Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике связи и инструкций по их заполнению
Приказ исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 24 августа 2010 года № 232. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 сентября 2010 года № 6494. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 25 октября 2012 года № 293
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 25.10.2012 № 293 (вводится в действие с 01.01.2013).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 4.
В соответствии с подпунктами 2) и 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об услугах почтовой и курьерской деятельности" (код 0881104, индекс 1-связь, периодичность годовая), согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об услугах почтовой и курьерской деятельности" (код 0881104, индекс 1-связь, периодичность годовая), согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об услугах связи" (код 0891104, индекс 2-связь, периодичность годовая), согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об услугах связи" (код 0891104, индекс 2-связь, периодичность годовая), согласно  приложению 4 к настоящему приказу;
5) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о почтовой и курьерской деятельности и услугах связи" (код 0901101, индекс 3-связь, периодичность месячная), согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о почтовой и курьерской деятельности и услугах связи" (код 0901101, индекс 3-связь, периодичность месячная), согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о технических средствах и качестве услуг связи" (код 0911104, индекс 4-связь, периодичность годовая), согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о технических средствах и качестве услуг связи" (код 0911104, индекс 4-связь, периодичность годовая), согласно приложению 8 к настоящему приказу.

Байланыс статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының м.а. 2010 жылғы 24 тамыздағы № 232 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 15 қыркүйекте Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6494 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының 2012 жылғы 25 қазандағы № 293 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі Төрағасының 2012.10.25 № 293 Бұйрығымен (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қолданушылардың назарына!
Осы бұйрық 2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі (4-т. қараңыз).
«Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабының 2) және 7) тармақшаларына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) «Почта және курьерлік қызметтің қызмет көрсетулері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0881104, индексі 1-байланыс, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес;
2) «Почта және курьерлік қызметтің қызмет көрсетулері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0881104, индексі 1-байланыс, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес;
3) «Байланыс қызметтері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0891104, индексі 2-байланыс, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес;
4) «Байланыс қызметтері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0891104, индексі 2-байланыс, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес;
5) «Почталық және курьерлік қызмет және байланыс қызметтері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0901101, индексі 3-байланыс, кезеңділігі айлық) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес;
6) «Почталық және курьерлік қызмет және байланыс қызметтері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0901101, индексі 3-байланыс, кезеңділігі айлық) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес;
7) «Байланыс қызметінің техникалық құралдары және сапасы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0911104, индексі 4-байланыс, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес;
8) «Байланыс қызметінің техникалық құралдары және сапасы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0911104, индексі 4-байланыс, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

2. Департаменту правового и организационного обеспечения совместно с Департаментом стратегического развития Агентства Республики Казахстан по статистике обеспечить в установленном  законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Агентства Республики Казахстан по статистике.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2011 года.
Исполняющий обязанности
председателя                               Ж. Джаркинбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министр связи и информатизации
Республики Казахстан
__________ А.К. Жумагалиев
30 августа 2010 года
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
председателя Агентства
Республики Казахстан
по статистике
от 24 августа 2010 г. № 232
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылық сақтауға
кепілдік береді
Конфиденциальность
гарантируется органами
государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін атқарушының
2010 жылғы 24 тамыздағы № 232 бұйрығына
1-қосымша
Жалпымемлекеттік
статистикалық байқаудың
статистикалық нысаны
Статистическая форма
общегосударственного
статистического наблюдения
Приложение 1 к приказу исполняющего
обязанности председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 г. № 232
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады және әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных
статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются
административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии
с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан
коды 0881104
Код статистической
формы 0881104
Почта және курьерлік қызметтің қызмет
көрсетулері туралы есеп
1–байланыс
1-связь
Отчет об услугах почтовой и курьерской
деятельности
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы
жіктеуішінің (бұдан әрі - ЭҚЖЖ) 53 - почта және курьерлік қызмет кодына
сәйкес экономикалық қызметтің негізгі түрін жүзеге асыратын заңды тұлғалар
және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляется юридическими лицами и (или) их структурными и обособленными
подразделениями, независимо от численности, имеющими основной вид деятельности
согласно коду Общего классификатора видов экономической деятельности (далее - ОКЭД)
53 – почтовая и курьерская деятельность.
Тапсыру мерзімі – 25 наурызда.
Срок представления – 25 марта.
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН
1 Почта және курьерлік қызметтің қызмет көрсету көлемі туралы
ақпаратты көрсетіңіз, мың теңге
Укажите информацию об объемах услуг почтовой и курьерской
деятельности, тысяч тенге
Жол
коды
Код
стро-
ки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Халыққа көрсетілген
қызметтер
Услуги, оказанные
населению
Басқа топтарға
көрсетілген қызметтер
Услуги, оказанные другим
группам
барлығы
всего
соның
ішінде
- ауылдық
жерлерде
из них -
сельская
местность
барлығы
всего
соның
ішінде -
ауылдық
жерлерде
из них -
сельская
местность
А
Б
1
2
3
4
1
Почта және курьерлік қызмет
Услуги почтовые и курьерские
2
Газеттермен және басқа да
мерзімдік басылымдармен
байланысты почта қызметтері
Услуги почтовые, связанные с
газетами и другими
периодическими изданиями
3
Хаттармен байланысты почта
қызметтері
Услуги почтовые, связанные с
письмами
4
республика ішінде
внутри республики
5
ТМД елдері
страны СНГ
6
ТМД-дан тыс елдер
страны вне СНГ
7
Сәлемдемелер мен
бандерольдермен байланысты
почта қызметтері
Услуги почтовые, связанные с
посылками и бандеролями
8
республика ішінде
внутри республики
9
ТМД елдері
страны СНГ
10
ТМД-дан тыс елдер
страны вне СНГ
11
Почта бөлімшелерінің
қызметтері
Услуги почтовых отделений
12
Өзге де почта қызметтері
Услуги почтовые прочие
соның ішінде:
из них:
13
EMS почта қызметтері
услуги почтовые EMS
14
арнайы почта байланысының
қызметтері
услуги почтовой специальной
связи
15
ірі көлемді почта
жөнелтілімдерін жеткізу
бойынша почта қызметтері
услуги почтовые по доставке
крупногабаритных почтовых
отправлений
16
«Директ-мейл» почта
қызметтері
услуги почтовые
«Директ-мейл»
17
Курьерлік кызметтер (ұлттық
почта қызметтерінен басқа)
Услуги курьерские (кроме
услуг национальной почты)

2. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Құқықтық және ұйымдық қамтамасыз ету департаменті Стратегиялық даму департаментімен бірге заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің жауапты хатшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Төрағаның міндетін
атқарушы                                       Ж. Жарқынбаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Байланыс және ақпарат министрі
А.Қ. Жұмағалиев
2010 жылғы 30 тамыз
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 232 бұйрығына 1-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылық сақтауға кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасы міндетін атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы № 232 бұйрығына 1-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Приложение 1 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 24 августа 2010г. № 232
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан коды
0881104
Код статистической формы
0881104
Почта және курьерлік қызметтің қызмет көрсетулері туралы есеп
Отчет об услугах почтовой и курьерской деятельности
1–байланыс
1-связь
Жылдық
Годовая
_ _ _ _
Есепті кезең    |_|_|_|_| Жыл
Отчетный период              Год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің (бұдан әрі - ЭҚЖЖ) 53 - почта және курьерлік қызмет кодына сәйкес экономикалық қызметтің негізгі түрін жүзеге асыратын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляется юридическими лицами и (или) их структурными и обособленными подразделениями, независимо от численности, имеющими основной вид деятельности согласно коду Общего классификатора видов экономической деятельности (далее - ОКЭД) 53 – почтовая и курьерская деятельность.
Тапсыру мерзімі – 25 наурызда.
Срок представления – 25 марта.
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН
1. Почта және курьерлік байланысы қызметтерінің көлемі туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың теңгемен
Укажите информацию об объеме услуг почтовой и курьерской деятельности, тысяч тенге
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Халыққа көрсетілген қызметтер
Услуги, оказанные населению
Басқа топтарға көрсетілген қызметтер
Услуги, оказанные другим группам
барлығы
всего
соның ішінде - ауылдық жерлерде
из их - сельская местность
барлығы
всего
соның ішінде - ауылдық жерлерде
из них - сельская местность
А
Б
1
2
3
4
1
Почта және курьерлік қызмет
Услуги почтовые и курьерские
2
Газеттермен және басқа да мерзімдік басылымдармен байланысты почта қызметтері
Услуги почтовые, связанные с газетами и другими периодическими изданиями
3
Хаттармен байланысты почта қызметтері
Услуги почтовые, связанные с письмами
4
республика ішінде
внутри республики
5
ТМД елдері
страны СНГ
6
ТМД-дан тыс елдер
страны вне СНГ
7
Сәлемдемелер мен бандерольдермен байланысты почта қызметтері
Услуги почтовые, связанные с посылками и бандеролями
8
республика ішінде
внутри республики
9
ТМД елдері
страны СНГ
10
ТМД-дан тыс елдер
страны вне СНГ
11
Почта бөлімшелерінің қызметтері
Услуги почтовых отделений
12
Өзге де почта қызметтері
Услуги почтовые прочие
соның ішінде:
из них:
13
EMS почта қызметтері
услуги почтовые EMS
14
арнайы почта байланысының қызметтері
услуги почтовой специальной связи
15
ірі көлемді почта жөнелтілімдерін жеткізу бойынша почта қызметтері
услуги почтовые по доставке крупногабаритных почтовых отправлений
16
«Директ-мейл» почта қызметтері
услуги почтовые «Директ-мейл»
17
Курьерлік кызметтер (ұлттық почта қызметтерінен басқа)
Услуги курьерские (кроме услуг национальной почты)

4. Почталық қызметтің негізгі сипаттамалары туралы ақпаратты көрсетіңіз
Қазпочта» АҚ-ы толтырады)
Укажите информацию об основных характеристиках почтовой деятельности (заполняет АО
«Казпочта»)
Жол
коды
Код
стро-
ки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде -
ауылдық
жерлерде
Из них -
сельская
местность
А
Б
1
1
Почталық байланыстың тұрақты бөлімшелерінің саны,
бірлік
Количество стационарных отделений почтовой связи,
единиц
2
Почтальондар саны, адам
Число почтальонов, человек
3
Почта-кассалық терминалдар саны, бірлік
Количество почтово-кассовых терминалов, единиц
4
соның ішінде – деректерді табыстау желісіне
жалғану пункттері ретінде пайдаланылатын
почта-кассалық терминалдар
из них - почтово-кассовые терминалы, используемые в
качестве пунктов подключений к сети передачи данных
5
Дербес компьютерлер саны, бірлік
Количество персональных компьютеров, единиц
соның ішінде:
из них:
6
почталық байланыстың ақпараттық жүйесіндегі
жұмыстарға пайдаланылатын
используемые для работы в информационных системах
почтовой связи
7
Интернетке ұжымдық қатынау пункттерінде
в пунктах коллективного доступа в Интернет
8
Почтаны тасымалдау үшін пайдаланылатын
автомобильдер паркі, бірлік
Парк автомобилей, используемых для перевозки почты,
единиц
5. Қосалқы қызмет түрлері бойынша өндірілген өнім (жұмыс, қызмет) көлемі
туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың теңге
Укажите информацию об объеме произведенной продукции (работ, услуг) по вторичным
видам деятельности, тысяч тенге
Жол
коды
Код
строки
Қызмет түрінің атауы
Наименование вида деятельности
ЭҚЖЖ коды
Код ОКЭД
Кезең ішінде
За период
А
Б
1
1
Барлығы
Всего
Атауы                            Мекен жайы
Наименование ____________________ Адрес ____________________________
____________________ Тел.: ___________________________
Электрондық мекен-жайы
Электронный адрес _____________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ________________ Тел.________________
Басшы                             (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель ____________________ (Ф.И.О., подпись) _________________
Бас бухгалтер                     (Аты-жөні, тегі, қолы)
Главный бухгалтер ________________ (Ф.И.О., подпись) ________________
М.О.
М.П.
Приложение 2 к приказу
исполняющего обязанности
председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 г. № 232
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет об услугах почтовой и курьерской деятельности"
(код 0881104, индекс 1-связь, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об услугах почтовой и курьерской деятельности" (код 0881104, индекс 1-связь, периодичность годовая).

4. Почталық қызметтің негізгі сипаттамалары туралы ақпаратты көрсетіңіз («Қазпочта» АҚ-ы толтырады)
Укажите информацию об основных характеристиках почтовой деятельности (заполняет АО «Казпочта»)
Жол кодыКод строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде - ауылдық жерлерде
Из них - сельская местность
А
Б
1
2
1
Почталық байланыстың тұрақты бөлімшелерінің саны, бірлік
Количество стационарных отделений почтовой связи, единиц
2
Почтальондар саны, адам
Число почтальонов, человек
3
Почта-кассалық терминалдар саны, бірлік
Количество почтово-кассовых терминалов, единиц
4
соның ішінде – деректерді табыстау желісіне жалғану пункттері ретінде пайдаланылатын почта-кассалық терминалдар
из них - почтово-кассовые терминалы, используемые в качестве пунктов подключений к сети передачи данных
5
Дербес компьютерлер саны, бірлік
Количество персональных компьютеров, единиц
соның ішінде:
из них:
6
почталық байланыстың ақпараттық жүйесіндегі жұмыстарға пайдаланылатыниспользуемые для работы в информационных системах почтовой связи
7
Интернетке ұжымдық қатынау пункттерінде
в пунктах коллективного доступа в Интернет
8
Почтаны тасымалдау үшін пайдаланылатын автомобильдер паркі, бірлік
Парк автомобилей, используемых для перевозки почты, единиц
5. Қосалқы қызмет түрлері бойынша өндірілген өнім (жұмыс, қызмет) көлемі туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың теңге       Укажите информацию об объеме произведенной продукции (работ, услуг) по вторичным видам деятельности, тысяч тенге
Жол кодыКод строки
Қызмет түрінің атауы
Наименование вида деятельности
ЭҚЖЖ коды
Код ОКЭД
Кезең ішінде
За период
А
Б
1
2
1
Барлығы
Всего
Атауы                             Мекенжайы
Наименование _____________________   Адрес ______________
_____________________   Тел.: ______________
_____________________
Электрондық мекен-жайы
Электронный адрес ________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _______________ Тел.________________
Басшы (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель__________________ (Ф.И.О., подпись) _________________
Бас бухгалтер (Аты-жөні, тегі, қолы)
Главный бухгалтер ____________ (Ф.И.О., подпись) _________________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасы міндетін атқарушының
2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 232 бұйрығына 2-қосымша
«Почта және курьерлік қызметтің қызмет көрсетулері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұскаулық (код 0881104, индексі 1 – байланыс, кезеңділігі жылдық)
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және «Почта және курьерлік қызметтің қызмет көрсетулері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (код 0881104, индексі 1 – байланыс, кезеңділігі жылдық) толтыру тәртібін нақтылайды.

2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) специальная связь - вид курьерской связи, осуществляемый организациями почтовой связи и обеспечивающий прием, обработку, охрану, перевозку и доставку (вручение) специальных и иных отправлений, содержащих любую охраняемую законом тайну и ценности, в том числе драгоценные металлы, камни и изделия из них;
2) связь - прием, сбор, обработка, накопление, передача (перевозка), доставка, распространение информации, почтовых и специальных отправлений, почтовых переводов денег;
3) услуги "Директ-мейл" - доставка, адресная и безадресная рассылка рекламных материалов. Рекламный материал может представлять собой листовку, буклет, плакат, брошюру, каталог, журнал, газету или другой материал, содержащий рекламную или иную информацию о деятельности, либо услугах, либо продукции, оказываемых компанией-заказчиком;
4) услуги EMS - ускоренные прием, перевозка, доставка и вручение посылок, пакетов, бандеролей и писем внутри Казахстана и за его пределы, по принципу "из рук в руки" в максимально короткие сроки с обеспечением сохранности и гарантированной доставки;
5) письменная корреспонденция - письма, почтовые карточки;
6) входящие почтовые отправления - почтовые отправления, принятые предприятием связи от другого предприятия связи для вручения адресату;
7) услуги курьерской почты - услуги почтовой связи по перевозке и вручению почтовых отправлений, оказываемые с использованием курьера;
8) вторичный вид деятельности - вид деятельности, который осуществляется помимо основного с целью производства продукции (работ, услуг) для третьих лиц;
9) основной вид деятельности - вид деятельности, добавленная стоимость которого превышает добавленную стоимость любого другого вида деятельности, осуществляемого предприятием;
10) почтовая связь - прием, обработка, перевозка и доставка почтовых и специальных отправлений, а также почтовый перевод денег;
11) почтовая деятельность - предоставление почтовых услуг через почтовые сети;
12) услуги почтовой связи - деятельность по пересылке почтовых отправлений и почтовых переводов денег;
13) крупногабаритные почтовые отправления - пересылка и доставка крупногабаритных и тяжеловесных грузов;
14) транзитные почтовые отправления - почтовые отправления, принятые предприятием связи от другого предприятия связи и предназначенные к дальнейшей пересылке;
15) исходящие почтовые отправления - почтовые отправления (письма, бандероли, карточки, посылки и тому подобное), принятые от отправителя (в том числе и через почтовый ящик) к пересылке;

2. Осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында келесі анықтамалар қолданылады:
1) арнаулы байланыс – почта байланысы ұйымдары жүзеге асыратын әрі заңмен қорғалатын кез келген құпия және құндылықтар, арнайы және өзге де жөнелтілімдерді, соның ішінде қымбат металдарды, тастар және олардан жасалған бұйымдар бар арнаулы және өзге де жөнелтілімдерді қабылдауды, өңдеуді, қорғауды, тасымалдауды және жеткізуді (тапсыруды) қамтамасыз ететін курьерлік байланыс түрі;
2) байланыс – ақпараттарды, почта және арнайы жөнелтілімдерді, почталық ақша аударымдарын қабылдау, жинау, өңдеу, жинақтау, беру (тасымалдау), жеткізу, тарату;
3) «Директ-мейл» қызметтері - жарнамалық материалдарға таратылымын мекен-жайлы және мекен-жайсыз жеткізу. Жарнамалық немесе қызметі туралы басқа да ақпараттары бар, немесе қызмет көрсетудегі, өнім өндірудегі тапсырыс беруші компания болып табылатын, жарнамалық материалдарға үндеу, буклеттер, плакаттар, кітапшалар, тізбелер, журналдар, газеттер болуы мүмкін;
4) EMS қызметтері – сақтауды және кепілдік берілген жеткізуді қамтамасыз етумен барынша қысқа мерзімде «қолдан қолға» принципі бойынша, Қазақстан ішінде және оның шегінен тыс сәлемдемелерді, пакеттерді бандерольдерді және хаттарды жылдамдатылған қабылдау, тасымалдау, жеткізу және тапсыру;
5) жазбаша хат-хабар – хаттар, почта карточкалары;
6) кіріс почталық жөнелтілімдермекен-жайға тапсыру үшін басқа байланыс кәсіпорнынан, кәсіпорынмен қабылданған почта жөнелтілімдері;
7) курьерлік почта қызметтерікурьерді пайдалану арқылы көрсетілген тасымалдау және почта жөнелтілімдерін тапсыру бойынша почталық байланыс қызметі;
8) қосалқы қызмет түрі - үшінші тұлғалар үшін, өнімді өндіру (жұмыс, қызмет көрсету) мақсатында, негізгіден тысқары жүзеге асырылатын қызмет түрі;
9) негізгі қызмет түріне – кәсіпорын жүзеге асыратын кез келген қызмет түрінің қосылған құнынан, қосылған құны асып кететін қызмет түрі жатады;
10) почта байланысы – почта жөнелтілімдерін қабылдау, өңдеу, тасымалдау және жөнелту, сонымен бірге мерзімді басылымдарды жіберу, жеткізу және тарату;
11) почта қызметі – почталық желі арқылы почталық қызметті ұсыну;
12) почта байланысының қызметтері – почта жөнелтілімдерін және почталық ақша аударымын жөнелту бойынша қызмет;
13) ірі көлемді почта жөнелтілімдері – ірі көлемді және ауыр салмақты жүктерді қайта жіберу және жеткізу;
14) транзиттік почта жөнелтілімдері – алдағы уақытта қайта жіберуге арналған басқа байланыс кәсіпорнынан кәсіпорынмен қабылданған почталық жөнелтілімдер;
15) шығыс почталық жөнелтілімдерқайта жіберуге (соның ішінде почталық жәшік арқылы) жөнелтушіден қабылданған почталық жөнелтілімдер (хаттар, бандеролдер, карточкалар, сәлемдемелер және тағы басқа);

16) простая письменная корреспонденция - личные и служебные письменные сообщения, малоценные вложения: квитанции, счета, фотографии, художественные открытки и другая аналогичная бумажная продукция, принимаемые без выдачи отправителю квитанции об их приеме и вручаемые адресату без расписки;
17) заказная письменная корреспонденция - регистрируемое почтовое отправление;
18) письменная корреспонденция с объявленной ценностью - пересылаемые оригиналы документов и ценные бумаги (дипломы, паспорта, свидетельства о рождении и браке и другие), копии документов и справок, заверенные нотариально, другие аналогичные документы, представляющие для отправителя и адресата определенную ценность и принимаемые с оценкой вложения;
19) специальный мешок "М" - международное почтовое отправление, содержащее печатные издания (периодические издания, книги, касеты, диски, сопровождающие эти печатные издания, и тому подобное), направляемое одним отправителем одному адресату;
20) международное почтовое отправление - простое или регистрируемое почтовое отправление, принимаемое для пересылки за пределы Республики Казахстан, либо поступаюшее в Республику Казахстан, либо следующее из одного иностранного государства в другое транзитом через территорию Республики Казахстан;
21) гибридная почта - внутренние и международные сообщения электронной почты, принимаемые от отправителя на бумажном или магнитном носителе, передаваемые электронным путем на расстояние, определяемое структурой и возможностями технических и сетевых ресурсов и доставляемых адресату в физической или электронной форме.
3. Все показатели отчетности в стоимостном выражении приводятся без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге с одним десятичным знаком.
4. В разделе 1 строки 1-16 заполняют только предприятия Национальной почты, согласно коду Общего классификатора видов экономической деятельности (далее - ОКЭД) 53100.
Строку 17 заполняют предприятия прочей почтовой и курьерской деятельности, согласно коду ОКЭД 53200.
В доходы от услуг почтовой связи не включаются услуги, связанные с денежными переводами, так как в соответствии с ОКЭД услуги почтовых систем расчета за коммунальные услуги и услуги почтовых сберегательных банков, также деятельность в области почтовых денежных переводов относится к классу 64.19 - другие виды денежно-кредитного посредничества.
В объем оказанных услуг по основному виду деятельности предприятий связи в стоимостном выражении включаются поступления средств от населения, предприятий и организаций за оказанные услуги связи в отчетном периоде, независимо от срока оплаты оказанных услуг.
В объем от услуг связи населению в стоимостном выражении включаются поступления средств от услуг по основному виду деятельности, получаемые только за предоставляемые услуги гражданам за счет их средств.
В объемы услуг от всех видов почтовой связи в стоимостном выражении включаются поступления средств, полученные за:
проданные знаки почтовой оплаты и письменную корреспонденцию (за исключением экспресс-почты и EMS);
посылки и бандероли (за исключением экспресс-почты и EMS);
периодические издания на договорной основе (доставка, пересылка, экспедирование);
услуги почтовых отделений по продаже почтовых марок, открыток, конвертов, посылочных ящиков и прочих услуг почтовых отделений;
услуги от прочей деятельности: услуги по досылке и возврату почтовых отправлений, услуги по предоставлению в пользование населению абонентских ящиков, по пересылке телетайпных сообщений, по доставке на дом пенсий, пособий, денежных переводов, услуги почтовые EMS, услуги специальной связи, услуги почтовые по доставке и пересылке крупногабаритных почтовых отправлений, услуги почтовые "Директ-мейл" и прочие услуги, не включенные в другие группировки.
Услуги почтовые, связанные с периодическими изданиями, включают входящие отправления, то есть полученные предприятием связи газеты, журналы, предназначенные к доставке подписчикам и распространению в розницу.
Услуги почтовые, связанные с письменной корреспонденцией, включают объемы услуг, полученные за письменную корреспонденцию, отправленную юридическими и физическими лицами (за исключением экспресс-почты и EMS):
весовой и страховой сборы за пересылку ценных писем (в том числе с наложенным платежом);
плата за письменную корреспонденцию учреждений и организаций, обрабатываемую маркировальными машинами;
сбор за доплатные (не оплаченные почтовыми марками) почтовые отправления.

16) қарапайым жазбаша хат-хабарлар саны – жеке меншік және қызметтік жазбаша хат-хабарламалар, жіберушіге оларды қабылдау туралы түбіртекті және адресатқа қолхатсыз берілетін құндылығы арзан салымдар: түбіртектер, шоттар, фотосуреттер, суреттік ашық хаттар және басқа да осыған ұқсас қағаз өнімі;
17) тапсырыспен келген жазбаша хат-хабарлар – тіркелген почталық жөнелтілімдер;
18) құндылығы жазылған жазбаша хат-хабарларқайта жіберілетін құжаттар түпнұсқасы және құнды қағаздар (дипломдар, паспорттар, туу туралы және неке қию туралы куәлік және басқалар), нотариалды куәландырылған құжаттар және анықтамалар көшірмесі, жіберуші және адресат үшін белгіленген құндылықты белгілейтін және салған кезде бағасымен қабылданған басқа да осыған ұқсас құжаттар;
19) «М» арнайы қаптарыбір жіберушімен бір адресатқа жолданатын баспа өнімдерінен тұратын халықаралық почта жөнелтілімдері (баспа өнімдері, кітаптар, касеталар, осы баспа өнімдерін сүйемелдейтін дисктер және тағы басқалар);
20) халықаралық почта жөнелтілімдері – Қазақстан Республикасы шекарасынан тыс жерлерге жіберу үшін қабылданатын, немесе Қазақстан Республикасына келетін, немесе Қазақстан Республикасы аумағы арқылы бір шетел мемлекетінен басқасына транзит арқылы жүретін қарапайым немесе тіркелген почта жөнелтілімдері.
21) Гибридтік почта – жіберушіден қағаз немесе магниттік тасымалдауышта қабылданатын, адресатқа физикалық немесе электронды түрде техникалық және желілік ресурстардың құрылымы мен мүмкіндіктермен белгіленетін қашықтыққа электронды жолы арқылы жеткізілетін электронды почтаның ішкі және халықаралық хат-хабарлары.
3. Есептіліктің құндық тұлғалаудағы барлық көрсеткіштері қосылған құн салығынсыз, бір ондық белгісімен мың теңгемен көрсетіледі.
4. 1 - бөлімнің 1-16 жолдарын Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің (бұдан әрі - ЭҚЖЖ) 53100 кодына сәйкес тек Ұлттық почта кәсіпорындары толтырады.
17-ші жолды ЭҚЖЖ-нің 53200 кодына сәйкес өзге де почта және курьерлік қызметтердің кәсіпорындары толтырады.
Почталық байланыс қызметтерінен түскен табыстарға ЭҚЖЖ сәйкес ақша аударымдарымен байланысты қызметтер қосылмайды, коммуналдық қызметтер мен почталық жинақ банктерінің қызметтері үшін есептің почталық жүйелері көрсететін қызметтері, сонымен бірге почталық ақша аударымдары саласындағы қызметтер 64.19 - ақша-кредит делдалдығының басқа түрлері сыныбына жатады.
Байланыс кәсіпорындарының негізгі қызметтерінен түскен табыстарға құндық тұлғалауда, көрсетілген қызметтерге төлемдердің мерзіміне қарамастан, халықтан түскен қаражаттар, есепті кезеңде кәсіпорындардың және ұйымдардың байланыс қызметтерінен түскен түсімдер қосылады.
Халыққа көрсетілген байланыс қызметтері көлеміне құндық тұлғалауда тек азаматтарға олардың қаражаты есебінен ұсынылатын қызметтерден алынатын негізгі қызметтен түсетін табыстар қосылады.
Почта қызметінің барлық түрлерінің көлеміне құндық тұлғалауда келесі түскен қаражаттар қосылады:
почта төлемдерінің және жазбаша хат-хабарлардың сатылған белгілерінен (экспресс-почта және EMS қоспағанда);
сәлемдемелерден және бандерольдерден (экспресс-почта және EMS қоспағанда);
шарт негізіндегі мерзімдік басылымдардан (жеткізу, қайта салу, жіберу);
почта бөлімшелерінің басқа қызметтері мен почталық маркаларды, ашық хатты, конверттерді, сәлемдеме жәшіктерін сатуы бойынша, бағалы хаттар мен бандерольдерді қабылдау бойынша почта бөлімшелерінің қызметінен;
өзге де қызметтерге: почталық жөнелтілімдерді қайтару және жіберу бойынша қызметтері, халықтың пайдасына абоненттік жәшіктерді ұсыну бойынша қызметтері, телетайптық хабарламаны қайта жіберу бойынша, үйлерге зейнетақы, жәрдемақы жеткізу бойынша, ақшалай аударым, EMS почта қызметтері, арнайы байланыс қызметтері, жеткізу бойынша почталық қызметтер және ірі көлемді почта жөнелтілімдерін қайта жіберу, «Директ-мейл» почта қызметі, басқада топтамаларға енгізілмеген өзге де қызметтерінен.
Мерзімді басылымдармен байланысты почталық қызметтерге жазылушыларға жеткізу және әр түрлі таратуға арналған газет, журнал байланысы кәсіпорындарымен алынған шығыс жөнелтімдері кіреді.
Жазбаша хат-хабарлармен байланысты почталық қызметтерге заңды және жеке тұлғалар (жедел почта және EMS есептемегенде) жіберген жазбаша хат-хабарлармен алынған қызмет көлемі кіреді:
құнды хаттарды қайта жіберу үшін салмақтық және сақтандыру алымдары (соның ішінде үстеме төлеммен);
мекемелер мен ұйымдардың таңбалау машиналарымен өңделетін жазбаша хат-хабарлар үшін төлем;
қосымша төленген (пошта марклерімен төленбеген) почта жөнелтілімдері үшін алым.

В стоимостном выражении бандероли в письменной корреспонденции не учитываются, а отражаются в разделе 1 по строке 7, в натуральном выражении - в разделе 2 по строке 21.
Услуги почтовые, связанные с посылками и бандеролями, включают объемы услуг по отправлению посылок (обыкновенных, ценных) и бандеролей, оказанных населению и организациям (за исключением экспресс-почты и EMS).
Услуги, оказанные специальной связью, включают объемы услуг по приему, обработке, перевозке и доставке пакетной и посылочной ("Особой важности", "Совершенно секретной", "Секретной") корреспонденции, ценных и высокоценных отправлений, отправлений с драгоценными и редкоземельными металлами, драгоценными камнями и изделиями из них, денежными знаками, технической документацией, приборами, аппаратурой, содержащих государственную тайну и иные виды тайн, охраняемых законом Республики Казахстан.
5. В разделе 2 строки 1-29 заполняют только предприятия Национальной почты, согласно коду ОКЭД 53100.
Строку 30 заполняют предприятия прочей почтовой и курьерской деятельности, согласно коду ОКЭД 53200.
В строке 5 учитываются все простые и регистрируемые (заказные и с объявленной ценностью), внутренние и международные (исходящие и входящие) отправления письменной корреспонденции: письма, почтовые карточки, аэрограммы, секограммы, мелкие пакеты, мешки "М", а также доплатная письменная корреспонденция.
В строке 9 учитываются все простые внутренние и международные (исходящие и входящие) отправления письменной корреспонденции: письма, почтовые карточки.
В строке 10 учитывается количество принятых, обработанных и переданных исходящих и входящих международных отправлений письменной корреспонденции.
В строке 11 учитывается количество внутренних и международных заказных почтовых отправлений письменной корреспонденции, то есть принимаемых с выдачей квитанции отправителю и вручаемых адресату с его распиской в получении.
В строке 12 учитывается количество принятых, обработанных и переданных исходящих и входящих международных заказных отправлений письменной корреспонденции.
В строке 13 учитывается количество обработанных, переданных и доставленных отправлений письменной корреспонденции с объявленной ценностью то есть с оценкой стоимости вложения, определяемой отправителем.
В строке 14 учитывается количество обработанных, переданных и доставленных исходящих и входящих международных отправлений письменной корреспонденции с объявленной ценностью.
В строке 15 учитывается количество внутренних и международных сообщений электронной почты, принимаемых от отправителя на бумажном или магнитном носителе, передаваемых электронным путем на расстояние, определяемое структурой и возможностями технических и сетевых ресурсов и доставляемых адресату в физической или электронной форме. Причем сообщения в физической форме вручаются адресату в запечатанном виде как письменная корреспонденция.
В строке 16 учитывается количество исходящих и входящих международных отправлений гибридной почты, то есть передаваемых средствами электросвязи, но доставляемых почтой.

Бандерольдердің жазбаша хабарламалары құндық тұлғалауда есептелінбейді, 1 бөлімнің 7 жолында, ал заттай тұлғалауда 2 бөлімнің 21 жолында көрсетіледі.
Сәлемдемелер бойынша халыққа және ұйымдарға көрсетілген (жедел почта және ЕМS есептемегенде) сәлемдемелерді (жай, құнды) жөнелту бойынша қызметтер көлемі есептелінеді.
Арнайы байланыс қызметін көрсету («Ерекше маңызды», «Өте құпиялы», «Құпиялы») пакеттік пен сәлемдемелік хат-хабарларды, бағалы және жоғары бағалы жөнелтілімдерді, қымбат және сирек кездесетін металдар, асыл тастармен, олардан жасалған бұйымдар, ақша белгілері, техникалық құжаттар, Қазақстан Республикасы заңымен қорғалатын, мемлекеттік құпия мен құпиялардың өзге түрлерін құрайтын аспаптар және аппараттар бар жөнелтілімдерді қабылдау, өңдеу, тасымалдау және жеткізу бойынша қызметтер көлемі қосады.
5. 2 - бөлімнің 1 - 29 жолдарын ЭҚЖЖ-нің 53100 кодына сәйкес Ұлттық почта кәсіпорындары толтырады.
30 жолды ЭҚЖЖ-нің 53200 кодына сәйкес өзге де почта және курьерлік қызметтері кәсіпорындары толтырады.
5 - жолда барлық жіберілетін жазбаша хат-хабарлар: хаттар, почталық карточкалар, аэрограмдар, секограммдар, ұсақ пакеттер, «М» қаптары, сондай-ақ қосымша төленетін жазбаша хат-хабарлардың қарапайым және тіркелетін (тапсырыспен келген және құндылығы жазылған), ішінара және халықаралық (шығатын және келетін) жөнелтілімдері есепке алынады.
9 - жолда барлық қарапайым және халықаралық (шығатын және келетін) жазбаша хат-хабарлары: хаттар, почталық карточкалардың жөнелтілімдері есепке алынады.
10 - жол бойынша қабылданған, өңделген және тапсырылған жазбаша хат-хабарлардың шығатын және келетін халықаралық жөнелтілімдері есепке алынады.
11 – жол бойынша тапсырыспен келген почталық ішінара және халықаралық жазбаша хат-хабарлардың почталық жөнелтілімдері есепке алынады, яғни жіберетін адамға түбіртек берумен қабылданатын және алушыға оның қол қоюымен берілетін.
12 – жол бойынша жазбаша хат-хабарлардың қабылданған, өңделген және тапсырылған шығатын және келетін халықаралық тапсырыспен келген жөнелтілімдер саны есепке алынады.
13 - жол бойынша құндылығы жазылған өңделген, тапсырылған және жеткізілген шығатын және келетін, яғни жіберушімен белгіленетін бағамен жазбаша хат-хабарлардың саны белгіленеді.
14 – жол бойынша құндылығы жазылған өңделген, тапсырылған және жеткізілген шығатын және келетін жазбаша хат-хабарлардың халықаралық жөнелтілімдер саны белгіленеді.
15 – жол бойынша жіберушіден қағаз немесе магнитті тасымалдауышта жіберілетін, техникалық және желілік ресурстардың құрылымымен және мүмкіндіктермен белгіленетін және адресатқа физикалық және электронды түрде жеткізілетін электрондық почтаның ішінара және халықаралық хабарламалар саны есептеледі.
16 жол бойынша гибридтік почтаның шығатын және келетін халықаралық жөнелтілімдер саны, яғни электробайланыс құралдарымен, бірақ почтамен жеткізілетін есепке алынады.

6. В разделе 3 в строке 1 учитывается вес принятых, обработанных и переданных исходящих и входящих международных отправлений письменной корреспонденции.
В строке 2 учитывается вес принятых, обработанных и переданных исходящих и входящих международных отправлений простой письменной корреспонденции.
В строке 3 учитывается вес принятых, обработанных и переданных исходящих и входящих международных отправлений заказной письменной корреспонденции.
В строке 4 учитывается вес принятых, обработанных и переданных исходящих и входящих международных отправлений письменной корреспонденции с объявленной ценностью.
В строке 5 учитывается вес специальных международных мешков "М" с печатными изданиями, пересылаемых от одного отправителя одному и тому же адресату.
В строке 6 учитывается количество международных посылок (обыкновенных и с объявленной ценностью).
В строке 7 учитывается количество международных сообщений электронной почты, принимаемых от отправителя на бумажном или магнитном носителе, передаваемых электронным путем на расстояние, определяемое структурой и возможностями технических и сетевых ресурсов и доставляемых адресату в физической или электронной форме. Причем сообщения в физической форме вручаются адресату в запечатанном виде как письменная корреспонденция.
В строке 8 учитывается количество услуг по приему, обработке, перевозке и доставке (вручению) международных почтовых отправлений, пересылаемых по системе ускоренной почты (услуги EMS), в сроки, в порядке и с логотипом, определенными актами Всемирного почтового союза, которые осуществляются операторами почтовой связи.
В строке 9 учитывается количество исходящих платных почтовых отправлений по всем видам международного почтового обмена.
В строке 10 учитывается количество входящих платных почтовых отправлений по всем видам международного почтового обмена.
7. В разделе 4 в строке 1 указывается на конец отчетного года количество стационарных отделений почтовой связи, оказывающих услуги связи непосредственно потребителям, имеющих постоянное местоположение и регулярно работающих по расписанию.
В строке 2 указывается общее количество почтальонов на конец отчетного года, осуществляющих доставку почтовых отправлений непосредственно потребителям, а также обмен и сопровождение почты, независимо от того, работают они полную или неполную рабочую неделю, полный или неполный рабочий день.
В строке 3 указывается общее количество терминалов, то есть автоматических и полуавтоматических кассовых устройств, используемых в почтовой связи при предоставлении услуг потребителям на конец отчетного года.
В строке 4 указываются почтово-кассовые терминалы, используемые в качестве оконечных пунктов (терминалов) централизованных систем приема платежей (на основе сетей передачи данных) на конец отчетного года.
В строке 5 указывается общее количество персональных компьютеров (далее - ПК), используемых операторами почтовой связи на конец отчетного года.
В строке 6 указывается общее количество ПК, непосредственно используемых в информационных системах почтовой связи, предназначенных для поддержания процессов предоставления услуг, сбора, хранения, обработки и передачи данных, управления и др. процессов в области почтовой связи на конец отчетного года.
В строке 7 указывается количество ПК в пунктах коллективного доступа в Интернет на конец отчетного года.
В строке 8 указывается общее количество автомобилей, участвующих в перевозке почты в отчетном году независимо от того, принадлежат они операторам почтовой связи или нет. Автомобили, принадлежащие организациям связи, но не используемые непосредственно на перевозке почты не учитываются.

6. 3-бөлімнің 1 – жолы бойынша жазбаша хат-хабарлардың қабылданған, өңделген және тапсырылған шығатын және келетін халықаралық жөнелтілімдерінің салмағы көрсетіледі.
2 – жол бойынша жазбаша қарапайым хат-хабарлардың қабылданған, өңделген және тапсырылған шығатын және келетін халықаралық жөнелтілімдерінің салмағы көрсетіледі.
3 – жол бойынша тапсырыспен келген жазбаша хат-хабарлардың қабылданған, өңделген және тапсырылған шығатын және келетін халықаралық жөнелтілімдерінің салмағы көрсетіледі.
4 – жол бойынша құндылығы жазылған жазбаша хат-хабарлардың қабылданған, өңделген және тапсырылған шығатын және келетін халықаралық жөнелтілімдерінің салмағы көрсетіледі.
5 жол бойынша бір жіберушіден бір және сол адресатқа жіберілетін баспа өнімдерімен арнайы халықаралық «М» қаптарының салмағы көрсетіледі.
6 жол бойынша халықаралық сәлемдемелер (кәдімгі және құндылығы жарияланған) саны есептеледі.
7 жол бойынша жіберушіден қағаз немесе магнитті тасымалдауышта жіберілетін, техникалық және желілік ресурстардың құрылымымен және мүмкіндіктермен белгіленетін және адресатқа физикалық және электронды түрде жеткізілетін электрондық почтаның ішінара және халықаралық хабарламалар саны есептеледі. Мұның өзінде физикалық түрдегі хабарлар адресатқа жазбаша хат-хабар сияқты жабылған түрде беріледі.
8 жол бойынша жедел почта жүйесінде қызмет көрсету үшін почта байланысы операторларымен жүзеге асырылатын Дүниежүзілік почта одағының актілерімен белгіленген мерзімде және логотиптермен жедел почта (ЕМS қызметтері) қызметтері жүйесі бойынша жіберілетін халықаралық почта жөнелтілімдерін қабылдау, өңдеу және жеткізу (беру) бойынша қызметтер саны көрсетіледі.
9 жол бойынша халықаралық почта ауысымдарының барлық түрлері бойынша шығатын төленетін почталық жөнелтілімдер түрлерінің саны көрсетіледі.
10 жол бойынша халықаралық почта ауысымдардың барлық түрлері бойынша келетін төленетін почталық жөнелтілімдер саны есептеледі.
7. 4-бөлімнің 1-жолында тұрақты орналасқан жері бар және тұрақты жұмыс кестесі бойынша жұмыс істейтін тікелей тұтынушыларға қызмет көрсететін почта байланысының тұрақты бөлімшелерінің саны есепті жылдың соңына көрсетіледі.
2 жолда тікелей тұтынушыларға почта жөнелтілімдерін жеткізуді, сондай-ақ олар толық немесе толық емес жұмыс аптасы жұмыс істейтініне, толық немесе толық емес жұмыс күні жұмыс істейтініне қарамастан почта ауысымын және оны сүйемелдеуді жүзеге асыратын жыл соңына почтальондардың жалпы санын көрсетеді.
3 жол бойынша есепті терминалдардың, яғни жыл соңына тұтынушыларға қызмет көрсетуді ұсыну барысында почта байланысында пайдаланылатын автоматты және жартылай автоматты касса құрылғыларының жалпы саны көрсетеді.
4 жол бойынша төлемдерге қабылдаудың орталықтандырылған жүйелердің ақырғы пунктері (терминалдары) ретінде пайдаланылатын почта-касса терминалдары көрсетіледі.
5 жол бойынша есепті жыл соңына почта байланысы операторларымен пайдаланылатын дербес компьютерлердің (бұдан әрі - ДК) жалпы саны көрсетіледі.
6 жол бойынша есепті жыл соңына почта байланысы саласында деректерді жинау, сақтау, өңдеу және табыстау қызметтерін ұсыну үдерістерін қолдау үшін арналған тікелей почта байланысының ақпараттық жүйелерінде пайдаланылатын ДК жалпы саны көрсетіледі.
7 жол бойынша есепті жыл соңына Интернетке ұжымдық қатынау пунктеріндегі ДК саны көрсетіледі.
8 жол бойынша почта байланысы операторларына тиесілі немесе оларға тиесілі еместігіне қарамастан есепті жылы почтаны тасымалдауда қатысатын автомобильдердің жалпы саны көрсетіледі. Байланыс ұйымдарына жататын автомобильдер, бірақ тікелей почта тасымалдауда қатыспайтын есепке алынбайды.

8. В разделе 5 в графе "Наименование вида деятельности" указываются наименования вторичных видов деятельности в соответствии с Номенклатурой видов экономической деятельности ОКЭД в разрезе 5-ти знаков, а в графе "код ОКЭД" - код отрасли согласно ОКЭД до 5-ти знаков.
Примечание: Х - данная позиция не подлежит заполнению.
В случае отсутствия у юридического лица и (или) его структурных и обособленных подразделений кода БИН - заполняется код ОКПО.
9. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 1. Информация об объемах услуг почтовой и курьерской деятельности.
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Графа 4 < графы 3 для каждой строки
Строка 1 = строка 2 + строка 3 + строка 7 + строка 11 + строка 12 + строка 17 для каждой графы
Строка 3 = строк 4 - 6 для каждой графы
Строка 7 = строк 8 - 10 для каждой графы
Строка 12 >  строк 13 - 16 для каждой графы
Строки 13, 14, 15, 16 < строки 12
2) Раздел 2. Информацию об услугах почтовой и курьерской деятельности.
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Строка 1 = строк 2 - 4 для каждой графы
Строка 5 = строк 6 - 8 для каждой графы
Строка 5 = строк 9, 11, 13 для каждой графы
Строка 9 > строки 10 для каждой графы
Строка 11 > строки 12 для каждой графы
Строка 13 > строки 14 для каждой графы
Строка 15 > строки 16 для каждой графы
Строка 17 = строк 18 - 20 для каждой графы
Строка 21 = строк 22 - 24 для каждой графы
3) Раздел 3. Информация о международном почтовом обмене.
Строка 1 = строк 2 - 4
4) Раздел 4. Информация об основных характеристиках почтовой деятельности.
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Строка 3 > строки 4 для каждой графы
Строка 5 >  строк 6 - 7 для каждой графы
Строка 5 > строки 6 для каждой графы
Строка 5 > строки 7 для каждой графы
5) Раздел 5. Информация об объеме произведенной продукции (работ, услуг) по вторичным видам деятельности.
Строка 1 = всех строк.
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Председателя Агентства РК по статистике от 28.09.2011 № 275 (вводится в действие с 01.01.2012).
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялығына
кепілдік береді
Конфиденциальность
гарантируется органами
государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 232 бұйрығына 3-қосымша
Жалпымемлекеттік
статистикалық байқау
бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма по
общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 3
к приказу исполняющего обязанности
Председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 232
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz
сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на
сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға
жұмсалған уақыт, сағат
(қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение
статистической формы, час
(нужное обвести)
1
сағатқа
дейiн
до 1
часа
1-2
2-4
4-8

8. 5-бөлімнің «Қызмет түрінің атауы» бағанында ЭҚЖЖ-нің Экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасына сәйкес 5 таңба бөлінісінде қызметтің қосалқы түрлерінің атаулары, ал «ЭҚЖЖ-нің коды» - 5-таңбасына дейін ЭҚЖЖ-нің кодына сәйкес саланың коды көрсетіледі.
Ескерту: Х – бұл айқындама толтыруға жатпайды.
Заңды тұлғада және (немесе) оның құрылымдық және оқшауланған бөлімшелерінде БСН коды болмаған жағдайда, ҚҰЖЖ коды толтырылады.
9. Арифметика-логикалық бақылау:
1) 1 бөлім. Почта және курьерлік қызметін қызмет көрсетулерінің көлемі туралы ақпарат.
2 баған < әрбір жол үшін 1 бағаннан
4 баған < әрбір жол үшін 3 бағаннан
1 жол = әрбір баған үшін 2 жолдың + 3 жолдың + 7 жолдың + 11 жолдың + 12 жолдың + 17 жолдың Е
3 жол = әрбір баған үшін 4 - 6 жолдардың Е
7 жол = әрбір баған үшін 8 - 10 жолдардың Е
12 жол > әрбір баған үшін 13 - 16 жолдардың Е
13, 14, 15, 16 жолдары < 12 жолдан
2) 2 бөлім. Почта және курьерлік қызметтері туралы ақпарат.
2 баған < әрбір жол үшін 1 бағаннан
1 жол = әрбір баған үшін 2 - 4 жолдардың Е
5 жол = әрбір баған үшін 6 - 8 жолдардың Е
5 жол = әрбір баған үшін 9, 11, 13 жолдардың Е
9 жол > әрбір баған үшін 10 жолдан
11 жол > әрбір баған үшін 12 жолдан
13 жол > әрбір баған үшін 14 жолдан
15 жол > әрбір баған үшін 16 жолдан
17 жол = әрбір баған үшін 18 – 20 жолдар Е
21 жол = әрбір баған үшін 22 – 24 жолдар Е
3) 3 бөлім. Халықаралық почта алмасуы туралы ақпарат.
1 жол = 2 – 4 жолдар Е
4) 4 бөлім. Почталық қызметтің негізгі сипаттамалары туралы ақпарат.
2 баған < әрбір жол үшін 1 бағаннан
3 жол > әрбір баған үшін 4 жолдан
5 жол > әрбір баған үшін 6 – 7 жолдар Е
5 жол > әрбір баған үшін 6 жолдан
5 жол > әрбір баған үшін 7 жолдан
5) 5 бөлім. Қосалқы қызмет түрлері бойынша өндірілген өнім (жұмыс, қызмет) көлемі туралы ақпарат.
1 жол = барлық жолдардың Е.
- Е (арифметикалық белгі)
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
міндетін атқарушының
2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 232 бұйрығына 3-қосымша
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 2011.09.28 № 275 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы № 232 бұйрығына 3-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан Статистическая форма по общегосударственному статистическому наблюдению
Приложение 3 к приказу исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 24 августа 2010 года № 232
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8

8-40
40
сағат-
тан
артық
более
40
часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақтылы тапсырмау, дәйексіз деректерді беру Қазақстан
Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп
соғады және әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Несвоевременное представление, представление недостоверных первичных статистических
данных в соответствующие органы государственной статистики являются
административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии
с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды 0891104
Код статистической формы 0891104
Байланыс қызметтері туралы есеп
Отчет об услугах связи
2–байланыс
2-связь
Есепті кезең _ _ _ _  жыл
Отчетный пери |_|_|_|_| год
Жылдық
Годовая
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің (бұдан әрі - ЭҚЖЖ)
61 - байланыс кодына сәйкес негізгі немесе қосалқы қызмет түрлеріне ие
заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық немесе оқшауланған
бөлімшелері және жеке кәсіпкерлер тапсырады.
Представляется юридическими лицами и (или) их структурными и обособленными
подразделениями и индивидуальными предпринимателями, имеющими основной или
вторичный виды еятельности согласно коду Общего классификатора видов экономической
деятельности (далее - ОКЭД) 61 – связь.
Тапсыру мерзімі – 31 наурызда
Срок представления – 31 марта.
БСН коды _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код БИН  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
ЖСН коды _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код ИНН  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
1. Байланыс қызметтерінің көлемі туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың теңге
Укажите информацию об объеме услуг связи, тысяч тенге
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование
показателя
Халық
Население
Басқа топтар
Другие группы
барлығы
всего
оның ішінде -
ауылдық жерлерде
из них - сельская
местность
барлығы
всего
оның ішінде -
ауылдық
жерлерде
из них -
сельская
местность
А
Б
1
2
3
4
1
Байланыс
қызметтерінің
көлемі
Объем услуг связи
2. Байланыс операторлары үшін трафикті (интерконнект) өткізу қызметінің көлемі туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың теңге
Укажите информацию об объемах услуг по пропуску трафика (интерконнект) для операторов связи, тысяч тенге
Жол коды
Код
строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Өткізу трафигінің түрлері
Виды пропуска трафика
жергілікті
местный
ішкі
аймақтық
внутризо-
новый
қалааралық
междуго-
родный
халықар алық
между-
народный
транзит тік
транзитный
А
Б
1
2
3
4
5
1
Байланыс
операторлары үшін
трафикті өткізу
бойынша қызметтердің
көлемі
(интерконнект)
Объем услуг по пропуску
трафика (интерконнект)
для операторов связи

8-40
40 сағаттан артық
более 40 часов
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйексіз деректерді беру Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады және әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Несвоевременное представление, представление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Статистикалық нысан коды 0891104
Код статистической формы 0891104
Байланыс қызметтері туралы есеп
Отчет об услугах связи
2–байланыс
2-связь
Есепті кезең  _ _ _ _ жыл
Отчетный пери |_|_|_|_| год
Жылдық
Годовая
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің (бұдан әрі - ЭҚЖЖ) 61 - байланыс кодына сәйкес негізгі немесе қосалқы қызмет түрлеріне ие заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық немесе оқшауланған бөлімшелері және жеке кәсіпкерлер тапсырады.
Представляется юридическими лицами и (или) их структурными и обособленными подразделениями и индивидуальными предпринимателями, имеющими основной или вторичный виды еятельности согласно коду Общего классификатора видов экономической деятельности (далее - ОКЭД) 61 – связь.
Тапсыру мерзімі – 31 наурызда
Срок представления – 31 марта.
БСН коды  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код БИН   |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
ЖСН коды  _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
код ИНН   |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
1. Байланыс қызметтерінің көлемі туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың теңге
Укажите информацию об объеме услуг связи, тысяч тенге
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Халық
Население
Басқа топтар
Другие группы
барлығы
всего
оның ішінде - ауылдық жерлерде
из них - сельская местность
барлығы
всего
оның ішінде - ауылдық жерлерде
из них - сельская местность
А
Б
1
2
3
4
1
Байланыс қызметтерінің көлемі
Объем услуг связи
2. Байланыс операторлары үшін трафикті (интерконнект) өткізу қызметінің көлемі туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың теңге
Укажите информацию об объемах услуг по пропуску трафика (интерконнект) для операторов связи, тысяч тенге
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Өткізу трафигінің түрлері
Виды пропуска трафика
жергілікті
местный
ішкі аймақтықвнутризоновый
қалааралық
междугород ный
халықар алық
междунар одный
транзит тік
транзитный
А
Б
1
2
3
4
5
1
Байланыс операторлары үшін трафикті өткізу бойынша қызметтердің көлемі (интерконнект)
Объем услуг по пропуску трафика (интерконнект) для операторов связи

11. Қалааралық телефон байланысының шақырулары бойынша ақпаратты көрсетіңіз, бірлік
Укажите информацию по вызовам междугородной телефонной связи, единиц
Жол
коды
Код
стро ки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде - ауылдық
жерлерде
Из них - сельская
местность
А
Б
1
2
1
Сөйлесумен аяқталған
автоматтандырылған
қалааралық телефон байланысы
бойынша шыққан шақырулар
саны
Количество исходящих вызовов по
автоматической междугородной
телефонной связи, закончившихся
разговорами
2
республика ішінде
внутри республики
3
ТМД елдері
страны СНГ
4
ТМД-дан тыс елдер
страны вне СНГ
12. Трафикті өткізу қызметі туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың минут
Укажите информацию об услугах по пропуску трафика, тысяч минут
Жол
коды
Код
стро ки
Көрсеткіштің
атауы
Наименование
показателя
Өткізу трафигінің түрлері
Виды пропуска трафика
жергілікті
местный
аймақішілік
внутризоновый
қалааралықмеждугородный
халықа-
ралық
междуна-
родный
транзиттік
транзитный
А
Б
1
2
3
4
5
1
Трафикті өткізу
бойынша
қызметтер
Услуги по
пропуску трафика
13. Байланыстың тіркелген телефон желісінің трафигі бойынша ақпаратты көрсетіңіз, мың минут
Укажите информацию по трафику фиксированной телефонной сети связи, тысяч минут
Жол коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Трафик түрлері
Виды трафика
кіріс
входящий
шығыс
исходящий
транзиттік
транзитный
А
Б
1
2
3
1
Жергілікті тіркелген
телефон трафигі (уақытты
құндық есептеу жүйесі
барысында)
Местный фиксированный
телефонный трафик (при
системе повременного учета
стоимости)
Х
2
Жылжымалы ұялы байланыс
желісіндегі тіркелген
байланыс желісінің
трафигі
Трафик сетей фиксированной
связи на сети сотовой
подвижной связи
Х
3
Қалааралық (ішкі
аймақтықты қоса) телефон
трафигі
Междугородный (включая
внутризоновый) телефонный
трафик
4
Халықаралық телефон
трафигі
Международный телефонный
трафик
5
ТМД елдері
страны СНГ
6
ТМД-дан тыс елдер
страны вне СНГ
14. Жылжымалы ұялы байланыс трафигі бойынша ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию по трафику сотовой подвижной связи
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Жылжымылы ұялы байланыстың шығыс трафигі, мың
минут
Исходящий трафик сотовой подвижной связи, тысяч минут
2
Ішкі желілік трафик (бір желідегі жылжымалы ұялы
байланыс абоненттері арасында), мың минут
Внутрисетевой трафик (между абонентами одной сети
сотовой подвижной связи), тысяч минут
3
Әртүрлі желідегі жылжымалы ұялы байланыс
абоненттері арасындағы шығыс трафигі, мың минут
Исходящий трафик между абонентами разных сетей сотовой
подвижной связи, тысяч минут
4
Жылжымалы ұялы байланыс абоненттерінің
халықаралық шығыс трафигі, мың минут
Исходящий международный трафик абонентов сотовой
подвижной связи, тысяч минут
5
Өз абоненттерінің халықаралық роуминг
трафиктерінің көлемі (шетелдегі жылжымалы ұялы
байланысы ұлттық желілерінің абоненттері),
мың минут
Объем трафика международного роуминга своих абонентов
(абонентов национальных сетей сотовой подвижной связи,
находящихся за рубежом), тысяч минут
6
Жылжымылы ұялы байланыс абоненттерінің тіркелген
желіге шығыс трафигі, мың минут
Исходящий трафик абонентов сотовой подвижной связи к
фиксированной сети, тысяч минут
7
Жылжымалы ұялы байланыс абоненттерінің
халықаралық кіріс трафигі, мың минут
Входящий международный трафик абонентов сотовой
подвижной связи, тысяч минут
8
Басқа елдердің жылжымалы ұялы байланысы
желілеріндегі абоненттердің халықаралық роуминг
трафигі, мың минут
Трафик международного роуминга абонентов сетей сотовой
подвижной связи других стран, тысяч минут
9
Жылжымалы ұялы байланыс желілеріндегі қысқа шығыс
хабарламаларының (SMS) жалпы саны, мың бірлік
Общее количество исходящих коротких сообщений (SMS) в
сетях сотовой подвижной связи, тысяч единиц
10
Жылжымалы ұялы байланыс желілеріндегі шығыс
мультимедия хабарламаларының (MMS) жалпы саны,
мың бірлік
Общее количество исходящих мультимедиа сообщений (MMS) в
сетях сотовой подвижной связи, тысяч единиц
11
Роумингтік келісімі бар елдер саны, бірлік
количество стран, с которыми имеется роуминговое
соглашение, единиц

11. Қалааралық телефон байланысының шақырулары бойынша ақпаратты көрсетіңіз, бірлік
Укажите информацию по вызовам междугородной телефонной связи, единиц
Жол коды
Код стро ки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде - ауылдық жерлерде
Из них - сельская местность
А
Б
1
2
1
Сөйлесумен аяқталған автоматтандырылған қалааралық телефон байланысы бойынша шыққан шақырулар саны
Количество исходящих вызовов по автоматической междугородной телефонной связи, закончившихся разговорами
2
республика ішінде
внутри республики
3
ТМД елдері
страны СНГ
4
ТМД-дан тыс елдер
страны вне СНГ
12. Трафикті өткізу қызметі туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың минут
Укажите информацию об услугах по пропуску трафика, тысяч минут
Жол коды
Код стро ки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Өткізу трафигінің түрлері
Виды пропуска трафика
жергілікті
местный
аймақішілік
внутризоновый
қалааралықмеждугородный
халықаралықмеждународный
транзиттік
транзитный
А
Б
1
2
3
4
5
1
Трафикті өткізу бойынша қызметтер
Услуги по пропуску трафика
13. Байланыстың тіркелген телефон желісінің трафигі бойынша ақпаратты көрсетіңіз, мың минут
Укажите информацию по трафику фиксированной телефонной сети связи, тысяч минут
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Трафик түрлері
Виды трафика
кіріс
входящий
шығыс
исходящий
транзиттік
транзитный
А
Б
1
2
3
1
Жергілікті тіркелген телефон трафигі (уақытты құндық есептеу жүйесі барысында)
Местный фиксированный телефонный трафик (при системе повременного учета стоимости)
Х
2
Жылжымалы ұялы байланыс желісіндегі тіркелген байланыс желісінің трафигі
Трафик сетей фиксированной связи на сети сотовой подвижной связи
Х
3
Қалааралық (ішкі аймақтықты қоса) телефон трафигі
Междугородный (включая внутризоновый) телефонный трафик
4
Халықаралық телефон трафигі
Международный телефонный трафик
5
ТМД елдері
страны СНГ
6
ТМД-дан тыс елдер
страны вне СНГ
14. Жылжымалы ұялы байланыс трафигі бойынша ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию по трафику сотовой подвижной связи
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Жылжымылы ұялы байланыстың шығыс трафигі, мың минут
Исходящий трафик сотовой подвижной связи, тысяч минут
2
Ішкі желілік трафик (бір желідегі жылжымалы ұялы байланыс абоненттері арасында), мың минут
Внутрисетевой трафик (между абонентами одной сети сотовой подвижной связи), тысяч минут
3
Әртүрлі желідегі жылжымалы ұялы байланыс абоненттері арасындағы шығыс трафигі, мың минут
Исходящий трафик между абонентами разных сетей сотовой подвижной связи, тысяч минут
4
Жылжымалы ұялы байланыс абоненттерінің халықаралық шығыс трафигі, мың минут
Исходящий международный трафик абонентов сотовой подвижной связи, тысяч минут
5
Өз абоненттерінің халықаралық роуминг трафиктерінің көлемі (шетелдегі жылжымалы ұялы байланысы ұлттық желілерінің абоненттері), мың минут
Объем трафика международного роуминга своих абонентов (абонентов национальных сетей сотовой подвижной связи, находящихся за рубежом), тысяч минут
6
Жылжымылы ұялы байланыс абоненттерінің тіркелген желіге шығыс трафигі, мың минут
Исходящий трафик абонентов сотовой подвижной связи к фиксированной сети, тысяч минут
7
Жылжымалы ұялы байланыс абоненттерінің халықаралық кіріс трафигі, мың минут
Входящий международный трафик абонентов сотовой подвижной связи, тысяч минут
8
Басқа елдердің жылжымалы ұялы байланысы желілеріндегі абоненттердің халықаралық роуминг трафигі, мың минут
Трафик международного роуминга абонентов сетей сотовой подвижной связи других стран, тысяч минут
9
Жылжымалы ұялы байланыс желілеріндегі қысқа шығыс хабарламаларының (SMS) жалпы саны, мың бірлік
Общее количество исходящих коротких сообщений (SMS) в сетях сотовой подвижной связи, тысяч единиц
10
Жылжымалы ұялы байланыс желілеріндегі шығыс мультимедия хабарламаларының (MMS) жалпы саны, мың бірлік
Общее количество исходящих мультимедиа сообщений (MMS) в сетях сотовой подвижной связи, тысяч единиц
11
Роумингтік келісімі бар елдер саны, бірлікКоличество стран, с которыми имеется роуминговое соглашение, единиц

18. Интернет желісіндегі трафик туралы ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию о трафике в сети Интернет
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде -
ауылдық жерлерде
Из них - сельская
местность
А
Б
1
2
1
Нөмірді терумен тіркелген Интернет
трафигі, мың минут
Трафик фиксированного Интернета с
набором номера, тысяч минут
2
Тіркелген кең жолақты Интернет
трафигі, Мбит/с
Трафик фиксированного широкополосного
Интернета, Мбит/с
3
сыртқы трафик
внешний трафик
4
Ұтқыр Интернет трафигі, Мбит/с
Трафик мобильного Интернета, Мбит/с
5
Интернетті өткізудің халықаралық
жолағы, Мбит/с
Международная полоса пропускания
Интернета, Мбит/с
х
6
шығыс
исходящие
х
7
кіріс
входящие
х
19. Кабельді теледидар жүйелері мен абоненттерінің саны туралы ақпаратты көрсетіңіз, бірлік
Укажите информацию о количестве систем и абонентах кабельного телевидения, единиц
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіште рдің атауы
Наименование показателей
Халық
Население
Басқа топтар
Другие группы
барлығы
всего
оның ішінде -
ауылдық
жерлерде
из них -
сельская
местность
барлығы
всего
оның ішінде -
ауылдық
жерлерде
из них -
сельская
местность
А
Б
1
2
3
4
1
Кабельді теледидар
жүйелерінің саны
Количество систем
кабельного телевидения
2
Кабельді теледидар
абоненттерінің саны
Число абонентов
кабельного телевидения
3
оның ішінде –
интерактивті (сұрау
салу бойынша
бағдарламаларды алу)
из них – интерактивного
(получение программ по
запросу)
20. Аумақтың жылжымалы ұялы байланыс желісімен және сандық эфирлі телехабарлармен қамтылғаны туралы ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию об охвате территории сетью подвижной сотовой связи и эфирным цифровым телевещанием
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде -
ауылдық жерлерде
Из них - сельская
местность
А
Б
1
2
1
Жылжымалы ұялы байланыс
желісімен аумақтың қамтылу
пайызы
Процент охвата территории сетью
подвижной сотовой связи
2
Эфирлі сандық телехабарлармен
аумақтардың қамтылу пайызы
Процент охвата территории эфирным
цифровым телевещанием
21. Қосалқы қызмет түрлері бойынша өндірілген өнім (жұмыс, қызмет) көлемі туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың теңге
Укажите информацию об объеме произведенной продукции (работ, услуг) по вторичным видам деятельности, тысяч тенге
Жол коды
Код строки
Қызмет түрінің атауы
Наименование вида деятельности
ЭҚЖЖ коды
Код ОКЭД
Кезең ішінде
За период
А
Б
В
1
1
Барлығы
Всего
Атауы                       Мекенжайы
Наименование _________________ Адрес _______________________
_________________ Тел.: _______________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты ________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _______________ Тел.______________
Басшы                             (Т.А.Ә. қолы)
Руководитель ________________________(Ф.И.О., подпись) _________ М.О.
Бас бухгалтер                   (Т.А.Ә. қолы)
Главный бухгалтер _________________(Ф.И.О., подпись)_____________М.П.
Приложение 4 к приказу
исполняющего обязанности
председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 года № 232
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
"Отчет об услугах связи" (код 0891104,
индекс 2 - связь, периодичность годовая)

18. Интернет желісіндегі трафик туралы ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию о трафике в сети Интернет
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде - ауылдық жерлерде
Из них - сельская местность
А
Б
1
2
1
Нөмірді терумен тіркелген Интернет трафигі, мың минут
Трафик фиксированного Интернета с набором номера, тысяч минут
2
Тіркелген кең жолақты Интернет трафигі, Мбит/с
Трафик фиксированного широкополосного Интернета, Мбит/с
3
сыртқы трафик
внешний трафик
4
Ұтқыр Интернет трафигі, Мбит/с
Трафик мобильного Интернета, Мбит/с
5
Интернетті өткізудің халықаралық жолағы, Мбит/с
Международная полоса пропускания Интернета, Мбит/с
х
6
шығыс
исходящие
х
7
кіріс
входящие
х
19. Кабельді теледидар жүйелері мен абоненттерінің саны туралы ақпаратты көрсетіңіз, бірлік
Укажите информацию о количестве систем и абонентах кабельного телевидения, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіште рдің атауы
Наименование показателей
Халық
Население
Басқа топтар
Другие группы
барлығы
всего
оның ішінде - ауылдық жерлерде
из них - сельская местность
барлығы
всего
оның ішінде - ауылдық жерлерде
из них - сельская местность
А
Б
1
2
3
4
1
Кабельді теледидар жүйелерінің саны
Количество систем кабельного телевидения
2
Кабельді теледидар абоненттерінің саны
Число абонентов кабельного телевидения
3
оның ішінде – интерактивті (сұрау салу бойынша бағдарламала рды алу)
из них – интерактивного (получение программ по запросу)
20. Аумақтың жылжымалы ұялы байланыс желісімен және сандық эфирлі телехабарлармен қамтылғаны туралы ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию об охвате территории сетью подвижной сотовой связи и эфирным цифровым телевещанием
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде - ауылдық жерлерде
Из них - сельская местность
А
Б
1
2
1
Жылжымалы ұялы байланыс желісімен аумақтың қамтылу пайызы
Процент охвата территории сетью подвижной сотовой связи
2
Эфирлі сандық телехабарлармен аумақтардың қамтылу пайызы
Процент охвата территории эфирным цифровым телевещанием
21. Қосалқы қызмет түрлері бойынша өндірілген өнім (жұмыс, қызмет) көлемі туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың теңге
Укажите информацию об объеме произведенной продукции (работ, услуг) по вторичным видам деятельности, тысяч тенге
Жол коды
Код строки
Қызмет түрінің атауы
Наименование вида деятельности
ЭҚЖЖ коды
Код ОКЭД
Кезең ішінде
За период
А
Б
В
1
1
Барлығы
Всего
Атауы Мекенжайы ____________________
Наименование _________________ Адрес _______________________
__________________________________ Тел.: __________________
Электрондық почта мекенжайы
Адрес электронной почты ________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _______________ Тел.______________
Басшы                             (Т.А.Ә. қолы)
Руководитель ________________________(Ф.И.О., подпись) _________ М.О.
Бас бухгалтер                    (Т.А.Ә. қолы)
Главный бухгалтер _________________(Ф.И.О., подпись)_____________М.П.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 232 бұйрығына 4-қосымша

Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Председателя Агентства РК по статистике от 28.09.2011 № 275 (вводится в действие с 01.01.2012).
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об услугах связи" (код 0891104, индекс 2 - связь, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) абонент - это физическое или юридическое лицо, с которым заключен договор на оказание услуг связи с выделением для этих целей абонентской линии, абонентского номера и (или) идентификационного кода;
2) передача данных - вид электросвязи, обеспечивающий средствами электросвязи передачу данных, представленных в виде двоичных символов для последующей обработки или после обработки вычислительными средствами;
3) местная телефонная связь - это телефонное соединение между абонентами одного населенного пункта, находящимися на территории Республики Казахстан;
4) интерконнект - это межсетевая связь между операторами. Ставка на интерконнект определяет сумму, которую один оператор платит другому за каждую минуту разговора абонента вне своей сети. Внутри сети тариф на звонки обычно меньше, потому что нет этого дополнительного платежа;
5) Интернет - глобальная компьютерная сеть, объединяющая компьютерные сети, взаимодействующие посредством протоколов ТСР/IP;
6) междугородная телефонная связь - телефонное соединение между пользователями услугами связи, находящимися на территории Республики Казахстан, за исключением местных телефонных соединений;
7) вторичный вид деятельности - вид деятельности, который осуществляется, помимо основного, с целью производства продукции (работ, услуг) для третьих лиц;
8) основной вид деятельности - вид деятельности, добавленная стоимость которого превышает добавленную стоимость любого другого вида деятельности, осуществляемого предприятием;
9) общая служба пакетной радиосвязи (GPRS) - стандарт подвижной связи 2,5G, который применяется операторами GSM как этап перехода к 3G (W-CDMA);
10) радиосвязь, радио- и телевизионное вещание - передача программ радио и телевидения в эфир, предоставление радиоканалов для передачи телефонно-телеграфных сообщений, цифровой информации;
11) протокол беспроводных приложений (WAP) - протокол для беспроводной связи, который позволяет оказывать более совершенные услуги в области электрической связи и обеспечивает доступ к страницам сети Интернет с мобильного телефона;

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Статистика агенттігі төрағасының 2011.09.28 № 275 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
«Байланыс қызметтері туралы есеп" жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 0891104, индексі 2–байланыс, кезеңділігі жылдық) толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Бұл Нұсқаулық "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Байланыс қызметтері туралы есеп" жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 0891104, индексі 2–байланыс, кезеңділігі жылдық) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) абонент – бұл байланыс қызметін көрсетуге, сондай мақсаттар үшін абоненттік желі, абоненттік нөмір және (немесе) сәйкестендіру кодын бөлумен шарт жасалған жеке немесе заңды тұлғалар;
2) деректерді беру – есептеу құралдарымен кейінгі өңдеу немесе өңдеуден кейінгі қос белгілер түрінде ұсынылған деректерді тапсыруды электр байланысымен қамтамасыз ететін электр байланысының түрі;
3) жергілікті телефон байланысы – бұл Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан бір елді мекендегі абоненттер арасындағы телефондық байланыс;
4) интерконнект – ол операторлардың арасындағы желіаралық байланыс. Интерконнект ставкалары бір оператордың өзге операторға абоненттің өз желісінен тыс сөйлесудің әр минуты үшін төлеген сомасын анықтайды. Қосалқы төлем болмағандықтан желілер ішіндегі қоңырау шалудың тарифі әдетте аз болады.
5) Интернет – ТСР / IP хаттамалары арқылы өзара байланысатын компьютер желілерін біріктіретін ғаламдық компьютер желісі;
6) қалааралық телефон байланысы – жергілікті телефон байланысын қоспағандағы Қазақстан Республикасы аумағында орналасқан байланыс қызметтерін пайдаланушылар арасындағы телефон байланысы;
7) қосалқы қызмет түрі - негізгіден басқа үшінші тұлғалар үшін өнімді (жұмыс, қызмет көрсетуді) өндіру мақсатында жүзеге асырылатын қызмет түрі;
8) негізгі қызмет түрі – қосылған құны кәсіпорын жүзеге асыратын кез келген қызмет түрінің қосылған құнынан асып кететін қызмет түрі;
9) пакетті радиобайланыстың жалпы қызметі (GPRS) – 3G (W-CDMA) ауысу кезеңі сияқты операторлармен қолданылатын, 2,5G жылжымалы байланыстың стандарты;
10) радиобайланыс, радио- және теледидар тарату – радио және теледидар бағдарламаларын эфирде көрсету, телефон-телеграфтық хабарламалар, сандық ақпараттар үшін радиоарналарды ұсыну;
11) сымсыз қосымшалар хаттамасы (WAP) – электр байланыс саласында анағұрлым жетілдірілген қызметтерді көрсетуге мүмкіндік беретін және ұтқыр телефон арқылы Интернет желісі беттеріне қатынауға мүмкіндік беретін сымсыз байланыс үшін хаттама;

12) телеграфная связь - передача и доставка телеграмм, фототелеграмм, обеспечение переговоров по абонентскому телеграфу, передача данных (скоростной обмен информацией между различными объектами - предприятиями, учреждениями, электронно вычислительными машинами), передача газетных полос;
13) телефонная связь - обеспечение осуществления местных (городских и сельских), междугородных и международных телефонных разговоров, организация передачи данных по телефонным каналам;
14) транкинговая связь - радиосвязь, функционирующая в режиме группового вызова. Для множественного доступа применяется частотное разделение каналов. Частоты не закреплены за абонентами: радиостанция пользователя, желающего выйти в эфир, сканирует доступный спектр в поисках свободного канала и начинает передачу, лишь обнаружив его;
15) трафик - потоки вызовов, сообщений и сигналов, создающих нагрузку на средства связи;
16) фиксированная телефонная линия - абонентская линия, соединяющая оконечное оборудование абонента с коммутируемой сетью общего пользования, имеющая выделенный порт в оборудовании коммутационной системы, в том числе с использованием систем беспроводного доступа (спутниковые и наземные беспроводные системы различных стандартов) и систем поверх IP-технологий. Показатель фиксированная телефонная линия учитывает закрепленный за абонентом задействованный телефонный номер нумерационного плана оператора местной телефонной связи, вне зависимости от технологии доступа с учетом всех виртуальных номеров, которые необходимы для ведения биллинга исходящего с данных номеров и входящего на них трафика, и включает в себя:
основные телефоны;
спаренные телефоны;
переговорные кабины;
правительственные номера;
служебные номера;
номера, предоставляемые посредством радиоудлинителей;
серийные номера (включая выделенные 6-7 значные номера оператора местной телефонной связи для АТС гостиниц, офисов и прочие, которые преобразуются во внутренние номера);
бронь с сохранением номера;
терминалы абонентского радиодоступа;
терминалы мобильного радиодоступа с нумерационным планом местной телефонной связи;
терминалы, подключенные по SIP-технологии;
номера подключенные в потоках (Е1, PRI/BRI и другие);
прочие терминалы, подключенные с использованием разных технологий доступа;
17) сотовая связь - вид электрической связи, использующий деление обслуживаемой территории на ряд ячеек, обеспечивающий возможность непрерывности связи при перемещении абонента из ячейки в ячейку и предназначенный для двустороннего (многостороннего) обмена информацией преимущественно в виде речи, передаваемой посредством радиоволн;

12) телеграфтық байланыс – жеделхаттарды, фотожеделхаттарды жіберу және жеткізу, абоненттік телеграф арқылы сөйлесулерді қамтамасыз ету, деректерді (түрлі объектілер - кәсіпорындар, мекемелер, электронды есептеу машиналары арасындағы жедел ақпараттық айырбас) жіберу, газет беттерін табыстау;
13) телефон байланысы – жергілікті (қалалық және ауылдық), қалааралық және халықаралық телефон сөйлесулерін жүзеге асыруды қамтамасыз ету, телефон арналары бойынша деректерді тапсыруды ұйымдастыру;
14) транкингтік байланыс – топтық шақыру режимінде қызмет етуші радиобайланыс. Көпшілік байланыс үшін арналарды жиіліктерге бөлу қолданылады. Жиіліктер абоненттерге бекітілмеген: эфирге шыққысы келетін пайдаланушы радиостанциясы бос арнаны іздеп байланысқа шығуға болатын спектрді жаймалай тексереді және оны тапқаннан соң ғана тапсыруды бастайды;
15) трафик - байланыс құралдарына жүктеме жасайтын шақырулар, хабарламалар мен сигналдар ағымы;
16) тіркелген телефон желілері – абоненттің соңғы қондырғыларын жалпы қолданыстағы коммутацияланатын желімен қоса алатын, коммутациялық жүйелер қондырғысына бөлінген порты бар, соның ішінде сымсыз қолжетімділік жүйелерін (әр алуан стандарттардағы жерсеріктік және жер үстіндегі сымсыз жүйелер) және IP-технологиядан жоғары жүйелерді пайдаланатын абоненттік желі.
Тіркелген телефон желісі көрсеткіші абонентке бекітілген, биллингті енгізу үшін қажетті шығатын нөмірлер деректерінен және оларға кіретін трафикке барлық виртуалды нөмірлерді ескере отырып, қолжетімділік технологиясына қарамастан жергілікті телефон байланысы операторының нөмірлеу жоспарындағы желіге қосылған телефон нөмірін есепке алады, мыналарды қамтиды:
негізгі телефондар;
қосарланған телефондар;
сөйлесу кабиналары;
үкіметтік нөмірлер;
қызметтік нөмірлер;
радиоұзартқыштар құралдары бойынша ұсынылатын нөмірлер;
сериялық нөмірлер (ішкі нөмірлерге айналатын, қонақ үй, кеңселердегі және өзге де АТБ-ларға арналған жергілікті телефон байланыстары операторларының бөлінген 6-7 санды нөмірлерін қоса);
нөмірді сақтай отырып брондау;
абоненттік радиоқолжетімділік терминалдары;
жергілікті телефон байланысының нөмірлеу жоспарымен ұтқыр радиоқолжетімділік терминалдары;
SIP-технология бойынша қосылған терминалдар;
ағымдарға қосылған нөмірлер (Е1, PRI/BRI және басқалары);
қолжетімділіктің әр алуан технологияларын пайдалану арқылы қосылған өзге де терминалдар;
17) ұялы байланыс – абоненттің бір ұяшықтан екінші ұяшыққа қозғалуы барысында байланыстың үзілмеуін қамтамасыз ететін және радиотолқындар арқылы көбінесе ауызша сөйлеу түрінде берілетін ақпаратпен екі жақты (көп тарапты) ауысуға арналған, қызмет көрсетілетін аумақты бірнеше ұяшықтарға бөлетін электр байланысының түрі;

18) международная телефонная связь - телефонное соединение между пользователями услугами связи, находящимися на территории Республики Казахстан, и пользователями услугами связи на территории другого государства;
19) электрическая связь (телекоммуникация) - передача или прием знаков, сигналов, голосовой информации, письменного текста, изображений, звуков по проводной, радио-, оптической и другим электромагнитным системам;
20) электронная почта - канал передачи текстовых сообщений и вложенных файлов между двумя подключенными к Интернету компьютерами. Высокоскоростная передача информации, подготовленной или обрабатываемой на входе средствами вычислительной техники, по каналам электрической связи с промежуточным накоплением в "электронных почтовых ящиках";
21) CDMA 1x (Версия 0) - часть системы стандартов IMT-2000, обеспечивает пользователям CDMA более высокую скорость работы, но не превышающую 256 кбит/с;
22) iMode - пакетное средство беспроводной передачи данных, использующее для отображения данных компактный язык разметки для беспроводных устройств (CWML) вместо языка WML, используемого в рамках WAP;
23) IP-телефония - технология, позволяющая использовать Интернет или любую другую IP-сеть в качестве средства организации и ведения международных и междугородных телефонных разговоров и передачи факсов в режиме реального времени.
3. Все показатели в стоимостном выражении приводятся без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге с одним десятичным знаком.
В случае, если структурному и обособленному подразделению делегированы полномочия по сдаче статистической формы юридическим лицом, то оно представляет данную статистическую форму по месту своего нахождения в органы статистики. В случае, если структурное и обособленное подразделение не имеет полномочий по сдаче статистической формы, то юридическое лицо представляет статистическую форму в органы статистики по месту своего нахождения в разрезе своих структурных и обособленных подразделений с указанием их местонахождения.
В объем оказанных услуг по основному и вторичному видам деятельности предприятий связи в стоимостном выражении включаются поступления средств от населения, предприятий и организаций за оказанные услуги связи в отчетном периоде, независимо от срока оплаты оказанных услуг.
В объем услуг связи населению в стоимостном выражении включаются поступления средств от услуг по основному и вторичному виду деятельности, получаемые только за предоставляемые услуги гражданам за счет их средств.
В объем услуг от всех видов деятельности связи включаются доходы, полученные за реализацию смарткарт для таксофонов, а также предоставление услуг по:
международной, междугородной телефонной связи;
местной телефонной связи;
аренде каналов связи;
передаче данных;
беспроводной связи;
телеграфной связи;
прочим услугам связи.
Объем услуг междугородной телефонной связи включает услуги по предоставлению междугородных и международных телефонных разговоров по предварительному заказу, переговоров по срочному тарифу, переговоров с помощью таксофона, дополнительные услуги (уведомление по адресу или телефону абонента о приглашении на переговорный пункт, о выдаче справок о номере телефона в другом городе, по переадресованию переговоров и так далее).
Объем услуг местной телефонной сети связи общего пользования включает услуги по подключению (переключению) и передаче (данных и сообщений), необходимых для установления и поддержания связи между городскими (местными) телефонизированными зонами (областями). Данные услуги предусматривают как индивидуальное, так и коллективное пользование телефонами (с соответствующей оплатой). Сюда относятся также услуги по установке (переустановке), ремонту и замене телефонных аппаратов (основных, параллельных, с определением номера или без него), замене номера абонента, по ремонту повреждений в городской телефонной сети связи и прочие дополнительные услуги (подключение охранной сигнализации, дополнительного звонка, световой сигнализации и так далее).
Объем услуг мобильной телефонной связи включает услуги по передаче и приему сообщений по мобильным телефонам (радиотелефонам), представляющие собой переносные трубки. Такие телефоны имеют доступ к телефонным сетям общего пользования или другим мобильным телефонам и выполняют все функции, присущие телефонной сети общего пользования, в том числе факсимильной связи.
Показатели по мобильной связи заполняются операторами, предоставляющими услуги мобильной связи, обеспечивающей подвижным абонентам возможность связи между собой и со стационарными абонентами телефонной сети.
Объем услуг сети связи для передачи данных включает сетевые услуги по передаче данных между конечными пунктами (абонентами), располагающими оборудованием (приборами) с одинаковыми или разными схемами. Услуги по передаче (и приему) данных могут осуществляться как через общедоступные, так и через определенные (специально оплаченные потребителями) каналы сети связи.
Также в объем услуг связи для передачи данных включаются услуги телеграфа по приему, по доставке телеграмм, услуги телефаксимильной, телетекстовой связи и услуг телеграфа прочих, услуги электронной почты, то есть услуги по высокоскоростной передаче информации (данных), подготовленной или обрабатываемой на входе средствами вычислительной техники, по каналам связи с промежуточным накоплением в электронных почтовых ящиках.
Объем услуг телекоммуникационных прочих включает:
услуги телематических служб;
IP-телефонии;
интеллектуальных сетей;
услуги, технологически связанные с предоставлением услуг телекоммуникаций по подключению и присоединению к сети телекоммуникаций других операторов связи;
услуги по организации абонентского доступа к сети телекоммуникаций;
услуги по предоставлению арендованных линий;
услуги по техническому обслуживанию и ремонту (телекоммуникационного оборудования, элементов инфраструктуры сети, прочего оборудования);
услуги по предоставлению оборудования в аренду (телекоммуникационного оборудования, элементов инфраструктуры сети, прочего оборудования);
услуги по предоставлению доступа к каналам транспортной сети операторам связи.
В строке 1 раздела 10 указывается на конец отчетного года количество фиксированных телефонных линий (основная телефонная линия).
В строке 2 указывается на конец отчетного года количество фиксированных телефонных линий, подключенных к цифровым телефонным станциям.
В строке 1 раздела 11 указывается на конец отчетного года количество внутризоновых, междугородных и международных исходящих вызовов, закончившихся ответом вызываемого абонента и тарифицируемых как состоявшиеся разговоры.
В разделе 12 указывается пропуск внутризонового, междугороднего, международного, а также транзитного трафика, в тысячах минут.
В строке 1 раздела 13 указывается местный фиксированный телефонный трафик, который состоит из фактического (завершенного) трафика по фиксированной телефонной линии, обмен которыми произошел в районе взимания местного трафика, в котором находится вызываемая станция. Это район, в котором один абонент может звонить другому, производя оплату по местному тарифу.
В строке 2 указывается общее количество минут входящего трафика сетей подвижной связи, исходящего (платного внутризонового междугородного и международного) от пользователей сетей фиксированной связи за отчетный год.
В строке 3 указывается эффективный (завершенный) внутризоновый и междугородный исходящий трафик фиксированной телефонной связи, включая трафик от абонентов фиксированной связи к абонентам фиксированной и подвижной связи внутри страны в минутах за отчетный год. Разговор считается междугородным, когда вызываемый абонент находится вне местной тарифной зоны вызывающего абонента.
В строке 4 указывается суммарная величина фактического (завершенного) фиксированного международного телефонного трафика и услуг пропуска (входящего) международного телефонного трафика в минутах за отчетный год.
В строке 5 указывается эффективный (завершенный) исходящий международный трафик с назначением вне страны, исходящий из данной страны за отчетный год.
В строке 6 указывается эффективный (завершенный) входящий международный трафик из других стран за отчетный год с назначением внутри страны.
В строке 1 в разделе 14 указывается объем исходящего трафика абонентов сетей сотовой подвижной связи (как к абонентам подвижной, так и фиксированной связи) за отчетный год.
В строке 2 указывается объем исходящего трафика между абонентами одной сети сотовой подвижной связи за отчетный год.
В строке 3 указывается объем исходящего трафика абонентов сетей сотовой подвижной связи на другие сети сотовой подвижной связи за отчетный год.
В строке 4 указывается объем исходящего трафика абонентов сетей сотовой подвижной связи с назначением вне страны за отчетный год.
В строке 5 указывается объем трафика (исходящего и входящего) созданного абонентами национальных сетей сотовой подвижной связи в период их пребывания за границей за отчетный год.
В строке 6 указывается объем исходящего трафика абонентов сетей сотовой подвижной связи с пользователями сетей фиксированной связи за отчетный год.
В строке 7 указывается входящий международный трафик сетей сотовой подвижной связи с сетей фиксированной связи и сотовой подвижной связи из-за рубежа за отчетный год.
В строке 8 указывается объем исходящего и входящего трафика абонентов сетей сотовой подвижной связи других стран в период, когда они находились в данной стране за отчетный год.
В строке 9 указывается количество отправленных SMS (Short Message Service), как в национальном, так и в международном направлениях - за отчетный год.
В строке 10 указывается количество отправленных MMS (Multimedia messaging service), как в национальном, так и в международном направлениях - за отчетный год.

18) халықаралық телефон байланысы – Қазақстан Республикасының аумағында және басқа мемлекеттер аумақтарында орналасқан байланыс қызметтерін пайдаланушылар арасындағы телефон байланысы;
19) электр байланысы (телекоммуникация) – сым, радио-, оптикалық немесе басқа электрмагниттік жүйелер бойынша белгілерді, сигналдарды, жазбаша мәтіндерді, бейнелер мен дыбыстарды беру және қабылдау;
20) электрондық почта – екі Интернетке қосылған компьютер арасында мәтіндік хабарламаларды және салынған файлдарды табыстау арнасы. Ақпарат келер алдында есептеу техникаларымен дайындалатын немесе өңделетін "электронды почта жәшіктерінде" аралық жинаумен электр байланысы арналары арқылы ақпаратты жоғары жылдамдықпен табыстау;
21) CDMA 1x (0 баламасы) – пайдаланушыларға CDMA-ға, әдеттегідей, 256 кбит/с-тан аспайтын жұмыстың анағұрлым жоғарғы жылдамдығын қамтамасыз ететін IMT?2000 стандарттар жүйесінің бөлігі;
22) iMode – WAP шегінде WML тілдің орнына пайдаланылатын сымсыз құрылғылар үшін белгілеудің ықшам тілі (CWML) деректерді көрсету үшін пайдаланылатын деректерді сымсыз табыстаудың пакетті құрылғысы;
23) IP-телефония – Интернетті немесе кез-келген басқа IP-желісін халықаралық және қалааралық телефон сөйлесулерін ұйымдастыру және жүргізу және нақты уақыт режимінде факстерді тапсыру құралы ретінде пайдалануға мүмкіндік туғызушы технология.
3. Есептіліктің барлық көрсеткіштері құндық көріністе қосылған құн салығын есепке алусыз, бір ондық белгісімен мың теңгемен көрсетіледі.
Егер құрылымдық және оқшауланған бөлімшелерге заңды тұлға статистикалық нысанды беруді өткізу бойынша өкілеттік берсе, онда ол өзі орналасқан жердегі статистика органдарына осы статистикалық нысанды ұсыну керек. Егер құрылымдық бөлімше статистикалық нысанды беруді өткізу бойынша өкілеттіктерді алмаса, онда заңды тұлға өзі орналасқан жердегі статистика органдарына олардың аумақтарын көрсете отырып, құрылымдық және оқшауланған бөлімшелер бөлінісінде статистикалық нысанды ұсыну керек.
Кәсіпорынның байланыс қызметтерінің негізгі түрі бойынша көрсетілген қызметтер көлеміне құндық көріністе есепті жылы көрсетілген қызметтердің мерзіміне қарамастан халыққа, кәсіпорындарға және ұйымдарға оларға көрсетілген байланыс қызметтерінен түскен қаражат түсімдері қосылады.
Құндық көріністегі халыққа көрсетілген байланыс қызметтерінен түскен табыстардың көлеміне азаматтарға олардың қаражаттары үшін көрсетілген қызметтерден алынған негізгі және қосалқы қызмет түрінен түскен қаражаттардан тұрады.
Байланыс қызметтерінің барлық түрінен қызметтер көлеміне таксофондарға арналған смарткарталарды өткізуден, сондай-ақ:
халықаралық, қалааралық телефон байланыс қызметтерінен;
жергілікті телефон байланысынан;
байланыс арналарын жалға беруден;
деректерді таратудан;
сымсыз байланыстан;
телеграфтық байланыстан;
өзге де қызметтерінен түскен табыстар кіреді.
Қалааралық телефон байланысы қызметінің көлемі алдын ала тапсырыс беру бойынша қалааралық және халықаралық телефондық сөйлесулерді, жедел тариф бойынша сөйлесулер, таксофон арқылы сөйлесулерді, қосымша қызметтерді (сөйлесу пунктіне шақыру туралы абоненттің мекенжайы немесе телефоны бойынша ескертулерді, басқа қаладағы телефон нөмірі туралы анықтамаларды беру, сөйлесулерді басқа мекенжайға жолдау және тағы басқа) ұсыну бойынша қызмет көрсетулерді қосады.
Жергілікті жаппай қолданыстағы қалалық телефон жүйесі байланысының қызмет көрсетулерінің көлемі қалалық (жергілікті) телефондалған аймақ (облыс) арасындағы байланысты орнату және ұстауға қажетті қосу (қайта қосу) және тасымалдау (деректер мен хабарламаларды) бойынша қызмет көрсетулерді қосады. Осы қызмет көрсетулер жеке және ұжымдық телефонды (төлемақыға сәйкес) пайдалануды қарастырады. Сонымен қатар, осыған телефондық аппаратты орналастыру (қайта орналастыру), жөндеу және ауыстыру (телефон нөмірін анықтай алатын немесе нөмірді анықтай алмайтын негізгі және параллельді), абонент нөмірін ауыстыру, байланыстың қалалық телефон байланыс жүйесіне келген ақауларды жөндеу және басқа да қосымша қызметтер бойынша (қарауылшы дабылдаманың қосылуы, қосымша телефон шалулар, жарық дабылдамасы және тағы басқа) қызметтер жатқызылады.
Ұтқыр телефон байланысының қызмет көрсету көлемі тасымалданатын ұтқыр телефон (радиотелефон) бойынша хабарламаларды қабылдау және жіберу жөніндегі қызметтерден тұрады. Мұндай телефондарда жалпы пайдаланудағы телефон жүйелеріне немесе басқа ұтқыр телефондарға ену рұқсаты бар және жалпы пайдаланудағы телефон жүйелеріне, оның ішінде факсимильді байланысқа қарасты барлық функцияларды орындайды.
Ұтқыр байланыс бойынша көрсеткіштер қозғалыстағы абоненттерге өзара және тұрақты телефон желісінің абоненттерімен байланысуға мүмкіндік беретін ұтқыр байланыстың қызмет көрсетулерін ұсынатын операторлармен толтырылады.
Деректерді беру үшін байланыс жүйелерінің қызмет көрсетулерге әртүрлі немесе бірдей схемалы жабдықтары (құрылғылары) бар түпкілікті пунктері арасындағы деректерді тарату бойынша жүйелі қызметтер кіреді. Деректерді тарату (және қабылдау) бойынша қызмет көрсетулер байланыс жүйесінің жалпы қолжетімді, сондай-ақ белгіленген (тұтынушылармен арнайы төленген) арналары арқылы жүзеге асырылады.
Сонымен қоса, жеделхаттарды қабылдау, табыстау бойынша телеграфтың қызмет көрсетулеріне телефаксимильді, телемәтіндік байланыс қызметтері және өзге де телеграфтық қызмет көрсетулер, электрондық пошта қызметтері, яғни ақпарат келер алдында есептеу техникаларымен дайындалатын немесе өңделетін электронды почта жәшіктерінде аралық жинақтаумен байланыс арналары арқылы ақпаратты жоғары жылдамдықпен табыстау жатады.
Өзге де телекоммуникациялық қызметтерге:
телематикалық қызметтері;
IP-телефония;
интеллектуалдық жүйелер;
телекоммуникацияларды басқа байланыс операторлары;
телекоммуникацияларына қосу және қосақтау бойынша қызмет көрсетулермен технологиялық байланысты;
телекоммуникация жүйесіне абоненттік қолжетімділікті ұйымдастыру бойынша қызмет көрсетулер (телекоммуникациялық жабдықтарға, байланыс инфрақұрылымының элементтеріне), техникалық қызмет көрсету және жөндеу қосылады;
сонымен қоса (телекоммуникациялық жабдықтарды, байланыс инфрақұрылымының элементтерін, өзге де жабдықты) құрылғыларды жалға беруді ұсыну;
байланыс операторларына көліктік жүйе арналарына қатынауды табыс ету бойынша қызметтер және байланыс операторларына арналған трафикті енгізу бойынша қызмет көрсетулер жатқызылады.
10-бөлімнің 1-жолында есепті жылдың соңына тіркелген телефон желілерінің саны көрсетіледі (негізгі телефон желісі).
2-жолда есепті жылдың соңына сандық телефон станцияларына қосылған тіркелген телефон желілерінің саны көрсетіледі.
11-бөлімнің 1-жолында есепті жылдың соңына шақырылған абоненттің жауап беруімен аяқталған және сөйлескен болып тарифтелетін аймақішілік, қалааралық және халықаралық шығыс шақырулар саны көрсетіледі.
12-бөлімде ішкі аймақтық, қалааралық, халықаралық, сондай-ақ транзиттік трафикті өткізу мың минутта көрсетіледі.
13-бөлімнің 1-жолында шақырылатын абоненттің ақырғы абоненттік құрылғысы орналасқан жергілікті тариф аймағының ішіндегі тіркелген телефон желісінің тиімді (аяқталған) трафигінен тұратын есепті жылдағы жергілікті телефон трафигінің жиынтық мөлшері көрсетіледі. Бұл бір абонент басқа абонентке қоңырау шалса, аймақ ішіндегі жергілікті тариф бойынша төлей алатын аудан.
2-жолда есепті жылы тіркелген байланыс желісінің пайдаланушыларынан шығатын (төленетін ішкі аймақтық қалааралық және халықаралық) жылжымалы байланыс желісінің кіріс трафигі минуттарының жалпы саны көрсетіледі.
3-жолда есепті жылы минуттағы ел ішіндегі тіркелген және жылжымалы байланыс абоненттеріне тіркелген байланыс абоненттерінің трафигін қоса, тіркелген телефон байланысының тиімді (аяқталған) аймақішілік және қалааралық шығыс ақылы трафигі көрсетіледі. Егер де шақырылатын абонент шақырып тұрған абоненттің жергілікті телефон аймағынан тыс орналасқан болса, сөйлесу қалааралық болып есептеледі.
4-жолда халықаралық телефон трафигінің нақты бекітілген (аяқталған) жиынтық мөлшері және есепті жылы минуттағы халықаралық телефон трафигін өткізу (кіріс) қызметі көрсетіледі.
5-жолда есепті жылы осы елден шығатын тыс елге бағытталған тиімді (аяқталған) шығыс халықаралық трафигі көрсетіледі.
6-жолда есепті жылы басқа ел ішіне бағытталған елдерден келетін тиімді (аяқталған) халықаралық трафик көрсетіледі.
14-бөлімнің 1-жолында есепті жылы ұялы жылжымалы байланыс желісі абоненттері (жылжымалы, сондай-ақ тіркелген байланыс абоненттері сияқты) шығыс трафигінің көлемі көрсетіледі.
2-жолда есепті жылы ұялы жылжымалы байланыстың бір желісі абоненттері арасында шығыс трафигінің көлемі көрсетіледі.
3-жолда есепті жылы ұялы жылжымалы байланыс желісі абоненттерінің басқа да ұялы жылжымалы байланыстың желілеріне шығыс трафигінің көлемі көрсетіледі.
4-жолда есепті жылы елден тыс бағытталған ұялы жылжымалы байланыс желісі абоненттерінің шығыс трафигі көрсетіледі.
5-жолда есепті жылы шетелде болған кезеңінде ұялы жылжымалы байланыстың ұлттық желісі абоненттерімен құрылған трафиктің (шығыс және кіріс) көлемі көрсетіледі.
6-жолда есепті жылы тіркелген байланыс желісі пайдаланушылармен ұялы жылжымалы байланыс желісі абоненттерінің шығыс трафигінің көлемі көрсетіледі.
7-жолда есепті жылы шетелден ұялы жылжымалы байланыс және тіркелген байланыс желісінен ұялы жылжымалы байланыс желісінің халықаралық шығыс трафигі көрсетіледі.
8-жолда есепті жылы басқа елдердің ұялы жылжымалы байланыс желісі абоненттерінің олардың осы елде орналасқан кезеңінде шығыс және кіріс трафигінің көлемі көрсетіледі.
9-жолда есепті жылы ұлттық және халықаралық бағытта жөнелтілген SMS (Short Message Service) саны көрсетіледі.
10-жолда есепті жылы ұлттық және халықаралық бағытта жөнелтілген MMS (Multimedia messaging service) саны көрсетіледі.

В строке 11 указывается общее количество стран, с которыми имеется соглашение о роуминге (дополнительно необходимо представить перечень стран к отчету по статистической форме 2-связь).
В строке 1 графы 1 раздела 15 указывается количество абонентов операторов сотовой подвижной связи всех стандартов, как цифровых, так и аналоговых на конец отчетного года.
Учет ведется по числу заключенных договоров с операторами подвижной связи, причем для стандарта GSM учет абонентов ведется по числу SIM-карт (которые пользовались связью хотя бы один раз в течении последнего года).
В строке 2 графы 1 указывается общее число абонентов подвижной сотовой связи, использующих карточки предоплаты. Эти абоненты вместо внесения фиксированной ежемесячной абонентской платы предпочитают покупать пакеты пользовательского времени. Следует включать лишь активных использующих абонентов, применяющих эту систему.
В строке 3 графы 1 указывается количество абонентов цифровых сотовых систем (GSM/D/AMPS, TDMA, CDMA), использующих как предоплату, так и последующую оплату.
В разделе 15.1 указывается число абонентов подвижной сотовой связи, имеющих доступ к передаче данных (Интернету) с низкой скоростью менее 256 кбит/с (GPRS, CDMA 1x (Версия 0)). Эти технологии передачи данных обеспечивают услуги WAP и i-mode. Такие услуги называются услугами 2,5G, хотя в случае CDMA 1x (Версия 0) они могут быть также частью услуг 3G, относящихся к ITM - 2000 МС). Они включают: общую службу пакетной радиосвязи (GPRS), протокол беспроводных приложений (WAP), iMode, CDMA 1x (Версия 0).
Абонент считается пользователем услуг передачи данных, если он хотя бы раз в течение последних 3 месяцев пользовался данной услугой, что отражается в анализе данных биллинговых систем.
В разделе 15.2 указывается число абонентов сотовых подвижных сетей, имеющих доступ к передаче данных (Интернету) со скоростями широкополосной передачи (здесь определяются как скорости, превышающие или равные 256 кбит/с в одном или обоих направлениях); WCDMA, HSDPA, CDMA 2000 1xEV-DO, CDMA 2000 1xEV-DV. Такие услуги называют услугами 3G или 3,5G и они включают:
широкополосный CDMA (W-CDMA) - технология сети подвижной связи IMT-2000 3G на базе CDMA, которая в настоящее время позволяет осуществлять передачу данных с коммутацией пакетов со скоростью до 384 кбит/с, а при полном введении в действие - до 2 Мбит/с;
доступ при высокоскоростной пакетной передаче в нисходящем канале (HSDPA), позволяющий W-CDMA повысить скорость при передаче данных на линии вниз до 8-10 Мбит/с. Дополняется доступом при высокоскоростной пакетной передаче в восходящем канале (HSUPA), который обеспечивает скорости на линии вверх около 5 Мбит/с;

11-жолда роуминг туралы келісімі бар елдердің жалпы саны көрсетіледі (2–байланыс статистикалық нысаны бойынша есепке елдердің тізбесін қосымша ұсыну қажет).
15-бөлімнің 1-бағанының 1-жолында есепті жылдың соңына сандық сондай-ақ, аналогтық барлық стандарттардың ұялы жылжымалы байланыс операторлары абоненттерінің саны көрсетіледі.
Есеп жылжымалы байланыс операторларымен жасалған шарттар саны бойынша, GSM стандаттары үшін абоненттер есебі SIM – карталар саны бойынша жүргізіледі (соңғы жыл ішінде бір рет болсын байланысты пайдаланғандар).
2-жолдың 1-бағанында алдын ала төлеу карточкаларын пайдаланатын жылжымалы ұялы байланыс абоненттерінің жалпы саны көрсетіледі. Бұл абоненттер тіркелген ай сайынғы абоненттік төлемді енгізудің орнына пайдаланушы уақыт пакеттерін сатып алуды жөн көреді.
3-жолда сандық ұялы байланыстың (GSM, DAMPS, CDMA: IS-95, IMT-MC-450) алдың ала төлеуін және кейінгі төлемдерін пайдаланатын абоненттер саны қосылуы тиіс.
4-жолда 256 кбит/с кем емес (мысалы, GPRS, CDMA 1x (0 баламасы) және тағы басқасы) төмен жылдамдықпен деректерді табыстауға (мысалы, Интернетке) қолжетімділігі бар жылжымалы ұялы байланыс абоненттерінің саны көрсетіледі. Деректерді табыстаудың бұл технологиялары WAP және i-mode қызметтерін қамтамасыз етеді. Әдеттегідей, мұндай қызметтер 2,5G қызметтері деп аталады, алайда CDMA 1x (0 баламасы) жағдайында олар ITM – 2000 МС-ге жататын 3G қызметтерінің бөлігі болуы мүмкін. Мұндай қызметтер келесіден тұрады: пакетті радио байланыстың жалпы қызметі (GPRS), сымсыз қосымшалар хаттамасы (WAP), iMode, CDMA 1x (0 баламасы).
Егер абонент соңғы 3 айдың ішінде биллингтік жүйелер деректер талдауында сипатталатын деректерді табыстаған немесе алған болса, онда абонент деректерді табыстау қызметтерінің пайдаланушысы болып табылады.
5-жолда кең жолақты табыстау (мұнда бір немесе екі бағыттарда 256 кбит/с тең немесе одан асатын жылдамдықтар белгіленеді) жылдамдықтарымен деректерді табыстауға (мысалы, Интернет арқылы) қолжетімділігі бар ұялы жылжымалы байланыс желісі абоненттерінің саны көрсетіледі; WCDMA, HSDPA, CDMA2000 1xEV-DO, CDMA 2000 1xEV-DV және тағы басқаларына. Мұндай қызметтер, әдеттегідей, 3G немесе 3,5G қызметтер деп аталады және олар келесілерден тұрады:
кең жолақты CDMA (W-CDMA) – қазіргі уақытта 384 кбит/с–қа дейін жылдамдықпен пакеттердің коммутациясымен деректерді табыстауды, ал іске толық енгізуде 2 Мбит/с–қа дейін жүзеге асыруға мүмкіндік беретін CDMA базасында IMT-2000 3G жылжымалы байланыс желісінің технологиясы.
WCDMA-ға желі бойынша төмен деректерді табыстау барысында жылдамдықты 8–10 Мбит/с-қа дейін арттыруға мүмкіндік беретін бәсеңдетілген арнада (HSDPA) жоғары жылдамдықты табыстау пакетіне қолжетімділік. Шамасы 5 Мбит/с-қа дейін көтерілу желісінде жылдамдықты қамтамасыз ететін жоғарғы арнаға (HSDPA) жоғары жылдамдықты табыстау пакетіне қолжетімділікпен толықтырады.

CDMA 2000 1xEV-DO (Evolution, Data Optimised) - технология сети подвижной связи IMT-2000 3G на базе CDMA, которая позволяет осуществлять передачу данных с коммутацией пакетов со скоростью до 4,9 Мбит/с.
Абонент считается пользователем услуг передачи данных со скоростями широкополосной передачи, если он хотя бы раз в течение последних 3 месяцев пользовался данной услугой, что отражается в анализе данных биллинговых систем. Если абонент пользовался услугами доступа к низко-, среднескоростной и широкополосной высокоскоростной передаче данных хотя бы раз в течение последних 3 месяцев, учитывают его как абонента пользовавшегося услугами широкополосной высокоскоростной передачи данных.
В строке 1 раздела 16 указываются телеграммы внутренние и международные, исходящие и входящие на конец отчетного года.
В строке 1 раздела 17 указывается число всех абонентов Интернета с фиксированным доступом, включая доступ с набором номера, общее число абонентов фиксированного широкополосного Интернета, число абонентов Интернета, использующих кабельные модемы и цифровые абонентские линии (ЦАЛ), других абонентов широкополосного Интернета и Интернета по арендованным линиям. Включаются лишь активные абоненты, которые пользовались этой системой на протяжении достаточного периода времени.
В строке 2 указывается число абонентов Интернета с набором номера. Набор номера означает подключение к Интернету через модем и телефонную линию. Для этого требуется, чтобы модем в случае необходимости доступа в Интернет набирал определенный номер телефона.
В строке 3 указывается общее число абонентов широкополосного Интернета, которые платят за высокоскоростной доступ в Интернет общего пользования (TCP/IP подключение) со скоростью 256 кбит/с или выше в одном или обоих направлениях. Этот показатель включает кабельный модем, цифровую абонентскую линию, волоконно-оптическое подключение к дому, зданию и другие абонентные фиксированные линии широкополосной связи. Это общее число определяется независимо от способа оплаты. В него не включаются абоненты, которые имеют доступ к передаче данных через сети подвижной сотовой связи (Интернету).
В строке 4 указываются абоненты Интернета, использующие модемы, подсоединенные к кабельным телевизионным сетям. Скорость доступа должна составлять 256 кбит/с или выше в одном или обоих направлениях.
В строке 5 указываются абоненты Интернета, использующие технологию ЦАЛ. Технология ЦАЛ позволяет обеспечивать широкополосную передачу информации в дома и небольшие предприятия по обычным медным телефонным линиям. Скорость доступа должна составлять 256 кбит/с или выше в одном или обоих направлениях.
В строке 6 указываются абоненты арендованных линий Интернета.

CDMA2000 1xEV-DO (Evolution, Data Optimised) – CDMA базасында IMT-2000 3G жылжымалы байланыс желісінің технологиясы, бұл 4,9 Мбит/с-қа дейін жылдамдықпен пакеттер коммутацисы мен деректерді табыстауды жүзеге асыруға мүмкіндік береді.
Абонент соңғы 3 ай ішінде бір рет болсын кең жолақты жоғары жылдамдықты деректерді табыстау қызметін пайдаланса, онда ол пайдаланушы болып саналады, бұл биллингтік жүйе деректерінің талдауында көрсетіледі. Егер абонент соңғы 3 ай ішінде ең болмаса бір рет төмен – және орта жылдамдықты, сондай-ақ кең жолақты жоғары жылдамдықты деректер беру қолжетімділігі қызметін пайдаланса, оны кең жолақты жоғары жылдамдықты деректер беру қызметін пайдаланушы абонент деп санау қажет.
16-бөлімнің 1-жолында есепті жылдың соңына ішкі және халықаралық, шығыс және кіріс жеделхаттар көрсетіледі.
17-бөлімнің 1-жолында нөмірді терумен қолжетімділікті, тіркелген кең жолақты Интернет абоненттерінің жалпы санын, кабельді модемдерді және цифрлық абоненттер желісін (ЦАЖ) пайдаланатын Интернет абоненттерінің санын, кең жолақты Интернет және жалғанған желілер бойынша Интернеттің басқа да абоненттерін қоса тіркелеген қатынаумен Интернеттің барлық абоненттерінің саны көрсетіледі. Бұл жүйеге ұзақ уақыт кезеңінде пайдаланған тек белсенді абоненттер қосылады.
2-жолда нөмірді терумен Интернет абоненттерінің саны көрсетіледі. Нөмірді теру Интернетке модем және телефон желісі арқылы қосылуды білдіреді. Бұл үшін модемнің Интернетке қолжетімділігі қажет болған жағдайда белгілі телефон нөмірін теру керек.
3-жолда бір немесе екі бағытта 256 кбит/с немесе одан да жоғары жылдамдықпен жалпы пайдаланудағы Интернетке жоғары жылдамдықты қолжетімділік үшін (ТСР/IP қосылуы) төлейтін кең жолақты Интернет абоненттерінің жалпы саны көрсетіледі. Осы көрсеткішке кабельді модем, сандық абоненттік желілер, үйге, ғимаратқа талшықты-оптикалық қосу және тағы басқа кең жолақты байланыстың тіркелген абоненттер желілері кіреді. Бұл жалпы сандар төлеу әдiсіне тәуелсiз анықталады. Жылжымалы ұялы байланыс арқылы деректердi беруге қолжетімділігі бар абоненттер кірмейді.
4-жолда кабельді теледидар желілеріне қосылған модемдерді пайдаланатын Интернет абоненттері көрсетіледі. Қолжетімділік жылдамдығы бір немесе екі бағытта 256 кбит/с немесе жоғары құрау керек.
5-жолда ЦАЖ технологиясын пайдаланатын Интернет абоненттері көрсетіледі. ЦАЖ технологиясы ақпараттың кәдімгі мыс телефон желісі бойынша үйлерге және шағын кәсіпорындарға кең жолақты табыстауын қамтамасыз етуге мүмкіндік береді. Қатынау жылдамдығы бір немесе бірнеше бағыттарда 256 кбит/с немесе жоғары құрау керек.
6-жолда жалға алынған Интернет желілеріндегі абоненттер көрсетіледі.

В строке 7 указываются абоненты Интернета, использующие другие технологии фиксированного широкополосного доступа в Интернет (помимо ЦАЛ, кабельного модема и арендованных линий). К ним относятся такие технологии, как спутниковый широкополосный Интернет, доступ в Интернет с доведением оптического кабеля до пользователя, локальная вычислительная сеть Ethernet, фиксированный беспроводной доступ, беспроводная локальная сеть, WiMAX и так далее. Скорость доступа должна составлять 256 кбит/с или выше в одном или обоих направлениях. В это число не входят пользователи временного широкополосного доступа (роуминг между точками доступа PWLAN) и доступа в Интернет через сети подвижной сотовой связи.
В строке 1 раздела 18 указывается общее количество минут, использованных на сеансы связи с набором номера в коммутируемой телефонной сети общего пользования для получения доступа в Интернет.
В строке 2 указывается общее количество объема фиксированного трафика Интернета, как на внешние, так и на внутренние ресурсы, в Мбит/с.
В строке 3 указывается общее количество объема фиксированного трафика Интернета на внешние ресурсы, в Мбит/с.
В строке 4 указывается трафик мобильного Интернета.
В строке 5 указывается общий объем международной пропускной способности Интернета в мегабитах в секунду (Мбит/с). В случае асимметричного объема (то есть входящий объем больше исходящего), представить данные о входящем объеме. Этот показатель измеряется как сумма объемов всех обменов в Интернете, обеспечиваемых международной пропускной способностью.
В строке 6 указывается общий исходящий объем международной пропускной способности Интернета в мегабитах в секунду. Этот показатель измеряется как сумма объемов всех обменов в Интернете, обеспечиваемых международной полосой пропускания.
В строке 7 указывается общий входящий объем международной пропускной способности Интернета в мегабитах в секунду. Этот показатель измеряется как сумма объемов всех обменов в Интернете, обеспечиваемых международной полосой пропускания.
В строке 1 в разделе 19 учитывается количество систем кабельного телевидения на конец отчетного года независимо от числа абонентов, обслуживаемых ими. Показатель включает количество наземных систем многоканального кабельного телевидения: кабельного (с доставкой по медному или оптоволоконному кабелю) и коллективные спутниковые антенные установки, обслуживающие несколько семей в разных домах. Включаются также системы с распределением сигнала по беспроводным каналам связи.
В строке 2 указывается количество пользователей многоканального телевидения, доставляемого с помощью фиксированных линий связи (коаксиального или оптоволоконного кабеля) на конец отчетного года.
В строке 3 указывается количество абонентов интерактивного телевидения, получающих телепрограммы по запросу на конец отчетного года.
В строке 1 в разделе 20 указывается процентная доля территории, охваченной в целом подвижной сотовой связью. Этот показатель рассчитывается путем деления территории, охваченной сигналом подвижной сотовой связи, на общую площадь территории.
В строке 2 указывается процентная доля территории, охваченной в целом эфирным цифровым телевещанием. Этот показатель рассчитывается путем деления территории, охваченной эфирным цифровым телевещанием, на общую площадь территории.
В разделе 21 в графе "наименование показателя" указываются наименования вторичных видов деятельности в соответствии с Номенклатурой видов экономической деятельности ОКЭД в разрезе 5-ти знаков, а в графе "код ОКЭД" - код отрасли согласно ОКЭД до 5-ти знаков.
Примечание: Х - данная позиция не подлежит заполнению.

7-жолда Интернетке тіркелген кең жолақты қатынаудың (ЦАЖ, кабельді модем және жалға алынған желілерден басқа) басқа да технологияларын пайдаланатын Интернет абоненттері көрсетіледі. Оларға спутникті кең жолақты Интернет, пайдаланушыға оптикалық кабельді жеткізумен Интернетке қатынау, ЛВС Ethernet, тіркелген сымсыз қатынау, сымсыз жергілікті желі, WiMAX және сол сияқты технологиялар жатады. Қатынау жылдамдығы бір немесе бірнеше бағыттарда 256 кбит/с немесе одан жоғары құрау керек. Бұл санға уақытша кең жолақты қатынау (мысалы, PWLAN қатынаудың нүктелері арасындағы роуминг) және жылжымалы ұялы байланыс желісі арқылы Интернетке қатынаудың пайдаланушылары кірмейді.
18-бөлімнің 1-жолында Интернетке қолжетімділікті алу үшін жалпы пайдаланыстағы коммутациялық телефон желілерінде нөмірді терумен байланысты сеанстарда қолданылған минуттардың жалпы саны көрсетіледі.
2-жолда сыртқы және iшкi қорлардың тіркелген Интернет трафигінің көлемінің жалпы саны Мбит/с көрсетіледі.
3-жолда сыртқы қорлардың тіркелген Интернет трафигінің жалпы көлемі Мбит/с көрсетіледі.
4-жолда ұтқыр Интернеттің трафигі көрсетіледі.
5-жолда Интернеттің секундына Мбит/с мегабайттағы өткізудің халықаралық жолағы көрсетіледі. Асимметриялық көлем жағдайында (демек кіретін көлем шығатын көлемнен көбірек) кіріс көлемі туралы деректер ұсынылады. Бұл көрсеткiш халықаралық өткiзу қабiлетін қамтамасыз ететiн интернеттердегi барлық алмасулардың көлемдерiнiң сомасы сияқты өлшенедi.
6-жолда Интернеттің секундына мегабиттағы халықаралық өткізу қабілетінің жалпы шығыс көлемі көрсетіледі. Бұл көрсеткіш халықаралық өткiзу жолағымен қамтамасыз етiлетiн барлық алмасу көлемдерінің интернеттегi жиыны сияқты өлшенедi.
7-жолда Интернеттің секундына мегабиттағы халықаралық өткізу қабілетінің жалпы кіріс көлемі көрсетіледі. Бұл көрсеткіш халықаралық өткiзу жолағымен қамтамасыз етiлетiн барлық алмасу көлемдерінің интернеттегi жиыны сияқты өлшенедi.
19-бөлімнің 1-жолында есепті жылдың соңына қызмет көрсетілетін абоненттер санына қарамастан кабельді телевизия жүйелерінің саны көрсетіледі. Көрсеткішке жер бетіндегі жүйелердің көп арналы кабельді теледидар саны кіреді: кабельді (мыс немесе оптоталшықты кабель бойынша жеткізумен) және бірнеше үйлердегі бірнеше отбасына қызмет көрсететін ұжымдық спутниктік антенна құрылғыларынан тұрады. Мұнда сондай-ақ байланыстың сымсыз арналары бойынша дабылды бөлу жүйесі қосылады.
2-жолда есепті жылдың соңына тіркелген байланыс желісінің (коаксиальді немесе оптоталшықты кабель) көмегімен жеткізілетін көп арналы теледидар пайдаланушыларының саны көрсетіледі.
3-жолда есепті жылдың соңына тапсырыс бойынша телебағдарламаларды алатын интерактивті теледидар абоненттерінің саны көрсетіледі.
20-бөлімнің 1-жолында жылжымалы ұялы байланыспен тұтастай қамтылған аумақтың пайыздық үлесі көрсетіледі. Бұл көрсеткіш жылжымалы ұялы байланыс дабылымен қамтылған аумақты жалпы аумаққа бөлу жолымен есептелінеді.
2-жолда жалпы сандық эфирлі телехабарлармен қамтылған аумақтың үлестік пайызы көрсетіледі. Бұл көрсеткіш сандық эфирлі телехабарлармен қамтылған аумақты жалпы аумаққа бөлу жолымен есептелінеді.
21-бөлімнің "Көрсеткіштің атауы" бағанында ЭҚЖЖ-нің Экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасына сәйкес 5 таңба бөлінісінде қызметтің қосалқы түрлерінің атаулары, ал "ЭҚЖЖ-нің коды" бағынында - 5-таңбаға дейін ЭҚЖЖ сәйкес саланың коды көрсетіледі.
Ескерту: Х – бұл айқындама толтыруға жатпайды.

4. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 1. Объем услуг связи
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Графа 4 < графы 3 для каждой строки
Строка 1 графа 1 = строк 1 графы 1 разделов 3, 4 + строк 1, 7-10 графы 1 раздела 5 + строк 1, 8 графы 1 раздела 6 + строк 1, 5 графы 1 раздела 7 + строк 1-3 графы 1 раздела 8 + строка 1 графы 1 раздела 9
Строка 1 графа 2 = строк 1 графы 2 разделов 3, 4 + строк 1, 7-10 графы 2 раздела 5 + строк 1, 8 графы 2 раздела 6 + строк 1, 5 графы 2 раздела 7 + строк 1-3 графы 2 раздела 8 + строка 1 графы 2 раздела 9
Строка 1 графа 3 = строка 1 граф 1 – 5 раздела 2 + строк 1 графы 3 разделов 3, 4 + строк 1, 7-10 графы 3 раздела 5 + строк 1, 8 графы 3 раздела 6 + строк 1, 5, 9 графы 3 раздела 7 + строк 1-3 графы 3 раздела 8 + строка 1 графы 3 раздела 9
Строка 1 графа 4 = строк 1 графы 4 разделов 3, 4 + строк 1, 7-10 графы 4 раздела 5 + строк 1, 8 графы 4 раздела 6 + строк 1, 5, 9 графы 4 раздела 7 + строк 1-3 графы 4 раздела 8 + строка 1 графы 4 раздела 9
2) Раздел 3. Объем услуг междугородной и международной сети связи
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Графа 4 < графы 3 для каждой строки
Строка 1 = строк 2 - 4 для каждой графы
3) Раздел 4. Объем услуг местной телефонной сети связи общего пользования
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Графа 4 < графы 3 для каждой строки
Строка 1 >  строк 2 - 5 для каждой графы
4) Раздел 5. Объем услуг мобильной телефонной связи
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Графа 4 < графы 3 для каждой строки
Строка 1 = строк 2 – 6 для каждой графы
5) Раздел 6. Объем услуг по передаче данных по сетям телекоммуникационным
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Графа 4 < графы 3 для каждой строки
Строка 1 = строк 2, 6, 7 для каждой графы
Строка 2 = строк 3 - 5 для каждой графы
Строка 8 = строк 9, 13, 14 для каждой графы
Строка 9 = строк 10 - 12 для каждой графы
6) Раздел 7. Объем телекоммуникационных услуг Интернет
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Графа 4 < графы 3 для каждой строки
Строка 1 = строк 2 - 4 для каждой графы
Строка 5 = строк 6 - 8 для каждой графы
Строка 9 = строк 10, 11 по графам 3, 4
7) Раздел 8. Объем услуг по распространению программ
Графа 2 < графы 1 для каждой строки

4. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 1-бөлім. Байланыс қызметтерінің көлемі - барлығы
2-баған әрбір жолдар үшін 1 бағаннан
4-баған әрбір жолдар үшін 3 бағаннан
1-жолдың 1-бағаны = 3, 4-бөлімдерінің 1-бағанының 1-жолдың + 5 бөлімнің 1-бағанының 1, 7 – 10-жолдарының + 6-бөлімнің 1-бағанының 1, 8-жолының + 7-бөлімнің 1-бағанының 1, 5-жолының + 8-бөлімнің 1-бағанының 1-3 жолдарының + 9-бөлімнің 1-бағанының 1-жолы1-жолдың 2-бағаны = 3, 4-бөлімдерінің 2-бағанының 1-жолдың + 5-бөлімнің 2-бағанының 1, 7 – 10-жолдарының + 6-бөлімнің 2-бағанының 1, 8-жолының + 7-бөлімнің 2-бағанының 1, 5-жолының + 8-бөлімнің 2-бағанының 1-3-жолдарының + 9-бөлімнің 2-бағанының 1-жолы
1-жолдың 3-бағаны = 2-бөлімнің 1-жолының 1-5-бағандарының + 3, 4-бөлімдерінің 3-бағанының 1-жолдың + 5-бөлімнің 3-бағанының 1, 7 - 10-жолдарының + 6-бөлімнің 3-бағанының 1, 8-жолының + 7-бөлімнің 3-бағанының 1, 5, 9-жолының + 8-бөлімнің 3-бағанының 1-3-жолдарының + 9-бөлімнің 3-бағанының 1-жолы
1-жолдың 4-бағаны 3, 4-бөлімдерінің 4-бағанының 1-жолдың + 5-бөлімнің 4-бағанының 1, 7 – 10-жолдарының + 6-бөлімнің 4-бағанының 1, 8-жолының + 7-бөлімнің 4-бағанының 1, 5, 9-жолының + 8-бөлімнің 4-бағанының 1-3 жолдарының + 9-бөлімнің 4-бағанының 1-жолы
2) 3-бөлім. Қалааралық және халықаралық телефон байланысы желілерінің қызметтер көлемі
2-баған әрбір жолдар үшін 1-бағаннан
4-баған әрбір жолдар үшін 3-бағаннан
1-жол = әрбір бағандар үшін 2 – 4-жолдардың
3) 4-бөлім. Жалпы пайдаланатын жергілікті телефон байланысы желілерінің қызметтер көлемі
2-баған әрбір жолдар үшін 1-бағаннан
4-баған әрбір жолдар үшін 3-бағаннан
1-жол   барлық бағандар бойынша 2 – 5-жолдардың
4) 5-бөлім. Ұтқыр телефон байланысы қызметтерінің көлемі
2-баған әрбір жолдар үшін 1-бағаннан
4-баған әрбір жолдар үшін 3-бағаннан
1-жол = әрбір бағандар үшін 2 – 6-жолдардың
5) 6-бөлім. Телекоммуникациялық желілер бойынша деректерді беру жөніндегі қызметтер көлемі
2-баған әрбір жолдар үшін 1-бағаннан
4-баған әрбір жолдар үшін 3-бағаннан
1-жол = 2 жол + әрбір бағандар үшін 6, 7-жолдардың
2-жол = әрбір бағандар үшін 3 – 5-жолдардың
8-жол = 9-жол + әрбір бағандар үшін 13, 14-жолдардың
9-жол = әрбір бағандар үшін 10 – 12-жолдардың
6) 7-бөлім. Интернеттің телекоммуникациялық қызметтерінің көлемі
2-баған әрбір жолдар үшін 1-бағаннан.
4-баған әрбір жолдар үшін 3-бағаннан
1-жол = әрбір бағандар үшін 2 – 4-жолдардың
5-жол = әрбір бағандар үшін 6 – 8-жолдардың
9-жол = 3, 4-бағандар бойынша 10, 11-жолдардың
7) 8-бөлім.Бағдарламаларды тарату бойынша қызметтердің көлемі
2-баған   әрбір жолдар үшін 1-бағаннан

Графа 4 < графы 3 для каждой строки
8) Раздел 9. Объем прочих телекоммуникационных услуг
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Графа 4 < графы 3 для каждой строки
Строка 1 = строк 2 - 6 + строка 10 для каждой графы
Строка 6 = строк 7 - 9 для каждой графы
9) Раздел 10. Число фиксированных телефонных линий
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Графа 4 < графы 3 для каждой строки
Строка 2 < строки 1 для каждой графы
10) Раздел 11. Информация по вызовам междугородной телефонной связи
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Строка 1 = строк 2 - 4 для каждой графы
11) Раздел 13. Трафик фиксированной телефонной сети связи
Строка 4 = строк 5-6 для каждой графы
12) Раздел 15. Число абонентов мобильной связи
Строка 2 графа 1 < строки 1 для каждой графы
Строка 3 < строки 1 для каждой графы
раздел 15.1 графа 1 < строки 1 по графе 1
раздел 15.2 графа 1 < строки 1 по графе 1
13) Раздел 16. Количество отправленных телеграмм
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Графа 4 < графы 3 для каждой строки
Строка 1 = строк 2 - 4 для каждой графы
14) Раздел 17. Информация об абонентах фиксированного Интернета
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Графа 4 < графы 3 для каждой строки
Строка 1 = строк 2 - 3 для каждой графы
Строка 3 = строк 4 - 7 для каждой графы
15) Раздел 18. Информация о трафике в сети Интернет
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Строка 3 < строки 2 для каждой графы
Строка 5 = строк 6, 7 по графе 1
16) Раздел 19. Количество систем и абонентов кабельного телевидения
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Графа 4 < графы 3 для каждой строки
Строка 3 < строки 2 для каждой графы
17) Раздел 20. Охват территории сетью подвижной сотовой связи и эфирным цифровым телевещанием
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
18) Раздел 21. Объем произведенной продукции (работ, услуг) по вторичным видам деятельности
Строка 1 = всех строк
Приложение 5 к приказу исполняющего
обязанности председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике от 24 августа 2010 г. № 232
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасы
міндетін атқарушының 2010 жылғы
24 тамыздағы № 232 бұйрығына
5-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық нысан
Статистическая форма общегосударственного
статистического наблюдения
Приложение 5 к приказу исполняющего
обязанности председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике от 24 августа 2010 г. № 232
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
1-2
2-4
4-8

4-баған әрбір жолдар үшін 3-бағаннан
8) 9-бөлім. Өзге де телекоммуникациялық қызметтер көлемі
2-баған әрбір жолдар үшін 1-бағаннан
4-баған әрбір жолдар үшін 3-бағаннан
1-жол = 2 – 6-жолдары + барлық бағандар бойынша 10-жолдар
6-жол = барлық бағандар бойынша 7 – 9-жолдардың
9) 10-бөлім. Тіркелген телефон желілерінің саны
2-баған әрбір жолдар үшін 1-бағаннан
4-баған әрбір жолдар үшін 3-бағаннан
2-жол барлық бағандар бойынша 1-жолдан
10) 11-бөлім. Қалааралық телефон байланысының шақырулары бойынша ақпарат
2-баған әрбір жолдар үшін 1-бағаннан
1-жол = барлық бағандар бойынша 2 – 4-жолдардың
11) 13-бөлім. Байланыстың тіркелген телефон желісінің трафигі
1-жол әрбір бағандар үшін 2-жолдан
4-жол = әрбір бағандар үшін 5 – 6-жолдардың
12) 15-бөлім. Ұтқыр байланыс абоненттерінің саны
2-жолдың 1-бағаны 1-бағаны бойынша 1-жолдан
3-жол әрбір бағандар үшін 1-жолдан
15.1-бөлім 1-бағаны 1-баған бойынша 1-жолдан
15.2-бөлім 1-бағаны 1-баған бойынша 1-жолдан
13) 16-бөлім. Жөнелтілген телеграммалар саны
2-баған әрбір жолдар үшін 1-бағаннан
4-баған әрбір жолдар үшін 3-бағаннан
1-жол = әрбір бағандар үшін 2 – 4-жолдар
14) 17-бөлім. Тіркелген интернет абоненттері туралы ақпарат
2-баған әрбір жолдар үшін 1-бағаннан
4-баған әрбір жолдар үшін 3-бағаннан
1-жол = әрбір бағандар үшін 2, 3-жолдар
3-жол = әрбір бағандар үшін 4-7-жолдар
15) 18-бөлім. Интернет желілеріндегі трафиктер туралы ақпарат
2-баған   әрбір жолдар үшін 1-бағаннан
3-жол   барлық бағандар бойынша 2 жолдан
5-жол = әрбір бағандар үшін 6, 7-жолдар
16) 19-бөлім. Кабельді теледидар жүйесі мен абоненттер саны            2-баған әрбір жолдар үшін 1-бағаннан
4-баған әрбір жолдар үшін 3-бағаннан
3-жол барлық бағандар бойынша 2-жолдан
17) 20-бөлім. Аумақтың жылжымалы ұялы байланыс желісімен және сандық эфирлі телехабарлармен қамтылуы
2-баған әрбір жолдар үшін 1-бағаннан
18) 22-бөлім. Қосалқы қызмет түрлері бойынша өндірілген өнім (жұмыс, қызмет) көлемі туралы ақпарат
1-жол = барлық жолдардың
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 232 бұйрығына 5-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылық сақтауға кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасы міндетін атқарушының 2010 жылғы
24 тамыздағы № 232 бұйрығына 5-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Приложение 5 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 24 августа 2010г. № 232
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8

8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақытылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру ҚР
қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады және әкімшілік
құқық бұзушылық болып табылады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных
статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются
административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии
с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан
коды 0901101
Код статистической
формы 0901101
Почталық және курьерлік қызмет және
байланыс қызметтері туралы есеп
3–байланыс
3-связь
Отчет о почтовой и курьерской деятельности и
услугах
Айлық
Месячная
Есепті кезең
Отчетный
период
ай
месяц
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан Экономикалық қызмет түрінің жалпы
жіктеуішініңұдан әрі - ЭҚЖЖ) 53 – почта және курьерлік қызметтер, 61 -
байланыс кодына сәйкес экономикалық қызметтің негізгі және қосалқы қызмет
түрін жүзеге асыратын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және
оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляется юридическими лицами и (или) их структурными и обособленными
подразделениями, независимо от численности, имеющими основной и вторичный виды
деятельности согласно кодам Общего классификатора видов экономической деятельности
(далее - ОКЭД) 53 – почтовая и курьерская деятельность, 61 – связь.
Тапсыру мерзімі – есепті айдан кейін 2-не дейін.
Срок представления – 2 числа после отчетного месяца.
КҰЖС коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН
1. Почта және курьерлік байланысы қызметтерінің көлемі туралы ақпаратты
көрсетіңіз, мың теңгемен
Укажите информацию об объеме услуг почтовой и курьерской деятельности, тысяч тенге
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Халыққа көрсетілген
қызметтер
Услуги, оказанные
населению
Басқа топтарға
көрсетілген
қызметтер
Услуги, оказанные
другим группам
барлығы
всего
оның ішінде –
ауылдық
жерлерде
из них -
сельская
местность
барлы-
ғы
всего
оның ішінде –
ауылдық
жерлерде
из них -
сельская
местность
А
Б
1
2
3
4
1
Почта және курьерлік қызметтер
Услуги почтовые и курьерские
2. Байланыс қызметтерінің көлемі туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың теңгемен
Укажите информацию об объеме услуг связи, тысяч тенге
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Халыққа
көрсетілген
қызметтер
Услуги, оказанные
населению
Басқа топтарға
көрсетілген
қызметтер
Услуги, оказанные
другим группам
барлығы
всего
оның
ішінде –
ауылдық
жерлерде
из них -
сельская
местность
барлығы
всего
оның
ішінде –
ауылдық
жерлерде
из них -
сельская
местность
А
Б
1
2
3
4
1
Жалпы пайдаланудағы қалааралық және
халықаралық телефон байланысы
желісі қызметтері
Услуги междугородной и международной
телефонной сети связи общего пользования
2
республика ішінде
внутри республики
3
ТМД елдері
страны СНГ
4
ТМД-дан тыс елдер
страны вне СНГ
5
Жалпы пайдаланудағы жергілікті
телефон байланысы желісі
қызметтері
Услуги местной телефонной сети связи
общего пользования
6
Сымды және сымсыз
телекоммуникациялық желілер арқылы
деректерді беру бойынша қызметтер
Услуги по передаче данных по сетям
телекоммуникационным проводным и
беспроводным
7
Сымды және сымсыз желілер арқылы
Интернетке шығу қызметтері
Услуги по доступу в Интернет  по сетям
проводным и беспроводным
8
Сымсыз желілері және спутник,
кабельді инфрақұрылым арқылы
бағдарламаларды тарату қызметтері
Услуги по распространению программ по
инфраструктуре кабельной, по сетям
беспроводным и через спутник
9
Жедел әрекетті телефон байланыс
қызметі
Услуги мобильной телефонной связи
10
ұялы байланыс қызметі
услуги сотовой связи
11
Өзге де телекоммуникациялық
қызметтер
Услуги телекоммуникационные, прочие

8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан коды
0901101
Код статистической формы
0901101
Почталық және курьерлік қызмет және байланыс қызметтері туралы есеп
Отчет о почтовой и курьерской деятельности и услугах связи
3–байланыс
3-связь
Айлық
Месячная
_ _         _ _ _ _
Есепті кезең   |_|_| ай    |_|_|_|_| Жыл
Отчетный период        месяц              Год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің (бұдан әрі - ЭҚЖЖ) 53 - почта және курьерлік қызмет кодына сәйкес экономикалық қызметтің негізгі түрін жүзеге асыратын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляется юридическими лицами и (или) их структурными и обособленными подразделениями, независимо от численности, имеющими основной вид деятельности согласно коду Общего классификатора видов экономической деятельности (далее - ОКЭД) 53 – почтовая и курьерская деятельность.
Тапсыру мерзімі – есепті айдан кейін 2-не дейін.
Срок представления – 2 числа после отчетного месяца.
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
БСН кодыкод БИН
1. Почта және курьерлік байланысы қызметтерінің көлемі туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың теңгемен
Укажите информацию об объеме услуг почтовой и курьерской деятельности, тысяч тенге
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Халыққа көрсетілген қызметтер
Услуги, оказанные населению
Басқа топтарға көрсетілген қызметтер
Услуги, оказанные другим группам
барлығы
всего
оның ішінде – ауылдық жерлерде
из них - сельская местность
барлығы
всего
оның ішінде – ауылдық жерлерде
из них - сельская местность
А
Б
1
2
3
4
1
Почта және курьерлік қызметтер
Услуги почтовые и курьерские
2. Байланыс қызметтерінің көлемі туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың теңгемен
Укажите информацию об объеме услуг связи, тысяч тенге
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Халыққа көрсетілген қызметтер
Услуги, оказанные населению
Басқа топтарға көрсетілген қызметтер
Услуги, оказанные другим группам
барлығы
всего
оның ішінде – ауылдық жерлерде
из них - сельская местность
барлығывсего
оның ішінде – ауылдық жерлерде
из них - сельская местность
А
Б
1
2
3
4
1
Жалпы пайдаланудағы қалааралық және халықаралық телефон байланысы желісі қызметтері
Услуги междугородной и международной телефонной сети связи общего пользования
2
республика ішінде
внутри республики
3
ТМД елдері
страны СНГ
4
ТМД-дан тыс елдер
страны вне СНГ
5
Жалпы пайдаланудағы жергілікті телефон байланысы желісі қызметтері
Услуги местной телефонной сети связи общего пользования
6
Сымды және сымсыз телекоммуникациялық желілер арқылы деректерді беру бойынша қызметтер
Услуги по передаче данных по сетям телекоммуникационным проводным и беспроводным
7
Сымды және сымсыз желілер арқылы Интернетке шығу қызметтері
Услуги по доступу в Интернет  по сетям проводным и беспроводным
8
Сымсыз желілері және спутник, кабельді инфрақұрылым арқылы бағдарламаларды тарату қызметтері
Услуги по распространению программ по инфраструктуре кабельной, по сетям беспроводным и через спутник
9
Жедел әрекетті телефон байланыс қызметі
Услуги мобильной телефонной связи
10
ұялы байланыс қызметі
услуги сотовой связи
11
Өзге де телекоммуникациялыққызметтер
Услуги телекоммуникационные, прочие

3. Байланыстың негізгі қызметтерін тұтынушылар туралы ақпаратты көрсетіңіз,
мың бірлікте
Укажите информацию о потребителях основных услуг связи, тысяч единиц
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Халыққа
көрсетілген
қызметтер
Услуги, оказанные
населению
Басқа топтарға
көрсетілген
қызметтер
Услуги, оказанные
другим группам
барлығы
всего
оның
ішінде –
ауылдық
жерлерде
из них -
сельская
местность
барлығы
всего
оның
ішінде –
ауылдық
жерлерде
из них -
сельская
местность
А
Б
1
2
3
4
1
Тіркелген телефон желілерінің саны
Число фиксированных телефонных линий
2
Цифрлық телефон станцияларына қо-
сылған, тіркелген телефон
желілерінің саны
Число фиксированных телефонных линий,
подключенных к цифровым телефонным
станциям
3
Ұялы байланыс абоненттерінің саны
Число абонентов сотовой связи
4
Бекітілген Интернет абоненттерінің
саны
Число абонентов фиксированного
Интернета
5
оның ішінде - жоғары жылдамдықты
кең жолақты шығуды пайдаланумен
из них - с использованием
высокоскоростного широкополосного
доступа
6
Интернетке қатынауы бар ұялы
байланысы абоненттерінің саны
Число абонентов сотовой связи, имеющих
доступ к Интернету
7
оның ішінде - жоғары жылдамдықты
кең жолақты шығуды пайдаланумен
из них - с использованием
высокоскоростного широкополосного
доступа
4. Коммутациялық станциялардың (елді-мекен пункттерінің) саны туралы
ақпаратты көрсетіңіз, бірлік
Укажите информацию о количестве коммутационных станций (пунктов), единиц
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде –
ауылдық жерлерде
Из них - сельская
местность
А
Б
1
2
1
Орнатылған коммутациялық станциялардың
(елді-мекен пункттерінің) саны
Количество монтированных коммутационных станций
(пунктов)
2
соның ішінде - цифрлық коммутациялық
станциялар (елді-мекен пункттер)
из них - цифровые коммутационные станции
(пункты)
Атауы                            Мекен жайы
Наименование ____________________ Адрес ____________________________
____________________ Тел.: ___________________________
Электрондық мекен-жайы
Электронный адрес _____________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя ________________ Тел.________________
Басшы                             (Аты-жөні, тегі, қолы)
Руководитель ____________________ (Ф.И.О., подпись) _________________
Бас бухгалтер                     (Аты-жөні, тегі, қолы)
Главный бухгалтер ________________ (Ф.И.О., подпись) ________________
М.О.
М.П.
Приложение 6 к приказу
исполняющего обязанности
председателя Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 24 августа 2010 г. № 232
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о
почтовой и курьерской деятельности и услугах связи"

3. Байланыстың негізгі қызметтерін тұтынушылар туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың бірлікте
Укажите информацию о потребителях основных услуг связи, тысяч единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Халыққа көрсетілген қызметтер
Услуги, оказанные населению
Басқа топтарға көрсетілген қызметтер
Услуги, оказанные другим группам
барлығы
всего
оның ішінде – ауылдық жерлерде
из них - сельская местность
барлығывсего
оның ішінде – ауылдық жерлерде
из них - сельская местность
А
Б
1
2
3
4
1
Тіркелген телефон желілерінің саны
Число фиксированных телефонных линий
2
Цифрлық телефон станцияларына қосылған, тіркелген телефон желілерінің саны
Число фиксированных телефонных линий, подключенных к цифровым телефонным станциям
3
Ұялы байланыс абоненттерінің саны
Число абонентов сотовой связи
4
Бекітілген Интернет абоненттерінің саны
Число абонентов фиксированного Интернета
5
оның ішінде - жоғары жылдамдықты кең жолақты шығуды пайдаланумен
из них - с использованием высокоскоростного широкополосного доступа
6
Интернетке қатынауы бар ұялы байланысы абоненттерінің саны
Число абонентов сотовой связи, имеющих доступ к Интернет
7
оның ішінде - жоғары жылдамдықты кең жолақты шығуды пайдаланумен
из них - с использованием высокоскоростного широкополосного доступа
4. Коммутациялық станциялардың (елді-мекен пункттерінің) саны туралы ақпаратты көрсетіңіз, бірлік
Укажите информацию о количестве коммутационных станций (пунктов), единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Оның ішінде – ауылдық жерлерде
Из них - сельская местность
А
Б
1
2
1
Орнатылған коммутациялық станциялардың (елді-мекен пункттерінің) саны
Количество монтированных коммутационных станций (пунктов)
2
соның ішінде - цифрлық коммутациялық станциялар (елді-мекен пункттер)
из них - цифровые коммутационные станции (пункты)
Атауы                             Мекенжайы
Наименование _____________________   Адрес ______________
_____________________   Тел.: ______________
_____________________
Электрондық мекен-жайы
Электронный адрес ________________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _______________ Тел.________________
Басшы (Аты-жөні, тегі, қолы)Руководитель__________________ (Ф.И.О., подпись) _________________
Бас бухгалтер (Аты-жөні, тегі, қолы)
Главный бухгалтер ____________ (Ф.И.О., подпись) _________________
М.О.
М.П.
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 232 бұйрығына 6-қосымша

(код 0901101, индекс 3-связь, периодичность месячная)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о почтовой и курьерской деятельности и услугах связи" (код 0901101, индекс 3-связь, периодичность месячная).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) передача данных - вид электросвязи, обеспечивающий средствами электросвязи передачу данных, представленных в виде двоичных символов для последующей обработки или после обработки вычислительными средствами;
2) местная телефонная связь - телефонное соединение между абонентами одного населенного пункта, находящимися на территории РК;
3) Интернет - глобальная компьютерная сеть, объединяющая компьютерные сети, взаимодействующие посредством протоколов ТСР/IP;
4) абонент - физическое или юридическое лицо, с которым заключен договор на оказание услуг связи с выделением для этих целей абонентской линии, абонентского номера и (или) идентификационного кода;
5) междугородная телефонная связь - телефонное соединение между пользователями услугами связи, находящимися на территории Республики Казахстан, за исключением местных телефонных соединений;
6) основная телефонная линия - оконечное абонентское устройство, соединенное с коммутируемой сетью общего пользования и имеющее самостоятельный номер или выделенный порт в оборудовании телефонной станции местной сети;
7) почтовая связь - прием, обработка, перевозка и доставка почтовых и специальных отправлений, а также почтовый перевод денег;
8) почтовая деятельность - предоставление почтовых услуг через почтовые сети;
9) радиосвязь, радио- и телевизионное вещание - передача программ радио и телевидения в эфир, предоставление радиоканалов для передачи телефонно-телеграфных сообщений, цифровой информации;
10) телеграфная связь - передача и доставка телеграмм, фототелеграмм, обеспечение переговоров по абонентскому телеграфу, передача данных (скоростной обмен информацией между различными объектами - предприятиями, учреждениями, электронно-вычислительными машинами), передача газетных полос;
11) телефонная связь - обеспечение осуществления местных (городских и сельских), междугородных и международных телефонных разговоров, организация передачи данных по телефонным каналам;

«Почталық және курьерлік қызмет және байланыс қызметтері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (код 0901101, индексі 3 – байланыс, кезеңділігі айлық)
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және «Почта және курьерлік қызметтің қызмет көрсетулері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (код 0901101, индексі 3 – байланыс, кезеңділігі айлық) толтыру тәртібін нақтылайды.
2 Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанын толтыру мақсатында қолданылады:
1) деректерді беру - кейінгі өңдеу немесе өңдеуден кейін қос таңбалы түрінде есептеу құралдарымен ұсынылған деректердің берілуін электр байланыс құралдарымен қамтамасыз ететін электр байланысының түрі;
2) жергілікті телефон байланысы - Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан бір елді мекендегі абоненттер арасындағы телефондық байланыс;
3) Интернет - ТСР/ІР хаттамалары арқылы өзара әрекет ететін, компьютерлік желілерді біріктіретін жаһандық компьютер желісі;
4) абонент - байланыс қызметі үшін абоненттік желі, абоненттік нөмір немесе сәйкестендіру кодын беру арқылы қызмет көрсету туралы шарт жасалған жеке немесе заңды тұлғалар;
5) қаларалық телефон байланысы - жергілікті телефон байланысын қоспағандағы Қазақстан Республикасы аумағында орналасқан пайдаланушылар арасындағы телефон байланысы;
6) негізгі телефон желісі - ортақ пайдаланым коммутациялық желімен жалғанған және дербес нөмір немесе жергілікті желінің телефон стансасы жабдықтарында бөлінген порты бар шеткі абоненттік құрылғысы;
7) почта байланысы - почта жөнелтімдерін қабылдау, өңдеу, тасымалдау және жөнелту, сонымен бірге мерзімді басылымдарды жіберу, жеткізу және тарату;
8) почталық қызмет - почталық қызмет арқылы почталық қызметті ұсыну;
9) радиобайланыс, радио- және телевизиялық хабарлар -  бағдарламаларды радио және телевидения бағдарламаларын эфирде беруді, телефон-телеграфтық хабарламалар, сандық ақпараттарды беру үшін радиоарналарды ұсыну;
10) телеграфтық байланыс - жеделхаттарды, фотожеделхаттарды тапсыру және жеткізу, абоненттік телеграф арқылы сөйлесулерді қамтамасыз ету, деректерді (түрлі объектілер - кәсіпорындар, мекемелер, электронды есептеу машиналары арасындағы жедел ақпараттық айырбас) беру, газет беттерін табыстау;
11) телефон байланысы - жергілікті (қалалық және ауылдық), қалааралық және халықаралық телефон сөйлесулерін жүзеге асыруды қамтамасыз ету, телефон арналары арқылы деректерді тапсыруды ұйымдастыру;

12) транкинговая связь - радиосвязь, функционирующая в режиме группового вызова. Для множественного доступа применяется частотное разделение каналов. Частоты не закреплены за абонентами: радиостанция пользователя, желающего выйти в эфир, сканирует доступный спектр в поисках свободного канала и начинает передачу, лишь обнаружив его;
13) сотовая связь - вид электрической связи, использующий деление обслуживаемой территории на ряд ячеек, обеспечивающий возможность непрерывности связи при перемещении абонента из ячейки в ячейку и предназначенный для двустороннего (многостороннего) обмена информацией преимущественно в виде речи, передаваемой посредством радиоволн;
14) международная телефонная связь - телефонное соединение между пользователями услугами связи, находящимися на территории Республики Казахстан, и пользователями услугами связи на территории другого государства;
15) электрическая связь (телекоммуникация) - передача или прием знаков, сигналов, голосовой информации, письменного текста, изображений, звуков по проводной, радио-оптической и другим электромагнитным системам;
16) электронная почта - канал передачи текстовых сообщений и вложенных файлов между двумя подключенными к Интернету компьютерами. Высокоскоростная передача информации, подготовленной или обрабатываемой на входе средствами вычислительной техники, по каналам электросвязи с промежуточным накоплением в "электронных почтовых ящиках";
17) IP-телефония - технология, позволяющая использовать Интернет или любую другую IP-сеть в качестве средства организации и ведения международных и междугородных телефонных разговоров и передачи факсов в режиме реального времени.
3. Все показатели в стоимостном выражении приводятся без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге с одним десятичным знаком.
В случае если структурному и обособленному подразделению делегированы полномочия по сдаче статистической формы юридическим лицом, то оно представляет данную статистическую форму по месту своего нахождения в органы статистики. В случае если структурное и обособленное подразделение не имеет полномочий по сдаче статистической формы, то юридическое лицо представляет статистическую форму в органы статистики по месту своего нахождения в разрезе своих структурных и обособленных подразделений с указанием их местонахождения.
В объем оказанных услуг по основному и вторичному виду деятельности предприятий связи в стоимостном выражении включаются поступления средств от населения, предприятий и организаций за оказанные услуги связи в отчетном периоде, независимо от срока оплаты оказанных услуг.
В объем доходов от услуг связи населению в стоимостном выражении включаются поступления средств от услуг по основному и вторичному виду деятельности, получаемые только за предоставляемые услуги гражданам за счет их средств.

12) транкингтік байланыс - топтық шақыру режимінде қызмет етуші радиобайланыс. Көптік қол жетімділік үшін арналарды жиіліктерге бөлу қолданылады. Жиіліктер абоненттерге бекітілмеген: эфирге шыққысы келетін пайдаланушы радиостанциясы бос арнаны іздеп байланысқа шығуға болатын спектрді жаймалай тексереді және оны тапқаннан соң ғана тапсыруды бастайды;
13) ұялы байланыс - радиотолқындар арқылы берілетін сөз түріндегі ақпаратпен екі жақты алмасуға арналған және абонентті бір ұяшықтан екінші ұяшыққа орнын ауыстыру кезінде байланыстың үздіксіздік мүмкіндігін қамтамасыз ететін ұяшықтар қатарына қызмет көрсететін аумақтарды бөлуді пайдаланатын электрлі байланыс түрі;
14) халықаралық телефон байланысы - Қазақстан Республикасының аумағында және басқа мемлекет аумағында орналасқан байланыс қызметтерін пайдаланушылар арасындағы телефон байланысы;
15) электр байланысы (телекоммуникация) - белгілерді, сигналдарды, жазбаша мәтіндерді, бейнелер мен дыбыстарды сым, радио-, оптикалық немесе басқа электрмагниттік жүйелер арқылы беру және қабылдау;
16) электрондық почта - Интернетке қосылған екі компьютер арасындағы мәтіндік хабарламалар мен салынған файлдарды табыстау арнасы;
17) ІР-телефония - Интернетті немесе кез-келген басқа ІР-желісін халықаралық және қалааралық телефон сөйлесулерін ұйымдастыру және жүргізу және нақты уақыт режимінде факстерді тапсыру құралы ретінде пайдалануға мүмкіндік туғызушы технология.
3. Есептіліктің барлық көрсеткіштері құндық көріністе қосылған құн салығынсыз, бір ондық белгісімен мың теңгемен көрсетіледі.
Егер құрылымдық және оқшауланған бөлімшелерге заңды тұлға статистикалық нысанды беруді өткізу бойынша өкілеттік берсе, онда ол өзі орналасқан жердегі статистика органдарына осы статистикалық нысанды ұсынады. Егер құрылымдық бөлімше статистикалық нысанды беруді өткізу бойынша өкілеттіктерді алмаса, онда заңды тұлға өзі орналасқан жердегі статистика органдарына олардың аумақтарын көрсете отырып құрылымдық және оқшауланған бөлімшелер бөлінісінде статистикалық нысанды ұсынады.
Байланыс кәсіпорыны қызметінің негізгі және қосалқы түрі бойынша көрсетілген қызмет көлеміне құндық көріністе халықтан, кәсіпорыннан және ұйымнан есепті жылы, көрсетілген қызметке төлем төлеу мерзіміне қарамастан көрсетілген байланыс қызметі үшін халықтан, кәсіпорындардан және ұйымдардан түсетін қаражат қосылады.

В строке 1 в разделе 1 доходы от услуг почтовой связи не включаются услуги, связанные с денежными переводами, так как в соответствии с Общим классификатором видов экономической деятельности, услуги почтовых систем расчета за коммунальные услуги и услуги почтовых сберегательных банков, также деятельность в области почтовых денежных переводов относится к классу 64.19 - другие виды денежно-кредитного посредничества.
В объем услуг от всех видов почтовой связи в стоимостном выражении включаются поступления средств, полученные за:
проданные знаки почтовой оплаты и письменную корреспонденцию (за исключением экспресс-почты и EMS);
посылки и бандероли (за исключением экспресс-почты и EMS);
периодические издания на договорной основе (доставка, пересылка, экспедирование);
услуги почтовых отделений по продаже почтовых марок, открыток, конвертов, посылочных ящиков и прочих услуг почтовых отделений;
услуги от прочей деятельности: услуги по досылке и возврату почтовых отправлений, услуги по предоставлению в пользование населению абонентских ящиков, по пересылке телетайпных сообщений, по доставке на дом пенсий, пособий, денежных переводов, услуги почтовые EMS, услуги специальной связи, услуги почтовые по доставке и пересылке крупногабаритных почтовых отправлений, услуги почтовые "Директ-мейл" и прочие услуги, не включенные в другие группировки.
В разделе 2 в объем услуг от всех видов деятельности связи включаются доходы, полученные за реализацию смарткарт для таксофонов, а также предоставление услуг по:
международной, междугородной телефонной связи;
местной телефонной связи;
аренде каналов связи;
передаче данных;
беспроводной связи;
телеграфной связи;
прочим услугам связи.
В строке 1 услуги междугородной телефонной связи общего пользования включают услуги по предоставлению междугородных и международных телефонных разговоров по предварительному заказу, переговоров по срочному тарифу, переговоров с помощью таксофона, дополнительные услуги (уведомление по адресу или телефону абонента о приглашении на переговорный пункт, о выдаче справок о номере телефона в другом городе, по переадресации переговоров и так далее).
В строке 2 указываются услуги по предоставлению междугородных телефонных разговоров внутри республики.
В строке 3 указываются услуги по предоставлению междугородных и международных телефонных разговоров в страны Содружества Независимых Государств (далее - СНГ).
В строке 4 указываются услуги по предоставлению междугородных и международных телефонных разговоров в страны вне СНГ.
В строке 5 услуги городской (местной) телефонной сети связи общего пользования включают услуги по подключению (переключению) и передаче (данных и сообщений), необходимых для установления и поддержания связи между городскими (местными) телефонизированными зонами (областями). Данные услуги предусматривают как индивидуальное, так и коллективное пользование телефонами (с соответствующей оплатой). Сюда относятся также услуги по установке (переустановке), ремонту и замене телефонных аппаратов (основных, параллельных, с определением номера или без него), замене номера абонента, по ремонту повреждений в городской телефонной сети связи и прочие дополнительные услуги (подключение охранной сигнализации, дополнительного звонка, световой сигнализации и так далее).
В строке 6 услуги сети связи для передачи данных включают сетевые услуги по передаче данных между конечными пунктами (абонентами), располагающими оборудованием (приборами) с одинаковыми или разными схемами. Услуги по передаче (и приему) данных могут осуществляться как через общедоступные, так и через определенные (специально оплаченные потребителями) каналы сети связи.
Также включаются услуги телеграфа по приему, по доставке телеграмм, услуги телефаксимильной, телетекстовой связи и услуг телеграфа прочих, услуги электронной почты, то есть услуги по высокоскоростной передаче информации (данных), подготовленной или обрабатываемой на входе средствами вычислительной техники, по каналам связи с промежуточным накоплением в электронных почтовых ящиках.
В строке 7 услуги по доступу в Интернет включают услуги по доступу к Интернету узкополосному и широкополосному по сетям проводным и беспроводным.
В строке 8 указываются услуги по распространению программ по кабельной инфраструктуре, по беспроводным сетям и через спутник.
В строке 9 услуги мобильной телефонной связи включают услуги по передаче и приему сообщений по мобильным телефонам (радиотелефонам), представляющие собой переносные трубки. Такие телефоны имеют доступ к телефонным сетям общего пользования или другим мобильным телефонам и выполняют все функции, присущие телефонной сети общего пользования, в том числе факсимильной связи.
Показатели по мобильной связи заполняются операторами, предоставляющими услуги мобильной связи, обеспечивающей подвижным абонентам возможность связи между собой и со стационарными абонентами телефонной сети.
В строке 10 указываются услуги сотовой связи.
В строке 11 услуги телекоммуникационные прочие включают услуги телематических служб, IP-телефонии, интеллектуальных сетей, услуги, технологически связанные с предоставлением услуг телекоммуникаций по подключению и присоединению к сети телекоммуникаций других операторов связи, услуги по организации абонентского доступа к сети телекоммуникаций, услуги по техническому обслуживанию и ремонту (телекоммуникационного оборудования, элементов инфраструктуры сети, прочего оборудования). А также услуги по предоставлению оборудования в аренду (телекоммуникационного оборудования, элементов инфраструктуры сети, прочего оборудования), услуги по пропуску трафика для операторов связи и услуги по предоставлению доступа к каналам транспортной сети операторам связи, услуги по предоставлению в аренду каналов связи.

1 бөлімнің 1 жолында пошталық байланыс қызметінен түскен кірістерге ақша аударымдарымен байланысты қызметтер қосылмайды, себебі экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес коммуналдық қызмет пен почталық жинақтау банкінің қызметтеріне есептің почталық жүйе қызметі, сондай-ақ почталық ақша аударымдары саласындағы қызмет 64.19-ақша несие делдалдығының басқа түрлері сыныбына жатады.
Халыққа көрсетілген байланыс қызметтерінен түскен табыстарға көлеміне құндық көріністе тек азаматтарға олардың қаражаты есебінен ұсынылатын қызметтерден алынатын негізгі қызметтен түсетін табыстар қосылады.
Почта қызметінің барлық түрлерінің көлеміне құндық көріністе келесі қаражаттар қосылады:
почта төлемдерінің және жазбаша хат-хабарлардың сатылған белгілерінен (экспресс-почта және ЕМS қоспағанда);
сәлемдемелерден және бандерольдерден (экспресс-почта және ЕМS қоспағанда);
шарт негізіндегі мерзімдік басылымдардан (жеткізу, қайта салу, жіберу);
почталық маркаларды, ашық хатты, конверттерді, сәлемдеме жәшіктерін сату бойынша почта бөлімшелерінің қызметтері;
өзге де қызметтерден қызмет көрсетулер: почталық жөнелтілімдерді қайтару және жеткізу бойынша қызметтері, халықтың пайдасына абоненттік жәшіктерді ұсыну бойынша, телетайптық хабарламаны қайта жіберу бойынша, үйлерге зейнетақы, жәрдемақы жеткізу бойынша, ақшалай аударым, ЕМS почта қызметтері, арнайы байланыс қызметтері, жеткізу бойынша почталық қызметтер және ірі көлемді почта жөнелтілімдерін қайта жіберу, басқа да топтамаларға енгізілмеген «Директ-мейл» почта қызметі, өзге де қызметтері.
2 бөлімнің байланыс қызметінің барлық түрлерінен түскен қызметтер көлеміне таксофондарға арналған смарткарталарды өткізуден, сондай-ақ:
халықаралық, қалааралық телефон байланысы;
жергілікті телефон байланысынан;
байланыс арналарын жалға беруден;
деректерді таратудан;
сымсыз байланыстан;
телеграфтық байланыстан;
өзге де қызметтерінен түскен табыстар кіреді.
1 жолында жалпы пайдаланудағы халықаралық телефон байланысының қызмет көрсетуі алдын-ала тапсырыс беру бойынша қалааралық және халықаралық телефондық сөйлесулерді, жедел тариф бойынша сөйлесулер, таксофон көмегі арқылы сөйлесулер, қосымша қызметтер (сөйлесу пунктіне шақыру туралы абоненттің мекен-жайы немесе телефоны бойынша ескерту, басқа қаладағы телефон нөмірі туралы анықтамаларды беру, сөйлесулерді басқа мекен-жайға жолдау және тағы басқа) ұсыну бойынша қызметтерді қосады.
2 жолда республика ішінде қалааралық телефон сөйлесулерін ұсыну бойынша қызметтер көрсетіледі.
3 жолда Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы (бұдан әрі - ТМД) елдеріне қалааралық және халықаралық телефон сөйлесулерін ұсыну бойынша қызметтер көрсетіледі.
4 жолда ТМД-дан тыс елдерге қалааралық және халықаралық телефон сөйлесулерін ұсыну бойынша қызметтер көрсетіледі.
5 жолында жалпы пайдаланудағы қалалық телефон жүйесіндегі қызмет көрсету қосылу (қайта қосылу) және тасымалдау (деректер мен тасымалдау) бойынша, қалалық (жергілікті) телефондық зоналар (аймақтар) арасындағы байланысты ұстау және құруға арналған қызметтер кіреді. Осы қызмет көрсетулер жеке және ұжымдық телефонды (төлемақыға сәйкес) пайдалануды қарастырады. Сонымен қатар осыған телефондық аппаратты орналастыру (қайта орналастыру), жөндеу және ауыстыру (телефон нөмірін анықтай алатын немесе нөмірді анықтай алмайтын негізгі және параллельді), абонент нөмірін ауыстыру, байланыстың қалалық телефон байланыс жүйесіне келген ақауларды жөндеу және басқа да қосымша қызметтер бойынша (қарауылшы дабылдаманың қосылуы, қосымша телефон шалулар, жарық дабылдамасы және тағы басқа) қызметтер жатқызылады.
6 жолда жедел әрекетті телефон байланысының қызмет көрсетулері жедел әрекетті телефон (радиотелефон) бойынша хабарламаларды тасымалданатын қозғалыс трубкалары арқылы қабылдау және жіберу жөнінде қызметтерден тұрады. Мұндай телефондарда жалпы пайдаланудағы телефон жүйелеріне немесе басқа мобильдік телефондарға ену рұқсаты бар және жалпы пайдаланудағы телефон жүйелеріне, оның ішінде факсимильді байланысқа қарасты барлық функцияларды орындайды.
Жедел әрекетті байланыс бойынша көрсеткіштер қозғалыстағы абоненттерге өзара және тұрақты телефон желісінің абоненттерімен байланысуға мүмкіндік беретін жедел әрекетті байланыстың қызмет көрсетулерін ұсынатын операторлармен толтырылады.
7 жолда Интернетке қатынау бойынша қызметтер сымды және сымсыз
желілер бойынша тар жолақты және кең жолақты Интернетке қатынау
қызметтерін қосады.
8 жолда кабельді инфрақұрылым, сымсыз желілер бойынша және
жерсерігі арқылы бағдарламаларды тарату бойынша қызметтер көрсетіледі.
9 жолда байланыс жүйелерінің қызмет көрсетулері деректерді беру үшін әртүрлі немесе бірдей схемалы жабдықтары (құрылғылары) бар түпкілікті пункттер арасындағы деректерді тарату бойынша жүйелі қызметтерді қосады. Деректерді тарату (табыстау) бойынша қызмет көрсетулер жүйесінің жалпыға қолжетімді сияқты, сондай-ақ белгіленген (тұтынушылармен арнайы төленген) арналары арқылы іске асырылады.
Сонымен қоса жеделхаттарды табыстау, телефаксимильді қызметтер, телемәтіндік байланыс пен өзге де телеграфтық қызмет көрсетулер, электрондық пошта қызметтері, яғни ақпарат келер алдында есептеу техникалармен дайындалатын немесе өңделетін электронды почта жәшіктерінде аралық жинаумен электр байланысы арналары арқылы ақпаратты жоғары жылдамдықпен табыстау бойынша телеграфтың қызмет көрсетулері кіреді.
10 жолда ұялы байланыс қызметтері көрсетіледі.
11 жолда өзге де телекоммуникациялық қызметке телематикалық қызмет, ІР-телефон, интелектуалдық жүйелер, телекоммуникацияларды басқа байланыс операторлары телекомуникацияларына қосу және қосақтау бойынша қызмет көрсетулермен технологиялық байланысты, телекоммуникация жүйесіне абоненттік қол жетімділікті ұйымдастыру бойынша қызмет көрсетулер, (телекоммуникациялық жабдықтарға, байланыс инфрақұрылымының элементтеріне) техникалық қызмет көрсету және жөндеу қосылады. Сонымен қоса (телекоммуникациялық жабдықтарды, байланыс инфрақұрылымының элементтерін, өзге де жабдықты) құрылғыларды жалға беруді ұсыну, байланыс операторларына транспорттық жүйе арналарына қатынауды табыс ету бойынша қызметтер және байланыс операторларына арналған трафикті енгізу бойынша қызмет көрсетулер жатқызылады.

В строке 1 раздела 3 указывается на конец отчетного периода количество фиксированных телефонных линий, то есть телефонных аппаратов, занимающих самостоятельные номера на автоматической телефонной станции (далее - АТС), включенные в отдельную линию (за исключением проверочных номеров и автоответчиков), в том числе с использованием систем беспроводного доступа (WiFi, WiMax и тому подобное), телефонные аппараты, включенные по спаренной схеме и имеющие разные номера на АТС.
В строке 2 указывается количество фиксированных телефонных линий, подключенных к цифровым телефонным станциям.
В строке 3 указывается количество абонентов операторов сотовой подвижной связи всех стандартов, как цифровых, так и аналоговых на конец отчетного периода.
Учет ведется по числу заключенных договоров с операторами подвижной связи, причем для стандарта GSM учет абонентов ведется по числу SIM-карт.
В строке 4 указывается число всех абонентов интернета с фиксированным доступом, включая доступ с набором номера, общее число абонентов фиксированного широкополосного интернета, число абонентов интернета, использующих кабельные модемы и цифровые абонентские линии (далее - ЦАЛ), других абонентов широкополосного интернета и интернета по арендованным линиям.
В строке 5 указывается число абонентов фиксированного Интернета с использованием высокоскоростного широкополосного доступа.
В строке 6 указывается общее количество абонентов, пользующихся услугами передачи данных по сетям сотовой подвижной связи (включая мультимедиа-услуги и доступ в Интернет) на конец отчетного периода.
В строке 7 указывается число абонентов, пользующихся услугами передачи данных по сетям сотовой подвижной связи с использованием высокоскоростного широкополосного доступа.
В строке 1 раздела 4 указывается количество монтированных коммутационных станций (пунктов) по всем городским и сельским телефонным сетям, станциям, подстанциям и выносным концентраторам, а также Soft Switch, Sip, оборудованию мультисерийного абонентского доступа (MAD, IP-МAD), оборудованию беспроводной связи (CDMA).
В строке 2  указывается количество монтированных цифровых коммутационных станций (пунктов).
В случае отсутствия у юридического лица и (или) его структурных и обособленных подразделений кода БИН - заполняется код ОКПО.
17. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 1. Объем услуг почтовой и курьерской деятельности.
Графа 2 < графы 1
Графа 4 < графы 3
2) Раздел 2. Объем услуг связи
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Графа 4 < графы 3 для каждой строки

3 бөлімнің 1 жолында есепті кезеңнің соңына тіркелген телефон желілерінің, яғни автоматты телефон станциясында (бұдан әрі - АТС) дербес телефон нөмірін алып отырған жеке желіге қосылған (тексеру нөмірлері мен авто жауап берушілерді қоспағанда) оның ішінде сымсыз қол жетімділік жүйелерді пайдаланумен (WiFi WiMax және тағы сол сияқты) телефон аппараттарының саны, қосарланған сұлбасы бойынша қосылған және АТС-ке әртүрлі нөмірлері бар телефон аппараттары көрсетіледі.
2 жолда сандық телефон станцияларына қосылған тіркелген телефон желілерінің саны көрсетіледі.
3 жолда есепті кезеңнің соңында сандық, аналогтық және жылжымалы ұялы байланыс операторларының барлық стандарттарындағы абоненттерінің саны көрсетіледі.
Есеп жылжымалы байланыс операторларымен келісім шарт бекітілгені бойынша жүргізіледі, бұл жерде ескеретін мәселе GSM стандарттары бойынша абонентті есептеу GSM - карт саны бойынша есептеледі.
4 жолда нөмірді терумен қатынауды қоса, тіркелген қатынаумен
Интернеттің барлық абоненттерінің, тіркелген кең жолақты Интернет
абоненттерінің жалпы саны, кабельді модем және цифрлық абоненттік
желілерді (бұдан әрі - ЦАЖ), басқа да кең жолақты Интернеттің және жалға алынған желілер бойынша Интернеттің басқа абоненттірінің саны көрсетіледі.
5 жолда кең жолақты жоғары жылдамдықты қатынауды пайдаланумен Интернеттің тіркелген абоненттерінің саны көрсетіледі.
6 жолда есепті кезеңнің соңында ұялы жылжымалы байланыс желісі бойынша (мультимедия қызметі және Интернетке шығуды қосқанда) мәліметтерді беруді пайдаланған абоненттер саны көрсетіледі.
7 жолда кең жолақты жоғары жылдамдықты қатынауды пайдаланумен ұялы жылжымалы байланыс желісі бойынша деректерді табыстау қызметтерін пайдаланатын абоненттер саны көрсетіледі.
4 бөлімнің 1 жолында барлық қалалық және ауылдық телефон желілері, станциялар, кіші станциялар және сыртта тұрған концентраторлар, сондай-ақ Soft Switch, Sip, абоненттік қатынаудың мультисериялық абоненттік қатынау жабдықтары (MAD, ІР-МАD), сымсыз байланыс жабдығының (CDMA) орнатылған коммутациялық станциялар (пункттердің) саны көрсетіледі.
2 жолда орнатылған цифрлық коммутациялық станциялардың (пункттердің) саны көрсетіледі.
Заңды тұлғада және (немесе) оның құрылымдық және оқшауланған бөлімшелерінде БСН коды болмаған жағдайда, ҚҰЖЖ коды толтырылады.
17. Арифметика-логикалық бақылау:
1) 1 бөлім. Почта және курьерлік байланысы қызметтерінің көлемі.
2 баған < 1 бағаннан 4 баған < 3 бағаннан
2 бөлім. Байланыс қызметтерінің көлемі
2) 2 баған < әрбір жол үшін 1 бағаннан
4 баған < әрбір жол үшін 3 бағаннан

Строка 1 = строк 2 - 4 для каждой графы
Строка 10 < строки 9 для каждой графы
3) Раздел 3. Информация о потребителях основных услуг связи.
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Графа 4 < графы 3 для каждой строки
Строка 2 < строки 1 для каждой графы
Строка 5 < строки 4 для каждой графы
Строка 7 < строки 6 для каждой графы
4) Раздел 4. Количество коммутационных станций (пунктов).
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Строка 2 < строки 1 для каждой графы.
Приложение 7 к приказу исполняющего обязанности
председателя Агентства Республики Казахстан по
статистике от 24 августа 2010 г. № 232
Мемлекеттік статистика
органдары құпиялығына
сақтауға кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется
органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін атқарушының
2010 жылғы 24 тамыздағы № 232 бұйрығына
7-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық
байқау бойынша статистикалық
нысан
Статистическая форма
по общегосударственному
статистическому наблюдению
Приложение 7 к приказу исполняющего
обязанности председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике от 24
августа 2010 г. № 232
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час
(нужное обвести)
1 сағат-
қа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық
деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық
бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес
жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных
статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются
административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии
с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан
коды 0911104
Код статистической
формы 0911104
Байланыс қызметінің техникалық құралдары және сапасы
туралы есеп
4–байланыс
4-связь
Отчет о технических средствах и качестве услуг связи
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің саны 50 адамнан жоғары Экономикалық қызмет түрінің жалпы
жіктеуішініңұдан әрі - ЭҚЖЖ) 61 кодына сәйкес байланыс саласындағы
қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық
және оқшауланған бөлімшелері (қызметкерлердің санына қарамастан) тапсырады.
Представляют юридические лица со списочной численностью работающих свыше 50 человек и
(или) их структурные и обособленные подразделения (независимо от численности),
осуществляющие деятельность в области связи согласно коду Общего классификатора видов
экономической деятельности (далее - ОКЭД) 61.
Тапсыру мерзімі – 1 наурызда.
Срок представления – 1 марта.
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
БСН коды
код БИН

1 жол = әрбір баған үшін 2-4 жолдардың Е
10 жол < әрбір баған үшін 9 жолдан
3) 3 бөлім. Негізгі байланыстың қызметтерін тұтынушылары туралы
ақпарат
2 баған < әрбір жол үшін 1 бағаннан
4 баған < әрбір жол үшін 3 бағаннан
2 жол < әрбір баған үшін 1 жолдан
5 жол әрбір баған үшін 4 жолдан
7 жол < әрбір баған үшін 6 жолдан
4) 4 бөлім. Коммутациялық станциялар (пункттер) саны
2 баған < әрбір жол үшін 1 бағаннан
2 жол < әрбір жол үшін 1 жолдан.
Е (математикалық белгі)
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасы міндетін
атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы
№ 232 бұйрығына 7-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылық сақтауға кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасы міндетін атқарушының 2010 жылғы 24 тамыздағы № 232 бұйрығына 7-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Приложение 7 к приказу исполняющего обязанности председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 24 августа 2010г. № 232
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, час (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
до 1
более 40
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді уақтылы тапсырмау, дәйекті емес деректерді беру әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және ҚР қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке әкеп соғады.
Несвоевременное представление, предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями и влекут за собой ответственность в соответствии с действующим законодательством РК.
Статистикалық нысан коды
0911101
Код статистической формы
0911104
Байланыс қызметінің техникалық құралдары және сапасы туралы есеп
Отчет о технических средствах и качестве услуг связи
4–байланыс
4-связь
Жылдық
Годовая
_ _ _ _
Есепті кезең   |_|_|_|_| Жыл
Отчетный период             Год
Қызметкерлерінің санына қарамастан, Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішінің (бұдан әрі - ЭҚЖЖ) 53 - почта және курьерлік қызмет кодына сәйкес экономикалық қызметтің негізгі түрін жүзеге асыратын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляется юридическими лицами и (или) их структурными и обособленными подразделениями, независимо от численности, имеющими основной вид деятельности согласно коду Общего классификатора видов экономической деятельности (далее - ОКЭД) 53 – почтовая и курьерская деятельность.
Тапсыру мерзімі – 1 наурызда
Срок представления – 1 марта
КҰЖЖ коды
Код ОКПО
БСН кодыкод БИН

1. Қалааралық және халықаралық байланыс арналарының ұзындығы туралы ақпаратты
көрсетіңіз, мың арна-километр
Укажите информацию о протяженности междугородных и международных каналов связи, тысяч
канало-километров
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Арналардың ұзындығы
Протяженность каналов
оның ішінде:
в том числе:
2
берудің аналогтық жүйелері
аналоговые системы передачи
3
берудің цифрлық жүйелері
цифровые системы передачи
4
соның ішінде - 2Мбит/с-тан 1Гбит/с-қа
дейін және оданда жоғары жіберу жолағы-
мен Ethernet интерфейсі арқылы:
из них - через интерфейс Ethernet с
полосой пропускания от 2 Мбит/с до 1
Гбит/с и более:
5
2 Мбит/с
2 Мбит/с
6
10 Мбит/с
10 Мбит/с
7
100 Мбит/с
100 Мбит/с
8
1 Гбит/с және оданда жоғары
1 Гбит/с и более
2. Тарату ортасына байланысты қалааралық және халықаралық байланыс арналары-
ның ұзындығы туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың арна-километр
Укажите информацию о протяженности междугородных и международных каналов связи в
зависимости от среды распространения, тысяч канало-километров
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Арналардың ұзындығы
Протяженность каналов
оның ішінде:
в том числе:
2
берудің әуелік желілері
воздушные линии передачи
3
берудің кабельдік желілері
кабельные линии передачи
4
берудің радиорелейлік желілері
радиорелейные линии передачи
5
берудің спутниктік желілері
спутниковые линии передачи
* 3. Қалааралық және халықаралық байланыс желілерінің ұзындығы туралы
ақпаратты көрсетіңіз, мың километр
Укажите информацию о протяженности междугородных и международных линий связи, тысяч
километров
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Байланыс арналарынің ұзындығы
Протяженность линий связи
2
соның ішінде – SDH* көлік желісі
байланысының ұзындығы
из них - протяженность линий связи
транспортной сети SDH*
оның ішінде беру жылдамдығымен:
в том числе со скоростью передачи:
3
155 520 Кбит/с
155 520 Кбит/с
4
622 080 Кбит/с
622 080 Кбит/с
5
2 488 320 Кбит/с
2 488 320 Кбит/с
6
10 Гбит/с және оданда жоғары
10 Гбит/с и выше
4. Тарату ортасына байланысты қалааралық және халықаралық байланыс желілері-
нің ұзындығы туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың километр
Укажите информацию о протяженности междугородных и международных линий связи в
зависимости от среды распространения, тысяч километров
Жол коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Байланыс арналарынің ұзындығы
Протяженность линий связи
оның ішінде:
в том числе:
2
берудің кабельдік желілері
кабельные линии передачи
3
соның ішінде - волокондық
оптикалық кабелдерді
қолданумен
из них - с применением
волоконно-оптических кабелей
4
берудің радиорелейлік желілері
радиорелейные линии передачи
5
берудің спутниктік желілері
спутниковые линии передачи
__________________________
* SDH - деректердің синхрондық Иерархиясы. Жоғары жылдамдықты ғаламдық желілер үшін физикалық орта ретінде ақпараттың оптикалық құралдарың пайдалануға арналған еуропалық стандарт.
* SDH - синхронная Иерархия Данных. Европейский стандарт для использования оптических средств информации как физическую среду для высокоскоростных глобальных сетей.

1. Қалааралық және халықаралық байланыс арналарының ұзындығы туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың арна-километр
Укажите информацию о протяженности междугородных и международных каналов связи, тысяч канало-километров
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Арналардың ұзындығы
Протяженность каналов
оның ішінде:
в том числе:
2
берудің аналогтық жүйелері
аналоговые системы передачи
3
берудің цифрлық жүйелері
цифровые системы передачи
4
соның ішінде - 2Мбит/с-тан 1Гбит/с-қа дейін және оданда жоғары жіберу жолағымен Ethernet интерфейсі арқылы:
из них - через интерфейс Ethernet с полосой пропускания от 2 Мбит/с до 1 Гбит/с и более:
5
2 Мбит/с
2 Мбит/с
6
10 Мбит/с
10 Мбит/с
7
100 Мбит/с
100 Мбит/с
8
1 Гбит/с және оданда жоғары
1 Гбит/с и более
2. Тарату ортасына байланысты қалааралық және халықаралық байланыс арналарының ұзындығы туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың арна-километр
Укажите информацию о протяженности междугородных и международных каналов связи в зависимости от среды распространения, тысяч канало-километров
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Арналардың ұзындығы
Протяженность каналов
оның ішінде:
в том числе:
2
берудің әуелік желілері
воздушные линии передачи
3
берудің кабельдік желілері
кабельные линии передачи
4
берудің радиорелейлік желілері
радиорелейные линии передачи
5
берудің спутниктік желілері
спутниковые линии передачи
3. Қалааралық және халықаралық байланыс желілерінің ұзындығы туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың километр
Укажите информацию о протяженности междугородных и международных линий связи, тысяч километров
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Байланыс арналарының ұзындығы
Протяженность линий связи
2
соның ішінде – SDH* көлік желісі байланысының ұзындығы
из них - протяженность линий связи транспортной сети SDH*
оның ішінде беру жылдамдығымен:
в том числе со скоростью передачи:
3
155 520 Кбит/с
155 520 Кбит/с
4
622 080 Кбит/с
622 080 Кбит/с
5
2 488 320 Кбит/с
2 488 320 Кбит/с
6
10 Гбит/с және оданда жоғары
10 Гбит/с и выше
4. Тарату ортасына байланысты қалааралық және халықаралық байланыс желілерінің ұзындығы туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың километр
Укажите информацию о протяженности междугородных и международных линий связи в зависимости от среды распространения, тысяч километров
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Байланыс арналарының ұзындығы
Протяженность линий связи
оның ішінде:
в том числе:
2
берудің кабельдік желілері
кабельные линии передачи
3
соның ішінде - волокондық-оптикалық кабелдерді қолданумен
из них - с применением волоконно-оптических кабелей
4
берудің радиорелейлік желілері
радиорелейные линии передачи
5
берудің спутниктік желілері
спутниковые линии передачи

5. Беру желілерінің ақырғы тығыздау аппаратураларымен құралған қалааралық
және халықаралық ақырғы арналардың саны туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың
арна
Укажите информацию о количестве оконечных междугородных и международных каналов,
образованных оконечной аппаратурой систем передачи, тысяч каналов
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Орнатылғандары
Монтированные
Іске қосылғандары
Задействованные
А
Б
1
2
1
Ақырғы тығыздау
аппаратураларымен
құралған арналарының
саны
Число каналов,
образованных оконечной
аппаратурой уплотнения
оның ішінде:
в том числе:
2
аналогтық желіде
аналоговые сети
3
цифрлық желіде
цифровые сети
4
соның ішінде -
деректерді беру
арналары
из них - каналы передачи
данных
6. Коммутациялық станциялардың (пунктердің) саны және сыйымдылығы туралы
ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию о количестве и емкости коммутационных станций (пунктов)
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Қалалық
телефон
желісі
Городская
телефонная
сеть
Ауылдық
телефон
желісі
Сельская
телефонная
сеть
А
Б
1
2
1
Орнатылған коммутациялық станциялардың
(пунктердің) саны, бірлік
Количество монтированных коммутационных станций
(пунктов), единиц
соның ішінде:
из них:
2
цифрлық коммутациялық пункттер
цифровые коммутационные станции (пункты)
3
Орнатылған коммутациялық станциялардың
(пунктердің) сыйымдылығы, мың номері
Монтированная емкость коммутационных станций
(пунктов), тысяч номеров
соның ішінде:
из них:
4
цифрлық коммутациялық станциялар (пунктер)
цифровые коммутационные станции (пункты)
5
ISDN функциясымен (жинақтар)
с функциями ISDN (комплекты)
6
Қалааралық телефон станцияларына шығысы бар
орнатылған коммутациялық станциялардың
(пунктердің) сыйымдылығы, мың номері
Монтированная емкость коммутационных станций (пунктов),
имеющих выход на междугородную телефонную станцию,
тысяч номеров
7
Іске қосылған коммутациялық станциялардың
(пунктердің) саны, бірлік
Количество задействованных коммутационных станций
(пунктов), единиц
соның ішінде:
из них:
8
цифрлық коммутациялық станциялар (пунктер)
цифровые коммутационные станции (пункты)
9
Іске қосылған коммутациялық станциялардың
(пунктердің) сыйымдылығы, мың номері
Задействованная емкость коммутационных станций
(пунктов), тысяч номеров
соның ішінде:
из них:
10
цифрлық коммутациялық станциялар (пунктер)
цифровые коммутационные станции (пункты)
11
ISDN функциясымен (жинақтар)
с функциями ISDN (комплекты)
12
Қалааралық телефон станцияларына шығысы бар іске
қосылған коммутациялық станциялардың (пунктердің)
сыйымдылығы, мың номері
Задействованная емкость коммутационных станций
(пунктов), имеющих выход на междугородную телефонную
станцию, тысяч номеров

5. Беру желілерінің ақырғы тығыздау аппаратураларымен құралған қалааралық және халықаралық ақырғы арналардың саны туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың арна
Укажите информацию о количестве оконечных междугородных и международных каналов, образованных оконечной аппаратурой систем передачи, тысяч каналов
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Орнатылғандары
Монтированные
Іске қосылғандары
Задействованные
А
Б
1
2
1
Ақырғы тығыздау аппаратураларымен құралған арналарының саны
Число каналов, образованных оконечной аппаратурой уплотнения
оның ішінде:
в том числе:
2
аналогтық желіде
аналоговые сети
3
цифрлық желіде
цифровые сети
4
соның ішінде - деректерді беру арналары
из них - каналы передачи данных
6. Коммутациялық станциялардың (пункттердің) саны және сыйымдылығы туралы ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию о количестве и емкости коммутационных станций (пунктов)
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Қалалық телефон желісі
Городская телефонная сеть
Ауылдық телефон желісі
Сельская телефонная сеть
А
Б
1
2
1
Орнатылған коммутациялық станциялардың (пункттердің) саны, бірлік
Количество монтированных коммутационных станций (пунктов), единиц
соның ішінде:
в том числе:
2
цифрлық коммутациялық пункттер
цифровые коммутационные станции (пункты)
3
Орнатылған коммутациялық станциялардың (пункттердің) сыйымдылығы, мың нөмірі
Монтированная емкость коммутационных станций (пунктов), тысяч номеров
4
цифрлық коммутациялық станциялар (пункттер)
цифровые коммутационные станции (пункты)
5
ISDN функциясымен (жинақтар)
с функциями ISDN (комплекты)
6
Қалааралық телефон станцияларына шығысы бар орнатылған коммутациялық станциялардың (пункттердің) сыйымдылығы, мың нөмірі
Монтированная емкость коммутационных станций (пунктов), имеющих выход на междугородную телефонную станцию, тысяч номеров
7
Іске қосылған коммутациялық станциялардың (пункттердің) саны, бірлік
Количество задействованных коммутационных станций (пунктов), единиц
соның ішінде:
из них:
8
цифрлық коммутациялық станциялар (пункттер)
цифровые коммутационные станции (пункты)
9
Іске қосылған коммутациялық станциялардың (пункттердің)  сыйымдылығы, мың нөмірі
Задействованная емкость коммутационных станций (пунктов), тысяч номеров
соның ішінде:
из них:
10
цифрлық коммутациялық станциялар (пункттер)
цифровые коммутационные станции (пункты)
11
ISDN функциясымен (жинақтар)
с функциями ISDN (комплекты)
12
Қалааралық телефон станцияларына шығысы бар іске қосылған коммутациялық станциялардың (пункттердің) сыйымдылығы, мың нөмірі
Задействованная емкость коммутационных станций (пунктов), имеющих выход на междугородную телефонную станцию, тысяч номеров

7. Таксофондардың есебінсіз, телефон желісіне қосылған абоненттік құрылғылар
саны туралы ақпаратты көрсетіңіз, дана
Укажите информацию о количестве абонентских устройств, подсоединенных к телефонной
сети, без учета таксофонов, штук
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Қалалық телефон желісі
Городская телефонная сеть
Ауылдық телефон
желісі
Сельская
телефонная сеть
осы желі-
нің
станция-
ларына
қосылған
абоненттік
құрыл-
ғылар
абонентские
устройства,
подсоеди-
ненные к
станциям
данной сети
оның ішінде –
ISDN функция-
ларымен
из них – с
функциями ISDN
осы
желінің
станция-
ларына
қосылған
абонент-
тік құ-
рылғылар
абонентс-
кие уст-
ройства,
подсоеди-
ненные к
станциям
данной
сети
оның
ішінде –
ISDN
функция-
ларымен
из них –
с функци-
ями ISDN
А
Б
1
2
3
4
1
Абоненттік құрылғылар –
барлығы
Абонентские устройства - всего
сонын ішінде:
из них:
2
абоненттік желілерді
тығыздау аппаратуралары
арқылы жалғанғандар
подсоединенные через
аппаратуру уплотнения
абонентских линий
3
қосақталған сызбамен
жалғанғандар
подсоединенные по спаренной
схеме
4
радиоенім жабдығы арқылы
жалғанғандар
подсоединенные через
оборудование радиодоступа
5
берудің оптикалық жүйесі
арқылы жалғанғандар
подсоединенные через
оптическую систему передачи
6
Қалааралық абоненттік
құрылғылар телефон желісіне
шығысы барлар
Абонентские устройства, имеющие
выход на междугородную телефонную
сеть
8. Спутниктік байланыс пен таратудың жер станциялары туралы ақпаратты
көрсетіңіз
Укажите информацию о земных станциях спутниковой связи и вещания
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Орнатылғандары
Монтированные
Іске қосылғандары
Задействованные
саны,
бірлік
количество,
единиц
сыйымдылы-
ғы,
нөмірлер
емкость,
номеров
саны,
бірлік
количест-
во,
единиц
сыйымды-
лығы,нө-
мірлер
емкость,
номеров
А
Б
1
2
3
4
1
Спутниктік байланыс пен
таратудың жер станциялары
Земные станции спутниковой связи и
вещания
2
соның ішінде - телевизиялық
тарату
из них - телевизионного вещания
х
х
3
Жылжымалы байланыс станциялары
Станции подвижной связи
9. Таксофондар саны туралы ақпаратты көрсетіңіз, дана
Укажите информацию о количестве таксофонов, единиц
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде -
ауылдық жерлерде
Из них - сельская
местность
А
Б
1
2
1
Таксофондар саны
Количество таксофонов
10. Сымсыз байланыстың базалық станцияларының саны бойынша ақпаратты
көрсетіңіз
Укажите информацию о количестве базовых станций беспроводной связи, единиц
Жол
коды
Код
строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Сымсыз байланыстың базалық станцияларының саны,
бірлік
Количество базовых станций беспроводной связи, единиц
оның ішінде:
в том числе:
2
жедел әрекетті
мобильная
3
соның ішінде - ұялы
из них - сотовая
4
сымсыз тіркелген
беспроводная фиксированная
5
PWLAN (hot spots)*
PWLAN (hot spots)*

7. Таксофондардың есебінсіз, телефон желісіне қосылған абоненттік құрылғылар саны туралы ақпаратты көрсетіңіз, дана Укажите информацию о количестве абонентских устройств, подсоединенных к телефонной сети, без учета таксофонов, штук
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Қалалық телефон желісі
Городская телефонная сеть
Ауылдық телефон желісі
Сельская телефонная сеть
осы желінің станцияларына қосылған абоненттік құрылғылар
абонентские устройства, подсоединенные к станциям данной сети
оның ішінде - ISDN функцияларымен
из них - с функциями ISDN
осы желінің станцияларына қосылған абоненттік құрылғылар
абонентские устройства, подсоединенные к станциям данной сети
оның ішінде - ISDN функцияларымен
из них - с функциями ISDN
А
Б
1
2
3
4
1
Абоненттік құрылғылар – барлығы
Абонентские устройства - всего
соның ішінде:
из них:
2
абоненттік желілерді тығыздау аппаратуралары арқылы жалғанғандар
подсоединенные через аппаратуру уплотнения абонентских линий
3
қосақталған сызбамен жалғанғандар
подсоединенные по спаренной схеме
4
радиоенім жабдығы арқылы жалғанғандар
подсоединенные через оборудование радиодоступа
5
берудің оптикалық жүйесі арқылы жалғанғандар
подсоединенные через оптическую систему передачи
6
Қалааралық абоненттік құрылғылар телефон желісіне шығысы барлар
Абонентские устройства, имеющие выход на междугородную телефонную сеть
8. Спутниктік байланыс пен таратудың жер станциялары туралы ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию о земных станциях спутниковой связи и вещания
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Орнатылғандары
Монтированные
Іске қосылғандары
Задействованные
саны, бірлік
количество, единиц
сыйымдылығы, нөмірлер
емкость, номеров
А
Б
1
2
3
4
1
Спутниктік байланыс пен таратудың жер станциялары
Земные станции спутниковой связи и вещания
2
соның ішінде - телевизиялық тарату
из них - телевизионного вещания
3
Жылжымалы байланыс станциялары
Станции подвижной связи
9. Таксофондар саны туралы ақпаратты көрсетіңіз, дана
Укажите информацию о количестве таксофонов, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Соның ішінде - ауылдық жерлерде
Из них - сельская местность
А
Б
1
2
1
Таксофондар саны
Количество таксофонов
10. Сымсыз байланыстың базалық станцияларының саны бойынша ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию о количестве базовых станций беспроводной связи, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Сымсыз байланыстың базалық станцияларының саны, бірлік
Количество базовых станций беспроводной связи, единиц
оның ішінде:
в том числе:
2
жедел әрекетті
мобильная
3
соның ішінде - ұялы
из них - сотовая
4
сымсыз тіркелген
беспроводная фиксированная
5
PWLAN (hot spots)*
PWLAN (hot spots)*

(код 0911104, индекс 4-связь, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом  7) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и детализирует порядок заполнения статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о технических средствах и качестве услуг связи" (код 0911104, индекс 4-связь, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) абонентское устройство - устройство, обеспечивающее абоненту телефонной сети подключение к коммутационной станции, передачу информации для выбора абонента, информационной или справочной служб телефонной сети и ведения разговора;
2) сельская телефонная сеть - телефонная сеть, обеспечивающая телефонную связь абонентов сельской местности;
3) связь - прием, сбор, обработка, накопление, передача (перевозка), доставка, распространение информации, почтовых и специальных отправлений, почтовых переводов денег;
4) линии связи - линии передачи (кабельные, радиорелейные, спутниковые и другие), физические цепи и линейно-кабельные сооружения связи, в том числе магистральные (международные и междугородные);
5) средства связи - технические и программные средства, используемые для формирования, обработки передачи или приема сообщений телекоммуникаций либо почтовых отправлений;
6) линия передачи - совокупность линейных трактов систем передачи и (или) типовых физических цепей, имеющих общие линейные сооружения, устройства их обслуживания и одну и ту же среду распространения в пределах действия устройств обслуживания. В зависимости от первичной сети линии передачи бывают магистральные, внутризоновые, местные. В зависимости от среды распространения бывают кабельные, радиорелейные (наземная радиосвязь, основанная на ретрансляции радиосигналов на дециметровых и более коротких радиоволнах), воздушные, спутниковые (космическая радиосвязь между земными радиостанциями, осуществляемая посредством ретрансляции радиосигналов через один или несколько спутников земли). Линии передачи, представляющие собой последовательное соединение разных по среде распространения линий передач, называются комбинированными;
7) система передачи - комплекс технических средств, обеспечивающих образование линейного тракта, типовых групповых трактов и каналов передачи первичной сети. В зависимости от вида сигналов, передаваемых в линейном тракте, бывают аналоговая и цифровая система передач. В зависимости от среды распространения сигналов бывают проводная система передачи и радиосистема передачи;

«Байланыс қызметінің техникалық құралдары және сапасы туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (код 0911104, индексі 4 – байланыс, кезеңділігі жылдық)
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12 бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Байланыс қызметінің техникалық құралдары және сапасы туралы есеп», жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (код 0911104, индексі 4–байланыс, кезеңділігі жылдық) толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында келесі анықтамалар қолданылады:
1) абоненттік құрылғы - абонентке телефон желісін коммутациялық станцияға қосылуын, абонентті, ақпараттық немесе анықтама қызметінің телефон жүйесін таңдау үшін және әңгімелесуді жүргізу үшін ақпаратты жіберуді қамтамасыз ететін құрылғы;
2) ауылдық телефон желісі - ауылды жердегі абоненттердің телефондық байланысын қамтамасыз ететін телефон желісі;
3) байланыс - ақпараттарды, почта және арнайы жөнелтімдерді, почталық аударымдарды қабылдау жинау, өңдеу, жинақтау, беру (тасымалдау), жеткізу, тарату;
4) байланыс желісі - беру желілері (кабельді, радиорелейлі, спутниктік және басқа), байланыстың физикалық тізбектер және желілік-кабельді құрылғылар, соның ішінде магистральді (халықаралық және қалааралық);
5) байланыс құралдары - телекоммуникация немесе почталық жөнелтімдер хабарламаларының табыстауды немесе қабылдауды қалыптастыру, өңдеу үшін қолданылатын техникалық және бағдарламалық құралдар;
6) беру желісі – жалпы желілік құрылғылары, оларға қызмет көрсету құрылғылары және қызмет көрсету құрылғыларының іс-әрекеті негізінде бір және сол сияқты тарату ортасы бар табыстау жүйелелерінің желілік трактарының және (немесе) типтік физикалық тізбектердің жиынтығы. Бастапқы табыстау желісінің жүйесіне байланысты магистральді, ішкіаймақтық, жергілікті болып бөлінеді. Тарату ортасына байланысты кабельді, радиорелейлі (дециметрлік және одан да қысқа радиотолқында радиодабылдарды таратуда негізделген жердегі радио байланыс), әуелік, спутниктік, (жердің бір немесе бірнеше жерсеріктері арқылы радиодабылдарды таратуды жүзеге асыратын, жердегі радиостанция арасындағы космостық радио байланыс) болады. Беру желісінің тарату ортасы бойынша әр түрлі кезектестіріліп қосатын табыстау желісі құрамдастырылған деп аталады;
7) беру жүйесі - желілік тракт, типтік топтық тракт және бастапқы жүйе табыстау арналарының пайда болуын қамтамасыз ететін техникалық құралдар кешені. Тракт желісінде берілетін дабыл түрлеріне байланысты аналогтық және сандық табыстау жүйесі болып бөлінеді. Дабыл таратылатын ортаға байланысты берудің сымды жүйесі және берудің радиожүйесі болады;

8) центр коммутации подвижной связи - интерфейс между радиосистемой и коммутируемой телефонной сетью общего пользования, выполняющей все необходимые функции сигнализации для установления вызовов к подвижной станции и от нее;
9) городская телефонная сеть - телефонная сеть, обеспечивающая телефонную связь абонентов городской местности;
10) дополнительные (параллельные) телефонные аппараты - телефонные аппараты, присоединенные к общей линии с основным аппаратом и не имеющие самостоятельного номера на станции;
11) земные станции спутниковой связи и вещания - часть фидерной линии спутниковой сети, которая обеспечивает передачу трафика и сигнализацию соединения между космическим и наземным сегментом инфраструктуры спутниковой системы;
12) таксофон - телефонный аппарат с устройством для оплаты разового разговора. Может быть с устройством учета стоимости разговора в зависимости от дальности и продолжительности связи;
13) телефонная связь - обеспечение осуществления местных (городских и сельских), междугородных и международных телефонных разговоров, организация передачи данных по телефонным каналам;
14) система радиотелефонной связи транкинговая - радиально-узловая система радиотелефонной связи с автоматическим динамическим предоставлением ограниченного числа каналов радиосвязи большему числу подвижных пользователей;
15) канал электросвязи - путь прохождения сигналов электросвязи, образованный последовательно соединенными каналами и линиями вторичной сети при помощи станций и узлов вторичной сети, обеспечивающий при подключении к его окончаниям абонентских оконечных устройств (терминалов) передачу сообщения от источника к получателю (получателям). В зависимости от вида сети связи канал бывает телефонный, телеграфный, канал передачи данных. В зависимости от территориального признака бывают каналы международные, междугородные, зоновые, местные;
16) BRI (Basic Rate Interface) - один из двух методов доступа для ISDN (Integrated Services Digital Network);
Высокоскоростной PRI (Primary Rate Interface) является вторым методом доступа. BRI состоит из двух B-каналов 64 Кбит/с и одного D-канала на каждую ISDN-линию;
17) CDMA (Code Division Multiple Access) - множественный доступ с кодовым разделением;
18) ISDN - цифровая сеть с интеграцией функций, позволяет осуществлять высокоскоростные передачи голосовых данных, информации или видео посредством существующих линий инфраструктуры;
19) PWLAN (Public Wireless Local Area Networks) - вид беспроводных сетей, ориентированных на обслуживание мобильных пользователей с так называемых "горячих точек доступа" или "хот-спотов" (hot spots), установленных в общественных местах: аэропортах, гостиницах, крупных предприятиях, магазинах;

8) жылжымалы байланыстың коммутация орталығы - бұл жалпы пайдаланудағы радиожүйе мен коммутациялық телефон желісі арасындағы интерфейс, өзінен және жылжымалы станцияға шақыруларды орнату үшін барлық керекті дабылдама қызметін атқаратын жалғанатын телефон желісі арасындағы интерфейс;
9) қалалық телефон желісі - қалалық жерлердегі абоненттердің телефон байланысын қамтамасыз ететін телефон желісі;
10) қосалқы (параллель) телефон аппараттары - негізгі аппараттардың жалпы желісіне қосылған, станцияда дербес нөмірі жоқ телефон аппараттары болып табылады;
11) спутниктік байланыстың және таратудың жер станциялары - спутниктік жүйедегі инфрақұрылымы жерүсті және космос сегменті араларын қосу дабылдамасы мен трафиктік беруді қамтамасыз ететін спутниктік жүйенің фидерлік желісінің бөлігі;
12) таксофон - бұл бір рет сөйлесуге төлем үшін жабдықталған телефондық ақпарат. Байланыстың алыстағы мен ұзақтығына байланысты сөйлесудің құнын есептеу құрылғысымен болуы мүмкін;
13) телефон байланысы - жергілікті (қалалық және ауылдық), қалааралық және халықаралық телефон сөйлесулерін жүзеге асыруды қамтамасыз ету, телефон арналары бойынша деректерді тапсыруды ұйымдастыру;
14) транкингтік радио-телефон байланысы жүйесі - жылжымалы көп пайдаланушылардың кең ауқымына радио байланысының шектелген арна санының автоматты серпінді берілуімен радио-телефон байланысының радиальды-торапты жүйесі;
15) электр байланысының арнасы - бірте-бірте жалғанған арналар және қосу барысында абоненттік ақырғы құрылғыларын (терминалдарды) хабар беруін қамтамасыз ететін қосалқы жүйе станциялары мен тораптарының көмегімен қосалқы жүйе жолдары арқылы пайда болған электр байланысының дабылдарын өткізу жолы. Байланыс арна жүйелерінің түрлері бойынша телефондық, телеграфтық, деректерді табыстау арнасы болып бөлінеді. Аумақтық белгілеріне байланысты бойынша халықаралық, қалааралық, аймақтық, жергілікті болып бөлінеді;
16) BRI (Basic Rate Interface) – ISDN-ға (Integrated Services Digital Network) арналған катынаудың екі әдісінің біреу. Жоғары жылдамдықты PRI (Primary Rate Interface) қатынаудың екінші әдісі болып табылады. BRI 64 Кбит/с B-арнасының екеуінен және әрбір ISDN-желісіне D-арнаның біреуінен тұрады;
17) CDMA (Code Division Multiple Access) – кодты бөлінумен көптеген қатынаулар;
18) ISDN – дауысты деректерді, ақпаратты немесе видеоны инфрақұрылымның колда бар желілері арқылы жоғары жылдамдықты табыстауды жүзеге асыруға мүмкіндік беретін функцияларды біріктірумен цифрлық жүйе;
19) PWLAN (Public Wireless Local Area Networks) – қоғамдық орындарда: әуежайларда, қонақ үйлерде, ірі кәсіпорындарда, дүкендерде орнатылған «қатынаудың қызу нүктелері» немесе «хот-споттар» (hot spots) деп аталатын жедел әрекетті байланыс пайдаланушыларына қызмет көрсетуге бағытталған сымсыз желілер түрі.

20) SDH (Synchronous Digital Hierarchy) - синхронная иерархия данных. Европейский стандарт для использования оптических средств информации как физическую среду для высокоскоростных глобальных сетей;
21) STM (Synchronous Transport Module) - синхронный транспортный модуль, основной формат сигнала или единицы данных в SDH, используемый для передачи данных по оптическим (реже электрическим или радиорелейным) сетям. Скорость STM-1 составляет 155,52 Мбит/с. Модули группируются по 4 в более крупные, 4 модуля STM-1 в один модуль STM-4, 4xSTM-4 в один STM-16 и так далее.
3. В строке 1 раздела 1 указывается на конец отчетного года общая протяженность междугородных и международных каналов связи, образованных аналоговыми и цифровыми системами передачи на магистральных и внутризоновых сетях (включая каналы, используемые по договору).
В строке 2 для междугородных и международных телефонных каналов, образованных аналоговыми системами передачи, протяженность определяется путем суммирования по всем участкам линий передачи результатов умножения их протяженности на количество каналов тональной частоты, образованных с применением оконечной аппаратуры.
В строке 3 для междугородных и международных телефонных каналов, образованных цифровыми системами передачи, протяженность определяется путем суммирования по всем участкам линий передачи результатов умножения их протяженности на количество каналов, образованных с применением различной аппаратуры цифровых систем передачи.
Для цифровых систем передачи, организованных на кабельных, радиорелейных и спутниковых линиях передачи, цифровые потоки приравниваются к телефонным каналам через следующее соотношение:
первичный цифровой поток со скоростью передачи 2 Мбит/с приравнивается к 30 основным цифровым каналам;
все последующие цифровые потоки (вторичный, третичный, четверичный и тому подобное) связаны следующими соотношениями:
для систем плезиохронной цифровой иерархии:
8 Мбит/с = 4 х 2 Мбит/с; 4 х 30 = 120 телефонных каналов
34 Мбит/с = 4 х 4 х 2 Мбит/с; 16 х 30 = 480 телефонных каналов
140 Мбит/с = 4 х 4 х 4 х 2 Мбит/с; 64 х 30 = 1920 телефонных каналов;
для систем синхронной цифровой иерархии:
155 Мбит/с = 63 х 2 Мбит/с; 63 х 30 = 1890 телефонных каналов
622 Мбит/с = 4 х 63 х 2 Мбит/с; 4 х 63 х 30 = 7560 телефонных каналов
2,5 Гбит/с = 4 х 4 х 63 х 2 Мбит/с; 4 х 4 х 63 х 30 = 30240 телефонных каналов.
В строке 4 для междугородных и международных цифровых каналов передачи данных, образованных через интерфейс Ethernet протяженность каналов связи определяется путем суммирования по всем участкам линий передачи с соответствующими скоростями: 2 Мбит/с, 10 Мбит/с, 100 Мбит/с, 1 Гбит/с и более.

20) SDH (Synchronous Digital Hierarchy) – деректердің синхрондық иерархиясы. Жоғары жылдамдықты ғаламдық желілер үшін физикалық орта ретінде ақпараттың оптикалық құралдарын пайдалануға арналған еуропалық;
21) STM (Synchronous Transport Module) – деректерді оптикалық (кей уақытта электр немесе радиорелейлі) желілер бойынша табыстау
үшін пайдаланылатын синхрондық көліктік модуль, дабылдың негізгі форматы немесе SDH-дегі деректер бірлігі. STM-1 жылдамдығы 155,52 Мбит/с құрайды. Модульдер 4-тен анағұрлым ірілерге, STM-1 4 модулі бір STM-4 модуліне, 4xSTM-4 бір STM-16 және тағы сол сияқты;
3. 1 бөлімнің 1 жолында есепті жылдың соңына магистралдық және ішкі аймақтық желілерде (келісім шарт бойынша пайдаланатын арналарды қосқанда) аналогтық және цифрлық беру жүйесімен құрылған қалааралық және халықаралық байланыс арналарының жалпы ұзындығы көрсетіледі;
2 жолда аналогтық табыстау жүйелерінен құрылған қалааралық және халықаралық телефон арналарының ұзындығы ақырғы аппаратуралардың қолданылуымен құрылған тональдық жиіліктер арналар санын табыстау  желілері телімдерінің ұзындығын барлық көбейту нәтижелерін қосу арқылы анықталады;
3 жолда сандық табыстау жүйелерінен құрылған қалааралық және халықаралық телефон арналарының ұзындығы сандық табыстау жүйесінің әр түрлі аппаратураларының қолданылуымен құрылған арналар санын табыстау желілері телімдерінің ұзындығын барлық көбейту нәтижелерін қосу арқылы анықталады;
Кабельдік, радиорелейлік және спутниктік табыстау жолдарынан құрылған сандық табыстау жүйелері үшін мәлімет ағындары телефон арналарына төменгі мәндермен теңестіріледі;
бірінші реттік 2 Мбит/с жылдамдықты сандық ағын 30 негізгі цифрлық арнаға теңгеріледі;
барлық келесі сандық ағындар (екінші, үшінші, төртінші реттік және тағы сондай сияқтылар) келесі теңдеулермен байланысты:
плезиохрондық сандық иерархия жүйесі үшін:
8 Мбит/с = 4 х 2 Мбит/с; 4 х 30 = 120 телефон арналары
34 Мбит/с = 4 х 4 х 2 Мбит/с; 16 х 30 = 480 телефон арналары
140 Мбит/с = 4 х 4 х 4 х 2 Мбит/с; 64 х 30 = 1920 телефон арналары;
синхрондық сандық иерархия жүйесі үшін:
155 Мбит/с = 63 х 2 Мбит/с; 63 х 30 = 1890 телефон арналары
622 Мбит/с = 4 х 63 х 2 Мбит/с; 4 х 63 х 30 = 7560 телефон арналары
2,5 Гбит/с = 4 х 4 х 63 х 2 Мбит/с; 4 х 4 х 63 х 30 = 30240 телефон арналары.
4 жолда Ethernet интерфейсі арқылы құрылған қалааралық және халықаралық деректерді берудің сандық арналары үшін байланыс арналарының ұзындығы сәйкес жылдамдықтары бойынша 2 Мбит/с, 10 Мбит/с, 100 Мбит/с, 1 Гбит/с және одан да көп беру желісінің барлық қатысушыларын қосу жолымен анықталады.

В строке 1 раздела 2 указывается протяженность междугородных и международных телефонных каналов, образованных на магистральных и внутризоновых сетях связи, с учетом телефонных каналов, предоставленных в арендное пользование на технических средствах организации и другим пользователям, включая коммерческих.
Сведения о протяженности междугородных и международных телефонных каналов указываются на основании схем организации связи, кабельных, радиорелейных, воздушных и спутниковых линий передачи (магистральных, внутризоновых, ведомственных и других).
В строке 2 указывается протяженность телефонных каналов по воздушным линиям, а также протяженность междугородных и международных телефонных каналов с учетом длины кабельных вставок воздушных линий передачи.
В строке 3 указывается протяженность телефонных каналов по кабельным линиям, а также протяженность междугородных и международных телефонных каналов по соединительным кабельным линиям связи к радиорелейным станциям и станциям космической связи.
В строке 4 указывается протяженность телефонных каналов по радиорелейным линиям, а также протяженность междугородных и международных телефонных каналов на радиорелейных вставках кабельных линий передачи и по соединительным радиорелейным линиям передачи.
В строке 5 указывается протяженность междугородных и международных телефонных каналов, организованных по спутниковым (система VISAT) линиям передачи. Протяженность телефонных каналов определяется с учетом расстояния между наземными станциями спутниковой связи по прямой линии ("птичьему полету") на карте масштаба 1:2500000. Если наземные станции спутниковой связи принадлежат разным владельцам, протяженность междугородных телефонных каналов связи делится между ними поровну, а протяженность международных телефонных каналов учитывается за казахстанским владельцем с учетом расстояния по прямой линии до государственной границы.
В строке 1 раздела 3 указывается протяженность междугородных и международных магистральных и внутризоновых физических линий связи с учетом сдаваемых в пользование другим организациям по договору независимо от передающей среды и без учета их пропускной способности.
В строке 2 указывается длина только транспортных сетей SDH в целом и раздельно по уровню синхронной цифровой иерархии (далее - СЦИ) STM-1, STM-4, STM-16, STM-64.
Транспортная сеть предназначена для передачи высокоскоростных (широкополосных) потоков сообщений и накопления.
Линии связи транспортной сети, организованные на основе других технологий не учитываются.
Расчет протяженности образованных и задействованных телефонных линий, организованных с помощью аппаратуры СЦИ в сетевых структурах типа "кольцо", должен проводиться на основе длины участка между пунктами ввода и вывода компонентных трактов.
Показатель учитывает физическую длину высокоскоростных современных транспортных сетей, образованных цифровыми системами передачи с использованием сети SDH со стандартизованными скоростями передачи.

2 бөлімнің 1 жолында магистральдық және ішкі аймақтық байланыс жолдарында құрылған, ұйымдардың техникалық құралдары және басқа пайдаланушыларға коммерциялықты қоса жалға берілген телефон арналарын қоса есептегендегі қалааралық және халықаралық телефон арналарының ұзақтығы есептеледі.
Қалааралық және халықаралық телефон арналарының ұзақтығы туралы мәліметтер кабельдік, радиорейлік, әуелік және жерсеріктік табыстау жолдарымен (магистральдық, ішкі аймақтық, ведомстволық және басқалар) ұйымдастырылған байланыс сұлбаларының негізінде көрсетіледі.
2 жолда әуелік желі бойынша телефон арналарының ұзындығы, сондай-ақ қалааралық және халықаралық телефон арналарының ұзақтығы әуелік табыстау жолына қосындыланған кабелдер ұзындығын да ескеріледі.
3 жолда кабельдік желі бойынша телефон арналарының ұзындығы сондай-ақ радиорелейлер және жерсеріктік табыстау станцияларының  кабельдік қосындыларын ескерген қалааралық және халықаралық телефон арналарының ұзақтығы көрсетіледі.
4 жолда радиорелейлік желі бойынша телефон арналарының ұзындығы сондай-ақ радиорелейлік табыстау жолына қосындыланған кабелдер ұзындығын қоса есептеген қалааралық және халықаралық телефон арналарының ұзақтығы есепке алынады.
5 жолда жерсеріктік (VISAT жүйесі) табыстау жолдарын пайдаланған қалааралық және халықаралық телефон арналарының ұзындығы көрсетіледі. Телефон арналарының ұзындығы жерсеріктік байланыстың жердегі станцияларының ара қашықтығын тікелей өлшеумен («құс жолымен») 1:2500000 масштабтағы карта бойынша анықталады. Егер жерсеріктік байланыстың жердегі станциялары әртүрлі тұлғалардың иелігінде болса, онда телефон арналарының ұзындығы олардың арасында өзара тең бөлінеді, ал халықаралық телефон арналарының ұзындығы қазақстандық иегерлермен мемлекет шекараға дейін тік жолы бойынша арақашықты есепке ала отырып, есептелінеді.
3 бөлімнің 1 жолында беретін ортасына тәуелсіз және олардың жіберу мүмкіндігін есептемегенде шарт бойынша басқа ұйымдарға пайдалануға беруді есептегенде қалааралық және магистралды халықаралық және физикалық ішкі аймақтық байланыс ұзындығы есептеледі.
2 жолда ілеспе сандық иерархия (бұдан әрі - ІСИ) деңгейі бойынша STM-1, STM-4, STM-16, STM-64 жалпы және бөлек SDN көлік желісіндегі ұзындығы көрсетіледі.
Көлік желісі жоғары жылдамдықты (кең жолақты) хабарламалар және жинақтар ағынын беру үшін жасалған.
Көлік желісінің байланыс торабында басқа технологиялар негізінде ұйымдастырылғандар есептелінбейді.
«Сақина» типіндегі желілік құрылымындағы ІСИ құрылғысы көмегімен ұйымдастырылған құрылған және іске қосылған телефон желілерінің ұзындығы есебі компонент тракттарының кіру және шығу пункттері аралығының қашықтығы негізінде жүргізілуі керек.
Көрсеткіш беру жылдамдығымен стандартталған SDH желісін пайдалану арқылы цифрлық беру желісімен құрылған жоғары жылдамдықты қазіргі көлік желісінің физикалық ұзындығы есептеледі.

В строке 1 раздела 4 указывается протяженность междугородных и международных магистральных и внутризоновых физических линий связи с учетом сдаваемых в пользование другим организациям по договору независимо от передающей среды и без учета их пропускной способности, в том числе по средам распространения.
В строке 2 указывается общая протяженность кабельных междугородных и международных магистральных (и внутризоновых) линий связи с учетом сдаваемых в пользование другим организациям.
В строке 3 указываются линии, организованные с применением волоконно-оптического кабеля.
В строке 4 указывается общая протяженность радиорелейных междугородных и международных магистральных (и внутризоновых) линий связи с учетом сдаваемых в пользование другим организациям.
В строке 5 указывается общая протяженность спутниковых междугородных и международных магистральных (и внутризоновых) линий связи с учетом сдаваемых в пользование другим организациям. Протяженность определяется с учетом расстояния между наземными станциями спутниковой связи по прямой линии ("птичьему полету") на карте масштаба 1:2500000, для международных линий - по прямой до государственной границы.
В строке 1 раздела 5 указывается количество оконечных междугородных и международных телефонных каналов, образованных оконечной аппаратурой на воздушных, кабельных, радиорелейных и спутниковых линиях передачи.
Количество задействованных оконечных телефонных каналов, организованных на цифровых системах передачи, определяется путем учета конкретных условий использования цифровых потоков.
Если каналы тональной частоты или первичный цифровой поток образованы по радиорелейным и спутниковым линиям передачи и оканчиваются на этих станциях, то они учитываются в числе каналов этими станциями.
В число оконечных каналов включаются также каналы, образованные физической парой проводов, оканчивающихся усилителями тональной частоты, или непосредственно заведенные на коммутатор.
В числе телефонных каналов учитываются оконечные международные, оконечные и транзитные междугородные каналы, каналы приграничной связи, образованные аппаратурой систем передачи.
В строке 2 раздела 5 указываются оконечные междугородные и международные телефонные каналы, образованные аппаратурой аналоговых систем передачи.
В строке 3 раздела 5 указываются оконечные междугородные и международные телефонные каналы, образованные аппаратурой цифровых систем передачи.
В строке 4 раздела 5 указываются оконечные междугородные и международные каналы передачи данных на цифровой сети.
Все строки раздела 6 заполняются по всем без исключения городским и сельским телефонным сетям, станциям, подстанциям и выносным концентраторам, а также Soft Switch, Sip, оборудованию мультисерийного абонентского доступа (MAD, IP-MAD), оборудованию беспроводной связи (CDMA).
В монтированную емкость коммутационных станций (пунктов) входят все абонентские и таксофонные комплекты.
В задействованной емкости коммутационных станций (пунктов) учитываются все включенные абонентские комплекты, таксофонные комплекты, а также абонентские комплекты, в которые включены все проверочные номера и номера автоответчиков, номера телефонов, используемые для служебных целей, а также линии бюро ремонта, включенные в абонентские комплекты, забронированные абонентские номера телефонов, за которые взимается абонентская плата.
В строке 5 учитывается количество монтированных комплектов с функциями ISDN базового доступа (BRI).
В строке 6 учитывается монтированная емкость коммутационных станций (пунктов), имеющая выход на автоматическую междугородную телефонную станцию с набором собственного номера и без набора собственного номера.
В строке 11 учитывается количество задействованных комплектов с функциями ISDN базового доступа (BRI).
В строке 12 учитывается задействованная емкость, имеющая функцию выхода на автоматическую междугородную телефонную станцию (АМТС) с набором собственного номера и без набора собственного номера, вне зависимости от того, предусмотрено ли абонентом включение данной услуги в договор предоставление услуг телефонной фиксированной связи.

4 бөлімнің 1-жолында беретін ортасына тәуелсіз және және олардың жіберу мүмкіндігін есептемегенде келісім-шарт бойынша басқа ұйымдарға пайдалануға беруді есептегенде қалааралық және магистралды халықаралық және физикалық ішкі аймақтық байланыс ұзындығы есептеледі, оның ішінде тарату ортасы бойынша.
2-жолда басқа да ұйымдарға пайдалануға бергендерін есептегенде кабельді қалааралық және халықаралық магистральдік (және ішкіаймақтық) байланыс желісінің жалпы ұзындығы көрсетіледі.
3-жолда талшықтық-оптикалық кабельді пайдалану арқылы ұйымдастырылған желі көрсетіледі.
4-жолда басқа да ұйымдарға пайдалануға бергендерін есептегенде радиорелейлі қалааралық және халықаралық магистральдік (және ішкіаймақтық) байланыс желісінің жалпы ұзындығы көрсетіледі.
5-жолда басқа да ұйымдарға пайдалануға бергендерін есептегенде спутникті қалааралық және халықаралық магистральдік (және ішкіаймақтық) байланыс желісінің жалпы ұзындығы көрсетіледі. Ұзындығы 1:2500000 масштабтағы карта бойынша жерсеріктік байланыстың жердегі станцияларының ара қашықтығын халықаралық желілер үшін - мемлекеттік шекараға дейін тікелей жолмен тікелей өлшеумен («құс жолымен») анықталады.
5 бөлімнің 1 жолында әуелік, кабельдік, радиорелейлік және жерсеріктік табыстау жолдарындағы ақырғы аппаратуралармен құрылған ақырғы қалааралық және халықаралық телефон арналарының саны көрсетіледі.
Іске қосылған, сандық табыстау жүйесінің негізінде ұйымдастырылған ақырғы телефон арналарының саны нақты пайдаланылған цифрлық деректер ағынына байланысты анықталады.
Егер тоналдық жиілік арналары немесе бірінші реттік сандық деректер ағыны радиорелейлік және жерсеріктік табыстау жолдарынан құрылса және сол станцияларда аяқталса, онда осы станциялар арналарының есебінде ескеріледі.
Ақырғы арналар есебіне тоналдық жиілік күшейткіштерімен бітетін немесе тікелей коммутаторға енгізілген физикалық сым жұптарынан құрылған арналар да қосылады.
Телефон арналарының санына беру желісі құрылғысымен құралған ақырғы халықаралық, ақырғы және транзиттік қалааралық арналары, шекаралық арна байланысы есептеледі.
5 бөлімнің 2 жолында табыстаудың аналогтық жүйелер аппаратурасымен құрылған ақырғы қалааралық және халықаралық телефон арналары көрсетіледі.
5 бөлімнің 3 жолында табыстаудың сандық жүйелер аппаратурасымен құрылған ақырғы қалааралық және халықаралық телефон арналары көрсетіледі.
5 бөлімнің 4 жолында деректерді сандық жүйеде табыстайтын ақырғы қалааралық және халықаралық телефон арналары көрсетіледі.
6 бөлімнің барлық жолдары қалалық және ауылдық телефон желілерін, станцияларды, кіші станцияларды, алып шығу коцентраттарын алып тастамағанда, сондай-ақ Soft Switch, Sip, мультисериялық абоненттік шығу құрылғысы (MAD, IP-MAD), сымсыз байланыс құрылғысымен (CDMA) толтырылады.
Коммутациялық станциялардың (пунктердің) орнатылған сыйымдылықтарына барлық абоненттік және таксофондық жиынтықтар кіреді.
Коммутациялық станциялардың (пунктердің) іске қосылған сыйымдылықтары қатарына барлық абоненттік жиынтықтар, таксофондық жиынтықтар жатады, және де абонеттік төлемге кіргізілген тексеру және қызмет бабында пайдаланылатын, автоматтық жауап беру нөмірлері, сонымен қатар абоненттік жиынтықтар қатарына қосылған жөндеу бюросының жолдары, брондалған абоненттік нөмірлері қосылған абоненттік жиынтықтар кіреді.
5 жолда ISDN базалық қатынаудың (BRI) функциясымен орнатылған кешендер саны есепке алынады.
6 жолда автоматты қалааралық телефон станциясына шығысы бар өз нөмірін тере алатын және тере алмайтын телефон станцияларының орнатылған сыйымдылықтары есепке алынады.
11 жолда іске қосылған ISDN (BRI) базалық енім жиынтық сандары көрсетіледі.
12 жолда өз нөмірін тере алатын және тере алмайтын шығысы бар автоматтандырылған қалааралық телефон стансасына (АҚТС) шығыс функциясы бар іске қосылған сыйымдылықтар, абонентке бекітілген телефон байланыс қызметін көрсету шартына бұл қызметтің енгізілген, енгізілмегеніне қарамастан, есептелінеді.

В строке 1 раздела 7 учитываются все абонентские устройства городских и сельских телефонных сетей: телефонные аппараты основные и дополнительные (параллельные), включенные в сеть, а также аппараты, подсоединенные к учрежденческим телефонным станциям, имеющим выход на данную сеть.
В графах 1, 3 указывается общее количество абонентских устройств, телефонных аппаратов основных и дополнительных, с применением спаренных комплектов, организованных с применением прямых проводов и схемы включения по принципу "удаленного абонента", факсов, модемов, автоответчиков и других устройств, подключаемых к телефонной сети.
В графах 2, 4 указываются терминалы ISDN.
В строке 2 указывается количество терминалов, подключенных через аппаратуру уплотнения абонентских линий.
В строке 3 указывается количество терминалов, подключенных по спаренной схеме.
В строке 4 указывается количество терминалов, подключенных через оборудование радиодоступа.
В строке 5 указывается количество терминалов, подключенных через оптическую систему передачи.
В строке 6 указывается количество терминалов, имеющих выход на междугородную телефонную сеть.
В строке 1 в разделе 8 учитывается общее количество на конец отчетного года передающих земных станций спутникового вещания, работающих в системе фиксированной спутниковой службы (далее - ФСС) с использованием космических аппаратов (далее - КА) на геостационарной орбите (далее - ГСО). Данные представляют предприятия и организации - операторы связи, имеющие на своем балансе передающие станции спутникового вещания ФСС, системы непосредственного телевизионного вещания и/или звукового вещания.
В строке 2 выделяется количество земных передающих станций телевизионного вещания ФСС с использованием КА и ГСО. Данные представляют операторы, имеющие лицензии на деятельность в области спутникового телевидения.
В строке 3 указывается количество и емкость станций подвижной связи.
В разделе 9 указываются таксофоны, обслуживаемые как городской, сельской телефонными сетями, так и междугородной телефонной станцией, с которых осуществляются как междугородные, так и местные телефонные соединения, независимо от их модификации.
В строке 1 учитывается общее количество таксофонов любого типа (монетных и/или карточных) на сети связи общего пользования на конец отчетного года.
В строке 1 в разделе 10 указывается общее количество базовых станций беспроводной связи.
В строке 2 указывается количество мобильных станций беспроводной связи.
В строке 3 указывается количество сотовых станций беспроводной связи.
В строке 4 указывается количество беспроводных фиксированных станций.

7 бөлімнің 1 жолында қалалық және ауылдық телефон желілерінің абоненттік құрылғылары есепке алынды: желіге қосылған негізгі және қосалқы (параллель), телефон аппараттары, және де, бұл желіге шығысы бар мекемелік телефон станцияларына қосылған аппараттар.
1, 3 бағандарында абоненттік құрылғылардың: тікелей сымдардың және «алыстағы абонентті» қосу принцип сұлбасы, факстар, модемдер, автоматты жауап берушілер және телефон желісіне қосылатын басқа да құрылғыларды пайдаланған негізгі және қосарланған жиынтықты қосалқы телефон аппараттарының жалпы саны көрсетіледі.
2, 4 бағандарында ISDN терминалдары көрсетіледі.
2 жолда абоненттік желілердің тығыздау аппаратуралары арқылы қосылған терминалдар саны көрсетіледі.
3 жолда қосақталған жүйе бойынша қосылған терминалдар саны көрсетіледі.
4 жолда радио қатынау жабдығы арқылы қосылған терминалдар саны көрсетіледі.
5 жолда табыстаудың оптикалық жүйесі арқылы қосылған терминалдар саны көрсетіледі.
6 жолда қалааралық телефон желісіне шығысы бар терминалдар саны көрсетіледі.
8 бөлімдегі 1 жолында геостанционарды орбитада (бұдан әрі - ГСО) космостық аппараттарды (бұдан әрі - КА) пайдаланумен тіркелген жерсеріктік қызметтері (бұдан әрі - ТЖҚ) жүйесінде жұмыс істейтін берудің жергілікті жерсеріктікті тарату станцияларының есепті жылдың соңына жалпы саны есептеледі. Деректерді теңгерімінде ТЖҚ-нің жерсеріктікті таратудың беру станциялары, телевизиялық таратудың және/немесе дыбыстық таратудың жүйесі бар байланыс операторлары – кәсіпорындары мен ұйымдары ұсынады.
2 жол бойынша КА және ГСО пайдаланумен ТЖҚ-нің телевизиялық таратудың жергілікті беру станцияларының саны көрсетіледі. Деректерді жерсеріктік телевизия саласында қызмет жасауға лицензиясы бар операторлар ұсынады.
3 жолда жылжымалы байланыс станцияларының саны және сыйымдылығы көрсетіледі.
9 бөлімде модифиқацияларына қарамастан қалааралық сияқты, жергілікті телефон байланысы жүзеге асырылатын қалалық, ауылдық телефон желісімен сияқты қалааралық телефон желісімен қызмет көрсетілетін таксофондар қөрсетіледі.
1 жолда есепті жыл соңына жалпы пайдаланудағы байланыстың желісінде кез-келген түрдегі таксофондар түрлерінің (монеттік және/немесе карточкалық) жалпы саны көрсетіледі.
10 бөлімнің 1 жолында сымсыз байланыстың базалық станцияларының жалпы саны көрсетіледі.
2 жолда сымсыз байланыстың жедел әрекетті станцияларының саны көрсетіледі.
3 жолда сымсыз байланыстың ұялы станцияларының саны көрсетіледі.
4 жолда сымсыз тіркелген станциялардың саны көрсетіледі.

В строке 5 указываются точки доступа беспроводной локальной сети общего пользования, основанных на стандарте IEEE 802.11b, который известен как Wi-Fi.
В строке 1 раздела 11 отражаются все телеграфные каналы (за исключением внутригородских), образованные аппаратурой уплотнения, независимо от их использования, включая резервные.
В разделе 12 в строке 1 учитывается общее количество неудовлетворенных заявлений на установку телефонов, которые пришлось отложить из-за отсутствия технических возможностей на начало отчетного года.
В строке 2 учитывается общее количество неудовлетворенных заявлений на установку телефонов, которые пришлось отложить из-за отсутствия технических возможностей на конец отчетного года.
В строке 3 учитывается количество заявлений на установку телефонов, удовлетворенных за отчетный год.
В строке 4 учитывается количество неудовлетворенных заявлений на подключения к сетям телекоммуникации общего пользования за отчетный год.
В строке 5 количество вызовов, поступивших на информационно-справочные службы определяются на основании показаний счетчиков, установленных на входе информационно-справочных служб и фиксирующих количество поступивших вызовов.
В строке 6 указывается количество вызовов, поступивших на информационно-справочные службы, закончившихся разговорами.
В строке 7 указывается количество поступивших заявок на бюро ремонта.
В строке 8 указывается общее количество выявленных повреждений.
В строке 9 указывается процентная доля случаев неисправности коммутируемой телефонной сети общего пользования, устраненных к концу следующего рабочего дня (то есть исключая нерабочие, выходные и праздничные дни).
В данные по строке 10 не включаются перерывы действия связи по причине отключения электроэнергии и чрезвычайных ситуаций.
Примечание: Х - данная позиция не подлежит заполнению.
В случае отсутствия у юридического лица и (или) его структурных и обособленных подразделений кода БИН - заполняется код ОКПО.
4. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 1. Протяженность междугородных и международных каналов связи.
Строка 1 = строк 2, 3
Строка 3 > строки 4
Строка 4 = строк 5-8
2) Раздел 2. Протяженность междугородных и международных каналов связи в зависимости от среды распространения.
Строка 1 = строк 2 - 5
3) Раздел 3. Протяженность междугородных и международных линий связи.
Строка 1 > строки 2
Строка 2 = строк 3 - 6
4) Раздел 4. Протяженности междугородных и международных линий связи в зависимости от среды распространения.
Строка 1 = строк 2, 4, 5
Строка 2 > строки 3
5) Раздел 5. Количество оконечных междугородных и международных каналов, образованных оконечной аппаратурой систем передачи.

5 жолда бәріне Wi-Fi ретінде таныс, IEEE 802.11b стандарттында негізделген жалпы пайдаланудағы сымсыз жергілікті желіге қатынау нүктелері көрсетіледі.
11 бөлімнің 1 жолындағы көрсеткіштерінде тығыздау аппаратурасынан құрылған, резервтегілерін қоса есептегенде пайдалану өрісіне тәуелсіз, барлық телеграф арналары (қалаішіліктерді есептемегенде) көрсетіледі.
12 бөлімнің 1 жолында есепті жылдың басына техникалық мүмкіндіктердің жоғы салдарынан телефонды орналастыруға түскен өтінімдерді кейінге жылжытуға мәжбүрленген, қанағаттандырылмаған өтінімдердің жалпы саны көрсетіледі.
2 жолда есепті жылдың соңына техникалық мүмкіндіктердің жоғы салдарынан телефонды орналастыруға түскен өтінімдерді кейінге жылжытуға мәжбүрленген, қанағаттандырылмаған өтінімдердің жалпы саны есептеледі.
3 жолда есепті жылы телефон орналастыруға түскен қанағаттандырылған өтінімдер саны көрсетіледі.
4 жолда есепті жылы жалпы пайдаланудағы телекоммуникация желілеріне қосылу үшін берілген қанағаттандырылмағын өтінімдер саны көрсетіледі.
5 жолда ақпараттық-анықтамалық қызметтердің кіре берісінде орналастырылған және келіп түскен қоңыраулар санын есептеуіш көрсеткіштері негізінде анықтайтын ақпараттық-анықтамалық қызметтерге келіп түскен шақырулар саны.
6 жолда сөйлесулермен аяқталған ақпараттық-анықтамалық қызметтерге келіп түскен шақырулар саны.
7 жолда жөндеу бюроларына келіп түскен өтінімдер саны көрсетіледі.
8 жолда анықталған олқылықтардың жалпы саны көрсетіледі.
9 жол бойынша келесі жұмыс күннің соңына жойылған (яғни жұмыс істемейтін, демалыс және мейрам күндерін есептемей отырып) жалпы пайдаланудағы жалғанатын телефон желісінің түзетілмеген жағдайлардың пайыздық үлесі көрсетіледі.
10 жол бойынша деректерге электр энергиясын өшіру және төтенше жағдайлар себептері бойынша байланыстың үзілуі қосылмайды.
Ескерту: Х – бұл айқындама толтыруға жатпайды.
Заңды тұлғада және (немесе) оның құрылымдық және оқшауланған бөлімшелерінде БСН коды болмаған жағдайда, ҚҰЖЖ коды толтырылады.
4. Арифметика-логикалық бақылау:
1) 1 бөлім. Қалааралық және халықаралық байланыс арналарының ұзындығы.
1 жол = 2, 3 жолдардың Е
3 жол > 4 жолдан
4 жол = 5-8 жолдардың Е
2) 2 бөлім. Тарату ортасына байланысты қалааралық және халықаралық байланыс арналарының ұзындығы.
1 жол = 2-5 жолдардың Е
3) 3 бөлім. Қалааралық және халықаралық байланыс желілерінің ұзындығы.
1 жол > 2 жолдан
2 жол = 3-6 жолдардың Е
4) 4 бөлім. Тарату ортасына байланысты қалааралық және халықаралық байланыс желілерінің ұзындығы.
1 жол = 2, 4, 5 жолдардың Е
2 жол > 3 жолдан
5) 5 бөлім. Беру желілерінің ақырғы тығыздау аппаратураларымен құралған қалааралық және халықаралық ақырғы арналардың саны.

Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Строка 1 = строк 2, 3 для каждой графы
Строка 3 > строки 4 для каждой графы
6) Раздел 6. Количество и емкость коммутационных пунктов.
Строка 1 > строки 2 для каждой графы
Строка 1 > строки 7 для каждой графы
Строка 2 > строки 8 для каждой графы
Строка 3 >   строк 4, 5 для каждой графы
Строка 3 > строки 9 для каждой графы
Строка 4 > строки 10 для каждой графы
Строка 5 > строки 11 для каждой графы
Строка 6 > строки 12 для каждой графы
Строка 7 > строки 8 для каждой графы
Строка 9 >  строк 10, 11 для каждой графы
7) Раздел 7. Емкость абонентских устройств, подсоединенных к телефонной сети, без учета таксофонов.
Графа 2 < графы 1 для каждой строки
Графа 4 < графы 3 для каждой строки
Строка 1 >  строк 2 - 5 для каждой графы
Строка 1 > строки 6 для каждой графы
8) Раздел 8. Земные станции спутниковой связи и вещания.
Графа 3 < графы 1 для каждой строки
Графа 4 < графы 2 для каждой строки
Строка 1 > строки 2 для каждой графы
9) Раздел 9. Информация о таксофонах.
Графа 2 < графы 1
10) Раздел 10. Информация о количестве базовых станций беспроводной связи.
Строка 1 = строк 2, 4, 5
Строка 2 > строки 3
11) Раздел 12. Информация о качестве услуг связи.
Графа 2 < графы 1 для каждой строки.

2 баған < барлық жол бойынша 1 бағаннан
1 жол = әрбір баған үшін 2, 3 жолдардың Е
3 жол > әрбір баған үшін 4 жолдан
6) 6 бөлім. Коммутациялық пунктердің саны және сыйымдылығы.
1 жол > әрбір баған үшін 2 жолдан
1 жол = әрбір баған үшін 7 жолдан
2 жол > әрбір баған үшін 8 жолдан
3 жол > әрбір баған үшін 4, 5 жолдардың Е
3 жол > әрбір баған үшін 9 жолдан
4 жол > әрбір баған үшін 10 жолдан
5 жол > әрбір баған үшін 11 жолдан
6 жол > әрбір баған үшін 12 жолдан
7 жол > әрбір баған үшін 8 жолдан
9 жол > әрбір баған үшін 10, 11 жолдардың Е
7) 7 бөлім. Телефон желісіне қосылған абоненттік құрылғылардың сыйымдылығы, таксофондарды есепке алусыз.
2 баған < әрбір жол үшін 1 бағаннан
4 баған < әрбір жол үшін 3 бағаннан
1 жол > әрбір баған үшін 2 - 5 жолдарының Е
1 жол > әрбір баған үшін 6 жолдан
8) 8 бөлім. Спутниктік байланыс пен таратудың жер станциялары.
3 баған < әрбір жол үшін 1 бағаннан
4 баған < әрбір жол үшін 2 бағаннан
1 жол > әрбір баған үшін 2 жолдан
9) 9 бөлім. Таксофондар туралы ақпарат.
2 баған < 1 бағаннан
10) 10 бөлім. Сымсыз байланыстың базалық станцияларының саны бойынша ақпарат
1 жол = 2, 4, 5 жолдардың Е
2 жол > 3 жолдан
11) 12 бөлім. Байланыс қызметтерінің сапасы туралы ақпарат.
2 баған < әрбір жол үшін 1 бағаннан
Е - арифметикалық белгі.