Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике транспорта и инструкций по их заполнению
Приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 24 августа 2010 года № 233. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 сентября 2010 года № 6493. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 25 октября 2012 года № 294.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 25.10.2012 № 294 (вводится в действие с 01.01.2013).
В соответствии с подпунктами 2) и 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" от 19 марта 2010 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о работе воздушного транспорта и аэропорта" (код 0801104, индекс 1-ТР (авиа), периодичность годовая), согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о работе воздушного транспорта и аэропорта" (код 0801104, индекс 1-ТР (авиа), периодичность годовая), согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о работе прочего сухопутного транспорта" (код 0761104, индекс 1-ТР (авто, электро), периодичность годовая), согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о работе прочего сухопутного транспорта" (код 0761104, индекс 1-ТР (авто, электро), периодичность годовая), согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о протяженности судоходных внутренних путей и подвижном составе речного транспорта" (код 1651104, индекс 1-ТР (внутренние воды), периодичность годовая), согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о протяженности судоходных внутренних путей и подвижном составе речного транспорта" (код 1651104, индекс 1-ТР (внутренние воды), периодичность годовая), согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о работе транспорта" (код 0751101, индекс 1-транспорт, периодичность месячная), согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о работе транспорта" (код 0751101, индекс 1-транспорт, периодичность месячная), согласно приложению 8 к настоящему приказу;

Көлік статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының м.а. 2010 жылғы 24 тамыздағы № 233 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 15 қыркүйекте Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6493 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының 2012 жылғы 25 қазандағы № 294 Бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі Төрағасының 2012.10.25 № 294 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!
Осы бұйрық 2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі (4-т. қараңыз).
«Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабының 2) және 7) тармақшаларына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) «Әуе көлігі мен әуежайдың жұмысы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0801104, индексі 1-К (әуе), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес;
2) «Әуе көлігі мен әуежайдың жұмысы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0801104, индексі 1-К (әуе), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес;
3) «Құрлықтағы өзге де көліктің жұмысы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0761104, индексі 1-К (авто, электро), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес;
4) «Құрлықтағы өзге де көліктің жұмысы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0761104, индексі 1-К (авто, электро), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес;
5) «Өзен көлігінің жылжымалы құрамы мен кеме жүретін ішкі су жолдарының ұзындығы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 1651104, индексі 1-К (ішкі су), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес;
6) «Өзен көлігінің жылжымалы құрамы мен кеме жүретін ішкі су жолдарының ұзындығы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 1651104, индексі 1-К (ішкі су), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес;
7) «Көлік жұмысы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0751101, индексі 1-көлік, кезеңділігі айлық) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес;
8) «Көлік жұмысы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0751101, индексі 1-көлік, кезеңділігі айлық) осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес;

9) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о работе железнодорожного транспорта" (код 0741104, индекс ЖД, периодичность годовая), согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о работе железнодорожного транспорта" (код 0741104, индекс ЖД, периодичность годовая), согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о протяженности эксплуатационной длины железнодорожных линий" (код 0811104, индекс 1-ЖД, периодичность годовая), согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о протяженности эксплуатационной длины железнодорожных линий" (код 0811104, индекс 1-ЖД, периодичность годовая), согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о перевозке пассажиров маршрутными автобусами" (код 0791104, индекс 1-ТР (маршрут), периодичность годовая), согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о перевозке пассажиров маршрутными автобусами" (код 0791104, индекс 1-ТР (маршрут), периодичность годовая), согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о подвижном составе железнодорожного транспорта" (код 0821104, индекс 2-ЖД, периодичность годовая), согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о подвижном составе железнодорожного транспорта" (код 0821104, индекс 2-ЖД, периодичность годовая), согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об услугах воздушного транспорта по видам сообщений" (код 0871104, индекс 2-ТР (авиа), периодичность годовая), согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об услугах воздушного транспорта по видам сообщений" (код 0871104, индекс 2-ТР (авиа), периодичность годовая), согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об услугах речного транспорта по видам сообщений" (код 0851104, индекс 2-ТР (внутренние воды), периодичность годовая), согласно приложению 19 к настоящему приказу;

9) «Темір жол көлігінің жұмысы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0741104, индексі ТЖ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес;
10) «Темір жол көлігінің жұмысы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0741104, индексі ТЖ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 10-қосымшасына сәйкес;
11) «Темір жол желісінің пайдаланымдылық ұзындығы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0811104, индексі 1-ТЖ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 11-қосымшасына сәйкес;
12) «Темір жол желісінің пайдаланымдылық ұзындығы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0811104, индексі 1-ТЖ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 12-қосымшасына сәйкес;
13) «Жолаушыларды маршруттық автобустармен тасымалдау туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0791104, индексі 1-К (бағыт), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың13-қосымшасына сәйкес;
14) «Жолаушыларды маршруттық автобустармен тасымалдау туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0791104, индексі 1-К (бағыт), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 14-қосымшасына сәйкес;
15) «Темір жол көлігінің жылжымалы құрамы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0821104, индексі 2-ТЖ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 15-қосымшасына сәйкес;
16) «Темір жол көлігінің жылжымалы құрамы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0821104, индексі 2-ТЖ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 16-қосымшасына сәйкес;
17) «Қатынас түрлері бойынша әуе көлігінің қызметтері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0871104, индексі 2-К (әуе), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 17-қосымшасына сәйкес;
18) «Қатынас түрлері бойынша әуе көлігінің қызметтері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0871104, индексі 2-К (әуе), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 18-қосымшасына сәйкес;
19) «Қатынас түрлері бойынша өзен көлігінің қызметтері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0851104, индексі 2-К (ішкі су), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 19-қосымшасына сәйкес;

20) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об услугах речного транспорта по видам сообщений" (код 0851104, индекс 2-ТР (внутренние воды), периодичность годовая), согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об услугах предприятий вспомогательной транспортной деятельности" (код 0861104, индекс 2-ТР (вспомогательная деятельность), периодичность годовая), согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об услугах предприятий вспомогательной транспортной деятельности" (код 0861104, индекс 2-ТР (вспомогательная деятельность), периодичность годовая), согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об услугах железнодорожного транспорта по видам сообщений" (код 0831104, индекс 2-ТР (железная дорога), периодичность годовая), согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об услугах железнодорожного транспорта по видам сообщений" (код 0831104, индекс 2-ТР (железная дорога), периодичность годовая), согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об услугах морского и прибрежного транспорта по видам сообщений" (код 0781104, индекс 2-ТР (море), периодичность годовая), согласно приложению 25 к настоящему приказу;
26) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об услугах морского и прибрежного транспорта по видам сообщений" (код 0781104, индекс 2-ТР (море), периодичность годовая), согласно приложению 26 к настоящему приказу;
27) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об услугах прочего сухопутного транспорта по видам сообщений" (код 0841104, индекс 2-ТР (прочий сухопутный), периодичность годовая), согласно приложению 27 к настоящему приказу;
28) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об услугах прочего сухопутного транспорта по видам сообщений" (код 0841104, индекс 2-ТР (прочий сухопутный), периодичность годовая), согласно приложению 28 к настоящему приказу;
29) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об услугах трубопроводного транспорта по видам сообщений" (код 0771104, индекс 2-ТР (трубопровод), периодичность годовая), согласно приложению 29 к настоящему приказу;

20) «Қатынас түрлері бойынша өзен көлігінің қызметтері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0851104, индексі 2-К (ішкі су), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 20-қосымшасына сәйкес;
21) «Қосалқы көлік қызметтері кәсіпорындарының қызмет көрсетулері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0861104, индексі 2-К (қосалқы қызмет), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 21-қосымшасына сәйкес;
22) «Қосалқы көлік қызметтері кәсіпорындарының қызмет көрсетулері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0861104, индексі 2-К (қосалқы қызмет), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 22-қосымшасына сәйкес;
23) «Қатынас түрлері бойынша темір жол көлігінің қызметтері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0831104, индексі 2-К (темір жол), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 23-қосымшасына сәйкес;
24) «Қатынас түрлері бойынша темір жол көлігінің қызметтері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0831104, индексі 2-К (темір жол), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 24-қосымшасына сәйкес;
25) «Қатынас түрлері бойынша теңіз және жағалаудағы көліктің қызметтері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0781104, индексі 2-К (теңіз), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 25-қосымшасына сәйкес;
26) «Қатынас түрлері бойынша теңіз және жағалаудағы көліктің қызметтері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0781104, индексі 2-К (теңіз), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 26-қосымшасына сәйкес;
27) «Қатынас түрлері бойынша өзге де құрлықтағы көліктің қызметтері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0841104, индексі 2-К (өзге де құрлық), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 27-қосымшасына сәйкес;
28) «Қатынас түрлері бойынша өзге де құрлықтағы көліктің қызметтері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0841104, индексі 2-К (өзге де құрлықтық), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 28-қосымшасына сәйкес;
29) «Қатынас түрлері бойынша құбыр көлігінің қызметтері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0771104, индексі 2-К (құбыр), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың29-қосымшасына сәйкес;

30) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об услугах трубопроводного транспорта по видам сообщений" (код 0771104, индекс 2-ТР (трубопровод), периодичность годовая), согласно приложению 30 к настоящему приказу.
2. Департаменту правового и организационного обеспечения совместно с Департаментом стратегического развития Агентства Республики Казахстан по статистике обеспечить в установленном  законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование в средствах массовой информации настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Агентства Республики Казахстан по статистике.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2011 года.
Исполняющий обязанности
Председателя                               Ж. Джаркинбаев
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности
Министра транспорта и коммуникаций
_________________ А. Бектуров
27 сентября 2010 года
Приложение 1 к приказу исполняющего обязанности
Председателя Агентства Республики Казахстан
по статистике от 24 августа 2010 года № 233
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына кепілдік
береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін атқарушысының
2010 жылғы _________________
№ ___ бұйрығына 1-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 1 к приказу исполняющего
обязанности председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от ________________ 2010 г. № ___
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақытылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық
бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес
жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными
правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим
законодательством РК.
Статистикалық нысан
коды 0801104
Код статистической
формы 0801104
Әуе көлігі мен әуежайдың жұмысы туралы есеп
1-К (әуе)
1-ТР (авиа)
Отчет о работе воздушного транспорта и аэропорта
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Экономикалық қызметінің негізгі түрі – әуе көлігі (экономикалық қызмет
түрлерінің номенклатурасы бойынша коды 51), жолаушылар мен жүк тасымалына
жататын өзге де қызметтер (экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасы
бойынша коды 52.23.9) болып табылатын қызметкерлердің санына қарамастан заң-
ды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері
тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения,
независимо от численности, имеющие основной вид экономической деятельности –
воздушный транспорт (код по номенклатуре видов экономической деятельности  51),
прочая деятельность, относящаяся к пассажирским и грузовым перевозкам  (код по
номенклатуре видов экономической деятельности 52.23.9).
Тапсыру мерзімі – 5 шілдеге дейін.
Срок представления – до 5 июля.
КҰЖС коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН

30) «Қатынас түрлері бойынша құбыр көлігінің қызметтері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0771104, индексі 2-К (құбыр), кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 30-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Құқықтық және ұйымдық қамтамасыз ету департаменті Стратегиялық даму департаментімен бірге заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің жауапты хатшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Төрағаның
міндетін атқарушы                          Ж. Жарқынбаев
"Келісілген"
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация
министрінің міндетін атқарушы
А. Бектұров _______________
2010 жылғы 27 қыркүйек
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 233 бұйрығына 1-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылық сақтауға кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасы міндетін атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 233 бұйрығына 1-қосымша
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 24 августа 2010г. № 233
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады.
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством РК.
Әуе көлігі мен әуежайдың жұмысы туралы есеп
Отчет о работе воздушного транспорта и аэропорта
Статистикалық нысан коды 0801104
Код статистической формы 0881104
1-К (әуе)
1-ТР (авиа)
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Экономикалық қызметінің негізгі түрі – әуе көлігі (экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасы бойынша коды 51), жолаушылар мен жүк тасымалына жататын өзге де қызметтер (экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасы бойынша коды 52.23.9) болып табылатын қызметкерлердің санына қарамастан заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, независимо от численности, имеющие основной вид экономической деятельности – воздушный транспорт (код по номенклатуре видов экономической деятельности 51), прочая деятельность, относящаяся к пассажирским и грузовым перевозкам (код по номенклатуре видов экономической деятельности 52.23.9).
Тапсыру мерзімі – 5 шілдеге дейін.
Срок представления – до 5 июля.
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
БСН кодыкод БИН

3. Әуежай жұмысының негізгі көрсеткіштерін көрсетіңіз (тек қана әуежай
толтырады)
Укажите основные показатели работы аэропорта (заполняет только аэропорт)
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование
показателя
Жолаушылардың саны, адам
Количество пассажиров, человек
Жүктердің көлемі
(почтаны қоса) -
барлығы, тонна
Объем грузов
(включая почту) -
всего, тонн
жөнел-
тілген
отправлен-
ные
қабылдан-
ған
принятые
тіке
транзит
прямой
транзит
жөнел-
тілген
отправлен-
ные
қабыл-
данған
принятые
А
Б
1
2
3
4
5
Кесте бойынша әуе
тасымалдау
Регулярные
авиаперевозки
1
халықаралық
международные
2
ішкі
внутренние
Кестесіз
(чартерлік) әуе
тасымалдау
Нерегулярные
(чартерные)
авиаперевозки
3
халықаралық
международные
4
ішкі
внутренние
4. Халықаралық қатынастар санын көрсетіңіз (тек қана әуежай толтырады)
Укажите число международных сообщений (заполняет только аэропорт)
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование
показателя
Ұлттық әуе кемелерімен
жасалған
Выполнено национальными
воздушными судами
Шетелдік әуе кемелерімен
жасалған
Выполнено иностранными
воздушными судами
А
Б
1
2
1
Халықаралық
қатынастар саны
Число международных
сообщений
Атауы                               Мекен-жайы
Наименование ______________________ Адрес __________________________
______________________ Тел.:
Тел.: __________________
Электрондық почта мекен-жайы _______
Адрес электронной почты _____________
Орындаушының аты-жөні, тегі және телефоны           Тел:
Фамилия Имя Отчество и телефон исполнителя ________ Тел: ___________
Басшы                            (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель ___________________ (Ф.И.О., подпись) __________________
Бас бухгалтер                    (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер ______________ (Ф.И.О., подпись) __________________
М.О.
М.П.
Приложение 2 к приказу
исполняющего обязанности Председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике
от 24 августа 2010 года № 233
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет о работе воздушного транспорта и аэропорта"
(код 0801104, индекс 1-ТР (авиа), периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о работе воздушного транспорта и аэропорта" (код 0801104, индекс 1-ТР (авиа), периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) регулярные авиаперевозки - полеты, запланированные и выполняемые за вознаграждение в соответствии с официально опубликованным расписанием, или достаточно частые полеты, которые могут считаться систематически выполняемой серией полетов, места на которые могут быть забронированы непосредственно в любом агентстве, кроме того к ним относятся дополнительные полеты, которые выполняются в связи с перегрузкой регулярных рейсов;

3. Әуежай жұмысының негізгі көрсеткіштерін көрсетіңіз (тек қана әуежай толтырады)
Укажите основные показатели работы аэропорта (заполняет только аэропорт)
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Жолаушылардың саны, адам
Количество пассажиров, человек
Жүктердің көлемі (почтаны қоса) - барлығы, тонна
Объем грузов (включая почту) - всего, тонн
жөнелтілген
отправленные
қабылданған
принятые
тіке транзит
прямой транзит
жөнелтілген
отправленные
қабылданған
принятые
А
Б
1
2
3
4
5
Кесте бойынша әуе тасымалдау
Регулярные авиаперевозки
1
халықаралық
международные
2
ішкі
внутренние
Кестесіз (чартерлік) әуе тасымалдау
Нерегулярные (чартерные) авиаперевозки
3
халықаралық
международные
4
ішкі
внутренние
4. Халықаралық қатынастар санын көрсетіңіз (тек қана әуежай толтырады)
Укажите число международных сообщений (заполняет только аэропорт)
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Ұлттық әуе кемелерімен жасалған
Выполнено национальными воздушными судами
Шетелдік әуе кемелерімен жасалған
Выполнено иностранными воздушными судами
А
Б
1
2
1
Халықаралық қатынастар саны
Число международных сообщений
Атауы                           Мекен-жайы
Наименование _________________     Адрес _________________________
Тел.:           Электрондық почта мекен-жайы
_________________  Тел.: __________ Адрес электронной почты ______
Орындаушының аты-жөні, тегі және телефоны       Тел:
Фамилия Имя Отчество и телефон исполнителя _________ Тел:_________
Басшы                            (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель _____________________   (Ф.И.О., подпись)____________
Бас бухгалтер                    (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер ________________   (Ф.И.О., подпись)____________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 233 бұйрығына 2-қосымша
«Әуе көлігі мен әуежайдың жұмысы туралы есеп» (коды 0801104, индексі 1-К (әуе), кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың «Әуе көлігі мен әуежайдың жұмысы туралы есеп» (коды 0801104, индексі 1-К (әуе), кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанын толтырудың тәртібін нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар статистикалық нысанды толтыру мақсатында пайдаланылады:
1) тұрақты әуе тасымалдаулар - брондалған ресми жарияланған кестеге сәйкес сыйақы үшін жоспарланған және орындалған ұшулар немесе кез келген агенттіктерде тікелей брондалған орын алған, жүйелі ұшу сериясын орындайтын жеткілікті жиі ұшулар, сонымен қоса, тұрақты рейстердің көп болып кетуіне байланысты орындалатын қосымша ұшулар кіреді.

2) нерегулярные (чартерные) авиаперевозки - это чартерные и специальные полеты, которые выполняются за вознаграждение на нерегулярной договорной основе, кроме того к ним относятся и блок-чартерные перевозки (перевозки, при которых вся емкость воздушного судна зафрахтована для чартерных перевозок на основе полетов, указанных в расписании как регулярные, но тем не менее осуществляемые как чартерные полеты по тем же самым или похожим маршрутам и расписаниям);
3) международное сообщение - перевозки, осуществляемые между Республикой Казахстан и иностранными государствами и (или) транзитом через Республику Казахстан, а также перевозки между иностранными пунктами, осуществляемые транспортными средствами Казахстана, по территории других стран (без пересечения территории республики). Международное сообщение включает ввоз, вывоз и транзит и перевозки между иностранными пунктами.
К ввозу относятся перевозки, в которых пункт отправления расположен на территории иностранного государства, а пункт прибытия - на территории Республики Казахстан.
К вывозу относятся перевозки, в которых пункт отправления расположен на территории Республики Казахстан, а пункт прибытия - на территории иностранного государства.
К транзитным относятся перевозки, осуществляемые между отправителями и получателями иностранных государств по территории Казахстана.
К перевозкам между иностранными пунктами относятся перевозки, осуществляемые транспортными средствами Казахстана, по территории других стран (без пересечения территории республики);
4) внутренние авиаперевозки - это авиаперевозки, при выполнении которых пункт отправления, пункт назначения и все предусмотренные пункты остановок расположены на территории одного государства;
5) пара городов - начальный и конечный пункты перевозки пассажиров, грузов (в том числе почты) на выполненных рейсах;
6) этап полета - это полет воздушного судна с момента взлета до момента следующей посадки на данном рейсе;
7) пассажиры отправленные - сумма отправленных пассажиров, начавших свой полет из данного аэропорта на всех рейсах и типах воздушных судов, с распределением их по видам перевозок. К ним также относятся трансферные пассажиры (отправленные пассажиры, прибывшие в аэропорт для пересадки на другие рейсы);
8) пассажиры принятые - сумма прибывших на всех рейсах и типах воздушных судов в аэропорт пассажиров, которые закончили свой полет в данном аэропорту на данном рейсе, включая трансферных пассажиров, с распределением их по видам перевозок;
9) пассажиры прямого транзита - сумма прибывших в аэропорт пассажиров для промежуточной посадки на всех рейсах и типах воздушных судов и продолжающих свой полет из данного аэропорта на этих же рейсах, с распределением их по видам перевозок;

2) тұрақсыз әуе тасымалдаулар - тұрақсыз келісім негізінде сыйақы үшін орындалатын чартерлі және арнайы ұшулар, сонымен қоса, оларға блок-чартерлі тасымалдау (тұрақты кестеде көрсетілген, бірақ сол немесе ұқсас маршрут пен кестемен жүзеге асырылған чартерлі ұшулар, ұшу негізінде чартерлі тасымалдау үшін әуе кемелерінің барлық сыйымдылығы толтырылған тасымалдау) жатады.
3) халықаралық қатынас - Қазақстан Республикасы мен шет мемлекеттер арасындағы немесе Қазақстан Республикасы арқылы өтетін транзит, сондай-ақ басқа мемлекеттер аумағында (республиканың аумағынан өтпей) Қазақстанның көлік құралдарымен шетел пункттер арасындағы тасымалдаулар. Халықаралық қатынас шеттен әкелу, шетке шығару, транзит және шетел пункттер арасында тасымалдау қосылады.
Шеттен әкелуге жөнелту пункті шетел мемлекеттің аумағында, ал әкелу пункті – Қазақстан Республикасы аумағында орналасқан пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады.
Шетке шығаруға жөнелту пункті Қазақстан Республикасы аумағында, ал әкелу пункті - шетел мемлекеттің аумағында орналасқан пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады.
Транзиттікке шетел мемлекеттердің жіберуші мен алушылар арасындағы Қазақстан аумағында тасымалдаулар жатады.
Шетел пункттер арасындағы тасымалдауларға басқа мемлекеттер аумағында (республиканың аумағынан өтпей) Қазақстанның көлік құралдарымен шетел пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады.
4) ішкі әуе тасымалдау - жіберілу пункті, белгіленген пункті және бір мемлекет аумағында орналасқан аялдамада барлық қарастырылған пункттер орындалу барысындағы әуе тасымалдау;
5) жұп қала - орындалу рейстерде жолаушыларды, жүктерді (соның ішінде почталар) тасымалдаудың бастапқы және соңғы пунктері;
6) ұшу кезеңі - бір жерден келесі жерге әуе кемелерінің ұшуы;
7) жөнелтілген жолаушылар - бөлінген тасымалдау түрлері бойынша әуе кемелер типтері және барлық рейсте қазіргі әуежайдан өзінің ұшуын бастайтын жіберілген жолаушылардың сомасы. Оларға тағы да трансферлі жолаушылар (әуежайға келген басқа рейске ауысатын  жіберілген жолаушылар) жатады;
8) қабылданған жолаушылар - бөлінген тасымалдау түрлері бойынша, трансферлі жолаушыларды қоса, осы рейсте қазіргі әуежайда өзінінің ұшуын бітірген барлық рейстерде және әуе кемелерінің типтерінде әуежайға келген жолаушылардың сомасы;
9) тіке транзиттің жолаушылары - әуе кемелерінің барлық рейстері мен түрлерінде аралық қону үшін әуежайға келушілер және осы әуежайдан дәл сол рейспен тасымалдау түрлері бойынша оларды бөлумен өз ұшуын жалғастырушылар жинағы;

10) грузы отправленные - количество грузов, загруженных в аэропорту в воздушное судно для начала перевозки на всех рейсах и типах воздушных судов, включая трансфертный груз, с распределением по видам перевозок;
11) грузы принятые - количество грузов, разгруженных в аэропорту из воздушного судна по окончании перевозки на всех рейсах и типах воздушных судов, включая трансфертный груз, с распределением по видам перевозок;
12) самолето-километры - сумма произведений, полученных в результате умножения числа выполненных этапов полета на всех типах воздушных судов на протяженность соответствующего этапа соответственно по каждому виду перевозки;
13) воздушное судно - летательный аппарат, поддерживаемый в атмосфере за счет его взаимодействия с воздухом, отличного от взаимодействия с воздухом, отраженным от земной (водной) поверхности;
14) отправления воздушных судов - сумма отправлений воздушных судов из аэропортов на всех выполненных рейсах и типах воздушных судов по каждому виду перевозки;
15) налет часов - общее количество часов нахождения воздушного судна в полете с момента начала движения его по взлетной полосе при взлете и до момента торможения и перехода на рулежную дорожку после завершения полета (то есть с момента начала буксировки воздушного судна от выхода аэровокзала или с момента руления с места стоянки с целью выполнения взлета и до момента окончательной остановки воздушного судна около входа в аэровокзал или на месте стоянки после посадки);
16) перевезено пассажиров (грузов, почты) - суммарное количество объемов перевозок пассажиров (грузов, почты) на всех выполненных рейсах и типах воздушных судов по каждому виду перевозки;
17) выполненные пассажиро-километры (выполненный пассажирооборот) - сумма произведений числа перевезенных пассажиров на каждом этапе полета на соответствующее этому этапу расстояние по каждому виду перевозки;
18) располагаемые кресло-километры (предельный пассажирооборот) - сумма произведений предлагаемых к продаже кресел на каждом этапе полета на протяженность соответствующего этапа по каждому виду перевозки;
19) выполненные тонно-километры (выполненный грузооборот) - сумма произведений тонн грузов на каждом этапе полета на соответствующее этому этапу расстояние по каждому виду перевозки;
20) располагаемые тонно-километры (предельный грузооборот) - сумма произведений располагаемой коммерческой загрузки в тоннах на каждом этапе полета на протяженность соответствующего этапа по каждому виду перевозки.
3. Для определения показателей перевозок используются данные, указанные в "Задании на полет" каждого рейса и в соответствующих сопроводительных перевозочных документах.
Сведения о перевозках с совместным использованием кодов, в рамках пульных соглашений, по принципу блок-чартерных перевозок, в рамках соглашений о блокировании мест, на условиях совместно обслуживаемых рейсов и перевозки на арендованных воздушных судах представляет авиаперевозчик, фактически выполняющий рейсы, то есть тот авиаперевозчик, в "Сертификат эксплуатанта" которого включены воздушные суда, на которых были выполнены указанные перевозки.
Количество перевезенных пассажиров на этапе полета равно количеству пассажиров, находящихся на борту воздушного судна на данном этапе полета.
При расчетах располагаемых кресло-километров (предельного пассажирооборота) не следует учитывать кресла, которые фактически не могли быть предоставлены для перевозки пассажиров из-за дополнительного топлива или другого груза.
Перевозка платного багажа учитывается в объеме грузовых перевозок. Перевозка бесплатного багажа не учитывается в объемах авиаперевозок.
Количество перевезенных грузов (почты) на этапе полета равно количеству грузов (почты), находящихся на борту воздушного судна на данном этапе полета.
Сведения по видам перевозок и показателям перевозок через аэропорт указываются на основании данных сопроводительных перевозочных документов, оформляемых в аэропорту по каждому убывающему из аэропорта рейсу и оставляемых в аэропорту по каждому прибывающему рейсу, а также данных других служб, обеспечивающих выполнение полетов воздушных судов.
При выполнении полетов в/из аэропорт(-а) в объем перевозки через аэропорт включаются отправленные и принятые пассажиры, пассажиры прямого транзита, а также отгруженные и разгруженные грузы (в том числе почта). Пассажиры прямого транзита не учитываются в общем количестве отправленных и принятых пассажиров. Отгруженный и разгруженный платный багаж учитывается в объеме груза (соответственно отгруженного или разгруженного). Бесплатный багаж в объемах не учитывается.
При выполнении полетов между отдельными парами городов в алфавитном порядке перечисляются все пары городов, обслуживаемые авиакомпанией в течение отчетного периода. Каждая пара городов должна перечисляться дважды: сначала в одном направлении, затем в обратном.
Раздел 4 "Число международных сообщений" заполняется только в том случае, если пункты отправления и (или) назначения находятся на территории Казахстана.
Все показатели, кроме показателей по перевозке пассажиров и отправления воздушных судов, должны заполняться с одним знаком после запятой. Показатели "отправленные пассажиры", "принятые пассажиры", "пассажиры прямого транзита", "отправления воздушных судов" и "перевезено пассажиров" заполняются в целых числах.

10) жөнелтілген жүктер - бөлінген тасымалдау түрлері бойынша трансферлі жүктерді қоса, әуе кемелерінің типтері мен барлық рейстерде бастапқыдан тасымалдау үшін әуежайдағы әуе кемелеріне тиелген жүктердің саны;
11) қабылданған жүктер - бөлінген тасымалдау түрлері бойынша трансферлі жүктерді қоса, әуе кемелерінің типтері мен барлық рейстерде соңғы тасымалдау бойынша әуежайдағы әуе кемелерінен түсірілген жүктердің саны;
12) ұшақ-километрлер - әрбір тасымалдау түрлері бойынша сәйкес кезеңнің ұзақтығы мен әуе кемелерінің барлық типтеріне орындалған ұшулар кезеңдер саны көбейтіндісінің нәтижесінен алынған туындының сомасы;
13) әуе кемесі - жер (су) бетінен шағылысқан ауамен өзара әрекеттесуден өзгеше ауамен өзара әрекеттесу есебінен атмосферада қалықтайтын ұшу аппараты;
14) әуе кемелерді жөнелту - әрбір тасымалдау түрлері бойынша әуе кемелерінің типтері мен барлық орындалған рейстерге әуежайдан әуе кемелерін жіберулер саны;
15) ұшқан уақыты - әуе кемелерінің ұшуының бастапқы қозғалысынан ұшып бара жатқан жол және тоқтату кезеңге дейін және барлық сағаттар саны (яғни, әуе кемелерінің әуежайдан немесе ұшуды орындау мақсатымен мен соңғы әуежайға дейінгі);
16) тасымалданған жолаушылар (жүктер, почта) - әрбір тасымалдау түрлері бойынша әуе кемелерінің типтері мен барлық орындалған рейстерге тасымалданған жолаушылар (жүктер, почта) сомасы;
17) орындалған жолаушылар-километрлер (орындалған жолаушылар айналымы) - әрбір тасымалдау түрлері бойынша арақашықтық осы кезеңге сәйкес келетін ұшу әрбір кезеңіне тасымалданған жолаушылардың туындысының сомасы;
18) қолданыстағы кресло-километрлер (шекті жолаушылар айналымы) - әрбір тасымалдау түрлері бойынша сәйкес келетін кезеңнің ұзақтығына ұшқыштың әрбір кезеңіне сатуға ұсынылған орындықтары туындысының сомасы.;
19) орындалған тонно-километрлер (орындалған жүк айналымы) - әрбір тасымалдау түрлері бойынша арақашықтық кезеңіне сәйкес келетін ұшудың әрбір кезеңіне туындалған тонна жүк сомасы;
20) қолданыстағы тонна-километрлер (шекті жүк айналым) - әрбір тасымалдау түрлері бойынша сәйкес келетін кезеңнің ұзақтығына ұшудың әрбір кезеңіне жайғасқан коммерциялық тоннамен тиегіш туындысының сомасы.
3. Тасымалдау көрсеткіштерін анықтау үшін жолдама тасымалдау құжаттарына сәйкес және әрбір рейстің «Ұшуға тапсырмаларында» көрсетілген деректер пайдаланылады.
Тасымалдау туралы деректер пайдаланған кодпен бірлесіп, мәліметтерді пульдік келісім шегінде блок-чартерлі тасымалдау принципі бойынша, орынды блокада жасау туралы келісім шегінде, қызмет көрсетілетін рейстермен бірлескен жағдайында және жалға берілген әуе кемелерімен тасымалдау жағдайында рейстерді нақты орындайтын, яғни «Пайдаланушының сертификаты» көрсетілген тасымалдаулар орындалған әуе кемелері қосылған әуе тасымалдағаны ұсынады.
Ұшу кезеңіндегі тасымалданған жолаушылар саны ұшудың осы кезеңіндегі әуе кемелерінің борттарындағы жолаушылар санына тең.
Қолданыстағы кресло-километрлерді (шекті жолаушылар айналымын) есептегеу барысында қосымша отын немесе басқа да жүктер кесірінен тасымалданған жолаушыларды тасымалдау үшін берілмеген орындықтар саналмайды.
Ұшу кезеңіндегі тасымалданған жүктер саны (почталар) ұшудың қазіргі кезеңіндегі әуе кемелерінің борттарындағы жүктер санына тең.
Тасымалдау түрлері мен әуежай арқылы тасымалдау көрсеткіштері бойынша мәліметтер әуежаудан кететін әр рейс бойынша ресімделетін және әр келетін рейс бойынша әуежайда қалдырылатын ілеспе тасымалдау құжаттарының деректері және сондай-ақ әуе кемелерінің ұшуын орындауды қамтамасыз ететін өзге де қызметтердің деректерінің негізінде көрсетіледі.
Әуежайға ұшуды орындау кезінде әуежай арқылы тасымалдау көлемі бірге не жөнелтілген және қабылданған жолаушылар, тікелей транзит жолаушылары, сондай-ақ тиелген және түсірілген жүктер (соның ішінде почта) қосылады. Тікелей транзит жолаушылары жөнелтілген және қабылданған жолаушылардың жалпы санында есептелмейді. Түсірілген және тиелген ақылы жүк жүктің көлемінде (тиісінше түсірілген немесе тиелген) есептеледі. Тегін жүк көлемде есептелмейді.
Жекелеген жұп қалалар арасына ұшуларды есепті кезең мезгілінде әуе компаниясында қызмет көрсетілген барлық жұп қалалар алфавиттік тәртіпте есепке тізіледі. Әрбір жұп қалалар екі рет саналады: алдымен бір бағытта, содан кейін қайтарда.
«Халықаралық қатынастар саны» 4 бөлімі жөнелту және (немесе) межелі пункттері Қазақстан аумағында болған жағдайда ғана толтырылады.
Тасымалданған жолаушылар және әуе кемелерді жөнелту көрсеткіштерден басқа көрсеткіштері үтірден кейін бір санмен толтырылуы тиіс. «Жөнелтілген жолаушылар», «қабылданған жолаушылар», «тіке транзиттің жолаушылары», «әуе кемелерді жөнелту» мен «тасымалданған жолаушылар» көрсеткіштер бүтін сандарда толтырылуы тиіс.

4. Арифметико - логический контроль:
строк 4 и 13 раздела 1 = строк 1-75 графы 1 раздела 2
строк 7 и 16 раздела 1 = строк 1-75 графы 2 раздела 2
Приложение 3 к приказу исполняющего обязанности
Председателя Агентства Республики Казахстан
по статистике от 24 августа 2010 года № 233
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына кепілдік
береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін атқарушысының
2010 жылғы _________________
№ ___ бұйрығына 3-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 3 к приказу исполняющего
обязанности председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от ______________ 2010 г. № ___
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақытылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық
бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес
жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными
правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим
законодательством РК.
Статистикалық нысан
коды 0761104
Код статистической
формы 0761104
Құрлықтағы өзге де көліктің жұмысы туралы есеп
1-К (авто, электро)
1-ТР (авто, электро)
Отчет о работе прочего сухопутного транспорта
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметінің негізгі түрі - автомобиль
көлігімен жүк тасымалдау мен қалдықтарды шығару бойынша қызметтері
(экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіш коды 49.4), негізгі және
қосалқы қызмет түрі – құрлықтағы өзге де жолаушылар көлігі (экономикалық
қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіш коды 49.3) болып табылатын заңды тұлғалар
және (немесе) олардың құрылымдық бөлімшелері, сонымен қатар қалалық электр
көлігі қызметтерін жүзеге асыратын жеке тұлғалар тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные подразделения, независимо от
численности, с основным видом деятельности – грузовые перевозки автомобильным
транспортом и услуги по вывозу отходов (код общего классификатора видов экономической
деятельности 49.4), с основным и вторичным видом деятельности – прочий пассажирский
сухопутный транспорт (код общего классификатора видов экономической деятельности
49.3), а также физические лица, осуществляющие деятельность на городском
электрическом транспорте.
Тапсыру мерзімі – 20 қаңтарға дейін.
Срок представления – до 20 января.
КҰЖС коды
Код ОКПО
СТН коды
РНН
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН

4. Арифметика–логикалық бақылау:
1 бөлім Е 4 және 13 жолдары = 2 бөлім Е 1-75 жолдарының 1 бағанына
1 бөлім Е 7 және 16 жолдары = 2 бөлім Е 1-75 жолдарының 2 бағанына
Е - (арифметикалық белгі)
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 233 бұйрығына 3-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылық сақтауға кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасы міндетін атқарушының 2010 жылғы
24 тамыздағы № 233 бұйрығына 3-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Приложение 3 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 24 августа 2010г. № 233
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан коды
0761104
Код статистической формы
0761104
Құрлықтағы өзге де көліктің жұмысы туралы есеп
Отчет о работе прочего сухопутного транспорта
1-К (авто, электро)1-ТР (авто, электро)
Жылдық
Годовая
_ _ _ _
Есепті кезең |_|_|_|_| Жыл
Отчетный период          Год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметінің негізгі түрі - автомобиль көлігімен жүк тасымалдау мен қалдықтарды шығару бойынша қызметтері (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіш коды 49.4), негізгі және қосалқы қызмет түрі – құрлықтағы өзге де жолаушылар көлігі (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіш коды 49.3) болып табылатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық бөлімшелері, сонымен қатар қалалық электр көлігі қызметтерін жүзеге асыратын жеке тұлғалар тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные подразделения, независимо от численности, с основным видом деятельности – грузовые перевозки автомобильным транспортом и услуги по вывозу отходов (код общего классификатора видов экономической деятельности 49.4), с основным и вторичным видом деятельности – прочий пассажирский сухопутный транспорт (код общего классификатора видов экономической деятельности 49.3), а также физические лица, осуществляющие деятельность на городском электрическом транспорте.
Тапсыру мерзімі – 20 қаңтарға дейін.
Срок представления – до 20 января.
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
СТН коды
РНН
БСН коды
Код БИН
ЖСН коды
код ИИК

1. Есепті кезеңнің соңына көліктің негізгі көрсеткіштерін көрсетіңіз
Укажите основные показатели транспорта на конец отчетного периода
Жол
коды
Код
ст-
ро-
ки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Жүк
автомо-
бильдері
Грузовые
автомобили
Автобус-
тар
Автобусы
Жеңіл
такси
Легковые
такси
Троллей-
бустар
Троллей-
бусы
Трам-
вайлар
Трамваи
1
2
3
4
5
1
Көлік құралдарының жалпы
тізімдік саны, бірлік
Общее списочное число транспортных
средств, единиц
2
Жалға берілген көлік құрал-
дарының жалпы саны, бірлік
Общее число транспортных средств,
сданных в аренду, единиц
соның ішінде:
из них:
3
жүргізушімен қоса жалға
берілген
сданные в аренду с водителем
4
Баланста есепте тұрған көлік
құралдарының жалпы жүк
көтерімділігі (жүк көлігі үшін
0,1 тоннаға дейінгі дәлділік-
пен), тонна және жалпы
жолаушылар сыйымдылығы (жолаушы
көлігі үшін 1 орынға дейінгі
дәлділікпен), орын
Общая грузоподъемность (с точностью
до 0,1 тонн для грузового
транспорта), тонн, и общая
пассажировместимость (с точностью
до 1 места для пассажирского
транспорта), мест, транспортных
средств, числящихся на балансе
5
Жалға алынған көлік құралдары-
ның жалпы саны, бірлік
Общее число транспортных средств,
взятых в аренду, единиц
соның ішінде:
из них:
6
жеке тұлғалардан жалға
алынған
взятые в аренду у физических
лиц
7
Жалға алынған көлік құралдары-
ның жалпы жүк көтерімділігі
үк көлігі үшін 0,1 тоннаға
дейінгі дәлділікпен), тонна
және жалпы жолаушылар сыйымды-
лығы (жолаушы көлігі үшін 1
орынға дейінгі дәлділікпен),
орын
Общая грузоподъемность (с точностью
до 0,1 тонн для грузового
транспорта), тонн, и общая
пассажировместимость (с точностью
до 1 места для пассажирского
транспорта), мест, транспортных
средств, взятых в аренду
8
Көлік құралдарының кәсіпорын
иелігінде болған уақыты,
машина-күн
Время пребывания транспортных
средств в распоряжении предприятия,
машино-дней
соның ішінде:
из них:
9
жеке меншіктегі көлік
құралдарының
собственных транспортных
средств
10
Көлік құралдарының жұмыста бол-
ған уақыты, машина-күн
Время пребывания транспортных
средств в работе, машино-дней
соның ішінде:
из них:
11
жеке меншіктегі көлік
құралдарының
собственных транспортных
средств
12
Көлік құралдарының жалпы жүріп
өткен жолы, мың км
Общий пробег транспортных средств,
тысяч км
соның ішінде:
из них:
13
жүкпен (жолаушылармен)
жүріп өткен жолы
пробег с грузом (с
пассажирами)
14
Бір жолмен есептегендегі жай-
ылыңқы жолдың (желінің) ұзынды-
ғы, км
Протяженность развернутого пути
(линии) в однопутном исчислении, км
Атауы                               Мекен-жайы
Наименование ______________________ Адрес __________________________
______________________ Тел.:
Тел.: __________________
Электрондық почта мекен-жайы _______
Адрес электронной почты _____________
Орындаушының аты-жөні, тегі және телефоны           Тел:
Фамилия Имя Отчество и телефон исполнителя ________ Тел: ___________
Басшы                            (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель ___________________ (Ф.И.О., подпись) __________________
Бас бухгалтер                    (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер ______________ (Ф.И.О., подпись) __________________
М.О.
М.П.
Приложение 4 к приказу
исполняющего обязанности
Председателя
Агентства Республики Казахстан по
статистике
от 24 августа 2010 года № 233
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет о работе прочего сухопутного транспорта"

1. Есепті кезеңнің соңына көліктің негізгі көрсеткіштерін көрсетіңіз
Укажите основные показатели транспорта на конец отчетного периода
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Жүк автомобильдері
Грузовые автомобили
Автобустар
Автобусы
Жеңіл такси
Легковые такси
Троллейбустар
Троллейбусы
Трамвайлар
Трамваи
1
2
3
4
5
1
Көлік құралдарының жалпы тізімдік саны, бірлік
Общее списочное число транспортных средств, единиц
2
Жалға берілген көлік құралдарының жалпы саны, бірлік
Общее число транспортных средств, сданных в аренду, единиц
соның ішінде:
из них:
3
жүргізушімен қоса жалға берілген
сданные в аренду с водителем
4
Баланста есепте тұрған көлік құралдарының жалпы жүк көтерімділігі (жүк көлігі үшін 0,1 тоннаға дейінгі дәлділікпен), тонна және жалпы жолаушылар сыйымдылығы (жолаушы көлігі үшін 1 орынға дейінгі дәлділікпен), орын
Общая грузоподъемность (с точностью до 0,1 тонн для грузового транспорта), тонн, и общая пассажировместимость (с точностью до 1 места для пассажирского транспорта), мест, транспортных средств, числящихся на балансе
5
Жалға алынған көлік құралдарының жалпы саны, бірлік
Общее число транспортных средств, взятых в аренду, единиц
соның ішінде:
из них:
6
жеке тұлғалардан жалға алынған
взятые в аренду у физических лиц
7
Жалға алынған көлік құралдарының жалпы жүк көтерімділігі (жүк көлігі үшін 0,1 тоннаға дейінгі дәлділікпен), тонна және жалпы жолаушылар сыйымдылығы (жолаушы көлігі үшін 1 орынға дейінгі дәлділікпен), орын
Общая грузоподъемность (с точностью до 0,1 тонн для грузового транспорта), тонн, и общая пассажировместимость (с точностью до 1 места для пассажирского транспорта), мест, транспортных средств, взятых в аренду
8
Көлік құралдарының кәсіпорын иелігінде болған уақыты, машина-күн
Время пребывания транспортных средств в распоряжении предприятия, машино-дней
соның ішінде:
из них:
9
жеке меншіктегі көлік құралдарының
собственных транспортных средств
10
Көлік құралдарының жұмыста болған уақыты, машина-күн
Время пребывания транспортных средств в работе, машино-дней
соның ішінде:
из них:
11
жеке меншіктегі көлік құралдарының
собственных транспортных средств
12
Көлік құралдарының жалпы жүріп өткен жолы, мың км
Общий пробег транспортных средств, тысяч км
соның ішінде:
из них:
13
жүкпен (жолаушылармен) жүріп өткен жолы
пробег с грузом (с пассажирами)
14
Бір жолмен есептегендегі жайылыңқы жолдың (желінің) ұзындығы, км
Протяженность развернутого пути (линии) в однопутном исчислении, км
Атауы                           Мекен-жайы
Наименование _________________     Адрес _________________________
Тел.:          Электрондық почта мекен-жайы
_________________  Тел.: _________ Адрес электронной почты _______
Орындаушының аты-жөні, тегі және телефоны       Тел:
Фамилия Имя Отчество и телефон исполнителя__________ Тел:_________
Басшы                            (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель_______________          (Ф.И.О., подпись)____________
Бас бухгалтер                    (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер__________          (Ф.И.О., подпись)
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 233 бұйрығына 4-қосымша

(код 0761104, индекс 1-ТР (авто, электро), периодичность
годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о работе прочего сухопутного транспорта" (код 0761104, 1-ТР (авто, электро), периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) грузовой автомобиль - дорожное механическое транспортное средство на жесткой раме, предназначенное исключительно или преимущественно для перевозки грузов;
2) автобус дальнего следования или городской автобус - пассажирское дорожное механическое транспортное средство, предназначенное для перевозки пассажиров и имеющее более девяти сидячих мест (включая место водителя);
3) автомобиль-такси - легковой автомобиль, предназначенный для перевозки пассажиров и багажа, оборудованный специальными опознавательными знаками "такси", оплата за проезд в котором производится на основании показаний таксометра;
4) троллейбус - пассажирское дорожное транспортное средство, которое предназначено для перевозки пассажиров, имеет более девяти сидячих мест (включая место водителя), соединено с электрическими проводами и не передвигается по рельсам;
5) трамвай - пассажирское дорожное транспортное средство, которое предназначено для перевозки пассажиров, имеет более девяти сидячих мест (включая место водителя), соединено с электрическими проводами или приводится в движение с помощью дизельного двигателя и передвигается по рельсам;
6) протяженность развернутого трамвайного (троллейбусного) пути (линии) в однопутном исчислении - длина всех находящихся на балансе трамвайного (троллейбусного) хозяйства путей (линий) на конец отчетного года: пассажирских, грузовых, деповских, разъездов, узлов, поворотных колец и других путей;
7) пассажировместимость - количество мест для пассажиров в автобусе по числу мест для сидения и общее с учетом накопительных площадок, указанных в паспорте завода-изготовителя;
8) грузоподъемность - это максимальный вес груза, которое может перевезти транспортное средство, определяется заводом-изготовителем и указывается в техпаспорте;
9) пробегом с грузом (пассажиром) - пробег загруженного автомобиля между пунктами, на которых была произведена погрузка и разгрузка автомобилей, (или посадка и высадка пассажиров), независимо от количества перевезенных грузов (пассажиров), платный пробег такси устанавливают по показаниям таксометра;

«Құрлықтағы өзге де көліктің жұмысы туралы есеп» (код.0761104, индексі 1-К (авто, электр), кезеңділігі жылдық)  жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың «Құрлықтағы өзге де көліктің жұмысы туралы есеп» (код....., 1-К (авто, электр), кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанын толтырудың тәртібін нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар статистикалық нысанды толтыру мақсатында пайдаланылады:
1) жүк автомобилі – тек қана не болмаса басым түрде жүк тасымалдауға арналған қатты рамадағы механикалық жол көлік құралы;
2) алыс жол жүретін автобус немесе қалалық автобус – жолаушыларды тасымалдауға арналған және тоғыздан аса отыратын орындары бар (жүргізушінің орнын қоса) жолаушылардың механикалық жол көлік құралы;
3) автомобиль-таксиі – «такси» деген арнаулы тану белгілерімен жабдықталған жолаушыларды және багажды тасымалдауға арналған жеңіл автомобиль, мұнда жол жүру үшін төлем таксометр көрсеткіштері жүргізіледі;
4) троллейбус – жолаушыларды тасымалдауға арналған және тоғыздан асатын отыратын орындары бар (жүргізушінің орнын қоса), электр сымдарымен қосылған және рельс арқылы жылжымайтын жолаушылардың жол көлік құралы;
5) трамвай – жолаушыларды тасымалдауға арналған және тоғыздан аса отыратын орындары бар (жүргізушінің орнын қоса) электр сымдарымен қосылған немесе дизельдік қозғалтқыш көмегімен қозғалатын және рельс арқылы жылжитын жолаушылардың жол көлік құралы;
6) бір бағыттағы трамвай (троллейбус) жолының (желісінің) ұзындығын есептеуге – есепті жылдың соңында трамвай (троллейбус) жолының (желісінің) барлық теңгерімінде болатын ұзындығы енеді: жолаушылар, жүктік, деполық, разъездік, тораптық, айналма жол және басқа да жолдар;
7) жолаушылар сыйымдылығы – отыруға арналған орын және дайындаушы-зауыт паспортында көрсетілген жинақтау алаңдарын қоса алғандағы жалпы орын саны бойынша автобустағы жолаушыларға арналған орындар саны;
8) жүк көтерімділігі – бұл автокөлік құралының тасып алатын барынша жүк салмағы, ол зауыт-әзірлеушімен анықталады және техникалық төлқұжатта көрсетіледі;
9) жүкпен (жолаушымен) жүріс – тасымалданған жүктердің (жолаушылардың) санына қарамастан автомобильдерді тиеу және түсіру (немесе жолаушыларды отырғызу және түсіру) жүзеге асырылған пункттер арасындағы жүк тиелген автомобильдің жүрісі жүкпен (жолаушымен) жүріс болып саналады, таксомоторлардың ақылы жүрісін таксометр көрсеткіштері бойынша анықтайды;

10) общая пассажировместимость - сумма произведений, полученных от умножения списочного числа транспортных средств каждой марки на их вместимость, определенную: для микроавтобусов, международных автобусов, междугородных автобусов дальнего следования и туристических - по числу мест для сидения, для городских, пригородных и междугородных автобусов ближнего следования - по общей вместимости пассажиров.
3. В списочное число автотранспортных средств включается их наличие, числящееся на балансе предприятий по состоянию на конец отчетного периода, независимо от их технического состояния, места нахождения и использования: в работе, в ремонте, в ожидании ремонта, командировке, на консервации и определяется в соответствии с приказом организаций о принятии (снятии) на (с) баланса, о постановке (снятии) на (с) учета лизингового подвижного состава, договорами об аренде (или прекращении аренды), а также приказами организаций по закреплению грузовых автомобильных транспортных средств. Затем из общего списочного числа следует указать количество машин, сданных в аренду с водителем.
Общая грузоподъемность автомобилей определяется суммированием произведений, полученных от умножения списочного числа грузовых автомобилей каждой марки на их грузоподъемность по паспорту завода - изготовителя.
Время пребывания автомобилей в распоряжении предприятия определяется путем суммирования всех календарных дней пребывания в хозяйстве, включая выходные и праздничные дни, каждого отдельного автомобиля в течение отчетного периода.
Время пребывания автомобилей в работе, автомобиле-дни, определяется суммированием количества автомобилей, выпущенных из гаража на линию, за каждый день отчетного периода независимо от количества отработанных смен в течение суток. Автомобиль, возвратившийся с линии в гараж до наступления установленного срока (то есть до окончания смены), независимо от причин возврата, учитывают как отработавший один день.
Общий пробег автомобилей складывается из пробега всех автомобилей с грузом (пассажирами), пробега такси, порожних и нулевых пробегов; величина общего пробега за день определяется по показаниям спидометра.
Показатели по числу транспортных средств (числящихся на балансе, сданные в аренду, взятые в аренду), по пассажировместимости, по времени прибывания транспортных средств в распоряжении предприятия и в работе должны заполняться в целых числах, остальные показатели - с одним знаком после запятой.
4. Арифметико - логический контроль:
раздел 1 "Основные показатели транспорта на конец отчетного периода":

10) жалпы жолаушылар сыйымдылығы – әрбір маркадағы автобустардың тізімдік санын олардың сыйымдылығына көбейтуден алынған қосындылардың жиынтығы: микроавтобустар, халықаралық автобустар, алысқа қатынайтын және туристік қалааралық автобустар үшін – отыруға арналған орындар саны бойынша, қалалық, қаламаңылық және жақын жерге қатынайтын қалааралық автобустар үшін – жолаушылардың жалпы сыйымдылығы бойынша.
3. Автокөлік құралдарының тізімдік санына олардың техникалық жай-күйіне, тұрған орнына және пайдалануына: жұмыста, жөндеуде, жөндеуді күтуде, іссапарда, консервацияда болғанына қарамастан есепті кезең соңындағы жағдай бойынша кәсіпорынның теңгерімінде есепте тұрған олардың қолда бары кіреді және теңгерімге (ден) қабылдау (шығару) туралы, лизинг жылжымалы құрамын есепке (тен) қою (шығару) туралы ұйым бұйрықтарына, жалға алу туралы (немесе жалға алуды тоқтату) туралы шарттарға, сондай-ақ жүк автомобиль көлік құралдарын бекіту бойынша ұйымның бұйрықтарына сәйкес анықталады. Содан соң жалпы тізімдік санынан жүргізушісімен бірге жалға берілген машиналар санын көрсету қажет.
Автомобильдердің жалпы жүк көтерімділігі әр марка жүк автомобильдерінің тізімдік санын дайындаушы зауыттың паспорты бойынша олардың жүк көтергіштігіне көбейтуден алынған көбейтінділерді жиынтықтаумен анықталады.
Автомобильдердің кәсіпорын иелігіндегі болу уақыты есепті кезең ішіндегі әрбір жеке автомобильдің шаруашылықта болған барлық күнтізбелік күндерін, демалыс және мереке күндерін қосқанда, жиынтықтау жолымен анықталады.
Автомобильдердің жұмыста болған уақыты, автомобиль-күндер, тәулік ішінде жұмыс істеген ауысымдардың санына қарамастан есепті кезеңнің әрбір күні гараждан желіге жіберілген автомобильдердің санын жиынтықтаумен анықталады. Белгіленген мерзім басталғанға дейін (яғни ауысым аяқталғанға дейін) желіден гаражға қайтып келген автомобильдер, қайту себебіне қарамастан, бір күн жұмыс істеген деп есептеледі.
Автомобильдердің жалпы жүрісі барлық жүгі бар (жолаушылары бар) автомобильдердің жүрісінен, таксилердің жүрісінен, бос және ешбір жүрілмеген жүрістерден қалыптасады; бір күнгі жалпы жүрістің шамасы спидометр көрсеткіштері бойынша анықталады.
Көлік құралдарының (баланста тұрған, жалға берілген, жалға алынған) саны бойынша, жолаушылар сыйымдылығы бойынша, көлік құралдарының кәсіпорын иелігінде болған уақыты және көлік құралдарының жұмыста болған уақыты бойынша көрсеткіштер бүтін сандарда толтыруы тиіс, қалған көрсеткіштерді – үтірден кейін бір санмен толтыруы тиіс.
4. Арифметика – логикалық бақылау:
1 бөлім «Есепті кезеңнің соңына көліктің негізгі көрсеткіштер»

3. Есепті кезең аяғына кәсіпорынның балансында есептелінетін (дара кәсіпкер-
дің жеке меншігінде болатын) өзен көлігінің жылжымалы құрамының бар-жоғын
көрсетіңіз
Укажите наличие подвижного состава речного транспорта, числящегося на балансе
предприятия (находящегося в личной собственности индивидуального предпринимателя), на
конец отчетного периода
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование
показателя
Кемелердің саны
- барлығы,
бірлік
Количество судов -
всего, единиц
Кемелердің жалпы
санынан -
жөндеуді қажет
етпейтін кемелер,
бірлік
Из общего
количества судов –
технически
исправные суда,
единиц
Жалпы жүк
көтергіштігі,
тонна (13-16
жолдар бойынша
қуатын көрсету
керек, кВт, 17 жол
бойынша жалпы
жолаушылар
сиымдылығын
көрсету керек,
отыратын орын)
Общая
грузоподъемность,
тонн (по строкам
13-16 указать
мощность, кВт, по
строке 17 указать
общую пассажиров-
местимость, мест для
сидения)
алдынғы
жыл
бойынша
за
предыду-
щий год
есепті
жыл
бойынша
за
отчетный
год
алдынғы
жыл
бойынша
за
предыду-
щий год
есепті
жыл
бойынша
за
отчетный
год
алдынғы
жыл
бойынша
за
предыду-
щий год
есепті жыл
бойынша
за отчетный
год
А
Б
1
2
3
4
5
6
1
Өзі жүретін жүк
кемелер
Грузовые самоходные
суда
оның ішінде:
в том числе:
2
құрғақ жүкті
таситын
сухогрузные
3
құйып таситын
наливные
4
Өзі жүрмейтін
сүйрейтін жүк
кемелер (баржалар)
Грузовые несамоходные
буксируемые суда
(баржи)
оның ішінде:
в том числе:
5
құрғақ жүкті
таситын
сухогрузные
6
құйып таситын
наливные
7
Өзі жүрмейтін
итеретін жүк кемелер
(баржалар)
Грузовые несамоходные
толкаемые суда (баржи)
оның ішінде:
в том числе:
8
құрғақ жүкті
таситын
сухогрузные
9
құйып таситын
наливные
10
Өзі жүрмейтін
итеріп-сүйрейтін жүк
кемелер (баржалар)
Грузовые несамоходные
толкаемо-буксируемые
суда (баржи)
оның ішінде:
в том числе:
11
құрғақ жүкті
таситын
сухогрузные
12
құйып таситын
наливные
13
Сүйрейтін кемелер
Буксирные суда
оның ішінде:
в том числе:
14
итергіштер
толкачи
15
сүйрегіштер
буксиры
16
итеріп-
сүйрегіштер
толкачи-буксиры
17
Жолаушылар және
жолаушы-жүк кемелері
Грузопассажирские и
пассажирские суда
4. Есепті кезең аяғына жүк көтергіштігі бойынша кәсіпорынның балансында
есептелінетін (дара кәсіпкердің жеке меншігінде болатын) өзен көлігінің
жылжымалы құрамының бар-жоғын көрсетіңіз
Укажите наличие подвижного состава речного транспорта, числящегося на балансе
предприятия (находящегося в личной собственности индивидуального предпринимателя), на
конец отчетного периода по грузоподъемности
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование
показателя
Кемелердің саны -
барлығы, бірлік
Количество судов -
всего, единиц
Кемелердің жалпы
санынан -
жөндеуді қажет
етпейтіндер
кемелер, бірлік
Из общего
количества судов –
технически
исправные суда,
единиц
Жалпы жүк
көтергіштігі,
тонна
Общая
грузоподъемность,
тонн
алдынғы
жыл
бойынша
за
предыду-
щий год
есепті
жыл
бойынша
за
отчетный
год
алдынғы
жыл
бойынша
за
предыду-
щий год
есепті
жыл
бойынша
за
отчетный
год
алдынғы
жыл
бойынша
за
предыдущий
год
есепті
жыл
бойынша
за
отчетный
год
А
Б
1
2
3
4
5
6
1
Өзі жүретін жүк
кемелер
Грузовые самоходные
суда
оның ішінде:
в том числе:
2
249 тоннаға дейін
до 249 тонн
3
250 - 399 тонна
250 - 399 тонн
4
400 – 649 тонна
400 - 649 тонн
5
650 - 999 тонна
650 - 999 тонн
6
1000 - 1499 тонна
1000 - 1499 тонн
7
1500 - 2999 тонна
1500 - 2999 тонн
8
3000 тонна және
одан көп
3000 тонн и более
9
Өзі жүрмейтін
жүк кемелер
(баржалар)
Грузовые несамоходные
суда (баржи)
оның ішінде:
в том числе:
10
249 тоннаға дейін
до 249 тонн
11
250 - 399 тонна
250 - 399 тонн
12
400 – 649 тонна
400 - 649 тонн
13
650 - 999 тонна
650 - 999 тонн
14
1000 - 1499 тонна
1000 - 1499 тонн
15
1500 - 2999 тонна
1500 - 2999 тонн
16
3000 тонна және
одан көп
3000 тонн и более

3. Есепті кезең аяғына кәсіпорынның балансында есептелінетін (дара кәсіпкердің жеке меншігінде болатын) өзен көлігінің жылжымалы құрамының бар-жоғын көрсетіңіз
Укажите наличие подвижного состава речного транспорта, числящегося на балансе предприятия (находящегося в личной собственности индивидуального предпринимателя), на конец отчетного периода
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Кемелердің саны - барлығы, бірлік
Количество судов - всего, единиц
Кемелердің жалпы санынан - жөндеуді қажет етпейтін кемелер, бірлік
Из общего количества судов – технически исправные суда, единиц
Жалпы жүк көтергіштігі, тонна (13-16 жолдар бойынша қуатын көрсету керек, кВт, 17 жол бойынша жалпы жолаушылар сиымдылығын көрсету керек, отыратын орын)
Общая грузоподъемность, тонн (по строкам 13-16 указать мощность, кВт, по строке 17 указать общую пассажировместимость, мест для сидения)
алдыңғы жыл бойынша
за предыдущий год
есепті жыл бойынша
за отчетный год
алдыңғы жыл бойынша
за предыдущий год
есепті жыл бойынша
за отчетный год
алдыңғы жыл бойынша
за предыдущий год
есепті жыл бойынша
за отчетный год
А
Б
1
2
3
4
5
6
1
Өзі жүретін жүк кемелер
Грузовые самоходные суда
оның ішінде:
в том числе:
2
құрғақ жүкті таситын
сухогрузные
3
құйып таситын
наливные
4
Өзі жүрмейтін сүйрейтін жүк кемелер (баржалар)
Грузовые несамоходные буксируемые суда (баржи)
оның ішінде:
в том числе:
5
құрғақ жүкті таситын
сухогрузные
6
құйып таситын
наливные
7
Өзі жүрмейтін итеретін жүк кемелер (баржалар)
Грузовые несамоходные толкаемые суда (баржи)
оның ішінде:
в том числе:
8
құрғақ жүкті таситын
сухогрузные
9
құйып таситын
наливные
10
Өзі жүрмейтін итеріп-сүйрейтін жүк кемелер (баржалар)
Грузовые несамоходные толкаемо-буксируемые суда (баржи)
оның ішінде:
в том числе:
11
құрғақ жүкті таситын
сухогрузные
12
құйып таситын
наливные
13
Сүйрейтін кемелер
Буксирные суда
оның ішінде:
в том числе:
14
итергіштер
толкачи
15
сүйрегіштер
буксиры
16
итеріп-сүйрегіштертолкачи-буксиры
17
Жолаушылар және жолаушы-жүк кемелеріГрузопассажирские и пассажирские суда
4. Есепті кезең аяғына жүк көтергіштігі бойынша кәсіпорынның балансында есептелінетін (дара кәсіпкердің жеке меншігінде болатын) өзен көлігінің жылжымалы құрамының бар-жоғын көрсетіңіз
Укажите наличие подвижного состава речного транспорта, числящегося на балансе предприятия (находящегося в личной собственности индивидуального предпринимателя), на конец отчетного периода по грузоподъемности
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Кемелердің саны - барлығы, бірлік
Количество судов - всего, единиц
Кемелердің жалпы санынан - жөндеуді қажет етпейтіндер кемелер, бірлік
Из общего количества судов – технически исправные суда, единиц
Жалпы жүк көтергіштігі, тонна
Общая грузоподъемность, тонн
алдыңғы жыл бойынша
за предыдущий год
есепті жыл бойынша
за отчетный год
алдыңғы жыл бойынша
за предыдущий год
есепті жыл бойынша
за отчетный год
алдыңғы жыл бойынша
за предыдущий год
есепті жыл бойынша
за отчетный год
А
Б
1
2
3
4
5
6
1
Өзі жүретін жүк кемелер
Грузовые самоходные суда
оның ішінде:
в том числе:
2
249 тоннаға дейін
до 249 тонн
3
250 - 399 тонна
250 - 399 тонн
4
400 – 649 тонна
400 - 649 тонн
5
650 - 999 тонна
650 - 999 тонн
6
1000 - 1499 тонна
1000 - 1499 тонн
7
1500 - 2999 тонна
1500 - 2999 тонн
8
3000 тонна және одан көп
3000 тонн и более
9
Өзі жүрмейтін жүк кемелер (баржалар)
Грузовые несамоходные суда (баржи)
оның ішінде:
в том числе:
10
249 тоннаға дейін
до 249 тонн
11
250 - 399 тонна
250 - 399 тонн
12
400 – 649 тонна
400 - 649 тонн
13
650 - 999 тонна
650 - 999 тонн
14
1000 - 1499 тонна
1000 - 1499 тонн
15
1500 - 2999 тонна
1500 - 2999 тонн
16
3000 тонна және одан көп
3000 тонн и более

5. Есепті кезең аяғына жасалған жылы бойынша кәсіпорынның балансында
есептелінетін (дара кәсіпкердің жеке меншігінде болатын) өзен көлігінің
жылжымалы құрамының бар-жоғын көрсетіңіз
Укажите наличие подвижного состава речного транспорта, числящегося на балансе
предприятия (находящегося в личной собственности индивидуального предпринимателя), на
конец отчетного периода по году постройки
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Кемелердің саны -
барлығы, бірлік
Количество судов -
всего, единиц
Кемелердің
жалпы санынан -
жөндеуді қажет
етпейтіндер
кемелер, бірлік
Из общего
количества судов
– технически
исправные суда,
единиц
Жалпы жүк
көтергіштігі,
тонна (13-18
жолдар бойынша
қуатын көрсету
керек, кВт,
19-24 жолдар
бойынша жалпы
жолаушылар
сиымдылығын
көрсету керек,
отыратын орын)
Общая
грузоподьемность,
тонн (по строкам
13-18 указать
мощность, кВт, по
строкам 19-24
указать общую
пассажировмести-
мость, мест для
сидения)
алдынғы
жыл
бойынша
за
предыдущий
год
есепті
жыл
бойынша
за
отчетный
год
алдынғы
жыл
бойынша
за
предыду-
щий год
есепті
жыл
бойынша
за
отчетный
год
алдынғы
жыл
бойынша
за
предыду-
щий год
есепті
жыл
бойынша
за
отчетный
год
А
Б
1
2
3
4
5
6
1
Өзі жүретін жүк
кемелер
Грузовые самоходные суда
оның ішінде:
в том числе:
2
1970 жылдан бұрын
ранее 1970 года
3
1970 - 1979
4
1980 - 1989
5
1990 - 1999
6
2000 жыл және одан
кешірек
2000 год и позднее
7
Өзі жүрмейтін жүк
кемелер (баржалар)
Грузовые несамоходные
суда (баржи)
оның ішінде:
в том числе:
8
1970 жылдан бұрын
ранее 1970 года
9
1970 - 1979
10
1980 - 1989
11
1990 - 1999
12
2000 жыл және одан
кешірек
2000 год и позднее
13
Сүйрейтін кемелер
(итергіштер,
сүйрегіштер,
итеріп-сүйрегіштер)
Буксирные суда (толкачи,
буксиры,
толкачи-буксиры)
оның ішінде:
в том числе:
14
1970 жылдан бұрын
ранее 1970 года
15
1970 - 1979
16
1980 - 1989
17
1990 - 1999
18
2000 жыл және одан
кешірек
2000 год и позднее
19
Жолаушылар және
жолаушы-жүк кемелері
Грузопассажирские и
пассажирские суда
оның ішінде:
в том числе:
20
1970 жылдан бұрын
ранее 1970 года
21
1970 - 1979
22
1980 - 1989
23
1990 - 1999
24
2000 жыл және одан
кешірек
2000 год и позднее
6. Есепті кезең аяғына Мемлекеттік кеме реестрі бойынша өзен көлігінің
жылжымалы құрамының бар-жоғын көрсетіңіз
Укажите наличие подвижного состава речного транспорта на конец отчетного периода
согласно Государственному судовому реестру
Жол
ко-
ды
Код
ст-
ро-
ки
Тір-
кеу
нө-
мірі
Ре-
гис-
тра-
ци-
он-
ный
но-
мер
Кө-
лік
құ-
ралы-
ның
түрі
Вид
тран-
спор-
тного
сред-
ства
Жүк
кеме
бой-
ынша
жет-
кізу
тәсі-
лі
(құр-
ғақ
жүк-
таси-
тын,
құйып
таси-
тын,
құр-
ас-
тыр-
ма)
Способ
дос-
тавки
для
грузо-
вого
судна
(сухо-
груз-
ные,
налив-
ные,
ком-
бини-
рован-
ные)
Жү-
ріс
тә-
сілі
(өзі
жү-
ре-
тін,
өзі
жүр-
мей-
тін)
Спо-
соб
хода
(са-
мо-
ход-
ный,
не-
само-
ход-
ный)
Жа-
сал-
ған
жылы
Год
пос-
трой
-ки
Жа-
сал-
ған
оры-
ны
(ме-
мле-
кет)
Место
пост-
ройки
(ст-
рана)
Габарит өлшемі, м
Габаритные размеры,
м
Қу-
ат,
кВт
Мощ-
нос-
ть,
кВт
Жүк
кө-
тер-
гіш-
тігі,
тонна
Грузо-
под-
ъем-
ность,
тонн
Жолау-
шылар
сиым-
дылы-
ғы,
отыра-
тын
орын
Пасса-
жиров-
мести-
мость,
мест
для
сидения
ұ-
з-
ы-
н-
д-
ы-
ғы
д-
ли-
на
ені
ши-
ри-
на
жүк-
пен
шө-
гуі
осад-
ка с
гру-
зом
бос
кез-
де
шө-
гіу
осад-
ка
по-
рож-
ним
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Атауы                               Мекен-жайы
Наименование ______________________ Адрес __________________________
______________________ Тел.:
Тел.: __________________
Электрондық почта мекен-жайы _______
Адрес электронной почты _____________
Орындаушының аты-жөні, тегі және телефоны           Тел:
Фамилия Имя Отчество и телефон исполнителя ________ Тел: ___________
Басшы                            (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель ___________________ (Ф.И.О., подпись) __________________
Бас бухгалтер                    (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер ______________ (Ф.И.О., подпись) __________________
М.О.
М.П.
Приложение 6 к приказу
исполняющего обязанности
председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 233
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет о протяженности судоходных внутренних путей и подвижном
составе речного транспорта"

5. Есепті кезең аяғына жасалған жылы бойынша кәсіпорынның балансында есептелінетін (дара кәсіпкердің жеке меншігінде болатын) өзен көлігінің жылжымалы құрамының бар-жоғын көрсетіңіз
Укажите наличие подвижного состава речного транспорта, числящегося на балансе предприятия (находящегося в личной собственности индивидуального предпринимателя), на конец отчетного периода по году постройки
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Кемелердің саны - барлығы, бірлік
Количество судов - всего, единиц
Кемелердің жалпы санынан - жөндеуді қажет етпейтіндер кемелер, бірлік
Из общего количества судов – технически исправные суда, единиц
Жалпы жүк көтергіштігі, тонна (13-18 жолдар бойынша қуатын көрсету керек, кВт, 19-24 жолдар бойынша жалпы жолаушылар сиымдылығын көрсету керек, отыратын орын)
Общая грузоподьемность, тонн (по строкам 13-18 указать мощность, кВт, по строкам 19-24 указать общую пассажировместимость, мест для сидения)
алдыңғы жыл бойынша
за предыдущий год
есепті жыл бойынша
за отчетный год
алдыңғы жыл бойынша
за предыдущий год
есепті жыл бойынша
за отчетный год
алдыңғы жыл бойынша
за предыдущий год
есепті жыл бойынша
за отчетный год
А
Б
1
2
3
4
5
6
1
Өзі жүретін жүк кемелер
Грузовые самоходные суда
оның ішінде:
в том числе:
2
1970 жылдан бұрын
ранее 1970 года
3
1970 - 1979
4
1980 - 1989
5
1990 - 1999
6
2000 жыл және одан кешірек
2000 год и позднее
7
Өзі жүрмейтін жүк кемелер (баржалар)
Грузовые несамоходные суда (баржи)
оның ішінде:
в том числе:
8
1970 жылдан бұрын
ранее 1970 года
9
1970 - 1979
10
1980 - 1989
11
1990 - 1999
12
2000 жыл және одан кешірек
2000 год и позднее
13
Сүйрейтін кемелер (итергіштер, сүйрегіштер, итеріп-сүйрегіштер)
Буксирные суда (толкачи, буксиры, толкачи-буксиры)
оның ішінде:
в том числе:
14
1970 жылдан бұрын
ранее 1970 года
15
1970 - 1979
16
1980 - 1989
17
1990 - 1999
18
2000 жыл және одан кешірек
2000 год и позднее
19
Жолаушылар және жолаушы-жүк кемелері
Грузопассажирские и пассажирские суда
оның ішінде:
в том числе:
20
1970 жылдан бұрын
ранее 1970 года
21
1970 - 1979
22
1980 - 1989
23
1990 - 1999
24
2000 жыл және одан кешірек
2000 год и позднее
6. Есепті кезең аяғына Мемлекеттік кеме реестрі бойынша өзен көлігінің жылжымалы құрамының бар-жоғын көрсетіңіз
Укажите наличие подвижного состава речного транспорта на конец отчетного периода согласно Государственному судовому реестру
Жол коды
Код строки
Тіркеу нөмірі
Регистрационный номер
Көлік құралының түрі
Вид транспортного средства
Жүк кеме бойынша жеткізу тәсілі (құрғақ жүк таситын, құйып таситын, құрастырма)
Способ доставки для грузового судна (сухогрузные, наливные, комбинированные)
Жүріс тәсілі (өзі жүретін, өзі жүрмейтін)
Способ хода (самоходный, несамоход-ный)
Жасалған жылы
Год постройки
Жасалған орыны (мемлекет)
Место постройки (страна)
Габарит өлшемі, м
Габаритные размеры, м
Қуат, кВтМощность, кВт
Жүк көтергіш-тігі, тонна
Грузо-подъем-ность, тонн
Жолаушылар сиымдылығы, отыратын орын
Пассажиро-вместимость, мест для сидения
ұзындығы
длина
ені
ширина
жүкпен шөгуіосадка с грузом
бос кезде шөгіу
осадка порожним
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Атауы                           Мекен-жайы
Наименование ________________      Адрес _________________________
Тел.:           Электрондық почта мекен-жайы
_________________  Тел.: __________ Адрес электронной почты ______
Орындаушының аты-жөні, тегі және телефоны       Тел:
Фамилия Имя Отчество и телефон исполнителя__________ Тел:_________
Басшы                            (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель_______________          (Ф.И.О., подпись)____________
Бас бухгалтер                    (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер__________          (Ф.И.О., подпись)
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 233 бұйрығына 6-қосымша

(код 1651104, индекс 1-ТР (внутренние воды), периодичность
годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о протяженности судоходных внутренних путей и подвижном составе речного транспорта" (код 1651104, индекс 1-ТР (вн.воды) периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) протяженность эксплуатируемых внутренних судоходных путей - протяженность судоходной части рек, озер, водохранилищ и искусственных каналов с гидротехническими сооружениями. Судоходные условия водного пути характеризуются габаритами судового хода, глубиной, шириной и радиусом закруглений;
2) протяженность искусственных путей - протяженность каналов, водохранилища и реки, режим стока и уровней которых значительно изменен возведенными на них гидротехническими сооружениями, построенными для регулирования стока и создающими подпор на всем протяжении реки или на отдельных ее участках;
3) протяженность внутренних водных судоходных путей с гарантированными глубинами - пути, на которых обеспечиваются в течение всей навигации или части ее установленные габариты судового хода. Для обеспечения гарантированных габаритов судового хода производят путевые работы;
4) протяженность внутренних водных судоходных путей с освещаемой обстановкой - пути, на которых установлены береговые и плавучие сигнальные устройства с освещением, а также светоотражающими знаками, обеспечивающие безопасность судоходства в ночное время;
5) порт - комплекс сооружений, расположенных на земельном участке и акватории внутренних водных путей, обустроенных и оборудованных в целях обслуживания пассажиров и судов, погрузки, выгрузки, приема, хранения и выдачи грузов, взаимодействия с другими видами транспорта;
6) причал - гидротехническое сооружение, имеющее устройства для безопасного подхода судов и предназначенное для безопасной стоянки судов, их погрузки, выгрузки и обслуживания, а также посадки пассажиров на суда и высадки их с судов;
7) грузоподъемность речного судна - наибольшее количество груза, которое судно может принять к перевозке, согласно судовым документам, при наличии запасов топлива, воды и другого снаряжения;
8) пассажировместимость речного судна - количество пассажиров, которое обеспечено местами, приспособленными для лежания и сидения, необходимым количеством спасательных средств, согласно судовым документам;

«Өзен көлігінің жылжымалы құрамы мен кеме жүретін ішкі су жолдарының ұзындығы туралы есеп» (код 1651104, индексі 1-К (ішкі су), кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың «Өзен көлігінің жылжымалы құрамы мен кеме жүретін ішкі су жолдарының ұзындығы туралы есеп» (код 1651104, индексі 1-К (ішкі су), кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанын толтырудың тәртібін нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар статистикалық нысанды толтыру мақсатында пайдаланылады:
1) пайдалануға берілетін ішкі кеме жүретін жолдарының ұзындығы бұл гидротехникалық имараттармен өзендердің, көлдердің, каналдардың, көлік жолдарының, жасанды су қоймаларының ұзындығы. Су жүрісінің кеме жүрісінің жағдайлары ретінде анықталып кемелердің жүрісі және салдарды сүйреу жүзеге асырылады;
2) жасанды жолдар ұзындығы – бұл деңгейлері ағысын реттеу үшін салынған және өзеннің барлық ұзақтығында немесе оның бөлек учаскелерінде тірек құрайтын олардың үстіне тұрғызылған гидротехникалық имараттарға байланысты едәуір өзгерген каналдар, су қоймалары және өзендер, олардың ағыс режимі;
3) кепілдікті тереңдікті ішкі судағы кеме жүретін жолдар ұзындығы – барлық навигация бойы немесе оның бөлігінде кеме жолының белгіленген габариті қамтамасыз етілетін жолдар. Кеме жолының кепілдікті габаритін қамтамасыз ету үшін жол жұмыстары жүргізіледі;
4) жарықтандырғыш құрылғылары бар пайдаланатын жолдар ұзындығы – бұл жарығы бар жағалаулық және қалқыма сигналдық құрылғылар, сондай-ақ түнгі уақытта кеме қатынасының қауіпсіздігін қамтамасыз ететін жарық шағылдырғыш құрылғылар орнатылған жолдар;
5) кемежай – жолаушылар мен кемелерді, жүктемелерді, жүктерді түсіріп алу, қабылдау, жүктерді сақтау және беру, көліктің басқа түрлерімен өзара әрекеттестік мақсатында құрылған және жабдықталған ішкі су жолдарының жер бөліктерімен акваторияларында орналасқан имараттар кешені;
6) айлақ – кемелердің қауіпсіз келуіне және кемелердің қауіпсіз тоқтауы, жүкті тиеу, жүкті түсіру және қызмет көрсету, сондай-ақ жолаушыларды кемеге отырғызу және кемеден түсіріп алуға арналған гидротехникалық имарат;
7) өзен кемесінің жүк көтергіштігі - отынның, судың және басқа да жарақтардың қоры болған жағдайда кеме құжаттарына сәйкес кеме тасымалдауға қабылдай алатын жүктің ең көп мөлшері;
8) өзен кемесінің жолаушылар сыйымдылығы - кеме құжаттарына сәйкес жатуға және отыруға лайықталған орындармен, қажетті мөлшердегі құтқару құралдарымен қамтамасыз етілген жолаушылар саны;

9) транспортные суда - пассажирские суда, непассажирские самоходные суда мощностью главного двигателя 55 киловатт (75 лошадиных сил (л.с.)) и более и самоходные и несамоходные суда вместимостью 80 тонн и более;
10) самоходные суда - суда, которые имеют силовую установку (двигатель) и движитель (гребное колесо, гребной винт, водомет). Они подразделяются на грузовые, буксирные, грузопассажирские и пассажирские суда;
11) грузовые суда - суда, предназначенные для перевозок различных грузов. По назначению они подразделяются на сухогрузные и наливные. Самоходные грузовые суда могут быть оборудованы для толкания грузовых барж (толкаемых или толкаемо-буксируемых);
12) буксирные суда - тягачи и толкачи, буксиры, буксиры-толкачи, которые по своей конструкции приспособлены для буксировки или толкания несамоходных судов и плотов;
13) грузопассажирские суда - суда, имеющие помещения для пассажиров и трюмы для перевозки грузов. К ним относятся те суда, перевозки пассажиров на которых разрешены органами надзора за судоходством;
14) пассажирские суда - суда, предназначенные для перевозок пассажиров и их багажа на внутренних водных путях, а также для отдыха и туристических путешествий;
15) несамоходные грузовые суда - несамоходные баржи, предназначенные для буксировки или толкания и не имеющие самостоятельной двигательной установки; используются для перевозки сухогрузов и наливных грузов;
16) буксируемые, толкаемые, толкаемо-буксируемые баржи - суда для грузовых перевозок по внутренним водным путям, предназначенные для буксировки и толкания, не имеющие самостоятельной двигательной установки. Наличие на этих баржах вспомогательного двигателя не меняет их характера.
3. В случае если структурному и обособленному подразделению делегированы полномочия по сдаче статистической формы юридическим лицом, то оно представляет данную статистическую форму по месту своего нахождения в органы статистики. В случае если структурное и обособленное подразделение не имеет полномочий по сдаче статистической формы, то юридическое лицо представляет статистическую форму в органы статистики по месту своего нахождения в разрезе своих структурных и обособленных подразделений с указанием их местонахождения.
Все показатели, кроме показателей по мощности, грузоподъемности и пассажировместимости, заполняются в целых числах. Показатели по мощности, грузоподъемности и пассажировместимости заполняются с одним знаком после запятой.
4. Сухогрузные суда используются для перевозки сухогрузов насыпных и навалочных грузов, леса и лесоматериалов, тарно-штучных грузов и других.
Наливные суда предназначены для перевозки газов или жидких грузов наливом в емкостях, оборудованных в корпусе судна. К ним относятся танкеры, химовозы, газовозы, водолеи и другие. Наливные суда для массовой перевозки сыпучих продуктов, таких, как цемент, мука, гипс и так далее исключены и учитываются вместе с самоходными сухогрузными судами.
Буксиры, толкачи, толкачи-буксиры - это суда с источником двигательной силы мощностью не менее 37 кВт, предназначенные или приспособленные для буксировки, толкания буксируемых, толкаемых, толкаемо-буксируемых барж или плотов, но не для перевозки грузов.
Несамоходные грузовые баржи (сухогрузные и наливные) бывает буксируемыми, толкаемыми и толкаемо-буксируемыми.
Буксируемые, толкаемые и толкаемо-буксируемые наливные баржи предназначены для перевозки наливом жидкостей или газов. Наливные баржи для массовой перевозки сыпучих продуктов, таких, как цемент, мука, гипс и так далее, исключены и учитываются вместе с соответствующими сухогрузными баржами.
Учет использования судов ведется по следующим показателям: количество судов, их мощность, грузоподъемность, пассажировместимость.

9) көлік кемесіне жолаушылар тасымалдауға арналған, жолаушылар тасымалдауға арналмаған өзі жүретін бас қозғалтқыштың қуаты 55 киловатт (75 ат күші) және одан да көп және сыйымдылығы 80 тонн және одан да көп болатын өзі жүретін және өзі жүрмейтін кемелер жатады;
10) өзі жүретінге күш қондырғысы (қозғалтқышы) және қозғағышы (ескіш доңғалақ, ескіш винт, су айдағыш) бар кемелер жатады. Олар жүк, сүйрейтін, жүк-жолаушылар және жолаушылар кемелері болып бөлінеді;
11) жүк кемелеріне әр түрлі жүктерді тасымалдауға арналған кемелер жатады. Мақсатына қарай олар жүкті құрғақ күйінде және құйып таситын болып бөлінеді. Өзі жүретін жүк кемелері жүк баржаларын (итеретін немесе итеріп-сүйрейтін) итеру үшін жабдықталуы болуы мүмкін;
12) сүйрегіш кемелерге тартқыштар мен итергіштер, сүйрегіштер, сүйреп-итергіштер жатады, олар конструкциясы бойынша өзі жүрмейтін кемелер мен салдарды сүйреуге немесе итеруге бейімделген;
13) жүк-жолаушылар кемесіне жолаушыларға арналған бөлмелері және жүк тасымалдауға арналған трюмосы бар кеме жатады. Жолаушыларды тасымалдауға кеме шаруашылығын қадағалау органдары рұқсат еткен кемелер жатады;
14) жолаушылар кемесіне жолаушыларды және олардың жол жүктерін тасымалдауға арналған, сондай-ақ демалуға және туристік саяхатқа арналған ішкі су жолдары кемесі жатады;
15) өзі жүрмейтін жүк кемелеріне сүйреуге немесе итеруге арналған және дербес қозғалтқыш құрылғысы жоқ өзі жүрмейтін баржалар жатады; құрғақ жүктерді және сұйық жүктерді ішіне құйып тасымалдау үшін пайдаланылады;
16) сүйрейтін, итеретін, итеріп-сүйрейтін баржалар - сүйреуге және итеруге арналған, дербес қозғалтқыш құрылғысы жоқ ішкі су жолдары бойынша жүк тасымалдауға арналған кемелер. Осы баржаларда қосалқы қозғалтқыштың болуы олардың сипатын өзгертпейді.
3. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлiмшеге заңды тұлғамен статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiк берілсе, онда ол өзі орналасқан жердегі статистика органдарына осы статистикалық нысанды ұсынады. Егер құрылымдық және оқшаулананған бөлiмшеде статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiктер болмаса, онда заңды тұлға өзі орналасқан жердегі статистика органдарына олардың орналасқан жерін көрсете отырып, өз құрылымдық және оқшауланған бөлiмшелерi бөлінісінде статистикалық нысанды ұсынады.
Қуат, жүк көтергіштік және жолаушылар сыйымдылығы бойынша көрсеткіштердің басқалары бүтін санда толтырылады. Қуат, жүк көтергіштік және жолаушылар сыйымдылығы бойынша көрсеткіштер үтірден кейін бір санмен толтырылады.
4. Құрғақ жүк кемелері бос салып таситын құрғақ тиеп таситын жүктерді, ағашты және ағаш материалдарын, ыдыстық-дара жүктерді және тағы да басқаларды тасымалдауға пайдаланылады.
Сұйық жүкті ішіне құйып таситын жүк кемелері кеме корпусына жабдықталған ыдыстарға газды немесе сұйық жүкті ішіне құйып тасымалдауға арналған. Оларға танкерлер, химия тасығыштар, газ тасығыштар, су құятындар және тағы да сол сияқтылар жатады. Цемент, ұн, гипс тағы да сол сияқтылар сусымалы өнімдерді жалпы тасуға арналған құйып таситын кемелер алып тасталынады және өздігінен жүретін құрғақ жүк кемелерімен бірге ескеріледі.
Сүйрегіштер, итергіштер, итеріп-сүйрегіштер - бұл қозғалтқыш күшінің қуаты 37 кВт-тан кем емес, баржалар мен салдарды сүйреуге, итеруге, итеріп-сүйреуге арналған немесе бейімделген, бірақ жүк тасымалдауға арналмаған кемелер.
Өзі жүрмейтін жүк баржалары (құрғақ жүкке және сұйық жүкті ішіне құйып тасуға арналған) - сүйрейтін, итеретін және итеріп - сүйрейтін болып бөлінеді.
Сүйрейтін, итеретін және итеріп-сүйрейтін сұйық жүкті ішіне құйып таситын жүк баржалары сұйықтықтарды немесе газдарды құйып жеткізуге арналған. Цемент, ұн, гипс және тағы да сол сияқты сусымалы өнімдерді ішіне құйып тасуға арналған жүк кемелері алып тасталынады және тиісті құрғақ жүк баржаларымен бірге ескеріледі.
Кемелерді пайдалану есебі мынадай көрсеткіштер бойынша жүргізіледі: кеме саны, олардың қуаты, жүк көтергіштігі, жолаушылар сыйымдылығы.

Механическая мощность, развиваемая двигателями, которыми оборудованы суда, приводится в фактических киловаттах (мощность, передаваемая на гребной винт) и переводится по следующему соотношению: 1 кВт = 1,3529 л.с..
Год постройки судов, находящихся в эксплуатации, определяется по году первоначальной постройки корпуса.
Протяженность внутренних водных судоходных путей измеряется по осевой линии обслуживаемых судовых ходов (фарватеров), определяется как сумма протяженности рек, озер, каналов, водохранилищ и Аральского моря, по которым производится движение судов и буксировка плотов.
5. Арифметико-логический контроль:
1) раздел 1 "Протяженность судоходных внутренних путей":
строка 1 графа 1 = строка 2 графа 1 = строка 5 графа 1 = строка 8 графа 1 = строка 12 графа 1
строка 2 графа 1 = строка 3-4
строка 5 графа 1 = строка 6-7
строка 8 графа 1 = строка 9-11
строка 12 графа 1 = строка 13-19
2) раздел 2 "Технические параметры причалов в портах и пристанях":
строка 1 графа 1 > строка 3 графа 1
строка 2 графа 1 > строка 4 графа 1
3) раздел 3 "Наличие подвижного состава речного транспорта":
строка 1 для каждой графы = строка 2-3
строка 4 для каждой графы = строка 5-6
строка 7 для каждой графы = строка 8-9
строка 10 для каждой графы = строка 11-12
строка 13 для каждой графы = строка 14-16
графа 1 для каждой строки > графа 3 для каждой строки
графа 2 для каждой строки > графа 4 для каждой строки
4) раздел 4 "Наличие подвижного состава речного транспорта по грузоподъемности":
строка 1 для каждой графы = строка 2-8
строка 9 для каждой графы = строка 10-16
графа 1 для каждой графы > графа 3 для каждой строки
графа 2 для каждой графы > графа 4 для каждой строки
5) раздел 5 "Наличие подвижного состава речного транспорта по году постройки":
строка 1 для каждой графы = строка 2-6
строка 7 для каждой графы = строка 8-12
строка 13 для каждой графы = строка 14-18
строка 19 для каждой графы = строка 20-24
графа 1 для каждой строки > графа 3 для каждой строки
графа 2 для каждой строки > графа 4 для каждой строки
6) контроль между разделами:
строка 1 раздел 3 для каждой графы = строка 1 раздел 4 для каждой графы = строка 1 раздел 5 для каждой графы
строк 4, 7 и 10 раздел 3 для каждой графы = строка 9 раздел 4 для каждой графы = строка 7 раздел 5 для каждой графы
строка 13 раздел 3 для каждой графы = строка 13 раздел 5 для каждой графы
строка 17 раздел 3 для каждой графы = строка 19 раздел 5 для каждой графы
Сноска. Приложение 7 в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 02.08.2011 № 211 (вводится в действие с 01.01.2012).
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына
кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі Төрағаның міндетін
атқарушысының

Кемелер жабдықталған қозғалтқыштармен жетілдірілген механикалық қуат нақты киловатпен келтіріледі (ескек винтіне берілетін қуат) және келесі арақатынас бойынша аударылады: 1 кВт = 1,3529 ат күші.
Пайдаланудағы кемелердің тұрғызылған жылы корпустың алғашқы тұрғызылған жылы бойынша анықталады.
Пайдаланылатын ішкі судағы кеме жүретін жолдардың ұзындығы қызмет көрсетілетін кеме жолдарының (форватерлердің) орталық желісі бойынша өлшенеді, кемелер қозғалысы мен салдарды сүйреу жүзеге асырылатын өзендер, көлдер, каналдар, су қоймалары мен Арал теңізі ұзындығының жиынтығы ретінде анықталады.
5. Арифметикалық - логикалық бақылау:
1) 1 бөлім «Кеме жүретін жолдарының ұзындығы»:
1 жол 1 баған = 2 жол 1 баған = 5 жол 1 баған = 8 жол 1 баған= 12 жол 1 баған
2 жол 1 баған = 3-4 жолдардың қосындысына
5 жол 1 баған = 6-7 жолдардың қосындысына
8 жол 1 баған = 9-11 жолдардың қосындысына
12 жол 1 баған = 13-19 жолдардың қосындысына
2) 2 бөлім «Порттары мен жайларындағы айлақтарының техникалық параметрлері»:
1 жол 1 баған > 3 жол 1 баған
2 жол 1 баған > 4 жол 1 баған
3) 3 бөлім «Өзен көлігінің жылжымалы құрамының бар-жоғы»:
әрбір баған үшін 1 жол = 2-3 жолдардың қосындысына
әрбір баған үшін 4 жол = 5-6 жолдардың қосындысына
әрбір баған үшін 7 жол = 8-9 жолдардың қосындысына
әрбір баған үшін 10 жол = 11-12 жолдардың қосындысына
әрбір баған үшін 13 жол = 14-16 жолдардың қосындысына
әрбір баған үшін 1 баған > әрбір жол үшін 3 баған
әрбір баған үшін 2 баған > әрбір жол үшін 4 баған
4) 4 бөлім «Жүк көтергіштігі бойынша өзен көлігінің жылжымалы құрамының бар-жоғы»:
әрбір баған үшін 1 жол = 2-8 жолдардың қосындысына
әрбір баған үшін 9 жол = 10-16 жолдардың қосындысына
әрбір жол үшін 1 баған > әрбір жол үшін 3 баған
әрбір жол үшін 2 баған > әрбір жол үшін 4 баған
5) 5 бөлім «Жасалған жылы бойынша өзен көлігінің жылжымалы құрамының бар-жоғы»:
әрбір баған үшін 1 жол = 2-6 жолдардың қосындысына
әрбір баған үшін 7 жол = 8-12 жолдардың қосындысына
әрбір баған үшін 13 жол = 14-18 жолдардың қосындысына
әрбір баған үшін 19 жол = 20-24 жолдардың қосындысына
әрбір жол үшін 1 баған > әрбір жол үшін 3 баған
әрбір жол үшін 2 баған > әрбір жол үшін 4 баған
6) бөлімдер арасында бақылау:
әрбір баған үшін 1 жол 3 бөлім = әрбір баған үшін 1 жол 4 бөлім = әрбір баған үшін 1 жол 5 бөлім
әрбір баған үшін 3 бөлім 4, 7 және 10 жолдардың қосындысы = әрбір баған үшін 9 жол 4 бөлім = әрбір баған үшін 7 жол 5 бөлім
әрбір баған үшін 13 жол 3 бөлім = әрбір баған үшін 13 жол 5 бөлім
әрбір баған үшін 17 жол 3 бөлім = әрбір баған үшін 19 жол 5 бөлім
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін

3. Жүк түрлері бойынша жүк тасымалдау көлемін көрсетіңіз
(есепті тоқсаннан кейін 32 күніне, тоқсанға толтырылады)
Укажите объемы по перевозке грузов по видам (заполняется за
квартал, на 32 день после отчетного квартала)
Жол
коды
Код
строки
Жүк түрлерінің атауы
Наименование видов грузов
Тасымалданған жүк,
жолжүгі, жүк-жолжүгі, тонна
Перевезено (транспортировано)
грузов, багажа, грузобагажа,
тонн
А
Б
1
1
Барлығы
Всего
оның ішінде:
в том числе:
2
шикі мұнай
сырая нефть
3
мұнай өнімдері
нефтепродукты
4
табиғи газ
природный газ
5
өзге де сулы немесе газды жүктер
салмақта
прочие жидкие или газообразные грузы
в массе
6
тас көмір
каменный уголь
7
кокс
кокс
8
темір кені
железная руда
9
марганец кені
марганцевая руда
10
түсті металл кендері
руды цветных металлов
11
күкірт шикізаты
серное сырье
12
қара металдар
черные металлы
13
қара металл сынығы
лом черных металлов
14
флюстер
флюсы
15
орман жүгі
лесные грузы
16
құрылыс жүгі
строительные грузы
17
химиялық және минералдық
тынайтқыштар
химические и минеральные удобрения
18
астық
зерно
19
тоңазытылған немесе
салқындатылған өнімдер
замороженные или охлажденные
продукты
20
почта
почта
21
жиһаз
мебель
22
жеміс-көкөніс өнімдері
плодоовощная продукция
23
тірі жануарлар
живые животные
24
өзге де жүктер (қалған жүктер)
прочие грузы (остальные грузы)
Атауы
Наименование ________________________________________________
Мекен-жайы
Адрес _______________________________________________________
Тел.:               Электрондық почта мекен-жайы
Тел.: ________        Адрес электронной почты _______________
Орындаушының аты-жөні және телефоны    Тел.:
Фамилия и телефон исполнителя ____________ Тел.: ____________
Басшы                          (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель ____________________ (Ф.И.О., подпись) _________
Бас бухгалтер                  (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер _______________ (Ф.И.О., подпись) _________
М.О./М.П.
Приложение 8 к приказу
исполняющего обязанности
председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 233
Сноска. Приложение 8 в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 02.08.2011 № 211 (вводится в действие с 01.01.2012).
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет о работе транспорта»
(код 0751101, индекс 1-транспорт, периодичность месячная)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о работе транспорта» (код 0751101, индекс 1-транспорт, периодичность месячная).

3. Жүк түрлері бойынша жүк тасымалдау көлемін көрсетіңіз (есепті тоқсаннан кейін 32 күніне, тоқсанға толтырылады)
Укажите объемы по перевозке грузов по видам (заполняется за квартал, на 32 день после отчетного квартала)
Жол коды
Код строки
Жүк түрлерінің атауы
Наименование видов грузов
Тасымалданған жүк, жолжүгі, жүк-жолжүгі, тонна
Перевезено (транспортировано) грузов, багажа, грузобагажа, тонн
А
Б
1
1
Барлығы
Всего
оның ішінде:
в том числе:
2
шикі мұнай
сырая нефть
3
мұнай өнімдері
нефтепродукты
4
табиғи газ
природный газ
5
өзге де сулы немесе газды жүктер салмақта
прочие жидкие или газообразные грузы в массе
6
тас көмір
каменный уголь
7
кокс
кокс
8
темір кені
железная руда
9
марганец кені
марганцевая руда
10
түсті металл кендері
руды цветных металлов
11
күкірт шикізаты
серное сырье
12
қара металдар
черные металлы
13
қара металл сынығы
лом черных металлов
14
флюстер
флюсы
15
орман жүгі
лесные грузы
16
құрылыс жүгі
строительные грузы
17
химиялық және минералдық тынайтқыштар
химические и минеральные удобрения
18
астық
зерно
19
тоңазытылған немесе салқындатылған өнімдер
замороженные или охлажденные продукты
20
почта
почта
21
жиһаз
мебель
22
жеміс-көкөніс өнімдері
плодоовощная продукция
23
тірі жануарлар
живые животные
24
өзге де жүктер (қалған жүктер)
прочие грузы (остальные грузы)
Атауы
Наименование _______________________________________________________
Мекен-жайы
Адрес ______________________________________________________________
Тел:                        Электрондық почта мекен-жайы
Тел:_______________________ Адрес электронной почты _________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны                 Тел:
Фамилия и телефон исполнителя _____________________ Тел: ____________
Басшы                          (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель                      (Ф.И.О., подпись) _________________
Бас бухгалтер                   (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер ________________ (Ф.И.О., подпись) ________________
М.О./М.П.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 233 бұйрығына 8-қосымша
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 2011.08.02 № 211 (4-т. қараңыз) Бұйрығымен.
«Көлік жұмысы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық (код 0751101, индексі 1-көлік, кезеңділігі айлық)
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 7) тармақшасына сәйкес дайындалды және «Көлік жұмысы туралы есеп» (код 0751101, индексі 1-көлік, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтырудың тәртібін нақтылайды.

2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) грузооборот - объем работы транспорта по перевозке грузов, выражается в тонно-километрах. Определяется как сумма произведений веса каждой партии (отправки) перевозимого груза на расстояние ее перевозки;
2) пассажирооборот - объем работы транспорта по перевозке пассажиров. Единицей измерения является пассажиро-километр, то есть перемещение пассажира на расстояние. Определяется суммированием произведений количества пассажиров по каждой позиции перевозки на расстояние перевозки, вычисляется раздельно по видам транспорта;
3) перевезено пассажиров - число пассажиров, перевезенных за определенный период времени, учитывается по видам транспорта. Единицей наблюдения по перевозке пассажиров является пассажиро-поездка;
4) перевезено (транспортировано) грузов, багажа, грузобагажа - количество грузов в тоннах, перевезенных транспортом. Учитывается по видам транспорта;
5) доходы от перевозок - это сумма средств, полученных транспортными предприятиями за перевозку грузов (включая почту), пассажиров (включая багаж), оказанные отправителям грузов и пассажирам дополнительные услуги по перевозке и за пользование имуществом транспортных предприятий. В доходы от перевозки пассажиров включаются также дотации и субсидии за оказанные услуги по перевозке пассажиров.
3. В случае если структурному и обособленному подразделению делегированы полномочия по сдаче статистической формы юридическим лицом, то оно представляет данную статистическую форму по месту своего нахождения в органы статистики. В случае если структурное и обособленное подразделение не имеет полномочий по сдаче статистической формы, то юридическое лицо представляет статистическую форму в органы статистики по месту своего нахождения в разрезе своих структурных и обособленных подразделений с указанием их местонахождения.
Предприятия железнодорожного, водного (включая индивидуальных предпринимателей, осуществляющих перевозку пассажиров на коммерческой основе на речном транспорте) и воздушного транспорта по показателям, связанным с перевозкой пассажиров (перевезено пассажиров, пассажирооборот и доходы от перевозки пассажиров), заполняют итоговые строки, а предприятия прочего сухопутного транспорта и нетранспортные предприятия, осуществляющие перевозку пассажиров на коммерческой основе по этим же показателям заполняют те виды транспорта, которыми была осуществлена работа.
Все показатели, кроме показателя «Перевезено пассажиров», заполняются с одним знаком после запятой. Показатель «Перевезено пассажиров» заполняется в целых числах.
Доходы от перевозки пассажиров (грузов, багажа, грузобагажа) отражаются без налога на добавленную стоимость.

2. Статистикалық нысанды толтыру мақсатында келесі анықтамалар пайдаланылады:
1) жолаушылар айналымы - жолаушыларды тасымалдау бойынша көліктің жұмыс көлемі. Өлшеу бірлігі жолаушы-километр, яғни жолаушының қашықтыққа орын ауыстыруы болып табылады. Тасымалдаудың әрбір позициясы бойынша жолаушылар санын тасымалдау қашықтығына көбейтудің жиынтықталуымен анықталады, көлік түрлері бойынша бөлек есептелінеді;
2) жүк айналымы – жүктерді тасымалдау бойынша көлік жұмыстарының көлемі, тонна-километрмен көрініс табады. Тасымалданатын жүктің әрбір партиясының (жөнелтудің) салмағын оны тасымалдау ара қашықтығына көбейтудің жиынтықталуы арқылы анықталады;
3) тасымалданған жолаушылар - белгілі бір уақыт кезеңінде тасымалданған жолаушылар саны, көлік түрлері бойынша ескеріледі. Жолаушыларды тасымалдау бойынша байқау бірлігі жолаушы-сапар болып саналады;
4) тасымалданған жүк, жолжүгі, жүк-жолжүгі - көлікпен тасымалданған жүктердің тоннадағы саны. Көлік түрлері бойынша ескеріледі;
5) тасымалдаудан түскен табыстар - бұл жүктерді (почтаны қоса),  жолаушыларды (жолжүкті қоса) тасымалдағаны, жүктерді жөнелтушілерге және жолаушыларға тасымалдау бойынша қосымша қызмет көрсеткені үшін және көлік кәсіпорындарының мүлігін пайдаланғаны үшін көлік кәсіпорындарымен алынған қаражат сомасы. Жолаушыларды тасымалдаудан түскен табыстарға көрсетілген жолаушылар тасымалдау қызметтері бойынша берілген дотациялар мен субсидиялар қосылады.
3. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлiмшеге заңды тұлғамен статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiк берілсе, онда ол өзі орналасқан жердегі статистика органдарына осы статистикалық нысанды ұсынады. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлiмшеде статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiктер болмаса, онда заңды тұлға өзі орналасқан жердегі статистика органдарына олардың орналасқан жерін көрсете отырып, өз құрылымдық және оқшауланған бөлiмшелерi бөлінісінде статистикалық нысанды ұсынады.
Темір жол, су (өзен көлігінде коммерциялық негізде жолаушылар тасымалдауды жүзеге асыратын жеке кәсіпкерлерді қоса) және әуе көлігіндегі кәсіпорындар жолаушыларды тасымалдаумен байланысты көрсеткіштерді (тасымалданған жолаушылар, жолаушылар айналымы және жолаушылар тасымалынан түскен табыс) қосынды жолдар бойынша толтырады, ал құрлықтағы өзге де көлік кәсіпорындары мен коммерциялық негізде тасымалдауды жүзеге асыратын көліктік емес кәсіпорындар бұл көрсеткіштерді жұмыс қай көлік түрімен жүзеге асырылса, сол бойынша толтырады.
«Тасымалданған жолаушылар» көрсеткішінен басқа барлық көрсеткіштер үтірден кейін бір санмен толтырылады. «Тасымалданған жолаушылар» көрсеткіші бүтін сандарда толтырылады.
Жолаушылар (жүк, жолжүгі, жүк-жолжүгі) тасымалынан түскен табыстарды қосымша құн салығынсыз көрсетеді.

4. Перевозка пассажиров на железнодорожном транспорте включает в себя количество отправленных, транзитных и прибывших пассажиров, а также перевезенных в пригородном сообщении.
Пассажирооборот на железнодорожном транспорте характеризует объем выполненной работы по перевозкам пассажиров отделения дороги, железной дороги и сети в пассажиро-километрах, исчисляемых умножением количества перевезенных пассажиров на расстояние перевозки, принятое к учету.
На железнодорожном транспорте объем перевезенных грузов представляет собой сумму ввезенных и вывезенных грузов, транзитных перевозок и перевозок в республиканском сообщении.
Грузооборот на железнодорожном транспорте определяется как сумма произведений массы каждой отправки в тоннах на расстояние перевозки, измеряется в тонно-километрах. Отражается тарифный грузооборот-нетто.
Доходы от деятельности железных дорог включают поступления от перевозки грузов, пассажиров, багажа и грузобагажа.
Доходы от перевозки пассажиров включают суммы платы за проезд и различные доплаты за скорость, спальное место, проезд в купейном и мягком вагоне и прочее.
Доходы от грузовых перевозок складываются из платы за провоз груза, оплаты начальной и конечной операции и дополнительных сборов за проезд проводников, за перестановку вагонов с одной колеи на другую.
Доходы от перевозки багажа определяют по суммам провозной платы и дополнительных сборов, указанных в корешках багажных квитанций.
Предприятия железнодорожного транспорта в разделе 3 заполняют имеющиеся данные по перевозимым грузам.
По строке 3 «Нефтепродукты» раздела 3 указываются объемы по перевозке бензина, керосина, масел и смазок минеральных, мазута, дизельного топлива и прочих светлых и темных нефтепродуктов.
По строке 5 «Прочие жидкие и газообразные грузы в массе» раздела 3 указываются объемы по перевозке газов энергетических как в естественном, так и в сжиженном состоянии, перевозок асфальта, битума, гудрона, озокерита и газов, кроме энергетических.
По строке 16 «Строительные грузы» раздела 3 указываются объемы перевозок строительных грузов (земля, песок, глина, камни природные, туф, гипс, известь, мел, заполнители пористые, зола, шлак, кроме гранулированных, балласт для железных дорог, стеновые материалы, гидроизоляционные, кровельные материалы, кирпич строительный, сборные конструкции, черепица и шифер, материалы изоляционные, изделия асбестовые и асфальтовые, трубы керамические, изделия абразивные и прочие минерально-строительные материалы), промышленного сырья (земля, песок-сырье, руда неметаллическая, материалы абразивные, пемза, клинкер цементный, глыба силикатная, шлаки металлургические), шлаки гранулированные, цемент, огнеупоры (сырье, кирпич, материалы, асбест и слюда).
По строке 19 «Замороженные или охлажденные продукты» раздела 3 указываются объемы перевозок скоропортящихся грузов (молоко, молочные продукты, масло животное, сыр, яйца, мясо всякое, субпродукты, мясопродукты, жиры и сало животных и птиц, отходы мясные, рыба живая, рыба свежая охлажденная, жир морских животных, рыб, продукция маргариновая, вода и лед).
По строке 20 «Почта» раздела 3 указываются объемы перевозок периодических изданий (газет, журналов), писем, карточек, посылок и бандеролей.
По строке 21 «Мебель» раздела 3 указываются объемы перевозок любой мебели (металлической, неметаллической, офисной, жилой, мягкой).
По строке 22 «Плодоовощная продукция» раздела 3 указываются объемы перевозок овощей свежих, фруктов, ягод свежих, яблок свежих, цитрусовых.

4. Темір жол көлігімен жолаушыларды тасымалдау - бұл жөнелтілген, транзиттік және жеткізілген, сондай-ақ қала маңындағы қатынаста тасымалданған жолаушылар жиынтығы көлемдері кіреді.
Темір жол көлігіндегі жолаушылар айналымы, тасымалданған жолаушылар санын есепке алынған тасымал қашықтығына көбейту арқылы есептелетін жол бөлімшесінің жолаушы-километрдегі темір жол мен желінің жолаушыларды тасымалдау бойынша орындаған жұмыстарының көлемін сипаттайды.
Темір жол көлігімен тасымалданған жүктердің көлемі әкелінген  және әкетілген жүктер, транзиттік тасымалдаулар және республикалық қатынастағы тасымалдаудың жиынтығы болып табылады.
Темір жол көлігіндегі жүк айналымы жөнелтілген жүк массасының тоннамен тасымалдау қашықтығына көбейтіндісінің жиынтығы ретінде анықталады, тонна-километрмен өлшенеді. Тарифтік нетто-жүк айналымы көрініс табады.
Темір жол тасымалдау қызметінен түскен табыстар жүктерді, жолаушыларды, жолжүктерін және жүк-жолжүктерін тасымалдаудан түскен түсімдерді қамтиды.
Жолаушыларды тасымалдаудан түскен табыстар жол жүру ақысының  және жылдамдық, жатын орын, купелік және жұмсақ вагонда жол жүрген және басқалары үшін әртүрлі қосымша төлемдердің жиынтығын қамтиды.
Жүктерді тасымалдаудан түскен табыстар жүк тасу ақысынан, алғашқы және соңғы операциялар ақысынан және жолсеріктердің жол ақысы, вагондарды бір жол табанынан екіншісіне орын ауыстырғаны үшін қосымша алымдардан және тағы да басқадан құралады.
Жолжүк тасымалдаудан түскен табыстар жүк тасу ақысы және жолжүк түбіртектерінде көрсетілген қосымша алымдар сомасы бойынша анықталады.
Темір жол көлігі кәсіпорындары 3-бөлімде жүк тасымалдау бойынша қолда бар деректерді толтырады.
3-бөлімнің «Мұнай өнімдері» 3-жолы бойынша бензин, керосин, минералды майлар мен майлайтын май, мазут, дизельді отын және өзге де ашық және күңгірт мұнай өнімдерін тасымалдау бойынша көлемі көрсетіледі.
3-бөлімнің «Өзге де салмақтағы сұйық немесе газ тәріздес жүктер» 5-жолы бойынша табиғи және сұйытылған күйдегі энергетикалық газ, асфальт, битум, гудрон, озокерит және энергетикалықтан басқа газды тасымалдау бойынша көлемі көрсетіледі.
3-бөлімнің «Құрылыс жүгі» 16-жолы бойынша құрылыс жүктерінің (топырақ, құм, сазбалшық, табиғи тастар, таутезек, гипс, әк, бор, қуыс толтырғыштар, күл, түйіршіктелгеннен басқа қоқыс, темір жолдарға арналған балласт, қабырғалы материалдар, гидроизоляциялық, жабындық материалдар, құрылыс кірпіш, құрама конструкциялар, жабынқыш пен шифер, оқшаулау материалдары, таскендір және тасжол бұйымдары, қыш құбырлары, жемірлеу бұйымдары мен өзге де минералдық-құрылыс материалдар), өнеркәсіптік шикізат (топырақ, құм-шикізат, темір емес кен, жемірлеу бұйымдары, кеуектас, цементтік клинкер, силикатты ірі тас, металлургиялық қоқыстар), түйіршіктелген қоқыс, цемент, отқа шыдамды бұйымдар (шикізат, кірпіш, материалдар, таскендір мен слюда) тасымалдау көлемі көрсетіледі.
3-бөлімнің «Тоңазытылған немесе салқындатылған өнімдер» 19-жолы бойынша тез бұзылатын (сүт, сүт өнімдері, жануар майы, ірімшік, жұмыртқалар, әртүрлі еттер, қосалқы өнімдер, ет өнімдері, мал мен құстар майы, ет қалдықтары, тірі балық, салқындатылған жаңа ұсталынған балық, теңіз жануарларының майы, маргарин өнімдері, су және мұз) жүктерді тасымалдау көлемі көрсетіледі.
3-бөлімнің «Почта» 20-жолы бойынша мерзімдік басылымдар (газеттер, журналдар), хаттар, карточкалар, сәлемдемелер мен бандерольдерді тасымалдау бойынша көлемі көрсетіледі.
3-бөлімнің «Жиһаз» 21-жолы бойынша кез-келген жиһазды (металл, металл емес, кеңсе, тұрғын үй, жұмсақ) тасымалдау бойынша көлемі көрсетіледі.
3-бөлімнің «Жеміс-көкөніс өнімдері» 22-жолы бойынша тасымалданған жаңа піскен көкөністер, жемістер, жаңа піскен жидектер, жаңа піскен алмалар, цитрустықтар көрсетіледі.

5. Перевозки пассажиров автобусами во всех сообщениях исчисляются как сумма всех пассажиров, перевезенных автобусами в городском, пригородном, междугородном и международном сообщениях, независимо от применяемого тарифа, а также включая пассажиров с проездными документами, оплаченными предприятиями (организациями).
Перевозки пассажиров такси во всех сообщениях определяются умножением их платного пробега в автомобиле-километрах на среднее число пассажиров в легковом такси и делением результата на среднее расстояние перевозки пассажира. Среднее число пассажиров в легковом такси принимается равным двум пассажирам. Среднее расстояние перевозки пассажира в легковом такси принимается равным среднему расстоянию перевозки пассажира автобусом в пригородном сообщении.
Перевозки пассажиров трамваями, троллейбусами включают граждан с платным проездом и пользующихся правом бесплатного проезда.
Количество перевезенных платных пассажиров маршрутными автобусами в городском сообщении определяется:
по количеству проданных билетов в автобусах с кондуктором;
делением выручки от продажи абонементных талонов и разовых билетов для поездки на маршрутном автобусе на утвержденный для данного города (маршрута) тариф;
при продаже месячных проездных билетов – умножением количества проданных билетов на расчетное количество поездок в месяц.
Количество перевезенных пассажиров маршрутными автобусами в пригородном, междугородном и международном сообщениях определяется по количеству проданных билетов.
При безбилетной системе перевозок количество перевезенных пассажиров маршрутными автобусами определяется дифференцированно, в зависимости от стоимости проезда, путем деления полученных доходов на применяемый тариф.
Количество пассажиров, перевезенных заказными автобусами исчисляется:
в городском и пригородном сообщении (кроме туристско-экскурсионных автобусов) – делением пассажирооборота (расчетного) на среднее расстояние поездки пассажира в пригородном сообщении, если в хозяйстве таких данных нет, для расчета берется расстояние равное 15 километрам;
в междугородном и международном сообщениях, а также на туристско-экскурсионных автобусах во всех видах сообщения – принимается равным количеству пассажиров, указанному в путевом листе, но не более числа мест для сидения в автобусе.
Количество пассажиров с платным проездом в трамваях, троллейбусах определяется на основании следующих документов:
при продаже отдельным гражданам по установленному тарифу разовых билетов на одну пассажиро-поездку с кондуктором количество перевезенных пассажиров принимается равным количеству проданных билетов;
при продаже отдельным гражданам по установленному тарифу абонементных талонов и разовых билетов на одну пассажиро-поездку без кондуктора количество перевезенных пассажиров определяется делением выручки от продажи абонементных талонов и разовых билетов на утвержденный для данного города единый тариф.
Пассажирооборот автобусов определяется как произведение количества перевезенных пассажиров на среднее расстояние поездки.
Пассажирооборот такси определяется умножением платного пробега легкового такси на среднее число перевезенных пассажиров (равное двум пассажирам).
Пассажирооборот трамваев, троллейбусов определяется умножением количества перевезенных пассажиров на среднее расстояние поездки пассажира.
На автомобильном транспорте перевозки грузов включают суммарные объемы, выполненные грузовыми автомобилями, пикапами и фургонами на шасси легковых автомобилей и автоприцепами. Учет перевезенных грузов осуществляется по моменту прибытия. Объем перевезенных грузов указывается по фактическому весу перевезенных грузов с учетом веса тары, веса контейнеров за каждую поездку (заезд).
Грузооборот на автомобильном транспорте определяется умножением веса перевезенного груза (включая груз, перевезенный на автоприцепах) за каждую поездку на расстояние с последующим суммированием произведений по всем поездкам.
В доходы от перевозки пассажиров автобусами (включая маршрутные такси) во всех сообщениях включаются общая сумма фактической выручки от продажи всех видов проездных билетов (как отдельным гражданам, так и предприятиям и организациям), а также выручка от перевозки пассажиров заказными автобусами.
В доходы от перевозки пассажиров легковыми такси во всех сообщениях, кроме выручки, полученной от перевозки пассажиров легковыми такси (с учетом доходов от предварительных заказов такси по телефону), включаются также доходы, поступившие по безналичному расчету от перевозки почты и периодической печати предприятиями связи.
В доходы от перевозки пассажиров трамваями, троллейбусами включается общая сумма фактической выручки от продажи всех видов проездных документов, как отдельным гражданам, так и предприятиям и организациям.
Доходы от перевозки грузов автомобилями определяются на основе документов о количестве перевезенных грузов по действующим тарифам или в соответствии с заключенными договорами.

5. Барлық қатынастарда жолаушыларды автобуспен тасымалдау қолданылатын тарифтерге қарамастан қалалық, қаламаңылық, қалааралық және халықаралық қатынастарда автобуспен тасымалданған, сондай-ақ кәсіпорындар (ұйымдар) төлеген жол жүру құжаттары бар жолаушыларды қоса, барлық жолаушылардың жиынтығы ретінде есептелінеді.
Барлық қатынастарда жолаушыларды таксимен тасымалдау олардың автомобиль-километрдегі ақылы жүрген жолын жеңіл таксидегі жолаушылардың орташа санына көбейтіп және нәтижесін жолаушыларды тасымалдаудың орташа ара қашықтығына бөлумен анықталады. Жеңіл таксидегі жолаушылардың орташа саны екі жолаушыға тең деп алынады. Жеңіл таксимен жолаушылар тасымалдаудың орташа ара қашықтығы қала маңына қатынайтын автобуспен жолаушылар тасымалдаудың орташа ара қашықтығына тең деп алынады.
Жолаушыларды трамвайлармен, троллейбустармен тасымалдау жол ақысын төлейтін және тегін жүру құқығын пайдаланатын азаматтарды қамтиды.
Қалалық қатынаста маршруттық автобустармен тасымалданған ақылы жолаушылар саны:
кондуктормен автобустарда сатылған билеттердің саны бойынша;
маршруттық автобуспен жол жүру үшін абонементтік талондар мен бір жолғы билеттерді сатудан түскен түсімді осы қала (бағдар) үшін бекітілген тарифке бөлу арқылы;
айлық жол жүру билеттерін сатқан кезде - сатылған билеттер санын бір айдағы жол жүрудің есептік санына көбейту арқылы анықталады.
Қаламақылық, қалааралық және халықаралық қатынастарда маршруттық автобустармен тасымалданған жолаушылар саны, әдетте, сатылған билеттер саны бойынша анықталады.
Билетсіз жүйе бойынша тасымалдау кезінде маршруттық автобустармен тасымалданған жолаушылар саны жол жүру құнына байланысты, алынған табысты қолданылатын тарифке бөлу арқылы сараланып анықталады.
Тапсырыстағы автобустармен тасымалданған жолаушылар саны былайша есептелінеді:
қалалық және қаламаңылық қатынастарда (туристік-экскурсиялық автобустардан басқа) - жолаушылар айналымын (есептік) қала маңындағы қатынаста жолаушы сапарының орташа қашықтығына бөлу арқылы, егер шаруашылықта мұндай деректер болмаса, онда есептеу үшін 15 км-ге тең қашықтық алынады;
қалааралық және халықаралық қатынастарда, сондай-ақ қатынастың барлық түріндегі туристік - экскурсиялық автобустарда - жол қағазында көрсетілген жолаушылар санына тең етіп қабылданады, бірақ автобуста отыруға арналған орындар санынан аспауы тиіс.
Трамвай, троллейбустарда жолақысын төлейтін жолаушылар саны мынадай құжаттардың негізінде анықталады:
кондуктормен бір жолаушы - сапарына белгіленген тариф бойынша бір жолғы билетті жеке азаматтарға сату кезінде тасымалданған жолаушылар саны сатылған билеттердің санына тең етіп қабылданады;
кондукторсыз бір жолаушы - сапарына белгіленген тариф бойынша абономенттік талондар мен бір жолғы билеттерді жеке азаматтарға сату кезінде тасымалданған жолаушылар саны абонементтік талондар мен бір жолғы билеттерді сатудан түскен түсімді осы қала үшін белгіленген бірыңғай тарифке бөлу арқылы анықталады.
Автобустардағы жолаушылар айналымы тасымалданған жолаушылар санының сапардың орташа қашықтығына көбейтіндісі ретінде анықталады.
Таксидегі жолаушылар айналымы жеңіл таксидің ақылы жүрген жолын тасымалданған жолаушылардың орташа санына (екі жолаушыға тең) көбейту арқылы анықталады.
Трамвайлардағы, троллейбустардағы жолаушылар айналымы тасымалданған жолаушылар санын жолаушы сапарының орташа қашықтығына көбейту арқылы анықталады.
Автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау жүк автомобильдерімен, пикаптармен, жеңіл автомобиль шассиіндегі фургондармен және автотіркемелермен орындалған жиынтық көлемді қамтиды. Тасымалданған жүктер есебі келу мезеті бойынша жүзеге асырылады. Тасымалданған жүктер көлемі ыдыс салмағын, әрбір сапардағы контейнерлер салмағын ескере отырып, тасымалданған жүктің нақты салмағы бойынша көрсетіледі.
Автомобиль көлігіндегі жүк айналымы әрбір сапар үшін тасымалданған жүк салмағын (автотіркемелермен тасымалданған жүктерді қоса) сапар қашықтығына көбейтіп, кейін барлық сапарлар бойынша көбейтінділерді жиынтықтаумен анықталады.
Барлық қатынастарда жолаушыларды автобустармен тасымалдау табыстары (маршруттық таксилерді қоса) жол жүру билеттерінің барлық түрлерін сатудан (жеке азаматтарға, сондай-ақ кәсіпорындар мен ұйымдарға) түскен нақты ақшалай түсімінің жалпы сомасы, сондай-ақ тапсырыстық автобустармен жолаушыларды тасымалдаудан түскен ақшалай түсімді қамтиды.
Барлық қатынастарда жолаушыларды жеңіл таксилермен тасымалдаудан түскен табыстар жеңіл таксилермен жолаушыларды тасымалдаудан алынған ақшалай түсімнен басқа (таксилерге телефон арқылы алдын ала тапсырыс беруден түсетін табыстарды есепке алумен), сонымен қатар байланыс кәсіпорындарының почта мен мерзімдік басылымдарды тасымалдауынан қолма-қол ақшасыз есеп айыру бойынша түскен табыстарды да қамтиды.
Жолаушыларды трамвайлармен, троллейбустармен тасымалдаудан түскен табыстар жеке азаматтарға, сондай-ақ кәсіпорындар мен ұйымдарға жол жүру құжаттарының барлық түрін сатудан түскен нақты ақшалай түсімнің жалпы сомасын қамтиды.
Жүктерді автомобильдермен тасымалдаудан түскен табыстар қолданыстағы тарифтер бойынша тасымалданған жүктер саны туралы құжаттар негізінде немесе жасалған шарттарға сәйкес анықталады.

6. Для трубопроводного транспорта под объемом перевозки грузов подразумевается перекачка нефти (нефтепродуктов, газа), то есть транспортирование грузов по трубопроводам - первоначальное отправление груза, принятого предприятиями трубопроводного транспорта, для доставки из районов добычи (производства) или из-за границы в пункты потребления (перевалочные базы, предприятия по переработке, газораспределительные станции, пункты налива в вагоны-цистерны, танкерные суда, автомобили-цистерны и тому подобное). Определяется в момент закачки груза в трубопровод по показаниям расходомеров и счетчиков. Перекачка природного газа учитывается в единицах объема и переводится в единицы массы (веса) по следующему соотношению: 1 м3 = 0,8 кг или 1000 м3 газа = 0,8 тонн или 1 тонна = 1250 м3.
Грузооборот трубопроводного транспорта включает в себя объем работы по перемещению нефти, нефтепродуктов и газа по магистральным трубопроводам. Определяется как сумма произведений объемов перекачки нефти (нефтепродуктов, газа) в тоннах на расстояние перекачки от входного коллектора головной насосной станции до входного коллектора завода, наливного пункта, нефтебазы, газораспределительной системы. Определяется по всем трубопроводам в целом и в отдельности по нефтепроводам, продуктопроводам (по видам нефтепродуктов) и газопроводам.
Доходы от транспортирования нефти и нефтепродуктов определяются тарифной платой за перекачку, перевалку и налив этих грузов. На газопроводном транспорте доходы определяются путем умножения тарифа по транспортировке 1000 м3 газа на объем транспортировки.
7. Перевозки пассажиров на водном транспорте учитываются по количеству пассажиров, фактически перевезенных в отчетном периоде в собственных и арендованных судах. Объектом учета количества пассажиров является каждая поездка одного пассажира между двумя пунктами в одном направлении.
В данные о перевозках пассажиров на водном транспорте включаются все отправленные пассажиры, оформленные соответствующими проездными документами (платными и льготными пассажирскими билетами, документами групповых перевозок – воинских, экскурсионных).
Пассажирооборот водного транспорта определяется по каждой поездке, исходя из количества пассажиров и расстояния перевозки каждого пассажира от пункта отправления до пункта назначения путем перемножения количества отправленных пассажиров на расстояние перевозки каждого пассажира и суммированием полученных результатов.
Перевозки грузов на водном транспорте учитываются по отправлению. Отправкой считается отдельная партия груза, отправленная из одного пункта в другой и оформленная перевозочными документами. Количество отправленных грузов в тоннах определяется исходя из веса, указанного в перевозочных документах, включая вес тары, а также всех приспособлений и оборудования, применяемых при перевозках.
Грузооборот водного транспорта определяется путем перемножения веса отправки груза в тоннах на расстояние перевозки, а затем суммированием полученных результатов по всем отправкам.
В доходы от перевозки на водном транспорте включаются доходы, начисленные отчитывающимся предприятием, за выполненные по перевозочным документам перевозки грузов и пассажиров по действующим тарифам.

6. Құбыр көлігі үшін тасымалданған жүк көлемі деп мұнайды (мұнай өнімдерін, газды) қайта айдау, яғни жүкті құбырмен тасымалдау - өндіру аудандарынан (өндіріс) немесе шетелдерден тұтыну орнына (өткізу базалары, өңдеу жөніндегі кәсіпорындар, газ тарататын стансалар, вагон-цистернаға, танкер кемелерге, автомобиль-цистерналарға құятын орындары және тағы да сол сияқты) жеткізу үшін құбыр көлігі кәсіпорындарымен қабылданған жүктің бастапқы жөнелтілуі. Жүкті құбырға айдау мезетінде шығын өлшеуіштер мен есептегіштердің көрсеткіштері бойынша анықталады. Табиғи газды қайта айдау көлем бірлігімен есептелінеді және мынадай қатынаста масса (салмақ) бірліктеріне аударылады: 1 м3 = 0,8 кг немесе 1000 м3 газ = 0,8 тонна немесе 1 тонна = 1250 м3.
Құбыр көлігіндегі жүк айналымы мұнай, мұнай өнімдері мен газды магистральдық құбырлармен өткізу бойынша жұмыс көлемін қамтиды. Мұнайды (мұнай өнімдерін, газды) қайта айдау көлемдерін (тоннамен) бас насос стансасына енетін коллектордан зауыттың, құю пунктінің, мұнай базасының, газ тарататын жүйенің қайта айдау қашықтығына көбейтіндісінің жиынтығы ретінде анықталады. Барлық құбырлар бойынша тұтастай және мұнай құбырлары, өнім құбырлары (мұнай өнімдерінің түрлері бойынша) және газ құбырлары бойынша жеке анықталады.
Мұнай мен мұнай өнімдерін тасымалдаудан түскен табыстар қайта айдау, қайта тиеу және осы жүктерді құю тарифтік төлемімен анықталады. Газ құбыры көлігінде табыстар 1000 м3 газды тасымалдау бойынша тарифті тасымалдау көлеміне көбейту арқылы анықталады.
7. Жолаушыларды су көлігімен тасымалдау есепті кезеңде меншікті  және жалға алынған кемелермен нақты тасымалданған жолаушылар саны бойынша есептеледі. Бір бағытта екі пункт аралығындағы бір жолаушының әрбір сапары жолаушылар санын есепке алу объектісі болып саналады.
Жолаушыларды су көлігімен тасымалдау туралы деректер тиісті жол жүру құжаттарымен (ақылы және жеңілдікті жолаушылар билеттерімен, топтық тасымал құжаттарымен - әскери, экскурсиялық) ресімделген барлық жөнелтілген жолаушыларды қамтиды.
Су көлігіндегі жолаушылар айналымы әрбір сапар бойынша, жолаушылар саны мен әрбір жолаушыны жөнелту пунктінен баратын пунктіне дейін тасымалдау қашықтығына сүйене отырып жөнелтілген жолаушылар санын әрбір жолаушыны тасымалдау қашықтығына көбейту және алынған нәтижені жиынтықтау арқылы анықталады.
Су көлігімен жүктерді тасымалдау жөнелту бойынша есептеледі. Жөнелту деп бір пункттен екінші пунктке жөнелтілген және тасымалдау құжаттарымен рәсімделген жүктің жеке партиясын айтады. Тоннамен жөнелтілген жүктер саны тасымалдау құжаттарында көрсетілген салмаққа сүйене отырып, оған ыдыстың, сондай-ақ тасымалдау кезінде қолданылатын барлық құралдар мен жабдықтардың салмағын қоса анықталады.
Су көлігіндегі жүк айналымы жөнелтілген жүктің тоннадағы салмағын тасымалданатын қашықтыққа көбейту жолымен, содан кейін барлық жөнелтулер бойынша алынған нәтижелерді жиынтықтау арқылы есептелінеді.
Су көлігімен тасымалдаудан түскен табыстар қолданыстағы тарифтер мен тасымал құжаттары бойынша жүктер мен жолаушыларды тасымалдауды орындағаны үшін есеп беретін кәсіпорынға аударылған табыстарды қамтиды.

8. Количество перевезенных пассажиров на воздушном транспорте исчисляется как сумма числа всех пассажиров, перевезенных в отчетном периоде самолетами транспортной авиации.
Пассажирооборот на воздушном транспорте определяется как сумма произведений числа перевезенных пассажиров на каждом участке полета на соответствующее этому участку эксплуатационное расстояние.
На воздушном транспорте количество перевезенных грузов исчисляется как сумма веса всех грузов, почты и платного багажа, перевезенных в отчетном периоде самолетами.
Грузооборот воздушного транспорта определяется как сумма произведений количества тонн груза и почты, перевезенных на каждом участке полета на соответствующее этому участку эксплуатационное расстояние.
Доходы по воздушному транспорту включают поступления от пассажирских, почтовых и грузовых перевозок по международным воздушным линиям, линиям внутреннего сообщения.
9. Арифметико–логический контроль:
1) Раздел 1 «Основные показатели работы транспорта»:
строка 1 >  строк 1.1-1.5
строка 2 >  строк 2.1-2.5
строка 3 >  строк 3.1-3.5
2) Раздел 2 «Основные показатели работы предприятий трубопроводного транспорта»:
строка 1 по всем графам = всех строк по всем графам
3) Раздел 3 «Объемы по перевозке грузов по видам»:
строка 1 = строк 2 – 24
4) контроль между разделами:
строка 1 графа 1 раздел 2 = строка 4 раздел 1
строка 1 графа 2 раздел 2 = строка 5 раздел 1
строка 1 графа 3 раздел 2 = строка 6 раздел 1
Сноска. Приложение 9 в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 02.08.2011 № 211 (вводится в действие с 01.01.2012).
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі Төрағаның міндетін
атқарушысының
2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 233 бұйрығына 9-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 9 к приказу исполняющего
обязанности председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 233
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақытылы тапсырмау, дәйексіз деректерді беру әкімшілік құқық
бұзушылық болып табылады және Қазақстан Республикасының қолданыстағы
заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными
правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим
законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан
коды 0741104
Код статистической
формы 0741104
Темір жол көлігінің жұмысы туралы есеп
ТЖ
ЖД
Отчет о работе железнодорожного транспорта
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Жолаушылар темір жол көлігі, қалааралық (Экономикалық қызмет түрінің жалпы
жіктеуішінің (бұдан әрі – ЭҚЖЖ) коды 49.1) және жүк темір жол көлігі -
негізгі қызмет түрімен (ЭҚЖЖ коды 49.2) заңды тұлғалар және (немесе) олардың
құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, с
основным видом деятельности – пассажирский железнодорожный транспорт, междугородний
(Общего классификатора видов экономической деятельности (далее – ОКЭД) код 49.1) и
грузовой железнодорожный транспорт (код ОКЭД 49.2).
Тапсыру мерзімі – 15 сәуірге дейін
Срок представления – до 15 апреля
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН

8. әуе көлігімен тасымалданған жолаушылар саны есепті кезеңде көлік авиациясының ұшақтарымен тасымалданған барлық жолаушылар санының жиынтығы ретінде есептеледі.
әуе көлігіндегі жолаушылар айналымы әрбір ұшу учаскесінде тасымалданған жолаушылар санын осы учаскеге сәйкес пайдалану қашықтығына көбейтудің жиынтығы ретінде анықталады. Әуе көлігінде тасымалданған жүк саны есепті кезеңде ұшақтармен тасымалданған барлық жүктер, почта және ақылы жолжүк салмағының жиынтығы ретінде есептеледі.
әуе көлігіндегі жүк айналымы әрбір ұшу учаскесінде тасымалданған жүк пен почта тоннасының санын тиісті осы учаскеге пайдалану қашықтығына көбейтіндісінің жиынтығы ретінде анықталады.
әуе көлігінен түскен табыстар халықаралық әуе желілері, ішкі қатынас желілері бойынша жолаушылар, почта мен жүк тасымалынан түскен түсімдерді қамтиды.
9. Арифметикалық – логикалық бақылау:
1) 1-бөлім «Көлік жұмысының негізгі көрсеткіштері»:
1-жол > 1.1-1.5 жолдардың қосындысына;
2-жол > 2.1-2.5 жолдардың қосындысына;
3-жол > 3.1-3.5 жолдардың қосындысына;
2) 2-бөлім «Құбыр көлігі кәсіпорындарының негізгі көрсеткіштері»:
барлық баған бойынша 1 жол = барлық баған бойынша жолдардың қосындысына
3) 3-бөлім «Жүк түрлері бойынша жүк тасымалдау»:
1-жол = 2–24 жолдардың қосындысына
4) бөлімдер арасында бақылау:
1-жол 1-баған 2-бөлім = 4-жол 1-бөлім
1-жол 2-баған 2-бөлім = 5-жол 1-бөлім
1-жол 3-баған 2-бөлім = 6-жол 1-бөлім
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі Төрағасы міндетін
атқарушысының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 233 бұйрығына 9-қосымша
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 2011.08.02 № 211 (4-т. қараңыз) Бұйрығымен.
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағаның міндетін атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы № 233 бұйрығына 9-қосымша
Приложение 9 к приказу исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 233
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады.
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz.
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйексіз деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және Қазақстан Республикасы қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды 0741104
Код статистической формы 0741104
Темір жол көлігінің жұмысы туралы есеп
Отчет о работе железнодорожного транспорта
ТЖ
ЖД
_ _ _ _
Есепті кезең    |_|_|_|_| Жыл
Отчетный период             Год
Жылдық
Годовая
Жолаушылар темір жол көлігі, қалааралық (Экономикалық қызмет түрінің жалпы жіктеуішінің (бұдан әрі – ЭҚЖЖ) коды 49.1) және жүк темір жол көлігі - негізгі қызмет түрімен (ЭҚЖЖ коды 49.2) заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, с основным видом деятельности – пассажирский железнодорожный транспорт, междугородний (Общего классификатора видов экономической деятельности (далее – ОКЭД) код 49.1) и грузовой железнодорожный транспорт (код ОКЭД 49.2).
Тапсыру мерзімі – 15 сәуірге дейін
Срок представления – до 15 апреля
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН

1. Жүк тасымалдау бойынша негізгі көрсеткіштерді көрсетіңіз
Укажите основные показатели по перевозке грузов
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Жүк қозғалысындағы локомотивтердің поезд-километрлері,
мың поезд-км
Поездо-километры локомотивов в грузовом движении, тысяч
поездо-км
оның ішінде түрлері бойынша:
в том числе по видам:
2
паровоздар
паровозы
3
электровоздар
электровозы
4
тепловоздар
тепловозы
5
Жүк қозғалысындағы автомотрисалардың
поезд-километрлері, мың поезд-км
Поездо-километры автомотрис в грузовом движении, тысяч
поездо-км
6
электрлік
электрические
7
дизельді
дизельные
8
өзге де
прочие
9
Жүк қозғалысындағы локомотивтердің
локоматив-километрлері, мың локомотив-км
Локомотиво-километры локомотивов в грузовом движении,
тысяч локомотиво-км
оның ішінде түрлер бойынша:
в том числе по видам:
10
паровоздар
паровозы
11
электровоздар
электровозы
12
тепловоздар
тепловозы
13
Жүк қозғалысындағы автомотрисалардың
локоматив-километрлері, мың локомотив-км
Локомотиво-километры автомотрис в грузовом движении,
тысяч локомотиво-км
14
электрлік
электрические
15
дизельді
дизельные
16
өзге де
прочие
17
Жолдағы локомотивтердің поезд-сағаттары, мың
поезд-сағат
Поездо-часы локомотивов в пути, тысяч поездо-часы
оның ішінде түрлері бойынша:
в том числе по видам:
18
паровоздар
паровозы
19
электровоздар
электровозы
20
тепловоздар
тепловозы
21
Жолдағы автомотрисалардың поезд-сағаттары,
мың пойыз-сағат
Поездо-часы автомотрис в пути, тысяч поездо-часы
22
электрлік
электрические
23
дизельді
дизельные
24
өзге де
прочие
25
Жүк айналымы (локомотив салмағынсыз жүк поездарының
бруттосы) – барлығы, миллион тонна-км
Грузооборот (брутто грузовых поездов без веса локомотива) –
всего, миллион тонно-км
оның ішінде:
в том числе:
26
паровоздың тарту күші
паровозная тяга
27
электровоздың тарту күші
электровозная тяга
28
тепловоздың тарту күші
тепловозная тяга
29
Жұмыс вагонының айналымы, тәулік
Оборот рабочего вагона, сутки
30
Жергілікті вагонның айналымы, тәулік
Оборот местного вагона, сутки
31
Локомотивтің орташа тәуліктік өнімділігі, мың тонна-
км брутто
Среднесуточная производительность локомотива, тысяч тонно-км
брутто
32
Жүк вагонының орташа тәуліктік өнімділігі, тонна-км
Среднесуточная производительность грузового вагона, тонно-км
2. Тасымалдау ара қашықтығы бойынша жүк тасымалдаудың негізгі
көрсеткіштерін көрсетіңіз
Укажите основные показатели по перевозке грузов по расстоянию
перевозок
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
1 –
49 км
1 –
49 км
50 –
149 км
50 –
149 км
150 –
299 км
150 –
299 км
300 –
499 км
300 –
499 км
500 км және
одан көп
500 км и более
А
Б
1
2
3
4
5
1
Тасымалданған жүк,
жолжүгі, жүк-жолжүгі,
мың тонна
Перевезено
(транспортировано)
грузов, багажа,
грузобагажа, тысяч тонн
2
Тарифтік жүк
айналымы-нетто,
миллион тонна-км
Тарифный
грузооборот-нетто,
миллион тонно-км

1. Жүк тасымалдау бойынша негізгі көрсеткіштерді көрсетіңіз
Укажите основные показатели по перевозке грузов
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Жүк қозғалысындағы локомотивтердің поезд-километрлері, мың поезд - км
Поездо-километры локомотивов в грузовом движении, тысяч поездо-км
оның ішінде түрлері бойынша:
в том числе по видам:
2
паровоздар
паровозы
3
электровоздар
электровозы
4
тепловоздар
тепловозы
5
Жүк қозғалысындағы автомотрисалардың поезд-километрлері, мың поезд-км
Поездо-километры автомотрис в грузовом движении, тысяч поездо-км
6
электрлік
электрические
7
дизельді
дизельные
8
өзге де
прочие
9
Жүк қозғалысындағы локомотивтердің локоматив-километрлері, мың локомотив-км
Локомотиво-километры локомотивов в грузовом движении, тысяч локомотиво-км
оның ішінде түрлер бойынша:
в том числе по видам:
10
паровоздар
паровозы
11
электровоздар
электровозы
12
тепловоздар
тепловозы
13
Жүк қозғалысындағы автомотрисалардың локоматив-километрлері, мың локомотив-км
Локомотиво-километры автомотрис в грузовом движении, тысяч локомотиво-км
14
электрлік
электрические
15
дизельді
дизельные
16
өзге де
прочие
17
Жолдағы локомотивтердің поезд-сағаттары, мың поезд-сағат
Поездо-часы локомотивов в пути, тысяч поездо-часы
оның ішінде түрлері бойынша:
в том числе по видам:
18
паровоздар
паровозы
19
электровоздар
электровозы
20
тепловоздар
тепловозы
21
Жолдағы автомотрисалардың поезд-сағаттары, мың пойыз-сағат
Поездо-часы автомотрис в пути, тысяч поездо-часы
22
электрлік
электрические
23
дизельді
дизельные
24
өзге де
прочие
25
Жүк айналымы (локомотив салмағынсыз жүк поездарының бруттосы) – барлығы, миллион тонна-км
Грузооборот (брутто грузовых поездов без веса локомотива) – всего, миллион тонно-км
оның ішінде:
в том числе:
26
паровоздың тарту күші
паровозная тяга
27
электровоздың тарту күші
электровозная тяга
28
тепловоздың тарту күші
тепловозная тяга
29
Жұмыс вагонының айналымы, тәулік
Оборот рабочего вагона, сутки
30
Жергілікті вагонның айналымы, тәулік
Оборот местного вагона, сутки
31
Локомотивтің орташа тәуліктік өнімділігі, мың тонна-км брутто
Среднесуточная производительность локомотива, тысяч тонно-км брутто
32
Жүк вагонының орташа тәуліктік өнімділігі, тонна-км
Среднесуточная производительность грузового вагона, тонно-км
2. Тасымалдау ара қашықтығы бойынша жүк тасымалдаудың негізгі көрсеткіштерін көрсетіңіз
Укажите основные показатели по перевозке грузов по расстоянию перевозок
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
1–49 км
1–49 км
50–149 км
50–149 км
150–299 км
150–299 км
300–499 км
300–499 км
500 км және одан көп
500 км и более
А
Б
1
2
3
4
5
1
Тасымалданған жүк, жолжүгі, жүк-жолжүгі, мың тонна
Перевезено (транспортировано) грузов, багажа, грузобагажа, тысяч тонн
2
Тарифтік жүк айналымы-нетто, миллион тонна-км
Тарифный грузооборот-нетто, миллион тонно-км

3. Жөнелту және әкелу бойынша жүктерді тасымалдау көлемін
көрсетіңіз, мың тонна
Укажите объемы по перевозке грузов по отправлению и прибытию, тысяч
тонн
Жол
коды
Код
строки
Жөнел-
тілген
жүк –
барлығы
Отправлено
грузов –
всего
Жөнел-
тілген
жүктердің
жалпы
көлемінен -
контейнер-
лердегі
жүктер
Из общего
объема
отправ-
ленных
грузов –
грузы в
контейнерах
Әкелінген
жүк –
барлығы
Прибыло
грузов –
всего
Әкелінген
жүктердің
жалпы
көлемінен -
контейнер-
лердегі
жүктер
Из общего
объема
прибывших
грузов –
грузы в
контейнерах
А
Б
1
2
3
4
1
Казақстан Республикасы
- барлығы
Республика Казахстан -
всего
жол бөлімшелері
бойынша:
по отделениям дороги:
2
Ақмола
Акмолинское
3
Қостанай
Костанайское
4
Павлодар
Павлодарское
5
Қарағанды
Карагандинское
6
Защита
Защитинское
7
Семей
Семипалатинское
8
Алматы
Алматинское
9
Жамбыл
Жамбылское
10
Шымкент
Шымкентское
11
Қызылорда
Кызылординское
12
Ақтөбе
Актюбинское
13
Орал
Уральское
14
Атырау
Атырауское
15
Маңғыстау
Мангистауское
4. Түрлері бойынша жөнелтілген жүктердің көлемін көрсетіңіз,
мың тонна
Укажите объемы отправленных грузов по видам, тысяч тонн
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштің
атауы
Наименование
показателя
Казақстан
Респу-
бликасы
бойынша
барлығы
Всего по
Республике
Казахстан
Оның ішінде жол бөлімшелері бойынша
В том числе по отделениям дороги
Ақ-
мо-
ла
Акмо-
лин-
ское
Қос-
танай
Коста-
найское
Пав-
ло-
дар
Пав-
ло-
дар-
ское
Қара-
ғанды
Караган-
динское
Защита
Защи-
тин-
ское
Семей
Семи-
пала-
тин-
ское
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Жөнелтілген жүк –
барлығы
Отправлено грузов –
всего
оның ішінде:
в том числе:
2
шикі мұнай
сырая нефть
3
мұнай өнімдері
нефтепродукты
4
өзге де
салмақтағы сұйық
немесе газ
тәріздес жүктер
прочие жидкие или
газообразные грузы
в массе
5
тас көмір
каменный уголь
6
кокс
кокс
7
темір кені
железная руда
8
марганец кені
марганцевая руда
9
түсті металдардың
кендері
руды цветных
металлов
10
күкіртті шикізат
серное сырье
11
қара металдар
черные металлы
12
қара металл
сынықтары
лом черных металлов
13
флюстер
флюсы
14
орман жүктері
лесные грузы
15
құрылыс жүктері
строительные грузы
16
химиялық және
минералдық
тыңайтқыштар
химические и
минеральные
удобрения
17
астық
зерно
18
тоңазытылған
немесе
салқындатылған
өнімдер
замороженные или
охлажденные
продукты
19
почта
почта
20
жиһаз
мебель
21
көкөніс өнімдері
плодоовощная
продукция
22
өзге де жүктер
(қалған жүктер)
прочие грузы
(остальные грузы)
продолжение таблицы
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштің
атауы
Наименование
показателя
Казақ-
стан
Респу-
бликасы
бойынша
барлығы
Всего по
Респу-
блике
Казахстан
Оның ішінде жол бөлімшелері бойынша
В том числе по отделениям дороги
Ал-
ма-
ты
Ал-
ма-
тин-
ское
Жам-
был
Жам-
был-
ское
Шым-
кент
Шым-
кент-
ское
Кызыл-
орда
Кызыл-
ор-
дин-
ское
Ақ-
тө-
бе
Ак-
тю-
бин-
ское
Орал
Ураль-
ское
Аты-
рау
Аты-
рау-
ское
Маң-
ғыс-
тау
Ман-
гис-
тау-
ское
А
Б
1
8
9
10
11
12
13
14
15
1
Жөнелтілген
жүк –
барлығы
Отправлено
грузов –
всего
оның ішінде:
в том числе:
2
шикі мұнай
сырая нефть
3
мұнай өнімдері
нефтепродукты
4
өзге де
салмақтағы
сұйық немесе
газ тәріздес
жүктер
прочие жидкие
или газообразные
грузы в массе
5
тас көмір
каменный уголь
6
кокс
кокс
7
темір кені
железная руда
8
марганец кені
марганцевая руда
9
түсті металдардың
кендері
руды цветных
металлов
10
күкіртті шикізат
серное сырье
11
қара металдар
черные металлы
12
қара металл
сынықтары
лом черных металлов
13
флюстер
флюсы
14
орман жүктері
лесные грузы
15
құрылыс жүктері
строительные грузы
16
химиялық және
минералдық
тыңайтқыштар
химические и
минеральные
удобрения
17
астық
зерно
18
тоңазытылған
немесе
салқындатылған
өнімдер
замороженные или
охлажденные
продукты
19
почта
почта
20
жиһаз
мебель
21
көкөніс өнімдері
плодоовощная
продукция
22
өзге де жүктер
(қалған жүктер)
прочие грузы
(остальные грузы)
5. Түрлері бойынша әкелінген жүктердің көлемін көрсетіңіз,
мың тонна
Укажите объемы прибывших грузов по видам, тысяч тонн
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштің
атауы
Наименование
показателя
Казақстан
Респу-
бликасы
бойынша
барлығы
Всего по
Республике
Казахстан
Оның ішінде жол бөлімшелері бойынша
В том числе по отделениям дороги
Ақ-
мо-
ла
Акмо-
лин-
ское
Қос-
танай
Коста-
найское
Пав-
ло-
дар
Пав-
ло-
дар-
ское
Қара-
ғанды
Караган-
динское
Защита
Защи-
тин-
ское
Семей
Семи-
пала-
тин-
ское
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Әкелінген жүк –
барлығы
Прибыло грузов –
всего
оның ішінде:
в том числе:
2
шикі мұнай
сырая нефть
3
мұнай өнімдері
нефтепродукты
4
өзге де
салмақтағы сұйық
немесе газ
тәріздес жүктер
прочие жидкие или
газообразные грузы
в массе
5
тас көмір
каменный уголь
6
кокс
кокс
7
темір кені
железная руда
8
марганец кені
марганцевая руда
9
түсті металдардың
кендері
руды цветных
металлов
10
күкіртті шикізат
серное сырье
11
қара металдар
черные металлы
12
қара металл
сынықтары
лом черных металлов
13
флюстер
флюсы
14
орман жүктері
лесные грузы
15
құрылыс жүктері
строительные грузы
16
химиялық және
минералдық
тыңайтқыштар
химические и
минеральные
удобрения
17
астық
зерно
18
тоңазытылған
немесе
салқындатылған
өнімдер
замороженные или
охлажденные
продукты
19
почта
почта
20
жиһаз
мебель
21
көкөніс өнімдері
плодоовощная
продукция
22
өзге де жүктер
(қалған жүктер)
прочие грузы
(остальные грузы)
продолжение таблицы
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштің
атауы
Наименование
показателя
Казақ-
стан
Респу-
бликасы
бойынша
барлығы
Всего по
Респу-
блике
Казахстан
Оның ішінде жол бөлімшелері бойынша
В том числе по отделениям дороги
Ал-
ма-
ты
Ал-
ма-
тин-
ское
Жам-
был
Жам-
был-
ское
Шым-
кент
Шым-
кент-
ское
Кызыл-
орда
Кызыл-
ор-
дин-
ское
Ақ-
тө-
бе
Ак-
тю-
бин-
ское
Орал
Ураль-
ское
Аты-
рау
Аты-
рау-
ское
Маң-
ғыс-
тау
Ман-
гис-
тау-
ское
А
Б
1
8
9
10
11
12
13
14
15
1
Жөнелтілген
жүк –
барлығы
Отправлено
грузов –
всего
оның ішінде:
в том числе:
2
шикі мұнай
сырая нефть
3
мұнай өнімдері
нефтепродукты
4
өзге де
салмақтағы сұйық
немесе газ
тәріздес жүктер
прочие жидкие или
газообразные грузы
в массе
5
тас көмір
каменный уголь
6
кокс
кокс
7
темір кені
железная руда
8
марганец кені
марганцевая руда
9
түсті металдардың
кендері
руды цветных
металлов
10
күкіртті шикізат
серное сырье
11
қара металдар
черные металлы
12
қара металл
сынықтары
лом черных металлов
13
флюстер
флюсы
14
орман жүктері
лесные грузы
15
құрылыс жүктері
строительные грузы
16
химиялық және
минералдық
тыңайтқыштар
химические и
минеральные
удобрения
17
астық
зерно
18
тоңазытылған
немесе
салқындатылған
өнімдер
замороженные или
охлажденные
продукты
19
почта
почта
20
жиһаз
мебель
21
көкөніс өнімдері
плодоовощная
продукция
22
өзге де жүктер
(қалған жүктер)
прочие грузы
(остальные грузы)
Атауы
Наименование _____________________________________________________
Мекен-жайы
Адрес ____________________________________________________________
Тел.:               Электрондық почта мекен-жайы
Тел.: ________        Адрес электронной почты ____________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны    Тел.:
Фамилия и телефон исполнителя ____________ Тел.: _________________
Басшы                          (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель ____________________ (Ф.И.О., подпись) ______________
Бас бухгалтер                  (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер _______________ (Ф.И.О., подпись) ______________
М.О./М.П.
Приложение 10 к приказу
исполняющего обязанности
председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 233
Сноска. Приложение 10 в редакции приказа и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 02.08.2011 № 211 (вводится в действие с 01.01.2012).
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет о работе железнодорожного транспорта»
(код 0741104, индекс ЖД, периодичность годовая)

3. Жөнелту және әкелу бойынша жүктерді тасымалдау көлемін көрсетіңіз, мың тонна
Укажите объемы по перевозке грузов по отправлению и прибытию, тысяч тонн
Жол коды
Код строки
Жөнелтілген жүк – барлығы
Отправлено грузов – всего
Жөнелтілген жүктердің жалпы көлемінен - контейнерлердегі жүктер
Из общего объема отправленных грузов – грузы в контейнерах
Әкелінген жүк – барлығы
Прибыло грузов – всего
Әкелінген жүктердің жалпы көлемінен - контейнерлердегі жүктер
Из общего объема прибывших грузов – грузы в контейнерах
А
Б
1
2
3
4
1
Казақстан Республикасы - барлығы
Республика Казахстан - всего
жол бөлімшелері бойынша:
по отделениям дороги:
2
Ақмола
Акмолинское
3
Қостанай
Костанайское
4
Павлодар
Павлодарское
5
Қарағанды
Карагандинское
6
Защита
Защитинское
7
Семей
Семипалатинское
8
Алматы
Алматинское
9
Жамбыл
Жамбылское
10
Шымкент
Шымкентское
11
Қызылорда
Кызылординское
12
Ақтөбе
Актюбинское
13
Орал
Уральское
14
Атырау
Атырауское
15
Маңғыстау
Мангистауское
4. Түрлері бойынша жөнелтілген жүктердің көлемін көрсетіңіз, мың тонна
Укажите объемы отправленных грузов по видам, тысяч тонн
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Казақстан Республикасы бойынша барлығы
Всего по Республике Казахстан
Оның ішінде жол бөлімшелері бойынша
В том числе по отделениям дороги
Ақмола
Акмолинское
Қостанай
Костанайское
Павлодар
Павлодарское
ҚарағандыКарагандинское
Защита
Защитинское
А
Б
1
2
3
4
5
6
1
Жөнелтілген жүк – барлығы
Отправлено грузов – всего
оның ішінде:
в том числе:
2
шикі мұнай
сырая нефть
3
мұнай өнімдері
нефтепродукты
4
өзге де салмақтағы сұйық немесе газ тәріздес жүктер
прочие жидкие или газообразные грузы в массе
5
тас көмір
каменный уголь
6
кокс
кокс
7
темір кені
железная руда
8
марганец кені
марганцевая руда
9
түсті металдардың кендері
руды цветных металлов
10
күкіртті шикізат
серное сырье
11
қара металдар
черные металлы
12
қара металл сынықтары
лом черных металлов
13
флюстер
флюсы
14
орман жүктері
лесные грузы
15
құрылыс жүктері
строительные грузы
16
химиялық және минералдық тыңайтқыштар
химические и минеральные удобрения
17
астық
зерно
18
тоңазытылған немесе салқындатылған өнімдер
замороженные или охлажденные продукты
19
почта
почта
20
жиһаз
мебель
21
көкөніс өнімдері
плодоовощная продукция
22
өзге де жүктер (қалған жүктер)
прочие грузы (остальные грузы)
кестенің жалғасы:
Семей
Семипалатинское
Алматы
Алматинское
Жамбыл
Жамбылское
Шымкент
Шымкентское
Қызылорда
Кызылординское
Ақтөбе
Актюбинское
Орал
Уральское
Атырау
Атырауское
Маңғыстау
Мангистауское
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
5. Түрлері бойынша әкелінген жүктердің көлемін көрсетіңіз, мың тонна
Укажите объемы прибывших грузов по видам, тысяч тонн
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Казақстан Республикасы бойынша барлығы
Всего по Республике Казахстан
Оның ішінде жол бөлімшелері бойынша
В том числе по отделениям дороги
Ақмола
Акмолинское
Қостанай
Костанайское
Павлодар
Павлодарское
Қарағанды
Карагандинское
Защита
Защитинское
А
Б
1
2
3
4
5
6
1
Әкелінген жүк – барлығы
Прибыло грузов – всего
оның ішінде:
в том числе:
2
шикі мұнай
сырая нефть
3
мұнай өнімдері
нефтепродукты
4
өзге де салмақтағы сұйық немесе газ тәріздес жүктер
прочие жидкие или газообразные грузы в массе
5
тас көмір
каменный уголь
6
кокс
кокс
7
темір кені
железная руда
8
марганец кені
марганцевая руда
9
түсті металдардың кендері
руды цветных металлов
10
күкіртті шикізат
серное сырье
11
қара металдар
черные металлы
12
қара металл сынықтары
лом черных металлов
13
флюстер
флюсы
14
орман жүктері
лесные грузы
15
құрылыс жүктері
строительные грузы
16
химиялық және минералдық тыңайтқыштар
химические и минеральные удобрения
17
астық
зерно
18
тоңазытылған немесе салқындатылған өнімдер
замороженные или охлажденные продукты
19
почта
почта
20
жиһаз
мебель
21
көкөніс өнімдері
плодоовощная продукция
22
өзге де жүктер (қалған жүктер)
прочие грузы (остальные грузы)
кестенің жалғасы:
Семей
Семипалатинское
Алматы
Аламтинское
Жамбыл
Жамбылское
Шымкент
Шымкентское
Қызылорда
Кызылординское
Ақтөбе
Актюбинское
Орал
Уральское
Атырау
Атырауское
Маңғыстау
Мангистауское
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Атауы                                    Мекен-жайы
Наименование____________________         Адрес ______________________
____________________         Тел.:________________
Электрондық почта мекен-жайы
Адрес электронной почты ___________________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _____________________ Тел.____________
Басшы ____________________________ (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель                           (Ф.И.О., подпись)_____________
Бас бухгалтер                   (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер                  (Ф.И.О., подпись) ________________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі Төрағасы міндетін
атқарушысының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 233 бұйрығына 10-қосымша
Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 2011.08.02 № 211 (4-т. қараңыз) Бұйрығымен.
«Темір жол көлігінің жұмысы туралы есеп» (код 0741104, индексі ТЖ, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық

1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о работе железнодорожного транспорта» (код 0741104, индекс ЖД, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) грузовой поездо-километр – единица измерения, соответствующая пробегу грузового поезда на расстояние в один километр. Расстоянием считается длина линии, пройденной поездом на сети данной железной дороги;
2) железнодорожная администрация – организация, представляющая исполнительный орган государства в области управления железнодорожным транспортом и представляющая интересы государства в порядке, установленным законодательством страны, в международных организациях в пределах своих полномочий;
3) интермодальные перевозки – перевозки грузов последовательно используемыми видами транспорта без обработки самих грузов при изменении вида транспорта;
4) оборот рабочего вагона, сутки – это время полного производственного цикла его работы – от одной погрузки до следующей погрузки;
5) среднесуточная производительность грузового вагона – количество тонно-километр (далее - ткм) нетто, приходящийся на каждый вагон рабочего парка в сутки;
6) среднесуточная производительность локомотива – это выполненные локомотивом (или парком локомотивов) за определенный период ткм брутто, деленные на затраченные на эту работу локомотиво-сутки (с учетом необходимого вспомогательного линейного пробега локомотивов);
7) транзит - это перевозки грузов по данной дороге, принятых от железной дороги других железнодорожных администраций, других видов транспорта, новостроящейся линии и сданных для дальнейшей перевозки на железную дорогу других железнодорожных администраций, другие виды транспорта, новостроящуюся линию. При передаче грузов с одной дороги на другую через стыковую станцию, принадлежащую третьей дороге, перевозку в тоннах учитывают в транзите той дороги, которой принадлежит эта станция.
3. На железнодорожном транспорте объем перевезенных грузов представляет собой сумму ввезенных и вывезенных грузов, транзитных перевозок и перевозок в республиканском сообщении.
Статистическим учетом охватываются все перевозки грузов в грузовых вагонах рабочего парка, совершенные по общей сети железных дорог, находящихся в постоянной эксплуатации управлений железных дорог. Учету подлежат перевозки грузов, принятых непосредственно от отправителей на местах общего и необщего пользования, от железных дорог других железнодорожных администраций, водного транспорта, паромных переправ, автомобильного транспорта, новостроящихся линий, где продолжаются перевозки по общей сети в порядке международного сообщения.
Пункт погрузки или разгрузки означает место, где грузы погружаются на транспортные средства, используемые в указанном виде транспорта (выгружаются из транспортных средств).
Данные о постанционном отправлении характеризуют объем отправленных грузов согласно единой тарифно-статистической номенклатуре по станциям, отделениям, железным дорогам, сети железных дорог, областям, по видам колеи, категориям отправок (мелкие, контейнерные, пакетные).
Перевозки грузов учитываются по двум моментам: отправлению и прибытию.
Моментом отправления считается дата приема груза к перевозке от отправителя, иностранной железной дороги, водного транспорта, от паромных переправ, автомобильного транспорта, новостроящейся линии.
Моментом прибытия считается дата выдачи груза получателю, сдачи груза иностранной железной дороге, водному транспорту, на паромные переправы, автомобильному транспорту, новостроящейся линии.
По отправкам, перегружаемым с одной колеи на другую, моментом отправления считается дата приема груза с другой колеи и моментом прибытия - дата сдачи груза на другую колею.
Отправление характеризует массу грузов в тоннах, принятых к перевозке по станциям отправления эксплуатируемой сети железных дорог в отчетном периоде от:

1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 7) тармақшасына сәйкес дайындалды және «Темір жол көлігінің жұмысы туралы есеп» (код 0741104, индексі ЖД, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың нысанын толтыруды жан-жақты нақтылайды.
2. Статистикалық нысанды толтыру мақсатында келесі анықтамалар пайдаланылады:
1) жүктің поезд-километрі - жүк поезының бір километр қашықтыққа жүрген жолына сәйкес келетін өлшем бірлігі. Қашықтық - поездың белгілі бір темір жол торабында жүрген жолының ұзындығы;
2) темір жол әкімшілігі – темір жол көлігін басқару саласында мемлекеттің атқарушы органын ұсынатын және халықаралық ұйымдарда өз өкілеттілігі шегінде елдің заңнамасымен белгіленген тәртіпте мемлекеттің мүдделерін білдіретін ұйым;
3) интермодальды тасымалдау – көлік түрлерінің өзгеруі кезінде өңделмеген жүктің дәйекті түрде пайдаланатын көлік түрлерінің тасымалданған жүгі;
4) жұмыс вагонының айналымы, тәулік – бұл оның бір тиелімнен келесі тиелімге дейінгі жұмысының толық өндірістік циклының уақыты;
5) жүк вагонының орташа тәуліктік өнімділігі – тәулік ішінде жұмыс паркінің әрбір вагонына келетін, таза тонна-киломметр (бұдан әрі - ткм) саны;
6) локомотивтің орташа тәуліктік өнімділігі – бұл локомотивтің (немесе локомотивтер паркінің) белгілі бір уақыт ішінде орындалған және осы жұмысқа кеткен локомотив-тәулікке бөлінген (локомотивтердің қажетті қосымша желілік аралығын есепке алғанда) ткм брутто;
7) транзит – бұл шектес жолдардан, басқа темір жолы әкімшіліктерінің темір жолынан, көліктің басқа түрлерінен, жаңадан салынып жатқан желілерден қабылданып, және де әрі қарай тасу үшін шектес жолдарға, басқа темір жолы әкімшіліктерінің темір жолына, көліктің басқа түрлеріне, жаңадан салынып жатқан желілерге тапсырылған жүктерді осы жол бойынша тасымалдау. Үшінші жолға жататын түйісу станциясы арқылы жүктерді бір жолдан басқа жолға тапсырған кезде тоннадағы тасымал осы станцияға жататын сол жол транзитінде ескеріледі.
3. Темір жол көлігінде тасымалданған жүк көлемі жеткізілген және жөнелтілген жүктердің, транзиттік тасымалдың және республикалық қатынастағы тасымалдың қосындысы болып табылады.
Статистикалық есепте темір жол басқармасының тұрақты пайдалануында болатын темір жолдың жалпы желісі бойынша атқарылған жұмыс паркіндегі жүк вагондарымен жүктерді тасымалдау қамтылады. Жалпы және жалпы емес пайдаланым орындарындағы жөнелтушілерден, басқа темір жолы әкімшіліктерінің темір жолынан, су көлігінен, паром өткелдерінен, автомобиль көлігінен, халықаралық қатынас тәртібінде жалпы желі бойынша тасымалдаулар жүзеге асырылып жатқан жаңа салынған желілерден тікелей қабылданған жүк тасымалы есепке алынады.
Тиеу немесе түсіру пункттері аталған көлік түрінде пайдаланылатын көлік құралдарына тиелген жүктердің орнын білдіреді (көлік құралдарынан түсіріледі).
Станция аралықтарындағы жөнелту туралы деректер станциялар, бөлімшелер, темір жолдар, темір жол тораптары, облыстар, жол табан түрлері, жөнелту санаты (ұсақ, контейнерлік, пакеттік) бойынша бірыңғай тарифтік-статистикалық тізімдемеге сәйкес жөнелтілген жүктердің көлемін сипаттайды.
Жүктерді тасымалдау екі сәтте ескеріледі: жөнелтуі және келуі.
Жөнелту сәті болып саналатыны - жөнелтушіден, шетелдік темір жолдан, су көлігінен, паром өткелінен, автомобиль көлігінен, жаңа салынған желіден тасымалданатын жүктерді қабылдау күні.
Келу сәті болып саналатыны-алушыға жүкті берген, шетелдік темір жолға, су көлігіне, паром өткеліне, автомобиль көлігіне, жаңа салынған желіге жүкті тапсырған күні.
Бір жол табанынан екіншісіне қайта тиеп жөнелту сәті болып саналатыны-басқа жолтабаннан жүкті қабылдау күні және келу сәті-жүкті басқа жолтабанға тапсыру күні.
Жөнелту есепті кезеңде пайдаланылатын темір жол торабында жөнелтілетін станция бойынша жөнелтуге қабылданған жүк массасымен (тоннада) сипатталады, бұған жататындар:

1) грузоотправителей на местах общего и необщего пользования;
2) автотранспортных организаций, осуществляющих транспортно-экспедиционное обслуживание отправителей;
3) железной дороги других железнодорожных администраций для дальнейшей перевозки по железным дорогам по документам международного железнодорожного сообщения;
4) водного транспорта при вывозе из-за границы по документам международного смешанного железнодорожно-водного грузового сообщения;
5) водного транспорта по документам международного смешанного железнодорожно-водного сообщения для дальнейшей перевозки по железным дорогам, включая грузы, проследовавшие водный путь транзитом.
Оборот рабочего вагона включает в себя время движения по перегонам, простой на промежуточных станциях, время нахождения под грузовыми операциями на технических станциях.
Оборот местного вагона исчисляется путем деления числа вагонов местного груза, следующего под выгрузку без сортировки, на число выгруженных вагонов.
При учете интермодальных перевозок грузов с участием водного транспорта в транзите прием грузов от водного транспорта не включается в отправление по станции перевалки:
1) паромных переправ;
2) автомобильного транспорта по документам международного смешанного железнодорожно-автомобильного сообщения;
3) новостроящихся линий, включенных в прямое сообщение, при погрузке их на станциях-новостройках.
В отправление грузов включают также:
1) перевозки людей в вагонах грузового парка, оформленные грузовыми документами (в этих случаях вес учитывают условно 33 тонны на вагон);
2) грузы, принятые к отправлению грузобагажом;
3) перевозки молока и молочных продуктов, оформленные квитанциями.
Грузы, переадресованные в пути следования или на станции назначения, в отправленные по станции переадресовки не включают.
Отправление грузов учитывают суммарно по всем колеям. В отправлении грузов каждой колеи учитывается перегруз, а также перестановка груженых вагонов на тележки другой колеи. При учете по всем видам колеи (суммарно) перегруз и перестановка исключаются.
Прибытие характеризует массу грузов в тоннах, перевозка которых по эксплуатируемой сети железных дорог завершена в отчетном периоде на станциях назначения, и включает выданные или сданные грузы:
1) непосредственно грузополучателем на местах общего и необщего пользования;
2) автотранспортным организациям, осуществляющим транспортно-экспедиционное обслуживание получателей;
3) железной дорогой других железнодорожных администраций для вывоза за границу по документам международного железнодорожного сообщения;

1) жалпы және жалпы емес пайдаланатын орындардағы жүкті жөнелтушілер;
2) жөнелтушілердің көлік-экспедициялық қызметтерін жүзеге асыратын автокөлік ұйымдары;
3) халықаралық темір жол қатынасының құжаттары бойынша темір жолмен әрі қарай тасымалдайтын басқа темір жол әкімшіліктерінің темір жолы;
4) халықаралық аралас темір жол – су жүк қатынастары құжатымен шекарадан шығару кезінде су көлігі;
5) темір жол бойынша әрі қарай тасымалдау үшін тікелей аралас темір жол су қатынастары құжатымен су көлігі, бұған су жолымен транзит арқылы келетін жүктер де енгізіледі.
Жұмыс вагонының айналымына аралықтар бойынша қозғалыс уақыты, аралық станцияларындағы қалыпты уақыт, техникалық станциялардағы жүк тиеу операцияларына кеткен уақыт кіреді.
Жергілікті вагон айналымы жолының деректері сұрыптаусыз өткен жүк түсіруден кейінгі жергілікті жүк вагондарының санын жүгі түсірілген вагондар санына бөлу жолымен есептеледі.
Су көлігінің қатысуымен интермодальдық жүк тасымалының есебі кезіндегі транзитте су көлігінен жүктерді қабылдауға жүктерді ауыстырып тиеу станциясы бойынша жөнелту енгізілмейді:
1) паром өткелінде;
2) халықаралық аралас темір жол-автомобиль қатынастарының құжаты бойынша автомобиль көлігі;
3) жаңа салынған станцияда тиеген кезде халықаралық қатынасқа енгізілген жаңа салынған желі.
Сонымен қоса жүктерді жөнелтуге енгізілетіні:
1) жүк құжаттарымен ресімделген  жүк паркіндегі вагондарда адамдарды тасымалдау (мұндай жағдайда вагондағы салмақты шартты түрде 33 тонна ретінде ескереді);
2) жүкті - қолжүгін жөнелтуге қабылданған жүктер;
3) түбіртекпен ресімделген сүт және сүт өнімдерін тасымалдау.
Жүктердің жол-жөнекей немесе апаратын станцияға мекенжайы өзгерген кезде, мекенжайы өзгерген станция бойынша жөнелту енгізілмейді.
Жүктерді жөнелту жолтабан түрі бойынша бөлек және барлық жолтабан бойынша жиынтығымен ескереді. Әрбір жолтабанда жөнелтілген жүктер қайта тиелген, сондай-ақ тиелген вагондарды басқа жолтабандағы арбашықтарға ауыстырып салу ретінде ескеріледі. Барлық жолтабан түрлері бойынша (жиынтық) есеп кезеңде қайта тиеуді және орын ауыстыруды алып тастайды.
Келуі есепті кезеңде темір жолдың пайдаланылатын торабымен тасымалдауды белгіленген станцияға жеткізуді аяқтаған жүк массасы тоннамен сипатталады және де берілген немесе тапсырылған жүктер енгізіледі:
1) жалпы және жалпы емес пайдаланатын орындарда тікелей жүкті алушылар;
2) алушылардың көлік-экспедициялық қызметін жүзеге асыратын автокөлік ұйымдары;
3) тікелей халықаралық темір жол қатынасының құжаты бойынша шекарадан тысқары тасу үшін басқа темір жол әкімшіліктерінің темір жолы;

4) водному транспорту для вывоза за границу по документам международного смешанного железнодорожно-водного грузового сообщения;
5) водному транспорту по документам международного смешанного железнодорожно-водного сообщения для дальнейшей перевозки по водному пути, включая грузы, которые будут следовать по водному пути транзитом.
При учете интермодальных перевозок грузов с участием водного транспорта в транзите прием грузов водному транспорту не включают в прибытие по станции перевалки:
1) на паромные переправы;
2) автомобильному транспорту по документам международного смешанного железнодорожно-автомобильного сообщения;
3) новостроящимся линиям, включенным в международное сообщение, для выгрузки их на станциях-новостройках.
В прибытие грузов включают также перевозки людей в вагонах грузового парка, оформленные грузовыми документами.
Грузы, переадресованные в пути следования или на станции назначения, в прибытие по станции переадресовки не включают.
Прибытие грузов учитывают суммарно по всем колеям. В прибытие грузов каждой колеи учитывается перегруз, а также перестановка груженых вагонов на тележки другой колеи. При учете по всем видам колеи (суммарно) перегруз и перестановка исключаются.
Отнесение отправленных грузов к соответствующему году в учете определяется на основании даты в перевозочном документе, о принятии к перевозке груза непосредственно от отправителя, железной дороги других железнодорожных администраций, водного транспорта, паромных переправ, автомобильного транспорта, новостроящейся линии.
Отнесение прибывших грузов к соответствующему году определяется по дате, указанной в перевозочном документе, о выдаче груза получателю, сдаче железной дороге других железнодорожных администраций, водному транспорту, паромным переправам, автомобильному транспорту, новостроящейся линии.
Пробег грузопассажирских поездов (то есть поездов, состоящих из пассажирских и грузовых вагонов) следует пропорционально делить на пассажирские поездо-километры и грузовые поездо-километры в соответствии с правилами данной железной дороги. Все поезда упомянутых двух категорий, движущиеся по сети данной железной дороги включаются независимо от принадлежности подвижного состава таких поездов.
Грузооборот (брутто грузовых поездов без веса локомотива) характеризует объем выполненной перевозочной работы по доставке грузов с учетом расстояния перевозки. При этом учитывается общий вес грузов и всей внутренней и внешней обертки, упаковки, покрытия и поддерживающих конструкций, таких, как поддоны, исключая вес тары контейнера, дорожного грузового транспортного средства и оборудования, в том числе при использовании паровозной тяги, электровозной тяги, тепловозной тяги.
Тарифный грузооборот нетто характеризует перевозку грузов без какой-либо упаковки только в обертке или с внутренней упаковкой на определенное расстояние.
Грузооборот учитывают по дорожным ведомостям на выполнение железными дорогами перевозки грузов и определяют:

4) халықаралық тікелей аралас темір жол-су жүк қатынасының құжаттары бойынша шекарадан тысқары тасу үшін су көлігі;
5) су жолымен әрі қарай тасу үшін тікелей аралас темір жол-су қатынасы құжаты бойынша су көлігі, су көлігі транзиті бойынша ілесе жүретін жүктер де енгізіледі.
Су көлігінің қатысуымен интермодальдық жүк тасымалының есебі кезіндегі транзитте жүктерді қабылдауға жүктерді ауыстырып тиеу станциясы бойынша әкелінгені енгізілмейді:
1) паром өткелінде;
2) тікелей аралас темір жол-автомобиль қатынастарының құжаты бойынша автомобиль көлігі;
3) жаңа салынған станцияға түсіру үшін тікелей қатынасқа енгізілген жаңа салынған желі.
Сонымен қоса, жүктердің келуіне жүк құжаттарымен ресімделген жүк паркіндегі вагондарда адамдарды тасымалдау енгізіледі.
Жүктердің жол-жөнекей немесе апаратын станцияға мекенжайы өзгерген кезде, мекенжайы өзгерген станция бойынша әкелінгені енгізілмейді.
Жүктердің келуі барлық жолтабан бойынша тұтастай ескеріледі. Әрбір жолтабаннан келген жүктерді қайта тиеу, сондай-ақ тиелген вагондардың жүгін басқа арбашыққа ауыстыру ескеріледі. Барлық жолтабан түрлері бойынша жиынтық есебін алған кезде (жиынтық) қайта тиеу және орын ауыстыру алынып тасталады.
Тиісті жылдағы есепте жөнелтілетін жүктерге жатқызу тасымалдау құжатындағы уақыт негізінде, жүктерді халықаралық жөнелтушіден, басқа темір жол әкімшіліктерінің темір жолынан, су көлігінен, паромдық өткелден, автомобиль көлігінен, жаңа салынған желіден халықаралық тасымалданатын жүктердің қабылдануы бойынша анықтайды.
Тиісті жылда келген жүктерді тасымалдау құжатында көрсетілген уақыты, алушыға жүкті бергені, басқа темір жол әкімшіліктерінің темір жолына, су көлігіне, паром өткеліне, автомобиль көлігіне жаңа салынған желіге тапсырғаны бойынша анықтайды.
Темір жол ережесіне сәйкес жүк - жолаушылар поездарының (яғни жолаушымен жүк вагондарынан тұратын поездар) жүрген жолын жолаушы поезд-километрге және жүк поезд-километрге үйлесімді бөлу қажет. Аталған темір жол желісі бойынша жүретін екі санаттағы барлық поездар, осы поездардың жылжымалы құрамға қатыстылығына қарамастан енгізіледі.
Жүк айналымы (локомотив салмағынсыз жүк поездары бруттосы) тасымалдау қашықтығын ескере отырып, жүктерді жеткізу бойынша орындалған тасымалдау жұмыстарының көлемін сипаттайды. Бұл орайда барлық жүктің ішкі және сыртқы орамдардың, бумалардың, жабулардың және де табандық секілді сүйемелдеуші конструкциялардың жалпы салмағы ескеріледі де, контейнер ыдыстарының, жолдағы көлік құралдары мен жабдықтарының, сонымен қоса паровоз тартқышының, электр тартқышының, тепловоз тартқышының салмағы алынып тасталады.
Тарифтік жүк айналымы неттосы жүктерді ешқандай бумасыз, тек орау немесе ішкі бумалау арқылы белгілі бір қашықтыққа тасымалдаумен сипатталады.
Жүк айналымын жол ведомосы бойынша темір жолмен жүктердің орындалғандығымен ескереді де, былайша анықтайды:

1) по железным дорогам – умножением количества перевезенных грузов в тоннах на кратчайшее в пределах каждой дороги расстояние перевозки;
2) по сети железных дорог – как сумму грузооборота, выполненного железными дорогами.
По строке 3 «Нефтепродукты» разделов 4 и 5 указываются объемы по перевозке бензина, керосина, масел и смазок минеральных, мазута, дизельного топлива и прочих светлых и темных нефтепродуктов.
По строке 4 «Прочие жидкие и газообразные грузы в массе» разделов 4 и 5 указываются объемы по перевозке газов энергетических как в естественном, так и в сжиженном состоянии, перевозок асфальта, битума, гудрона, озокерита и газов, кроме энергетических.
По строке 15 «Строительные грузы» разделов 4 и 5 указываются объемы перевозок строительных грузов (земля, песок, глина, камни природные, туф, гипс, известь, мел, заполнители пористые, зола, шлак, кроме гранулированных, балласт для железных дорог, стеновые материалы, гидроизоляционные, кровельные материалы, кирпич строительный, сборные конструкции, черепица и шифер, материалы изоляционные, изделия асбестовые и асфальтовые, трубы керамические, изделия абразивные и прочие минерально-строительные материалы), промышленного сырья (земля, песок-сырье, руда неметаллическая, материалы абразивные, пемза, клинкер цементный, глыба силикатная, шлаки металлургические), шлаки гранулированные, цемент, огнеупоры (сырье, кирпич, материалы, асбест и слюда).
По строке 18 «Замороженные или охлажденные продукты» разделов 4 и 5 указываются объемы перевозок скоропортящихся грузов (молоко, молочные продукты, масло животное, сыр, яйца, мясо всякое, субпродукты, мясопродукты, жиры и сало животных и птиц, отходы мясные, рыба живая, рыба свежая охлажденная, жир морских животных, рыб, продукция маргариновая, вода и лед).
По строке 19 «Почта» разделов 4 и 5 указываются объемы перевозок периодических изданий (газет, журналов), писем, карточек, посылок и бандеролей.
По строке 20 «Мебель» разделов 4 и 5 указываются объемы перевозок любой мебели (металлической, неметаллической, офисной, жилой, мягкой).
По строке 21 «Плодоовощная продукция» разделов 4 и 5 указываются объемы перевозок овощей свежих, фруктов, ягод свежих, яблок свежих, цитрусовых.
Все показатели заполняются с одним знаком после запятой.
4. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 1 «Основные показатели по перевозке грузов».
Строка 1 = строки 2-4
Строка 5 = строки 6-8
Строка 9 = строки 10-12

1) темір жол бойынша - тасымалданған жүк мөлшерін (тоннамен) әрбір жолдағы тасымалдаудың ең шектеулі қашықтығына көбейтеді;
2) темір жол желісі бойынша - темір жолмен орындалған жүк айналымының жиынтығы ретінде.
4 және 5-бөлімдердің «Мұнай өнімдері» 3-жолы бойынша жанармай, жермай, минералды майлар мен сылауыштар, мазут, дизельді отын мен өзге де ақ және қара мұнай өнімдерін тасымалдау бойынша көлемі көрсетіледі.
4 және 5-бөлімдердің «Өзге де салмақтағы сұйық немесе газ тәріздес жүктер» 4-жолы бойынша табиғи және сұйытылған күйдегі энергетикалық газ, асфальт, битум, гудрон, озокерит және энергетикалықтан басқа газды тасымалдау бойынша көлемі көрсетіледі.
4 және 5-бөлімдердің «Құрылыс жүгі» 15-жолы бойынша құрылыс жүктерінің (топырақ, құм, сазбалшық, табиғи тастар, таутезек, гипс, әк, бор, қуыс толтырғыштар, күл, түйіршіктелгеннен басқа қоқыс, темір жолдарға арналған балласт, қабырғалы материалдар, гидроизоляциялық, жабындық материалдар, құрылыс кірпіш, құрама конструкциялар, жабынқыш пен шифер, оқшаулау материалдары, таскендір және тасжол бұйымдары, қыш құбырлары, жемірлеу бұйымдары мен өзге де минералдық-құрылыс материалдары), өнеркәсіптік шикізат (топырақ, құм-шикізат, темір емес кен, жемірлеу бұйымдары, кеуектас, цементтік клинкер, силикатты ірі тас, металлургиялық қоқыстар), түйіршіктелген қоқыс, цемент, отқа шыдамды бұйымдары (шикізат, кірпіш, материалдар, таскендір мен слюда) тасымалдау көлемі көрсетіледі.
4 және 5-бөлімдердің «Тоңазытылған немесе салқындатылған өнімдер» 18-жол бойынша тез бұзылатын (сүт, сүт өнімдері, жануар майы, ірімшік, жұмыртқалар, әртүрлі еттер, қосалқы өнімдер, ет өнімдері, мал мен құстар майы, ет қалдықтары, тірі балық, салқындатылған жаңа ұсталынған балық, теңіз жануарларының майы, маргарин өнімдері, су және мұз) жүктерді тасымалдау көлемі көрсетіледі.
4 және 5-бөлімдердің «Почта» 19-жолы бойынша мерзімдік басылымдар (газеттер, журналдар), хаттар, карточкалар, сәлемдемелер мен бандерольдерді тасымалдау көлемі көрсетіледі.
4 және 5-бөлімдердің «Жиһаз» 20-жолы бойынша әртүрлі жиһаздарды (темір, темір емес, кеңсе, үй, жұмсақ) тасымалдау көлемі көрсетіледі.
4 және 5-бөлімдердің «Жеміс-көкөніс өнімдері» 21-жолы бойынша тасымалданған жаңа піскен көкөністер, жемістер, жаңа піскен жидектер, жаңа піскен алмалар, цитрустықтар көрсетіледі.
Барлық көрсеткіштер үтірден кейін бір санмен толтырылуы тиіс.
4. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 1-бөлім «Жүк тасымалдау бойынша негізгі көрсеткіштер».
1-жол = 2-4 жолдар
5-жол = 6-8 жолдар
9-жол = 10-12 жолдар

Строка 13 = строки 14-16
Строка 17 = строки 18-20
Строка 21 = строки 22-24
Строка 25 = строки 26-28
2) Раздел 3 «Объем по перевозке грузов по отправлению и прибытию».
Строка 1 = строки 2-15 для каждой графы
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Графа 4 < графы 3 для каждой строки
3) Раздел 4 «Объем отправленных грузов по видам».
Графа 1 = граф 2-15 для каждой строки
Графы 2-15 < графы 1 для каждой строки
Строка 1 = строк 2-22 для каждой графы
Строки 2-22 < строки 1 для каждой графы
4) Раздел 5 «Объем прибывших грузов по видам».
Графа 1 = граф 2-15 для каждой строки
Графы 2-15 < графы 1 для каждой строки
Строка 1 = строк 2-22 для каждой графы
Строки 2-22 < строки 1 для каждой графы
5) Контроль между разделами:
Графа 1 раздела 3 для каждой строки = строки 1 раздела 4 для каждой графы
Графа 3 раздела 3 для каждой строки = строки 1 раздела 5 для каждой графы
Приложение 11
к приказу исполняющего обязанности Председателя
Агентства Республики Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 233
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына кепілдік
береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін атқарушысының
2010 жылғы _________________
№ ___ бұйрығына 11-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 11 к приказу исполняющего
обязанности Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от ________________ 2010 г. № ___
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақытылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық
бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес
жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными
правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим
законодательством РК.
Статистикалық нысан
коды 0811104
Код статистической
формы 0811104
Темір жол желісінің пайдаланымдылық ұзындығы
туралы есеп
1-ТЖ
1-ЖД
Отчет о протяженности эксплуатационной длины железнодорожных
линий
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, темір жол желісінің пайдаланымдылық
ұзындығын ұсыну бойынша қызметтерін көрсететін заңды тұлғалар және (немесе)
олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения,
независимо от численности, оказывающие услуги по предоставлению эксплуатационной
длины железнодорожных линий.
Тапсыру мерзімі – 15 сәуірге дейін
Срок представления – до 15 апреля
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН

13-жол = 14-16 жолдар
17-жол = 18-20 жолдар
21-жол = 22-24 жолдар
25-жол = 26-28 жолдар
2) 3-бөлім «Жөнелту және әкелу бойынша жүктерді тасымалдау көлемі».
1-жол = 2-15 жолдар әрбір баған үшін
2-баған < 1-баған әрбір жол үшін
4-баған < 3-баған әрбір жол үшін
3) 4-бөлім «Түрлері бойынша жөнелтілген жүктердің көлемі».
1-баған = 2-15 бағандар әрбір жол үшін
2-15 бағандар < 1-баған әрбір жол үшін
1-жол = 2-22 жолдар әрбір баған үшін
2-22 жолдар < 1-жол әрбір баған үшін
4) 5-бөлім «Түрлері бойынша әкелінген жүктердің көлемі».
1-баған = 2-15 бағандар әрбір жол үшін
2-15 бағандар < 1-баған әрбір жол үшін
1-жол = 2-22 жолдар әрбір баған үшін
2-22 жолдар < 1-жол әрбір баған үшін
5) Бөлімдер арасында бақылау:
Әрбір жол үшін 3-бөлім 1-баған = әрбір баған үшін 4-бөлім 1-жол
Әрбір жол үшін 3-бөлім 3-баған = әрбір баған үшін 5-бөлім 1-жол
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі Төрағасының 2010 жылғы
24 тамыздағы № 233 бұйрығына
11-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылық сақтауға кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасы міндетін атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы № 233 бұйрығына 11-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Приложение 11 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 24 августа 2010г. № 233
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан коды
0811104
Код статистической формы
0811104
Темір жол желісінің пайдаланымдылық ұзындығы туралы есеп
Отчет о протяженности эксплуатационной длины железнодорожных линий
ТЖ
ЖД
Жылдық
Годовая
_ _ _ _
Есепті кезең |_|_|_|_| Жыл
Отчетный период        Год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, темір жол желісінің пайдаланымдылық ұзындығын ұсыну бойынша қызметтерін көрсететін заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, независимо от численности, оказывающие услуги по предоставлению эксплуатационной длины железнодорожных линий.
Тапсыру мерзімі – 15 сәуірге дейін
Срок представления – до 15 апреля
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
БСН коды
Код БИН

линий" (код 0811104, индекс 1-ЖД, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом  7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о протяженности эксплуатационной длины железнодорожных линий" (код 0811104, индекс 1-ЖД, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) двухпутный - участок, имеющий на всей протяженности между ограничивающими его раздельными пунктами с путевым развитием, два главных пути даже и в том случае, если эти пути полностью (или частично) устроены на раздельном (самостоятельном) земляном полотне. Эксплуатационная длина такого участка исчисляется по кратчайшему пути;
2) ширина колеи - расстояние между двумя рельсами, измеренное между внутренними краями головок рельсов. В настоящее время используется железнодорожная колея следующей ширины:
нормальная колея 1,435 м;
широкая колея: 1,520 м, 1,524 м, 1,600 м, 1,668 м;
узкая колея: 0,60 м, 0,70 м, 0,75 м, 0,76 м, 0,785 м, 0,90 м, 1,00 м;
3) эксплуатационная длина линии - протяжение главного пути, измеренное между осями раздельных пунктов с путевым развитием (станций, разъездов, обгонных пунктов), ограничивающих эту линию;
4) трехпутный - участок, имеющий на всем протяжении между раздельными пунктами с путевым развитием три главных пути;
5) электрифицированные линии - это линии с одним или несколькими электрифицированными главными путями, которые снабжены воздушным контактным рельсом, чтобы сделать возможной электрическую тягу.
Участки линий, прилегающие к станциям и электрифицированные лишь для того, чтобы было возможно маневрирование, и электрификация которых не продолжена до следующей станции, должны считаться неэлектрифицированными линиями.
3. Эксплуатационную длину определяют: двухпутных и многопутных участков - по кратчайшему пути, многопутных тупиковых линий, упирающихся в пассажирское здание, по наибольшему из главных ее путей, линии или ветки, примыкающей к другой линии; до оси ближайшего раздельного пункта с путевым развитием. Таким образом, отрезок пути от места слияния двух линий (то есть от стрелки примыкания) до оси этого пункта входит в эксплуатационную длину обеих линий, то есть учитывается два раза. При наличии нескольких примыканий в направлении к этому раздельному пункту такие отрезки пути учитываются в эксплуатационной длине несколько раз.
При определении эксплуатационной длины считают самостоятельными, а не в качестве вторых, третьих и так далее путей выходы непосредственно из парков приема и отправления или формирования поездов, которые примыкают к главным путям на перегонах, ветки, являющиеся продолжением главных путей или соединяющие главные линии одной или нескольких дорог, когда они до окончательного отклонения в сторону идут на перегоне параллельно главным путям. Если же эти выходы, ветки и прочие пути следуют параллельно главному пути в пределах всего перегона от оси одной до оси другой станции и служат для пропуска поездов, то они должны быть учтены как вторые или третьи пути.
Эксплуатационная длина определяется только для главных путей.
В местах соприкосновения соседних дистанций пути (дорог, отделений дорог и других подразделений) эксплуатационную длину определяют от (или до) установленных границ этих подразделений.
Все показатели должны заполняться с одним знаком после запятой.
Х - данная позиция не подлежит заполнению.

«Темір жол желісінің пайдаланымдылық ұзындығы туралы есеп» (код 0811104, индексі 1-ТЖ, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабының 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың «Темір жол желісінің пайдаланымдылық ұзындығы туралы есеп» (код 0811104, индексі 1-ТЖ, кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанын толтырудың тәртібін нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар статистикалық нысанды толтыру мақсатында пайдаланылады:
1) екіжолдық деп, оны шектеуші жалғасатын жолы бар жеке пункттердің арасындағы барлық ұзақтықта егер осы жолдар түгелдей (немесе ішінара) жеке (дербес) жер төсемінде орналасқан жағдайда да екі бас жолы бар учаскені айтады. Осындай учаскенің пайдаланымдылық ұзындығын ең қысқа жол бойынша есептеледі;
2) жолтабанның ені – рельстер басының ішкі жақтары арасында өлшенген екі рельс арасындағы қашықтық. Қазіргі кезде мынадай енді темір жол жолтабаны пайдаланылады:
қалыпты жолтабан: 1,435 м;
кең жолтабан: 1,520 м, 1,524 м, 1,600 м, 1,668 м;
тар жолтабан: 0,60 м, 0,70 м, 0,75 м, 0,76 м, 0,785 м, 0,90 м, 1,00 м.
3) желінің пайдаланымдылық ұзындығы деп осы желіні шектеуші жол тарамдары (станциялар, разъездер, басып озу пункттері) бар жекелеген пункттерінің осьтері аралығында өлшенген бас жолдың ұзақтығын айтады;
4) үшжолдық деп, жалғасатын жолы бар жеке пункттердің арасындағы барлық ұзақтықта үш негізгі жолы бар учаскені айтады;
5) электрлендірілген желілер – бұл электр тарту күшін беретін әуе байланыс рельсімен жабдықталған бір немесе бірнеше электрлендірілген негізгі жолдары бар желілер.
Станцияға жанасатын және оңтайландыру үшін электрлендірілген және оларды электрлендіру келесі станцияға дейін жалғастырылмаған желі учаскелері электрлендірілмеген желілер болып саналады.
3. Пайдаланымдылық ұзындықты былайша анықтайды: екіжолдық және көпжолдық учаскелерді - ең қысқа жол бойынша; жолаушылар ғимаратына тірелетін көпжолды тұйық желілерді - оның бас жолдарының ең көбі бойынша; басқа желіге шектесетін желілер немесе тармақтар – жалғасатын жолы бар жақын жеке пункт осіне дейін. Сонымен, екі желі қосылған орыннан бастап (яғни жанасу стрелкасынан) осы пункттің осіне дейінгі жол бөлігінен екі желінің де пайдаланымдылық ұзындығына кіреді, яғни екі рет ескеріледі. Осы жеке пункт бағытында бірнеше жанасу болған жағдайда осындай жол бөліктері пайдаланымдылық ұзындығында бірнеше рет ескеріледі.
Пайдаланымдылық ұзындығын анықтау кезінде екі аралықтағы негізгі жолдарға жанасатын поездарды қабылдау және жөнелту немесе қалыптастыру парктерінен тікелей шығу, негізгі жолдардың жалғасы болып табылатын немесе шетке түпкілікті ауытқуына дейін екі аралықта негізгі жолдарға қосарлана жүретін бір немесе бірнеше жолдардың бас желілерін біріктіретін тармақтар екінші, үшінші және тағы басқа жол ретінде емес дербес деп саналады. Егер осы шығатын жолдар, тармақтар және өзге де жолдар барлық аралық шегінде станцияның бір осінен екінші осіне дейін негізгі жолға қосарлана жүрсе және поездарды жіберу үшін қызмет етсе, онда олар екінші немесе үшінші жолдар ретінде ескерілуі тиіс.
Пайдаланымдылық ұзындық тек негізгі жолдар үшін анықталады.
Жолдың (жолдардың, жол бөлімшелерінің және басқа да бөлімшелердің) іргелес ара қашықтықтарының жанасу орнында пайдаланымдылық ұзындығын осы бөлімшелердің белгіленген шекарасынан бастап (немесе дейін) анықтайды.
Барлық көрсеткіштер үтірден кейін бір белгімен толтырылуы тиіс.
Х – бұл ұстаным толтырылмайды.

4. Арифметико-логический контроль:
1) раздел 1 "Протяженность эксплуатационной длины железнодорожных линий".
Графа 1 = графы 2-3 по всем строкам
Строка 1 = строка 2 = строка 5 = строка 9 по всем графам
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Графа 3 < графы 1 для каждой строки
Строка 2 = строки 3-4 для каждой строки
Строка 5 = строки 6- для каждой строки
Строка 9 = строки 10-12 для каждой строки
Строка 13 графа 1 = строка 13 графа 2
Строка 13 = строки 14-17
Строка 14 графа 1 = строка 14 графа 2
Строка 15 графа 1 = строка 15 графа 2
Строка 16 графа 1 = строка 16 графа 2
Строка 17 графа 1 = строка 17 графа 2
2) раздел 2 "Протяженность эксплуатационной длины железнодорожных линий по областям".
Строка 1 = строки 2-16
Строка 16 = строка 17 + строка 22
Строка 17 = строки 18-21
Строка 23 = строка 24 + строка 28 + строка 31 + строка 33
Строка 24 = строка 25 + строка 26 + строка 27
Строка 28 = строка 29 + строка 30
Строка 31 = строка 32
Строка 33 = строка 34
Приложение 13
к приказу исполняющего обязанности
председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 233
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына кепілдік
береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін атқарушысының
2010 жылғы _________________
№ ___ бұйрығына 13-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 13 к приказу исполняющего
обязанности председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от ______________ 2010 г. № ___
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайтах www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақытылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық
бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес
жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными
правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим
законодательством РК.
Статистикалық нысан
коды 0791104
Код статистической
формы 0791104
Жолаушыларды маршруттық автобустармен тасымалдау туралы
есеп
1-К (бағыт)
1-ТР (маршрут)
Отчет о перевозке пассажиров маршрутными автобусами
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан заңды тұлғалар және (немесе) олардың
құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері, сондай-ақ жолаушыларды маршруттық
автобустармен тасымалдауды  жүзеге асыратын дара кәсіпкерлер толтырады және
жыл сайын мемлекеттік статистика органдарына тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) структурные и обособленные подразделения,
независимо от численности, а также индивидуальные предприниматели, осуществляющие
перевозки пассажиров маршрутными автобусами.
Тапсыру мерзімі – 15 наурызға дейін.
Срок представления – до 15 марта.
КҰЖС коды
Код ОКПО
СТН коды
РНН
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН

4. Арифметика-логикалық бақылау
1) 1 бөлім «Темір жол желісінің пайдаланымдылық ұзындығы».
1 баған = > 2-3 бағандар әрбір жол үшін
1 жол = 2 жол = 5 жол = 9 жол әрбір баған үшін
2 баған > 1 баған әрбір жол үшін
3 баған > 1 баған әрбір жол үшін
2 жол = > 3-4 жолдар әрбір баған үшін
5 жол = > 6-8 жолдар әрбір баған үшін
9 жол = > 10-12 жолдар әрбір баған үшін
13 жол 1 баған = 13 жол 2 баған
13 жол > 14-17 жолдар
14 жол 1 баған = 14 жол 2 баған
15 жол 1 баған = 15 жол 2 баған
16 жол 1 баған = 16 жол 2 баған
17 жол 1 баған = 17 жол 2 баған
2) 2 бөлім «Облыс бойынша темір жол желісінің пайдаланымдылық ұзындығы».
1 жол = Е 2-16 жолдар
16 жол = 17 жол + 22 жол
17 жол = >18-21 жолдар
23 жол = 24 жол + 28 жол + 31 жол + 33 жол
24 жол = 25 жол + 26 жол + 27 жол
28 жол = 29 жол + 30 жол
31 жол = 32 жол
33 жол = 34 жол
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушысының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 233 бұйрығына 13-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылық сақтауға кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасы міндетін атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы № 233 бұйрығына 13-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Приложение 13 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 24 августа 2010г. № 233
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан коды
0791104
Код статистической формы
0791104
Жолаушыларды маршруттық автобустармен тасымалдау туралы есеп
Отчет о перевозке пассажиров маршрутными автобусами
1-К (бағыт)
1-ТР (маршрут)
Жылдық
Годовая
_ _ _ _
Есепті кезең |_|_|_|_| Жыл
Отчетный период        Год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, темір жол желісінің пайдаланымдылық ұзындығын ұсыну бойынша қызметтерін көрсететін заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, независимо от численности, оказывающие услуги по предоставлению эксплуатационной длины железнодорожных линий.
Тапсыру мерзімі – 15 наурызға дейін.
Срок представления – до 15 марта.
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
СТН коды
РНН
БСН коды
Код БИН
ЖСН коды
код ИИК

1. Тасымалды ұйымдастыру бойынша негізгі көрсеткіштерді көрсетіңіз
Укажите основные показатели по организации перевозок
Жол коды
Код стро-ки
Қатынас
түрлері
Виды
сообщения
Автобус
маршрутта-
рының саны, бірлік
Количество
автобусных
маршрутов,
единиц
Маршрут-
тардың
ұзындығы,
км
Протяжен-
ность
маршрутов,
км
Маршрут-
тарға
бекітілген
автобустар-
дың саны,
бірлік
Количество
автобусов,
закрепленных
за
маршрутами,
единиц
Нақты
орындал-
ған
рейстер
саны,
бірлік
Количество
рейсов,
фактически
выполнен-
ных,
единиц
Жалпы жолаушылар
сыйымдылығы, орындар
Общая
пассажировмести-
мость, мест
бар-
лы-
ғы
всего
соның
ішінде
тек
микро-
авто-
буста-
рмен
қызмет
көр-
сеті-
летін
из них
обслу-
живае-
мые
только
микро-
авто
бусами
бар-
лығы
всего
соның
ішін-
де
тек
мик-
роав-
тобу-
стар-
мен
қыз-
мет
көр-
сеті-
летін
из них
обслу-
живае-
мые
только
микро-
авто-
бусами
бар-
лы-
ғы
все-
го
соның
ішінде
тек
микро-
авто-
буста-
рмен
қызмет
көр-
сеті-
летін
из них
только
микро-
автобу-
сы
бар-
лы-
ғывсе-
го
соның
ішін-
де
тек
мик-
роав-
тобу-
стар-
мен
қыз-
мет
көр-
сеті-
летін
из
них
толь-
ко
мик-
роав-
тобу-
сы
бар-
лығы
всего
одан
оты-
ратын
орын-
дар
из нее
мест
для
сиде-
ния
жалпы
отыра-
тын
орындар
санынан
(10 ба-
ған) –
микро-
автобу-
стар
из
общего
количес-
тва мест
для
сидения
(графа
10) –
микроав-
тобусов
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
Қатынастың
барлық
түрінде,
барлығы
Во всех
видах
сообщения,
всего
2
қалалық
городское
оның
ішінде:
в том числе:
3
облыстық
орталық
тары
областные
центры
4
өзге де
елді
мекендер
прочие
населенные
пункты
5
қаламаңы-
лық
пригородное
6
қалааралық
(республи-
ка ішінде)
междугород-
ное (внутри
республики)
оның
ішінде:
в том числе:
7
облысіші-
лік
внутриоблас-
тное
8
облысара-
лық
межобластное
9
халықара-
лық
международ-
ное
оның
ішінде:
в том числе:
10
ТМД
елдеріне
в страны СНГ
оның
ішінде:
в том числе:
11
Ресей
Россия
12
Қырғызстан
Кыргызстан
13
Өзбекстан
Узбекистан
14
Тәжікстан
Таджикистан
15
Түрікмен-
стан
Туркменистан
16
өзгелер
прочие
17
ТМД дан
тыс
елдерге
в страны вне
СНГ
оның
ішінде:
в том числе:
18
Қытай
Китай
19
өзгелер
прочие
2. Автобус паркінің бар-жоғын көрсетіңіз
Укажите наличие автобусного парка
Жол
коды
Код
ст-
роки
Ав-
то-
бус
кла-
сы
Кла-
сс
ав-
то-
буса
Ав-
то-
бус
ма-
рк-
асы
Ма-
рк-
а
ав-
то-
бу-
са
Ав-
то-
бу-
сты
шы-
ға-
ру
жы-
лы
Год
вы-
пус-
ка
ав-
то-
буса
Теңгерімдегі автобустар саны
Количество автобусов, числящихся на
балансе
Жалға алынған
автобустар саны
Количество
автобусов, взятых
в аренду
бар
-
лы-ғы
все-
го
жал-
пы
жо-
лау-
шы-
лар
сый-
ым-
ды-
лы-
ғы,
ор-
ын-
дар
об-
щая
пас-
са-
жи-
ро-
вме-
сти-
мос-
ть,
мест
жал-
пы
жо-
лау-
шы-
лар
сый-
ым-
ды-
лы-
ғы-
нан
(6
ба-
ған-
нан)
оты-
ра-
тын
оры-
ндар
саны
из
общей
пасса
жиро-вмес-
тимо-
сти
(из
графы
6) -
коли-
чест-
во
мест
для
сиде-
ния
Авто-
бустар-
дың
жалпы
санынан
(5
баған-
нан) –
жалға
беріл-
ген
авто-
бустар
саны
из
общего
количес-
тва
автобу-
сов (из
графы 5)
–коли-
чество
автобу-
сов,
сданных
в аренду
жалға
беріл-
ген
авто-
буста-
рдың
жалпы
жолау-
шылар
сыйым-
дылы-
ғы,
орын-
дар
общая
пасса-
жиро
вмести-
мость,
сданных
в
аренду
автобу-
сов,
мест
жалға
беріл-
ген
автобу-
стардың
жалпы
жолау-
шылар
сыйым-
дылығы-
нан (9
баған-
нан)
отыра-
тын
орындар
саны
из общей
пассажи-
ро вмести-
мости
сданных
в аренду
автобу-
сов (из
графы 9)
-коли-
чество
мест для
сидения
бар-
лы-
ғы
все-
го
жал-
пы
жо-
лау-
шы-
лар
сый-
ым-
ды-
лы-
ғы,
ор-
ын-
дар
общая
пас-
сажи-
ро
вмес-
ти-
мос-
ть,
мест
жалпы
жолау-
шылар
сыйым-
дылығы
нан
(12
баған-
нан)
отыра-
тын
орын-
дар
саны
из
общей
пасса-
жиро-
вмести-
мости
коли-
чество
мест
для
сидения
(из
графы
12)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Бар-
лығы
Все-
го
Атауы                               Мекен-жайы
Наименование ______________________ Адрес __________________________
______________________ Тел.:
Тел.: __________________
Электрондық почта мекен-жайы ____________
Адрес электронной почты _________________
Орындаушының аты-жөні, тегі және телефоны           Тел:
Фамилия Имя Отчество и телефон исполнителя ________ Тел: ___________
Басшы                            (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель ___________________ (Ф.И.О., подпись) __________________
Бас бухгалтер                    (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер ______________ (Ф.И.О., подпись) __________________
М.О.
М.П.
Приложение 14
к приказу исполняющего обязанности
председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 233
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет о перевозке пассажиров маршрутными автобусами"

1. Тасымалды ұйымдастыру бойынша негізгі көрсеткіштерді көрсетіңіз
Укажите основные показатели по организации перевозок
Жол коды
Код строки
Қатынас түрлері
Виды сообщения
Автобус маршруттарының саны, бірлік
Количество автобусных маршрутов, единиц
Маршруттардың ұзындығы, км
Протяженность маршрутов, км
Маршруттарға бекітілген автобустардың саны, бірлік
Количество автобусов, закрепленных за маршрутами, единиц
Нақты орындалған рейстер саны, бірлік
Количество рейсов, фактически выполненных, единиц
Жалпы жолаушылар сыйымдылығы, орындар
Общая пассажиров местимость, мест
барлығы
всего
соның ішінде тек микроавтобустармен қызмет көрсетілетін
из них обслуживаемые только микроавтобусами
барлығы
всего
соның ішінде тек микроавтобустармен қызмет көрсетілетін
из них обслуживаемые только микроавтобусами
барлығы
всего
соның ішінде тек микроавтобустармен қызмет көрсетілетін
из них только микроавтобусы
барлығы
всего
соның ішінде тек микроавтобустармен қызмет көрсетілетін
из них только микроавтобусы
барлығы
всего
одан отыратын орындар
из нее мест для сидения
жалпы отыратын орындар санынан (10 баған) – микроавтобустар
из общего количества мест для сидения (графа10) – микроавтобусов
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
Қатынастың барлық түрінде, барлығы
Во всех видах сообщения, всего
2
қалалық
городское
оның ішінде:
в том числе:
3
облыстық орталықтарыобластные центры
4
өзге де елді мекендерпрочие населенные пункты
5
қаламаңылықпригородное
6
қалааралық (республика ішінде)
междугородное (внутри республики)
оның ішінде:
в том числе:
7
облысішілік
внутриобластное
8
облысаралық
межобластное
9
халықаралық
международное
оның ішінде:
в том числе:
10
ТМД елдеріне
в страны СНГ
оның ішінде:
в том числе:
11
Ресей
Россия
12
Қырғызстан
Кыргызстан
13
Өзбекстан
Узбекистан
14
Тәжікстан
Таджикистан
15
Түрікменстан
Туркменистан
16
өзгелер
прочие
17
ТМД дан тыс елдерге
в страны вне СНГ
оның ішінде:
в том числе:
18
Қытай
Китай
19
өзгелер
прочие
2.Автобус паркінің бар-жоғын көрсетіңіз
Укажите наличие автобусного парка
Жол коды
Код строки
Автобус класы
Класс автобуса
Автобус маркасы
Марка автобуса
Автобусты шығару жылы
Год выпуска автобуса
Теңгерімдегі автобустар саны
Количество автобусов, числящихся на балансе
Жалға алынған автобустар саны
Количество автобусов, взятых в аренду
барлығы
всего
жалпы жолаушылар сыйымдылығы, орындар
общая пассажировместимость,
мест
жалпы жолаушылар сыйымдылығынан (6 бағаннан) отыратын орындар саны
из общей пассажировместимости (из графы 6)  количество мест для сидения
Автобустардың жалпы санынан (5 бағаннан) жалға берілген автобустар саны
из общего количества автобусов (из графы 5) количество автобусов, сданных в аренду
жалға берілген автобустардың жалпы жолаушылар сыйымдылығы, орындар
общая пассажировместимость, сданных в аренду автобусов, мест
жалға берілген автобустардың жалпы жолаушылар сыйымдылығынан (9 бағаннан) отыратын орындар саны
из общей пассажировместимости сданных в аренду автобусов (из графы 9) количество мест для сидения
барлығы
всего
жалпы жолаушылар сыйымдылығы, орындар
общая пассажировместимость,
мест
жалпы жолаушылар сыйымдылығынан (12 бағаннан) отыратын орындар саны
из общей пассажировместимости количество мест для сидения (из графы12)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Барлығы
Всего
Атауы                           Мекен-жайы
Наименование ________________      Адрес _________________________
Тел.:           Электрондық почта мекен-жайы
_________________  Тел.: __________ Адрес электронной почты_______
Орындаушының аты-жөні, тегі және телефоны       Тел:
Фамилия Имя Отчество и телефон исполнителя__________ Тел:_________
Басшы                            (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель_______________          (Ф.И.О., подпись)____________
Бас бухгалтер                    (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер__________          (Ф.И.О., подпись)
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 233 бұйрығына 14-қосымша

(код 0791104, индекс 1-ТР (маршрут), периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о перевозке пассажиров маршрутными автобусами" (код 0791104, индекс 1-ТР (маршрут), периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) автобус - транспортное средство, предназначенное для перевозки людей и багажа, имеющее более восьми мест для сидения, исключая место водителя;
2) микроавтобус - маломестное транспортное средство, оборудованное для перевозки более восьми, но не более 16 сидящих пассажиров;
3) маршрут - определенный в процессе организации регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа путь следования между установленными начальным и конечным пунктами;
4) рейс - путь автобуса, микроавтобуса от начального до конечного пункта маршрута. В графах 7 и 8 "Количество рейсов, фактически выполненных" для городского сообщения также следует учитывать число выполненных оборотных рейсов (кругорейсов);
5) автобусы, числящиеся на балансе - наличие автобусов, числящихся на балансе предприятий по состоянию на конец отчетного периода, независимо от их технического состояния, места нахождения и использования: в работе, в ремонте, в ожидании ремонта, в командировке, на консервации, сданные в аренду;
6) автобусы, закрепленные за маршрутом - количество автобусов, осуществляющих движение по определенному маршруту;
7) пассажировместимость - количество мест для пассажиров в автобусе по числу мест для сидения и общее с учетом накопительных площадок, указанных в паспорте завода-изготовителя;
8) общая пассажировместимость - сумма произведений, полученных от умножения списочного числа автобусов каждой марки на их вместимость, определенную: для микроавтобусов, международных автобусов, междугородных автобусов дальнего следования и туристических - по числу мест для сидения; для городских, пригородных и междугородных автобусов ближнего следования - по общей вместимости пассажиров;
9) вид сообщения - признак, представляющий характер участия подразделения транспортной сети в перевозках пассажиров (грузов, багажа, грузобагажа) между пунктами отправления и назначения;
10) городское сообщение - перевозки, осуществляемые в пределах установленных границ города;

«Жолаушыларды маршруттық автобустармен тасымалдау туралы есеп» (код 0791104, индексі 1-К (бағыт), кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленеді және жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың «Жолаушыларды маршруттық автобустармен тасымалдау туралы есеп» (код 0791104, 1-К (бағыт), кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанын толтырудың тәртібін нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар статистикалық нысанды толтыру мақсатында пайдаланылады:
1) автобус – жүргізушінің орнын қоспағанда, отыруға арналған сегізден көп орны бар, адамдарды және жүкті тасымалдауға жабдықталған көлік құрал;
2) микроавтобус – сегізден көп, бірақ 16-дан артық емес жолаушыларды тасымалдауға арналып жабдықталған, аз орынды көлік құралы;
3) маршрут – бұл белгілі бір бастапқы және соңғы пункт арасында жолаушыларды және багажды тұрақты автомобильді тасымалдауды ұйымдастыру процесінде анықталған бағыт;
4) рейс – автобустың, микроавтобустың бағыттың бастапқы және соңғы пункттері арасында жүрген жолы. Қалалық қатынас үшін «Нақты орындалған рейстер саны» 7 және 8 бағандарында орындалған айналым рейстерінің саны ескерілуі тиіс;
5) теңгерімдегі автобустар – автобустардың техникалық жай-күйіне, тұрған жеріне және пайдаланылуда: жұмыста, жөндеуде, жөндеуді күтуде, іссапарда, консервацияда болуына, жалға берілгеніне қарамастан, есепті кезең соңындағы жағдай бойынша кәсіпорын теңгеріміне кіретін автокөліктер;
6) маршрутқа бекітілген автобустар – қозғалысын белгілі маршрут бойынша жүзеге асыратын автобустар саны;
7) жолаушылар сыйымдылығы – отыруға арналған орын және дайындаушы-зауыт паспортында көрсетілген жинақтау алаңдарын қоса алғандағы жалпы орын саны бойынша автобустағы жолаушыларға арналған орындар саны;
8) жалпы жолаушылар сыйымдылығы – әрбір маркалы автобустардың тізімдік санын олардың сыйымдылығына көбейтуден алынған қосындылардың жиынтығы: микроавтобустар, халықаралық автобустар, алысқа қатынайтын және туристік қалааралық автобустар үшін – отыруға арналған орындар саны бойынша; қалалық, қаламаңындық және жақын жерге қатынайтын қалааралық автобустар үшін – жолаушылардың жалпы сыйымдылығы бойынша.
9) қатынас түрі – көлік тораптары бөлімшесінің жолаушылар (жүктерді, жолжүк, жүк-жолжүгі) тасымалдауға жөнелту және межелі пункттер арасында қатысу сипатын көрсететін белгі;
10) қалалық қатынас – қаланың белгіленген шекара шегінде жүзеге асырылатын тасымалдаулар;

11) пригородное сообщение - перевозки, осуществляемые в пределах пригородной зоны, измеряемой от установленных границ города или иного населенного пункта;
12) междугородное сообщение (внутри республики) - перевозки, осуществляемые между населенными пунктами в пределах республики. Междугородное сообщение (внутри республики) включает перевозки во внутриобластном (перевозки, осуществляемые перевозчиками между городами или иными населенными пунктами в пределах одной области) и межобластном (перевозки, осуществляемые перевозчиками между городами или иными населенными пунктами в пределах двух или нескольких областей) сообщении;
13) международное сообщение - перевозки, осуществляемые между Республикой Казахстан и иностранными государствами и (или) транзитом через Республику Казахстан, а также перевозки между иностранными пунктами, осуществляемые транспортными средствами Казахстана, по территории других стран (без пересечения территории республики). Международное сообщение включает ввоз, вывоз и транзит и перевозки между иностранными пунктами.
К ввозу относятся перевозки, в котором пункт отправления расположен на территории иностранного государства, а пункт прибытия - на территории Республики Казахстан.
К вывозу относятся перевозки, в котором пункт отправления расположен на территории Республики Казахстан, а пункт прибытия - на территории иностранного государства.
К транзитным относятся перевозки, осуществляемые между отправителями и получателями иностранных государств по территории Казахстана.
К перевозкам между иностранными пунктами относятся перевозки, осуществляемые транспортными средствами Казахстана, по территории других стран (без пересечения территории республики).
3. В разделе 1 статистической формы "Организация перевозок" перевозчики указывают данные о количестве обслуживаемых маршрутов, общей их протяженности, количестве рейсов, выполненных фактически, количестве закрепленных за данными маршрутами автобусов и их общей вместимости.
В графах 3 и 4 "Протяженность маршрутов" показывается сумма протяженности ряда маршрутов, обслуживаемых перевозчиком (юридическим или физическим лицом) в км. При этом в городском сообщении протяженность маршрута следует показать с учетом пути следования подвижного состава в прямом и обратном направлениях (оборотный рейс).
В графах 7 и 8 "Количество рейсов, фактически выполненных" для городского сообщения также следует учитывать число выполненных оборотных рейсов (кругорейсов).
Раздел 2 статистической формы "Автобусный парк" характеризует автобусный парк респондента. Следует показать весь парк, числящийся на балансе предприятия и находящиеся в частной собственности физического лица, количество собственных автобусов, сданных в аренду, а также количество автобусов, взятых в аренду предприятием.

11) қаламаңыналық қатынас – қала немесе өзге де елді мекеннің белгіленген шекарадан есептелетін қаламаңылық аймақ шегінде жүзеге асырылатын тасымалдаулар;
12) қалааралық қатынас (республика ішіндегі) – республика шегіндегі елді мекен арасындағы тасымалдаулар. Қалааралық қатынасқа (республика ішіндегі) облыс ішіндегі (бір облыс шегіндегі қалалар немесе өзге де елді мекендер арасындағы тасымалдаулар) және облыс арасындағы (екі немесе бірнеше облыстар шегіндегі қалалар немесе өзге де елді мекендер арасындағы тасымалдаулар) қатынастар жатады;
13) халықаралық қатынас – Қазақстан Республикасы мен шетел мемлекеттер арасындағы және (немесе) Қазақстан Республикасы арқылы өтетін транзит, сондай-ақ басқа мемлекеттер аумағында (республиканың аумағынан өтпей) Қазақстанның көлік құралдарымен шетел пункттер арасындағы тасымалдаулар. Халықаралық қатынас шеттен әкелу, шетке шығару, транзит және шетел пункттер арасында тасымалдау қосылады.  Шеттен әкелуге жөнелту пункті шетел мемлекеттің аумағында, ал әкелу пункті – Қазақстан Республикасы аумағында орналасқан пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады.
Шетке шығаруға жөнелту пункті Қазақстан Республикасы аумағында, ал әкелу пункті - шетел мемлекеттің аумағында орналасқан пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады.
Транзиттікке шетел мемлекеттердің жіберуші мен алушылар арасындағы Қазақстан аумағында тасымалдаулары жатады.
Шетел пункттер арасындағы тасымалдауларға басқа мемлекеттер аумағында (республиканың аумағынан өтпей) Қазақстанның көлік құралдарымен шетел пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады.
3. Статистикалық нысанның "Жолаушылар тасымалдауды ұйымдастыру" 1-бөлімінде тасымалдаушылар қызмет көрсетілетін маршруттар саны, олардың жалпы ұзақтығы, нақты орындалған рейстердің саны, маршрутқа бекітілген автобустар саны және олардың жалпы жолаушылар сыйымдылығы туралы деректерді көрсетеді.
"Маршруттардың ұзындығы" 3 және 4 бағандарындатасымалдаушы (заңды немесе жеке тұлға) қызмет көрсететін бірқатар маршруттар ұзындығының км-дағы жиынтығы. Мұның өзінде қалалық қатынаста маршруттың ұзындығын жылжымалы құрамның бара жатқан және кері қайтқан (бір айналым рейсі) қатынас жолдарын қоса есептеп, көрсету қажет.
«Нақты орындалған рейстер саны» 7 және 8 бағандарында орындалған айналым рейстерінің саны ескерілуі тиіс.
Статистикалық нысанның 2-бөлімі - "Автобус паркі" респонденттің автобус паркін сипаттайды. Мұнда кәсіпорынның балансына кіретін және жеке тұлғаның жеке меншікте болатын барлық парктер, жалға берілген меншікті автобустар саны, сондай-ақ кәсіпорын жалға алған автобустардың саны көрсетілуі тиіс.

В графе 2 "Класс автобуса" раздела 2 необходимо по каждому автобусу указать к какому классу относится:
автобус особо малого класса - автобус с габаритной длиной до 5 м;
автобус малого класса - автобус с габаритной длиной от 6 до 7,5 м;
автобус среднего класса - автобус с габаритной длиной от 8 до 9,5 м;
автобус большого класса - автобус с габаритной длиной от 10,5 до 12 м;
автобус особо большого класса - автобус с габаритной длиной от 18 м и более.
4. Арифметико-логический контроль:
1) раздел 1 "Основные показатели по организации перевозок":
графа 11 для каждой строки < графе 10 для каждой строки
графа 10 для каждой строки < графе 9 для каждой строки
строка 1 для каждой графы = строка 2 + строка 5 + строка 6 + строка 9
строка 2 для каждой графы = строка 3 + строка 4
строка 6 для каждой графы = строка 7 + строка 8
строка 9 для каждой графы = строка 10 + строка 17
строка 10 для каждой графы = строк 11-16
строка 17 для каждой графы = строк 18-19
2) раздел 2 "Автобусный парк":
графа 7 для каждой строки < графе 6 для каждой строки
графа 8 для каждой строки < графе 5 для каждой строки
графа 10 для каждой строки < графе 9 для каждой строки
графа 13 для каждой строки < графе 12 для каждой строки.
Приложение 15
к приказу исполняющего обязанности
председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 233
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына кепілдік
береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін атқарушысының
2010 жылғы _________________
№ ___ бұйрығына 15-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 15 к приказу исполняющего
обязанности председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от ________________ 2010 г. № ___
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайтах www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақытылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық
бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес
жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными
правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим
законодательством РК.
Статистикалық нысан
коды 0821104
Код статистической
формы 0821104
Темір жол көлігінің жылжымалы құрамы туралы есеп
2-ТЖ
2-ЖД
Отчет о подвижном составе железнодорожного транспорта
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметінің негізгі түрі – жолаушылар
темір жол көлігі, қалааралық (Экономикалық қызмет түрінің жалпы жіктеуішінің
(бұдан әрі – ЭҚЖЖ) коды 49.1), жүк темір жол көлігі (ЭҚЖЖ коды 49.2),
сондай-ақ темір жол көлігінің жылжымалы құрамы баланста тіркелінген
қызметінің басқа түрлерінің кәсіпорындары болып табылатын заңды тұлғалар
және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения,
независимо от численности, с основным видом деятельности – пассажирский
железнодорожный транспорт, междугородний (Общего классификатора видов экономической
деятельности (далее – ОКЭД) код ОКЭД 49.1), грузовой железнодорожный транспорт (код
ОКЭД 49.2), а также предприятия других видов деятельности, имеющие на балансе
подвижной состав железнодорожного транспорта.
Тапсыру мерзімі – 15 сәуірге дейін
Срок представления – до 15 апреля
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН

Әрбір автобус бойынша 2-бөлім «Автобус класы» 2 бағаны бойынша қандай класқа жататынын көрсету керек:
ерекше шағын сыныптағы автобус – габаритті ұзындығы 5 м-ге дейін автобус;
шағын сыныптағы автобус – габаритті ұзындығы 6-дан 7,5 м-ге дейін автобус;
орта сыныптағы автобус – габаритті ұзындығы 8-ден 9,5 м-ге дейін автобус;
үлкен сыныптағы автобус – габаритті ұзындығы 10,5-нан 12 м-ге дейін автобус;
ерекше үлкен сыныптағы автобус – габаритті ұзындығы 18 м-ден одан жоғары автобус.
4. Арифметика – логикалық бақылау:
1) 1 бөлім «Тасымалды ұйымдастыру бойынша негізгі көрсеткіштер»:
әрбір жол үшін 11 баған < әрбір жол үшін 10 бағанға
әрбір жол үшін 10 баған < әрбір жол үшін 9 бағанға
әрбір баған үшін 1 жол = 2 жол + 5 жол + 6 жол + 9 жол
әрбір баған үшін 2 жол = 3 жол + 4 жол
әрбір баған үшін 6 жол = 7 жол + 8 жол
әрбір баған үшін 9 жол = 10 жол + 17 жол
әрбір баған үшін 10 жол Е = 11-16 жолдардың қосындысына
әрбір баған үшін 17 жол Е = 18-19 жолдардың қосындысына
2) 2 бөлім «Автобус паркі»:
әрбір жол үшін 7 баған < әрбір жол үшін 6 бағанға
әрбір жол үшін 8 баған < әрбір жол үшін 5 бағанға
әрбір жол үшін 10 баған < әрбір жол үшін 9 бағанға
әрбір жол үшін 13 баған < әрбір жол үшін 12 бағанға
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 233 бұйрығына 15-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылық сақтауға кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасы міндетін атқарушының 2010 жылғы
24 тамыздағы № 233 бұйрығына 15-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Приложение 15 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 24 августа 2010г. № 233
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан коды
0821104
Код статистической формы
0821104
Темір жол көлігінің жылжымалы құрамы туралы есеп
Отчет о подвижном составе железнодорожного транспорта
2-ТЖ
2-ЖД
Жылдық
Годовая
_ _ _ _
Есепті кезең |_|_|_|_| Жыл
Отчетный период        Год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметінің негізгі түрі – жолаушылар темір жол көлігі, қалааралық (Экономикалық қызмет түрінің жалпы жіктеуішінің (бұдан әрі – ЭҚЖЖ) коды 49.1), жүк темір жол көлігі (ЭҚЖЖ коды 49.2), сондай-ақ темір жол көлігінің жылжымалы құрамы баланста тіркелінген қызметінің басқа түрлерінің кәсіпорындары болып табылатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, независимо от численности, с основным видом деятельности – пассажирский железнодорожный транспорт, междугородний (Общего классификатора видов экономической деятельности (далее – ОКЭД) код ОКЭД 49.1), грузовой железнодорожный транспорт (код ОКЭД 49.2), а также предприятия других видов деятельности, имеющие на балансе подвижной состав железнодорожного транспорта.
Тапсыру мерзімі – 15 сәуірге дейін
Срок представления – до 15 апреля
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
БСН коды
Код БИН

1. Есепті кезең соңына түрлері бойынша локомотивтер мен автомотрисалардың
бар-жоғын көрсетіңіз
Укажите наличие локомотивов и автомотрис по видам на конец отчетного периода
Жол
коды
Код
стро-
ки
Көрсеткіштің
атауы
Наименование
показателя
Жыл
соңына
парк-
тің
барлы-
ғы,
бірлік
Весь
парк на
конец
года,
единиц
Оның ішінде дайындаушы зауыттан шыққан кезден бастап пайдалануда болған мерзім бойынша, бірлік:
В том числе по сроку эксплуатации с момента выпуска заводом-изготовителем, единиц:
Жал-
пы
қу-
аты,
мың
кВт
Общая
мощ-
ность,
тысяч
кВт
5 жыл-
ға
де-
йін
до 5
лет
5-тен
аса 10
жылға
дейін
свыше 5
до 10
10-нан
аса 15
жылға
дейін
свыше 10
до 15
15-тен
аса 20
жылға
дейін
свыше 15
до 20
20-дан
аса 25
жылға
дейін
свыше
20 до
25
25
жыл-
дан
аса
свыше
25
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Локомотивтер
Локомотивы
оның ішінде:
в том числе:
2
паровоздар
паровозы
3
электровоздар
электровозы
4
тепловоздар
тепловозы
5
Автомотрисалар
Автомотрисы
оның ішінде:
в том числе:
6
электр
электрические
7
дизельді
дизельные
8
өзге де
прочие
2. Есепті кезең соңына түрлері бойынша жолаушылар вагондарының бар-жоғын
көрсетіңіз
Укажите наличие пассажирских вагонов по видам на конец отчетного периода
Жол
коды
Код
стро-
ки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Жыл
соңына
парк-
тің
барлы-
ғы,
бірлік
Весь
парк на
конец
года,
единиц
Оның ішінде дайындаушы зауыттан шыққан кезден бастап пайдалануда болған мерзім бойынша, бірлік:
В том числе по сроку эксплуатации с момента выпуска заводом-изготовителем, единиц:
Жалпы
жолау-
шылар
сыйым-
дылығы,
орын
Общая
пассажи-
ровмес-
тимость,
мест
5 жыл-
ға
дейін
до 5
лет
5-
тен
аса
10
жыл-
ға
дей-
ін
свыше
5 до
10
10-нан
аса 15
жылға
дейін
свыше
10 до
15
15-тен
аса 20
жылға
дейін
свыше
15 до
20
20-
дан
аса
25
жылға
дейін
свыше
20 до
25
25
жыл-
дан
аса
свыше
25
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Жолаушылар
вагондары
Пассажирские
вагоны
оның ішінде:
в том числе:
2
СВ – вагондар
СВ – вагоны
3
екіорынды
купелі вагондар
купейные
двухместные
вагоны
4
төрторынды
купелі вагондар
купейные
четырехместные
вагоны
5
плацкартты
вагондар
плацкартные
вагоны
6
жалпы вагондар
общие вагоны
7
мейрамхана-
вагондар
вагоны-рестораны
8
өзге де
жолаушылар
вагондар
прочие
пассажирские
вагоны
3. Есепті кезең соңына багаж вагондарының бар-жоғын көрсетіңіз
Укажите наличие багажных вагонов на конец отчетного периода
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштің
атауы
Наименование
показателя
Жыл
соңына
парк-
тің
барлы-
ғы,
бірлік
Весь
парк на
конец
года,
единиц
Оның ішінде дайындаушы зауыттан шыққан
кезден бастап пайдалануда болған мерзім
бойынша, бірлік:
В том числе по сроку эксплуатации с момента
выпуска заводом-изготовителем, единиц:
Жалпы
жүк
көтер-
гішті-
гі, мың
тонна
Общая
грузо-
подъем-
ность,
тысяч
тонн
5 жыл-
ға
дейін
до 5
лет
5-тен
аса
10
жыл-
ға
де-
йін
свыше
5 до
10
10-нан
аса 15
жылға
дейін
свыше
10 до
15
15-тен
аса 20
жылға
дейін
свыше 15
до 20
20-дан
аса 25
жылға
дейін
свыше 20
до 25
25 жыл-
дан аса
выше
25
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Багаж вагондары
Багажные вагоны

1. Есепті кезең соңына түрлері бойынша локомотивтер мен автомотрисалардың бар-жоғын көрсетіңіз
Укажите наличие локомотивов и автомотрис по видам на конец отчетного периода
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Жыл соңына парктің барлығы, бірлік
Весь парк на конец года, единиц
Оның ішінде дайындаушы зауыттан шыққан кезден бастап пайдалануда болған мерзім бойынша, бірлік:
В том числе по сроку эксплуатации с момента выпуска заводом-изготовителем, единиц:
Жалпы қуаты, мың кВт
Общая мощность, тысяч кВт
5 жылға дейін
до 5 лет
5-тен аса 10 жылға дейін
свыше 5 до 10
10-нан аса 15 жылға дейін
свыше 10 до 15
15-тен аса 20 жылға дейін
свыше 15 до 20
20-дан аса 25 жылға дейін
свыше 20 до 25
25 жылдан аса
свыше 25
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Локомотивтер
Локомотивы
оның ішінде:
в том числе:
2
паровоздар
паровозы
3
электровоздар
электровозы
4
тепловоздар
тепловозы
5
Автомотрисалар
Автомотрисы
оның ішінде:
в том числе:
6
электр
электрические
7
дизельді
дизельные
8
өзге де
прочие
2. Есепті кезең соңына түрлері бойынша жолаушылар вагондарының бар-жоғын көрсетіңіз
Укажите наличие пассажирских вагонов по видам на конец отчетного периода
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Жыл соңына парктің барлығы, бірлік
Весь парк на конец года, единиц
Оның ішінде дайындаушы зауыттан шыққан кезден бастап пайдалануда болған мерзім бойынша, бірлік:
В том числе по сроку эксплуатации с момента выпуска заводом-изготовителем, единиц:
Жалпы жолаушылар сыйымдылығы, орын
Общая пассажировместимость, мест
5 жылға дейін
до 5 лет
5-тен аса 10 жылға дейін
свыше 5 до 10
10-нан аса 15 жылға дейін
свыше 10 до 15
15-тен аса 20 жылға дейін
свыше 15 до 20
20-дан аса 25 жылға дейін
свыше 20 до 25
25 жылдан аса
свыше 25
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Жолаушылар вагондары
Пассажирские вагоны
оның ішінде:
в том числе:
2
СВ – вагондар
СВ – вагоны
3
екіорынды купелі вагондар
купейные двухместные вагоны
4
төрторынды купелі вагондар
купейные четырехместные вагоны
5
плацкартты вагондар
плацкартные вагоны
6
жалпы вагондар
общие вагоны
7
мейрамхана-вагондарвагоны-рестораны
8
өзге де жолаушылар вагондар
прочие пассажирские вагоны
3. Есепті кезең соңына багаж вагондарының бар-жоғын көрсетіңіз Укажите наличие багажных вагонов на конец отчетного периода
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Жыл соңына парктің барлығы, бірлік
Весь парк на конец года, единиц
Оның ішінде дайындаушы зауыттан шыққан кезден бастап пайдалануда болған мерзім бойынша, бірлік:
В том числе по сроку эксплуатации с момента выпуска заводом-изготовителем, единиц:
Жалпы жүк көтергіштігі, мың тонна
Общая грузоподъемность, тысяч тонн
5 жылға дейін
до 5 лет
5-тен аса 10 жылға дейін
свыше 5 до 10
10-нан аса 15 жылға дейін
свыше 10 до 15
15-тен аса 20 жылға дейін
свыше 15 до 20
20-дан аса 25 жылға дейін
свыше 20 до 25
25 жылдан аса
свыше 25
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Багаж вагондарыБагажные вагоны

4. Есепті кезең соңына темір жол көлігінің қызметтерін жеткізуші
кәсіпорындарға тиесілі жүк вагондарының бар-жоғын көрсетіңіз
Укажите наличие грузовых вагонов, принадлежащих предприятиям – поставщикам услуг
железнодорожного транспорта, на конец отчетного периода
Жол
коды
Код
стро-
ки
Көрсеткіштің
атауы
Наименование
показателя
Жыл
соңына
парктің
барлы-
ғы,
бірлік
Весь
парк на
конец
года,
единиц
Оның ішінде дайындаушы зауыттан шыққан кезден бастап пайдалануда болған мерзім бойынша, бірлік:
В том числе по сроку эксплуатации с момента выпуска заводом-изготовителем, единиц:
Жалпы
жүк
көтер-
гішті-
гі,
мың
тонна
Общая
грузо-
подъем-
ность,
тысяч
тонн
5 жыл-
ға
дейін
до 5
лет
5-
тен
аса
10
жыл-
ға
дей-
ін
свыше
5 до
10
10-
нан
аса
15
жылға
дейін
свыше
10 до
15
15-тен
аса 20
жылға
дейін
свыше
15 до
20
20-дан
аса 25
жылға
дейін
свыше
20 до
25
25
жыл-
дан
аса
свыше
25
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Жүк вагондары
Грузовые вагоны
оның ішінде:
в том числе:
2
жабық вагондар
крытые вагоны
3
жайдақ -
вагондар
вагоны -
платформы
4
үсті ашық
вагондар
полувагоны
5
цистерналар
цистерны
6
рефрижератор-
лар
рефрижераторы
7
өзге де
вагондар
прочие вагоны
5. Есепті кезең соңына темір жол көлігінің қызметтерін тұтынушы кәсіпорын-
дарға тиесілі жүк вагондарының бар-жоғын көрсетіңіз
Укажите наличие грузовых вагонов, принадлежащих предприятиям – потребителям услуг
железнодорожного транспорта, на конец отчетного периода
Жол
коды
Код
стро-
ки
Көрсеткіштің
атауы
Наименование
показателя
Бар-
лығы
Всего
Оның ішінде:
В том числе:
жабық
вагон
- дар
крытые
вагоны
жайдақ -
вагондар
вагоны -
платформы
үсті ашық
вагондар
полувагоны
цисте-
рналар
цистер-
ны
рефри-
жерато-
рлар
рефри-
жерато-
ры
өзге
де вагон-
дар
прочие вагоны
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Жыл соңына жүк
вагондарының
барлық паркі,
бірлік
Весь парк грузовых
вагонов на конец
года, единиц
2
Жалпы жүк
көтергіштігі,
мың тонна
Общая
грузоподъемность,
тысяч тонн
Атауы                               Мекен-жайы
Наименование ______________________ Адрес __________________________
______________________ Тел.:
Тел.: __________________
Электрондық почта мекен-жайы __________
Адрес электронной почты _______________
Орындаушының аты-жөні, тегі және телефоны           Тел:
Фамилия Имя Отчество и телефон исполнителя ________ Тел: ___________
Басшы                            (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель ___________________ (Ф.И.О., подпись) __________________
Бас бухгалтер                    (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер ______________ (Ф.И.О., подпись) __________________
М.О.
М.П.
Приложение 16
к приказу исполняющего обязанности
председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 233
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет о подвижном составе железнодорожного транспорта»

4. Есепті кезең соңына темір жол көлігінің қызметтерін жеткізуші кәсіпорындарға тиесілі жүк вагондарының бар-жоғын көрсетіңіз
Укажите наличие грузовых вагонов, принадлежащих предприятиям – поставщикам услуг железнодорожного транспорта, на конец отчетного периода
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Жыл соңына парктің барлығы, бірлік
Весь парк на конец года, единиц
Оның ішінде дайындаушы зауыттан шыққан кезден бастап пайдалануда болған мерзім бойынша, бірлік:
В том числе по сроку эксплуатации с момента выпуска заводом-изготовителем, единиц:
Жалпы жүк көтергіштігі, мың тонна
Общая грузоподъемность, тысяч тонн
5 жылға дейін
до 5 лет
5-тен аса 10 жылға дейін
свыше 5 до 10
10-нан аса 15 жылға дейін
свыше 10 до 15
15-тен аса 20 жылға дейін
свыше 15 до 20
20-дан аса 25 жылға дейін
свыше 20 до 25
25 жылдан аса
свыше 25
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Жүк вагондары
Грузовые вагоны
оның ішінде:
в том числе:
2
жабық вагондар
крытые вагоны
3
жайдақ - вагондар
вагоны - платформы
4
үсті ашық вагондар
полувагоны
5
цистерналар
цистерны
6
рефрижераторлар
рефрижераторы
7
өзге де вагондар
прочие вагоны
5. Есепті кезең соңына темір жол көлігінің қызметтерін тұтынушы кәсіпорындарға тиесілі жүк вагондарының бар-жоғын көрсетіңізУкажите наличие грузовых вагонов, принадлежащих предприятиям – потребителям услуг железнодорожного транспорта, на конец отчетного периода
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Барлығы
Всего
Оның ішінде:
В том числе:
жабық вагондар
крытые вагоны
жайдақ - вагондар
вагоны - платформы
үсті ашық вагондар
полувагоны
цистерналар
цистерны
рефрижераторлар
рефрижераторы
өзге де вагондар
прочие вагоны
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Жыл соңына жүк вагондарының барлық паркі, бірлік
Весь парк грузовых вагонов на конец года, единиц
2
Жалпы жүк көтергіштігі, мың тонна
Общая грузоподъемность, тысяч тонн
Атауы                           Мекен-жайы
Наименование ________________      Адрес _________________________
Тел.:           Электрондық почта мекен-жайы
_________________  Тел.: __________ Адрес электронной почты_______
Орындаушының аты-жөні, тегі және телефоны       Тел:
Фамилия Имя Отчество и телефон исполнителя__________ Тел:_________
Басшы                            (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель_______________          (Ф.И.О., подпись)____________
Бас бухгалтер                    (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер__________          (Ф.И.О., подпись)
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 233 бұйрығына 16-қосымша

(код 0821104, индекс 2-ЖД, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о подвижном составе железнодорожного транспорта» (код 0821104, индекс 2-ЖД, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) автомотриса – моторное транспортное средство, оборудованное для перевозки по железной дороге пассажиров или грузов;
2) багажный вагон – железнодорожное транспортное средство, не имеющее двигателя, входящее в состав пассажирских или грузовых поездов и используемое поездной бригадой, в случае необходимости, также для перевозки багажа, грузовых мест, велосипедов и так далее;
3) вагон-платформа – вагон без крыши и бортов; вагон без крыши с бортами высотой не свыше 60 см; платформа с турникетом; обычный или специализированный;
4) крытый вагон – вагон, характеризуемый закрытой конструкцией (сплошные стенки до самого верха и крыша) и безопасностью, которую он обеспечивает перевозимым в нем грузам (возможность закрыть вагон на замок и опломбировать). Такие вагоны могут быть обычными или специализированными, включая вагоны с открывающейся крышей;
5) общие вагоны - вагон с жесткими местами для сидения, оборудованный общим электрическим освещением, системой вентиляции воздуха, общей радиоточкой, туалетами (с туалетной бумагой и мылом), резервуаром с горячей и холодной питьевой водой, наличием занавесок на окнах, чайными принадлежностями и посудой;
6) пассажирский вагон – пассажирское железнодорожное транспортное средство за исключением автомотрисы или прицепного вагона моторвагонного поезда;
7) пассажирское железнодорожное транспортное средство - железнодорожное транспортное средство для перевозки пассажиров, даже если в нем имеется одно или несколько специальных отделений или специальных мест для багажа, грузовых мест, почты и так далее;
8) купейные двухместные вагоны - вагон с 2-местными купе с местами для лежания с нижними или ярусным расположением мягких диванов и с 4-местными купе с мягкими креслами для сидения - вагон оборудованный общим и индивидуальным электрическим освещением, системой вентиляции и кондиционирования воздуха, видео и телеаппаратурой, туалетами (с туалетной бумагой и мылом), резервуаром с горячей и холодной питьевой водой, индивидуальной радиоточкой, наличием штор и занавесок, ковриков и ковровых дорожек в коридорах и купе, чайными принадлежностями и посудой, комплектами постельных принадлежностей куда входят: 2 подушки, одеяло, покрывало, матрац с чехлом, 2 простыни, 2 наволочки, 1 льняное или махровое полотенце и вешалками-плечиками для верхней одежды по две на каждое спальное место;

«Темір жол көлігінің жылжымалы құрамы туралы есеп» (код 0821104, индексі 2-ТЖ, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабының 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың «Темір жол көлігінің жылжымалы құрамы туралы есеп» (код 0821104, индексі 2-ТЖ, кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанын толтырудың тәртібін нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар статистикалық нысанды толтыру мақсатында пайдаланылады:
1) автомотрисалар - темір жолмен жолаушыларды немесе жүктерді тасымалдау үшін жабдықталған моторлы көлік құралы;
2) багаж вагоны – қозғалтқышы жоқ, жолаушылар немесе жүк поездары құрамына кіретін және қажет болған жағдайда поезд бригадасы пайдаланатын, сондай-ақ жолжүктерін, жүк орындарын, велосипедтерді және тағы басқа тасымалдайтын темір жол көлік құралы;
3) жайдақ-вагон - шатырсыз және ернеусіз вагон; шатырсыз ернеу биіктігі 60 см-ден аспайтын вагон; айналмалы есікті платформа; кәдімгі немесе мамандандырылған;
4) жабық вагон - жабық конструкциясымен (төбесіне дейін тұтас қабырғасы және шатыры бар) және онда тасымалданатын жүктерді қамтамасыз ететін қауіпсіздігімен (вагондарды құлыпқа жабу және пломб салу мүмкіндігі) сипатталатын вагон. Мұндай вагондар кәдімгі немесе мамандандырылған болуы мүмкін, бұларға қақпағы ашылатын вагондар енгізіледі;
5) жалпы вагондар – жалпы және жеке электрлік жарықтандырумен, ауаны желдету жүйесімен, жалпы радионүктемен, дәретханалармен (дәретхана қағазы және сабынымен), ыстық және суық ауыз су резервуарымен, терезеде шымылдықтың болуымен, шәй керек-жарақтары мен ыдыс-аяқпен жабдықталған отыруға арналған қатты орындары бар вагон;
6) жолаушылар вагоны - автомотрисаларды немесе моторвагонды пойыздың тіркемелі вагондарын қоспағанда жолаушылар темір жол көлік құралы;
7) жолаушылар темір жол көлік құралы - жолжүгі, жүк орны, почта және тағы басқа үшін бір немесе бірнеше арнайы бөлімшелер немесе арнайы орын болғанына қарамастан жолаушыларды тасымалдауға арналған темір жол көлік құралы;
8) купелі екіорынды вагондар – жатуға арналған төменгі орындары немесе ярусты орналасқан дивандары бар 2 орынды купелі және отыруға арналған жұмсақ креслолары бар 4 орынды купелі вагон, вагон жалпы және жеке электрлік жарықтандырумен, ауаны желдету және баптау жүйесімен, дәретханалармен (дәретхана қағазы және сабынымен), ыстық және суық ауыз су резервуарымен, жеке радионүктемен, перде және шымылдықтың болуымен, дәліздерде және купеде кілемшелер мен ұзын кілемдер, шәй керек-жарақтары мен ыдыс-аяқ, төсек керек-жарақтары: 2 жастық, көрпе, жапқыш, тысы бар матрац; төсек-жаймалары: 2 жайма, 2 жастық тысы, 1 вафельді, 1 зығыр немесе түкті орамал және әрбір ұйықтайтын орынға екі-екіден сыртқы киімге арналған ілгіштермен жарақталған;

9) локомотив – железнодорожное транспортное средство, оборудованное источником энергии и двигателем или только двигателями (электровоз), предназначенное для буксировки железнодорожных транспортных средств;
10) вагоны-рестораны - железнодорожный вагон, предназначенный для обеспечения горячим питанием пассажиров в пути следования, включается в состав пассажирских поездов;
11) прочие пассажирские вагоны – любые вагоны (железнодорожный вагон-салон, вагон-лаборатория, служебный и прочие), не включенные в определение СВ-вагоны, купейные двух- и четырехместные, плацкартные, общие вагоны и вагоны-рестораны;
12) прочие вагоны - любые вагоны, и в частности специализированные вагоны для перевозки жидких веществ, газов, а также порошкообразных грузов, не включенные в определение крытых вагонов, полувагонов или вагонов-платформ, а также автомотрисы и прицепные вагоны автомотрис, приспособленные для перевозки посылок;
13) паровоз – цилиндровый или турбинный локомотив, источником энергии которого является пар, независимо от вида используемого топлива;
14) плацкартные вагоны - вагоны с жесткими местами для лежания, оборудованный общим электрическим освещением, системой вентиляции воздуха, общей радиоточкой, туалетами (с туалетной бумагой и мылом), резервуаром с горячей и холодной питьевой водой, наличием занавесок на окнах, чайными принадлежностями и посудой, комплектами постельных принадлежностей (подушка, одеяло, матрац с чехлом), постельного белья (2 простыни, 1 наволочка, 1 полотенце);
15) СВ-вагоны - вагоны с 2-местными купе с нижним расположением мягких диванов, мягкими креслами для сидения с устройством по регулированию его положения (далее - СВ) - вагон оборудованный общим и индивидуальным электрическим освещением, системой вентиляции и кондиционирования воздуха, туалетами (с туалетной бумагой и мылом), резервуаром с горячей и холодной питьевой водой, индивидуальной радиоточкой, видео и телеаппаратурой в купе, кнопкой вызова проводника, наличием душевой кабинки и бытового уголка (допускается одна кабинка на два купе), штор и занавесок, ковриков и ковровых дорожек в коридорах и купе, чайными принадлежностями и посудой, комплектами съемного инвентаря и имущества, не отличающего по цвету и рисунку, постельных принадлежностей (2 подушки, одеяло, покрывало, матрац с чехлом), постельного белья, куда входят (2 простыни, 2 наволочки, 1 вафельное, 1 льняное или махровое полотенце) и вешалками-плечиками для верхней одежды по две на каждое спальное место;
16) железнодорожная администрация – организация, представляющая исполнительный орган государства в области управления железнодорожным транспортом и представляющая интересы государства в порядке, установленным законодательством страны, в международных организациях в пределах своих полномочий;

9) локомотив - энергия көзімен және қозғалтқышпен немесе тек қозғалтқышпен (электровозбен) жабдықталған темір жол көлік құралдарын жетекке алуға арналған темір жол көлік құралдары;
10) мейрамхана-вагондар – жолаушыларды жол жүру кезінде ыстық тамақпен қамтамасыз етуге арналған темір жол вагоны, жолаушылар пойызының құрамына қосылады;
11) өзге де жолаушылар вагоны – СВ-вагондар, екі не төрторынды купелер, плацкартты, жалпы және мейрамхана-вагондар анықтамасына жатпайтын кез келген вагондар (темір жол вагон-салондар, вагон-зертханалар, қызметтік және өзге де);
12) өзге де вагондарға кез-келген вагондар, атап айтқанда, жабық вагондар, үсті ашық вагондар немесе жайдақ вагондар анықтамасына енгізілмеген сұйық заттарды, газды, сондай-ақ ұнтақ тәрізді жүктерді тасымалдауға арналған мамандандырылған вагондар, сондай-ақ автомотрисалар мен сәлемдемелер тасымалдауға бейімделген автомотрисалардың тіркемелі вагондары жатады;
13) паровоз – пайдаланатын отын түріне қарамастан энергия көзі бу болып табылатын цилиндрлі немесе турбиндік локомотив;
14) плацкартты вагондар – отыруға арналған қатты орындары бар вагон, вагон жалпы және жеке электрлік жарықтандырумен, ауаны желдету жүйесімен, дәретханалармен (дәретхана қағазы және сабынымен), ыстық және суық ауыз су резервуарымен, жеке радионүктемен, терезеде шымылдықтың барымен, дәліздерде және купеде кілемшелер мен ұзын кілемдер, шәй керек-жарақтары мен ыдыс-аяқ, төсек керек-жарақтары (жастық, көрпе, тысы бар матрац), төсек-жаймалары (2 жайма, 1 жастық тысы, 1 орамал);
15) СВ–вагондар – жұмсақ дивандары төменде орналастырылған, реттеу құрылғысы бар отыруға арналған жұмсақ креслолары бар 2 орынды купелі вагон (бұдан әрі – СВ), жалпы және жеке электрлік жарықтандырумен, ауаны желдету және баптау жүйесімен, дәретханалармен (дәретхана қағазы және сабынымен), ыстық және суық ауыз су резервуарымен, жеке радионүктемен, купеде бейне және телеаппаратурамен, жолсерікті шақыру батырмасымен жабдықталған, себезгі кабинкасы және тұрмыстық бұрыштың (екі купеге бір кабинкадан болуы мүмкін), перде және шымылдық, дәліздерде және купеде кілемшелер мен ұзын кілемдер, шәй керек-жарақтары мен ыдыс-аяқ, алмалы мүкәммал жиынтықтары, түсі мен суреті бойынша айырмашылығы жоқ төсек керек-жарақтары (2 жастық, көрпе, жапқыш, тысы бар матрац), төсек-жаймалары (2 жайма, 2 жастық тысы, 1 вафельді, 1 зығыр немесе түкті орамал) және әрбір ұйықтайтын орынға екі-екіден сыртқы киімге арналған ілгіштер бар;
16) темір жол әкімшілігі – темір жол көлігін басқару саласында мемлекеттің атқарушы органын ұсынатын және халықаралық ұйымдарда өз өкілеттілігінің шегінде елдің заңнамасымен белгіленген тәртіпте мемлекеттің мүдделерін білдіретін ұйым;

17) железнодорожное транспортное средство – подвижной состав, передвигающийся исключительно по рельсам. Различают тяговые транспортные средства (локомотивы и автомотрисы) и буксируемые транспортные средства (пассажирские вагоны, прицепные вагоны моторвагонного поезда, багажные и товарные вагоны);
18) купейные четырехместные вагоны - вагон с 4-местными купе с жесткими местами для лежания - вагон оборудованный общим и индивидуальным электрическим освещением, системой вентиляции и кондиционирования воздуха, туалетами (с туалетной бумагой и мылом), резервуаром с горячей и холодной питьевой водой, индивидуальной радиоточкой, наличием штор и занавесок, ковриков и ковровых дорожек в коридорах и купе, чайными принадлежностями и посудой, комплектами постельных принадлежностей куда входят: 2 простыни, 1 наволочка, 1 вафельное, 1 льняное или махровое полотенце, подушка, одеяло, матрац с чехлом и вешалками-плечиками для верхней одежды по две на каждое спальное место;
19) предприятия-поставщики услуг железнодорожного транспорта – железнодорожные предприятия, оказывающие услуги операторов вагонов (контейнеров), локомотивной тяги и услуги национальных перевозчиков;
20) предприятия-потребители услуг железнодорожного транспорта - все юридические лица, пользующиеся услугами в сфере железнодорожного транспорта, но основной вид деятельности которых не относится к кодам общий классификатор видов экономической деятельности 49.1 и 49.2 и не относящиеся к предприятиям-поставщикам услуг железнодорожного транспорта;
21) тепловоз – локомотив, оборудованный дизельным двигателем независимо от типа установленной передачи. Однако дизель-электрические локомотивы, оборудованные также для получения электроэнергии, подводимой по контактному проводу или по контактному рельсу, относятся к категории электровозов;
22) полувагон – вагон без крыши с неоткидными бортами высотой свыше 60 см, обычный или специализированный;
23) электровоз – локомотив с одним или несколькими электродвигателями, питаемыми электрическим током, подводимым по контактному проводу или рельсу, или поступающим от находящихся на локомотиве аккумуляторов. К категории электровозов относятся оборудованные таким образом локомотивы, снабженные также энергетической установкой (дизельной или иной) для питания током электродвигателя, когда этот ток нельзя получать от контактного провода или контактного рельса.
3. Учету подлежат следующие транспортные средства:
1) все железнодорожные транспортные средства, принадлежащие железнодорожному предприятию-поставщику услуг железнодорожного транспорта, а также средства, взятые этим предприятием внаем и фактически находящиеся в его распоряжении, включая те транспортные средства, которые ремонтируются или ожидают ремонта или хранятся в парке в рабочем или нерабочем состоянии; также транспортные средства других железнодорожных администраций, находящиеся в распоряжении системы, транспортные средства предприятия, временно находящиеся в порядке обычной эксплуатации за границей или находящиеся на сети железнодорожных предприятий;

17) темір жол көлік құралдары - тек рельспен жүретін жылжымалы құрам. Олар тартатын көлік құралдары (локомотивтер және автомотрисалар) және сүйрейтін көлік құралдары (жолаушылар вагондары, тіркеме вагондар, мотор-вагонды поездар, жүк және тауар вагондары) болып бөлінеді;
18) төрторынды купелі вагондар – жатуға арналған қатты орындары бар 4 орынды купелі вагон, вагон жалпы және жеке электрлік жарықтандырумен, ауаны желдету және баптау жүйесімен, дәретханалармен (дәретхана қағазы және сабынымен), ыстық және суық ауыз су резервуарымен, жеке радионүктемен, перде және шымылдық, дәліздерде және купеде кілемшелер мен ұзын кілемдер, шәй керек-жарақтары мен ыдыс-аяқ, төсек керек-жарақтары: 2 жайма, 1 жастық тысы, 1 вафельді, 1 зығыр немесе түкті орамал, жастық, көрпе, тысы бар матрац және әрбір ұйықтайтын орынға екі-екіден сыртқы киімге арналған ілгіштермен жабдықталады;
19) темір жол көлігінің қызметтерін жеткізуші кәсіпорындар – вагондар (контейнерлер), локомотивті тартқыштары операторларының қызметтерін және ұлттық тасымалдаушылар қызметтерін көрсететін темір жол кәсіпорындары;
20) темір жол көлігі қызметін тұтынушы-кәсіпорындар - темір жол көлігі саласындағы қызметтерді пайдаланатын, бірақ қызметтерінің негізгі түрі экономикалық қызмет түрінің жалпы жіктеуіші 49.1 және 49.2 - кодтарына жатпайтын және темір жол көлігі қызметін жеткізуші кәсіпорындарға жатпайтын барлық заңды тұлғалар;
21) тепловоз - орнатылған беріліс типіне қарамастан дизельді қозғалтқышпен жабдықталған локомотив. Алайда байланыс сымы немесе байланыс рельсі бойынша жеткізілетін электр энергиясын алу үшін жабдықталған дизель - электрлік локомотивтер электровоз санатына жатады;
22) үсті ашық вагон - биіктігі 60 см-ден астам қайырмасыз ернеулері бар шатырсыз, кәдімгі немесе мамандандырылған вагон;
23) электровоз - бір немесе бірнеше электр қозғалтқышы бар локомотив, ол байланыс сым немесе рельс бойынша жеткізілетін немесе локомотивтегі аккумуляторлар арқылы келетін электр тоғымен қоректенеді. Электровоз санаттарына осындай тәсілмен жабдықталған, сондай-ақ тоқты байланыс сымынан немесе байланыс рельсінен алуға болмайтын кезде электр қозғалтқыш тоғымен қоректену үшін энергетикалық қондырғымен (дизельді немесе өзге) жабдықталған локомотивтер жатады.
3. Мына көлік құралдары есепке алынады:
1) негізгі темір жол кәсіпорындарына жататын барлық темір жол көлік құралдары, сондай-ақ жөндеудегі және жөндеу кезегінде тұрған немесе паркте жұмыс істейтін немесе жұмыс істемейтін қалпында сақталған көлік құралдарын қоса осы кәсіпорындар жалдауға алған және олардың тікелей иелігінде болатын құралдар; жүйе иелігіндегі шетелдік көлік құралдары, шетелде кәдуілгі пайдалану тәртібінде уақытша болатын немесе қосалқы темір жол кәсіпорындары желісінде болатын басқа темір жол әкімшіліктерінің көлік құралдары да енгізіледі;

2) товарные вагоны, принадлежащие предприятиям-потребителям услуг железнодорожного транспорта, то есть товарные вагоны, не принадлежащие предприятию-поставщику услуг железнодорожного транспорта, но зарегистрированные и допущенные к перевозкам этим предприятием при соблюдении специальных условий, а также товарные вагоны, отданные этим предприятием внаем предприятиям-потребителям услуг железнодорожного транспорта и эксплуатируемые в качестве товарных вагонов, принадлежащих предприятиям-потребителям услуг железнодорожного транспорта.
Из статистических данных железнодорожного предприятия исключаются транспортные средства, которые не находятся в его распоряжении:
транспортные средства других железнодорожных администраций или железнодорожных предприятий, временно находящиеся на железнодорожных линиях данного железнодорожного предприятия в порядке обычной эксплуатации;
транспортные средства, которые отданы внаем или каким-либо образом переданные в распоряжение других железнодорожных предприятий;
транспортные средства, зарезервированные исключительно для технологических перевозок или предназначенные для продажи на слом или списание.
Локомотивный парк состоит из электровозов, тепловозов и паровозов.
Отдельно учитывается моторо-вагонный подвижной состав – моторные и прицепные вагоны, из которых формируются электропоезда и дизель-поезда, а также автомотрисы. Данные по локомотивам, автомотрисам и вагонам приводятся в единицах. Кроме того, по локомотивам и автомотрисам приводится их мощность в тысяч кВт, а по грузовым вагонам – их грузоподъемность в тысяч тонн.
Определение различных категорий локомотивов (электровозы, тепловозы) применяется с соответствующими изменениями к автомотрисам. В статистике механических транспортных средств каждая автомотриса в неразъемной секции учитывается отдельно, в статистике пассажирских транспортных средств и грузовых транспортных средств каждый кузов, оборудованный для перевозки пассажиров или грузов, учитывается в качестве одной единицы.
Каждая секция двух-трехсекционного локомотива, работающая самостоятельно, принимается за физическую единицу.
Каждый локомотив и каждая единица моторвагонного подвижного состава приписываются к одной из железных дорог. Все локомотивы, приписанные к данной дороге, имеющие ее инициалы и состоящие на ее балансе, образуют инвентарный парк дороги.
Наличие грузовых вагонов определяется ежегодной инвентаризацией вагонов. По ее результатам определяется та исходная величина наличия вагонов, от которой ведется текущий учет в последующий период.
Помимо собственных вагонов в данном отчете должны отражаться вагоны, принадлежащие предприятиям-потребителям услуг железнодорожного транспорта, то есть не принадлежащие данной дороге, но приписанные к ней предприятием-потребителем услуг железнодорожного транспорта.
Каждое отдельное транспортное средство неразъемной секции для перевозки пассажиров учитывается в качестве пассажирского железнодорожного транспортного средства.
Наличие пассажирских вагонов учитывается по депо приписки на железных дорогах. Учет парка пассажирских вагонов ведется в физических единицах с подразделением по видам перевозок: для перевозок пассажиров и ручной клади, для перевозки почты, для перевозки багажа и грузобагажа; прочие (рестораны, лаборатории, служебные и так далее). В зависимости от оборудования вагоны, предназначенные для перевозки пассажиров, делятся на мягкие, мягкожесткие, жесткие, купейные, жесткие открытые, межобластные с местами для сидения. Вместимость пассажирского транспортного средства – число сидячих и спальных мест и разрешенное число мест для стоящих пассажиров в пассажирском транспортном средстве, когда оно используется по назначению.
Транспортные средства, имеющие одно или несколько купе для пассажиров, должны учитываться не в качестве багажных, а в качестве пассажирских вагонов. Почтовые вагоны, принадлежащие железнодорожному предприятию, считаются багажными вагонами, если они не имеют купе для пассажиров.
Показатели по наличию пассажирских, багажных и грузовых вагонов (в том числе по их видам) должны заполняться в целых числах, остальные показатели – с одним знаком после запятой.

2) жеке иеленушілерге тиісті тауар вагондары, яғни негізгі темір жол кәсіпорындарының иелігінде емес, бірақ тіркелген және осы кәсіпорындар арнайы шарттарды бұзбай тасымалдауға жіберілген тауар вагондары, сондай-ақ осы темір жол кәсіпорындары жеке иеленушілерге жалға берген және жеке иеленушілерге тиісті тауар вагондары ретінде пайдаланылатын тауар вагондары жатады.
Негізгі темір жол кәсіпорындарындағы статистикалық деректерден оның иелігіндегі емес көлік құралдары алынып тасталады:
негізгі темір жол кәсіпорындарының темір жол желісінде кәдуілгі пайдалану тәртібінде уақытша болатын басқа темір жолы әкімшіліктерінің немесе темір жол кәсіпорындарының көлік құралдары;
жалға берілген немесе қандай да бір себептерге байланысты басқа темір жол кәсіпорындарының иелігіне берілген көлік құралдары;
тек технологиялық тасымалдаулар үшін резервте тұрған немесе бұзылатын немесе есептен шығарылатын көлік құралдары.
Локомотив паркі электровоздардан, тепловоздардан және паровоздардан тұрады.
Мотор - вагонды жылжымалы құрам жеке ескеріледі - электрлі поездар мен дизельді-поездар, сондай-ақ автомотрисалар қалыптасатын моторлы және тіркемелі вагондар. Локомотивтер, автомотрисалар және вагондар бойынша деректер бірлікпен келтіріледі. Сонымен қоса, локомотивтер мен автомотрисалар бойынша олардың қуаты мың кВт-пен, ал жүк вагондары бойынша - олардың жүк көтерімділігі мың тоннамен келтіріледі.
Локомотивтердің әртүрлі санатын (электровоздар, тепловоздар) анықтау автомотрисаларға тиісті өзгерістермен қолданылады. Механикалық көлік құралдары статистикасында әрбір автомотриса ажыратылмайтын секцияда жеке ескеріледі, жолаушылар көлік құралдары мен жүк көлік құралдары статистикасында жолаушыларды немесе жүктерді тасымалдау үшін жабдықталған әрбір шанақ бір бірлік ретінде ескеріледі.
Екі-үш секциялы локомотивтің дербес жұмыс істей алса әр секциясы физикалық бірлік ретінде қабылданады.
Мотор-вагонды жылжымалы құрамның әрбір локомотиві және әрбір бірлігі темір жолдың біреуіне тіркеледі. Аталған жолға тіркелген, оның аты-жөніне ие және оның балансында тұратын барлық локомотивтер жолдың мүліктік паркін құрайды.
Жүк вагондарының нақты бары жыл сайын вагондарды түгендеу арқылы анықталады. Оның нәтижесі бойынша нақты вагондар саны анықталып, сол бойынша келесі кезеңдегі ағымдағы есеп жүргізіледі.
Осы есепте өз меншігіндегі вагондардан басқа темір жол көлігі қызметін тұтынушы-кәсіпорындар жататын вагондар, яғни осы жолға жатпайтын, бірақ оған темір жол көлігі қызметін тұтынушы-кәсіпорындар тіркеген вагондар ескеріледі.
Жолаушыларды тасымалдауға арналған ажыратылмайтын секцияның әрбір жеке көлік құралы қоса жолаушылар темір жол көлік құралы ретінде ескеріледі.
Жолаушылар вагондарының нақты бары темір жолдардағы тіркелу депосы бойынша ескеріледі. Жолаушылар вагондары паркінің есебі тасымалдау түрі бойынша бөлімшелермен нақты бірлікте жүргізіледі: жолаушыларды және қол жүктерін тасымалдау үшін, почтаны тасымалдау үшін, жолжүктерін және жүк - жолжүктерін тасымалдау үшін; өзгелері (мейрамханалар, зертханалар, қызметтік тағы басқа). Жолаушыларды тасымалдауға арналған вагондар жабдықталуына байланысты жұмсақ, жұмсақ-қатқыл, қатқыл, купелі, ашық қатқыл, облысаралық орындықтары бар болып бөлінеді. Жолаушылар көлік құралының сыйымдылығы - мақсатқа сай пайдаланылған жағдайда жолаушылар көлік құралындағы отыратын және жататын орындар саны; түрегеп тұратын жолаушылар үшін рұқсат етілген орын саны.
Жолаушылар үшін бір немесе бірнеше купесі болатын көлік құралдары жолжүк ретінде емес, жолаушылар вагондары ретінде ескерілуі тиіс. Темір жол кәсіпорындары меншігіндегі почта вагондары багаж вагондары болып саналады, егер оларда жолаушылар купесі болмаса.
Жолаушылар, багаж және жүк вагондары (оның ішінде олардың түрлері бойынша) бойынша көрсеткіштер бүтін сандарда толтыру тиіс, қалған көрсеткіштерді – үтірден кейін бір санмен толтыру тиіс.

4. Арифметико-логический контроль
1) раздел 1 «Наличие локомотивов и автомотрис по видам».
Графа 1 = графы 2-7 для каждой строки
Строка 1 = строки 2-4 для каждой графы
Строка 5 = строки 6-8 для каждой графы
2) раздел 2 «Наличие пассажирских вагонов по видам».
Графа 1 = графы 2-7 для каждой строки
Строка 1 = строки 2-8 для каждой графы
3) раздел 3 «Наличие багажных вагонов».
Графа 1 = графы 2-7
4) раздел 4 «Наличие грузовых вагонов, принадлежащих предприятиям – поставщикам услуг железнодорожного транспорта».
Графа 1 = графы 2-7 для каждой строки
Строка 1 = строки 2-7 для каждой графы
5) раздел 5 «Наличие грузовых вагонов, принадлежащих предприятиям – потребителям услуг железнодорожного транспорта».
Графа 1 = графы 2-7 для каждой строки
Приложение 17
к приказу исполняющего обязанности
председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 233
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына кепілдік
береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін атқарушысының
2010 жылғы _________________
№ ___ бұйрығына 17-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 17 к приказу исполняющего
обязанности председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от ________________ 2010 г. № ___
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайтах www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағатқа
дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақытылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық
бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес
жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными
правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим
законодательством РК.
Статистикалық нысан
коды 0871104
Код статистической
формы 0871104
Қатынас түрлері бойынша әуе көлігінің қызметтері туралы
есеп
2-К (әуе)
2-ТР (авиа)
Отчет об услугах воздушного транспорта по видам сообщений
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметінің негізгі түрі - жолаушылар әуе
көлігі (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды 51.1) және
жүк әуе көлігі мен ғарыш көлік жүйесі (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы
жіктеуішінің коды 51.2) болып табылатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың
құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері табыс етеді.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособсленные подразделения,
независимо от численности, с основным видом деятельности – воздушный пассажирский
транспорт (код Общего классификатора видов экономической деятельности 51.1) и
воздушный грузовой транспорт и транспортная космическая система (код Общего
классификатора видов экономической деятельности 51.2).
Тапсыру мерзімі – 20 сәуір
Срок представления – 20 апреля
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН

4. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 1 бөлім «Түрлері бойынша локомотивтер мен автомотрисалардың бар-жоғы».
1 баған = Е 2-7 әрбір жол үшін
1 жол = Е 2-4 жолдар әрбір баған үшін
5 жол = Е 6-8 жолдар әрбір баған үшін
2) 2 бөлім «Түрлері бойынша жолаушылар вагондарының бар-жоғы».
1 баған = Е 2-7 бағандар әрбір жол үшін
1 баған = Е 2-8 жолдар әрбір баған үшін
3) 3 бөлім «Багаж вагондарының бар-жоғы».
1 баған = Е 2-7 бағандар
4) 4 бөлім «Темір жол көлігінің қызметтерін жеткізуші кәсіпорындарға тиесілі жүк вагондарының бар-жоғы».
1 баған = Е 2-7 бағандар әрбір жол үшін
1 жол = Е 2-7 жолдар әрбір баған үшін
5) 5 бөлім «Темір жол көлігінің қызметтерін тұтынушы кәсіпорындарға тиесілі жүк вагондарының бар-жоғы».
1 баған = Е 2-7 бағандар әрбір жол үшін
Е - арифметикалық белгі
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 233 бұйрығына 17-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылық сақтауға кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасы міндетін атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы № 233 бұйрығына 17-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Приложение 17 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 24 августа 2010г. № 233
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан коды
0871104
Код статистической формы
0871104
Қатынас түрлері бойынша әуе көлігінің қызметтері туралы есеп
Отчет об услугах воздушного транспорта по видам сообщений
2-К (әуе)
2-ТР (авиа)
Жылдық
Годовая
_ _ _ _
Есепті кезең |_|_|_|_| Жыл
Отчетный период        Год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметінің негізгі түрі - жолаушылар әуе көлігі (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды 51.1) және жүк әуе көлігі мен ғарыш көлік жүйесі (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды 51.2) болып табылатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері табыс етеді.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособсленные подразделения, независимо от численности, с основным видом деятельности – воздушный пассажирский транспорт (код Общего классификатора видов экономической деятельности 51.1) и воздушный грузовой транспорт и транспортная космическая система (код Общего классификатора видов экономической деятельности 51.2).
Тапсыру мерзімі – 20 сәуір
Срок представления – 20 апреля
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
БСН коды
Код БИН

1. Қатынас түрлері бойынша жолаушылар тасымалдау қызметтерінің көлемін
көрсетіңіз
Укажите объем услуг по перевозке пассажиров по видам сообщений
Жол
коды
Код
стро-
ки
Тасымал-
данған
жолаушылар,
адам
Перевезено
пассажиров,
человек
Жолау-
шылар
айналымы,
мың
жолаушы-
километр
Пассажиро-
оборот,
тысяч
пассажиро-
километров
Жолаушылар
тасымалынан
түскен
табыс, мың
теңге
Доходы от
перевозки
пассажиров,
тысяч тенге
А
Б
1
2
3
1
Барлығы қатынас бойынша
Всего во всех сообщениях
оның ішінде:
в том числе:
2
халықаралық
международное
3
ТМД елдеріне
в страны СНГ
4
ТМД-дан тыс елдеріне
в страны вне СНГ
5
қалааралық (республика ішінде)
междугородное (внутри республики)
2. Қатынас түрлері бойынша жүк тасымалдау қызметтерінің көлемін көрсетіңіз
Укажите объем услуг по перевозке грузов по видам сообщений
Жол
коды
Код
стро-
ки
Тасымалдан-
ған жүк,
жолжүгі,
жүк-жол-
жүгі, тонна
Перевезено
грузов,
багажа,
грузобагажа,
тонн
Жүк
айналымы,
мың
тонна-кило-
метр
Грузооборот,
тысяч
тонно-
километров
Жүк, жол-
жүгі,
жүк-жолжүгі
тасымалынан
түскен
табыс, мың
теңге
Доходы от
перевозки
грузов,
багажа,
грузобагажа,
тысяч тенге
А
Б
1
2
3
1
Барлығы қатынас бойынша
Всего во всех сообщениях
оның ішінде:
в том числе:
2
халықаралық
международное
3
шетке шығару (экспорт)
вывоз (экспорт)
4
ТМД елдеріне
в страны СНГ
5
ТМД-дан тыс елдеріне
в страны вне СНГ
6
шеттен әкелу (импорт)
ввоз (импорт)
7
ТМД елдерінен
из стран СНГ
8
ТМД-дан тыс елдерінен
из стран вне СНГ
9
транзит
транзит
10
қалааралық (республика ішінде)
междугородное (внутри республики)
3. Қатынас түрлері бойынша жүк тасымалдау көлемін түрлері бойынша көрсетіңіз
Укажите объемы по перевозке грузов по видам в разрезе сообщений
Жол
коды
Код
стро-
ки
Жүк түрлерінің
атауы
Наименование
видов грузов
Барлығы
қатынас
бойынша,
тонна
Всего во
всех
сообще-
ниях,
тонн
Оның ішінде:
В том числе:
Жүк, жолжүгі,
жүк- жолжүгі
тасымалынан
түскен табыс,
мың теңге
Доходы от
перевозки
грузов, багажа,
грузобагажа,
тысяч тенге
халықаралық
международное
қалааралық
(республи-
ка ішінде)
междугород-
ное (внутри
республики)
шетке
шығару
(экс-
порт)
вывоз
(экспорт)
шеттен
әкелу
(импорт)
ввоз
(импорт)
тран-
зит
транзит
А
Б
1
2
3
4
5
6
1
Барлығы
Всего
оның ішінде:
в том числе:
2
тоңазытылған
немесе сал-
қындатылған
өнімдер
замороженные
или охлажденные
продукты
3
почта
почта
4
жиһаз
мебель
5
өзге де
жүктер (қал-
ған жүктер)
прочие грузы
(остальные
грузы)
Жалпы
көлемінен –
Из общего объема
6
қауыпты
жүктерді тасу
перевозка
опасных грузов
7
жүктерді
контейнермен
тасу
перевозка
грузов в
контейнерах
4. Қосалқы көлік қызметтері және жүргізушісімен (экипажымен) қоса көлік
құралдарын жалға беру бойынша қызметтен түскен табыстарды көрсетіңіз
Укажите доходы от услуг по вспомогательной транспортной деятельности и от сдачи в
аренду транспортных средств с водителем (с экипажем)
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Барлығы, мың теңге
Всего, тысяч тенге
А
Б
1
Косалқы көлік қызметінен түскен табыс
Доходы от вспомогательной транспортной деятельности
2
Жүргізушісімен (экипажымен) қоса көлік
құралдарын жалға беруден түскен табыс
Доходы от сдачи в аренду транспортных средств с
водителем (с экипажем)

1. Қатынас түрлері бойынша жолаушылар тасымалдау қызметтерінің көлемін көрсетіңіз
Укажите объем услуг по перевозке пассажиров по видам сообщений
Жол коды
Код строки
Тасымалданған жолаушылар, адам
Перевезено пассажиров, человек
Жолаушылар айналымы, мың жолаушы-километр
Пассажирооборот, тысяч пассажиро-километров
Жолаушылар тасымалынан түскен табыс, мың теңге
Доходы от перевозки пассажиров, тысяч тенге
А
Б
1
2
3
1
Барлығы қатынас бойынша
Всего во всех сообщениях
оның ішінде:
в том числе:
2
халықаралық
международное
3
ТМД елдеріне
в страны СНГ
4
ТМД-дан тыс елдеріне
в страны вне СНГ
5
қалааралық (республика ішінде)
междугородное (внутри республики)
2. Қатынас түрлері бойынша жүк тасымалдау қызметтерінің көлемін көрсетіңіз
Укажите объем услуг по перевозке грузов по видам сообщений
Жол коды
Код строки
Тасымалданған жүк, жолжүгі, жүк-жолжүгі, тонна
Перевезено грузов, багажа, грузобагажа, тонн
Жүк айналымы, мың тонна-километр
Грузооборот, тысяч тонно-километров
Жүк, жолжүгі, жүк-жолжүгі тасымалынан түскен табыс, мың теңге
Доходы от перевозки грузов, багажа, грузобагажа, тысяч тенге
А
Б
1
2
3
1
Барлығы қатынас бойынша
Всего во всех сообщениях
оның ішінде:
в том числе:
2
халықаралық
международное
3
шетке шығару (экспорт)
вывоз (экспорт)
4
ТМД елдеріне
в страны СНГ
5
ТМД-дан тыс елдеріне
в страны вне СНГ
6
шеттен әкелу (импорт)
ввоз (импорт)
7
ТМД елдерінен
из стран СНГ
8
ТМД-дан тыс елдерінен
из стран вне СНГ
9
транзит
транзит
10
қалааралық (республика ішінде)
междугородное (внутри республики)
3. Қатынас түрлері бойынша жүк тасымалдау көлемін түрлері бойынша көрсетіңіз
Укажите объемы по перевозке грузов по видам в разрезе сообщений
Жол коды
Код строки
Жүк түрлерінің атауы
Наименование видов грузов
Барлығы қатынас бойынша, тонна
Всего во всех сообщениях, тонн
Оның ішінде:
В том числе:
Жүк, жолжүгі, жүк- жолжүгі тасымалынан түскен табыс, мың теңге
Доходы от перевозки грузов, багажа, грузобагажа, тысяч тенге
халықаралық
международное
қалааралық (республика ішінде)
междугородное (внутри республики)
шетке шығару (экспорт)
вывоз (экспорт)
шеттен әкелу (импорт)
ввоз (импорт)
транзит
транзит
А
Б
1
2
3
4
5
6
1
Барлығы
Всего
оның ішінде:
в том числе:
2
тоңазытылған немесе салқындатылған өнімдер
замороженные или охлажденные продукты
3
почта
почта
4
жиһаз
мебель
5
өзге де жүктер (қалған жүктер)
прочие грузы (остальные грузы)
Жалпы көлемінен –
Из общего объема –
6
қауіпті жүктерді тасу
перевозка опасных грузов
7
жүктерді контейнермен тасу
перевозка грузов в контейнерах
4. Қосалқы көлік қызметтері және жүргізушісімен (экипажымен) қоса көлік құралдарын жалға беру бойынша қызметтен түскен табыстарды көрсетіңіз
Укажите доходы от услуг по вспомогательной транспортной деятельности и от сдачи в аренду транспортных средств с водителем (с экипажем)
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Барлығы, мың теңге
Всего, тысяч тенге
А
Б
1
Косалқы көлік қызметінен түскен табыс
Доходы от вспомогательной транспортной деятельности
2
Жүргізушісімен (экипажымен) қоса көлік құралдарын жалға беруден түскен табыс
Доходы от сдачи в аренду транспортных средств с водителем (с экипажем)

5. Қызметтің негізгі емес (көліктік емес) түрлері бойынша түскен табыстарды
көрсетіңіз
Укажите доходы по вторичным (нетранспортным) видам деятельности
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Экономикалық қызмет
түрлерінің жалпы
жіктеуіші бойынша
қызмет түрінің коды
Код вида деятельности по
общему классификатору
видов экономической
деятельности
Барлығы,
мың теңге
Всего,
тысяч тенге
А
Б
В
1
1
Негізгі емес (көліктік емес)
қызметтерінен түскен табыс
Доходы от вторичной
(нетранспортной) деятельности
оның ішінде:
в том числе:
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Атауы                               Мекен-жайы
Наименование ______________________ Адрес __________________________
______________________ Тел.:
Тел.: __________________
Электрондық почта мекен-жайы __________
Адрес электронной почты _______________
Орындаушының аты-жөні, тегі және телефоны           Тел:
Фамилия Имя Отчество и телефон исполнителя ________ Тел: ___________
Басшы                            (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель ___________________ (Ф.И.О., подпись) __________________
Бас бухгалтер                    (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер ______________ (Ф.И.О., подпись) __________________
М.О.
М.П.
Приложение 18
к приказу исполняющего обязанности
председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 233
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет об услугах воздушного транспорта по видам сообщений"
(код 0871104, индекс 2-ТР (авиа), периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об услугах воздушного транспорта по видам сообщений" (код 0871104, индекс 2-ТР (авиа), периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) пассажирооборот транспорта - объем работы транспорта по перевозкам пассажиров. Единицей измерения является пассажиро-километр, то есть перемещение пассажира на расстояние в 1 км. Определяется суммированием произведений количества пассажиров по каждой позиции перевозки на расстояние перевозки; вычисляется раздельно по видам транспорта, сообщениям перевозок, другим признакам;
2) грузооборот транспорта - объем работы транспорта по перевозкам грузов, выражается в тонно-километрах. Определяется как сумма произведений веса каждой партии (отправки) перевозимого груза на расстояние ее перевозки;

5. Қызметтің негізгі емес (көліктік емес) түрлері бойынша түскен табыстарды көрсетіңіз
Укажите доходы по вторичным (нетранспортным) видам деятельности
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша қызмет түрінің коды
Код вида деятельности по общему классификатору видов экономической деятельности
Барлығы, мың теңге
Всего, тысяч тенге
А
Б
В
1
1
Негізгі емес (көліктік емес) қызметтерінен түскен табыс
Доходы от вторичной (нетранспортной) деятельности
оның ішінде:
в том числе:
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Атауы                           Мекен-жайы
Наименование ________________      Адрес _________________________
Тел.:           Электрондық почта мекен-жайы
_________________  Тел.: __________ Адрес электронной почты_______
Орындаушының аты-жөні, тегі және телефоны       Тел:
Фамилия Имя Отчество и телефон исполнителя__________ Тел:_________
Басшы                            (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель_______________          (Ф.И.О., подпись)____________
Бас бухгалтер                    (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер__________          (Ф.И.О., подпись)
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 233 бұйрығына 18-қосымша
«Қатынас түрлері бойынша әуе көлігінің қызметтері туралы есеп» (код 0871104, индексі 2-К (әуе), кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың «Қатынас түрлері бойынша әуе көлігінің қызметтері туралы есеп» (код 0871104, индексі 2-К (әуе), кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанын толтырудың тәртібін нақтылайды.
2. Статистикалық нысанды толтыру мақсатында келесі анықтамалар пайдаланылады:
1) көліктегі жолаушылар айналымы - жолаушыларды тасымалдау бойынша көліктегі жұмыс көлемі. Өлшем бірлігі жолаушы-километр, яғни жолаушының 1 км қашықтыққа орын ауыстыруы болып табылады. Тасымалдаудың әрбір позициясы бойынша жолаушылар санын тасымалдау қашықтығына көбейтудің жиынтықталуымен анықталады, көлік түрлері, тасымалдау қатынастары, басқа да белгілері бойынша бөлек есептелінеді;
2) көліктегі жүк айналымы – жүктерді тасымалдау бойынша көлік жұмыстарының көлемі, тонна-километрмен тұлғаланады. Тасымалданатын жүктің әрбір партиясының (жөнелтудің) салмағын оны тасымалдау ара қашықтығына көбейту арқылы анықталады;

3) междугородное сообщение (внутри республики) - перевозки, осуществляемые между населенными пунктами в пределах республики. Междугородное сообщение (внутри республики) включает перевозки во внутриобластном (перевозки, осуществляемые перевозчиками между городами или иными населенными пунктами в пределах одной области) и межобластном (перевозки, осуществляемые перевозчиками между городами или иными населенными пунктами в пределах двух или нескольких областей) сообщении;
4) вид сообщения - признак, представляющий характер участия подразделения транспортной сети в перевозках пассажиров (грузов, багажа, грузобагажа) между пунктами отправления и назначения;
5) вспомогательный вид деятельности - вид деятельности, который осуществляется для поддержки основного и вторичных видов деятельности предприятия, обеспечивая товарами и услугами краткосрочного характера, предназначенными для потребления этим предприятием (перевозка, хранение, закупки, развитие сбыта, уборка, ремонт и обслуживание, охрана и тому подобное);
6) вторичный (нетранспортный) вид деятельности - вид деятельности, помимо основного, который осуществляется с целью производства продукции (работ, услуг) для третьих лиц;
7) доходы от перевозок - сумма средств, полученных транспортными предприятиями за перевозку грузов (включая почту), пассажиров (включая багаж), оказанные отправителям грузов и пассажирам дополнительные услуги по перевозкам и за пользование имуществом транспорта;
8) перевезено пассажиров во всех сообщениях - число пассажиров, перевезенных за определенный период времени; учитывается по видам транспорта, сообщений. Единицей наблюдения в статистике перевозок пассажиров является пассажиро-поездка;
9) перевезено грузов, багажа, грузобагажа во всех сообщениях - количество грузов в тоннах, перевезенных транспортом. Учитывается по видам транспорта, сообщений, роду грузов;
10) международное сообщение - перевозки, осуществляемые между Республикой Казахстан и иностранными государствами и (или) транзитом через Республику Казахстан, а также перевозки между иностранными пунктами, осуществляемые транспортными средствами Казахстана, по территории других стран (без пересечения территории республики).
3. Доходы от сдачи в аренду транспортных средств с водителем (экипажем) входят в общую сумму доходов транспортных предприятий. В доходы от аренды входит плата за аренду транспортного средства, согласно заключенному договору аренды.
Международное сообщение включает ввоз, вывоз и транзит и перевозки между иностранными пунктами:
к ввозу относятся перевозки, в которых пункт отправления расположен на территории иностранного государства, а пункт прибытия - на территории Республики Казахстан;
к вывозу относятся перевозки, в которых пункт отправления расположен на территории Республики Казахстан, а пункт прибытия - на территории иностранного государства;
к транзитным относятся перевозки, осуществляемые между отправителями и получателями иностранных государств по территории Казахстана;
к перевозкам между иностранными пунктами относятся перевозки, осуществляемые транспортными средствами Казахстана, по территории других стран (без пересечения территории республики).

3) қалааралық қатынас (республика ішіндегі) – республика шегіндегі елді мекен арасындағы тасымалдаулар. Қалааралық қатынасқа (республика ішіндегі) облыс ішіндегі (бір облыс шегіндегі қалалар немесе өзге де елді мекендер арасындағы тасымалдаулар) және облыс арасындағы (екі немесе бірнеше облыстар шегіндегі қалалар немесе өзге де елді мекендер арасындағы тасымалдаулар) қатынастар жатады;
4) қатынас түрі - көлік тораптары бөлімшесінің жолаушылар (жүк, жолжүк,жүк-жолжүгі) тасымалдауға жөнелту және межелі пункттер арасында қатысу сипатын көрсететін белгі;
5) қызметтің қосалқы түрі – осы кәсіпорынға тұтыну үшін арналған (тасымалдау, сақтау, сатып алу, өтімді даму, тазалау, жөндеу және қызмет көрсету, қорғау және тағы да басқа) қысқа мерзімді сипатында қызметтер мен тауарлармен қамтамасыз етуге арналған қызметтерінің негізгі және қосалқы түрлерін қолдау үшін арналған қызметтің түрі;
6) негізгі емес (көліктік емес) қызмет түріне негізгіден басқа, үшінші тұлғалар үшін өнім (тауар, қызмет) өндіру мақсатында жүзеге асырылатын қызмет түрі жатады;
7) тасымалдаудан түскен табыстар - жүктерді (почтаны қоса), жолаушыларды (жол жүкті қоса) тасымалдағаны, жүктерді жөнелтушілерге және жолаушыларға тасымалдау бойынша қосымша қызмет көрсеткені үшін және көлік мүлігін пайдаланғаны үшін көлік кәсіпорындарымен алынған қаражат сомасы;
8) тасымалданған жолаушылар - белгілі бір уақыт кезеңінде тасымалданған жолаушылар саны, көлік, қатынас түрлері бойынша ескеріледі. Жолаушыларды тасымалдау статистикасындағы байқау бірлігі жолаушы-сапар болып саналады;
9) тасымалданған жүктер (жүктерді тасымалдау көлемі) көлікпен тасымалданған жүктердің тоннадағы саны. Көлік, қатынас түрлері, жүктің түрлері, тасымалдау бағыттары бойынша ескеріледі;
10) халықаралық қатынас – Қазақстан Республикасы мен шетел мемлекеттер арасындағы және (немесе) Қазақстан Республикасы арқылы өтетін транзит, сондай-ақ басқа мемлекеттер аумағында (республиканың аумағынан өтпей) Қазақстанның көлік құралдарымен шетел пункттер арасындағы тасымалдаулар.
3. Көлік құралдарын жүргізушісімен (экипажымен) қоса жалға беруден түскен табыстар көлік кәсіпорындары табысының жалпы сомасына кіреді. Жалға беруден түскен табыстарға жалға беру шартына сәйкес автокөлік құралын жалға алғаны үшін төлем кіреді.
Халықаралық қатынас шеттен әкелу, шетке шығару, транзит және шетел пункттер арасында тасымалдауды қосылады:
шеттен әкелуге жөнелту пункті шетел мемлекеттің аумағында, ал әкелу пункті – Қазақстан Республикасы аумағында орналасқан пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады;
шетке шығаруға жөнелту пункті Қазақстан Республикасы аумағында, ал әкелу пункті - шетел мемлекеттің аумағында орналасқан пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады;
транзиттікке шетел мемлекеттердің жіберуші мен алушылар арасындағы Қазақстан аумағында тасымалдаулар жатады;
шетел пункттер арасындағы тасымалдауларға басқа мемлекеттер аумағында (республиканың аумағынан өтпей) Қазақстанның көлік құралдарымен шетел пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады.

4. В случае если структурному и обособленному подразделению делегированы полномочия по сдаче статистической формы юридическим лицом, то оно должно представить данную статистическую форму по месту своего нахождения в органы статистики. В случае если структурное и обособленное подразделение не имеет полномочий по сдаче статистической формы, то юридическое лицо представляет статистическую форму в органы статистики по месту своего нахождения в разрезе своих структурных и обособленных подразделений с указанием их местонахождения.
Доходы от вспомогательной транспортной деятельности включают доходы от:
услуг по транспортной обработке грузов и хранению (погрузка и разгрузка грузов и багажа, закрепление и выгрузка груза (стивидорные работы), складские услуги для всех видов товаров, хранение товаров во внешнеторговых зонах);
прочей вспомогательной транспортной деятельности (услуг терминалов (аэропорты), услуг по эксплуатации взлетно-посадочной полосы, услуги, связанные с навигацией, услуги по регулированию использования воздушного пространства, услуг по хранению транспортных средств, принадлежащих гражданам, услуги, связанные с предупреждением и тушением пожаров на аэродромах и так далее);
услуг по организации перевозок грузов (экспедиция груза, подготовка транспортной документации и путевых листов, услуги таможенных агентов и так далее).
Показатель "Перевезено пассажиров, человек" должен заполняться в целых числах, остальные показатели должны заполняться с одним знаком после запятой.
Кодировка видов деятельности по вторичным (нетранспортным) видам деятельности в соответствии с общим классификатором видов экономической деятельности и правильность заполнения данного раздела будет осуществляться самими респондентами с помощью специалистов территориальных департаментов статистики.
5. Количество перевезенных пассажиров на воздушном транспорте исчисляется как сумма числа всех пассажиров, перевезенных в отчетном периоде самолетами гражданской авиации.
Пассажирооборот на воздушном транспорте определяется как сумма произведений числа перевезенных пассажиров на каждом участке полета на соответствующее этому участку эксплуатационное расстояние.
На воздушном транспорте количество перевезенных грузов исчисляется как сумма веса всех грузов, почты и платного багажа, перевезенных в отчетном периоде самолетами.
Грузооборот воздушного транспорта определяется как сумма произведений количества тонн груза и почты, перевезенных на каждом участке полета на соответствующее этому участку эксплуатационное расстояние.
Доходы по воздушному транспорту включают поступления от пассажирских, почтовых и грузовых перевозок по международным воздушным линиям, линиям внутреннего сообщения.

4. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлiмшеге заңды тұлғамен статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiк берілсе, онда ол өзі орналасқан жердегі статистика органдарына осы статистикалық нысанды ұсынады. Егер құрылымдық және оқшаулананған бөлiмшеде статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiктер болмаса, онда заңды тұлға өзі орналасқан жердегі статистика органдарына олардың орналасқан жерін көрсете отырып, өз құрылымдық және оқшауланған бөлiмшелерi бөлінісінде статистикалық нысанды ұсынуы керек.
Қосалқы көлік қызметінен түскен табыстарға келесі табыстар жатады:
сақтау және жүктерді көліктік өңдеу қызметтерінен (жүк және жолжүкті тиеу және түсіру, жүкті бекіту және түсіру (стивидорлық жұмыстар), тауарлардың барлық түрлеріне арналған қоймалау қызметтері, сыртқы сауда аймақтарында тауарларды сақтау);
өзге де қосалқы көлік қызметтерінен (терминал (әужай) қызметтері), ұшу-қону жолдарды пайдалану қызметтері, навигациямен байланысты қызметтер, әуе кеңістігін пайдалануды реттеу қызметтері, азаматтардың көлік құралдарын сақтау бойынша қызметтері, аэродромда өрт сөндіру және өртке қарсы шаралар қызметтері және тағы да басқа);
жүк тасымалдау ұйымдастыру бойынша қызметтерінен (жүкті экспедициялау, көлік құжаттамалар мен жол парақтарын дайындау, кеден агенттерінің қызметтері және тағы да басқа).
«Тасымалданған жолаушылар, адам» көрсеткіш бүтін сандарда толтыру тиіс, қалған көрсеткіштер үтірден кейін бір санмен толтыру тиіс.
Қызмет түрлерін негізгі емес (көліктік емес) қызметтері бойынша экономикалық қызметтің жалпы жинақтаушына сәйкес кодтау және осы бөлімнің дұрыс толтырылуын статистиканың аумақтық департаменттерінің мамандарының көмегімен респонденттер жүзеге асырылады.
5. Әуе көлігімен тасымалданған жолаушылар саны есепті кезеңде көлік авиациясының ұшақтарымен тасымалданған барлық жолаушылар санының сомасы ретінде есептеледі.
Әуе көлігіндегі жолаушылар айналымы әрбір ұшу учаскесінде тасымалданған жолаушылар санын осы учаскеге сәйкес пайдалану қашықтығына көбейтудің жиынтығы ретінде анықталады.
Әуе көлігінде тасымалданған жүк саны есепті кезеңде ұшақтармен тасымалданған барлық жүктер, почта және ақылы жолжүк салмағының жиынтығы ретінде есептеледі.
Әуе көлігіндегі жүк айналымы әрбір ұшу учаскесінде тасымалданған жүк пен почта тоннасының санын осы учаскеге сәйкес пайдалану қашықтығына көбейтіндісінің жиынтығы ретінде анықталады.
Әуе көлігінде түскен табыстарға халықаралық әуе желілері, ішкі қатынас желілері бойынша жолаушылар, почта мен жүк тасымалынан түскен түсімдерді қосады.

6. Арифметико-логический контроль:
1) раздел 1 "Объем услуг по перевозке пассажиров по видам сообщений":
строка 1 для каждой графы = строка 2 + строка 5
строка 2 для каждой графы = строка 3 + строка 4
2) Раздел 2 "Объем услуг по перевозке грузов по видам сообщений":
строка 1 для каждой графы = строка 2 + строка 10
строка 2 для каждой графы = строка 3 + строка 6 + строка 9
строка 3 для каждой графы = строка 4 + строка 5
строка 6 для каждой графы = строка 7 + строка 8
3) раздел 3 "Объемы по перевозке грузов по видам в разрезе сообщений":
графа 1 для каждой строки = графа 2-5 для каждой графы
строка 1 для каждой графы = строка 2-5 для каждой графы
строка 6 для каждой графы < строка 1 для каждой графы
строка 7 для каждой графы < строка 1 для каждой графы
4) контроль между разделами:
строка 1 графа 1 раздел 3 = строка 1 графа 1 раздел 2
строка 1 графа 2 раздел 3 = строка 3 графа 1 раздел 2
строка 1 графа 3 раздел 3 = строка 6 графа 1 раздел 2
строка 1 графа 4 раздел 3 = строка 9 графа 1 раздел 2
строка 1 графа 5 раздел 3 = строка 10 графа 1 раздел 2
строка 1 графа 6 раздел 3 = строка 1 графа 3 раздел 2
Приложение 19
к приказу исполняющего обязанности
председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 233
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына кепілдік
береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін атқарушысының
2010 жылғы _________________
№ ___ бұйрығына 19-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 19 к приказу исполняющего
обязанности председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от ________________ 2010 г. № ___
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайтах www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақытылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық
бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес
жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными
правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим
законодательством РК.
Статистикалық нысан
коды 0851104
Код статистической
формы 0851104
Қатынас түрлері бойынша өзен көлігінің қызметтері
туралы есеп
2-К (ішкі су)
2-ТР (внутренние воды)
Отчет об услугах речного транспорта по видам сообщений
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметінің негізгі түрі - жолаушылар
өзен көлігі (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды 50.3)
және жүк өзен көлігі (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды
50.4) болып табылатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және
оқшауланған бөлімшелері, сондай-ақ өзен көлігінде тасымалдауды жүзеге
асыратын дара кәсіпкерлер тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения,
независимо от численности, с основным видом деятельности – речной пассажирский
транспорт (код Общего классификатора видов экономической деятельности 50.3) и речной
грузовой транспорт (код Общего классификатора видов экономической деятельности 50.4),
а также индивидуальные предприниматели, осуществляющие перевозки на речном
транспорте.
Тапсыру мерзімі – 20 сәуір
Срок представления – 20 апреля
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
СТН коды
РНН
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН

6. Есепті – логикалық бақылау:
1) 1 бөлім «Қатынас түрлері бойынша жолаушылар тасымалдау қызметтері»:
барлық баған бойынша 1 жол = 2 жол + 5 жол
барлық баған бойынша 2 жол = 3 жол + 4 жол
2) 2 бөлім «Қатынас түрлері бойынша жүк тасымалдау қызметтері»:
әрбір баған үшін 1 жол = 2 жол + 10 жол
әрбір баған үшін 2 жол = 3 жол + 6 жол + 9 жол
әрбір баған үшін 3 жол = 4 жол + 5 жол
әрбір баған үшін 6 жол = 7 жол + 8 жол
3) 3 бөлім «Қатынас түрлері бойынша жүк түрлері бойынша жүк тасымалдау»:
әрбір баған үшін 1 баған Е = әрбір жол үшін 2-5 баған сомасына
әрбір баған үшін 1 жол Е = әрбір баған үшін 2-5 жол сомасына
әрбір баған үшін 6 жол < әрбір баған үшін 1 жол
әрбір баған үшін 7 жол < әрбір баған үшін 1 жол
4) бөлімдер арасында бақылау:
1 жол 1 баған 3 бөлім = 1 жол 1 баған 2 бөлім
1 жол 2 баған 3 бөлім = 3 жол 1 баған 2 бөлім
1 жол 3 баған 3 бөлім = 6 жол 1 баған 2 бөлім
1 жол 4 баған 3 бөлім = 9 жол 1 баған 2 бөлім
1 жол 5 баған 3 бөлім = 10 жол 1 баған 2 бөлім
1 жол 6 баған 3 бөлім = 1 жол 3 баған 2 бөлім
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 233 бұйрығына 19-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылық сақтауға кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасы міндетін атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы № 233 бұйрығына 19-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Приложение 19 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 24 августа 2010г. № 233
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан коды
0851104
Код статистической формы
0851104
Қатынас түрлері бойынша өзен көлігінің қызметтері туралы есеп
Отчет об услугах речного транспорта по видам сообщений
2-К (ішкі су)
2-ТР (внутренние воды)
Жылдық
Годовая
_ _ _ _
Есепті кезең |_|_|_|_| Жыл
Отчетный период        Год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметінің негізгі түрі - жолаушылар өзен көлігі (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды 50.3) және жүк өзен көлігі (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды 50.4) болып табылатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері, сондай-ақ өзен көлігінде тасымалдауды жүзеге асыратын дара кәсіпкерлер тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, независимо от численности, с основным видом деятельности – речной пассажирский транспорт (код Общего классификатора видов экономической деятельности 50.3) и речной грузовой транспорт (код Общего классификатора видов экономической деятельности 50.4), а также индивидуальные предприниматели, осуществляющие перевозки на речном транспорте.
Тапсыру мерзімі – 20 сәуір
Срок представления – 20 апреля
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
СТН коды
РНН
БСН коды
Код БИН
ЖСН коды
код ИИК

1) пассажирооборот во всех сообщениях - объем работы транспорта по перевозкам пассажиров. Единицей измерения является пассажиро-километр, то есть перемещение пассажира на расстояние в 1 км. Определяется суммированием произведений количества пассажиров по каждой позиции перевозки на расстояние перевозки; вычисляется раздельно по видам транспорта, сообщениям перевозок, другим признакам;
2) грузооборот во всех сообщениях - объем работы транспорта по перевозкам грузов, выражается в тонно-километрах. Определяется как сумма произведений веса каждой партии (отправки) перевозимого груза на расстояние ее перевозки;
3) междугородное сообщение (внутри республики) - перевозки, осуществляемые между населенными пунктами в пределах республики. Междугородное сообщение (внутри республики) включает перевозки во внутриобластном (перевозки, осуществляемые перевозчиками между городами или иными населенными пунктами в пределах одной области) и межобластном (перевозки, осуществляемые перевозчиками между городами или иными населенными пунктами в пределах двух или нескольких областей) сообщении;
4) городское сообщение - перевозки, осуществляемые в пределах установленных границ города;
5) пригородное сообщение - перевозки, осуществляемые в пределах пригородной зоны, измеряемой от установленных границ города или иного населенного пункта;
6) вид сообщения - признак, представляющий характер участия подразделения транспортной сети в перевозках пассажиров (грузов, багажа, грузобагажа) между пунктами отправления и назначения;
7) вспомогательный вид деятельности - вид деятельности, который осуществляется для поддержки основного и вторичных видов деятельности предприятия, обеспечивая товарами и услугами краткосрочного характера, предназначенными для потребления этим предприятием (перевозка, хранение, закупки, развитие сбыта, уборка, ремонт и обслуживание, охрана и тому подобное);
8) вторичный (нетранспортный) вид деятельности - вид деятельности, помимо основного, который осуществляется с целью производства продукции (работ, услуг) для третьих лиц;
9) доходы от перевозок - сумма средств, полученных транспортными предприятиями за перевозку грузов (включая почту), пассажиров (включая багаж), оказанные отправителям грузов и пассажирам дополнительные услуги по перевозкам и за пользование имуществом транспорта;
10) перевезено пассажиров во всех сообщениях - число пассажиров, перевезенных за определенный период времени; учитывается по видам транспорта, сообщений. Единицей наблюдения в статистике перевозок пассажиров является пассажиро-поездка;

1) барлық қатынастардағы жолаушылар айналымы - жолаушыларды тасымалдау бойынша көліктегі жұмыс көлемі. Өлшем бірлігі жолаушы-километр, яғни жолаушының 1 км қашықтыққа орын ауыстыруы болып табылады. Тасымалдаудың әрбір позициясы бойынша жолаушылар санын тасымалдау қашықтығына көбейтудің жиынтықталуымен анықталады, көлік түрлері, тасымалдау қатынастары, басқа да белгілері бойынша бөлек есептелінеді;
2) барлық қатынастардағы жүк айналымы – жүктерді тасымалдау бойынша көлік жұмыстарының көлемі, тонна-километрмен тұлғаланады. Тасымалданатын жүктің әрбір партиясының (жөнелтудің) салмағын оны тасымалдау ара қашықтығына көбейту арқылы анықталады;
3) қалааралық қатынас (республика ішіндегі) – республика шегіндегі елді мекен арасындағы тасымалдаулар. Қалааралық қатынасқа (республика ішіндегі) облыс ішіндегі (бір облыс шегіндегі қалалар немесе өзге де елді мекендер арасындағы тасымалдаулар) және облыс арасындағы (екі немесе бірнеше облыстар шегіндегі қалалар немесе өзге де елді мекендер арасындағы тасымалдаулар) қатынастар жатады;
4) қалалық қатынас – белгіленген қала шекара шегінде жүзеге асырылатын тасымалдаулар;
5) қаламаңыналық қатынас – қала немесе өзге де елді мекен белгіленген шекарадан есептелетін қаламаңылық аймақ шегінде жүзеге асырылатын тасымалдаулар;
6) қатынас түрі - көлік тораптары бөлімшесінің жолаушылар (жүк, жолжүк, жүк-жолжүгі) тасымалдауға жөнелту және межелі пункттер арасында қатысу сипатын көрсететін белгі;
7) қызметтің қосалқы түрі – кәсіпорынның негізгі және негізгі емес қызмет түрлерінің қолдау үшін осы кәсіпорынның тұтынуына арналған қысқа мерзімді сипаттағы тауарлармен және қызметтермен қамтамасыз ете отырып (тасымалдау, сақтау, сатып алу, өткізуді дамыту, жинау, жөндеу және қызмет көрсету, күзет және сол тәрізді) жүзеге асырылатын қызмет түрі;
8) негізгі емес (көліктік емес) қызметтің түріне негізгіден басқа, үшінші тұлғалар үшін өнім (тауар, қызмет) өндіру мақсатында жүзеге асырылатын қызмет түрі жатады;
9) тасымалдаудан түскен табыстар - жүктерді (почтаны қоса), жолаушыларды (жол жүкті қоса) тасымалдағаны, жүктерді жөнелтушілерге және жолаушыларға тасымалдау бойынша қосымша қызмет көрсеткені үшін және көлік мүлігін пайдаланғаны үшін көлік кәсіпорындарымен алынған қаражат сомасы;
10) барлық қатынастарда тасымалданған жолаушылар - белгілі бір уақыт кезеңінде тасымалданған жолаушылар саны, көлік, қатынас түрлері бойынша ескеріледі. Жолаушыларды тасымалдау статистикасындағы байқау бірлігі жолаушы-сапар болып саналады;

5. Перевозки пассажиров на речном транспорте учитываются по количеству пассажиров, фактически перевезенных в отчетном периоде в собственных и арендованных судах. Объектом учета количества пассажиров является каждая поездка одного пассажира между двумя пунктами в одном направлении.
В данные о перевозках пассажиров на речном транспорте включаются все отправленные пассажиры, оформленные соответствующими проездными документами (платными и льготными пассажирскими билетами, документами групповых перевозок - воинских, экскурсионных и так далее).
Пассажирооборот речного транспорта определяется по каждой поездке, исходя из количества пассажиров и расстояния перевозки каждого пассажира от пункта отправления до пункта назначения путем перемножения количества отправленных пассажиров на расстояние перевозки каждого пассажира и суммированием полученных результатов. Определяется суммированием произведений количества пассажиров по каждой позиции перевозки на расстояние перевозки.
Перевозки грузов на речном транспорте учитываются по отправлению. Отправкой считается отдельная партия груза, отправленная из одного пункта в другой и оформленная перевозочными документами. Количество отправленных грузов в тоннах определяется исходя из веса, указанного в перевозочных документах, включая вес тары, а также всех приспособлений и оборудования, применяемых при перевозках.
Грузооборот речного транспорта определяется путем перемножения веса отправки груза в тоннах на расстояние перевозки, а затем суммированием полученных результатов по всем отправкам.
В доходы от перевозок на речном транспорте включаются доходы, начисленные отчитывающемуся предприятию, за выполненные по перевозочным документам перевозки грузов и пассажиров по действующим  видам тарифов.
6. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 1 "Объем услуг по перевозке пассажиров по видам сообщений":
строка 1 для каждой графы = строка 2 + строка 5 + строка 6 + строка 7
строка 2 для каждой графы = строка 3 + строка 4
2) Раздел 2 "Объем услуг по перевозке грузов по видам сообщений":
строка 1 для каждой графы = строка 2 + строка 9 + строка 10 + строка 11
строка 2 для каждой графы = строка 3 + строка 6
строка 3 для каждой графы = строка 4 + строка 5
строка 6 для каждой графы = строка 7 + строка 8
3) Раздел 3 "Объемы по перевозке грузов по видам в разрезе сообщений":
строка 1 для каждой графы = сумме строк 2-10
графа 1 для каждой строки = сумме граф 2-6
строка 11 для каждой графы < строка 1 для каждой графы
строка 12 для каждой графы < строка 1 для каждой графы

5. Жолаушыларды өзен көлігімен тасымалдау есепті кезеңде меншігіндегі және жалға алған кемелермен нақты тасымалданған жолаушылар саны бойынша есептеледі. Бір бағытта екі пункт аралығындағы бір жолаушының әрбір сапары жолаушылар санын есепке алу объектісі болып саналады.
Жолаушыларды өзен көлігімен тасымалдау туралы деректерге тиісті жол жүру құжаттарымен (ақылы және жеңілдікті жолаушылар билеттерімен, топтық тасымал құжаттарымен - әскери, экскурсиялық және тағы да сол сияқты) ресімделген барлық жөнелтілген жолаушылар кіреді.
Өзен көлігіндегі жолаушылар айналымы әрбір сапар бойынша, жолаушылар саны мен әрбір жолаушыны жөнелту пунктінен баратын пунктіге дейін тасымалдау қашықтығына сүйене отырып жөнелтілген жолаушылар санын әрбір жолаушыны тасымалдау қашықтығына көбейту және алынған нәтижені жиынтықтау арқылы анықталады.
Өзен көлігімен жүктерді тасымалдау жөнелту бойынша есептеледі. Жөнелту деп бір пункттен екінші пунктке жөнелтілген және тасымалдау құжаттарымен рәсімделген жүктің жеке партиясын айтады. Жөнелтілген жүктер саны тасымалдау құжаттарында көрсетілген салмаққа сүйене отырып, оған ыдыстың, сондай-ақ тасымалдау кезінде қолданылатын барлық құралдар мен жабдықтардың салмағын қоса анықталады.
Өзен көлігіндегі жүк айналымы жөнелтілген жүктің тоннадағы салмағын тасымалданатын қашықтыққа көбейту жолымен, содан кейін барлық жөнелтулер бойынша алынған нәтижелерді жиынтықтау арқылы есептелінеді.
Өзен көлігімен тасымалдаудан түскен табыстарға қолданыстағы тарифтер түрлері мен тасымал құжаттары бойынша жүктер мен жолаушыларды тасымалдауды орындағаны үшін есеп беретін кәсіпорынға аударылған табыстар қосылады.
6. Арифметикалық–логикалық бақылау:
1) 1 бөлім «Қатынас түрлері бойынша жолаушылар тасымалдау қызметтерінің көлемі»:
әрбір баған үшін 1 жол = 2 жол + 5 жол + 6 жол + 7 жол
әрбір баған үшін 2 жол = 3 жол + 4 жол
2) 2 бөлім «Қатынас түрлері бойынша жүк тасымалдау қызметтерінің көлемі»:
әрбір баған үшін 1 жол = 2 жол + 9 жол + 10 жол + 11 жол
әрбір баған үшін 2 жол = 3 жол + 6 жол
әрбір баған үшін 3 жол = 4 жол + 5 жол
әрбір баған үшін 6 жол = 7 жол + 8 жол
3) 3 бөлім «Қатынас түрлері бойынша жүк түрлері бойынша жүк тасымалдау көлемі»:
әрбір баған үшін 1 жол = 2-10 жолдардың қосындысына
әрбір жол үшін 1 баған = 2-6 бағандарының қосындысына
әрбір баған үшін 11 жол < әрбір баған үшін 1 жолдан
әрбір баған үшін 12 жол < әрбір баған үшін 1 жолдан

1. Қосалқы көлік қызметтері және жүргізушісімен (экипажымен) қоса көлік
құралдарын жалға беру бойынша қызметтен түскен табыстарды көрсетіңіз
Укажите доходы от услуг по вспомогательной транспортной деятельности и от сдачи в
аренду транспортных средств с водителем (с экипажем)
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Барлығы, мың теңге
Всего, тысяч тенге
А
Б
1
1
Косалқы көлік қызметінен түскен табыс
Доходы от вспомогательной транспортной деятельности
2
Жүргізушісімен (экипажымен) қоса көлік құралдарын
жалға беруден түскен табыс
Доходы от сдачи в аренду транспортных средств с
водителем (с экипажем)
2. Бір жолғы сақтау сыйымдылығы туралы ақпаратты көрсетіңіз (қоймалау және
сақтау бойынша қызметтерді көрсететін кәсіпорындар толтырады)
Укажите информацию о вместимости единовременного хранения (заполняют предприятия,
оказывающие услуги складирования и хранения)
Жол
коды
Код
стро-
ки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Жалпы саны,
бірлік
Общее количество,
единиц
Бір жолғы
сақтау
сыйымдылығы
Вместимость
единовременного
хранения
А
Б
1
2
1
Астықты қоймалау және сақтау, мың
тонна
Складирование и хранение зерна, тысяч тонн
2
Мұнай және мұнай өнімдерін сақтау,
мың тонна
Хранение нефти и нефтепродуктов, тысяч
тонн
3
Өзге де азықүлік емес тауарларды
қоймалау және сақтау, мың шаршы м
Складирование и хранение прочих
непродовольственных товаров, тысяч кв. м
4
Азықүлік тауарларды қоймалау және
сақтау, мың шаршы м
Складирование и хранение продовольственных
товаров, тысяч кв. м
3. Қызметтің негізгі емес (көліктік емес) түрлері бойынша түскен табыстарды
көрсетіңіз
Укажите доходы по вторичным (нетранспортным) видам деятельности
Жол
коды
Код
стро-
ки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Экономикалық қызмет
түрлерінің жалпы
жіктеуіші бойынша
қызмет түрінің коды
Код вида деятельности по
общему классификатору
видов экономической
деятельности
Барлығы,
мың теңге
Всего,
тысяч тенге
А
Б
В
1
1
Негізгі емес (көліктік емес)
қызметтерден түскен табыс
Доходы от вторичной (нетранспортной)
деятельности
оның ішінде:
в том числе:
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Атауы                               Мекен-жайы
Наименование ______________________ Адрес __________________________
___________ Тел.: ____________  Электрондық почта мекен-жайы
___________ Тел.: _____________ Адрес электронной почты _____________
Орындаушының аты-жөні, тегі және телефоны           Тел:
Фамилия Имя Отчество и телефон исполнителя ________ Тел: ___________
Басшы                            (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель ___________________ (Ф.И.О., подпись) __________________
Бас бухгалтер                    (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер ______________ (Ф.И.О., подпись) __________________
М.О.
М.П.
Приложение 22
к приказу исполняющего обязанности
председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 233
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет об услугах предприятий вспомогательной транспортной

1. Қосалқы көлік қызметтері және жүргізушісімен (экипажымен) қоса көлік құралдарын жалға беру бойынша қызметтен түскен табыстарды көрсетіңіз
Укажите доходы от услуг по вспомогательной транспортной деятельности и от сдачи в аренду транспортных средств с водителем (с экипажем)
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Барлығы, мың теңге
Всего, тысяч тенге
А
Б
1
1
Косалқы көлік қызметінен түскен табыс
Доходы от вспомогательной транспортной деятельности
2
Жүргізушісімен (экипажымен) қоса көлік құралдарын жалға беруден түскен табыс
Доходы от сдачи в аренду транспортных средств с водителем (с экипажем)
2. Бір жолғы сақтау сыйымдылығы туралы ақпаратты көрсетіңіз (қоймалау және сақтау бойынша қызметтерді көрсететін кәсіпорындар толтырады)
Укажите информацию о вместимости единовременного хранения (заполняют предприятия, оказывающие услуги складирования и хранения)
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Жалпы саны, бірлік
Общее количество, единиц
Бір жолғы сақтау сыйымдылығы
Вместимость единовременного хранения
А
Б
1
2
1
Астықты қоймалау және сақтау, мың тонна
Складирование и хранение зерна, тысяч тонн
2
Мұнай және мұнай өнімдерін сақтау, мың тонна
Хранение нефти и нефтепродуктов, тысяч тонн
3
Өзге де азық-түлік емес тауарларды қоймалау және сақтау, мың шаршы м
Складирование и хранение прочих непродовольственных товаров, тысяч кв.м
4
Азық-түлік тауарларды қоймалау және сақтау, мың шаршы м
Складирование и хранение продовольственных товаров, тысяч кв.м
3. Қызметтің негізгі емес (көліктік емес) түрлері бойынша түскен табыстарды көрсетіңіз
Укажите доходы по вторичным (нетранспортным) видам деятельности
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша қызмет түрінің коды
Код вида деятельности по общему классификатору видов экономической деятельности
Барлығы, мың теңге
Всего, тысяч тенге
А
Б
В
1
1
Негізгі емес (көліктік емес) қызметтерден түскен табыс
Доходы от вторичной (нетранспортной) деятельности
оның ішінде:
в том числе:
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Атауы                           Мекен-жайы
Наименование ________________      Адрес _________________________
Тел.:           Электрондық почта мекен-жайы
_________________  Тел.: __________ Адрес электронной почты_______
Орындаушының аты-жөні, тегі және телефоны       Тел:
Фамилия Имя Отчество и телефон исполнителя__________ Тел:_________
Басшы                            (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель_______________          (Ф.И.О., подпись)____________
Бас бухгалтер                    (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер__________          (Ф.И.О., подпись)
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 233 бұйрығына 22-қосымша

деятельности" (код 0861104, индекс 2-ТР (вспомогательная
деятельность), периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом  7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об услугах предприятий вспомогательной транспортной деятельности" (код 0861104, индекс 2-ТР (вспомог. деят.), периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) вспомогательный вид деятельности - вид деятельности, который осуществляется для поддержки основного и вторичных видов деятельности предприятия, обеспечивая товарами и услугами краткосрочного характера, предназначенными для потребления этим предприятием (перевозка, хранение, закупки, развитие сбыта, уборка, ремонт и обслуживание, охрана и тому подобное);
2) вторичный (нетранспортный) вид деятельности - вид деятельности, помимо основного, который осуществляется с целью производства продукции (работ, услуг) для третьих лиц.
3. В случае если структурному и обособленному подразделению делегированы полномочия по сдаче статистической формы юридическим лицом, то оно представляет данную статистическую форму по месту своего нахождения в органы статистики. В случае если структурное и обособленное подразделение не имеет полномочий по сдаче статистической формы, то юридическое лицо представляет статистическую форму в органы статистики по месту своего нахождения в разрезе своих структурных и обособленных подразделений с указанием их местонахождения.
Доходы от сдачи в аренду транспортных средств с водителем (с экипажем) входят в общую сумму доходов транспортных предприятий. В доходы от аренды входит плата за аренду транспортного средства, согласно заключенному договору аренды.
Доходы от вспомогательной транспортной деятельности включают доходы от:
услуг по транспортной обработке грузов и хранению (погрузка и разгрузка грузов и багажа, закрепление и выгрузка груза (стивидорные работы), складские услуги для всех видов товаров, хранение товаров во внешнеторговых зонах);
прочей вспомогательной транспортной деятельности (услуг терминалов (железнодорожные, автобусные вокзалы, аэропорты, речные и морские порты, пристани), услуг по эксплуатации железных и автомобильных дорог, услуги шлюзов, каналов, услуги, связанные с навигацией, деятельность маяков, услуги по регулированию использования воздушного пространства, услуг по хранению транспортных средств, принадлежащих гражданам, услуги, связанные с предупреждением и тушением пожаров на аэродромах и так далее);
услуг по организации перевозок грузов (экспедиция груза, подготовка транспортной документации и путевых листов, услуги таможенных агентов и так далее).
Кодировка видов деятельности по вторичным (нетранспортным) видам деятельности в соответствии с общим классификатором видов экономической деятельности и правильность заполнения данного раздела будет осуществляться самими респондентами с помощью специалистов территориальных департаментов статистики.

«Қосалқы көлік қызметтері кәсіпорындарының қызмет көрсетулері туралы есеп» (код 0861104, индексі 2-К (қосалқы қызмет), кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабының 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың «Қосалқы көлік қызметтері кәсіпорындарының қызмет көрсетулері туралы есеп» (код 0861104, индексі 2-К (қосалқы қызм.), кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанын толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Статистикалық нысанды толтыру мақсатында келесі анықтамалар пайдаланылады:
1) қызметтің қосалқы түрі – осы кәсіпорынның тұтынуына арналған (тасымалдау, сақтау, сатып алу, өткізуді дамыту, тазалау, жөндеу және қызмет көрсету, қорғау және тағы да басқалар) қысқа мерзімді сипаттағы қызметтер және тауарлармен қамтамасыз ете отырып, кәсіпорынның негізгі және қосалқы қызмет түрлерін қолдау үшін жүзеге асырылатын қызметтің түрі;
2) негізгі емес (көліктік емес) қызмет түріне негізгіден басқа, үшінші тұлғалар үшін өнім (тауар, қызмет) өндіру мақсатында жүзеге асырылатын қызмет түрі жатады.
3. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлiмшеге заңды тұлғамен статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiк берілсе, онда ол өзі орналасқан жердегі статистика органдарына осы статистикалық нысанды ұсынады. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлiмшеде статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiктер болмаса, онда заңды тұлға өзі орналасқан жердегі статистика органдарына олардың орналасқан жерін көрсете отырып, өз құрылымдық және оқшауланған бөлiмшелерi бөлінісінде статистикалық нысанды ұсынады.
Көлік құралдарын жүргізушісімен (экипажымен) қоса жалға беруден түскен табыстар көлік кәсіпорындары табысының жалпы сомасына кіреді. Жалға беруден түскен табыстарға жалға беру шартына сәйкес автокөлік құралын жалға алғаны үшін төлем кіреді.
Қосалқы көлік қызметінен түскен табыстарға келесі табыстар жатады:
сақтау және жүктерді көліктік өңдеу қызметтерінен (жүк және жолжүкті тиеу және түсіру, жүкті бекіту және түсіру (стивидорлық жұмыстар), тауарлардың барлық түрлеріне арналған қоймалау қызметтері, сыртқы сауда аймақтарында тауарларды сақтау);
өзге де қосалқы көлік қызметтерінен (терминал қызметтері (темір жол, автобус вокзалдары, әуежайлар, өзен және теңіз порты, айлақтары), темір жол және автомобиль жолдарын пайдалану қызметтері, шлюздер, каналдар қызметтері, навигациямен байланысты қызметтер, маяктар қызметтері, әуе кеңістігін пайдалануды реттеу қызметтері, азаматтардың көлік құралдарын сақтау бойынша қызметтері, аэродромдағы өртті сөндіру және алдын-ала алуға байланысты қызметтері және тағы да басқалар);
жүк тасымалдауды ұйымдастыру бойынша қызметтерден (жүкті экспедициялау, көлік құжаттамалары мен жол парақтарын дайындау, кеден агенттерінің қызметтері және тағы да басқалар).
Қызмет түрлерін қызметтің негізгі емес (көліктік емес) түрлері бойынша экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес кодтау және осы бөлімді толтыру дұрыстығы аумақтық статистика департаменттерінің мамандарының көмегімен респонденттермен жүзеге асырылады.

4. Доходы от вспомогательной транспортной деятельности также включают доходы от оказания вспомогательных услуг:
1) складирования и хранения груза;
2) в области сухопутного транспорта;
3) в области водного транспорта;
4) в области воздушного транспорта;
5) по транспортной обработке грузов;
6) прочих сопроводительных услуг при перевозках.
Услуги складирования и хранения грузов включают услуги по хранению и складированию всех типов грузов (услуги зернохранилищ, товарных складов общего назначения, складов-холодильников, бункеров и так далее). Также включаются услуги по хранению товаров в зонах свободной торговли и услуги по замораживанию продуктов в интенсивном потоке воздуха.
Услуги в области сухопутного транспорта включают услуги по маневровой работе и формированию поездов, буксировку и техническую помощь при выполнении работ на обочине, услуги по эксплуатации и функционировании автомобильных дорог, мостов и туннелей, услуги железнодорожных вокзалов, автобусных станций, перегрузочных товарных станций, касс по продаже билетов, услуги автомобильных парковок или гаражей, стоянок для велосипедов и хранения автофургонов в зимнее время. Также включаются услуги по сжижению газа с целью транспортировки и прочие услуги в области сухопутного транспорта.
Услуги в области водного транспорта включают услуги терминалов (гавани, порты и пирсы), услуги шлюзов и так далее, услуги, связанные с навигацией, лоцманской проводкой судов, швартовкой у причалов, услуги, связанные с погрузкой и разгрузкой судов посредством лихтеров, спасанием судов, а также услуги маяков.
Услуги в области воздушного транспорта включают услуги по управлению аэропортами и воздушным движением, услуги аэропортов и других касс по продаже билетов и так далее, услуги наземного обслуживания на аэродромах и тому подобное. Также включают услуги по пожаротушению и противопожарным мерам в аэропортах.
Услуги по транспортной обработке грузов включают услуги по погрузке и разгрузке товаров или багажа, независимо от типа транспорта, услуги по погрузке, включая крепление груза и разгрузку судов (стивидорные работы), услуги по погрузке и разгрузке грузовых железнодорожных вагонов.
В прочие сопроводительные услуги при перевозках включаются транспортно-экспедиционные услуги и технический надзор на транспорте, куда входят услуги по передаче грузов, услуги по организации транспортировки, услуги по организации отправлений грузов, услуги по выдаче и получению транспортной документации и накладных, услуги таможенных агентов, услуги экспедиторов, посреднические операции по фрахту грузового места на судне или в самолете и другие транспортно-экспедиционные услуги.

4. Қосалқы көлік қызметтерінен түскен табыстарға қосалқы қызмет көрсетуден:
1) жүкті сақтау және қоймалау қызметтерінен түскен табыс;
2) құрлықтағы көлік саласындағы қызметтерден түскен табыс;
3) су көлігі саласындағы қызметтерден түскен табыс;
4) әуе көлік саласындағы қызметтерден түскен табыс;
5) жүкті көліктік өңдеу бойынша қызметтерден түскен табыс;
6) тасымалдауларға байланысты ілеспе өзге де қызметтерден түскен табыс жатады.
Жүктерді сақтау және қоймалау қызметтеріне жүктердің барлық түрлерін сақтау және қоймалау қызметтері (қамба, жалпы мақсаттағы тауар қоймасы, тоңазытқыш-қойма, бункерлер және тағы да басқалардың қызметтері) жатады. Сонымен қоса әуенің қарқынды ағында өнімді мұздату қызметтері мен еркін сауда аймақтарында тауарларды сақтау қызметтері кіреді.
Құрлықтағы көлік саласындағы қызметтерге маневр жұмыстары мен пойыздарды құрастыру, сүйрету мен жол жағасында жұмыс жасау кезінде техникалық көмек көрсету, автомобиль жолдары мен көпір мен туннельдерді пайдалану бойынша қызметтер мен жұмыс жасауы, теміржол вокзалдары, автобус стансалары мен тиейтін тауар стансаларының қызметтері, билет сататын кассалардың, автомобиль гараждары мен парковкалардың қызметтері, велосипедтерге арналған тұрақтар мен қыскы кезде автофургондарды сақтау қызметтері кіреді. Сонымен бірге тасымалдау мақсатымен газды сұйылту қызметтері мен құрлық көлігі саласындағы өзге де қызметтер қосылады.
Су көлігі саласындағы қызметтерге терминалдардың (айлақтар, порттар мен пирстар) қызметтері, шлюздар және тағы да басқалардың қызметтері, айлаққа қою, кемелерді лоцмандық өткізу, навигациямен байланысты қызметтер, кемелерді құтқару, лихтер арқылы кемелердегі жүктерді тиеу мен түсіруге байланысты қызметтері, соған қоса шамшырақтардың қызметтері қосылады.
Әуе көлігі саласындағы қызметтерге ауадағы қозғалыс пен әуежайларды басқару қызметтері, билет сату бойынша әуежай мен басқа кассалардың қызметтері және тағы да басқалар, аэродромдардағы жер бетіндегі қызметтер мен тағы да басқалар қосылады. Сондай-ақ, әуежайлардағы өрт сөндіру мен өртке қарсы шаралар бойынша қызметтер кіреді.
Жүкті көліктік өңдеу қызметтеріне көлік түрлеріне қарамастан тауарларды немесе жолжүкті тиеу және түсіру қызметтері, кемелердегі тиеу, жүктерді бекітуді қоса, және түсіру қызметтері (стивидорлық жұмыстар), теміржол жүк вагондарын тиеу және түсіру қызметтері жатады.
Тасымалдауларға байланысты ілеспе өзге де қызметтерге көлік-экспедициялық қызметтер мен көлікте техникалық қадағалау кіреді. Оларға жүктерді тапсыру бойынша қызметтер, тасымалдауды ұйымдастыру бойынша қызметтер, жүктерді жөнелтуді ұйымдастыру бойынша қызметтер, тіркеме қағаздар мен көлік құжаттамаларын беру және алу бойынша қызметтер, кедендік агент қызметтері, экспедиторлар қызметтері, кеме немесе ұшақтағы жүк орнының фрахты бойынша делдалдық операциялар мен басқа да көлік-экспедициялық қызметтері жатады.

5. Арифметико-логический контроль:
Раздел 3 "Доходы по вторичным (нетранспортным) видам деятельности":
строка 1 = всех остальных строк
Приложение 23
к приказу исполняющего обязанности
председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 233
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына кепілдік
береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін атқарушысының
2010 жылғы _________________
№ ___ бұйрығына 23-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 23 к приказу исполняющего
обязанности председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от ________________ 2010 г. № ___
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайтах www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақытылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық
бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес
жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными
правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим
законодательством РК.
Статистикалық нысан
коды 0831104
Код статистической
формы 0831104
Қатынас түрлері бойынша темір жол көлігінің қызметтері
туралы есеп
2-К (тж)
2-ТР (жд)
Отчет об услугах железнодорожного транспорта по видам
сообщений
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметінің негізгі түрі - жолаушылар
темір жол көлігі, қалааралық (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы
жіктеуішінің коды 49.1) және жүк темір жол көлігі (Экономикалық қызмет
түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды 49.2) болып табылатын заңды тұлғалар және
(немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері табыс етеді.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения,
независимо от численности, с основным видом деятельности – пассажирский
железнодорожный транспорт, междугородний (код Общего классификатора видов
экономической деятельности 49.1) и грузовой железнодорожный транспорт (код Общего
классификатора видов экономической деятельности 49.2).
Тапсыру мерзімі – 20 сәуір
Срок представления – 20 апреля
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН

5. Есепті-логикалық бақылау:
3 бөлім «Негізгі емес (көліктік емес) қызметтерден түскен табыс»:
1 жол = Е барлық қалған жолдардың қосындысына
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 233 бұйрығына 23-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылық сақтауға кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасы міндетін атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы № 233 бұйрығына 23-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Приложение 23 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 24 августа 2010г. № 233
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан коды
0831104
Код статистической формы
0831104
Қатынас түрлері бойынша темір жол көлігінің қызметтері туралы есеп
Отчет об услугах железнодорожного транспорта по видам сообщений
2-К (тж)
2-ТР (жд)
Жылдық
Годовая
_ _ _ _
Есепті кезең |_|_|_|_| Жыл
Отчетный период        Год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметінің негізгі түрі - жолаушылар темір жол көлігі, қалааралық (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды 49.1) және жүк темір жол көлігі (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды 49.2) болып табылатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері табыс етеді.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, независимо от численности, с основным видом деятельности – пассажирский железнодорожный транспорт, междугородний (код Общего классификатора видов экономической деятельности 49.1) и грузовой железнодорожный транспорт (код Общего классификатора видов экономической деятельности 49.2).
Тапсыру мерзімі – 20 сәуір
Срок представления – 20 апреля
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
БСН коды
Код БИН

1) пассажирооборот во всех сообщениях - объем работы транспорта по перевозкам пассажиров. Определяется суммированием произведений количества пассажиров по каждой позиции перевозки на расстояние перевозки;
2) грузооборот во всех сообщениях - объем работы транспорта по перевозкам грузов. Определяется как сумма произведений веса каждой партии (отправки) перевозимого груза на расстояние ее перевозки;
3) междугородное сообщение (внутри республики) – перевозки, осуществляемые между населенными пунктами в пределах республики. Междугородное сообщение (внутри республики) включает перевозки во внутриобластном (перевозки, осуществляемые перевозчиками между городами или иными населенными пунктами в пределах одной области) и межобластном (перевозки, осуществляемые перевозчиками между городами или иными населенными пунктами в пределах двух или нескольких областей) сообщении;
4) пригородное сообщение – перевозки, осуществляемые в пределах пригородной зоны, измеряемой от установленных границ города или иного населенного пункта;
5) вид сообщения - признак, представляющий характер участия подразделения транспортной сети в перевозках пассажиров (грузов, багажа, грузобагажа) между пунктами отправления и назначения;
6) вспомогательный вид деятельности - вид деятельности, который осуществляется для поддержки основного и вторичных видов деятельности предприятия, обеспечивая товарами и услугами краткосрочного характера, предназначенными для потребления этим предприятием (перевозка, хранение, закупки, развитие сбыта, уборка, ремонт и обслуживание, охрана и тому подобное);
7) вторичный (нетранспортный) вид деятельности - вид деятельности, помимо основного, который осуществляется с целью производства продукции (работ, услуг) для третьих лиц;
8) доходы от перевозок - сумма средств, полученных транспортными предприятиями за перевозку грузов (включая почту), пассажиров (включая багаж), оказанные отправителям грузов и пассажирам дополнительные услуги по перевозкам. В доходы от перевозок пассажиров включаются также дотации и субсидии за оказанные услуги по перевозке пассажиров;
9) перевезено пассажиров во всех сообщениях - число пассажиров, перевезенных за определенный период времени;
10) перевезено грузов, багажа, грузобагажа во всех сообщениях - количество грузов, багажа, грузобагажа в тоннах, перевезенных транспортом;

1) барлық қатынастағы жолаушылар айналымы - жолаушыларды тасымалдау бойынша көліктегі жұмыс көлемі. Тасымалдаудың әрбір позициясы бойынша жолаушылар санын тасымалдау қашықтығына көбейтудің жиынтықталуымен анықталады;
2) барлық қатынастағы жүк айналымы – жүктерді тасымалдау бойынша көлік жұмыстарының көлемі, тонна-километрмен тұлғаланады. Тасымалданатын жүктің әрбір партиясының (жөнелтудің) салмағын оны тасымалдау ара қашықтығына көбейту арқылы анықталады;
3) қалааралық қатынас (республика ішіндегі) – республика шегіндегі елді мекен арасындағы тасымалдаулар. Қалааралық қатынасқа (республика ішіндегі) облыс ішіндегі (бір облыс шегіндегі қалалар немесе өзге де елді мекендер арасындағы тасымалдаулар) және облыс арасындағы (екі немесе бірнеше облыстар шегіндегі қалалар немесе өзге де елді мекендер арасындағы тасымалдаулар) қатынастар жатады;
4) қаламаңыналық қатынас – қала немесе өзге де елді мекен белгіленген шекарадан есептелетін қаламаңылық аймақ шегінде жүзеге асырылатын тасымалдаулар;
5) қатынас түрі - көлік тораптары бөлімшесінің жолаушылар (жүк, жолжүк, жүк-жолжүгі) тасымалдауға жөнелту және межелі пункттер арасында қатысу сипатын көрсететін белгі;
6) қызметтің қосалқы түрі – осы кәсіпорының тұтынуы үшін арналған (тасымалдау, сақтау, сатып алу, өтімді даму, тазалау, жөндеу және қызмет көрсету, қорғау және тағы да басқалар) қысқа мерзімді сипаттағы қызметтер және тауарлармен қамтамасыз ете отырып кәсіпорын қызметтерінің негізгі және негізгі емес түрлерін қолдау үшін жүзеге асырылатын қызметтің түрі;
7) негізгі емес (көліктік емес) қызмет түріне негізгіден басқа, үшінші тұлғалар үшін өнім (тауар, қызмет) өндіру мақсатында жүзеге асырылатын қызмет түрі жатады;
8) тасымалдаудан түскен табыстар - жүктерді (почтаны қоса), жолаушыларды (жол жүкті қоса) тасымалдағаны, жүктерді жөнелтушілерге және жолаушыларға тасымалдау бойынша қосымша қызмет көрсеткені үшін және көлік мүлігін пайдаланғаны үшін көлік кәсіпорындарымен алынған қаражат сомасы. Жолаушыларды тасымалдаудан түскен табыстарға жолаушылар тасымалдау бойынша көрсетілген қызметтері берілген дотациялар мен субсидиялар қосылады;
9) барлық қатынастарда тасымалданған жолаушылар - белгілі бір уақыт кезеңінде тасымалданған жолаушылар саны, көлік, қатынас түрлері бойынша ескеріледі. Жолаушыларды тасымалдау статистикасындағы байқау бірлігі жолаушы-сапар болып саналады;
10) барлық қатынастарда тасымалданған жүктер (жүктерді тасымалдау көлемі) көлікпен тасымалданған жүктердің тоннадағы саны. Көлік, қатынас түрлері, жүктің түрлері, тасымалдау бағыттары бойынша ескеріледі;

11) международное сообщение – перевозки, осуществляемые между Республикой Казахстан и иностранными государствами и (или) транзитом через Республику Казахстан, а также перевозки между иностранными пунктами, осуществляемые транспортными средствами Казахстана, по территории других стран (без пересечения территории республики).
3. Доходы от сдачи в аренду транспортных средств с водителем (с экипажем) входят в общую сумму доходов транспортных предприятий. В доходы от аренды входит плата за аренду транспортного средства, согласно заключенному договору аренды.
Международное сообщение включает ввоз, вывоз и транзит и перевозки между иностранными пунктами:
к ввозу относятся перевозки, в которых пункт отправления расположен на территории иностранного государства, а пункт прибытия – на территории Республики Казахстан;
к вывозу относятся перевозки, в которых пункт отправления расположен на территории Республики Казахстан, а пункт прибытия – на территории иностранного государства;
к транзитным относятся перевозки, осуществляемые между отправителями и получателями иностранных государств по территории Казахстана;
к перевозкам между иностранными пунктами относятся перевозки, осуществляемые транспортными средствами Казахстана, по территории других стран (без пересечения территории республики).
4. В случае если структурному и обособленному подразделению делегированы полномочия по сдаче статистической формы юридическим лицом, то оно представляет данную статистическую форму по месту своего нахождения в органы статистики. В случае если структурное и обособленное подразделение не имеет полномочий по сдаче статистической формы, то юридическое лицо представляет:
статистическую форму в органы статистики по месту своего нахождения в разрезе своих структурных и обособленных подразделений с указанием их местонахождения.
Доходы от вспомогательной транспортной деятельности включают доходы от:
услуг по транспортной обработке грузов и хранению (погрузка и разгрузка грузов и багажа, закрепление и выгрузка груза (стивидорные работы), складские услуги для всех видов товаров, хранение товаров во внешнеторговых зонах);
прочей вспомогательной транспортной деятельности (услуг терминалов (железнодорожные вокзалы и станции), услуг по эксплуатации железных дорог, услуг по хранению транспортных средств, принадлежащих гражданам и так далее);
услуг по организации перевозок грузов (экспедиция груза, подготовка транспортной документации и путевых листов, услуги таможенных агентов и так далее).
Кодировка видов деятельности по вторичным (нетранспортным) видам деятельности в соответствии с общим классификатором видов экономической деятельности и правильность заполнения данного раздела будет осуществляться самими респондентами с помощью специалистов территориальных департаментов статистики.

11) халықаралық қатынас – Қазақстан Республикасы мен шет мемлекеттер арасындағы және (немесе) Қазақстан Республикасы арқылы өтетін транзит, сондай-ақ басқа мемлекеттер аумағында (республиканың аумағынан өтпей) Қазақстанның көлік құралдарымен шетел пункттер арасындағы тасымалдаулар.
3. Көлік құралдарын жүргізушісімен (экипажымен) қоса жалға беруден түскен табыстар көлік кәсіпорындары табысының жалпы сомасына кіреді. Жалға беруден түскен табыстарға жалға беру шартына сәйкес автокөлік құралын жалға алғаны үшін төлем кіреді.
Халықаралық қатынас шеттен әкелу, шетке шығару, транзит және шетел пункттер арасында тасымалдау қосылады:
шеттен әкелуге жөнелту пункті шет мемлекеттің аумағында, ал әкелу пункті – Қазақстан Республикасы аумағында орналасқан пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады;
шетке шығаруға жөнелту пункті Қазақстан Республикасы аумағында, ал әкелу пункті - шет мемлекеттің аумағында орналасқан пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады;
транзиттікке шет мемлекеттердің жіберуші мен алушылар арасындағы Қазақстан аумағында тасымалдаулар жатады;
шетелдік пункттер арасындағы тасымалдауларға (республиканың аумағынан өтпей) Қазақстанның көлік құралдарымен басқа мемлекеттер аумағында жүзеге асырылатын тасымалдаулар жатады.
4. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлiмшеге заңды тұлғамен статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiк берілсе, онда ол өзі орналасқан жердегі статистика органдарына осы статистикалық нысанды ұсынады. Егер құрылымдық және оқшаулананған бөлiмшеде статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiктер болмаса, онда заңды тұлға өзі орналасқан жердегі статистика органдарына олардың орналасқан жерін көрсете отырып, өз құрылымдық және оқшауланған бөлiмшелерi бөлінісінде статистикалық нысанды ұсынады.
Қосалқы көлік қызметінен түскен табыстарға келесі табыстар жатады:
сақтау және жүктерді көліктік өңдеу қызметтерінен (жүк және жолжүкті тиеу және түсіру, жүкті бекіту және түсіру (стивидорлық жұмыстар), тауарлардың барлық түрлеріне арналған қоймалау қызметтері, сыртқы сауда аймақтарында тауарларды сақтау);
өзге де қосалқы көлік қызметтерінен (терминал қызметтері (темір жол вокзалдары мен стансалары), темір жол жолдарды пайдалану қызметтері, азаматтардың көлік құралдарын сақтау бойынша қызметтері және тағы да басқалар);
жүк тасымалдау ұйымдастыру бойынша қызметтерінен (жүкті экспедициялау, көлік құжаттамалар мен жол парақтарын дайындау, кеден агенттерінің қызметтері және тағы да басқалар).
Қызмет түрлерін негізгі емес (көліктік емес) қызметтері бойынша экономикалық қызметтің жалпы жинақтауышына сәйкес кодтау және осы бөлімнің дұрыс толтырылуы аумақтық статистика департаменті мамандарының көмегімен респонденттермен жүзеге асырылады.

5. Доходы от перевозочной деятельности железных дорог включают поступления от перевозок грузов, пассажиров, багажа и грузобагажа.
Доходы от грузовых перевозок слагаются из провозной платы, оплаты начальной и конечной операции и дополнительных сборов за проезд проводников, за перестановку вагонов с одной колеи на другую и так далее.
Доходы от перевозки пассажиров включают суммы провозной платы и различные доплаты за скорость, спальное место, проезд в купейном и мягком вагоне и прочее. В доходы от перевозок пассажиров включаются также дотации и субсидии за оказанные услуги по перевозке пассажиров.
Доходы от перевозки багажа определяют по суммам провозной платы и дополнительных сборов, указанных в корешках багажных квитанций.
Перевозка пассажиров на железнодорожном транспорте - это сумма отправленных, транзитных и прибывших пассажиров, включая в пригородном сообщении.
Перевозки пассажиров по видам сообщений железнодорожным транспортом подразделяются на международное, междугороднее (внутри республики) и пригородное. Отнесение перевозок пассажиров к международному сообщению, а также к его составным элементам - вывозу, ввозу и транзиту, соответствует определениям грузовых перевозок.
Пассажирооборот на железнодорожном транспорте характеризует объем выполненной работы по перевозкам пассажиров отделения дороги, железной дороги и сети в пассажиро-километрах, исчисляемых умножением количества перевезенных пассажиров на расстояние перевозки, принятое к учету. Учитывается по видам сообщения.
На железнодорожном транспорте объем перевезенных грузов (багажа, грузобагажа) представляет собой сумму ввезенных и вывезенных грузов, транзитных перевозок и перевозок в республиканском сообщении.
К вывозу относят такие перевозки, когда груз принят к перевозке непосредственно от отправителя или автотранспортной организации, осуществляющей транспортно-экспедиционное обслуживание отправителя, и отправлен со станции данной дороги назначением на железную дорогу других железнодорожных администраций, другой вид транспорта, новостроящуюся линию или на свою же дорогу, но через участки смежных дорог.
К ввозу относят перевозки, когда груз принят данной дорогой для окончания перевозки от железной дороги других железнодорожных администраций, других видов транспорта, новостроящейся линии, и выдан станцией данной дороги непосредственно получателю или автотранспортной организации, осуществляющей транспортно-экспедиционное обслуживание получателя.
К транзиту относят перевозки грузов по данной дороге, принятых от железной дороги других железнодорожных администраций, других видов транспорта, новостроящейся линии и сданных для дальнейшей перевозки на железную дорогу других железнодорожных администраций, другие виды транспорта, новостроящуюся линию. При передаче грузов с одной дороги на другую через стыковую станцию, принадлежащую третьей дороге, перевозку в тоннах учитывают в транзите той дороги, которой принадлежит эта станция.
Грузооборот на железнодорожном транспорте - объем перевозочной работы по доставке грузов с учетом расстояния перевозки. Определяется как сумма произведений массы каждой отправки в тоннах на расстояние перевозки, измеряется в тонно-километрах.

5. Темір жолмен тасымалдау қызметінен түскен табыстарға жүктерді, жолаушыларды, жолжүктерін тасымалдаудан түскен түсімдер қосылады.
Жүктерді тасымалдаудан түскен табыстар кірепұлдан, алғашқы және соңғы операциялар ақы төлемінен және жолсеріктердің жол ақысына, вагондарды бір жол табанынан екіншісіне орын ауыстырғаны үшін қосымша алымдардан және тағы да басқалар құралады.
Жолаушыларды тасымалдаудан түскен табыстарға кірепұл сомасы және жылдамдыққа, жатын орынға, купелік және жұмсақ вагондағы жол ақысы және басқалары үшін әртүрлі қосымша төлемдер қосылады. Жолаушыларды тасымалдаудан түскен табыстарға жолаушылар тасымалдау бойынша көрсетілген қызметтері берілген дотациялар мен субсидиялар қосылады.
Багаж тасымалдаудан түскен табыстарды кірепұл және жолжүк түбіртектерінде көрсетілген қосымша алымдар сомасы бойынша анықталады.
Темір жол көлігімен жолаушыларды тасымалдау - бұл жөнелтілген, транзиттік және жеткізілген, сондай-ақ қала маңындағы қатынаста тасымалданған жолаушылар сомасы.
Жолаушыларды қатынас түрлерімен тасымалдау республикалық, халықаралық және қала маңындағы болып бөлінеді. Жолаушыларды тасымалдауды республикалық немесе халықаралық қатынасқа, сондай-ақ соңғының құрамды элементтеріне - әкетуге, әкелуге және транзитке жатқызу, жүктерді тасымалдаулардың анықтауларына сәйкес келеді.
Темір жол көлігіндегі жолаушылар айналымы жол бөлімшесінің, темір жолдың және тасымалданған жолаушылар санын есепке алынған тасымал қашықтығына көбейту арқылы есептелетін жолаушы-километрдегі тараптар бойынша орындалған жұмыстардың көлемін сипаттайды.
Темір жол көлігіндегі тасымалданған жүктердің көлемі әкелінген және әкетілген жүктер, транзиттік тасымалдаулар және республикалық қатынастағы тасымалдаудың жиынтығын көрсетеді.
Жүк тасымалдануға тікелей жөнелтушіден немесе жөнелтушіге көлік -экспедициялық қызмет көрсетуді жүзеге асыратын автокөлік ұйымынан қабылданып және осы жолдың стансасынан басқа жолға, шетел темір жолына, көліктің басқа да түріне, жаңадан салынып жатқан желіге немесе өзінің жолына, бірақ шектес жолдар учаскелері арқылы жөнелтілсе, онда мұндай тасымалдауларды әкетуге жатқызады.
Жүк шектес жолдардан, шетелдік темір жолдан, көліктің басқа да түрлерінен, жаңадан салынып жатқан желіден тасымалдауларды аяқтау үшін осы жолмен қабылданған болса және осы жолдың стансасымен тікелей алушыға немесе алушыға көлік - экспедициялық қызмет көрсетуді жүзеге асыратын автокөлік ұйымынан берілсе, онда мұндай тасымалдауларды әкелуге жатқызады.
Шектес жолдардан, шетелдік темір жолдан, көліктің басқа да түрлерінен, жаңадан салынып жатқан желіден қабылданған және одан ары шектес жолдарға, шетелдік темір жолға, көліктің басқа да түрлеріне, жаңадан салынып жатқан желіге тасымалдау үшін тапсырылған жүктерді осы жолмен тасымалдауды транзитке жатқызады. Жүктерді бір жолдан екіншісіне түйіспе станса арқылы, үшінші жолға жататын, тапсыру кезінде, тоннамен тасымалдауды осы станса жататын жолдың транзитінде есептейді.
Темір жол көлігіндегі жүк айналымы - тасымалдау қашықтығын есепке ала отырып жүктерді жеткізу бойынша тасымалдау жұмысының көлемі. Әрбір жөнелтілген жүк массасының (тоннамен) тасымалдау қашықтығына көбейтіндісінің жиынтығы ретінде анықталады, тонна-километрмен өлшенеді.

Предприятия железнодорожного транспорта в разделах 2, 3 заполняют имеющиеся данные в разрезе стран СНГ, не СНГ, видам грузов и доходам от перевозки.
По строке 3 «Нефтепродукты» раздела 3 необходимо указать объемы по перевозке бензина, керосина, масел и смазок минеральных, мазута, дизельного топлива и прочих светлых и темных нефтепродуктов.
По строке 4 «Прочие жидкие и газообразные грузы в массе» раздела 3 необходимо указать объемы перевозок асфальта, битума, гудрона, озокерита и газов (энергетических и кроме энергетических).
По строке 15 «Строительные грузы» раздела 3 необходимо указать объемы перевозок стройматериалов, как для самого строительства, так и для производства строительных материалов.
По строке 18 «Замороженные или охлажденные продукты» раздела 3 необходимо указать объемы перевозок скоропортящихся грузов (молоко, молочные продукты, масло животное, сыр, яйца, мясо всякое, субпродукты, мясопродукты, жиры и сало животных и птиц, отходы мясные, рыба живая, рыба свежая охлажденная, жир морских животных, рыб, продукция маргариновая, вода и лед).
По строке 19 «Почта» раздела 3 необходимо указать объемы перевозок периодических изданий (газет, журналов и тому подобное), писем, карточек, посылок и бандеролей.
По строке 20 «Мебель» раздела 3 необходимо указать объемы перевозок любой мебели (металлической, неметаллической, офисной, жилой, мягкой).
По строке 21 «Плодоовощная продукция» раздела 3 необходимо указать объемы перевозок овощей свежих, фруктов, ягод свежих, яблок свежих, цитрусовых.
6. Арифметико–логический контроль:
1) раздел 1 «Объем услуг по перевозке пассажиров по видам сообщений»:
строка 1 для каждой графы = строка 2 + строка 5 + строка 6
строка 2 для каждой графы = строка 3 + строка 4
2) раздел 2 «Объем услуг по перевозке грузов по видам сообщений»:
строка 1 для каждой графы = строка 2 + строка 10
строка 2 для каждой графы = строка 3 + строка 6 + строка 9
строка 3 для каждой графы = строка 4 + строка 5
строка 6 для каждой графы = строка 7 + строка 8
3) раздел 3 «Объемы по перевозке грузов по видам в разрезе сообщений»:
строка 1 для каждой графы = сумме строк 2-21
графа 1 для каждой строки = сумме граф 2-5
строка 23 для каждой графы < строка 1 по всем графам
строка 24 для каждой графы < строка 1 по всем графам
4) Контроль между разделами:
строка 1 графа 1 раздел 2 = строка 1 графа 1 раздел 3
строка 3 графа 1 раздел 2 = строка 1 графа 2 раздел 3
строка 6 графа 1 раздел 2 = строка 1 графа 3 раздел 3
строка 9 графа 1 раздел 2 = строка 1 графа 4 раздел 3
строка 10 графа 1 раздел 2 = строка 1 графа 5 раздел 3

2 бөлімнің «Мұнай өнімдері» 3 жолы бойынша жанармай, жермай, минералды майлар мен сылауштар, мазут, дизельді отын мен өзге де ақшыл және кұңгірт мұнай өнімдерінің тасымалдау бойынша көлемін көрсету керек.
2 бөлімнің «Өзге де сулы мен газды жүктер салмақта» 4 жолы бойынша таушайыр, битум, гудрон, озокерит пен энергетикалықтан басқа газдардың тасымалдау көлемін көрсету керек.
2 бөлімнің «Құрылыс жүгі» 15 жолы бойынша құрылысқа жұмсалатын және құрылыс материалдарды өндіру үшін құрылыс жүгі тасымалдау бойынша көлемін көрсету керек.
2 бөлімнің «Тоңазтытылған немесе салқындатылған өнімдер» 18 жолы бойынша рефрижератор-вагондарда тасымалдайтын жүк көлемін көрсету керек.
2 бөлімнің «Почта» 19 жолы бойынша мерзімдік басылымдар (газеттер, журналдар), хаттар, карточкалар, сәлемдемелер мен бандеролдерді тасымалдау көлемін көрсету қажет.
2 бөлімнің «Жиһаз» 20 жолы бойынша әртүрлі жиһаз (металдан, металдан емес, кеңсе, үй, жұмсақ және тағы да басқалар) тасымалдау көлемін көрсету керек.
6. Арифметикалық–логикалық бақылау:
1) 1 бөлім «Қатынас түрлері бойынша жолаушылар тасымалдау қызметтерінің көлемі»:
әрбір баған үшін 1 жол = 2 жол + 5 жол + 6 жол
әрбір баған үшін 2 жол = 3 жол + 4 жол
2) 2 бөлім «Қатынас түрлері бойынша жүк тасымалдау қызметтерінің көлемі»:
әрбір баған үшін 1 жол = 2 жол + 10 жол
әрбір баған үшін 2 жол = 3 жол + 6 жол + 9 жол
әрбір баған үшін 3 жол =4 жол + 5 жол
әрбір баған үшін 6 жол = 7 жол + 8 жол
3) 3 бөлім «Қатынас түрлері бойынша жүк түрлері бойынша жүк тасымалдау»:
әрбір баған үшін 1 жол = 2 – 21 жолдардың қосындысына
әрбір жол үшін 1 баған = 2 - 5 бағандардың қосындысына
әрбір баған үшін 22 жол < барлық бағандар бойынша 1 жолға
әрбір баған үшін 23 жол < барлық бағандар бойынша 1 жолға
4) бөлімдер арасында бақылау:
1 жол 1 баған 2 бөлім = 1 жол 1 баған 3 бөлім
3 жол 1 баған 2 бөлім = 1 жол 2 баған 3 бөлім
6 жол 1 баған 2 бөлім = 1 жол 3 баған 3 бөлім
9 жол 1 баған 2 бөлім = 1 жол 4 баған 3 бөлім
10 жол 1 баған 2 бөлім = 1 жол 5 баған 3 бөлім

строка 1 графа 3 раздел 2 = строка 1 графа 6 раздел 3
Приложение 25
к приказу исполняющего обязанности
председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 233
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына кепілдік
береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін атқарушысының
2010 жылғы _________________
№ ___ бұйрығына 25-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 25 к приказу исполняющего
обязанности председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от ________________ 2010 г. № ___
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайтах www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағатқа
дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақытылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық
бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес
жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными
правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим
законодательством РК.
Статистикалық нысан
коды 0781104
Код статистической
формы 0781104
Қатынас түрлері бойынша теңіз және жағалаудағы көліктің
қызметтері туралы есеп
2-К (теңіз)
2-ТР (море)
Отчет об услугах морского и прибрежного транспорта по видам
сообщений
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметінің негізгі түрі - жолаушылар
теңіз және жағалауындағы көлігі (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы
жіктеуішішінің коды 50.1) және жүк теңіз және жағалауындағы көлігі
(Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды 50.2) болып
табылатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық бөлімшелері
тапсырады
Представляют юридические лица и(или) их структурные подразделения, независимо от
численности, с основным видом деятельности – морской и прибрежный пассажирский
транспорт (код Общего классификатора видов экономической деятельности 50.1) и морской
и прибрежный грузовой транспорт (код Общего классификатора видов экономической
деятельности 50.2).
Тапсыру мерзімі – 20 сәуір
Срок представления – 20 апреля
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН

1 жол 3 баған 2 бөлім = 1 жол 6 баған 3 бөлім
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 233 бұйрығына 25-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылық сақтауға кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасы міндетін атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы № 233 бұйрығына 25-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Приложение 25 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 24 августа 2010г. № 233
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан коды
0781104
Код статистической формы
0781104
Қатынас түрлері бойынша теңіз және жағалаудағы көліктің қызметтері туралы есеп
Отчет об услугах морского и прибрежного транспорта по видам сообщений
2-К (теңіз)
2-ТР (море)
Жылдық
Годовая
_ _ _ _
Есепті кезең |_|_|_|_| Жыл
Отчетный период        Год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметінің негізгі түрі - жолаушылар теңіз және жағалауындағы көлігі (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішішінің коды 50.1) және жүк теңіз және жағалауындағы көлігі (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды 50.2) болып табылатын заңды тұлғалар және(немесе) олардың құрылымдық бөлімшелері тапсырады
Представляют юридические лица и(или) их структурные подразделения, независимо от численности, с основным видом деятельности – морской и прибрежный пассажирский транспорт (код Общего классификатора видов экономической деятельности 50.1) и морской и прибрежный грузовой транспорт (код Общего классификатора видов экономической деятельности 50.2).
Тапсыру мерзімі – 20 сәуір
Срок представления – 20 апреля
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
БСН коды
Код БИН

6. Есепті кезең аяғына Мемлекеттік кеме реестр бойынша теңіз және жағалауындағы көлігінің жылжымалы құрамының бар-жоғын көрсетіңіз
Укажите наличие подвижного состава морского и прибрежного транспорта на конец
отчетного периода согласно Государственному судовому реестру
Жол
коды
Код
строки
Тіркеу
нөмірі
Регист-
рацион-
ный
номер
Көлік
құралының
түрі
Вид
транспортного
средства
Жүк кеме бойынша
жеткізу тәсілі
(құрғақ жүк
таситын, құйып
таситын,
құрастырма)
Способ доставки для
грузового судна
(сухогрузный,
наливной,
комбинированный)
Жүріс
тәсілі
(өзі
жүретін,
өзі
жүрмейтін)
Способ хода
(самоход-
ный,
несамоход-
ный)
Кеменің
мақсаты
және типі
Тип и
назначение
судна
Жасалған
жылы
Год
построй-
ки
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Жасал-
ған
орыны
мемле-
кет)
Место
пост-
ройки
(стра-
на)
Габарит өлшемі, м
Габаритные размеры, м
Қуат,
ат күші
Мощность,
лошадиных
сил
Жүк
көтергішті-
гі, тонна
Грузо-подъем-
ность, тонн
Жолаушылар
сиымдылығы,
отыратын орын
Пассажиро-
вместимость,
мест для сидения
ұзынды-
ғы
длина
ені
шири-
на
жүкпен
шөгуі
осадка с
грузом
бос
кезде
шөгіу
осадка
порожним
8
9
10
11
12
13
14
15
Атауы                               Мекен-жайы
Наименование ______________________ Адрес __________________________
______________________ Тел.:
Тел.: __________________
Электрондық почта мекен-жайы ____________
Орындаушының аты-жөні, тегі және телефоны           Тел:
Фамилия Имя Отчество и телефон исполнителя ________ Тел: ___________
Басшы                            (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель ___________________ (Ф.И.О., подпись) __________________
Бас бухгалтер                    (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер ______________ (Ф.И.О., подпись) __________________
М.О.
М.П.
Приложение 26
к приказу исполняющего обязанности
председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 233
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет об услугах морского и прибрежного транспорта по видам
сообщений" (код 0781104, индекс 2-ТР (море), периодичность
годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об услугах морского и прибрежного транспорта по видам сообщений" (код 0781104, индекс 2-ТР (море), периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) пассажирооборот во всех сообщениях - объем работы транспорта по перевозкам пассажиров. Единицей измерения является пассажиро-километр, то есть перемещение пассажира на расстояние в 1 км. Определяется суммированием произведений количества пассажиров по каждой позиции перевозки на расстояние перевозки, вычисляется раздельно по видам транспорта, сообщениям перевозок, другим признакам;

6. Есепті кезең аяғына Мемлекеттік кеме реестр бойынша теңіз және жағалауындағы көлігінің жылжымалы құрамының бар-жоғын көрсетіңіз
Укажите наличие подвижного состава морского и прибрежного транспорта на конец отчетного периода согласно Государственному судовому реестру
Жол коды
Код строки
Тіркеу нөмірі
Регистрационный номер
Көлік құралының түрі
Вид транспортного средства
Жүк кеме бойынша жеткізу тәсілі (құрғақ жүк таситын, құйып таситын, құрастырма)
Способ доставки для грузового судна (сухогрузный, наливной, комбинированный)
Жүріс тәсілі (өзі жүретін, өзі жүрмейтін)
Способ хода (самоходный, несамоходный)
Кеменің мақсаты және типі
Тип и назначение судна
Жасалған жылы
Год постройки
Жасалған орыны (мемлекет)
Место постройки (страна)
Габарит өлшемі, м
Габаритные размеры, м
Қуат, ат күші
Мощность, лошадиных сил
Жүк көтергіштігі, тонна
Грузоподъемность, тонн
Жолаушылар сиымдылығы, отыратын орын
Пассажировместимость, мест для сидения
ұзындығы
длина
ені
ширина
жүкпен шөгуі
осадка с грузом
бос кезде шөгіу
осадка порожним
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 233 бұйрығына 26-қосымша
«Қатынас түрлері бойынша теңіз және жағалаудағы көліктің қызметтері туралы есеп» (код 0781104, индексі 2-К (теңіз), кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабының 7) тармақшасына сәйкес дайындалды және жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың «Қатынас түрлері бойынша теңіз және жағалаудағы көліктің қызметтері туралы есеп» (код 0781104, индексі 2-К (теңіз), кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанын толтырудың тәртібін нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар статистикалық нысанды толтыру мақсатында пайдаланылады:
1) көліктегі жолаушылар айналымы - жолаушыларды тасымалдау бойынша көліктегі жұмыс көлемі. Өлшем бірлігі жолаушы-километр, яғни жолаушының 1 км қашықтыққа орын ауыстыруы болып табылады. Тасымалдаудың әрбір позициясы бойынша жолаушылар санын тасымалдау қашықтығына көбейтудің жиынтықталуымен анықталады, көлік түрлері, тасымалдау қатынастары, басқа да белгілері бойынша бөлек есептелінеді;

2) к вывозу относятся перевозки, в которых пункт отправления расположен на территории Республики Казахстан, а пункт прибытия - на территории иностранного государства;
3) к транзитным относятся перевозки, осуществляемые между отправителями и получателями иностранных государств по территории Казахстана;
4) к перевозкам между иностранными пунктами относятся перевозки, осуществляемые транспортными средствами Казахстана, по территории других стран (без пересечения территории республики).
По морскому транспорту к междугородному сообщению (внутри республики) относится перевозки в каботажном плавании, то есть между портами Казахстана.
4. В случае если структурному и обособленному подразделению делегированы полномочия по сдаче статистической формы юридическим лицом, то оно представляет данную статистическую форму по месту своего нахождения в органы статистики. В случае если структурное и обособленное подразделение не имеет полномочий по сдаче статистической формы, то юридическое лицо представляет статистическую форму в органы статистики по месту своего нахождения в разрезе своих структурных и обособленных подразделений с указанием их местонахождения.
Доходы от вспомогательной транспортной деятельности включают доходы от:
1) услуг по транспортной обработке грузов и хранению (погрузка и разгрузка грузов и багажа, закрепление и выгрузка груза (стивидорные работы), складские услуги для всех видов товаров, хранение товаров во внешнеторговых зонах);
2) прочей вспомогательной транспортной деятельности (услуг терминалов (морские порты, пристани), услуги шлюзов, каналов, услуги, связанные с навигацией, деятельность маяков, услуг по хранению транспортных средств, принадлежащих гражданам и так далее);
3) услуг по организации перевозок грузов (экспедиция груза, подготовка транспортной документации и путевых листов, услуги таможенных агентов и так далее).
Кодировка видов деятельности по вторичным (нетранспортным) видам деятельности в соответствии с Общим классификатором видов экономической деятельности и правильность заполнения данного раздела будет осуществляться самими респондентами с помощью специалистов территориальных департаментов статистики.
5. Перевозки пассажиров на морском транспорте учитываются по количеству пассажиров, фактически перевезенных в отчетном периоде в собственных и арендованных судах. Объектом учета количества пассажиров является каждая поездка одного пассажира между двумя пунктами в одном направлении.
В данные о перевозках пассажиров на морском транспорте включаются все отправленные пассажиры, оформленные соответствующими проездными документами (платными и льготными пассажирскими билетами, документами групповых перевозок - воинских, экскурсионных и так далее).
Пассажирооборот морского транспорта определяется по каждой поездке, исходя из количества пассажиров и расстояния перевозки каждого пассажира от пункта отправления до пункта назначения путем перемножения количества отправленных пассажиров на расстояние перевозки каждого пассажира и суммированием полученных результатов.
Перевозки грузов на морском транспорте учитываются по отправлению. Отправкой считается отдельная партия груза, отправленная из одного пункта в другой и оформленная перевозочными документами. Количество отправленных грузов в тоннах определяется исходя из веса, указанного в перевозочных документах, включая вес тары, а также всех приспособлений и оборудования, применяемых при перевозках.
Грузооборот морского транспорта определяется путем перемножения веса отправки груза в тоннах на расстояние перевозки, а затем суммированием полученных результатов по всем отправкам.
В доходы от перевозок на морском транспорте включаются доходы, начисленные отчитывающемуся предприятию, за выполненные по перевозочным документам перевозки грузов и пассажиров по действующим  видам тарифов.

2) шетке шығаруға жөнелту пункті Қазақстан Республикасы аумағында, ал әкелу пункті - шет мемлекеттің аумағында орналасқан пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады;
3) транзиттікке шет мемлекеттердің жіберуші мен алушылар арасындағы Қазақстан аумағында тасымалдаулар жатады;
4) шет пункттер арасындағы тасымалдауларға басқа мемлекеттер аумағында (республиканың аумағынан өтпей) Қазақстанның көлік құралдарымен шетел пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады.
Теңіз көлігінде қалааралық қатынасқа (республика ішіндегі) каботаждық жүзудегі, яғни Қазақстан порттар арасындағы тасымалдаулар жатады.
4. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлiмшеге заңды тұлғамен статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiк берілсе, онда ол өзі орналасқан жердегі статистика органдарына осы статистикалық нысанды ұсынады. Егер құрылымдық және оқшаулананған бөлiмшеде статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiктер болмаса, онда заңды тұлға өзі орналасқан жердегі статистика органдарына олардың орналасқан жерін көрсете отырып, өз құрылымдық және оқшауланған бөлiмшелерi бөлінісінде статистикалық нысанды ұсынады.
Қосалқы көлік қызметінен түскен табыстарға келесі табыстар жатады:
1) сақтау және жүктерді көліктік өңдеу қызметтерінен (жүк және жолжүкті тиеу және түсіру, жүкті бекіту және түсіру (стивидорлық жұмыстар), тауарлардың барлық түрлеріне арналған қоймалау қызметтері, сыртқы сауда аумақтарында тауарларды сақтау);
2) өзге де қосалқы көлік қызметтерінен (терминал (теңіз порты, айлақтары), шлюздер, каналдар қызметтері, навигациямен байланысты қызметтер, маяктар қызметтері, азаматтардың көлік құралдарын сақтау бойынша қызметтері және тағы да басқалар);
3) жүк тасымалдау ұйымдастыру бойынша қызметтерінен (жүкті экспедициялау, көлік құжаттамалар мен жол парақтарын дайындау, кеден агенттерінің қызметтері және тағы да басқалар).
Қызмет түрлерін қызметтің негізгі емес (көліктік емес) түрлері бойынша экономикалық қызметтің жалпы жіктеуішіне сәйкес кодтау және осы бөлімнің дұрыс толтырылуы статистиканың аумақтық департаменттерінің мамандарының көмегімен респонденттермен жүзеге асырылады.
5. Жолаушыларды теңіз көлігімен тасымалдау есепті кезеңде меншігіндегі және жалға алған кемелермен нақты тасымалданған жолаушылар саны бойынша есептеледі. Бір бағытта екі пункт аралығындағы бір жолаушының әрбір сапары жолаушылар санын есепке алу объектісі болып саналады.
Жолаушыларды теңіз көлігімен тасымалдау туралы деректерге тиісті жол жүру құжаттарымен (ақылы және жеңілдікті жолаушылар билеттерімен, топтық тасымал құжаттарымен - әскери, экскурсиялық және тағы да сол сияқты) ресімделген барлық жөнелтілген жолаушылар кіреді. Теңіз көлігіндегі жолаушылар айналымы әрбір сапар бойынша, жолаушылар саны мен әрбір жолаушыны жөнелту пунктінен баратын пунктіне дейін тасымалдау қашықтығына сүйене отырып жөнелтілген жолаушылар санын әрбір жолаушыны тасымалдау қашықтығына көбейту және алынған нәтижені жиынтықтау арқылы анықталады.
Теңіз көлігімен жүктерді тасымалдау жөнелту бойынша есептеледі. Жөнелту деп бір пункттен екінші пунктке жөнелтілген және тасымалдау құжаттарымен рәсімделген жүктің жеке партиясын айтады. Жөнелтілген жүктер саны тасымалдау құжаттарында көрсетілген салмаққа сүйене отырып, оған ыдыстың, сондай-ақ тасымалдау кезінде қолданылатын барлық құралдар мен жабдықтардың салмағын қоса анықталады.
Теңіз көлігіндегі жүк айналымы жөнелтілген жүктің тоннадағы салмағын тасымалданатын қашықтыққа көбейту жолымен, содан кейін барлық жөнелтулер бойынша алынған нәтижелерді жиынтықтау арқылы есептелінеді.
Теңіз көлігімен тасымалдаудан түскен табыстарға қолданыстағы тарифтер түрлері мен тасымал құжаттары бойынша жүктер мен жолаушыларды тасымалдауды орындағаны үшін есеп беретін кәсіпорынға аударылған табыстар қосылады.

6. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 1 "Объем услуг по перевозке пассажиров по видам сообщений":
строка 1 для каждой графы = строка 2 + строка 5
строка 2 для каждой графы = строка 3 + строка 4
2) Раздел 2 "Объем услуг по перевозке грузов по видам сообщений":
строка 1 для каждой графы = строка 2 + строка 9
строка 2 для каждой графы = строка 3 + строка 6
строка 3 для каждой графы = строка 4 + строка 5
строка 6 для каждой графы = строка 7 + строка 8
3) Раздел 3 "Объемы по перевозке грузов по видам в разрезе сообщений":
строка 1 для каждой графы = сумме строка 2-8
графа 1 для каждой строки = графа 2 + графа 3 + графа 4
строка 1 для каждой графы > строка 9 для каждой графы
строка 1 для каждой графы > строка 10 для каждой графы
4) Контроль между разделами:
строка 1 графа 1 раздел 3 = строка 1 графа 1 раздел 2
строка 1 графа 2 раздел 3 = строка 3 графа 1 раздел 2
строка 1 графа 3 раздел 3 = строка 6 графа 1 раздел 2
строка 1 графа 4 раздел 3 = строка 9 графа 1 раздел 2
строка 1 графа 5 раздел 3 = строка 1 графа 3 раздел 2
Приложение 27
к приказу исполняющего обязанности
председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 233
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына кепілдік
береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін атқарушысының
2010 жылғы _________________
№ ___ бұйрығына 27-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 27 к приказу исполняющего
обязанности председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от ________________ 2010 г. № ___
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайтах www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағатқа
дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақытылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық
бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес
жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными
правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим
законодательством РК.
Статистикалық нысан
коды 0841104
Код статистической
формы 0841104
Қатынас түрлері бойынша өзге де құрлықтағы көліктің
қызметтері туралы есеп
2-К (өзге де
құрлықтағы)
2-ТР (прочий
сухопутный)
Отчет об услугах прочего сухопутного транспорта по видам
сообщений
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметінің негізгі және негізгі емес
түрі – құрлықтағы өзге де жолаушылар көлігі (Экономикалық қызмет түрлерінің
жалпы жіктеуішінің коды 49.3) және қызметінің негізгі түрі - автомобиль
көлігімен жүк тасымалдау мен қалдықтарды шығару бойынша қызметтері
(Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды 49.4) болып
табылатын заңды тұлғалар және(немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған
бөлімшелері, сондай-ақ қалалық электр көлігінде жолаушыларды тасымалдауды
жүзеге асыратын дара кәсіпкерлер табыс етеді.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения,
независимо от численности, с основным и вторичным видом деятельности – прочий
пассажирский сухопутный транспорт (код Общего классификатора видов экономической
деятельности 49.3) и с основным видом деятельности - грузовые перевозки автомобильным
транспортом и услуги по вывозу отходов (код Общего классификатора видов экономической
деятельности 49.4), а также индивидуальные предприниматели, осуществляющие перевозки
пассажиров на городском электрическом транспорте.
Тапсыру мерзімі – 20 наурыз
Срок представления – 20 марта
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
СТН
РНН
БСН коды
код БИН
ЖСН коды
код ИИН

6. Арифметикалық – логикалық бақылау:
1) 1 бөлім «Қатынас түрлері бойынша жолаушылар тасымалдау қызметтерінің көлемі»:
әрбір баған үшін 1 жол = 2 жол + 5 жол
әрбір баған үшін 2 жол = 3 жол + 4 жол
2) 2 бөлім «Қатынас түрлері бойынша жүк тасымалдау қызметтерінің көлемі»:
әрбір баған үшін 1 жол = 2 жол + 9 жол
әрбір баған үшін 2 жол = 3 жол + 6 жол
әрбір баған үшін 3 жол = 4 жол + 5 жол
әрбір баған үшін 6 жол = 7 жол + 8 жол
3) 3 бөлім «Қатынас түрлері бойынша жүк түрлері бойынша жүк тасымалдау»:
әрбір баған үшін 1 жол = 2 - 8 жолдардың сомасына
әрбір жол үшін 1 баған = 2 баған+ 3 баған + 4 баған
әрбір баған үшін 1 жол > әрбір баған үшін 9 жол
әрбір баған үшін 1 жол > әрбір баған үшін 10 жол
4) бөлімдер арасында бақылау:
1 жол 1 баған 3 бөлім = 1 жол 1 баған 2 бөлім
1 жол 2 баған 3 бөлім = 3 жол 1 баған 2 бөлім
1 жол 3 баған 3 бөлім = 6 жол 1 баған 2 бөлім
1 жол 4 баған 3 бөлім = 9 жол 1 баған 2 бөлім
1 жол 5 баған 3 бөлім = 1 жол 3 баған 2 бөлім
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушысының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 233 бұйрығына 27-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылық сақтауға кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасы міндетін атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы № 233 бұйрығына 27-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Приложение 27 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 24 августа 2010г. № 233
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан коды
0841104
Код статистической формы
0841104
Қатынас түрлері бойынша өзге де құрлықтағы көліктің қызметтері туралы есеп
Отчет об услугах прочего сухопутного транспорта по видам сообщений
2-К (өзге де құрлықтағы)
2-ТР (прочий сухопутный)
Жылдық
Годовая
_ _ _ _
Есепті кезең |_|_|_|_| Жыл
Отчетный период        Год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметінің негізгі және негізгі емес түрі – құрлықтағы өзге де жолаушылар көлігі (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды 49.3) және қызметінің негізгі түрі - автомобиль көлігімен жүк тасымалдау мен қалдықтарды шығару бойынша қызметтері (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды 49.4) болып табылатын заңды тұлғалар және(немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері, сондай-ақ қалалық электр көлігінде жолаушыларды тасымалдауды жүзеге асыратын дара кәсіпкерлер табыс етеді.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, независимо от численности, с основным и вторичным видом деятельности – прочий пассажирский сухопутный транспорт (код Общего классификатора видов экономической деятельности 49.3) и с основным видом деятельности - грузовые перевозки автомобильным транспортом и услуги по вывозу отходов (код Общего классификатора видов экономической деятельности 49.4), а также индивидуальные предприниматели, осуществляющие перевозки пассажиров на городском электрическом транспорте.
Тапсыру мерзімі – 20 сәуір
Срок представления – 20 апреля
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
СТН коды
РНН
БСН коды
Код БИН
ЖСН коды
код ИИК

1) пассажирооборот во всех сообщениях - объем работы транспорта по перевозкам пассажиров. Определяется суммированием произведений количества пассажиров по каждой позиции перевозки на расстояние перевозки;
2) грузооборот во всех сообщениях - объем работы транспорта по перевозкам грузов, выражается в тонно-километрах. Определяется как сумма произведений веса каждой партии (отправки) перевозимого груза на расстояние ее перевозки;
3) междугородное сообщение (внутри республики) - перевозки, осуществляемые между населенными пунктами в пределах республики. Междугородное сообщение (внутри республики) включает перевозки во внутриобластном (перевозки, осуществляемые перевозчиками между городами или иными населенными пунктами в пределах одной области) и межобластном (перевозки, осуществляемые перевозчиками между городами или иными населенными пунктами в пределах двух или нескольких областей) сообщении;
4) городское сообщение - перевозки, осуществляемые в пределах установленных границ города;
5) пригородное сообщение - перевозки, осуществляемые в пределах пригородной зоны, измеряемой от установленных границ города или иного населенного пункта;
6) вид сообщения - признак, представляющий характер участия подразделения транспортной сети в перевозках пассажиров (грузов, багажа, грузобагажа) между пунктами отправления и назначения;
7) вспомогательный вид деятельности - вид деятельности, который осуществляется для поддержки основного и вторичных видов деятельности предприятия, обеспечивая товарами и услугами краткосрочного характера, предназначенными для потребления этим предприятием (перевозка, хранение, закупки, развитие сбыта, уборка, ремонт и обслуживание, охрана и тому подобное);
8) вторичный (нетранспортный) вид деятельности - вид деятельности, помимо основного, который осуществляется с целью производства продукции (работ, услуг) для третьих лиц;
9) доходы от перевозок - сумма средств, полученных транспортными предприятиями за перевозку грузов, пассажиров, оказанные отправителям грузов и пассажирам дополнительные услуги по перевозкам. В доходы от перевозок пассажиров включаются также дотации и субсидии за оказанные услуги по перевозке пассажиров;
10) перевезено пассажиров во всех сообщениях - число пассажиров, перевезенных за определенный период времени;
11) перевезено грузов, багажа, грузобагажа во всех сообщениях - количество грузов в тоннах, перевезенных транспортом;
12) международное сообщение - перевозки, осуществляемые между Республикой Казахстан и иностранными государствами и (или) транзитом через Республику Казахстан, а также перевозки между иностранными пунктами, осуществляемые транспортными средствами Казахстана, по территории других стран (без пересечения территории республики).

1) барлық қатынастардағы жолаушылар айналымы - жолаушыларды тасымалдау бойынша көліктің жұмыс көлемі. Тасымалдаудың әрбір позициясы бойынша жолаушылар санын тасымалдау қашықтығына көбейтудің жиынтықталуымен анықталады;
2) барлық қатынастардағы жүк айналымы – жүктерді тасымалдау бойынша көлік жұмыстарының көлемі, тонна-километрмен тұлғаланады. Тасымалданатын жүктің әрбір партиясының (жөнелтудің) салмағын оны тасымалдау ара қашықтығына көбейту арқылы анықталады;
3) қалааралық қатынас (республика ішіндегі) – республика шегіндегі елді мекен арасындағы жүзеге асырылатын тасымалдаулар. Қалааралық қатынасқа (республика ішіндегі) облыс ішіндегі (бір облыс шегіндегі қалалар немесе өзге де елді мекендер арасындағы тасымалдаулар) және облыс арасындағы (екі немесе бірнеше облыстар шегіндегі қалалар немесе өзге де елді мекендер арасындағы тасымалдаулар) қатынастар жатады;
4) қалалық қатынас – белгіленген қала шекара шегінде жүзеге асырылатын тасымалдаулар;
5) қаламаңыналық қатынас – қала немесе өзге де елді мекеннің белгіленген шекарасынан есептелетін қаламаңылық аймақ шегінде жүзеге асырылатын тасымалдаулар;
6) қатынас түрі - көлік тораптары бөлімшесінің жолаушылар (жүк, жолжүк,жүк-жолжүгі) тасымалдауға жөнелту және межелі пункттер арасында қатысу сипатын көрсететін белгі;
7) қызметтің қосалқы түрі – осы кәсіпорынға тұтыну үшін арналған (тасымалдау, сақтау, сатып алу, өтімді даму, тазалау, жөндеу және қызмет көрсету, қорғау және тағы да басқалар) қысқа мерзімді сипатында қызметтер мен тауарлармен қамтамасыз етуге арналған қызметтерінің негізгі және қосалқы түрлерін қолдау үшін арналған қызметтің түрі;
8) негізгі емес (көліктік емес) қызмет түріне негізгіден басқа, үшінші тұлғалар үшін өнім (тауар, қызмет) өндіру мақсатында жүзеге асырылатын қызмет түрі жатады;
9) тасымалдаудан түскен табыстар - көлік кәсіпорынының жүктерді (почтаны қоса), жолаушыларды (жол жүкті қоса) тасымалдағаны, жүктерді жөнелтушілерге және жолаушыларға тасымалдау бойынша қосымша қызмет көрсеткені үшін және көлік мүлігін пайдаланғаны үшін алатын қаражат сомасы. Жолаушыларды тасымалдаудан түскен табыстарға жолаушылар тасымалдау бойынша көрсетілген қызметтері берілген дотациялар мен субсидиялар қосылады;
10) барлық қатынастардағы тасымалданған жолаушылар - белгілі бір уақыт кезеңінде тасымалданған жолаушылар саны;
11) барлық қатынастардағы тасымалданған жүк, жолжүгі, жүк-жолжүгі - көлікпен тасымалданған жүктердің тоннадағы саны;
12) халықаралық қатынас – Қазақстан Республикасы мен шет мемлекеттер арасындағы және (немесе) Қазақстан Республикасы арқылы өтетін транзит, сондай-ақ басқа мемлекеттер аумағында (республиканың аумағынан өтпей) Қазақстанның көлік құралдарымен шет пункттер арасындағы тасымалдаулар.

3. Доходы от сдачи в аренду транспортных средств с водителем (с экипажем) входят в общую сумму доходов транспортных предприятий. В доходы от аренды входит плата за аренду автотранспортного средства, согласно заключенному договору аренды.
Международное сообщение включает ввоз, вывоз и транзит и перевозки между иностранными пунктами:
к ввозу относятся перевозки, в которых пункт отправления расположен на территории иностранного государства, а пункт прибытия - на территории Республики Казахстан;
к вывозу относятся перевозки, в которых пункт отправления расположен на территории Республики Казахстан, а пункт прибытия - на территории иностранного государства;
к транзитным относятся перевозки, осуществляемые между отправителями и получателями иностранных государств по территории Казахстана;
к перевозкам между иностранными пунктами относятся перевозки, осуществляемые транспортными средствами Казахстана, по территории других стран (без пересечения территории республики).
4. В случае если структурному и обособленному подразделению делегированы полномочия по сдаче статистической формы юридическим лицом, то оно представляет данную статистическую форму по месту своего нахождения в органы статистики. В случае если структурное и обособленное подразделение не имеет полномочий по сдаче статистической формы, то юридическое лицо представляет статистическую форму в органы статистики по месту своего нахождения в разрезе своих структурных и обособленных подразделений с указанием их местонахождения.
Доходы от вспомогательной транспортной деятельности включают доходы от:
услуг по транспортной обработке грузов и хранению (погрузка и разгрузка грузов и багажа, закрепление и выгрузка груза (стивидорные работы), складские услуги для всех видов товаров, хранение товаров во внешнеторговых зонах);
прочей вспомогательной транспортной деятельности (услуг терминалов (автобусные вокзалы и станции), услуг по эксплуатации автомобильных дорог, услуг по хранению транспортных средств, принадлежащих гражданам и так далее);
услуг по организации перевозок грузов (экспедиция груза, подготовка транспортной документации и путевых листов, услуги таможенных агентов и так далее).
Кодировка видов деятельности по вторичным (нетранспортным) видам деятельности в соответствии с общим классификатором видов экономической деятельности и правильность заполнения данного раздела будет осуществляться самими респондентами с помощью специалистов территориальных департаментов статистики.
5. Перевозки пассажиров автобусами исчисляются как сумма всех пассажиров, перевезенных автобусами в городском, пригородном, междугородном и международном сообщениях, независимо от применяемого тарифа, а также включая пассажиров, пользующихся правом бесплатного проезда или проездными документами, оплаченными предприятиями (организациями).
Перевозка пассажиров такси определяется как произведение платного пробега в автомобиле-километрах на среднее число пассажиров в легковом такси и делением результата на среднее расстояние перевозки пассажира. Среднее число пассажиров в легковом такси принимается равным двум пассажирам. Среднее расстояние перевозки пассажира в легковом такси принимается равным среднему расстоянию перевозки пассажира автобусом в пригородном сообщении.
Перевозки пассажиров трамваями, троллейбусами включают перевозки граждан с платным проездом и пользующихся правом бесплатного проезда.
Количество перевезенных платных пассажиров маршрутными автобусами в городском сообщении определяется:
по количеству проданных билетов в автобусах с кондуктором;
делением выручки от продажи абонементных талонов и разовых билетов для поездки на маршрутном автобусе на утвержденный для данного города (маршрута) тариф;
при продаже месячных проездных билетов - умножением количества проданных билетов на расчетное количество поездок в месяц.
Количество перевезенных пассажиров маршрутными автобусами в пригородном, междугородном и международном сообщениях, как правило, определяется по количеству проданных билетов.
При безбилетной системе перевозок количество перевезенных пассажиров маршрутными автобусами определяется дифференцированно, в зависимости от стоимости проезда, путем деления полученных доходов на применяемый тариф.
Количество пассажиров, перевезенных заказными автобусами исчисляется:
в городском и пригородном сообщении (кроме туристско-экскурсионных автобусов) - делением пассажирооборота (расчетного) на среднее расстояние поездки пассажира в пригородном сообщении, если в хозяйстве таких данных нет, для расчета берется расстояние равное 15 км;
в междугородном и международном сообщениях, а также на туристско-экскурсионных автобусах во всех видах сообщения - принимается равным количеству пассажиров, указанному в путевом листе, но не более числа мест для сидения в автобусе.
Количество пассажиров с платным проездом в трамваях, троллейбусах определяется на основании следующих документов:
при продаже отдельным гражданам по установленному тарифу разовых билетов на одну пассажиро-поездку с кондуктором количество перевезенных пассажиров принимается равным количеству проданных билетов;
при продаже отдельным гражданам по установленному тарифу абонементных талонов и разовых билетов на одну пассажиро-поездку без кондуктора количество перевезенных пассажиров определяется делением выручки от продажи абонементных талонов и разовых билетов на утвержденный для данного города единый тариф.
Количество перевезенных пассажиров определяется из расчета 50 поездок в месяц для всех категорий лиц.
Пассажирооборот автобусов определяется как произведение количества перевезенных пассажиров на среднее расстояние поездки.
Пассажирооборот такси определяется как произведение платного пробега легкового такси на среднее число перевезенных пассажиров (равное двум пассажирам).
Пассажирооборот трамваев, троллейбусов определяется как произведение количества перевезенных пассажиров на среднее расстояние поездки пассажира.
На автомобильном транспорте перевозки грузов включают суммарные объемы, выполненные грузовыми автомобилями, пикапами и фургонами на шасси легковых автомобилей и автоприцепами. Учет перевезенных грузов осуществляется по моменту прибытия. Объем перевезенных грузов указывается по фактическому весу перевезенных грузов с учетом веса тары, веса контейнеров за каждую поездку (заезд).
Грузооборот на автомобильном транспорте определяется как произведение веса перевезенного груза (включая груз, перевезенный на автоприцепах) за каждую поездку на расстояние поездки с последующим суммированием произведений по всем поездкам.
В доходы от перевозок пассажиров автобусами (включая маршрутные такси) во всех сообщениях включается общая сумма фактической выручки от продажи всех видов проездных билетов (как отдельным гражданам, так и предприятиям и организациям), а также выручка от перевозок пассажиров заказными автобусами.
В доходы от перевозок пассажиров легковыми такси, кроме выручки, полученной от перевозок пассажиров легковыми такси (с учетом доходов от предварительных заказов такси по телефону) включаются также доходы, поступившие по безналичному расчету от перевозки почты и периодической печати органами связи.
В доходы от перевозок пассажиров трамваями, троллейбусами включается общая сумма фактической выручки от продажи всех видов проездных документов, как отдельным гражданам, так и предприятиям и организациям.
Доходы от перевозок грузов автомобилями определяются на основе документов о количестве перевезенных грузов по действующим тарифам или в соответствии с заключенными договорами.
К междугородным перевозкам относятся перевозки, осуществляемые за пределы черты города (другого населенного пункта) на расстояние более 50 километров.
К пригородным перевозкам относятся - перевозки, осуществляемые за пределы черты города (другого населенного пункта) на расстояние до 50 км включительно.
К городским перевозкам на автобусном, трамвайном, троллейбусном транспорте относятся перевозки, осуществляемые на маршрутах в пределах черты города (другого населенного пункта).

3. Көлік құралдарын жүргізушісімен (экипажымен) қоса жалға беруден түскен табыстар көлік кәсіпорындары табысының жалпы сомасына кіреді. Жалға беруден түскен табыстарға жалға беру шартына сәйкес автокөлік құралын жалға алғаны үшін төлем кіреді.
Халықаралық қатынас шеттен әкелу, шетке шығару, транзит және шет пункттер арасында тасымалдау қосылады:
шеттен әкелуге жөнелту пункті шет мемлекеттің аумағында, ал әкелу пункті – Қазақстан Республикасы аумағында орналасқан пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады;
шетке шығаруға жөнелту пункті Қазақстан Республикасы аумағында, ал әкелу пункті - шет мемлекеттің аумағында орналасқан пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады;
транзиттікке шетел мемлекеттердің жіберуші мен алушылар арасындағы Қазақстан аумағында тасымалдаулар жатады;
шет пункттері арасындағы тасымалдауларға басқа мемлекеттер аумағында (республиканың аумағынан өтпей) Қазақстанның көлік құралдарымен шетел пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады.
4. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлiмшеге заңды тұлғамен статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiк берілсе, онда ол өзі орналасқан жердегі статистика органдарына осы статистикалық нысанды ұсынады. Егер құрылымдық және оқшаулананған бөлiмшеде статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiктер болмаса, онда заңды тұлға өзі орналасқан жердегі статистика органдарына олардың орналасқан жерін көрсете отырып, өз құрылымдық және оқшауланған бөлiмшелерi бөлінісінде статистикалық нысанды ұсынады.
Қосалқы көлік қызметінен түскен табыстарға келесі табыстар жатады:
жүктерді көліктік өңдеу және сақтау қызметтерінен (жүк және жолжүкті тиеу және түсіру, жүкті бекіту және түсіру (стивидорлық жұмыстар), тауарлардың барлық түрлеріне арналған қоймалау қызметтері, сыртқы сауда аймақтарында тауарларды сақтау);
өзге де қосалқы көлік қызметтерінен (терминал қызметтері (автобус вокзалдары мен стансалары), автомобиль жолдарды пайдалану қызметтері, азаматтардың көлік құралдарын сақтау бойынша қызметтері және тағы да басқалар);
жүк тасымалдау ұйымдастыру бойынша қызметтерінен (жүкті экспедициялау, көлік құжаттамалар мен жол парақтарын дайындау, кеден агенттерінің қызметтері және тағы да басқалар).
Қызмет түрлерін экономикалық қызметтің негізгі емес (көліктік емес) қызметтері бойынша жалпы жинақтауышына сәйкес кодтау және осы бөлімнің дұрыс толтырылуы статистиканың аумақтық департаменттерінің мамандарының көмегімен респонденттермен жүзеге асырылады.
5. Жолаушыларды автобуспен тасымалдау қолданылатын тарифтерге қарамастан қалалық, қаламаңылық, қалааралық және халықаралық қатынастарда автобуспен тасымалданған, сондай-ақ тегін жол жүру құқығын немесе кәсіпорындар (ұйымдар) төлеген жол жүру құжаттарын пайдаланатын жолаушыларды қоса, барлық жолаушылар сомасы ретінде есептелінеді.
Такси жолаушыларын тасымалдау олардың автомобиль-километрдегі ақылы жүрген жолын жеңіл таксидегі жолаушылардың орташа санына көбейтіп және нәтижесін жолаушыларды тасымалдаудың орташа ара қашықтығына бөлумен анықталады. Жеңіл таксидегі жолаушылардың орташа саны екі жолаушыға тең деп алынады. Жеңіл таксимен жолаушылар тасымалдаудың орташа ара қашықтығы қала маңына қатынайтын автобуспен жолаушылар тасымалдаудың орташа ара қашықтығына тең деп алынады. Жолаушыларды трамвайлармен, троллейбустармен тасымалдау азаматтарды жол ақылы жол жүрумен және тегін жүру құқын пайдаланумен тасымалдауды қосады.
Қалалық қатынаста маршруттық автобустармен тасымалданған ақылы жолаушылар саны:
кондукторлардың автобустарда сатылған билеттердің саны бойынша;
маршруттық автобуспен жол жүру үшін абонементтік талондар мен бір жолғы билеттерді сатудан түскен түсімді осы қала (маршрут) үшін бекітілген тарифке бөлу арқылы;
айлық жол жүру билеттерін сатқан кезде - сатылған билеттер санын бір айдағы жол жүрудің есептік санына көбейту арқылы анықталады.
Қаламаңылық, қалааралық және халықаралық қатынастарда маршруттық автобустармен тасымалданған жолаушылар саны, әдетте, сатылған билеттер саны бойынша анықталады.
Билетсіз жүйе бойынша тасымалдау кезінде маршруттық автобустармен тасымалданған жолаушылар саны жол жүру құнына байланысты, алынған табысты қолданылатын тарифке бөлу арқылы, сараланып анықталады.
Тапсырыстағы автобустармен тасымалданған жолаушылар саны былайша есептелінеді:
қалалық және қаламаңылық қатынастарда (туристік-экскурсиялық автобустардан басқа) - жолаушылар айналымын (есептік) қала маңындағы қатынаста жолаушы сапарының орташа қашықтығына бөлу арқылы, егер шаруашылықта мұндай деректер болмаса, онда есептеу үшін 15 км-ге тең қашықтық алынады;
қалааралық және халықаралық қатынастарда, сондай-ақ қатынастың барлық түріндегі туристік - экскурсиялық автобустарда - жол қағазында көрсетілген жолаушылар санына тең етіп қабылданады, бірақ автобуста отыруға арналған орындар санынан аспауы тиіс.
Трамвай, троллейбустарда жолақы төлейтін жолаушылар саны мынадай құжаттар негізінде анықталады:
кондуктормен бір жолаушы - сапарына белгіленген тариф бойынша бір жолғы билетті жеке азаматтарға сату кезінде, тасымалданған жолаушылар саны сатылған билеттердің санына тең етіп қабылданады;
кондукторсыз бір жолаушы - сапарына белгіленген тариф бойынша абономенттік талондар мен бір жолғы билеттерді жеке азаматтарға сату кезінде тасымалданған жолаушылар саны абонементтік талондар мен бір жолғы билеттерді сатудан түскен түсімді осы қала үшін белгіленген бірыңғай тарифке бөлу арқылы анықталады.
Тасымалданған жолаушылар саны барлық санаттағы адамдар үшін бір айда 50 сапар есебінен анықталады.
Автобустардағы жолаушылар айналымы тасымалданған жолаушылар санының сапардың орташа қашықтығына көбейтіндісі ретінде анықталады.
Таксидегі жолаушылар айналымы - жеңіл таксидің ақылы жүрген жолын тасымалданған жолаушылардың орташа санына (екі жолаушыға тең) көбейту арқылы анықталады.
Трамвайлардағы, троллейбустардағы жолаушылар айналымы тасымалданған жолаушылар санын жолаушы сапарының орташа қашықтығына көбейту арқылы анықталады.
Автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдауға жүк автомобильдерімен, пикаптармен, жеңіл автомобиль шассиіндегі фургондармен және автотіркемелермен орындалған көлем жиынтығы қосылады. Тасымалданған жүктер есебі келу мезеті бойынша жүзеге асырылады. Тасымалданған жүктер көлемі ыдыс салмағын, әрбір жүргендегі контейнерлер салмағын ескере отырып, тасымалданған жүктің нақты салмағы бойынша көрсетіледі.
Автомобиль көлігіндегі жүк айналымы әрбір жүрісте тасымалданған жүк салмағын (автотіркемелермен тасымалданған жүктерді қоса алғанда) жүріс қашықтығына көбейтіп, кейін барлық жүрістер бойынша көбейтіндісін жиынтықтаумен анықталады.
Барлық қатынастарда жолаушыларды автобустармен тасымалдау табыстарына (маршруттық таксилерді қоса алғанда) жол жүру билеттерінің барлық түрлерін сатудан (жеке азаматтарға, сондай-ақ кәсіпорындар мен ұйымдарға) түскен нақты ақшалай түсімінің жалпы сомасы, сондай-ақ тапсырыстық автобустармен жолаушыларды тасымалдаудан түскен ақшалай түсім қосылады.
Жолаушыларды жеңіл таксилермен тасымалдаудан түскен табыстарға жеңіл таксилермен жолаушыларды тасымалдаудан алынған ақшалай түсімнен басқа (таксилерге телефон арқылы алдын ала тапсырыс беруден түсетін табыстарды есепке алғанда), сонымен қатар байланыс органдарының почта мен мерзімдік басылымдарды тасымалдауынан қолма-қол ақшасыз есеп айыру бойынша түскен табыстар да қосылады.
Жолаушыларды трамвайлармен, троллейбустармен тасымалдаудан түскен табыстарға жеке азаматтарға, сондай-ақ кәсіпорындар мен ұйымдарға жол жүру құжаттарының барлық түрін сатудан түскен нақты ақшалай түсімінің жалпы сомасы енгізіледі.
Жүктерді автомобильдермен тасымалдаудан түскен табыстар қолданыстағы тарифтер бойынша тасымалданған жүктер саны туралы құжаттар негізінде немесе жасалған шарттарға сәйкес анықталады.
Қалааралық тасымалдауға – қаланың (басқа елді-мекеннің) шегінен тыс 50 км-ден аса қашықтыққа тасымалдау жатады.
Қаламаңылық тасымалдауға қаланың (басқа елді мекеннің) шегінен тыс 50 км-ге дейін қоса қашықтыққа тасымалдау жатады.
Автобус, трамвай, троллейбус көлігімен қалалық тасымалдауға қала (басқа елді-мекен) шегіндегі маршруттарда жүзеге асырылатын тасымалдау жатады.

8-40
40 сағаттан артық
до 1 часа
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақытылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық
бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес
жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными
правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим
законодательством РК.
Статистикалық нысан
коды 0771104
Код статистической
формы 0771104
Қатынас түрлері бойынша құбыр көлігінің қызметтері
туралы есеп
2-К (құбыр)
2-ТР (трубопровод)
Отчет об услугах трубопроводного транспорта по видам сообщений
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметтің негізгі түрі – құбыр бойынша
тасымалдау (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды 49.5)
болып табылатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және
оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения,
независимо от численности, с основным видом деятельности – транспортирование по
трубопроводу (код Общего классификатора видов экономической деятельности 49.5).
Тапсыру мерзімі – 20 сәуір
Срок представления – 20 апреля
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН
1. Қатынас түрлері бойынша жүк тасымалдау қызметтерінің көлемін көрсетіңіз
Укажите объем услуг по транспортировке грузов по видам сообщений
Жол
коды
Код
строки
Тасымалдан-
ған жүк,
тонна
Транспорти-
ровано
грузов, тонн
Жүк айналымы,
мың
тонна-
километр
Грузооборот,
тысяч
тонно-
километров
Жүк тасымалынан түскен
кірістер, мың теңге
Доходы от транспортировки
грузов, тысяч тенге
А
Б
1
2
3
1
Барлығы қатынас
Всего во всех
сообщениях
оның ішінде:
в том числе:
2
халықаралық
международное
3
шетке шығару
(экспорт)
вывоз (экспорт)
4
ТМД елдеріне
в страны СНГ
5
ТМД-дан тыс
елдеріне
в страны вне СНГ
6
шеттен әкелу
(импорт)
ввоз (импорт)
7
ТМД елдерінен
из стран СНГ
8
ТМД-дан тыс
елдерінен
из стран вне СНГ
9
транзит
транзит
10
қалааралық
(республика ішінде)
междугородное (внутри
республики)
2. Қатынас бөлінісіндегі жүк тасымалдау көлемін көрсетіңіз
Укажите объемы по транспортировке грузов в разрезе сообщений
Жол
коды
Код
стро-
ки
Жүк
түрлерінің
атауы
Наименование
видов грузов
Барлығы
қатынас
бойынша,
тонна
Всего во
всех
сообщени-
ях, тонн
Оның ішінде:
В том числе:
Жүк
тасымалы-
нан түскен
кірістер,
мың теңге
Доходы от
транспорти-
ровки
грузов,
тысяч тенге
халықаралық
международное
қалааралық
(республика
ішінде)
междугородное
(внутри
республики)
шетке
шығару
(экспорт)
вывоз
(экспорт)
шеттен
әкелу
(импорт)
ввоз
(импорт)
транзит
транзит
А
Б
1
2
3
4
5
6
1
Барлығы
Всего
оның ішінде:
в том числе:
2
шикі мұнай
сырая нефть
3
мұнай
өнімдері
нефтепро-
дукты
4
табиғи газ
природный
газ
5
өзге де
жүктер
(қалған
жүктер)
прочие
грузы
(остальные
грузы)
6
Жалпы
көлемінен
қауыпты
жүктерді
тасымалдау
Из общего
объема –
транспорти-
ровка опасных
грузов

8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан коды
0771104
Код статистической формы
0771104
Қатынас түрлері бойынша құбыр көлігінің қызметтері туралы есеп
Отчет об услугах трубопроводного транспорта по видам сообщений
2-К (құбыр)
2-ТР (трубопровод)
Жылдық
Годовая
_ _ _ _
Есепті кезең |_|_|_|_| Жыл
Отчетный период        Год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, қызметтің негізгі түрі – құбыр бойынша тасымалдау (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің коды 49.5) болып табылатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения, независимо от численности, с основным видом деятельности – транспортирование по трубопроводу (код Общего классификатора видов экономической деятельности 49.5).
Тапсыру мерзімі – 20 сәуір
Срок представления – 20 апреля
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
БСН коды
Код БИН
1. Қатынас түрлері бойынша жүк тасымалдау қызметтерінің көлемін көрсетіңіз
Укажите объем услуг по транспортировке грузов по видам сообщений
Жол коды
Код строки
Тасымалданған жүк, тонна
Транспортировано грузов, тонн
Жүк айналымы, мың тонна-километр
Грузооборот, тысяч тонно-километров
Жүк тасымалынан түскен кірістер, мың теңге
Доходы от транспортировки грузов, тысяч тенге
А
Б
1
2
3
1
Барлығы қатынас
Всего во всех сообщениях
оның ішінде:
в том числе:
2
халықаралық
международное
3
шетке шығару (экспорт)
вывоз (экспорт)
4
ТМД елдеріне
в страны СНГ
5
ТМД-дан тыс елдеріне
в страны вне СНГ
6
шеттен әкелу (импорт)
ввоз (импорт)
7
ТМД елдерінен
из стран СНГ
8
ТМД-дан тыс елдерінен
из стран вне СНГ
9
транзит
транзит
10
қалааралық (республика ішінде)
междугородное (внутри республики)
2. Қатынас бөлінісіндегі жүк тасымалдау көлемін көрсетіңізУкажите объемы по транспортировке грузов в разрезе сообщений
Жол коды
Код строки
Жүк түрлерінің атауы
Наименование видов грузов
Барлығы қатынас бойынша, тонна
Всего во всех сообщениях, тонн
Оның ішінде:
В том числе:
Жүк тасымалынан түскен кірістер, мың теңге
Доходы от транспортировки грузов, тысяч тенге
халықаралық
международное
қалааралық (республика ішінде)
междугородное (внутри республики)
шетке шығару (экспорт)
вывоз (экспорт)
шеттен әкелу (импорт)
ввоз (импорт)
транзит
транзит
А
Б
1
2
3
4
5
6
1
Барлығы
Всего
оның ішінде:
в том числе:
2
шикі мұнай
сырая нефть
3
мұнай өнімдері
нефтепродукты
4
табиғи газ
природный газ
5
өзге де жүктер (қалған жүктер)
прочие грузы (остальные грузы)
6
Жалпы көлемінен – қауіпті жүктерді тасымалдау
Из общего объема – транспортировка опасных грузов

3. Облыс бөлінісінде кәсіпорынның теңгерімінде есептелетін құбырларының
ұзындығын көрсетіңіз
Укажите протяженность трубопроводов, числящихся на балансе предприятия, в разрезе
областей
Жол
коды
Код
ст-
роки
Көрсеткіштің
атауы
Наименование
показателя
Кәсіпорын
бойынша
барлығы
Всего по
предприятию
Оның ішінде:
В том числе:
Ақмола
Акмо-
линская
Ақтөбе
Актю-
бинская
Алматы
Алма-
тин-
ская
Аты-
рау
Аты-
рау-
ская
Батыс
Қазақ-
стан
Западно-
Казах-
станская
Жам-
был
Жам-
был-
ская
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Магистральдық
газ құбырларының
ұзындығы, км
Протяженность
магистральных
газопроводов, км
оның ішінде
қысым кесінінде:
в том числе в
разрезе давления:
2
жоғары
высокое
3
орташа
среднее
4
төменгі
низкое
5
Магистральдық
мұнай
құбырларының
ұзындығы, км
Протяженность
магистральных
нефтепроводов, км
оның ішінде
қысым кесінінде:
в том числе в
разрезе давления:
6
жоғары
высокое
7
орташа
среднее
8
төменгі
низкое
9
Магистральдық
өзге де
құбырларының
ұзындығы, км
Протяженность
магистральных
прочих
трубопроводов, км
оның ішінде
қысым кесінінде:
в том числе в
разрезе давления:
10
жоғары
высокое
11
орташа
среднее
12
төменгі
низкое
продолжение таблицы
Оның ішінде:
В том числе:
Қара-
ғанды
Караган-
динская
Қоста-
най
Коста-
найская
Қызыл-
орда
Кызыл-
ордин-
ская
Маң-
ғыстау
Мангис-
тауская
Оңтүстік
Қазақстан
Южно-
Казах-
станская
Павлодар
Павлодар-
ская
Солтүс-
тік
Қазақ-
стан
Северо-
Казах-
станская
Шығыс
Қазақстан
Восточно-
Казахстанская
8
9
10
11
12
13
14
15
4. Қосалқы көлік қызметтері бойынша қызметінен түскен табыстарды көрсетіңіз
Укажите доходы от услуг по вспомогательной транспортной деятельности
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Барлығы, мың теңге
Всего, тысяч тенге
А
Б
Косалқы көлік қызметінен түскен табыс
Доходы от вспомогательной транспортной деятельности
5. Қызметтің негізгі емес (көліктік емес) түрлері бойынша түскен табыстарды
көрсетіңіз
Укажите доходы по вторичным (нетранспортным) видам деятельности
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Экономикалық қызмет
түрлерінің жалпы
жіктеуіші бойынша
қызмет түрінің коды
Код вида деятельности по
общему классификатору
видов экономической
деятельности
Барлығы,
мың теңге
Всего,
тысяч тенге
А
Б
В
1
Негізгі емес (көліктік емес)
қызметтерінен түскен табыс
Доходы от вторичной
(нетранспортной) деятельности
оның ішінде:
в том числе:
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Атауы                               Мекен-жайы
Наименование ______________________ Адрес __________________________
______________________ Тел.:
Тел.: __________________
Электрондық почта мекен-жайы ____________
Орындаушының аты-жөні, тегі және телефоны           Тел:
Фамилия Имя Отчество и телефон исполнителя ________ Тел: ___________
Басшы                            (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель ___________________ (Ф.И.О., подпись) __________________
Бас бухгалтер                    (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер ______________ (Ф.И.О., подпись) __________________
М.О.
М.П.
Приложение 30
к приказу исполняющего обязанности
председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 233
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет об услугах трубопроводного транспорта по видам

3. Облыс бөлінісінде кәсіпорынның теңгерімінде есептелетін құбырларының ұзындығын көрсетіңіз
Укажите протяженность трубопроводов, числящихся на балансе предприятия, в разрезе областей
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Кәсіпорын бойынша барлығы
Всего по предприятию
Оның ішінде:
В том числе:
Ақмола
Акмолинская
Ақтөбе
Актюбинская
Алматы
Алматинская
Атырау
Атырауская
Батыс Қазақстан
Западно-Казахстанская
Жамбыл
Жамбылская
Қарағанды
Карагандинская
Қостанай
Костанайская
Қызылорда
Кызылординская
Маңғыстау
Мангистауская
Оңтүстік Қазақстан
Южно-Казахстанская
Павлодар
Павлодарская
Солтүстік Қазақстан
Северо-Казахстанская
Шығыс Қазақстан
Восточно-Казахстанская
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
Магистральдық газ құбырларының ұзындығы, км
Протяженность магистральных газопроводов, км
оның ішінде қысым кесінінде:
в том числе в разрезе давления:
2
жоғары
высокое
3
орташа
среднее
4
төменгі
низкое
5
Магистральдық мұнай құбырларының ұзындығы, км
Протяженность магистральных нефтепроводов, км
оның ішінде қысым кесінінде:
в том числе в разрезе давления:
6
жоғары
высокое
7
орташа
среднее
8
төменгі
низкое
9
Магистральдық өзге де құбырларының ұзындығы, км
Протяженность магистральных прочих трубопроводов, км
оның ішінде қысым кесінінде:
в том числе в разрезе давления:
10
жоғары
высокое
11
орташа
среднее
12
төменгі
низкое
4. Қосалқы көлік қызметтері бойынша қызметінен түскен табыстарды көрсетіңіз
Укажите доходы от услуг по вспомогательной транспортной деятельности
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Барлығы, мың теңге
Всего, тысяч тенге
А
Б
Қосалқы көлік қызметінен түскен табыс
Доходы от вспомогательной транспортной деятельности
5. Қызметтің негізгі емес (көліктік емес) түрлері бойынша түскен табыстарды көрсетіңіз
Укажите доходы по вторичным (нетранспортным) видам деятельности
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша қызмет түрінің коды
Код вида деятельности по общему классификатору видов экономической деятельности
Барлығы, мың теңге
Всего, тысяч тенге
А
Б
В
1
Негізгі емес (көліктік емес) қызметтерінен түскен табыс
Доходы от вторичной (нетранспортной) деятельности
оның ішінде:
в том числе:
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Атауы                           Мекен-жайы
Наименование ________________      Адрес _________________________
Тел.:           Электрондық почта мекен-жайы
_________________  Тел.: __________ Адрес электронной почты_______
Орындаушының аты-жөні, тегі және телефоны       Тел:
Фамилия Имя Отчество и телефон исполнителя__________ Тел:_________
Басшы                            (Аты-жөні,тегі, қолы)
Руководитель_______________          (Ф.И.О., подпись)____________
Бас бухгалтер                    (Аты-жөні,тегі, қолы)
Главный бухгалтер__________          (Ф.И.О., подпись)
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 233 бұйрығына 30-қосымша

сообщений" (код 0771104, индекс 2-ТР (трубопровод),
периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об услугах трубопроводного транспорта по видам сообщений" (код 0771104, индекс 2-ТР (трубопровод), периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
транспортировано грузов во всех сообщениях - количество грузов в тоннах, транспортированных трубопроводным транспортом;
грузооборот во всех сообщениях - объем работы трубопроводного транспорта по транспортировке грузов, выражается в тонно-километрах;
междугородное сообщение (внутри республики) - перевозки, осуществляемые между населенными пунктами в пределах республики;
вид сообщения - признак, представляющий характер участия подразделения транспортной сети в транспортировке грузов между пунктами отправления и назначения;
доходы от вспомогательной и дополнительной транспортной деятельности - доходы от хранения груза в резервном хранилище предприятия, непосредственно осуществляющего транспортировку груза по трубопроводу;
вспомогательный вид деятельности - вид деятельности, который осуществляется для поддержки основного и вторичных видов деятельности предприятия, обеспечивая товарами и услугами краткосрочного характера, предназначенными для потребления этим предприятием (перевозка, хранение, закупки, развитие сбыта, уборка, ремонт и обслуживание, охрана и тому подобное);
вторичный (нетранспортный) вид деятельности - вид деятельности, помимо основного, который осуществляется с целью производства продукции (работ, услуг) для третьих лиц;
доходы от транспортирования грузов - сумма средств, полученных транспортными предприятиями за транспортировку грузов. Определяется путем умножения тарифной платы за транспортировку этих грузов;
международное сообщение - перевозки, осуществляемые между Республикой Казахстан и иностранными государствами и (или) транзитом через Республику Казахстан, а также перевозки между иностранными пунктами, осуществляемые транспортными средствами Казахстана, по территории других стран (без пересечения территории республики).
3. Международное сообщение включает ввоз, вывоз и транзит и перевозки между иностранными пунктами:
к ввозу относятся перевозки, в которых пункт отправления расположен на территории иностранного государства, а пункт прибытия - на территории Республики Казахстан;
к вывозу относятся перевозки, в которых пункт отправления расположен на территории Республики Казахстан, а пункт прибытия - на территории иностранного государства;
к транзитным относятся перевозки, осуществляемые между отправителями и получателями иностранных государств по территории Казахстана;
к перевозкам между иностранными пунктами относятся перевозки, осуществляемые транспортными средствами Казахстана, по территории других стран (без пересечения территории республики).

«Қатынас түрлері бойынша құбыр көлігінің қызметтері туралы есеп» (код 0771104, индексі 2-К (құбыр), кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың «Қатынас түрлері бойынша құбыр көлігінің қызметтері туралы есеп» (код 0771104, индексі 2-К (құбыр), кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанын толтырудың тәртібін нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар статистикалық нысанды толтыру мақсатында пайдаланылады:
барлық қатынастардағы тасымалданған жүктер - құбыр көлігімен тасымалданған жүктердің тоннадағы саны;
барлық қатынастардағы жүк айналымы - жүктерді тасымалдау бойынша көлік жұмыстарының көлемі, тонна-километрмен тұлғаланады;
қалааралық қатынас (республика ішіндегі) - республика шегіндегі елді мекен арасындағы тасымалдаулар;
қатынас түрі - көлік тораптары бөлімшесінің жүк тасымалдауға жөнелту және межелі пункттер арасында қатысу сипатын көрсететін белгі;
қосалқы көлік қызметінен түскен кірістер - құбыр бойынша тасымалданған жүктер үшін тікелей жүзеге асыратын кәсіпорынның резервті қоймадағы сақталған жүктерден түскен табыстар кіреді;
қызметтің қосалқы түрі - осы кәсіпорынға тұтыну үшін арналған (тасымалдау, сақтау, сатып алу, өтімді даму, тазалау, жөндеу және қызмет көрсету, қорғау және тағы да басқа) қысқа мерзімді сипатында қызметтер мен тауарлармен қамтамасыз етуге арналған қызметтерінің негізгі және қосалқы түрлерін қолдау үшін арналған қызметтің түрі;
негізгі емес (көліктік емес) қызмет түрі - негізгіден басқа, үшінші тұлғалар үшін өнім (тауар, қызмет) өндіру мақсатында жүзеге асырылатын қызмет түрі жатады;
тасымалдаудан түскен кірістер - бұл жүктерді тасымалдағаны үшін көлік кәсіпорындарымен алынған қаражат сомасы. Осы жүктерді тасымалдағаны үшін тарифті төлемді көбейту жолымен анықталады;
халықаралық қатынас - Қазақстан Республикасы мен шетел мемлекеттер арасындағы және (немесе) Қазақстан Республикасы арқылы өтетін транзит, сондай-ақ басқа мемлекеттер аумағында (республиканың аумағынан өтпей) Қазақстанның көлік құралдарымен шетел пункттер арасындағы тасымалдаулар.
3. Халықаралық қатынас шеттен әкелу, шетке шығару, транзит және шетел пункттер арасында тасымалдау қосылады:
шеттен әкелуге жөнелту пункті шетел мемлекеттің аумағында, ал әкелу пункті – Қазақстан Республикасы аумағында орналасқан пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады;
шетке шығаруға жөнелту пункті Қазақстан Республикасы аумағында, ал әкелу пункті - шетел мемлекеттің аумағында орналасқан пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады;
транзиттікке шетел мемлекеттердің жіберуші мен алушылар арасындағы Қазақстан аумағында тасымалдаулар жатады;
шетел пункттер арасындағы тасымалдауларға басқа мемлекеттер аумағында (республиканың аумағынан өтпей) Қазақстанның көлік құралдарымен шетел пункттер арасындағы тасымалдаулар жатады.

4. В случае если структурному и обособленному подразделению делегированы полномочия по сдаче статистической формы юридическим лицом, то оно представляет данную статистическую форму по месту своего нахождения в органы статистики. В случае если структурное и обособленное подразделение не имеет полномочий по сдаче статистической формы, то юридическое лицо представляет статистическую форму в органы статистики по месту своего нахождения в разрезе своих структурных и обособленных подразделений с указанием их местонахождения.
Кодировка видов деятельности по вторичным (нетранспортным) видам деятельности в соответствии с общим классификатором видов экономической деятельности и правильность заполнения данного раздела будет осуществляться самими респондентами с помощью специалистов территориальных департаментов статистики.
5. Для трубопроводного транспорта под объемом транспортировки грузов подразумевается объем перекачки нефти (нефтепродуктов, газа), то есть транспортирования грузов по трубопроводам - первоначальное отправление груза, принятого предприятиями трубопроводного транспорта, для доставки из районов добычи (производства) или из-за границы в пункты потребления (перевалочные базы, предприятия по переработке, газораспределительные станции, пункты налива в вагоны-цистерны, танкерные суда, автомобили-цистерны и тому подобное). Определяется в момент закачки груза в трубопровод по показаниям расходомеров и счетчиков. Перекачка природного газа учитывается в единицах объема и переводится в единицы массы (веса) по следующему соотношению: 1 куб. м = 0,8 кг или 1000 куб. м газа = 0,8 т или 1 т = 1250 куб. м.
Грузооборот трубопроводного транспорта - объем работы по перемещению нефти, нефтепродуктов и газа по магистральным трубопроводам. Определяется как сумма произведений объемов перекачки нефти (нефтепродуктов, газа) в тоннах на расстояние перекачки от входного коллектора головной насосной станции до входного коллектора завода, наливного пункта, нефтебазы, газораспределительной системы и тому подобное. Определяется по всем трубопроводам в целом и в отдельности по нефтепроводам, продуктопроводам (по видам нефтепродуктов) и газопроводам.
Доходы от транспортирования нефти и нефтепродуктов определяются исходя из тарифов за перекачку, перевалку и налив этих грузов. На газопроводном транспорте доходы определяются путем умножения тарифа за транспортировку 1000 кубических метров газа на объем транспортировки.
6. Арифметико-логический контроль:
1) раздел 1 "Объем услуг по транспортировке грузов по видам сообщений":

4. Егер құрылымдық және оқшауланған бөлiмшеге заңды тұлғамен статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiк берілсе, онда ол өзі орналасқан жердегі статистика органдарына осы статистикалық нысанды ұсынады. Егер құрылымдық және оқшаулананған бөлiмшеде статистикалық нысанды өткiзу бойынша өкiлеттiктер болмаса, онда заңды тұлға өзі орналасқан жердегі статистика органдарына олардың орналасқан жерін көрсете отырып, өз құрылымдық және оқшауланған бөлiмшелерi бөлінісінде статистикалық нысанды ұсынады.
Қызметтің негізгі емес (көліктік емес) түрлері бойынша экономикалық қызметтің жалпы жіктеуішіне сәйкес қызметтің түрлерін кодтау осы бөлімнің дұрыс толтырылуы статистиканың аумақтық департаменттердің мамандарының көмегімен респонденттермен жүзеге асырылады.
5. Құбыр көлігі үшін тасымалданған жүк көлемі деп мұнайды (мұнай өнімдерін, газды) қайта айдау, яғни жүкті құбырмен тасымалдау - өндіру аудандарынан (өндіріс) немесе шет елдерден тұтыну орнына (өткізу базалары, өңдеу жөніндегі кәсіпорындар, газ тарататын стансалар, вагон-цистернаға құятын орындары, танкер кемелер, автомобиль-цистерналар және тағы да сол сияқты) жеткізу үшін құбыр көлігі кәсіпорындарымен қабылданған жүктің бастапқы жөнелтілуі. Жүкті құбырға айдау мезетінде шығын өлшеуіштер мен есептегіштердің көрсеткіштері бойынша анықталады. Табиғи газды қайта айдау көлем бірлігімен есептелінеді және мынадай қатынаста масса (салмақ) бірліктеріне аударылады: 1 текше м = 0,8 кг немесе 1000 текше м газ = 0,8 т немесе 1т = 1250 текше м.
Құбыр көлігіндегі жүк айналымы - мұнай, мұнай өнімдері мен газды магистралдық құбырлармен өткізу бойынша жұмыс көлемі. Мұнайды (мұнай өнімдерін, газды) қайта айдау көлемдерін (тоннамен) бас сорғы стансасына енетін коллектордан зауыттың, құю пунктінің, мұнай базасының, газ тарататын жүйенің және тағы да сол сияқты коллекторына дейін қайта айдау қашықтығына көбейтіндісінің жиынтығы ретінде анықталады. Барлық құбырлар бойынша тұтастай және мұнай құбырлары, өнім құбырлары (мұнай өнімдерінің түрлері бойынша) және газ құбырлары бойынша жекелей анықталады.
Мұнай мен мұнай өнімдерін тасымалдаудан түскен кірістер қайта айдау, қайта тиеу және осы жүктерді құюға тарифтік төлемімен анықталады. Газ құбыры көлігінде кірістер 1000 текше метр газды тасымалдау бойынша тарифті тасымалдау көлеміне көбейту арқылы анықталады.
6. Арифметикалық – логикалық бақылау:
1) 1 бөлім «Қатынас түрлері бойынша жүк тасымалдау қызметтерінің көлемі»:

строка 1 для каждой графы = строка 2 + строка 10
строка 2 для каждой графы = строка 3 + строка 6 + строка 9
строка 3 для каждой графы = строка 4 + строка 5
строка 6 для каждой графы = строка 7 + строка 8
2) раздел 2 "Объем по транспортировке грузов в разрезе сообщений":
строка 1 для каждой графы = строка 2 + строка 3 + строка 4 + строка 5
графа 1 для каждой строки = графа 2 + графа 3 + графа 4 + графа 5
строка 6 для каждой графы < строка 1 для каждой графы
3) раздел 3 "Протяженность трубопроводов, числящихся на балансе предприятия, в разрезе областей":
графа 1 для каждой строки = графа 2-15 для каждой строки
строка 1 для каждой графы = строка 2-4 для каждой графы
строка 5 для каждой графы = строка 6-8 для каждой графы
строка 9 для каждой графы = строка 10-12 для каждой графы
4) раздел 5 "Доходы по вторичным (нетранспортным) видам деятельности":
строка 1 графа 1 = всех остальных строк
5) контроль между разделами:
строка 1 графа 1 раздел 2 = строка 1 графа 1 раздел 1
строка 1 графа 2 раздел 2 = строка 3 графа 1 раздел 1
строка 1 графа 3 раздел 2 = строка 6 графа 1 раздел 1
строка 1 графа 4 раздел 2 = строка 9 графа 1 раздел 1
строка 1 графа 5 раздел 2 = строка 10 графа 1 раздел 1
строка 1 графа 6 раздел 2 = строка 1 графа 3 раздел 1

әрбір баған үшін 1 жол = 2 жол + 10 жол
әрбір баған үшін 2 жол = 3 жол + 6 жол + 9 жол
әрбір баған үшін 3 жол = 4 жол + 5 жол
әрбір баған үшін 6 жол = 7 жол + 8 жол
2) 2 бөлім «Қатынас бөлінісіндегі жүк тасымалдау көлемі»:
әрбір баған үшін 1 жол = 2 жол + 3 жол + 4 жол + 5 жол
әрбір жол үшін 1 баған = 2 баған + 3 баған + 4 баған + 5 баған
әрбір баған үшін 6 жол < әрбір баған үшін 1 жолға
3) 3 бөлім «Облыс бөлінісінде кәсіпорынның теңгерімінде есептелетін құбырларының ұзындығы»:
әрбір жол үшін 1 баған = Е әрбір жол үшін 2-15 баған қосындысына
әрбір баған үшін 1 жол = Е әрбір баған үшін 2-4 жолдардың қосындысына
әрбір баған үшін 5 жол = Е әрбір баған үшін 6-8 жолдардың қосындысына
әрбір баған үшін 9 жол = Е әрбір баған үшін 10-12 жолдардың қосындысына
4) 5 бөлім «Қызметтің негізгі емес (көліктік емес) түрлері бойынша түскен табыстар»:
1 жол 1 баған = барлық қалған жолдардың қосындысына
5) бөлімдер арасында бақылау:
1 жол 1 баған 2 бөлім = 1 жол 1 баған 1 бөлім
1 жол 2 баған 2 бөлім = 3 жол 1 баған 1 бөлім
1 жол 3 баған 2 бөлім = 6 жол 1 баған 1 бөлім
1 жол 4 баған 2 бөлім = 9 жол 1 баған 1 бөлім
1 жол 5 баған 2 бөлім = 10 жол 1 баған 1 бөлім
1 жол 6 баған 2 бөлім = 1 жол 3 баған 1 бөлім
Е (Математикалық белгі)