Об исполнении бюджетной программы "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" в 2010 году
Постановление акимата города Рудного Костанайской области от 3 марта 2010 года № 217. Зарегистрировано Управлением юстиции города Рудного Костанайской области 1 апреля 2010 года № 9-2-155
В соответствии с подпунктом 1-1) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Рудненского городского маслихата от 23 декабря 2009 года № 267 "О городском бюджете города Рудного на 2010-2012 годы", акимат города Рудного ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В целях исполнения бюджетной программы "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" установить следующие выплаты из местного бюджета:
1) единовременная социальная помощь к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере 35 тысяч тенге;
2) ежемесячная социальная помощь на питание беременным женщинам из семей со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума, установленного Законом Республики Казахстан от 7 декабря 2009 года "О республиканском бюджете на 2010-2012 годы" (далее прожиточный минимум) в размере 2 минимальных расчетных показателей со сроком беременности от 16 недель до дня рождения ребенка;
3) ежемесячная социальная помощь на питание больным заразной формой туберкулеза на период амбулаторного лечения в размере 3 минимальных расчетных показателей;
4) единовременная социальная помощь на оздоровление детей в профилакториях и летних лагерях отдыха из семей со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума в размере стоимости путевки;
5) единовременная социальная помощь к началу учебного года детям школьного возраста из семей со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума в размере 5 минимальных расчетных показателей;
6) единовременная социальная помощь на лечение в стационаре, обследование в медицинских учреждениях гражданам из семей, со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума в размере 4 минимальных расчетных показателей;
7) единовременная социальная помощь гражданам из семей, со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума на погребение в размере 10 минимальных расчетных показателей;

2010 жылы "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша көмекке мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету" бюджеттік бағдарламасын орындау туралы
Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 3 наурыздағы № 217 қаулысы. Қостанай облысы Рудный қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 1 сәуірде № 9-2-155 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармағы 1-1)-тармақшасына, Рудный қалалық мәслихатының 2009 жылғы 23 желтоқсандағы № 267 "Рудный қаласының 2010-2012 жылдарға арналған қалалық бюджеті туралы" шешіміне сәйкес Рудный қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша көмекке мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасын орындау мақсатында жергілікті бюджеттен мынадай төлемдер белгіленсін:
1) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысына қатысушыларына және мүгедектеріне 35 мың теңге мөлшердегі біржолғы әлеуметтік көмек;
2) жүктілік мерзімі 16 аптадан бала туу күніне дейін орта есеппен жан басына шаққандағы орташа табысы Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 7 желтоқсандағы "2010-2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңымен белгіленген ең төменгі күнкөріс деңгейінен (бұдан әрі ең төменгі күнкөріс деңгейі) төмен отбасылардағы жүкті әйелдерге тамақтануға 2 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшеріндегі әлеуметтік көмек;
3) туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратындарға амбулаторлық емделу кезеңіне тамақтануға 3 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде ай сайынғы әлеуметтік көмек;
4) орта есеппен жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен отбасылардың балаларын профилакторийлерде және жазғы демалыс лагерлерінде сауықтыру үшін жолдаманың бағасы мөлшеріндегі біржолғы әлеуметтік көмек;
5) орта есеппен жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен отбасылардың мектеп жасындағы балаларына оқу жылы басына 5 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;
6) жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен отбасылардағы азаматтарға стационарда емделуге, медициналық мекемелерде тексерілуге 4 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;
7) жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен отбасылардағы азаматтарға жерлеуге 10 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;

8) единовременная социальная помощь гражданам из семей, со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума (на приобретение продуктов питания, одежды, лекарств) в размере 5 минимальных расчетных показателей;
9) единовременная социальная помощь для оплаты дачного участка на летний сезон и приобретения семенного материала получателям государственной адресной социальной помощи в размере 7 минимальных расчетных показателей;
10) ежемесячная социальная помощь инвалидам 1, 2, 3 групп старше 18 лет, воспитывающимся и получающим на дому начальное, основное среднее и общее среднее образование в размере 6 минимальных расчетных показателей. Назначается с месяца обращения на текущий квартал в течение соответствующего учебного года;
11) ежеквартальная социальная помощь на приобретение продуктов питания получателям государственной адресной социальной помощи в размере 3 минимальных расчетных показателей;
12) ежемесячная социальная помощь на оплату за питание в детских садах детям до семи лет из семей со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума и детям-инвалидам до семи лет независимо от дохода родителей (законных представителей несовершеннолетних детей) в размере 4,5 минимальных расчетных показателей. Назначается с месяца обращения на текущий квартал;
13) социальная помощь молодежи из семей со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума и обучающихся за счет средств местного бюджета в организациях профессионального, послесреднего или высшего образования в размере стоимости обучения. Выплату производить два раза в год на основании документов, указанных в приложении 1.
14) ежеквартальная социальная помощь на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, лицам, приравненным к ним, а также другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны, в размере 7,5 минимальных расчетных показателей.
15) единовременная социальная помощь на приобретение твердого топлива инвалидам, проживающим в жилых домах, в которых отсутствует центральное теплоснабжение, в размере 15 минимальных расчетных показателей;
16) ежемесячная социальная помощь на приобретение молочной смеси детям в возрасте до 6 месяцев, нуждающимся в искусственном вскармливании, из семей со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума в размере 3,5 минимальных расчетных показателей.
Сноска. Пункт 1 дополнен подпунктами 14), 15), 16) в соответствии с постановлением акимата города Рудного Костанайской области от 24.05.2010 № 481 (порядок введения в действие см.в пункте 3).

8) жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен отбасылардағы азаматтарға (құжаттандыруға, жерлеуге, азық-түлік, киім, дәрі-дәрмектерді және басқаларды сатып алуға) 5 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;
9) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті алушыларға жазғы маусымда саяжай учаскесін жалға алуға, тұқым материалдарын сатып алуға және саяжай учаскелеріне көлікпен жүруге 7 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;
10) үйде тәрбиеленетін және бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім алатын 18 жастан асқан 1, 2, 3 топтағы мүгедектерге 6 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде ай сайынғы әлеуметтік көмек. Тиісті оқу жылы бойы өтініш білдіру айынан бастап ағымдағы тоқсанға тағайындалады;
11) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті алушыларға азық-түлік сатып алуға 3 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек;
12) орта есеппен жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен отбасылардың жеті жасқа дейінгі балаларына және ата-аналардың (кәмелетке толмаған балалардың заңды өкілдерінің) табысына қарамастан, жеті жасқа дейінгі мүгедек балаларға балабақшаларда тамақтану үшін төлеуге 4,5 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде әлеуметтік көмек. Өтініш еткен айдан бастап ағымдағы тоқсанға тағайындалады;
13) жергілікті бюджет қаражаты есебінен кәсіптік, орта білімнен кейінгі және жоғары білім ұйымдарында оқитын жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен отбасылардағы жастарға оқу құны мөлшеріндегі әлеуметтік көмек. Төлем 1-қосымшада көрсетілген құжаттардың негізінде жылына екі рет жүргізілсін.
14) Ұлы Отан соғысына қатысушыларына және мүгедектеріне, оларға теңестірілген тұлғаларға, сондай-ақ жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғыс қатысушыларына теңестірілген тұлғалардың басқа санаттарына тұрмыстық қажеттілігіне 7,5 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшеріндегі тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек;
15) орталық жылумен жабдықтауы жоқ тұрғын үйлерде тұратын мүгедектерге қатты отын сатып алуға 15 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшеріндегі біржолғы әлеуметтік көмек;
16) орта есеппен жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен отбасылардың жасанды емізуге мұқтаж, жасы 6 айға дейінгі балаларына сүт қоспасын сатып алуға 3,5 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшеріндегі ай сайынғы әлеуметтік көмек.
Ескерту. 2-тармаққа 14), 15), 16) толықтырылды - Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 2010.05.24 № 481 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3 тармақтан қараңыз) қаулысымен.

2. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи, проведению обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за социальной помощью, государственное учреждение "Рудненский городской отдел занятости и социальных программ".
3. Утвердить прилагаемый перечень необходимых документов для назначения социальной помощи.
4. Социальная помощь назначается:
1) единовременная и ежемесячная - с месяца обращения, но не ранее наступления обстоятельств, служащих основанием для назначения социальной помощи;
2) ежеквартальная - за квартал, предшествующий кварталу обращения, но не ранее наступления обстоятельств, служащих основанием для назначения социальной помощи.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления акимата города Рудного Костанайской области от 24.05.2010 № 481 (порядок введения в действие см.в пункте 3).
5. Решение о назначении или отказе в назначении социальной помощи, выносится уполномоченным органом с учетом рекомендации городской консультативно-совещательной межведомственной комиссии по оказанию социальной помощи по форме, согласно приложению 2.
6. Выплата социальной помощи осуществляется путем перечисления денежных средств на лицевой или карт-счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций, согласно спискам, предоставленным уполномоченным органом.
7. Финансирование социальной помощи производится по бюджетной программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" в пределах сумм, предусмотренных на эти цели бюджетом.
8. Отменить постановление акимата "О реализации бюджетной программы "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" в 2010 году" от 18 января 2010 года № 15.
9. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Рудного Ишмухамбетова А. А.
10. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Рудного                        Н. Денинг
Приложение 1
к постановлению
акимата города Рудного
от 3 марта 2010 года
№ 217
Перечень
необходимых документов для назначения социальной помощи
1. Для всех видов социальной помощи:
1) заявление;
2) копия документа, удостоверяющего личность заявителя;

2. Әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу, әлеуметтік көмекке өтініш білдірген тұлғалардың (отбасылардың) материалдық жағдайын тексеруді жүргізу жөніндегі уәкілетті орган "Рудный қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі болып белгіленсін.
3. 1-қосымшаға сәйкес әлеуметтік көмекті тағайындау үшін қажетті құжаттардың тізбесі бекітілсін.
4. Әлеуметтік көмек:
1) біржолғы және ай сайынғы - өтініш білдірген айдан, бірақ әлеуметтік көмекті тағайындау үшін негіз болатын жағдайлардың пайда болуынан бұрын емес тағайындалады;
2) тоқсан сайынғы - өтініш білдіру тоқсанның алдындағы тоқсан бойынша, бірақ әлеуметтік көмекті тағайындау үшін негіз болатын жағдайлардың пайда болуынан бұрын емес тағайындалады.
Ескерту.4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 2010.05.24 № 481 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3 тармақтан қараңыз) қаулысымен.
5. Әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешімді 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша комиссияның ұсыныстарын ескере отырып уәкілетті орган шығарады.
6. Әлеуметтік көмекті төлеу уәкілетті орган берген тізімдерге сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық банкінің операциялардың тиісті түрлеріне берілген лицензиясы бар екінші деңгейдегі банктер немесе ұйымдар арқылы әлеуметтік көмекті алушының жеке немесе карт-шотына ақшалай қаражаттарды аудару жолымен жүзеге асырылады.
7. Әлеуметтік көмекті қаржыландыру бюджетте осы мақсаттарға қарастырылған сомалар шегінде "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша көмекке мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасы бойынша жүргізіледі.
8. Әкімдіктің 2010 жылғы 18 қаңтардағы № 15 "2010 жылы "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша көмекке мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету" бюджеттік бағдарламасын іске асыру туралы" қаулысы жойылсын.
9. Осы қаулының орындалуын бақылау Рудный қаласы әкімінің орынбасары А. А. Ишмұхамбетовке жүктелсін.
10. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Рудный қаласының әкімі                     Н. Денинг
Рудный қаласы әкімдігінің
2010 жылғы 3 наурыздағы
№ 217 қаулысына 1-қосымша
Әлеуметтік көмекті тағайындау үшін қажетті құжаттардың
тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 2010.05.24 № 481 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3 тармақтан қараңыз) қаулысымен.
1. Әлеуметтік көмектің барлық түрлері үшін:
1) өтініш;
2) өтініш иесінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;

3) копия свидетельства налогоплательщика;
4) документ, подтверждающий место жительства;
5) для заявителя, являющегося законным представителем несовершеннолетнего ребенка – копия документа, подтверждающего наличие указанного статуса;
2. Для назначения следующих видов социальной помощи, прилагаются:
1) к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне участникам и инвалидам Великой Отечественной войны:
копия удостоверения участника или инвалида Великой Отечественной войны;
2) на питание беременным женщинам (предоставляются ежеквартально):
сведения о доходах лица (семьи) за предыдущий квартал (безработные, зарегистрированные в уполномоченном органе, подтверждают факт регистрации соответствующей справкой);
справка из медицинского учреждения о беременности;
3) больным заразной формой туберкулеза на период амбулаторного лечения:
справка из медицинского учреждения;
4) на оздоровление детей в профилакториях и летних лагерях отдыха:
сведения о доходах родителей за предыдущий квартал (безработные, зарегистрированные в уполномоченном органе, подтверждают факт регистрации соответствующей справкой);
5) к началу учебного года детям школьного возраста:
сведения о доходах родителей за предыдущий квартал (безработные, зарегистрированные в уполномоченном органе, подтверждают факт регистрации соответствующей справкой);
6) на лечение в стационаре, обследование в медицинских учреждениях:
сведения о доходах лица (семьи) за предыдущий квартал (безработные, зарегистрированные в уполномоченном органе, подтверждают факт регистрации соответствующей справкой);
справка из медицинского учреждения подтверждающая факт оплаты за лечение или обследование;
7) на погребение:
сведения о доходах лица (семьи) за предыдущий квартал (безработные, зарегистрированные в уполномоченном органе, подтверждают факт регистрации соответствующей справкой);
копия свидетельства о смерти;
справка о смерти;
8) на приобретение продуктов питания, одежды, лекарств:
сведения о доходах лица (семьи) за предыдущий квартал (безработные, зарегистрированные в уполномоченном органе, подтверждают факт регистрации соответствующей справкой);
справка из медицинского учреждения (для социальной помощи на приобретение лекарств);
9) для оплаты дачного участка на летний сезон и приобретения семенного материала:
копия квитанции об оплате за дачный участок;
10) инвалидам 1, 2, 3 групп старше 18 лет, воспитывающимся и обучающимся на дому (предоставляются ежеквартально):
справка с учебного заведения, подтверждающая факт обучения инвалида на дому;
копия справки медико-социальной экспертизы об установлении инвалидности;
копия справки врачебно-консультативной комиссии о необходимости воспитания и обучения инвалида на дому;

3) салық төлеуші куәлігінің көшірмесі;
4) тұрғылықты жерін растайтын құжат;
5) кәмелетке толмаған баланың заңды өкілі болып табылатын өтініш иесіне – аталған мәртебенің бар болғанын растайтын құжаттың көшірмесі.
2. Әлеуметтік көмектің келесі түрлерін тағайындау үшін мыналар қоса беріледі:
1) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысына қатысушыларына және мүгедектеріне:
Ұлы Отан соғысына қатысушысының немесе және мүгедектің куәлік көшірмесі;
2) жүкті әйелдерге тамақтануға (тоқсан сайын беріледі):
тұлғаның (отбасының) өткен тоқсан бойынша табысы туралы мәліметтері (өкілетті органында тіркелген жұмыссыздар тіркелу фактісін тиісті анықтамамен растайды);
жүктілік туралы медициналық мекемеден анықтама;
3) туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратындарға амбулаторлық емделу кезеңіне:
медициналық мекемеден анықтама;
4) балаларды профилакторийлерде және жазғы демалыс лагерлерінде сауықтыруға:
ата-аналардың өткен тоқсан бойынша табысы туралы мәліметтер (өкілетті органында тіркелген жұмыссыздар тіркелу фактісін тиісті анықтамамен растайды);
5) мектеп жасындағы балаларға оқу жылының басына:
ата-аналардың өткен тоқсан бойынша табысы туралы мәліметтер (өкілетті органында тіркелген жұмыссыздар тіркелу фактісін тиісті анықтамамен растайды);
6) стационарда емделуге, медициналық мекемелерде тексерілуге:
тұлғаның (отбасының) өткен тоқсан бойынша табысы туралы мәліметтер (өкілетті органында тіркелген жұмыссыздар тіркелу фактісін тиісті анықтамамен растайды);
емделу немесе тексеру үшін төлеу фактісін растайтын медициналық мекемеден анықтама;
7) жерлеуге:
тұлғаның (отбасының) өткен тоқсан бойынша табысы туралы мәліметтер (өкілетті органында тіркелген жұмыссыздар тіркелу фактісін тиісті анықтамамен растайды);
қайтыс болу туралы куәліктің көшірмесі;
қайтыс болу туралы анықтама;
8) құжаттандыруға, жерлеуге, азық-түлік, киім, дәрі-дәрмектерді сатып алуға:
тұлғаның (отбасының) өткен тоқсан бойынша табысы туралы мәліметтер (өкілетті органында тіркелген жұмыссыздар тіркелу фактісін тиісті анықтамамен растайды);
медициналық мекемеден анықтама (дәрі-дәрмектерді сатып алуға әлеуметтік көмек үшін);
9) жазғы маусымда саяжай учаскесін жалға алу, тұқым материалдарын сатып алу және саяжай учаскелеріне көлікпен жүру үшін:
саяжай учаскесіне төлеу туралы түбіртектің көшірмесі;
10) үйде тәрбиеленетін және оқитын 18 жастан асқан 1, 2, 3 топтағы мүгедектерге (тоқсан сайын беріледі):
мүгедекті үйде оқыту фактісін растайтын оқу орнынан анықтама;
мүгедектікті белгілеу туралы медициналық-әлеуметтік сараптама
анықтамасының көшірмесі;
дәрігерлік-консультациялық комиссиясының мүгедекті үйде тәрбиелеу және оқыту қажеттілігі туралы анықтамасының көшірмесі;

11) на оплату детского сада детям до семи лет (предоставляются ежеквартально):
сведения о доходах родителей за предыдущий квартал (безработные, зарегистрированные в уполномоченном органе, подтверждают факт регистрации соответствующей справкой);
справка из организаций дошкольного воспитания;
12) на оплату за питание в детских садах детям-инвалидам до семи лет (предоставляются ежеквартально):
копия справки медико-социальной экспертизы об установлении инвалидности;
справка из организаций дошкольного воспитания;
13) молодежи, из семей со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума и обучающихся за счет средств местного бюджета:
копия документа, подтверждающего факт и стоимость обучения;
копия документа, подтверждающего оплату обучения (предоставляется по мере оплаты за обучение).
14) на бытовые нужды:
копия документа, подтверждающего статус участника или инвалида Великой Отечественной войны, лица, приравненного к ним, а также других категорий лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны (предоставляются один раз в год при первичном обращении);
15) на приобретение твердого топлива:
копия справки медико-социальной экспертизы об установлении инвалидности;
16) на приобретение молочной смеси (предоставляются ежеквартально):
сведения о доходах родителей за предыдущий квартал (безработные, зарегистрированные в уполномоченном органе, подтверждают факт регистрации соответствующей справкой);
копия свидетельства о рождении ребенка;
справка из медицинского учреждения о нуждаемости в искусственном вскармливании.
Сноска. Пункт 2 с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением акимата города Рудного Костанайской области от 24.05.2010 № 481 (порядок введения в действие см. в пункте 3).
3. Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки. После сверки подлинники документов возвращаются заявителю.
Приложение 2
к постановлению
акимата города Рудного
от 3 марта 2010 года
№ 217
Решение о назначении или отказе в назначении социальной помощи
_____________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа по назначению социальной помощи)
С учетом рекомендации городской консультативно-совещательной
межведомственной комиссии по оказанию социальной помощи, протокол
№______ от "_____"_______________2010 года назначить социальную
помощь:______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество заявителя)
_____________________________________________________________________
(вид социальной помощи)
_____________________________________________________________________

11) жеті жасқа дейінгі балаларға балабақшаға төлеу үшін (тоқсан сайын беріледі):
ата-аналардың өткен тоқсан бойынша табысы туралы мәліметтер (өкілетті органында тіркелген жұмыссыздар тіркелу фактісін тиісті анықтамамен растайды);
мектепке дейінгі тәрбиелеу мекеменің анықтамасы;
12) жеті жасқа дейінгі мүгедек балаларға балабақшаларда тамақтануға төлеу үшін (тоқсан сайын беріледі):
мүгедектікті белгілеу туралы медициналық-әлеуметтік сараптама анықтамасының көшірмесі;
мектепке дейінгі тәрбиелеу мекеменің анықтамасы;
13) жергілікті бюджет қаражаты есебінен оқитын және жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен отбасылардағы жастарға:
оқу фактісін және бағасын растайтын құжаттың көшірмесі;
оқу төлемін растайтын құжатың көшірмесі (оқуға төлеу шамасына қарай беріледі).
14) тұрмыстық қажеттілігіне:
Ұлы Отан соғысына қатысушысы немесе мүгедегі, оларға теңестірілген тұлға, сондай-ақ жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғыс қатысушыларына теңестірілген тұлғалар мәртебесін растайтын құжаттың көшірмесі (алғашқы өтініш білдіргенде жылына бір рет беріледі);
15) қатты отын сатып алуға:
мүгедектікті белгілеу туралы медициналық-әлеуметтік сараптама анықтамасының көшірмесі.
16) сүт қоспасын сатып алуға (тоқсан сайын беріледі):
ата-аналардың өткен тоқсан бойынша табысы туралы мәліметтер (уәкілетті органда тіркелген жұмыссыздар тіркелу фактісін тиісті анықтамамен растайды);
баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі;
медициналық мекемеден жасанды емізуге мұқтаждығы туралы анықтама.
3. Құжаттар салыстыру үшін тұпнұсқада және көшірмеде беріледі. Салыстырғаннан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш білдірушілерге қайтарылады.
Рудный қаласы әкімдігінің
2010 жылғы 3 наурыздағы
№ 217 қаулысына 2-қосымша
Әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан
бас тарту туралы шешім
____________________________________________________________________
(әлеуметтік көмекті тағайындау бойынша уәкілетті органның атауы)
Әлеуметтік көмекті көрсету жөнінде қалалық консультациялық - кеңесші
ведомствоаралық комиссияның ұсыныстарын ескере отырып,
2010 жылғы "      "             №        хаттамасы, әлеуметтік көмек
_______________________________________________________ тағайындалсын
(өтініш иесінің аты, әкесінің аты, тегі)
____________________________________________________________________
(әлеуметтік көмектің түрі)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

с "____" ______________2010 года по "____" ____________2010 год
в размере ___________________________________________________________
Отказать в назначении социальной помощи
_____________________________________________________________________
(обосновать причину отказа)
_____________________________________________________________________
Дата принятия решения "___"______________2010 года
Начальник _____________________________ __________
(фамилия, инициалы)     (подпись)
М.П.
Решение подготовил _____________ ___________________ ___________
(должность)     (фамилия, инициалы)     (подпись)

2010 жылғы "____" ______________ 2010 жылғы "____" ____________ дейін
мөлшері
Әлеуметтік көмекті тағайындаудан бас тартылсын
_____________________________________________________
(бас тартудың себебін дәлелдеу)____________________________________________________________________
Шешім қабылдау күні 2010 жылғы "______"________________
Бастық _______________________ _________________
(аты-жөні)                          (қолы)
М.О.
Шешімді дайындаған ___________ ________ ___________
(лауазымы)      аты-жөні)       (қолы)