О реализации решения Костанайского городского маслихата от 24 декабря 2009 года № 253 "О бюджете города Костаная на 2010-2012 годы"
Постановление акимата города Костаная Костанайской области от 5 апреля 2010 года № 494. Зарегистрировано Управлением юстиции города Костаная Костанайской области 12 апреля 2010 года № 9-1-145. Утратило силу - Постановлением акимата города Костаная Костанайской области от 11 апреля 2011 года № 570
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата города Костаная Костанайской области от 11.04.2011 № 570 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 111 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 16 Закона Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", статьей 20 Закона Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", подпунктом 11 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан", решением Костанайского городского маслихата от 24 декабря 2009 года № 253 "О бюджете города Костаная на 2010-2012 годы" (регистрационный номер 9-1-137), акимат города Костаная ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить следующие виды социальных выплат из местного бюджета:
1) ежемесячную социальную помощь на бытовые нужды участникам, инвалидам Великой Отечественной войны в размере тридцати процентов месячного расчетного показателя;
ежемесячная социальная помощь на бытовые нужды участникам, инвалидам Великой Отечественной войны назначается с месяца подачи заявления и прекращается в связи со смертью заявителя или его выбытия на постоянное место жительство за пределы территории города Костаная. Выплата прекращается с месяца, следующего за месяцем, в котором наступили указанные события;
2) единовременную социальную помощь больным заразной формой туберкулеза в поддерживающей фазе лечения на дополнительное питание в размере десятикратного месячного расчетного показателя;
3) социальную помощь молодежи, относящейся к социально-защищаемым слоям населения, обучающейся за счет средств местного бюджета, для возмещения расходов, связанных с получением технического, профессионального, послесреднего и высшего образования ежегодно в размере стоимости обучения, в пределах средств предусмотренных соответствующим бюджетом;

"Қостанай қаласының 2010-2012 жылдарға арналған бюджеті туралы" Қостанай қалалық мәслихатының 2009 жылғы 24 желтоқсандағы № 253 шешімін іске асыру туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 5 сәуірдегі № 494 қаулысы. Қостанай облысы Қостанай қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 12 сәуірде № 9-1-145 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 2011 жылғы 11 сәуірдегі № 570 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 2011.04.11 № 570 (алғашқы рет ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енеді) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына, "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің 111-бабына, Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 56-бабы 1-тармағы 4)-тармақшасына, "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабына, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабына, "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жастар саясаты туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 11-тармақшасына, "Қостанай қаласының 2010-2012 жылдарға арналған бюджеті туралы" Қостанай қалалық мәслихатының 2009 жылғы 24 желтоқсандағы № 253 шешіміне (тіркеу нөмірі 9-1-137) сәйкес, Қостанай қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жергілікті бюджеттен мынадай әлеуметтік төлемдер түрлері белгіленсін:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне тұрмыстық мұқтаждыққа айлық есептік көрсеткіштің отыз пайызы көлемінде ай сайынғы әлеуметтік көмек;
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне арыз берген айдан бастап тұрмыстық мұқтаждыққа ай сайынғы әлеуметтік көмек тағайындалады және өтініш беруші қайтыс болғанға немесе оның Қостанай қаласының аумағынан тыс жерге тұрақты тұруға кетуіне байланысты тоқтатылады. Төлемдер көрсетілген жағдайлар орын алған айдан кейінгі айдан бастап тоқтатылады;
2) емдеудің қолдау көрсету сатысында туберкулездың жұқпалы түрімен ауыратын науқастарға қосымша тамақтануға айлық есептік көрсеткіштің он есе көлемінде біржолғы әлеуметтік көмек;
3) халықтың әлеуметтік қорғалатын жіктеріне жататын және жергілікті бюджет қаражаты есебінен оқитын жастарға тиісті бюджетпен көзделген қаражат шеңберінде, жыл сайын оқу ақысы көлемінде техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі және жоғары білім алуға байланысты шығындарды өтеу үшін әлеуметтік көмек;

4) социальную помощь на оздоровление в летних лагерях отдыха для детей из малообеспеченных семей, детей-сирот, детей находящихся под опекой и попечительством, в размере стоимости путевки;
5) единовременную социальную помощь для подготовки к школе детей из малообеспеченных семей, детей-сирот, детей находящихся под опекой и попечительством, в размере пятикратного месячного расчетного показателя на одного ребенка;
6) социальную помощь на погребение умерших несовершеннолетних детей из малообеспеченных семей в размере двадцатикратного месячного расчетного показателя.
Социальная помощь назначается и выплачивается заявителю, если один из родителей или иной законный представитель на день смерти ребенка зарегистрирован в качестве безработного в уполномоченном органе по вопросам занятости;
7) социальную помощь на погребение умерших безработных в размере двадцатикратного месячного расчетного показателя.
Социальная помощь на погребение назначается и выплачивается членам семьи, либо лицу, осуществившему погребение умерших безработных, которые на момент смерти были официально зарегистрированы в качестве безработных в уполномоченном органе по вопросам занятости;
8) единовременную социальную помощь социально-защищаемым слоям населения, имеющим среднедушевой доход в месяц ниже прожиточного минимума. Размер помощи составляет пятнадцать месячных расчетных показателей;
9) единовременную социальную помощь социально-защищаемым слоям населения, имеющим среднедушевой доход в месяц ниже прожиточного минимума, на оплату медицинского лечения и (или) приобретение медицинских препаратов, в размере фактических затрат, но не более пятидесяти месячных расчетных показателей, при предъявлений подтверждающих документов;
10) ежемесячную дополнительную социальную помощь участникам, инвалидам Великой Отечественной войны в размере четырехкратного месячного расчетного показателя;
11) ежемесячную дополнительную социальную помощь лицам, приравненным к участникам, инвалидам Великой Отечественной войны, согласно статьям 6, 8 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" в размере 2,5 месячных расчетных показателей;
12) единовременную социальную помощь социально-защищаемым слоям населения, имеющим среднедушевой доход в месяц ниже прожиточного минимума, проживающим в индивидуальных жилых домах с автономным отоплением в размере пятнадцати месячных расчетных показателей;
13) единовременную социальную помощь к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне участникам, инвалидам Великой Отечественной войны в размере 35 тысяч тенге.

4) аз қамтылған отбасы балаларын, жетім-балаларды, қамқорлық пен қорғаншылықтағы балаларды жазғы демалыс лагерьлерінде сауықтыру үшін жолдаманың құны көлемінде әлеуметтік көмек;
5) аз қамтылған отбасы балаларын, жетім-балаларды, қамқорлық пен қорғаншылықтағы балаларды мектепке дайындау үшін бір балаға айлық есептік көрсеткіштің бес есе көлемінде біржолғы әлеуметтік көмек;
6) қайтыс болған кәмелетке толмаған аз қамтылған отбасы балаларын жерлеу үшін айлық есептік көрсеткіштің жиырма есе көлемінде әлеуметтік көмек.
Қайтыс болған кәмелетке толмаған аз қамтылған отбасы балаларын жерлеу үшін баланың қайтыс болған күніне жұмыспен қамту мәселелері бойынша уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелген баланың ата-анасының біреуіне немесе өзге заңды өкіліне әлеуметтік көмек тағайындалады және төленеді;
7) қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеу үшін айлық есептік көрсеткіштің жиырма есе көлемінде әлеуметтік көмек.
Әлеуметтік көмек қайтыс болған кезде жұмыспен қамту мәселелері бойынша уәкілетті органда ресми түрде жұмыссыз ретінде тіркелген, қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеуін жүзеге асырушы тұлғаға немесе отбасы мүшелеріне тағайындалады және төленеді;
8) айына ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен орташа жан басына шаққандағы табысы бар халықтың әлеуметтік-қорғалатын жіктеріне біржолғы әлеуметтік көмек. Көмек мөлшері он бес айлық есептік көрсеткішін құрайды;
9) айына ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен орташа жан басына шаққандағы табысы бар халықтың әлеуметтік-қорғалатын жіктеріне, растайтын құжаттарды бергенде, нақты шығындары көлемінде, бірақ елу айлық есептік көрсеткіштен аспайтын, медициналық емделу үшін төлеуге және (немесе) медициналық препараттарды сатып алуға біржолғы әлеуметтік көмек;
10) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне айлық есептік көрсеткіштің төрт есе көлемінде ай сайынғы қосымша әлеуметтік көмек;
11) "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңының 6, 8-баптарына сәйкес, Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне теңестірілген адамдарға айлық есептік көрсеткіштің 2,5 есе көлемінде ай сайынғы қосымша әлеуметтік көмек;
12) автономдық жылытатын жеке тұрғын үйлерде тұратын, айына ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен орташа жан басына шаққандағы табысы бар әлеуметтік-қорғалатын жіктеріне он бес айлық есептік көрсеткіші мөлшернде біржолғы әлеуметтік көмек;
13) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне 35 мың теңге мөлшерде біржолғы әлеуметтік көмек.

2. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ акимата города Костаная" (далее - уполномоченный орган).
3. Выплата социальной помощи осуществляется путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций, согласно спискам, представленным уполномоченным органом.
4. Финансирование социальной помощи производится по бюджетной программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов".
5. Утвердить прилагаемый перечень необходимых документов для назначения социальной помощи.
6. Постановление акимата города Костаная от 22 января 2009 года № 101 "О социальной помощи отдельным категориям граждан" (регистрационный номер 9-1-120 от 12 февраля 2009 года, опубликовано 17 февраля 2009 года № 14 в газете "Костанай") признать утратившим силу.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на действия возникшие с 1 января 2010 года.
8. Контроль за исполнением постановления возложить на заместителя акима города Костаная Жундубаева М. К.
Аким города Костаная                       Ж. Нургалиев
Утвержден
постановлением
акимата города Костаная
от 5 апреля 2010 года
№ 494
Перечень
необходимых документов для назначения социальной помощи
1. Обязательными документами для назначения социальной помощи являются:
заявление лица, обратившегося за социальной помощью;
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
документ, подтверждающий место жительства;
для заявителя, являющегося законным представителем несовершеннолетнего ребенка - копия документа, подтверждающего наличие указанного статуса.
2. Кроме того дополнительно предоставляются документы, для назначения социальной помощи:
1) на бытовые нужды участникам, инвалидам Великой Отечественной войны:
копия удостоверения участника, инвалида Великой Отечественной войны;
2) больным заразной формой туберкулеза в поддерживающей фазе лечения на дополнительное питание:
справка из соответствующего медицинского учреждения, подтверждающая нахождение больного на лечении;
копия свидетельства о рождении ребенка (для несовершеннолетних детей);
3) молодежи, относящейся к социально – защищаемым слоям населения и обучающейся за счет средств местного бюджета для возмещения расходов за обучение, связанных с получением ими технического, профессионального, послесреднего и высшего образования ежегодно:
документ, подтверждающий статус принадлежности к социально-защищаемым слоям населения;
документ, подтверждающий место учебы;
документ, подтверждающий размер платы за обучение на учебный год и по семестрам;

2. "Қостанай қаласы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалары бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – уәкілетті орган) әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу бойынша уәкілетті орган болып белгіленсін.
3. Әлеуметтік көмек төлеу уәкілетті орган берген тізімдерге сәйкес тиісті банктік операциялар жүргізуге Қазақстан Республикасының Ұлттық банкінің лицензиясы бар екінші деңгейлі банктер немесе ұйымдар арқылы әлеуметтік көмек алушының есеп шотына ақшалай қаражат аударумен жүзеге асырылады.
4. Әлеуметтік көмекті қаржыландыру "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасы бойынша жасалады.
5. Қоса беріліп отырған әлеуметтік көмек тағайындау үшін қажет құжаттар тізбесі бекітілсін.
6. "Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек туралы" Қостанай қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 22 қаңтардағы № 101 (2009 жылғы 12 ақпандағы тіркеу нөмірі 9-1-120, 2009 жылғы 17 ақпандағы № 14 "Қостанай" газетінде жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
7. Осы қаулы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап пайда болған әрекеттерге қолданылады
8. Қаулының орындалуын бақылау Қостанай қаласы әкімінің орынбасары М. Жүндібаевқа жүктелсін.
Қостанай қаласының әкімі                          Ж. Нұрғалиев
Қостанай қаласы әкімдігінің
2010 жылғы 5 сәуірдегі № 494
қаулысымен бекітілген
Әлеуметтік көмек тағайындау үшін қажет құжаттар
тізбесі
1. Әлеуметтік көмек тағайындау үшін міндетті құжаттар:
әлеуметтік көмекке өтініш еткен адамның арызы;
өтініш берушінің жеке басын растайтын құжаттың көшірмесі;
мекен-жайын растайтын құжаттың көшірмесі;
кәмелетке толмаған баланың заңды өкілі болып табылатын өтініш беруші үшін – көрсетілген мәртебесі барын растайтын құжаттың көшірмесі.
2. Сонымен қатар, әлеуметтік көмек тағайындау үшін қосымша құжаттар беріледі:
1) Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне, қатысушыларына тұрмыстық мұқтаждыққа:
Ұлы Отан соғысының мүгедегі, қатысушысы куәлігінің көшірмесі;
2) емдеудің қолдау көрсету сатысында туберкулездың жұқпалы түрімен ауыратын науқастарға қосымша тамақтануға:
аурудың емделіп жатқанын растайтын тиісті медициналық мекемесінен анықтама;
баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі (кәмелетке толмаған балалар үшін);
3) халықтың әлеуметтік қорғалатын жіктеріне жататын және жергілікті бюджет қаражаты есебінен оқитын жастарға жыл сайын оқуға техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі және жоғары білім алуға байланысты шығындарды өтеу үшін:
халықтың әлеуметтік-қорғалатын жіктеріне жататын мәртебесін растайтын құжат;
оқу орнын растайтын құжат;
оқу жылына және семестрлер бойынша оқу ақысының мөлшері;

4) на оздоровление в летних лагерях отдыха для детей из малообеспеченных семей, детей-сирот, детей находящихся под опекой и попечительством:
выплаты назначаются согласно списка получателей государственной адресной социальной помощи, сектора назначения и выплаты социальных пособий государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ акимата города Костаная";
для малообеспеченных семей, не состоящих на учете в уполномоченном органе - справки, подтверждающие доход семьи;
5) для подготовки к школе детей из малообеспеченных семей, детей-сирот, детей находящихся под опекой и попечительством:
выплаты назначаются согласно списка получателей государственной адресной социальной помощи, сектора назначения и выплаты социальных пособий государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ акимата города Костаная";
для малообеспеченных семей, не состоящих на учете в уполномоченном органе – справки, подтверждающие доход семьи;
6) на погребение умерших несовершеннолетних детей из малообеспеченных семей:
копия свидетельства о смерти или справка о смерти, выписка из актовой записи о рождении ребенка;
справка из уполномоченного органа по вопросам занятости о регистрации одного из родителей и иных законных представителей в качестве безработного, справка о доходе семьи.
Если погребение осуществлено членами семьи умершего, заявитель представляет копию документа, подтверждающего родственные отношения.
Если погребение осуществлено не членами семьи умершего, заявитель представляет копию документа из ритуальной службы, подтверждающего осуществление погребения;
7) на погребение умерших безработных:
копия свидетельства о смерти или справка о смерти;
справка из уполномоченного органа по вопросам занятости о регистрации умершего в качестве безработного.
Если погребение осуществлено членами семьи умершего, заявитель представляет копию документа, подтверждающего родственные отношения.
Если погребение осуществлено не членами семьи умершего, заявитель представляет копию документа из ритуальной службы, подтверждающего осуществление погребения;
8) социально-защищаемым слоям населения, имеющим среднедушевой доход в месяц ниже прожиточного минимума:
сведения о доходах семьи;
9) социально-защищаемым слоям населения, имеющим среднедушевой доход в месяц ниже прожиточного минимума на оплату медицинского лечения и (или) приобретение медицинских препаратов:
документы, подтверждающие необходимость медицинского лечения или прохождения медицинского лечения и (или) приобретение медицинских препаратов – рецепты, счета на оплату медицинского лечения и (или) приобретения медицинских препаратов;

4) аз қамтылған отбасы балаларын, жетім-балаларды, қамқорлық пен қорғаншылықтағы балаларды жазғы демалыс лагерьлерінде сауықтыру үшін:
төлемдер "Қостанай қаласы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау секторының мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін алушылардың тізіміне тағайындалады;
уәкілетті органда есепте тұрмайтын аз қамтылған отбасылар үшін – отбасының табысын растайтын анықтама;
5) аз қамтылған отбасы балаларын, жетім-балаларды, қамқорлық пен қорғаншылықтағы балаларды мектепке дайындау үшін:
төлемдер "Қостанай қаласы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау секторының мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін алушылардың тізіміне сәйкес тағайындалады;
уәкілетті органда есепте тұрмайтын аз қамтылған отбасылар үшін – отбасының табысын растайтын анықтама;
6) қайтыс болған кәмелетке толмаған аз қамтылған отбасы балаларын жерлеуге:
қайтыс болу туралы куәліктің немесе қайтыс болу туралы анықтаманың көшірмесі, баланың туу туралы актілік жазбасынан алынған үзіндісі;
ата-анасының біреуінің және өзге заңды өкілдерінің жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы жұмыспен қамту мәселелері бойынша уәкілетті органынан анықтама, отбасының табысы туралы анықтама.
Егер жерлеу қайтқанның отбасы мүшелерімен жүзеге асырылған болса, өтініш беруші туыстық қатынастарын растайтын құжаттың көшірмесін тапсырады.
Егер жерлеу қайтқанның отбасы мүшелерімен жерленбеген болса, өтініш беруші жерлеу жасау қызметінен жерлеуді жүзеге асырғанын растайтын құжаттың көшірмесін тапсырады.
7) қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеу үшін:
қайтыс болу туралы куәліктің немесе қайтыс болу туралы анықтаманың көшірмесі;
қайтыс болған адам жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы жұмыспен қамту мәселелері бойынша уәкілетті органынан анықтама.
Егер жерлеу қайтқанның отбасы мүшелерімен жүзеге асырылған болса, өтініш беруші туыстық қатынастарын растайтын құжаттың көшірмесін тапсырады.
Егер жерлеу қайтқанның отбасы мүшелерімен жерленбеген болса, өтініш беруші жерлеу жасау қызметінен жерлеуді жүзеге асырғанын растайтын құжаттың көшірмесін тапсырады.
8) айына ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен орташа жан басына шаққандағы табысы бар халықтың әлеуметтік-қорғалатын жіктеріне:
отбасының табысы туралы мәліметтер;
9) айына ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен орташа жан басына шаққандағы табысы бар халықтың әлеуметтік-қорғалатын жіктеріне медициналық емделу үшін төлеуге және (немесе) медициналық препараттарды сатып алуға:
медициналық емделу үшін төлеу және (немесе) медициналық препараттарды сатып алу қажеттілігін растайтын құжаттар - медициналық емделу үшін төлеуге және медициналық препараттарды сатып алуға рецепттер, шоттар;

10) участникам, инвалидам Великой Отечественной войны:
список получателей из государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ акимата города Костаная";
11) лицам приравненным к участникам, инвалидам Великой Отечественной войны, согласно статьям 6,8 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним":
список получателей из государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ акимата города Костаная";
12) социально-защищаемым слоям населения, имеющим среднедушевой доход в месяц ниже прожиточного минимума, проживающим в индивидуальных жилых домах с автономным отоплением:
сведения о доходах за квартал предшествующий кварталу обращения;
13) к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне участникам, инвалидам Великой Отечественной войны:
удостоверение подтверждающее статус участника, инвалида Великой Отечественной войны.
3. Документы предоставляются в оригиналах и копиях для сверки. После сверки оригиналы документов возвращаются заявителю, а копии документов заверяются и формируются в дело.

10) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне:
"Қостанай қаласы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалары бөлімі" мемлекеттік мекемесінен алушылардың тізімі;
11) "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңының 6,8-баптарына сәйкес, Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне теңестірілген адамдарға:
"Қостанай қаласы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалары бөлімі" мемлекеттік мекемесінен алушылардың тізімі;
12) автономдық жылытатын жеке тұрғын үйлерде тұратын халықтың әлеуметтік-қорғалатын жіктеріне:
өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанға табыстары туралы мәліметтер;
13) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне:
Ұлы Отан соғысына қатысушысының, мүгедегінің мәртебесін растайтын куәлігі.
3. Салыстыру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері тапсырылады. Салыстырғаннан соң құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады, ал құжаттардың көшірмелері куәландырылады және іс түзеледі.