О внесении изменения и дополнения в постановление акимата Мангистауской области от 20 марта 2008 года № 181 "Об установлении водоохранных зон и полос в городах Актау, Форт-Шевченко, селе Курык и в зоне отдыха Кендерли"
Постановление акимата Мангистауской области от 10 ноября 2010 года N 390. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 23 ноября 2010 года N 2087. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 24 августа 2023 года N 130
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 24.08.2023 № 130 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Водным кодексом Республики Казахстан от 9 июля 2003 года, постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 января 2004 года № 42 "Об утверждении Правил установления водоохранных зон и полос", акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Мангистауской области от 20 марта 2008 года № 181 "Об установлении водоохранных зон и полос в городах Актау, Форт - Шевченко, селе Курык и в зоне отдыха Кендерли" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2009, опубликовано в газете "Огни Мангистау" 13 мая 2008 года № 75) следующие изменение и дополнение:
в приложении 1 указанного постановления:
абзац третий пункта 1 исключить;
пункт 2 дополнить девятым абзацем следующего содержания:
"Ширина водоохранных полос для участков моря территории в городах Актау, Форт – Шевченко, селе Курык и в зоне отдыха Кендирли, имеющих особо ценное рыбохозяйственное значение, принимается не менее 100 метров, независимо от уклона и характера прилегающих земель, а в населенных пунктах протяженностью на участке города Актау - 83,0 км (координаты точек переноса границы водоохранной полосы С (4953315; 10034132) Д (4862525; 10065137), города Форт - Шевченко - 19,0 км (координаты точек переноса границы водоохранной полосы А (4994790; 9985280) В (4993680; 9981590), села Курык - 12,0 км (координаты точек переноса границы водоохранной полосы Е (4842890; 10079230) F (4838320; 10087670), в зоне отдыха Кендерли - 7,0 км (координаты точек переноса границы водоохранной полосы Т (4795800; 10149610) U (4787830; 10157500) принимается минимальная ширина водоохранной полосы 35 метров на основании утвержденной проектно-сметной документации.".

"Ақтау, Форт-Шевченко қалаларында, Құрық ауылы және Кендерлі демалыс аймағында су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2008 жылғы 20 наурыздағы № 181 қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2010 жылғы 10 қарашадағы N 390 қаулысы. Маңғыстау облыстық Әділет Департаментінде 2010 жылы 23 қарашада N 2087 тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы әкімдігінің 2023 жылғы 24 тамыздағы № 130 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды-Маңғыстау облысы әкімдігінің 24.08.2023 № 130 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Тақырыпта және бүкіл мәтін бойынша "поселке", "поселкелер", "поселкелерге", "поселкелері", "поселкелерді", "поселкелердің" деген сөздер тиісінше "кент", "кенттер", "кенттерге", "кенттері", "кенттерді", "кенттердің" деген сөздермен; "ауыл (село)", "ауылдық (селолық)", "ауылдардың (селолардың)", "ауылдарды (селоларды)", "ауылдар (селолар)", "ауылдарға (селоларға)" деген сөздер тиісінше "ауыл", "ауылдық", "ауылдардың", "ауылдарды", "ауылдар", "ауылдарға" деген сөздермен ауыстырылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 30.06.2016 № 194 қаулысымен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Су кодексіне, "Су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу Ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 16 қаңтардағы № 42қаулысына сәйкес, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ақтау, Форт - Шевченко қалаларында, Құрық ауылы және Кендерлі демалыс аймағында су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу туралы" Маңғыстау облысы әкімдігінің 2008 жылғы 20 наурыздағы № 181 қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2009 болып тіркелген, "Маңғыстау" газетінде 2008 жылғы 13 мамырдағы № 73 жарияланған) мынадай өзгеріс және толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулының 1 - қосымшасында:
1 - тармақтың үшінші абзацы алып тасталсын;
2 - тармақ мынадай мазмұндағы тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
"Ерекше бағалы балық шаруашылығы үшін маңызы бар Ақтау, Форт - Шевченко қалалары, Құрық ауылы аумағының және Кендірлі демалыс аймағындағы теңіз учаскелері үшін су қорғау белдеулерінің еніне, іргелес жердің еңістігі мен сипатына қарамастан, кемінде 100 метр қабылданады, ал елді мекендерде қашықтығы Ақтау қаласы - 83,0 км (су қорғау белдеу шекарасының ауыстыру координаттарының нүктелері С (4953315; 10034132) Д (4862525; 10065137), Форт-Шевченко қаласы - 19,0 км (су қорғау белдеу шекарасының ауыстыру координаттарының нүктелері А (4994790; 9985280) В (4993680; 9981590), Құрық ауылы - 12,0 км (су қорғау белдеу шекарасының ауыстыру координаттарының нүктелері Е (4842890; 10079230) F (4838320; 10087670), Кендірлі демалыс аймағында - 7,0 км (су қорғау белдеу шекарасының ауыстыру координаттарының нүктелері Т (4795800; 10149610) U (4787830; 10157500) учаскеде, бекітілген жобалық - сметалық құжаттаманың негізінде су қорғау белдеуінің ең аз ені 35 метр тағайындалады".

2. Акимам города Актау, Тупкараганского и Каракиянского районов:
осуществить с учетом внесенного изменения перенос границы водоохранных полос перечисленных участков побережья Каспийского моря в натуру;
внести изменения в земельно - учетную документацию;
обеспечить постоянный контроль над проведением этих работ.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Жунбасова М.М.
4. Настоящее постановлением вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области
К. Кушербаев
СОГЛАСОВАНО:
Директор департамента Комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения Республики Казахстан
по Мангистауской области
Утесинов Б.Б.
10 ноября 2010 года
Начальник Мангистауского областного филиала
Жайык-Каспийского департамента экологии
Ниязов Б.М.
10 ноября 2010 года
Начальник межрегиональной
земельной инспекции
Агентства Республики Казахстан
по управлению земельными ресурсами
по Атырауской и Мангистауской областям
Сулейменов Г.Е.
10 ноября 2010 года
Начальник управления земельных
отношений Мангистауской области
Оразбаев К.С.
10 ноября 2010 года
И. о. начальника управления природных ресурсов
и регулирования природопользования
Мангистауской области
Токжанов О.А.
10 ноября 2010 года
Начальник управления энергетики и
коммунального хозяйства Мангистауской области
Аманбеков С.Х.
10 ноября 2010 года
Начальник Урало-Каспийской бассейновой
инспекции по регулированию использования
и охране водных ресурсов
Куанов Б.О.
10 ноября 2010 года
СОГЛАСОВАНО:
Жунбасов М.М.
Серикбаев Е.Е.
Нышанбаев К.А.

2. Ақтау қаласының, Түпқараған және Қарақия аудандарының әкімдері:
Каспий теңізі жағалауындағы санамаланған учаскелердің су қорғау белдеулерінің шекарасын енгізілген өзгерістерді есепке алып, табиғи түріне ауыстыруды жүзеге асырсын;
жер - есепке алу құжаттамасына өзгерістер енгізсін;
осы жұмыстардың жүргізілуіне тұрақты бақылауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары М.М. Жүнбасовқа жүктелсін.
4. Осы қаулы ол алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі
Қ. Көшербаев
КЕЛІСІЛДІ:
Жайық-Каспий экология департаментінің
Маңғыстау облыстық филиалының бастығы
Б.М. Ниязов
10 қараша 2010 жыл
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлігінің Мемлекеттік
санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау
комитетінің Маңғыстау облысы бойынша
департаментінің директоры
Б.Б. Өтесінов
10 қараша 2010 жыл
Қазақстан Республикасы
Жер ресурстарын басқару агенттігінің
Атырау және Маңғыстау облыстары бойынша
өңіраралық жер инспекциясының бастығы
Г.Е. Сүлейменов
10 қараша 2010 жыл
Маңғыстау облысының жер қатынастары
басқармасының бастығы
Қ.С. Оразбаев
10 қараша 2010 жыл
Маңғыстау облысының табиғи ресурстар
және табиғат пайдалануды реттеу
басқармасы бастығының м. а.
О. Ә. Тоқжанов
10 қараша 2010 жыл
Маңғыстау облысының энергетика және
коммуналдық шаруашылық басқармасының бастығы
С.Х. Аманбеков
10 қараша 2010 жыл
Су ресурстарын пайдалануды реттеу және
қорғау жөніндегі Жайық-Каспий бассейндік
инспекциясының бастығы
Б.О. Қуанов
10 қараша 2010 жыл
КЕЛІСІЛДІ:
М.М.Жүнбасов
Е.Е.Серікбаев
Қ.А.Нышанбаев
А. Әбдешұлы