О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 января 2003 года № 2 "Об утверждении и введении в действие отчета формы № 1-Н "О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих" и Инструкции о порядке его составления"
Приказ Генерального прокурора Республики Казахстан от 30 декабря 2011 года № 145. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 января 2012 года № 7403. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 октября 2014 года № 101
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 01.10.2014 № 101 (вводится в действие с 01.01.2015).
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 17 августа 2010 года № 1039 «О мерах по повышению эффективности правоохранительной деятельности и судебной системы в Республике Казахстан», законами Республики Казахстан от 18 января 2011 года № 393-IV «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам дальнейшей гуманизации уголовного законодательства и усиления гарантий законности в уголовном процессе», от 19 марта 2010 года № 258-IV «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной статистики и налогообложения», руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года «О Прокуратуре», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 января 2003 года № 2 «Об утверждении и введении в действие статистического отчета формы № 1-Н «О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих» и Инструкции о порядке его составления» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2172) следующие изменения и дополнения:
наименование изложить в следующей редакции:
«Об утверждении и введении в действие отчета формы № 1-Н «О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих» и Инструкции о порядке его составления»;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить Инструкцию по составлению отчета формы № 1-Н «О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих».»;
в Инструкции по составлению статистического отчета формы № 1-Н «О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих», утвержденной указанным приказом:
наименование изложить в следующей редакции:
«Инструкция по составлению отчета формы № 1-Н «О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих»»;
часть первую пункта 1 изложить в следующей редакции:

"Есiрткi заттармен заңсыз айналыс жасаумен, психотроптық немесе улы заттарды, оның құрымдық бөлiктерiн пайдаланушы тұлғалармен байланысты қылмыстар және құқық бұзушылықтар туралы № 1-Н статистикалық есеп нысанын бекітіп және қолданысқа енгізу және оны құрастырудың реттерi жөніндегі Нұсқау туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 16 қаңтардағы № 2 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 145 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 31 қаңтарда № 7403 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 1 қазандағы № 101 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 2014.10.01 № 101 (2015.01.01 ж. бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Президентінің «Қазақстан Республикасындағы құқық қорғау қызметін және соттық жүйенің тиімділігін арттыру жөніндегі шаралар туралы» 2010 жылғы 17 тамыздағы № 1039 Жарлығына, «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қылмыстық заңнаманы одан әрі ізгілендіру және қылмыстық процестегі заңдылықтың кепілдіктерін күшейту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 18 қаңтардағы № 393-IV, «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік статистика және салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы № 258-ІV заңдарына сәйкес, 1995 жылғы 21 желтоқсандағы «Прокуратура туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Есiрткi заттармен заңсыз айналыс жасаумен, психотроптық немесе улы заттарды, оның құрымдық бөлiктерiн пайдаланушы тұлғалармен байланысты қылмыстар және құқық бұзушылықтар туралы №1-Н статистикалық есеп нысанын бекітіп және қолданысқа енгізу және оны құрастырудың реттерi жөніндегі Нұсқау туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 16 қаңтардағы № 2 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2172-санымен тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Есiрткi заттарының, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымына байланысты қылмыстар және құқық бұзушылықтар, оларды пайдаланушы адамдар туралы» № 1-Н нысанды есепті және оны құрастыру тәртібi жөніндегі Нұсқаулықты бекітіп және қолданысқа енгізу туралы»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Құқықтық статистика субъектiлерi мен келiсу арқылы, «Есірткi заттармен заңсыз айналыс жасаумен, психотроптық, немесе улы заттарды, оның құрамдық бөлiктерiн пайдаланушы тұлғалармен байланысты қылмыстар және құқық бұзушылықтар туралы» № 1-Н есеп нысанын бекітіп қолданысқа енгізу және оны құрастырудың реттерi жөніндегі Нұсқауды, 2003 жылғы 1 қаңтардан бекітілiп қолданысқа енгiзiлсiн.»;
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Есiрткi заттарының, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымына байланысты қылмыстар және құқық бұзушылықтар, оларды пайдаланушы адамдар туралы» № 1-Н нысанды статистикалық есепті құрастыру жөніндегі Нұсқаулықта:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
«Есiрткi заттарының, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымына байланысты қылмыстар және құқық бұзушылықтар, оларды пайдаланушы адамдар туралы» № 1-Н нысанды есепті құрастыру жөніндегі нұсқаулық»;
1-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

«1. Настоящая Инструкция устанавливает единый порядок составления и формирования отчета по форме № 1-Н «О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих» (далее - отчет), согласно приложения к настоящей Инструкции.»;
пункты 2 и 3 изложить в следующих редакциях:
«2. К субъектам правовой статистики относятся: Департамент по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарат Верховного Суда Республики Казахстан), органы прокуратуры, Комитет национальной безопасности Республики Казахстан, Агентство Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция), Министерства обороны, внутренних дел Республики Казахстан и Комитет таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан. Кроме того, данные по разделам 5 «Сведения о лицах, совершивших административные правонарушения, связанные с незаконным обращением с наркотическими средствами, психотропными веществами, прекурсорами, и привлеченных к административной ответственности» и 7 «Сведения о результатах постановки на учет лиц, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными веществами» отчета, представляют соответственно комиссии по защите прав несовершеннолетних и управления (департаменты) здравоохранения акиматов областей, городов Астаны, Алматы.
Данные таблиц Г «Сведения об израсходованных на экспертизу наркотических средств, психотропных веществ», Д «Сведения об израсходованных на экспертизу прекурсорах», Е «Сведения об израсходованных на экспертизу ядовитых веществ» раздела 3 и раздела 9 «Сведения о результатах постановки на учет в исправительных учреждениях лиц, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами» отчета представляют соответственно территориальные подразделения Центра судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан и Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан к 4 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
3. Сводный отчет по региону и каждому субъекту правовой статистики составляются, за исключением разделов 7 и 9 отчета, Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет).
Разделы 7 и 9 отчета составляются региональными и приравненными к ним территориальными органами Комитета, подписываются начальниками указанных органов и направляются в Комитет.
Согласно техническому заданию, при составлении отчета необходимо соблюдать логические соотношения между показателями самого отчета и другими формами отчетов.»;
часть пятую пункта 4 исключить;

«1. Осы Нұсқаулық «Есiрткi заттарының, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымына байланысты қылмыстар және құқық бұзушылықтар, оларды пайдаланушы адамдар туралы» № 1-Н нысанды есепті (бұдан әрі – есеп) құрастыру және қалыптастырудың бірыңғай тәртібін белгілейді.»;
2 және 3 тармақтар мынадай редакцияларда жазылсын:
«2. Құқықтық статистика субъектілеріне жататындар: Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты), прокуратура органдары, Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті, Қазақстан Республикасының экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмыспен күрес жөніндегі агенттігі (қаржы полициясы), Қорғаныс министрлігі, Қазақстан Республикасының ішкі істер министрлігі, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті. Бұлардан басқа есептің 5 «Есiрткi заттарының, жүйкеге әсер ететін заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналысына байланысты әкімшілік құқық бұзушылықтар жасаған және әкімшілік жауапкершілікке тартылған адамдар туралы мәліметтер» және 7 «Есірткі заттарын, жүйкеге әсер ететін заттарды пайдаланушы адамдарды есепке алудың нәтижелері жөніндегі мәліметтер» бөлімдері бойынша берілетін деректерін облыстардың, Астана, Алматы қалалары әкімдіктерінің кәмелетке толмағандардың құқығын қорғау комиссиясы және денсаулық сақтау басқармалары (департаменттерi) ұсынады.
3-бөлімнің «Сараптамаға шығындалған есірткі заттар, жүйкеге әсер ететін заттар туралы мәліметтер» Г, «Сараптамаға шығындалған прекурсорлар туралы мәліметтер» Д және «Сараптамаға шығындалған улы заттар туралы мәліметтер» Е кестелерінің және «Есірткі заттарды, жүйкеге әсер ететін заттарды және прекурсорларды қолданатын тұлғаларды түзету мекемелеріне есепке қоюдың нәтижелері туралы мәліметтер» 9-бөлімінің мәліметтері тиісінше Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Сот сараптамасы орталығының және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есептік кезеңнен кейінгі айдың 4-күніне ұсынылады.
3. Қазақстан Республикасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) аймақ бойынша және құқықтық статистиканың әрбір субъектісіне жиынтық есепті 7 және 9 бөлімдерді қоспастан құрады.
7 және 9 бөлімдерді Комитеттің аймақтық органдары және оларға теңестірілген аумақтық органдары құрады, көрсетілген органдардың бастықтары қол қояды және Комитетке жолдайды.
Есепті құрастыру кезінде, техникалық тапсырмаға сәйкес есептің өз көрсеткіштері мен өзге де есептер нысанының арасындағы логикалық арақатынасты сақтау қажет.»;
4-тармақтың бесінші бөлігі алынып тасталсын.

пункты 56 и 7 изложить в следующих редакциях:
«5. Отчет представляется к установленному настоящей Инструкцией сроку и в полном объеме. Датой представления разделов 7, 9 отчета в Комитет считается дата его поступления по модемной связи.
6. Отчет составляется ежеквартально, с нарастающим итогом и представляется:
1) разделы 1, 2, таблицы А, Б, В раздела 3, 4 и 6 отчета формируются Комитетом после утверждения статистического среза автоматизированной информационной системы «Единая унифицированная статистическая система» (далее - АИС ЕУСС) на отчетный период;
2) разделы 7, 9 отчета субъектами правовой статистики и специальных учетов в территориальные подразделения Комитета к 1 числу месяца, территориальными подразделениями Комитета в Комитет к 4 числу месяца, следующего за отчетным периодом;
3) разделы 5, 8 отчета формируются территориальными органами Комитета на после утверждения статистического среза Единой автоматизированной информационно-аналитической системы судебных органов Республики Казахстан.
4) Комитет представляет отчет для утверждения Председателю Комитета к 14 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
7. Оригиналы таблиц Г, Д, Е раздела 3 и таблицы разделов 5, 7, 8 и 9 отчета территориальными управлениями Комитета направляются в Комитет к 20 числу месяца, следующего за отчетным периодом.»;
часть вторую пункта 9 изложить в следующей редакции:
«Раздел отчета составляется на основании данных карточек форм 1.0, 1.1, 3.0, 1-Н согласно приложений 3, 4, 8 и 9 к Инструкции по ведению единого карточного учета заявлений, сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях, происшествиях, уголовных дел, результатов их расследования, прокурорского надзора и судебного рассмотрения (Единая унифицированная статистическая система), утвержденной приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 18 ноября 2011 года № 122, зарегистрированном в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7330 (далее – Инструкции по ЕУСС)»;
в пункте 10:
части десятую и одиннадцатую изложить в следующих редакциях:
«В графе 16 указываются уголовные дела, находящиеся в производстве сроком свыше установленного статьями 196285 Уголовно-процессуального Кодекса Республики Казахстан, то есть учитываются преступления, по делам о которых истек двухмесячный срок следствия со дня возбуждения дела или по делам о которых истек десятидневный срок дознания со дня возбуждения дела.
В графы 17, 18, 19, 20, 21, 22 и 23 вносятся сведения по оконченным делам о преступлениях, совершенных несовершеннолетними, группой лиц и организованной группой (преступным сообществом), в том числе с выявленными межрегиональными и международными связями (из графы 19), в состоянии наркотического опьянения или токсикоманического возбуждения, в графе 23 из числа преступлений по оконченным делам отражается количество изъятых и описанных материальных ценностей и денежных средств (в тысячах тенге).»;
дополнить пунктом 10-1 следующей редакции:

56 және 7 тармақтар мынадай редакцияларда жазылсын:
«5. Есеп осы Нұсқаулықта белгіленген мерзімде және толық көлемде ұсынылуы қажет. Есептің 7, 9 бөлімдерін Комитетке ұсыну күні оның модемдік байланыс арқылы түсу күні болып табылады.
6. Есеп тоқсан сайын үдемелі қорытындымен құрылады және:
1) 3, 4 және 6 бөлімдердің А, Б, В кестесінің 1, 2 бөлімдерін Комитет есептік кезеңде «Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе» автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – ББСЖ ААЖ) статистикалық кесіндісін бекіткеннен кейін;
2) 7, 9 бөлімдерді құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілері Комитеттің аумақтық органдарына есептік кезеңнен кейінгі айдың 1-күніне, Комитеттің аумақтық органдары Комитетке айдың 4-күніне;
3) 5, 8 бөлімдерді Комитеттің аумақтық органдары Қазақстан Республикасы сот органдарының Бірыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесінің статистикалық кесіндісін бекіткеннен кейін ұсынады;
4) Комитет есепті Комитет Төрағасына бекіту үшін есептік кезеңнен кейінгі айдың 14-күніне ұсынады.
7. 3-бөлімнің Г, Д, Е кестелерінің, есептің 5, 7, 8 және 9 бөлімдерінің түпнұсқаларын Комитеттің аумақтық органдары есептік кезеңнен кейінгі айдың 20-күніне Комитетке жолдайды.»;
9-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда баяндалсын:
«Есептің бөлімі 1.0, 1.1, 3.0, 1-Н нысанды карточкалардың деректері негізінде құрылады.»;
10-тармақта:
оныншы және он бірінші бөліктер мынадай редакцияларда жазылсын:
«16-бағанда, Қазақстан Республикасының Қылмыстық iс жүргiзу кодексiнiң 196285-баптары белгiлеген мерзiмнен артық өндiрiсте жатқан қылмыстар көрсетіледі, яғни iстi қозғаған күннен бастап екi айлық тергеу мерзімі өтiп кеткен істер бойынша немесе iстi қозғаған күннен бастап 10 күндiк анықтау мерзiмi өтiп кеткен істер бойынша қылмыстар есепке алынады.
17, 18, 19, 20, 21, 22 және 23-бағандарға кәмелетке толмағандар, адамдар тобы және ұйымдасқан топ (қылмыстық қоғамдастық), соның ішінде анықталған аймақаралық және халықаралық байланыстармен (19-бағаннан), есiрткiге мас немесе уытқұмарлығы қозған күйiнде жасаған қылмыстар бойынша аяқталған істер жөніндегі мәліметтер енгізіледі, 23-бағанда аяқталған істер бойынша қылмыстардың ішінен алып қойылған және сипатталған материалдық құндылықтар мен ақшалай қаражаттардың (мың теңгеліктер түрінде) саны бейнеленеді.»;
10 тармақтан кейін мынадай редакцияларда 10-1 тармақпен толықтырылсын:

«10-1. В графе 24 учитывается количество преступлений и правонарушений, выявленных с применением служебно-розыскных собак, из них в графе 25 учитываются по преступлениям, в графе 26 по отказным материалам. Количество наркопреступлений, возбужденных в отношении работников правоохранительных органов в отчетном периоде, отражается в графе 27.
Из графы 27 в графе 28 учитываются преступления, направленные в суд, в графе 29 прекращенные по реабилитирующим основаниям.
В графе 30 отражается количество зарегистрированных наркопреступлений, выявленных по методу «контролируемая поставка» в отчетном периоде, из них в графе 31 ввозимых на территорию государства, в графе 32 вывозимых за границу.»;
часть вторую пункта 11 изложить в следующей редакции:
«Раздел отчета формируется на основании информации, содержащейся в карточке формы № 2.0 согласно приложения 5 к Инструкции по ЕУСС.»;
часть вторую пункта 13 изложить в следующей редакции:
«Раздел отчета формируется на основании информации, содержащейся в карточках форм 1.0, 1-Н согласно приложениям 3 и 9 к Инструкции по ЕУСС.»;
в пункт 14:
часть вторую изложить в следующей редакции:
«Раздел отчета формируется на основании информации, содержащейся в карточке формы 2.0 согласно приложения 5 к Инструкции по ЕУСС.»;
часть четвертую изложить в следующей редакции:
«В графе 1 указывается общее количество лиц, совершивших преступления в состоянии наркотического, токсикоманического возбуждения.»;
после части четвертой дополнить частями в следующих редакциях:
«Из графы 1 в графе 2 выделяется количество несовершеннолетних, в графе 3 - женщин.
В графе 4 отражается общее количество совершивших преступления лиц, имеющих диагноз «Наркомания».
В графе 5 из графы 4 выделяются несовершеннолетние лица.
В графе 6 из графы 4 выделяется количество женщин, совершивших преступления, с диагнозом «Наркомания».
В графе 7 отражается общее количество лиц, состоявших на учете в органах внутренних дел.
В графе 8 из графы 7 выделяются несовершеннолетние лица.
В графе 9 из графы 7 выделяется количество женщин.»;
части пятую, шестую, седьмую, восьмую, девятую и десятую исключить;
пункт 15 изложить в следующей редакции:
«15. Раздел 5 отчета содержит сведения о лицах, совершивших административные правонарушения, связанные с наркотическими средствами, психотропными веществами или прекурсорами.
Раздел 5 отчета составляется территориальными органами Комитета на основании карточки по учету административного правонарушения формы № 1-АП, утвержденной приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 сентября 2009 года № 53 «О создании централизованного банка данных об административных правонарушениях и лицах, их совершивших и утверждении Инструкции по его ведению», зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5854.
Основанием для составления раздела 5 отчета является постановление о наложении административного взыскания.

«10-1. 24-бағанда қызметтік-іздестіру иттерін қолдану арқылы анықталған қылмыстар мен құқық бұзушылықтардың саны ескеріледі, солардың ішінен 25-бағанда қылмыстар бойынша ескеріледі, 26-бағанда бас тарту материалдары бойынша. Есептік кезеңде құқық қорғау органдарының жұмыскерлеріне қатысты қозғалған нашақорлық қылмыстардың саны 27-бағанда бейнеленеді.
27-бағаннан 28-бағанда сотқа жіберілген, 29-бағанда ақталатын негіздер бойынша қысқартылған қылмыстар ескеріледі.
30-бағанда есептік кезеңде «бақылаулық жеткізу» әдісі бойынша анықталған тіркелген нашақорлық қылмыстар, солардың ішінде 31-бағанда мемлекет аумағына әкелінгендер, 32-бағанда шекарадан шығарылғандар саны бейнеленеді.»;
11-тармақтың 2-бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Есептің бөлімі № 2.0 нысанды статистикалық карточкадағы ақпарат негізінде қалыптастырылады.»;
13-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Есептің бөлімі 1.0, 1-Н нысанды карточкадағы ақпарат негізінде қалыптастырылады.»;
14-тармақта:
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Есептің бөлімі № 2.0 нысанды карточкадағы ақпарат негізінде қалыптастырылады.»;
төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«1-бағанда есірткілік, уытқұмарлығы қозған күйде қылмыс жасаған адамдардың жалпы саны көрсетіледі.»;
төртінші бөліктен кейін мынадай мазмұндағы бөліктермен толықтырылсын:
1-бағаннан 2-бағанда кәмелетке толмағандардың, 3-бағанда - әйелдердің саны көрсетіледі.
4-бағанда «Нашақорлық» диагнозы бар, қылмыс жасаған адамдардың жалпы саны көрсетіледі.
4-бағанның 5-бағанында кәмелетке толмаған адамдар белгіленеді.
4-бағанның 6-бағанында «Нашақорлық» диагнозы бар, қылмыс жасаған әйелдердің саны бөлектеніп көрсетіледі.
7-бағанда ІІО есепте тұрған адамдардың жалпы саны бейнеленеді.
7-бағанның 8-бағанында кәмелетке толмаған адамдар айрықшаланады.
7-бағанның 9-бағанында әйелдер саны айрықшаланады.»;
бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы және оныншы бөліктер алынып тасталсын;
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«5. 5 бөлім есебiнде, есірткі заттармен заңсыз айланыс жасаумен, психотроптық заттармен, олардың құрамдық бұзушылық жасаған тұлғалар туралы мәліметтер бар.
Есептің 5-бөлімінің А кестесін Комитеттің аумақтық органдары Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тіркелімінде № 5854 санымен тіркелген Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2009 жылғы 29 қыркүйектегі «Әкімшілік құқық бұзушылықтар және оларды жасаған адамдар туралы орталықтандырылған деректер базасын құру және оны жүргізу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы» № 53 бұйрығымен бекітілген № 1-АП нысанды әкімшілік құқық бұзушылықты есепке алу жөніндегі карточканың негізінде құрады. Кәмелетке толмағандардың құқығын қорғау жөніндегі комиссия Б кестесі бойынша «Кәмелетке толмағандар жасаған әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы» мәліметтерді ұсынады.
5 кестесін құрастыру негізі ретінде әкімшілік жаза қолдану туралы қаулысы бола алады.

В графе 1 указывается общее количество лиц, привлеченных к административной ответственности, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, в графах 2-7 из графы 1 отражается число несовершеннолетних, женщин, граждан Казахстана, стран СНГ, иностранных граждан и лиц без гражданства.
Строка 1 указывает количество лиц, привлеченных к административной ответственности, в том числе в строке 2 - с применением к ним административного ареста, в сроке 3 - административного штрафа, строке 4 - лишения специального права.
В строках 5 и 6 указывается сумма наложенного и взысканного штрафа соответственно.
Из строки 1 на строках 7 - 19 отражаются сведения о лицах по видам правонарушений в соответствии со статьями Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях.»;
часть первую пункта 16 изложить в следующей редакции:
«16. Раздел 6 отчета составляется на основании карточек форм 1.0, 1-Н, выставляемых органами уголовного преследования и содержит сведения о выявлении и уничтожении незаконных посевов или выращивания запрещенных к возделыванию растений или культивирования сортов конопли, мака или других растений, содержащих наркотические вещества.»;
пункты 18 и 19 изложить в следующих редакциях:
«18. Таблица А раздела 8 отчета отражает сведения о рассмотрении уголовных дел, судами первой инстанции и формируется территориальными органами Комитета на основании сведений, извлекаемых из базы Единой автоматизированной информационно-аналитической системы судебных органов Республики Казахстан.
Уголовные дела, связанные с наркотическими средствами и психотропными или ядовитыми веществами и прекурсорами в строках Таблицы А раздела 8 отчета распределяются согласно статьям Уголовного кодекса, которые приведены в постановлении или приговоре суда, при этом необходимо руководствоваться следующим:
1) при совокупности преступлений, предусмотренных в разделе, дело учитывается по статье Уголовного кодекса Республики Казахстан, предусматривающей более строгое наказание.
2) при равенстве предусмотренных законом санкций, учитывается по признакам наименьшей распространенности преступления;
3) подлежит отражать дела, связанные с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров, при совокупности с более тяжкими преступлениями, которые не предусмотрены в разделе.
Например, в соответствующей строке отчета должно быть отражено решение суда о преступлении, предусмотренного статьей 259 Уголовного кодекса Республики Казахстан, в случае квалификации деяний по статье 259 и части 2 статьи 96 Уголовного кодекса Республики Казахстан.

1-шi бағанда есірткі заттармен заңсыз айналыс жасаумен психотроптық немесе улы заттармен, оның құрамдық бөліктерін пайдаланумен байланысты әкімшілік жауапкершілікке тартылған тұлғалардың жалпы саны, 2-7-шi бағандарда 1-шi бағаннан кәмелетке толмағандар, әйелдер, Қазақстанның, шетел азаматтары және азаматтығы жоқ тұлғалар көрсетіледі.
1-жолда әкімшілік жауапкершілікке тартылған адамдар саны көрсетіледі, соның ішінде 2-жолда - оларға әкімшілік тұтқындауды, 3-жолда әкімшілік айыппұлды, 4-жолда арнайы құқығынан айыруды қолдана отырып.
5 және 6-жолдарда тиісінше салынған және өндіріп алынған айыппұл сомасы көрсетіледі.
1-жолдан 7-19 жолдарда Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің баптарына сәйкес құқық бұзушылықтың түрлері бойынша адамдар туралы мәліметтер көрсетіледі.»;
16-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«16. Есептің 6-бөлімі қылмыстық қудалау органдары қоятын 1.0, 1-Н нысанды карточкаларының негізінде құрылады және онда заңсыз егулерді немесе егуге тыйым салынған өсімдіктерді өсіруді немесе сораның, көкнәрдің немесе құрамында есірткі заттары бар өзге де өсімдіктердің сұрыптарын өсіруді анықтау және жою туралы мәліметтер бар.
18 және 19 тармақтар мынадай редакцияларда жазылсын:
«18. Есептiң 8 бөлiмiнің А кестесі бірінші сатылы соттардың қылмыстық істерді қарауы туралы мәліметтерді көрсетеді және Комитеттің аумақтық органдары Қазақстан Республикасы сот органдарының Бірыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесі базасынан алынған мәліметтер негізінде құрады.
Есiрткiлiк құралдарға және жүйкеге әсер ететін немесе улы заттарға және прекурсорларға байланысты қылмыстық істер 8-бөлiмiнің А кестесінде сот қаулысында немесе шешiмiнде келтiрiлген Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодекстiң баптарына сәйкес бөлiнiп орналастырылады, мұндай жағдайда келесiлердi басшылыққа алу қажет:
1) бөлiмде көзделген қылмыстардың жиынтығы кезінде iс неғұрлым қатаң жаза көздейтін Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодекстiң бабы бойынша есепке алынады;
2) Заңда көзделген санкциялардың тепе-теңдiгi кезінде қылмыстың аз таралуы белгілері бойынша есепке алынады;
3) бөлiмде көзделмеген аса ауыр қылмыстар жиынтығы кезінде нашақорлықпен байланысы бар істер көрсетуге жатады.
Мысалы, есептiң тиiстi жолында Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексiнiң 259-бабында көзделген қылмыстар туралы сот шешiмi, әрекеттер сараланған жағдайда Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодекстiң 259-бабы және 96-баптың 2-бөлiгi бойынша көрсетiлуi керек.

19. Таблица Б отражает сведения по вступившим в законную силу решениям судов и формируется территориальными органами Комитета на основании сведений, извлекаемых из базы Единой автоматизированной информационно-аналитической системы судебных органов Республики Казахстан.»;
пункт 20 исключить;
часть седьмую пункта 21 изложить в следующей редакции:
«Раздел 9 отчета составляется и подписывается руководителями территориальных подразделений Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан в областях и городах Астане и Алматы.»;
разделы 12345678 и 9 исключить;
дополнить приложением в редакции согласно приложения к настоящему приказу.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) настоящий приказ направить:
1) для государственной регистрации в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) субъектам правовой статистики и специальных учетов и территориальным органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2012 года и подлежит официальному опубликованию.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан                       А. Даулбаев
Приложение к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 30 декабря 2011 года № 145
Приложение к Инструкции
по составлению отчета формы № 1-Н
"О преступлениях и правонарушениях,
связанных с незаконным оборотом
наркотических средств, психотропных
или ядовитых веществ, прекурсоров
и лицах, их употребляющих"
Форма
Отчет 1Н "О преступлениях и правонарушениях, связанных с
незаконным оборотом наркотических средств, психотропных
веществ и прекурсоров и лицах, их употребляющих"
Раздел 1. Сведения о преступлениях, связанных с незаконным
оборотом наркотических средств, психотропных веществ и
прекурсоров и лицах, их употребляющих
за
"___"______ 20__г.
ежеквартальн.
Республика
Казахстан
Наименование
Количество
преступлений,
уг.дела о
которых
находились в
производстве в
отчетном
периоде
Количество
преступлений,
зарегистриро-
ванных в
отчетном
периоде
Количество
преступлений
уг.дела о
которых
направлены в
суд в
отчетном
периоде
А
Б
1
2
3
Преступления, связанные с
наркотическими средствами,
психотропными или
1
в
т
о
м
ч
и
с
л
е
Легализация денежных средств или
иного имущества, приобретенного
незаконным путем (ст.193 УК РК)
2
Создание и руководство
организованной преступной
группой или преступным
сообществом (преступной
организацией), участие в
преступном сообществе
(ст.235 УК РК)
3
Контрабанда наркотических
средств, психотропных веществ
( ст. 250 УК
4
Незаконные изготовление,
переработка,приобретение,
хранение, перевозка, пересылка
либо сбыт наркотических
средств или психотропных веществ
(ст. 259 УК РК)
5
Незаконные приобретение,
перевозка или хранение без
цели сбыта наркотических
средств или психотропных
веществ в особо крупном
размере

19. Б кестесi заңды күшіне енген сот шешімдері жөніндегі мәліметтерді көрсетеді және Қазақстан Республикасы сот органдарының Бірыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесі базасынан алынған мәліметтердің негізінде Комитеттің аумақтық органдары қалыптыстырады.»;
20-тармақ алынып тасталсын.
21-тармақтың жетінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Есептің 9-бөлімін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің облыстардағы және Астана мен Алматы қалаларындағы аумақтық бөлімшелерінің басшылары қалыптастырып, оған қол қояды.»
1234567 және 8 және 9-бөлімдер алынып тасталсын.
Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес редакциядағы қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) осы бұйрықты:
1) мемлекеттік тіркеу үшін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне;
2) құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне және Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдасын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жариялауға жатады және 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры                              А. Дауылбаев
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2011 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 145 бұйрығына
1-қосымша
«Есiрткi заттарының, жүйкеге әсер
ететін немесе улы заттардың,
прекурсорлардың заңсыз айналымына
байланысты қылмыстар және құқық
бұзушылықтар, оларды пайдаланушы
адамдар туралы» № 1-Н нысанды
есепті құрастыру жөніндегі
Нұсқаулықта қосымша
Нысан
"Есірткі заттардың, психотроптық заттардың және прекурсорлардың заңсыз айналымымен байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтар және оларды пайдаланатын адамдар туралы" №1-Н есеп
1-бөлім. Есірткі заттардың, психотроптық немесе улы заттардың және прекурсорлардың заңсыз айналымымен байланысты қылмыстар туралы мәліметтер
20__ жылғы «__» __________ тоқсан сайынғы Қазақстан Республикасы
Атауы
Қылмыстық істері есептік кезеңде іс жүргізуде болған қылмыстардың саны
Есептік кезеңде тіркелген қылмыстардың саны
Қылмыстық істері есептік кезеңде сотқа жіберілген қылмыстардың саны
А
Б
1
2
3
Есірткі заттарға, психотроптық және улы заттарға байланысты қылмыстар
1
соның ішінде
Заңсыз жолмен алынған ақшалай қаражатты және басқа да мүлікті заңдастыру (ҚР ҚК 193-бб)
2
Ұйымдасқан қылмыстық топты немесе қылмыстық қоғамдастықты (қылмыстық ұйымды) құру және оған басшылық ету, қылмыстық қоғамдастыққа қатысу (ҚР ҚК 235-бб.)
3
Есірткі заттар, психотроптық заттар контрабандасы (ҚР ҚК 250-б.)
4
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды заңсыз дайындау, қайта өңдеу, иемденіп алу, сақтау, тасымалдау, жөнелту немесе сату (ҚР ҚК 259-бб.)
5
олардың ішінде

(ч.1-1 ст.259 УК РК)
6
Незаконные приобретение,
перевозка или хранение в
целях сбыта, изготовление,
переработка, пересылка либо
сбыт наркотических средств
или псих.веществ
(ч.2 ст. 259 УК РК)
7
Незаконные приобретение,
перевозка или хранение в
целях сбыта, изготовление,
переработка, пересылка либо
сбыт наркотических средств
или псих.веществ в крупном
размере
(ч.2-1 ст. 259 УК РК)
8
Незаконные приобретение,
перевозка или хранение в
целях сбыта, изготовление,
переработка, пересылка либо
сбыт наркотических средств
или псих.веществ
(ч.3 ст. 259 УК РК)
9
в
т
о
м
ч
и
с
л
е
из
них
в
т
о
м
ч
и
с
л
е
группой лиц по
предварительному
сговору (п. "а" ч.3
ст.259 УК РК)
10
неоднократно (п "б"
ч 3 ст. 259 УК РК)
11
в отношении
наркотических средств
или псих.вещ. в особо
крупном размере
( п. "в" ч.3
ст. 259 УК РК)
12
должностным лицом с
использованием
служебного положения
(п. "г" ч.3 ст.259
УК РК)
13
Незаконные
приобр.,перевозка или
хранение в целях сбыта,
изготовление, переработка,
пересылка либо сбыт нарк.
средств или псих. вещ-в
(ч.4 ст.259 УК РК)
14
в
т
о
м
ч
и
с
л
е
организованной группой
или преступным
сообществом
(преступной
организацией) (п."а"
ч.4 ст.259 УК РК)
15
в организациях
образования (  п. "б"
ч.4 ст. 259 УК РК)
16
в отношении заведомо
несовершеннолетнего
(п."в" ч.4 ст.259
УК РК)
17
преступления, связанные со
сбытом либо в целях сбыта
наркотических средств,
психотропных веществ
18
Хищение либо вымогательство
наркотических средств или
психотропных веществ
(ст. 260 УК РК)
19
в
т
о
м
ч
и
с
л
е
из них
лицом с использованием
своего служебного
положения (п. "в" ч.2
ст.260 УК РК)
20
с применением насилия,
не опасного для жизни
или здоровья, либо с
угрозой применения
тако
21
в отношении
нарк.средств или
псих.вещ-в в крупном
размере (п."б" ч.3
ст.260 УК РК)
22
с применением насилия,
опасного для жизни или
здоровья, либо с
угрозой применения та
23
Склонение к потреблению
наркотических средств  или
психотропных веществ
(ст. 261 УК РК)
24
из них
в отношении заведемо
несовершенго либо двух
или более лиц (п."а"
ч.3 ст.261 УК РК)
25
с применением насилия
или угрозой его
применения (п. "б" ч
26
Незаконное культивирование
запрещенных к  возделыванию
растений, содержащих
наркотические вещества
(ст. 262 УК РК)
27
Незаконный оборот ядовитых
веществ, а также вещ-в,
инструментов или оборудования,
используемых для изготовления
или переработки наркотических
средств,психотропных или
ядовитых веществ
(ст. 263 УК РК)
28
Организация или содержание
притонов для потребления
наркотических средств или
психотропных веществ, или
29
Нарушение правил обращения с
наркотическими средствами,
психотропными или ядовитыми
веществами (ст. 265 УК РК)
30
Незаконная выдача либо подделка
рецептов или иных документов,
дающих право на получение
наркотических средств или
психотропных веществ

Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды сату мақсатынсыз көп мөлшерде заңсыз иемденіп алу, тасымалдау немесе сақтау (ҚР ҚК 259-бб. 1-1 б.)
6
Есірткі заттарды немесе психотроптық заттарды өткізу мақсатында өте ірі мөлшерде заңсыз иемденіп алу, тасымалдау немесе сақтау, дайындау, өңдеу, жөнелту немесе өткізу (ҚР ҚК 259-бб. 2-б.)
7
Есірткі заттарды немесе психотроптық заттарды өткізу мақсатында өте ірі мөлшерде заңсыз иемденіп алу, тасымалдау немесе сақтау, дайындау, өңдеу, жөнелту немесе өткізу (ҚР ҚК 259-бб. 2-1 б.)
8
Есірткі заттарды немесе психотроптық заттарды өткізу мақсатында ірі мөлшерде заңсыз сатып алу, тасымалдау немесе сақтау, дайындау, өңдеу, жөнелту не өткізу (ҚР ҚК 259-бб. 3-б.)
9
соның ішінде
алдын-ала сөз байласқан адамдар тобы жасаса (ҚР ҚК 259-бб. 3-б. "а"-т.)
10
бірнеше рет (ҚР ҚК 259-бб. 3-б. "б"-т.)
11
есiрткi заттарға немесе психотроптық заттарға қатысты өте iрi мөлшерде (ҚР ҚК 259-б. 3-б. "в"-т.)
12
лауазымды тұлға қызмет бабын пайдалану арқылы (ҚР ҚК 259-бб. 3-б. "г"-т.)
13
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды өткiзу, дайындау, өңдеу, жөнелту не өткiзу мақсатында заңсыз иемденiп алу, тасымалдау немесе сақтау (ҚР ҚК 259-бб. 4-б.)
14
соның ішінде
ұйымдасқан топ немесе қылмыстық қоғамдастық (қылмыстық ұйым) жасаса (ҚР ҚК 259-бб. 4-б. "а"-т.)
15
білім беру ұйымдарында (ҚР ҚК 259-бб. 4-б. "б"-т.)
16
көрінеу кәмелетке толмағандарға қатысты (ҚР ҚК 259-бб. 4-б. "в"-т.)
17
есірткі заттарды, психотроптық заттарды өткізу мақсатында немесе өткізуге байланысты қылмыстар
18
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды ұрлау не қорқытып алу (ҚР ҚК 260-б.)
19
солардың ішінде
солардың ішінде
адам өзiнiң қызмет бабын пайдалану арқылы (ҚР ҚК 260-бб. 2-б. "в"-т.)
20
өмiрге немесе денсаулыққа қауiптi емес күш қолдану не осындай күш қолданумен қорқыту арқылы жасалса (ҚР ҚК 260-бб. 2-б. "г"-т.)
21
iрi мөлшердегі есiрткi заттар немесе психотроптық заттарға қатысты (ҚР ҚК 260-б. 3-б. "б"-т.)
22
өмiрге немесе денсаулыққа қауiптi күш қолдану не осындай күш қолданумен қорқыту арқылы жасалса (ҚР ҚК 260-бб. 3-б. "в"-т.)
23
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды тұтынуға көндiру (ҚР ҚК 261-бб.)
24
солардың ішінде
көрінеу кәмелетке толмаған адамға не екі немесе одан да көп адамға қатысты жасалса (ҚР ҚК 261-бб. 3-б. "а"-т.)
25
күш қолдану немесе оны қолданумен қорқыту арқылы жасалса (ҚР ҚК 261-бб. 3-б. "б"-т.)
26
Құрамында есiрткi заттар бар өсiруге тыйым салынған өсiмдiктердi заңсыз өсiру (ҚР ҚК 262-бб.)
27
Улы заттардың, сондай-ақ есірткі заттарын, психотроптық заттарды немесе улы заттарды дайындау не өңдеу үшін пайдаланылатын заттардың, құралдардың немесе жабдықтардың заңсыз айналымы (ҚР ҚК 263-бб.)
28
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды тұтыну үшiн притондар ұйымдастыру немесе ұстау (ҚР ҚК 264-бб.)
29
Есiрткi заттарды, психотроптық немесе улы заттарды ұстау ережелерiн бұзу (ҚР ҚК 265-бб.)
30

(ч.5 ст.266 УК РК)
31
Продолжение таблицы:
Количество
преступлений уг.дела о
которых впервые
направлены в суд в
отчетном периоде
Количество преступлений, дела о которых прекращены в отчетном
периоде
Всего
по
нереабилитирующим
основаниям
по ст. 37 ч.1
п.4 УПК
со снятием с учета
всего
в т.ч. по ст.
37 ч. 1 п. 1,2
УПК
4
5
6
7
8
9
Продолжение таблицы:
Количество преступлений, уг.дела о которых приостановлены в отчетном периоде
Всего
временного
псих.расстр-ва
или тяжелого
заболевания
обвиняемого
(ст. 50 ч. 1
п.4)
неустановления
лица,
подлежащего
привлечению в
качестве
обвиняемого
(ст. 50 ч.1
п.1)
когда
обвиняемый
скрылся от
следствия или
суда
(ст.50 ч1 п2)
нахождения
обвиняемого вне
пределов Республики
Казахстан
(ст. 50 ч.1 п.5)
действия
непреодолимой
силы, временно
препятствующей
дальнейшему
производству по
уголовному делу
(ст.50 ч.1 п.7)
10
11
12
13
14
15
Продолжение таблицы:
количес-
тво
преступ-
лений,
по делам
о
которых
истек
срок
рассле-
дования,
но дело
не
окончено
произ-
водством
сведения о прест-х по оконченным делам
совер-
шено
несо-
вершен-
нолет-
ними
совер-
шено
группой
лиц
организо-
ванной
группой,
преступным
сообщест-
вом
(преступ-
ной
организа-
цией)
с
выявленными
межрегио-
нальными
связями
с
выявлен-
ными
междуна-
родными
связями
совершено
преступлений
в состоянии
наркот-го
опьянения или
токсикоман-го
возбужд-я
Изъято и описано
материальных
ценностей и
денежных средств
(в тыс.тенге)
16
17
18
19
20
21
22
23
Продолжение таблицы:
Количество преступлений
и правонарушений,
выявленных с
применением
служебно-розыскных
собак
из них
Кол/во
наркопреступлений
возбужденных в
отношении работников
правоохр.органов в
отчетном периоде
по преступлениям
по отказным
материалам
24
25
26
27
Продолжение таблицы:
из них
Количество
зарегистрированных
наркопреступлений,
выявленных по методу
"контролируемая
поставка" в отчетном
периоде
из них
направлено в суд
прекращено по
реаб.основаниям
ввоз на
территорию
государства
вывоз за
границу
28
29
30
31
32
Раздел 2. Сведения о лицах, совершивших преступления, связанные с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров и лицах, их употребляющих
Наименование
Всего лиц
А
Б
1
Преступления, связанные с наркотическими средствами, психотропными
или
1
в
т
о
м
ч
и
с
л
е
Легализация денежных средств или иного имущества, приобретенного
незаконным путем (ст.193 УК РК)
2
Создание и руководство организованной преступной группой или
преступным сообществом (преступной организацией), участие в
преступном сообществе (ст.235 УК РК)
3
Контрабанда наркотических средств, психотропных веществ
( ст. 250 УК
4
Незаконные изготовление, переработка,приобретение, хранение,
перевозка, пересылка либо сбыт наркотических средств или
психотропных веществ (ст. 259 УК РК)
5
Незаконные приобретение, перевозка или хранение без цели сбыта
наркотических средств или психотропных веществ в особо крупном

Есірткі немесе психотроптық заттарды алуға құқық беретін рецептерді немесе өзге де құжаттарды заңсыз беру не қолдан жасау (ҚР ҚК 266-б. 5-бб.)
31
кестенің жалғасы:
Қылмыстық істері есептік кезеңде алғаш сотқа жіберілген қылмыстардың саны
Істері есептік кезеңде қысқартылған қылмыстардың саны
барлығы
ақталмайтын негіздер бойынша
ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 4-т. бойынша
есептен шығару арқылы
барлығы
с.і. ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 1, 2-т. бойынша
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы:
Қылмыстық істері есептік кезеңде тоқтатылған қылмыстардың саны
барлығы
айыпталушы жүйкесінің уақытша бұзылуы немесе өзге де ауыр науқастануы (50-бб. 1-б. 4-т.)
айыпталушы ретінде жауапқа тартуға жататын адамның анықталмауы (50-бб. 1-б. 1-т.)
айыпталушының тергеуден немесе соттан жасырынып қалуы (50-бб. 1-б. 2-т.)
айыпталушының Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде болуы (50-бб. 1-б. 5-т.)
қылмыстық іс бойынша одан әрі іс жүргізуге уақытша кедергі келтіретін тежеусіз күштің іс-әрекеті (50-бб. 1-б. 7-т.)
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы:
Істері бойынша тергеу мерзімі өтіп кеткен, бірақ іс өндіріспен аяқталмаған қылмыстар саны
Тіркелген қылмыстардың аяқталған істері бойынша мәліметтер
кәмелетке толмағандар жасаған
бір топ адамдар жасаған
ұйымдасқан топ, қылмыстық қоғамдастық (қылмыстық ұйым)
анықталған аймақаралық байланыстарымен
анықталған халықаралық байланыстарымен
есірткілік мас күйінде немесе уытқұмарлық қозу күйінде жасалған қылмыстар
Алып қойылған және сипатталған материалдық құндылықтар және ақшалай қаражаттар (мың теңгелік түрінде)
16
17
18
19
20
21
22
23
кестенің жалғасы:
Қызметтік-іздестіру иттерін қолдану арқылы анықталған қылмыстар мен құқық бұзушылықтардың саны
солардың ішінде
Есептік кезеңде құқық қорғау органдары қызметкерлеріне қатысты қозғалған есірткі қылмыстарының саны
солардың ішінде
Есептік кезеңде "бақылаулық жеткізу" әдісі бойынша анықталып тіркелген есірткі қылмыстарының саны
солардың ішінде
қылмыстар бойынша
бас тарту материалдары бойынша
сотқа жіберілгені
ақталатын негіздер бойынша тоқтатылғаны
мемлекет аумағына әкелу
шетелге шығару
24
25
26
27
28
29
30
31
32
2-бөлім. Есірткі заттардың, психотроптық немесе улы заттардың және прекурсорлардың заңсыз айналымымен байланысты қылмыс жасаған адамдар туралы мәліметтер
Атауы
Адамдардың барлығы
А
Б
1
Есірткі заттарға, психотроптық және улы заттарға байланысты қылмыстар
1
соның ішінде
Заңсыз жолмен алынған ақшалай қаражатты және басқа да мүлікті заңдастыру (ҚР ҚК 193-бб)
2
Ұйымдасқан қылмыстық топты немесе қылмыстық қоғамдастықты (қылмыстық ұйымды) құру және оған басшылық ету, қылмыстық қоғамдастыққа қатысу (ҚР ҚК 235-бб.)
3
Есірткі заттар, психотроптық заттар контрабандасы (ҚР ҚК 250-бб.)
4
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды заңсыз дайындау, өңдеу, иемденіп алу, сақтау, тасымалдау, жөнелту немесе сату (ҚР ҚК 259-бб.)
5
олардың ішінде

размере (ч.1-1 ст.259 УК РК)
6
Незаконные приобретение, перевозка или хранение в целях сбыта,
изготовление, переработка, пересылка либо сбыт наркотических
средств или псих.веществ (ч.2 ст. 259 УК РК)
7
Незаконные приобретение, перевозка или хранение в целях сбыта,
изготовление, переработка, пересылка либо сбыт наркотических
средств или псих.веществ в крупном размере
(ч.2-1 ст. 259 УК РК)
8
Незаконные приобретение, перевозка или хранение в целях сбыта,
изготовление, переработка, пересылка либо сбыт наркотических
средств или псих.веществ (ч.3 ст. 259 УК РК)
9
в
т
о
м
ч
и
с
л
е
группой лиц по предварительному сговору
(п. "а" ч.3 ст.259 УК РК)
10
неоднократно (п "б" ч3 ст. 259 УК РК)
11
в отношении наркотических средств или псих.вещ. в особо
крупном размере ( п. "в" ч.3 ст. 259 УК РК)
12
должностным лицом с использованием служебного положения
(п. "г" ч.3 ст.259 УК РК)
13
Незаконные приобр.,перевозка или хранение в целях сбыта,
изготовление, переработка, пересылка либо сбыт нарк. средств
или псих. вещ-в(ч.4 ст.259 УК РК)
14
в
т
о
м
ч
и
с
л
е
организованной группой или преступным сообществом
(преступной организацией) (п."а" ч.4 ст.259 УК РК)
15
в организациях образования ( п. "б" ч.4 ст. 259 УК РК)
16
в отношении заведомо несовершеннолетнего
(п."в" ч.4 ст.259 УК РК)
17
преступления, связанные со сбытом либо в целях сбыта
наркотических средств, психотропных веществ
18
Хищение либо вымогательство наркотических средств или
психотропных веществ (ст. 260 УК РК)
19
из
них
лицом с использованием своего служебного положения
(п. "в" ч.2 ст.260 УК РК)
20
с применением насилия, не опасного для жизни или здоровья,
либо с угрозой применения такого насилия
(п."г" ч.2 ст.260 УК РК)
21
в отношении нарк.средств или псих.вещ-в в крупном размере
(п."б" ч.3 ст.260 УК РК)
22
с применением насилия, опасного для жизни или здоровья, либо
с угрозой применения та
23
Склонение к потреблению наркотических средств или психотропных
веществ (ст. 261 УК РК)
24
из
них
в отношении заведемо несовершен-го либо двух или более лиц
(п."а" ч.3 ст.261 УК РК)
25
с применением насилия или угрозой его применения
(п. "б" ч.3 ст.261 УК РК)
26
Незаконное культивирование запрещенных к возделыванию растений,
содержащих наркотические вещества (ст. 262 УК РК)
27
Незаконный оборот ядовитых веществ, а также вещ-в, инструментов
или оборудования, используемых для изготовления или переработки
наркотических средств,психотропных или ядовитых веществ
(ст. 263 УК РК)
28
Организация или содержание притонов для потребления наркотических
средств или психотропных веществ, или
29
Нарушение правил обращения с наркотическими средствами,
психотропными или ядовитыми веществами (ст. 265 УК РК)
30
Незаконная выдача либо подделка рецептов или иных документов,
дающих право на получение наркотических средств или психотропных

Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды сату мақсатынсыз көп мөлшерде заңсыз иемденіп алу, тасымалдау немесе сақтау (ҚР ҚК 259-бб. 1-1 б.)
6
Есірткі заттарды немесе психотроптық заттарды өткізу мақсатында өте ірі мөлшерде заңсыз иемденіп алу, тасымалдау немесе сақтау, дайындау, өңдеу, жөнелту немесе өткізу (ҚР ҚК 259-бб. 2-б.)
7
Есірткі заттарды немесе психотроптық заттарды өткізу мақсатында өте ірі мөлшерде заңсыз иемденіп алу, тасымалдау немесе сақтау, дайындау, өңдеу, жөнелту немесе өткізу (ҚР ҚК 259-бб. 2-1 б.)
8
Есірткі заттарды немесе психотроптық заттарды өткізу мақсатында ірі мөлшерде заңсыз сатып алу, тасымалдау немесе сақтау, дайындау, өңдеу, жөнелту не өткізу (ҚР ҚК 259-бб. 3-б.)
9
соның ішінде
алдын-ала сөз байласқан адамдар тобы жасаса (ҚР ҚК 259-бб. 3-б. "а"-т.)
10
бірнеше рет ( ҚР ҚК 259-бб. 3-б. "б"-т.)
11
есiрткi заттарға немесе психотроптық заттарға қатысты өте iрi мөлшерде ( ҚР ҚК 259-б. 3-б. "в"-т.)
12
лауазымды тұлға қызмет бабын пайдалану арқылы (ҚР ҚК 259-бб. 3-б. "г"-т.)
13
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды өткiзу, дайындау, өңдеу, жөнелту не өткiзу мақсатында заңсыз иемденiп алу, тасымалдау немесе сақтау (ҚР ҚК 259-бб. 4-б.)
14
соның ішінде
ұйымдасқан топ немесе қылмыстық қоғамдастық (қылмыстық ұйым) жасаса (ҚР ҚК 259-бб. 4-б. "а"-т.)
15
білім беру ұйымдарында (ҚР ҚК 259-бб. 4-б. "б"-т.)
16
көрінеу кәмелетке толмағандарға қатысты (ҚР ҚК 259-бб. 4-б. "в"-т.)
17
есірткі заттарды, психотроптық заттарды өткізу мақсатында немесе өткізуге байланысты қылмыстар
18
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды ұрлау не қорқытып алу (ҚР ҚК 260-б.)
19
солардың ішінде
солардың ішінде
адам өзiнiң қызмет бабын пайдалану арқылы (ҚР ҚК 260-бб. 2-б. "в"-т.)
20
өмiрге немесе денсаулыққа қауiптi емес күш қолдану не осындай күш қолданумен қорқыту арқылы жасалса (ҚР ҚК 260-бб. 2-б. "г"-т.)
21
iрi мөлшердегі есiрткi заттар немесе психотроптық заттарға қатысты (ҚР ҚК 260-б. 3-б. "б"-т.)
22
өмiрге немесе денсаулыққа қауiптi күш қолдану не осындай күш қолданумен қорқыту арқылы жасалса (ҚР ҚК 260-бб. 3-б. "в"-т.)
23
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды тұтынуға көндiру (ҚР ҚК 261-бб.)
24
солардың ішінде
көрінеу кәмелетке толмаған адамға не екі немесе одан да көп адамға қатысты жасалса (ҚР ҚК 261-бб. 3-б. "а"-т.)
25
күш қолдану немесе оны қолданумен қорқыту арқылы жасалса (ҚР ҚК 261-бб. 3-б. "б"-т.)
26
Құрамында есiрткi заттар бар өсiруге тыйым салынған өсiмдiктердi заңсыз өсiру (ҚР ҚК 262-бб.)
27
Улы заттардың, сондай-ақ есірткі заттарын, психотроптық заттарды немесе улы заттарды дайындау не өңдеу үшін пайдаланылатын заттардың, құралдардың немесе жабдықтардың заңсыз айналымы (ҚР ҚК 263-бб.)
28
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды тұтыну үшiн притондар ұйымдастыру немесе ұстау (ҚР ҚК 264-бб.)
29
Есiрткi заттарды, психотроптық немесе улы заттарды ұстау ережелерiн бұзу (ҚР ҚК 265-бб.)
30

Раздел 4. Сведения о лицах, совершивших преступления на почве употребления наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров и лицах, их употребляющих
Наименование
код
стро-
ки
Совер-
шено в
состо-
янии
нарко-
тичес-
кого и
токси-
ческого
возбуж-
дения
из них
С диагнозом
"наркомания"
Всего
лиц,
состо-
явших
на
учете
в ОВД
из них
н/
лет-
ними
жен-
щи-
нами
Все-
го
в т.ч.
н/лет-
ними
жен-
щи-
нами
н/
лет-
ними
жен-
щи-
нами
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Всего
1
в
том
чис-
ле
Всего прест-я
против личности
(глава 1. УК РК)
2
из
них
Умышленное
убийство
(ст. 96)
3
Умышленное
приченение
тяжкого вреда
здоровью
(ст.103)
4
Умышленное
приченение
средней
тяжести
вреда
здоровью
(ст.104)
5
Заражение
вирусом
иммуно-
дефицита
человека
(ВИЧ/СПИД)
(ст.116)
6
Изнасилование
(ст.120)
7
Преступления
против семьи и
несовершен-
нолетних (глава 2
УК РК)
8
из
них
Вовлечение
несовершен-
нолетнего в
преступную
деятельность
(ст.131)
9
Вовлечение
несовершен-
нолетнего в
совершение
антиобщес-
твенных
действий
(ст.132)
10
Всего прест-я
против
собственности
(глава 6 УК РК )
11
из
них
Кража (ст.
175)
12
Мошенничество
(ст.177)
13
Грабеж (ст.
178)
14
Разбой (ст.
179)
15
Вымогательств
(ст. 181)
16
Всего
преступлений в
сфере
экономической
деятельности
(глава 7 УК РК)
17
из
них
Легализация
денежных
средств или
иного
имущества,
приобретен-
ного
незаконным
путем
(ст.193)
18
Всего преступления
против
общественной
безопасности и
общественного
порядка
(глава 9 УК РК)
19
из
них
Создание и
руководство
организо-
ванной
преступной
группой или
преступным
сообществом
(преступной
организа-
цией),
участие в
преступном
сообществе
(ст.235)
20
Хулиганство
(ст. 257)
21
Контрабанда
наркоти-
ческих,
психотропных
веществ
(ст.250)
22
Преступления
против здоровья
населения и
нравственности
(глава 10 УК РК)
23
из
них
Незаконное
изготовление,
переработка,
приобретение,
хранение,
перевозка,
персылка либо
сбыт
наркотических
средств или
психотропных
веществ
(ст.259)
24
Хищение либо
вымога-
тельство
наркотических
средств или
психотропных
веществ
(ст.260)
25
из
них
Склонение к
потреблению
наркотических
средств или
психотропных
веществ
(ст. 261)
26
Незаконное
культиви-
рование
запрещенных к
возделыванию
растений,
содержащих
наркотичес
27
Незаконный
оборот
ядовитых
веществ, а
также
веществ,
инструментов
или
оборудования,
используемых
для
изготовления
или
переработки
наркотических
средств,
психотропных
или ядовитых
веществ
(ст.263)
28
Организация
или
содержание
притонов для
потребления
наркотических
средств или
психотропных
веществ, или
29
Нарушение
правил
обращения с
наркоти-
ческими
средствами,
психотропными
или ядовитыми
веществами
(ст. 265)
30
Вовлечение в
занятие
проституцией
(ст.270)
31
Организация
или
содержания
притонов для
одурмани-
вания с
использо-
ванием
лекарственных
или других
других
средств
(ст. 272)
32
Другие
преступления
33

4-бөлім. Есірткі заттарын, психотроптық заттарды пайдалана отырып қылмыс жасаған және ІІО есепте тұрған адамдар (тергеумен аяқталған істер бойынша)
ЖОЛ КОДЫ
Есірткілік және уытқұмарлық қозу күйінде жасалды
солардың ішінде
"наркомания" диагнозымен
ІІО есептер тұрған барлық адамдар
солардың ішінде
к/толмағандар
әйелдер
Барлығы
с і
к/толмағандар
әйелдер
к/толмағандар
әйелдер
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Барлығы
1
Жеке басқа қарсы барлық қылмыстар (ҚР ҚК 1-тарауы)
2
солардың ішінде
Қасақана кісі өлтіру (96-бап)
3
Денсаулыққа қасақана ауыр зиян келтіру (103-бап)
4
Денсаулыққа қасақана орташа ауырлықтағы зиян келтіру (104-бап)
5
Адамға имунитет жетіспеушілігі вирусын жұқтыру (ВИЧ/СПИД) (116- бап)
6
Зорлау (120-бап)
7
Отбасына және кәмелетке толмағандарға қарсы қылмыс (ҚР ҚК 2-тарауы)
8
солардың ішінде
Кәмелетке толмағанды қылмыстық әрекетке тарту (131-бап)
9
Кәмелетке толмағанды қоғамға қарсы әрекет жасауға тарту (132-бап)
10
Жеке меншікке қарсы барлық қылмыстар (ҚР ҚК 6-тарауы)
11
солардың ішінде
Ұрлық (175-бап)
12
Алаяқтық (177-бап)
13
Тонау (178-бап)
14
Қарақшылық (179-бап)
15
Қорқытып алу (181-бап)
16
Экономикалық қызмет саласындағы барлық қылмыстар (ҚР ҚК 7-тарауы)
17
солардың ішінде
Заңсыз жолмен алынған ақшалай қаражатты немесе басқа да мүлікті заңдастыру (193-бап)
18
Қоғамдық қауіпсіздікке және қоғамдық тәртіпке қарсы барлық қылмыстар (ҚР ҚК 9-тарауы)
19
солардың ішінде
Ұйымдасқан қылмыстық топты немесе қылмыстық қоғамдастықты (қылмыстық ұйымды) құру және оған басшылық ету, қылмыстық қоғамдастыққа қатысу (235-бб.)
20
Бұзақылық (257-бап)
21
Есірткі заттар, психотроптық заттар контрабандасы (250-бап)
22
Халықтың денсаулығына және адамгершілікке қарсы қылмыстар (ҚР ҚК 10-тарауы)
23
солардың ішінде
Есірткі заттарды немесе психотроптық заттарды заңсыз дайындау, қайта өңдеу, иемденіп алу сақтау, тасымалдау, жөнелту немесе сату (259-бап)
24
Есірткі заттарды немесе психотроптық заттарды ұрлау немесе қорқытып алу (260-бап)
25
солардың ішінде
Есірткі заттарды немесе психотроптық заттарды тұтынуға көндіру (261-бап)
26
Құрамында есірткі заттар бар өсіруге тыйым салынған өсімдіктерді заңсыз өсіру (262-бап)
27
Улы заттардың, сондай-ақ есірткі заттарын, психотроптық заттарды немесе улы заттарды дайындау не өңдеу үшін пайдаланылатын заттардың, құралдардың немесе жабдықтардың заңсыз айналымы (263-бап)
28
Есірткі заттарды немесе психотроптық заттарды тұтыну үшін притондар ұйымдастыру немесе ұстау не осы мақсатта орындар ұсыну (ҚР ҚК 264-бб )
29
Есірткі заттарды, психотроптық немесе улы заттарды ұстау ережелерін бұзу (265-бап)
30
Жезөкшелікпен айналысуға көндіру (270-бап)
31
Дәрілерді немесе басқа құралдарды пайдалана отырып есеңгірету үшін притондар ұйымдастыру немесе ұстау (272-бап)
32
Басқа қылмыстар
33

Раздел 5. Сведения о лицах, совершивших адмправонарушения, связанные с незаконным  оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров и лицах, их употребляющих
Наименование
Всего
в том числе
в том числе
несо-
вер-
шен-
нолет-
них
жен-
щин
граждан
азахстана
граж-
дан
стран
НГ
инос-
тран-
ных
граждан
лиц без
граж-
данства
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
Привлечено лиц к
административной
ответственности
1
в том
числе
административного ареста
2
штрафа
3
лишение специального
права
4
сумма наложенного штрафа
5
сумма взысканного штрафа
6
из
стро-
ки 1
Невыполнение родителями
или лицами, их
заменяющими,
обязанностей по
воспитанию детей (ст.111
ч.2 КРКоАП)
7
Непринятие мер к
уничтожению дикорастущей
конопли (ст. 318 КРКоАП)
8
Непринятие мер к
обеспечению охраны
наркосодержащих посевов
(ст. 319 КРКоАП)
9
Непринятие мер к
пресечению сбыта и (или)
немедицинского
потребления
наркотических средств,
психотропных веществ и
прекурсоров (ст.319-1
КРКоАП)
10
Незаконное обращение с
наркотическими
средствами,
психотропными веществами
и прекурсорами без цели
их сбыта (ст. 320
КРКоАП)
11
Незаконные приобретение,
перевозка или хранение
без цели сбыта
наркотических средств
или психотропных веществ
в крупном размере
(ст.320 ч.1-1 КРКоАП
12
Пропаганда и незаконная
реклама наркотических
средств, психотропных
веществ и прекурсоров
(ст.321 КРКоАП)
13
Незаконная медицинская
деятельность и
незаконная выдача либо
подделка рецептов или
иных документов, дающих
право на получение
наркотических средств
или психотропных
веществ. Занятие
медицинской или
фармацевтической
деятельностью лицом, не
имеющим сертифик
14
Уклонение от
медицинского
обследования и лечения
лиц, находящихся в
контакте с
ВИЧ-инфицированными,
больными СПИДом,
венерическими болезнями,
туберкулезом, а также
лиц, потребляющих
наркотические средства
или психотропные
вещества без назначения
врача (ст
15
Немедицинское
потребление
наркотических средств,
психотропных веществ и
прекурсоров в
общественных местах
(ст.336-2 КРКоАП)
16
Управление воздушным
судном лицом,
находящимся в состоянии
опьянения (ст.445
КРКоАП)
17
Управление судном
судоводителем или иным
лицом в состоянии
опьянения (ч.1,2,3
ст.454 КРКоАП)
18
Управление транспортным
средством водителем,
находящимся в состоянии
наркотического и (или)
токсикоманического
опьянения, а равно
передача управления
транспортным средством
лицу, находящемуся в
состоянии наркотического
и (или)
токсикоманического
опьянения
19
Раздел 6. Сведения о выявлении и уничтожении площадей произрастания дикорастущей конопли, незаконных посевов и выращивания опийного, масличного мака, конопли, эфедры и других видов растений, содержащих наркотические вещества.
Наиме-
нование
Код
стро-
ки
выявлено незаконных посевов, выращивания, культивирования
опийного мака
масличного мака
конопли
ф
а
к
т
о
в
растений
посевов
(в кв.
метрах)
ф
а
к
т
о
в
растений
посевов
(в кв.
метрах)
ф
а
к
т
о
в
растений
посевов
(в кв.
метрах)
вы-
яв-
лено
унич-
то-
жено
вы-
яв-
лено
унич-
то-
жено
вы-
яв-
лено
унич-
то-
жено
вы-
яв-
лено
унич-
то-
жено
вы-
яв-
лено
унич-
то-
жено
вы-
яв-
лено
унич-
то-
жено
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Всего
1
из них
Воз-
буж-
дено
уго-
лов-
ных
дел
(ст.
262
УК
РК)
2
От-
ка-
зано
в
воз-
буж-
дении
уго-
лов-
ного
дела
3
Сос-
тав-
лен
про-
то-
кол
об
адми-
нис-
тра-
тив-
ном
пра-
во-
нару-
шении
4
По
иным
актам
5
Продолжение таблицы:
выявлено незаконных посевов, выращивания, культивирования
площадей дикорастущей
конопли
Эфедры
других растений
ф
а
к
т
о
в
растений
посевов
(в кв.
метрах)
ф
а
к
т
о
в
растений
посевов
(в кв.
метрах)
ф
а
к
т
о
в
растений
посевов
(в кв.
метрах)
вы-
яв-
ле-
но
унич-
то-
жено
вы-
яв-
ле-
но
унич-
то-
жено
вы-
яв-
ле-
но
унич-
то-
жено
вы-
яв-
ле-
но
унич-
то-
жено
вы-
яв-
ле-
но
унич-
то-
жено
вы-
яв-
ле-
но
унич-
то-
жено
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

5-бөлім. ЕЖП заңсыз айналымына байланысты әкімшілік құқық бұзушылық жасаған адамдар туралы мәліметтер
Атауы
Барлығы
Соның ішінде
кәмелетке толмағандарды
әйелдерді
Қазақстан азаматтарын
ТМД елдерінің азаматтарын
шетел азаматтарын
азаматтығы жоқ адамдарды
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
Әкімшілік жауапкершілікке тартылған адамдар
1
соның ішінде
әкімшілік қамауға алынғандар
2
айыппұл
3
арнайы құқығынан айрылу
4
салынған айыппұл сомасы
5
өндірілген айыппұл сомасы
6
1-жолдан
Ата-аналардың немесе оларды алмастыратын адамдардың баланы тәрбиелеудегі міндеттерін орындамауы (ҚР ӘҚБК 111-бб. 2-б.)
7
Жабайы сораларды жоюға шараларды қабылдамау (ҚР ӘҚБК 318-бб.)
8
Құрамында есірткісі бар егістердің күзетілуін қамтамасыз етуге шаралар қабылдамау (ҚР ӘҚБК 319-бб.)
9
Есірткі заттарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды өткізуді және (немесе) медициналық емес пайдалануды бұлтартпау үшін шаралар қабылдамау (ҚР ӘҚБК 319-1 бб.)
10
Есірткі заттарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды өткізу мақсатынсыз заңсыз ұстау (ҚР ӘҚБК 320-бб.)
11
Өте ірі мөлшердегі есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды өткізу мақсатынсыз иемденіп алу, тасымалдау немесе сақтау (ҚР ӘҚБК 320-бб. 1-1 б.)
12
Есірткі заттарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды насихаттау және заңсыз жарнамалау (ҚР ӘҚБК 321-бб.)
13
Заңсыз медициналық қызмет және рецептілерді немесе есірткі заттарын немесе психотроптық заттарды алуға құқық беретін басқа да құжаттарды заңсыз беру немесе қолдан жасау. Медициналық немесе фармацевтикалық қызметпен айналысуға сертификаты және (немесе) лицензиясы жоқ адамның осындай қызметпен айналысуы, егер бұл абайсызда адам денсаулығына орташа ауырлықтағы зиян келтірсе (ҚР ӘҚБК 324-1-бб.)
14
ВИЧ-инфекциясын жұқтырған, СПИД-пен ауыратын, соз ауруларымен, түбіркүлезбен ауыратындармен байланысы бар адамдардың, сондай-ақ дәрігердің тағайындауынсыз есірткі заттарын және психотроптық заттарды қолданатын адамдардың медициналық тексеруден жалтаруы (ҚР ӘҚБК 326-бб.)
15
Есірткі заттарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды қоғамдық орындарда медициналық емес пайдалану (ҚР ӘҚБК 336-2-бб.)
16
Мас күйіндегі адамның әуе көлігін басқаруы (ҚР ӘҚБК 445-бб.)
17
Көлікті кеме жүргізушісі немесе басқа адам мас күйінде басқаруы (ҚР ӘҚБК 454-бб. 1,2,3-б.)
18
Есірткілік және (немесе) уытқұмарлық мас күйінде жүргізушінің көлік басқаруы, сол сияқты есірткілік және (немесе) уытқұмарлық мас күйіндегі адамға көлікті басқаруға беру (ҚР ӘҚБК 467-бб.)
19
6-бөлім. Жабайы сораның өсу алқаптарын, апиын, май магы, сора, эфедра және құрамында есірткі заттары бар басқа да өсімдік түрлерін заңсыз егуді және өсіруді анықтау және жою туралы мәліметтер
Атауы
жол коды
анықталған заңсыз егулер, өсірулер, баптаулар
апиын магі
деректер
өсімдіктер
егулер (шаршы метрлерде)
анықталды
жойылды
анықталды
жойылды
А
Б
1
2
3
4
5
Барлығы
1
солардың ішінде
Қылмыстық іс қозғалды (ҚР ҚК 262 бб.)
2
Қылмыстық іс қозғаудан бас тартылды
3
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама құрылды
4
Басқа актілер бойынша
5
кестенің жалғасы
жол коды
анықталған заңсыз егулер, өсірулер, баптаулар
май магі
сора
деректер
өсімдіктер
егулер (шаршы метрлерде)
деректер
өсімдіктер
егулер (шаршы метрлерде)
анықталды
жойылды
анықталды
жойылды
анықталды
жойылды
анықталды
жойылды
Б
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы:
анықталған заңсыз егулер, өсірулер, баптаулар
эфедра
басқа өсімдіктер
деректер
өсімдіктер
егулер (шаршы метрлерде)
деректер
өсімдіктер
егулер (шаршы метрлерде)
анықталды
жойылды
анықталды
жойылды
анықталды
жойылды
анықталды
жойылды
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
анықталған заңсыз егулер, өсірулер, баптаулар
жабайы сора өсетін алқаптар
деректер
өсімдіктер
егулер (шаршы метрлерде)
анықталды
жойылды
анықталды
жойылды
26
27
28
29
30

Раздел 7. Сведения о результатах постановки на учет лиц, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами
Таблица А Сведения о лицах, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами
наименование
новая таблица
код ст-
ро-
ки
Всего
лиц,
зло-
упот-
реб-
ля-
ющих
нар-
ко-
ти-
чес-
кими
сред-
ства-
ми,
пси-
хот-
роп-
ными
ве-
щес-
твами
в том числе из гр.1
Все-
го
лиц,
зло-
упот-
реб-
ля-
ющих
пре-
кур-
со-
рами
в том числе из гр.8
ж
е
н
щ
и
н
н/
лет-
них
с
за-
ви-
си-
мос-
тью
из 4 графы
с
эпи-
зо-
ди-
чес-
ким
упо-
треб-
ле-
нием
н/
лет-
них
с
за-
ви-
си-
мос-
тью
из 10 графы
с
эпи-
зо-
ди-
чес-
ким
упо-
треб-
ле-
нием
н/
лет-
них
ж
е
н
щ
и
н
н/
лет-
них
ж
е
н
щ
и
н
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Состояло на
учете на начало
отчетного
периода
1
Взято на учет в
отчетном
периоде
2
в
т.ч.
впервые
3
при-
быв-
шие из
мест
лишения
свободы
3-1
снято с учета в
отчетном
периоде
4
в
том
чис
ле
снято с
учета в
связи с
ремиссией
более 5
лет
5
осуж-
дением к
лишению
свободы
6
изме-
нением
постоян-
ного
места
житель-
ства
7
со
смертью
8
и
з
н
и
х
от
пере-
дози-
ровки
нарко-
тиков
9
от
пере-
дози-
ровки
токси-
ческих
вещес-
тв
10
в связи с
переходом
в другую
возраст-
ную
группу
11
другие
причины
12
Состоит на
учете на конец
отчетного
периода
13
в
том
чис-
ле в
воз-
рас-
те
до 14 лет
вкл-но
14
15-17 лет
15
18-30 лет
16
31 лет и
старше
17
в
том
чис-
ле
по
мес-
ту
про-
жи-
ва-
ния
и
за-
ня-
тию
жителей
города
18
учащихся
19
нера-
ботаю-
щих и
неуча-
щихся
20
Раздел 7. Сведения о результатах постановки на учет лиц, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами
Таблица Б Сведения о видах потребляемых наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
Наименование потребляемых
наркотических средств,
психотропных веществ и
прекурсоров, вследствие которых
возникли психические и
поведенческие расстройства
Шифр по
МКБ-10
пере-
смотра
Всего лиц,
злоупотреб-
ляющих
наркотическими
средствами,
психотропными
веществами и
прекурсорами
(из гр 1, гр8
стр 13 таб.А)
в том числе из гр.1
умерших от
передо-
зировки
нарко-
тических
средств,
псих.
веществ и
прекурсоров
в том числе
из гр.2
женщин
н/летних
А
А1
Б
1
2
3
4
Психические и поведенческие
расстройства, в результате
употребления наркотических
средств, всего:
F11,
F12,
F14
1
в
том
чис-
ле
Психические и поведенческие
расстройства, в результате
употребления опиоидов
F11
2
в том
числе
героин
3
опий
4
другие
5
Психические и поведенческие
расстройства, в результате
употребления каннабиноидов
F12
6
в том
числе
марихуана
7
анаша, гашиш
8
другие
9
Психические и поведенческие
расстройства, в результате
употребления кокаина
F14
10
в том
числе
кокаин
11
Психические и поведенческие
расстройства, в результате
употребления психотропных
веществ, всего:
F13,
F16,
F19
12
в
том
чис-
ле
Психические и поведенческие
расстройства, в результате
употребления седативных и
снотворных веществ
F13
13
в том
числе
бензодиазипины
14
барбитураты
15
Психические и поведенческие
расстройства, в результате
употребления галлюциногенов
F16
16
в том
числе
ЛСД
17
другие
18
Психические и поведенческие
расстройства, в результате
употребления других
психоактивных веществ
F19
19
в том
числе
МДМА
20
другие
21
Психические и поведенческие
расстройства, в результате
употребления прекурсоров, всего:
F15,
F17,
F18
22
в
том
чис-
ле
Психические и поведенческие
расстройства, в результате
употребления летучих
растворителей
F18
23
в том
числе
толуол
24
ацетон
25
другие
26
Психические и поведенческие
расстройства, в результате
употребления табака и других
стимуляторов, включая кофеин
F15,
F17
27
в том
числе
эфедрин
28
псевдоэфедрин
29
другие
30
Всего:
31

7-бөлім. Есірткі заттарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды пайдаланатын адамдарды есепке қою нәтижелері туралы мәліметтер
А кестесі. Есірткі заттарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды пайдаланатын адамдар туралы мәліметтер
атауы жаңа кесте
жол коды
Есірткі заттарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды пайдаланатын барлық адамдар
соның ішінде 1-бағаннан
әйелдер
кәмелетке толмағандар
тәуелділікпен
4-бағаннан
кезең-кезеңімен пайдаланылатындар
кәмелетке толмағандар
әйелдер
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
Есептік кезеңнің басында есепте тұрды
1
Есептік кезеңде есепке алынды
2
с.і.
алғашқы рет
3
бас бостандығынан айыру орындарынан келген
3-1
есептік кезеңде есептен алынды
4
соның ішінде
5 жылдан артық ремиссияға байланысты есептен алынды
5
бас бостандығынан айыруға сотталуымен
6
тұрақты мекен-жайының өзгеруіне байланысты
7
өліміне байланысты
8
солардың ішінде
есірткіні мөлшерден артық қолданудан
9
улы заттарды мөлшерден артық қолданудан
10
жас мөлшері бойынша басқа топқа ауысуына байланысты
11
басқа себептер
12
Есептік кезеңнің соңына есепте тұр
13
соның ішінде
14 жасқа дейін қоса
14
15-17 жас
15
18-30 жас
16
31 жас және үлкен
17
соның ішінде тұратын орны мен оқуы бойынша
қала тұрғындары
18
оқушылар
19
жұмыс істемейтіндер және оқымайтындар
20
кестенің жалғасы
жол коды
Прекурсорларды пайдаланатын барлық адамдар
соның ішінде 8-бағаннан
кәмелетке толмағандар
тәуелділікпен
10-бағаннан
кезең-кезеңімен пайдаланылатындар
кәмелетке толмағандар
әйелдер
Б
8
9
10
11
12
13
1
2
3
3-1
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
7-бөлім. Есірткі заттарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды пайдаланатын адамдарды есепке қою нәтижелері туралы мәліметтер
А кестесі. Қолданылатын есірткі заттарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың түрлері туралы мәліметтер
солардың салдарынан психикалық және мінез-құлқында бұзылу байқалған қолданылатын есірткі заттарының, психотроптық эаттардың және прекурсорлардың атауы
Қайта қарау МКБ-10 шифры
Есірткі заттарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды пайдаланатын барлық адамдар (А кест, 13-жол, І-бағ., 8-бағ)
солардың ішінде 1-бағаннан
есірткі заттарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды мөлшерден артық пайдаланудан қайтыс болғандар
соның ішінде 2-бағаннан
әйелдер
кәмелетке толмағандар
А
А1
Б
1
2
3
4
Есірткі заттарын пайдалану нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлқындағы бұзылулар, барлығы
Ғ11, Ғ12, Ғ14
1
с о н ы н іш ін д е
Опиоидтарды пайдалану нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлқындағы бұзылулар
Ғ11
2
соның ішінде
героин
3
апиын
4
басқалары
5
Сораларды пайдалану нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлқындағы бұзылулар
Ғ12
6
соның ішінде
марихуана
7
анаша, гашиш
8
басқалары
9
Кокаинды пайдалану нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлқындағы бұзылулар
Ғ14
10
соның ішінде
кокаин
11
Психотроптық заттарды пайдалану нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлқындағы бұзылулар, барлығы
Ғ13, Ғ16, Ғ19
12
со н ың ішінде
Седативтік және ұйықтататын заттарды пайдалану нәтижесіндегі
Ғ13
13
соның ішінде
бензодиазипины
14
барбитураты
15
Галлюциногендерді пайдалану нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлқындағы бұзылулар
Ғ16
16
соның ішінде
ЛСД
17
басқалары
18
Психобелсенді заттарды пайдалану нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлқындағы бұзылулар
Ғ19
19
соның ішінде
МДМА
20
басқалары
21
Прекурсорларды пайдалану нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлқындағы бұзылулар, барлығы
Ғ15, Ғ17, Ғ18
22
со ны ң ішінде
Ұшпалы еріткіштерді пайдалану нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлқындағы бұзылулар
Ғ18
21
соның ішінде
толуол
24
ацетон
25
басқалары
26
пайдалану нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлқындағы бұзылулар
Ғ15, Ғ17
27
соның ішінде
эфедрин
28
псевдоэфедрин
29
басқалары
30
Барлығы
31

Раздел 7. Сведения о результатах постановки на учет лиц, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами
Таблица В Сведения об умерших в результате передозировки или токсического действия наркотичексих средств, психотропных веществ и прекурсоров
наименование новая
таблица
умерли от
передо-
зировки или
токсического
действия
наркотических
средств и
психотропных
веществ
в том числе из
графы 1:
умерли от
передозировки
или
токсического
действия
прекурсоров
в том числе из
графы 4:
состояло на учете на начало
отчетного периода
состояло на учете
на начало
отчетного периода
всего
из них
всего
из них
женщин
женщин
А
Б
1
2
3
4
5
6
Умерли всего за
отчетный период
1
в
том
чис-
ле в
воз-
рас-
те
до 14 лет вкл-но
2
15-17 лет
3
18-30 лет
4
31 лет и старше
5
Раздел 8 Сведения о рассмотрении судами уголовных дел, связанных с наркотическими средствам
Таблица А
Наименование
из поступивших в суд в отчетном периоде дел
В
с
е
г
о
Рас-
смот-
рено
с
выне-
сени-
ем
приго-
вора
в
отно-
ше-
нии
нев-
меня-
емых
Пре-
кра-
щено
в том числе
Воз-
вра-
щено
про-
ку-
рору
в том числе
по
реа-
би-
ли-
ти-
рую-
щим
ос-
но-
ва-
ниям
по
не-
реа-
би-
ли-
ти-
ру-
ющим
ос-
но-
ва-
ниям
в
свя-
зи с
воз-
вр.
на
д/с
в
свя-
зи с
при-
ост.
по
п.2
ч1
ст50
УПК
РК
в
свя-
зи с
при-
ост.
по
п.4
ч.1
ст.
50
УПК
РК
по
дру-
гим
ос-
но-
ва-
ни-
ям
пе-
ре-
дано
по
под-
суд-
нос-
ти
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
11-1
Преступления,
связанные с
наркотическими
средствами,
психотропными или
1
Легализация
денежных
средств
или иного
имущества,
приобре-
тенного
незаконным
путем
(ст.193 УК
РК)
2
Создание и
руководство
организо-
ванной
преступной
группой или
преступным
сообществом
(преступной
органи-
зацией),
участие в
преступном
сообществе
(ст.235 УК
РК)
3
в
том
чис-
ле
Контрабанда
наркоти-
ческих
средств,
психотропных
веществ
(ст. 250 УК
4
Незаконные
изготов-
ление,
переработка,
приобре-
тение,
хранение,
перевозка,
пересылка
либо сбыт
наркоти-
ческих
средств или
психотропных
веществ
(ст. 259 УК
РК)
5
Незаконные
приобре-
тение,
перевозка
или
хранение
без
цели сбыта
наркоти-
ческих
средств
или
психо-
тропных
веществ в
особо
крупном
размере
(ч.1-1
ст.259 УК
РК)
6
Незаконные
приобре-
тение,
перевозка
или
хранение в
целях
сбыта,
изготов-
ление,
перера-
ботка,
пересылка
либо сбыт
наркоти-
ческих
средств
или псих.
веществ
(ч.2 ст.
259 УК РК)
7
Незаконные
приобре-
тение,
перевозка
или
хранение в
целях
сбыта,
изготов-
ление,
перера-
ботка,
пересылка
либо сбыт
наркоти-
ческих
средств
или псих.
веществ в
крупном
размере
(ч.2-1
ст. 259 УК
РК)
8
Незаконные
приобре-
тение,
перевозка
или
хранение в
целях
сбыта,
изготов-
ление,
перера-
ботка,
пересылка
либо сбыт
наркоти-
ческих
средств
или псих.
веществ
(ч.3 ст.
259 УК РК)
9
в
том
чис-
ле
груп-
пой
лиц
по
пред-
вари-
тель-
ному
сго-
вору
(п.
"а"
ч.3
ст.25
9 УК
РК)
10
неод-
но-
крат-
но
(п
"б" ч3
ст. 259
УК
РК)
11
в
отно-
шении
нар-
коти-
чес-
ких
сред-
ств
или
псих.
вещ.
в
особо
круп-
ном
раз-
мере
(п.
"в"
ч.3
ст.
259
УК
РК)
12
долж-
ност-
ным
лицом
с
ис-
поль-
зо-
вани-
ем
слу-
жеб-
ного
поло
жения
(п.
"г"
ч.3
ст.
259
УК
РК)
13
Незаконные
приобр,
перевозка
или
хранение в
целях
сбыта,
изготов-
ление,
переработ-
ка,
пересылка
либо
сбыт нарк.
средств
или
псих.
вещ-в(ч.4
ст.259 УК
РК)
14
в
т
о
м
ч
и
с
л
е
орга-
низо-
ван-
ной
груп-
пой
или
прес-
туп-
ным
сооб-
щес-
твом
(пре
ступ-
ной
орга-
низа-
цией)
(п.
"а"
ч.4
ст.
259
УК
РК)
15
в
орга-
низа-
циях
обра-
зова-
ния
(п. "б"
ч.4 ст.
259
УК РК)
16
в
отно-
шении
заве-
домо
несо-
вер-
шен-
но-
лет-
него
(п. "в"
ч.4
ст. 259
УК РК)
17
преступ-
ления,
связан-
ные со
сбытом
либо в
целях
сбыта
наркоти-
ческих
средств,
психотроп-
ных
веществ
18
Хищение либо
вымога-
тельство
наркоти-
ческих
средств или
психотропных
веществ
(ст. 260 УК
РК)
19
из
них
лицом
с ис-
поль-
зова-
нием
свое-
го
слу-
жеб-
ного
поло-
жения
(п.
"в"
ч.2
ст.
260
УК
РК)
20
с
приме-
нением
наси-
лия,
не
опас-
ного
для
жизни
или
здо-
ровья,
либо с
угрозой
приме-
нения
такого
21
в
отно-
шении
нарк.
средтв
или
псих.
вещ-в в
крупном
размере
(п."б"
ч.3
ст.260
УК РК)
22
с
приме-
нением
наси-
лия,
опас-
ного
для
жизни
или
здоро-
вья,
либо с
угрозой
приме-
нения
такого
23
Склонение к
потреблению
наркоти-
ческих
средств или
психотропных
веществ
(ст. 261
УК РК)
24
из
них
в
отно-
шении
заве-
демо
несо-
вершен-
го либо
двух
или
более
лиц
(п.
"а" ч.3
ст.261
УК РК)
25
с
приме-
нением
насилия
или
угрозой
его
приме-
нения
(п.
"б" ч
26
Незаконное
культи-
вирование
запрещенных
к
возделыванию
растений,
содержащих
наркоти-
ческие
вещества
(ст. 262
УК РК)
27
Незаконный
оборот
ядовитых
веществ, а
также вещ-в,
инструментов
или
оборудо-
вания,
используемых
для
изготовления
или
переработки
наркоти-
ческих
средств,
психотропных
или ядовитых
веществ (ст.
263 УК РК)
28
Организация
или
содержание
притонов для
потребления
наркоти-
ческих
средств или
психотропных
веществ,
или
29
Нарушение
правил
обращения с
наркоти-
ческими
средствами,
психотроп-
ными или
ядовитыми
веществами
(ст. 265
УК РК)
30
Незаконная
выдача либо
подделка
рецептов или
иных
документов,
дающих право
на получение
наркоти-
ческих
средств или
психотропных
веществ
(ч.5 ст.266
УК РК)
31
Продолжение таблицы:
По делам, оконченным в отчетном периоде
Осуждено
Оправдано
число лиц, дела о
кот.прекращены
Невменяемых, к
которым применены
принудительные
меры медицинского
характера
Всего
в том числе
несовершен-
нолетних
в том
числе
женщин
Всего
в т.ч. по
реабили-
тирующим
основаниям
12
13
14
15
16
17
18

7-бөлім. Есірткі заттарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды пайдаланатын адамдарды есепке қою нәтижелері туралы мәліметтер
В кестесі Есірткі заттарын, психотроптық заттарды мөлшерден артық пайдалану немесе солардың улы әсерінің нәтижесінде қайтыс болғандар туралы мәліметтер
атауы жаңа кесте
есірткі заттарын және психотроптық заттарды мөлшерден артық пайдалану немесе солардың улы әсерінің нәтижесінде қайтыс болды
соның ішінде 1-бағаннан:
прекурсорларды мөлшерден артық пайдалану немесе солардың улы әсерінің нәтижесінде қайтыс болды
соның ішінде 4-бағаннан:
есептік кезеңнің басында есепте тұрды
есептік кезеңнің басында есепте тұрды
барлығы
олардың ішінде
барлығы
олардың ішінде
әйелдер
әйелдер
А
Б
1
2
3
4
5
6
Есептік кезеңде қайтыс болғандардың барлығы
1
соның ішінде
14 жасқа дейін қоса
2
15-17 жас
3
18-30 жас
4
31 жас және үлкен
5
8-бөлім. Есірткі заттармен, психотроптық және улы заттармен, прекурсорлармен байланысты соттармен қаралған қылмыстық істердің саны туралы мәліметтер
А кестесі
Атауы
Есепті кезеңде сотқа келіп түскен істердің ішінен
Барлығы
Үкім шығарып қаралғандары
есуастарға қатысты
Қысқартылғаны
соның ішінде
ақталатын негіздер бойынша
ақталмайтын негіздер бойынша
А
Б
1
2
3
4
5
6
Есірткі заттарға, психотроптық және улы заттарға байланысты қылмыстар
1
соның ішінде
Заңсыз жолмен алынған ақшалай қаражатты және басқа да мүлікті заңдастыру (ҚР ҚК 193-бб)
2
Ұйымдасқан қылмыстық топты немесе қылмыстық қоғамдастықты (қылмыстық ұйымды) құру және оған басшылық ету, қылмыстық қоғамдастыққа қатысу (ҚР ҚК 235-бб.)
3
Есірткі заттар, психотроптық заттар контрабандасы (ҚР ҚК 250-б.)
4
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды заңсыз дайындау, қайта өңдеу, иемденіп алу, сақтау, тасымалдау, жөнелту немесе сату (ҚР ҚК 259-бб.)
5
олардың ішінде
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды сату мақсатынсыз көп мөлшерде заңсыз иемденіп алу, тасымалдау немесе сақтау (ҚР ҚК 259-бб. 1-1 б.)
6
Есірткі заттарды немесе психотроптық заттарды өткізу мақсатында өте ірі мөлшерде заңсыз иемденіп алу, тасымалдау немесе сақтау, дайындау, өңдеу, жөнелту немесе өткізу (ҚР ҚК 259-бб. 2-б.)
7
Есірткі заттарды немесе психотроптық заттарды өткізу мақсатында өте ірі мөлшерде заңсыз иемденіп алу, тасымалдау немесе сақтау, дайындау, өңдеу, жөнелту немесе өткізу (ҚР ҚК 259-бб. 2-1 б.)
8
Есірткі заттарды немесе психотроптық заттарды өткізу мақсатында ірі мөлшерде заңсыз сатып алу, тасымалдау немесе сақтау, дайындау, өңдеу, жөнелту не өткізу (ҚР ҚК 259-бб. 3-б.)
9
соның ішінде
алдын-ала сөз байласқан адамдар тобы жасаса (ҚР ҚК 259-бб. 3-б. "а"-т.)
10
бірнеше рет ( ҚР ҚК 259-бб. 3-б. "б"-т.)
11
есiрткi заттарға немесе психотроптық заттарға қатысты өте iрi мөлшерде ( ҚР ҚК 259-б. 3-б. "в"-т.)
12
лауазымды тұлға қызмет бабын пайдалану арқылы (ҚР ҚК 259-бб. 3-б. "г"-т.)
13
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды өткiзу, дайындау, өңдеу, жөнелту не өткiзу мақсатында заңсыз иемденiп алу, тасымалдау немесе сақтау (ҚР ҚК 259-бб. 4-б.)
14
соның ішінде
ұйымдасқан топ немесе қылмыстық қоғамдастық (қылмыстық ұйым) жасаса (ҚР ҚК 259-бб. 4-б. "а"-т.)
15
білім беру ұйымдарында (ҚР ҚК 259-бб. 4-б. "б"-т.)
16
көрінеу кәмелетке толмағандарға қатысты (ҚР ҚК 259-бб. 4-б. "в"-т.)
17
есірткі заттарды, психотроптық заттарды өткізу мақсатында немесе өткізуге байланысты қылмыстар
18
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды ұрлау не қорқытып алу (ҚР ҚК 260-б.)
19
солардың ішінде
солардың ішінде
адам өзiнiң қызмет бабын пайдалану арқылы (ҚР ҚК 260-бб. 2-б. "в"-т.)
20
өмiрге немесе денсаулыққа қауiптi емес күш қолдану не осындай күш қолданумен қорқыту арқылы жасалса (ҚР ҚК 260-бб. 2-б. "г"-т.)
21
iрi мөлшердегі есiрткi заттар немесе психотроптық заттарға қатысты (ҚР ҚК 260-б. 3-б. "б"-т.)
22
өмiрге немесе денсаулыққа қауiптi күш қолдану не осындай күш қолданумен қорқыту арқылы жасалса (ҚР ҚК 260-бб. 3-б. "в"-т.)
23
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды тұтынуға көндiру (ҚР ҚК 261-бб.)
24
солардың ішінде
солардың ішінде
көрінеу кәмелетке толмаған адамға не екі немесе одан да көп адамға қатысты жасалса (ҚР ҚК 261-бб. 3-б. "а"-т.)
25
күш қолдану немесе оны қолданумен қорқыту арқылы жасалса (ҚР ҚК 261-бб. 3-б. "б"-т.)
26
Құрамында есiрткi заттар бар өсiруге тыйым салынған өсiмдiктердi заңсыз өсiру (ҚР ҚК 262-бб.)
27
Улы заттардың, сондай-ақ есірткі заттарын, психотроптық заттарды немесе улы заттарды дайындау не өңдеу үшін пайдаланылатын заттардың, құралдардың немесе жабдықтардың заңсыз айналымы (ҚР ҚК 263-бб.)
28
Есiрткi заттарды немесе психотроптық заттарды тұтыну үшiн притондар ұйымдастыру немесе ұстау (ҚР ҚК 264-бб.)
29
Есiрткi заттарды, психотроптық немесе улы заттарды ұстау ережелерiн бұзу (ҚР ҚК 265-бб.)
30
Есірткі немесе психотроптық заттарды алуға құқық беретін рецептерді немесе өзге де құжаттарды заңсыз беру не қолдан жасау (ҚР ҚК 266-б. 5-бб.)
31
кестенің жалғасы
Есепті кезеңде сотқа келіп түскен істердің ішінен
Прокурорға қайтарылғаны
соның ішінде
қосымша тергеуге қайтаруға байланысты
ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 2-т. бойынша тоқтатуға байланысты
ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 4-т. бойынша тоқтатумен байланысты
басқа да негіздер бойынша
соттылығы бойынша берілді
Б
7
8
9
10
11
11-1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
кестенің жалғасы:
Есептік кезеңде аяқталған істер бойынша
Сотталғандары
Ақталғандары
істері қысқартылған адамдар саны
медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шаралары қолданылған есуастар
Барлығы
соның ішінде кәмелетке толмағандар
соның ішінде әйелдер
Барлығы
с.і. ақталатын негіздер бойынша
12
13
14
15
16
17
18

(ч.5 ст.266
УК РК)
31
Продолжение таблицы:
меры уголовного наказания
меры уголовного наказания
лишение свободы на срок
лишение свободы на срок
ш
т
р
а
ф
до 1
года
вклю-
чи-
тель-
но
свы-
ше 1
года
до З
лет вклю-
чи-
тель-
но
свы-
ше 3
лет
до 5
лет
вклю-
чи-
тель-
но
свы-
ше 5
лет
до 8
лет
вклю-
чи-
тель-
но
свы-
ше 8
лет
до 10
лет
вклю-
чи-
тель-
но
свы-
ше 10
лет до
12 лет
вклю-
чи-
тель-
но
свы-
ше 12
лет до
15 лет
вклю-
чи-
тель-
но
свы-
ше 15
лет до
20 лет
вклю-
чи-
тель-
но
пожиз-
нен-
ное
лише-
ние
сво-
боды
Итого
(сумма
граф
11-19)
в т.ч.
осуж-
дено к
тюремн.
заклю-
чению
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Продолжение таблицы:
меры уголовного наказания
назначено
лишение
свободы
ниже
низшего
предела
исправит. работы
условное
осуждение
к лишению
свободы и
к исправ.
работам
отсрочка
от отбытия
наказания
(ст.72 УК)
число
осужденных,
освобожденных
по приговору
от наказания
по амнистии и
др.основаниям
лишение
права
заним.
опред.
должн.
или
заним.
опред.
деят-ю
привле-
чение к
общест-
венным
работам
ограни-
чение
свободы
арест
до 1
года
вклю-
чи-
тельно
свыше
1 года
до 2
лет вклю-
читель-
но
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
Продолжение таблицы:
Дополнительные меры наказания
штраф
конфискация
имущества
лишение права
занимать
опред.должность
или заниматься
определнной
деятельностью
принудительное лечение
от алкоголизма
от наркомании
33
34
35
36
37
Раздел 9. Сведения о результатах постановки на учет в исправительных учреждениях лиц, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами
Таблица А Сведения о лицах, злоупотребляюших наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами, содержащихся в  исправительных учреждениях
наименование
код
стро-
ки
Всего
лиц,
злоу-
потреб-
ляющих
нарко-
тичес-
кими
средст-
вами,
психо-
троп-
ными
вещест-
вами
в т.ч.
с
опреде-
лением
судов о прину-
дитель-
ном
лечении
в том числе
из гр.1
Всего
лиц,
злоу-
пот-
реб-
ляющих
прекур-
сорами
в т.ч.
с опре-
деле-
нием
судов о
прину-
дитель-
ном
лечении
в том числе из гр.6
жен-
щин
н/
лет-
них
с
зави-
симос-
тью
жен-
щин
н/лет-
них
с
зави-
симостью
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Состояло на
учете на начало
отчетного
периода
1
Взято на учет
в отчетном
периоде
2
в
т.ч.
впервые
3
снято с учета
в отчетном
периоде
4
в
том
чис-
ле
в связи с
ремиссией
более 5 лет
5
в связи с
выбытием из
учреждения
6
из
них:
нужда-
ющися в
даль-
нейшем
лечении
7
со смертью
8
из
них:
от
пере-
дози-
ровки
нарко-
тиков
9
от
пере-
дози-
ровки
токси-
ческих
веществ
10
Состоит на
учете на конец
отчетного
периода
11
в
т.ч.
в
воз-
рас-
те
до 14 лет
вкл-но
12

Есірткі немесе психотроптық заттарды алуға құқық беретін рецептерді немесе өзге де құжаттарды заңсыз беру не қолдан жасау (ҚР ҚК 266-б. 5-бб.)
31
кестенің жалғасы
медициналық сипаттағы  мәжбүрлеу шаралары қолданған есуастардың саны
ақталғандардың саны
сотталғандар саны
барлығы
соның ішінде
с.і. кәмелетке толмағандарға тәрбиелік ықпал етудің мәжбүрлеу шараларын қолданумен байланысты
әйелдер
кәмелетке толмағандар
Б
5
6
7
8
9
10
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
кестенің жалғасы:
қылмыстық жазалау шаралары
мерзімге бас бостандығынан айыру
1 жылға дейін қоса есептегенде
1 жылдан артық 3 жылға дейін қоса есептегенде
3 жылдан артық 5 жылға дейін қоса есептегенде
5 жылдан артық 8 жылға дейін қоса есептегенде
8 жылдан артық 10 жылға дейін қоса есептегенде
10 жылдан артық 12 жылға дейін қоса есептегенде
12 жылдан артық 15 жылға дейін қоса есептегенде
11
12
13
14
15
16
17
кестенің жалғасы:
қылмыстық жазалау шаралары
мерзімге бас бостандығынан айыру
айыппұл
15 жылдан артық 20 жылға дейін қоса есептегенде
өмір бойы бас бостандығынан айыру
қорытынды (11-19 бағандардың сомасы)
с.і. түрмеге қамауға сотталды
18
19
20
21
22
кестенің жалғасы:
қылмыстық жазалау шаралары
түзету жұмыстары
бас бостандығынан айыруға және түзету жұмыстарына шартты соттау
жазасын өтеуден мерзімін ұзарту (ҚК 72 бб.)
рақымшылық және басқа негіздер бойынша жазадан үкім бойынша сотталғандардың, босатылғандардың саны
1 жылға дейін қоса есептегенде
1 жылдан артық 2 жылға дейін қоса есептегенде
23
24
25
26
27
кестенің жалғасы:
қылмыстық жазалау шаралары
төменгі шектен де аз бас бостандығынан айыру тағайындалды
белгілі бір лауазымды атқару немесе белгілі бір қызметті атқару құқығынан айыру
қоғамдық жұмыстарға тарту
бостандығын шектеу
қамауда ұстау
28
29
30
31
32
кестенің жалғасы:
Қосымша жаза шаралары
айыппұл
мүлікті тәркілеу
белгілі бір лауазымды атқару немесе белгілі бір қызметті атқару құқығынан айыру
мәжбүрлеп емдеу
алкогольге тәуелділіктен
нашақорлықтан
33
34
35
36
37
9-бөлім. Есірткі заттарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды пайдаланатын адамдарды түзету мекемелерінде есепке қою нәтижелері туралы мәліметтер
А кестесі Есірткі заттарын, психотроптық заттарды пайдаланатын адамдар туралы мәліметтер
атауы
жол коды
Есірткі заттарын, психотроптық заттарды пайдаланатын адамдардың барлығы
с.і. соттардың мәжбүрлеп емдеу туралы ұйғарымымен
А
Б
1
2
Есептік кезеңнің басында есепте тұрды
1
Есептік кезеңде есепке алынды
2
с.і.
алғашқы рет
3
есептік кезеңде есептен алынды
4
соның ішінде
5 жылдан артық ремиссияға байланысты
5
мекемеден босауына байланысты
6
олардың ішінде:
одан әрі емдеуді қажет ететін
7
қайтыс болуына байланысты
8
олардың ішінде:
есірткіні мөлшерден артық пайдалануға
9
улы заттарды мөлшерден артық пайдалануға
10
Есептік кезеңнің соңында есепте тұр
11
с.і.
14 жасқа дейін қоса
12