О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Астаны от 30 марта 2004 года № 29/6-III "О правилах содержания и защиты зеленых насаждений города Астаны"
Решение маслихата города Астаны от 29 июня 2011 года № 465/65-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 12 августа 2011 года № 691. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 12 декабря 2017 года № 219/25-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением маслихата г. Астаны от 12.12.2017 № 219/25-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула с изменением, внесенным решением маслихата города Астаны от 23.09.2015 № 413/57-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Внести в решение маслихата города Астаны от 30 марта 2004 года № 29/6-III "О правилах содержания и защиты зеленых насаждений города Астаны" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 28 апреля 2004 года за № 324, опубликовано в газетах "Вечерняя Астана" № 56-57 от 8 мая 2004 года, № 59-60 от 15 мая 2004 года, "Астана ақшамы" № 62-63 от 15 мая 2004 года, № 95-96 от 17 июля 2004 года) следующие изменения и дополнения:
в Правилах содержания и защиты зеленых насаждений города Астаны, утвержденных указанным решением:
в главе 1:
пункт 1 дополнить подпунктом 7-1) следующего содержания:
"7-1) зеленый пояс города Астаны - озелененные территории специального назначения, окружающие территорию города и выполняющие защитные, санитарно-гигиенические, культурно-оздоровительные, рекреационные и туристические функции";
подпункт 8) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"8) санитарно-защитная зона - озелененная территория специального назначения, отделяющая селитебную часть города от промышленного предприятия, размеры и организация которой зависят от характера и степени вредного влияния промышленности на окружающую среду, а также зеленые насаждения зеленого пояса города Астаны";
подпункт 19) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"19) уполномоченный орган по защите зеленых насаждений - исполнительный орган акимата города Астаны, осуществляющий функции в сфере регулирования природопользования для организации работ по содержанию и защите зеленых насаждений";

Астана қаласы мәслихатының 2004 жылғы 30 наурыздағы № 29/6-ІІІ "Астана қаласындағы жасыл отырғызғыларды күтіп ұстау мен қорғау қағидалары туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2011 жылғы 29 маусымдағы № 465/65-IV Шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2011 жылғы 12 тамызда нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 691 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 219/25-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 12.12.2017 № 219/25-VI шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 8)-тармақшасына сәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Кіріспеге өзгеріс енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 23.09.2015 № 413/57-V (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Астана қаласы мәслихатының 2004 жылғы 30 наурыздағы № 29/6-ІІІ "Астана қаласындағы жасыл отырғызғыларды күтіп ұстау мен қорғау қағидалары туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2004 жылғы 28 сәуірде № 324 болып тіркелген, 2004 жылғы 8 мамырдағы № 56-57, 2004 жылғы 15 мамырдағы № 59-60 "Вечерняя Астана", 2004 жылғы 15 мамырдағы № 62-63, 2004 жылғы 17 шілдедегі № 95-96 "Астана ақшамы" газеттерінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған шешіммен бекітілген Астана қаласындағы жасыл желектерді күтіп ұстау мен қорғау қағидаларында:
1-тарауда:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 7-1) тармақшамен толықтырылсын:
"7-1) Астана қаласының жасыл белдеуі – арнайы маңызы бар, қаланың аумағын қоршаған және қорғау, санитарлық-гигиеналық, мәдени-сауықтыру, оңалту және туристік қызметтерді орындайтын көгалдандырылған аумақ";
1-тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) санитарлық-қорғау белдеуі – қала тектес мекендер бөлігін өлшемі мен ұйымдастыру өнеркәсіптің қоршаған ортаға, сондай-ақ Астана қаласының жасыл белдеуіндегі жасыл желектерге зиянды ықпалының сипаты мен деңгейіне байланысты болатын өнеркәсіптік кәсіпорындардан бөліп тұратын арнайы мақсаттағы көгалдандырылған аумағы";
1-тармақтың 19) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"19) Жасыл желектерді қорғау жөніндегі уәкілетті орган - жасыл желектерді күтіп ұстау және қорғау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру үшін Астана қаласы әкімдігінің табиғатты пайдалануды реттеу саласындағы қызметтерді жүзеге асыратын атқарушы органы";

пункт 1 дополнить подпунктами 20), 21), следующего содержания:
"20) зеленый фонд Астаны – совокупность территорий зеленых насаждений, включающая в себя озелененные территории общего, ограниченного и специального пользования в пределах административной границы города Астаны;
21) территории резерва озеленения – неблагоустроенные территории, которые в соответствии с Генеральным планом развития города Астаны предназначены для развития зеленого фонда города";
в главе 2:
пункт 2 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Собственники объектов жилой и общественной застройки, арендаторы, должны проводить озеленение прилегающей территории ограниченного пользования";
соответственно, абзац второй пункта 2 считать абзацем третьим;
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Собственники, арендаторы земельных участков, на которых расположены зеленые насаждения, должны осуществлять контроль за их состоянием, обеспечивать удовлетворительное состояние и нормальное развитие зеленых насаждений. Работы по уходу за зелеными насаждениями, связанные с проведением агротехнических мероприятий, осуществляются специализированными организациями, определенными Уполномоченным органом по защите зеленых насаждений на основании соответствия критериям, предусмотренным п. 37-1 настоящих Правил.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Озелененные территории общего пользования находятся в коммунальной собственности города Астаны, а также могут находиться в республиканской и частной собственности в зависимости от субъектов прав на землю. В соответствии с действующим законодательством ограничиваются права собственников, землевладельцев, арендаторов по хозяйственному использованию земельных участков в границах озелененной территории общего пользования.";
дополнить пунктами 9-1, 9-2 следующего содержания:
"9-1. Право постоянного землепользования на земельные участки озелененных территорий общего пользования оформляется на аппараты акимов соответствующих районов в соответствии с действующим законодательством. Право постоянного землепользования на земельные участки зеленого пояса санитарно-защитной зоны города Астаны оформляется на Уполномоченный орган по защите зеленых насаждений, в соответствии с действующим законодательством;
9-2. Земли, занятые озелененной территорией общего пользования, изымаются из оборота. Отдельные участки озелененных территорий общего пользования по согласованию с государственными уполномоченными органами по охране окружающей природной среды передаются в аренду без права выкупа, субаренду, залог с целью организации рекреационного обслуживания посетителей, если предлагаемые услуги не противоречат нормативным правовым актам в сфере создания озелененных территорий общего пользования и не препятствуют обеспечению нормальной жизнедеятельности зеленых насаждений";
в главе 3:

1-тармақ мынадай мазмұндағы 20), 21) тармақшалармен толықтырылсын:
"20) Астананың жасыл қоры – Астана қаласының әкімшілік шекарасы шегіндегі жалпы, шектеулі және арнайы пайдаланымдағы көгалдандырылған аумақтар енетін жасыл желектер аумақтарының жиынтығы";
"21) көгалдандыру резерві аумағы – Астана қаласын дамытудың Бас жоспарына сәйкес қаланың жасыл қорын дамытуға арналған қолайсыз аумақтар";
2-тарауда:
2-тармақ мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"тұрғын үй объектілерінің және қоғамдық құрылыстың меншік иелері, жалға алушылар шектеулі пайдаланымдағы жапсарласқан аумаққа көгалдандыру жүргізуге міндетті";
тиісінше 2-тармақтың екінші абзацы үшінші абзац болып саналсын;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Жасыл желектер орналасқан жер учаскелерінің меншік иелері, жалға алушылар олардың жай-күйіне бақылау жүргізуді жүзеге асыру қажет, жасыл желектерді қанағаттанарлық жағдайын мен қалыпты дамуын қамтамасыз етуі тиіс. Агротехникалық іс-шараларды жүргізумен байланысты жасыл отырғызғыларды күтіп-баптау бойынша жұмыстарды осы Қағиданың 37-1 тармағымен қарастырылған өлшемдерге сәйкестік негізінде Уәкілетті органмен белгіленген мамандандырылған ұйымдар жүзеге асырады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Жалпы пайдаланымдағы көгалдандырылған аумақ Астана қаласының коммуналдық меншігінде болады, сондай-ақ жерге құқық субъектілеріне байланысты республикалық және жеке меншікте болуы мүмкін. Қолданыстағы заңнамаға сәйкес жалпы пайдаланымдағы көгалдандырылған аумақ шекарасындағы жер учаскелерін шаруашылық пайдалану бойынша меншік иелерінің, жерді иеленушілердің, жалға алушылардың құқықтары шектеледі.";
2-тарау мынадай мазмұндағы 9-1, 9-2 тармақтармен толықтырылсын:
"9-1. Жалпы пайдаланымдағы көгалдандырылған аумақтардың жер учаскелеріне тұрақты жер пайдалану құқығы қолданыстағы заңнамаға сәйкес тиісті аудан әкімдерінің аппараттарына ресімделеді. Астана қаласының санитарлық-қорғау аймағы жасыл белдеуінің жер учаскелеріне тұрақты жер пайдалану құқығы қолданыстағы заңнамаға сәйкес Жасыл желектерді қорғау жөніндегі уәкілетті органға ресімделеді;
9-2. Жалпы пайдаланымдағы көгалдандырылған аумақпен қамтылған жер айналымнан шығарылады. Жалпы пайдаланымдағы көгалдандырылған аумақтың жекелеген учаскелері қоршаған ортаны қорғау жөніндегі мемлекеттік уәкілетті органмен келісім бойынша егер ұсынылған қызметтер жалпы пайдаланымдағы көгалдандырылған аумақты құру саласындағы нормативтік құқықтық актілерге қайшы келмесе және жасыл желектерді қалыпты өмір тіршілігін қамтамасыз етуге кедергі болмайтын болса, келушілерге үздіксіз қызмет көрсетуді ұйымдастыру мақсатында сатып алу, қосалқы жалға беру, кепілге қою құқығынсыз жалға беріледі";
3-тарауда:

подпункт 3) пункта 16 изложить в следующей редакции:
"3) регулярно проводить весь комплекс агротехнических мер, в том числе полив газонов, деревьев и кустарников, борьбу с сорняками, вредителями и болезнями, кронирование и омолаживание зеленых насаждений, скашивание газонов в соответствии с инструктивно-методическими указаниями Уполномоченного органа по защите зеленых насаждений города Астаны;";
подпункт 6) пункта 16 изложить в следующей редакции:
"6) проводить омолаживающую обрезку деревьев, формовочную и санитарную обрезку древесно-кустарниковой растительности согласно уведомления Уполномоченного органа по защите зеленых насаждений города Астаны и аппарата акима соответствующего района";
пункт 16 дополнить подпунктами 11), 12), 13), 14), 15), 16), следующего содержания:
"11) не использовать роторные снегоочистительные машины для перекидки снега на зеленые насаждения, кроме случаев, когда применение роторных машин для уборки улиц и площадей осуществляются при наличии на машинах специальных направляющих устройств, предотвращающих попадание снега (снежной массы) на насаждения;
12) не допускать подвешивания, прикрепления на деревья предметов (гамаки, качели, веревки для сушки белья, рекламные щиты, электропровода, электрические и флажковые гирлянды, колючая проволока), которые могут повредить деревьям;
13) строительным организациям, при проведении строительно-монтажных работ, уведомлять собственников и арендаторов озелененных территорий о начале работ в зоне зеленых насаждений не позднее, чем за пять рабочих дней, ограждать деревья, находящиеся на территории строительства сплошными щитами высотой 2 метра, располагая их треугольником на расстоянии не менее 0,5 метров от ствола дерева, а также устраивать деревянный настил вокруг ограждающего треугольника радиусом 0,5 метров;
14) при мощении и асфальтировании городских проездов, площадей, дворов, тротуаров оставлять вокруг дерева свободное пространство диаметром не менее 2 метров с последующей установкой железобетонной решетки или другого покрытия, предотвращающего уплотнение почвы вокруг ствола;
15) выкопку траншей при прокладке кабеля, канализационных труб и прочих сооружений производить от дерева при толщине ствола до 15 сантиметров на расстоянии не менее двух метров, при толщине ствола более 15 сантиметров – на расстоянии не менее трех метров, от кустарников не менее полутора метров, считая расстояние от основания крайней скелетной ветви;
16) при реконструкции и строительстве дорог, тротуаров и других сооружений в районе существующих насаждений не допускать изменения вертикальных отметок против существующих, более 5 сантиметров, при их понижении или повышении";
в главе 4 подпункты 1), 3), 4), 6) пункта 20 изложить в следующей редакции:

16-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Астана қаласының Жасыл желектерді қорғау жөніндегі уәкілетті органының нұсқаулық-әдістемелік нұсқауларына сәйкес, барлық агротехникалық шаралар кешенін тұрақты жүргізу, оның ішінде гүлзарлар, ағаштар мен бұталарға су құю, арамшөптер, зиянкестер және аурулармен күрес жүргізу, жасыл желектерді түзеу және жасарту, гүлзарларды күзеу;";
16-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) Ағаштарды жасартып қию, ағаш-бұталарды қалыпты және санитарлық қию Астана қаласының Жасыл желектерді қорғау жөніндегі уәкілетті органына және тиісті аудан әкімінің аппаратына хабарлай отырып жүргізіледі";
16-тармақ мынадай мазмұндағы 11), 12), 13), 14), 15), 16) тармақшалармен толықтырылсын:
"11) көшелер мен алаңдарды тазалау үшін роторлы машиналарды қолдану машиналарда қардың (қар салмағының) желектерге түсуіне жол бермейтін арнайы бағыттайтын құрылғылары бар болған кезде жүзеге асырылатын жағдайды қоспағанда, жасыл желектерге қарды тастау үшін роторлы қар тазалау машиналарын пайдаланбауға;
12) ағаштарға зиянын келтіруі мүмкін заттарды (аспалы төсектерді, әткеншекті, кір жаятын жіптерді, жарнама қалқандарын, электр сымдарын, электр және жалаушалы гирляндаларды, тікенекті сымды қоса алғанда) ілуге, бекітуге жол бермеуге;
13) құрылыс ұйымдары құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүргізу кезінде көгалдандырылған аумақтардың меншік иелері мен жалға алушыларына жасыл желектер аумағында жұмыстың басталғандығы туралы бес жұмыс күнінен кешіктірмей хабарлауға, құрылыс аумағындағы жасыл желектерді ағаштың діңінен 0,5 метрден кем болмайтын қашықтықта үшбұрыш етіп орналастырып, биіктігі 2 метр болатын тұтас қалқандармен қоршау, сондай-ақ қоршалған үшбұрыштың айналасына радиусы 0,5 м болатын ағаш төсем орнату;
14) қаланың өтетін жолдарына, алаңдарға, аулалар мен жиекжолдарға төсем салу және асфальт төсеу кезінде, алдағы уақытта темір бетон шарбақты орнатумен немесе діңнің айналасындағы топырақтың нығыздалуының алдын алатын басқа да жабынды жабуымен, ағаштың айналасынан диаметрі кемінде 2 метр болатын бос кеңістік қалдыруға;
15) кабель, кәріздік құбырлар және басқа да қондырғылар орнату кезінде траншея қазуды ағаштан діңнің қалыңдығы 15 сантиметрге дейін екі метрден кем болмайтын қашықтықта, діңнің қалыңдығы 15 сантиметрден аспайтын - үш метрден кем емес қашықтықта, шеткі қаңқа бұтағының негізінен қашықтықты есептей отырып, бұтадан бір жарым метрден кем емес қашықтықта жүргізу қажет;
16) өсіп тұрған желектер ауданында жолдар, жиекжолдар және басқа да орын-жайларды қайта жаңарту және салуда, оларды төмендету немесе биіктету кезінде, тігінен белгілерді қолданыстағы белгілерінен 5 сантиметрден артық өзгертуге жол бермеуге";
4-тарауда 20-тармақтың 1), 3), 4), 6) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:

"1) ведение реестра зеленых насаждений, путем сведения данных, полученных от аппаратов акимов районов города;
3) выдача разрешений на снос, пересадку зеленых насаждений;
4) подсчет оценки стоимости нанесения вреда зеленым насаждениям по утвержденным методикам;
6) определение соответствия предприятий критериям специализированной организации по проведению агротехнических мероприятий, включая работы по сносу и пересадке зеленых насаждений, предусмотрены пунктом 37-1 настоящих Правил.";
в главе 5:
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Учету подлежат все виды зеленых насаждений: деревья, кустарники, газоны, цветники. Проведение обследования зеленых насаждений осуществляют специализированные организации по проведению агротехнических мероприятий, определенные Уполномоченным органом по защите зеленых насаждений на основании критериев, предусмотренных настоящими Правилами.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. Паспорт учетного объекта утверждается ответственным владельцем и согласовывается представителем аппарата акима соответствующего района города Астаны и Уполномоченным органом по защите зеленых насаждений города.";
пункт 33 изложить в следующей редакции:
"33. Организация работ по ведению Реестра осуществляется аппаратами акимов районов в границах подведомственных им озелененных территорий по установленной форме с группировкой по функциональному назначению земель.";
подпункт 1) пункта 36 изложить в следующей редакции:
"1) садов, парков, скверов, бульваров, пешеходных аллей возлагается на Уполномоченный орган по защите зеленых насаждений города Астаны, аппараты акимов районов, специализированные коммунальные предприятия, а также на собственников и арендаторов озелененных территорий;";
пункт 37 изложить в следующей редакции:
"37. Работы по уходу за зелеными насаждениями, связанные с проведением агротехнических мероприятий, текущий и капитальный ремонт зеленых насаждений, озеленение проводится специализированными озеленительными организациями и садовниками, имеющими соответствующую квалификацию, подтвержденную документально, определение озеленительных организаций и садовников на соответствие утвержденным критериям осуществляется Уполномоченным органом по защите зеленых насаждений города.";
дополнить пунктом 37-1 следующего содержания:
"37-1) соответствие специализированной организации на право осуществлять работы по проведению агротехнических мероприятий, включая работы по сносу и пересадке зеленых насаждений, определяется комиссией, создаваемой Уполномоченным органом по защите зеленых насаждений, с выдачей соответствующего заключения, на основе следующих критериев:

"1) жасыл желектердің тізілімін қала аудандары әкімдері аппараттарынан алынған мәліметтерді жинақтау арқылы жүргізу;
3) жасыл желектерді бұзуға, қайта отырғызуға рұқсат беру;
4) бекітілген әдістемелер бойынша жасыл желектерге зиян келтірудің құнын бағалауды есептеу;
6) кәсіпорындардың осы Қағиданың 37-1-тармағымен қарастырылған жасыл желектерді бұзу және қайта отырғызу жөніндегі жұмыстарды қоса алғанда, агротехникалық іс-шараларды жүргізу жөніндегі мамандандырылған ұйымдардың критерийлеріне сәйкестігін анықтау."
5-тарауда:
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Жасыл желектердің барлық түрлері есепке алынуға жатады: ағаштар, бұталар, гүлзарлар, гүлбақшалар. Жасыл желектерге зерттеу жүргізуді осы Қағидамен қарастырылған критерийлер негізінде Жасыл желектерді қорғау жөніндегі уәкілетті органмен белгіленген агротехникалық іс-шаралар жүргізу жөніндегі мамандандырылған ұйымдар жүзеге асырады.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Есептік объекті паспорты жауапты меншік иесімен бекітіледі және Астана қаласының тиісті ауданы әкімі аппаратының өкілімен және қаланың Жасыл желектерді қорғау жөніндегі уәкілетті органымен келісіледі.";
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Тізілімді жүргізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру аудан әкімдері аппараттарымен жердің қызметтік тағайындауы бойынша топтаумен белгіленген нысан бойынша оларға ведомтстволық қарасты көгалдандырылған аумақтың шекараларында жүргізіледі.";
36-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) бау-бақшалар, бақтар, гүл бақтары, бульварлар, жүргінші саяжолдары Астана қаласының Жасыл желектерді қорғау жөніндегі уәкілетті органына, аудандар әкімдерінің аппараттарына, мамандандырылған коммуналдық кәсіпорындарға, сондай-ақ көгалдандырылған аумақтың меншік иелері мен жалға алушыларына жүктеледі;";
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"37. Агротехникалық іс-шараларды жүргізумен байланысты жасыл желектерді күтіп-баптаумен байланысты жұмыстар, жасыл желектерді ағымдық және күрделі жөндеу, көгалдандыру мамандандырылған көгалдандыру ұйымдарымен және құжаттамалық расталған, тиісті біліктілігі бар бақша күтушілермен жүргізіледі, көгалдандыру ұйымдары мен бақша күтушілерді бекітілген критерийлерге сәйкестігін анықтау қаланың Жасыл желектерді қорғау жөніндегі уәкілетті органымен жүргізіледі.";
мынадай мазмұндағы 37-1-тармағымен толықтырылсын:
"37-1) мамандандырылған ұйымдардың жасыл желектерді бұзу және қайта отырғызу бойынша жұмыстарды қоса алғанда, агротехникалық іс-шараларды жүргізу бойынша жұмыстарды жүзеге асыру құқығына сәйкестігі мынадай критерийлер негізінде, тиісті қорытынды берумен, Жасыл желектерді қорғау жөніндегі уәкілетті органмен құрылатын комиссиямен анықталады:

1) отсутствие в правоустанавливающих документах организации (устав, положение) запрета на осуществление работ, связанных с озеленением, пересадкой и уходом за зелеными насаждениями, а также наличие лицензий на лицензируемые виды деятельности (общестроительные работы);
2) наличие специализированной техники для проведения агротехнических мероприятий, а также, при необходимости, для сноса либо пересадки деревьев с комом, с предоставлением подтверждающих документов;
3) наличие квалифицированных работников с предоставлением подтверждающих документов (копии дипломов, аттестатов, сертификатов);
4) наличие опыта работы по озеленению и уходу за зелеными насаждениями не менее 1 года с предоставлением подтверждающих документов;
5) при пересадке зеленых насаждений наличие гарантийного обязательства на бланке организации за подписью первого руководителя осуществлять работы по уходу за пересаженными зелеными насаждениями в течение 1 года за лиственными и в течение 2 лет за хвойными породами;
6) при пересадке зеленых насаждений наличие плана или схемы с определенным по согласованию с аппаратом акима района местом посадки пересаживаемых деревьев, в пределах того района города, откуда производится пересадка";
в главе 6:
пункт 39 изложить в следующей редакции:
"39. Снос и пересадка зеленых насаждений допускается только по разрешению установленной формы (приложение 4), выдаваемому Уполномоченным органом по защите зеленых насаждений города Астаны на основании первичного акта обследования объекта (приложение 3) и представленной документации.
Порядок сноса, пересадки и выдачи разрешений на снос и пересадку определяется Уполномоченным органом по защите зеленых насаждений.";
пункт 41 изложить следующей редакции:
"41. Снос деревьев и кустарников производится специализированной организацией, определенной Уполномоченным органом по защите зеленых насаждений на соответствие критериям, предусмотренным пунктом 37-1 настоящих Правил, при наличии оформленной в установленном порядке разрешительной документации.
Снос и пересадка зеленых насаждений, без предварительного оформления разрешительных документов не допускается.";
пункт 42 изложить в следующей редакции:
"42. Согласование сноса или пересадки зеленых насаждений при реализации градостроительной деятельности осуществляется в следующем порядке:
1) проектная организация при подготовке исходно-разрешительной документации на строительство разрабатывает в установленном порядке проект;
2) на основании письма проектной организации и проекта Уполномоченный орган по защите зеленых насаждений проводит обследование участка, на котором предполагается строительство, и составляет акт обследования зеленых насаждений (приложение 3), в котором указывается количество деревьев и кустарников, их видовой состав, состояние, наличие газонов, травяного покрова, цветников;

1) ұйымның құқық беретін құжаттарында (жарғы, ереже) жасыл көгалдандыру, жасыл желектерді қайта отырғызумен және күтіп-баптаумен байланысты жұмыстарды жүзеге асыруға тыйым салудың болмауы, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрлеріне (жалпы құрылыс жұмыстары) лицензиялардың болуы;
2) агротехникалық жұмыстар жүргізу үшін, сондай-ақ қажеттілігіне қарай, топырағымен ағаштарды бұзу немесе қайта отырғызу үшін, растайтын құжаттарын ұсынумен, мамандандырылған техниканың болуы;
3) растайтын құжаттарын (дипломдар, аттестаттар, сертификаттар көшірмелері) ұсынумен білікті қызметкерлердің болуы;
4) растайтын құжаттарын ұсынумен, көгалдандыру және жасыл желектерді күту бойынша 1 жылдан кем емес жұмыс тәжірибесінің болуы;
5) жасыл желектерді қайта отырғызу кезінде қайта отырғызылған жасыл желектерді, жапырақты жасыл желектерге 1 жыл ішінде және қылқан тектілерді 2 жыл ішінде күтіп-баптау бойынша жұмыстарды жүзеге асыруға ұйымның бланкісінде бірінші басшының қолы қойылған кепілдікті міндеттеменің болуы;
6) жасыл желектерді қайта отырғызу кезінде аудан әкімі аппаратымен келісім бойынша қайта отырғызу жүргізілетін қаланың ауданы шегінде қайта отырғызылатын ағаштарды отырғызу орнымен жоспардың немесе сызбаның болуы";
6-тарауда:
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"39. Объектіні тексерудің бастапқы актісі (3-қосымша) және ұсынылған құжаттама негізінде Астана қаласының Жасыл желектерді қорғау жөніндегі уәкілетті органмен берілетін белгіленген нысандағы (4-қосымша) рұқсат бойынша ғана жасыл желектерді бұзу және қайта отырғызуға жол беріледі."
"Бұзу, қайта отырғызу тәртібі және бұзуға және қайта отырғызуға рұқсат беру Жасыл желектерді қорғау жөніндегі уәкілетті органмен анықталады.";
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Ағаштар мен бұталарды бұзу Жасыл желектерді қорғау жөніндегі уәкілетті органмен осы Қағиданың 37-1 тармағымен қарастырылған критерийлерге сәйкестігіне анықталған, белгіленген тәртіпте ресімделген рұқсаттама құжаты болған жағдайда, мамандандырылған ұйыммен жүргізіледі.
Рұқсаттама құжаттарын алдын-ала ресімдемей, жасыл желектерді бұзуға және қайта отырғызуға жол берілмейді.";
42-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"42. Қала құрылысы қызметін іске асыру кезінде жасыл желектерді бұзуды немесе қайта отырғызуды келісу мынадай тәртіпте жүргізіледі:
1) құрылысқа бастапқы-рұқсаттама құжаттамасын дайындау кезінде жобалау ұйымы белгіленген тәртіпте жобаны әзірлейді;
2) жобалау ұйымының хаты және Жасыл желектерді қорғау жөніндегі уәкілетті органның жобасы негізінде, құрылыс жүргізу болжанған учаскеде зерттеу жүргізіледі және жасыл желектерді зерттеу актісі жасалады (3-қосымша), онда ағаштар мен бұталардың саны, олардың көрнекілік құрамы, жай-күйі, гүлзарлардың, шөп жабындары, гүлдердің болуы көрсетіледі;

3) на основании акта обследования Уполномоченный орган по защите зеленых насаждений выдает проектной организации заключение о возможности строительства на данном участке с указанием количества зеленых насаждений и особыми условиями размещения строительства с целью максимально возможного сохранения деревьев и кустарников;
4) проектная документация разрабатывается на основании исходно-разрешительной документации, согласованной с Уполномоченным органом по защите зеленых насаждений;
5) на основании представленных документов, оформленных в установленном настоящими Правилами порядке, Уполномоченный орган по защите зеленых насаждений выписывает заказчику счет на оплату компенсационной стоимости вырубаемых деревьев и кустарников в размере, утвержденной методикой оценки стоимости;
6) при выдаче разрешения на снос зеленых насаждений при сносе пятиэтажных и иных ветхих строений в соответствии с программами акимата компенсационная стоимость рассчитывается без учета зеленых насаждений, расположенных в охранных зонах инженерных коммуникаций и в зоне светового режима.
подпункт 1) пункта 43 изложить в следующей редакции:
"1) снос зеленых насаждений при проведении капитального и текущего ремонта инженерных коммуникаций производится на основании разрешения;";
пункт 44 изложить в следующей редакции:
"44. В чрезвычайных и аварийных ситуациях, когда падение крупных деревьев угрожает жизни и здоровью людей, состоянию зданий и сооружений, движению транспорта, функционированию коммуникаций, а также по деревьям, растущим на расстоянии менее 5 м. от зданий промышленного, гражданского назначения и индивидуальных жилых строений, при условии, что крона растущего дерева представляет угрозу для здания – разрушает кровлю, балконы, лоджии, окна, и если корни разрушают фундамент здания, разрешение на их санитарную обрезку, снос, согласно строительных норм и правил Республики Казахстан 3.01-01-2002, выдается как на аварийные зеленые насаждения, - снос указанных насаждений производится без предварительного оформления разрешений:
1) факт сноса удостоверяется актом освидетельствования места вырубки, оформленным в установленной форме, комиссией в составе представителей владельца территории, Уполномоченного органа по защите зеленых насаждений, представителя аппарата акима соответствующего района, организации, производившей работы по ликвидации аварийной и иной чрезвычайной ситуации;
2) уполномоченный орган по защите зеленых насаждений выдает разрешение на снос в течение 72 часов с момента начала работ при наличии акта освидетельствования места сноса, оформленного в установленном порядке.";
пункт 53 изложить в следующей редакции:

3) зерттеу актісі негізінде Жасыл желектерді қорғау жөніндегі уәкілетті орган жобалау ұйымына ағаштар мен бұталарды барынша сақтап қалу мақсатында, жасыл желектердің саны мен құрылысты орналастырудың ерекше талаптарын көрсетумен, аталған учаскеде құрылысты жүргізу мүмкіндігі туралы қорытынды береді;
4) жобалау құжаттамасы Жасыл желектерді қорғау жөніндегі уәкілетті органмен келісілген бастапқы-рұқсаттама құжаттамасы негізінде әзірленеді;
5) осы Қағидамен белгіленген тәртіпте ресімделіп ұсынылған құжаттар негізінде, Жасыл желектерді қорғау жөніндегі уәкілетті орган тапсырыс берушіге құнды бағалау әдістемесімен бекітілген көлемде кесілетін ағаштар мен бұталардың өтемақылық құны төлеміне шот жазып береді;
6) жасыл желектерді бұзуға рұқсаттама берген кезде, әкімдік бағдарламаларына сәйкес бес қабатты және тозығы жеткен құрылыстарды бұзған кезде, өтемақылық құны инженерлік коммуникациялардың қорғалатын аймағында және жарық режимі аймағында орналасқан жасыл желектерді ескермей есептеледі.
43-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) инженерлік коммуникацияларды күрделі және ағымдық жөндеу кезінде, жасыл желектерді бұзу рұқсат қағазы негізінде жүргізіледі;";
44-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"44. Төтенше және апатты жағдайларда, ірі ағаштардың құлауы адамдардың өмірі мен денсаулығына, ғимараттар мен құрылыстардың жай-күйіне, көлік қозғалысына, коммуникациялардың жұмыс жасауына, сондай-ақ өнеркәсіптік, азаматтық маңызы бар ғимараттардан және жеке тұрғын үй құрылыстарынан кемінде 5 м аралықта өскен ағаштар бойынша өсіп тұрған ағаштың топырағы ғимарат үшін қауіп тудырса – жабынды, балконды, лоджийді, терезені бұзып тұрса, және егер тамыры ғимараттың қасбетін бұзып тұрса, оларды санитарлық кесуге, бұзуға рұқсат қағазы Қазақстан Республикасының құрылыс нормалары мен ережелеріне 3.01-01-2002 сәйкес апатты жасыл желектер ретінде беріледі, аталған желекті бұзу алдын ала рұқсатсыз жүргізіледі:
бұзу фактісі белгіленген нысанда ресімделген, құрамында аумақтық меншік иесінің, Жасыл желектерді қорғау жөніндегі уәкілетті органның өкілдерінен, тиісті ауданның әкімі аппараты өкілінің, апатты және өзге де төтенше жағдаяттарды жою бойынша жұмысты жүргізетін ұйымның өкілі болатын комиссиямен кесу орындарын мәлімдеу актісімен расталады;
жасыл желектерді қорғау жөніндегі уәкілетті орган белгіленген тәртіпте ресімделген бұзу орнын мәлімдеу актісі болған жағдайда, жұмыстардың басталған сәтінен бастап 72 сағаттың ішінде бұзуға рұқсаттама береді.";
53-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"53. Пересадка зеленых насаждений, адаптированных к условиям городской среды, производится на основании разрешения на снос и пересадку зеленых насаждений (Приложение 4).";
подпункт 2) пункта 54 изложить в следующей редакции:
"2) заключить договор на пересадку деревьев и кустарников, согласно Акту обследования зеленых насаждений, со специализированной организацией, определенной Уполномоченным органом по защите зеленых насаждений на соответствие критериям, предусмотренным пунктом 37-1 настоящих Правил;";
Правила дополнить главами 9, 10 следующего содержания:
"9. Охрана, защита, содержание зеленых насаждений на территории зеленого пояса санитарно-защитной зоны города Астаны
60. В компетенцию уполномоченного органа по защите зеленых насаждений на территории зеленого пояса санитарно-защитной зоны города Астаны входит:
1) содержание зеленых насаждений, воспроизводство лесов и лесоразведение;
2) обеспечение противопожарного и санитарного обустройства, предупреждение и пресечение нарушения правил пожарной безопасности, а также других нарушений, координация работы по борьбе с лесными пожарами;
3) организация работы по борьбе с вредителями и болезнями леса;
4) организация работы по охране естественных или искусственно созданных водоемов, борьбы с тростниковой растительностью;
5) организация и проведение конкурсов, заключение договоров о государственных закупках работ (услуг) на содержание зеленого пояса санитарно-защитной зоны и контроль за их исполнением.
61. Финансирование охраны, защиты и содержания зеленых насаждений зеленого пояса санитарно-защитной зоны города Астаны осуществляется за счет бюджетных средств и предусматривает расходы на:
1) охрану зеленых насаждений от пожаров, самовольных порубок и иных нарушений;
2) защиту зеленых насаждений от вредителей и болезней;
3) содержание зеленых насаждений, воспроизводство лесов и лесоразведение;
4) противопожарное обустройство зеленых насаждений;
5) проектно-изыскательские работы в области охраны, защиты, воспроизводства лесов и лесоразведения;
6) проведение рубок ухода и санитарных рубок;
7) капитальные вложения в охрану, защиту, воспроизводство лесов и лесоразведение.
62. Проведение на территории зеленого пояса санитарно-защитной зоны города Астаны работ, не связанных с защитой, охраной и содержанием зеленых насаждений, осуществляется на основании решения местного исполнительного органа по согласованию с Уполномоченным органом по защите зеленых насаждений при положительном заключении экологической экспертизы.

"53. Қалалық орта жағдайларына бейімделген жасыл желектерді қайта отырғызу жасыл желектерді бұзуға және қайта отырғызуға рұқсаттама (4-қосымша) негізінде жүргізіледі.";
54-тармақтың 2)тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) ағаштар мен бұталарды қайта отырғызуға шартты жасыл желектерді қорғау жөніндегі уәкілетті органмен осы Қағиданың 37-1 тармағымен қарастырылған критерийлеріне сәйкестігіне анықталған мамандандырылған ұйыммен жасыл желектерді зерттеу актісіне сәйкес жасассын;";
Қағида мынадай мазмұндағы 9, 10 тараулармен толықтырылсын:
"9. Астана қаласының санитарлық-қорғау аймағы жасыл белдеуінің аумағындағы жасыл желектерді күзету, қорғау, күтіп ұстау
60. Астана қаласының санитарлық-қорғау аймағының жасыл белдеуі аумағындағы жасыл желектерді қорғау жөніндегі уәкілетті органның құзыретіне":
1) жасыл желектерді күтіп ұстау, орман жүргізу және ағаш өсіру;
2) өртке қарсы және санитарлық қондырғылармен қамтамасыз ету, өрт қауіпсіздігі ережелерін бұзудың, сондай-ақ осы Қағиданың 61-тармағында қарастырылған басқа да бұзушылықтардың алдын алу және жолын кесу, орман өртімен күрес жүргізу бойынша жұмыстарды үйлестіру;
3) орманның зиянкестерімен және ауруларымен күрес жүргізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру;
4) табиғи немесе жасанды жасалған су тоғандарын қорғау бойынша жұмысты, қамысты өсімдіктермен күресті ұйымдастыру;
5) санитарлық-қорғау аймағының жасыл белдеуін күтіп ұстауға және олардың орындалуын бақылау жұмыстарын (қызметтерін) мемлекеттік сатып алуға конкурс ұйымдастыру және өткізу, шарттар жасасу кіреді.
61. Астана қаласының санитарлық-қорғау аймағының жасыл белдеуі жасыл желектерін күзетуді, қорғауды және күтіп ұстауды қаржыландыру бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады және мыналарға шығындар қарастырылады:
1) жасыл желектерді өрттен, өз еркімен кесуден және өзге де бұзушылықтардан күзетуге;
2) жасыл желектерді зиянкестерден және аурулардан қорғауға;
3) жасыл желектерді күтіп ұстау, орман жүргізуге және ағаш өсіруге;
4) жасыл желектердің өртке қарсы құрылғыларына;
5) орман жүргізуді және ағаш өсіруді күзету, қорғау саласындағы жобалау-іздестіру жұмыстарына;
6) күтіп кесу және санитарлық кесу жүргізуге;
7) орман жүргізуге және ағаш өсіруді күзетуге, қорғауға күрделі салымға.
62. Астана қаласының санитарлық-қорғау аймағының жасыл белдеуі аумағында жасыл желектерді күзетуге, қорғауға, күтіп ұстауға байланысты емес жұмыстарды жүргізу экологиялық сараптаманың оң қорытындысын алған жағдайда, Жасыл желектерді қорғау жөніндегі уәкілетті органның келісімімен жергілікті атқарушы органның шешімі негізінде жүзеге асырылады.

63. При осуществлении охраны зеленых насаждений зеленого пояса санитарно-защитной зоны города Астаны должностные лица Уполномоченного органа по защите зеленых насаждений должны:
1) предотвращать и пресекать правонарушения на территории санитарно-защитной зоны в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
2) направлять в государственные и правоохранительные органы информацию по фактам правонарушений;
3) давать в пределах своей компетенции физическим и юридическим лицам письменные указания по устранению выявленных нарушений.
10. Территория резерва озеленения
64. С учетом Генерального плана развития города Астаны местный исполнительный орган принимает решение о резервировании земель в целях перспективного размещения на них объектов зеленых насаждений.
65. На землях, в отношении которых местным исполнительным органом принято решение об их резервировании в целях перспективного размещения на них объектов зеленых насаждений, запрещается предоставление земельных участков для размещения объектов капитального строительства, за исключением случаев размещения объектов зеленых насаждений.";
приложения 1, 3, 4, 7 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
приложение 5 к Правилам содержания и защиты зеленых насаждений города Астаны исключить.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Астаны
С. Хамхоев
Секретарь
маслихата города Астаны
В. Редкокашин
Приложение 1
к решению маслихата города Астаны
от 29 июня 2011 года № 465/65-IV
Приложение 1 к Правилам содержания
и защиты зеленых насаждений города
Астана от 30 марта 2004 года № 29/6-III
Наименование организации, выполняющей инвентаризацию ______________
Инвентарный номер _________________________________________________
ПАСПОРТ
учетного объекта
Наименование объекта ______________________________________________
Классификационный код _____________________________________________
(по функциональному назначению земель)
Административно-территориальная принадлежность
___________________________________________________________________
(код административного района)
Ответственный владелец ____________________________________________
Режимы охраны и использования, режимы регулирования градостроительной
деятельности ______________________________________________________
Согласовано: fs24Согласовано: fs24Согласовано:
Управление Ответственный Уполномоченный орган по
архитектуры владелец защите зеленых насаждений
________________ ________________ ____________________

63. Астана қаласының санитарлық-қорғау аймағының жасыл белдеуі жасыл желектерін қорғауды жүзеге асыру кезінде Жасыл желектерді қорғау жөніндегі уәкілетті органның лауазымды тұлғалары:
1) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес санитарлық-қорғау аймағында құқық бұзушылықтың алдын-алуға және жолын кесуге;
2) мемлекеттік және құқық қорғау органдарына құқық бұзушылық фактілері бойынша ақпарат жіберуге;
3) өз құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғаларға айқындалған бұзушылықтарды жою бойынша жазбаша нұсқаулықтар беруге міндетті".
10. Көгалдандыру резерві аумағы
64. Астана қаласын дамытудың Бас жоспарын ескере отырып, жергілікті атқарушы орган объектілерге жасыл желектерді келешекте орналастыру мақсатында жерді резервке қою туралы шешім қабылдайды.
65. Жергілікті атқарушы органмен объектілерге жасыл желектерді келешекте орналастыру мақсатында жерді резервке қою туралы шешім қабылданған жерде, жасыл желектер объектілерін орналастыру үшін жер учаскелерін беруге тыйым салынады.";
аталған Қағиданың 1, 3, 4, 7-қосымшалары осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Астана қаласының Жасыл желектерді күтіп ұстау және қорғау қағидаларының 5-қосымшасы алынып тасталсын.
2. Осы шешім оны алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы
С. Хамхоев
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы
В. Редкокашин
Астана қаласы мәслихатының
2011 жылғы 29 маусымдағы
№ 465/65-IV шешіміне
1-қосымша
"Астана қаласындағы жасыл
отырғызғыларды күтіп ұстау мен
қорғау 2004 жылғы 30 наурыздағы
№ 29/6-III қағидаларына
1-қосымша
Түгендеуді орындайтын ұйымның атауы____________________________
Түгендеу нөмірі________________________________________________
Есепке алу объектісінің
ПАСПОРТЫ
Объектінің атауы ______________________________________________
классификациялық коды__________________________________________
(жерлердің функционалды тағайындалуы бойынша)
Әкімшілік-аумақтық қажеттілік
_______________________________________________________________ (әкімшілік ауданның коды)
Жауапты иесі __________________________________________________
Қала құрылысы қызметін қорғау және пайдалану тәртібі, басқару
тәртібі _______________________________________________________
Келісілді: Келісілді: Келісілді:
Сәулет Жауапты жасыл желектерді қорғау
басқармасы иесі жөніндегі уәкілетті
орган
_______________ _____________ _________________________________

"__" _____ 20___ г. "__" _____ 20___ г. "___" ________ 20___ г.
Приложения к паспорту учетного объекта:
Ситуационный план (расположение учетного объекта в городе Астана)
Инвентарный план учетного объекта (дендроплан)
М1:500; М1:1000
План лесонасаждений учетного объекта (инвентарный план)
М1:2000; М1:10000
Подеревная перечетная ведомость зеленых насаждений
Список организаций, выполнивших инвентаризацию
Приложение 3
к решению маслихата города Астаны
от 29 июня 2011 года № 465/65-IV
Приложение 3 к Правилам содержания
и защиты зеленых насаждений города
Астана от 30 марта 2004 года № 29/6-III
АКТ
Обследования зеленых насаждений
"___" ________ 20___ г.
Мы, нижеподписавшиеся, ______________________________________
должностное лицо уполномоченного
___________________________________________________________________
органа (должность, Ф.И.О., наименование органа)
___________________________________________________________________
и представитель заказчика ___________________________________
по объекту __________________________________________________
находящемуся по адресу ______________________________________
подпадающих под _____________________________________________
установили следующее ________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Настоящий акт составлен в ___ экземплярах.
Примечание: Акт обследования не является документом, дающим
право на снос или пересадку зеленых насаждений.
Получил представитель заказчика ___________ __________
(подпись) (Ф.И.О.)
Должностное лицо
уполномоченного органа
по защите зеленых насаждений __________ ____________
(подпись) (Ф.И.О.)
Приложение 4
к решению маслихата города Астаны
от 29 июня 2011 года № 465/65-IV
Приложение 4 к Правилам содержания
и защиты зеленых насаждений города
Астана от 30 марта 2004 года № 29/6-III
Утверждает Начальник
уполномоченного органа
по защите зеленых насаждений
___________________________
"___" ________ 20___ г.
РАЗРЕШЕНИЕ №
на снос, пересадку зеленых насаждений
Мы, нижеподписавшиеся, ______________________________________
должностное лицо уполномоченного
___________________________________________________________________
органа (должность, Ф.И.О., наименование органа)
по объекту __________________________________________________
находящемуся по адресу ______________________________________
подпадающих под _____________________________________________
З А К Л Ю Ч Е Н И Е
Уполномоченный орган (полное наименование) в соответствии с
актом обследования, учитывая состояние зеленых насаждений,
согласовывает снос, пересадку зеленых насаждений:
"- указать фактическое (качественное, количественное) состояние
древесно-кустарниковых насаждений".
Срок действия разрешения ____________________________________
Снос зеленых насаждений производится в связи с ______________
При этом первому руководителю предписывается выполнить следующие требования:

20__жылғы "__"_____ 20__жылғы "__"_____ 20___ жылғы___"________
Есепке алу объектісінің паспортына қосымша:
Ахуалдық жоспар (Астана қаласында есепке алу объектісінің
орналасқан жері)
Есепке алу объектісінің түгендеу жоспары (дендрожоспар)
М1:500; М1:1000
Есепке алу объектісінің ағаш отырғызу жоспары (түгендеу
жоспары)
М1:2000; М1:10000
Жасыл екпелердің түптерін қайта есептеу ведомосты
Түгендеуді орындайтын ұйымның тізімі
Астана қаласы мәслихатының
2011 жылғы 29 маусымдағы
№ 465/65-IV шешіміне
3-қосымша
"Астана қаласындағы жасыл
отырғызғыларды күтіп ұстау мен
қорғау 2004 жылғы 30 наурыздағы
№ 29/6-III қағидаларына
3-қосымша
Жасыл желектерді тексеру
АКТІСІ
20___ жылғы "___" ________
Біз қол қоюшылар ________________________________________
Уәкілетті органның лауазымды тұлғасы
_____________________________________________________
(лауазымы, аты-жөні, органның атауы)
Мына мекен-жайда_______________________________орналасқан
_________________________________________________ жататын
_______________________________________________ объектісі
бойынша
_________________________________________________________
Төмендегілерді белгіледі:________________________________
_________________________________________________________
_________________________________________________________
_________________________________________________________
_________________________________________________________
Осы акт ___ данада жасалды.
Ескерту: тексеру актісі жасыл желектерді бұзуға немесе көшіруге
құқық беретін құжат болып табылмайды.
Тапсырыс берушінің өкілі алды ________ ____________
(қолы) (аты-жөні)
Жасыл желектерді қорғау ________ ___________
жөніндегі уәкілетті органның (қолы) (аты-жөні)
лауазымды тұлғасы
Астана қаласы мәслихатының
2011 жылғы 29 маусымдағы
№ 465/65-IV шешіміне
4-қосымша
Астана қаласындағы жасыл
отырғызғыларды күтіп ұстау мен
қорғау 2004 жылғы 30 наурыздағы
№ 29/6-III қағидаларына
4-қосымша
Жасыл желектерді қорғау
жөніндегі уәкілетті органның
бастығы бекітеді
____________________________
20___ жылғы "___" ______________
Жасыл желектерді бұзуға, қайта отырғызуға
№ РҰҚСАТ
Біз қол қоюшылар ________________________________________
Уәкілетті органның лауазымды тұлғасы
_________________________________________________________
(лауазымы, аты-жөні, органның атауы)
Мына мекен жайда_________________________________________
орналасқан
_________________________________________________ жататын
_______________________________________________ объектісі
бойынша
Қ О Р Ы Т Ы Н Д Ы
Уәкілетті орган (толық атауы) жасыл желектердің жағдайын
ескеріп, зерттеу актісіне сәйкес жасыл желектердің бұзылуы мен
қайта отырғызылуын келіседі:
"- ағаш-бұта отырғызғыларының нақты (сапасын, сандық) жағдайын
келісу".
Рұқсаттың әрекет ету мерзімі___________________________________
_______________ байланысты жасыл желектерді бұзу жүргізіледі.
Сонымен қатар, бірінші басшыға мынадай талаптарды орындау
ұйғарылады:

1. Проводить полный комплекс мероприятий по защите, содержанию и сохранению зеленых насаждений.
2. Заказчику необходимо в письменном порядке предоставить в Уполномоченный орган отчет о выполненной работе, по завершению срока действия разрешения.
Получил представитель заказчика __________ ____________
(подпись) (Ф.И.О.)
Должностное лицо
уполномоченного органа
по защите зеленых насаждений __________ ____________
(подпись) (Ф.И.О.)
Приложение 7
к решению маслихата города Астаны
от 29 июня 2011 года № 465/65-IV
Приложение 7 к Правилам содержания
и защиты зеленых насаждений города
Астана от 30 марта 2004 года № 29/6-III
АКТ
проверки приживаемости зеленых насаждений
По адресу:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование объекта)
___________ 20___ г. комиссия в составе:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
провела проверку приживаемости деревьев и кустарников, состояния
газона по адресу:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
время озеленительных работ (весна, осень, зима) _________ 20____ г.
Установлено следующее: ____________________________________________
Объекты
компоненты
озеленения
Посажено
деревьев,
кустар-
ников
(количес-
тво, шт.)
Устроено
газонов
(кв.м.)
Количество
неприжившихся
деревьев и
кустарников
(шт.)
Количество
газона
неудовлетво-
рительного
качества
(кв.м.)
%
отпада
деревья
кустарники
газон
Приживаемость деревьев равна (100 % - % отпада) ________________ %
(прописью)
Приживаемость кустарников (100 % - % отпада) ___________________ %
(прописью)
Общее состояние инвентаризируемых деревьев и кустарников: _________
___________________________________________________________________
Общее состояние инвентаризируемого газона: ________________________
___________________________________________________________________
Состав комиссии:
1. Представитель Уполномоченного органа
по защите зеленых насаждений ______________________________________
2. Представитель заказчика ________________________________________
3. Представитель подрядчика _______________________________________
4. Представитель балансодержателя _________________________________

1. Жасыл желектерді қорғау, ұстау және сақтау жөніндегі
іс-шаралардың толық кешенін өткізу.
2. Тапсырыс беруші жазбаша тәртіпте Уәкілетті органға
орындалған жұмыс туралы, рұқсаттың әрекет ету мерзімінің
аяқталуы жөнінде есеп беру қажет.
Тапсырыс берушінің өкілі алды ________ ____________
(қолы) (аты-жөні)
Жасыл желектерді қорғау
жөніндегі уәкілетті органның
лауазымды тұлғасы ________ ____________
(қолы) (аты-жөні)
Астана қаласы мәслихатының
2011 жылғы 29 маусымдағы
№ 465/65-IV шешіміне
7-қосымша
Астана қаласындағы жасыл
отырғызғыларды күтіп ұстау мен
қорғау 2004 жылғы 30 наурыздағы
№ 29/6-III қағидаларына
7-қосымша
Жасыл желектердің орнығуын тексеру
АКТІСІ
Мына мекен-жай бойынша:
______________________________________________________________
______________________________________________________________
(объектінің атауы)
20___ жылғы ___________ комиссия құрамы:
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
ағаштар мен бұталардың орнығуына мына мекен-жайдағы гүлзарларды
жағдайына тексеру жүргізді:
______________________________________________________________
______________________________________________________________
көгалдандыру жұмыстарының уақыты (көктем, күз, қыс)
20____ жылғы _________.
Мыналар белгіленді:___________________________________________
Кө галдандыр удың құ рамдас бөліктерінің объектіле рі
Ағаштар, бұ талар отырғ ызылды
(саны,
дана)
Гүлзарлар құрастырылды
(ш.м.)
Орнықпаған ағаштар мен бұталардың саны
(дана)
Сапасы қанағаттандырылмаған гүлзарлардың саны
(ш.м.)
Құлағандар %
ағаштар
бұталар
гүлзар
Ағаштардың орнығуы (100% - % құлағандар) ______________ % тең.
(ашып жазу керек)
Бұталардың орнығуы (100% - % құлағандар) ______________ % тең.
(ашып жазу керек)
Түгенделетін ағаштар мен бұталардың жалпы жағдайлары:________
_____________________________________________________________
Түгенделетін гүлзарлардың жалпы жағдайлары:__________________
_____________________________________________________________
Комиссия құрамы:
1. Жасыл желектерді қорғау жөніндегі
уәкілетті органның өкілі_____________________________________
2. Тапсырыс берушінің өкілі__________________________________
3. Мердігердің өкілі_________________________________________
4. Теңгерім ұстаушының өкілі_________________________________