Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача архивных справок"
Постановление акимата Акмолинской области от 7 декабря 2011 года № А-11/490. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 20 января 2012 года № 3419. Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области от 26 ноября 2012 года № А-12/557
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области от 26.11.2012 № А-12/557 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Выдача архивных справок».
2. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области                               С.Дьяченко
«СОГЛАСОВАНО»
Министр связи и информации
Республики Казахстан                       А.Жумагалиев
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 7 декабря 2011 года
№ А-11/490
Регламент государственной услуги
«Выдача архивных справок»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте государственной услуги «Выдача архивных справок» используются следующие понятия и сокращения:
1) уполномоченный орган – Государственное учреждение «Управление архивов и документации Акмолинской области», государственные архивы городов областного значения и районов Акмолинской области (далее - архив);
2) ГБД ФЛ – государственная база данных «Физические лица»;
3) ГБД ЮЛ – государственная база данных «Юридические лица»;
4) индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
5) информационная система (далее - ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
6) государственное учреждение (далее - ГУ) - Государственное учреждение «Управление архивов и документации Акмолинской области», архивы, непосредственно предоставляющие электронную государственную услугу;
7) медиа-разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
8) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;

"Мұрағаттық анықтамалар беру" мемлекеттік қызметінің регламентін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № А-11/490 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 20 қаңтарда № 3419 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2012 жылғы 26 қарашадағы № А-12/557 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2012.11.26 № А-12/557 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген «Мұрағаттық анықтамалар беру» мемлекеттік қызметінің регламенті бекітілсін.
2. Облыс әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                С.Дьяченко
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Байланыс және ақпарат
министрі                                   А.Жұмағалиев
Ақмола облысы әкімдігінің
2011 жылғы 7 желтоқсандағы
№ А-11/490 қаулысымен
бекітілген
«Мұрағаттық анықтамалар беру»
мемлекеттiк қызметінiң регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. «Мұрағаттық анықтамалар беру» мемлекеттiк қызметi регламентінде келесi ұғымдар және қысқартулар қолданылады:
1) уәкiлеттi орган – Мемлекеттік мекемесі «Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы», қалалардың облыстық мағынада және аудандық мемлекеттiк мұрағаттары (бұдан әрі Мұрағат);
2) ЖТ МДБ – «Жеке тұлғалар » мемлекеттік деректер базасы;
3) ЗТ МДБ - «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер базасы;
4) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) - жеке тұлға үшін қалыптасатын, сондай ақ, жеке кәсіпкердің, өзіндік кәсіпкерлік түрінің белсенділігін жүзеге асыратын бірегей нөмір;
5) ақпараттық жүйе (бұдан әрі - АЖ) – ақпараттық бағдарламалар кешенін қолданумен, сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, ақпараттарды ұсыну және жіберу үшін арналған жүйе;
6) мемлекеттік мекеме (бұдан әрі - ММ) – электрондық мемлекеттік қызметті тікелей ұсынатын, мұрағаттар, мемлекеттік мекемесі «Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттамалар басқармасы»;
7) медиа-ажырату-құжаттардың электрондық түрінен қағазға түсіруі, немесе, керісінше айналуы қажет болған жағдайда, қызмет көрсету барысында қағаздың және электрондық құжат айналымының ауысуы;
8) пайдаланушы - өзіне қажетті электрондық ақпараттар ресурстарын және оларды қолдану үшін ақпараттық жүйеге жүгінген субъект;

9) потребитель – физическое и юридическое лицо, которому оказывается государственная услуга;
10) веб-портал «электронного правительства» (далее - ПЭП) - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
11) местный исполнительный орган (далее - МИО) - коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области (города республиканского значения и столицы), района (города областного значения), осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории;
12) интегрированная информационная система центров обслуживания населения (далее - ИИС ЦОН) – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через Центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами;
13) «Региональный шлюз, как подсистема шлюза «электронного правительства» Республики Казахстан (ИС МИО)» – информационная система для обеспечения интеграции инфраструктуры «е-правительства» и МИО (предоставление механизмов доступа местных исполнительных органов к государственным информационным ресурсам посредством шлюза «электронного правительства», а также оказание электронных услуг гражданам и бизнес-структурам на региональном уровне. ИС МИО включает в себя подсистему интеграции и автоматизированное рабочее место сотрудников МИО);
14) подсистема интеграции (далее – РШЭП) – обеспечивает информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами МИО и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг МИО;
15) автоматизированное рабочее место (далее – АРМ) – обеспечивает реализацию внутренних бизнес-процессов оказания услуг МИО, предоставление информации о статусе оказания услуги для потребителей услуг и государственных органов уполномоченных за мониторинг государственных учреждений;
16) СКЗИ – средство криптографической защиты информации;
17) структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) — это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, принимающие участие в оказании электронной услуги на определенной стадии;
18) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;

9) тұтынушы- мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және заңды тұлға;
10) веб-портал (электрондық үкімет (бұдан әрі –ЭҮП)- нормативтік құқықтық базаны қоса, барлық шоғырланған үкіметтік ақпараттарға және электрондық мемлекеттік қызметтерге, біріңғай қолжетімділікті ұсынатын ақпараттық жүйе;
11) жергілікті атқарушы орган (бұдан әрі –ЖАО), тиісті аумақта жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқаруды өз компетенциясының шегінде облыс (Республикалық және Астаналық мағынадағы қалалар), аудан (облыстық мағынадағы қалалар) әкімінің басқаруымен, жүзеге асырылатын алқалы атқарушы орган;
12) халыққа қызмет көрсету орталығының (одан әрі ХҚКО) интегралды-ақпараттық жүйесі - Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталығы, сондай ақ тиісті министрліктер мен ведомстволар арқылы халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) қызмет көрсету процессін автоматизациялау үшін арналған ақпараттық жүйе;
13) аймақтық шлюз, Қазақстан Республикасының (АЖ ЖАО)» «электрондық үкімет» шлюзінің қосалқы жүйесі сияқты, - «е-үкімет» және ЖАО инфрақұрылымының интеграциясын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйе («электрондық үкімет» шлюзі арқылы мемлекеттік ақпараттық ресурстарына жергілікті атқару органдардың кіруге рұқсат механизмдерін беру, сонымен қатар азаматтар мен бизнес-құрылымдарына аймақтық мәртебеде электрондық қызмет көрсету. АЖ ЖАО өз құрылымына интеграцияның қосалқы жүйесі мен ЖАО қызметкерлерінің автоматтандырылған жұмыс орнын қосады;
14) интеграция қосалқы жүйесі (одан әрі- АШЭП) - ЖАО ішкі жүйе/қосалқы жүйе және ЖАО электрондық қызметін көрсету процессінде қатысатын сыртқы ақпараттық жүйелермен ақпараттық өзара әрекет етуді қамтамасыз етеді;
15) автоматтандырылған жұмыс орны (одан әрі АЖО) –ЖАО қызметін көрсету ішкі бизнес-процесстерінің өтуін, мемлекеттік мекеменің мониторингі үшін уәкілдік еткен мемлекеттік органдар мен қызметті тұтынушы үшін қызмет көрсету статусы туралы ақпаратты ұсынуын қамтамасыз етеді;
16) АҚҚ (СКЗИ) – ақпаратты криптографиялық қорғау құралы;
17) функционалдық құрылымдық бірлік (одан әрі ФҚБ) - бұл белгілі кезеңде электронды қызмет көрсетуге қатысқан, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелерінің, уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары;
18) трансакциялық қызмет көрсету – электрондық цифрлық қолды қолдану арқылы ақпаратты өзара алмасуды талап ететін электрондық ақпараттық ресурстарды қолданушыларға ұсыну бойынша қызмет көрсету;

19) центр обслуживания населения (далее – ЦОН) - республиканское государственное предприятие, осуществляющее организацию предоставления государственных услуг физическим и (или) юридическим лицам по приему заявлений и выдаче документов по принципу "одного окна";
20) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
21) электронные государственные услуги – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
22) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
23) шлюз «электронного правительства» (далее - ШЭП) - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, а также через портал «электронного правительства» (далее - услугодатель).
4. Форма оказываемой услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года «О Национальном архивном фонде и архивах», постановления Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2315 «О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561 и об утверждении стандартов государственных услуг», постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам».
7. Результатом оказания государственной услуги, является выдача архивной справки, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в ЦОН или уполномоченном органе, адреса и график работы, которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
9. Cроки оказания государственной услуги:

19) халыққа қызмет көрсету орталығы(одан әрі ХҚКО) – республикалық мемлекеттік кәсіп орын, «бір терезе» принципі бойынша өтініштерді қабылдау және құжаттарды беру бойынша жеке және заңды тұлғаларға мемлекеттік қызмет ұсынуды ұйымдастырады;
20) электронды цифрлы қол (бұдан әрі ЭЦҚ) – электрондық цифрлы қол құралдарымен құралған және электрондық құжаттың растығын, мазмұнының өзгермегенін растайтын электрондық цифрлы белгілер жиынтығы;
21) электрондық мемлекеттік қызметтер – ақпараттық технологияларды қолдану арқылы электрондық формада көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
22) электрондық құжат – ақпарат электронды-цифрлы форма түрінде ұсынылған және электронды цифрлы қол арқылы расталған құжат;
23) «электрондық үкіметтің» шлюзі (кейін - ЭҮШ) – электрондық қызметтерді жүзеге асыру шеңберінде «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерді интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе.
2. Жалпы ережелер
2. Осы регламент Қазақстан Республикасының 27.11.2000 жылғы "Әкiмшiлiк рәсімдер туралы" заңының 9-1- бабының 4-шi тармағына сәйкес жасалған.
3. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органмен, сонымен бірге «электрондық үкімет» порталы арқылы көрсетіледі,(одан әрі - қызмет көрсетуші).
4. Көрсетілген қызмет формасы: ішінара автоматтандырылған (медиа-ажыратуды көздейтін, электрондық мемлекеттік қызмет).
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет 1998 жылғы 22 желтоқсанда «Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы» Қазақстан Республикасы заңының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылдың 20 шілдесінен «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін, мемлекеттік қызмет тізілімін бекіту туралы» № 745 қаулысының, Қазақстан Республикасы үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы «2007 жылғы 30 шілдеде № 561 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына түзетулер мен толықтырулар енгізу және мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» қаулысының негізінде көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі, мұрағаттық анықтама беру немесе қағаз жеткізушісіндегі мемлекеттiк қызметтi ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне талаптар
8. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен оған қажетті құжаттар туралы толық ақпаратты Орталықта және уәкiлеттi органда алуға болады, мекен-жайлары мен қабылдау уақыты осы Регламенттің 12 қосымшаларында көрсетілген.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:

1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, указанных в пункте 14 настоящего Регламента - в течение пятнадцати календарных дней;
В случаях, когда для оказания государственной услуги необходимо изучение документов двух и более организации, а также более чем за пять лет, руководителем Архива срок оказания государственной услуги может быть продлен не более чем на тридцать календарных дней, о чем сообщается в ЦОН в течение трех календарных дней со дня регистрации документов. В исключительных случаях руководство архива может продлить срок до 6-ти месяцев, о чем сообщается в ЦОН в трехдневный срок после принятия решения с указанием соответствующих причин. ЦОН в свою очередь, информирует потребителя в течение трех дней со дня получения решении Архива;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, - 15 минут, в ЦОН – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги – 15 минут.
10. Основанием для приостановления оказания государственной услуги является непредставление потребителем одного из документов, указанных в пункте 14 настоящего Регламента.
Основанием для отказа в оказании государственной услуги является отсутствие необходимых сведений для выполнения запроса.
При ненадлежащем оформлении документов или при обращении ненадлежащего лица, а также не подлинности представленных документов в течение трех рабочих дней после получения пакета документов уполномоченный орган направляет их потребителю или в ЦОН с письменным обоснованием причин отказа.
ЦОН информирует потребителя в течение одного рабочего дня после их получения и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине отказа в предоставлении услуги.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган или в ЦОН;
2) ЦОН проводит регистрацию заявления и передает в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган проводит регистрацию документов, ответственный исполнитель передает полученные документы руководству, руководство определяет ответственного исполнителя для рассмотрения документов, ответственный исполнитель осуществляет проверку полноты документов, подготавливает мотивированный отказ или оформляет архивную справку, руководство подписывает архивную справку либо мотивированный отказ, ответственный исполнитель регистрирует архивную справку в журнал, направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН или выдает потребителю в случае обращения в уполномоченный орган;

1) осы Регламенттің 14 тармағында көрсетілген, қажетті құжаттарды тұтынушы тапсырған сәттен мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері - он бес күнтізбелік күн ішінде.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін екі немесе одан да көп ұйымдардың, сондай-ақ уақыты бес жылдан астам құжаттарды зерделеу қажет болған жағдайларда Мұрағат басшысы мемлекеттік қызметті көрсету мерзімін отыз күнтізбелік күннен аспайтын мерзімге ұзартуы мүмкін, бұл туралы құжаттар тіркелген күнінен бастап үш күнтізбелік күн ішінде Орталыққа хабарлау қажет. Кейбір жағдайларда мұрағат басшылығы орындалу мерзімін 6 айға дейін ұзартуы мүмкін, бұл туралы тиісті себептері көрсетілген шешім қабылданғаннан кейін үш күнтізбелік күн ішінде Орталыққа хабарланады. Орталық өз кезегінде Мұрағат шешімін алған күннен бастап үш күнтізбелік күн ішінде тұтынушыға хабарлайды;
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген уақыты – 15 минут, Орталықта – 30 минут;
3) тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсету ең көп уақыты– 15 минут.
10. Тұтынушы осы Регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін ұсынбаса мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтату үшін негіз болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға сұранысты орындау үшін қажетті мәліметтердің болмауы негіз болады.
Құжаттар дұрыс рәсімделмегенде немесе бөтен тұлғалар өтініш білдіргенде, сондай-ақ құжаттар түпнұсқа болмаған жағдайда құжаттар пакетін алған күннен бастап уәкiлеттi орган үш жұмыс күні ішінде бас тарту себептерін жазбаша негіздей отырып тұтынушыға немесе Орталыққа жібереді.
Орталық құжаттар пакетін алған соң тұтынушыға бір жұмыс күні ішінде хабарлайды және уәкiлеттi органның қызмет көрсетуден бас тарту себебі туралы жазбаша негіздемесін береді.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет алу үшін және мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесін бергенге дейінгі сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдерi:
1) тұтынушы уәкiлеттi орган немесе Орталыққа өтiнiштi тапсырады;
2) Орталық өтiнiштi тiркеп уәкiлеттi органға жібередi;
3) уәкiлеттi орган құжаттарды тiркеуден өткiзедi, жауапты орындаушы қабылдаған құжаттарды басшыға тапсырады, басшы құжаттарды қарастыру үшін жауапты орындаушыны белгілейді, жауапты орындаушы құжаттардың толықтығын тексеруін жүзеге асырады, дәлелді бас тартуды әзірлейді немесе мұрағаттық анықтаманы ресімдейді, басшы мұрағаттық анықтамаға немесе дәлелді бас тарту жауабына қол қояды, жауапты орындаушы мұрағаттық анықтаманы журналға тіркейді, орталыққа мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесін жолдайды немесе уәкiлеттi органға жүгінген жағдайда тұтынушыға бередi;

4) ЦОН выдает потребителю архивную справку либо мотивированный отказ.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в ЦОН и уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственных услуг
13. Прием документов в ЦОН осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора ЦОН по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему Регламенту.
После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:
1) в уполномоченном органе – талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы;
2) в ЦОН – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора ЦОН принявшего заявление на оформление документов.
4. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
при обращении в уполномоченный орган:
1) заявление с указанием сведений, которые необходимо подтвердить;
2) документ, удостоверяющий личность потребителя при личном посещении потребителя или письменная доверенность без нотариального заверения иного лица.
В случае обращения потребителя через портал электронный запрос заверяется электронной цифровой подписью лица, направившего запрос;
при обращении в ЦОН:
1) заявление (письмо) с указанием сведений, которые необходимо подтвердить;
2) оригинал и копию документа, удостоверяющего личность потребителя при личном посещении потребителя или письменная доверенность без нотариального заверения иного лица;
При приеме пакета документов, сотрудник ЦОН сверяет подлинность копии с оригиналом и возвращает оригинал потребителю.
В случае необходимости, потребитель прилагает к заявлению (письму) соответствующие документы и материалы, либо их копии.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют:
1) инспектор ЦОН;
2) инспектор накопительного отдела ЦОН;
3) руководство уполномоченного органа;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.

4) Орталық мұрағаттық анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды тұтынушыға бередi.
12. Орталықта және уәкiлеттi органда мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн құжаттарды қабылдау жұмысын орындайтын тұлғалардың ең төменгi саны бiр қызметкердi құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процессінде
іс –қимыл тәртібін сипаттау (өзара әрекет жасау)
13. Орталықта құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердің» мақсаттары және орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ Орталық инспекторының аты, әкесінің аты, тегі және лауазымы көрсетіледі. Орталықтардың мекенжайлары осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
Барлық қажеттi құжаттарды өткiзгеннен кейiн тұтынушыға беріледі:
1) Уәкiлеттi органда – тіркелген уақыты және тұтынушы алған мемлекеттік қызмет уақыты, құжатты алған жауапты тұлғаның аты-жөні көрсетілген талон;
2) Орталықта – тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат көрсетілуімен:
өтініштің нөмірі мен қабылданған күні;
сұратылған мемлекеттік қызмет түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық инспекторының аты, әкесінің аты, тегі.
14. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін келесі құжаттарды ұсынады:
Уәкілетті органға өтініш берген кезде:
1) растауды қажет ететін мәліметтер көрсетілген өтініш;
2) тұтынушы жеке өзі келгенде тұтынушының жеке басын куәландыратын құжат немесе өзге тұлғаның нотариалды куәландырылмаған жазбаша сенімхаты;
Тұтынушы электронды өтініш порталы арқылы өтінген жағдайда сұрауды жіберген тұлғаның электрондық цифрлік қолтаңбасы арқылы бекітіледі.
Орталыққа өтініш білдірген кезде:
1) растауды қажет ететін мәліметтер көрсетілген өтініш (хат);
2) тұтынушы жеке өзі келгенде тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың түпнұсқасы және көшірмесі немесе өзге тұлғаның берілген нотариалды куәландырылмаған жазбаша сенімхаты;
Құжаттар пакетін орталық қызметшісі қабылдаған кезде көшірмелерді түпнұсқамен салыстырады және түпнұсқаны тұтынушыға қайтарады.
Қажет болған жағдайда тұтынушы өтінішке (хатқа, электрондық сұранысқа) тиісті құжаттар мен материалдарды не олардың көшірмелерін қоса береді.
15. Мемлекеттiк қызмет көрсету процессінде қатысады:
1) Орталық инспекторы;
2) орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторы;
3) уәкiлеттi органның басшысы;
4) уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы.
16. Әрбiр әкiмшiлiк іс-қимылын орындау мерзiмiнің нұсқауы бар әрбiр ҚФБ (процедуралар ) әкiмшiлiк әсерлерiнiң тiзбектiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы және өзара әрекет жасау осы регламенттің 3-ші қосымшасында келтiрiлген.

17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 5 к настоящему Регламенту.
18. Пошаговые действия и решения ГУ при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги, непосредственно предоставляющим данную электронную государственную услугу согласно приложению 6 к настоящему Регламенту (рисунок 1):
1) потребитель должен обратиться в ГУ для получения услуги, имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов;
2) процесс 1 – процесс проверки подлинности заявления и документов потребителя сотрудником ГУ;
3) процесс 2 – формирование сотрудником ГУ в устной форме сообщения об отказе потребителю в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющими нарушениями в заявлении или в документах потребителя;
4) процесс 3 – ввод сотрудником ГУ данных потребителя в системе ИС МИО;
5) процесс 4 - запрос на проверку данных потребителя из ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) процесс 5 - формирование сообщения о том, что не удалось проверить информацию в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, в связи с отсутствием запрошенных данных потребителя в ГБД ФЛ/ ГБД ЮЛ. Ввод сотрудником ГУ данных о физическом/юридическом лице вручную при наличии у потребителя оригинала документа, удостоверяющего личность потребителя или документа удостоверяющего полномочия доверенного лица;
7) процесс 6 – сканирования сотрудником ГУ необходимых документов, предоставленных потребителем для последующего прикрепления их к форме заявления в системе ИС МИО;
8) процесс 7 – регистрация заявления потребителя сотрудником ГУ;
9) процесс 8 – подписание посредством ЭЦП сотрудника ГУ заполненной формы (введенных данных) заявления потребителя на оказание электронной государственной услуги;
10) условие 1 - проверка срока действия регистрационного свидетельства и подлинности ЭЦП сотрудника ГУ с использованием СКЗИ потребителя и информационной системы удостоверяющего центра (далее – ИС УЦ);
11) процесс 9 - формирование сообщения об отказе в подписании, в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника ГУ;
12) процесс 10 - подписание посредством ЭЦП сотрудника ГУ заполненной формы (введенных данных и сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
13) процесс 11 – процесс автоматической передачи статуса запроса потребителя на оказание электронной государственной услуги из системы ИС МИО в систему мониторинга ИИС ЦОН;
14) процесс 12 - обработка запроса потребителя сотрудниками ГУ в ИС МИО в течение пятнадцати календарных дней. В случаях, когда для оказания государственной услуги необходимо изучение документов двух и более организации, а также более чем за пять лет, руководителем ГУ, либо уполномоченным на это лицом срок оказания государственной услуги может быть продлен не более чем на тридцать календарных дней, о чем сообщается потребителю в течение трех календарных дней со дня регистрации документов. В исключительных случаях руководство ГУ может продлить срок до 6-ти месяцев, о чем сообщается в ЦОН в трехдневный срок после принятия решения с указанием соответствующих причин. ЦОН, в свою очередь, информирует потребителя в течение трех дней со дня получения решении Архива;

17. Мемлекеттік қызмет пен ҚФБ көрсету процессінде әкімшілік іс әрекетінің логикалық дәйектілік арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбанұсқалар, регламенттің 5-ші қосымшасында көрсетiлген.
18. Регламенттің 6-шы қосымшасына сәйкес бұл электрондық мемлекеттік қызметті тікелей ұсынатын, ММ автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ММ қадамдық әрекеттері мен шешімдері (1 сурет):
1) тұтынушы қызметті алу үшін өтініш пен керекті құжаттармен ММ жүгіну керек.
2) 1 процесс – ХҚКО қызметкерлерімен тұтынушының өтініші мен құжаттарының шынайылығын тексеру;
3) 2 процесс – ММ қызметкерімен ауыз екі сөйлеу тілінде тұтынушыға өтініш пен тұтынушының құжаттарында кездескен бұзылымдарға байланысты, сұранған қызмет көрсетуді орындамауы туралы хабарлауды құрастыру;
4) 3 процесс – ММ қызметкердің АЖ ЖАО жүйесінде тұтынушы туралы мәліметтерді енгізуі;
5) 4 процесс – МДБ ЖТ/МДБ-ден тұтынушы туралы мәліметтерді тексеруге берілген сұраныс;
6) 5 процесс – керекті мәліметтердің ЖТ/МДБ ЗТ МДБ тұтынушының сұралған деректерінің болмауына байланысты, ЖТ/МДБ ЗТ МДБ ақпаратты тексере алмағаны туралы хабарламаны дайындау. ММ қызметкерімен жеке/заңды азамат жайлы мәліметтерді енгізу, тұтынушыда оның азаматтығын куәландыратын құжат пен сенімді тұлғаның өкілеттілігін растайтын құжаттары болған жағдайда;
7) 6 процесс – тұтынушының берген құжаттарын, кейін АЖ ЖАО жүйесінде өтінішке тіркеу үшін ММ қызметкерлеріне керекті құжаттарды сканер құрылғысынан өткізу;
8) 7 процесс – ММ қызметкерінің тұтынушының өтінішін тіркеуі;
9) 8 процесс – ЭЦҚ арқылы ММ қызметкерлеріне толтырылған форма бойынша (тіркелген мәліметтер) тұтынушының электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішіне қол қою;
10) 1 шарт – тұтынушының АҚҚ мен орталықты куәландыратын ақпараттық жүйелерін (кейін – КОАЖ) қолдану арқылы тіркеу куәлігінің іс әрекет ету мерзімі мен ММ қызметкердің ЭЦҚ түп нұсқасын тексеру;
11) 9 процесс – ММ қызметкерлерінің ЭЦҚ тұп нұсқасының расталмауына байланысты, қол қоюдан бас тарту хабарламасын дайындау.
12) 10 процесс – толтырылған формадағы ММ қызметкерінің ЭЦҚ арқылы (тіркелген мәліметтер) электрондық мемлекеттік қызмет көрсету сұранысына қол қою;
13) 11 процесс – тұтынушының электрондық мемлекеттік қызмет көрсету қызметін АЖ ЖАО жүйесінен ИАЖ ХҚКО мониторинг жүйесіне автоматты түрде сұраныс мәртебесін беру процессі;
14) 12 процесс – ММ қызметкерлерімен тұтынушының сұранысын АЖ ЖАО-ға он бес күнтізбелік күн ішінде өңдеу. Егер мемлекеттік қызмет көрсету үшін бес жылдан көп құжаттарды, я екі немесе одан көп ұйымның құжаттарын оқып білу керек болса, ММ басшыларына немесе осы лауазымға белгіленген тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі күнтізбе бойынша 30 күнге ұзартылуы мүмкін, ол туралы тұтынушыға тіркелген күннен бастап үш күн ішінде хабарлануы керек. Жекелеген жағдайларда ММ басшылығы орындалу мерзімін 6 айға дейін ұзартуы мүмкін, бұл туралы шешім қабылданған күнінен бастап күнтізбелік үш күн ішінде тиісті себептері көрсетіліп Орталыққа хабарланады. Орталық өз кезегінде Мұрағат шешімін алған күннен бастап күнтізбелік үш күн ішінде тұтынушыға хабарланады;

15) процесс 13 - формирование результата оказания электронной государственной услуги (электронный документ или документ на бумажном носителе, оформленный в установленном законодательством Республики Казахстан порядке) в соответствии с запросом потребителя. Электронный документ формируется с использованием СКЗИ государственного органа и ИС УЦ;
16) процесс 14 - процесс автоматической передачи статуса исполнения запроса из системы ИС МИО в ИИС ЦОН;
17) процесс 15 - выдача выходного документа, сформированного сотрудником ГУ в ИС МИО потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.
19. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги посредством центров обслуживания населения согласно приложению 6 к настоящему Регламенту (рисунок 2):
1) потребитель должен обратиться в ЦОН для получения услуги имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов;
2) процесс 1 – процесс проверки подлинности заявления и документов потребителя сотрудником ЦОН;
3) процесс 2 – формирование сотрудником ЦОН в устной форме сообщения об отказе потребителю в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющими нарушениями в заявлении или в документах потребителя;
4) процесс 3 – ввод сотрудником ЦОН данных потребителя в системе ИИС ЦОН;
5) процесс 4 - запрос на проверку данных потребителя из ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) процесс 5 - формирование сообщения о том, что не удалось проверить информацию в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, в связи с отсутствием запрошенных данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ. Ввод сотрудником ГУ данных о физическом/юридическом лице вручную при наличии у потребителя оригинала документа, удостоверяющего личность потребителя или документа удостоверяющего полномочия доверенного лица;
7) процесс 6 – сканирования сотрудником ЦОН необходимых документов, предоставленных потребителем для последующего прикрепления их к форме заявления в системе ИИС ЦОН;
8) процесс 7 – регистрация заявления сотрудником ЦОН в ИИС ЦОН и выдача уведомления о регистрации потребителю;
9) процесс 8 – подписание посредством ЭЦП сотрудника ЦОН заполненной формы (введенных данных) заявления потребителя на оказание электронной государственной услуги;
10) условие 1 - проверка срока действия регистрационного свидетельства и подлинности ЭЦП сотрудника ЦОН с использованием СКЗИ потребителя и информационной системы удостоверяющего центра (далее – ИС УЦ);
11) процесс 9 - формирование сообщения об отказе в подписании, в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника ЦОН;

15) 13 процесс – тұтынушының сұранысына сәйкес электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін құрастыру (Қазақстан Республикасының белгілеген заңына сәйкес рәсімделген электрондық құжат немесе қағаз құжат). Электрондық құжат мемлекеттік органның АҚҚ мен КОАЖ қолдану арқылы құрастырылады.
16) 14 процесс – АЖ ЖАО жүйесінен ИАЖ ХҚКО жүйесіне сұрауды орындау мәртебесін автоматты түрде жіберу процессі;
17) 15 процесс – ММ қызметкерімен құрастырған АЖ ЖАО тұтынушысына қызметтер қолма-қол немесе электрондық пошта арқылы шығыс құжатты беру.
19. Регламеттің 6-шы қосымшасына сәйкес бұл электрондық мемлекеттік қызметті тікелей ұсынатын, ММ автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызмет көрсетушінің қадамдық әрекеттері мен шешімдері (2 сурет):
1) Тұтынушы қызмет алу үшін ХҚКО жүгіну керек, өзімен өтініш және қажетті құжаттардың түпнұсқаларын алу керек.
2) 1 процесс – ХҚКО қызметкері тұтынушының өтініші мен құжаттарының шынайылығын тексеру;
3) 2- процесс – тұтынушының өтінішінде немесе құжаттарындағы қателіктер мен жетіспеушіліктер болғандықтан сұралған мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы ХҚО қызметкерінің тұтынушыға ауызша түрде хабарлама құрастыру;
4) 3-процесс – ХҚКО қызметкері тұтынушының мәліметтерін ХҚКО ИАЖ жүйесіне енгізуі;
5) 4-процесс тұтынушының мәліметтерін ЖТ МДБ / ЗТ МДБ тексеріске жіберу;
6) 5-процесс - тұтынушының мәліметтерін МДБ ЖТ/МДБ ЗТ–да болмағандықтан МДБ ЖТ/МДБ ЗТ-дан тексеріс өткізу мүмкін болмағаны туралы хабарламаны құрастыру. Тұтынушыда тұтынушының немесе сенім білдірген тұлғаның жеке куәлігінің, құжаттарының түпнұсқасы болған жағдайда ММ қызметкерінің жеке/заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қолдан енгізуі;
7) 6-процесс –ХҚКО ИАЖ жүйесінің өтініш формасына соңынан бекіту үшін тұтынушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеу;
8) 7-процесс – ХҚКО ИАЖ –ге ХҚО қызметшілерінің өтініштерін тіркеу және тіркелгендігі туралы тұтынушыға хабарлау;
9) 8-процесс – тұтынушының электронды мемлекеттік қызмет көрсетуге толтырылған формадағы өтінішіне (енгізілген мәліметтерді) ХҚКО қызметшісінің ЭЦҚ арқылы қол қою;
10) 1-шарт – тұтынушының АҚҚ пайдалану арқылы ХҚКО қызметшісінің ЭЦҚ растығын және тіркелген куәлігінің жарамды мерзімін және растайтын орталықтың ақпараттық жүйесін тексеру;
11) 9-процесс - ХҚКО қызметшісінің ЭЦҚ расталмағандықтан қол қоюдан бас тартылғандығы туралы хабарламаны қалыптастыру;

12) процесс 10 - подписание посредством ЭЦП сотрудника ЦОН заполненной формы (введенных данных и сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
13) процесс 11 – процесс автоматической передачи заявления (запроса) потребителя на оказание электронной государственной услуги из системы ИИС ЦОН в ИС МИО;
14) процесс 12 - обработка запроса сотрудником государственного учреждения в ИС МИО в течение пятнадцати календарных дней. В случаях, когда для оказания государственной услуги необходимо изучение документов двух и более организации, а также более чем за пять лет, руководителем ГУ, либо уполномоченным на это лицом срок оказания государственной услуги может быть продлен не более чем на тридцать календарных дней, о чем сообщается потребителю в течение трех календарных дней со дня регистрации документов. В исключительных случаях руководство ГУ может продлить срок до 6-ти месяцев, о чем сообщается в ЦОН в трехдневный срок после принятия решения с указанием соответствующих причин. ЦОН, в свою очередь, информирует потребителя в течение трех дней со дня получения решении Архива;
15) процесс 13 - формирование результата оказания электронной государственной услуги (электронный документ или документ на бумажном носителе, оформленный в установленном законодательством Республики Казахстан порядке) в соответствии с запросом потребителя. Электронный документ формируется с использованием СКЗИ государственного органа и ИС УЦ;
16) процесс 14 - процесс автоматической передачи выходного документа (ответ на запрос), сформированного сотрудником ГУ, из системы ИС МИО в ИИС ЦОН;
17) процесс 15 - выдача выходного документа сотрудником ЦОН потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.
20. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги посредством портала «электронного правительства» согласно приложению 6 (рисунок 3):
1) потребитель должен пройти регистрацию на ПЭП с помощью ИИН/БИН (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) потребителю предоставляется результат оказания электронной государственной услуги на основе запроса, поданного в государственный орган в виде электронного документа, подписанного ключом электронной цифровой подписи потребителя услуг с использованием средства криптографической защиты, реализующего процесса формирования и проверки ЭЦП (далее - ЭЦП потребителя) потребителя и информационной системы УЦ в соответствии с законом Республики Казахстан от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи»;

12) 10-процесс - тұтынушының электронды мемлекеттік қызмет көрсетуге толтырылған формадағы өтінішіне (енгізілген мәліметтер және сканерленген құжаттар) ХҚО қызметшісінің ЭЦҚ арқылы қол қою;
13) 11-процесс - тұтынушының электронды мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішін ХҚКО ИАЖ-дан ЖАО АЖ автоматты түрде жеткізу процесі;
4) 12-процесс – мемлекеттік мекеме қызметшісі он бес күн ішінде ЖАО АЖ сұрауды іріктеу. Егер мемлекеттік қызметті көрсетуге екі немесе одан да көп ұйымдардың қарауы қажет болған жағдайда, сонымен қатар бес жылдан астам болса, ММ басшысы немесе осыған уәкілетті тұлға мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі отыз күнге дейін ұзартылады, ол туралы құжаттарды тіркеген күннен бастап үш күн ішінде тұтынушы хабарландырылады. Жекелеген жағдайларда ММ басшылығы орындалу мерзімін 6 айға дейін ұзартуы мүмкін, бұл туралы шешім қабылданған күнінен бастап күнтізбелік үш күн ішінде тиісті себептері көрсетіліп Орталыққа хабарланады. Орталық өз кезегінде Мұрағат шешімін алған күннен бастап күнтізбелік үш күн ішінде тұтынушыға хабарланады;
15) 13- процесс – тұтынушының сұрауына сәйкес электронды мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастыру (электронды құжат немесе Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес рәсімделген қағаз тасығыштағы құжат). Электронды құжат мемлекеттік органның АҚҚ және АЖ КО пайдаланып қалыптастырылады;
16) 14-процесс – ХҚКО ИАЖ ЖАО АЖ жүйесі арқылы ММ қызметшісі қалыптастырылған шығыс құжатты (сұрауға жауап) автоматты түрде тапсыру;
17) 15-процесс – ХҚКО қызметшісінің қызмет тұтынушысына шығыс құжатты қолма қол немесе электронды пошта арқылы беру.
20.Регламенттің қосымшасына сәйкес № 6 «Электронды үкімет» порталы арқылы бөлшектеп автоматтандырылған электронды мемлекеттік қызмет көрсеткен жағдайда қадамдық әрекеттер және қызмет көрсетушінің шешімі (3-сурет);
1) тұтынушы ЖСН/БИН арқылы ЭҮП тіркеуден өтуі керек (ЭҮП-ға тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) тұтынушыға «Электрондық құжат және электрондық цифрлік қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7-қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес КО ақпараттық жүйесінде және тұтынушының электронды цифрлік қолтаңбасын(бұдан әрі ЭЦҚ) тексеру арқылы және қалыптастыру процессін іске асыратын, криптографикалық қорғау құралын пайдалану арқылы қызмет тұтынушысының ЭЦҚ кілтімен қол қойылған, мемлекеттік органға электронды құжат түрінде ұсынылған электронды мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ұсынылады;

3) процесс 1 - процесс проверки подлинности реквизитов потребителя на портале «электронного правительства» (ИИН и пароль);
4) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющими нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 - выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 - запрос необходимых данных физического лица (потребителя) из информационной системы ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 - ввод дополнительных данных потребителем и прикрепление сканированных копий необходимых документов;
8) процесс 6 -Ғ запрос идентификационных данных и данных о сроке действия регистрационного свидетельства ЭЦП потребителя в ИС УЦ;
9) условие 1 - проверка срока действия регистрационного свидетельства и подлинности ЭЦП потребителя с использованием СКЗИ потребителя и ИС УЦ;
10) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
11) процесс 8 - подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
12) процесс 9 – процесс автоматической передачи запроса потребителя на оказание электронной государственной услуги с ПЭП в ИС МИО посредством РШЭП и статуса запроса в ИИС ЦОН;
13) процесс 10 - обработка запроса сотрудником ГУ в ИС МИО в течение пятнадцати календарных дней. В случаях, когда для оказания государственной услуги необходимо изучение документов двух и более организации, а также более чем за пять лет, руководителем ГУ, либо уполномоченным на это лицом срок оказания государственной услуги может быть продлен не более чем на тридцать календарных дней, о чем сообщается потребителю в течение трех календарных дней со дня регистрации документов. В исключительных случаях руководство ГУ может продлить срок до 6-ти месяцев, о чем сообщается в ЦОН в трехдневный срок после принятия решения с указанием соответствующих причин. ЦОН, в свою очередь, информирует потребителя в течение трех дней со дня получения решении Архива;
14) процесс 11 - формирование результата оказания услуги (электронный документ или документ на бумажном носителе, оформленный в установленном законодательством Республики Казахстан порядке) в соответствии с запросом потребителя. Электронный документ формируется с использованием СКЗИ государственного органа и информационной системы НУЦ;

3) 1-процесс - «Электронды үкімет» порталында тұтынушының реквизиттерінің растығын тексеру процесі,
4) 2-процесс – тұтынушының мәлеметтерінде орын алған қателіктерге байланысты сұралған электронды мемлекеттік қызмет көрсетуге бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-процесс – осы регламентте көрсетілген қызметтерді тұтынушының таңдауы, қызмет көрсету және тұтынушы форманы толтыру үшін экранға форманы шығару (мәліметтер енгізу), құрылымы мен форматтық талаптарын ескеріп;
6) 4-процесс - МДБ ЖТ/МДБ ЗТ ақпараттық жүйесінен жеке тұлғаның (тұтынушының) қажетті мәліметтерін сұрау;
7) 5-процесс – тұтынушының қосымша мәліметтерін енгізу және қажетті сканерленген құжаттарын қосу;
8) 6-процесс – КО АЖ тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамды мерзімі туралы мәліметті және идентификациялық мәліметтерді сұрау;
9) 1-шарт – КО АЖ және тұтынушының АҚҚ пайдаланып ЭЦҚ растығын және ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамды мерзімн тексеру;
10) 7-процесс – тұтынушының ЭЦҚ расталмағандықтан сұралған электронды мемлекеттік қызмет көрсетуге бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 8-процесс - электронды мемлекеттік қызмет көрсетуге толтырылған сұрау формасын тұтынушының ЭЦҚ арқылы қол қою;
12) 9-процесс - электронды мемлекеттік қызмет көрсетуге тұтынушының сұрауын автоматты түрде ХҚО ИАЖ сұрау мәртебесінен АШҮП арқылы сұрау беру процесі;
13) 10-процесс – ММ қызметшісі он күн ішінде ЖАО АЖ сұрауды іріктеу. Егер мемлекеттік қызметті көрсетуге екі немесе одан да көп ұйымдардың қарауы қажет болған жағдайда, сонымен қатар бес жылдан астам болса, ММ басшысы немесе осыған уәкілетті тұлға мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі отыз күнге дейін ұзартылады, ол туралы құжаттарды тіркеген күннен бастап үш күн ішінде тұтынушы хабарландырылады. Жекелеген жағдайларда ММ басшылығы орындалу мерзімін 6 айға дейін ұзартуы мүмкін, бұл туралы шешім қабылданған күнінен бастап күнтізбелік үш күн ішінде тиісті себептері көрсетіліп Орталыққа хабарланады. Орталық өз кезегінде Мұрағат шешімін алған күннен бастап күнтізбелік үш күн ішінде тұтынушыға хабарланады;
14) 11-процесс – тұтынушының сұрауына сәйкес қызмет көрсету нәтижесін қалыптастыру (электронды құжат немесе Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіпке сәйкес рәсімделген қағаз тасығыштағы құжат). Электронды құжат мемлекеттік органның АШҮП және КО ақпараттық жүйесін пайдаланып қалыптастырылады;

15) процесс 12 – процесс автоматической передачи электронного выходного документа из ИС МИО в личный кабинет потребителя на ПЭП и/или на электронную почту потребителя, а также передача статуса исполнения в ИИС ЦОН;
16) процесс 13 – процесс получения потребителем электронного выходного документа в личном кабинете на ПЭП и/или на электронной почте.
21. В приложении 6789 к настоящему Регламенту представлены экранные формы заполнения запроса и форма заявления на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю в случае получения электронной государственной услуги посредством ПЭП.
22. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении в ГУ/ЦОН.
23. Наименования государственных органов, их юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты для получения информации об электронной государственной услуге, разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а также в случае необходимости оценки качества электронной государственной услуги указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
24. Перечень структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений, организаций и ИС, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
ПЭП;
ИС МИО;
РШЭП (ШЭП);
ИИС ЦОН;
ГУ согласно приложению 1 к настоящему Регламенту;
ЦОН согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
25. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций с указанием срока выполнения каждого действия приведено в  приложении 3 к настоящему Регламенту.
26. В приложении 6 к настоящему Регламенту (рисунок 1, 2, 3) представлены диаграммы, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций в соответствии с их описаниями, указанными в приложении 3 настоящего Регламента.
27. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 7 к настоящему Регламенту.
28. В приложении 8, 9 к настоящему Регламенту представлены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги (входной и выходной документ), включая формы уведомления.

15) 12-процесс – электронды шығыс құжатты автоматты түрде тұтынушының электронды поштасына және /немесе ЭҮП тұтынушының жеке кабинетіне ЖАО АЖ нен жіберу, сонымен қатар ХҚО ИАЖ атқару мәртебесін беру;
16) 13-процесс - электронды шығыс құжатты автоматты түрде тұтынушының электронды поштасында немесе ЭҮП тұтынушының жеке кабинетінде алу.
21. Осы регламенттегі 6,7,8,9-қосымшада сұрауды толтырудың экрандық формасы және ЭҮП арқылы электронды мемлекеттік қызмет алған жағдайда тұтынушыға ұсынылатын электрондық мемлекеттік қызметке өтініш формасы.
22. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша алушының сұранысты орындау мәртебесін тексеру әдісі: «Электрондық үкіметтің» порталында «Қызмет көрсетуді алу тарихы» бөлімінде, сонымен қатар ММ/ ХҚКО көмек сұрау.
23. Мемлекеттік органдардың аттары, олардың заңды мекен-жайы, телефон нөмірлерін электрондық мемлекеттік қызмет көрсету жайында мәлімет алу үшін электрондық пошта аты, уәкілетті лауазым азаматтардың әрекеттерінің (әрекет етпеуінің) шағын арыздарын түсіндіру тәртібі, осыған қоса электрондық қызмет көрсетудің сапасын бағалау керек болса, ол осы Регламенттің 1-ші және 2-ші қосымшасында көрсетілген.
24. Мемлекеттік органдардың, мемлекеттік мекемелердің, ұйымдар мен электронды мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне қатысатын ИЖ тізімі:
ЭҮП;
АЖ ЖАО;
АШЭП (ЭҮШ);
ХҚКО АИЖ;
ММ осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес;
ХҚКО осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес.
25. Мемлекеттік органдардың, мемлекеттік мекемелердің немесе өзге ұйымдардың әрекеттерін жүйелілігін мәтіндік кестелік сипаттау әр әрекеттің орындалу мерзімін көрсету арқылы осы Регламенттің 3-ші қосымшасында көрсетілген.
26. Осы Регламенттің 6-қосымшасында (1,2,3 сурет) мемлекеттік органдардың, мемлекеттік мекемелер мен осы Регламенттің 3-тармағында көрсетілген сипаттарына сәйкес өзге ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің әрекеттерінің логикалық жүйелілігі арасындағы (электронды мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде) өзара байланысты көрсететін диаграммалар ұсынылған.
27. Тұтынушыларға электронды мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 7-қосымшасына сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
28. Осы Регламенттің 89-қосымшаларында электронды мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі, оның ішінде пішінді-логикалық бақылау ережелерін көрсету арқылы, (кіріс және шығыс құжаттар) хабарлама нысандарын қоса отырып, ұсынылуы қажет болатын нысандар, бланкілер нысандары ұсынылады.

29. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителями:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности при исполнении служебного долга;
3) соблюдения профессиональной этики и культуры;
4) представления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;
6) обеспечения сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
30. Технические условия оказания электронной государственной услуги:
поддерживаемые устройства доступа и оказания электронных государственных услуг (компьютер, Интернет, пункт общественного доступа, ЦОН, государственное учреждение).
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
31. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа и руководитель ЦОН (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача архивных справок»
Перечень уполномоченных органов
по оказанию государственной услуги
№ п/п
Наименование уполномоченного органа
Юридический адрес уполномоченного органа
График работы
Контактные телефоны
1
Государственное учреждение «Управление архивов и документации Акмолинской области»

29. Тұтынушыларға электронды мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне қойылатын талаптар:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік міндеттерін орындау кезіндегі заңдылық;
3) кәсіби этика мен мәдениетті сақтау;
4) нақты және толық ақпаратты ұсыну;
5) ақпаратты сақтау мен оның құпиялылығы;
6) тұтынушылар көрсетілген мерзімде алмаған құжаттардың сақтығын қамтамасыз ету;
30. Электронды мемлекеттік қызметті көрсетудің техникалық жағдайлары:
электронды мемлекеттік қызметтердің қолжетімділігі мен оларды көрсетуді қолдайтын құралдар (компьютер, Интернет, қоғамдық қолжетімділік пункті, ХҚКО, мемлекеттік мекеме).
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
31. Мемлекеттiк қызмет көрсететін жауапты тұлға уәкiлеттi органның басшысы және орталықтың басшысы (бұдан әрi - лауазымды тұлға) болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заң актілерiне сәйкес белгiленген мерзiмдерде мемлекеттiк қызметтiң көрсетулерi iске асыруға жауапты болады.
"Мұрағаттық анықтамаларды
беру" электрондық мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1 қосымша
Мемлекеттік қызметтер көрсету
бойынша уәкілетті органдардың тізімі
№ п/п
Мемлекеттік мекеменің атауы
Мекеменің
мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
1
«Ақмола облысының мұрағаттар мен құжаттама басқармасы» Мемлекеттік мекемесі

6-52-03
6-47-05
6-18-67
Расшифровка аббревиатур:
РГУ «Центр обслуживания населения Акмолинской области» - Республиканское государственное учреждение «Центр обслуживания населения Акмолинской» области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства связи и информации Республики Казахстан
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача архивных справок»
Описание
последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц (СФЕ)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
ЦОН
Инспектор
накопитель
ного
отдела
Инспектор
накопитель
ного
отдела
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов
Расписывается
в журнале и
собирает
документы
Составляет
реестр и
направляет
документы
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация
в журнале и
выдача
расписки
Сбор
документов в
накопительный
отдел
Отправка
документов в
уполномочен
ный
орган
Сроки исполнения
15 минут
3 раза в день
Не менее
двух раз в
день
Номер следующего
действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Ответствен
ный
исполнитель уполномочен
ного органа
Руководство
уполномочен
ного органа
Ответственный
исполнитель уполномочен
ного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с коррес
понденцией,
определение
ответствен
ного исполнителя
Осуществление проверки полноты
документов,
подготовка мотивированного отказа или оформление архивной справки
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководству
для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
ответствен
ному исполнителю
Передача
документов к
руководству
Сроки исполнения
1 час
1 час
В течение двенадцати календарных дней
Номер следующего
действия
5
6
7
№ действия (хода,
потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Руководство
уполномочен
ного
органа
Ответственный
исполнитель уполномочен
ного органа
Инспектор ЦОН
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с коррес
понденцией
Регистрация уведомления в журнале выдача архивных справок мотивированного отказа или уведомления потребителю или
передача в ЦОН
Выдача мотивированного отказа или уведомления
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Подписание документа
Расписка о выдаче
уведомления либо мотивированного отказа потребителю
или передаче в ЦОН
Расписка о выдаче уведомления или мотивирован
ного отказа потребителю
Сроки исполнения
30 минут
В течение рабочего дня
В течение рабочего дня
Номер следующего
действия
8
9
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1
СФЕ
Инспектор
ЦОН
Группа 2
СФЕ
Ответственный исполнитель
уполномоченного
органа
Группа 3
СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Действие № 1
Прием
документов,
выдача расписки,
регистрация
заявления, направление
документов в
уполномоченный
орган
Действие № 2
Прием заявления
из ЦОН или от потребителя,
регистрация,
направление
заявления
руководству
уполномоченного
органа
Действие № 3
Определение
ответственного исполнителя для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение
заявления,
подготовка уведомления
Действие № 5
Подписание уведомления
Действие № 6
Регистрация уведомления в журнале выдача архивных справок
Действие № 7
Передача
уведомления в ЦОН или
выдача потребителю
Действие № 8
Выдача уведомления потребителю в ЦОН
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1
СФЕ
Инспектор
ЦОН
Группа 2
СФЕ
Ответственный исполнитель
уполномоченного
органа
Группа 3
СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Действие № 1
Прием
документов,
выдача расписки,
регистрация
заявления, направление
документов в
уполномоченный
орган
Действие № 2
Прием заявления
из ЦОН или от потребителя,
регистрация,
направление
заявления
руководству
уполномоченного
органа
Действие № 3
Определение
ответственного исполнителя для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение
заявления. Подготовка
мотивированного отказа
Действие № 5
Подписание мотивированного отказа
Действие № 6
Передача мотивированного отказа в
ЦОН или выдача
потребителю
Действие № 7
Выдача мотивированного отказа потребителю в ЦОН
Приложение 4
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача архивных справок»
Таблица 1. Описание действий посредством ГУ

6-52-03
6-47-05
6-18-67
Аббревиатуралардың шифрды шешуi:
РММ «Ақмола облысының Халыққа қызмет көрсетудiң орталығы» РММ - Республикалық мемлекеттiк мекеме «Ақмола облысының Халыққа қызмет көрсетудiң орталығы» мемлекеттiк қызметтердiң автоматтандыруы және Қазақстан Республикасы Байланысты және Ақпарат министрлiгiнiң қызмет көрсету орталығы мәлiметiнiң үйлестiру бақылау бойынша комитет.
"Мұрағаттық анықтамаларды
беру" электрондық мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
3 қосымша
Кесте 1. Сипаттама тiзбектер және өзара әрекеттесу
әкiмшiлiк (процедуралар ) әсерлер
1-шi кесте. Функционалдық құрылымдық бірлік сипаттамасы
Негізгі қызмет барысы (тәсіл, жұмыс ағымы)
әрекет № (тәсіл, жұмыс ағымы)
1
2
3
ФҚБ атауы
ХҚКО инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Әрекет атауы (барыстың, тәртіптің, операцияның) және оларды сипаттау
Құжаттарды қабылдау
Тіркеу журналында қол қою және құжаттарды жинау
Тізілімдерді құрастырады және құжаттарды жібереді
Аяқтау формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
Журналға тіркеу және талон беру
Жинақтау бөліміне құжаттарды жинау
Уәкілетті органға құжаттарды жіберу
Орындау мерзімі
15 минут
Күніне 3 рет
Күніне 2 рет
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
Негізгі қызмет барысы (тәсіл, жұмыс ағымы)
4
5
6
№ әрекет (тәсіл, жұмыс ағымы)
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
ФҚб атауы
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
Хат-хабармен танысу, жауапты орындаушыны анықтау
Құжаттардың толықтығын тексеруiн жүзеге асыру, дәлелді бас тартуды әзiрлеу немесе мұрағаттық анықтаманы ресiмдеу
Әрекет атауы (барыстың, тәртіптің, операцияның) және оларды сипаттау
Құжаттарға қарарлар қою үшiн басшыға жіберіледі
Құжаттарға қарарлар қою және жауапты орындаушыға жіберу
Құжаттарды басшыға жіберу
Аяқтау формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
1 сағат
1 сағат
12 күнтізбелік күн ішінде
Орындау мерзімі
5
6
7
Келесі әрекеттің нөмірі
№ әрекет (тәсіл, жұмыс ағымы)
7
8
9
ФҚб атауы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
ХҚКО инспекторы
Әрекет атауы (барыстың, тәртіптің, операцияның) және оларды сипаттау
Хат-хабармен танысу
Мұрағаттық анықтама беру журналында хабарламаларды тіркеу тұтынушыға дәлелді бас тарту немесе хабарламаларды беру немесе орталыққа жіберу
Дәлелді бас тарту немесе хабарламаларды беру
Аяқтау формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
Құжаттарға қол қою
Тұтынушыға хабарламаларды беру туралы қолхат немесе дәлелді бас тарту немесе орталыққа жіберу
Тұтынушыға хабарламаларды беру туралы қолхат немесе дәлелді бас тарту
Орындау мерзімі
30 минут
Жұмыс күні кезеңінде
Жұмыс күні кезеңінде
Келесі әрекеттің нөмірі
8
9
2.Кесте Қолданудың нұсқалары. Негiзгi процесс.
1 топ
ФҚБ
ХҚКО инспекторы
2 топ
ФҚБ
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
3 топ
ФҚБ
Уәкілетті органның басшысы
№1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, талонды беру, өтініштерді тіркеу, уәкілетті органдарға құжаттарды жіберу
№ 2 іс-әрекет
Орталықтан немесе тұтынушыдан өтініштерді қабылдау, тіркеу және өтініштерді уәкілетті органдарының басшыларына жіберу
№ 3 іс-әрекет
Жауапты орындаушыны анықтау, қарарлар қою
№ 4 іс-әрекет
Өтініштерді қарастыру,
хабарламаларды дайындау
№ 5 іс-әрекет
Хабарламаға қол қою
№ 6 іс-әрекет
Мұрағаттық анықтама беру журналында хабарламаларды тіркеу
№ 7 іс-әрекет
Орталыққа немесе тұтынушыға хабарламаларды беру
№ 8 іс-әрекет
Тұтынушыға Орталықта хабарламаларды беру
3.Кесте Қолданудың варианттары. Баламалы процесс.
1 топ
ФҚБ
ХҚКО инспекторы
2 топ
ФҚб
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
3 топ
ФҚБ
Уәкілетті органның басшысы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, талонды беру, өтініштерді тіркеу, уәкілетті органдарға құжаттарды жіберу
№ 2 іс-әрекет
Орталықтан немесе тұтынушыдан өтініштерді қабылдау, тіркеу және өтініштерді уәкілетті органдардың басшыларына жіберу
№ 3 іс-әрекет
Жауапты орындаушыны анықтау, қарарлар қою
№ 4 іс-әрекет
Өтініштерді қарастыру,
хабарламаларды дайындау
№ 5 іс-әрекет
хабарламаларға қол қою
№ 6 іс-әрекет
Мұрағаттық анықтама беру журналында хабарламаларды тіркеу
№ 7 іс-әрекет
Орталыққа немесе тұтынушыға хабарламаларды беру
№ 8 іс-әрекет
Тұтынушыға хабарламаларды Орталықта беру
"Мұрағаттық анықтамаларды
беру" электрондық мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
4 қосымша
Кесте 1. ММ арқылы әрекеттерді сипаттау

2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
2
Наименование СФЕ, ИС
ГУ
ИС
МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИИС ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполнение запроса. Формирование ответа с выдачей архивной справки, либо формирование обоснованного отказа
Формирование выходного документа.
Формирование уведомления
о смене статуса оказания услуги.
Маршрутизация уведомления
Отображение уведомления
Отображение уведомления
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Формирование справки, либо обоснованного отказа
Формирование выходно
го документа и статуса.
Маршрутизация.
Отображение статусов исполнения с выходным документом
Отображение статусов исполнения
5
Сроки исполнения
От 15 до 30 календарных дней, в случае отказа в течении 3 рабочих дней
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
7
8
9
10
11
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
11
12
13
14
15
2
Наименование СФЕ, ИС
ГУ
ИС
МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИИС ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа.Подпи
сание документа
Регистрация выход
ного докумен
та.
Формирование выход
ного документа, подписанного уполномоченным лицом.
Маршрутизация уведомления с выходным документом.
Отображение уведомления о завершении оказания услуги с возможностью просмотра выходного документа.
Отображение уведомления о завершении оказания услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписанный выходной документ.
Отправка уведомления с выходным документом.
Маршрутизация.
Отображение выходного документа.
Отображение статуса исполненные
5
Сроки исполнения
От 15 до 30 календарных дней, в случае отказа в течении 3 рабочих дней
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
12
13
14
15
-
Примечание:
В данной таблице перечисляются действия (функции, процедуры, операции) ПЭП, ИС и всех СФЕ с указанием форм завершения, сроков исполнения и указанием номеров последующих действий в технологической цепочке процесса оказания электронной государственной услуги.
На основании таблицы приложения 3 к настоящему Регламенту строятся диаграммы функционального взаимодействия при оказании электронных государственных услуг.
Приложение 5
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача архивных справок»
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
(см. бумажный вариант)
Приложение 6
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача архивных справок»
Рисунок 1. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги государственным учреждением
Рисунок 2. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги посредством центра обслуживания населения
Рисунок 2. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги посредством портала «электронного правительства»
Таблица. Условные обозначения
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Сообщение промежуточное
Простые события завершающие
Ошибка
События-таймеры
Информационная система
Процесс
Условие
Поток сообщений
Поток управления
Электронный документ, представляемый конечному потребителю
Примечание:

2) Негізгі үрдістің әрекетті (барысы, жұмыс ағыны)
1
Әрекет № (барысы, жұмыс ағыны)
6
7
8
9
10
2
ФҚБ, АЖ атаулары
ММ
АЖ
ЖАО
ШҮП (АШҮП)
ЭҮП
ИАЖ ХҚКО
3
Әрекет атауы (үрдіс, шара, операция) және оның сипаттамасы
Сұрау салуды орындау. Мұрағаттық анықтаманы беру, бар жауапты құрастыру, немесе қисынды ақауды құрастыру
Шығыс құжаттарды құрастыру. Қызметтiң көрсетулерiн мәртебенiң ауысымы туралы ескертпелерді құрастыру
Ескертпелерді маршруттау
Ескертпелерді анықтау
Ескертпелерді анықтау
4
Аяқтау формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-реттеу шешімі)
Сұрау салуды табысты құрастыру туралы ескертудi бейне немесе ақау туралы ескерту
Шығыс құжаттарды және мәртебені құрастыру
Маршруттау
Шығыс құжаттармен орындау статусын анықтау
Орындау статусын анықтау
5
Орындау мерзімдері
15-30 күнтізбелік күндер, дәлелді бас тарту жағдайда ағымдағы 3 жұмыс күні
1 минуттан аспайтын
1 минуттан аспайтын
1 минуттан аспайтын
1 минуттан аспайтын
6
Келесі әрекеттің нөмірі
7
8
9
10
11
3) Негізгі процесс іс әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1
Әрекет № (барысы, жұмыс ағыны)
11
12
13
14
15
2
ФҚБ, АЖ атаулары
ММ
АЖ
ЖАО
ШҮП (АШҮП)
ЭҮП
ИАЖ ХҚКО
3
Әрекет атауы (үрдіс, шара, операция) және оның сипаттамасы
Шығыс құжаттарды құру. Құжаттарға қол қою
Шығыс құжаттарды тіркеу.
Шығыс құжаттарды уәкілетті басшыға қол қойғыздыру және құрастыру
Хабарламалар мен шығыс құжаттарды маршруттау
Шығыс құжаттарының көруiн мүмкiндiгi бар қызметтiң көрсетуiн аяқтау туралы ескертулерде көрсету
Бар қызметтiң көрсетуiн аяқтау туралы ескертулерде көрсету
4
Аяқтау формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-реттеу шешімі)
Шығыс құжаттарға қол қойу
Ескертпелер және шығыс құжаттарды жіберу
Маршруттау
Шығыс құжаттарды көрсету
Орындалған мәртебесін көрсету
5
Орындау мерзімдері
15 – 30 күндізбелік күндер, дәлелді бас тарту жағдайда ағымдағы 3 жұмыс күні
1 минут
тан аспай
тын
1 минуттан аспайтын
1 минут
тан аспай
тын
6
Келесі әрекеттің нөмірі
12
13
14
15
-
Ескерту:
ЭҮП-дың, АЖ және барлық ФҚб (функция, процедура, операция) әсерi, электрондық мемлекеттiк қызметтiң көрсету процессiнің технологиялық қосымшасындағы аяқтаудың формалары, атқару мерзiмдерi және келесi әсерлердiң нөмiрлерiнiң осы кестеде қайта көрсетілген.
Осы регламентке 3 қосымша кесте негiзiнде функционалдық өзара әрекет ету диаграмма электрондық мемлекеттiк қызметтері құралған.
"Мұрағаттық анықтамаларды
беру" электрондық мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
5 қосымша
Әкімшілік іс әрекеттердің логикалық дәйектілік
арасындағы өзара байланысты көрсететін
сызбанұсқалар
(қағаз нұсқасынан қараңыз)
"Мұрағаттық анықтамаларды
беру" электрондық мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
6 қосымша
1 сурет. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің мемлекеттік мекемелерге
«Бөлек автоматтандырылған» өзара қатынастың
функционалдық диаграммасы
2 сурет. Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің
«Бөлек автоматтандырылған» өзара қатынастың
функционалдық диаграммасы
2 сурет. «Электрондық үкімет» порталы арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің
«Бөлек автоматтандырылған» өзара қатынастың
функционалдық диаграммасы
Бастапқы хабарлама
Соңғы хабарлама
Аралық хабарлама
Аяқталған қарапайым оқиға
Қате
Оқиға уақыты
Кесте. Шартты белгілер
Ақпарат жүйесі
Процесс
Шарт
Хабарлама ағымы
Басқару ағымы
Тұтынушыға ұсынылған соңғы электрондық құжат
Ескерту:

Типовое оформление диаграммы приведено в графической нотации BPMN 1.2, используемой для моделирования бизнес-процессов. Моделирование в BPMN осуществляется посредством диаграмм с небольшим числом графических элементов. Это помогает потребителям быстро понимать логику процесса. Выделяют четыре основные категории элементов:
1) объекты потока управления: события, действия и логические операторы;
2) соединяющие объекты: поток управления, поток сообщений и ассоциации;
3) роли: пулы и дорожки;
4) артефакты: данные, группы и текстовые аннотации.
Элементы этих четырех категорий позволяют строить диаграммы бизнес процессов. Для повышения выразительности модели спецификация разрешает создавать новые типы объектов потока управления и артефактов, которые должны быть приведены в разделе «Примечания».
Приложение 7
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача архивных справок»
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
____________________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 8
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача архивных справок»
Экранная форма анкеты-заявления на
электронную государственную услугу
Приложение 9
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача архивных справок»
Выходная форма положительного ответа (архивной справки)
на электронную государственную услугу
Уведомления, предоставляемые потребителю
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления, либо в случае продления срока оказания услуги. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе «Уведомления» в личном кабинете на портале «электронного правительства».
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную государственную услугу
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа.
Уведомления, предоставляемые потребителю
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе «Уведомления» в личном кабинете на портале «электронного правительства», а также передается в систему ИИС ЦОН.
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную государственную услугу
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа.

Бизнес-процесстердің үлгісін жасау үшін қолданылатын тұрпатты рәсімдеу диаграммалары BPMN 1.2 графикалық нотацияда көрсетілген. BPMN үлгі жасау шағын графикалық элементтері бар диаграммалармен жүзеге асады. Ол тұтынушыларға логикалық процессті тез түсінуге мүмкіндік тудырады. Элементтің төрт негізгі категориясын белгілейді:
1) басқару ағымының объектілері: оқиғалар, әрекеттер және логикалық операторлар;
2) біріктіру объектілері: басқару ағымы, хабарлама ағымы және ассоциацалар;
3) рөлдер: пулалар мен жолдар;
4) артефактілер: мәліметтер, топтар және мәтінді түсініктемелер.
Осы төрт элементтің категориялары диаграммалардың бизнес процесстерін құрастыруға мүмкіндік береді. Үлгінің айқындылығын көтеру үшін спецификация «Ескерту» бөлімінде жасалуға тиісті басқару мен артефактілерді құрастыруға мүмкіндік жасайды.
"Мұрағаттық анықтамаларды
беру" электрондық мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
7 қосымша
«Сапа және қолжетімділік» формасын анықтайтын көрсеткіш
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
____________________________________________________________________
(қызмет көрсету атауы)
1. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесс және сапасының нәтижесіне сіз қанағатсыз ба?
1) қанағаттанбаушы
2) қанағат бірен сарандап
3) қанағатпын
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат сапалығына сіз қанағатсыз ба?
1) қанағаттанбаушы
2) қанағат бірен сарандап
3) қанағатпын
"Мұрағаттық анықтамаларды
беру" электрондық мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
8 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге
сұрақтама-өтініш экрандық формасы
Мемлекеттік мұрағат директоры___________________________
(директордың ТАӘ аты)
Арыз беруші___________________________
(Арыз берушінің ТАӘ аты)
Мекен-жай____________________________
(Арыз берушінің мекен-жайы)
Телефон:_______________________________
(Арыз берушінің байланыс телефоны)
АНКЕТА-АРЫЗ
Тұлғалар үшін, мәліметтер сұрайтын туралы
Тегі, аты, әкесінің аты туралы
Тегі, аты, әкесінің аты өзгеруі
Туған уақыты
Пошталық мекен-жайда байланыс телефоны және индексті көрсету
Қандай мәліметтер сұрайтын туралы
Қайда, қандай мақсатпен мәліметтер сұратылады
Анықтама сұралатын кезең
Өтінішке қоса тіркеледі құжаттар: ___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
"Мұрағаттық анықтамаларды
беру" электрондық мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
9 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
(мұрағаттың анықтамасы) шығатын оң жауап формасы
Мұрағаттық анықтама
Арыз беруші_   Садова Олеся Владимировна__________________
(ТАӘ немесе мекеме атауы)
Мұрағаттық анықтаманың түрі________________Жалақы туралы__
Анықтама сұралатын кезең_01.11.2010 жылдан_30.11.2010 жылға_дейін
_________________________________________________________________
(Мұрағаттық анықтаманың мазмұны)
Негіздеме:_______________________________________________________
Мұрағаттың директоры________________________________________________________
Мұрағатшы________________________________________________________
Анықтамаға құжаттар қоса тіркелді:________________________________________________________
_________________________________________________________________
Тұтынушыға берілетін хабарлама
Өтініш орындау статусы өзгергенде немесе қызмет көрсету мерзімі ұзартылғанда хабарлама келіп түседі. Хабарлама мәтінімен еркін жол электрондық үкімет порталының жеке кабинетінде «Хабарлама» бөліміне келіп түседі.
Электрондық мемлекеттік қызметке бас тарту теріс жауабының шығу формасы
Бас тарту теріс жауабының шығу формасы еркін хат түрінде ұсынылады.
Тұтынушыға берілетін хабарлама
Өтініш орындау статусы өзгергенде немесе қызмет көрсету мерзімі ұзартылғанда хабарлама келіп түседі. Хабарлама мәтінімен еркін жол электрондық үкімет порталының жеке кабинетінде «Хабарлама» бөліміне келіп түседі, сонымен қатар ИАЖ ХҚКО жүйесіне береді.
Электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту теріс жауабының шығу формасы
Бас тарту теріс жауабының шығу формасы еркін хат түрінде ұсынылады.