Об утверждении форм проверочных листов в сфере предоставления специальных социальных услуг и в области социальной защиты инвалидов
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 23 августа 2011 года № 311-ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 сентября 2011 года № 7169. Утратил силу приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 15 сентября 2015 года № 724
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 15.09.2015 № 724.
В соответствии с подпунктом 1-1) пункта 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», подпунктом 6) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года «О специальных социальных услугах», пунктом 1 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить формы проверочных листов в сфере предоставления специальных социальных услуг и в области социальной защиты инвалидов (далее – формы проверочного листа) согласно приложениям 12 к настоящему приказу.
2. Департаменту социальной помощи Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (Манабаева К.А.) обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование в средствах массовой информации настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) опубликование настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
3. Комитету по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (Бисакаев С.Г.) организовать изучение и выполнение требований настоящего приказа.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Ахметова С.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан                                  Г. Абдыкаликова
Приложение 1
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 23 августа 2011 года № 311-ө
Форма
Проверочный лист в сфере предоставления
специальных социальных услуг
_____________                                 ___________________
(дата)                                   (место составления)
Орган, назначивший проверку: ______________________________________
Наименование проверяемого субъекта: _______________________________
Контактные данные проверяемого субъекта: __________________________
(юридический адрес, телефон, адрес электронной почты)
Акт о назначении проверки: «____» ____________ 20 ____ года № _____
п/п
Перечень требований
Да/нет/не
требуется
1.
Для проверяемых субъектов, предоставляющих гарантированный объем
специальных социальных услуг в условиях стационара и
полустационара, проводящих оценку и определение потребности в
предоставлении специальных социальных услуг, выносящих решения о
предоставлении гарантированного объема специальных социальных
услуг
1.1.
Своевременность проведения оценки и определение потребности в
предоставлении специальных социальных услуг
1.2.
Своевременность вынесения решения о предоставлении
гарантированного объема специальных социальных услуг
1.3.
Наличие индивидуального плана работы на каждого получателя
специальных социальных услуг
1.4.
Соблюдение сроков рассмотрения обращений заявителей по оказанию
специальных социальных услуг
1.5.
Содействие в проведении медико-социальной экспертизы
1.6.
Наличие индивидуальной программы реабилитации инвалида
1.7.
Содействие в получении установленных законодательством льгот и
преимуществ, социальных выплат
2.
Для проверяемых субъектов, предоставляющих гарантированный объем
специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому,
проводящих оценку и определение потребности в предоставлении
специальных социальных услуг, выносящих решения о предоставлении
гарантированного объема специальных социальных услуг
2.1.
Свовременность проведения оценки и определения потребности в
предоставлении специальных социальных услуг
2.2.
Свовременность вынесения решения о предоставлении
гарантированного объема специальных социальных услуг
2.3.
Наличие индивидуального плана работы на каждого получателя
специальных социальных услуг
2.4.
Соблюдение сроков рассмотрения обращений заявителей по оказанию
специальных социальных услуг
2.5.
Содействие в проведении медико-социальной экспертизы
2.6.
Наличие индивидуальной программы реабилитации инвалида
2.7.
Содействие в получении установленных законодательством льгот и
преимуществ, социальных выплат
2.8.
Содействие в получении профессии
Должностное лицо
___________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность, подпись проверяющего должностного лица)
Ознакомлен:
Руководитель (представитель) проверяемого субъекта:
___________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность)
«___» __________ 20___ года              ____________________
дата ознакомления                            подпись
Приложение 2
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 23 августа 2011 года № 311-ө
Форма
Проверочный лист в области социальной защиты инвалидов
_____________                                       _________________
(дата)                                        (место составления)
Орган, назначивший проверку: ________________________________________
Наименование проверяемого субъекта: _________________________________
Контактные данные проверяемого субъекта: ____________________________
(юридический адрес, телефон, адрес электронной почты)
Акт о назначении проверки: «____» ______________ 20 ____ года № _____
п/п
Перечень требований
Да/нет/
не требуется
1.
Наличие индивидуальной программы реабилитации инвалидов
2.
Выполнение реабилитационных мероприятий согласно
индивидуальной программе реабилитации
3.
Содействие в получении установленных законодательством льгот и
преимуществ, социальных выплат
4.
Соблюдение сроков рассмотрения обращений заявителей в области
социальной защиты инвалидов
Должностное лицо ____________________________________________________
(Ф.И.О., должность, подпись проверяющего должностного лица)
Ознакомлен:
Руководитель (представитель) проверяемого субъекта:
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность)
«___» __________ 20___ года            ________________________
дата ознакомления                              подпись

Арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету саласында және мүгедектерді әлеуметтік қорғау аясында тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2011 жылғы 23 тамыздағы № 311-ө бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 6 қыркүйекте № 7169 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 15 қыркүйектегі № 724 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 15.09.2015 № 724 бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» 2005 жылғы 13 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 1-тармағы 1-1) тармақшасына, «Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы» 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 6) тармақшасына, «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету саласында және мүгедектерді әлеуметтік қорғау аясында тексеру парақтарының нысандары осы бұйрыққа 12-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік көмек департаменті (Қ.А.Манабаева) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Бақылау және әлеуметтік қорғау комитеті (С.Ғ.Бисақаев) осы бұйрық талаптарын зерттеуді және олардың орындалуын ұйымдастырсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі С.Ә.Ахметовке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі                              Г. Әбдіқалықова
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2011 жылғы 23 тамыздағы
№ 311-ө бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету саласында тексеру парағы
__________                                      _________________
(күні)                                         (толтырылған орны)
Тексеруді белгілеген орган: _________________________________________
Тексерілетін субъектінің атауы: _____________________________________
Тексерілетін субъектінің байланыс деректері:
_____________________________________________________________________
(заңды мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы)
Тексеруді белгілеу туралы: «____» _________ 20 ____ жылғы № ____ акті
р/с
Талаптар тізбесі
Ия/жоқ/талап етілмейді
1.
Арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге қажеттілікті бағалау және айқындау жүргізетін стационар және жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік берілген көлемін көрсететін, арнаулы әлеуметтік қызметтің кепілдік берілген көлемін ұсыну туралы шешім шығаратын тексерілетін бақылау субъектілері үшін
1.1.
Арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге қажеттілікті айқындау және бағалауды жүргізудің уақтылығы
1.2.
Арнаулы әлеуметтік қызметтің кепілдік берілген көлемін ұсыну туралы шешім шығарудың уақтылығы
1.3.
Әрбір арнаулы әлеуметтік қызмет алушыға әзірленген жеке жұмыс жоспарының болуы
1.4.
Арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету жөніндегі өтініш берушілердің өтініштерін қарау мерзімдерінің сақталуы
1.5.
Медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізуге жәрдемдесуді жүзеге асыру
1.6.
Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасының болуы
1.7.
Заңнамада белгіленген жеңілдіктер мен артықшылықтарды, әлеуметтік төлемдерді алуға жәрдемдесу
2.
Арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге қажеттілікті бағалау және айқындау жүргізетін үйде күтім жасау жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтің кепілдік берілген көлемін көрсететін, арнаулы әлеуметтік қызметтің кепілдік берілген көлемін ұсыну туралы шешім шығаратын тексерілетін бақылау субъектілері үшін
2.1.
Арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге қажеттілікті айқындау және бағалауды жүргізудің уақтылығы
2.2.
Арнаулы әлеуметтік қызметтің кепілдік берілген көлемін ұсыну туралы шешім шығарудың уақтылығы
2.3.
Әрбір арнаулы әлеуметтік қызмет алушыға әзірленген жеке жұмыс жоспарының болуы
2.4.
Арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету жөніндегі өтініш берушілердің өтініштерін қарау мерзімдерінің сақталуы
2.5.
Медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізуге жәрдемдесуді жүзеге асыру
2.6.
Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасының болуы
2.7.
Заңнамада белгіленген жеңілдіктер мен артықшылықтарды, әлеуметтік төлемдерді алуға жәрдемдесу
2.8.
Мамандық алуға жәрдемдесу
Лауазымды тұлға _____________________________________________________
(тексеруші лауазымды тұлғаның Т.А.Ә., лауазымы, қолы)
Тексерілетін субъектінің басшысы (өкілі) таныстырылды:
____________________________________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымы)
20 ___ жылғы «___» __________           ______________________
(таныстырылған күні)                         қолы
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2011 жылғы 23 тамыздағы
№ 311-ө бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Мүгедектерді әлеуметтік қорғау аясында тексеру парағы
__________                                      _________________
(күні)                                         (толтырылған орны)
Тексеруді белгілеген орган: _________________________________________
Тексерілетін субъектінің атауы: _____________________________________
Тексерілетін субъектінің байланыс деректері:
_____________________________________________________________________
(заңды мекенжайы, телефоны, электрондық пошта мекенжайы)
Тексеруді белгілеу туралы: «____» _________ 20 ____ жылғы № ____ акті
р/с
Талаптар тізбесі
Ия/жоқ/талап етілмейді
1.
Мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасының болуы
2.
Оңалту шараларының мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес орындалуы
3.
Заңнамада белгіленген жеңілдіктер мен артықшылықтарды, әлеуметтік төлемдерді алуға жәрдемдесу
4.
Мүгедектерді әлеуметтік қорғау аясында өтініш берушілердің өтініштерін қарау мерзімдерінің сақталуы
Лауазымды тұлға _____________________________________________________
(тексеруші лауазымды тұлғаның Т.А.Ә., лауазымы, қолы)
Тексерілетін субъектінің басшысы (өкілі) таныстырылды:
____________________________________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымы)
20 ___ жылғы «___» __________           ______________________
(таныстырылған күні)                        қолы