О дополнительных мерах по социальной защите инвалидов
Постановление акимата города Костаная Костанайской области от 11 января 2010 года № 38. Зарегистрировано управлением юстиции города Костаная Костанайской области 16 февраля 2010 года № 9-1-142. Утратило силу - Постановлением акимата города Костаная Костанайской области от 29 апреля 2014 года № 956
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата города Костаная Костанайской области от 29.04.2014 № 956 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 16 Закона Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", в целях реализации бюджетной программы "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", акимат города Костаная ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Предусмотреть дополнительный вид социальной помощи по бесплатной транспортной перевозке инвалидов с нарушением функций опорно-двигательного аппарата первой, второй группы, детей-инвалидов, а также сопровождающих их лиц,автомобильным транспортом, приспособленным для находящихся в государственных и негосударственных медико-социальных учреждения (организациях), где перевозка автомобильным транспортом входит в гарантированный объем специальных социальных услуг за счет бюджетных средств.
2. Определить,
1) что дополнительный вид социальной помощи по бесплатной транспортной перевозке оказывается инвалидам с нарушением функций опорно-двигательного аппарата первой, второй группы, детям-инвалидам, а также сопровождающим их лицам;
2) транспортная перевозка инвалидов производится автомобильным транспортом, приспособленным для доступа инвалидов, в пределах территории города Костаная для посещения государственных учреждений, объектов социальной инфраструктуры (туда и обратно), кроме доставки в медицинские учреждения для оказания срочной (неотложной) медицинской помощи, а также междуэтажной транспортировки в объектах инфраструктуры;
2-1) для посещения объектов специальных организаций образования, расположенных за пределами города Костаная на территории Костанайской области, производится бесплатная перевозка автомобильным транспортом детей-инвалидов и сопровождающих их лиц из города Костаная и обратно;
3) уполномоченным органом по организации бесплатной транспортной перевозки инвалидов с нарушением опорно-двигательного аппарата первой, второй группы, детям-инвалидам, а также сопровождающим их лицам является государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ акимата города Костаная";

Мүгедектерді әлеуметтік қорғау бойынша қосымша шаралар туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 11 қаңтардағы № 38 қаулысы. Қостанай облысы Қостанай қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 16 ақпанда № 9-1-142 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 29 сәуірдегі № 956 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 29.04.2014 № 956 қаулысымен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына, "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабына сәйкес, "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасын іске асыру мақсатында, Қостанай қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мүгедектердің пайдалануына бейімделген автомобиль көлігімен тірек-қозғалыс аппаратының қызметі бұзылған бірінші, екінші топтардағы мүгедектерді және мүгедек-балаларды, сондай-ақ оларды жетектеп жүруші адамдарды тегін көлікпен тасымалдау бойынша қосымша әлеуметтік көмек түрі көзделсін. Бұл әлеуметтік көмек автомобиль көлігімен тасымалдау бюджет қаражаты есебінен арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік көлеміне кіретін, мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелеріндегі (ұйымдарындағы) адамдарға көрсетілмейді.
2. Белгіленсін:
1) тегін көлікпен тасымалдау бойынша қосымша әлеуметтік көмек түрі тірек-қозғалыс аппаратының қызметі бұзылған бірінші, екінші топтардағы мүгедектерге және мүгедек-балаларға, сондай-ақ оларды жетектеп жүруші адамдарға көрсетіледі;
2) инфрақұрылым объектілеріндегі қабатаралық тасымалдау көмегі мен жедел (шұғыл) медициналық көмек көрсету үшін медициналық мекемелерге жеткізуден басқа, әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріне (бару және келу) бару үшін Қостанай қаласы аумағы шегінде мүгедектерді көлікпен тасымалдау мүгедектердің пайдалануына бейімделген автомобиль көлігімен жүргізіледі;
2-1) Қостанай облысының аумағында Қостанай қаласының сыртында орналасқан арнайы білім беру ұйымдарының объектілеріне бару үшін мүгедек-балаларды және оларды жетелейтін тұлғаларды автомобиль көлігімен Қостанай қаласынан және кері тегін тасымалдау жүргізіледі;
3) "Қостанай қаласы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалары бөлімі" мемлекеттік мекемесі тірек-қозғалыс аппаратының қызметі бұзылған бірінші, екінші топтардағы мүгедектерді және мүгедек-балаларды, сондай-ақ оларды жетектеп жүруші адамдарды тегін көлікпен тасымалдауды ұйымдастыру бойынша уәкілетті орган болып табылады;

4) уполномоченный орган проводит закуп услуг по бесплатной транспортной перевозке инвалидов с нарушением функций опорно-двигательного аппарата первой, второй группы, детям-инвалидам, а также сопровождающим их лицам в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках;
5) отношения между уполномоченным органом и лицом, предоставляющим услуг по бесплатной транспортировке инвалидов с нарушением функций опорно-двигательного аппарата первой, второй группы, детям-инвалидам, а также сопровождающим их лицам оформляются договором о государственных закупках.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 2-1 в соответствии с постановлением акимата города Костаная Костанайской области от 14.05.2013 № 1051 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого опубликования).
3. Постановление акимата города Костаная "Об оказании социальных услуг инвалидам" от 13 января 2009 года № 44 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных актов за № 9-1-116, опубликовано 27 января 2009 года в газете "Костанай"), признать утратившим силу.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого опубликования.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Костаная Жундубаева М.К.
Аким
города Костаная                            Ж. Нургалиев
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел занятости
и социальных программ акимата
города Костаная"                           В. Рубинский
Начальник государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Костаная"                   Л. Кураева

4) уәкілетті орган тірек-қозғалыс аппаратының қызметі бұзылған бірінші, екінші топтардағы мүгедектерді және мүгедек-балаларды, сондай-ақ оларды жетектеп жүруші адамдарды тегін көлікпен тасымалдау бойынша әлеуметтік қызметтерді сатып алуды Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес өткізеді;
5) тірек-қозғалыс аппаратының қызметі бұзылған бірінші, екінші топтардағы мүгедектерді және мүгедек-балаларды, сондай-ақ оларды жетектеп жүруші адамдарды тегін көлікпен тасымалдау бойынша қызмет көрсететін тұлға мен уәкілетті органның арасындағы қатынастар мемлекеттік сатып алу туралы шартымен ресімделеді.
Ескерту. Қаулысы 2-1) тармақшамен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 14.05.2013 № 1051 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. "Мүгедектерге әлеуметтік қызмет көрсету туралы" Қостанай қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 13 қаңтардағы № 44 (№ 9-1-116 бойынша Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген, 2009 жылғы 27 қаңтардағы № 39 "Қостанай" газетінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай қаласы әкімінің орынбасары М.Қ. Жүндібаевқа жүктелсін.
Қостанай қаласының
әкімі                                      Ж. Нұрғалиев
КЕЛІСІЛГЕН:
"Қостанай қаласы әкімдігінің
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалары бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы            В.Рубинский
"Қостанай қаласы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        Л.Кураева