Об определении целевых групп населения и мер по содействию их занятости и социальной защите в 2010 году
Постановление акимата города Астаны от 5 января 2010 N 23-1п. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 5 февраля 2010 года N 618. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 6 декабря 2010 года № 23-1147п
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 6 декабря 2010 года № 23-1147п (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить целевыми группами населения следующие категории:
1) малообеспеченные;
2) молодежь в возрасте до двадцати девяти лет;
3) воспитанники детских домов, дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до двадцати трех лет;
4) одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей;
5) граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре;
6) лица, достигшие пятидесяти лет;
7) инвалиды;
8) лица, уволенные из рядов Вооруженных Сил Республики Казахстан;
9) лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения;
10) оралманы;
11) выпускники организаций высшего и послевузовского образования;
12) лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя - юридического лица либо прекращением деятельности работодателя - физического лица, сокращением численности или штата работников;
13) выпускники средних специальных и средних профессиональных учебных заведений;
14) лица, длительное время (более года) не работавшие;
15) работники, занятые в режиме неполного рабочего времени;
16) лица, находящиеся в вынужденных отпусках без сохранения заработной платы по инициативе работодателя;
17) родители (усыновители, опекуны, попечители), воспитывающие ребенка-инвалида.
2. Государственному учреждению "Управление занятости и социальных программ города Астаны" (далее - Управление):
1) принять меры по обеспечению временной занятости и профессиональной подготовки лиц, относящихся к целевым группам населения;
2) обеспечить содействие в трудоустройстве лиц, относящихся к целевым группам населения;

Халықтың нысаналы топтарын және 2010 жылы оларды жұмыспен қамту мен әлеуметтік қорғалуына көмек көрсету жөніндегі шараларды белгілеу туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 5 қаңтардағы № 23-1қ Қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2010 жылғы 5 ақпанда нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 618 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 06 желтоқсандағы N 23-1147қ қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 06.12.2010 № 23-1147қ қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 7-тармақтан қараңыз.
«Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Халықтың нысаналы топтары болып мынадай санаттар белгіленсін:
1) табысы аз адамдар;
2) жиырма тоғыз жасқа дейінгі жастар;
3) балалар үйлерінің тәрбиеленушілері, жетім балалар мен ата-ананың қамқорлығынсыз қалған жиырма үш жасқа дейінгі балалар;
4) кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғызілікті, көп балалы ата-аналар;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен асырауында тұрақты күтімді, көмекті немесе қадағалауды қажет етеді деп танылған тұлғалар бар азаматтар;
6) елу жасқа толған тұлғалар;
7) мүгедектер;
8) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарынан босаған тұлғалар;
9) бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған тұлғалар;
10) оралмандар;
11) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын бітірушілер;
12) жұмыс беруші – заңды тұлғаның таратылуына не жұмыс беруші жеке тұлғаның қызметін тоқтатуына, қызметкерлер санының немесе штатының қысқаруына байланысты жұмыстан босатылған тұлғалар;
13) орта арнайы және орта кәсіптік оқу орындарының түлектері;
14) ұзақ уақыт (бір жылдан аса) жұмыс істемейтін тұлғалар;
15) толық емес жұмыс режимінде қамтылған қызметкерлер;
16) жұмыс берушінің бастамасы бойынша жалақасы сақталмайтын мәжбүрлі демалыстағы тұлғалар;
17) мүгедек баланы тәрбиелеп отырған ата-аналар (бала асырап алушылар, қорғаншылар, қамқоршылар).
2. «Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Басқарма):
1) халықтың нысаналы топтарына жататын тұлғаларды уақытша жұмыспен қамтуды және кәсіби даярлауды қамтамасыз ету жөнінде шара қабылдасын;
2) халықтың нысаналы топтарына жататын тұлғалардың жұмысқа орналасуына көмек көрсетуді қамтамасыз етсін;

3) осуществлять контроль за трудоустройством лиц, относящихся к целевым группам населения.
3. Работодателям:
1) содействовать трудоустройству лиц, относящихся к целевым группам населения;
2) предоставлять Управлению в полном объеме информацию о предстоящем высвобождении работников в связи с ликвидацией работодателя - юридического лица либо прекращением деятельности работодателя - физического лица, сокращением численности или штата, количестве и категориях работников, которых оно может коснуться, с указанием должностей и профессий, специальностей, квалификации и размера оплаты труда высвобождаемых работников и сроках, в течение которых они будут высвобождаться, не менее чем за два месяца до начала высвобождения;
3) направлять Управлению сведения о наличии свободных рабочих мест (вакантных должностей) в течение трех рабочих дней со дня их появления;
4) своевременно (в течение пяти рабочих дней со дня направления к ним Управлением граждан) извещать о приеме на работу или об отказе в приеме на работу с указанием причин путем соответствующей отметки в направлении, выданном Управлением.
4. Управлению произвести государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции.
5. Признать утратившими силу:
постановление акимата города Астаны от 5 января 2009 года № 23-10п "Об определении целевых групп населения и мер по содействию их занятости и социальной защите в 2009 году" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 5 февраля 2009 года за № 558, опубликовано в газетах "Астана ақшамы" от 17 марта 2009 года, № 29, 19 марта 2009 года, № 30; "Вечерняя Астана" от 28 марта 2009 года, № 37);
постановление акимата города Астаны от 31 марта 2009 года № 23-291п "О внесении изменения в постановление акимата города Астаны от 5 января 2009 года № 23-10п "Об определении целевых групп населения и мер по содействию их занятости и социальной защите в 2009 году" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 13 апреля 2009 года № 568, опубликовано в газетах "Астана ақшамы" от 14 мая 2009 года, № 51; "Вечерняя Астана" от 23 апреля 2009 года, № 48);
постановление акимата города Астаны от 25 мая 2009 года № 23-513п "О внесении изменения и дополнения в постановление акимата города Астаны от 5 января 2009 года № 23-10п "Об определении целевых групп населения и мер по содействию их занятости и социальной защите в 2009 году" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 4 июня 2009 года № 580, опубликовано в газетах "Астана ақшамы" от 11 июня 2009 года, № 63; "Вечерняя Астана" от 11 июня 2009 года, № 69).

3) халықтың нысаналы топтарына жататын тұлғалардың жұмысқа орналасуын бақылауды жүзеге асырсын.
3. Жұмыс берушілер:
1) халықтың нысаналы топтарына жататын тұлғалардың жұмысқа орналасуына көмек көрсетсін;
2) жұмыс беруші-заңды тұлғаның таратылуына не жұмыс беруші-жеке тұлғаның қызметін тоқтатуына, адам санының немесе штаттың қысқартылуына байланысты алдағы уақытта қызметкерлердiң жұмыстан босайтыны, босатылатын қызметкерлердiң қызметтерi мен кәсіптері, мамандықтары, бiлiктiлiгi және еңбекақы мөлшерi көрсетiле отырып, босатылуы мүмкiн қызметкерлердiң саны мен санаттары туралы және олар босатылатын мерзiмдер туралы жұмыстан босату басталардан кемінде екі ай бұрын уәкiлеттi органға толық көлемде ақпарат берсін;
3) Басқармаға бос жұмыс орындары (бос лауазымдар) пайда болған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде олар туралы мәлімет жіберсін;
4) Басқарма берген жолдамаға тиісті белгі қою арқылы жұмысқа қабылдау немесе жұмысқа қабылдаудан бас тарту себебін көрсете отырып, ол туралы уақтылы (Басқарма оған азаматтарды жіберген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде) хабардар етсін.
4. Басқарма әділет органдарында осы қаулыны мемлекеттік тіркеуді жүргізсін.
5. Астана қаласы әкімдігінің:
«Халықтың нысаналы топтарын және 2009 жылы оларды жұмыспен қамту мен әлеуметтік қорғалуына көмек көрсету жөніндегі шараларды белгілеу туралы» 2009 жылғы 5 қаңтардағы № 23-10қ қаулысының (Нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылғы 5 ақпанда № 558 болып тіркелген, «Астана ақшамы» газетінің 2009 жылғы 17 наурыздағы № 29 нөмірінде, 2009 жылғы 19 наурыздағы № 30 нөмірінде; «Вечерняя Астана» газетінің 2009 жылғы 28 наурыздағы № 37 жарияланған);
«Халықтың нысаналы топтарын және 2009 жылы оларды жұмыспен қамту мен әлеуметтік қорғалуына көмек көрсету жөніндегі шараларды белгілеу туралы» Астана қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 5 қаңтардағы № 23-10қ қаулысына өзгеріс енгізу туралы» 2009 жылғы 31 наурыздағы № 23-291қ қаулысының (Нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылғы 13 сәуірде № 568 болып тіркелген, «Астана ақшамы» газетінің 2009 жылғы 14 мамырдағы № 51 нөмірінде; «Вечерняя Астана» газетінің 2009 жылғы 23 сәуірдегі № 48 нөмірінде жарияланған);
«Халықтың нысаналы топтарын және 2009 жылы оларды жұмыспен қамту мен әлеуметтік қорғалуына көмек көрсету жөніндегі шараларды белгілеу туралы» Астана қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 5 қаңтардағы № 23-10қ қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы» 2009 жылғы 25 мамырдағы № 23-513қ қаулысының (Нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылғы 4 маусымда № 580 болып тіркелген, «Астана ақшамы» газетінің 2009 жылғы 11 маусымдағы № 63 нөмірінде; «Вечерняя Астана» газетінің 2009 жылғы 11 маусымдағы № 69 нөмірінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Рахимжанова А.М.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Аким                                       И. Тасмагамбетов

6. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Ә.М. Рахымжановқа жүктелсін.
7. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркеу күнінен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкiм                                   И. Тасмағамбетов