О внесении дополнений в постановление акимата Мангистауской области от 20 марта 2008 года № 181 "Об установлении водоохранных зон и полос в городах Актау, Форт-Шевченко, селе Курык и в зоне отдыха Кендерли"
Постановление Мангистауского областного акимата от 03 сентября 2010 года № 331. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 15 сентября 2010 года № 2083. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 24 августа 2023 года N 130
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 24.08.2023 № 130 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Водным кодексом Республики Казахстан от 9 июля 2003 года, постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 января 2004 года № 42 "Об утверждении Правил установления водоохранных зон и полос", акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Мангистауской области от 20 марта 2008 года № 181 "Об установлении водоохранных зон и полос в городах Актау, Форт - Шевченко, селе Курык и в зоне отдыха Кендерли" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2009, опубликовано в газете "Огни Мангистау" 13 мая 2008 года № 75) следующие дополнения:
в приложении 1 указанного постановления:
пункт 2 дополнить абзацами седьмым и восьмым следующего содержания:
"Ширина водоохранных полос для участков моря территории в городах Актау, Форт – Шевченко, селе Курык и в зоне отдыха Кендерли, имеющих особо ценное рыбохозяйственное значение, принимается не менее 100 метров, независимо от уклона и характера прилегающих земель, кроме водоохранных полос на побережье Каспийского моря протяженностью 4,075 км на искусственно созданной отсыпаемой производственной площадке цеха буровых растворов с причальной стенкой и обустройством парапета высотой 50 см и сопряжением с береговой линией моря, укрепленных строительством берегоукрепительных сооружений с обустройством парапета высотой 50 см в северном, южном, восточном и юго - восточном направлении северо - западного побережья Тюб - Караганского залива в районе поселка Баутино Тупкараганского района Мангистауской области под размещение цеха буровых растворов, базы поддержки морских нефтяных операций на основании утвержденной проектной документации.

"Ақтау, Форт-Шевченко қалаларында, Құрық ауылы және Кендерлі демалыс аймағында су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2008 жылғы 20 наурыздағы № 181 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2010 жылғы 03 қыркүйектегі № 331 қаулысы. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 15 қыркүйекте № 2083 тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы әкімдігінің 2023 жылғы 24 тамыздағы № 130 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды-Маңғыстау облысы әкімдігінің 24.08.2023 № 130 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Тақырыпта және бүкіл мәтін бойынша "поселке", "поселкелер", "поселкелерге", "поселкелері", "поселкелерді", "поселкелердің" деген сөздер тиісінше "кент", "кенттер", "кенттерге", "кенттері", "кенттерді", "кенттердің" деген сөздермен; "ауыл (село)", "ауылдық (селолық)", "ауылдардың (селолардың)", "ауылдарды (селоларды)", "ауылдар (селолар)", "ауылдарға (селоларға)" деген сөздер тиісінше "ауыл", "ауылдық", "ауылдардың", "ауылдарды", "ауылдар", "ауылдарға" деген сөздермен ауыстырылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 30.06.2016 № 194 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Су кодексіне, "Су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 16 қаңтардағы № 42 қаулысына сәйкес, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ақтау, Форт - Шевченко қалаларында, Құрық ауылы және Кендерлі демалыс аймағында су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2008 жылғы 20 наурыздағы № 181 қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2009 болып тіркелген, "Маңғыстау" газетінде 2008 жылғы 13 мамырдағы № 73 жарияланған) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулының 1 - қосымшасында:
2 - тармақ мынадай мазмұндағы жетінші және сегізінші абзацтармен толықтырылсын:
Ерекше бағалы балық шаруашылығы үшін маңызы бар Ақтау, Форт-Шевченко қалалары, Құрық ауылы аумағының және Кендірлі демалыс аймағындағы теңіз учаскелері үшін су қорғау белдеулерінің еніне, бекітілген жобалық құжаттама негізіндегі бұрғылау ерітінділері цехын, теңіздік мұнай операцияларын қолдау базасын орналастыруға Маңғыстау облысы Түпқараған ауданының Баутино ауылы ауданындағы Түпқараған бұғазының солтүстік-батыс жағалауының солтүстік, оңтүстік, шығыс және оңтүстік-шығыс бағытына биіктігі 50 см жиекқабырға жайғастырылған жағалық бекітпе имараты құрылысымен бекітілген, теңіздің жағалау жиегімен түйісетін және биіктігі 50 см жиекқабырға мен кеме тоқтайтын қабырғасы бар, бұрғылау ерітінділері цехының төгінді түрде жасалған жасанды өндірістік алаңындағы ұзындығы 4,075 км Каспий теңізі жағалауындағы су қорғау белдеуінен басқа, іргелес жердің еңістігі мен сипатына қарамастан, кемінде 100 метр қабылданады.

Существующую границу водоохранной полосы проходящую на расстоянии 100 метров от естественной береговой линии моря в районе производственной площадки цеха буровых растворов и береговой линии побережья моря, в границах площадки цеха заменить границей водоохранной полосы, совмещенной с парапетом производственной площадки цеха и берегоукрепительных сооружений, от границ площадки цеха в северном, южном, восточном и юго - восточном направлении с установлением водоохранной полосы шириной не менее 35,0 метров от отметки средне - многолетнего уровня моря за последнее десятилетие равной минус 27,0 метров.".
2. Акиму Тупкараганского района (Трумову С.У.):
осуществить с учетом внесенных дополнений перенос границы водоохранных полос отсыпных площадок на северо - западном побережье Тюб- Караганского залива в районе села Баутино под размещение цеха буровых растворов для обустройства морских нефтяных месторождений и базы поддержки морских нефтяных операций в натуру;
Ширина водоохранных полос для участков моря территории в городах Актау, Форт – Шевченко, селе Курык и в зоне отдыха Кендерли, имеющих особо ценное рыбохозяйственное значение, принимается не менее 100 метров, независимо от уклона и характера прилегающих земель, кроме водоохранных полос на побережье Каспийского моря протяженностью 4,075 км на искусственно созданной отсыпаемой производственной площадке цеха буровых растворов с причальной стенкой и обустройством парапета высотой 50 см и сопряжением с береговой линией моря, укрепленных строительством берегоукрепительных сооружений с обустройством парапета высотой 50 см в северном, южном, восточном и юго - восточном направлении северо - западного побережья Тюб - Караганского залива в районе села Баутино Тупкараганского района Мангистауской области под размещение цеха буровых растворов, базы поддержки морских нефтяных операций на основании утвержденной проектной документации;
обеспечить постоянный контроль над проведением этих работ.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением акимата Мангистауской области от 30.06.2016 № 194(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Жунбасова М.М.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области
К. Кушербаев
СОГЛАСОВАНО
Директор департамента Комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения Республики Казахстан
по Мангистауской области
Утесинов Б.Б.
03 сентября 2010 года
И.о. начальника Мангистауского областного филиала
Жайык-Каспийского департамента экологии
Ниязов Б.М.
03 сентября 2010 года
Начальник межрегиональной
земельной инспекции
Агентства Республики Казахстан
по управлению земельными ресурсами
по Атырауской и Мангистауской областям
Сулейменов Г.Е.
03 сентября 2010 года
И.о. начальника управления земельных
отношений Мангистауской области
Оразбаев К.С.
03 сентября 2010 года
Начальник управления природных ресурсов
и регулирования природопользования
Мангистауской области
Албытов Ж.
03 сентября 2010 года
Начальник управления энергетики и
коммунального хозяйства Мангистауской области
Аманбеков С.Х.
03 сентября 2010 года
Начальник Урало-Каспийской бассейновой
инспекции по регулированию использования
и охране водных ресурсов
Куанов Б.О.
03 сентября 2010 года

Цех алаңының шекарасындағы, бұрғылау ерітінділері цехының өндірістік алаңы мен теңіз жағалауының жағалау жиегі ауданындағы теңіздің табиғи жағалау жиегінен 100 метр қашықтықта өтетін су қорғау белдеуінің әрекет үстіндегі шекарасы, теңіздің соңғы онжылдықта минус 27,0 метрге тең, орта - көпжылдық деңгейі белгісінен ені 35,0 метр болып белгіленген, цех алаңының солтүстік, оңтүстік, шығыс және оңтүстік - шығыс бағыттағы шекарасынан, цехтың өндірістік алаңының және жағалаулық бекітпе имаратының жиекқабырғасымен түйісетін су қорғау белдеуінің шекарасымен ауыстырылсын.".
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Маңғыстау облысы әкімдігінің 30.06.2016 № 194 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Түпқараған ауданының әкімі (С.Ө. Трұмов):
енгізілген толықтыруларды есепке алып, теңіз мұнай кен орындарын жайластыруға арналған бұрғылау ерітінділері цехын орналастыру үшін Баутино кенті ауданында Түпқараған бұғазының солтүстік - батыс жағалауындағы және теңіздік мұнай операцияларын қолдау базасының төгінді алаңдарының су қорғау белдеулерін табиғи түріне ауыстыруды жүзеге асырсын;
жер - есепке алу құжаттамасына өзгерістер енгізсін;
осы жұмыстардың жүргізілуіне тұрақты бақылауды қамтамасыз етсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді – Маңғыстау облысы әкімдігінің 30.06.2016 № 194 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары М.М. Жүнбасовқа жүктелсін.
4. Осы қаулы ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі
Қ. Көшербаев
КЕЛІСІЛДІ
Жайық-Каспий экология департаментінің
Маңғыстау облыстық филиалы бастығының м.а.
Б.М. Ниязов
03 қыркүйек 2010 жыл
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлігінің Мемлекеттік
санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау
комитетінің Маңғыстау облысы бойынша
департаментінің директоры
Б.Б. Өтесінов
03 қыркүйек 2010 жыл
Қазақстан Республикасы
Жер ресурстарын басқару агенттігінің
Атырау және Маңғыстау облыстары бойынша
өңіраралық жер инспекциясының бастығы
Ғ.Е. Сүлейменов
03 қыркүйек 2010 жыл
Маңғыстау облысының жер қатынастары
басқармасы бастығының м.а.
Қ.С. Оразбаев
03 қыркүйек 2010 жыл
Маңғыстау облысының табиғи ресурстар
және табиғат пайдалануды реттеу
басқармасының бастығы
Ж. Албытов
03 қыркүйек 2010 жыл
Маңғыстау облысының энергетика және
коммуналдық шаруашылық басқармасының бастығы
С.Х. Аманбеков
03 қыркүйек 2010 жыл
Су ресурстарын пайдалануды реттеу және
қорғау жөніндегі Жайық-Каспий бассейндік
инспекциясының бастығы
Б.О. Қуанов
03 қыркүйек 2010 жыл