О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 11 мая 2010 года № 02-01-02/80
Приказ И.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 28 мая 2011 года № 02-01-02/101. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 мая 2011 года № 6997. Утратил силу приказом Председателя агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 июля 2012 года № 02-01-02/90
Сноска. Утратил силу приказом Председателя агентства РК по делам государственной службы от 09.07.2012 № 02-01-02/90.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 11 мая 2010 года № 02-01-02/80 "О некоторых вопросах приема в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6308, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 3 августа 2010 года № 201 (26262)) следующие изменения и дополнения:
в Правилах приема в магистратуру Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Академия не позднее тридцати календарных дней до начала срока подачи документов объявляет прием в магистратуру с указанием специальностей подготовки, сроков, условий (бюджетная или платная основа) и языков обучения через средства массовой информации.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Поступающие в магистратуру Академии на бюджетной основе должны являться государственными служащими и отвечать следующим требованиям:
1) наличие диплома о высшем образовании со средним баллом за весь срок обучения не менее, чем "хорошо" или с GPA не ниже 3.0.
При этом, для специальностей группы "Право" указанный диплом о высшем образовании должен быть по юридическим специальностям;
2) наличие стажа государственной службы на момент подачи документов не менее 2 (двух) лет;
3) для специальностей группы "Право" - наличие стажа по специальности в судебных, правоохранительных и иных государственных органах на момент подачи документов не менее 2 (двух) лет;
4) для специальности "Международные отношения" - наличие стажа государственной службы не менее 2 (двух) лет для лиц, работающих в Министерстве иностранных дел Республики Казахстан и в подразделениях международного сотрудничества центральных государственных органов.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2010 жылғы 11 мамырдағы № 02-01-02/80 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының м.а. 2011 жылғы 28 мамырдағы № 02-01-02/101 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2011 жылғы 9 маусымда № 6997 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2012 жылғы 9 шілдедегі № 02-01-02/90 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2012.07.09 № 02-01-02/90 Бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясының кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2010 жылғы 11 мамырдағы № 02-01-02/80 бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 6308 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» 2010 жылғы 30 шілдедегі № 308-310 (26154) газетінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына қабылдаудың кейбір мәселелері туралы»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы Мемлекеттiк басқару академиясының магистратурасына қабылдау ережелерiнде:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«6. Академия құжаттарды тапсыру мерзімі басталғанға дейiнгі отыз күнтiзбелiк күннен кешiктiрмей даярлау мамандықтарын, оқу мерзімі, шарттары (бюджеттік немесе ақылы негізде) және оқыту тілдерін көрсете отырып, магистратураға қабылдауды бұқаралық ақпарат құралдары арқылы хабарлайды.»;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Академияның магистратурасына бюджеттік негізде оқуға түсушілер мемлекеттік қызметкерлер болуы және келесі талаптарға сай болуы тиіс:
1) барлық оқу мерзіміне орташа балы «жақсыдан» төмен емес немесе GPA кемінде 3.0 балы бар жоғары білім туралы дипломының болуы.
Сонымен, «Құқық» тобының мамандықтары бойынша аталған жоғары білім туралы дипломы заң мамандықтары бойынша болуы;
2) құжаттар тапсыру кезеңіне мемлекеттік қызмет өтілі кемiнде 2 (екі) жыл болуы;
3) «Құқық» тобының мамандықтары бойынша – сот, құқық қорғау және өзге мемлекеттiк органдарда мамандығы бойынша еңбек өтiлi кемiнде 2 (екі) жыл болуы;
4) «Халықаралық қатынастар» мамандығы бойынша – Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінде жұмыс iстейтiн және орталық мемлекеттiк органдардың халықаралық ынтымақтастық бөлiмшелерiнде жұмыс iстейтiн адамдар үшiн кемiнде 2 (екі) жыл болуы.»;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"9. Поступающие в магистратуру Академии на платной основе должны отвечать следующим требованиям:
1) наличие диплома о высшем образовании со средним баллом за весь срок обучения не менее, чем "хорошо" или с GPA не ниже 2,67.
При этом, для специальностей группы "Право" указанный диплом о высшем образовании должен быть по юридическим специальностям;
2) для специальности "Юриспруденция" - наличие стажа по специальности на момент подачи документов не менее 2 (двух) лет.";
в пункте 10:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) нотариально засвидетельствованную (для государственных служащих - заверенную кадровой службой государственного органа) копию документа о высшем образовании с приложением;";
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) нотариально заверенную (для государственных служащих - заверенную кадровой службой государственного органа) копию документа, подтверждающего трудовую деятельность, в соответствии с законодательством Республики Казахстан при наличии стажа работы;";
дополнить подпунктом 8-1) следующего содержания:
8-1) нотариально засвидетельствованную (для государственных служащих - заверенную кадровой службой государственного органа) копию действительного сертификата о сдаче теста по программам, указанным в пункте 13-1 настоящих Правил (при наличии);";
подпункт 1) пункта 11 изложить в следующей редакции:
"1) направление, подписанное руководителем государственного органа или лицом, имеющим право их назначения в соответствии с законодательством Республики Казахстан;";
дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
"12-1. Иностранные граждане сдают вступительные экзамены:
1) по казахскому языку или русскому языкам (язык обучения);
2) по специальности.";
дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:
"13-1. Граждане Республики Казахстан, имеющие действительный сертификат о сдаче теста по иностранному языку (английский, французский, немецкий) по программам Test of English as a Foreign Language (TOEFL, пороговый балл - не менее 560), International English Language Tests System (IELTS, пороговый балл - не менее 6.0), Grundbaustein DaF (пороговый балл - С 1), Deutsche Sprachprfung fur den Hochschulzugang (DSH, пороговый балл - С 1), Diplome d'Etudes en Langue franсais (DELF, пороговый балл - В 2), Diplome Approfondi de Langue franсais (DALF, пороговый балл - С 1), Тest de connaisances de franсais (TCF, пороговый балл - не менее 400) освобождаются от вступительного экзамена по иностранному языку.";
пункты 16-19 исключить;
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Лица, получившие положительные оценки и набравшие по сумме вступительных экзаменов не менее 8 баллов для обучения на бюджетной основе и не менее 7 баллов (по традиционной системе оценок) для обучения на платной основе, рассматриваются Приемной комиссией как кандидаты на зачисление.";
в пункте 25:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) получившим наиболее высокую оценку по иностранному/казахскому, русскому языку;";

«9. Академия магистратурасына ақылы негізде оқуға түсушілер мына талаптарға сай болуы тиіс:
1) барлық оқу мерзіміне орташа балы «жақсыдан» төмен емес немесе GPA кемінде 2.67 балы бар жоғары білім туралы дипломының болуы.
Сонымен, «Құқық» тобының мамандықтары бойынша аталған жоғары білім туралы дипломы заң мамандықтары бойынша болуы;
2) «Заңтану» мамандығы бойынша – құжаттар тапсыру кезеңiне мамандығы бойынша еңбек өтiлi кемiнде 2 (екі) жыл.»;
10-тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«3) жоғары білімі туралы құжаттың қосымшасымен бірге нотариалдық расталған (мемлекеттік қызметкерлерге – мемлекеттік органның кадр қызметі растаған) көшірмесі;»;
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«7) еңбек өтілі болған жағдайда, еңбек қызметін растайтын құжаттың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес нотариалдық расталған (мемлекеттік қызметкерлерге – мемлекеттік органның кадр қызметі растаған) көшірмесі;»;
мынадай мазмұндағы 8-1) тармақшамен толықтырылсын:
«8-1) осы Ереженiң 13-1-тармағында көрсетiлген бағдарламалар бойынша тест тапсырғандығы туралы қолданыстағы нотариалды куәландырылған (мемлекеттік қызметкерлерге – мемлекеттік органның кадр қызметі растаған) сертификат көшiрмесi (бар болса);»;
11-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) Мемлекеттік органның жетекшісінің немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бағыттауға құқығы бар адамның қолы қойылған, Академия бекiткен нысандағы жолдама;»;
мынадай мазмұндағы 12-1-тармақпен толықтырылсын:
«12-1. Шетел азаматтары түсу емтихандарын тапсырады:
1) қазақ немесе орыс тiлдерi бойынша (оқыту тiлi);
2) мамандық бойынша.»;
мынадай мазмұндағы 13-1-тармақпен толықтырылсын:
«13-1. Test of English as a Foreign Language (TOEFL, шектi балл - кемiнде 560), International English Language Tests System (IELTS, шектi балл - кемiнде 6.0), Grundbaustein DaF (шектi балл - С 1), Deutsche Sprachprfung fur den Hochschulzugang (DSH, шектi балл - С 1), Diplome d,Etudes en Langue francaise (DELF, шектi балл - В 2), Diplome Approfonde de Langue arancaise (DALF, шектi балл - С 1) Test de connaisances de francaise (TCF, шектi балл - кемiнде 400) бағдарламалары бойынша шет тiлiнен (ағылшын, француз, немiс) тест тапсырғандығы туралы расталған қолданыстағы сертификаты бар Қазақстан Республикасының азаматтары шет тiлiнен түсу емтихандарынан босатылады.»;
16-19-тармақтар алынып тасталсын;
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«24. Қабылдау емтихандарының жиынтығы бойынша оң баға алған және бюджеттiк негiзде оқу үшiн кемiнде 8 балл және ақылы негiзде оқу үшiн кемiнде 7 балл (дәстүрлi бағалау жүйесi бойынша) жинаған тұлғаларды Қабылдау комиссиясы оқуға қабылдануға кандидат ретiнде қарастырады.»;
25-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) шет/қазақ, орыс тiлi бойынша ең жоғары баға алған;»;

дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) имеющим больший стаж государственной службы на руководящей должности;";
дополнить подпунктом 4-1) следующего содержания:
"4-1) имеющим диплом о высшем образовании по профилю специальности магистратуры;";
в Правилах приема в докторантуру Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Формирование контингента докторантов Академии осуществляется в пределах объемов финансирования за счет средств республиканского бюджета.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Академия не позднее тридцати календарных дней до начала срока подачи документов объявляет прием в докторантуру с указанием специальностей подготовки, сроков, условий и языков обучения через средства массовой информации.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Поступающие в докторантуру Академии должны отвечать следующим требованиям:
1) наличие академической степени магистра;
2) поступающие должны являться государственными служащими со стажем государственной службы не менее 3 (трех) лет.";
в пункте 9:
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) нотариально засвидетельствованную (для государственных служащих - заверенную кадровой службой государственного органа) копию документа о присуждении академической степени магистра;";
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
"8) нотариально засвидетельствованную (для государственных служащих - заверенную кадровой службой государственного органа) копию документа, подтверждающего трудовую деятельность, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;";
дополнить подпунктами 10) - 13) следующего содержания:
"10) направление, подписанное руководителем государственного органа или лицом, имеющим право их назначения в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
11) личный листок по учету кадров или послужной список, заверенный кадровой службой государственного органа;
12) справку с места работы с указанием категории и стажа государственной службы;
13) нотариально засвидетельствованную (для государственных служащих - заверенную кадровой службой государственного органа) копию  действительного сертификата о сдаче теста по программам, указанным в пункте 13-1 настоящих Правил (при наличии).";
пункт 10 исключить;

мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
«2-1) мемлекеттік қызметтің басшылық лауазымдарындағы еңбек өтілі көп;»;
мынадай мазмұндағы 4-1) тармақшамен толықтырылсын:
«4-1) магистратура мамандық бейіні бойынша жоғары бiлiм туралы дипломының бар;»;
Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы Мемлекеттiк басқару академиясының магистратурасына қабылдау ережелерiне қосымша алынып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы Мемлекеттiк басқару академиясының докторантурасына қабылдау ережелерiнде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Академия докторантурасына Қазақстан Республикасының азаматтары, сондай-ақ шетел азаматтары және Қазақстан Республикасының аумағында тұрғылықты тұратын, азаматтығы жоқ тұлғалар қабылданады.»;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Академияның докторанттар контингентін қалыптастыру республикалық бюджет қаржысы есебінен қаржыландыру көлемі аясында жүзеге асырылады.»;
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«7. Академия құжаттарды тапсыру мерзімі басталғанға дейiн отыз күнтiзбелiк күннен кешiктiрiлмей докторантураға қабылдауды даярлау мамандықтарын, оқу мерзімі, шарттары және оқыту тілдерін көрсете отырып, бұқаралық ақпарат құралдары арқылы хабарлайды.»;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Академия докторантурасына оқуға түсушілер мына талаптарға сай болуы тиіс:
1) магистр академиялық дәрежесінің болуы;
2) кемiнде 3 (үш) жыл мемлекеттiк қызмет өтiлi бар мемлекеттік қызметшілер болуы тиіс.»;
9-тармақта:
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«6) магистр академиялық дәрежесі туралы құжаттың нотариалдық расталған (мемлекеттік қызметкерлерге - мемлекеттік органның кадр қызметі растаған) көшірмесі;»;
8) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«8) еңбек қызметін растайтын құжаттың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес нотариалдық расталған (мемлекеттік қызметкерлерге - мемлекеттік органның кадр қызметі растаған) көшірмесі;»;
мынадай мазмұндағы 10) – 13) тармақшалармен толықтырылсын:
«10) Мемлекеттік органның жетекшісінің немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бағыттауға құқығы бар тұлғаның қолы қойылған, Академия бекiткен нысандағы жолдама;
11) мемлекеттік органның кадр қызметі растаған кадрларды есепке алу бойынша жеке іс парағы немесе істеген қызметтерінің тізімі;
12) жұмыс орнынан санаты және мемлекеттік қызмет өтілі көрсетілген анықтама;
13) осы Ереженiң 13-1-тармағында көрсетiлген бағдарламалар бойынша тест тапсырғандығы туралы қолданыстағы нотариалдық расталған (мемлекеттік қызметкерлерге - мемлекеттік органның кадр қызметі растаған) сертификат көшiрмесi (бар болса).»;
10-тармақ алынып тасталсын;

дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Иностранные граждане сдают вступительные экзамены:
1) по казахскому языку или русскому языкам (язык обучения);
2) по специальности.";
дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:
"13-1. Граждане Республики Казахстан, имеющие действительный сертификат о сдаче теста по иностранному языку (английский, французский, немецкий) по программам Test of English as a Foreign Language (TOEFL, пороговый балл - не менее 560), International English Language Tests System (IELTS, пороговый балл - не менее 6.0), Grundbaustein DaF (пороговый балл - С 1), Deutsche Sprachprfung fur den Hochschulzugang (DSH, пороговый балл - С 1), Diplome d'Etudes en Langue franсais (DELF, пороговый балл - В 2), Diplome Approfondi de Langue franсais (DALF, пороговый балл - С 1), Тest de connaisances de franсais (TCF, пороговый балл - не менее 400) освобождаются от вступительного экзамена по иностранному языку.";
дополнить пунктом 14-1 следующего содержания:
"14-1. Программы вступительных экзаменов в докторантуру формируются Академией на основе типовых программ по дисциплинам послевузовского образования.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Лица, получившие положительные оценки и набравшие по сумме вступительных экзаменов не менее 8 баллов (по традиционной системе оценок), рассматриваются приемной комиссией как кандидаты на зачисление.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. В случае набора одинаковых баллов преимущественное право при зачислении на обучение получают поступающие, получившие наиболее высокую оценку по специальности, затем поступающие, получившие наиболее высокую оценку по иностранному/казахскому, русскому языку.
В случае одинаковых баллов по специальности и по иностранному/казахскому, русскому языку преимущественное право при зачислении на обучение имеют поступающие, имеющие больший стаж государственной службы на руководящей должности, затем поступающие, имеющие научные достижения (ученая степень, ученое звание, патенты, научные публикации и пр.) по профилю соответствующей специальности.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Приказ о зачислении на обучение осуществляется после заключения трехстороннего договора между Академией, конкурсантом, зачисляемым на обучение, и государственным органом, направившим на обучение в Академию.";
в Правилах приема в Национальную Школу государственной политики Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:

мынадай мазмұндағы 11-1-тармақпен толықтырылсын:
«11-1. Шетел азаматтары түсу емтихандарын тапсырады:
1) қазақ немесе орыс тiлдерi бойынша (оқыту тiлi);
2) мамандық бойынша.»;
мынадай мазмұндағы 13-1-тармақпен толықтырылсын:
«13-1. Test of English as a Foreign Language (TOEFL, шектi балл - кемiнде 560), International English Language Tests System (IELTS, шектi балл - кемiнде 6.0), Grundbaustein DaF (шектi балл - С 1), Deutsche Sprachprfung fur den Hochschulzugang (DSH, шектi балл - С 1), Diplome d,Etudes en Langue francaise (DELF, шектi балл - В 2), Diplome Approfonde de Langue arancaise (DALF, шектi балл - С 1) Test de connaisances de francaise (TCF, шектi балл - кемiнде 400) бағдарламалары бойынша шет тiлiнен (ағылшын, француз, немiс) тест тапсырғандығы туралы расталған қолданыстағы сертификаты бар Қазақстан Республикасының азаматтары шет тiлiнен түсу емтихандарынан босатылады.»;
мынадай мазмұндағы 14-1-тармақпен толықтырылсын:
«14-1. Академия докторантураға түсу емтихандарының бағдарламаларын жоғары оқу орнынан кейінгі бiлiм беру пәндерiнiң типтiк бағдарламалары негiзiнде қалыптастырады.»;
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«19. Қабылдау емтихандарының жиынтығы бойынша оң баға алған кемінде 8 балл (дәстүрлі бағалау жүйесі бойынша) жинаған тұлғаларды қабылдау комиссиясы оқуға қабылдануға кандидат ретінде қарастырады.»;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«20. Бiрдей балл жинаған жағдайда, оқуға қабылдау кезiнде мамандығы бойынша ең жоғары баға алған, сосын шет/қазақ, орыс тiлiнен ең жоғары баға алған үмiткерлерге басым құқық берiледi.
Мамандығы бойынша және шет/қазақ, орыс тiлi бойынша бiрдей балл жинаған жағдайда, оқуға қабылдау кезiнде мемлекеттік қызметтің басшылық лауазымдарындағы еңбек өтілі көп бар, сосын тиiстi мамандық бейiнi бойынша ғылыми жетiстiктерi (ғылыми дәрежесi, ғылыми атағы, патенттерi, ғылыми мақалалары және т.б.) бар үмiткерлерге басым құқық берiледi.»;
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«21. Оқуға қабылдау туралы бұйрық Академия, оқуға түсетін конкурсант, және Академияға оқуға жіберген мемлекеттік орган арасындағы үш жақты шарт жасалғаннан кейін жүзеге асырылады.»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы Мемлекеттiк басқару академиясының Мемлекеттiк саясаттың ұлттық мектебiне қабылдау ережелерiнде:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"6. Академия не позднее тридцати календарных дней до начала срока подачи документов объявляет прием в НШГП с указанием специальности подготовки, сроков, условий (бюджетная или платная основа) и языков обучения через средства массовой информации.";
подпункт 2) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"2) административных государственных служащих категорий А-1, А-2, В-1, В-2, В-3, В-4, С-1, С-2, С-3, С-О-1, С-О-2, D-1, D-2, D-О-1, D-O-2, E-1, E-2 в соответствии с Реестром должностей административных государственных служащих по категориям, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года № 501;";
в пункте 10:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) нотариально засвидетельствованную (для государственных служащих - заверенную кадровой службой государственного органа) копию документа о высшем образовании с приложением;";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) нотариально заверенную (для государственных служащих - заверенную кадровой службой государственного органа) копию документа, подтверждающего трудовую деятельность, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;";
дополнить подпунктом 7-1) следующего содержания:
"7-1) нотариально засвидетельствованную (для государственных служащих - заверенные кадровой службой государственного органа) копию действительного сертификата о сдаче теста по программам, указанным в пункте 14-1 настоящих Правил (при наличии);";
подпункт 1) пункта 11 изложить в следующей редакции:
"1) направление, подписанное руководителем государственного органа или лицом, имеющим право их назначения в соответствии с законодательством Республики Казахстан;";
дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:
"12-1. Иностранные граждане сдают вступительные экзамены:
1) по казахскому языку или русскому языкам (язык обучения);
2) по специальности.";
дополнить пунктом 14-1 следующего содержания:
"14-1. Граждане Республики Казахстан, имеющие действительный сертификат о сдаче теста по английскому языку по программам Test of English as a Foreign Language (TOEFL, пороговый балл - не менее 560), International English Language Tests System (IELTS, пороговый балл - не менее 6.0), освобождаются от вступительного экзамена по английскому языку.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Вступительный экзамен по специальности в объеме программы высшего образования, проводится экзаменационной комиссией в устной форме.";
пункт 16 исключить;
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Лица, получившие положительные оценки и набравшие по результатам вступительных экзаменов не менее 8 баллов (по традиционной системе оценок) рассматриваются Приемной комиссией как кандидаты на зачисление.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:

«6. Академия құжаттарды тапсыру мерзімі басталғанға дейiн отыз күнтiзбелiк күннен кешiктiрiлмей МСҰМ-ға қабылдауды дайындау мамандықтарын, оқу мерзімі, шарттары (бюджеттік немесе ақылы негізде) және оқыту тілдерін көрсете отырып, бұқаралық ақпарат құралдары арқылы хабарлайды.»;
7-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2007 жылғы 28 желтоқсандағы № 501 Жарлығымен бекiтiлген санаттар бойынша әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлер лауазымдарының Тiзiлiмiне сәйкес А-1, А-2, В-1, В-2, В-3, В-4, С-1, С-2, С-3, С-О-1, С-О-2, D-1, D-2, D-О-1, D-O-2, E-1, E-2 санатындағы әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлер;»;
10-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) жоғары білімі туралы құжаттың қосымшасымен бірге нотариалдық расталған (мемлекеттік қызметкерлерге – мемлекеттік органның кадр қызметі растаған) көшірмесі;»;
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«6) еңбек қызметін растайтын құжаттың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес нотариалдық расталған (мемлекеттік қызметкерлерге – мемлекеттік органның кадр қызметі растаған) көшірмесі;»;
мынадай мазмұндағы 7-1) тармақшамен толықтырылсын:
«7-1) осы Ереженiң 14-1-тармағында көрсетiлген бағдарламалар бойынша тест тапсырғандығы туралы қолданыстағы нотариалды куәландырылған (мемлекеттік қызметкерлерге – мемлекеттік органның кадр қызметі растаған) сертификат көшiрмесi (бар болса);»;
11-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) Мемлекеттік органның жетекшісінің немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бағыттауға құқығы бар тұлғаның қолы қойылған, Академия бекiткен нысандағы жолдама;»;
мынадай мазмұндағы 12-1-тармақпен толықтырылсын:
«12-1. Шетел азаматтары түсу емтихандарын тапсырады:
1) қазақ немесе орыс тiлдерi бойынша (оқыту тiлi);
2) мамандық бойынша.»;
мынадай мазмұндағы 14-1-тармақпен толықтырылсын:
«14-1. Test of English as a Foreign Language (TOEFL, шектi балл - кемiнде 560), International English Language Tests System (IELTS, шектi балл - кемiнде 6.0) бағдарламалары бойынша ағылшын тiлiнен тест тапсырғандығы туралы расталған қолданыстағы сертификаты бар Қазақстан Республикасының азаматтары ағылшын тiлiнен түсу емтихандарынан босатылады.»;
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«15. Жоғары бiлiм беру бағдарламасының көлемiнде мамандығы бойынша қабылдау емтиханын емтихан комиссиясы ауызша түрде жүргiзедi.»;
16-тармақ алынып тасталсын;
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«21. Қабылдау емтихандарының жиынтығы бойынша оң баға алған және кемiнде 8 балл (дәстүрлi бағалау жүйесi бойынша) жинаған тұлғаларды Қабылдау комиссиясы оқуға қабылдануға кандидат ретiнде қарастырады.»;
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"22. В случае набора одинаковых баллов преимущественное право при зачислении на обучение на бюджетной основе имеют поступающие, имеющие наиболее высокую оценку по специальности, затем поступающие, имеющие наиболее высокую оценку по английскому/казахскому, русскому языку.
В случае одинаковых баллов по специальности и по английскому/казахскому, русскому языку преимущественное право при зачислении имеют поступающие, имеющие больший стаж государственной службы на руководящей должности, затем поступающие, имеющие научные достижения (ученая степень, ученое звание, патенты, научные публикации и пр.) по профилю соответствующей специальности; затем поступающие, имеющие дипломы о высшем образовании с отличием.".
2. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Председателя                          К. Нурпеисов
"СОГЛАСОВАНО"
Министра образования и науки
Республики Казахстан
_______________ Б. Жумагулов
"____"_____________ 2011 год

«22. Бюджеттiк негiзде оқуға қабылдау кезiнде бiрдей балл жинаған жағдайда, мамандығы бойынша ең жоғары баға алған, сосын ағылшын/қазақ, орыс тiлi бойынша ең жоғары баға алған оқуға түсушiлерге басым құқық берiледi.
Мамандығы бойынша және ағылшын/қазақ, орыс тiлi бойынша бiрдей балл жинаған жағдайда, қабылдау кезiнде мемлекеттік қызметтің басшылық лауазымдарындағы еңбек өтілі көп бар, сосын тиiстi мамандық бейiнi бойынша ғылыми жетiстiктерi (ғылыми дәрежесi, ғылыми атағы, патенттерi, ғылыми жарияланымдары және басқалар), сосын үздiк белгiдегi жоғары бiлiм туралы дипломы бар азаматтарға басым құқық берiледi.».
2. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Төрағаның міндетін
атқарушы                                     Қ. Нұрпейісов
«КЕЛIСIЛДI»
Қазақстан Республикасының
Бiлiм және ғылым министрi
____________ Б. Жұмағұлов
2011 жылғы «__»__________