооружению, а также работы по монтажу энергетического, технологического и другого оборудования;
15) подрядный способ строительства - способ, при котором строительство осуществляется физическим или юридическим лицом, которое выполняет работы или услуги по договору подряда и (или) государственному контракту;
16) хозяйственный способ строительства - способ, при котором строительство осуществляется собственными силами заказчика или инвестора;
17) проектно-изыскательские работы для строительства - затраты, направленные на проектно-изыскательские работы (включая работы для строительства будущих лет и затраты по разработке технико-экономических обоснований), осуществляемые за счет инвестиций в основной капитал, а также авторский надзор проектных организаций, экспертизы проектов;
18) расходы на медицинское обслуживание, страхование и охрану труда персонала - затраты по организации эффективной работы каждого работника, с целью улучшения условий жизни и труда, включают:
расходы на обеспечение работников жильем;
расходы на социальную защиту работников (страховые платежи (взносы), уплачиваемые организацией по договорам добровольного медицинского страхования, оплата больничных листов нетрудоспособности, расходы на проведение оздоровительных и других мероприятий);
расходы на обеспечение безопасности жизни и здоровья работников в процессе трудовой деятельности, включающие в себя правовые, социально-экономические, организационно-технические, санитарно-эпидемиологические, лечебно-профилактические, реабилитационные и иные мероприятия;
расходы на проведение культурных мероприятий, а также по организации отдыха и развлечений;
19) расходы на образование, включая специальную подготовку и повышение квалификации персонала - все расходы предприятий и организаций, связанные с обучением работников (семинары, тренинги, вузовское и после вузовское обучение и другие) и повышением их квалификации;
20) инвестиции в основной капитал - вложения средств с целью получения инвесторами экономического, социального или экологического эффекта в случае нового строительства, расширения, а также реконструкции и модернизации объектов, которые приводят к увеличению первоначальной стоимости объекта, а также на приобретение машин, оборудования, транспортных средств, на формирование основного стада, многолетних насаждений;

13) көпжылдық екпе ағаштар және жеміс-жидек дақылдарына жұмсалған шығындар - көпжылдық дақылдарды егу және өсіру бойынша шығындар. Көпжылдық дақылдарға жеміс-жидек ағаштарының барлық түрлері, көгалдандыратын және сәндік ағаштар, қорғауға арналған және басқа да орман алқаптары, көп рет немесе үздіксіз қолданылатын ботаникалық бақтардың жасанды ағаштары жатады;
14) құрылыс-монтаж жұмыстары – ғимараттар мен имараттарды салу, кеңейту, қайта құру, техникалық қайта жарақтандыру жұмыстарына; сонымен қоса энергетикалық, технологиялық және басқа да жабдықтарды монтаждау жұмыстарына кеткен шығындар;
15) құрылыс салудың мердігерлік әдісі - мердігерлік және (немесе) мемлекеттік келісім-шарт бойынша жұмыстар немесе қызметтерді орындайтын жеке немесе заңды тұлғаның күшімен жүзеге асырылатын құрылыс салу әдісі;
16) құрылыс салудың шаруашылық әдісі - құрылыс тапсырыс берушінің немесе инвестордың өз күшімен жүзеге асатын әдісі;
17) құрылыс үшін жобалау-іздестіру жұмыстары - негізгі капиталға салынған инвестициялар есебінен жобалау-іздестіру жұмыстарына бағытталған (болашақтағы құрылыс жұмыстары мен техникалық-экономикалық негіздерді әзірлеу шығындарын қоса есептегенде) шығындар, сонымен бірге жобалау ұйымдарының авторлық қадағалауы, жобалар сараптамасы шығындары;
18) қызметкерлерге медициналық қызмет көрсетулерге, сақтандыруға және еңбекті қорғауына кеткен шығындар – өмір және еңбек жағдайларын жақсарту мақсатында әр қызметкердің тиімді жұмысын ұйымдастыру бойынша шығындар:
қызметкерлерді тұрғын үймен қамтамасыз етуге кеткен шығындар;
қызметкерлерді әлеуметтік қорғауға кеткен шығындар (ерікті медициналық сақтандыру келісім-шарттары бойынша ұйыммен төленетін сақтандыру төлемдері (салымдары), еңбекке жарамсыздық жөнінде аурулық парақшасын төлеу, сауықтыру және өзге шараларды жүргізуге кеткен шығындар);
құқықтық, әлеуметтік-экономикалық, ұйымдастырушылық-техникалық, санитарлық-эпидемиологиялық, емдік-сауықтыру, оңалту және өзге шараларды қамтитын еңбек қызметі процесінде өмір қауіпсіздігін және қызметкерлердің денсаулығын қамтамасыз етуге кеткен шығындар;
мәдени шараларын өткізу мен демалыс және ойын-сауықты ұйымдастыру бойынша шығындар;
19) қызметкерлердің біліктілігін арттыру және арнайы дайындықпен қоса білім беруге жұмсалатын шығындар - қызметкерлерді оқытумен және біліктілігін арттырумен байланысты кәсіпорындар мен ұйымдардың шығындары жатады (семинарлар, тренингтер, жоғары оқу орнындағы және жоғары оқудан кейінгі оқыту және басқалар);
20) негізгі капиталға салынған инвестициялар - жаңа құрылысқа, кеңейтуге, сонымен қоса объектінің бастапқы құнының көбеюіне әкелетін объектілерді қайта құру мен жаңартуға, машина, құрал-жабдықтарды, көлік құралдарын сатып алуға, негізгі табынды, көпжылдық екпелерді қалыптастыруға бағытталған инвестордың экономикалық, әлеуметтік және экологиялық әсерді алу мақсатында қаражаттарды салуы;

21) машины, оборудование, инструмент, инвентарь, не связанные со строительством объекта - затраты на приобретение (в том числе по лизингу) транспортных средств, оборудования, мебели, инструмента и инвентаря, не связанных со строительством объекта, а также затраты по капитальному ремонту машин и оборудования;
22) машины, оборудование, инструмент, инвентарь, связанные со строительством объекта - затраты на приобретение машин, транспортных средств, оборудования, компьютеров, мебели, инструмента и инвентаря, предусмотренных в сметах на строительство, связанных со строительством объекта;
23) прочие затраты, не связанные со строительством объекта - затраты на работы по рекультивации земель, ликвидации последствий деятельности угольных шахт (ликвидация впадин, озер, болот после оседания почвы и другое) и другие затраты, не связанные со строительством объекта, кроме перечисленных в строках 7-11 раздела 2;
24) прочие затраты, связанные со строительством объекта - затраты, предусмотренные в сметах на строительство, связанные со строительством объекта.
К прочим затратам относятся следующие виды затрат:
разбивка основных осей зданий и сооружений;
проведение геодезических наблюдений за перемещением и деформациями зданий и сооружений;
аренда строительных машин;
отдельные виды затрат, не учтенных сметными нормативами;
25) средства республиканского бюджета - средства, выделяемые из республиканского бюджета на возвратной и безвозвратной основе, включая внешние правительственные займы;
26) работы по капитальному ремонту жилых, нежилых зданий и сооружений - затраты по капитальному ремонту нежилых, жилых зданий и сооружений, увеличивающие первоначальную стоимость объекта. При капитальном ремонте производится смена изношенных конструкций и деталей или замена их на более прочные и экономичные, улучшающие эксплуатационные возможности ремонтируемого объекта;
27) инвестиции в жилищное строительство - затраты на строительство индивидуальных и многоквартирных жилых домов, общежитий, жилых зданий для социальных групп;
28) иностранные инвестиции - инвестиции, непосредственно вкладываемые зарубежными инвесторами (физическими и юридическими лицами), другими государствами, иностранными банками (иностранные банки, находящиеся не на территории Казахстана) и иностранными компаниями.
3. Статистическая форма представляется юридическими лицами и (или) их структурными и обособленными подразделениями по месту своего нахождения, если ему юридическим лицом делегированы полномочия по сдаче статистической формы. Если структурное и обособленное подразделение не имеет таких полномочий, статистическую форму представляет юридическое лицо в разрезе своих структурных и обособленных подразделений, с указанием их местонахождения.
Юридические лица, осуществляющие инвестирование на территории двух и более областей, представляют статистическую форму, выделяя информацию по каждой территории на отдельных бланках, то есть данные отражают по месту инвестирования.

21) объект құрылысына байланысты емес машиналар, жабдықтар, құрал-саймандар, мүкәммал - объект құрылысына байланысты емес көлік құралдарын, жабдықтарды, жиһазды, құрал-саймандар мен мүліктерді сатып алуға (соның ішінде лизинг бойынша) кеткен шығындар; сонымен қоса машиналар мен жабдықтарды күрделі жөндеу бойынша шығындар;
22) объект құрылысымен байланысты машиналар, жабдықтар, құрал-саймандар, мүкәммал - құрылыс сметаларында қарастырылған, объект құрылысына байланысты машиналарды, көлік құралдарын, жабдықтарды, компьютерлерді, жиһазды, құрал-саймандар мен мүліктерді сатып алу шығындары;
23) объект құрылысына байланысты емес өзге де шығындар – топырақ құнарлылығын қалпына келтіру, көмір шахталары қызметтерінің зардаптарын жою (топырақтың шөгуінен кейін ойпаттарды, көлдерді, батпақтарды кетіру және тағы басқалары) және басқа да объект құрылысымен байланысты емес шығындар, 2-бөлімнің 7-11 жолдарында көрсетілгеннен басқа;
24) объект құрылысына байланысты өзге шығындар - құрылыс сметаларында қарастырылған, объект құрылысына байланысты шығындар; Өзге де шығындарға келесі шығындар түрлері жатады:
ғимараттар мен имараттардың негізгі осьтерін бөлу;
ғимараттар мен имараттарды қозғалысы мен деформациясына геодезиялық бақылау жүргізу;
құрылыс машиналарын жалдау;
сметалық нормативтерде есепке алынбаған жеке шығын түрлері;
25) республикалық бюджет қаражаты - қайтарылу және қайтарылмас негізінде республикалық бюджеттен бөлінген қаражат, үкіметтің сыртқы қарыздарын қоса;
26) тұрғын және тұрғын емес ғимараттар мен имараттарды күрделі жөндеу жұмыстары - объектінің бастапқы құнын көбейтетін тұрғын және тұрғын емес үйлер мен ғимараттарды күрделі жөндеу бойынша шығындар. Күрделі жөндеу барысында тозған конструкциялар мен бөлшектерді жаңа және үнемді, олардың пайдалану мүмкіндіктерін жақсартатын жаңа конструкцияларға ауыстыру жұмыстары жатады;
27) тұрғын үй құрылысына салынған инвестициялар – жеке және көп пәтерлі тұрғын үйлердің, жатақханалардың, әлеуметтік топтарға арналған тұрғын ғимараттардың құрылысына кеткен шығындар;
28) шетел инвестициялары - шетелдік инвесторлармен (жеке және заңды тұлғалармен), басқа мемлекеттермен, шетелдік банктермен (Қазақстан аумағында орналаспаған шетелдік банктер) және шетелдік компаниялармен салынған инвестициялар;
3. Заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері статистикалық нысанды заңды тұлғамен статистикалық нысанды тапсыру бойынша өкілеттік берген жағдайда өзінің орналасқан жері бойынша тапсырады. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлімшенің бұндай өкілеттігі жоқ болса, онда статистикалық нысанды заңды тұлға құрылымдық және оқшауланған бөлімшелер бөлінісінде, олардың орналасқан жерін көрсетіп тапсырады.
Екі және одан да көп облыстар аумағында инвестициялауды жүзеге асыратын заңды тұлға жеке бланкіде әрбір аумақ бойынша ақпаратты бөлек көрсете отырып, статистикалық нысанды тапсырады, яғни деректер инвестициялардың салынған орны бойынша көрсетіледі.

Затраты в статистической форме отражаются в фактических ценах, действующих на момент их осуществления по методу начисления, то есть независимо от фактического поступления средств. Для заполнения статистической формы необходимо использовать данные раздела «Долгосрочные активы» Типового плана счетов бухгалтерского учета, утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 23 мая 2007 года № 185 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4771). При этом, показатели счетов 2910, 2920, 2930 формируются согласно учетной политике предприятия, то есть предприятие самостоятельно определяет относятся ли его расходы к инвестициям.
4. В разделе 2 затраты на приобретение оборудования, требующего монтажа, отражаются по строке 5 и по строке 6 в момент его приобретения (в целом или его отдельных элементов и узлов). Стоимость работ по монтажу оборудования отражается заказчиком по строкам 2 и 3 по мере выполнения монтажных работ, то есть по мере подписания актов на выполненные работы при подрядном способе либо нарядов или накладных при хозяйственном способе.
В разделе 2 данные строки 14 выделяются из строки 1.
В разделе 3 данные строки 2 выделяются из строки 1.
В разделах 3, 4 инвестиции в основной капитал, инвестиции в строительство и ввод в эксплуатацию основных средств распределяются по видам экономической деятельности, в которые они были направлены, в соответствии с Общим классификатором видов экономической деятельности. Данная информация распределяется в пустых строках разделов.
Данные граф 2 - 6 раздела 4 выделяются из графы 1 раздела 3.
В разделе 5 по строке 5 отражаются затраты на получение (приобретение) авторских прав на программное обеспечение, баз данных и на приобретение прав пользования землей (земельными участками) и объектами природопользования.
Примечание: Х - данная позиция не подлежит заполнению.
5. Арифметико-логический контроль:
1) раздел 2. Объем инвестиций в основной капитал:
строка 1 = сумме строк 2-13 для каждой графы;
строка 2 = сумме строк 2.1 и 2.2 для каждой графы;
графа 1= сумме граф 2- 6 для каждой строки.
2) раздел 3. Объем инвестиций в основной капитал по направлениям использования:
графа 1 = сумме граф 2- 6 для каждой строки;
строка 1 = сумме заполненных строк по направлениям использования (по всем графам);
данные по виду деятельности «68.10.1» > строки 2.
3) раздел 4. Ввод в эксплуатацию новых основных средств и инвестиции в строительство по направлениям использования:
строка 1 = сумме заполненных строк по направлениям использования (по всем графам).

Статистикалық нысанда шығындар есептеу әдісі бойынша оларды жүзеге асыру сәтіндегі нақты бағаларда, яғни нақты қаражаттың түсуіне қарамастан бейнеленеді. Статистикалық нысанды толтыру үшін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2007 жылғы 23 мамырдағы № 185 бұйрығымен бекітілген Бухгалтерлік есеп шоттары типтік жоспарының «Ұзақ мерзімді активтер» бөлімінде келтірілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 4771 болып енгізілген) деректерді қолдану қажет. Мұның өзінде, 2910, 2920, 2930 шоттары бойынша көрсеткіштер кәсіпорынның есептік саясатына сәйкес қалыптастырылады, яғни кәсіпорынның осы шығындары инвестицияларға жатады ма, жоқ па өзі анықтайды.
4. 2-бөлімде монтажды талап ететін жабдықты сатып алуға кеткен шығындар 5-жолда және 6-жолда оны сатып алу сәтінде көрсетіледі (тұтастай немесе оның жеке элементтері мен тораптары). Жабдықтарды монтаждау бойынша жұмыстар құны тапсырыс берушімен 2 және 3-жолдары бойынша, монтаждау жұмыстарының орындалуына қарай, яғни мердігерлік тәсіл кезінде орындалған жұмыстар жөніндегі актіге немесе шаруашылық тәсілі кезінде нарядқа немесе жөнелтілген құжатқа қол қойылуына қарай көрсетіледі.
2-бөлімде 14-жолдың деректері 1-жолдан бөлініп көрсетіледі.
3-бөлімде 2-жолдың деректері 1-жолдан бөлініп көрсетіледі.
3 және 4-бөлімдерде негізгі капиталға салынған инвестициялар, құрылысқа салынған инвестициялар және негізгі қаражаттарды іске қосу экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес олар бағытталған экономикалық қызмет түрлері бойынша бөлінеді. Осы ақпарат бөлімдердің бос жолдарында бөлінеді.
4-бөлімнің 2,3,4,5,6-бағандарының деректері 3-бөлімнің 1-бағанынан бөлініп көрсетіледі.
5-бөлімде 5-жол бойынша бағдарламалық қамтамасыз ету, деректер қорларына авторлық құқықтарды алуға (сатып алуға) және жерді (жер учаскелерін) және табиғатты пайдалану объектілерін пайдалануға құқықтарды алуға кеткен шығындар көрсетіледі.
Ескерту: Х - аталған айқындама толтыруға жатпайды.
5. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 2-бөлім. Негізгі капиталға салынған инвестициялар көлемі.
1-жол = 2-13-жолдар қосындысына; 2-жол = 2.1 және 2.2-жолдар қосындысына; 1-баған = 2-6-бағандардың қосындысына әрбір жол үшін;
2) 3-бөлім. Пайдалану бағыттары бойынша негізгі капиталға салынған инвестициялар көлемі.
1-баған = 2-6-бағандардың қосындысына әрбір жол үшін;
1-жол = пайдалану бағыттары бойынша толтырылған жолдардың қосындысына (барлық бағандар бойынша);
«68.10.1» қызмет түрі бойынша деректер 2-жолына.
3) 4-бөлім. Пайдалану бағыттары бойынша жаңа негізгі қаражаттардың пайдалануға берілуі және құрылысқа салынған инвестициялар.
1-жол = пайдалану бағыттары бойынша толтырылған жолдардың қосындысына (барлық бағандар бойынша);

4) раздел 5. Объем инвестиций, направленный в отдельные виды нефинансовых активов:
графа 1 = сумме граф 2-6 для каждой строки.
5) межтабличный контроль:
данные строки 1 графы 1 раздела 2 должны быть идентичны данным по строке 1 графы 1 раздела 3.
строка 1 графы 2 раздела 4 = сумме строк 2, 3 графы 1 раздела 2;
строка 1 графы 3 раздела 4 = строке 4 графы 1 раздела 2;
строка 1 графы 4 раздела 4 = строке 5 графы 1 раздела 2;
строка 1 графы 5 раздела 4 = строке 13 графы 1 раздела 2;
строка 1 графы 6 раздела 4 = строке 7 графы 1 раздела 2;
строка 7 раздела 5 < строки 6 раздела 2;
строка 8 раздела 5 < строки 11 раздела 2.
Приложение 5 к приказу
исполняющего обязанности
председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 230
Мемлекеттік
статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
төрағасы міндетін атқарушының
2010 жылғы 24 тамыздағы № 230 бұйрығына
5-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма
общегосударственного
статистического наблюдения
Приложение 5 к приказу исполняющего обязанности
председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 230
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік
құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес
жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных
статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются
административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии
с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды 0421101
Код статистической
формы 0421101
Орындалған құрылыс жұмыстары (қызметтері) туралы есеп
Отчет о выполненных строительных работах (услугах)
1-кқ
1-кс
Айлық
Месячная
Есепті кезең
Отчетный период
ай
месяц
жыл
год
Негізгі қызмет түрі «Құрылыс», Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы
жіктеуішінің коды 41-43 болып табылатын, жұмыс істеушілер саны 50 адамнан
асатын заңды тұлғалар және олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері,
сондай-ақ құрылыс қызметін жүзеге асыратын басқа қызмет түрлерінің заңды тұл
алары тапсырады.
Представляют юридические лица и их структурные и обособленные подразделения с
основным видом деятельности "Строительство" код Общего классификатора видов
экономической деятельности 41-43, а также юридические лица других видов деятельности,
осуществляющие строительную деятельность, с численностью работающих более 50 человек.
Тапсыру мерзімі - есепті айдан кейнгі 4-ші күннен кешіктермей.
Срок представления - не позднее 4-го числа после отчетного месяца.
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН

4) 5-бөлім. Қаржылық емес активтердің жеке түрлеріне бағытталған инвестициялар көлемі.
1-баған = 2-6-бағандардың қосындысына әрбір жол үшін;
5) кестеаралық бақылау
2-бөлімнің 1-бағанының 1-жолындағы деректер мен 3-бөлімнің 1-бағанының 1-жолындағы деректері бірдей болуы тиіс.
4-бөлім 2-баған 1-жол = 2-бөлімнің 1-бағанының 2,3-жолдар қосындысына;
4-бөлім 3-баған 1-жол = 2-бөлімнің 1-бағанының 4-жолына;
4-бөлім 4-баған 1-жол = 2-бөлімнің 1-бағанының 5-жолына;
4-бөлім 5-баған 1-жол = 2-бөлімнің 1-бағанының 13-жолына;
4-бөлім 6-баған 1-жол = 2-бөлімнің 1-бағанының 7-жолына;
5-бөлім 7-жолы < 2-бөлімнің 6-жолы;
5-бөлім 8-жолы < 2-бөлімнің 11-жолы;
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 230 бұйрығына 5-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылық сақтауға кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасы міндетін атқарушының 2010 жылғы
24 тамыздағы № 230 бұйрығына 5-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
татистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Приложение 5 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 24 августа 2010г. № 230
Аумақтық органға тапсырыладыПредставляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға боладыСтатистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан коды
0421101
Код статистической формы
0421101
Орындалған құрылыс жұмыстары (қызметтері) туралы есеп
Отчет об выполненных строительных работах (услугах)
1–кқ
1-кс
Айлық
Месячная
_ _     _ _ _ _
Есепті кезең |_|_|ай |_|_|_|_| Жыл
Отчетный период     месяц         Год
Негізгі қызмет түрі "Құрылыс", Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды 41-43 болып табылатын, жұмыс істеушілер саны 50 адамнан асатын заңды тұлғалар және олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері, сондай-ақ құрылыс қызметін жүзеге асыратын басқа қызмет түрлерінің заңды тұлғалары тапсырады.
Представляют юридические лица и их структурные и обособленные подразделения с основным видом деятельности "Строительство" код Общего классификатора видов экономической деятельности 41-43, а также юридические лица других видов деятельности, осуществляющие строительную деятельность, с численностью работающих более 50 человек.
Тапсыру мерзімі – есепті айдан кейінгі 4-ші күннен кешіктірмей
Срок представления – не позднее 4-го числа после отчетного месяца
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН

1. Құрылыс жұмыстарының орындалған аумағын көрсетіңіз (облыс, қала, аудан)
Укажите территорию (область, город, район) выполнения строительных работ
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес аумақтың коды
(статистика органының қызметкері толтырады)
Код территории согласно Классификатора административно-территориальных объектов
(заполняется работником органа статистики)
2. Орындалған құрылыс жұмыстарының құны туралы деректерді, мың теңгемен
көрсетіңіз
Укажите данные о стоимости выполненных строительных работ, в тысячах тенге
Жолдар
коды
Код
строки
Құрылыс жұмыстарының түрлері
Виды строительных работ
Барлығы
Всего
Олардан
«жол картасы» бойынша
орындалған көлемдер
Из них объем работ
выполненных по
«дорожной карте»
1
2
1
Орындалған құрылыс жұмыстарының құны
Стоимость выполненных строительных
работ
соның ішінде:
в том числе:
2
құрылыс-монтаж жұмыстары
строительно-монтажные работы
3
күрделі жөндеу
капитальный ремонт
4
ағымдағы жөндеу
текущий ремонт
5
Тұрғын үй құрылысында орындалған
жұмыстардың құны
Стоимость работ, выполненных на
жилищном строительстве
3. Орындалған құрылыс жұмыстарының құны туралы деректерді түрлері бойынша
(қосымшаға сәйкес), мың теңгемен көрсетіңіз
Укажите данные о стоимости выполненных строительных работ по видам (согласно
приложения), в тысячах тенге
Құрылыс жұмыстарының көлемі
Объем строительных работ
ҚӨСЖ* коды
Код СКСП
Барлығы
Всего
до 6 знаков
1
Барлығы
Всего
______________________
*Құрылыс өнімдерінің статистикалық жіктеуіші
Статистический классификатор строительной продукции
Атауы                                     Мекен-жайы
Наименование ________________             Адрес ____________________
_________________            Тел.: ___________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты ___________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _______________________________
Тел.________________
Басшы                             (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель _________________    (Ф.И.О., подпись) _______________
Бас бухгалтер                     (Аты-жөні, тегі, қолы)
Главный бухгалтер _______________ (Ф.И.О., подпись) ________________
М.О.
М.П.
Приложение к статистической форме
"Отчет о выполненных
строительных работах (услугах)"

1. Құрылыс жұмыстарының орындалған аумағын көрсетіңіз (облыс, қала, аудан)
Укажите территорию (область, город, район) выполнения строительных работ
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес аумақтың коды
(статистика органының қызметкері толтырады)
Код территории согласно Классификатора административно-территориальных объектов (заполняется работником органа статистики)
2. Орындалған құрылыс жұмыстарының құны туралы деректерді, мың теңгемен көрсетіңіз
Укажите данные о стоимости выполненных строительных работ, в тысячах тенге
Жолдар кодыКод строки
Құрылыс жұмыстарының түрлері
Виды строительных работ
Барлығы
Всего
Олардан «жол картасы» бойынша орындалған көлемдер
Из них объем работ выполненных по «дорожной карте»
1
2
1
Орындалған құрылыс жұмыстарының құны
Стоимость выполненных строительных работ
соның ішінде:
в том числе:
2
құрылыс-монтаж жұмыстары
строительно-монтажные работы
3
күрделі жөндеу
капитальный ремонт
4
ағымдағы жөндеу
текущий ремонт
5
Тұрғын үй құрылысында орындалған жұмыстардың құны
Стоимость работ, выполненных на жилищном строительстве
3. Орындалған құрылыс жұмыстарының құны туралы деректерді түрлері бойынша (қосымшаға сәйкес), мың теңгемен көрсетіңіз
Укажите данные о стоимости выполненных строительных работ по видам (согласно приложения), в тысячах тенге
Құрылыс жұмыстарының көлемі
Объем строительных работ
ҚӨСЖ* коды
Код СКСП
Барлығы
Всего
до 6 знаков
1
Барлығы
Всего
*Құрылыс өнімдерінің статистикалық жіктеуіші
Статистический классификатор строительной продукции
Атауы                                Мекен-жайыНаименование_____________________        Адрес_______________________
_____________________        Тел.:_______________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты ____________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя __________________ Тел.________________
Басшы                               (Аты-жөні,тегі, қолы)Руководитель____________________        (Ф.И.О., подпись)____________
Бас бухгалтер                       (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер_______________        (Ф.И.О., подпись)____________
М.О.
М.П.
«Орындалған құрылыс жұмыстары
(қызметтері) туралы есеп» статистикалық

(код 0421101, индекс 1-кс, периодичность
месячная)
СТАТИСТИЧЕСКИЙ КЛАССИФИКАТОР СТРОИТЕЛЬНОЙ ПРОДУКЦИИ
Блок
идентификации
Блок наименования
F
РАБОТЫ СТРОИТЕЛЬНЫЕ
41
РАБОТЫ ПО ВОЗВЕДЕНИЮ ЗДАНИЙ
41.0
Работы по возведению зданий
41.00
Работы по возведению зданий
41.00.1
Здания жилые
41.00.10
Здания жилые
41.00.2
Здания нежилые
41.00.20
Здания нежилые
41.00.3
Работы строительные по возведению жилых зданий (домов) (новое
строительство, ремонт, реконструкция, работы по восстановлению)
41.00.30
Работы строительные по возведению жилых зданий (домов) (новое
строительство, ремонт, реконструкция, работы по восстановлению)
41.00.4
Работы строительные по возведению нежилых зданий (новое строительство,
ремонт, реконструкция, работы по восстановлению)
41.00.40
Работы строительные по возведению нежилых зданий (новое строительство,
ремонт, реконструкция, работы по восстановлению)
42
РАБОТЫ СТРОИТЕЛЬНЫЕ ПО ВОЗВЕДЕНИЮ ОБЪЕКТОВ ГРАЖДАНСКОГО СТРОИТЕЛЬСТВА
42.1
Дороги и железные дороги; работы строительные по сооружению дорог и
железных дорог
42.11
Дороги и автомагистрали; работы строительные по сооружению дорог и
автомагистралей
42.11.1
Автомагистрали (кроме надземных), дороги, улицы, дороги автомобильные
и пешеходные прочие, полосы взлетно-посадочные на аэродромах
42.11.10
Автомагистрали (кроме надземных), дороги, улицы, дороги автомобильные
и пешеходные прочие, полосы взлетно-посадочные на аэродромах
42.11.2
Работы строительные по сооружению автомагистралей (кроме надземных),
дорог, улиц, дорог автомобильных и пешеходных прочих, полос
взлетно-посадочных на аэродромах
42.11.20
Работы строительные по сооружению автомагистралей (кроме надземных),
дорог, улиц, дорог автомобильных и пешеходных прочих, полос
взлетно-посадочных на аэродромах
42.12
Железные дороги и метро; работы строительные по сооружению железных
дорог и метро
42.12.1
Железные дороги и метро
42.12.10
Железные дороги и метро
42.12.2
Работы строительные по сооружению железных дорог и метро
42.12.20
Работы строительные по сооружению железных дорог и метро
42.13
Мосты и тоннели; работы строительные по возведению мостов и тоннелей
42.13.1
Мосты и тоннели
42.13.10
Мосты и тоннели
42.13.2
Работы строительные по возведению мостов и тоннелей
42.13.20
Работы строительные по возведению мостов и тоннелей
42.2
Работы строительные по возведению сооружений инженерных
42.21
Работы строительные по возведению сооружений инженерных для
распределения жидкостей

нысанына (коды 0421101, индексі 1-кқ,
кезеңділігі айлық) қосымша
Құрылыс өнімдерінің статистикалық жіктеуіші
Сәйкестендіру блогі
Атаулар блогы
F
ҚҰРЫЛЫС ЖҰМЫСТАРЫ
41
ҒИМАРАТТАРДЫ САЛУ БОЙЫНША ЖҰМЫСТАР
41.0
Ғимараттарды салу бойынша жұмыстар
41.00
Ғимараттарды салу бойынша жұмыстар
41.00.1
Тұрғын жайлар
41.00.10
Тұрғын жайлар
41.00.2
Тұрғын емес жайлар
41.00.20
Тұрғын емес жайлар
41.00.3
Тұрғын жайларды (үйлерді) салу бойынша құрылыс жұмыстары (жаңа құрылыс, жөндеу, қайта жаңғырту, қалпына келтіру бойынша жұмыстар)
41.00.30
Тұрғын жайларды (үйлерді) салу бойынша құрылыс жұмыстары (жаңа құрылыс, жөндеу, қайта жаңғырту, қалпына келтіру бойынша жұмыстар)
41.00.4
Тұрғын емес жайларды салу бойынша құрылыс жұмыстары (жаңа құрылыс, жөндеу, қайта жаңғырту, қалпына келтіру бойынша жұмыстар)
41.00.40
Тұрғын емес жайларды салу бойынша құрылыс жұмыстары (жаңа құрылыс, жөндеу, қайта жаңғырту, қалпына келтіру бойынша жұмыстар)
42
АЗАМАТТЫҚ ҚҰРЫЛЫС ОБЪЕКТІЛЕРІН САЛУ БОЙЫНША ҚҰРЫЛЫС ЖҰМЫСТАРЫ
42.1
Жолдар және темір жолдар; жолдар және темір жолдарды салу бойынша құрылыс жұмыстары
42.11
Жолдар және автомагистральдар; жолдар және автомагистральдарды салу бойынша құрылыс жұмыстары
42.11.1
Автомагистральдар (жер үстіндегілерден басқа), жолдар, көшелер, автомобиль немесе жаяу адам жүретін өзге де жолдар, аэродромдардағы ұшу-қону жолақтары
42.11.10
Автомагистральдар (жер үстіндегілерден басқа), жолдар, көшелер, автомобиль немесе жаяу адам жүретін өзге де жолдар, аэродромдардағы ұшу-қону жолақтары
42.11.2
Автомагистральдар (жер үстіндегілерден басқа), жолдар, көшелер, автомобиль және жаяу адам жүретін өзге де жолдар, аэродромдардағы ұшу-қону жолақтарын салу бойынша құрылыс жұмыстары
42.11.20
Автомагистральдар (жер үстіндегілерден басқа), жолдар, көшелер, автомобиль және жаяу адам жүретін жолдарды, аэродромдардағы ұшу-қону жолақтарын салу бойынша құрылыс жұмыстары
42.12
Темір жолдар мен метро; темір жолдар мен метро салу бойынша құрылыс жұмыстары
42.12.1
Темір жолдар мен метро
42.12.10
Темір жолдар мен метро
42.12.2
Темір жолдар мен метро салу бойынша құрылыс жұмыстары
42.12.20
Темір жолдар мен метро салу бойынша құрылыс жұмыстары
42.13
Көпірлер және тоннельдер; көпірлер және тоннельдерді салу бойынша құрылыс жұмыстары
42.13.1
Көпірлер және тоннельдер
42.13.10
Көпірлер және тоннельдер
42.13.2
Көпірлер және тоннельдерді салу бойынша құрылыс жұмыстары
42.13.20
Көпірлер және тоннельдерді салу бойынша құрылыс жұмыстары
42.2
Инженерлік имараттар салу бойынша құрылыс жұмыстары
42.21
Сұйықтықтарды бөлуге арналған инженерлік имараттар салу бойынша құрылыс жұмыстары

42.21.1
Сооружения инженерные для распределения жидкостей
42.21.11
Трубопроводы магистральные для транспортировки жидких материалов
42.21.12
Трубопроводы местные для транспортировки жидких веществ
42.21.13
Системы орошения (каналы); водопроводы; установки по обработке воды,
установки по переработке сточных вод и станции насосные
42.21.2
Работы строительные по возведению сооружений инженерных для
распределения жидкостей
42.21.21
Работы строительные по прокладке трубопроводов магистральных
42.21.22
Работы строительные по прокладке трубопроводов местных, включая работы
вспомогательные
42.21.23
Работы строительные по возведению систем орошения (каналов);
водопроводов; установок по обработке воды, установок по переработке
сточных вод и станций насосных
42.21.24
Работы по бурению на воду артезианских скважин и колодцев и установке
канализационных систем
42.22
Работы строительные по сооружению объектов инженерных для обеспечения
связью и электроэнергией
42.22.1
Объекты инженерные для обеспечения связью и электроэнергией
42.22.11
Линии электропередач и линии связи магистральные
42.22.12
Линии электропередач и линии связи местные
42.22.13
Электростанции
42.22.2
Работы строительные по сооружению объектов гражданских для обеспечения
связью и электроэнергией
42.22.21
Работы строительные по прокладке линий электропередач и линий связи
магистральных
42.22.22
Работы строительные по прокладке линий электропередач и линий связи
местных
42.22.23
Работы строительные по возведению электростанций
42.9
Работы строительные по возведению объектов инженерных прочих
42.91
Работы строительные по возведению сооружений водных
42.91.1
Сооружения береговые и портовые, дамбы, шлюзы и связанные с ними
сооружения гидромеханические
42.91.10
Сооружения береговые и портовые, дамбы, шлюзы и связанные с ними
сооружения гидромеханические
42.91.2
Работы строительные по возведению сооружений береговых и портовых,
дамб, шлюзов и связанных с ними сооружений гидромеханических
42.91.20
Работы строительные по возведению сооружений береговых и портовых,
дамб, шлюзов и связанных с ними сооружений гидромеханических
42.99
Работы строительные по возведению объектов инженерных прочих, не
включенных в другие группировки
42.99.1
Сооружения гражданские инженерные прочие
42.99.11
Предприятия и сооружения для горнодобывающей и обрабатывающей
промышленности
42.99.12
Сооружения спортивные и места отдыха
42.99.19
Сооружения гражданские инженерные прочие, не включенные в другие
группировки

42.21.1
Сұйықтықтарды бөлуге арналған инженерлік имараттар
42.21.11
Сұйық материалдарды тасымалдауға арналған магистральдық құбырлар
42.21.12
Сұйық заттарды тасымалдауға арналған жергілікті құбырлар
42.21.13
Суару жүйелері (арналар); су құбырлары; су өңдеу құрылғыларын, ағынды суларды өңдеу бойынша құрылғылар мен сорғы станциялары
42.21.2
Сұйықтықтарды бөлуге арналған инженерлік имараттарды салу бойынша құрылыс жұмыстары
42.21.21
Магистральдық құбырларды жүргізу бойынша құрылыс жұмыстары
42.21.22
Қосалқы қызметтерді қоса алғанда, жергілікті құбырларды жүргізу бойынша құрылыс жұмыстары
42.21.23
Суару жүйелерін (арналар); су құбырларын; су өңдеу құрылғыларын, ағынды суларды өңдеу бойынша құрылғылар мен сорғы станцияларын салу бойынша құрылыс жұмыстары
42.21.24
Су шығару үшін артезиан ұңғымалары мен құдықтарды бұрғылау, кәріз жүйелерін орнату бойынша жұмыстар
42.22
Электр энергиясы және байланыспен қамтамасыз етуге арналған инженерлік объектілерді салу бойынша құрылыс жұмыстары
42.22.1
Электр энергиясы және байланыспен қамтамасыз етуге арналған инженерлік объектілер
42.22.11
Электр беріліс желілері мен магистральдық байланыс желілері
42.22.12
Электр беріліс желілері мен жергілікті байланыс желілері
42.22.13
Электростанциялар
42.22.2
Байланыспен және электр энергиясымен қамтамасыз етуге арналған азаматтық объектілерді салу бойынша құрылыс жұмыстары
42.22.21
Электр беріліс желілері және магистральдық байланыс желілерін жүргізу бойынша құрылыс жұмыстары
42.22.22
Жергілікті электр беріліс желілері және байланыс желілерін жүргізу бойынша құрылыс жұмыстары
42.22.23
Электростанциялар салу бойынша құрылыс жұмыстары
42.9
Өзге де инженерлік объектілерді салу бойынша құрылыс жұмыстары
42.91
Су имараттарын салу бойынша құрылыс жұмыстары
42.91.1
Жағалау және порт имараттары, бөгет, шлюз және олармен байланысты гидромеханикалық имараттар
42.91.10
Жағалау және порт имараттары, бөгет, шлюз және олармен байланысты гидромеханикалық имараттар
42.91.2
Жағалау және порттық имараттар, дамбалар, шлюздер және олармен байланысты гидромеханикалық имараттар салу бойынша құрылыс жұмыстары
42.91.20
Жағалау және порттық имараттар, дамбалар, шлюздер және олармен байланысты гидромеханикалық имараттар салу бойынша құрылыс жұмыстары
42.99
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де инженерлік объектілерді салу бойынша құрылыс жұмыстары
42.99.1
Өзге де азаматтық инженерлік имараттар
42.99.11
Кен өндіру және өңдеу өнеркәсібіне арналған кәсіпорындар мен имараттар
42.99.12
Спорт және демалыс орындарына арналған имараттар
42.99.19
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де азаматтық инженерлік имараттар

43.99.5
Работы по возведению конструкций строительных, стальных
43.99.50
Работы по возведению конструкций строительных, стальных
43.99.6
Работы по кладке кирпичной и каменной
43.99.60
Работы по кладке кирпичной и каменной
43.99.7
Работы по монтажу и возведению сооружений
43.99.70
Работы по монтажу и возведению сооружений
43.99.9
Работы строительные специализированные, не включенные в другие
группировки
43.99.90
Работы строительные специализированные, не включенные в другие группировки
Приложение 6
к приказу исполняющего обязанности
председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 230
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет о выполненных строительных работах (услугах)",

43.99.5
Болат, құрылыс конструкцияларын салу бойынша жұмыстар
43.99.50
Болат, құрылыс конструкцияларын салу бойынша жұмыстар
43.99.6
Кірпішті және тасты қалау бойынша жұмыстар
43.99.60
Кірпішті және тасты қалау бойынша жұмыстар
43.99.7
Құрылысты монтаждау және салу жөніндегі жұмыстар
43.99.70
Құрылысты монтаждау және салу жөніндегі жұмыстар
43.99.9
Басқа да топтамаларға енгізілмеген, өзге де мамандандырылған құрылыс жұмыстары
43.99.90
Басқа да топтамаларға енгізілмеген, өзге де мамандандырылған құрылыс жұмыстары
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 230 бұйрығына 6-қосымша

(код 0421101, индекс 1-кс, периодичность месячная)
1. Настоящая инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о выполненных строительных работах (услугах)" (код 0421101, индекс 1-кс, периодичность месячная).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) текущий ремонт здания (сооружения, оборудования, коммуникации, объектов жилищно-коммунального назначения) - ремонт, выполняемый для восстановления исправности или работоспособности здания (сооружения, оборудования, коммуникациии, объектов жилищно-коммунального назначения), частичного восстановления его ресурса с заменой или восстановлением составных частей ограниченной номенклатуры в объеме установленном нормативной и технической документацией;
2) капитальный ремонт зданий и сооружений - работы по восстановлению и замене отдельных частей зданий (сооружений) или целых конструкций, деталей и инженерно-технического оборудования в связи с их износом и разрушением на более долговечные и экономичные, улучшающие их эксплуатационные показатели;
3) строительно-монтажные работы - строительные работы по возведению зданий и сооружений, расширению, реконструкции и техническому перевооружению; работы по монтажу энергетического, технологического и другого оборудования;
4) жилищное строительство - строительство индивидуальных и многоквартирных жилых домов, общежитий, жилых зданий для социальных групп.
3. Стоимость выполненных строительных работ отражает объемы, выполненные юридическими лицами по заключенным договорам подряда. В случае заключения субподрядного договора, стоимость выполненных строительных работ отражается субподрядной организацией самостоятельно, в свою очередь генеральный подрядчик представляет объемы за минусом стоимости строительных работ выполненных субподрядной организацией, то есть подрядные организации показывают объемы строительных работ выполненных собственными силами.
Основанием для отражения в статистической форме подрядной и субподрядной организации стоимости выполненных работ являются данные первичного учета и соответствующие документы о стоимости фактически выполненных работ, подписанные заказчиком.
Статистические формы представляются структурными и обособленными подразделениями по своему местонахождению, если им делегированы полномочия по сдаче статистических форм юридическим лицом. Если структурное и обособленное подразделение не имеет таких полномочий, статистические формы представляются юридическим лицом в разрезе структурных и обособленных подразделений, с указанием их местонахождения.
Юридические лица и их структурные и обособленные подразделения, осуществляющие строительство на территории двух и более областей, представляют статистическую форму, выделяя информацию по каждой территории на отдельных бланках, то есть данные отражаются по месту выполнения строительных работ.
В объем строительных работ не включаются стоимость работ, не предусмотренные в смете на строительство, а также:
стоимость работ, связанных с бурением нефтяных и газовых скважин, а также разработка скважин (кроме бурения водяных скважин - код Общего классификатора видов экономической деятельности - 42.21), вспомогательных работ по пробному и разведочному бурению, построение, цементирование основания нефтяных и газовых скважин;
стоимость работ по рекультивации земель, ликвидации последствий деятельности угольных шахт (ликвидация впадин, озер, болот после оседания почвы и другое).
Стоимость выполненных строительных работ указывается без налога на добавленную стоимость и акцизов.
В разделе 2 в графе 2 указываются объемы строительных работ выполненные в рамках Программы "Дорожная карта бизнеса 2020".
Строка 5 граф 1, 2 раздела 2 выделяется из строки 1 раздела 2.
В разделе 3 код вида выполненных строительных работ заполняется в соответствии с Классификатором строительной продукции (Приложение к статистической форме).
Примечание: в случае отсутствия у юридического лица и (или) его структурных и обособленных подразделений кода БИН - заполняется код ОКПО.

«Орындалған құрылыс жұмыстары (қызметтері) туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0421101, индексі 1-кқ, кезеңділігі айлық)
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және «Орындалған құрылыс жұмыстары (қызметтері) туралы есеп» (коды 0421101, индексі 1-кқ, кезеңділігі айлық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар аталған статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) ғимаратты (имаратты, жабдықты, коммуникацияларды, тұрғын үй-коммуналдық мақсаттағы объектілерді) ағымдағы жөндеу – ғимараттың (имараттың, жабдықтың, коммуникациялардың, тұрғын үй-коммуналдық мақсаттағы объектілердің) жарамдылығын немесе жұмысқа қабілеттілігін қалпына келтіру, құраушы бөлшектердің шектеулі номенклатурасын нормативтік және техникалық құжаттамада белгіленген көлемде ауыстыру немесе қалпына келтіру арқылы оның ресурстарын ішінара қалпына келтіру үшін орындалатын жөндеу;
2) ғимараттар мен имараттарды күрделі жөндеу – ғимараттың (имараттың) кейбір бөліктерін немесе тұтас конструкцияларды, бөлшектерді немесе инженерлік-техникалық жабдықты тозуына және бұзылуына байланысты қайта қалпына келтіру және ұзақ қызмет ететін, үнемді, олардың пайдалану көрсеткіштерін жақсартатындарға ауыстыру бойынша жұмыстар;
3) құрылыс-монтаж жұмыстары – ғимараттар мен имараттарды тұрғызу, кеңейту, қайта құралымдау, техникалық қайта жарақтандыру бойынша құрылыс жұмыстары; энергетикалық, технологиялық және басқа да жабдықтарды монтаждау жұмыстары;
4) тұрғын үй құрылысы – жеке және көп пәтерлі тұрғын үйлер, жатақханалар, әлеуметтік топтарға арналған тұрғын ғимараттардың құрылысы.
3. Орындалған құрылыс жұмыстарының құны жасалған мердігерлік шарттар бойынша заңды тұлғалармен орындалған көлемді көрсетеді. Қосалқы мердігерлік шарт жасалған жағдайда, қосалқы мердігерлік ұйым орындаған құрылыс жұмыстарының құны жеке көрсетіледі, өз кезегінде мердігер өзінің көлемін қосалқы мердігермен орындалған құрылыс жұмыстарының құнынсыз көрсетеді, яғни мердігерлік ұйымдар өз күшімен орындаған құрылыс жұмыстарының көлемін көрсетеді.
Бастапқы есептің деректері және тапсырыс беруші қол қойған, орындалған жұмыстардың құны туралы тиісті құжаттар мердігерлік және қосалқы мердігерлік ұйымдардың статистикалық нысанында орындалған жұмыстар құнын көрсету үшін негіз болып табылады.
Егер құрылымдық және оқшауланған бөлімшеге заңды тұлға статистикалық нысанды тапсыру бойынша өкілеттік берген болса, онда ол статистикалық нысанды өзінің орналасқан жері бойынша тапсырады. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлімшенің мұндай өкілеттігі жоқ болса заңды тұлға құрылымдық және оқшауланған бөлімшелерінің бөлінісінде олардың орналасқан жерін көрсетіп статистикалық нысанды тапсырады.
Екі және одан да көп облыстар аумағында құрылысты жүзеге асырушы заңды тұлғалар мен олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері, статистикалық нысанды әрбір облыстың аумағы бойынша ақпаратты бөліп жеке бланктерде тапсырады, яғни деректер құрылыс жұмыстарының орындалған жері бойынша көрсетіледі.
Құрылыс жұмыстарының көлеміне құрылыс сметасында қарастырылмаған жұмыстарының құны кірмейді, сондай-ақ:
1) мұнай және газ ұңғымаларын бұрғылаумен, сондай-ақ ұңғымаларды өңдеумен (су ұңғымаларын қоспағанда – Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды - 42.21), сынақ және барлау мақсатында бұрғылау бойынша қосымша жұмыстар, мұнай және газ ұңғымаларының негізін салу, цементтеумен байланысты жұмыстардың құны;
2) топырақ құнарлығын қалпына келтіру, көмір шахталары қызметінің зардаптарын (топырақ шөкеннен кейінгі ойпаттарды, көлдерді, сазды, және басқаларды) жою бойынша жұмыстардың құны қосылмайды.
Орындалған құрылыс жұмыстарының құны қосылған құн салығынсыз және акцизсіз көрсетіледі.
2 - бөлімнің 2 бағанында «Бизнес 2020 жол картасы» бағдарламасы аясында орындалған құрылыс жұмыстарының көлемі көрсетіледі.
2 - бөлімнің 1,2 бағанындағы 5 жол 2 бөлімнің 1 жолынан толтырылады.
3 - бөлімде орындалған құрылыс жұмыстары түрлерінің кодтары Құрылыс өнімдері жіктеуішіне сәйкес толтырылады (статистикалық нысанның Қосымшасын қараңыз).
Ескерту: заңды тұлғада және (немесе) оның құрылымдық және оқшауланған бөлімшелерінде БСН коды болмаған жағдайда, ҚҰЖЖ коды толтырылады.

4. Арифметико-логический контроль:
1) раздел 2. Данные о стоимости выполненных строительных работ
строка 1 = строке "Всего" раздела 3;
сумма строк 2-4 = строке 1;
графа 1 > графы 2 для каждой строки;
2) раздел 3. Данные о стоимости выполненных строительных работ по видам
сумма строк по кодам СКСП = строке "Всего".
Приложение 7 к приказу
исполняющего обязанности
председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 230
Мемлекеттік
статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной
статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
төрағасы міндетін атқарушының
2010 жылғы 24 тамыздағы № 230 бұйрығына
7-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма
общегосударственного
статистического наблюдения
Приложение 7 к приказу исполняющего
обязанности председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 230
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік
құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес
жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных
статистических данных в соответствующие органы государственной статистики
являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность
в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды 0431102
Код статистической
формы 0431102
Орындалған құрылыс жұмыстары (қызметтері)
туралы есеп
Отчет о выполненных строительных работах (услугах)
1-кқ (шағын)
1-кс (малые)
Тоқсандық
Квартальная
Есепті кезең
Отчетный период
ай
месяц
жыл
год
Негізгі қызмет түрі «Құрылыс», Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы
жіктеуішінің коды 41-43 болып табылатын, жұмыс істеушілер саны 50 адамнанаспайатын заңды тұлғалар және олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері, сондай-ақ құрылыс қызметін жүзеге асыратын жеке тұлғалар және
басқа қызмет түрлерінің заңды тұлғалары тапсырады.
Представляют юридические лица и их структурные и обособленные подразделения с
основным видом деятельности "Строительство” код Общего классификатора видов
экономической деятельности 41-43, а также физические и юридические лица других
видов деятельности, осуществляющие строительную деятельность, с численностью
работающих более 50 человек.
Статистикалық нысанды тапсыру мерзімі - есепті тоқсаннан кейнгі 10-шы күннен кешіктермей.
Срок представления статистической формы - не позднее 10-го числа после отчетного квартала.
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
СТН коды
РНН
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН

4. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 2 - бөлім. Орындалған құрылыс жұмыстарының құны туралы деректер
1 жол = 3 - бөлімдегі «Барлығы» деген жолға;
2-4 жолдарының қосындысы = 1 жолға;
1 баған > 2 бағаннан, әр жол үшін;
2) 3 - бөлім. Орындалған құрылыс жұмыстарының құны туралы деректер кодтары бойынша жолдардың қосындысы = 3 бөлімдегі «Барлығы» деген жолға.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 230 бұйрығына 7-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылық сақтауға кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасы міндетін атқарушының 2010 жылғы
24 тамыздағы № 230 бұйрығына 7-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Приложение 7 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 24 августа 2010г. № 230
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан коды
0431102
Код статистической формы
0431102
Орындалған құрылыс жұмыстары (қызметтері) туралы есеп
Отчет об выполненных строительных работах (услугах)
1–кқ (шағын)
1-кс (малые)
Тоқсандық
Квартальная
_ _          _ _ _ _
Есепті кезең  |_|_| тоқсан |_|_|_|_| Жыл
Отчетный период        квартал            Год
Негізгі қызмет түрі "Құрылыс", Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды 41-43 болып табылатын, жұмыс істеушілер саны 50 адамнан асатын заңды тұлғалар және олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері, сондай-ақ құрылыс қызметін жүзеге асыратын басқа қызмет түрлерінің заңды тұлғалары тапсырады.
Представляют юридические лица и их структурные и обособленные подразделения с основным видом деятельности "Строительство" код Общего классификатора видов экономической деятельности 41-43, а также юридические лица других видов деятельности, осуществляющие строительную деятельность, с численностью работающих более 50 человек.
Статистикалық нысанды тапсыру мерзімі – есепті тоқсаннан кейінгі 10-шы күннен кешіктірмей
Срок представления статистической формы - не позднее 10-го числа после отчетного квартала
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
СТН коды
код РНН
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН

(код 0431102, индекс 1-кс (малые), периодичность квартальная)
1. Настоящая инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о выполненных строительных работах (услугах)" (код 0431102, индекс 1-кс (малые), периодичность квартальная).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) текущий ремонт здания (сооружения, оборудования, коммуникаций, объектов жилищно-коммунального назначения) - ремонт, выполняемый для восстановления исправности или работоспособности здания (сооружения, оборудования, коммуникаций, объектов жилищно-коммунального назначения), частичного восстановления его ресурса с заменой или восстановлением составных частей ограниченной номенклатуры в объеме установленном нормативной и технической документацией;
2) капитальный ремонт зданий и сооружений - работы по восстановлению и замене отдельных частей зданий (сооружений) или целых конструкций, деталей и инженерно-технического оборудования в связи с их износом и разрушением на более долговечные и экономичные, улучшающие их эксплуатационные показатели;
3) строительно-монтажные работы - строительные работы по возведению зданий и сооружений, расширению, реконструкции и техническому перевооружению; работы по монтажу энергетического, технологического и другого оборудования;
4) жилищное строительство - строительство индивидуальных и многоквартирных жилых домов, общежитий, жилых зданий для социальных групп.
3. Стоимость выполненных строительных работ отражает объемы, выполненные физическими или юридическими лицами по заключенным договорам подряда. В случае заключения субподрядного договора, стоимость выполненных строительных работ отражается субподрядной организацией самостоятельно, в свою очередь генеральный подрядчик представляет объемы за минусом стоимости строительных работ выполненных субподрядной организацией, то есть подрядные организации показывают объемы строительных работ выполненных собственными силами.
Основанием для отражения в статистической форме подрядной и субподрядной организации стоимости выполненных работ являются данные первичного учета и соответствующие документы о стоимости фактически выполненных работ, подписанные заказчиком.
Статистические формы представляются структурными и обособленными подразделениями по своему местонахождению, если им делегированы полномочия по сдаче статистических форм юридическим лицом. Если структурное и обособленное подразделение не имеет таких полномочий, статистические формы представляются юридическим лицом в разрезе структурных и обособленных подразделений, с указанием их местонахождения.
Физические и юридические лица и их структурные и обособленные подразделения, осуществляющие строительство на территории двух и более областей, представляют статистическую форму, выделяя информацию по каждой территории на отдельных бланках, то есть данные отражаются по месту выполнения строительных работ.
В объем строительных работ не включаются стоимость работ, не предусмотренные в смете на строительство, а также:

«Орындалған құрылыс жұмыстары (қызметтері) туралы есеп»  жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 0431102, индексі 1-кқ (шағын), кезеңділігі тоқсандық) толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және «Орындалған құрылыс жұмыстары (қызметтері) туралы есеп» (коды 0431102, индексі 1-кқ (шағын), кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар аталған статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) ғимаратты (имаратты, жабдықты, коммуникацияларды, тұрғын үй-коммуналдық мақсаттағы объектілерді) ағымдағы жөндеу – ғимараттың (имараттың, жабдықтың, коммуникациялардың, тұрғын үй-коммуналдық мақсаттағы объектілердің) жарамдылығын немесе жұмысқа қабілеттілігін қалпына келтіру, құраушы бөлшектердің шектеулі номенклатурасын нормативтік және техникалық құжаттамада белгіленген көлемде ауыстыру немесе қалпына келтіру арқылы оның ресурстарын ішінара қалпына келтіру үшін орындалатын жөндеу;
2) ғимараттар мен имараттарды күрделі жөндеу – ғимараттың (имараттың) кейбір бөліктерін немесе тұтас конструкцияларды, бөлшектерді немесе инженерлік-техникалық жабдықты тозуына және бұзылуына байланысты қайта қалпына келтіру және ұзақ қызмет ететін, үнемді, олардың пайдалану көрсеткіштерін жақсартатындарға ауыстыру бойынша жұмыстар;
3) құрылыс-монтаж жұмыстары – ғимараттар мен имараттарды тұрғызу, кеңейту, қайта құралымдау, техникалық қайта жарақтандыру бойынша құрылыс жұмыстары; энергетикалық, технологиялық және басқа да жабдықтарды монтаждау жұмыстары;
4) тұрғын үй құрылысы – жеке және көп пәтерлі тұрғын үйлер, жатақханалар, әлеуметтік топтарға арналған тұрғын ғимараттардың құрылысы.
3. Орындалған құрылыс жұмыстарының құны жасалған мердігерлік шарттар бойынша жеке немесе заңды тұлғалармен орындалған көлемді көрсетеді. Қосалқы мердігерлік шарт жасалған жағдайда, қосалқы мердігерлік ұйым орындаған құрылыс жұмыстарының құны жеке көрсетіледі, өз кезегінде мердігер өзінің көлемін қосалқы мердігермен орындалған құрылыс жұмыстарының құнынсыз көрсетеді, яғни мердігерлік ұйымдар өз күшімен орындаған құрылыс жұмыстарының көлемін көрсетеді.
Бастапқы есептің деректері және тапсырыс беруші қол қойған, орындалған жұмыстардың құны туралы тиісті құжаттар мердігерлік және қосалқы мердігерлік ұйымдардың статистикалық нысанында орындалған жұмыстар құнын көрсету үшін негіз болып табылады.
Егер құрылымдық және оқшауланған бөлімшеге заңды тұлға статистикалық нысанды тапсыру бойынша өкілеттік берген болса, онда ол статистикалық нысанды өзінің орналасқан жері бойынша тапсырады. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлімшенің мұндай өкілеттігі жоқ болса заңды тұлға құрылымдық және оқшауланған бөлімшелерінің бөлінісінде олардың орналасқан жерін көрсетіп статистикалық нысанды тапсырады.
Екі және одан да көп облыстар аумағында құрылысты жүзеге асырушы жеке және заңды тұлғалар және олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері, статистикалық нысанды әрбір облыстың аумағы бойынша ақпаратты бөліп жеке бланктерде тапсырады, яғни деректер құрылыс жұмыстарының орындалған жері бойынша көрсетіледі.
Құрылыс жұмыстарының көлеміне құрылыс сметасында қарастырылмаған жұмыстарының құны кірмейді, сондай-ақ:

стоимость работ, связанных с бурением нефтяных и газовых скважин, а также разработка скважин (кроме бурения водяных скважин - код Общего классификатора видов экономической деятельности 42.21), вспомогательных работ по пробному и разведочному бурению, построение, цементирование основания нефтяных и газовых скважин;
стоимость работ по рекультивации земель, ликвидации последствий деятельности угольных шахт (ликвидация впадин, озер, болот после оседания почвы и др.).
Стоимость выполненных строительных работ указывается без налога на добавленную стоимость и акцизов.
В разделе 2 в графе 2 указываются объемы строительных работ выполненные в рамках Программы "Дорожная карта бизнеса 2020".
Строка 5 граф 1, 2 раздела 2 выделяется из строки 1 раздела 2.
В разделе 3 код вида выполненных строительных работ заполняется в соответствии с Классификатором строительной продукции (Приложение к статистической форме "Отчет о выполненных строительных работах (услугах)" (код 0411104, индекс 1-кс, периодичность годовая).
В разделе 4 отражаются объемы произведенной продукции и оказанных услуг по вторичным видам деятельности в соответствии с Общим классификатором видов экономической деятельности.
4. Арифметико-логический контроль:
1) раздел 2. Данные о стоимости выполненных строительных работ
строка 1 = строке "Всего" раздела 3;
сумма строк 2-4 = строке 1;
графа 1 > графы 2 для каждой строки;
2) раздел 3. Данные о стоимости выполненных строительных работ по видам
сумма строк по кодам СКСП = строке "Всего".
Приложение 11 к приказу
исполняющего обязанности
председателя Агентства
Республики Казахстан по
статистике
от 24 августа 2010 года № 230
Мемлекеттік
статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной
статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
төрағасы міндетін атқарушының
2010 жылғы 24 тамыздағы № 230 бұйрығына
11-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма
общегосударственного
статистического наблюдения
Приложение 11 к приказу исполняющего обязанности
председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 230
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді, уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық
бұзушылық болып табылады және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заң
амасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными
правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим
законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды 0451101
Код статистической
формы 0451101
Объектілерді пайдалануға беру туралы есеп
Отчет о вводе в эксплуатацию объектов
2-КҚ (құрылыс)
2-КС (стройка)
Айлық
Месячная
Есепті кезең
Отчетный период
ай
месяц
жыл
год
Қызметкерлер санына қарамастан, есепті кезеңде объектілерді пайдалануға
беруді жүзеге асыратын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және
оқшауланған бөлімшелері табыс етеді.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения,
осуществляющие в отчетном периоде ввод объектов в эксплуатацию независимо от
численности работающих
Тапсыру мерзімі – есепті айдан кейінгі 2 күннен кешіктірмей.
Срок представления – не позднее 2-го числа после отчетного месяца.
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
БСН коды
Код БИН

мұнай және газ ұңғымаларын бұрғылаумен, сондай-ақ ұңғымаларды өңдеумен (су ұңғымаларын қоспағанда – Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды - 42.21), сынақ және барлау мақсатында бұрғылау бойынша қосымша жұмыстар, мұнай және газ ұңғымаларының негізін салу, цементтеумен байланысты жұмыстардың құны;
топырақ құнарлығын қалпына келтіру, көмір шахталары қызметінің зардаптарын (топырақ шөкеннен кейінгі ойпаттарды, көлдерді, сазды, және басқаларды) жою бойынша жұмыстардың құны қосылмайды.
Орындалған құрылыс жұмыстарының құны қосылған құн салығынсыз және акцизсіз көрсетіледі.
2 - бөлімнің 2 бағанында «Бизнес 2020 жол картасы» бағдарламасы аясында орындалған құрылыс жұмыстарының көлемі көрсетіледі.
2 - бөлімнің 1,2 бағанындағы 5 жол 2 бөлімнің 1 жолынан толтырылады.
3 - бөлімде орындалған құрылыс жұмыстары түрлерінің кодтары Құрылыс өнімдері жіктеуішіне сәйкес толтырылады («Орындалған құрылыс жұмыстары (қызметтері) туралы есеп» статистикалық нысанына (коды 0411104, индексі 1-кқ, кезеңділігі жылдық) қосымша).
4 - бөлімде Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес қосалқы қызмет түрлері бойынша өндірілген өнім және көрсетілген қызмет көлемі көрсетіледі.
4. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 2 - бөлім. Орындалған құрылыс жұмыстарының құны туралы деректер
1 жол = 3 - бөлімдегі «Барлығы» деген жолға;
2-4 жолдарының қосындысы = 1 жолға;
1 баған > 2 бағаннан, әр жол үшін;
2) 3 - бөлім. Орындалған құрылыс жұмыстарының құны туралы деректер кодтары бойынша жолдардың қосындысы = 3 бөлімдегі «Барлығы» деген жолға.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 230 бұйрығына 11-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылық сақтауға кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасы міндетін атқарушының 2010 жылғы
24 тамыздағы № 230 бұйрығына 11-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Приложение 11 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 24 августа 2010г. № 230
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан коды
0451101
Код статистической формы
0451101
Объектілерді пайдалануға беру туралы есеп
Отчет о вводе в эксплуатацию объектов
2–кқ (құрылыс)
2-кс (стройка)
Айлық
Месячная
_ _       _ _ _ _
Есепті кезең  |_|_| ай  |_|_|_|_| Жыл_
Отчетный период       месяц           Год
Қызметкерлер санына қарамастан, есепті кезеңде объектілерді пайдалануға беруді жүзеге асыратын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері табыс етеді.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, осуществляющие в отчетном периоде ввод объектов в эксплуатацию независимо от численности работающих
Тапсыру мерзімі – есепті айдан кейінгі 2 күннен кешіктірмей.
Срок представления - не позднее 2-го числа после отчетного года.
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
СТН коды
РНН

1. Пайдалануға берілген объекті туралы жалпы мәліметтерді көрсетіңіз
Укажите общие сведения о введенном в эксплуатацию объекте
Объектінің атауы
Наименование объекта
Объектінің орналасқан жері
(облыс, қала, аудан, елді мекен)
Местонахождение объекта
(область, город, район, населенный пункт)
1.1 «Объектілер түрінің анықтамалығына» сәйкес
объект түрінің коды (статистика органының
қызметкерімен толтырылады)
Код вида объекта согласно «Справочнику видов объектов»
(заполняется работником органа статистики)
1.2 «Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеушісіне»
сәйкес объектінің орналасқан жерінің коды
(статистика органының қызметкерімен толтырылады)
Код местонахождения объекта согласно «Классификатора
административно-территориальных объектов»
(заполняется работником органа статистики)
1.3 Объектілер саны
Количество объектов
2. Құрылыстың басым қаржыландыру
көзін көрсетіңіз
Укажите преобладающий источник
финансирования строительства
3. Құрылыстың басым сипатын
көрсетіңіз
Укажите преобладающий характер
строительства
2.1 Республикалық бюджет
Республиканский бюджет
3.1 Жаңа құрылыс
Новое строительство
2.2 Жергілікті бюджет
Местный бюджет
3.2 Қайта құралымдау
Реконструкция
2.3 Меншікті қаражаты
Собственные средства
3.3 Ұлғайту
Расширение
2.4 Қарыз қаражаты
Заемные средства
3.4 Техникамен қайта
жарақтандыру
Техническое перевооружение
2.5 Шетел инвестициялары
Иностранные инвестиции
4. Жаңа ғимараттар санын
көрсетіңіз, бірлік
Укажите количество новых зданий,
единиц
5. Жаңа тұрғын немесе тұрғын емес
ғимараттарды, жаңа тұрғын ғимараттағы
жапсарлас-кіріктірме үй-жайларды
немесе қолданыстағы ғимаратқа
жапсарлас (қондыра) салынған үй-жай
пайдалануға берілген жағдайда
мыналарды көрсетіңіз:
При вводе в эксплуатацию нового жилого или
нежилого здания, встроенно-пристроенного
помещения в новом жилом здании или
пристройки (надстройки) к существующему
зданию укажите:
6. Тұрғын үй пайдалануға
берілген жағдайда үйдің түрін
көрсетіңіз:
При вводе в эксплуатацию жилого
дома укажите тип дома:
6.1 Жалға берілетін
(коммуналдық)
Арендный (коммунальный)
6.2 Жалға берілетін
(коммерциялық)
Арендный (коммерческий)
5.1 Жалпы құрылыс көлемі, текше метр
Общий строительный объем,
куб. метров
6.3 Жергілікті атқарушы
органдарға бюджеттік кредит
беру есебінен салынған
Построенный за счет бюджетного
кредитования местных
исполнительных органов
5.2 Ғимараттың жалпы алаңы,
шаршы метр
Общая площадь здания, кв. метров
6.4 Коммерциялық (ипотекалық кредит беру жүйесі бойынша сату)
Коммерческий (для продажи по
системе ипотечного кредитования)

1. Пайдалануға берілген объекті туралы жалпы мәліметтерді көрсетіңіз
Укажите общие сведения о введенном в эксплуатацию объекте
Объектінің атауы
Наименование объекта
Объектінің орналасқан жері
(облыс, қала, аудан, елді мекен)
Местонахождение объекта
(область, город, район, населенный пункт)
1.1 «Объектілер түрінің анықтамалығына» сәйкес объект түрінің коды (статистика органының қызметкерімен толтырылады)
Код вида объекта согласно «Справочнику видов объектов»
(заполняется работником органа статистики)
1.2 «Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеушісіне» сәйкес объектінің орналасқан жерінің коды  (статистика органының қызметкерімен толтырылады)
Код местонахождения объекта согласно «Классификатора административно-территориальных объектов» (заполняется работником органа статистики)
1.3 Объектілер саны
Количество объектов
2. Құрылыстың басым қаржыландыру көзін көрсетіңіз
Укажите преобладающий источник финансирования строительства   _
|_|
3. Құрылыстың басым сипатын көрсетіңіз
Укажите преобладающий характер строительства       _
|_|
2.1 Республикалық бюджет
Республиканский бюджет  _
|_|
3.1 Жаңа құрылыс
Новое строительство _
|_|
2.2 Жергілікті бюджет
Местный бюджет   _
|_|
3.2 Қайта құралымдау
Реконструкция        _
|_|
2.3 Меншікті қаражаты
Собственные средства
3.3 Ұлғайту
Расширение           _
|_|
2.4 Қарыз қаражаты
Заемные средства _
|_|
3.4 Техникамен қайта жарақтандыру
Техническое перевооружение  _
|_|
2.5 Шетел инвестициялары
Иностранные инвестиции _
|_|
4. Жаңа ғимараттар санын көрсетіңіз, бірлік
Укажите количество новых зданий, единиц             _
|_|
5. Жаңа тұрғын немесе тұрғын емес ғимараттарды, жаңа тұрғын ғимараттағы жапсарлас-кіріктірме үй-жайларды немесе қолданыстағы ғимаратқа жапсарлас (қондыра) салынған үй-жай пайдалануға берілген жағдайда мыналарды көрсетіңіз:
При вводе в эксплуатацию нового жилого или нежилого здания, встроенно-пристроенного помещения в новом жилом здании или пристройки (надстройки) к существующему зданию укажите:
6. Тұрғын үй пайдалануға берілген жағдайда үйдің түрін көрсетіңіз:
При вводе в эксплуатацию жилого дома укажите тип дома:       _
|_|
5.1 Жалпы құрылыс көлемі, текше метр
Общий строительный объем, куб. метров _
|_|
6.1 Жалға берілетін (коммуналдық)
Арендный (коммунальный)
6.2 Жалға берілетін (коммерциялық)
Арендный (коммерческий)  _
|_|
5.2 Ғимараттың жалпы алаңы, шаршы метр                                       _
Общая площадь здания, кв. метров    |_|
6.3 Жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік кредит беру есебінен салынғанПостроенный за счет бюджетного кредитования местных исполнительных органов   _
|_|

7. Өзге де тұрғын ғимараттарды
пайдалануға берілген жағдайда
мыналарды көрсетіңіз:
При вводе в эксплуатацию прочего жилого
здания, укажите:
6.5 Өзге де
Другой
пәтерлер туралы деректер:
данные о квартирах:
Тұрғын және қосалқы үй-жайлардың жалпы
алаңы, шаршы метр
Общая площадь жилых и подсобных помещений,
кв. метров
6.6 Пәтерлер саны, бірлік
Количество квартир, единиц
6.7 Пәтерлердің жалпы алаңы,
шаршы метр
Общая площадь квартир, кв. метров
8. Өзге де тұрғын ғимараттарды, тұрғын емес ғимараттарды, тұрғын емес
мақсаттағы жапсарлас-кіріктірме үй-жайларды немесе имараттарды
пайдалануға беру кезінде, «Объектілер түрінің анықтамалығына» сәйкес
өлшем бірліктерде объектінің қуатын көрсетіңіз
При вводе в эксплуатацию прочего жилого здания, нежилого здания,
встроенно-пристроенного помещения нежилого назначения или сооружения укажите
мощность объекта в единицах измерения согласно
«Справочнику видов объектов»
9. Объект құрылысының нақты құнын көрсетіңіз, мың теңгемен
Укажите фактическую стоимость строительства объекта,
в тысячах тенге
Атауы                                     Мекен-жайы
Наименование ________________             Адрес ____________________
_________________            Тел.: ___________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты ___________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _______________________________
Тел.________________
Басшы                             (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель _________________    (Ф.И.О., подпись) _______________
Бас бухгалтер                     (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер _______________ (Ф.И.О., подпись) ________________
М.О.
М.П.
Приложение 12
к приказу исполняющего обязанности
председателя Агентства Республики Казахстан
по статистике
от 24 августа 2010 года № 230
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет о вводе в эксплуатацию объектов"
(код 0451101, индекс 2-КС (стройка), периодичность месячная)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о вводе в эксплуатацию объектов" (код 0451101, индекс 2-КС (стройка), периодичность месячная).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:

7. Өзге де тұрғын ғимараттарды пайдалануға берілген жағдайда мыналарды көрсетіңіз:
При вводе в эксплуатацию прочего жилого здания, укажите:
6.4 Коммерциялық (ипотекалық кредит беру жүйесі бойынша сату)
Коммерческий (для продажи по системе ипотечного кредитования) _
|_|
Тұрғын және қосалқы үй-жайлардың жалпы алаңы, шаршы метр
Общая площадь жилых и подсобных помещений, кв. метров
6.5 Өзге де
Другой       _
|_|
пәтерлер туралы деректер:
данные о квартирах:     _
|_|
6.6 Пәтерлер саны, бірлік
Количество квартир, единиц
6.7 Пәтерлердің жалпы алаңы, шаршы метр
Общая площадь квартир, кв. метров _
|_|
8. Өзге де тұрғын ғимараттарды, тұрғын емес ғимараттарды, тұрғын емес мақсаттағы жапсарлас-кіріктірме үй-жайларды немесе имараттарды пайдалануға беру кезінде, «Объектілер түрінің анықтамалығына» сәйкес өлшем бірліктерде объектінің қуатын көрсетіңіз
При вводе в эксплуатацию прочего жилого здания, нежилого здания, встроенно-пристроенного помещения нежилого назначения или сооружения укажите мощность объекта в единицах измерения согласно «Справочнику видов объектов»    _
|_|
9. Объект құрылысының нақты құнын көрсетіңіз, мың теңгемен
Укажите фактическую стоимость строительства объекта, в тысячах тенге  _
|_|
Атауы                                Мекен-жайыНаименование_____________________        Адрес_______________________
_____________________        Тел.:_______________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты ____________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя __________________ Тел.________________
Басшы                               (Аты-жөні,тегі, қолы)Руководитель____________________        (Ф.И.О., подпись)____________
Бас бухгалтер                       (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер_______________        (Ф.И.О., подпись)____________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 230 бұйрығына 12-қосымша
«Объектілерді пайдалануға беру туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0451101, индексі 2-КҚ (құрылыс), кезеңділігі айлық)
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және «Объектілерді пайдалануға беру туралы есеп» (коды 0451101, индексі 2-КҚ (құрылыс), кезеңділігі айлық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар аталған статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:

1) арендные (коммерческие) жилые дома - дома, построенные негосударственными застройщиками за счет частных инвестиций для сдачи в аренду государству;
2) арендные (коммунальные) жилые дома - дома, построенные в рамках Государственной программы жилищного строительства для сдачи в аренду социально-защищаемым слоям населения;
3) встроенно-пристроенные помещения в жилых домах - помещения, имеющие иное (нежилое) функциональное назначение (офисы, магазины, кафе, парикмахерские и так далее);
4) жилое здание - строение, состоящее в основном из жилых помещений, а так же нежилых помещений и иных частей, являющихся общим имуществом. К жилым зданиям относятся индивидуальные и многоквартирные жилые дома, специализированные дома, или жилые здания для социальных групп (общежития, школы-интернаты для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, детские дома, дома-интернаты для престарелых, инвалидов, центры адаптации лиц без определенного места жительства), а также иные капитальные здания и строения, пригодные для постоянного проживания людей;
5) жилые дома, построенные за счет бюджетного кредитования местных исполнительных органов - дома, строительство которых велось в рамках Государственной программы жилищного строительства за счет кредитования местных исполнительных органов из республиканского бюджета;
6) заемные средства - денежные средства, не принадлежащие хозяйствующему субъекту, но временно находящиеся в его распоряжении и используемые наравне с его собственными, к ним относятся кредиты банков-резидентов, кредиты банков-нерезидентов (иностранные банки, находящиеся на территории Казахстана);
7) иностранные инвестиции - инвестиции, непосредственно вкладываемые зарубежными инвесторами, другими государствами, иностранными банками (иностранные банки, находящиеся не на территории Казахстана) и иностранными компаниями;
8) коммерческие жилые дома (для продажи по системе ипотечного кредитования) - дома, построенные коммерческими (негосударственными) застройщиками для последующей продажи по системе ипотечного кредитования;
9) нежилые здания - здания, используемые для иных целей, кроме постоянного проживания людей (административные здания, здания банков, театры, спортивные комплексы, рестораны, бары, столовые, больницы, поликлиники, санатории, школы, детские сады, заводские цеха, хлебопекарни, типографии, парикмахерские, церкви, мечети, бани, автогаражи и другие);
10) новое строительство - возведение комплекса объектов основного, подсобного и обслуживающего назначения вновь создаваемых предприятий, зданий и сооружений, а также филиалов и отдельных производств, которые после ввода в эксплуатацию будут находиться на самостоятельном балансе;

1) бар ғимаратқа жапсарлас (қондыра) салынған үй-жай – өндірістік ғимараттар мен бөлмелерден өртке қарсы кедергілермен бөлініп тұратын, әкімшілік және тұрмыстық үй-жайларды орналастыруға арналған ғимарат бөлігі. Жапсаржайларға инженерлік жабдықтарды орналастыруға (ішінара) болады;
2) жалға берілетін тұрғын үйлер (коммуналдық) – Мемлекеттік тұрғын үй құрылысын дамыту бағдарламасы бойынша салынған, халықтың әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын топтарына жалға берілетін үйлер;
3) жалға берілетін (коммерциялық) тұрғын үйлер – жеке инвестициялар есебінен мемлекеттік емес құрылысшылармен салынған мемлекетке жалға беруге арналған үйлер;
4) жаңа құрылыс – пайдалануға берілгеннен кейін дербес баланста болатын, жаңадан салынатын кәсіпорындардың, ғимараттар мен имараттардың, сондай-ақ филиалдар мен жекелеген өндірістердің негізгі, қосалқы және қызмет көрсету мақсатындағы нысандар кешенін салу;
5) жапсарлас - кіріктірме үй-жайлар тұрғын үйлерде - өзге бағыттта пайдаланатын үй-жайлар (кеңселер, дүкендер, дәмханалар, шаштараздар және тағы басқалар);
6) жергілікті атқарушы органдарды бюджеттік несиелендіру есебінен салынған тұрғын үйлер – тұрғын үй құрылысы мемлекеттік бағдарламасын іске асыру барысында, республикалық бюджеттен жергілікті атқарушы органдарды несиелендіру есебінен салынған үйлер;
7) жергілікті бюджеттің қаражаты - жергілікті атқарушы органдарының қарыз қаражаттарын, гранттарын, трансферттерін қоса қайтарымды және қайтарымсыз негізде жергілікті бюджеттен бөлінген қаражат;
8) имараттар – табиғи немесе жасанды кеңістіктік шекаралары бар және өндірістік процестерді орындауға, материалдық құндылықтарды орналастыру және сақтау немесе адамдарды, жүктерді уақытша орналастыруға (жылжытуға), сондай-ақ жабдықтарды немесе коммуникацияларды орналастыруға (төсеуге, жүргізуге) арналған жасанды көлемдік, жазықтықты немесе сызықтық (жер үсті, су беті және (немесе) жерасты, суасты) нысаны. Имарат сондай-ақ көркемдік-эстетикалық, әшекейлік, қолданбалы немесе мемориалдық болады;
9) коммерциялық тұрғын үйлер (ипотекалық кредит беру жүйесі бойынша сатылатын) – коммерциялық (мемлекеттік емес) құрылысшылармен салынған әрі қарай ипотекалық кредит беру жүйесі бойынша сатылатын үйлер;
10) қайта құралымдау – ғимараттың жұмыс істеуін жақсарту үшін оны қайта құру немесе жұмыс істеп тұрған кәсіпорындарда (стансаларда) өндіріс көлемін арттыруды қарастыратын шаралар кешені;

11) общая площадь жилого дома (жилого здания) - сумма полезных площадей всех жилых помещений и площадей всех нежилых помещений, а также площадей частей жилого дома, являющихся общим имуществом;
К жилым помещениям относятся спальни, гостиные, детские, домашний кабинет, библиотеку, столовую, игровые.
К нежилым помещениям относятся внутренние подсобные помещения: кухни, кухни-ниши, или кухонную зону в кухне-столовой, коридоры, прихожую, холлы, санитарно-гигиенические помещения (ванную, душевую, туалет, совмещенный санузел, сауну), постирочную, гардеробные, помещение для теплогенераторов;
12) общая площадь квартиры - суммарная площадь жилых и подсобных помещений квартиры с учетом лоджий, балконов, веранд, террас;
13) общий строительный объем здания - это сумма строительного объема выше отметки плюс, минус 0,00 (надземная часть) и ниже этой отметки (подземная часть). Строительный объем надземной и подземной частей здания определяется в пределах ограничивающих поверхностей;
14) объект строительства - отдельное здание или сооружение со всеми относящимися к нему оборудованием, инвентарем, инструментами, галереями, эстакадами, внутренними инженерными сетями и коммуникациями, на строительство (реконструкцию, расширение) которого составляется самостоятельная объектная смета;
15) пристройка (надстройка) - часть здания, предназначенная для размещения административных и бытовых помещений, отделяемая от производственных зданий и помещений противопожарными преградами. В пристройках допускается размещать (частично) инженерное оборудование;
16) расширение - строительство дополнительных производств на действующем предприятии (сооружении), а также строительство новых и расширение существующих отдельных цехов и объектов основного, подсобного и обслуживающего назначения на территории действующих или примыкающих к ним площадках в целях создания дополнительных или новых производственных мощностей;
17) реконструкция - перестройка здания, сооружения для улучшения его функционирования или комплекс мероприятий, предусматривающих увеличение объема производства на действующих предприятиях (станциях);
18) собственные средства застройщика - собственные средства предприятий, организаций, населения;
19) сооружения - искусственно созданный объемный, плоскостной или линейный объект (наземный, надводный и (или) подземный, подводный), имеющий естественные или искусственные пространственные границы и предназначенный для выполнения производственных процессов, размещения и хранения материальных ценностей или временного пребывания (перемещения) людей, грузов, а также размещения (прокладки, проводки) оборудования или коммуникаций. Сооружение также имеет художественно-эстетическое, декоративно-прикладное либо мемориальное назначение;

11) қарыз қаражаты – шаруашылық субъектіге тиісті емес, бірақ оның иелігінде болатын және оның өз қаражатымен бірдей пайдаланылатын ақша қаражаттары, оларға резидент банктердің несиелері, резидент емес банктердің (Қазақстан аумағында орналасқан шетелдік банктер) несиелері жатады;
12) құрылысшының жеке қаражаты – кәсіпорындардың, ұйымдардың, халықтың жеке қаражаты;
13) құрылыстың нақты құны – құрылыс салушының: тапсырыс беруші нақты төлеген сомасынан құрылыс және монтаж жұмыстарына, тапсырыс беруші сатып алған жабдықтың, құралдың, мүкәммалдың құнына, жобалау – іздестіру жұмыстары мен шығыстарына; сондай – ақ құрылыс объектісінің мүкәммалдық құнына жатқызылатын күрделі жөндеулерге нақты жүргізілген сомасы;
14) құрылыс объектісі – құрылысына (қайта құрылуына, кеңейтілуіне) дербес объектілік смета құрастырылатын оған тиесілі барлық жабдықтары, мүкәммалдарды, құралдары, галереялары, эстакадалары, ішкі инженерлік жүйелері және коммуникациялары бар жеке үй немесе ғимарат;
15) пәтердің жалпы алаңы - пәтердің лоджиялар, балкондар, дәліздер, қолайлы ашық алаңдары ескерілген тұрғын және қосалқы үй-жайлардың жиынтық алаңы;
16) республикалық бюджеттің қаражаты – үкіметтің сыртқы қарыздарын қоса, қайтарымды және қайтарымсыз негізде республикалық бюджеттен бөлінген қаражат;
17) тұрғын емес ғимараттар - өзге мақсаттарда пайдаланатын, халықтың тұрақты тұруына арналғаннан басқа (әкімшілік үйлер, банк ғимараттары, театрлар, спорттық кешендері, ресторандар, барлар, асханалар, емханалар, санаторийлер, мектептер, бала бақшалар, зауыттық цехтар, наубайханалар, типографиялар, шаштараздар, шіркеулер, мешіттер, моншалар, автогараждар және басқа) ғимараттар жатады;
18) тұрғын ғимарат – негізінен, тұрғын бөлмелерден (пәтерлерден) және үйдің ортақ пайдаланылатын бөліктерінен, сондай-ақ қосалқы бөлмелерден тұратын құрылыс. Тұрғын үйлерге жеке және көп пәтерлі тұрғын үйлер, сондай-ақ әлеуметтік топтарға арналған мамандандырылған үйлер (әлеуметтік топтарға арналған тұрғын үйлер, жатақханалар, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мектеп-интернаттар, балалар үйлері, қарттар мен мүгедектерге арналған интернат-үйлер, тұрақты мекен-жайы жоқ адамдарды бейімдеу орталықтары), сондай-ақ халықтың тұрақты тұруына жарамды іргелі өзге де үйлер мен ғимараттар жатады;
19) тұрғын үйдің жалпы аланы (тұрғын ғимарат) – барлық үйдің тұрғын үй-жайларының алаңы мен тұрғын емес үй-жайлары алаңының жиынтығы, сондай-ақ, жалпы мүлік болып табылатын тұрғын үй бөлшектерінің алаңы.
Тұрғын жайларға жатын бөлме, қонақ үй, балалар бөлмесі, үй бөлмесі, кітапхана, асхана, ойын бөлмесі жатады.
Тұрғын емес үй-жайларға ішкі көмекші үй-жайлар, қуыс-ас-үйлер, ас-үйлер немесе ас-үйдегі ас-үй аймағы, дәліздер, кіреберіс холлдар, санитарлық-гигиеналық бөлмелер (ванна бөлмесiн, себізгіні, дәретхананы, аралас санитарлық торап, сауна) жуу бөлмесі, гардероб, жылу генераторларына арналған бөлмелер жатады;

20) средства местного бюджета - средства, выделяемые из местного бюджета на возвратной и безвозвратной основе, включая средства заимствования местных исполнительных органов, грантов, трансфертов и тому подобное;
21) средства республиканского бюджета - средства, выделяемые из республиканского бюджета на возвратной и безвозвратной основе, включая внешние правительственные займы;
22) фактическая стоимость строительства - сумма фактически произведенных застройщиком капитальных затрат: на строительные и монтажные работы в суммах, фактически оплаченных заказчиком; на стоимость приобретенного заказчиком оборудования, инструмента, инвентаря: на проектно-изыскательские работы и затраты; а также убытки, относимые на инвентарную стоимость объекта строительства.
3. Основанием для заполнения статистической формы является Акт Государственной комиссии о приемке объекта в эксплуатацию. При вводе в эксплуатацию объектов вместе со статистической формой необходимо представить копию Акта Государственной комиссии о приемке объекта в эксплуатацию, оформленный в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" от 16 июля 2001 года (глава 11).
Статистические формы представляются структурными и обособленными подразделениями по своему местонахождению, если им делегированы полномочия по сдаче статистических форм юридическим лицом. Если структурное и обособленное подразделение не имеет таких полномочий, статистические формы представляются юридическим лицом в разрезе своих структурных и обособленных подразделений, с указанием их местонахождения.
Юридические лица и их структурные и обособленные подразделения, осуществляющие ввод в эксплуатацию объектов на территории двух и более областей, представляют отчет, выделяя информацию по каждой территории на отдельных бланках, то есть данные отражаются по месту нахождения введенного объекта.
На каждый объект заполняется отдельный бланк. В случае ввода в эксплуатацию в отчетном месяце одновременно нескольких идентичных по всем показателям (виду, местонахождению, источнику финансирования, типу жилого дома) объектов, респондент заполняет один бланк на все объекты, указывая в соответствующей ячейке их количество. Показатели отчета (количество зданий, объем, площадь, фактическая стоимость и тому подобное) приводятся суммарно по всем объектам.
Код вида объекта указывается работником органа статистики в соответствии со Справочником видов объектов. Мощность введенных в эксплуатацию объектов приводится респондентом в единицах измерения предусмотренных данным справочником (с двумя десятичными знаками).
Код местонахождения объекта указывается работником органа статистики в соответствии с Классификатором административно-территориальных объектов.
При вводе в эксплуатацию дач для постоянного проживания, их необходимо учитывать как индивидуальные дома, а если дачи временного проживания, то относить к другим жилым зданиям.
В случае ввода в эксплуатацию жилых домов со встроенно-пристроенными помещениями нежилого назначения заполняется отдельный бланк на жилую часть здания, то есть без учета встроенно-пристроенных помещений, и отдельные бланки на каждое встроенно-пристроенное помещение в соответствии с назначением.
При вводе в эксплуатацию нежилого здания после реконструкции или переустройства из здания другого назначения, данные о количестве, общей площади и общем строительном объеме зданий не заполняются. При вводе в эксплуатацию жилого здания после реконструкции или переустройства из здания другого назначения заполняются все показатели отчета, кроме количества и общего строительного объема зданий.
При восстановлении разрушенных зданий и сооружений по вводу в действие мощностей и объектов показывают объекты, ранее списанные на основании дефектных ведомостей и принятые в эксплуатацию.
В случае секционного ввода в эксплуатацию объектов количество зданий проставляется по завершении и сдаче в эксплуатацию объекта в целом.
В случае ввода в эксплуатацию пристройки (надстройки), встроенно-пристроенного помещения в новом жилом доме данные о количестве новых зданий не заполняются.
Если здания примыкают друг к другу и имеют общую стену, но каждое из них представляет собой, самостоятельное конструктивное целое, то они считаются отдельными зданиями и учитываются соответственно.
Примечание: в случае отсутствия у юридического лица и (или) его структурных и обособленных подразделений кода БИН - заполняется код ОКПО.

20) ғимараттың жалпы құрылыс көлемі - ол қосу, алу 0,00 (жер үсті бөлігі) белгісінен жоғары және осы белгіден төмен (жер асты бөлігі) құрылыс көлемінің жиынтығы. Жер асты және жер үсті үйлерінің құрылыс көлемі жоғары беттің шегімен анықталады;
21) ұлғайту – қосымша немесе жаңа өндірістік қуаттылықты жасау мақсатында жұмыс істеп тұрған кәсіпорындардың аумағында немесе оларға жалғас алаңдарда жұмыс істеп тұрған кәсіпорындардың (ғимараттардың) жанында қосымша өндірістер салу, сондай-ақ негізгі, қосалқы және қызмет көрсету мақсатымен жаңа цехтар мен объектілерді салу және жұмыс істеп тұрған кейбіреулерін кеңейту. Ұлғайтуға, сондай-ақ қолданыстағы тұрғын және тұрғын емес ғимараттарға жапсарлас (кіріктірме) қосымша үй-жайлар жатады.
22) шетел инвестициялары – тікелей шетелдік инвесторлармен, басқа мемлекеттермен, шетел банктерімен (Қазақстан аумағында орналасқан шетел банктері) және шетелдік компаниялармен салынатын инвестициялар.
3. Статистикалық нысанды толтыру үшін пайдалануға берілген объектінің Мемлекеттік комиссиясының қабылдау Актісі негізі болып саналады. Статистикалық нысанмен бірге объектілер пайдалануға берілген жағдайда, 2001 жылғы 16 шілдедегі «Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» (11 тарау) Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес рәсімделген осы объектілерді пайдалануға қабылдау туралы Мемлекеттік комиссия Актісінің көшірмесін беру қажет.
Егер құрылымдық және оқшауланған бөлімшеге заңды тұлға статистикалық нысанды тапсыру бойынша өкілеттік берген болса, онда ол статистикалық нысанды өзінің орналасқан жері бойынша тапсырады. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлімшенің мұндай өкілеттілігі жоқ болса, заңды тұлға құрылымдық және оқшауланған бөлімшелер бөлінісінде олардың орналасқан жерін көрсетіп статистикалық нысанды тапсырады.
Екі және одан да көп облыстар аумағында объектілерді пайдалануға беруді жүзеге асырушы заңды тұлға мен олардың құрылымдық бөлімшелері, әрбір облыстың аумағы бойынша ақпаратты жеке бланкілерінде тапсырады, яғни деректер пайдалануға берілген объектілердің орналасқан жері бойынша көрсетіледі.
Әрбір объектіге бөлек нысан толтырылады. Есепті жылы бір тапсырушымен барлық көрсеткіштер бойынша (түрі, жердің типі, қаржыландыру көзі, құрылыстың сипаты, тұрғын үйдің типі, қабаттылығы және тағы басқалар) бірдей бірнеше объектілер пайдалануға берілген жағдайда, респондент тиісті жолда олардың санын көрсетіп барлық объектілерге бір нысанды толтырады. Есептің көрсеткіштері (ғимараттар саны, көлемі, ауданы, нақты құны және тағы басқалар) бүкіл объектілер бойынша сомасымен келтіріледі. Пайдалануға бір ғана объект берілген жағдайда «объектілер саны» жолы толтырылмайды.
Объектілер түрінің анықтамалығына сәйкес, статистика органының қызметкерімен объект түрінің коды толтырылады. Пайдалануға берілген объектілердің қуаты осы анықтамалықта көрсетілген өлшем бірлігінде респондентпен келтіріледі (екі ондық белгімен).
Объектінің тұрған жері статистика органының қызметкерімен Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеушісіне сәйкес көрсетіледі.
Егер тұрақты тұруға арналған саяжайлар пайдалануға берілген жағдайда, оларды жеке тұрғын үйлер ретінде есепке алу керек, ал егер саяжайлар уақытша тұруға арналған болса, басқа тұрғын жайларға жатқызу керек.
Тұрғын үйлер тұрғын емес мақсатымен жапсарлас-кіріктірме жайларымен пайдалануға берілген жағдайда, үйдің тұрғын бөлігіне жеке нысан толтырылады, яғни жапсарлас-кіріктірме жайларды қоспай, және мақсатына тиісті әрбір жапсарлас-кіріктірме жайға бөлек нысан.
Қайта құру немесе басқа мақсаттағы ғимараттарды қайта құру салдарынан тұрғын емес жайлар пайдалануға берілген жағдайда, жайлардың саны, жалпы алаңы және жалпы құрылыс көлемі туралы деректер толтырылмайды. Қайта құру немесе басқа мақсаттағы ғимараттарды қайта құру салдарынан тұрғын жайлар пайдалануға берілген жағдайда, үйлердің саны мен жалпы құрылыс көлемінен басқа барлық көрсеткіштер толтырылады.
Іске қосылған қуаттар мен объектілер бойынша қираған үйлер мен ғимараттарды қалпына келтіру кезінде, бұрынырақ дефектілі құжаттардың негізінде есептен шығарылып тиісті ретімен пайдалануға алынған объектілер көрсетіледі.
Объектілерді пайдалануға секциялап берген жағдайда үйлердің саны объекті құрылысы толық аяқталып, пайдалануға түгел берілгеннен соң ғана қойылады.
Бар ғимаратқа жапсарлас салынған үй-жай, жаңа тұрғын үйдегі жапсарлас кіріктірме жайлары пайдалануға берілген жағдайда, жаңа ғимараттардың саны туралы мәлiметтер толтырылмайды.
Егер ғимараттар ортақ бір қабырғамен жалғанатын болса, бірақ олардың әрқайсысы дербес құрылыстық тұтастықты көрсететін болса, онда олар жеке үйлер болып саналып, есепке алынады.
Ескерту: заңды тұлғада және (немесе) оның құрылымдық және оқшауланған бөлімшелерінде БСН коды болмаған жағдайда, ҚҰЖЖ коды толтырылады.

4. Арифметико-логический контроль
В разделах 2, 3 и в строках 6.1-6.5 раздела 6 может быть заполнена только одна ячейка.
Если заполнена строка 4.0, то заполняются строки 5.1; 5.2.
Если заполнена строка 6.6, то заполняется строка 6.7.
Строка 7.0 заполняется при вводе в эксплуатацию общежитий, школ-интернатов для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, детских домов, домов-интернатов для престарелых, инвалидов, центров адаптации лиц без определенного места жительства и прочих жилых зданий (кроме жилых домов).
При вводе в эксплуатацию жилых домов строка 8.0 не заполняется.
Приложение 13 к приказу исполняющего
обязанности председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 230
Мемлекеттік
статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной
статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
төрағасы міндетін атқарушының
2010 жылғы 24 тамыздағы № 230 бұйрығына
13-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма
общегосударственного
статистического наблюдения
Приложение 13 к приказу исполняющего обязанности
председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 230
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді, уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік
құқық бұзушылық болып табылады және Қазақстан Республикасының қолданыстағы
заң амасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными
правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим
законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды 0441104
Код статистической
формы 0441104
Объектілерді пайдалануға беру туралы есеп
Отчет о вводе в эксплуатацию объектов
2-КҚ (құрылыс)
2-КС (стройка)
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлер санына қарамастан, есепті кезеңде объектілерді пайдалануға
беруді жүзеге асыратын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және
оқшауланған бөлімшелері табыс етеді.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения,
осуществляющие в отчетном периоде ввод объектов в эксплуатацию независимо от
численности работающих
Тапсыру мерзімі – есепті жылдан кейінгі 1 наурыздан кешіктірмей.
Срок представления – не позднее 1-го марта после отчетного года.
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН

4. Арифметикалық-логикалық бақылау
2, 3-бөлімдерінде және 6-бөлімнің 6.1-6.5 жолдарында бір ғана ұяшық толтырылуы мүмкін.
Егер 4.0 жолы толтырылса, онда 5.1 және 5.2-жолдары толтырылуы керек.
Егер 6.6-жолы толтырылса, онда 6.7-жолы толтырылуы тиісті.
7.0 жолы жатақханалар, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мектеп-интернаттар, балалар үйлері, қарттар мен мүгедектерге арналған интернат-үйлер, тұрақты мекен-жайы жоқ адамдарды бейімдеу орталықтары және өзге де тұрғын ғимараттар (тұрғын үйлерден басқа) пайдалануға берілген жағдайда толтырылады.
8.0 жолы тұрғын үйлерді пайдалануға берілген жағдайда толтырылмайды.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 230 бұйрығына 13-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылық сақтауға кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасы міндетін атқарушының 2010 жылғы
24 тамыздағы № 230 бұйрығына 13-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Приложение 13 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 24 августа 2010г. № 230
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан коды
0441104
Код статистической формы
0441104
Объектілерді пайдалануға беру туралы есеп
Отчет о вводе в эксплуатацию объектов
2–кқ (құрылыс)
2-кс (стройка)
Жылдық
Годовая
_ _ _ _
Есепті кезең   |_|_|_|_| Жыл_
Отчетный период             Год
Қызметкерлер санына қарамастан, есепті кезеңде объектілерді пайдалануға беруді жүзеге асыратын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері табыс етеді.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, осуществляющие в отчетном периоде ввод объектов в эксплуатацию независимо от численности работающих
Тапсыру мерзімі – есепті жылдан кейінгі 1 наурыздан кешіктірмей.
Срок представления - не позднее 1-го марта после отчетного года.
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
СТН коды
РНН

7. Өзге де тұрғын үйлерді
пайдалануға берілген жағдайда
мыналарды көрсетіңіз:
При вводе в эксплуатацию прочего жилого
здания, укажите:
6.5 Өзге де
Другой
Тұрғын және қосалқы үй-жайлардың жалпы
алаңы, шаршы м.
Общая площадь жилых и подсобных помещений,
кв. метров
8. Тұрғын үй немесе жатақхана пайдалануға берілген жағдайда,
үйдің қабаттылығын көрсетіңіз
При вводе в эксплуатацию жилого дома или общежития укажите этажность здания
8.1 1 қабатты
1-этажное
8.4 4 қабатты
4-этажное
8.7 20 қабатты және
одан да биік
20-этажное и выше
8.2 2 қабатты
2-этажное
8.5 5-9 қабатты
5-9-этажное
8.3 3 қабатты
3-этажное
8.6  10-19 қабатты
10-19-этажное
9. Тұрғын үй немесе жатақхана пайдалануға берілген жағдайда, көркейтілу
дәрежесін көрсетіңіз
При вводе в эксплуатацию жилого дома или общежития укажите степень благоустройства
Жабдықталған:
Оборудовано:
9.4 дербес жылытумен
автономным отоплением
9.8 тораптық газбен
газом сетевым
9.1 су құбырымен
водопроводом
9.5 орталықтан ыстық
сумен жабдықтау
центральным горячим
водоснабжением
9.9 сұйытылған газбен
газом сжиженным
9.2 кәрізбен
канализацией
9.6 жеке сужылыт-
қыштардан ыстық сумен
жабдықтау
горячим водоснабжением от
индивидуальных
водонагревателей
9.10 электр плитасымен
электрическими
плитами
9.3 орталықтан
жылытумен
центральным отоплением
9.7 ваннамен
(себезгімен)
ванной (душем)
10. Тұрғын үй немесе жатақхана пайдалануға берілген жағдайда, үйдің қабыр-
ғаларының басым материалдарын көрсетіңіз
При вводе в эксплуатацию жилого дома или общежития укажите преобладающий материал
стен здания
10.1 кірпіш және тас
кирпич, камень
10.4 көлем блокты
объемно-блочный
10.7 монолитті бетон
(темір бетон)
монолитный бетон
(железобетон)
10.2 ірі панелді
крупнопанельный
10.5 ірі блокты
крупноблочный
10.8 қуысты бетон
ячеистый бетон
10.3 каркасты-панелді
каркасно-панельный
10.6 ағаш, шпалдар
дерево, шпалы
10.9 басқа да қабырға
материалдары
другие стеновые материалы
11. Тұрғын үй пайдалануға берілген жағдайда пәтер туралы мәліметтерді
көрсетіңіз
При вводе в эксплуатацию жилого дома укажите сведения о квартирах
1. Пәтерлер саны,
бірлік
Количество квартир,
единиц
2. Пәтерлердің
жалпы алаңы,
шаршы метр
Общая площадь
квартир, кв. метров
3. Пәтерлердің
тұрғын алаңы,
шаршы метр
Жилая площадь
квартир, кв.
метров

7. Өзге де тұрғын ғимараттарды пайдалануға берілген жағдайда мыналарды көрсетіңіз:
При вводе в эксплуатацию прочего жилого здания, укажите:
6.4 Коммерциялық (ипотекалық кредит беру жүйесі бойынша сату)
Коммерческий (для продажи по системе ипотечного кредитования)
_
|_|
Тұрғын және қосалқы үй-жайлардың жалпы алаңы, шаршы метр
Общая площадь жилых и подсобных помещений, кв. метров
6.5 Өзге де
Другой                   _
|_|
8. Тұрғын үй немесе жатақхана пайдалануға берілген жағдайда, үйдің қабаттылығын көрсетіңіз
При вводе в эксплуатацию жилого дома или общежития укажите этажность здания
8.1 1 қабатты
1-этажное    _
|_|
8.4 4 қабатты
4-этажное      _
|_|
8.7 20 қабатты және одан да биік
20-этажное и выше  _
|_|
8.2 2 қабатты
2-этажное    _
|_|
8.5 5-9 қабатты
5-9-этажное    _
|_|
8.3 3 қабатты
3-этажное    _
|_|
8.6  10-19 қабатты
10-19-этажное  _
|_|
9. Тұрғын үй немесе жатақхана пайдалануға берілген жағдайда, көркейтілу дәрежесін көрсетіңіз
При вводе в эксплуатацию жилого дома или общежития укажите степень благоустройства
Жабдықталған:Оборудовано: _
|_|
9.4 дербес жылытумен
автономным отоплением   _
|_|
9.8 тораптық газбен
газом сетевым     _
|_|
9.1 су құбырымен
водопроводом  _
|_|
9.5 орталықтан ыстық сумен жабдықтау
центральным горячим водоснабжением         _
|_|
9.9 сұйытылған газбен
газом сжиженным   _
|_|
9.2 кәрізбен
канализацией  _
|_|
9.6 жеке сужылытқыштардан ыстық сумен жабдықтау
горячим водоснабжением от индивидуальных водонагревателей        _
|_|
9.10 электр плитасымен
электрическими
плитами           _
|_|
9.3 орталықтан жылытумен
центральным отоплением
9.7 ваннамен (себезгімен)
ванной (душем)
10. Тұрғын үй немесе жатақхана пайдалануға берілген жағдайда, үйдің қабырғаларының басым материалдарын көрсетіңіз
При вводе в эксплуатацию жилого дома или общежития укажите преобладающий материал стен здания
10.1 кірпіш және тас
кирпич, камень       _
|_|
10.4 көлем блокты
объемно-блочный _
|_|
10.7 монолитті бетон
(темір бетон) монолитный бетон (железобетон) _
|_|
10.2 ірі панелді
крупнопанельный     _
|_|
10.5 ірі блокты
крупноблочный   _
|_|
10.8 қуысты бетон
ячеистый бетон      _
|_|
10.3 каркасты-панелді
каркасно-панельный  _
|_|
10.6 ағаш, шпалдар
дерево, шпалы   _
|_|
10.9 басқа да қабырға материалдары
другие стеновые материалы
_
|_|
11. Тұрғын үй пайдалануға берілген жағдайда пәтер туралы мәліметтерді көрсетіңіз
При вводе в эксплуатацию жилого дома укажите сведения о квартирах
1. Пәтерлер саны, бірлікКоличество квартир,
единиц
2. Пәтерлердің жалпы алаңы, шаршы метр
Общая площадь квартир, кв. метров
3. Пәтерлердің тұрғын алаңы, шаршы метр
Жилая площадь квартир, кв. метров

11.1 Бір бөлмелі
Однокомнатные
11.2 Екі бөлмелі
Двухкомнатные
11.3 Үш бөлмелі
Трехкомнатные
11.4 Төрт бөлмелі
Четырехкомнатные
11.5 Бес бөлмелі
Пятикомнатные
11.6 Алты бөлмелі
Шестикомнатные
11.7 Жеті бөлмелі
Семикомнатные
11.8 Сегіз және
одан да көп
бөлмелі
Восьмикомнатные
и более
12. Өзге де тұрғын үйлер, тұрғын емес үйлер немесе ғимараттар пайдалануға
берілсе, «Объектілер түрінің анықтамалығына» сәйкес өлшем бірліктерінде
объектінің қуатын көрсетіңіз
При вводе в эксплуатацию прочего жилого здания, нежилого здания или сооружения
укажите мощность объекта в единицах измерения согласно
«Справочнику видов объектов»
13. Жапсарлас-кіріктірме үй-жайларымен объект құрылысының нақты құнын
көрсетіңіз, мың теңгемен
Укажите фактическую стоимость строительства объекта со встроенно-пристроенными
помещениями, в тысячах тенге
13.1 Объект құрылысының нақты құнын көрсетіңіз, мың теңгемен
Укажите фактическую стоимость строительства объекта, в тысячах тенге
Атауы                                     Мекен-жайы
Наименование ________________             Адрес ____________________
_________________            Тел.: ___________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты ___________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _______________________________
Тел.________________
Басшы                             (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель _________________    (Ф.И.О., подпись) _______________
Бас бухгалтер                     (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер _______________ (Ф.И.О., подпись) ________________
М.О.
М.П.
Приложение 14 к приказу исполняющего
обязанности председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 230
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет о вводе в эксплуатацию объектов"
(код 0441104, индекс 2-КС (стройка), периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о вводе в эксплуатацию объектов" (код 0441104, индекс 2-КС (стройка), периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) арендные (коммунальные) жилые дома - дома, построенные в рамках Государственной программы жилищного строительства для сдачи в аренду социально-защищаемым слоям населения;

11.1 Бір бөлмелі
Однокомнатные
11.2 Екі бөлмелі
Двухкомнатные
11.3 Үш бөлмелі
Трехкомнатные
11.4 Төрт бөлмелі
Четырехкомнатные
11.5 Бес бөлмелі
Пятикомнатные
11.6 Алты бөлмелі
Шестикомнатные
11.7 Жеті бөлмелі
Семикомнатные
11.8 Сегіз және одан да көп бөлмелі
Восьмикомнатные и более
12. Өзге де тұрғын үйлер, тұрғын емес үйлер немесе ғимараттар пайдалануға берілсе, «Объектілер түрінің анықтамалығына» сәйкес өлшем бірліктерінде объектінің  қуатын көрсетіңіз
При вводе в эксплуатацию прочего жилого здания, нежилого здания или сооружения укажите мощность объекта в единицах измерения согласно «Справочнику видов объектов»
13. Жапсарлас-кіріктірме үй-жайларымен объект құрылысының нақты құнын көрсетіңіз, мың теңгемен
Укажите фактическую стоимость строительства объекта со встроенно-пристроенными помещениями, в тысячах тенге
13. 1 Объект құрылысының нақты құнын көрсетіңіз, мың теңгемен
Укажите фактическую стоимость строительства объекта, в тысячах тенге
Атауы                                Мекен-жайыНаименование_____________________        Адрес_______________________
_____________________        Тел.:_______________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты ____________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя __________________ Тел.________________
Басшы                               (Аты-жөні,тегі, қолы)Руководитель____________________        (Ф.И.О., подпись)____________
Бас бухгалтер                       (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер_______________        (Ф.И.О., подпись)____________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 230 бұйрығына 14-қосымша
«Объектілерді пайдалануға беру туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0441104, индекс 2-ҚК (құрылыс), кезеңділігі жылдық)
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және «Объектілерді пайдалануға беру туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 0441104, индекс 2-ҚК (құрылыс), кезеңділігі жылдық) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар аталған статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) бар ғимаратқа жапсарлас (қондыра) салынған үй-жай – өндірістік ғимараттар мен бөлмелерден өртке қарсы кедергілермен бөлініп тұратын, әкімшілік және тұрмыстық үй-жайларды орналастыруға арналған ғимарат бөлігі. Жапсаржайларға инженерлік жабдықтарды орналастыруға (ішінара) болады;

2) арендные (коммерческие) жилые дома - дома, построенные негосударственными застройщиками за счет частных инвестиций для сдачи в аренду государству;
3) встроенно-пристроенные помещения в жилых домах - помещения, имеющие иное (нежилое) функциональное назначение (офисы, магазины, кафе, парикмахерские);
4) жилые дома, построенные за счет бюджетного кредитования местных исполнительных органов - дома, строительство которых велось в рамках Государственной программы жилищного строительства за счет кредитования местных исполнительных органов из республиканского бюджета;
5) жилое здание - строение, состоящее в основном из жилых помещений, а так же нежилых помещений и иных частей, являющихся общим имуществом. К жилым зданиям относятся индивидуальные и многоквартирные жилые дома, специализированные дома, или жилые здания для социальных групп (общежития, школы-интернаты для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, детские дома, дома-интернаты для престарелых, инвалидов, центры адаптации лиц без определенного места жительства), а также иные здания и строения, пригодные для постоянного проживания людей;
6) заемные средства - денежные средства, не принадлежащие хозяйствующему субъекту, но временно находящиеся в его распоряжении и используемые наравне с его собственными, к ним относятся кредиты банков резидентов, кредиты банков-нерезидентов (иностранные банки, находящиеся на территории Казахстана);
7) иностранные инвестиции - инвестиции, непосредственно вкладываемые зарубежными инвесторами, другими государствами, иностранными банками (иностранные банки, находящиеся не на территории Казахстана) и иностранными компаниями;
8) коммерческие жилые дома (для продажи по системе ипотечного кредитования) - дома, построенные коммерческими (негосударственными) застройщиками для последующей продажи по системе ипотечного кредитования, в том числе построенные по договорам о долевом участии в жилищном строительстве с привлечением средств дольщиков, взявших в банках ипотечные кредиты;
9) к техническому перевооружению относится комплекс мероприятий по повышению технико-экономического уровня отдельных производств, цехов и участков на основе внедрения передовой техники и технологии, механизации и автоматизации производства, модернизации и замены устаревшего и физически изношенного оборудования новым, более производительным, а также по совершенствованию общезаводского хозяйства и вспомогательных служб;
10) нежилые здания - здания, используемые для иных целей, кроме постоянного проживания людей (административные здания, здания банков, театры, спортивные комплексы, рестораны, бары, столовые, больницы, поликлиники, санатории, школы, детские сады, заводские цеха, хлебопекарни, типографии, парикмахерские, церкви, мечети, бани, автогаражи);

2) жалға берілетін тұрғын үйлер (коммуналдық) – Мемлекеттік тұрғын үй құрылысын дамыту бағдарламасы бойынша салынған, халықтың әлеуметтік-қорғанатын топтарына жалға берілетін үйлер;
3) имараттар - табиғи немесе жасанды кеңістіктік шекаралары бар және өндірістік процестерді орындауға, материалдық құндылықтарды орналастыру және сақтау немесе адамдарды, жүктерді уақытша орналастыруға (жылжытуға), сондай-ақ жабдықтарды немесе коммуникацияларды орналастыруға (төсеуге, жүргізуге) арналған жасанды көлемдік, жазықтықты немесе сызықтық (жер үсті, су беті және (немесе) жерасты, суасты) нысаны. Имарат сондай-ақ көркемдік-эстетикалық, әшекейлік, қолданбалы немесе мемориалдық болады;
4) жалға берілетін (коммерциялық) тұрғын үйлер– жеке инвестициялар есебінен мемлекеттік емес құрылысшылармен салынған мемлекетке жалға беруге арналған үйлер;
5) жаңа құрылыс - жаңадан салынатын кәсіпорындардың, филиалдар мен жекелеген өндірістердің негізгі, қосалқы және қызмет көрсететін объектілердің кешендік құрылысы, олар пайдалануға берілгеннен кейін дербес баланста болады, ол жаңа алаңдарда жаңа өндірістік қуат жасау мақсатында жүзеге асырылады, сондай-ақ бөлек жаңа тұрған және тұрғын емес үйлер мен ғимараттар салу;
6) жапсарлас-кіріктірме жайлар тұрғын үйлерде - өзге бағыттта пайдаланатын жайлар (офистер, дүкендер, дәмханалар, шаштараздар және тағы басқалар);
7) жергілікті атқарушы органдарды бюджеттік несиелендіру есебінен салынған тұрғын үйлер – тұрғын үй құрылысы мемлекеттік бағдарламасын іске асыру барысында, республикалық бюджеттен жергілікті атқарушы органдарды несиелендіру есебінен салынған үйлер;
8) жергілікті бюджеттің қаражаты - жергілікті атқарушы органдарының қарыз қаражаттарын, гранттарын, трансферттерін қоса қайтарымды және қайтарымсыз негізде жергілікті бюджеттен бөлінген қаражат;
9) қайта құрылымдау - ғимараттың жұмысын жақсарту үшін оны қайта құру немесе жұмыс істеп тұрған кәсіпорындарда (станцияларда) өндіріс көлемін арттыруды қарастыратын шаралар кешені;
10) қарыз қаражаты – резидент-банктердің несиелері, басқа да заңды және жеке тұлғалардан алынған қарыздар, үлескердің жеке және қарыз қаражаттары (үлестемелік қатысу туралы келісім шарт бойынша құрылыс жағдайында), қайырымдылық қаражат және тағы басқалар;.

11) новое строительство - возведение комплекса объектов основного, подсобного и обслуживающего назначения вновь создаваемых предприятий, зданий и сооружений, а также филиалов и отдельных производств, которые после ввода в эксплуатацию будут находиться на самостоятельном балансе;
12) общая площадь квартир - суммарная площадь жилых и подсобных помещений квартиры с учетом лоджий, балконов, веранд, террас;
13) общая площадь жилого дома (жилого здания) - сумма полезных площадей всех жилых помещений и площадей всех нежилых помещений, а также площадей частей жилого дома, являющихся общим имуществом.
К жилым помещениям относятся спальни, гостиные, детские, домашний кабинет, библиотеку, столовую, игровые.
К нежилым помещениям относятся внутренние подсобные помещения: кухни, кухни-ниши, или кухонную зону в кухне-столовой, коридоры, прихожую, холлы, санитарно-гигиенические помещения (ванную, душевую, туалет, совмещенный санузел, сауну), постирочную, гардеробные, помещение для теплогенераторов;
14) общий строительный объем здания это сумма строительного объема выше отметки плюс, минус 0,00 (надземная часть) и ниже этой отметки (подземная часть). Строительный объем надземной и подземной частей здания определяется в пределах ограничивающих поверхностей;
15) объект строительства - отдельное здание или сооружение со всеми относящимися к нему оборудованием, инвентарем, инструментами, галереями, эстакадами, внутренними инженерными сетями и коммуникациями, на строительство (реконструкцию, расширение) которого составляется самостоятельная объектная смета;
16) пристройка (надстройка) - часть здания, предназначенная для размещения административных и бытовых помещений, отделяемая от производственных зданий и помещений противопожарными преградами. В пристройках допускается размещать (частично) инженерное оборудование;
17) расширение - строительство дополнительных производств на действующем предприятии (сооружении), а также строительство новых и расширение существующих отдельных цехов и объектов основного, подсобного и обслуживающего назначения на территории действующих предприятий или примыкающих к ним площадках в целях создания дополнительных или новых производственных мощностей. К расширению относится также пристройка (надстройка) дополнительных помещений к существующим жилым и нежилым зданиям;
18) реконструкция - перестройка здания, сооружения для улучшения его функционирования или комплекс мероприятий, предусматривающих увеличение объема производства на действующих предприятиях (станциях);

11) коммерциялық үйлер (ипотекалық кредит беру жүйесі бойынша сатылатын) – коммерциялық (мемлекеттік емес) құрылысшылармен салынған әрі қарай ипотекалық кредит беру жүйесі бойынша сатылатын үйлер, соның ішінде үлестемелік келісім шарт бойынша тұрғын үй құрылысында банктерде ипотекалық несие алған үлескердің қаражатын қосқанда салынған үйлер;
12) құрылыс объекті – құрылысына (қайта құрылуына, кеңейтілуіне) дербес объектілік смета құрастырылатын оған тиесілі барлық жабдықтары, мүкәммалдарды, құралдары, галереялары, эстакадалары, ішкі инженерлік жүйелері және коммуникациялары бар жеке үй немесе ғимарат;
13) құрылысшының жеке қаражаты – кәсіпорындардың, ұйымдардың, халықтың жеке қаражаты;
14) құрылыстың нақты құны – құрылыс салушының: тапсырыс беруші нақты төлеген сомасынан құрылыс және монтаж жұмыстарына, тапсырыс беруші сатып алған жабдықтың, құралдың, мүкәммалдың құнына, жобалау – іздестіру жұмыстары мен шығыстарына; сондай – ақ құрылыс объектісінің мүкәммалдық құнына жатқызылатын күрделі жөндеулерге нақты жүргізілген сомасы;
15) пәтердің жалпы алаңы - пәтердің лоджиялар, балкондар, дәліздер, қолайлы ашық алаңдары ескерілген тұрғын және қосалқы үй-жайлардың жиынтық алаңы;
16) республикалық бюджеттің қаражаты – үкіметтің сыртқы қарыздарын қоса, қайтарымды және қайтарымсыз негізде республикалық бюджеттен бөлінген қаражат;
17) техникалық қайта жарақтандыруға жекелеген өндірістердің, цехтар мен учаскелердің техникалық-экономикалық деңгейіне озық техника мен технологияны енгізу және өндірісті автоматтандыру, ескірген және тозған жабдықтарды жаңа, бұрынғыдан өнімдірегімен айырбастау негізінде арттыру, сондай-ақ жалпы зауыттық шаруашылық пен қосалқы қызметтерді жетілдіру жөніндегі шаралар кешені жатады;
18) тұрғын үй – негізінен, тұрғын бөлмелерден (пәтерлерден) және үйдің ортақ пайдаланылатын бөліктерінен, сондай-ақ қосалқы бөлмелерден тұратын құрылыс.Тұрғын үйлерге жеке және көп пәтерлі тұрғын үйлер, сондай-ақ әлеуметтік топтарға арналған мамандандырылған үйлер (әлеуметтік топтарға арналған тұрғын үйлер жатақханалар, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мектеп-интернаттар, балалар үйлері, қарттар мен мүгедектерге арналған интернат-үйлер, тұрақты мекен-жайы жоқ адамдарды бейімдеу орталықтары), сондай-ақ халықтың тұрақты тұруына жарамды өзге де үйлер мен ғимараттар жатады;

19) сооружения - искусственно созданный объемный, плоскостной или линейный объект (наземный, надводный и (или) подземный, подводный), имеющий естественные или искусственные пространственные границы и предназначенный для выполнения производственных процессов, размещения и хранения материальных ценностей или временного пребывания (перемещения) людей, грузов, а также размещения (прокладки, проводки) оборудования или коммуникаций. Сооружение также имеет художественно-эстетическое, декоративно-прикладное либо мемориальное назначение;
20) собственные средства застройщика - собственные средства предприятий, организаций, населения;
21) средства местного бюджета - средства, выделяемые из местного бюджета на возвратной и безвозвратной основе, включая средства заимствования местных исполнительных органов, грантов, трансфертов;
22) средства республиканского бюджета - средства, выделяемые из республиканского бюджета на возвратной и безвозвратной основе, включая внешние правительственные займы;
23) фактическая стоимость строительства - сумма фактически произведенных застройщиком капитальных затрат: на строительные и монтажные работы в суммах, фактически оплаченных заказчиком; на стоимость приобретенного заказчиком оборудования, инструмента, инвентаря: на проектно-изыскательские работы и затраты; а так же убытки, относимые на инвентарную стоимость объекта строительства.
3. Основанием для заполнения формы является Акт Государственной комиссии о приемке объекта в эксплуатацию.
Статистические формы представляются структурными и обособленными подразделениями по своему местонахождению, если им делегированы полномочия по сдаче статистических форм юридическим лицом. Если структурное и обособленное подразделение не имеет таких полномочий, статистические формы представляются юридическим лицом в разрезе своих структурных и обособленных подразделений, с указанием их местонахождения.
На каждый объект заполняется отдельный бланк. В случае ввода в эксплуатацию в отчетном году одним заказчиком нескольких идентичных по всем показателям (виду, местонахождению, источнику финансирования, характеру строительства, типу жилого дома, этажности и тому подобное) объектов, респондент заполняет один бланк на все объекты, указывая в соответствующей ячейке их количество. Показатели отчета (количество зданий, объем, площадь, фактическая стоимость и тому подобное) приводятся суммарно по всем объектам.
Код вида объекта заполняется работником органа статистики в соответствии со Справочником видов объектов. Мощность введенных в эксплуатацию объектов приводится респондентом в единицах измерения предусмотренных данным справочником (с двумя десятичными знаками).
Код местонахождения объекта указывается работником органа статистики в соответствии с Классификатором административно-территориальных объектов.
В случае ввода в эксплуатацию жилых домов со встроено-пристроенными помещениями нежилого назначения заполняется отдельный бланк на жилую часть здания, то есть без учета встроено-пристроенных помещений, и отдельные бланки на каждое встроено-пристроенное помещение в соответствии с назначением.
При вводе в эксплуатацию нежилого здания после реконструкции или переустройства из здания другого назначения, данные о количестве, общей площади и общем строительном объеме зданий не заполняются. При вводе в эксплуатацию жилого здания после реконструкции или переустройства из здания другого назначения заполняются все показатели отчета, кроме количества и общего строительного объема зданий.
При восстановлении разрушенных зданий и сооружений по вводу в действие мощностей и объектов показывают объекты, ранее списанные на основании дефектных ведомостей и принятые в эксплуатацию.
В случае секционного ввода в эксплуатацию объектов количество зданий проставляется по завершении и сдаче в эксплуатацию объекта в целом.
Если здания примыкают друг к другу и имеют общую стену, но каждое из них представляет собой, самостоятельное конструктивное целое, то они считаются отдельными зданиями и учитываются соответственно.

19) тұрғын емес үйлер - өзге мақсаттарда пайдаланатын, халықтың тұрақты тұруына арналғаннан басқа (әкімшілік үйлер, банк ғимараттары, театрлар, спорттық кешендері, ресторандар, барлар, асханалар, емханалар, санаторийлер, мектептер, бала бақшалар, зауыттық цехтар, наубайханалар, типографиялар, шаштараздар, шіркеулер, мешіттер, моншалар, автогараждар және басқа) ғимараттар жатады.
20) тұрғын үйдің жалпы алаңы (тұрғын ғимарат) – барлық үйдің тұрғын үй-жайларының алаңы мен тұрғын емес үй-жайлары алаңының жиынтығы, сондай-ақ, жалпы мүлік болып табылатын тұрғын үй бөлшектерінің алаңы.
Тұрғын жайларға жатын бөлме, қонақ үй, балалар бөлмесі, үй бөлмесі, кітапхана, асхана, ойын бөлмесі жатады.
Тұрғын емес үй-жайларға ішкі көмекші үй-жайлар, қуыс-ас-үйлер, ас-үйлер немесе ас-үйдегі ас-үй аймағы, дәліздер, кіреберіс холлдар, санитарлық-гигиеналық бөлмелер (ванна бөлмесiн, себізгіні, дәретхананы, аралас санитарлық торап, сауна) жуу бөлмесі, гардероб, жылугенераторларына арналған бөлмелер жатады;
21) үйдің жалпы құрылыс көлемі - ол қосу, алу 0,00 (жер үсті бөлігі) белгісінен жоғары және осы белгіден төмен (жер асты бөлігі) құрылыс көлемінің жиынтығы. Жер асты және жер үсті үйлерінің құрылыс көлемі жоғары беттің шегімен анықталады;
22) ұлғайту – қосымша немесе жаңа өндірістік қуаттылықты жасау мақсатында жұмыс істеп тұрған кәсіпорындардың аумағында немесе оларға жалғас алаңдарда жұмыс істеп тұрған кәсіпорындардың (ғимараттардың) жанында қосымша өндірістер салу, сондай-ақ негізгі, қосалқы және қызмет көрсету мақсатымен жаңа цехтар мен объектілерді салу және жұмыс істеп тұрған кейбіреулерін кеңейту. Ұлғайтуға, сондай-ақ қолданыстағы тұрғын және тұрғын емес ғимараттарға жапсарлас (кіріктірме) қосымша үй-жайлар жатады.
23) шетел инвестициялары – тікелей шетелдік инвесторлармен, басқа мемлекеттермен, шетел банктерімен (Қазақстан аумағында орналасқан шетел банктері) және шетелдік компаниялармен салынатын инвестициялар.
3. Нысанды толтыру үшін пайдалануға берілген объектінің мемлекеттік комиссиясының қабылдау актісі негізі болып саналады.
Егер құрылымдық және оқшауланған бөлімшеге заңды тұлға статистикалық нысанды тапсыру бойынша өкілеттік берген болса, онда ол статистикалық нысанды өзінің орналасқан жері бойынша тапсырады. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлімшенің мұндай өкілеттілігі жоқ болса, заңды тұлға құрылымдық және оқшауланған бөлімшелер бөлінісінде олардың орналасқан жерін көрсетіп статистикалық нысанды тапсырады.
Әрбір объектіге бөлек нысан толтырылады. Есепті жылы бір тапсырушымен барлық көрсеткіштер бойынша (түрі, жердің типі, қаржыландыру көзі, құрылыстың сипаты, тұрғын үйдің типі, қабаттылығы және тағы бсақалар) бірдей бірнеше объектілер іске қосылған жағдайда, респондент барлық объектілерге бір нысанды толтырады, тиісті жолда олардың санын көрсетіп. Есептің көсреткіштері (ғимараттар саны, көлемі, ауданы, нақты құны және тағы бсақалар) бүкіл объектілер бойынша соммасымен келтіріледі. Объектілер түрінің анықтамалығына сәйкес, статистика органының қызметкерімен объект түрінің коды толтырылады. Пайдалануға берілген объектілердің қуаты осы анықтамалықта көрсетілген өлшем бірлігінде респондентпен келтіріледі (екі ондық белгімен).
Объекттің тұрған жері статистика органының қызметкерімен ӘӨОЖ сәйкес көрсетіледі.
Қайта құру немесе басқа мақсаттағы ғимараттарды қайта құру салдарынан тұрғын емес үйлер пайдалануға берілген жағдайда, үйлердің саны, жалпы алаңы және жалпы құрылыс көлемі туралы деректер толтырылмайды. Қайта құру немесе басқа мақсаттағы ғимараттарды қайта құру салдарынан тұрғын үйлер пайдалануға берілген жағдайда, үйлердің саны мен жалпы құрылыс көлемінен басқа барлық көрсеткіштер толтырылады.
Пайдалануға берілген қуаттар мен объектілер бойынша қираған үйлер мен ғимараттарды қалпына келтіру кезінде, бұрынырақ дефектілі құжаттардың негізінде есептен шығарылып тиісті ретімен пайдалануға алынған объектілер көрсетіледі.
Объектілерді пайдалануға секциялап берген жағдайда үйлердің саны объекті құрылысы толық аяқталып, пайдалануға түгел берілгеннен соң ғана қойылады.
Егер үйлер ортақ бір қабырғамен жалғанатын болса, бірақ олардың әрқайсысы дербес құрылыстық тұтастықты көрсететін болса, онда олар жеке үйлер болып саналып, есепке алынады.

При вводе в эксплуатацию объектов вместе со статистической формой необходимо представить копию Акта Государственной комиссии о приемке объекта в эксплуатацию, оформленного в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" от 16 июля 2001 года. (глава 11).
Примечание: в случае отсутствия у юридического лица и (или) его структурных и обособленных подразделений кода БИН - заполняется код ОКПО.
4. Арифметико-логический контроль
В строках 2.1 - 2.5, 3.1 - 3.4, 6.1 - 6.5, 8.1 - 8.7, 10.1 - 10.9 заполняется только одна ячейка.
Из двух ячеек 9.3 и 9.4, 9.5 и 9.6, 9.8 и 9.9 заполняется только одна.
Если заполнена строка 4.0, то заполняются строки 5.1 и 5.3, если в новых жилых зданиях имеются встроенно-пристроенные помещения, то обязательно заполнение и строки 5.2.
В строках 11.1 - 11.8 заполняются все три графы.
Строка 7.0 заполняется для общежитий, школ-интернатов для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, детских домов, домов-интернатов для престарелых, инвалидов, центров адаптации лиц без определенного места жительства и прочих жилых зданий (кроме жилых домов).
Строка 12.0 заполняется для всех объектов, кроме жилых домов.
Приложение 15 к приказу
исполняющего обязанности
председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 230
Мемлекеттік
статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной
статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
төрағасы міндетін атқарушының
2010 жылғы 24 тамыздағы № 230 бұйрығына
15-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма
общегосударственного
статистического наблюдения
Приложение 15 к приказу исполняющего обязанности
председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 230
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz айтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді, уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық
бұзушылық болып табылады және Қазақстан Республикасының қолданыстағы
заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными
правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим
законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды 0391104
Код статистической
формы 0391104
Жеке құрылысшылардың объектілерді
пайдалануға беруі туралы есеп
Отчет о вводе в эксплуатацию объектов
индивидуальными застройщиками
1-ЖТҚ
1-ИЖС
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі жергілікті атқарушы
органдар (облыстық, аудандық және қалалық әкімшіліктер), сонымен қатар
пайдалануға берілген объектілері бойынша фермерлік (шаруа) қожалықтары, жеке
тұлғалар тапсырады.
Представляют местные исполнительные органы (областные, районные и городские
администрации) по делам архитектуры, градостроительства и строительства, а также
фермерские (крестьянские) хозяйства, физические лица по вводимым в эксплуатацию
объектам.
Тапсыру мерзімі - 1-ші наурызда.
Срок представления - 1 марта.
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
СТН коды
РНН
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН

Статистикалық нысанмен бірге объектілер пайдалануға берілген жағдайда, «Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» (11 тарау) Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі Заңына сәйкес рәсімделген осы объектілерді пайдалануға қабылдау туралы Мемлекеттік комиссия Актісінің көшірмесін беру қажет.
Ескерту: заңды тұлғада және (немесе) оның құрылымдық және оқшауланған бөлімшелерінде БСН коды болмаған жағдайда, ҚҰЖЖ коды толтырылады.
4. Арифметикалық-логикалық бақылау
2.1 – 2.5, 3.1 – 3.4, 6.1 – 6.5, 8.1 – 8.7, 10.1 – 10.9 жолдарында бір ғана ұяшық толтырылуы мүмкін.
9.3 және 9.4, 9.5 және 9.6, 9.8 және 9.9 жолдары бойынша екі ұяшықтан біреуі ғана толтырылуы мүмкін.
Егер 4.0 жолы толтырылса, онда 5.1 және 5.3 жолдары толтырылуы керек, жапсарлас - кіріктірме жайларымен тұрғын үйлерді пайдалануға берілген жағдайда 5.2 жолы толтырылуы керек.
11.1 - 11.8 жолдарында барлық үш баған толтырылуы қажет.
7.0 жолы жатақханалар, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мектеп-интернаттар, балалар үйлері, қарттар мен мүгедектерге арналған интернат-үйлер, тұрақты мекен-жайы жоқ адамдарды бейімдеу орталықтары және өзге де тұрғын ғимараттар (тұрғын үйлерден басқа) бойынша толтырылады.
12.0 жолы тұрғын үйлерден басқа, барлық объектілер үшін толтырылады.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 230 бұйрығына 15-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылық сақтауға кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасы міндетін атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы № 230 бұйрығына 15-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Приложение 15 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 24 августа 2010г. № 230
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан коды
0391104
Код статистической формы
0391104
Жеке құрылысшылардың объектілерді пайдалануға беруі туралы есеп
Отчет о вводе в эксплуатацию объектов индивидуальными застройщиками
1–ЖТҚ
1-ИЖС
Жылдық
Годовая
_ _ _ _
Есепті кезең   |_|_|_|_| Жыл_
Отчетный период             Год
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдар (облыстық, аудандық және қалалық әкімшіліктер), сонымен қатар пайдалануға берілген объектілері бойынша фермерлік (шаруа) қожалықтары, жеке тұлғалар тапсырады.
Представляют местные исполнительные органы (областные, районные и городские администрации) по делам архитектуры, градостроительства и строительства, а также фермерские (крестьянские) хозяйства, физические лица по вводимым в эксплуатацию объектам.
Тапсыру мерзімі – 1-ші наурызда.
Срок представления - 1-го марта.
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
СТН коды
РНН
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН

1. Пайдалануға берілген объекті туралы жалпы мәліметтерді көрсетіңіз
Укажите общие сведения о введенном в эксплуатацию объекте
Объектінің атауы
Наименование объекта
Объектінің орналасқан жері
(облыс, қала, аудан, елді мекен)
Местонахождение объекта (область, город, район,
населенный пункт)
1.1 «Объектілер түрінің анықтамалығына»
сәйкес объект түрінің коды
(статистика органының қызметкері толтырады)
Код вида объекта согласно «Справочнику видов объектов»
(заполняется работником органа статистики)
1.2 Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші сәйкес
объектінің орналасқан жерінің коды (статистика
органының қызметкері толтырады)
Код местонахождения объекта согласно Классификатору
административно-территориальных объектов (заполняется
работником органа статистики)
1.3 Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы
сыныптаушы бойынша объектінің қызмет түрінің коды
(статистика органының қызметкері толтырады)
Код вида деятельности объекта согласно Общему
классификатору видов экономической деятельности
(заполняется работником органа статистики)
1.4 Объектілер саны
Количество объектов
2. Құрылыстың басым сипатын
көрсетіңіз
Укажите преобладающий характер
строительства
4. Жаңа тұрғын немесе тұрғын емес
ғимараттарды, жаңа тұрғын
ғимараттағы жапсарлас-кіріктірме
үй-жайларды немесе қолданыстағы
ғимаратқа жапсарлас (қондыра)
салынған үйжай пайдалануға
берілген жағдайда мыналарды
көрсетіңіз:
При вводе в эксплуатацию нового жилого
или нежилого здания,
встроено-пристроенного помещения в
новом жилом здании или пристройки
(надстройки) к существующему зданию
укажите:
4.1 Жалпы құрылыс көлемі, текше
метр
Общий строительный объем,
куб. метров
2.1 Жаңа құрылыс
Новое строительство
2.2 Қайта жаңғырту
Реконструкция
2.3 Ұлғайту
Расширение
2.4 Техникалық қайта жарақтандыру
Техническое перевооружение
3. Жаңа ғимараттар санын көрсетіңіз,
бірлік
Укажите количество новых зданий,
единиц
4.2 Ғимараттың жалпы алаңы, шаршы
метр
Общая площадь здания,
кв. метров
5. Өзге де тұрғын ғимараттар пайдалануға берілген жағдайда тұрғын және
қосалқы үй-жайлардың жалпы алаңын көрсетіңіз, шаршы метр
При вводе в эксплуатацию прочего жилого здания укажите общую площадь жилых и
подсобных помещений, кв. метров
6. Тұрғын үй немесе жатақхана пайдалануға берілген жағдайда, үйдің
қабаттылығын көрсетіңіз
При вводе в эксплуатацию жилого дома или общежития укажите этажность здания
6.1 1 қабатты
1-этажное
6.4 4 қабатты
4-этажное
6.7 20 қабатты және
одан да биік
20-этажное и выше
6.2 2 қабатты
2-этажное
6.5 5-9 қабатты

1. Пайдалануға берілген объекті туралы жалпы мәліметтерді көрсетіңіз
Укажите общие сведения о введенном в эксплуатацию объекте
Объектінің атауы
Наименование объекта
Объектінің орналасқан жері (облыс, қала, аудан, елді мекен)
Местонахождение объекта (область, город, район, населенный пункт)
1.1 «Объектілер түрінің анықтамалығына» сәйкес объект түрінің коды
(статистика органының қызметкері толтырады)Код вида объекта согласно «Справочнику видов объектов» (заполняется работником органа статистики)
1.2 Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші сәйкес объектінің орналасқан жерінің коды (статистика органының қызметкері толтырады)
Код местонахождения объекта согласно Классификатору административно- территориальных объектов (заполняется работником органа статистики)
1.3 Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптаушы бойынша объектінің қызмет түрінің коды (статистика органының қызметкері толтырады)
Код вида деятельности объекта согласно Общему классификатору видов экономической деятельности (заполняется работником органа статистики)
1.4 Объектілер саны
Количество объектов
2. Құрылыстың басым сипатын көрсетіңіз
Укажите преобладающий характер строительства _
|_|
4. Жаңа тұрғын немесе тұрғын емес ғимараттарды, жаңа тұрғын ғимараттағы жапсарлас-кіріктірме үй-жайларды немесе қолданыстағы ғимаратқа жапсарлас (қондыра) салынған үйжай пайдалануға берілген жағдайда мыналарды көрсетіңіз:
При вводе в эксплуатацию нового жилого или нежилого здания, встроено-пристроенного помещения в новом жилом здании или пристройки (надстройки) к существующему зданию укажите:
4.1 Жалпы құрылыс көлемі, текше метр
Общий строительный объем, куб. метров            _
|_|
2.1 Жаңа құрылыс
Новое строительство _
|_|
2.2 Қайта жаңғырту
Реконструкция _
|_|
2.3 Ұлғайту
Расширение _
|_|
2.4 Техникалық қайта жарақтандыру
Техническое перевооружение  _
|_|
3. Жаңа ғимараттар санын көрсетіңіз, бірлік
Укажите количество новых зданий,
единиц     _
|_|
4.2 Ғимараттың жалпы алаңы, шаршы метр
Общая площадь здания, кв. метров _
|_|
5. Өзге де тұрғын ғимараттар пайдалануға берілген жағдайда тұрғын және қосалқы үй-жайлардың жалпы алаңын көрсетіңіз, шаршы метр
При вводе в эксплуатацию прочего жилого здания укажите общую площадь жилых и подсобных помещений, кв. метров  _
|_|
6. Тұрғын үй немесе жатақхана пайдалануға берілген жағдайда, үйдің қабаттылығын көрсетіңіз
При вводе в эксплуатацию жилого дома или общежития укажите этажность здания _
|_|
6.1. 1 қабатты
1-этажное _
|_|
6.4. 4 қабатты
4-этажное     _
|_|
6.7. 20 қабатты және одан да биік
20-этажное и выше _
|_|
6.2. 2 қабатты
2-этажное  _
|_|
6.5. 5-9 қабатты

5-9-этажное
6.3 3 қабатты
3-этажное
6.6  10-19 қабатты
10-19-этажное
7. Тұрғын үй немесе жатақхана пайдалануға берілген жағдайда, көркейтілу
дәрежесін көрсетіңіз
При вводе в эксплуатацию жилого дома или общежития укажите степень благоустройства
7.1 сумен жабдықтау
водоснабжение
7.4 жылыту
отопление
7.8 желелі газ (табиғи)
газ сетевой (природный)
7.2 кәріз
канализация
7.5 орталықтан ыстық
сумен жабдықтау
центральное горячее
водоснабжение
7.9 сұйытылған газ
(баллондағы)
газ сжиженный
(в баллонах)
7.3 орталықтан жылыту
центральное отопление
7.6 жеке су жылыт-
қыштардан ыстық сумен
жабдықтау
горячее водоснабжение от
индивидуальных
водонагревателей
7. 10 электр плитасы
(еденге қоятын)
электроплита (напольная)
7.7 тұрақты ванна немесе
сусебізгі
стационарная ванна или душ
8. Тұрғын үй немесе жатақхана пайдалануға берілген жағдайда, үй қабырғаларың
басым материалдарын көрсетіңіз
При вводе в эксплуатацию жилого дома или общежития укажите преобладающий материал стен
здания
8.1 кірпіш және тас
кирпич, камень
8.4 көлем блокты
объемно-блочный
8.7 монолитті бетон
(темір бетон)
монолитный бетон
(железобетон)
8.2 ірі панелді
крупнопанельный
8.5 ірі блокты
крупноблочный
8.8 қуысты бетон
ячеистый бетон
8.3 каркасты-панелді
каркасно-панельный
8.6 ағаш, шпалдар
дерево, шпалы
8.9 басқа да қабырға
материалдары
другие стеновые
материалы
9. Тұрғын үй пайдалануға берілген жағдайда пәтерлер туралы
мәліметтерді көрсетіңіз
При вводе в эксплуатацию жилого дома укажите сведения о квартирах
1. Пәтерлер
саны, бірлікКоличество
квартир,
единиц
2. Пәтерлердің
жалпы алаңы,
шаршы метр
Общая площадь
квартир,
кв. метров
3. Пәтерлердің
алаңы, шаршы
метр
Жилая площадь
квартир,
кв. метров
9.1 Бір бөлмелі
Однокомнатные
9.2 Екі бөлмелі
Двухкомнатные
9.3 Үш бөлмелі
Трехкомнатные
9.4 Төрт бөлмелі
Четырехкомнатные
9.5 Бес бөлмелі
Пятикомнатные
9.6 Алты бөлмелі
Шестикомнатные
9.7 Жеті бөлмелі
Семикомнатные
9.8 Сегіз және
одан да көп
бөлмелі
Восьмикомнатные
и более
10. Өзге де тұрғын ғимараттарды, тұрғын емес ғимараттарды, тұрғын емес
мақсаттағы жапсарлас-кіріктірме үй-жайларды немесе имараттарды пайдалануға
беру кезінде, «Объектілер түрінің анықтамалығына» сәйкес өлшем бірліктерде
объектінің қуатын көрсетіңіз
При вводе в эксплуатацию прочего жилого здания, нежилого здания,
встроенно-пристроенного помещения  или сооружения укажите мощность объекта в единицах
измерения согласно «Справочнику видов объектов»
11. Объект құрылысының нақты құнын көрсетіңіз, мың теңгемен
Укажите фактическую стоимость строительства объекта, в тысячах тенге

5-9-этажное   _
|_|
6.3. 3 қабатты
3-этажное  _
|_|
6.6. 10-19 қабатты
10-19-этажное _
|_|
7. Тұрғын үй немесе жатақхана пайдалануға берілген жағдайда, көркейтілу дәрежесін көрсетіңіз
При вводе в эксплуатацию жилого дома или общежития укажите степень благоустройства
7.1 сумен жабдықтауводоснабжение  _
|_|
7.4 жылыту
отопление  _
|_|
7.8 желелі газ (табиғи)
газ сетевой (природный)
_
|_|
7.2 кәріз
канализация  _
|_|
7.5 орталықтан ыстық сумен жабдықтауцентральное горячее водоснабжение  _
|_|
7.9 сұйытылған газ (баллондағы)
газ сжиженный (в баллонах)
_
|_|
7.3 орталықтан жылыту
центральное отопление  _
|_|
7.6 жеке су жылытқыштардан ыстық сумен жабдықтау
горячее водоснабжение от индивидуальных водонагревателей  _
|_|
7. 10 электр плитасы (еденге қоятын)электроплита (напольная)  _
|_|
7.7 тұрақты ванна немесе сусебізгі
стационарная ванна или душ _
|_|
8. Тұрғын үй немесе жатақхана пайдалануға берілген жағдайда, үй қабырғаларың басым материалдарын көрсетіңіз
При вводе в эксплуатацию жилого дома или общежития укажите преобладающий материал стен здания      _
|_|
8.1 кірпіш және тас
кирпич, камень  _
|_|
8.4 көлем блоктыобъемно-блочный _
|_|
8.7 монолитті бетон (темір бетон)
монолитный бетон (железобетон) _
|_|
8.2 ірі панелді
крупнопанельный _
|_|
8.5 ірі блоктыкрупноблочный _
|_|
8.8 қуысты бетонячеистый бетон _
|_|
8.3 каркасты-панелдікаркасно-панельный _
|_|
8.6 ағаш, шпалдардерево, шпалы         _
|_|
8.9 басқа да қабырға материалдары
другие стеновые материалы  _
|_|
9. Тұрғын үй пайдалануға берілген жағдайда пәтерлер туралы мәліметтерді көрсетіңіз
При вводе в эксплуатацию жилого дома укажите сведения о квартирах
1. Пәтерлер саны, бірлік
Количество квартир, единиц
2. Пәтерлердің жалпы алаңы, шаршы метр
Общая площадь квартир, кв. метров
3. Пәтерлердің алаңы, шаршы метр
Жилая площадь квартир, кв. метров
9.1 Бір бөлмелі
Однокомнатные
9.2 Екі бөлмелі
Двухкомнатные
9.3 Үш бөлмелі
Трехкомнатные
9.4 Төрт бөлмелі
Четырехкомнатные
9.5 Бес бөлмелі
Пятикомнатные
9.6 Алты бөлмелі
Шестикомнатные
9.7 Жеті бөлмелі
Семикомнатные
9.8 Сегіз және одан да көп бөлмелі
Восьмикомнатные и более
10. Өзге де тұрғын ғимараттарды, тұрғын емес ғимараттарды, тұрғын емес мақсаттағы жапсарлас-кіріктірме үй-жайларды немесе имараттарды пайдалануға беру кезінде, «Объектілер түрінің анықтамалығына» сәйкес өлшем бірліктерде объектінің қуатын көрсетіңіз
При вводе в эксплуатацию прочего жилого здания, нежилого здания, встроенно-пристроенного помещения или сооружения укажите мощность объекта в единицах измерения согласно «Справочнику видов объектов»  _
|_|
11. Объект құрылысының нақты құнын көрсетіңіз, мың теңгемен
Укажите фактическую стоимость строительства объекта, в тысячах тенге  _
|_|

11.1 Одан жабдықтардың құны
Из нее стоимость оборудования
Атауы                                     Мекен-жайы
Наименование ________________             Адрес ____________________
_________________            Тел.: ___________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты ___________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _______________________________
Тел.________________
Басшы                             (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель _________________    (Ф.И.О., подпись) _______________
Бас бухгалтер                     (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер _______________ (Ф.И.О., подпись) ________________
М.О.
М.П.
Приложение 16 к приказу
исполняющего обязанности
председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 230
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о вводе
в эксплуатацию объектов индивидуальными застройщиками"
(код 0391104, индекс 1-ИЖС, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о вводе в эксплуатацию объектов индивидуальными застройщиками" (код 0391104, индекс 1-ИЖС, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) встроенно-пристроенные помещения в жилых домах - помещения, имеющие иное (нежилое) функциональное назначение (офисы, магазины, кафе, парикмахерские);
2) жилое здание - строение, состоящее в основном из жилых помещений, а так же нежилых помещений и иных частей, являющихся общим имуществом. К жилым зданиям относятся индивидуальные и многоквартирные жилые дома, специализированные дома, или жилые здания для социальных групп (общежития, школы-интернаты для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, детские дома, дома-интернаты для престарелых, инвалидов, центры адаптации лиц без определенного места жительства), а также иные капитальные здания и строения, пригодные для постоянного проживания людей;
3) индивидуальные застройщики - граждане, получившие в установленном порядке земельный участок для строительства жилого или нежилого здания с хозяйственными постройками для ведения личного подсобного хозяйства и осуществляющие это строительство либо своими силами, либо с привлечением других лиц или строительных организаций;

11.1 Одан жабдықтардың құны
Из нее стоимость оборудования   _
|_|
Атауы                                Мекен-жайыНаименование_____________________        Адрес_______________________
_____________________        Тел.:_______________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты ____________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя __________________ Тел.________________
Басшы                               (Аты-жөні,тегі, қолы)Руководитель____________________        (Ф.И.О., подпись)____________
Бас бухгалтер                       (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер_______________        (Ф.И.О., подпись)____________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 230 бұйрығына 16-қосымша
«Жеке құрылысшылардың объектілерді пайдалануға беру туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0391104, индексі 1-ЖТҚ, кезеңділігі жылдық)
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және «Жеке құрылысшылардың объектілерді пайдалануға беру туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 0391104, индексі 1-ЖТҚ, кезеңділігі жылдық) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) бар ғимаратқа (қондыра) жапсарлас қондыра салынған үй-жай – өндірістік ғимараттар мен бөлмелерден өртке қарсы кедергілермен бөлініп тұратын, әкімшілік және тұрмыстық үй-жайларды орналастыруға арналған ғимарат бөлігі. Жапсаржайларға инженерлік жабдықтарды орналастыруға (ішінара) болады;
2) жаңа құрылыс – пайдалануға берілгеннен кейін дербес баланста болатын, жаңадан салынатын кәсіпорындардың, ғимараттар мен имараттардың, сондай-ақ филиалдар мен жекелеген өндірістердің негізгі, қосалқы және қызмет көрсету мақсатындағы нысандар кешенін салу;
3) жапсарлас-кіріктірме үй-жайлар тұрғын үйлерде - өзге бағытта пайдаланатын үй-жайлар (кеңселер, дүкендер, дәмханалар, шаштараздар және тағы басқалар);

12) реконструкция - перестройка здания, сооружения для улучшения его функционирования или комплекс мероприятий, предусматривающих увеличение объема производства на действующих предприятиях (станциях);
13) сооружения - искусственно созданный объемный, плоскостной или линейный объект (наземный, надводный и (или) подземный, подводный), имеющий естественные или искусственные пространственные границы и предназначенный для выполнения производственных процессов, размещения и хранения материальных ценностей или временного пребывания (перемещения) людей, грузов, а также размещения (прокладки, проводки) оборудования или коммуникаций. Сооружение также имеет художественно-эстетическое, декоративно-прикладное либо мемориальное назначение.
3. Основанием для заполнения статистической формы является Акт Государственной комиссии о приемке объекта в эксплуатацию. При вводе в эксплуатацию объектов вместе со статистической формой необходимо представить копию Акта Государственной комиссии о приемке объекта в эксплуатацию, оформленного в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" от 16 июля 2001 года. (глава 11).
В статистической форме отражаются сведения по объектам, построенным индивидуальными застройщиками, а также фермерскими (крестьянскими) хозяйствами.
В отчет не включают данные о вводе в действие:
помещений, временно приспособленных под жилье;
капитально отремонтированных домов, где производилась замена отдельных ветхих деталей и конструкций дома, кроме возведения капитальных стен здания;
жилых домов, построенных сельскохозяйственными и другими организациями и зачисленных в их основные средства;
жилых домов, построенных организациями для продажи или передачи в собственность граждан, включая переселенцев.
На каждый объект заполняется отдельный бланк. В случае ввода в эксплуатацию в отчетном месяце одновременно нескольких идентичных по всем показателям (виду, местонахождению, типу жилого дома) объектов, респондент заполняет один бланк на все объекты, указывая в соответствующей ячейке их количество. Показатели отчета (количество зданий, объем, площадь, фактическая стоимость и тому подобное) приводятся суммарно по всем объектам.
Код вида объекта указывается работником органа статистики в соответствии со Справочником видов объектов. Мощность введенных в эксплуатацию объектов приводится респондентом в единицах измерения предусмотренных данным справочником (с двумя десятичными знаками).
Код местонахождения объекта указывается работником органа статистики в соответствии с Классификатором административно-территориальных единиц.
При вводе в эксплуатацию дач для постоянного проживания, их необходимо учитывать как индивидуальные дома, а если дачи временного проживания, то относить к другим жилым зданиям.
В случае ввода в эксплуатацию жилых домов со встроенно-пристроенными помещениями нежилого назначения заполняется отдельный бланк на жилую часть здания, то есть без учета встроенно-пристроенных помещений, и отдельные бланки на каждое встроенно-пристроенное помещение в соответствии с назначением.
При вводе в эксплуатацию нежилого здания после реконструкции или переустройства из здания другого назначения, данные о количестве, общей площади и общем строительном объеме зданий не заполняются. При вводе в эксплуатацию жилого здания после реконструкции или переустройства из здания другого назначения заполняются все показатели отчета, кроме количества и общего строительного объема зданий.
При восстановлении разрушенных зданий и сооружений по вводу в действие мощностей и объектов показывают объекты, ранее списанные на основании дефектных ведомостей и принятые в эксплуатацию.
В случае секционного ввода в эксплуатацию объектов количество зданий проставляется по завершении и сдаче в эксплуатацию объекта в целом.
В случае ввода в эксплуатацию пристройки (надстройки), встроенно-пристроенного помещения в новом жилом доме данные о количестве новых зданий не заполняются.
Если здания примыкают друг к другу и имеют общую стену, но каждое из них представляет собой, самостоятельное конструктивное целое, то они считаются отдельными зданиями и учитываются соответственно.

12) ғимараттың жалпы құрылыс көлемі - ол қосу, алу 0,00 (жер үсті бөлігі) белгісінен жоғары және осы белгіден төмен (жер асты бөлігі) құрылыс көлемінің жиынтығы. Жер асты және жер үсті үйлерінің құрылыс көлемі жоғары беттің шегімен анықталады;
13) ұлғайту – қосымша немесе жаңа өндірістік қуаттылықты жасау мақсатында жұмыс істеп тұрған кәсіпорындардың аумағында немесе оларға жалғас алаңдарда жұмыс істеп тұрған кәсіпорындардың (ғимараттардың) жанында қосымша өндірістер салу, сондай-ақ негізгі, қосалқы және қызмет көрсету мақсатымен жаңа цехтар мен объектілерді салу және жұмыс істеп тұрған кейбіреулерін кеңейту.
3. Статистикалық нысанды толтыру үшін пайдалануға берілген объектінің Мемлекеттік комиссиясының қабылдау Актісі негізгі болып саналады. Статистикалық нысанмен бірге объектілер пайдалануға берілген жағдайда, «Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» (11 тарау) Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі Заңына сәйкес рәсімделген осы объектілерді пайдалануға қабылдау туралы Мемлекеттік комиссия Актісінің көшірмесін беру қажет.
Статистикалық нысанда жеке салушылар, сондай-ақ фермер (шаруа) қожалықтары салған объектілер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
Есепке іске қосу туралы мынадай деректер кірмейді:
тұратын орынға уақытша ыңғайластырылған үй-жайлар;
үйдің тозған жеке бөліктері мен құрылымдарына ауыстыру жүргізілген, ғимараттың күрделі қабырғасын қайта тұрғызудан басқа, күрделі жөнделген үйлер;
ауыл шаруашылығы және басқа да ұйымдармен тұрғызылған, олардың негізгі құралдары болып саналатын тұрғын үйлер;
қоныс аударғандарды қосқанда, азаматтардың меншігіне беруге немесе сатуға арналған ұйымдардың тұрғызған тұрғын үйлері.
Әрбір объектіге бөлек нысан толтырылады. Есепті жылы бір тапсырушымен барлық көрсеткіштер бойынша (түрі, жердің типі, қаржыландыру көзі, құрылыстың сипаты, тұрғын үйдің типі, қабаттылығы және тағы басқалар) бірдей бірнеше объектілер пайдалануға берілген жағдайда, респондент тиісті жолда олардың санын көрсетіп барлық объектілерге бір нысанды толтырады. Есептің көрсеткіштері (ғимараттар саны, көлемі, ауданы, нақты құны және тағы басқалар) бүкіл объектілер бойынша сомасымен келтіріледі. Пайдалануға бір ғана объект берілген жағдайда «объектілер саны» жолы толтырылмайды.
Объектілер түрінің анықтамалығына сәйкес, статистика органының қызметкерімен объект түрінің коды толтырылады. Пайдалануға берілген объектілердің қуаты осы анықтамалықта көрсетілген өлшем бірлігінде респондентпен келтіріледі (екі ондық белгімен).
Объектінің тұрған жері статистика органының қызметкерімен Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші сәйкес көрсетіледі.
Егер тұрақты тұруға арналған саяжайлар пайдалануға берілген жағдайда, оларды жеке тұрғын үйлер ретінде есепке алу керек, ал егер саяжайлар уақытша тұруға арналған болса, басқа тұрғын жайларға жатқызу керек.
Тұрғын үйлер тұрғын емес мақсатымен жапсарлас-кіріктірме жайларымен пайдалануға берілген жағдайда, үйдің тұрғын бөлігіне жеке нысан толтырылады, яғни жапсарлас-кіріктірме жайларды қоспай, және мақсатына тиісті әрбір жапсарлас-кіріктірме жайға бөлек нысан.
Тұрғын үйлер тұрғын емес мақсатымен жапсарлас-кіріктірме жайларымен іске қосылған жағдайда, үйдің тұрғын бөлігіне жеке нысан толтырылады, яғни жапсарлас-кіріктірме жайларды қоспай, және мақсатына тиісті әрбір жапсарлас-кіріктірме жайға бөлек нысан.
Қайта құру немесе басқа мақсаттағы ғимараттарды қайта құру салдарынан тұрғын емес жайлар пайдалануға берілген жағдайда, жайлардың саны, жалпы алаңы және жалпы құрылыс көлемі туралы деректер толтырылмайды. Қайта құру немесе басқа мақсаттағы ғимараттарды қайта құру салдарынан тұрғын жайлар пайдалануға берілген жағдайда, үйлердің саны мен жалпы құрылыс көлемінен басқа барлық көрсеткіштер толтырылады.
Іске қосылған қуаттар мен объектілер бойынша қираған үйлер мен ғимараттарды қалпына келтіру кезінде, бұрынырақ дефектілі құжаттардың негізінде есептен шығарылып тиісті ретімен пайдалануға алынған объектілер көрсетіледі.
Объектілерді пайдалануға секциялап берген жағдайда үйлердің саны объекті құрылысы толық аяқталып, пайдалануға түгел берілгеннен соң ғана қойылады.
Бар ғимаратқа жапсарлас салынған үй-жай, жаңа тұрғын үйдегі жапсарлас кіріктірме жайлары пайдалануға берілген жағдайда, жаңа ғимараттардың саны туралы мәлiметтер толтырылмайды.
Егер ғимараттар ортақ бір қабырғамен жалғанатын болса, бірақ олардың әрқайсысы дербес құрылыстық тұтастықты көрсететін болса, онда олар жеке үйлер болып саналып, есепке алынады.

1. Пайдалануға берілген объекті туралы жалпы мәліметтерді көрсетіңіз
Укажите общие сведения о введенном в эксплуатацию объекте
Объектінің атауы
Наименование объекта
Объектінің орналасқан жері
(облыс, қала, аудан, елді мекен)
Местонахождение объекта
(область, город, район, населенный пункт)
1.1 «Объектілер түрінің анықтамалығына» сәйкес
объект түрінің коды
(статистика органының қызметкері толтырады)
Код вида объекта согласно «Справочнику видов объектов»
(заполняется работником органа статистики)
1.2 Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші сәйкес
объектінің орналасқан жерінің коды (статистика
органының қызметкері толтырады)
Код местонахождения объекта согласно Классификатору
административно-территориальных объектов (заполняется
работником органа статистики)
1.3 Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптаушы
бойынша объектінің қызмет түрінің коды (статистика
органының қызметкері толтырады)
Код вида деятельности объекта согласно Общему
классификатору видов экономической деятельности
(заполняется работником органа статистики)
1.4 Объектілер саны
Количество объектов
2. Жаңа ғимараттар санын көрсетіңіз
Укажите количество новых зданий
4. Жаңа үй пайдалануға берілген
жағдайда пәтерлер туралы деректерді
көрсетіңіз
При вводе в эксплуатацию жилого дома
укажите данные о квартирах:
3. Жаңа тұрғын немесе тұрғын емес
ғимараттарды жаңа тұрғын
ғимараттағы жапсарлас-кіріктірме
жайларды немесе қолданыстағы
ғимаратқа жапсарлас (қондыра)
салынған үйжай пайдалануға берілген
жағдайда мыналарды көрсетіңіз:
При вводе в эксплуатацию нового жилого
или нежилого здания,
встроено-пристроенного помещения в
новом жилом здании или пристройки
(надстройки) к существующему зданию
укажите:
3.1 Жалпы құрылыс көлемі, текше
метр
Общий строительный объем, куб. метров
3.2 Ғимараттың жалпы алаңы,
шаршы метр
Общая площадь здания, кв. метров
4.1 Пәтерлер саны, бірлік
Количество квартир, единиц
4.2 Пәтерлердің жалпы алаңы, шаршы
метр
Общая площадь квартир, кв. метров
5. Құрылыстың басым сипатын
көрсетіңіз
Укажите преобладающий характер
строительства
5.1 Жаңа құрылыс
Новое строительство
5.2 Қайта құралымдау
Реконструкция
5.3 Ұлғайтау
Расширение
5.4 Техникамен қайта жарақтандыру
Техническое перевооружение
6. Өзге де тұрғын ғимараттар
пайдалануға берілген жағдайда
көрсетіңіз:
При вводе в эксплуатацию прочего жилого
здания укажите:
Тұрғын және қосалқы үй-жайлардың
жалпы алаңы, шаршы метр
Общая площадь жилых и подсобных
помещений, кв. метров
7. Өзге де тұрғын ғимараттарды, тұрғын емес ғимараттарды, тұрғын емес
мақсаттағы жапсарлас-кіріктірме үй-жайларды немесе имараттарды пайдалануға
беру кезінде, «Объектілер түрінің анықтамалығына» сәйкес өлшем бірліктерде
объектінің қуатын көрсетіңіз
При вводе в эксплуатацию прочего жилого здания, нежилого здания,
встроенно-пристроенного помещения  или сооружения укажите мощность объекта в
единицах измерения согласно «Справочнику видов объектов»

1. Пайдалануға берілген объекті туралы жалпы мәліметтерді көрсетіңіз
Укажите общие сведения о введенном в эксплуатацию объекте
Объектінің атауы
Наименование объекта
Объектінің орналасқан жері (облыс, қала, аудан, елді мекен)
Местонахождение объекта (область, город, район, населенный пункт)
1.1 «Объектілер түрінің анықтамалығына» сәйкес объект түрінің коды (статистика органының қызметкері толтырады)
Код вида объекта согласно «Справочнику видов объектов» (заполняется работником органа статистики)
1.2 Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші сәйкес объектінің орналасқан жерінің коды (статистика органының қызметкері толтырады)
Код местонахождения объекта согласно Классификатору административно- территориальных объектов (заполняется работником органа статистики)
1.3 Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптаушы бойынша объектінің қызмет түрінің коды (статистика органының қызметкері толтырады)
Код вида деятельности объекта согласно Общему классификатору видов экономической деятельности (заполняется работником органа статистики)
1.4 Объектілер саны
Количество объектов
2. Жаңа ғимараттар санын көрсетіңіз
Укажите количество новых зданий _
|_|
4. Жаңа үй пайдалануға берілген жағдайда пәтерлер туралы деректерді көрсетіңіз
При вводе в эксплуатацию жилого дома укажите данные о квартирах: _
|_|
3. Жаңа тұрғын немесе тұрғын емес ғимараттарды жаңа тұрғын ғимараттағы жапсарлас-кіріктірме жайларды немесе қолданыстағы ғимаратқа жапсарлас (қондыра) салынған үйжай пайдалануға берілген жағдайда мыналарды көрсетіңіз:
При вводе в эксплуатацию нового жилого или нежилого здания, встроено-пристроенного помещения в новом жилом здании или пристройки (надстройки) к существующему зданию укажите:  _
|_|
3.1 Жалпы құрылыс көлемі, текше метр
Общий строительный объем, куб. метров  _
|_|
3.2 Ғимараттың жалпы алаңы, шаршы метр
Общая площадь здания, кв. метров  _
|_|
4.1 Пәтерлер саны, бірлікКоличество квартир, единиц _
|_|
4.2 Пәтерлердің жалпы алаңы, шаршы метр
Общая площадь квартир, кв. метров _
|_|
5. Құрылыстың басым сипатын көрсетіңіз
Укажите преобладающий характер строительства  _
|_|
5.1 Жаңа құрылыс
Новое строительство  _
|_|
5.2 Қайта құралымдау
Реконструкция  _
|_|
5.3 Ұлғайтау
Расширение     _
|_|
5.4 Техникамен қайта жарақтандыру
Техническое перевооружение _
|_|
6. Өзге де тұрғын ғимараттар пайдалануға берілген
жағдайда көрсетіңіз:
При вводе в эксплуатацию прочего жилого здания укажите:  _
|_|
Тұрғын және қосалқы үй-жайлардың жалпы алаңы, шаршы метр
Общая площадь жилых и подсобных помещений, кв. метров       _
|_|
7. Өзге де тұрғын ғимараттарды, тұрғын емес ғимараттарды, тұрғын емес мақсаттағы жапсарлас-кіріктірме үй-жайларды немесе имараттарды пайдалануға беру кезінде, «Объектілер түрінің анықтамалығына» сәйкес өлшем бірліктерде объектінің қуатын көрсетіңіз
При вводе в эксплуатацию прочего жилого здания, нежилого здания, встроенно-пристроенного помещения или сооружения укажите мощность объекта в единицах измерения согласно «Справочнику видов объектов»  _
|_|

4. Арифметико-логический контроль:
Если заполнена строка 2, то заполняются строки 3.1, 3.2.
Если заполнена строка 4.1, то заполняется строка 4.2.
Строка 6 заполняется при вводе в эксплуатацию общежитий, школ-интернатов для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, детских домов, домов-интернатов для престарелых, инвалидов, центров адаптации лиц без определенного места жительства и прочих жилых зданий (кроме жилых домов).
При вводе в эксплуатацию жилых домов строка 7 не заполняется.
Приложение 19 к приказу исполняющего
обязанности председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 230
Мемлекеттік
статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной
статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
төрағасы міндетін атқарушының
2010 жылғы 24 тамыздағы № 230 бұйрығына
19-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма
общегосударственного
статистического наблюдения
Приложение 19 к приказу исполняющего обязанности
председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 230
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық
бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес
жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных
статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются
административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии
с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды 0462102
Код статистической
формы 0462102
Құрылысқа берілген рұқсаттар бойынша
зерттеу сауалдамасы
Анкета обследования выданных разрешений
на строительство
F-001
Тоқсандық
Квартальная
Есепті кезең
Отчетный период
Тоқсан
квартал
жыл
год
Құрылыс салуға рұқсат беруді жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік органдар
тапсырады.
Представляют уполномоченные государственные органы, осуществляющие выдачу разрешений
на строительство.
Тапсыру мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі 10-күннен кешіктірмей.
Срок предоставления - не позднее 10-го числа после отчетного периода.
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН

4. Арифметикалық-логикалық бақылау:
Егер 2-жолы толтырылса, онда 3.1 және 3.2 жолдары толтырылады.
Егер 4.1, жолы толтырылса, онда 4.2-жолы толтырылады.
6 жолы жатақханалар, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мектеп-интернаттар, балалар үйлері, қарттар мен мүгедектерге арналған интернат-үйлер, тұрақты мекен-жайы жоқ адамдарды бейімдеу орталықтары және өзге де тұрғын ғимараттар (тұрғын үйлерден басқа) бойынша толтырылады.
7-жолы тұрғын үйлерді пайдалануға
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 230 бұйрығына 19-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылық сақтауға кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасы міндетін атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы № 230 бұйрығына 19-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Приложение 19 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 24 августа 2010г. № 230
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан коды
0462102
Код статистической формы
0462102
Құрылысқа берілген рұқсаттар бойынша зерттеу сауалдамасы
Анкета обследования выданных разрешений на строительство
F-001
Тоқсандық
Квартальная
_          _ _ _ _
Есепті кезең  |_| Тоқсан |_|_|_|_| жыл
Отчетный период     квартал           год
Құрылыс салуға рұқсат беруді жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік органдар тапсырады.
Представляют уполномоченные государственные органы, осуществляющие выдачу разрешений на строительство.
Тапсыру мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі 10 күннен кешіктірмей.
Срок представления - не позднее 10-го числа после отчетного месяца.
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
СТН коды
РНН
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН

7. Тұрғын үйлер іске қосылған жағдайда, бар ғимаратты ұлғайту, сонымен бірге
тұрғын емес үйден тұргын үйге қайта жаңғырту жағдайында пәтердің жалпы
алаңын көрсетіңіз, шаршы метр
При сооружении жилого здания, расширении уже существующих зданий, а также в случае
реконструкции из нежилого в жилое укажите общую площадь квартир, кв. метров
8. Дайын үйде құрылыс іс-шаралары жүргізілгенде,
бүкіл үйдің түрі қалай өзгеретінін көрсетіңіз:
При строительных мероприятиях на существующем здании
укажите, как изменяется вид всего здания:
8.1 тұрғын үйді тұрғын емеске
өзгерту
Из жилого в нежилое
8.3 тұрғын емес үйлердегі
өзгерістер
Изменения в нежилых
8.2 тұрғын еместі тұрғын үйге
өзгерту
Из нежилого в жилое
8.4 өзгермейді
Не меняется
9. Құрылыстың сметалық құнын көрсетіңіз, мың теңгемен
Укажите сметную стоимость строительства, в тысячах тенге
Атауы                                     Мекен-жайы
Наименование ________________             Адрес ____________________
_________________            Тел.: ___________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты ___________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и координаты исполнителя _______________________________
Тел.________________
Басшы                             (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель _________________    (Ф.И.О., подпись) _______________
Бас бухгалтер                     (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер _______________ (Ф.И.О., подпись) ________________
М.О.
М.П.
Приложение 20
к приказу исполняющего
обязанности председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 230
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Анкета обследования выданных разрешений на строительство"
(код 0462102, индекс F-001, периодичность квартальная)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом  7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Анкета обследования выданных разрешений на строительство" (код 0462102, индекс F-001, периодичность квартальная).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) новое строительство - возведение комплекса объектов основного, подсобного и обслуживающего назначения вновь создаваемых предприятий, зданий и сооружений, а также филиалов и отдельных производств, которые после ввода в эксплуатацию будут находиться на самостоятельном балансе;

7. Тұрғын үйлер іске қосылған жағдайда, бар ғимаратты ұлғайту, сонымен бірге тұрғын емес үйден тұргын үйге қайта жаңғырту жағдайында пәтердің жалпы алаңын көрсетіңіз, шаршы метр
При сооружении жилого здания, расширении уже существующих зданий, а также в случае реконструкции из нежилого в жилое укажите общую площадь квартир, кв. метров  _
|_|
8. Дайын үйде құрылыс іс-шаралары жүргізілгенде, бүкіл үйдің түрі қалай өзгеретінін көрсетіңіз:
При строительных мероприятиях на существующем здании укажите, как изменяется вид всего здания:  _
|_|
8.1 тұрғын үйді тұрғын емеске өзгерту
Из жилого в нежилое_
|_|
8.3 тұрғын емес үйлердегі өзгерістер
Изменения в нежилых  _
|_|
8.2 тұрғын еместі тұрғын үйге өзгерту
Из нежилого в жилое_
|_|
8.4 өзгермейді
Не меняется  _
|_|
9. Құрылыстың сметалық құнын көрсетіңіз, мың теңгемен
Укажите сметную стоимость строительства, в тысячах тенге  _
|_|
Атауы                                Мекен-жайыНаименование_____________________        Адрес_______________________
_____________________        Тел.:_______________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты ____________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя __________________ Тел.________________
Басшы                               (Аты-жөні,тегі, қолы)Руководитель____________________        (Ф.И.О., подпись)____________
Бас бухгалтер                       (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер_______________        (Ф.И.О., подпись)____________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 230 бұйрығына 20-қосымша
«Құрылысқа берілген рұқсаттарды зерттеу сауалнамасы» (коды 0462102, индексі F-001, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Құрылысқа берілген рұқсаттарды зерттеу сауалнамасы» (коды 0462102, индексі F-001, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар аталған статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) жаңа құрылыс - жаңадан салынатын кәсіпорындардың, филиалдар мен жекелеген өндірістердің негізгі, қосалқы және қызмет көрсететін объектілердің кешендік құрылысы, олар пайдалануға берілгеннен кейін дербес баланста болады, ол жаңа алаңдарда жаңа өндірістік қуат жасау мақсатында жүзеге асырылады, сондай-ақ бөлек жаңа тұрған және тұрғын емес үйлер мен ғимараттар салу;

2) пристройка - часть здания, предназначенная для размещения административных и бытовых помещений, отделяемая от производственных зданий и помещений противопожарными преградами. В пристройках допускается размещать (частично) инженерное оборудование;
3) средства местного бюджета - средства, выделяемые из местного бюджета на возвратной и безвозвратной основе, включая средства заимствования местных исполнительных органов, грантов, трансфертов и тому подобное;
4) техническое перевооружение действующих предприятий - комплекс мероприятий по повышению технико-экономического уровня отдельных производств, цехов и участков на основе внедрения передовой техники и технологии, механизации и автоматизации производства, модернизации и замены устаревшего и физически изношенного оборудования новым, более производительным, а также по совершенствованию общезаводского хозяйства и вспомогательных служб;
5) собственные средства юридических лиц - собственные средства предприятий, организаций;
6) заемные средства - кредиты банков-резидентов, заем у других юридических и физических лиц, собственные и заемные средства дольщиков (при строительстве по договорам о долевом участии), пожертвования и тому подобное;
7) реконструкция - перестройка здания, сооружения для улучшения его функционирования или комплекс мероприятий, предусматривающих увеличение объема производства на действующих предприятиях (станциях);
8) разрешение на строительство - основание для реализации архитектурного проекта, выдаваемое заказчику (застройщику) органами исполнительной власти Республики Казахстан в целях контроля за выполнением градостроительных нормативов, требований утвержденной градостроительной документации, а также в целях предотвращения причинения вреда окружающей природной среде;
9) объект строительства - отдельное здание или сооружение со всеми относящимися к нему оборудованием, инвентарем, инструментами, галереями, эстакадами, внутренними инженерными сетями и коммуникациями, на строительство (реконструкцию или расширение) которого составляется самостоятельная объектная смета. Отдельными объектами строительства являются и виды других работ (вертикальная планировка, наружные инженерные сети, благоустройство строительной площадки);
10) общая площадь квартиры - суммарная площадь жилых и подсобных помещений квартиры с учетом лоджий, балконов, веранд, террас;
11) средства республиканского бюджета - средства, выделяемые из республиканского бюджета на возвратной и безвозвратной основе, включая внешние правительственные займы;

2) жапсаржай - өндірістік ғимараттар мен бөлмелерден өртке қарсы кедергілермен бөлініп тұратын, әкімшілік және тұрмыстық үйжайларды орналастыруға арналған ғимарат бөлігі. Жапсаржайларға инженерлік жабдықтарды орналастыруға (ішінара) болады;
3) жергілікті бюджет қаражаты – қайтарылу және қайтарылмас негізінде жергілікті бюджеттен бөлінген қаражат, жергілікті атқарушы органдарының қарыз қаражаттарын, гранттарын, трансферттерін қоса;
4) жұмыс істеп тұрған кәсіпорындарды техникалық қайта жарақтандыружекелеген өндірістердің, цехтар мен учаскелердің техникалық-экономикалық деңгейіне озық техника мен технологияны енгізу және өндірісті автоматтандыру, ескірген және тозған жабдықтарды жаңа, бұрынғыдан өнімдірегімен айырбастау негізінде арттыру, сондай-ақ жалпы зауыттық шаруашылық пен қосалқы қызметтерді жетілдіру жөніндегі шаралар кешені;
5) заңды тұлғалардың меншікті қаражаты – кәсіпорындар, ұйымдардың меншікті қаражаты;
6) қарыз қаражатрезидент-банктердің кредиттері, басқа да заңды және жеке тұлғалардан алынған қарыздар, үлескердің жеке және қарыз қаражаттары (үлестік қатысу туралы шарт бойынша құрылыс жағдайында), қайырымдылық қаражаты және тағы басқалар;
7) қайта құралымдау – үйдің, ғимараттың жұмысын жақсарту үшін оны қайта құру немесе жұмыс істеп тұрған кәсіпорындарда (станцияларда) өндіріс көлемін арттыруды қарастыратын шаралар кешені;
8) құрылыс жүргізуге рұқсат – қала құрылысы нормативтерінің, бекітілген қала құрылысы құжаттары талаптарының орындалуын бақылау, сондай-ақ қоршаған табиғи ортаға зиян келтірудің алдын алу мақсатында тапсырыс берушіге (құрылыс салушыға) Қазақстан Республикасының атқарушы органдары беретін сәулеттік жобаны іске асырудың негізі;
9) құрылыс объекті – құрылысына (қайта құрылуына, кеңейтілуіне) дербес объектілік смета құрастырылатын оған тиесілі барлық жабдықтары, мүкәммалдарды, құралдары, галереялары, эстакадалары, ішкі инженерлік жүйелері және коммуникациялары бар жеке үй немесе ғимарат;
10) пәтердің жалпы ауданы – пәтердің лоджиялар, балкондар, дәліздер, қолайлы ашық алаңдары ескерілген тұрғын және қосалқы бөлмелерінің жиынтық ауданы;
11) республикалық бюджет қаражатыүкіметтің сыртқы қарыздарын қоса, қайтарымды және қайтарымсыз негізде республикалық бюджеттен бөлінген қаражат;

12) жилые здания - строение, состоящее в основном из жилых помещений, а также нежилых помещений и иных частей, являющихся общим имуществом. К жилым зданиям относятся индивидуальные и многоквартирные жилые дома, специализированные дома или жилые дома для социальных групп (общежития, школы-интернаты для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, детские дома, дома-интернаты для престарелых, инвалидов, центры адаптации лиц без определенного места жительства). А также иные капитальные здания и строения, пригодные для постоянного проживания людей;
13) нежилые здания - здания, используемые для иных целей, кроме постоянного проживания людей (административные здания, здания банков, театры, спортивные комплексы, рестораны, бары, столовые, больницы, поликлиники, санатории, школы, детские сады, заводские цеха, хлебопекарни, типографии, парикмахерские, церкви, мечети, бани, автогаражи и другие);
14) общая площадь жилого здания - определяется как сумма площадей этажей здания, измеренных в пределах внутренних поверхностей наружных стен. В площадь этажа включаются площади балконов, лоджий, террас и веранд, лестничных площадок и ступеней с учетом их площадей в уровне данного этажа. В площадь этажа не включаются площади проемов для лифтовых и других шахт;
15) расширение - строительство дополнительных производств на действующем предприятии (сооружении), а также строительство новых и расширение существующих отдельных цехов и объектов основного, подсобного и обслуживающего назначения на территории действующих предприятий или примыкающих к ним площадках в целях создания дополнительных или новых производственных мощностей;
16) собственные средства населения - собственные средства физических лиц;
17) средства иностранных инвесторов - средства юридических и физических лиц - нерезидентов Республики Казахстан, кредиты банков-нерезидентов.
3. Основанием для заполнения анкеты являются выданные разрешения на строительство.
На каждое разрешение составляется отдельная анкета.
"Код ОКПО предприятия-застройщика" и "код вида объекта" заполняются работником органа статистики.
Во всех ячейках, не имеющих единицы измерения, ставится знак "V". Остальные заполняются в целых числах.
В пункте 1.2.2 заполняется порядковый номер объекта, в случае если один застройщик получил несколько разрешений.
В разделе 2 строка 2.4.1 заполняется только при наличии заполненной строки 2.4
В разделах 3, 8 может быть заполнена только одна ячейка.
Примечание: в случае отсутствия у юридического лица и (или) его структурных и обособленных подразделений кода БИН - заполняется код ОКПО.
Приложение 21 к приказу исполняющего
обязанности председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 230
Мемлекеттік
статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной
статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
төрағасы міндетін атқарушының
2010 жылғы 24 тамыздағы № 230 бұйрығына
21-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма
общегосударственного
статистического наблюдения
Приложение 21 к приказу исполняющего обязанности
председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 230
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
1-2
2-4
4-8

12) тұрғын ғимараттары – негізінен, тұрғын жайлардан, сондай-ақ кісі тұрмайтын орын жайлар және ортақ пайдаланылатын басқа да бөліктерден тұратын құрылыс. Тұрғын ғимараттарға жеке және көп пәтерлі тұрғын үйлер, сондай-ақ әлеуметтік топтарға арналған мамандандырылған үйлер немесе тұрғын үйлер (жатақханалар, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар және жетім балаларға арналған мектеп-интернаттар, балалар үйлері, қарттар мен мүгедектерге арналған интернат-үйлер, тұрақты мекен-жайы жоқ адамдарды бейімдеу орталықтары) жатады;
13) тұрғын емес ғимараттар – өзге мақсаттарда пайдаланатын, адамдардың тұрақты тұруынан баска мақсатқа арналған пайдаланылатын (әкімшілік үйлер, банк ғимараттары, театрлар, спорт кешендері, ресторандар, барлар, асханалар, ауруланалар, емханалар, шипажайлар, мектептер, бала бақшалар, зауыт цехтары, наубайханалар, типографиялар, шаштараздар, шіркеулер, мешіттер, моншалар, автогараждар және басқа) ғимараттар;
14) тұрғын ғимараттардың жалпы алаңы – сыртқы қабырғалардың ішкі жақтары шегінде өлшенген ғимараттар қабаттары алаңының қосындысы ретінде анықталады. Қабат алаңына балкондар, лоджиялар, террассалар мен дәліздер алаңдары, баспалдақ аудандары мен осы қабат деңгейіндегі ауқымымен баспалдақтар қосылады. Қабат алаңына лифттер мен басқа шахталарға арналған ойық жерлер кірмейді;
15) ұлғайту – қосымша немесе жаңа өндірістік қуаттылықты жасау мақсатында жұмыс істеп тұрған кәсіпорындардың аумағында немесе оларға жалғас алаңдарда жұмыс істеп тұрған кәсіпорындардың (имараттардың) жанында қосымша өндірістер салу, сондай-ақ негізгі, қосалқы және қызмет көрсету мақсатымен жаңа цехтар мен объектілерді салу және жұмыс істеп тұрған кейбіреулерін кеңейту;
16) халықтың меншікті қаражаты – жеке тұлғалардың меншікті қаражаты;
17) шетел инвесторларының қаражаты – Қазақстан Республикасының резиденттері емес – заңды мен жеке тұлғалардың қаражаты, резиденттер емес банк кредиттері.
3. Құрылысқа берілген рұқсат бойынша объектілер туралы деректер сауалнаманы толтыру үшін негіз болып табылады.
Әрбір рұқсатқа бөлек сауалнама толтырылады.
«Құрылысшы-кәсіпорынның КҰЖС кодын» және «объект түрінің кодын» статистика органының қызметкері толтырады.
Өлшем бірлігі жоқ барлық ұяшықтарда «V» белгісі қойылады. Қалғандары бүтін сандармен толтырылады.
1.2.2 пункті бойынша бір құрылысшы бірнеше рұқсат алған жағдайда, объектінің реттік нөмірі толтырылады.
2.4 жолы толтырылған жағдайда, 2 бөлімінің 2.4.1 жолы толтырылады
3, 8 бөлімдерінде тек бірғана ұяшық толтырылады.
Ескерту: заңды тұлғада және (немесе) оның құрылымдық және оқшауланған бөлімшелерінде БСН коды болмаған жағдайда, ҚҰЖЖ коды толтырылады.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 230 бұйрығына 21-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылық сақтауға кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасы міндетін атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы № 230 бұйрығына 21-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Приложение 21 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 24 августа 2010г. № 230
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8

8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік
құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес
жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных
статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются
административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии
с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды 0472104
Код статистической
формы 0472104
Берілген рұқсаттар бойынша құрылыс барысын
және объектілерді пайдалануға беруді зерттеу
сауалдамасы
Анкета обследования хода строительства и ввода в
эксплуатацию объектов по выданным разрешениям
F-004
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Құрылыс жүргізуге рұқсат алған кәсіпорындар мен ұйымдар тапсырады.
Представляют предприятия и организации, получившие разрешения на строительство.
Тапсыру мерзімі – есепті жылдан кейінгі 15 ақпаннан кешіктірмей.
Срок предоставления - не позднее 15-го февраля после отчетного года
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН
1. Жалпы мәліметтерді көрсетіңіз
Укажите общие сведения
Объектінің атауы
Наименование объекта
Объектінің орналасқан жері
(облыс, қала, аудан, елді мекен)
Местонахождение объекта (область, город, район)
1.1 Объекттің сәйкестендірме коды
(статистика органының қызметкері толтырады)
Идентификационный код объекта
(заполняется работником органа статистики)
1.2 «Объектілер түрінің анықтамалығына» сәйкес объект
түрінің коды (статистика органының қызметкері
толтырады)
Код вида объекта согласно «Справочнику видов объектов»
(заполняется работником органа статистики)
2. Құрылыстың жеткен деңгейі туралы ақпарат
Информация о достигнутом уровне строительства
2.1 Объект пайдалануға берілді
Объект введен в эксплуатацию
а) иә                 б) жоқ
да                  нет
2.1.1 «Иә» деп жауап берген жағдайда, объектінің
пайдалануға берілген күнін көрсетіңіз                 Күні, айы, жылы
При условии ответа «да», укажите дату ввода объекта в        Число, месяц, год
эксплуатацию
«Жоқ» деп жауап берген жағдайда, тиісті ұяшыққа «v»
белгісін қойыңыз.
При условии ответа «нет», поставьте отметку «v» в
соответствующей ячейке.
2.2 Құрылыс әлі басталған жоқ
Строительство не начато
2.3 Құрылыс басталды
Строительство начато
2.4 Құрылыс уақытша тоқтатылған
Строительство временно приостановлено

8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан коды
0472104
Код статистической формы
0472104
Берілген рұқсаттар бойынша құрылыс барысын және объектілерді пайдалануға беруді зерттеу сауалдамасы
Анкета обследования хода строительства и ввода в эксплуатацию объектов по выданным разрешениям
F-004
Жылдық
Годовая
_ _ _ _
Есепті кезең   |_|_|_|_| жыл
Отчетный период             год
Құрылыс жүргізуге рұқсат алған кәсіпорындар мен ұйымдар тапсырады.
Представляют предприятия и организации, получившие разрешения на строительство.
Тапсыру мерзімі – есепті жылдан кейінгі 15 ақпаннан кешіктірмей.
Срок представления - Срок предоставления - не позднее 15-го февраля после отчетного года.
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН
1. Жалпымәліметтерді көрсетіңіз
Укажите общие сведения
Объектінің атауы
Наименование объекта
Объектінің орналасқан жері (облыс, қала, аудан, елді мекен)
Местонахождение объекта (область, город, район)
1.1 Объекттің сәйкестендірме коды (статистика органының қызметкері толтырады)Идентификационный код объекта
(заполняется работником органа статистики)
1.2 «Объектілер түрінің анықтамалығына» сәйкес объект түрінің коды (статистика органының қызметкері толтырады)
Код вида объекта согласно «Справочнику видов объектов» (заполняется работником органа статистики)
2. Құрылыстың жеткен деңгейі туралы ақпарат
Информация о достигнутом уровне строительства
2.1 Объект пайдалануға берілді _
|_|
Объект введен в эксплуатацию
а) иә _
|_|         б) жоқ  _
|_|
да             нет
2.1.1 «Иә» деп жауап берген жағдайда, объектінің пайдалануға берілген күнін көрсетіңіз
При условии ответа «да», укажите дату ввода объекта в эксплуатацию
«Жоқ» деп жауап берген жағдайда, тиісті ұяшыққа «v» белгісін қойыңыз.
При условии ответа «нет», поставьте отметку «v» в соответствующей ячейке.
2.2 Құрылыс әлі басталған жоқ
Строительство не начато
2.3 Құрылыс басталды
Строительство начато _
|_|
2.4 Құрылыс уақытша тоқтатылған
Строительство временно приостановлено _
|_|

2.5 Құрылыс тоқтатылып қойылған
Строительство законсервировано
2.6 Рұқсат беру жойылған
Разрешение отменено
2.7 Аяқталмаған құрылыс объектісі сатылған
Объект незавершенного строительства продан
Атауы                                     Мекен-жайы
Наименование ________________             Адрес ____________________
_________________            Тел.: ___________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты ___________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и координаты исполнителя _______________________________
Тел.________________
Басшы                             (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель _________________    (Ф.И.О., подпись) _______________
Бас бухгалтер                     (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер _______________ (Ф.И.О., подпись) ________________
М.О.
М.П.
Приложение 22
к приказу исполняющего
обязанности председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 230
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Анкета обследования хода строительства и ввода в эксплуатацию
объектов по выданным разрешениям"
(код 0472104, индекс F-004, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом  7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Анкета обследования хода строительства и ввода в эксплуатацию объектов по выданным разрешениям" (код 0472104, индекс F-004, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) разрешение на строительство - основание для реализации архитектурного проекта, выдаваемое заказчику (застройщику) органами исполнительной власти Республики Казахстан в целях контроля за выполнением градостроительных нормативов, требований утвержденной градостроительной документации, а также в целях предотвращения причинения вреда окружающей природной среде;
2) объект строительства - отдельное здание или сооружение со всеми относящимися к нему оборудованием, инвентарем, инструментами, галереями, эстакадами, внутренними инженерными сетями и коммуникациями, на строительство (реконструкцию или расширение) которого составляется самостоятельная объектная смета. Отдельными объектами строительства являются также и виды других работ (вертикальная планировка, наружные инженерные сети, благоустройство строительной площадки и другое);
3) консервация строящихся объектов - комплекс мер по обеспечению сохранности и качественных характеристик конструкций, материалов и оборудования незавершенного строительством объекта на период временного приостановления его строительства.

2.5 Құрылыс тоқтатылып қойылған
Строительство законсервировано _
|_|
2.6 Рұқсат беру жойылған
Разрешение отменено _
|_|
2.7 Аяқталмаған құрылыс объектісі сатылған
Объект незавершенного строительства продан _
|_|
_ _ _ _ _ _ _ _
|_|_|_|_|_|_|_|_|
Күні, айы, жылыЧисло, месяц, год
Атауы                                Мекен-жайыНаименование_____________________        Адрес_______________________
_____________________        Тел.:_______________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты ____________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя __________________ Тел.________________
Басшы                               (Аты-жөні,тегі, қолы)Руководитель____________________        (Ф.И.О., подпись)____________
Бас бухгалтер                       (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер_______________        (Ф.И.О., подпись)____________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 230 бұйрығына 22-қосымша
«Берілген рұқсаттар бойынша құрылыс барысын және объектілерді пайдалануға беруді зерттеу сауалдамасы» (коды 0472104, индексі F-004, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Берілген рұқсаттар бойынша құрылыс барысын және объектілерді пайдалануға беруді зерттеу сауалдамасы» (коды 0472104, индексі F-004, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар аталған статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) Құрылыс жүргізуге рұқсат – қала құрылысы нормативтерінің, бекітілген қала құрылысы құжаттары талаптарының орындалуын бақылау, сондай-ақ қоршаған табиғи ортаға зиян келтірудің алдын алу мақсатында тапсырыс берушіге (құрылыс салушыға) Қазақстан Республикасының атқарушы органдары беретін сәулеттік жобаны іске асырудың негізі;
2) Құрылыс объекті – құрылысына (қайта құрылуына, кеңейтілуіне) дербес объектілік смета құрастырылатын оған тиесілі барлық жабдықтары, мүкәммалдармен, құралдары, галереялары, эстакадалары, ішкі инженерлік жүйелері және коммуникациялары бар жеке үй немесе ғимарат. Жекелеген құрылыс объектілері сондай-ақ жұмыстардың басқа түрлері де болады (көлденең жайғастыру, сыртқы инженерлік жайлар,  құрылыс алаңдарын абаттандыру);
3) Салынып жатқан объектiлердi консервациялау - құрылысы аяқталмаған объект конструкцияларының, материалдары мен жабдықтарының оны салудың уақытша тоқтатылуы кезеңiнде сақталуы мен сапалық сипаттамаларын қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар кешенi.

3. Основанием для заполнения анкеты являются выданные разрешения на строительство.
На каждый объект полученного разрешения заполняется отдельная анкета.
"Идентификационный код объекта" и "код вида объекта" заполняются работником органа статистики.
В заполняемых ячейках ставится знак "V".
Примечание: в случае отсутствия у юридического лица и (или) его структурных и обособленных подразделений кода БИН - заполняется код ОКПО.

3. Құрылысқа берілген рұқсат бойынша объектілер туралы деректер сауалнаманы толтыру үшін негіздеме болып табылады.
Әрбір рұқсат алынған объектіге жеке сауалдама толтырылуы тиіс.
«Объектің сәйкестендірме коды» және «объект түрінің кодын» статистика органының қызметкері толтырады.
Толтырылатын ұяшықтарда «V» белгісі қойылады.
Ескерту: заңды тұлғада және (немесе) оның құрылымдық және оқшауланған бөлімшелерінде БСН коды болмаған жағдайда, ҚҰЖЖ коды толтырылады.