Об оказании социальной помощи отдельным категориям граждан на проезд на внутригородском общественном транспорте (кроме такси)
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 24 февраля 2010 года N 28/217. Зарегистрировано Управлением юстиции города Балхаш Карагандинской области 19 марта 2010 года N 8-4-176. Утратило силу - решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 24 марта 2011 года N 43/337
Сноска. Утратило силу - решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 24.03.2011 N 43/337.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 7 декабря 2009 года "О республиканском бюджете на 2010 - 2012 годы" городской маслихат РЕШИЛ:
1. Предоставить социальную помощь на проезд на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) отдельным категориям граждан, пенсии и социальные пособия которых не превышают порогового уровня 18325 тенге.
2. Определить размер оказания социальной помощи 900 тенге в месяц. Социальная помощь назначается с месяца подачи заявления, после возникновения права на ее получение. Выплата данной помощи производится ежемесячно за истекший месяц.
3. Определить, что назначение и выплата социальной помощи на проезд осуществляется следующим гражданам:
1) пенсионерам;
2) неработающим инвалидам 3 группы;
3) инвалидам с детства до 16 лет;
4) получателям социального пособия по случаю потери кормильца, достигшим пенсионного возраста;
5) неработающим получателям государственного специального пособия по спискам N 1, N 2.
4. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ города Балхаша" (Адамова К.К.) обеспечить своевременное назначение и выплату социальной помощи отдельным категориям граждан на проезд на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) на основании следующих документов:
1) заявления с указанием номера лицевого счета получателя в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление банковских операций;
2) документа, удостоверяющего личность получателя;
3) книги регистрации граждан;
4) трудовой книжки или индивидуального трудового договора (кроме пенсионеров);
5) удостоверения получателя пенсии или пособия;
6) справки об инвалидности установленной формы;
7) справки налогового комитета об отсутствии факта регистрации в качестве индивидуального предпринимателя.
5. Ответственность за достоверность представленных сведений несут заявители. В случае представления недостоверных сведений, повлекших незаконную выплату пособия, выплаченные суммы взыскиваются с получателей в добровольном либо судебном порядке.

Жеке санаттағы азаматтарға қала ішінде қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жүру жолақысына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2010 жылғы 24 ақпандағы N 28/217 шешімі. Қарағанды облысы Балқаш қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 19 наурызда N 8-4-176 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2011 жылғы 24 наурыздағы N 43/337 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2011.03.24 N 43/337 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" және 2009 жылғы 7 желтоқсандағы "2010-2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңдарына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. Зейнетақылары және әлеуметтік жәрдемақылары 18325 теңге деңгейінен аспайтын жеке санаттағы азаматтарға қала ішінде қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жүру жолақысына әлеуметтік көмек көрсетілсін.
2. Әлеуметтік көмек мөлшері айына 900 теңге көлемінде белгіленсін. Әлеуметтік көмек өтініш берілген айдан бастап, көмекті алуға құқығы туындағаннан кейін тағайындалады. Осы аталған көмекті төлеу өткен ай үшін ай сайын жүргізіледі.
3. Көлікте жүруге әлеуметтік көмек келесі азаматтарға тағайындалатындығы және төленетіндігі анықталсын:
1) зейнеткерлерге;
2) жұмыссыз 3-ші топ мүгедектеріне;
3) 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға;
4) зейнеткерлік жастағы асыраушысынан айырылуына байланысты жәрдемақы алушыларға;
5) N 1, N 2 тізім бойынша жұмыс жасамайтын арнайы мемлекеттік жәрдемақы алушыларға.
4. "Балқаш қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (Адамова Қ.Қ.) жеке санаттағы азаматтарға қала ішінде қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жүру жолақысына әлеуметтік көмек көрсетуді тағайындауды және төлеуді келесі құжаттар негізінде мезгілінде қамтамасыз етсін:
1) көмек алушының банктік қызметтерді жүзеге асыруға сәйкес лицензиясы бар мекемелерде жеке шоты көрсетілген өтініш;
2) алушының жеке басын куәландыратын құжаттары;
3) азаматтарды тіркеу кітапшасы;
4) еңбек кітапшасы немесе жеке еңбек келісім шарты (зейнеткерлерден басқа);
5) зейнетақы немесе жәрдемақы алушының куәлігі;
6) белгіленген нысандағы мүгедектігі туралы анықтама;
7) жеке кәсіпкер ретінде тіркеу фактісінің жоқтығы туралы салық комитетінің анықтамасы.
5. Ұсынылған құжаттардың шынайылығына өтініш берушілер жауапты. Сенімсіз мәліметтер беру барысында заңсыз тұрғыда тағайындалған және төленген жәрдемақылар әлеуметтік көмекті алушылардан өз еркімен немесе сотқа жүгіну арқылы қайтарылады.

6. Признать утратившими силу некоторые решения городского маслихата согласно приложению.
7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по бюджету, экономике, законности и правам граждан, по социально-культурному развитию и социальной защите населения (Баймаганбетов Е.К.).
8. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии                        К. Шагиров
Секретарь городского маслихата             И. Сторожко
"СОГЛАСОВАНО"
Аким города                                Тейлянов К.Г.
22 февраля 2010 года
Начальник отдела экономики
и бюджетного планирования                  Шлыкова З.С.
22 февраля 2010 года
Начальник отдела финансов                  Томпиева Ж.К.
22 февраля 2010 года
Начальник отдела занятости
и социальных программ                      Адамова К.К.
22 февраля 2010 года
Приложение 1
к решению городского маслихата
от 24 февраля 2010 года N 28/217
Перечень
утративших силу некоторых решений городского маслихата
1. Решение городского маслихата от 1 февраля 2006 года N 30/276 "Об оказании социальной помощи отдельным категориям граждан на проезд на внутригородском общественном транспорте (кроме такси)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 8-4-26, опубликовано в газетах "Балқаш өңірі" от 17 марта 2006 года N 23, "Северное Прибалхашье" от 6 сентября 2006 года N 59).
2. Решение городского маслихата от 21 февраля 2007 года N 40/390 "О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 1 февраля 2006 года N 30/276 "Об оказании социальной помощи отдельным категориям граждан на проезд на внутригородском общественном транспорте (кроме такси)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 8-4-66, опубликовано в газетах "Балқаш өңірі" от 9 марта 2007 года N 21, "Северное Прибалхашье" от 9 марта 2007 года N 25-26).
3. Решение городского маслихата от 12 марта 2008 года N 7/61 "О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 1 февраля 2006 года N 30/276 "Об оказании социальной помощи отдельным категориям граждан на проезд на внутригородском общественном транспорте (кроме такси)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 8-4-105, опубликовано в газетах "Балқаш өңірі" от 11 апреля 2008 года N 29, "Северное Прибалхашье" от 9 апреля 2008 года N 42).
4. Решение городского маслихата от 30 июня 2008 года N 10/93 "О внесении изменения в решение городского маслихата от 1 февраля 2006 года N 30/276 "Об оказании социальной помощи отдельным категориям граждан на проезд на внутригородском общественном транспорте (кроме такси)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 8-4-113, опубликовано в газетах "Балқаш өңірі" от 16 июля 2008 года N 68, "Северное Прибалхашье" от 16 июля 2008 года N 84).

6. Қосымшада көрсетілген кейбір шешімдердің күші жойылды деп танылсын.
7. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың бюджет, экономика, заңдылық және азамат құқығы, әлеуметтік-мәдени даму және халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (Баймағанбетов Е.К.).
8. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енеді және 2010 жылдың 1 қаңтарынан туындаған қатынастарға таратылады.
Сессия төрағасы                            Қ. Шағыров
Қалалық мәслихат хатшысы                   И. Сторожко
КЕЛІСІЛДІ
Қала әкімі                                 Қ.Г. Тейлянов
22 ақпан 2010 жыл
Экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімінің бастығы                З.С. Шлыкова
22 ақпан 2010 жыл
Қаржы бөлімінің бастығы                    Ж.К. Томпиева
22 ақпан 2010 жыл
Жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің бастығы            Қ.Қ. Адамова
22 ақпан 2010 жыл
Қалалық мәслихаттың
2010 жылғы 24 ақпандағы
N 28/217 шешіміне
1 қосымша
Қалалық мәслихаттың күші жойылған шешімдерінің
тізімі
1. Қалалық мәслихаттың 2006 жылғы 1 ақпандағы N 30/276 "Жеке санаттағы азаматтарға қала ішінде қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жүру жолақысына әлеуметтік көмек көрсету туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 8-4-26 болып тіркелген, 2006 жылғы 17 наурыздағы N 23 "Балқаш өңірі" газетінде, 2006 жылғы 6 қыркүйектегі N 59 "Северное Прибалхашье" газетінде жарияланған).
2. Қалалық мәслихаттың 2007 жылғы 21 ақпандағы N 40/390 "Жеке санаттағы азаматтарға қала ішінде қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жүру жолақысына әлеуметтік көмек көрсету туралы" қалалық мәслихаттың 2006 жылғы 1 ақпандағы N 30/276 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімімен өзгерістер енгізілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 8-4-66 болып тіркелген, 2007 жылғы 9 наурыздағы N 21 "Балқаш өңірі" газетінде, 2007 жылғы 9 наурыздағы N 25-26 "Северное Прибалхашье" газетінде жарияланған).
3. Қалалық мәслихаттың 2008 жылғы 12 наурыздағы N 7/61 "Жеке санаттағы азаматтарға қала ішінде қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жүру жолақысына әлеуметтік көмек көрсету туралы" қалалық мәслихаттың 2006 жылғы 1 ақпандағы N 30/276 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімімен өзгерістер енгізілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 8-4-105 болып тіркелген, 2008 жылғы 11 сәуірдегі N 29 "Балқаш өңірі" газетінде, 2008 жылғы 9 сәуірдегі N 42 "Северное Прибалхашье" газетінде жарияланған).
4. Қалалық мәслихаттың 2008 жылғы 30 маусымдағы N 10/93 "Жеке санаттағы азаматтарға қала ішінде қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жүру жолақысына әлеуметтік көмек көрсету туралы" қалалық мәслихаттың 2006 жылғы 1 ақпандағы N 30/276 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімімен өзгеріс енгізілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 8-4-113 болып тіркелген, 2008 жылғы 16 шілдедегі N 68 "Балқаш өңірі" газетінде, 2008 жылғы 16 шілдедегі N 84 "Северное Прибалхашье" газетінде жарияланған).

5. Решение городского маслихата от 27 мая 2009 года N 21/160 "О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 1 февраля 2006 года N 30/276 "Об оказании социальной помощи отдельным категориям граждан на проезд на внутригородском общественном транспорте (кроме такси)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 8-4-145, опубликовано в газетах "Балқаш өңірі" от 17 июня 2009 года N 71, "Северное Прибалхашье" от 17 июня 2009 года N 70).

5. Қалалық мәслихаттың 2009 жылғы 27 мамырдағы N 21/160 "Жеке санаттағы азаматтарға қала ішінде қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жүру жолақысына әлеуметтік көмек көрсету туралы" қалалық мәслихаттың 2006 жылғы 1 ақпандағы N 30/276 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімімен өзгеріс енгізілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 8-4-145 болып тіркелген, 2009 жылғы 17 маусымдағы N 71 "Балқаш өңірі" газетінде, 2009 жылғы 17 маусымдағы N 70 "Северное Прибалхашье" газетінде жарияланған).