О внесении изменений и дополнений в решение от 21 декабря 2009 года № 17/222-IV "Об областном бюджете на 2010-2012 годы"
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 15 января 2010 года N 18/237-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 25 января 2010 года за N 2525. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо аппарата Восточно-Казахстанского маслихата от 29 декабря 2010 года № 743/01-06
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо аппарата Восточно-Казахстанского маслихата от 29.12.2010 № 743/01-06.
В соответствии со статьей 108 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года № 148, постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2009 года № 2162 «О реализации Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2010-2012 годы» Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата «Об областном бюджете на 2010-2012 годы» от 21 декабря 2009 года № 17/222-IV (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2521, опубликовано в газете «Дидар» от 7 января 2010 года № 3-4, от 12 января 2010 года № 5-6, «Рудный Алтай» от 6 января 2010 года № 1-2) следующие изменения и дополнения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить областной бюджет на 2010-2012 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 119462249 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14640732 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1069783 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 103751734 тысяч тенге;
2) затраты – 119510867 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2030509 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 3105137 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1074628 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 36000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 36000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2115127 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2115127 тысяч тенге.»;

"2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 17/222-IV шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2010 жылғы 15 қаңтардағы N 18/237-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 25 қаңтарда N 2525 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - ШҚО мәслихаты аппаратының 2010 жылғы 29 желтоқсандағы N 743/01-06 хатымен
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - ШҚО мәслихаты аппаратының 2010.12.29 N 743/01-06 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет кодексінің 108-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, «2010-2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 22 желтоқсандағы № 2162 қаулысына сәйкес, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. «2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 17/222-IV шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 2521, «Дидар» газетінің 2010 жылғы 7 қаңтардағы № 3-4, 2010 жылғы 12 қаңтардағы № 5-6 сандарында, «Рудный Алтай» газетінің 2010 жылғы 6 қаңтардағы № 1-2 сандарында жарияланды) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. 2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2010 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 119462249 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 14640732 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1069783 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 103751734 мың теңге;
2) шығындар – 119510867 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 2030509 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 3105137 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1074628 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 36000 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 36000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -2115127 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 2115127 мың теңге.»;

2) дополнить пунктами 6-16-11 следующего содержания:
«6-1. Предусмотреть в областном бюджете целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
200438 тысяч тенге – на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения;
101139 тысяч тенге – на содержание вновь вводимых объектов образования;
119024 тысяч тенге – для внедрения предмета «Самопознание», в том числе:
1400 тысяч тенге – на приобретение оборудования для кабинетов «Самопознание»;
117624 тысяч тенге – на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету «Самопознание»;
1633712 тысяч тенге – на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов;
206251 тысяч тенге – на введение стандартов специальных социальных услуг;
81522 тысяч тенге – на развитие сети отделений дневного пребывания в медико-социальных учреждениях;
124317 тысяч тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе;
294150 тысяч тенге – на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях;
223117 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;
603060 тысяч тенге – участникам и инвалидам Великой Отечественной войны для выплаты единовременной материальной помощи и на обеспечение проезда к 65-летию Победы в Великой Отечественной Войне;
270741 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
624201 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
619670 тысяч тенге – для обслуживания населения по принципу «одного окна»;
52918 тысяч тенге – на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
1191718 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного и районного значения;
118560 тысяч тенге – на поддержку семеноводства;
261546 тысяч тенге – на поддержку племенного животноводства;
1395633 тысяч тенге – на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ;
141462 тысяч тенге – на поддержку повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных культур;
22253 тысяч тенге – на субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям;
2603504 тысяч тенге – на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства;
18015 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;

2) мына мазмұндағы 6-16-11-тармақтармен толықтырылсын:
«6-1. Облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін мына көлемдердегі ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
200438 мың теңге – жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін күтіп-ұстауға;
101139 мың теңге – жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін күтіп-ұстауға;
119024 мың теңге – «Өзін-өзі тану» пәнін енгізу үшін, соның ішінде:
1400 мың теңге – «Өзін-өзі тану» кабинеттері үшін жабдықтар сатып алуға;
117624 мың теңге – мектепке дейінгі ұйымдарды, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілік арттыру институттарын «Өзін-өзі тану» пәні бойынша оқу материалдарымен қамтамасыз етуге;
1633712 мың теңге – дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
206251 мың теңге – арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге;
81522 мың теңге – медициналық-әлеуметтік мекемелерде күндіз емделу бөлімшелері желісін дамытуға;
124317 мың теңге – үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
294150 мың теңге – медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға;
223117 мың теңге – ең төменгі күнкөріс деңгейі мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек пен 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге;
603060 мың теңге – Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай
біржолғы материалдық көмек төлеуге және жол жүруін қамтамасыз етуге;
270741 мың теңге – ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға;
624201 мың теңге – эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
619670 мың теңге – «жалғыз терезе» қағидаты бойынша халыққа қызмет көрсетуге;
52918 мың теңге – ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзі болып табылатын сумен жабдықтаудың ерекше маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауыз су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға;
1191718 мың теңге – облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге;
118560 мың теңге – тұқым шаруашылығын қолдауға;
261546 мың теңге – асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға;
1395633 мың теңге – көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар май материалдарын және басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға;
141462 мың теңге – өндірілетін ауыл шаруашылығы дақылдарының шығымдылығын және сапасын арттыруды қолдауға;
22253 мың теңге – ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге су жеткiзу бойынша көрсетiлетiн қызметтердiң құнын субсидиялауға;
2603504 мың теңге – мал шаруашылығы өнiмдiлiгiн және өнімінің сапасын арттыруды субсидиялауға;
18015 мың теңге – ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;

409867 тысяч тенге – на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы, в том числе:
204850 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
205017 тысяч тенге – на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
15600 тысяч тенге – на привлечение зарубежных преподавателей английского языка для профессиональных лицеев в рамках реализации Государственной программы развития технического и профессионального образования в Республике Казахстан на 2008-2012 годы;
1010679 тысяч тенге – на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005 – 2010 годы, в том числе:
601187 тысяч тенге – на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне;
409492 тысяч тенге – на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
201966 тысяч тенге – на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов, в том числе:
175942 тысяч тенге - Министерство образования и науки;
26024 тысяч тенге - Министерство здравоохранения;
1787 тысяч тенге – на реализацию передаваемых функций в области охраны окружающей среды в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления.
6-2. Предусмотреть в областном бюджете целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в следующих размерах:
1428000 тысяч тенге – на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках реализации Программы «Нұрлы-көш» на 2009-2011 годы;
1770469 тысяч тенге – на строительство и (или) приобретение жилья в рамках реализации Программы «Нұрлы-көш» на 2009-2011 годы;
1140000 тысяч тенге – на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы;
586000 тысяч тенге – на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы;
5474416 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения;
1528735 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов образования;
3300000 тысяч тенге – на развитие теплоэнергетической системы;
1200224 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения;
879130 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры.

409867 мың теңге – Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005 – 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға, соның ішінде:
204850 мың теңге – негізгі орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердегi физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдығымен жарақтандыруға;
205017 мың теңге – бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға;
15600 мың теңге – Қазақстан Республикасында кәсіптік және техникалық білім беруді дамытудың 2008 – 2012 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде кәсіптік лицейлер үшін шетелдік ағылшын тілі оқытушыларын тартуға;
1010679 мың теңге – Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005 – 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға, соның ішінде:
601187 мың теңге – жергiлiктi деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
409492 мың теңге – тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге;
201966 мың теңге – жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға стипендиялардың мөлшерін ұлғайтуға, соның ішінде:
175942 мың теңге - Білім және ғылым министрлігіне;
26024 мың теңге - Денсаулық сақтау министрлігіне;
1787 мың теңге – мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттердің аражігін ажырату шеңберінде қоршаған ортаны қорғау саласында берілетін функцияларды іске асыруға.
6-2. Облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері мына көлемдерде көзделсін:
1428000 мың теңге – 2009 – 2011 жылдарға арналған «Нұрлы көш» бағдарламасын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға;
1770469 мың теңге – 2009 – 2011 жылдарға арналған «Нұрлы көш» бағдарламасын іске асыру шеңберінде тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға;
1140000 мың теңге – Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 – 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға;
586000 мың теңге – Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 – 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға;
5474416 мың теңге – денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға;
1528735 мың теңге – білім объектілерін салуға және реконструкциялауға;
3300000 мың теңге – жылу энергетика жүйесін дамытуға;
1200224 мың теңге – сумен қамту жүйесін дамытуға;
879130 мың теңге – көлік инфрақұрылымын дамытуға.

6-3. Учесть, что в составе поступлений областного бюджета на 2010 год предусмотрены кредиты из республиканского бюджета:
1107000 тысяч тенге - по нулевой ставке вознаграждения на строительство и (или) приобретение жилья в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы.
127668 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов.
6-4. Предусмотреть в областном бюджете на 2010 год целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на обеспечение занятости в рамках реализации  стратегии региональной занятости и переподготовки кадров для финансирования следующих мероприятий:
3208954 тысяч тенге – на капитальный и текущий ремонт школ, больниц и других социальных объектов, в том числе:
23288 тысяч тенге – капитальный и текущий ремонт объектов спорта;
257104 тысяч тенге – капитальный и текущий ремонт объектов культуры;
1957661 тысяч тенге – капитальный и текущий ремонт объектов образования;
867862 тысяч тенге – капитальный и текущий ремонт объектов здравоохранения;
103039 тысяч тенге – капитальный и текущий ремонт объектов социального обеспечения;
1765762 тысяч тенге - на ремонт и содержание автомобильных дорог областного и районного значения, улиц городов и населенных пунктов;
94023 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию автомобильных дорог областного и районного значения, улиц городов и населенных пунктов;
499217 тысяч тенге - на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах, в том числе:
67391 тысяч тенге – на капитальный ремонт объектов культуры;
133873 тысяч тенге – на текущий ремонт объектов культуры;
70786 тысяч тенге – на текущий ремонт внутрипоселковых дорог;
227167 тысяч тенге – на благоустройство сельских населенных пунктов;
1577446 тысяч тенге – на ремонт и развитие инженерно- коммуникационной инфраструктуры и благоустройство городов и населенных пунктов.
6-5. Предусмотреть в областном бюджете на 2010 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на подготовку и переподготовку кадров, сумму в размере 602000 тысяч тенге распределить управлению образования Восточно-Казахстанской области.
6-6. Предусмотреть в областном бюджете на 2010 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики в размере 468000 тысяч тенге.

6-3. 2010 жылға арналған облыстық бюджеттің түсімдер бөлігінде республикалық бюджеттен берілетін мынадай кредиттер көзделгені ескерілсін:
1107000 мың теңге - Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 – 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға сыйақының нөлдік ставкасы бойынша.
127668 мың теңге – ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін.
6-4. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру аясында жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мынадай іс-шараларды қаржыландыруға ағымдағы нысаналы трансферттер және нысаналы даму трансферттері көзделсін:
3208954 мың теңге – мектептерді, ауруханаларды және басқа да әлеуметтік объектілерді күрделі және ағымды жөндеуге, соның ішінде:
23288 мың теңге – спорт объектілерін күрделі және ағымды жөндеуге;
257104 мың теңге – мәдениет объектілерін күрделі және ағымды жөндеуге;
1957661 мың теңге – білім беру объектілерін күрделі және ағымды жөндеуге;
867862 мың теңге – денсаулық сақтау объектілерін күрделі және ағымды жөндеуге;
103039 мың теңге – әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін күрделі және ағымды жөндеуге;
1765762 мың теңге - облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалардың және елді мекендердің көшелерін жөндеуге және күтіп-ұстауға;
94023 мың теңге – облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалардың және елді мекендердің көшелерін салуға және қайта жаңартуға;
499217 мың теңге - кенттердегі, ауылдардағы (селолардағы), ауылдық (селолық) округтердегі әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға, соның ішінде:
67391 мың теңге – мәдениет объектілерін күрделі жөндеуге;
133873 мың теңге – мәдениет объектілерін ағымды жөндеуге;
70786 мың теңге – кент ішіндегі жолдарды ағымды жөндеуге;
227167 мың теңге – ауылдық елді мекендерді жайластыруға;
1577446 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және дамытуға және қалалар мен елді мекендерді жайластыруға.
6-5. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен кадрларды даярлауға және қайта даярлауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін, 602000 мың теңге көлеміндегі сома Шығыс Қазақстан облысының білім басқармасына бөлінсін.
6-6. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен әлеуметтік жұмыс орындары және жастар практикасы бағдарламасын кеңейтуге 468000 мың теңге көлеміндегі ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.

6-7. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) за счет трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
101139 тысяч тенге – на содержание вновь вводимых объектов образования согласно приложению 9;
114715 тысяч тенге – для внедрения предмета «Самопознание», согласно приложению 10, на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету «Самопознание»;
65379 тысяч тенге – на развитие сети отделений дневного пребывания в медико-социальных учреждениях согласно приложению 11;
25297 тысяч тенге – на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях согласно приложению 12;
223117 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума согласно приложению 13;
603060 тысяч тенге – участникам и инвалидам Великой Отечественной войны для выплаты единовременной материальной помощи и на обеспечение проезда к 65-летию Победы в Великой Отечественной Войне согласно приложению 14, на:
выплату единовременной материальной помощи;
обеспечение проезда;
263986 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии согласно приложению 15;
613946 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий согласно приложению 16;
18015 тысяч тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов, согласно приложению 17;
409867 тысяч тенге – на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы согласно приложению 18, на:
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования.
6-8. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) за счет трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
1200224 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения согласно приложению 19;
1428000 тысяч тенге – бюджету города Усть-Каменогорск на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках реализации Программы «Нұрлы-көш» на 2009-2011 годы;

6-7. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мына көлемдерде ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
101139 мың теңге – 9-қосымшаға сәйкес жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін күтіп-ұстауға;
114715 мың теңге – 10-қосымшаға сәйкес «Өзін-өзі тану» пәнін енгізу үшін мектепке дейінгі ұйымдарды, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілік арттыру институттарын «Өзін-өзі тану» пәні бойынша оқу материалдарымен қамтамасыз етуге;
65379 мың теңге – 11-қосымшаға сәйкес медициналық-әлеуметтік мекемелерде күндіз емделу бөлімшелері желісін дамытуға;
25297 мың теңге – 12-қосымшаға сәйкес медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға;
223117 мың теңге – 13-қосымшаға сәйкес ең төменгі күнкөріс деңгейі мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек пен 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге;
603060 мың теңге – 14-қосымшаға сәйкес Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай біржолғы материалдық көмек төлеуге және жол жүруін қамтамасыз етуге:
біржолғы материалдық көмек төлеуге;
жол жүруін қамтамасыз етуге;
263986 мың теңге – 15-қосымшаға сәйкес ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға;
613946 мың теңге – 16-қосымшаға сәйкес эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
18015 мың теңге - 17-қосымшаға сәйкес ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
409867 мың теңге – 18-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005 – 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға:
негізгі орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердегi физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдығымен жарақтандыруға;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға.
6-8. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне дамуға мына көлемдерде нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
1200224 мың теңге – 19-қосымшаға сәйкес сумен қамту жүйесін дамытуға;
1428000 мың теңге – Өскемен қаласының бюджетіне 2009 – 2011 жылдарға арналған «Нұрлы көш» бағдарламасын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға;

1770469 тысяч тенге – бюджету города Усть-Каменогорск на строительство и (или) приобретение жилья в рамках реализации Программы «Нұрлы-көш» на 2009-2011 годы;
746800 тысяч тенге – бюджету города Усть-Каменогорск на строительство и реконструкцию объектов образования, в том числе на инвестиционные проекты: строительство детского сада на 280 мест в городе Усть-Каменогорске в сумме 310800 тысяч тенге, строительство средней школы на 600 мест в городе Усть-Каменогорске в сумме 436000 тысяч тенге;
1140000 тысяч тенге – на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы согласно приложению 20;
586000 тысяч тенге – на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы согласно приложению 21;
3300000 тысяч тенге – бюджету города Семей на развитие теплоэнергетической системы, в том числе на инвестиционный проект: модернизация и реконструкция существующей системы теплоснабжения города Семей.
6-9. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2010 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета бюджету города Усть-Каменогорска по нулевой ставке вознаграждения (интереса) на строительство и приобретение жилья в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 1107000 тысяч тенге;
127668 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов согласно приложению 22.
6-10. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) за счет трансфертов из республиканского бюджета на обеспечение занятости в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров для финансирования следующих мероприятий:
1712481 тысяч тенге – на капитальный и текущий ремонт школ, больниц и других социальных объектов согласно приложению 23, в том числе:
1479902 тысяч тенге – капитальный и текущий ремонт объектов образования;
23821 тысяч тенге – капитальный и текущий ремонт объектов социального обеспечения;
208758 тысяч тенге – капитальный и текущий ремонт объектов культуры;
1765762 тысяч тенге - на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов согласно приложению 24, в том числе:
94023 тысяч тенге – бюджету города Семей на строительство и реконструкцию автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов;

1770469 мың теңге – Өскемен қаласының бюджетіне 2009 – 2011 жылдарға арналған «Нұрлы көш» бағдарламасын іске асыру шеңберінде тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға;
746800 мың теңге - Өскемен қаласының бюджетіне білім беру объектілерінің құрылысына және реконструкциялауға, оның ішінде инвестициялық жобаларға: Өскемен қаласындағы 280 орындық балабақша құрылысына 310800 мың теңге сомасында, Өскемен қаласындағы 600 орындық орта мектеп құрылысына 436000 мың теңге сомасында;
1140000 мың теңге – 20-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 – 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға;
586000 мың теңге – 21-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 – 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға;
3300000 мың теңге – Семей қаласының бюджетіне жылу энергетика жүйесін дамытуға, соның ішінде инвестициялық жобаға: Семей қаласында қазіргі жылумен жабдықтау жүйесін қайта құру және жаңғырту.
6-9. 2010 жылға арналған облыстық бюджеттің шығыс құрамында Өскемен қаласының бюджетіне Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 – 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға сыйақының нөлдік ставкасы бойынша республикалық бюджеттен 1107000 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.
127668 мың теңге – 22-қосымшаға сәйкес ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін.
6-10. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру аясында жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мынадай іс-шараларды қаржыландыруға ағымдағы нысаналы трансферттер және нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
1712481 мың теңге – 23-қосымшаға сәйкес мектептерді, ауруханаларды және басқа да әлеуметтік объектілерді күрделі және ағымдағы жөндеуге, соның ішінде:
1479902 мың теңге – білім беру объектілерін күрделі және ағымдағы жөндеуге;
23821 мың теңге – әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін күрделі және ағымдағы жөндеуге;
208758 мың теңге – мәдениет объектілерін күрделі және ағымдағы жөндеуге;
1765762 мың теңге – 24-қосымшаға сәйкес облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалардың және елді мекендердің көшелерін жөндеуге және ұстауға, соның ішінде:
94023 мың теңге – Семей қаласының бюджетіне облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалардың және елді мекендердің көшелерін салуға және қайта жаңартуға;

499217 тысяч тенге - на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах согласно приложению 25;
1462810 тысяч тенге – на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство городов и населенных пунктов согласно приложению 26;
114636 тысяч тенге – на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство городов и населенных пунктов согласно приложению 27.
6-11. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) за счет трансфертов из республиканского бюджета на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики в сумме 468000 тысяч тенге согласно приложению 28.»;
3) приложения 1, 2, 3 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению;
4) дополнить приложениями 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 согласно приложениям 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии                        Б. Нурасыл
Секретарь Восточно-Казахстанского
областного маслихата                       В. Ахаев
Приложение 1
к решению Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 15 января 2010 года № 18/237-IV
Приложение 1
к решению Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 21 декабря 2009 года № 17/222-IV
Областной бюджет на 2010 год
Категория
Сумма
(тысяч
тенге)
Класс
Подкласс
Наименование доходов

499217 мың теңге – 25-қосымшаға сәйкес кенттердегі, ауылдардағы (селолардағы), ауылдық (селолық) округтердегі әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға;
1462810 мың теңге – 26-қосымшаға сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және дамытуға және қалалар мен елді мекендерді жайластыруға;
114636 мың теңге – 27-қосымшаға сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және дамытуға және қалалар мен елді мекендерді жайластыруға;
6-11. 28-қосымшаға сәйкес 2010 жылға арналған облыстық бюджетте әлеуметтік жұмыс орындары және жастар практикасы бағдарламасын кеңейтуге республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне 468000 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.»;
3) 1, 2, 3-қосымшалар осы шешімге 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4) осы шешімнің 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23-қосымшаларына сәйкес 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Сессия төрағасы                         Б. Нұрасыл
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы                    В. Ахаев
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2010 жылғы 15 қаңтардағы
№ 18/237-IV шешіміне 1-қосымша
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2009 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 17/222-IV шешіміне 1-қосымша
2010 жылға арналған облыстық бюджет
Санат
Сомасы
(мың
теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Кірістер атауы