О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 октября 2011 года № 170. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2011 года № 7361. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 178
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.09.2014 № 178 (вводится в действие с 01.07.2015).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность банков второго уровня, ипотечных организаций, дочерних организаций национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса, Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Внести изменения и дополнения в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по перечню, согласно приложению к настоящему постановлению (далее - Перечень).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 30 сентября 2011 года.
Абзацы тринадцатый, четырнадцатый и пятнадцатый пункта 1 Перечня, утвержденного настоящим постановлением, распространяют свое действие на отношения, возникшие со дня введения в действие постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 августа 2011 года № 109 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2011 года № 3 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня, ипотечных организациях и акционерном обществе "Банк Развития Казахстана" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7237).
Председатель
Национального Банка                        Г. Марченко
СОГЛАСОВАНО
Агентство Республики Казахстан
по статистике
Председатель
__________ Смаилов А.А
5 декабря 2011 года
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 октября 2011 года № 170
Перечень изменений и дополнений,
которые вносятся в некоторые нормативные правовые акты
Республики Казахстан
Внести в нормативные правовые акты Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.06.2013 № 147 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года № 43 "Об утверждении Правил представления отчетности ипотечными организациями" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4157):
в Правилах предоставления отчетности ипотечными организациями, утвержденных указанным постановлением:
преамбулу изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық банкі басқармасының 2011 жылғы 28 қазандағы № 170 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 28 желтоқсанда № 7361 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 178 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.09.2014 № 178 (01.07.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Екінші деңгейдегі банктердің, ипотекалық ұйымдардың, ұлттық басқарушы холдингтің агроөнеркәсіп кешені саласындағы еншілес ұйымдарының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне осы қаулының қосымшасына сәйкес тізбе (бұдан әрі - Тізбе) бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2011 жылғы 30 қыркүйектен бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Осы қаулымен бекітілген Тізбенің 1-тармағының он үшінші, он төртінші және он бесінші абзацтары Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердегі, ипотекалық ұйымдардағы және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамындағы бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын бекіту туралы" 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 3 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2011 жылғы 26 тамыздағы № 109 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7237 тіркелген) қолданысқа енгізілген күннен бастап қолданылады.
Ұлттық Банк
Төрағасы                                   Г. Марченко
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
Төраға__________ Смайылов Ә.А.
2011 жыл 5 желтоқсан
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2011 жылғы 28 қазандағы № 170
қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар тізбесі
Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.06.2013 № 147 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Ипотекалық ұйымдардың есеп беру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 25 ақпандағы № 43 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4157 тіркелген):
көрсетілген қаулымен бекітілген Ипотекалық ұйымдардың есеп беру ережесінде:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:

"Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 декабря 1995 года "Об ипотеке недвижимого имущества", Законом Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и устанавливают перечень, формы, сроки и порядок представления отчетности ипотечными организациями в Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций Национального Банка Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган).";
таблицу 1. "Отчет об остатках на балансовых счетах активов, обязательств и собственного капитала" приложения 1 изложить в редакции, согласно приложению 2 к настоящему Перечню;
приложения 456 и 7 изложить в редакции, согласно приложениям 345 и 6 к настоящему Перечню.
3. В постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года № 48 "Об утверждении Инструкции о нормативных значениях, методике расчетов пруденциальных нормативов для ипотечных организаций, дочерних организаций национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса, а также форм и сроков представления отчетности об их выполнении" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4158):
в Инструкции о нормативных значениях, методике расчетов пруденциальных нормативов для ипотечных организаций, дочерних организаций национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса, а также форм и сроков представления отчетности об их выполнении, утвержденной указанным постановлением:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"Настоящая Инструкция устанавливает нормативные значения, методику расчетов пруденциальных нормативов, обязательных к соблюдению ипотечными организациями, дочерними организациями национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса (далее - организации), а также формы и сроки представления отчетности об их выполнении в Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций Национального Банка Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган).";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Минимальный размер уставного капитала организации устанавливается Национальным Банком Республики Казахстан.
Организация может выкупить у акционеров собственные акции при условии, что такой выкуп не приведет к нарушению любого из пруденциальных нормативов и других обязательных к соблюдению норм и лимитов, установленных Национальным Банком Республики Казахстан, а также иных требований законодательства Республики Казахстан.";
в пункте 3:
абзац десятый части третьей изложить в следующей редакции:
"убытка текущего года в соответствии с требованиями Национального Банка Республики Казахстан.";
абзац второй части четвертой изложить в следующей редакции:
"нераспределенной чистой прибыли текущего года в соответствии с требованиями Национального Банка Республики Казахстан;";
часть четвертую пункта 6 изложить в следующей редакции:

"Осы Ереже "Жылжымайтын мүлік ипотекасы туралы" 1995 жылғы 23 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және ипотекалық ұйымдар есептілігінің тізбесін, нысандарын, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын бақылау мен қадағалау комитетіне (бұдан әрі - уәкілетті орган) ұсыну мерзімдерін және тәртібін белгілейді.";
1-қосымшаның "Активтердің, міндеттемелердің және меншікті капиталдың баланстық шоттарындағы қалдықтар туралы есеп" деген 1-кестесі осы Тізбенің 2-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
456 және 7-қосымшалар осы Тізбенің 345 және 6-қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Агроөнеркәсіп кешені саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдарына, Ипотекалық ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу әдістемесі мен олардың нормативтік мәні және олардың орындалуы туралы есеп беру нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2006 жылғы 25 ақпандағы № 48 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4158 тіркелген):
көрсетілген қаулымен бекітілген Агроөнеркәсіп кешені саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдарына, Ипотекалық ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу әдістемесі мен олардың нормативтік мәні және олардың орындалуы туралы есеп беру нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықта:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Нұсқаулық ипотекалық ұйымдар, ұлттық басқарушы холдингтің агроөнеркәсіп кешені саласындағы еншілес ұйымдары (бұдан әрі - ұйымдар) сақтауға міндетті пруденциалдық нормативтердің нормативтік мәндерін, оларды есептеу әдістемесін, сондай-ақ олардың орындалуы туралы есептіліктің нысандарын және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын бақылау мен қадағалау комитетіне (бұдан әрі - уәкілетті орган) ұсыну мерзімдерін белгілейді.";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Ұйымның жарғылық капиталының ең төмен мөлшерін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілейді.
Ұйым акционерлерден меншікті акцияларды, егер мұндай сатып алу Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген кез-келген пруденциалдық нормативтерді және басқа да сақталуы міндетті нормалар мен лимиттерді, сондай-ақ Қазақстан Республикасы заңнамасының өзге де талаптарын бұзуға алып келмейтін жағдайда ғана сатып ала алады.";
3-тармақта:
үшінші бөліктің бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің талаптарына сәйкес ағымдағы жылдың шығынын шегергенде;";
төртінші бөліктің екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің талаптарына сәйкес ағымдағы жылдың бөлінбеген таза пайдасының;";
6-тармақтың төртінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:

"Активы для целей расчета коэффициента k1 и активы, условные и возможные обязательства, взвешенные по степени кредитного риска, принимаемые в расчет коэффициентов k1-2 и k1-3 должны включаться по балансовой стоимости с учетом провизий (резервов), сформированных в соответствии с требованиями постановления Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 декабря 2006 года № 296 "Об утверждении Правил классификации активов, условных обязательств и создания провизий (резервов) против них" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4580) (далее – Правила классификации активов, условных обязательств).";
абзац третий подпункта 9) части второй пункта 7 изложить в следующей редакции:
"являются гражданами государств, включенных в установленный Национальным Банком Республики Казахстан перечень оффшорных зон;";
абзац третий пункта 12 изложить в следующей редакции:
"финансовое состояние заемщика в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 декабря 2006 года № 296 "Об утверждении Правил классификации активов, условных обязательств и создания провизии (резервов) против них", зарегистрированным в Реестре нормативных правовых актов под № 4580 (далее - Правила классификации активов, условных обязательств) оценивается не ниже, чем удовлетворительное.";
подпункт 2) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"2) требования к нерезидентам Республики Казахстан, являющимся юридическими лицами, зарегистрированными на территории оффшорных зон, или гражданами государств, включенных в установленный Национальным Банком Республики Казахстан перечень оффшорных зон либо отнесенных Организацией экономического сотрудничества и развития к перечню оффшорных территорий, не принявших обязательств по информационному обмену, или к организациям, являющимся дочерними по отношению к юридическим лицам, зарегистрированным на территории указанных оффшорных зон.";
абзац второй подпункта 2) пункта 4 Пояснения к расчету активов организации, взвешенных по степени кредитного риска вложений, приложения 1 изложить в следующей редакции:
"за исключением требований к нерезидентам Республики Казахстан, являющимся юридическими лицами, зарегистрированными на территории оффшорных зон, или гражданами государств, включенных в установленный Национальным Банком Республики Казахстан перечень оффшорных зон либо отнесенных Организацией экономического сотрудничества и развития к перечню оффшорных территорий, не принявших обязательств по информационному обмену, или к организациям, являющимся зависимыми от юридических лиц, владеющих в отдельности более чем 5 процентов уставного капитала, либо дочерними по отношению к юридическим лицам, зарегистрированным на территории указанных оффшорных зон, взвешиваются по нулевой степени риска.";

"k1 коэффициентін есептеу мақсаттарына арналған активтер және кредиттік тәуекел дәрежесі бойынша мөлшерленген, k1-2 және k1-3 коэффициенттерінің есебіне қабылданатын активтер, шартты және ықтимал міндеттемелер Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Активтерді, шартты міндеттемелерді жіктеу және оларға қарсы провизиялар (резервтер) құру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 25 желтоқсандағы № 296 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4580 тіркелген) (бұдан әрі - Активтерді, шартты міндеттемелерді жіктеу ережесі) талаптарына сәйкес қалыптастырылған провизиялар (резервтер) ескерілген баланстық құны бойынша қосылуы тиіс";
7-тармақтың екінші бөлігі 9) тармақшасының үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген оффшорлық аймақтар тізбесіне енгізілген мемлекеттердің азаматтары болып табылады;";
12-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"заемшының қаржылық жағдайы Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Активтерді, шартты міндеттемелерді жіктеу және оларға қарсы провизиялар (резервтер) құру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 25 желтоқсандағы № 296 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4158 тіркелген) (бұдан әрі - Активтерді, шартты міндеттемелерді жіктеу ережесі) сәйкес қанағаттанарлықтан төмен емес болып бағаланады.";
15-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) оффшорлық аймақтар аумағында тіркелген заңды тұлғалар немесе Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген оффшорлық аймақтар тізбесіне енгізілген не Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы ақпарат алмасу жөнінде міндеттеме қабылдамаған оффшорлық аумақтар тізбесіне жатқызған мемлекеттердің азаматтары болып табылатын Қазақстан Республикасының резидент еместеріне немесе көрсетілген оффшорлық аймақтар аумағында тіркелген заңды тұлғаларға қатысты еншілес болып табылатын ұйымдарға қойылатын талаптар.";
1-қосымшаның Ұйымның салымдық тәуекел дәрежесі бойынша сараланған активтерінің есеп айырысуына түсіндірмесінің 4-тармағы 2) тармақшасының екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"оффшорлық аймақтар аумағында тіркелген заңды тұлғалар немесе Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген оффшорлық аймақтар тізбесіне енгізілген не Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы ақпарат алмасу жөнінде міндеттеме қабылдамаған оффшорлық аумақтар тізбесіне жатқызған мемлекеттердің азаматтары болып табылатын Қазақстан Республикасының резидент еместеріне немесе жекеше алғанда жарғылық капиталдың 5 пайыздан астамын иеленуші заңды тұлғаларға тәуелді не көрсетілген оффшорлық аймақтар аумағында тіркелген заңды тұлғаларға қатысты еншілес болып табылатын ұйымдарға қойылатын талаптарды қоспағанда, тәуекелдің нөлдік дәрежесі бойынша мөлшерленеді.";

в приложении 5 "Отчет о выполнении пруденциальных нормативов" строку, порядковый номер 5, изложить в следующей редакции:
"
5
Нераспределенная чистая прибыль (убыток)
текущего года в соответствии с требованиями
Национального Банка Республики Казахстан
".
4. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 23.09.2013 № 249 (вводится в действие с 01.12.2013).
5. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 23.09.2013 № 249 (вводится в действие с 01.12.2013).
Приложение 1
к Перечню изменений и дополнений,
которые вносятся в некоторые нормативные
правовые акты Республики Казахстан
"Приложение
к постановлению Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций
от 25 июня 2005 года № 224
Отчет об остатках на балансовых и внебалансовых счетах
___________________________________________
(полное наименование банка второго уровня)
по состоянию на _______________

"пруденциалдық нормативтерді орындау туралы есеп" деген 5-қосымшада реттік нөмірі 5-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
5
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің талаптарына сәйкес ағымдағы жылдың бөлінбеген таза пайдасы (шығыны)
".
4. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 249 қаулысымен (01.12.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 249 қаулысымен (01.12.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының
кейбір нормативтік құқықтық
актілеріне енгізілетін өзгерістер
мен толықтырулар тізбесінің
1-қосымшасы
"Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2005 жылғы 25 маусымдағы
№ 224 қаулысына
қосымша
____________________________________________
(екінші деңгейдегі банктің толық атауы)
_____________ жағдай бойынша
баланстық және баланстан тыс шоттардағы қалдықтар туралы есеп

1252
Вклады до востребования, размещенные в других банках
1253
Краткосрочные вклады, размещенные в других банках (до одного месяца)
1254
Краткосрочные вклады, размещенные в других банках (до одного года)
1255
Долгосрочные вклады, размещенные в других банках
1256
Условные вклады, размещенные в других банках
1257
Просроченная задолженность других банков по вкладам
1259
Резервы (провизии) по вкладам, размещенным в других банках
1260
Счет положительной корректировки стоимости срочного вклада,
размещенного в других банках
1261
Счет отрицательной корректировки стоимости срочного вклада,
размещенного в других банках
1262
Счет положительной корректировки стоимости условного вклада,
размещенного в других банках
1263
Счет отрицательной корректировки стоимости условного вклада,
размещенного в других банках
1264
Вклад, являющийся обеспечением обязательств банка, ипотечной
организации и акционерного общества "Банк Развития Казахстана"
1265
Дисконт по вкладам, размещенным в других банках
1266
Премия по вкладам, размещенным в других банках
1267
Счет хранения денег, переданных в качестве обеспечения (заклад,
задаток) обязательств банка и ипотечной организации
1300
Займы, предоставленные другим банкам
1301
Займы овердрафт по корреспондентским счетам других банков
1302
Краткосрочные займы, предоставленные другим банкам
1303
Займы овернайт, предоставленные другим банкам
1304
Долгосрочные займы, предоставленные другим банкам
1305
Финансовый лизинг другим банкам
1306
Просроченная задолженность других банков по займам
1309
Просроченная задолженность других банков по финансовому лизингу
1310
Счет положительной корректировки стоимости займа, предоставленного
другим банкам
1311
Счет отрицательной корректировки стоимости займа, предоставленного
другим банкам
1312
Дисконт по займам, предоставленным другим банкам
1313
Премия по займам, предоставленным другим банкам
1319
Резервы (провизии) по займам и финансовому лизингу, предоставленным
другим банкам
1320
Займы и финансовый лизинг, предоставленные организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций
1321
Займы овердрафт, предоставленные организациям, осуществляющим
отдельные виды банковских операций
1322
Краткосрочные займы, предоставленные организациям, осуществляющим
отдельные виды банковских операций
1323
Долгосрочные займы, предоставленные организациям, осуществляющим
отдельные виды банковских операций
1324
Счет положительной корректировки стоимости займа, предоставленного
организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций
1325
Счет отрицательной корректировки стоимости займа, предоставленного
организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций

1252
Басқа банктерде орналастырылған талап етуге дейінгі салымдар
1253
Басқа банктерде орналастырылған қысқа мерзімді салымдар (бір айға дейін)
1254
Басқа банктерде орналастырылған қысқа мерзімді салымдар (бір жылға дейін)
1255
Басқа банктерде орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар
1256
Басқа банктерде орналастырылған шартты салымдар
1257
Салымдар бойынша басқа банктердің мерзімі өткен берешегі
1259
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша резервтер (провизиялар)
1260
Басқа банктерде орналастырылған мерзімді салымның құнын оң түзету шоты
1261
Басқа банктерде орналастырылған мерзімді салымның құнын теріс түзету шоты
1262
Басқа банктерде орналастырылған шартты салымның құнын оң түзету шоты
1263
Басқа банктерде орналастырылған шартты салымның құнын теріс түзету шоты
1264
Банктің, ипотекалық ұйымның және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым
1265
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша дисконт
1266
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша сыйлықақы
1267
Банктің және ипотекалық ұйымның міндеттемелерін қамтамасыз ету ретінде берілген ақшаны (қардарлық, қарымжы) сақтау шоты
1300
Басқа банктерге берілген заемдар
1301
Басқа банктердің корреспонденттік шоттары бойынша овердрафт заемдары
1302
Басқа банктерге берілген қысқа мерзімді заемдар
1303
Басқа банктерге берілген овернайт заемдары
1304
Басқа банктерге берілген ұзақ мерзімді заемдар
1305
Басқа банктерге қаржы лизингі
1306
Заемдар бойынша басқа банктердің мерзімі өткен берешегі
1309
Қаржы лизингі бойынша басқа банктердің мерзімі өткен берешегі
1310
Басқа банктерге берілген заем құнын оң түзету шоты
1311
Басқа банктерге берілген заем құнын теріс түзету шоты
1312
Басқа банктерге берілген заемдар бойынша дисконт
1313
Басқа банктерге берілген заемдар бойынша сыйлықақы
1319
Басқа банктерге берілген заемдар және қаржы лизингі бойынша резервтер (провизиялар)
1320
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар және қаржы лизингі
1321
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген овердрафт заемдары
1322
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген қысқа мерзімді заемдар
1323
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген ұзақ мерзімді заемдар
1324
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемның құнын оң түзету шоты
1325
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемның құнын теріс түзету шоты

1658
Транспортные средства
1659
Нематериальные активы
1660
Создаваемые (разрабатываемые) нематериальные активы
1661
Гудвилл
1662
Инвестиционное имущество
1692
Начисленная амортизация по зданиям и сооружениям
1693
Начисленная амортизация по компьютерному оборудованию
1694
Начисленная амортизация по прочим основным средствам
1695
Начисленная амортизация по основным средствам, полученным по финансовому
лизингу
1696
Начисленная амортизация по основным средствам, предназначенным
для сдачи в аренду
1697
Начисленная амортизация по капитальным затратам по арендованным зданиям
1698
Начисленная амортизация по транспортным средствам
1699
Начисленная амортизация по нематериальным активам
1700
Начисленные доходы, связанные с получением вознаграждения
1705
Начисленные доходы по корреспондентским счетам
1710
Начисленные доходы по вкладам, размещенным в Национальном Банке
Республики Казахстан
1725
Начисленные доходы по вкладам, размещенным в других банках
1726
Просроченное вознаграждение по вкладам, размещенным в других банках
1727
Начисленные доходы по аффинированным драгоценным металлам, размещенным
на металлических счетах
1728
Начисленные доходы по вкладу, являющемуся обеспечением обязательств
банка, ипотечной организации и акционерного общества "Банк Развития
Казахстана"
1730
Начисленные доходы по займам и финансовому лизингу, предоставленным
другим банкам
1731
Просроченное вознаграждение по займам и финансовому лизингу,
предоставленным другим банкам
1733
Начисленные доходы по займам и финансовому лизингу, предоставленным
организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций
1734
Просроченное вознаграждение по займам и финансовому лизингу,
предоставленным организациям, осуществляющим отдельные виды банковских
операций
1735
Начисленные доходы по расчетам между головным офисом и его филиалами
1740
Начисленные доходы по займам и финансовому лизингу, предоставленным
клиентам
1741
Просроченное вознаграждение по займам и финансовому лизингу,
предоставленным клиентам
1744
Начисленные доходы по ценным бумагам, учитываемым по справедливой
стоимости через прибыль или убыток
1745
Начисленные доходы по ценным бумагам, удерживаемым до погашения
1746
Начисленные доходы по ценным бумагам, имеющимся в наличии для продажи
1747
Начисленные доходы по инвестициям в капитал и субординированный долг
1748
Начисленные доходы по операциям "обратное РЕПО" с ценными бумагами
1749
Прочее просроченное вознаграждение
1750
Просроченное вознаграждение по ценным бумагам
1752
Начисленные доходы по учтенным векселям
1753
Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами

1658
Көлік құралдары
1659
Материалдық емес активтер
1660
Құрылатын (әзірленетін) материалдық емес активтер
1661
Гудвилл
1662
Инвестициялық мүлік
1692
Үйлер мен ғимараттар бойынша есептелген амортизация
1693
Компьютерлік жабдық бойынша есептелген амортизация
1694
Басқа негізгі құралдар бойынша есептелген амортизация
1695
Қаржы лизингі бойынша алынған негізгі құралдар бойынша есептелген амортизация
1696
Жалға беруге арналған негізгі құралдар бойынша есептелген амортизация
1697
Жалға алынған ғимараттар бойынша күрделі шығындар бойынша есептелген амортизация
1698
Көлік құралдары бойынша есептелген амортизация
1699
Материалдық емес активтер бойынша есептелген амортизация
1700
Сыйақы алуға байланысты есептелген кірістер
1705
Корреспонденттік шоттар бойынша есептелген кірістер
1710
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған салымдар бойынша есептелген кірістер
1725
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша есептелген кірістер
1726
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша мерзімі өткен сыйақы
1727
Металл шоттарда орналастырылған тазартылған қымбат металдар бойынша есептелген кірістер
1728
Банктің, ипотекалық ұйымның және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым бойынша есептелген кірістер
1730
Басқа банктерге берілген заемдар және қаржы лизингі бойынша есептелген кірістер
1731
Басқа банктерге берілген заемдар және қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен сыйақы
1733
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар мен қаржы лизингі бойынша есептелген кірістер
1734
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен сыйақы
1735
Бас офис пен оның филиалдары арасындағы есеп айырысулар бойынша есептелген кірістер
1740
Клиенттерге берілген заемдар мен қаржы лизингі бойынша есептелген кірістер
1741
Клиенттерге берілген заемдар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен сыйақы
1744
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша ескерілетін бағалы қағаздар бойынша есептелген кірістер
1745
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздар бойынша есептелген кірістер
1746
Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар бойынша есептелген кірістер
1747
Капиталға және реттелген борышқа инвестициялар бойынша есептелген кірістер
1748
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО" операциялары бойынша есептелген кірістер
1749
Басқа мерзімі өткен сыйақы
1750
Бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен сыйақы
1752
Есепке алынған вексельдер бойынша есептелген кірістер
1753
Туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер

1755
Начисленные доходы по финансовым активам, переданным в доверительное
управление
1756
Начисленные доходы по прочим операциям
1757
Начисленные доходы по прочим долговым инструментам в категории
"займы и дебиторская задолженность"
1771
Начисленные доходы исламского банка по инвестиционной деятельности
на условиях аренды
1772
Просроченная задолженность по инвестиционной деятельности на условиях
аренды
1790
Предоплата вознаграждения и расходов
1792
Предоплата вознаграждения по полученным займам и вкладам
1793
Расходы будущих периодов
1799
Прочие предоплаты
1810
Начисленные комиссионные доходы
1811
Начисленные комиссионные доходы за услуги по переводным операциям
1812
Начисленные комиссионные доходы за агентские услуги
1813
Начисленные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже ценных бумаг
1814
Начисленные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже иностранной
валюты
1815
Начисленные комиссионные доходы за услуги по доверительным операциям
1816
Начисленные комиссионные доходы за услуги по операциям с гарантиями
1817
Начисленные комиссионные доходы за услуги по приему вкладов, открытию
и ведению банковских счетов клиентов
1818
Начисленные прочие комиссионные доходы
1819
Начисленные комиссионные доходы по профессиональной деятельности
на рынке ценных бумаг
1820
Начисленные комиссионные доходы за акцепт платежных документов
1821
Начисленные комиссионные доходы за услуги по кассовым операциям
1822
Начисленные комиссионные доходы по документарным расчетам
1823
Начисленные комиссионные доходы за услуги по форфейтинговым операциям
1824
Начисленные комиссионные доходы за услуги по факторинговым операциям
1825
Начисленные комиссионные доходы за услуги по инкассации
1826
Начисленные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже аффинированных
драгоценных металлов
1827
Начисленные комиссионные доходы за услуги по сейфовым операциям
1830
Просроченные комиссионные доходы
1831
Просроченные комиссионные доходы за услуги по переводным операциям
1832
Просроченные комиссионные доходы за агентские услуги
1833
Просроченные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже ценных бумаг
1834
Просроченные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже иностранной
валюты
1835
Просроченные комиссионные доходы за услуги по доверительным операциям

1755
Сенімгерлік басқаруға берілген қаржы активтері бойынша есептелген кірістер
1756
Басқа операциялар бойынша есептелген кірістер
1757
"Заемдар және дебиторлық берешек" санатындағы басқа да борыштық құралдар бойынша есептелген кірістер
1771
Ислам банкінің жалдау шарттарындағы инвестициялық қызмет бойынша есептелген кірістері
1772
Жалдау шарттарындағы инвестициялық қызмет бойынша мерзімі өткен берешек
1790
Сыйақылар мен шығыстарды алдын ала төлеу
1792
Алынған заемдар мен салымдар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
1793
Болашақ кезеңдердің шығыстары
1799
Басқа алдын ала төлемдер
1810
Есептелген комиссиялық кірістер
1811
Аударым операциялары бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1812
Агенттік қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1813
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1814
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1815
Сенімгерлік операциялары бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1816
Кепілдіктері бар операциялар бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1817
Салымдарды қабылдау, клиенттердің банк шоттарын ашу және жүргізу бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1818
Басқа есептелген комиссиялық кірістер
1819
Бағалы қағаздар нарығындағы кәсіби қызмет бойынша есептелген комиссиялық кірістер
1820
Төлем құжаттарының акцептісі үшін есептелген комиссиялық кірістер
1821
Кассалық операциялар бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1822
Құжаттамалық есеп айырысулар бойынша есептелген комиссиялық кірістер
1823
Форфейтинг операциялары бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1824
Факторинг операциялары бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1825
Инкассация бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1826
Тазартылған қымбат металдарды сатып алу-сату бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1827
Сейф операциялары бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1830
Мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1831
Аударым операциялары бойынша қызмет көрсету үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1832
Агенттік қызмет көрсету үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1833
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша қызмет көрсету үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1834
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша қызмет көрсету үшін мерзімі еткен комиссиялық кірістер
1835
Сенімгерлік операциялары бойынша қызмет көрсету үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер

2010
Корреспондентские счета
2011
Корреспондентские счета Национального Банка Республики Казахстан
2012
Корреспондентские счета иностранных центральных банков
2013
Корреспондентские счета других банков
2014
Корреспондентские счета организаций, осуществляющих отдельные виды
банковских операций
2016
Металлические счета других банков в аффинированных драгоценных металлах
2020
Вклады до востребования других банков
2021
Вклады до востребования Национального Банка Республики Казахстан
2022
Вклады до востребования иностранных центральных банков
2023
Вклады до востребования других банков
2024
Просроченная задолженность по вкладам до востребования других банков
2030
Займы, полученные от Правительства Республики Казахстан, местных
исполнительных органов Республики Казахстан и национального управляющего
холдинга
2034
Краткосрочные займы, полученные от Правительства Республики Казахстан
и местных исполнительных органов Республики Казахстан
2035
Счет положительной корректировки стоимости займа, полученного от
Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов
Республики Казахстан
2036
Долгосрочные займы, полученные от Правительства Республики Казахстан,
местных исполнительных органов Республики Казахстан и национального
управляющего холдинга
2037
Счет отрицательной корректировки стоимости займа, полученного от
Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов
Республики Казахстан
2038
Просроченная задолженность по займам, полученным от Правительства
Республики Казахстан и местных исполнительных органов Республики
Казахстан
2040
Займы, полученные от международных финансовых организаций
2041
Дисконт по займам, полученным от международных финансовых организаций
2042
Премия по займам, полученным от международных финансовых организаций
2044
Краткосрочные займы, полученные от международных финансовых организаций
2045
Счет положительной корректировки стоимости займа, полученного от
международных финансовых организаций
2046
Долгосрочные займы, полученные от международных финансовых организаций
2047
Счет отрицательной корректировки стоимости займа, полученного
от международных финансовых организаций
2048
Просроченная задолженность по займам, полученным от международных
финансовых организаций
2050
Займы, полученные от других банков и организаций, осуществляющих отдельные
виды банковских операций
2051
Займы, полученные от Национального Банка Республики Казахстан
2052
Займы, полученные от иностранных центральных банков
2054
Краткосрочные займы, полученные от других банков
2055
Счет положительной корректировки стоимости займа, полученного от других
банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций

2010
Корреспонденттік шоттар
2011
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің корреспонденттік шоттары
2012
Шетел орталық банктерінің корреспонденттік шоттары
2013
Басқа банктердің корреспонденттік шоттары
2014
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың корреспонденттік шоттары
2016
Басқа банктердің тазартылған қымбат металмен салынған металл шоттары
2020
Басқа банктердің талап етуге дейінгі салымдары
2021
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің талап етуге дейінгі салымдары
2022
Шетел орталық банктерінің талап етуге дейінгі салымдары
2023
Басқа банктердің талап етуге дейінгі салымдары
2024
Басқа банктердің талап етуге дейінгі салымдары бойынша мерзімі өткен берешек
2030
Қазақстан Республикасының Үкіметінен, Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан және ұлттық басқарушы холдингтен алынған заемдар
2034
Қазақстан Республикасының Үкіметінен және Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан алынған қысқа мерзімді заемдар
2035
Қазақстан Республикасының Үкіметінен және Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан алынған заемның құнын оң түзету шоты
2036
Қазақстан Республикасының Үкіметінен, Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан және ұлттық басқарушы холдингтен алынған ұзақ мерзімді заемдар
2037
Қазақстан Республикасының Үкіметінен және Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан алынған заемның құнын теріс түзету шоты
2038
Қазақстан Республикасының Үкіметінен және Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан алынған заемдар бойынша мерзімі өткен берешек
2040
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемдар
2041
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемдар бойынша дисконт
2042
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемдар бойынша сыйлықақы
2044
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қысқа мерзімді заемдар
2045
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемның құнын оң түзету шоты
2046
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған ұзақ мерзімді заемдар
2047
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемның құнын теріс түзету шоты
2048
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемдар бойынша мерзімі өткен берешек
2050
Басқа банктерден және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған заемдар
2051
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған заемдар
2052
Шетел орталық банктерінен алынған заемдар
2054
Басқа банктерден алынған қысқа мерзімді заемдар
2055
Басқа банктерден және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған заемның құнын оң түзету шоты

2056
Долгосрочные займы, полученные от других банков
2057
Финансовый лизинг, полученный от других банков
2058
Просроченная задолженность по займам и финансовому лизингу, полученным
от других банков
2059
Просроченная задолженность по займам и финансовому лизингу, полученным
от Национального Банка Республики Казахстан
2064
Краткосрочные займы, полученные от организаций, осуществляющих отдельные
виды банковских операций
2065
Счет отрицательной корректировки стоимости займа, полученного от других
банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
2066
Долгосрочные займы, полученные от организаций, осуществляющих отдельные
виды банковских операций
2067
Финансовый лизинг, полученный от организаций, осуществляющих отдельные
виды банковских операций
2068
Просроченная задолженность по займам и финансовому лизингу, полученным
от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
2069
Премия по полученным займам
2070
Дисконт по полученным займам
2110
Займы овернайт
2111
Займы овернайт, полученные от Национального Банка Республики Казахстан
2112
Займы овернайт, полученные от иностранных центральных банков
2113
Займы овернайт, полученные от других банков
2120
Срочные вклады
2121
Срочные вклады Национального Банка Республики Казахстан
2122
Срочные вклады иностранных центральных банков
2123
Краткосрочные вклады других банков (до одного месяца)
2124
Краткосрочные вклады других банков (до одного года)
2125
Вклады, привлеченные от других банков на одну ночь
2126
Срочные вклады других банков в аффинированных драгоценных металлах
2127
Долгосрочные вклады других банков
2128
Счет положительной корректировки стоимости срочного вклада, привлеченного
от других банков
2129
Счет отрицательной корректировки стоимости срочного вклада, привлеченного
от других банков
2130
Вклад, являющийся обеспечением обязательств других банков
2131
Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения (заклад, задаток)
обязательств других банков
2133
Условные вклады других банков
2135
Просроченная задолженность по срочным вкладам других банков
2136
Счет положительной корректировки стоимости условного вклада,
привлеченного от других банков
2137
Счет отрицательной корректировки стоимости условного вклада,
привлеченного от других банков
2138
Просроченная задолженность по условным вкладам других банков
2139
Премия по вкладам, привлеченным от Национального Банка Республики
Казахстан, иностранных центральных банков и других банков
2140
Дисконт по вкладам, привлеченным от Национального Банка Республики
Казахстан, иностранных центральных банков и других банков

2056
Басқа банктерден алынған ұзақ мерзімді заемдар
2057
Басқа банктерден алынған қаржы лизингі
2058
Басқа банктерден алынған заемдар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешек
2059
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған заемдармен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешек
2064
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қысқа мерзімді заемдар
2065
Басқа банктерден және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған заемның құнын теріс түзету шоты
2066
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған ұзақ мерзімді заемдар
2067
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қаржы лизингі
2068
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған заемдар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешек
2069
Алынған заемдар бойынша сыйлықақы
2070
Алынған заемдар бойынша дисконт
2110
Овернайт заемдары
2111
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған овернайт заемдары
2112
Шетел орталық банктерінен алынған овернайт заемдары
2113
Басқа банктерден алынған овернайт заемдары
2120
Мерзімді салымдар
2121
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің мерзімді салымдары
2122
Шетел орталық банктерінің мерзімді салымдары
2123
Басқа банктердің қысқа мерзімді салымдары (бір айға дейін)
2124
Басқа банктердің қысқа мерзімді салымдары (бір жылға дейін)
2125
Басқа банктерден бір түнге тартылған салымдар
2126
Басқа банктердің тазартылған қымбат металдардағы мерзімді салымдары
2127
Басқа банктердің ұзақ мерзімді салымдары
2128
Басқа банктерден тартылған мерзімді салымның құнын оң түзету шоты
2129
Басқа банктерден тартылған мерзімді салымның құнын теріс түзету шоты
2130
Басқа банктердің міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым
2131
Басқа банктердің міндеттемелерін қамтамасыз ету ретінде қабылданған ақшаны (қардарлық, қарымжы) сақтау шоты
2133
Басқа банктердің шартты салымдары
2135
Басқа банктердің мерзімді салымдары бойынша мерзімі өткен берешек
2136
Басқа банктерден тартылған шартты салымның құнын оң түзету шоты
2137
Басқа банктерден тартылған шартты салымның құнын теріс түзету шоты
2138
Басқа банктердің шартты салымдары бойынша мерзімі өткен берешек
2139
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен, шетел орталық банктерінен және басқа банктерден тартылған салымдар бойынша сыйлықақы
2140
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен, шетел орталық банктерінен және басқа банктерден тартылған салымдар бойынша дисконт

2304
Премия по выпущенным в обращение ценным бумагам
2305
Дисконт по выпущенным в обращение ценным бумагам
2306
Выкупленные облигации
2400
Субординированные долги
2401
Субординированный долг со сроком погашения менее пяти лет
2402
Субординированный долг со сроком погашения более пяти лет
2403
Премия по выпущенным в обращение субординированным облигациям
2404
Дисконт по выпущенным в обращение субординированным облигациям
2405
Выкупленные субординированные облигации
2406
Субординированные облигации
2451
Бессрочные финансовые инструменты
2550
Расчеты по платежам
2551
Расчеты с другими банками
2552
Расчеты с клиентами
2700
Начисленные расходы, связанные с выплатой вознаграждения
2701
Начисленные расходы по корреспондентским счетам
2702
Начисленные расходы по вкладам до востребования других банков
2703
Начисленные расходы по займам, полученным от Правительства Республики
Казахстан, местных исполнительных органов Республики Казахстан
и национального управляющего холдинга
2704
Начисленные расходы по займам, полученным от международных финансовых
организаций
2705
Начисленные расходы по займам и финансовому лизингу, полученным от других
банков
2706
Начисленные расходы по займам и финансовому лизингу, полученным
от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
2707
Начисленные расходы, связанные с выплатой вознаграждения на сумму денег,
принятых в качестве обеспечения (заклад, задаток) обязательств клиентов
2708
Начисленные расходы по металлическим счетам других банков в
аффинированных драгоценных металлах
2711
Hачисленные расходы по займам овернайт других банков
2712
Начисленные расходы по срочным вкладам других банков
2713
Начисленные расходы по вкладу, являющемуся обеспечением обязательств
других банков
2714
Начисленные расходы по условным вкладам других банков
2715
Начисленные расходы по расчетам между головным офисом и его филиалами
2717
Начисленные расходы по металлическим счетам клиентов в аффинированных
драгоценных металлах
2718
Начисленные расходы по текущим счетам клиентов
2719
Начисленные расходы по условным вкладам клиентов
2720
Начисленные расходы по вкладам до востребования клиентов
2721
Начисленные расходы по срочным вкладам клиентов
2722
Начисленные расходы по вкладам дочерних организаций специального
назначения
2723
Начисленные расходы по вкладу, являющемуся обеспечением обязательств
клиентов
2725
Начисленные расходы по операциям "РЕПО" с ценными бумагами
2726
Начисленные расходы по карт-счетам клиентов

2304
Айналысқа шығарылған бағалы қағаздар бойынша сыйлықақы
2305
Айналысқа шығарылған бағалы қағаздар бойынша дисконт
2306
Сатып алынған облигациялар
2400
Реттелген борыштар
2401
Бес жылдан кем өтеу мерзімі бар реттелген борыш
2402
Бес жылдан астам өтеу мерзімі бар реттелген борыш
2403
Айналысқа шығарылған реттелген облигациялар бойынша сыйлықақы
2404
Айналысқа шығарылған реттелген облигациялар бойынша дисконт
2405
Сатып алынған реттелген облигациялар
2406
Реттелген облигациялар
2451
Мерзімсіз қаржы құралдары
2550
Төлемдер бойынша есеп айырысулар
2551
Басқа банктермен есеп айырысулар
2552
Клиенттермен есеп айырысулар
2700
Сыйақы төлеуге байланысты есептелген шығыстар
2701
Корреспонденттік шоттар бойынша есептелген шығыстар
2702
Басқа банктердің талап етуге дейінгі салымдары бойынша есептелген шығыстар
2703
Қазақстан Республикасының Үкіметінен, Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан және ұлттық басқарушы холдингтен алынған заемдар бойынша есептелген шығыстар
2704
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемдар бойынша есептелген шығыстар
2705
Басқа банктерден алынған заемдар мен қаржы лизингі бойынша есептелген шығыстар
2706
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған заемдар мен қаржы лизингі бойынша есептелген шығыстар
2707
Клиенттердің міндеттемелерін қамтамасыз ету (қардарлық, қарымжы) ретінде қабылданған ақша сомасына сыйақы төлеуге байланысты есептелген шығыстар
2708
Басқа банктердің тазартылған қымбат металмен салынған металл шоттары бойынша есептелген шығыстар
2711
Басқа банктердің овернайт заемдары бойынша есептелген шығыстар
2712
Басқа банктердің мерзімді салымдары бойынша есептелген шығыстар
2713
Басқа банктердің міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым бойынша есептелген шығыстар
2714
Басқа банктердің шартты салымдары бойынша есептелген шығыстар
2715
Бас офис пен оның филиалдары арасындағы есеп айырысулар бойынша есептелген шығыстар
2717
Клиенттердің тазартылған қымбат металдармен салынған металл шоттары бойынша есептелген шығыстар
2718
Клиенттердің ағымдағы шоттары бойынша есептелген шығыстар
2719
Клиенттердің шартты салымдары бойынша есептелген шығыстар
2720
Клиенттердің талап етуге дейінгі салымдары бойынша есептелген шығыстар
2721
Клиенттердің мерзімді салымдары бойынша есептелген шығыстар
2722
Арнайы мақсаттағы еншілес ұйымдардың салымдары бойынша есептелген шығыстар
2723
Клиенттердің міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым бойынша есептелген шығыстар
2725
Бағалы қағаздармен "РЕПО" операциялары бойынша есептелген шығыстар
2726
Клиенттердің карт-шоттары бойынша есептелген шығыстар

2727
Начисленные расходы по операциям с производными финансовыми инструментами
2730
Начисленные расходы по выпущенным в обращение ценным бумагам
2731
Начисленные расходы по прочим операциям
2740
Начисленные расходы по субординированному долгу
2741
Просроченное вознаграждение по полученным займам и финансовому лизингу
2742
Просроченное вознаграждение по вкладам до востребования
2743
Просроченное вознаграждение по срочным вкладам
2744
Просроченное вознаграждение по выпущенным в обращение ценным бумагам
2745
Начисленные расходы по полученному финансовому лизингу
2746
Просроченное вознаграждение по условным вкладам
2747
Просроченное вознаграждение по вкладу, являющемуся обеспечением
обязательств других банков и клиентов
2748
Просроченное вознаграждение по текущим счетам
2749
Прочее просроченное вознаграждение
2755
Начисленные расходы по финансовым активам, принятым в доверительное
управление
2756
Начисленные расходы по субординированным облигациям
2757
Начисленные расходы по бессрочным финансовым инструментам
2770
Начисленные расходы по административно-хозяйственной деятельности
2770
Начисленные расходы по административно-хозяйственной деятельности
2790
Предоплата вознаграждения и доходов
2792
Предоплата вознаграждения по предоставленным займам
2793
Предоплата вознаграждения по размещенным вкладам
2794
Доходы будущих периодов
2799
Прочие предоплаты
2810
Начисленные комиссионные расходы
2811
Начисленные комиссионные расходы по услугам по переводным операциям
2812
Начисленные комиссионные расходы по агентским услугам
2813
Начисленные комиссионные расходы по услугам по купле-продаже ценных бумаг
2814
Начисленные комиссионные расходы по услугам по купле-продаже иностранной
валюты
2815
Начисленные комиссионные расходы по услугам по доверительным операциям
2816
Начисленные комиссионные расходы по услугам по полученным гарантиям
2817
Начисленные комиссионные расходы по услугам по карт-счетам клиентов
2818
Начисленные прочие комиссионные расходы
2819
Начисленные комиссионные расходы по услугам по профессиональной
деятельности на рынке ценных бумаг
2820
Начисленные комиссионные расходы по аудиту и консультационным услугам
2830
Просроченные комиссионные расходы
2831
Просроченные комиссионные расходы по услугам по переводным операциям
2832
Просроченные комиссионные расходы по агентским услугам
2833
Просроченные комиссионные расходы по услугам по купле-продаже ценных
бумаг
2834
Просроченные комиссионные расходы по услугам по купле-продаже иностранной
валюты

2727
Туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген шығыстар
2730
Айналысқа шығарылған бағалы қағаздар бойынша есептелген шығыстар
2731
Басқа операциялар бойынша есептелген шығыстар
2740
Реттелген борыш бойынша есептелген шығыстар
2741
Алынған заемдар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен сыйақы
2742
Талап етуге дейінгі салымдар бойынша мерзімі өткен сыйақы
2743
Мерзімді салымдар бойынша мерзімі өткен сыйақы
2744
Айналысқа шығарылған бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен сыйақы
2745
Алынған қаржы лизингі бойынша есептелген шығыстар
2746
Шартты салымдар бойынша мерзімі өткен сыйақы
2747
Басқа банктер мен клиенттердің міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым бойынша мерзімі өткен сыйақы
2748
Ағымдағы шоттар бойынша мерзімі өткен сыйақы
2749
Басқа мерзімі өткен сыйақы
2755
Сенімгерлік басқаруға қабылданған қаржы активтері бойынша есептелген шығыстар
2756
Реттелген облигациялар бойынша есептелген шығыстар
2757
Мерзімсіз қаржы құралдары бойынша есептелген шығыстар
2770
Әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша есептелген шығыстар
2770
Әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша есептелген шығыстар
2790
Сыйақыны және кірістерді алдын ала төлеу
2792
Берілген заемдар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
2793
Орналастырылған салымдар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
2794
Болашақ кезеңдердің кірістері
2799
Басқа алдын ала төлемдер
2810
Есептелген комиссиялық шығыстар
2811
Аударым операциялары бойынша қызмет көрсету бойынша есептелген комиссиялық шығыстар
2812
Агенттік қызмет көрсету бойынша есептелген комиссиялық шығыстар
2813
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша қызмет көрсету бойынша есептелген комиссиялық шығыстар
2814
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша қызмет көрсету бойынша есептелген комиссиялық шығыстар
2815
Сенімгерлік операциялар бойынша қызмет көрсету бойынша есептелген комиссиялық шығыстар
2816
Алынған кепілдіктер бойынша қызмет көрсету бойынша есептелген комиссиялық шығыстар
2817
Клиенттердің карт-шоттары бойынша қызмет көрсету бойынша есептелген комиссиялық шығыстар
2818
Басқа есептелген комиссиялық шығыстар
2819
Бағалы қағаздар нарығындағы кәсіби қызмет бойынша қызмет көрсету бойынша есептелген комиссиялық шығыстар
2820
Аудит және консультациялық қызмет көрсету бойынша есептелген шығыстар
2830
Мерзімі өткен комиссиялық шығыстар
2831
Аударым операциялары бойынша қызмет көрсету бойынша мерзімі өткен комиссиялық шығыстар
2832
Агенттік қызмет көрсету бойынша мерзімі өткен комиссиялық шығыстар
2833
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша қызмет көрсету бойынша мерзімі өткен комиссиялық шығыстар
2834
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша қызмет көрсету бойынша мерзімі өткен комиссиялық шығыстар

3302
Счет корректировки резервов (провизий) по вкладам, размещенным
в других банках
3303
Счет корректировки резервов (провизий) по займам и финансовому
лизингу, предоставленным другим банкам
3304
Счет корректировки резервов (провизий) по займам и финансовому
лизингу, предоставленным организациям, осуществляющим отдельные виды
банковских операций
3305
Счет корректировки резервов (провизий) по займам и финансовому
лизингу, предоставленным клиентам
3306
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие убытков по
ценным бумагам, имеющимся в наличии для продажи
3307
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие убытков по
операциям "Обратное РЕПО" с ценными бумагами
3308
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие убытков по
инвестициям в дочерние и ассоциированные организации
3309
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие убытков по
ценным бумагам, удерживаемым до погашения
3310
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие убытков по
прочим долговым инструментам в категории "займы и дебиторская задолженность"
3311
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие убытков от
прочей банковской деятельности
3312
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие убытков по
дебиторской задолженности, связанной с банковской деятельностью
3313
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие убытков по
дебиторской задолженности, связанной с неосновной деятельностью
3314
Счет корректировки ценных бумаг, учитываемых по справедливой
стоимости через прибыль или убыток
3315
Счет корректировки по выданным гарантиям

3302
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3303
Басқа банктерге берілген заемдар және қаржы лизингі бойынша резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3304
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар және қаржы лизингі бойынша резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3305
Клиенттерге берілген заемдар және қаржы лизингі бойынша резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3306
Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3307
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО" операциялары бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3308
Еншілес және қауымдасқан ұйымдарға инвестициялар бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3309
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздар бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3310
"Заемдар және дебиторлық берешек" санатындағы басқа да борыштық құралдар бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3311
Басқа банктік қызметтен шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3312
Банктік қызметке байланысты дебиторлық берешек бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3313
Негізгі емес қызметке байланысты дебиторлық берешек бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3314
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша ескерілетін бағалы қағаздарды түзету шоты
3315
Берілген кепілдіктер бойынша түзету шоты

Отчеты по балансовым счетам № 1662 и № 2865 представляются в уполномоченный орган со дня введения в действие постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 августа 2011 года № 109 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2011 года № 3 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня, ипотечных организациях и акционерном обществе "Банк Развития Казахстана" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7237).
";
Приложение 2
к Перечню изменений и дополнений,
которые вносятся в некоторые нормативные
правовые акты Республики Казахстан
"Приложение 1
к Правилам представления
отчетности ипотечными
организациями
Отчет об остатках на балансовых и внебалансовых счетах
___________________________________________________
(полное наименование ипотечной организации)
по состоянию на "____" _____________ 20 __ года

№ 1662 және № 2865 баланстық шоттар бойынша есептер уәкілетті органға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердегі, ипотекалық ұйымдардағы және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамындағы бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын бекіту туралы" 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 3 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2011 жылғы 26 тамыздағы № 109 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7237 тіркелген) қолданысқа енгізілген күннен бастап ұсынылады.";
Қазақстан Республикасының
кейбір нормативтік құқықтық
актілеріне енгізілетін өзгерістер
мен толықтырулар тізбесінің
2-қосымшасы
"Ипотекалық ұйымдардың
есеп беру ережесіне
1-қосымша
___________________________________
(ипотекалық ұйымның толық атауы)
20 __ жылғы "__"________ жағдай бойынша
баланстық және баланстан тыс шоттардағы қалдықтар туралы есебі

1790
Предоплата вознаграждения и расходов
1792
Предоплата вознаграждения по полученным займам и вкладам
1793
Расходы будущих периодов
1799
Прочие предоплаты
1810
Начисленные комиссионные доходы
1811
Начисленные комиссионные доходы за услуги по переводным операциям
1813
Начисленные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже ценных бумаг
1814
Начисленные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже иностранной
валюты
1815
Начисленные комиссионные доходы за услуги по доверительным операциям
1816
Начисленные комиссионные доходы за услуги по операциям с гарантиями
1818
Начисленные прочие комиссионные доходы
1820
Начисленные комиссионные доходы за акцепт платежных документов
1821
Начисленные комиссионные доходы за услуги по кассовым операциям
1822
Начисленные комиссионные доходы по документарным расчетам
1823
Начисленные комиссионные доходы за услуги по форфейтинговым операциям
1824
Начисленные комиссионные доходы за услуги по факторинговым операциям
1825
Начисленные комиссионные доходы за услуги по инкассации
1826
Начисленные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже аффинированных
драгоценных металлов
1827
Начисленные комиссионные доходы за услуги по сейфовым операциям
1830
Просроченные комиссионные доходы
1831
Просроченные комиссионные доходы за услуги по переводным операциям
1833
Просроченные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже ценных бумаг
1834
Просроченные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже иностранной
валюты
1835
Просроченные комиссионные доходы за услуги по доверительным операциям
1836
Просроченные комиссионные доходы за услуги по выданным гарантиям
1838
Просроченные прочие комиссионные доходы
1840
Просроченные комиссионные доходы за акцепт платежных документов
1841
Просроченные комиссионные доходы за услуги по кассовым операциям
1842
Просроченные комиссионные доходы по документарным расчетам
1843
Просроченные комиссионные доходы за услуги по форфейтинговым операциям
1844
Просроченные комиссионные доходы за услуги по факторинговым операциям
1850
Прочие дебиторы
1851
Расчеты по налогам и другим обязательным платежам в бюджет
1852
Расчеты с профессиональными участниками рынка ценных бумаг
1853
Расчеты с акционерами (по дивидендам)

1790
Сыйақылар мен шығыстарды алдын ала төлеу
1792
Алынған заемдар мен салымдар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
1793
Болашақ кезеңдердің шығыстары
1799
Басқа алдын ала төлемдер
1810
Есептелген комиссиялық кірістер
1811
Аударым операциялары бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1813
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1814
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1815
Сенімгерлік операциялары бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1816
Кепілдіктері бар операциялар бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1818
Басқа есептелген комиссиялық кірістер
1820
Төлем құжаттарының акцептісі үшін есептелген комиссиялық кірістер
1821
Кассалық операциялар бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1822
Құжаттамалық есеп айырысулар бойынша есептелген комиссиялық кірістер
1823
Форфейтинг операциялары бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1824
Факторинг операциялары бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1825
Инкассация бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1826
Тазартылған қымбат металдарды сатып алу-сату бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1827
Сейф операциялары бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1830
Мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1831
Аударым операциялары бойынша қызмет көрсету үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1833
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша қызмет көрсету үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1834
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша қызмет көрсету үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1835
Сенімгерлік операциялары бойынша қызмет көрсету үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1836
Берілген кепілдіктер бойынша қызмет көрсету үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1838
Басқа мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1840
Төлем құжаттарының акцептісі үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1841
Кассалық операциялар бойынша қызмет көрсету үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1842
Құжаттамалық есеп айырысулар бойынша мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1843
Форфейтинг операциялары бойынша қызмет көрсету үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1844
Факторинг операциялары бойынша қызмет көрсету үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1850
Басқа дебиторлар
1851
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша есеп айырысулар
1852
Бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушыларымен есеп айырысулар
1853
Акционерлермен есеп айырысулар (дивидендтер бойынша)

2870
Прочие транзитные счета
2872
Длинная позиция по аффинированным драгоценным металлам
2873
Контрстоимость аффинированных драгоценных металлов в тенге (короткой
позиции по аффинированным драгоценным металлам)
2875
Резервы (провизии) на покрытие убытков по условным обязательствам
2880
Обязательства по секьюритизируемым активам
2880
Обязательства по секьюритизируемым активам
2890
Обязательства по операциям с производными финансовыми инструментами
и дилинговым операциям
2891
Обязательства по операциям фьючерс
2892
Обязательства по операциям форвард
2893
Обязательства по опционным операциям
2894
Обязательства по операциям спот
2895
Обязательства по операциям своп
2899
Обязательства по операциям с прочими производными финансовыми
инструментами
Итого Обязательства
III класс - СОБСТВЕННЫЙ КАПИТАЛ
3000
Уставный капитал
3001
Уставный капитал - простые акции
3003
Выкупленные простые акции
3025
Уставный капитал - привилегированные акции
3027
Выкупленные привилегированные акции
3100
Дополнительный капитал
3101
Дополнительный оплаченный капитал
3200
Резервы (провизии) на общебанковские риски
3200
Резервы (провизии) на общебанковские риски
3300
Счет корректировки резервов (провизий)
3301
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие убытков по
корреспондентским счетам в других банках и текущим счетам ипотечных
организаций
3302
Счет корректировки резервов (провизий) по вкладам, размещенным в других
банках
3303
Счет корректировки резервов (провизий) по займам и финансовому лизингу,
предоставленным другим банкам
3304
Счет корректировки резервов (провизий) по займам и финансовому лизингу,
предоставленным организациям, осуществляющим отдельные виды банковских
операций
3305
Счет корректировки резервов (провизий) по займам и финансовому лизингу,
предоставленным клиентам
3306
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие убытков по ценным
бумагам, имеющимся в наличии для продажи
3307
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие убытков по операциям
"Обратное РЕПО" с ценными бумагами
3308
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие убытков по инвестициям
в дочерние и ассоциированные организации
3309
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие убытков по ценным
бумагам, удерживаемым до погашения
3310
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие убытков по прочим
долговым инструментам в категории "займы и дебиторская задолженность"
3311
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие убытков от прочей
банковской деятельности

2870
Басқа транзиттік шоттар
2872
Тазартылған қымбат металдар бойынша ұзын позиция
2873
Теңгемен тазартылған қымбат металдардың қарсы құны (тазартылған қымбат металдар бойынша қысқа позицияның)
2875
Шартты міндеттемелер бойынша шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
2880
Секьюритилендірілетін активтер бойынша міндеттемелер
2880
Секьюритилендірілетін активтер бойынша міндеттемелер
2890
Туынды қаржы құралдарымен операциялар және дилинг операциялары бойынша міндеттемелер
2891
Фьючерс операциялары бойынша міндеттемелер
2892
Форвард операциялары бойынша міндеттемелер
2893
Опциялық операциялар бойынша міндеттемелер
2894
Спот операциялары бойынша міндеттемелер
2895
Своп операциялары бойынша міндеттемелер
2899
Басқа туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша міндеттемелер
Жиынтығы Міндеттемелер
III сынып - МЕНШІКТІ КАПИТАЛ
3000
Жарғылық капитал
3001
Жарғылық капитал - жай акциялар
3003
Сатып алынған жай акциялар
3025
Жарғылық капитал - артықшылықты акциялар
3027
Сатып алынған артықшылықты акциялар
3100
Қосымша капитал
3101
Төленген қосымша капитал
3200
Жалпы банктік тәуекелдерге резервтер (провизиялар)
3200
Жалпы банктік тәуекелдерге резервтер (провизиялар)
3300
Резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3301
Басқа банктердегі корреспонденттік шоттар және ипотекалық ұйымдардың ағымдағы шоттары бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3302
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3303
Басқа банктерге берілген заемдар және қаржы лизингі бойынша резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3304
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар және қаржы лизингі бойынша резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3305
Клиенттерге берілген заемдар және қаржы лизингі бойынша резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3306
Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3307
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО" операциялары бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3308
Еншілес және қауымдасқан ұйымдарға инвестициялар бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3309
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздар бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3310
"Заемдар және дебиторлық берешек" санатындағы басқа да борыштық құралдар бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3311
Басқа банктік қызметтен шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты

3312
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие убытков по дебиторской
задолженности, связанной с банковской деятельностью
3313
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие убытков по дебиторской
задолженности, связанной с неосновной деятельностью
3314
Счет корректировки ценных бумаг, учитываемых по справедливой стоимости
через прибыль или убыток
3316
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие убытков по условным
обязательствам

3312
Банктік қызметке байланысты дебиторлық берешек бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3313
Негізгі емес қызметке байланысты дебиторлық берешек бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3314
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша ескерілетін бағалы қағаздарды түзету шоты
3316
Шартты міндеттемелер бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты

Отчет по балансовому счету № 1662 представляется в уполномоченный орган со дня введения в действие постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 августа 2011 года № 109 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2011 года № 3 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня, ипотечных организациях и акционерном обществе "Банк Развития Казахстана" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7237).
";
Приложение 3
к Перечню изменений и дополнений,
которые вносятся в некоторые нормативные
правовые акты Республики Казахстан
"Приложение 4
к Правилам представления
отчетности ипотечными
организациями
Отчет о структуре инвестиций в капитал юридических лиц
___________________________________________________
(полное наименование ипотечной организации)
по состоянию на "____" _____________ 20 __ года
п/п
Наименование
юридического
лица
Код
юриди-
ческого
лица
Балансовая стоимость (в тысячах тенге)
Размер
провизии,
сформированный
в соответствии
с требованиями
уполномоченного
органа
Всего
Начисленное
вознаграж-
дение
Размер провизии,
сформированный в
соответствии с
международными
стандартами
финансовой
отчетности
1
2
3
4
5
6
7
1.
Простые акции
1.1.
2.
Привилегированные
акции
2.1.
3.
Вклады и паи
3.1.
4.
Всего
продолжение таблицы
Количество
(в штуках)
Доля участия в
уставном капитале
эмитента, проценты
Дата приобретения
Рейтинг/Листинг
Примечание
8
9
10
11
12
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)               (подпись)
Главный бухгалтер_________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)               (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ ________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись  (номер телефона)
Дата подписания отчета  "_____" __________ 20_____ года.
Место для печати";
Приложение 4
к Перечню изменений и дополнений,
которые вносятся в некоторые нормативные
правовые акты Республики Казахстан
"Приложение 5
к Правилам представления отчетности
ипотечными организациями
Отчет о ценных бумагах
____________________________________________________
(наименование ипотечной организации)
по состоянию на "____" ____________ 20_ года
п/п
Наименование
эмитента
Вид
ценной
бумаги
Наиме-
нование
страны-
эмитен-
та
Националь-
ный иден-
тификацион-
ный номер,
международ-
ный иден-
тификацион-
ный номер
Количество
ценных
бумаг
(в штуках)
Номинальная
стоимость/
покупная
стоимость
ценной
бумаги1
Покупная
стоимость
ценных
бумаг
(тыс.
тенге)
Валюта
номи-
нальной
стоимо-
сти
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Государственные
ценные бумаги
Республики
Казахстан
1.1.
...
2
Негосударственные
эмиссионные
ценные бумаги
организаций
Республики
Казахстан
2.1.
Ценные бумаги
банков второго
уровня

№ 1662 баланстық шот бойынша есеп уәкілетті органға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердегі, ипотекалық ұйымдардағы және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамындағы бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын бекіту туралы" 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 3 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2011 жылғы 26 тамыздағы № 109 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7237 тіркелген) қолданысқа енгізілген күннен бастап ұсынылады.";
Қазақстан Республикасының
кейбір нормативтік құқықтық
актілеріне енгізілетін өзгерістер
мен толықтырулар тізбесінің
3-қосымшасы
"Ипотекалық ұйымдардың
есеп беру ережесіне
4-қосымша
__________________________________
(ипотекалық ұйымның толық атауы)
20 жылғы "___" жағдай бойынша
заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың құрылымы туралы есебі
№ р/с
Заңды тұлғаның атауы
Заңды тұлғаның коды
Баланстық құны (мың теңгемен)
Уәкілетті органның талаптарына сәйкес қалыптастырылған провизия мөлшері
Барлығы
Есептелген сыйақы
Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған провизия мөлшері
1
2
3
4
5
6
7
1.
Жай акциялар
1.1
2.
Артықшылықты акциялар
2.1
3.
Салымдар мен пайлар
3.1
4.
Барлығы
кестенің жалғасы
Саны (данамен)
Эмитенттің жарғылық капиталында қатысу үлесі, пайыздар
Сатып алу күні
Рейтинг/Листинг
Ескертпе
8
9
10
11
12
Бірінші басшы (ол жоқ болған кезеңде - оның орнындағы адам)
______________________________________________________________
(тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер ________________________________________________
(тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы:
______________(лауазымы, тегі және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20 жылғы "_____"____________.
Мөр орны";
Қазақстан Республикасының
кейбір нормативтік құқықтық
актілеріне енгізілетін өзгерістер
мен толықтырулар тізбесінің
4-қосымшасы
"Ипотекалық ұйымдардың
есеп беру ережесіне
5-қосымша
______________________________
(ипотекалық ұйымның атауы)
20 жылғы "___"__________ жағдай бойынша
бағалы қағаздар туралы есебі
№ р/с
Эмитенттің атауы
Бағалы қағаз түрі
Эмитент елінің атауы
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі, халықаралық сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздардың саны (данамен)
Бағалы қағаздың номиналды құны/сатып алу құны1
Бағалы қағаздардың сатып алу құны (мың теңгемен)
Номиналды құнының валютасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1.
...
2
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1
Екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздары

2.1.1.
...
2.2.
Ценные бумаги
юридических лиц,
за исключением
банков второго
уровня
2.2.1.
2.3.
Облигации
АО "Банк Развития
Казахстана"
2.3.1.
...
3.
Ценные бумаги
иностранных
государств
3.1.
...
4.
Негосударственные
ценные бумаги
эмитентов-
нерезидентов
Республики
Казахстан
4.1.
...
5.
Ценные бумаги
международных
финансовых
организаций
5.1.
...
6
Паи
инвестиционных
фондов
6.1
...
7
Всего
7.1
8
Всего
продолжение таблицы
Балансовая стоимость (нетто), в тысячах тенге
Ценные бумаги, имеющиеся в наличии для продажи
Основ-
ной
долг
Дисконт,
премия
Начислен-
ное возна-
граждение
Положительная
(отрицательная
корректировка)
Справед-
ливая
стоимость
Размер провизии,
сформированный в
соответствии с
международными
стандартами финансо-
вой отчетности
Справочно:
размер
провизии,
сформирован-
ный в
соответ-
ствии с
требованиями
уполномочен-
ного органа
По
основ-
ному
долгу
По начис-
ленному
возна-
граждению
10
11
12
13
14
15
16
17
продолжение таблицы
Ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток
Основной
долг
Дисконт,
премия
Начисленное
вознаграждение
Положительная/
отрицательная
корректировка
Справочно: размер отрицательной
корректировки, сформированный в
соответствии с требованиями
уполномоченного органа
18
19
20
21
22
продолжение таблицы
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения
Ос-
нов-
ной
долг
Дис-
конт,
премия
Начисленное
вознагражде-
ние
Дисконтированная
(приведенная)
стоимость
будущих денежных
потоков/
Стоимость,
ожидаемая
к получению
Размер провизии,
сформированный в
соответствии с
международными
стандартами финансовой
отчетности
Справочно:
размер
провизии,
сформированный
в соответствии
с требованиями
уполномоченного
органа
По
основному
долгу
По начисленному
вознаграждению
23
24
25
26
27
28
29
продолжение таблицы
Дата
Рейтинг/Листинг
Примечание
Приобретения
Погашения
30
31
32
33
Примечание:
1 Номинальная стоимость заполняется по облигациям, покупная стоимость заполняется по акциям.
В графе 3 указываются данные по видам ценных бумаг (виды государственных ценных бумаг - акции, облигации (за исключением ипотечных облигаций), ипотечные облигации).
Графа 32 заполняется латинскими буквами.
Если по ценным бумагам имеются ограничения на право собственности, то в графе 33 следует проставлять слово "да".
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)        (подпись)
Главный бухгалтер _________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)   (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ ________________
(должность, фамилия и имя) (подпись)  (номер телефона)
Дата подписания отчета  "_____" __________ 20_____ года.
Место для печати";
Приложение 5
к Перечню изменений и дополнений,
которые вносятся в некоторые нормативные
правовые акты Республики Казахстан
"Приложение 6
к Правилам представления отчетности
ипотечными организациями
Отчет о структуре операций "обратное РЕПО" и "Операция "РЕПО"
__________________________________________________
(наименование ипотечной организации)
по состоянию на "___" _________ 20__ года
п/п
Содержание операции
Вид
ценной
бумаги
Национальный
идентификационный
номер,
международный
идентификационный
номер
Наименование
контрагента
Валюта
номинальной
стоимости
1
2
3
4
5
6
1
Операции "обратное РЕПО"
1.1.
Прямой способ
...
1.2.
Автоматический способ
...
2
Операции "РЕПО"
2.1.
Прямой способ
...
2.2.
Автоматический способ
...
продолжение таблицы
Дата
Срок
операции
в днях
Ставка
вознагражде-
ния
Количество
ценных
бумаг, штук
Сумма операции,
в тысячах тенге
Начисленное
вознаграждение
открытия
операции
закрытия
операции
7
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
Дисконтированная
(приведенная)
стоимость будущих
денежных потоков/
Стоимость,
ожидаемая к
получению
Размер провизии,
сформированный в
соответствии с международными
стандартами финансовой
отчетности
Размер провизии,
сформированный в
соответствии с требованиями
уполномоченного органа
Рейтинг/
Листинг
По основному
долгу
По начисленному
вознаграждению
14
15
16
17
18
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)              (подпись)
Главный бухгалтер _________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ ________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года.
Место для печати";
Приложение 6
к Перечню изменений и дополнений,
которые вносятся в некоторые нормативные
правовые акты Республики Казахстан
"Приложение 7
к Правилам представления отчетности
ипотечными организациями
Отчет о структуре вкладов в банках второго уровня
_________________________________________________
(наименование ипотечной организации)
по состоянию на "___" _________ 20_ года
(в тысячах тенге)
п/п
Наименование статей в
разрезе банков/банка
Код
банка
Валюта
вклада
Рейтинг/
Листинг
Срок
вклада
в днях
Ставка
вознаграж-
дения по
вкладу (в
процентах
годовых)
Сумма основного
долга по вкладу
в
тенге
в
иностранной
валюте
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Вклады до востребования
1.1.
2
Срочные вклады
2.1.
3
Условные вклады
3.1.
4
Всего
продолжение таблицы
Вознагражде-
ние по вкладу
Дис-
конт,
пре-
мия
Дисконтированная
(приведенная)
стоимость будущих
денежных потоков/
Стоимость,
ожидаемая к
получению
Размер провизии,
сформированный
в соответствии с
международными
стандартами
финансовой
отчетности
Размер
провизии,
сформирован-
ный в соот-
ветствии с
требованиями
уполномочен-
ного органа
Итого
текущая
стои-
мость
вклада
Примеча-
ние
в
тенге
в
инос-
транной
валюте
10
11
12
13
14
15
16
17
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)               (подпись)
Главный бухгалтер_________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ ________________
(должность, фамилия и имя) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года.
Место для печати";
Приложение 7
к Перечню изменений и дополнений,
которые вносятся в некоторые нормативные
правовые акты Республики Казахстан

2.1.1.
...
2.2.
Екінші деңгейдегі банктерді қоспағанда, заңды тұлғалардың бағалы қағаздары
2.2.1.
2.3.
"Қазақстан Даму Банкі" АҚ-ның облигациялары
2.3.1
...
3.
Шет мемлекеттердің бағалы қағаздары
3.1.
...
4.
Қазақстан Республикасының резиденттері емес эмитенттердің мемлекеттік емес бағалы қағаздары
4.1.
...
5.
Халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары
5.1.
...
6
Инвестициялық қорлардың пайлары
6.1
...
7
Барлығы
7.1
...
8
Барлығы
кестенің жалғасы
Баланстық құны (нетто), мың теңгемен
Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар
Негізгі борыш
Дисконт, сыйлық ақы
Есептелген сыйақы
Оң (теріс) түзету
Әділ құны
Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған провизия мөлшері
Анықтама үшін: уәкілетті органның талаптарына сәйкес қалыптастырылған провизия мөлшері
Негізгі борыш бойынша
Есептелген сыйақы бойынша
10
11
12
13
14
15
16
17
кестенің жалғасы
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша ескерілетін бағалы қағаздар
Негізгі борыш
Дисконт, сыйлықақы
Есептелген сыйақы
Оң/теріс түзету
Анықтама үшін: уәкілетті органның талаптарына сәйкес қалыптастырылған теріс түзету мөлшері
18
19
20
21
22
кестенің жалғасы
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
Негізгі борыш
Дисконт, сыйлықақы
Есептелген сыйақы
Болашақ ақша ағынының дисконтталған (келтірілген ) құны/алу күтілетін құны
Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған провизия мөлшері
Анықтама үшін: уәкілетті органның талаптарына сәйкес қалыптастырыл ған провизия мөлшері
Негізгі борыш бойынша
Есептелген сыйақы бойынша
23
24
25
26
27
28
29
кестенің жалғасы
Күні
Рейтинг/
Листинг
Ескертпе
Сатып алу
Өтеу
30
31
32
33
Ескерту:
1 - номиналды құн облигациялар бойынша толтырылады, сатып алу құны акциялар бойынша толтырылады.
3-бағанда бағалы қағаздардың түрлері (мемлекеттік бағалы қағаздардың түрлері - акциялар, облигациялар (ипотекалық облигацияларды қоспағанда), ипотекалық облигациялар) бойынша деректер көрсетіледі.
32-баған латын әріптерімен толтырылады.
Егер бағалы қағаздар бойынша меншік құқығына шектеулер болса, онда 33-бағанда "иә" деген сөз қойылғаны жөн.
Бірінші басшы (ол жоқ болған кезеңде - оның орнындағы адам)
______________________________________________________________
(тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер ________________________________________________
(тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы: ________________________________ ___________________
(лауазымы, тегі және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20 _____ жылғы "____"_______
Мөр орны";
Қазақстан Республикасының
кейбір нормативтік құқықтық
актілеріне енгізілетін өзгерістер
мен толықтырулар тізбесінің
5-қосымшасы
"Ипотекалық ұйымдардың
есеп беру ережесіне
6-қосымша
____________________________________
(ипотекалық ұйымның атауы)
20 жылғы "____" ______________ жағдай бойынша
"Кері РЕПО" және "РЕПО" операциясы" операцияларының құрылымы туралы есебі
р/с
Операция мазмұны
Бағалы қағаз түрі
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі, халықаралық сәйкестендіру нөмірі
Қарсы агент атауы
Номиналды құнының валютасы
Күні
Операция мерзімі күнмен
Сыйақы ставкасы
операцияны бастаған
операцияны аяқтаған
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
"Кері РЕПО" операциялары
1.1.
Тура тәсіл
...
1.2.
Автоматты тәсіл
...
2
"РЕПО" операциялары
2.1.
Тура тәсіл
...
2.2.
Автоматты тәсіл
...
кестенің жалғасы
Бағалы қағаздар саны, дана
Операция сомасы, мың теңгемен
Есептелген сыйақы
Болашақ ақша ағынының дисконтт алған (келтіріл ген) кұны/алу күтілетін құны
Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған провизия мөлшері
Уәкілетті органның талаптарына сәйкес қалыптастыр ылған провизия мөлшері
Рейтинг/Листинг
Негізгі борыш бойынша
Есептелген сыйақы бойынша
11
12
13
14
15
16
17
18
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Бірінші басшы (ол жоқ болған кезеңде - оның орнындағы адам)
______________________________________________________________
(тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер ________________________________________________
(тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы: _______________________ ___________________________
(лауазымы, тегі және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20 ______ жылғы "_____".___________
Мөр орны";
Қазақстан Республикасының
кейбір нормативтік құқықтық
актілеріне енгізілетін өзгерістер
мен толықтырулар тізбесінің
6-қосымшасы
"Ипотекалық ұйымдардың
есеп беру ережесіне
7-қосымша
_________________________________________
(ипотекалық ұйымның атауы)
20 ____ жылғы "___" _______ жағдай бойынша
екінші деңгейдегі банктердегі салымдардың құрылымы туралы есебі
(мың теңгемен)
р/с
Банктер/ банк бөлігінде баптардың атаулары
Банктің коды
Салым валютасы
Рейтинг/ Листинг
Салым мерзімі күнмен
Салым бойынша сыйақы ставкасы (жылдық пайызбен)
Салым бойынша негізгі борыш сомасы
теңге мен
шетел валютасын да
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Талап етуге дейінгі салымдар
1.1.
2
Мерзімді салымдар
2.1.
3
Шартты салымдар
3.1.
4
Барлығы
кестенің жалғасы
Салым бойынша сыйақы
Дисконт, сыйлықақы
Болашақ ақша ағынының дисконтталғ ан (келтірілге н) құны/алу күтілетін құны
Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған провизия мөлшері
Уәкілетті органның талаптарына сәйкес қалыптастырылған провизия мөлшері
Салымның ағымдағы құнының жиынтығы
Ескертпе
теңге мен
шетел валютасында
10
11
12
13
14
15
16
17
Бірінші басшы (ол жоқ болған кезеңде - оның орнындағы адам)
______________________________________________________________
(тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер ________________________________________________
(тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы: _______________________ ___________________________
(лауазымы, тегі және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20 ______ жылғы "____" ______________.
Мөр орны";
Қазақстан Республикасының
кейбір нормативтік құқықтық
актілеріне енгізілетін өзгерістер
мен толықтырулар тізбесінің
7-қосымшасы

Сноска. Приложение 7 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 23.09.2013 № 249 (вводится в действие с 01.12.2013).
Приложение 8
к Перечню изменений и дополнений,
которые вносятся в некоторые нормативные
правовые акты Республики Казахстан
Сноска. Приложение 8 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 23.09.2013 № 249 (вводится в действие с 01.12.2013).
Приложение 9
к Перечню изменений и дополнений,
которые вносятся в некоторые нормативные
правовые акты Республики Казахстан
Сноска. Приложение 9 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 23.09.2013 № 249 (вводится в действие с 01.12.2013).
Приложение 10
к Перечню изменений и дополнений,
которые вносятся в некоторые нормативные
правовые акты Республики Казахстан
Сноска. Приложение 10 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 23.09.2013 № 249 (вводится в действие с 01.12.2013).
Приложение 11
к Перечню изменений и дополнений,
которые вносятся в некоторые нормативные
правовые акты Республики Казахстан
Сноска. Приложение 11 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 23.09.2013 № 249 (вводится в действие с 01.12.2013).
Приложение 12
к Перечню изменений и дополнений,
которые вносятся в некоторые нормативные
правовые акты Республики Казахстан
Сноска. Приложение 12 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 23.09.2013 № 249 (вводится в действие с 01.12.2013).
Приложение 13
к Перечню изменений и дополнений,
которые вносятся в некоторые нормативные
правовые акты Республики Казахстан
Сноска. Приложение 13 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 23.09.2013 № 249 (вводится в действие с 01.12.2013).
Приложение 14
к Перечню изменений и дополнений,
которые вносятся в некоторые нормативные
правовые акты Республики Казахстан
Сноска. Приложение 14 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 23.09.2013 № 249 (вводится в действие с 01.12.2013).
Приложение 15
к Перечню изменений и дополнений,
которые вносятся в некоторые нормативные
правовые акты Республики Казахстан
Сноска. Приложение 15 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 23.09.2013 № 249 (вводится в действие с 01.12.2013).
Приложение 16
к Перечню изменений и дополнений,
которые вносятся в некоторые нормативные
правовые акты Республики Казахстан
Сноска. Приложение 16 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 23.09.2013 № 249 (вводится в действие с 01.12.2013).
Приложение 17
к Перечню изменений и дополнений,
которые вносятся в некоторые нормативные
правовые акты Республики Казахстан

Ескерту. 7-қосымшаның күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 249 қаулысымен (01.12.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының
кейбір нормативтік құқықтық
актілеріне енгізілетін өзгерістер
мен толықтырулар тізбесінің
8-қосымшасы
Ескерту. 8-қосымшаның күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 249 қаулысымен (01.12.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының
кейбір нормативтік құқықтық
актілеріне енгізілетін өзгерістер
мен толықтырулар тізбесінің
9-қосымшасы
Ескерту. 9-қосымшаның күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 249 қаулысымен (01.12.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының
кейбір нормативтік құқықтық
актілеріне енгізілетін өзгерістер
мен толықтырулар тізбесінің
10-қосымшасы
Ескерту. 10-қосымшаның күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 249 қаулысымен (01.12.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының
кейбір нормативтік құқықтық
актілеріне енгізілетін өзгерістер
мен толықтырулар тізбесінің
11-қосымшасы
Ескерту. 11-қосымшаның күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 249 қаулысымен (01.12.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының
кейбір нормативтік құқықтық
актілеріне енгізілетін өзгерістер
мен толықтырулар тізбесінің
12-қосымшасы
Ескерту. 12-қосымшаның күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 249 қаулысымен (01.12.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының
кейбір нормативтік құқықтық
актілеріне енгізілетін өзгерістер
мен толықтырулар тізбесінің
13-қосымшасы
Ескерту. 13-қосымшаның күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 249 қаулысымен (01.12.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының
кейбір нормативтік құқықтық
актілеріне енгізілетін өзгерістер
мен толықтырулар тізбесінің
14-қосымшасы
Ескерту. 14-қосымшаның күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 249 қаулысымен (01.12.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының
кейбір нормативтік құқықтық
актілеріне енгізілетін өзгерістер
мен толықтырулар тізбесінің
15-қосымшасы
Ескерту. 15-қосымшаның күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 249 қаулысымен (01.12.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының
кейбір нормативтік құқықтық
актілеріне енгізілетін өзгерістер
мен толықтырулар тізбесінің
16-қосымшасы
Ескерту. 16-қосымшаның күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 23.09.2013 № 249 қаулысымен (01.12.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының
кейбір нормативтік құқықтық
актілеріне енгізілетін өзгерістер
мен толықтырулар тізбесінің
17-қосымшасы