О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 июля 2010 года № 348 "Об утверждении Правил подтверждения налоговыми органами факта уплаты налога на добавленную стоимость по импортированным товарам либо мотивированного отказа в подтверждении"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 99. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 марта 2011 года № 6833. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 2 мая 2012 года № 229
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов РК от 02.05.2012 № 229 (вводится в действие с 01.01.2012).
В соответствии со статьей 276-20 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 июля 2010 года № 348 "Об утверждении Правил подтверждения налоговыми органами факта уплаты налога на добавленную стоимость по импортированным товарам либо мотивированного отказа в подтверждении" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6361, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 25 августа 2010 года № 224 (26285)) следующие изменения и дополнение:
в Правилах подтверждения налоговыми органами факта уплаты налога на добавленную стоимость по импортированным товарам либо мотивированного отказа в подтверждении, утвержденных указанным приказом:
в пункте 1 слова "являющимся приложением 1 к приказу Министра финансов Республики Казахстан от 2 июля 2010 года № 318 "Об утверждении формы заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, правил его заполнения и представления", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6319" заменить словами "предусмотренным налоговым законодательством Республики Казахстан";
в абзаце первом пункта 2 слова "с даты представления налогоплательщиком" заменить словами "со дня поступления";
в пункте 5:
в абзаце первом:
слова "в письменном виде" заменить словами "по форме согласно приложению к настоящим Правилам";
слова "и представлении нового Заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов" заменить словами ", а также о необходимости отзыва представленного (представленных) Заявления (Заявлений) и представлении нового (новых) Заявления (Заявлений) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов. Одновременно с мотивированным отказом направляется уведомление об устранении нарушения по результатам камерального контроля, предусмотренным налоговым законодательством";
в абзаце втором слова "с даты представления налогоплательщиком" заменить словами "со дня поступления";
абзац третий изложить в следующей редакции:
"Форма мотивированного отказа распечатывается в двух экземплярах. При этом, один экземпляр мотивированного отказа остается в налоговом органе, второй экземпляр с тремя экземплярами Заявления вручается налогоплательщику либо его представителю.";
в пункте 6:
в подпункте 3) слова "на электронном носителе" заменить словами "в электронном виде";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) неуплаты, а также уплаты не в полном объеме исчисленных сумм косвенных налогов, указанных в Заявлении(ях) представленного(ых) одновременно с декларацией по косвенным налогам по импортированным товарам;";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) занижение размера облагаемого импорта и (или) сумм НДС по импортированным товарам, в связи с которым осуществляется корректировка размера облагаемого импорта в рамках таможенного союза, в порядке, предусмотренном налоговым законодательством Республики Казахстан;";
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) заполнения Заявления не в соответствии с требованиями, предусмотренными налоговым законодательством Республики Казахстан.";
дополнить приложением согласно приложению к настоящему приказу.

"Салық органдарының импортталған тауарлар бойынша жанама салықтардың төленуі фактісін растау не растаудан дәлелді бас тарту ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 16 шілдедегі № 348 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің 2011 жылғы 25 ақпандағы № 99 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 18 наурызда № 6833 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 2 мамырдағы № 229 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2012.05.02 № 229 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертуі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз.
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 276-20-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Салық органдарының импортталған тауарлар бойынша жанама салықтардың төленуі фактісін растау не растаудан дәлелді бас тарту ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 16 шілдедегі № 348 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6361 болып тіркелген, 2010 жылғы 28 тамыздағы «Егемен Қазақстан» газетінде № 351-352 (26195) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Салық органдарының импортталған тауарлар бойынша жанама салықтардың төленуі фактісін растау не растаудан дәлелді бас тарту ережесінде:
1-тармағында «Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6319 тіркелген, «Тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініш нысанын, оны толтыру және табыс ету ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 2 шілдедегі № 318 бұйрығының 1-қосымшасы болып танылатыннысаны» деген сөздер «Қазақстан Республикасының салық заңнамасында көзделген нысан» деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармағының бірінші абзацында «салық төлеушінің салық органына қағаз тасығышта Өтінішті және Салық кодексінің 276-20-бабында көзделген құжаттарды табыс еткен күнінен бастап» деген сөздер «салық органына қағаз тасығышта Өтініш және Салық кодексінің 276-20-бабында көзделген құжаттар келіп түскен күннен бастап» деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақтың:
бірінші абзацында:
«5. Белгі қоюдан бас тартқан жағдайда салық органы белгі қою үшін белгіленген мерзімнен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірмей салық төлеушіге анықталған сәйкессіздіктер, оларды жою, сондай-ақ табыс етілген Өтінішті (Өтініштерді) кері қайтару қажеттігі туралы және жаңа Тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініш (өтініштерді) табыс ету туралы ұсыныс көрсетілген жазбаша түрде растаудан дәлелді бас тартуды жібереді. Дәлелді бас тартумен бір мезгілде салық заңнамасында көзделген камералды бақылау нәтижелері бойынша бұзушылықтарды жою туралы хабарлама жіберіледі.»;
екінші абзацында «салық төлеушінің салық органына қағаз тасығышта төрт данада Өтінішті және Салық кодексінің 276-20-бабында көзделген құжаттарды табыс еткен күнінен бастап» деген сөздер «салық органына қағаз тасығышта төрт данада Өтініштің және Салық кодексінің 276-20-бабында көзделген құжаттардың келіп түскен күнінен бастап» деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші абзацы келесі мәтінде жазылсын:
«Дәлелді бас тарту нысаны екі экземплярда басып шығарылады. Бұл ретте дәлелді бас тартудың бір экземпляры салық органында қалдырылады, екінші нысаны Өтініштің үш экземплярымен салық төлеушіге немесе оның өкіліне тапсырылады.»
6-тармағында:
3) тармақшасында мемлекеттік тілдегі мәтінінде өзгеріссіз қалдырылсын;
4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«4) импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар декларациясымен бір мезгілде табыс етілген Өтініш(терде)те көрсетілген жанама салықтардың есептелген сомалары мерзімінде төленбеген, сондай-ақ толық мөлшерде төленбеген;»;
5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«5) салық салынатын импорт мөлшері және (немесе) оған байланысты Қазақстан Республикасының салық заңнамасында көзделген тәртіпте кеден одағы шеңберінде салық салынатын импорт мөлшеріне түзету жүзеге асырылатын импортталған тауарлар бойынша ҚҚС сомалары төмендетілген;»;
7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«7) Өтінішті толтырудың Қазақстан Республикасының салық заңнамасында көзделген талаптарға сәйкессіздігі.».
Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес қосымшамен толықтырылсын.

2. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в средствах массовой информации.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникающие с 1 января 2011 года.
Министр                                    Б. Жамишев
Приложение
к приказу министра финансов
Республики Казахстан
"О внесении изменений и дополнения
в приказ Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 июля 2010 года № 348
"Об утверждении Правил подтверждения
налоговыми органами факта
уплаты налога на добавленную
стоимость по импортированным товарам
либо мотивированного
отказа в подтверждении
от 25 февраля 2011 года № 99
Приложение
к Правилам подтверждения
налоговыми органами факта
уплаты налога на добавленную
стоимость по импортированным
товарам либо мотивированного
отказа в подтверждении
Мотивированный отказ в подтверждении факта уплаты налога на
добавленную стоимость по импортированным товарам
На основании пункта 7 статьи 276-20 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и
других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)
______________________________________________________________________________________
(Наименование налогового органа)
уведомляет Вас, ______________________________________________________________________
(Ф.И.О. или наименование налогоплательщика (налогового агента)
РНН ______________________________ БИН (ИИН) _________________________________________
(подлежит заполнению при его наличии)
об отказе в подтверждении факта уплаты налога на добавленную стоимость по
импортированным товарам по Заявлению о ввозе товаров и уплате косвенных налогов
(форма 328.00):
Номер и дата Заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов:
Номер __________________________ Дата ___________________________
Регистрационный номер Заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов:
______________________________________________________________________________________
Регистрационный номер Декларации по косвенным налогам по импортированным
товарам: _____________________________________________________________________________
Вид Декларации по косвенным налогам по импортированным товарам: ______________________
Налоговый период: месяц ______ год _______________
По следующим причинам (укажите x в соответствующей ячейке):
1
несоответствие сведений, указанных в Заявлении, сведениям, содержащимся в
представленной Декларации по косвенным налогам по импортированным товарам, в
том числе несоответствие суммы косвенных налогов, исчисленной к уплате по
Декларации по косвенным налогам по импортированным товарам, сумме косвенных
налогов, исчисленной в Заявлении
2
несоответствие сведений, указанных в Заявлении, сведениям, содержащимся в
представленных налогоплательщиком документах, предусмотренных пунктом 3
статьи 276-20 Налогового кодекса
3
несоответствие данных, указанных в Заявлении, представленном на бумажном
носителе, данным Заявления, представленном в налоговый орган в электронном
виде
4
неуплата, а также уплата не в полном объеме исчисленных сумм косвенных
налогов, указанных в Заявлении(ях) представленного(ых) одновременно с
декларацией по косвенным налогам по импортированным товарам
5
занижение размера облагаемого импорта и (или) сумм НДС по импортированным
товарам, в связи с которым осуществляется корректировка размера облагаемого
импорта в рамках таможенного союза, в порядке, предусмотренном налоговым
законодательством Республики Казахстан
6
несоответствие количества Заявлений, представленных на бумажном носителе,
количеству Заявлений, отраженных в реестре Заявлений о ввозе товаров и уплате
косвенных налогов, являющегося приложением к Декларации по косвенным налогам
по импортированным товарам
7
заполнения Заявления не в соответствии с требованиями, предусмотренными
налоговым законодательством Республики Казахстан
8
отказа в подтверждении в одном из Заявлений, представленных одновременно с
Декларацией по косвенным налогам по импортированным товарам: ________________
Суть выявленных нарушений: ______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
На основании вышеизложенного, Вам необходимо отозвать представленное Заявление о
ввозе товаров и уплате косвенных налогов и представить новое Заявление
Руководитель (заместитель Руководителя) налогового органа:
____________________________________         ____________________________________
подпись                                    (Ф.И.О.)
М.П.
Отметка о вручении (отправлении) налогоплательщику (налоговому агенту):
______________________________________________________________________________________
(Ф.И.О. должностного лица налогового органа, подпись, дата)
Отметка о получении: _________________________________________________________________
(Ф.И.О. налогоплательщика (налогового агента), подпись, дата)

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (Ерғожин Д.Е.) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның кейіннен бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Министр                                        Б. Жәмішев
2011 жылғы 25 ақпандағы № 99
««Салық органдарының импортталған
тауарлар бойынша жанама салықтардың
төленуі фактісін растау не растаудан
дәлелді бас тарту ережесін бекіту
туралы» Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің 2010 жылғы
16 шілдедегі № 348 бұйрығын өзгерістер
енгізу туралы» Қазақстан Республикасы
қаржы министрінің бұйрығына қосымша
Салық органдарының импортталған
тауарлар бойынша қосылған құн
салықтарының төленуі фактісін растау
не растаудан дәлелді бас тарту
ережесіне қосымша
Импортталған тауарлар бойынша қосылған құн салықтарының
төленуі фактісін растаудан дәлелді бас тарту
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 276-20-бабының 7-тармағының негізінде) _____________________________________________________________________
(Салық органының атауы)
Сізге хабарлайды, _____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. немесе салық төлеушінің атауы (салық агенті)
СТН _______________________________________________________ ЖСН (БСН) _____________________________________________________________________
(болған жағдайда толтыруға жатады)
импортталған тауарлар бойынша тауарларды кіргізу және жанама салықтарды төлеуге (328.00 нысан) Өтініш бойынша қосылған құн салығының төленуі фактісін растаудан дәлелдi түрде бас тарту туралы:
Тауарларды кіргізу және жанама салық төлеу туралы Өтініштің нөмірі және күні:
Нөмірі ____________________________ Күні ____________________________
Тауарларды кіргізу және жанама салық төлеу туралы Өтініштің тіркелу нөмірі: _____________________________________________________________
Импортталған тауарлар бойынша жанама салық жөніндегі Декларацияның тіркелу нөмірі: _____________________________________________________
Импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі Декларацияның түрлері:_____________________________________________________________
Салық кезеңі: айы ______ жылы _______________
Мына себептер бойынша (тиісті тор көзде көрсетіңіз):
1  импортталған тауарлар бойынша жанама салық жөніндегі
тапсырылған Декларациядағы мәліметтер аталған Өтініштегі
мәліметтермен сәйкес келмеуі, оның ішінде импортталған тауарлар
бойынша жанама салық жөніндегі Декларация бойынша төлеуге
есептелген жанама салықтардың сомалары Өтініштегі есептелген
жанама салықтардың сомасымен сәйкес келмеуі
2  Салық кодексінің 276-20-бабының 3-тармағында көзделген салық
төлеушілермен тапсырылған мәліметтер көрсетілген Өтініштегі
мәліметтермен сәйкес келмеуі
3  салық органына электронды түрде тапсырылған Өтініштегі
деректер, көрсетілген Өтініштегі деректермен сәйкес келмеуі
4  импортталған тауарлар бойынша жанама салықтардың декларациясымен
бір мезгілде табыс етілген Өтініш(терде)те көрсетілген жанама
салықтардың есептелген сомалары төленбеген, сондай-ақ толық
мөлшерде төленбеген
5  салық салынатын импорт мөлшері және (немесе) оған байланысты
Қазақстан Республикасының салық заңнамасында көзделген тәртіпте
кеден одағы шеңберінде салық салынатын импорт мөлшеріне түзету
жүзеге асырылатын импортталған тауарлар бойынша ҚҚС сомалары
төмендетілген
6  импортталған тауарлар бойынша жанама салық жөніндегі
Декларацияға қосымша болып табылатын тауарларды кіргізу және
жанама салық төлеу туралы Өтініштер тізіліміндегі көрсетілген
Өтініштер санының қағаз тасығышта тапсырылған Өтініштердің
санымен сәйкес келмеуі
7  Өтінішті толтырудың Қазақстан Республикасының салық
заңнамасында көзделген талаптарға сәйкеспеуі
8  импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі
Декларациямен бір мезгілде тапсырылған Өтініштердің бірінде
растаудан бас тарту: ________________________________
Анықталған бұзушылықтың мәні:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Жоғарыда жазылғандардың негізінде, Сізге тауарларды кіргізу және жанама салық төлеу туралы тапсырылған Өтінішті қайтару және жаңа Өтініш тапсыру қажет
Салық органының басшысы
(Басшының орынбасары): ____________________________________ _________
(Т.А.Ә.)                 қолы
М.О.
Салық төлеушіге (салық агентіне) тапсырылғаны (жіберілгені) туралы белгі: ______________________________________________________________
(салық органының лауазымды тұлғасының Т.А.Ә., қолы, күні)
Алғаны туралы белгі: ________________________________________________
(салық органының лауазымды тұлғасының Т.А.Ә., қолы, күні)